Tillbaka
Resultat Stafett-SM 3-4 september 2005
M 4x100m Final 3/9
1 Malmö AI 41,16
Daniel Persson 82
Per Strandquist 87
Pontus Nilsson 82
Jimisola Laursen 77
2 Spårvägens FK 41,62
Aristide Bamane 82
Mattias Sunneborn 70
Johan Ndure 81
Thomas Nikitin 82
3 IFK Växjö 41,80
Johan Lundvik 83
Erik Lundvik 85
Erik Karlsson 87
Daniel Pettersson 80
4 Ullevi FK 42,76
Rafael Askros 81
Peter Johansson 81
Peter Wigren 80
Joshua Gustavsson 88
5 Huddinge AIS Friidrott 43,42
Daniel Bergström 79
Alexander Nordqvist 90
Daniel Hillgren 85
Martin Lundqvist 86
6 Turebergs FK 44,35
Alexandros Lenis 87
Fredrik Bergfors 81
Sebastian Öberg 86
Frans Bjellerup 87
Solna Friidrott ab
Marcus Molin 88
Christian Rodriguez 87
Sorena Ashili 81
Oskar Åhberg 89
Hässelby SK dsq F4.15.9
Edmund Yeboah 88
Andreas Mokdasi 84
Mikael Ahl 78
Niklas Larsson 85
M 4x400m Final 4/9
1 Hässelby SK Lag 1 3.09,36
Niklas Larsson 85 48,9
Albin Johansson 81 47,9
Mattias Claesson 86 45,66
Andreas Mokdasi 84 46,93
2 IFK Helsingborg 3.10,39
Christopher Svensson 85 50,1
Fredrik Sturesson 82 47,3
Alexander Ljunggren 81 46,86
Johan Wissman 82 46,15
3 Malmö AI 3.15,88
Gustav Sewall 85 50,9
Adam Sewall 87 48,7
Per Strandquist 87 49,30
Jimisola Laursen 77 47,04
4 IFK Växjö 3.19,00
Odd Wiking 86
Erik Lundvik 85 1.38,82
Erik Karlsson 87 49,93
Daniel Pettersson 80 50,25
5 Spårvägens FK 3.19,64
Andrus Klaar 75 52,1
Philip Aagaard 82 52,4
Mattias Sunneborn 70 47,49
Thomas Nikitin 82 47,70
6 Hässelby SK Lag 2 3.23,88
Henrik Encke 84
Rasmus Olofsson 84 1.40,63
Tor Pöllänen 87 51,25
Axel Lönnqvist 81 52,00
M 4x800m Final 3/9
1 Hammarby IF Friidrott 7.24,93
Niklas Rysjö 84
Olle Walleräng 78
Daniel Norberg 78
Fredrik Karlsson 78
2 Malmö AI 7.25,01
Göran Olofsson 77
Ken Pihlblad 78
Ricak Dirshe 72
Erik Emilsson 82
3 Hässelby SK 7.37,26
Tor Pöllänen 87
Mounir El Guerouaoui 76
Albin Johansson 81
Mattias Claesson 86
4 Rånäs 4H 7.46,03
Simon Rasmussen 86
Niklas Österberg 73
Patrik Carlsson 88
Gustav J Bjurhammer 89
5 Hässelby SK 7.51,33
Stefan Malmqvist 82
Rachid Benjira 74
Axel Lönnqvist 81
Mario Krestalica 78
Turebergs FK ab
Anders Leinås 83
Fredrik Hallinder 88
John Laselle 79
Jonas Dufwenberg 82
M 4x1500m Final 4/9
1 Malmö AI 15.30,05
Johan Wallerskin 79 3.58,8
Ken Pihlblad 78 3.52,5
Erik Emilsson 82 3.47,7
Rizah Dirshe 72 3.50,0
2 Hässelby SK 15.46,79
Andreas Rehnborg 80 3.58,2
Rachid Benjira 74 3.52,6
Stefan Malmqvist 82 3.58,4
Mounir El Guerouaoui 76 3.57,6
3 Hammarby IF Friidrott 16.00,01
Joakim Löfwing 84 4.02,0
Olle Walleräng 85 3.49,5
Fredrik Karlsson 78 4.03,5
Daniel Norberg 78 4.07,0
4 Spårvägens FK 16.08,07
Jörgen Johansson 79 3.58,5
Fredrik Uhrbom 77 3.53,0
Erik Scheller 87 4.06,6
Dan Ocklind 82 4.10,0
5 Rånäs 4H 16.26,90
