Resultat [Lördag] [Söndag]

Resultat lördag 19 augusti

P14 80 m Försök 1 13:10
                 
Viktor Wall 03 Tyresö FK 9.56 q AR
Noah Bucht Wesslén 03 Hammarby IF 10.48 q
Casper Elliot 03 Huddinge AIS 10.67 q
Anton Säll 03 Huddinge AIS 10.71
Vincent Arousell 03 Hässelby SK 10.75
   
P14 80 m Försök 2 Vind:0.4 13:15
                 
Jesper Ahlin 03 Turebergs FK 10.06 q
Malte Edwardsson 03 Bollnäs FIK* 10.12 q
Felix Nyberg 03 Bromma IF 10.95
Anton Albrecht 03 Väsby IK Friidrott 10.98
Dante Egnér 03 Hässelby SK 11.14
Emil Sörqvist 03 Huddinge AIS 11.49
Joakim Hellbratt 03 Huddinge AIS 11.49
   
P14 80 m Försök 3 13:20
                 
Arvid Wändesjö 03 Tyresö FK 9.96 q
Elias Lind 03 Hässelby SK 10.41 q
Maximus Jansson 03 IFK Lidingö 10.53 q
Teo Paganus 03 Turebergs FK 10.71
John Ravegård 03 Hässelby SK 10.76
Joakim Pettersson 03 Kungsängen FK 10.96
   
P14 80 m Final 14:10
                 
Viktor Wall 03 Tyresö FK 9.51 DM 1:a AR
Malte Edwardsson 03 Bollnäs FIK* 9.90 PB
Jesper Ahlin 03 Turebergs FK 9.98 DM 3:a
Maximus Jansson 03 IFK Lidingö 10.23
Noah Bucht Wesslén 03 Hammarby IF 10.47
Casper Elliot 03 Huddinge AIS 10.71
   
P14 2000 m 16:15
                 
Albert Henriksson 03 Hässelby SK 6:43.10 DM 1:a
Sebastian Ljungberg 03 IFK Lidingö 7:11.21 DM 2:a
Gustav Elinder 03 Hässelby SK 7:23.97 DM 3:a
   
P14 300 m häck 14:55
                 
Viktor Wall 03 Tyresö FK 43.24 DM 1:a
David Thid 03 Tyresö FK 44.60 DM 2:a
Niklas Wall 03 Tyresö FK 44.73 DM 3:a
   
P14 Höjd       09:00
                 
Elliot Duvert 03 Turebergs FK 1.84 DM 1:a AR PB
Viktor Wall 03 Tyresö FK 1.76 DM 2:a
Albin Eriksson 03 Tyresö FK 1.58 DM 3:a
Joakim Hellbratt 03 Huddinge AIS 1.54
Elias Lind 03 Hässelby SK 1.54
Oskar Törnvall 03 Hammarby IF 1.50
Anton Säll 03 Huddinge AIS 1.50
Vincent Arousell 03 Hässelby SK 1.45

                                   
1.301.351.401.451.501.541.581.611.641.671.701.731.761.791.841.880.00
J Hellbratt-oxooxooxx-
E Duvert------o--o-oooxxoxxx
V Arousell---oxxx
A Säll--oxooxxx
E Lind----xxoxoxxx
V Wall-----ooxooooxoxxoxxx
A Eriksson---ooxxooxxx
O Törnvallo-oooxxx
P14 Tresteg        11:50
                 
Malte Edwardsson 03 Bollnäs FIK* 12.19 (2.3)
Elias Lind 03 Hässelby SK 11.92 (-0.2) DM 1:a
Niklas Wall 03 Tyresö FK 11.13 (0.3) DM 2:a
Malte Fuchs Edberg 03 Bromma IF 10.66 (0.9) DM 3:a
Felix Nyberg 03 Bromma IF 10.42 (2.3)
Emil Sörqvist 03 Huddinge AIS 10.00 (0.5)
Joakim Hellbratt 03 Huddinge AIS 9.91 (-0.6)

                         
J HellbrattX(6.3)9.82(2.2)9.76(0.8)X(-1.1)X(-1.7)9.91(-0.6)
E Sörqvist9.85(0.9)9.48(-1.1)X(1.8)X(2.0)9.63(0.0)10.00(0.5)
N Wall10.98(0.9)10.37(-4.0)10.77(5.2)10.97(3.0)10.66(-0.8)11.13(0.3)
F NybergX(0.8)10.42(2.3)10.36(3.0)10.42(0.6)X(3.0)X(1.3)
M Edwardsson11.78(1.2)12.00(3.6)12.02(3.3)11.91(1.1)12.00(1.0)12.19(2.3)
E Lind10.03(1.4)11.33(1.7)11.53(3.9)11.89(1.9)10.08(2.0)11.92(-0.2)
M Fuchs Edberg10.64(3.0)10.54(1.4)10.54(1.4)10.32(0.0)9.71(1.1)10.66(0.9)
P14 Kula        14:15
                 
Jesper Ahlin 03 Turebergs FK 15.27 DM 1:a AR
Arvid Wändesjö 03 Tyresö FK 12.37 DM 2:a
Elias Lind 03 Hässelby SK 12.24 DM 3:a
Teo Paganus 03 Turebergs FK 10.83

               
T Paganus10.2810.3810.1110.839.81X
J AhlinX15.27XX14.71X
A Wändesjö12.1411.9611.8912.2212.3712.04
E Lind11.0112.24X11.49X12.21
P14 Spjut        10:10
                 
Elliot Duvert 03 Turebergs FK 39.46 DM 1:a AR
Fredrik Frunck 03 Turebergs FK 37.83 DM 2:a
Elias Lind 03 Hässelby SK 31.22 DM 3:a
Teo Paganus 03 Turebergs FK 30.78
John Ravegård 03 Hässelby SK 29.52
Oskar Törnvall 03 Hammarby IF 28.75

               
O Törnvall28.7528.1425.0123.50X-
E Duvert38.6234.2333.4336.2437.7739.46
J Ravegård27.3328.8427.9513.5829.5228.90
E Lind31.2226.6724.6823.0424.1426.63
F Frunck35.7434.5437.8332.8531.6332.78
T Paganus29.6127.3427.5528.3430.5030.78
P13 60 m Försök 1 10:50
                 
Hugo Winther 04 Turebergs FK 8.32 q
Alexander Ludwigs 04 Danderyds SK 8.50 q
Linus Jonsson 04 Hässelby SK 8.55 q
Erik Skoglund 04 Danderyds SK 8.76 q
Oskar Kaufmann 04 Hanvikens SK 8.80 q
Fabian Olin 04 Hässelby SK 8.85
Adam Eriksson 04 Hanvikens SK 9.09 PB
   
P13 60 m Försök 2 10:55
                 
Leo Kihlström Durvall 04 Bromma IF 8.09 q
Lucas Lindberg 04 Hässelby SK 8.28 q
Wilhelm Waldenlind 04 IF Linnéa Friidrott 8.68 q
Ludvig Granberg 04 Huddinge AIS 8.81
Joel Borrman 04 Huddinge AIS 8.85
Viktor Skoglund 04 Danderyds SK 9.01
Sena Ernan Debrah 04 Hanvikens SK 9.43
Mille Edwardsson 04 Bollnäs FIK* 9.48
   
P13 60 m Final 11:45
                 
Leo Kihlström Durvall 04 Bromma IF 8.07 DM 1:a
Hugo Winther 04 Turebergs FK 8.36 DM 2:a
Alexander Ludwigs 04 Danderyds SK 8.39 DM 3:a
Lucas Lindberg 04 Hässelby SK 8.42
Linus Jonsson 04 Hässelby SK 8.65
Wilhelm Waldenlind 04 IF Linnéa Friidrott 8.75
Erik Skoglund 04 Danderyds SK 8.86
Oskar Kaufmann 04 Hanvikens SK 8.96
   
P13 600 m 16:40
                 
Viktor Skoglund 04 Danderyds SK 1:42.06 DM 1:a
Fabian Olin 04 Hässelby SK 1:42.54 DM 2:a
Erik Skoglund 04 Danderyds SK 1:42.66 DM 3:a PB
Filip Engström 04 Hammarby IF 1:42.66 DM 3:a PB
Oskar Kaufmann 04 Hanvikens SK 1:50.43
Kenan Kuru 04 Tullinge FIF 1:56.24
   
