För mångkamp betyder g resultat noterat med gamla spjutet
Klubbrekord Turebergs FK     2021-10-11
MS      
100m  10.49 10/6  1997 Stockholm/K  Berhane Haile 
200m  20.84 19/6  1985 Växjö  Eric Josjö 
400m  45.63 7/7  1981 Stockholm/S  Eric Josjö 
800m  1:45.59 25/6  2015 Sollentuna  Andreas Almgren 
1000m  2:20.4m  17/8  1976 Karlstad  Björn Nilsson 
1500m  3:38.99 16/8 2019 Göteborg/S Andreas Almgren
1 eng mile  3:57.78  9/9  1977 London GBR  Björn Nilsson 
2000m  5:00.23 10/8 2020 Sollentuna Andreas Almgren
3000m  7:41.72 19/8 2021 Lahti FIN Andreas Almgren
5000m  13:29.26 4/9 2021 Stockholm/S Andreas Almgren
10000m  28:33.33 19/5 2018 London GBR Napoleon Solomon
Halvmarathon  1:01:17 10/2 2019 Barcelona ESP Napoleon Solomon
Marathon 2:23:25 13/5 1973 Göteborg Ulf Johansson
3000m hinder 91.4 cm 8:23.54 31/5 2018 Rom ITA Napoleon Solomon
110m häck 106.7 cm 14.47  16/7  1995 Valbo Eric Ringdahl 
400m häck 91.4 cm 50.12  26/7  1994 Karlskrona Marko Granat 
Höjd  2.26  7/7  1990 Haninge  Thomas Eriksson 
Stav  5.21  16/7  1998 Stockholm/S  Jonas Asplund 
Längd  7.81  27/5  1989 Tartu EST  Thomas Eriksson 
Tresteg  16.43  4/5  1986 Houston USA  Thomas Eriksson 
Kula  19.98  16/5  1992 Colorado USA  Henrik Wennberg 
Diskus  62.56  29/10  1994 Boulder USA  Henrik Wennberg 
Slägga  75.62  7/7  2000 Helsingborg  Bengt Johansson 
Spjut  73.32  29/6  1993 Västerås  Johan Helge 
Vikt  19.88  10/7  1996 Rimbo  Bengt Johansson 
Tiokamp  8025 27-28/5  1989 Tartu EST  Thomas Eriksson 
  11.09/100m 7.81/Längd 15.08/Kula 2.23/Höjd 51.90/400m 
  15.59/110mh 48.30/Diskus 4.70/Stav 58.14/Spjut 5:13.72/1500m 
Stafett 4x100m  41.02  13/6  1992 Karlshamn  Berhane Haile-Mikael Ekman-Stefan Nilsson-Björn Johansson 
Stafett 4x400m  3:10.70  12/6  1988 Sollentuna  Per Olhans-Paul Aicardi-Anders Tapper-Eric Josjö 
Stafett 4x800m  7:21.51  15/6  2002 Vällinge  Thomas Byrberg-John Laselle-John Lindström-Mattias Norling 
Stafett 4x1500m  15:09.86  20/6  1981 Bourges FRA  Björn Nilsson-Jonas Ericsson-Sören Lundin-Tommy Lundqvist 
Stafett 1000m  1:56.68  2/9  1985 Västerås  Jari Lepistö-Ulf Hansson-Paul Aicardi-Per Olhans 
M22      
100m  10.65  3/8  2008 Västerås  Nil de Oliveira 
200m  21.07  18/6  1981 Warszawa POL  Eric Josjö 
400m  45.63  7/7  1981 Stockholm/S  Eric Josjö 
800m  1:45.59  25/6 2015 Sollentuna  Andreas Almgren 
1000m  2:20.4m  17/8  1976 Karlstad  Björn Nilsson 
1500m  3:39.39  16/7  1978 Göteborg  Björn Nilsson 
3000m  8:03.30 25/7  2017 Karlstad  Amanuel Gergis 
5000m 13:48.07 22/7 2017 Heusden-Zolder BEL Amanuel Gergis
2000m hinder 91.4 cm  5:38.97  7/7 1989 Helsingborg Andreas Ahl
110m häck 106.7 cm 14.55 15/8 2020 Uppsala Staffan Risberg