Pontus Österberg 79 4.01,6
Niklas Österberg 73 4.00,6
Björn Ahlepil 80 4.06,5
Simon Rasmussen 86 4.17,2
K 4x100m Final 3/9
1 IFK Helsingborg 47,30
Elin Backman 88
Linnea Collin 89
Siri Fagerlund 86
Nathalie Hildingsson 85
2 Västerås Friidrottsklubb 47,46
Johanna Sjöström 86
Camilla Eriksson 88
Evelina Lunner 86
Malin Henriksson 78
3 Huddinge AIS Friidrott 47,66
Helena Norberg 86
Camilla Kramar 86
Nadja Petersen 78
Mariama Sambou 88
4 IFK Växjö 47,67
Marie Barenfeld 85
Stina Smibacker 83
Emma Magnusson 85
Camilla Johansson 76
5 Hässelby SK 47,83
Sofia Lundh 86
Louise Martin 87
Elin Andersson 85
Carolina Eriksson 88
6 Bollnäs FIK 48,44
Malin Ström 86
Frida Näsman Fagerström 78
Malin Hamrén 86
Nicole Di Zazzo 84
Ullevi FK ab
Paula Preisner 83
Mfem Efim 85
Terese Bolen-Kinn 87
Louise Eliasson 85
K 4x400m Final 4/9
1 Hässelby SK Lag 1 3.49,51
Sofia Stensiö 88 60,2
Johanna Hallberg 79 54,0
Linda Bergh 89 59,75
Louise Martin 87 55,80
2 Turebergs FK 3.50,01
Linnéa Halvarson 88 59,1
Frida Flodström 87 54,9
Jennie Hurkmans 84 58,56
Therese Edholm 76 57,49
3 IFK Helsingborg 3.51,10
Elin Backman 88 59,0
Siri Fagerlund 86 58,1
Frida Persson 89 55,22
Nathalie Hildingsson 86 58,83
4 Bollnäs FIK 3.53,06
Nicole di Zazzo 84 59,71
Malin Ström 86 59,74
Frida Näsman Fagerström 78 54,11
Josefin Näsman 81 59,50
5 IFK Växjö 3.57,33
Emma Magnusson 85
Jenny Nilsson 83 2.01,15
Stina Smibacker 83 55,75
Maja Olofsson 87 60,43
6 Hässelby SK Lag 2 4.08,94
Sofia Turesson 89
Sara Wallin 89 2.03,74
Sara Bengtson 89 62,41
Samia Adan 90 62,79
7 Sävedalens AIK Lag 1 4.13,49
Lisa Göransson 90
Cecilia Horak 90 2.07,82
Hanna Erlandsson 91 63,02
Amanda Brundin 90 62,65
8 Sävedalens AIK Lag 2 dsq F4.2.8
Yasmin Olsson 89
Kajsa Gustafsson 90 2.07,13
Carina Persson 87 65,68
Maria Jangsten 89 61,58
K 4x800m Final 3/9
1 Falu IK 8.59,53
Emma Ströberg 90
Jenny Sjöström 78
Lisa Forsberg 89
Linda Olsson 81
2 Spårvägens FK 9.00,73
Marlin Brown 75
Annika Gerner 75
Rebecca Ringström 77
Malin Kemi 75
3 Rånäs 4H 9.11,65
Carola Eriksson 81
Anneli Fransson 78
Helena Olofsson 78
Therese Ahlepil 76
4 Hässelby SK 9.15,81
Magdalena Ottersten 85
Christina Lindblom 88
Sofia Thuresson 89
Johanna Hallberg 79
5 Sävedalens AIK 9.52,02
Sofia Bernestål 86
Kajsa Gustafsson 90
Maria Jangsten 89
Carina Persson 87
K 3x1500m Final 4/9
1 Spårvägens FK 13.51,68
Rebecca Ringström 77 4.40,6
Marlin Brown 75 4.40,1
Annika Gerner 75 4.31,0
2 Rånäs 4H 14.00,68
Carola Eriksson 81 4.42,2
Anneli Fransson 78 4.36,0
Therese Ahlepil 76 4.41,5
3 Sävedalens AIK 15.05,45
Cecilia Horak 90 5.03,4
Amanda Brundin 90 4.59,8
Hanna Erlandsson 91 5.02,3
4 Hässelby SK 15.48,10
Camilla Andersson 71 5.04,6
Jenni Nilsson 85 5.25,6
Marianne Fricke 62 5.17,9
P19 4x100m Final 4/9
