Preliminära Resultat Turebergsstafetten 23 april 2005
Pojkar 9
1 Täby IS 12:53
2 Turebergs FK2 13:12
3 Turebergs FK1 13:20
4 Sundbyberg IK1 13:24
5 IFK Lidingö 13:27
6 Tullinge-TumbaFF 13:54
7 Sundbyberg IK2 14:33
Sträcka 1 (1070m)
1 Oscar Krumlinde -96 Turebergs FK2 4:17
2 Nicholas Spiers -96 Turebergs FK1 4:18
3 Joan Andersson -96 Täby IS 4:21
4 Fabian Lidman 96 IFK Lidingö 4:26
5 Pontus Danforth -96 Tullinge-TumbaFF 4:39
6 Nicola Nordin -96 Sundbyberg IK1 4:41
7 Andre Prytz -96 Sundbyberg IK2 4:49
Sträcka 2 (550m)
1 Gustav Land -96 Turebergs FK1 2:16
2 Henrik Bengtsson -96 Täby IS 2:17
3 Rasmus Bergman -96 Sundbyberg IK1 2:23
4 Max Rolfsson -96 Turebergs FK2 2:23
5 Erik Hermelin -96 IFK Lidingö 2:24
6 Sebastian Högbacka -96 Tullinge-TumbaFF 2:31
7 Christoffer Sommar -96 Sundbyberg IK2 2:41
Sträcka 3 (230m)
1 Simon Waldeus -96 Turebergs FK2 0:54
2 Henrik Sundström -96 Täby IS 0:55
3 Jesper Resenius -96 Sundbyberg IK2 0:59
4 William Kumpulainen -99 Tullinge-TumbaFF 0:59
5 Filip Lamprecht -97 Turebergs FK1 1:04
6 Pontus Orlebäck -96 Sundbyberg IK1 1:05
7 Fredrik Stoltz -96 IFK Lidingö 1:13
Sträcka 4 (900m)
1 Alexander Rönnlund -96 IFK Lidingö 3:44
2 Andreas Tapia Dalbark -96 Täby IS 3:46
3 Joar Måhlen -96 Sundbyberg IK1 3:48
4 Kalle Vezzoli -96 Turebergs FK2 3:56
5 Ramon Navarro Martinsen -96 Tullinge-TumbaFF 4:04
6 Gustav Kullman -96 Turebergs FK1 4:21
7 Benjamin Hedberg -96 Sundbyberg IK2 4:21
Sträcka 5 (400m)
1 Gustav Kjell -96 Turebergs FK1 1:21
2 Christoffer Acuna Lindgren -96 Sundbyberg IK1 1:27
3 Fabian Delryd -96 Täby IS 1:34
4 Richard Grut -97 IFK Lidingö 1:40
5 Albio Morino -97 Tullinge-TumbaFF 1:41
6 Kalle Mäkelä -96 Turebergs FK2 1:42
7 Santiago Wilkman -96 Sundbyberg IK2 1:43
Flickor 9
1 Sundbyberg IK 14:00
2 Tullinge-Tumba FF 14:19
3 Turebergs FK2 14:25
4 Turebergs FK1 14:48
IFK Lidingö ej start
Sträcka 1 (1070m)
1 Vanessa Oskarsson 96 Sundbyberg IK 4:46
2 Jessica Brammer 96 Turebergs FK1 5:02
3 Sofia Sandström 96 Turebergs FK2 5:04
4 Amanda Emanuelsson 96 Tullinge-Tumba FF 5:05
Sträcka 2 (550m)
1 Lovisa Wickholm 96 Tullinge-Tumba FF 2:20
2 Ellen Pettersson 96 Turebergs FK2 2:24
3 Julia Stefansdottir 96 Turebergs FK1 2:28
4 Fransson Tilda 97 Sundbyberg IK 2:28
Sträcka 3 (230m)
1 Mayo Greven 96 Turebergs FK2 0:59
2 Cornelia Millford 96 Sundbyberg IK 0:59
3 Adeline Ekegård Turebergs FK1 1:02
4 Therese Lindström 98 Tullinge-Tumba FF 1:11
Sträcka 4 (900m)
1 Hanna Johnsson 96 Sundbyberg IK 4:11
2 Steffi Mammos 97 Tullinge-Tumba FF 4:13
3 Christina Mårtensson 96 Turebergs FK2 4:15
4 Miranda Gatti 96 Turebergs FK1 4:36
Sträcka 5 (400m)
1 Emira Arfouli 97 Tullinge-Tumba FF 1:30
2 Naomi Meheretab 96 Sundbyberg IK 1:36
3 Matilda Magnell 96 Turebergs FK1 1:40