P13 200 m häck 15:45
                 
Hugo Winther 04 Turebergs FK 30.31 DM 1:a PB
Olle Billgren 04 Mälarhöjdens IK 30.75 DM 2:a
Felix Johansson 04 Huddinge AIS 31.48 DM 3:a
Filip Engström 04 Hammarby IF 31.99
Oskar Kaufmann 04 Hanvikens SK 32.59
   
P13 Höjd       12:10
                 
Alexander Ludwigs 04 Danderyds SK 1.68 DM 1:a
Felix Johansson 04 Huddinge AIS 1.43 DM 2:a
Ludvig Granberg 04 Huddinge AIS 1.43 DM 3:a
Olle Billgren 04 Mälarhöjdens IK 1.39
Leo Kihlström Durvall 04 Bromma IF 1.39 PB
Mille Edwardsson 04 Bollnäs FIK* 1.25
  Albin Ramqvist 04 Kungsängen FK x

                                   
1.201.251.301.351.391.431.461.561.621.651.681.710.000.000.00
L Granberg-oooxxoxoxxx
A Ramqvist-xxx
F Johanssono-oooxoxxx
A Ludwigs----oooxxooxoxxoxxx
M Edwardssonxooxxx
O Billgren-oooxoxxx
Kihlström Durval-ooxoxoxxx
P13 Tresteg        13:50
                 
Oscar Niklasson 04 Hanvikens SK 10.97 (3.0) DM 1:a
Leo Kihlström Durvall 04 Bromma IF 10.43 (0.7) DM 2:a
Linus Jonsson 04 Hässelby SK 10.39 (2.7) DM 3:a
Joel Borrman 04 Huddinge AIS 10.24 (3.8)
Felix Johansson 04 Huddinge AIS 9.87 (2.5)
Mille Edwardsson 04 Bollnäs FIK* 9.64 (3.2)
David Steinberg 04 Bromma IF 9.60 (3.8)
Ludvig Granberg 04 Huddinge AIS 9.60 (1.5)
Elias Boman 04 Hässelby SK 9.44 (4.8)
10  Kenan Kuru 04 Tullinge FIF 9.07 (0.5)

                         
M Edwardsson9.64(3.2)9.63(4.4)9.36(1.7)9.15(4.3)9.18(1.4)9.27(0.6)
O Niklasson10.97(3.0)X(2.1)-X(0.2)-X(0.0)
Kihlström Durval9.63(1.9)9.58(-1.6)10.03(2.4)10.07(0.9)10.12(3.0)10.43(0.7)
E Boman9.41(3.9)9.36(2.7)9.44(4.8)X(-2.4)
D Steinberg9.43(5.3)9.38(5.3)9.60(3.8)X(2.4)9.19(2.5)9.59(0.8)
L Jonsson10.38(3.6)10.21(2.4)X(2.8)-(-1.5)-10.39(2.7)
J Borrman10.24(3.8)9.69(2.0)9.80(0.5)10.06(0.8)10.10(2.5)9.96(2.4)
L Granberg9.42(0.6)9.07(1.5)9.45(0.9)9.60(1.5)8.85(3.7)9.30(1.2)
F Johansson8.94(-3.1)9.59(0.5)9.59(2.5)X(2.5)9.87(2.5)-
K Kuru9.07(0.5)9.07(0.0)9.02(1.5)
P13 Kula        09:55
                 
Oscar Niklasson 04 Hanvikens SK 11.83 DM 1:a
Linus Jonsson 04 Hässelby SK 10.57 DM 2:a
Hugo Winther 04 Turebergs FK 10.30 DM 3:a
Leo Kihlström Durvall 04 Bromma IF 10.02 PB
Elias Boman 04 Hässelby SK 9.95 PB
Mille Edwardsson 04 Bollnäs FIK* 9.20
Albin Ramqvist 04 Kungsängen FK 8.93
Wilhelm Waldenlind 04 IF Linnéa Friidrott 8.83 PB
Joel Borrman 04 Huddinge AIS 8.09
10  Erik Skoglund 04 Danderyds SK 6.53
11  Kenan Kuru 04 Tullinge FIF 6.44
12  Viktor Skoglund 04 Danderyds SK 6.10

               
A Ramqvist8.938.598.81X8.088.64
O Niklasson11.83XX10.70X11.11
L Jonsson10.579.4910.169.92XX
E Skoglund6.536.445.60
E Boman9.329.639.349.958.498.62
Kihlström Durval8.9610.029.629.529.118.23
J Borrman8.097.637.18
V Skoglund5.656.105.96
W Waldenlind8.217.756.258.838.228.51
H Winther10.2610.309.549.769.709.86
M Edwardsson9.069.209.098.717.498.77
K KuruX6.445.72
P13 Spjut        13:10
                 
Oscar Niklasson 04 Hanvikens SK 41.30 DM 1:a PB
Linus Jonsson 04 Hässelby SK 39.78 DM 2:a PB
Alexander Ludwigs 04 Danderyds SK 36.84 DM 3:a
Adam Eriksson 04 Hanvikens SK 30.66 PB
Mille Edwardsson 04 Bollnäs FIK* 27.00
Elias Boman 04 Hässelby SK 23.78
Felix Johansson 04 Huddinge AIS 20.40

               
E Boman23.78X22.09X20.7822.70
A Eriksson25.5828.1826.3426.3228.3130.66
A Ludwigs27.23XX36.8419.3422.45
F Johansson19.1615.25X20.40XX
O Niklasson41.2837.3229.5227.1041.3038.82
L Jonsson34.5938.5737.4334.4735.5939.78
M Edwardsson22.7027.0026.3622.2921.9023.23
P12 60 m Försök 1 12:10
                 
Oliver Chinapah Bergman 05 IF Linnéa Friidrott 8.64 q PB
Vidar Lind 05 Hässelby SK 8.99 q
Alvin Rydin-Sahlin 06 Västerås FK* 9.26 q
Mindor Bergler 05 Hässelby SK 9.50
Erik Hagman 06 Väsby IK Friidrott 9.70
  Edvin Sidwall 06 Täby IS DNS
   
P12 60 m Försök 2 12:15
                 
Adrian Holma 05 Täby IS 8.78 q
Lucas Törnström 05 Danderyds SK 8.93 q
Tim Forsberg 05 Huddinge AIS 9.32
Rasmus Lundström 05 Väsby IK Friidrott 9.42
Viktor Anheim 05 Täby IS 9.61
  Elias Dahlström 06 Täby IS DQ
   
P12 60 m Försök 3 12:20
                 
Albin Edgert 05 Täby IS 8.99 q
Victor Törnström 05 Danderyds SK 9.05 q
Vidar Mörk 05 Boo IF 9.06 q
Olle Skymne 05 Hässelby SK 9.28
  Benjamin Gummerus 06 Täby IS DNS
   
P12 60 m Final 13:05
                 
Oliver Chinapah Bergman 05 IF Linnéa Friidrott 8.75 DM 1:a
Adrian Holma 05 Täby IS 8.83 DM 2:a
Lucas Törnström 05 Danderyds SK 8.92 DM 3:a
Vidar Mörk 05 Boo IF 9.13
Albin Edgert 05 Täby IS 9.18
Vidar Lind 05 Hässelby SK 9.19
Alvin Rydin-Sahlin 06 Västerås FK* 9.53
  Victor Törnström 05 Danderyds SK DNS
   
P12 600 m 17:00
                 
Lucas Törnström 05 Danderyds SK 1:49.10 DM 1:a
Vidar Mörk 05 Boo IF 1:49.62 DM 2:a PB
David Back Nilsson 05 Leksands FIK* 1:52.76
Erik Taxell 05 Hässelby SK 1:59.28 DM 3:a
Erik Hagman 06 Väsby IK Friidrott 2:03.99
Rasmus Lundström 05 Väsby IK Friidrott 2:22.89
  Alvin Rydin-Sahlin 06 Västerås FK* DNS
   
P12 200 m häck A 15:35
                 
Lucas Törnström 05 Danderyds SK 32.71 q DM 2:a PB
John Bäck 06 Turebergs FK 33.01 q DM 3:a SB
Filip Olsson 06 Bromma IF 33.72 q
Tim Forsberg 05 Huddinge AIS 34.91
Mindor Bergler 05 Hässelby SK 35.02
Alexander Heaton 05 Huddinge AIS 37.54
   