1 Hammarby IF Friidrott 43,05
Joel Thorén 87
Patrik Rosencrantz 86
Henrik Norgren 87
Sebastian Öberg 87
2 Ullevi FK 43,79
Johan Thobiasson 86
Sandro Karlsfred 86
Elias Amado 86
David Widehoff 87
3 Turebergs FK 44,43
Alexandros Lenis 87
Frans Bjellerup 87
Sebastian Öberg 86
Gustav Karnebäck 87
4 Huddinge AIS Friidrott 44,98
Martin Lundqvist 86
Jesper Granlund 86
Patrik Sjöbom 86
Henrik Bornhede 87
5 Bromma IF 45,09
Erik Lundquist 87
Nicklas Nilsson 87
Jesper Hermodsson 87
Andreas Höög 87
P19 4x400m Final 3/9
1 Västerås Friidrottsklubb 3.23,98
Andreas Kemdal 87
Jimmy Holmroos 89
Henrik Astfors 87
Erik Folke 86
2 Hammarby IF Friidrott 3.25,05
Jonas Elgered 87
Patrik Rosencrantz 86
Henrik Norgren 87
Sebastian Öberg 87
3 Kungsängens SK 3.32,30
Patric Erlandsson 88
Tomas Holmqvist 88
Hannes Öckerman 87
Mattias Holmqvist 86
P19 3x800m Final 4/9
1 Hälle IF 5.48,39
Fredrik Jäwert 86 1.58,09
Fredrik Björklund 86 1.55,18
Patrik Andersson 86 1.55,12
2 Västerås Friidrottsklubb 5.51,01
Henrik Astfors 87 1.58,63
Jimmy Holmroos 89 1.57,50
Erik Folke 86 1.54,88
3 Rånäs 4H 5.56,03
Viktor Hedlöf 86 1.58,07
John Dunell 86 2.00,06
Simon Rasmussen 86 1.57,90
F19 4x100m Final 4/9
1 Hammarby IF Friidrott 47,69
Fatima Makakala 89
Maria Teilman 86
Sofia Hellberg-Jonsén 89
Camilla Carls 86
2 Västerås Friidrottsklubb 47,75
Johanna Sjöström 86
Camilla Eriksson 88
Evelina Lunner 86
Jenny Holmroos 86
3 Hässelby SK 48,79
Sofia Lund 86
Louise Martin 87
Johanna Kaijser 87
Elin Andersson 86
4 Täby IS 49,57
Jennie Svensson 87
Mikaela Grahm 87
Astrid Lönnervall 87
Caroline Enberg 87
5 Huddinge AIS Friidrott 49,88
Helena Norberg 86
Camilla Kramar 86
Mikaela Westerfalk 86
Johanna Wikström 87
F19 1000m Final 3/9
1 Hammarby IF Friidrott 2.13,71
Camilla Carls 86
Fatima Makakala 89
Sofia Hellberg-Jonsén 89
Maria Teilman 86
2 Västerås Friidrottsklubb 2.15,94
Johanna Sjöström 86
Evelina Lunner 86
Camilla Eriksson 88
Jenny Holmroos 86
3 Hässelby SK 2.16,28
Emelie Karlsson 87
Johanna Kaijser 87
Elin Andersson 86
Louise Martin 87
4 Turebergs FK 2.16,85
Linda Söderqvist 86
Linn Ericsson 89
Linnéa Halvarson 88
Frida Flodström 87
5 Täby IS 2.17,60
Sofia Grahm 87
Astrid Lönnervall 87
Mikaela Grahm 87
Caroline Enberg 87
F19 3x800m Final 4/9
1 Sävedalens AIK 7.15,04
Carina Persson 87 2.26,50
Kajsa Gustavsson 90 2.26,03
Sofia Berneståhl 86 2.23,50
2 Ullevi FK 7.24,83
Anna Hallberg 86 2.30,95
Lisa Sonesson 89 2.31,77
Karin Fast 86 2.22,17
P17 4x100m Final 4/9
1 Nyköpings BIS 43,76
Nevzad Karaahmetovic 88
Fredrik Jurstrand 89
John Andersson 88
Henrik Adolfsson 88
2 Västerås Friidrottsklubb 44,18
Dennis Muniale 88
Eddy Willför 88
Felix Siljebäck-Larsen 89
David Toftemyr 89
3 Hässelby SK 44,96
Edmund Yeboah 88
Gustaf Gillander 88