4 Vendela Widahl 96 Turebergs FK2 1:43
Pojkar 11
1 IFK Lidingö 1 11:36
2 Turebergs FK 95 12:08
3 Turebergs FK 94/1 12:12
4 Huddinge AIS 12:17
5 Sundbybergs IK 1 12:32
6 Hammarby IF 12:36
Hässelby SK ej start
IFK Lidingö 2 ej start
Turebergs FK 94/2 ej start
Sträcka 1 (1070m)
1 Gustav Lind -94 IFK Lidingö 1 3:54
2 Andreas Vinghed -95 Sundbybergs IK 1 3:55
3 Gustav Olofsson -94 Hammarby IF 4:07
4 Andreas Eldh -95 Turebergs FK 95 4:10
5 Oliver Spiers -94 Turebergs FK 94/1 4:13
6 Calle Moskvivaara -95 Huddinge AIS 4:20
Sträcka 2 (550m)
1 Axel Jacobsson -94 IFK Lidingö 1 2:01
2 Ludwig Kågeman-Lidell -95 Sundbybergs IK 1 2:05
3 Joakim Engdahl -95 Turebergs FK 95 2:09
4 Axel Rönnberg -95 Huddinge AIS 2:10
5 Jakob Barketorp Dirke -94 Hammarby IF 2:14
6 David Ljungbäck -94 Turebergs FK 94/1 2:19
Sträcka 3 (230m)
1 Ludvig Edén -95 Huddinge AIS 0:46
2 Jonathan Wulff -94 Hammarby IF 0:48
3 Ludvig Evers -95 IFK Lidingö 1 0:51
4 Carl Mårtensson -94 Turebergs FK 94/1 0:51
5 Johannes Grundberg -95 Turebergs FK 95 0:54
6 Maxim Larsson -95 Sundbybergs IK 1 1:06
Sträcka 4 (900m)
1 Gustav Mattsson -94 Turebergs FK 94/1 3:27
2 Fredrik Bergman -95 IFK Lidingö 1 3:34
3 Gustav Jörnåker -95 Turebergs FK 95 3:38
4 Axel Gustafsson -95 Huddinge AIS 3:45
5 Jesper de Ram -94 Sundbybergs IK 1 3:54
6 Joel Lundqvist -94 Hammarby IF 4:00
Sträcka 5 (400m)
1 Fredrick Ekholm -94 Huddinge AIS 1:16
2 Kalle Elofsson -94 IFK Lidingö 1 1:16
3 Andreas Almgren -95 Turebergs FK 95 1:17
4 Philip Sjöberg -94 Turebergs FK 94/1 1:22
5 Jesper Carlström -94 Hammarby IF 1:27
6 Daniel Jallow -95 Sundbybergs IK 1 1:32
Flickor 11
1 SoIK Hellas 12:04
2 Täby IS 12:20
3 Hässelby SK 12:29
4 Huddinge AIS 12:40
5 Hammarby IF 12:46
6 IF Triangeln 12:52
7 Turebergs FK 94/95 13:00
8 Vallentuna FK 13:43
9 IFK Lidingö 1 13:57
10 Turebergs FK 95 14:05
11 Sundbyberg IK 14:17
  IFK Lidingö 2 ej start
Sträcka 1 (1070m)
1 Linnea Blomberg -94 IF Triangeln 4:02
2 Felicia Dettner -94 SoIK Hellas 4:06
3 Louise Gabriellson -95 Huddinge AIS 4:17
4
Josefine Andersson -94
Turebergs FK 94/95 4:20
5 Emma From -96 Täby IS 4:21
6 Lise Lord -94 Hammarby IF 4:23
7 Elsa Sundwall -94 Hässelby SK 4:24
8 Karoline Rösand -94 Vallentuna FK 4:40
9 Elsa Westher -95 Sundbyberg IK 4:42
10 Jainaba Sillah -95 Turebergs FK 95 5:04
11 Michaela Ytterberg -95 IFK Lidingö 1 5:05
Sträcka 2 (550m)
1 Elin Bäärnhielm -94 Hässelby SK 1:58
2 Wilma Folkebrant -94 SoIK Hellas 2:01
3 Ulrika Sten -94 Täby IS 2:03
4
Linnéa Edselius -95
Turebergs FK 95 2:13
5 Frida Rydberg -95 IF Triangeln 2:14
6 Hedda Bångman -95 Sundbyberg IK 2:16
7 Anna Regner -94 Hammarby IF 2:18
8 Olivia Ashling -95 IFK Lidingö 1 2:18
9 Maja Bergvik -95 Huddinge AIS 2:21
10 Ellen Rodmar -95 Vallentuna FK 2:21
11