P12 200 m häck B 15:30
                 
Erik Taxell 05 Hässelby SK 31.45 DM 1:a
Albin Edgert 05 Täby IS 33.08
Oscar Heaton 05 Huddinge AIS 33.14
Erik Hagman 06 Väsby IK Friidrott 34.24
Rasmus Lundström 05 Väsby IK Friidrott 34.24
  Elias Dahlström 06 Täby IS DNS
   
P12 200 m häck Sammanlagd lista        15:35
            heat pl  
Erik Taxell 05 Hässelby SK 31.45 2 1 DM 1:a
Lucas Törnström 05 Danderyds SK 32.71 1 1 DM 2:a PB
John Bäck 06 Turebergs FK 33.01 1 2 DM 3:a SB
Albin Edgert 05 Täby IS 33.08 2 2
Oscar Heaton 05 Huddinge AIS 33.14 2 3
Filip Olsson 06 Bromma IF 33.72 1 3
Erik Hagman 06 Väsby IK Friidrott 34.24 2 4
Rasmus Lundström 05 Väsby IK Friidrott 34.24 2 5
Tim Forsberg 05 Huddinge AIS 34.91 1 4
10  Mindor Bergler 05 Hässelby SK 35.02 1 5
11  Alexander Heaton 05 Huddinge AIS 37.54 1 6
12  Elias Dahlström 06 Täby IS DNS 2 6
   
P12 Stav       14:15
                 
Lucas Törnström 05 Danderyds SK 2.00 DM 1:a AR
Victor Törnström 05 Danderyds SK 1.90 DM 2:a
Alexander Heaton 05 Huddinge AIS 1.80 DM 3:a
Nikolaj Jakshöj 05 Väsby IK Friidrott 1.70
Oscar Heaton 05 Huddinge AIS 1.70
Erik Hagman 06 Väsby IK Friidrott 1.60
Felix Elliot 05 Huddinge AIS 1.40

                                   
1.101.201.301.401.501.601.701.801.902.002.03
L Törnström---ooxoooooxxx
O Heaton-ooxooxoxoxxx
F Elliot-xooxxoxxx
V Törnström---ooxooxxooxxx
E Hagmanooooooxxx
N Jakshöj-ooooooxxx
A Heaton--oooooxoxxx
P12 Tresteg        10:20
                 
John Bäck 06 Turebergs FK 9.92 (1.3) DM 1:a
Adrian Holma 05 Täby IS 9.76 (0.9) DM 2:a
Lucas Törnström 05 Danderyds SK 9.69 (2.1) DM 3:a
Niklas Lundahl 05 Väsby IK Friidrott 9.63 (1.6) PB
Filip Olsson 06 Bromma IF 9.63 (-0.2)
Victor Törnström 05 Danderyds SK 9.33 (1.1)
Mindor Bergler 05 Hässelby SK 9.12 (1.5)
Oscar Heaton 05 Huddinge AIS 9.05 (-0.3)
Rasmus Lundström 05 Väsby IK Friidrott 8.94 (0.8)
10  Edvin Sidwall 06 Täby IS 8.81 (-0.4)
11  Elias Dahlström 06 Täby IS 8.61 (0.7)
12  Erik Hagman 06 Väsby IK Friidrott 7.89 (0.2)
13  Viktor Anheim 05 Täby IS 7.02 (-0.3)
  Vidar Mörk 05 Boo IF X (0.1)
  Alexander Heaton 05 Huddinge AIS X (0.1)

                         
F Olsson9.63(-0.2)9.45(-0.6)9.17(0.0)9.36(0.0)9.37(-0.2)9.45(0.5)
O Heaton9.05(-0.3)X(-0.1)X(0.5)8.52(0.6)X(0.4)X(1.4)
R LundströmX(-0.6)8.75(-1.3)8.94(0.8)
V Törnström9.31(-0.1)9.31(-0.8)9.11(1.4)9.25(1.5)9.28(3.0)9.33(1.1)
M Bergler9.05(-0.2)8.81(-0.7)9.12(1.5)X(1.7)X(2.8)X(1.2)
L TörnströmX(-0.3)9.28(-0.7)9.49(0.1)9.33(1.0)9.53(1.6)9.69(2.1)
A Holma9.52(0.0)X(0.0)X(0.6)9.76(0.9)X(2.0)9.43(0.6)
V MörkX(0.1)X(0.0)X(0.6)
J Bäck9.43(-0.1)9.66(0.3)9.32(0.6)9.61(0.0)9.56(1.0)9.92(1.3)
V Anheim7.02(-0.3)6.70(-0.7)6.58(0.6)
E Dahlström8.56(-0.8)8.46(0.1)8.61(0.7)
E HagmanX(0.2)7.25(0.2)7.89(0.2)
N Lundahl9.53(-0.3)9.58(0.0)9.57(0.1)9.63(1.6)9.28(1.9)9.40(1.1)
A HeatonX(0.1)X(0.3)X(-0.6)
E Sidwall8.81(-0.4)X(0.5)-
P12 Kula        09:00
                 
Joel Enander 05 Täby IS 9.91
Niklas Lundahl 05 Väsby IK Friidrott 8.65 PB
Olle Skymne 05 Hässelby SK 7.93
Elias Dahlström 06 Täby IS 7.47
Erik Taxell 05 Hässelby SK 6.79
Leo Jordal 05 Huddinge AIS 6.75
Vidar Lind 05 Hässelby SK 6.53
Lukas Svensson 05 Väsby IK Friidrott 6.47
Viktor Anheim 05 Täby IS 6.16
10  Erik Hagman 06 Väsby IK Friidrott 5.76
11  Oskar Kruse 06 Turebergs FK 5.49
12  Benjamin Gummerus 06 Täby IS 5.46
13  Rasmus Lundström 05 Väsby IK Friidrott 5.06

               
E Hagman5.765.205.44
O Skymne7.757.707.937.327.457.77
V LindX6.46X5.356.526.53
O Kruse5.275.494.75
N Lundahl8.198.208.458.258.658.33
L Jordal6.516.526.506.736.006.75
R Lundström4.994.495.06
J Enander9.759.579.919.569.439.02
E Taxell6.466.746.796.596.78X
V Anheim5.475.646.16
B Gummerus5.145.335.46
E Dahlström7.477.25XX7.057.46
L Svensson6.475.955.70X5.806.16
P12 Spjut        15:45
                 
Niklas Lundahl 05 Väsby IK Friidrott 33.05 DM 1:a PB
Joel Enander 05 Täby IS 29.03 DM 2:a
Mindor Bergler 05 Hässelby SK 27.75 DM 3:a
Lukas Svensson 05 Väsby IK Friidrott 27.06
Victor Törnström 05 Danderyds SK 27.06
Elias Dahlström 06 Täby IS 26.36
Erik Taxell 05 Hässelby SK 24.56
Lucas Törnström 05 Danderyds SK 24.25
Leo Håkansson 05 Hässelby SK 22.22
10  Edvin Sidwall 06 Täby IS 21.22
11  Neo Liewendahl 05 IF Åland* 19.77
12  Albin Edgert 05 Täby IS 19.71
13  Nikolaj Jakshöj 05 Väsby IK Friidrott 19.33
14  Rasmus Lundström 05 Väsby IK Friidrott 18.46
15  Erik Hagman 06 Väsby IK Friidrott 17.96
16  Linus Eklund 06 Hässelby SK 17.82
17  Oskar Kruse 06 Turebergs FK 13.20

               
A Edgert19.7118.5115.57
L Eklund16.9316.8017.82
N JakshöjX19.3318.46
L Svensson23.7022.1125.0627.0626.7624.44
L Håkansson22.2219.5018.31
E Taxell23.45X24.56X19.6621.83
V Törnström26.5324.6025.2427.0625.96X
M Bergler22.8423.6622.7223.46X27.75
L Törnström24.25XXXX-
E SidwallX18.6521.22
O KruseXX13.20
R Lundström14.9816.0018.46
N Lundahl28.9326.7831.4533.05X32.11
N Liewendahl19.4115.8819.77
J EnanderX22.5524.0127.8729.0322.95
E Dahlström20.8722.0926.36XXX
E Hagman16.6817.9616.10
P10 60 m Final 12:30
                 