Robert Bergqvist 88
David Flygar 89
4 IFK Växjö 45,28
John-Eric Ericsson 89
Johannes Håkansson 88
Filip Ekberg 88
Sebastian Meakin 88
5 Spårvägens FK 45,40
Ronny Westphal 89
Daniel Jacksén 88
Henrik Lembke-Wehlin 88
Erik Thorstensson 89
6 Täby IS 46,11
Alexander Georgellis 90
Nils-Göran Nilsson 88
Victor Canvert 88
Viktor Ritchey 88
7 Malmö AI 46,23
Erik Persson 89
Dennis Karanda 89
Viktor Ekelund 89
Saibo Kebbeh 88
8 Sundsvalls Friidrott 46,27
Henrik Näslund 88
Patrik Lundberg 89
Christer Åsman 88
Erik Åslin 89
P17 4x100m Försök heat 1 4/9
1 Nyköpings BIS 44,48 Q
Nevzad Karaahmetovic 88
Fredrik Jurstrand 89
John Andersson 88
Henrik Adolfsson 88
2 Hässelby SK 45,02 q
Edmund Yeboah 88
Gustaf Gillander 88
Robert Bergqvist 88
David Flygar 89
3 Spårvägens FK 45,27 q
Ronny Westphal 89
Daniel Jacksén 88
Henrik Lembke-Wehlin 88
Erik Thorstensson 89
4 Täby IS 46,10 q
Alexander Georgellis 90
Nils-Göran Nilsson 88
Victor Canvert 88
Viktor Ritchey 88
5 Bromma IF 47,50
Johan Wengman 90
Joel Renn 88
Johan Wallhammar 89
Björn Wieslander 89
Ullevi FK ab
Mattias Flander 88
Carl Dahlöf 88
Jonas Hilmersson 88
Josua Gustafsson 88
P17 4x100m Försök heat 2 4/9
1 Västerås Friidrottsklubb 44,59 Q
Dennis Muniale 88
Eddy Willför 88
Felix Siljebäck-Larsen 89
David Toftemyr 89
2 IFK Växjö 45,60 q
John-Eric Ericsson 89
Johannes Håkansson 88
Filip Ekberg 88
Sebastian Meakin 88
3 Sundsvalls Friidrott 46,26 q
Henrik Näslund 88
Patrik Lundberg 89
Christer Åsman 88
Erik Åslin 89
4 Malmö AI 46,42 q
Erik Persson 89
Dennis Karanda 89
Viktor Ekelund 89
Saibo Kebbeh 88
Hammarby IF Friidrott ab
Jonathan Eklund 88
Jonas Segerlind 88
Jonathan Söderling 88
Niclas Liedberg 88
Heleneholms IF ab
Jonas Svensson 89
Johan Lundahl 89
Sebastian Farhas 89
Niklas Olsson 89
P17 1000m Final 3/9
1 Västerås Friidrottsklubb 2.01,72
Dennis Muniale 88
Eddy Willför 88
Felix Siljebäck-Larsen 89
David Toftemyr 89
2 Hammarby IF Friidrott 2.02,31
Jonathan Eklund 88
Jonathan Söderling 88
Jonas Segerlind 88
Tobias Ekhamre 88
3 Malmö AI 2.04,38
Erik Persson 89
Dennis Karanda 89
Viktor Ekelund 89
Saibo Kebbeh 88
4 Spårvägens FK 2.04,46
Patrik Lindgren 89
Erik Torstensson 89
Ronny Westphal 89
Daniel Jacksén 88
5 Huddinge AIS Friidrott 2.05,59
Alexander Roosmark 89
Viktor Lindgren 88
Calle Lindros 88
Leo Silvén Möller 88
6 Heleneholms IF 2.06,39
Niklas Olsson 89
Sebastian Farkas 89
Johan Lundahl 89
Simon Didner 88
7 IFK Växjö 2.06,76
John-Eric Ericsson 89
Filip Ekberg 88
Sebastian Meakin 88
Johannes Håkansson 88
8 Gefle IF 2.06,84
Robin Larsson 89
Mikael Brinnen 89
Markus Liwing 89
Mathias Erkkilä 88
P17 1000m Försök heat 1 3/9
1 Västerås Friidrottsklubb 2.03,01 Q
Dennis Muniale 88
Eddy Willför 88
Felix Siljebäck-Larsen 89
David Toftemyr 89