Amelie Axelsson -94
Turebergs FK 94/95 2:24
Sträcka 3 (230m)
1 Stina Starke -94 Täby IS 0:46
2 Sofia Othelius -95 Huddinge AIS 0:49
3 Julia Carls -94 Hammarby IF 0:51
4 Hanna Sundström -94 Hässelby SK 0:52
5 Tova Barnarp -95 IF Triangeln 0:54
6 Olivia Skog -95 IFK Lidingö 1 0:55
7 Martina Ajnevall -94 SoIK Hellas 0:55
8
Matilda Lindeborg -95
Turebergs FK 94/95 0:56
9
Alice Mattsson -95
Turebergs FK 95 0:57
10 Sara Rösen -95 Sundbyberg IK 1:04
11 Jenny Lidman -96 Vallentuna FK 1:05
Sträcka 4 (900m)
1 Katarina Olofsson -94 SoIK Hellas 3:41
2 Sophia Persson -95 Huddinge AIS 3:47
3 Julia Lindvall -94 Hässelby SK 3:48
4
Johanna Molander -94
Turebergs FK 94/95 3:51
5 Josefine Sandelius -94 Hammarby IF 3:51
6 Hanna From -94 Täby IS 3:51
7 Elina Olsson -95 IF Triangeln 3:59
8 Cornelia Särnblatt Fransson -94 Vallentuna FK 4:07
9 Jenny Heden Malm -95 IFK Lidingö 1 4:08
10
Ava Nouri -95
Turebergs FK 95 4:17
11 Lise Karlsson -95 Sundbyberg IK 4:34
Sträcka 5 (400m)
1 Sofia Linde -95 Täby IS 1:19
2 Paulina Lasome -94 SoIK Hellas 1:21
3 Amelie Möller -94 Hammarby IF 1:23
4 Filippa Garlöv -95 Huddinge AIS 1:26
5 Linnea Holmén -94 Hässelby SK 1:27
6
Anna Nordqvist -94
Turebergs FK 94/95 1:29
7 Maria Dahlström -95 Vallentuna FK 1:30
8 Josefine Hardelin -95 IFK Lidingö 1 1:31
9
Cecilia Hassel -95
Turebergs FK 95 1:34
10 Maina Ingmo -95 Sundbyberg IK 1:41
11 Alexandra Gutavsson -95 IF Triangeln 1:43
Pojkar 13
1 Hagunda IF 10:10
2 IFK Lidingö 10:13
3 Huddinge AIS/S1 10:26
4 Täby IS 10:36
5 Huddinge AIS/Monica 10:48
6 Mälarö SOK 10:54
7 Hanvikens SK 11:04
8 Tureberg IF/Fotboll 11:05
9 Sundbyberg IK 11:28
10 Hammarby IF 11:39
11 Huddinge AIS/S2 11:43
12 Turebergs FK 93 11:44
13 Turebergs FK1 11:58
Mälarhöjden IK ej start
Turebergs FK2 ej start
Sträcka 1 (1070m)
1 Henrik Lilliehöök 92 IFK Lidingö 3:26
2 Elias Johansson 92 Täby IS 3:27
3 David Sjöblom 95 Hagunda IF 3:28
4 Daniel Jonsson 94 Huddinge AIS/S1 3:32
5 Alexander Rosén 93 Tureberg IF/Fotboll 3:42
6 John Kingstedt 92 Huddinge AIS/Monica 3:43
7 Tim Borglund 93 Mälarö SOK 3:50
8 August Gudmundsson 93 Turebergs FK 93 3:51
9 Joel Morefält 93 Sundbyberg IK 3:52
10 Fredrik Löfblom 92 Hanvikens SK 4:03
11 Douglas Wentzel 93 Huddinge AIS/S2 4:04
12 Adam Bennhult 94 Turebergs FK1 4:13
13 Simon Olsson 92 Hammarby IF 4:18
Sträcka 2 (550m)
1 Johan Reimers 93 Hagunda IF 1:37
2 Anton Nilsson 92 Huddinge AIS/S1 1:47
3  Mattias Skoglund 92 Hanvikens SK 1:50
4 Fredrik Åström 93 Täby IS 1:50
5 Oscar Axelsson 92 IFK Lidingö 1:52
6 Peter Bergman 93 Huddinge AIS/Monica 1:53
7 Daniel Stenius-Arvidsson 93 Tureberg IF/Fotboll 1:53
8 Oskar Fryklöf 92 Hammarby IF 1:54
9 Niklas Karlsson 94 Mälarö SOK 1:56
10 Otto Kingstedt 94 Huddinge AIS/S2 1:59
11 Erik Edman 93 Sundbyberg IK 2:00