Simon Lindström 07 Turebergs FK 9.29
Rasmus Lundahl 07 Väsby IK Friidrott 9.61 PB
Leo Papinski 07 Täby IS 9.62 PB
Henrik Deresiewicz 07 Sundbybergs IK 9.89
Linus Lundström 07 Väsby IK Friidrott 9.94
Vilhelm Kollstedt 07 Väsby IK Friidrott 10.73
Rasmus Käck 07 Väsby IK Friidrott 10.75
   
P10 Längd        13:05
                 
Simon Lindström 07 Turebergs FK 4.07 (-1.9)
Linus Lundström 07 Väsby IK Friidrott 3.93 (0.8)
Leo Papinski 07 Täby IS 3.87 (2.6)
Rasmus Lundahl 07 Väsby IK Friidrott 3.75 (0.3)
Henrik Deresiewicz 07 Sundbybergs IK 3.68 (0.7)
Felix Sundell Åneby 07 Tullinge FIF 3.25 (1.5)
Rasmus Käck 07 Väsby IK Friidrott 2.75 (-1.2)

                         
L Lundström3.84(-2.9)3.83(0.6)3.49(-4.0)3.74(0.7)3.93(0.8)3.72(0.5)
H Deresiewicz3.63(-0.2)3.61(-1.6)X(-2.5)3.68(0.7)X(-0.6)3.54(-0.5)
S Lindström3.90(-0.1)4.05(-4.2)4.04(-3.5)4.07(-1.9)4.03(0.5)4.06(2.5)
L PapinskiX(0.0)3.87(2.6)3.79(-1.4)3.43(-0.2)3.72(2.2)3.71(-2.4)
R Käck2.54(-0.8)2.38(-1.3)2.52(-0.8)2.04(0.9)2.75(-1.2)2.24(-2.9)
R Lundahl3.40(0.0)3.39(-1.4)3.62(-0.5)3.47(-4.3)3.70(-0.3)3.75(0.3)
F Sundell Åneby3.18(-1.0)3.25(1.5)3.18(-1.1)3.19(-0.7)3.13(-1.5)3.09(-3.3)
P9 60 m 11:15
                 
Axel Arenander 08 Täby IS 9.47
Erik Cassel 09 Bromma IF 9.82
Gustaf Ramqvist 08 Kungsängen FK 10.22
Edwin Larripa Taxell 08 Hässelby SK 10.58
Emil Sundberg 08 Väsby IK Friidrott 10.99 PB
Max Boström 08 Väsby IK Friidrott 11.24
Axel Hagman 08 Väsby IK Friidrott 11.36
Victor Chinapah Bergman 08 IF Linnéa Friidrott 11.39
   
P9 Längd        10:10
                 
Axel Arenander 08 Täby IS 3.68 (-0.1)
Erik Cassel 09 Bromma IF 3.67 (-0.3)
Gustaf Ramqvist 08 Kungsängen FK 3.57 (0.3) SB
Ludwig Engde 08 Turebergs FK 3.53 (-0.5)
Edwin Larripa Taxell 08 Hässelby SK 3.28 (-0.8)
Emil Sundberg 08 Väsby IK Friidrott 3.16 (0.4)
Axel Hagman 08 Väsby IK Friidrott 2.90 (-0.1)
Max Boström 08 Väsby IK Friidrott 2.64 (0.2)

                         
E Sundberg3.07(1.1)3.16(0.4)3.14(0.1)2.97(0.5)2.91(0.1)2.78(0.0)
M Boström2.64(0.2)2.51(0.5)2.49(0.4)2.51(0.6)2.48(0.0)2.31(-1.0)
E Larripa Taxell3.02(0.1)3.25(0.7)3.22(0.3)X(0.5)3.24(0.2)3.28(-0.8)
L Engde3.33(0.6)3.23(-0.2)3.48(0.3)3.40(0.3)3.44(-0.1)3.53(-0.5)
E Cassel3.45(0.4)3.67(-0.3)3.39(-0.2)3.47(0.6)3.28(0.2)3.27(-0.6)
A Arenander3.67(-0.1)3.66(0.6)3.68(-0.1)3.45(0.1)3.40(0.4)3.50(-0.6)
G Ramqvist3.20(0.1)3.29(1.0)3.33(0.0)3.57(0.3)3.31(0.1)3.37(-0.1)
A Hagman2.67(-0.1)2.84(0.6)2.81(0.6)2.87(0.4)2.90(-0.1)2.86(-0.1)
F14 80 m Försök 1 13:25
                 
Julia Nilsson 03 Sundbybergs IK 10.90 q
Clara Fallenius 03 Hässelby SK 10.94 q
Beata Edelholm 03 Hammarby IF 11.21 q
Emelie Beckman 03 Hässelby SK 11.55
Sarah Bracken 03 Huddinge AIS 11.72
Elsa Eriksson 03 Hässelby SK 12.00
Emelie Malmborg 03 Hässelby SK 12.20
Jessica Holmberg 03 Hässelby SK 12.59
   
F14 80 m Försök 2 Vind:-0.2 13:30
                 
Alexandra Rosengren 03 Huddinge AIS 10.79 q
Rebecca Östergren 03 Huddinge AIS 10.95 q
Klara Avebäck 03 Hammarby IF 11.10 q
Lisen Rignell 03 Bromma IF 11.28
Marika Åstrand 03 Hässelby SK 11.30
Moa Holm 03 Västerås FK* 11.39
Isabelle Pettersson 03 Tullinge FIF 11.73
Alice Lind 03 Hanvikens SK 12.09
   
F14 80 m Försök 3 13:35
                 
Katharina Gråman 03 Tyresö FK 10.39 q AR
Tove Tjeder 03 Täby IS 11.22 q
Tove Gattberg 03 IFK Lidingö 11.50
Alva Königsson 03 Tullinge FIF 11.84
Maja Thodenius 03 Mälarhöjdens IK 11.90
Malva Karlsson 03 IF Åland* 12.21
  Alicia Löwhagen 03 Hammarby IF DNS
   
F14 80 m Final 14:15
                 
Katharina Gråman 03 Tyresö FK 10.40 DM 1:a
Alexandra Rosengren 03 Huddinge AIS 10.74 DM 2:a
Julia Nilsson 03 Sundbybergs IK 10.87 DM 3:a
Clara Fallenius 03 Hässelby SK 10.90
Rebecca Östergren 03 Huddinge AIS 11.09
Klara Avebäck 03 Hammarby IF 11.32
Beata Edelholm 03 Hammarby IF 11.36
Tove Tjeder 03 Täby IS 11.41
   
F14 2000 m 16:25
                 
Frida Hafström 03 Fredrikshofs FI 7:02.49 DM 1:a AR
Ingrid Jonsson 03 Hässelby SK 7:28.32 DM 2:a
Tuva Kjellström 03 Hässelby SK 7:38.31 DM 3:a
Beata Hertzell 03 Fredrikshofs FI 8:29.97
   
F14 300 m häck 14:45
                 
Julia Håkansson 03 Spårvägens FK 49.93 DM 1:a
Lisen Rignell 03 Bromma IF 50.69 DM 2:a
Marika Åstrand 03 Hässelby SK 51.38 DM 3:a
   
F14 Höjd       10:10
                 
Elvira Magnusson 03 IFK Tumba 1.60 PB
Lovisa Ewerblad 03 Danderyds SK 1.57
Clara Fallenius 03 Hässelby SK 1.54
Alicia Löwhagen 03 Hammarby IF 1.54
Elvira Jonsson 03 Västerås FK* 1.51
Marika Åstrand 03 Hässelby SK 1.48
Tove Tjeder 03 Täby IS 1.44
Moa Holm 03 Västerås FK* 1.44
Rebecca Östergren 03 Huddinge AIS 1.40
10  Maja Thodenius 03 Mälarhöjdens IK 1.35
11  Tuva Kjellström 03 Hässelby SK 1.35
12  Linn Harrysson 03 Hammarby IF 1.30
12  Isabelle Pettersson 03 Tullinge FIF 1.30
12  Jessica Holmberg 03 Hässelby SK 1.30
15  Emelie Beckman 03 Hässelby SK 1.30
16  Elsa Eriksson 03 Hässelby SK 1.25