2 Hammarby IF Friidrott 2.03,22 q
Jonathan Eklund 88
Jonathan Söderling 88
Jonas Segerlind 88
Tobias Ekhamre 88
3 Malmö AI 2.05,01 q
Erik Persson 89
Dennis Karanda 89
Viktor Ekelund 89
Saibo Kebbeh 88
4 Gefle IF 2.08,32 q
Mikael Brinnen 89
Erik Jakobsson 88
Robin Larsson 89
Markus Liwing 89
5 Täby IS 2.09,77
Alexander Gerogellis 90
Viktor Ritchey 88
Linus Dageryd 88
Nils-Göran Nilsson 88
Bromma IF dsq F4.15.9
Johan Wengman 90
Johan Wallhammar 89
Björn Wieslander 89
Henrik Berg 89
P17 1000m Försök heat 2 3/9
1 Huddinge AIS Friidrott 2.05,22 Q
Viktor Lindgren 88
Alexander Roosmark 89
Calle Lindros 88
Leo Silvén Möller 88
2 Spårvägens FK 2.05,37 q
Patrik Lindgren 89
Erik Torstensson 89
Ronny Westphal 89
Daniel Jacksén 88
3 Heleneholms IF 2.06,24 q
Niklas Olsson 89
Sebastian Farkas 89
Johan Lundahl 89
Simon Didner 88
4 IFK Växjö 2.07,27 q
John-Eric Ericsson 89
Filip Ekberg 88
Sebastian Meakin 88
Johannes Håkansson 88
6 Ärla IF 2.18,02
Erik Ehrlin 90
Jonas Länn-Lundin 88
Emil Jensen 90
Johan Eriksson 88
  Hässelby SK dsq F4.15.9
Robert Bergqvist 88
David Flygar 89
Gustaf Gillander 88
Kristoffer Vilkancis 89
P17 3x800m Final 4/9
1 Rånäs 4H Lag 1 5.57,91
Gustav J Bjurhammar 89 1.57,61
Emil Westman 88 2.04,45
Patrik Carlsson 88 1.55,75
2 Söderköpings FIK 6.03,15
Anton Danielsson 90 2.07,27
Marcus Gustafsson 88 1.58,40
Oskar Danielson 88 1.57,48
3 Mälarö SOK 6.04,30
Christoffer Sundberg 89 1.57,61
Johan Jonsson Dahl 88 2.04,49
William Smedjegården 88 2.02,20
4 Sävedalens AIK 6.13,48
Erik Ljungqvist 89 2.07,88
Anton Wendesten 89 2.04,12
John Eliasson 89 2.0148
5 Gefle IF 6.15,06
Mathias Erkkilä 89 2.03,25
Markus Liwing 89 1.59,56
Jesper Hall 90 2.12,25
6 KFUM Örebro 6.17,93
Björn Erlandsson 89 2.09,12
Tim Sundström 89 2.05,21
Andreas Karlsson 88 2.03,60
7 Ullevi FK 6.19,67
Johan Blomberg 88 2.08,92
Mikael Ekman 87 2.01,90
Simon Teklu 88 2.08,85
8 Turebergs FK 6.27,51
Henrik Edholm 88 2.12,29
Mats Andersson 89 2.11,05
Christoffer Iversen 89 2.04,17
9 Rånäs 4H Lag 2 6.34,09
Henrik Jacobsson 88 2.07,92
Mikael Åkerblom Andersson 89 2.12,90
Robert Åkerblom Andersson 89 2.13,27
10 Hässelby SK 6.51,27
Kristoffer Vilkaneis 89 2.08,56
Pär Sundh 90 2.20,75
David Flygar 89 2.21,96
F17 4x100m Final 4/9
1 IFK Helsingborg 47,15
Elin Backman 88
Linnea Collin 89
Anna Wemmert 88
Frida Persson 89
2 FI Kalmarsund 47,71
Anette Broselid 88
Jasmine Andersson 88
Malin Wiberg 89
Emilia Rundqvist 88
3 Hässelby SK Lag 1 48,66
Emilie Andersson 89
Carolina Eriksson 88
Sofia Stensiö 88
Linda Bergh 89
4 Upsala IF 49,15
Elin Sundequist 88
Fredrica Andersson 88
Elise Råman Delin 88
Anna Stångberg 90
5 Ullevi FK 49,74
Izehi Ilesi 89
Linda Lufs 89
Hanna Nilsson 88
Petra Andersson 88
6 Åre slk/friidrott 49,80