12 Rickard Stensved 93 Turebergs FK 93 2:06
13 Marcus Hedlund 94 Turebergs FK1 2:14
Sträcka 3 (230m)
1 Erik Pärsson 92 Täby IS 0:41
2 Kalle Kvarnung 93 Hagunda IF 0:43
3 Tony Weseth 92 Turebergs FK1 0:43
4 Fredrik Hansson 92 Hanvikens SK 0:44
5 Johan Forsberg 92 IFK Lidingö 0:45
6 Mikael Hellström 92 Hammarby IF 0:45
7 Andy Fridén Karlström 93 Huddinge AIS/S1 0:46
8 Axel Kjell 93 Turebergs FK 93 0:47
9 Jonas Arbinge 93 Huddinge AIS/Monica 0:48
10 Jonathan Jonasson 93 Sundbyberg IK 0:49
11 Robin Nordkvist 93 Huddinge AIS/S2 0:49
12 Oskar Pettersson 93 Mälarö SOK 0:50
13 Samuel Kerem 93 Tureberg IF/Fotboll 0:52
Sträcka 4 (900m)
1 Timothy Lundqvist 92 IFK Lidingö 3:05
2 Ludvig Modin 92 Mälarö SOK 3:06
3 Bilal Cadimi 94 Huddinge AIS/S1 3:11
4 Matthew Mereman 92 Hanvikens SK 3:13
5 Jakob Björk 93 Hagunda IF 3:14
6 Alexander Björnberg 93 Huddinge AIS/Monica 3:15
7 Elias Kerem 93 Tureberg IF/Fotboll 3:24
8 Tommy Sandborg 92 Hammarby IF 3:28
9 Ludvig Ekdahl 93 Täby IS 3:29
10 Fredrik Ekstrand 93 Huddinge AIS/S2 3:30
11 Adam Richter 93 Sundbyberg IK 3:31
12 Emil Söderlund 94 Turebergs FK1 3:44
13 Viktor Thege 93 Turebergs FK 93 3:47
Sträcka 5 (400m)
1 Viktor Eriksson 92 Turebergs FK1 1:04
2 Carl Bühlmann 92 IFK Lidingö 1:05
3 Mattias Jällrud 93 Hagunda IF 1:08
4 Victor Björnberg 93 Huddinge AIS/Monica 1:09
5 Gustav Forsman 92 Täby IS 1:09
6 Carls Stenson 93 Huddinge AIS/S1 1:10
7 Joell Lenell 92 Mälarö SOK 1:12
8 Ludvig Bramstång 93 Turebergs FK 93 1:13
9 Fredrik Hoden 92 Hanvikens SK 1:14
10 Max Andersson Landén 93 Tureberg IF/Fotboll 1:14
11 Daniel Almqvist 92 Hammarby IF 1:14
12 Armin Eftekhari 93 Sundbyberg IK 1:16
13 Sven Lundqvist 93 Huddinge AIS/S2 1:21
Flickor 13
1 Hammarby IF1 10:37
2 IFK Lidingö 10:46
3 Turebergs FK2 10:52
4 Sundbyberg IK1 10:54
5 Huddinge AIS/S1 11:05
6 Mälarhöjden IK2 11:06
7 Hanvikens SK 11:16
8 SoIK Hellas 11:17
9 Täby IS 11:22
10 Sundbyberg IK3 11:32
11 Mälarhöjden IK1 11:38
12 Hammarby IF2 11:41
13 Turebergs FK3 11:44
14 Huddinge AIS/S2 12:00
15 Sundbyberg IK2 12:05
16 Turebergs FK -93 12:16
Bålsta FK ej start
Sträcka 1 (1070m)
1 Elisabeth Danielsson -92 Sundbyberg IK1 3:39
2 Zenobia Hamrin -92 Hammarby IF1 3:42
3 Karin Lindgren -92 Turebergs FK2 3:43
4 Therese Jernbäck -92 IFK Lidingö 3:49
5 Tove Karen -92 Hanvikens SK 3:52
6 Johanna Nyman -92 Täby IS 3:53
7 Rebecca Frykengård -93 Mälarhöjden IK2 3:55
8 Melina Nordström -93 SoIK Hellas 3:55
9 Sandra Knezevic -92 Huddinge AIS/S1 3:56
10 Kristiane Width -94 Turebergs FK3 3:57
11 Kajsa Holmér -93 Sundbyberg IK3 3:57
12 Manal Said -92 Hammarby IF2 4:02
13 Emeilie Skoglund -92 Mälarhöjden IK1 4:06
14 Astrid Danielsson -93 Sundbyberg IK2 4:12
15 Fredrica Kremlhofer -92 Huddinge AIS/S2 4:13