                                   
1.201.251.301.351.401.441.481.511.541.571.601.63
T Kjellströmoooxxoxxx
J Holmbergoooxxx
M Åstrand---oooxoxxx
R Östergren-oooxoxxx
C Fallenius-----oxoooxxx
E Beckman--xoxxx
E Erikssonoxoxx----------
E Jonsson----ooxoxxoxxx
A Löwhagen--ooooxxooxoxxx
I Petterssonoooxxx
L Ewerblad-------oxooxx-x
E Magnusson---oooooxoooxxx
L Harrysson--oxxx
T Tjeder--ooxoxoxxx
M Holm---ooxxoxxx
M Thodeniusooxoxoxxx
F14 Tresteg        15:00
                 
Katharina Gråman 03 Tyresö FK 11.50 (0.3) DM 1:a AR
Alexandra Rosengren 03 Huddinge AIS 10.60 (3.5) DM 2:a
Laura Fodor 03 Hässelby SK 10.55 (0.8) DM 3:a
Klara Avebäck 03 Hammarby IF 10.30 (1.2)
Elvira Jonsson 03 Västerås FK* 10.10 (0.0)
Caroline Graveley 03 Hässelby SK 9.95 (0.7) PB
Moa Holm 03 Västerås FK* 9.77 (3.9)
Alma Flygt 03 Täby IS 9.60 (1.5)
Jessica Holmberg 03 Hässelby SK 9.15 (3.3)
  Molly Grundmark 03 IFK Tumba X (2.0)

                         
M Holm9.77(3.9)9.53(-0.1)9.33(3.2)9.48(2.3)X(3.5)X(-0.8)
K GråmanX(1.6)X(-0.4)11.50(0.3)X(0.2)X(1.1)11.27(1.1)
L Fodor10.25(0.1)9.98(0.7)X(1.4)10.09(-0.4)10.55(0.8)10.47(2.2)
K AvebäckX(-1.8)X(1.3)10.30(1.2)10.03(0.4)X(2.0)X(4.1)
A Rosengren10.60(3.5)9.90(-0.5)X(-1.0)X(0.2)X(1.4)X(2.0)
E JonssonX(3.2)10.10(0.0)10.04(2.4)X(-0.8)X(0.4)X(-0.2)
C GraveleyX(1.7)X(1.2)9.95(0.7)X(1.8)X(2.0)9.75(2.2)
J Holmberg9.15(3.3)X(1.2)8.61(0.9)
M GrundmarkX(2.0)--
A Flygt8.91(2.2)9.20(1.6)9.26(1.6)9.60(1.5)9.52(2.0)9.33(-0.4)
F14 Kula        12:15
                 
Lovisa Ewerblad 03 Danderyds SK 10.58 DM 1:a
Emelie Beckman 03 Hässelby SK 10.22 DM 2:a PB
Clara Fallenius 03 Hässelby SK 9.86 DM 3:a PB
Alexandra Rosengren 03 Huddinge AIS 9.65
Alma Flygt 03 Täby IS 9.42
Tove Tjeder 03 Täby IS 8.99
Moa Ivarsson 03 Huddinge AIS 8.79
Johanna Björkqvist 03 Turebergs FK 8.63
Sarah Bracken 03 Huddinge AIS 8.40
10  Elvira Magnusson 03 IFK Tumba 8.34
11  Alice Lind 03 Hanvikens SK 8.29
12  Ella Nilsson 03 Hanvikens SK 7.84 SB
13  Caroline Graveley 03 Hässelby SK 7.79
14  Emelie Malmborg 03 Hässelby SK 6.78
15  Elsa Eriksson 03 Hässelby SK 6.73

               
E Beckman8.979.359.099.069.1310.22
A LindX8.298.03
A RosengrenX9.65X9.299.288.87
C Graveley7.79XX
S Bracken8.407.618.05
E Eriksson6.736.476.71
L Ewerblad10.5810.4710.4810.2010.3410.42
C Fallenius8.929.578.22X9.309.86
E Nilsson7.847.117.25
T Tjeder7.848.628.157.948.738.99
E MalmborgXX6.78
M Ivarsson8.798.358.598.248.198.11
J BjörkqvistX8.538.128.448.088.63
E Magnusson7.757.258.34
A Flygt9.428.839.20X9.309.14
F14 Spjut        09:00
                 
Lovisa Ewerblad 03 Danderyds SK 31.29 DM 1:a
Elvira Magnusson 03 IFK Tumba 26.31 DM 2:a
Molly Grundmark 03 IFK Tumba 24.86 DM 3:a
Caroline Graveley 03 Hässelby SK 24.82 PB
Emelie Beckman 03 Hässelby SK 22.66
Alma Flygt 03 Täby IS 21.05
Emelie Malmborg 03 Hässelby SK 16.89
Tove Tjeder 03 Täby IS 16.65 PB
Ella Nilsson 03 Hanvikens SK 15.88
10  Tove Gattberg 03 IFK Lidingö 14.68
11  Alice Lind 03 Hanvikens SK 13.54

               
E Nilsson15.3215.8813.02
E Beckman21.6518.3622.6621.4222.15X
M Grundmark22.7116.35X20.67X24.86
T GattbergX14.6813.32
A Flygt13.2417.6318.6120.1317.5821.05
A Lind13.54XX
L EwerbladX31.2930.59XXX
E Malmborg12.0713.5016.89X14.3614.72
T Tjeder16.6516.1811.5711.5111.8512.55
C Graveley24.55XX22.6724.82X
E Magnusson25.0126.3119.6224.7823.4624.06
F13 60 m Försök 1 11:50
                 
Vera Lindblad 04 Bromma IF 8.52 q
Maja Matsson 04 Västerås FK* 8.60 q
Karin Bengtsson 04 Hanvikens SK 8.78
Cornelia Yttring 04 IF Åland* 9.04
Louise Tilly 04 Täby IS 9.04 PB
Sofie Af Ugglas 04 Täby IS 9.18
Matilda Karlsson 04 Väsby IK Friidrott 9.32
   
F13 60 m Försök 2 11:55
                 
Nike Isaksson 04 IFK Lidingö 8.52 q
Nicole Nyberg 04 Täby IS 8.54 q
Sophie Okejeme 04 Danderyds SK 8.58 q
Felicia Johansson 04 Hanvikens SK 8.76 q
Sara Winberg 04 Täby IS 9.00
Tilda Lilja 04 Väsby IK Friidrott 9.72
Lilyan Karim 04 Väsby IK Friidrott 9.82
   
F13 60 m Försök 3 12:00
                 
Celina Holmberg 04 IF Åland* 8.63 q
Engla Liewendahl 04 IF Åland* 8.64 q
Fanny Karlsson 04 Täby IS 8.78
Julina Aldeborg 04 IF Åland* 8.95
Tasa Scheele Bhatia 04 Täby IS 9.21
Emma Walfridsson 04 Hanvikens SK 9.44 SB
Anelia Danielsson 04 Tullinge FIF 10.13
   
F13 60 m Final 13:00
                 
Vera Lindblad 04 Bromma IF 8.33 DM 1:a PB
Engla Liewendahl 04 IF Åland* 8.45 PB
Nike Isaksson 04 IFK Lidingö 8.46 DM 2:a
Nicole Nyberg 04 Täby IS 8.49 DM 3:a
Maja Matsson 04 Västerås FK* 8.52
Celina Holmberg 04 IF Åland* 8.54
Sophie Okejeme 04 Danderyds SK 8.58
Felicia Johansson 04 Hanvikens SK 8.75
   
F13 600 m 16:50
                 
Amanda Helgesson 04 Hanvikens SK 1:41.27 DM 1:a AR
Nike Isaksson 04 IFK Lidingö 1:44.80 DM 2:a
Louise Eliasson 04 Bromma IF 1:46.29 DM 3:a
Lia Cederberg 04 Täby IS 1:46.41
Alicia Larsten 04 IFK Lidingö 1:56.59
Matilda Karlsson 04 Väsby IK Friidrott 2:00.44
  Julina Aldeborg 04 IF Åland* DNS
   
F13 200 m häck A 15:15
                 
Moa Granat 04 Vallentuna FK 30.02 DM 1:a
Nora Lindahl 04 Täby IS 31.24 DM 2:a
Nike Isaksson 04 IFK Lidingö 31.54 DM 3:a PB
Louise Eliasson 04 Bromma IF 32.00
Frida Krantz 04 Hammarby IF 32.30 PB
   
F13 200 m häck B 15:10
                 
Thea Katsoulaki 04 Hanvikens SK 32.26 PB
Sara Winberg 04 Täby IS 33.22
Alannah Hellstadius 04 Hammarby IF 33.33 PB
Felicia Johansson 04 Hanvikens SK 33.85
Alicia Larsten 04 IFK Lidingö 36.92
   