Aili Ramberg 89
Kristin Hallberg 89
Julia Tollin 89
Cecilia Paulsson 90
7 Mälarhöjdens Friidrott 50,22
Minna Jansson 88
Emma Wessman 88
Malin Hansson 88
Jonna Quistbergh 89
GKIK ab
Caroline Jansson 88
Malin Dahlström 89
Anna Borg 89
Åse Lundin 88
F17 4x100m Försök heat 1 4/9
1 IFK Helsingborg 47,03 Q
Elin Backman 88
Linnea Collin 89
Anna Wemmert 88
Frida Persson 89
2 FI Kalmarsund 47,59 q
Anette Broselid 88
Jasmine Andersson 88
Malin Wiberg 89
Emilia Rundqvist 88
3 Hässelby SK Lag 1 49,01 q
Emilie Andersson 89
Carolina Eriksson 88
Sofia Stensiö 88
Linda Bergh 89
4 Ullevi FK 50,09 q
Izehi Ilesi 89
Linda Lufs 89
Hanna Nilsson 88
Petra Andersson 88
5 Mälarhöjdens Friidrott 50,29 q
Minna Jansson 88
Emma Wessman 88
Malin Hansson 88
Jonna Quistbergh 89
6 Ängelholms IF 50,99
Malin Lundberg 90
Josefin Westelind 90
Matilda Kjell 89
Emma Nilsson 88
7 Strands IF 52,56
Karin Bjellman 89
Matilda Norin 89
Johanna Bertilsson 89
Sandra Pettersson 88
F17 4x100m Försök heat 2 4/9
1 Upsala IF 49,32 Q
Elin Sundequist 88
Fredrica Andersson 88
Elise Råman Delin 88
Anna Stångberg 90
2 Åre slk/friidrott 50,47 q
Aili Ramberg 89
Kristin Hallberg 89
Julia Tollin 89
Cecilia Paulsson 90
3 GKIK 50,64 q
Caroline Jansson 88
Malin Dahlström 89
Anna Borg 89
Åse Lundin 88
4 Spårvägens FK 50,93
Emma Mellåker 90
Sofia Johansson-Örtegren 89
Moa Thorstensson 90
Gladys Bamane 89
5 Hässelby SK Lag 2 51,12
Angelica Engberg 89
Sara Wallin 89
Caroline Hallén 89
Sara Bengtsson 89
6 Lerum Friidrott 51,48  
Linnéa Svensson 89
Mia Callenberg 89
Therese Andersson 89
Alexandra Axell 89
7 Turebergs FK 53,14
Sara Modin 89
Mimmi Rönn 89
Emma Borg 88
Elsa Westerlund 89
F17 1000m Final 3/9
1 IFK Helsingborg 2.13,12
Anna Wemmert 88
Linnea Collin 89
Elin Backman 88
Frida Persson 89
2 Hässelby SK Lag 1 2.17,57
Emilie Andersson 89
Carolina Eriksson 88
Linda Bergh 89
Sofia Stensiö 88
3 Mälarhöjdens Friidrott 2.19,97
Minna Jansson 88
Malin Hansson 88
Emma Wessman 88
Jonna Quistbergh 89
4 Hässelby SK Lag 2 2.21,34
Angelica Engberg 89
Caroline Hallén 89
Sara Bengtsson 89
Sara Wallin 89
5 Åre slk/Friidrott 2.21,92
Kristin Hallberg 89
Julia Tollin 89
Cecilia Paulsson 90
Johanna Mann 89
6 Täby IS 2.21,98
Emelie Haaparanta 88
Matilda Ottosson 89
Anna Berg 88
Sara Sjöqvist 89
7 GKIK 2.24,92
Malin Dahlström 89
Åse Lundin 88
Anna Borg 89
Caroline Jansson 88
8 IF Kville 2.28,77
Caroline Hellgren 88
Josefil Dahlqvist 88
Nathalie Gyllenhammar 88
Sofia Lilja 88
F17 3x800m Final 4/9
1 Falu IK 6.57,92
Amanda Aldén 89 2.25,89
Emmy Ströberg 90 2.17,78
Lisa Forsberg 89 2.14,25
2 Täby IS 7.05,62
Linda Johannsen 88 2.31,51
Sara Sjöqvist 89 2.13,76
Anna Berg 88 2.20.35
3 Hässelby SK 7.10,23
Christina Lindblom 88 2.24,91
Sofia Turesson 89 2.20,85