16 Therese Almgren -93 Turebergs FK -93 4:17
Sträcka 2 (550m)
1 Elsa Gregersdotter -92 Hammarby IF1 1:47
2 Jasmine Burestam -93 Huddinge AIS/S2 1:48
3 Emilia Blomqvist -92 Mälarhöjden IK1 1:50
4 Isabella Fredriksson -92 IFK Lidingö 1:52
5 Eleonor Nakunzi -92 Sundbyberg IK1 1:54
6 Amanda Gårdlund -92 Huddinge AIS/S1 1:55
7 Jenny Lindén -92 Hanvikens SK 1:56
8 Chantal Nakunzi -94 Sundbyberg IK3 1:56
9 Malin Jonasson -93 Sundbyberg IK2 1:57
10 Kajsa Bergklint -93 Mälarhöjden IK2 1:57
11 Maria Halvarson -93 Turebergs FK2 1:57
12 Johanna Wigfeldt -93 SoIK Hellas 2:00
13 Josefine Mattsson -93 Täby IS 2:01
14 Andrea Jacobsson -92 Hammarby IF2 2:02
15 America Solarvera -92 Turebergs FK3 2:03
16 Victoria Cadenius -94 Turebergs FK -93 2:06
Sträcka 3 (230m)
1 Emelie Larsson -92 Huddinge AIS/S1 0:40
2 Michelle Hammarstrand -92 IFK Lidingö 0:41
3 Linnéa Alstermark -92 Hammarby IF1 0:41
4 Cajsa Winqvist -93 Mälarhöjden IK2 0:43
5 Sandra Weseth -92 Turebergs FK2 0:43
6 Jessica Högberg -93 Täby IS 0:44
7 Malin Mulder -92 Hanvikens SK 0:44
8 Stephanie Östlund -92 Sundbyberg IK1 0:45
9 Sara Kviberg -93 SoIK Hellas 0:46
10 Alexandra Palmqvist -92 Turebergs FK3 0:47
11 Hedda Ferm -93 Sundbyberg IK3 0:47
12 Stina Karlsson -93 Sundbyberg IK2 0:48
13 Emma Alsing-Skoog -92 Hammarby IF2 0:48
14 Johanna Lindh -93 Mälarhöjden IK1 0:50
15 Julia Edén -93 Huddinge AIS/S2 0:51
16 Merrisha Axelsson -94 Turebergs FK -93 0:53
Sträcka 4 (900m)
1 Rebecka Öberg -92 IFK Lidingö 3:15
2 Johanna Takman -92 Turebergs FK2 3:21
3 Frida Retsloff -92 Hammarby IF1 3:22
4 Anseliee Gustafsson -93 Mälarhöjden IK2 3:26
5 Amanda Folkebrant -93 SoIK Hellas 3:27
6 Kajsa Barr -92 Sundbyberg IK1 3:28
7 Victoria Ricknell -93 Huddinge AIS/S1 3:29
8 Emma Takman -94 Turebergs FK3 3:29
9 Camill Paulsen -93 Mälarhöjden IK1 3:31
10 Anna Eek -92 Hanvikens SK 3:31
11 Emma Aronsson -92 Täby IS 3:31
12 Victoria Orrsveden -93 Sundbyberg IK3 3:34
13 Jasmine Sabir -92 Hammarby IF2 3:37
14 Frida Hogstrand -93 Turebergs FK -93 3:39
15 Josefin Jonsson -93 Sundbyberg IK2 3:49
16 Jennifer Riise -93 Huddinge AIS/S2 3:50
Sträcka 5 (400m)
1 Rebecca Ilehag -92 Mälarhöjden IK2 1:05
2 Lisa Berg -93 Huddinge AIS/S1 1:05
3 Caroline Högblom -92 Hammarby IF1 1:05
4 Fanny Robler -92 Sundbyberg IK1 1:08
5 Alma Bjellerup -92 Turebergs FK2 1:08
6 Anna Jacobsson -92 IFK Lidingö 1:09
7 Emilotte Persson -93 SoIK Hellas 1:09
8 Lilian Gren -92 Hammarby IF2 1:12
9 Sanna Skoglund -93 Hanvikens SK 1:13
10 Frida Luppert-Thomsson -92 Täby IS 1:13
11 Josefine Larsson -93 Huddinge AIS/S2 1:18
12 Amanda Rönsen -93 Sundbyberg IK3 1:18
13 Lovisa Nyrehnström -94 Sundbyberg IK2 1:19
14 Erika Vestvaate -92 Mälarhöjden IK1 1:21
15 Amanda Moqvist -93 Turebergs FK -93 1:21