F13 200 m häck C 15:05
                 
Louise Tilly 04 Täby IS 31.67
Moa Ringqvist 04 Tyresö FK 31.97
Tasa Scheele Bhatia 04 Täby IS 32.30
Ella Bennett 04 Hanvikens SK 33.74
   
F13 200 m häck Sammanlagd lista        15:15
            heat pl  
Moa Granat 04 Vallentuna FK 30.02 1 1 DM 1:a
Nora Lindahl 04 Täby IS 31.24 1 2 DM 2:a
Nike Isaksson 04 IFK Lidingö 31.54 1 3 DM 3:a PB
Louise Tilly 04 Täby IS 31.67 3 1
Moa Ringqvist 04 Tyresö FK 31.97 3 2
Louise Eliasson 04 Bromma IF 32.00 1 4
Thea Katsoulaki 04 Hanvikens SK 32.26 2 1 PB
Tasa Scheele Bhatia 04 Täby IS 32.30 3 3
Frida Krantz 04 Hammarby IF 32.30 1 5 PB
10  Sara Winberg 04 Täby IS 33.22 2 2
11  Alannah Hellstadius 04 Hammarby IF 33.33 2 3 PB
12  Ella Bennett 04 Hanvikens SK 33.74 3 4
13  Felicia Johansson 04 Hanvikens SK 33.85 2 4
14  Alicia Larsten 04 IFK Lidingö 36.92 2 5
   
F13 Höjd       15:25
                 
Tasa Scheele Bhatia 04 Täby IS 1.47 DM 1:a
Jasmine Gyllenhammar 04 Täby IS 1.44 DM 2:a PB
Frida Krantz 04 Hammarby IF 1.41 DM 3:a
Ebba Lind 04 Hanvikens SK 1.38
Alannah Hellstadius 04 Hammarby IF 1.34
Tilda Lilja 04 Väsby IK Friidrott 1.34
Emma Walfridsson 04 Hanvikens SK 1.30 PB
Ella Bennett 04 Hanvikens SK 1.30
Thea Katsoulaki 04 Hanvikens SK 1.25

                                   
1.101.151.201.251.301.341.381.411.441.471.500.00
T Scheele Bhatia------ooooxxx
E Bennett--oxoxxoxxx
T Katsoulaki-oooxxx
F Krantz----o-ooxxx
E Walfridsson-oooxxoxxx
J Gyllenhammar--oooooxooxxx
E Lind-----ooxxx
A Hellstadius--oxooxoxxx
T Lilja--oxoxoxoxxx
F13 Tresteg        09:00
                 
Nicole Nyberg 04 Täby IS 10.90 (0.7) DM 1:a AR PB
Nike Isaksson 04 IFK Lidingö 10.54 (0.0) DM 2:a
Celina Holmberg 04 IF Åland* 10.51 (1.4)
Fanny Karlsson 04 Täby IS 10.37 (0.0) DM 3:a PB
Sara Winberg 04 Täby IS 9.93 (1.0)
Louise Tilly 04 Täby IS 9.91 (-0.4) PB
Saga Hermundstad 04 IF Linnéa Friidrott 9.80 (0.7)
Jasmine Gyllenhammar 04 Täby IS 9.76 (0.0)
Sofie Af Ugglas 04 Täby IS 9.67 (0.1)
10  Amanda Helgesson 04 Hanvikens SK 9.66 (0.3)
11  Moa Ringqvist 04 Tyresö FK 9.63 (0.5)
12  Felicia Johansson 04 Hanvikens SK 9.57 (0.6) PB
13  Maja Matsson 04 Västerås FK* 9.13 (-0.2)
14  Karin Bengtsson 04 Hanvikens SK 8.70 (0.6)

                         
L Tilly9.91(-0.4)9.83(0.4)9.61(0.5)9.64(0.1)9.81(0.5)9.84(-0.6)
S Hermundstad9.80(0.7)9.49(0.1)9.39(-0.1)---
K Bengtsson8.44(0.0)8.64(0.4)8.70(0.6)---
F Karlsson10.17(0.9)9.95(0.5)9.80(0.1)10.20(0.3)10.01(0.6)10.37(0.0)
F Johansson9.57(0.6)9.17(0.4)8.64(-0.2)---
S WinbergX(-0.2)9.93(1.0)9.24(0.3)9.56(0.7)9.11(0.2)9.46(1.1)
S Af Ugglas9.66(0.4)9.67(0.1)9.46(-0.3)---
C Holmberg10.29(0.0)10.12(-0.2)10.31(0.3)9.99(0.1)9.97(1.0)10.51(1.4)
M Ringqvist9.62(0.3)9.63(0.5)9.14(0.4)---
M Matsson9.13(-0.2)X(0.2)9.11(1.1)---
N Nyberg10.90(0.7)10.27(-0.3)10.20(0.4)10.07(0.4)10.34(0.8)8.73(0.8)
J Gyllenhammar9.76(0.0)9.74(-0.4)9.66(0.8)9.37(0.1)9.53(0.5)9.68(0.0)
A Helgesson9.66(0.3)9.55(0.0)9.37(0.6)---
N Isaksson10.54(0.0)10.35(0.1)10.43(-0.6)X(0.4)--
F13 Kula        10:45
                 
Linnéa Hilding 04 Tyresö FK 12.23 DM 1:a AR
Ebba Lind 04 Hanvikens SK 11.77 DM 2:a PB
Frida Krantz 04 Hammarby IF 11.14 DM 3:a
Engla Hänsel 04 Täby IS 10.43
Sofie Af Ugglas 04 Täby IS 10.00 PB
Rebecka Forsling 04 Huddinge AIS 9.29
Amanda Helgesson 04 Hanvikens SK 9.21
Alva Enblad 04 Hammarby IF 8.93
Celina Holmberg 04 IF Åland* 8.59
10  Anelia Danielsson 04 Tullinge FIF 7.32

               
C Holmberg8.59XX
E Lind9.6510.3410.5611.7711.4611.03
E Hänsel9.819.4610.049.929.9110.43
F Krantz10.1110.969.9310.6711.1411.07
A Helgesson9.218.358.808.789.167.62
L Hilding12.2311.5210.9112.0911.1611.85
R Forsling8.698.749.298.498.578.07
S Af Ugglas10.00X9.518.348.789.78
A Enblad8.808.938.088.328.348.33
A DanielssonX7.327.25
F13 Spjut        13:50
                 
Linnéa Hilding 04 Tyresö FK 38.79 DM 1:a AR
Frida Krantz 04 Hammarby IF 32.31 DM 2:a PB
Nike Isaksson 04 IFK Lidingö 27.51 DM 3:a
Sara Winberg 04 Täby IS 25.90
Ebba Lind 04 Hanvikens SK 25.21 PB
Olivia Sjögren 04 Järfälla Friidrottsklubb 22.17
Alva Enblad 04 Hammarby IF 21.46
Engla Hänsel 04 Täby IS 21.04 PB
Celina Holmberg 04 IF Åland* 18.34
10  Nora Lindahl 04 Täby IS 18.03
11  Alannah Hellstadius 04 Hammarby IF 16.50 PB
12  Thea Katsoulaki 04 Hanvikens SK 16.33
13  Emma Walfridsson 04 Hanvikens SK 10.75

               
N Lindahl18.03X14.02
T Katsoulaki13.2916.3314.80
O Sjögren20.8520.4119.8118.5621.2722.17
N Isaksson19.67X19.4921.8326.0127.51
S Winberg23.1425.3325.05X25.9019.10
E Hänsel19.4019.3620.8320.0321.0418.74
L Hilding36.1936.9034.5636.2436.2638.79
F Krantz27.91XX32.3126.9525.70
E Walfridsson10.7510.669.69
E Lind25.2119.4018.5320.98XX
A Hellstadius12.6915.8916.50
A Enblad18.8019.7916.3021.4614.3715.14
C Holmberg18.34X17.80
F12 60 m Försök 1 09:20
                 
Ida Egnell 05 IFK Lidingö 8.98 q
Tyra Hedin 05 IFK Lidingö 9.35 q
Isabelle Malmborg 05 Hässelby SK 9.45 q
Ida Frykhammar 05 IFK Lidingö 9.49 q
Meilina Lidström 05 Turebergs FK 9.59 q
Helena Hvalgren 05 IFK Lidingö 10.50
Nikki Pekkanen 06 Väsby IK Friidrott 11.12
   