400m häck 91.4 cm 52.41  30/7  1983 Göteborg  Gabor Bartos 
Höjd  2.16  26/7  1996 Västerås  Andreas Jonsson 
Stav  5.11  22/8  1994 Malmö  Jonas Asplund 
Längd  7.53  16/9  1956 Åbo FIN  Torgny Wåhlander 
Tresteg  15.64  20/7  1974 Karlstad  Björn-Erik Öberg 
Kula  16.51 2/8 2020 Sollentuna/E Lukas Björninger
Diskus  51.48  29/8  1977 Täby  Anders Nilsson 
Slägga  70.50  27/7  1994 Rimbo  Bengt Johansson 
Spjut  73.32  29/6  1993 Västerås  Johan Helge 
Tiokamp  6297 19-20/9  2009 Gävle  Fredrik Hallinder 
  11.13/100m 6.05/Längd 12.25/Kula 1.87/Höjd 49.60/400m 
  16.67/110mh 28.17/Diskus 2.70/Stav 45.41/Spjut 4:24.11/1500m 
Stafett 4x100m  41.56  3/5  1981 Göteborg  Jari Lepistö-Jan Nordgren-Anders Tamas-Eric Josjö 
Stafett 3x400m 2:30.08 12/9 2020 Göteborg /S Adam Westermark-Kevin Duvert-Emil Johansson
Stafett 3x800m  5:38.82  13/6  1999 Värnamo  Daniel Czarnecki-John Laselle-Thomas Byrberg 
Stafett 4x800m  7:35.01  20/6  1993 Uppsala  Caj Virta-Niklas Österberg-Mats Forsberg-Mårten Barkwall 
Stafett 1000m  1:56.69  20/9  2006 Sätra  Fredrik Hallberg-Sebastian Öberg-Gustav Karnebäck-Nil de Oliveira 
P19      
100m  10.50  6/6  2015 Skara  Gustav Kjell 
200m  21.38 29/8 2021 Borås  Emil Johansson
400m  47.10 15/7 2021 Tallin EST Emil Johansson
800m  1:45.65  27/7  2014 Eugene USA  Andreas Almgren
1500m  3:45.31  2/7  1984 Stockholm/S  Thomas Andersson 
5000m  14:50.78  18/8  1987 Sollentuna  Niklas Johnsson 
2000m hinder 91.4 cm  6:04.46  13/9  1991 Huddinge  Mårten Barkwall 
110m häck 100.0 cm  14.06 30/8 1997 Stockholm/S Per Bergman
400m häck 91.4 cm 54.08 28/8 2010 Akureyri ISL Anton Forsberg
Höjd  2.12  28/7  1995 Västerås  Andreas Jonsson 
Stav  5.00  29/8  1992 Lidingö  Jonas Asplund 
Längd  7.13  15/8  1981 Helsingborg  Jari Lepistö 
Tresteg  15.05  12/7  1997 Helsingborg  Sebastian Hukari 
Kula 6.0 kg  15.63 7/8 2021 Sollentuna Karl Ludvik
Diskus 1.75 kg  51.02 10/6 2021 Sollentuna/E Karl Ludvik
Slägga 6.0 kg  70.56 19/9 2021 Märsta Karl Ludvik
Spjut 800 g  70.72  4/6  1991 Lidingö  Johan Helge 
Tiokamp  7087 9-10/6 2018 Jessheim NOR Edvin Hagberg
  11.47/100m 6.45/Längd 11.89/Kula 1.93/Höjd 49.14/400m 
  15.72/110mh 38.04/Diskus 4.20/Stav 47.56/Spjut 4:17.24/1500m 
Stafett 4x100m  42.60  3/6  1980 Stockholm/S Ove Lundvall-Jari Lepistö-Niklas Good-Eric Josjö 
Stafett 3x400m saknas    
Stafett 3x800m  5:55.17  28/5 2017 Malmö Adam Westermark-Joel Norling-Erik Rosqvist
Stafett 1000m 2:03.09 31/7 2021 Huddinge Nick Heidarian-Hugo Olsson-Emil Pettersson-Emil Johansson
P18      
100m  10.61 22/8 2020 Linköping Emil Johansson
200m  21.74 10/8 2020 Sollentuna Emil Johansson
400m  46.95 5/9 2020 Tammerfors FIN Emil Johansson
800m  1:49.46  8/9  2013 Stockholm/S  Andreas Almgren 