16 Tove Forshällen -94 Turebergs FK3 1:28
Pojkar 15
1 Hammarby IF1 09:12
2 Turebergs FK 09:36
3 Bålsta FK 09:44
4 Sundbyberg IK 09:48
  Mälarhöjdens IK ej start
Spårvägens IK ej start
Hammarby IF2 ej start
Sträcka 1 (1070m)
1 Daniel Bernebrant -90 Hammarby IF1 3:08
2 Mikael West -90 Turebergs FK 3:10
3 Joel Lundin -91 Sundbyberg IK 3:11
4 Johan Ek -91 Bålsta FK 3:24
Sträcka 2 (550m)
1 Joakim Carlsson  -91 Turebergs FK 1:37
2 Per Allert -91 Hammarby IF1 1:39
3 Victor Wahlberg -91 Bålsta FK 1:41
4 Patrik Werdin -91 Sundbyberg IK 1:43
Sträcka 3 (230m)
1 Love Fältström -91 Hammarby IF1 0:36
2 Tobias Biberg -90 Turebergs FK 0:38
3 Maximilian Walterhom -91 Bålsta FK 0:43
4 Tim Rådberg -92 Sundbyberg IK 0:43
Sträcka 4 (900m)
1 Per Molin -90 Hammarby IF1 2:51
2 Erik Persson -91 Bålsta FK 2:52
3 Anton Nyrenström Gidehag -90 Sundbyberg IK 3:03
4 David Sundström -91 Turebergs FK 3:04
Sträcka 5 (400m)
1 Martin Johansson -91 Hammarby IF1 0:58
2 Daniel Jarl -92 Bålsta FK 1:04
3 Adam Engarås -91 Turebergs FK 1:07
4 John Alex Bontzas -91 Sundbyberg IK 1:08
Flickor 15
1 IFK Lidingö 10:07
2 Mälarhöjden IK 10:14
3 Hammarby IF1 10:27
4 Hammarby IF2 10:34
5 Hanvikens SK 10:50
6 Huddinge AIS1 10:58
7 Turebergs FK 11:02
8 Ludvika FFI 11:05
9 Täby IS 11:10
10 Hammarby III 11:10
11 Spårvägens FK 11:22
12 Turebergs FK 2 11:48
13 Sundbyberg IK 12:30
Bålsta FK ej start
Sträcka 1 (1070m)
1 Nathalie Rohlén 90 IFK Lidingö 3:20
2 Vendela Mindelöf 92 Mälarhöjden IK 3:32
3 Nathalie Tolvers 90 Hanvikens SK 3:35
4 Kristin Öster 90 Hammarby IF2 3:44
5 Charlotte Lanfelt 91 Huddinge AIS1 3:45
6 Elin Jonsson 90 Hammarby IF1 3:46
7 Helena Norrbom 90 Turebergs FK 3:47
8 Johanna Höglund 91 Spårvägens FK 3:56
9 Emma Jansson 91 Ludvika FFI 3:57
10 Filippa Gille 91 Hammarby III 3:57
11 Therese Wollin 90 Täby IS 4:00
12 Evelina Bångman 92 Sundbyberg IK 4:07
13 Hermela Fitsum 91 Turebergs FK 2 4:21
Sträcka 2 (550m)
1 Frida Linde 90 Täby IS 1:38
2 Paulin Engfors 90 Hammarby IF1 1:38
3 Ulrika Jakobsson 91 Hammarby IF2 1:40
4 Elin Strid 91 Turebergs FK 1:43
5 Johanna Stjernström 90 Hanvikens SK 1:44
6 Malin Winqvist 91 Mälarhöjden IK 1:45
7 Anna Troije 91 Turebergs FK 2 1:47
8 Nina Thorén 91 IFK Lidingö 1:48
9 Karin Olsson 92 Ludvika FFI 1:53
10 Emma Nilsson 91 Spårvägens FK 1:54
11 Fanny Lindberger 91 Huddinge AIS1 1:56
12 Camilla Göth 90 Hammarby III 1:57
13 Alexandra Chatall 91 Sundbyberg IK 2:09
Sträcka 3 (230m)
1 Moa Brandt 90 Hammarby IF1 0:40
2 Sofia Carls 90 Hammarby IF2 0:41
3 Elinor Edfors 90 Hanvikens SK 0:41
4 Vanessa Fumba Spårvägens FK 0:43
5 Mariam Jeng 90 Turebergs FK 0:43
6 Sofie Taylor 91 Hammarby III 0:44
7 Hanna Fryksell 91 Ludvika FFI 0:44
8 Ylva Wernhoff 91 IFK Lidingö 0:44
9 Sara Långfors 90 Täby IS 0:44