F12 60 m Försök 2 09:25
                 
Ronja Magnusson 05 Valbo AIF* 8.88 q
Alice Lindgren 05 IFK Lidingö 9.12 q
Tindra Törnestam 06 Hanvikens SK 9.58 q
Amanda Jerner 05 IFK Lidingö 9.62 q
Irene Dahl 05 Tullinge FIF 9.75
Adina Quade 06 Danderyds SK 10.24
Elin Järf 06 Väsby IK Friidrott 10.39
   
F12 60 m Försök 3 09:30
                 
Ayla Hallberg Hossain 06 Turebergs FK 8.73 q
Sofia Eskilsson 05 Hammarby IF 9.09 q
Hjördis Bäckman 05 IF Linnéa Friidrott 9.34 q
My Persson 05 Väsby IK Friidrott 9.45 q
Sara Sundberg 05 Väsby IK Friidrott 9.72
Alva Saxby 06 Väsby IK Friidrott 9.78
Julia Waldenlind 06 IF Linnéa Friidrott 10.52
   
F12 60 m Försök 4 09:35
                 
Evelina Sparf 05 Åkersberga SK 9.05 q
Olivia Stattin 06 Väsby IK Friidrott 9.33 q
Pritha Routh 06 Tullinge FIF 9.43 q
Meja Hänsel 06 Täby IS 9.69
Mellanie Neudinger Nellmer 05 IF Linnéa Friidrott 9.78
Julia Samuelsson 05 Hässelby SK 9.79
Ida Malmborg 05 Hässelby SK 9.80
   
F12 60 m A-final 10:35
                 
Ayla Hallberg Hossain 06 Turebergs FK 8.61 DM 1:a PB
Ida Egnell 05 IFK Lidingö 8.67 DM 2:a
Ronja Magnusson 05 Valbo AIF* 8.84
Hjördis Bäckman 05 IF Linnéa Friidrott 8.96 DM 3:a
Alice Lindgren 05 IFK Lidingö 8.98
Sofia Eskilsson 05 Hammarby IF 9.00
Evelina Sparf 05 Åkersberga SK 9.14
Olivia Stattin 06 Väsby IK Friidrott 9.27
   
F12 60 m B-final 10:30
                 
Tyra Hedin 05 IFK Lidingö 9.36
Isabelle Malmborg 05 Hässelby SK 9.38
My Persson 05 Väsby IK Friidrott 9.41
Meilina Lidström 05 Turebergs FK 9.48
Pritha Routh 06 Tullinge FIF 9.50
Tindra Törnestam 06 Hanvikens SK 9.61
Ida Frykhammar 05 IFK Lidingö 9.64
Amanda Jerner 05 IFK Lidingö 9.84
   
F12 600 m A 14:30
                 
Ida Egnell 05 IFK Lidingö 1:53.28 DM 1:a
Alice Lindgren 05 IFK Lidingö 1:54.87 DM 2:a
Cornelia Larsten 05 IFK Lidingö 1:56.63 DM 3:a
Sara Sundberg 05 Väsby IK Friidrott 1:59.52
Ida Malmborg 05 Hässelby SK 2:00.90
Isabelle Malmborg 05 Hässelby SK 2:06.10
Adina Quade 06 Danderyds SK 2:23.48
Elin Järf 06 Väsby IK Friidrott 2:27.04
   
F12 200 m häck A 16:05
                 
Ayla Hallberg Hossain 06 Turebergs FK 32.50
Alice Lindgren 05 IFK Lidingö 33.06
Alvah Lind 05 Hammarby IF 33.19
Agnes Jansson 05 Hammarby IF 35.36
Ida Malmborg 05 Hässelby SK 37.74
  Ida Egnell 05 IFK Lidingö DNS
   
F12 200 m häck B 16:00
                 
Hjördis Bäckman 05 IF Linnéa Friidrott 34.43
Isabelle Malmborg 05 Hässelby SK 34.72
Norah Lind 05 Hammarby IF 34.81
Sara Sundberg 05 Väsby IK Friidrott 35.95
Eleonora Wahlin 06 Täby IS 37.58
  Mellanie Neudinger Nellmer 05 IF Linnéa Friidrott DNS
   
F12 200 m häck Sammanlagd lista        16:05
            heat pl  
Ayla Hallberg Hossain 06 Turebergs FK 32.50 1 1
Alice Lindgren 05 IFK Lidingö 33.06 1 2
Alvah Lind 05 Hammarby IF 33.19 1 3
Hjördis Bäckman 05 IF Linnéa Friidrott 34.43 2 1
Isabelle Malmborg 05 Hässelby SK 34.72 2 2
Norah Lind 05 Hammarby IF 34.81 2 3
Agnes Jansson 05 Hammarby IF 35.36 1 4
Sara Sundberg 05 Väsby IK Friidrott 35.95 2 4
Eleonora Wahlin 06 Täby IS 37.58 2 5
10  Ida Malmborg 05 Hässelby SK 37.74 1 5
11  Mellanie Neudinger Nellmer 05 IF Linnéa Friidrott DNS 2 6
12  Ida Egnell 05 IFK Lidingö DNS 1 6
   
F12 Stav       13:05
                 
Greta Erlandsson 05 Rånäs 4H* 3.10 AR
Norah Lind 05 Hammarby IF 2.50 DM 1:a
Alvah Lind 05 Hammarby IF 2.40 DM 2:a
Tove Olsson 06 Huddinge AIS 2.00 DM 3:a
Sofia Eskilsson 05 Hammarby IF 1.80
Lisa Mårtensson 05 Huddinge AIS 1.70
Helena Hvalgren 05 IFK Lidingö 1.60

                                   
1.201.301.401.501.601.701.801.902.002.102.202.302.402.502.602.702.90
S Eskilsson--oooooxxx
T Olsson----ooooxxx
N Lind---------o-oxxoxxx
G Erlandsson--------------ooo
H Hvalgren--xoooxxx
L Mårtenssonoooooxxoxxx
A Lind----------xo-oxxx
F12 Tresteg        16:20
                 
Ayla Hallberg Hossain 06 Turebergs FK 10.06 (1.8) DM 1:a
Alvah Lind 05 Hammarby IF 9.82 (1.7) DM 2:a
Ronja Magnusson 05 Valbo AIF* 9.73 (1.1) PB
Cornelia Larsten 05 IFK Lidingö 9.50 (0.5) DM 3:a PB
Alice Lindgren 05 IFK Lidingö 9.48 (2.5)
Norah Lind 05 Hammarby IF 9.40 (0.1)
Ida Frykhammar 05 IFK Lidingö 9.30 (3.1)
Lisa Mårtensson 05 Huddinge AIS 9.14 (-0.1)
Tyra Hedin 05 IFK Lidingö 8.83 (0.1) SB
10  Olivia Stattin 06 Väsby IK Friidrott 8.58 (1.9)
11  Sara Sundberg 05 Väsby IK Friidrott 8.27 (-1.3)
12  Eleonora Wahlin 06 Täby IS 8.20 (0.2)
13  Irene Dahl 05 Tullinge FIF 7.52 (-0.5) PB
14  Elin Järf 06 Väsby IK Friidrott 7.05 (0.8)

                         
C Larsten9.43(0.0)9.50(0.5)9.05(-0.1)9.31(1.4)9.12(-1.9)9.46(2.7)
S Sundberg8.27(-1.3)8.18(-0.3)X(0.1)
E Wahlin8.20(0.2)8.06(0.4)8.01(-0.8)
A Lindgren9.42(0.9)9.48(2.5)9.42(0.2)9.13(4.3)8.92(1.6)8.92(3.5)
R Magnusson9.26(-0.6)9.73(1.1)9.57(1.5)9.53(1.0)9.64(-0.3)9.71(4.8)
T Hedin8.83(0.1)8.55(1.2)7.95(0.1)
Hallberg Hossain9.53(-1.1)9.69(1.7)9.87(2.1)9.52(1.0)9.93(2.1)10.06(1.8)
I Frykhammar8.98(0.2)9.13(1.4)9.25(0.2)8.80(-1.2)9.30(3.1)9.05(-0.5)
N Lind9.40(0.1)9.33(-1.4)9.16(-2.2)9.16(2.5)9.01(-2.1)9.30(2.5)
E Järf7.05(0.8)7.00(3.5)7.00(3.5)
L Mårtensson9.14(-0.1)8.96(2.5)8.90(1.4)8.83(0.5)8.84(-1.5)9.02(1.3)
I Dahl7.42(2.3)X(-0.6)7.52(-0.5)
A Lind9.37(1.1)9.65(-0.2)9.68(0.6)9.41(1.1)9.82(1.7)9.75(3.2)
O Stattin8.58(1.9)X(-2.8)8.54(-1.8)
F12 Kula        14:45
                 
