Pris för personlig rekordförbättring Stäng fönster
2015 utdelades priserna till:
F13 Nora Lundmark, diskus P13 Isac Lidström, spjut
F15 Karin Schöldström, slägga P15 Lukas Björninger, diskus
F17 Ebba Gällhagen, 300m häck P17 Edvin Hagberg, 800m
2014 utdelades priserna till:
F13 Lina Hagberg, kula P13 Rasmus Miller, 60m
F15 Alice Lildström, 200m P15 Staffan Risberg, längd
F17 Johanna Andersson, längd P17 Giovanni Inostroza, 100m
2013 utdelades priserna till:
F13 Linda Nyblom, 60m häck P13 Samuel Sundell, 200m
F15 Linn Kalderén, kula P15 Stafan Risberg, höjd
F17 Isabella Andersson, 1500m P17 Giovanni Inostroza, 100m
2012 utdelades priserna till:
F13 Linn Kalderén, 60m häck P13 Marcus Biverstrand, höjd
F15 Julia Gannedahl, slägga P15 Giovanni Inostroza, 100m häck
F17 Michelle Inostroza, 200m P17 Viktor Hagren, längd
2011 utdelades priserna till:
F13 Emma Digerfors, längd P13 Hugo Jacobsson, 600m
F15 Elin Bohman, 80m häck P15 Viktor Flink, slägga
F17 Sandra Friberg, slägga P17 Andreas Almgren, 100m
2010 utdelades priserna till:
F13 Elin Bohman, 60m häck P13 Giovanni Inostroza, 60m häck
F15 Alida Sterner, stav P15 Christoffer Hagren, slägga
F17 Sandra Friberg, slägga P17 David Jonsson, 200m
2009 utdelades priserna till:
F13 Alida Sterner, längd P13 Simon Waldaeus, 60m häck
F15 Maja Mattsson, spjut P15 Joakim Engdahl, stav
F17 Matilda Nilsson, längd P17 Axel Kjell, längd
2008 utdelades priserna till:
F13 Josefin Nyblom, 60m häck P13 Christoffer Hagren, kula
F15 Emma Takman, 800m P15 Axel Kjell, längd
F17 Louisa Pettersson, 100m P17 Aleksander Liss, 3000m
2007 utdelades priserna till:
F13 Mikaela Flyckt-Werlevik, höjd P13 Andreas Almgren, 600m
F15 Alexandra Palmqvist, 800m P15 Andreas Klingvall, 800m
F17 Anna Troije, 300m häck P17 David Sundström, 800m
2006 utdelades priserna till:
F13 Maria Halvarson, 80m P13 Axel Kjell, spjut
F15 Anna Klackenberg, 100m P15 Anton Forsberg, 100m häck
F17 Elsa Westerlund, 100m P17 Christoffer Iversen, 1500m
2005 utdelades priserna till:
F13 Alma Bjellerup,höjd P13 Viktor Eriksson, längd
F15 Anna Klackenberg, höjd P15 Tobias Biberg, 100m
F17 Cecilia Norrbom, 1500m P17 Christoffer Iversen, 800m
2004 utdelades priserna till:
F13 Olivia Öberg, 60m P13 Axel Sjöberg, 80m, höjd, diskus, kula
F15 Linnéa Andersson, 300m, diskus P15 Mats Andersson, 300m
F17 Åsa Bengtlars, slägga P17 Fredrik Hallinder, 800m
2003 utdelades priserna till:
F13 Linnéa Andersson, 200m P13 Anton Forsberg, höjd
F15 Helena Haponen, 800m P15 Mats Andersson, 800m
F17 Erika Fyrvall, 1500m P17 Gustav Karnebäck, 400m
2002 utdelades priserna till:
F13 Cecilia Härdén, höjd, längd P13 Mats Andersson, 800m
F15 Erika Fyrvall, 800m P15 Henrik Hassel, diskus
F17 Susanne Sjöstrand, 800m P17 Johan Kågeman, 800m
2001 utdelades priserna till:
F12 Cecilia Härdén, 60m  P12 Mats Andersson, 800m
F14 Lisa Nilsson, längd  P14 Fredrik Hallinder, 800m
F16 Sandra Bouveng, längd  P16 Andreas Andersson, tresteg
2000 utdelades priserna till:
F12 Linnéa Halvarson, 60m P12 Ludvig Wenkler Garberg, 60m
F14 Frida Flodström, 800m P14 Fredrik Wictorsson, mångkamp
F16 Helena Bombas-Holmström, slägga P16 Gustav Samuelsson, höjd
1999 utdelades priserna till:
F12 Anna Lindgren, 800m P12 Gustav Karnebäck, 800m
F14 Frida Strandberg, häck P14 Mikael André, slägga
F16 Sara Verdi, 800m P16 Fredrik Granqvist, 800m
1998 utdelades priserna till:
F12 Anna Örneving, 800m P12 Fredrik Wictorsson, höjd
F14 Jennie Hurkmans, spjut P14 Patrik Fjelkegård
F16 Stina Bohgard, häck P16 Björn Lejon, höjd
1997 utdelades priserna till:
F12 Frida Strandberg, längd P12 Fredrik Wictorsson, längd
F14 Jennie Hurkmans, längd P14 Mikael Tillander, 800m
F16 Kristin Wiktorson, slägga P16 Johan Redborg, höjd
1996 utdelades priserna till:
F12 Jennie Hurkmans P12 Rickard Stenberg
F14 Kristin Wiktorson P14 Anders Lindberg
F16 Åsa Pettersson P16 Joakim Björkå
1995 utdelades priserna till:
F12 Helena Redborg P12 Mikael Nordmark
F14 Emelie Hjelm P14 Adam Horney
F16 - P16 Nils Lundh
1994 utdelades priserna till:
F12 Natalie Nordin, boll P12 Rickard Wennergrund, längd
F14 Erika Edlund, höjd P14 Rajib Bhattjacharnee, höjd
F16 Katarina Olsson, diskus P16 John Laselle, 800m
1993 utdelades priserna till:
F12 Anna Rungner P12 Martin Hallberg
F14 Karin Lagerholm P14 Robin Nilsson
F16 Kajsa Korsgren P16 José Nunez
1992 utdelades priserna till:
F12 Anna Pluntky P12 Kalle Löweberg
F14 Jenny Lundström P14 Benny Åhning
F16 Therese Edholm P16 Erik Johansson
1991 utdelades priserna till:
F12 Judy Kerr P12 John Laselle
F14 Anneli Jansson P14 Peter Eklund
F16 Ingela Nymann P16 Jonas Gibson-Rooslien
1990 utdelades priserna till:
F12 Anna Glad P1§2 Filip Stenberg
F14 Therese Edholm P14 Fredrik Bäckström
F16 Malin Öhrn P16 Mats Lindskog
1989 utdelades priserna till:
F12 Nina Tahvanainen P12 Mikael Narfström
F14 Cilla Petterssson P14 Anders Johansson
F16 Kajsa Bergqvist P16 Jonas Asplund
I enlighet med förslag från IU 2016 upphör detta pris.