10 Malin Lundin-Sahlberg 91 Mälarhöjden IK 0:45
11 Sofia Bergman 91 Turebergs FK 2 0:46
12 Anna-Lisa Lundqvist 91 Huddinge AIS1 0:47
13 Anna Kitsou 93 Sundbyberg IK 0:58
Sträcka 4 (900m)
1 Fanny Bäckström 91 Mälarhöjden IK 3:06
2 Helena Nyberg 90 IFK Lidingö 3:07
3 Alessandra Graziosi 90 Hammarby IF1 3:17
4 Evelina Nicolsson 91 Huddinge AIS1 3:20
5 Maria Hultgren 90 Hammarby III 3:22
6 Sara Karlsson 91 Hammarby IF2 3:24
7 Anna Jansson 91 Ludvika FFI 3:24
8 Maja Wihlund 90 Täby IS 3:36
9 Josefin Rosén 91 Turebergs FK 2 3:36
10 Hanna Andersson-Åsman 91 Spårvägens FK 3:36
11 Sandra Brännstam Hanvikens SK 3:38
12 Sara Nilsson 91 Turebergs FK 3:44
13 Fanny Robler 92 Sundbyberg IK 4:04
Sträcka 5 (400m)
1 Lotta Lindsén 90 Turebergs FK 1:05
2 Josephin Ekholm 91 Hammarby IF2 1:05
3 Linn Göth 90 Hammarby IF1 1:06
4 Li Qvistberg 91 Mälarhöjden IK 1:06
5 Sara Einarsson 91 Ludvika FFI 1:07
6 Charlotta Dahlqvist 91 IFK Lidingö 1:08
7 Petra Garpefors 91 Huddinge AIS1 1:10
8 Anna Söderström 91 Hammarby III 1:10
9 Sofia Tångelin 90 Täby IS 1:12
10 Eleonor Nakunzi 92 Sundbyberg IK 1:12
11 Linda Hallström 91 Hanvikens SK 1:12
12 Sofia Masrour 91 Spårvägens FK 1:13
13 Olivia Öberg 91 Turebergs FK 2 1:18
Pojkar 17
1 Spårvägens FK 08:32
2 Hammarby IF 08:39
3 Turebergs FK 08:40
4 SoIK Hellas 08:40
5 Mälarö SOK 08:47
6 Täby IS 09:02
7 Väsby IK 09:37
Sträcka 1 (1070m)
1 Alexander Söderberg -88 Spårvägens FK 2:50
2 Thobias Ekhamre -88 Hammarby IF 2:53
3 Tommi Vaara -88 SoIK Hellas 2:57
4 Christoffer Sundbyberg -89 Mälarö SOK 3:00
5 Fredrik Hallinder -88 Turebergs FK 3:01
6 Niklas Seljemo -88 Täby IS 3:18
7 Patrik Berg -88 Väsby IK 3:27
Sträcka 2 (550m)
1 Henrik Lembke Wehlin -88 Spårvägens FK 1:26
2 Nils-Göran Nilsson -88 Täby IS 1:29
3 Mats Andersson -89 Turebergs FK 1:30
4 Marcus Persson -89 Mälarö SOK 1:33
5 Jawa Hassani -88 SoIK Hellas 1:34
6 Linus Skjutar -89 Hammarby IF 1:36
7 Rikard Fehrm -89 Väsby IK 1:36
Sträcka 3 (230m)
1 Jonathan Eklund -88 Hammarby IF 0:35
2 Staffan Svensson -88 Turebergs FK 0:36
3 Ronny Westjohal -89 Spårvägens FK 0:36
4 Simon Molundo -89 SoIK Hellas 0:37
5 Johan Andersson -89 Väsby IK 0:38
6 Anders Olsson -88 Täby IS 0:38
7 Sandra Lundberg -89 Mälarö SOK 0:43
Sträcka 4 (900m)
1 Johan Jonsson-Dahl -88 Mälarö SOK 2:32
2 Kalle Wåhlin -90 SoIK Hellas 2:36
3 Christoffer Iversen -89 Turebergs FK 2:36
4 Linus Dageryd -88 Täby IS 2:38
5 Mattias Röing -88 Hammarby IF 2:43
6 Robin Hedenstedt -88 Spårvägens FK 2:46
7 Oscar Bjurbäck -89 Väsby IK 2:58
Sträcka 5 (400m)
1 Jonas Segerlind -88 Hammarby IF 0:52
2 Daniel Jacksén -88 Spårvägens FK 0:54
3 Janis Emling -88 SoIK Hellas 0:56
4 Johan Bergman -89 Turebergs FK 0:57
5 Joacim Andersson -89 Väsby IK 0:58
6 William Smedjegården -88 Mälarö SOK 0:59