Norah Lind 05 Hammarby IF 11.42 AR
Tove Olsson 06 Huddinge AIS 10.10 SB
Alvah Lind 05 Hammarby IF 9.70
Meja Hänsel 06 Täby IS 9.41 PB
Olivia Wredendahl 05 Huddinge AIS 9.14
Sofia Eskilsson 05 Hammarby IF 9.11
Tindra Törnestam 06 Hanvikens SK 8.89
Meilina Lidström 05 Turebergs FK 8.74
Ronja Magnusson 05 Valbo AIF* 8.24
10  Lisa Mårtensson 05 Huddinge AIS 8.09
11  Alice Lindgren 05 IFK Lidingö 8.04
12  My Persson 05 Väsby IK Friidrott 7.72
13  Ida Frykhammar 05 IFK Lidingö 7.12
14  Olivia Stattin 06 Väsby IK Friidrott 6.13
15  Adina Quade 06 Danderyds SK 5.44

               
T Törnestam8.618.618.898.508.678.36
O Stattin5.566.135.60
R Magnusson8.24XX
M Lidström8.488.398.308.747.838.60
N Lind10.2510.2610.6310.7311.4211.24
A Lind9.649.699.709.338.818.92
I Frykhammar7.126.937.04
M Persson7.557.007.72
S Eskilsson8.068.228.80X8.439.11
L Mårtensson7.356.358.09
T Olsson9.509.159.259.159.0710.10
O Wredendahl8.868.189.149.038.737.76
M Hänsel8.928.349.416.838.13X
A Lindgren7.187.778.04
A Quade4.395.425.44
F12 Spjut        10:50
                 
Norah Lind 05 Hammarby IF 29.53 DM 1:a
Ronja Magnusson 05 Valbo AIF* 28.34
Alvah Lind 05 Hammarby IF 27.22 DM 2:a
Tove Olsson 06 Huddinge AIS 27.08 DM 3:a SB
Tindra Törnestam 06 Hanvikens SK 20.68
Evelina Sparf 05 Åkersberga SK 19.91
Alice Lindgren 05 IFK Lidingö 19.69
Julia Samuelsson 05 Hässelby SK 17.56
Sara Sundberg 05 Väsby IK Friidrott 14.47
10  My Persson 05 Väsby IK Friidrott 14.39
11  Irene Dahl 05 Tullinge FIF 13.76 PB
12  Tyra Hedin 05 IFK Lidingö 13.56 SB
13  Olivia Stattin 06 Väsby IK Friidrott 12.96
14  Meja Hänsel 06 Täby IS 12.44
15  Ida Frykhammar 05 IFK Lidingö 12.07
16  Elin Järf 06 Väsby IK Friidrott 8.85

               
I Dahl12.9412.8613.76
R MagnussonX28.3425.62X24.6726.09
T Törnestam16.2117.6316.4018.5014.1220.68
S Sundberg13.9414.4712.52
E Järf8.585.178.85
T Hedin11.0510.6313.56
O Stattin12.2610.3912.96
N Lind27.1729.5326.2226.48X-
T Olsson20.8124.36X27.0824.36X
A Lindgren18.4918.4916.6519.6917.1717.19
M Persson10.9412.5214.39
I Frykhammar7.3711.8312.07
A Lind27.2225.3324.56XX-
E Sparf19.9117.9117.6814.7613.94-
J Samuelsson17.56X16.8817.23XX
M Hänsel10.579.3712.44
F10 60 m 10:40
                 
Amilia Jergmar 07 Boo IF 9.13
Alice Dahl 07 Tullinge FIF 10.01 PB
Ellinore Sparf 07 Åkersberga SK 10.21
Emelie Holmström 07 Täby IS 10.44
   
F10 Längd        10:55
                 
Amilia Jergmar 07 Boo IF 4.02 (-1.3)
Alice Dahl 07 Tullinge FIF 3.38 (-1.4)
Ellinore Sparf 07 Åkersberga SK 3.38 (-0.4)
Emelie Holmström 07 Täby IS 3.24 (-1.5)

                         
A Dahl3.30(0.1)3.38(-1.4)3.33(-0.7)3.29(-0.5)3.18(-1.1)3.07(-2.4)
E Sparf3.21(-1.6)3.31(-2.4)3.29(-0.9)3.38(-0.4)3.24(-1.8)2.74(-1.7)
A Jergmar4.01(0.1)4.02(-1.3)3.92(-2.1)3.91(-0.8)3.34(-0.9)3.49(-1.9)
E Holmström2.96(-2.3)2.85(-1.0)3.00(-1.8)2.99(-0.7)3.07(0.0)3.24(-1.5)
F9 60 m Försök 1 10:10
                 
Ebba Dahlström 08 Täby IS 9.94 q
Alice Clerkestam 08 Turebergs FK 10.31 q
Hanna Månsson 08 Väsby IK Friidrott 10.33 q
Emilie Ekman 08 Täby IS 11.22 PB
Adrienne Quade 08 Danderyds SK 11.37
   
F9 60 m Försök 2 10:15
                 
Emelie Lundqvist 08 Kungsängen FK 10.43 q
Frida Öhr 08 Turebergs FK 10.50 q
Johanna Gummerus 08 Täby IS 10.57 q
Alva Olander 08 Sundbybergs IK 10.62 q
Moa Eiving 08 Åkersberga SK 10.75 q
Selma Bouloussaa 08 IF Linnéa Friidrott 10.81
   
F9 60 m Final 11:10
                 
Ebba Dahlström 08 Täby IS 9.93
Alice Clerkestam 08 Turebergs FK 10.00
Emelie Lundqvist 08 Kungsängen FK 10.24
Frida Öhr 08 Turebergs FK 10.41
Johanna Gummerus 08 Täby IS 10.41
Alva Olander 08 Sundbybergs IK 10.53
Hanna Månsson 08 Väsby IK Friidrott 10.56
Moa Eiving 08 Åkersberga SK 10.84
   
F9 Längd        12:05
                 
Ebba Dahlström 08 Täby IS 3.75 (3.0)
Hanna Månsson 08 Väsby IK Friidrott 3.31 (1.4)
Frida Öhr 08 Turebergs FK 3.31 (2.2)
Moa Eiving 08 Åkersberga SK 3.29 (0.7)
Johanna Gummerus 08 Täby IS 3.26 (-0.5)
Alice Clerkestam 08 Turebergs FK 3.16 (-0.2)
Selma Bouloussaa 08 IF Linnéa Friidrott 2.94 (-0.7)
Adrienne Quade 08 Danderyds SK 2.77 (0.9)
Emilie Ekman 08 Täby IS 2.59 (-0.1)

                         
A Clerkestam2.95(0.1)2.90(-2.0)2.93(0.1)3.01(0.5)3.16(-0.2)3.15(-3.0)
E Ekman2.59(-0.1)2.44(-1.1)2.19(1.8)
F Öhr3.22(-2.1)3.31(2.2)3.23(0.6)3.06(-1.3)2.95(-4.1)3.13(-0.6)
S Bouloussaa2.68(-0.3)2.94(-0.7)2.94(0.2)2.66(-0.1)2.78(-3.3)2.82(-1.3)
M Eiving3.20(-0.7)3.21(-1.4)3.29(0.7)3.19(-0.3)3.20(-2.0)3.13(-0.3)
A Quade2.77(0.9)2.47(-2.2)2.13(-2.1)X(-1.5)2.63(-3.3)2.48(-0.2)
J Gummerus3.04(-5.1)3.00(-0.8)3.06(-1.9)3.20(-1.3)3.26(-0.5)3.24(-0.8)
E Dahlström3.39(-2.3)3.60(0.5)3.70(-1.3)3.75(3.0)3.70(1.2)3.73(2.2)
H Månsson3.28(-2.3)3.27(-1.7)3.31(1.4)3.24(-2.0)3.12(-2.7)3.25(-1.3)