Samia Adar 90 2.24,47
4 Sävedalens AIK 7.20,46
Maria Jangsten 89 2.24,67
Tore Bengtsson 88 2.32,74
Yasmin Olsson 89 2.23,05
P15 4x100m Final 4/9
1 Huddinge AIS Friidrott 45,55
Rasmus Nilsson Ebers 91
Patrik Holmberg 90
Simon Mukiibi 90
Alexander Nordkvist 90
2 Gefle IF 45,78
Albin Öberg 90
Torbjörn Höglund 90
Rasmus Ersson 90
Per Jäderberg 90
3 Hammarby IF Friidrott 46,88
Linus Vigert 90
Martin Johansson 91
Daniel Bernebrant 90
Love Fältström 91
4 Ullevi FK 47,06
Filip Isaksson 91
Martin Perkhed 90
Patrik Nilsson 90
Jacob Fredriksson 91
5 Malmö AI 47,75
Nuhi Amerllahi 90
Chadie Hetait 90
Philip Hall 91
Linus Olsson 91
6 Hässelby SK 50,29
Jonathan Dart 90
Jonny Johansson 90
Didrik Säfstrand 90
David Westman 90
7 Bromma IF 51,06
Erik Jönhagen 91
Victor Kriström 90
Adam Gloveus 90
Erik Carlsson 90
P15 3x800m Final 3/9
1 Hammarby IF Friidrott 6.28,25
Per Molin 90
Daniel Bernebrant 90
Martin V Johansson 91  
2 Kongahälla AIK 6.30,00
Jonas Rappu 90
David Johansson 90
Anton Carlansson 90  
3 Sävedalens AIK 6.30,74
Patrik Lilja 90
Johan Lund 91
Oscar Edman 90  
4 IF Göta 6.36,69
Adam Fransson 90
Henrik Borg 90
Johan Borg 90    
5 Rånäs 4H 6.57,09
Patrik Pettersson 90
Fredrik Carlsson 90
Tomas Åkerblom-Andersson 91
F15 4x100m Final 4/9
1 Malmö AI 48,94
Malin Olsson 90
Isabell Petersson 90
Emma Palmér 90
Matilda Farkas 91
2 Hammarby IF Friidrott Lag 1 49,16
Josephine Ekholm 91
Pauline Engfors 90
Alessandra Graziozi 90
Sofia Carls 90
3 IFK Lund 50,18
Maria Castorina 90
Ellen Björklund 90
Ellin Andersson 90
Kim Petersson 90
4 KFUM Örebro 50,21
Andrea Smedberg 90
Elin Östlund 91
Sara Cavretti 90
Malin Eriksson 91
5 Stenungsunds friidrott 50,34
Helena Abrahamsson 90
Maja Dahl 90
Frida Hellström 91
Melissa Stenzon 91
6 Täby IS Lag 1 50,44
Cecilia Friström 90
Emma Fredriksson 91
Frida Linde 90
Linn Gunnarsson 91
7 Turebergs FK Lag 1 50,92
Julia Hansson 91
Linnea Andersson 90
Anna Troije 91
Lotta Lindsén 90
8 Bromma IF 51,37
Asal Torabi 90
Mikaela Koller 91
Victoria Hammarstrand 91
Clara Luthman 90
F15 4x100m Försök heat 1 4/9
1 Malmö AI 49,19 Q
Malin Olsson 90
Isabell Petersson 90
Emma Palmér 90
Matilda Farkas 91
2 Täby IS Lag 1 50,43 q
Cecilia Friström 90
Emma Fredriksson 91
Frida Linde 90
Linn Gunnarsson 91
3 Bromma IF 51,19 q
Asal Torabi 90
Mikaela Koller 91
Victoria Hammarstrand 91
Clara Luthman 90
4 Lerum Friidrott 52,08
Ida Lindskog 90
Estelle Moutler 91
Tove Lagerlöf 90
Isabelle Bensryd 90
5 Huddinge AIS Friidrott 52,48
Tasmiah Akhter 90
Frida Lindström 90
Sophia Ångström 90
Evelina Nicolson 91
6 Hässelby SK 53,36
Lilian Riveros 90
Jenny Hytte 91
Sofie Sjögren 90
Sanoria Hossan 91
7 Turebergs FK Lag 3 53,99
Hanna Bjellerup 90
Andrea Lagerström 91
Anna Klackenberg 91