7 Viktor Richley -88 Täby IS 0:59
Flickor 17
1 Täby IS 09:57
2 Hässelby SK 10:01
3 Turebergs FK 10:17
Mälarhöjden IK ej start
Hammarby IF ej start
Sträcka 1 (1070m)
1 Sara Sjöqvist -89 Täby IS 3:24
2 Cecilia Norrbom -88 Turebergs FK 3:31
3 Sara Bengtsson -89 Hässelby SK 3:34
Sträcka 2 (550m)
1 Anna Berg -88 Täby IS 1:35
2 Linda Bergh -89 Hässelby SK 1:38
3 Emma Borg -88 Turebergs FK 1:40
Sträcka 3 (230m)
1 Caroline Hallén -89 Hässelby SK 0:38
2 Emelie Haaparanta -88 Täby IS 0:40
3 Sara Modin -89 Turebergs FK 0:44
Sträcka 4 (900m)
1 Sara Wallin -89 Hässelby SK 3:10
2 Linda Johannsen -88 Täby IS 3:14
3 Helena Haponen -89 Turebergs FK 3:18
Sträcka 5 (400m)
1 Sofia Stensiö -88 Hässelby SK 1:01
2 Linn Ericsson -89 Turebergs FK 1:04
3 Matilda Ottosson -89 Täby IS 1:04
Män seniorer
1 Turebergs FK 8:04
2 Löpargymnasiet 8:17
3 Kungsängen SK 8:36
4 Tullinge-Tumba FF 9:01
Hammarby IF ej start
Sträcka 1 (1070m)
1 Johan Kågeman 86 Turebergs FK 2:49
2 Daniel Lundgren 85 Löpargymnasiet 2:52
3 Kimmo Halonen 87 Tullinge-Tumba FF 2:58
4 Oskar Majling 86 Kungsängen SK 3:06
Sträcka 2 (550m)
1 Tomas Holmqvist 88 Kungsängen SK 1:20
2 Gustav Karnebäck 87 Turebergs FK 1:20
3 Erik Widing 87 Löpargymnasiet 1:26
4 Jerry Brandt 85 Tullinge-Tumba FF 1:29
Sträcka 3 (230m)
1 Sebastian Öberg 86 Turebergs FK 0:35
2 Jimmy Stenström 89 Tullinge-Tumba FF 0:37
3 Erik Wretström 88 Löpargymnasiet 0:37
4 Kristoffer Eklund 80 Kungsängen SK 0:39
Sträcka 4 (900m)
1 Anders Leinås 83 Turebergs FK 2:24
2 Simon Rasmussen 86 Löpargymnasiet 2:28
3 Peter Ngarariga 84 Kungsängen SK 2:36
4 Henrik Waldegeberoil 89 Tullinge-Tumba FF 2:56
Sträcka 5 (400m)
1 Johan Forslund 87 Löpargymnasiet 0:54
2 Reine Rasmusson 85 Kungsängen SK 0:55
3 Frans Bjellerup 87 Turebergs FK 0:56
4 Ivo Gonzales 88 Tullinge-Tumba FF 1:01
Kvinnor seniorer
1 Täby IS2 9:30
2 Täby IS1 9:41
3 Turebergs FK 10:02
4 Hammarby IF 10:18
Sträcka 1 (1070m)
1 Ida Lindström -86 Täby IS2 3:11
2 Ann Johansson -85 Täby IS1 3:12
3 Jessica Wiking -87 Hammarby IF 3:29
4 Erika Fyrvall -87 Turebergs FK 3:33
Sträcka 2 (550m)
1 Jennie Hurkmans -84 Turebergs FK 1:31
2 Sofia Grahm -87 Täby IS1 1:36
3 Mikaela Grahm -87 Täby IS2 1:37
4 Elina Nylander -87 Hammarby IF 1:45
Sträcka 3 (230m)
1 Astrid Lönnervall -87 Täby IS1 0:40
2 Mikaela Grahm -87 Täby IS2 0:42
3 Mikaela Lundén -90 Turebergs FK 0:43
4 Elin Hynning -87 Hammarby IF 0:45
Sträcka 4 (900m)
1 Lisa Voltaire -87 Täby IS2 2:58
2 Maria Söderström -88 Täby IS1 3:03
3 Michelle Nyström -87 Hammarby IF 3:07
4 Anna Örneving -87 Turebergs FK 3:14
Sträcka 5 (400m)
1 Therese Edholm -76 Turebergs FK 1:01
2 Caroline Enberg -87 Täby IS2 1:02
3 Emelie Haaparanta -88 Täby IS1 1:10
4 Sandra Nicklasson -87 Hammarby IF 1:12