Madeleine Holmlin 90
F15 4x100m Försök heat 2 4/9
1 KFUM Örebro 49,91 Q
Andrea Smedberg 90
Elin Östlund 91
Sara Cavretti 90
Malin Eriksson 91
2 Stenungsunds friidrott 51,14 q
Helena Abrahamsson 90
Maja Dahl 90
Frida Hellström 91
Melissa Stenzon 91
3 Hammarby IF Friidrott Lag 2 51,36
Sandra Häckerstrand 90
Jessica Torsell 91
Moa Brandt 91
Linn Göth 90
4 Turebergs FK Lag 2 52,24
Mikaela Lundén 90
Mariam Jeng 90
Kim Lidman 91
Elin Strid 91
Hässelby SK ab
Jessica Nalin 90
Denise Hagberg 90
Kajsa Wallin 91
Emma Wallin 91
Täby IS Lag 2 ab
Fanny Lüppert-Thomson 90
Therese Kollin 90
Sara Långfors 90
Sofia Thulin 91
Gefle IF dsq F 4.15.9
Elin Pöllä 91
Petra Larsson 90
Jennifer Höglund 90
Jennifer Alabi 91
F15 4x100m Försök heat 3 4/9
1 Hammarby IF Friidrott Lag 1 49,54 Q
Josephine Ekholm 91
Pauline Engfors 90
Alessandra Graziozi 90
Sofia Carls 90
2 IFK Lund 50,17 q
Maria Castorina 90
Ellen Björklund 90
Ellin Andersson 90
Kim Petersson 90
3 Turebergs FK Lag 1 51,07 q
Julia Hansson 91
Linnea Andersson 90
Anna Troije 91
Lotta Lindsén 90
4 Stocksäters IF 51,24
Johanna Andersson 91
Ellen Sääw 91
Anna Svensson 90
Charlotte Björkgren 91
5 Västerås Friidrottsklubb 52,12
Daniella Berg 91
Linda Antonsson 90
Linn Siljebäck-Larsen 90
Jenny-Lee Angbah 90
6 Hanvikens SK 52,60
Frida Garpnell 90
Ellinor Edfors 90
Susanne Garpnell 90
Johanna Stjernström 90
Ullevi FK ab
Linnea Söderström 91
Linnea Rodås 90
Karin Larsson 90
Mikaela Laurén 90
IFK Helsingborg ab
Jaqueline Lindmark 90
Emma Thuvesson 91
Louise Olsson 90
Sandra Eliasson 91
F15 3x800m Final 3/9
1 Kongahälla AIK 7.04,62
Camilla Andersson 90
Mary Alenbratt 90
Lovisa Lindh 91  
2 Sävedalens AIK 7.09,46
Cecilia Horak 90
Amanda Brundin 90
Hanna Erlandsson 91  
3 Täby IS 7.12,10
Lisa Larsen 90
Johanna Olsson 91
Frida Linde 90  
4 IFK Växjö 7.33,39
Elin Persson 90
Amanda Josefsson 91
Ida Blasek 90  
5 Hammarby IF Friidrott 7.37,79
Alessandra Guaciosi 90
Kristin Öster 90
Paulina Engfors 90  
6 Upsala IF 7.45,84
Louise Sonehag 90
Sofia Olsson 90
Madeleine Sundström 91  
IFK Lidingö dns
Helena Nyberg 90
Nathalie Rohlén 90
Sofia Öberg 90
Mixed PF12 4x200m  3/9
1 Huddinge AIS Lag 1 1.55,33  
Jasmine Burestam 93
Carl Sténson 93
Lisa Berg 93
Daniel Jonsson 94
2 Hässelby SK 2.00,45
Christopher Bengtsson 93
Jessica Östlund 93
Fredrik Samuelsson 95
Hanna Lindström 93
3 Bromma IF 2.01,32
Frida Gustavsson 93
Edwin Råsberg 94
Fredrika Agestam 94
Fredrik Uggla Strahl 93
4 Upsala IF 2.03,80
Joel Wallin 94
Matilda Gradin 93
Rasmus Hartman 94
Alexandra Hjorth 93
5 Huddinge AIS Lag 2 2.03,89
Jennifer Riise 93
Alexander Björnberg 93
Victoria Ricknell 93
Robin Nordkvist 93
6 Huddinge AIS Lag 3 2.12,45
Anna Kylili 93
Jonas Arbinge 93
Josefine Larsson 93
Douglas Wentzel 93