1500m  3:48.5  1/7  1974 Stockholm/S  Björn Nilsson 
5000m  14:35.95  12/6  1986 Göteborg  Niklas Johnsson 
2000m hinder 91.4 cm  6:00.3  17/8  1986 Borås  Andreas Ahl 
110m häck 100.0 cm  14.06  30/8  1997 Stockholm/S  Per Bergman 
400m häck 91.4 cm 55.09 22/8 2009 Vaasa FIN Anton Forsberg
Höjd  2.12  6/8  1994 Luleå  Andreas Jonsson 
Stav  4.80  24/8  1996 Helsingfors FIN  Fredrik Larsson 
  4.80  21/8  1997 Stockholm/E  Per Bergman 
Längd  6.87  8/9  1991 Sollentuna  Matti Hultstrand 
Tresteg  14.49  1/9  1984 Helsingfors FIN  Lars Johansson 
Kula 6.0 kg  18.51 20/6 2021 Sollentuna/E Jesper Ahlin 
Diskus 1.75 kg  53.24 7/8 2021 Sollentuna/E Jesper Ahlin 
Slägga 6.0 kg  66.37 14/6 2020 Sollentuna/E Karl Ludvik
Spjut 800 g  69.18  10/8  1990 Plovdiv BUL  Johan Helge 
Tiokamp  7000 7-8/8 2021 Ljungby Elliot Duvert 
  11.41/100m 6.78/Längd 12.00/Kula 2.03/Höjd 52.46/400m 
  14.51/110mh 35.00/Diskus 4.50/Stav 42.24/Spjut 4:55.03/1500m 
Stafett 4x100m  43.07  7/6  1980 Eskilstuna  Ove Lundvall-Jari Lepistö-Niklas Good-Ulf Bojner 
Stafett 3x400m saknas  
Stafett 3x800m  5:45.91  15/6  1997 Kalmar  Christian Fredriksson-John Laselle-Thomas Byrberg 
Stafett 1000m 2:01.80 1984 Håkan Karlsson-Per Svensson-Stefan Haglöf-Christian Bogenroth
P17      
100m  10.69 9/8 2019 Göteborg/S Emil Johansson
200m  21.49 11/8 2019 Göteborg/S Emil Johansson
  21.49 25/8 2019 Stockholm/S Emil Johansson
400m  47.69 25/7 2019 Baku AZE Emil Johansson
800m  1:50.45  17/8  2012 Stockholm/S  Andreas Almgren 
1500m  3:50.64  15/9  1985 Västerås  Andreas Ahl 
3000m  8:25.30  12/8  1985 Malmö  Andreas Ahl 
2000m hinder 91.4 cm  5:52.55  14/7  1985 Helsingborg  Andreas Ahl 
110m häck 91.4 cm  14.49  9/8  2008 Norrtälje  Anton Forsberg 
300m häck 84.0 cm  37.85  14/9  2003 Stockholm/S  Johan Kågeman 
Höjd  2.01 1/8 2020 Ljungby Elliot Duvert 
Stav  4.52  14/7  1996 Helsingborg  Per Bergman 
Längd  6.73  9/8  2003 Västerås  Andreas Andersson 
Tresteg  13.96  16/8  2003 Malmö  Andreas Andersson 
Kula 5.0 kg  19.61 28/6 2020 Sollentuna Jesper Ahlin 
Diskus 1.5 kg  55.17 22/8 2020 Norrköping Teo Paganus
Slägga 5.0 kg  69.58 16/6  2013 Huddinge  Chris Arnoldsson
Spjut 700 g 55.20 10/8 2019 Göteborg/S Karl Ludvik
Tiokamp 6883 31/7-1/8 2020 Ljungby Elliot Duvert 
  15.64/110mh 39.07/Diskus 4.05/Stav 49.54/Spjut 37.43/300m
  11.87/100m 6.35/Längd 13.07/Kula 2.01/Höjd 2:57.39/1000m
Stafett 4x100m  43.23 18/8 2019 Huddinge Nick Heidarian-Emil Johansson-Hugo Olsson-Anton Runemar
Stafett 3x800m  5:57.57  9/6  1996 Huddinge  Robin Nilsson-John Laselle-Thomas Byrberg 
Stafett 1000m 2:01.88 7/6 2003 Stockholm/S Björn Ljusenius-Sebastian Öberg-Gustav Karnebäck-Johan Kågeman
P16      
100m  11.10  24/8  1996 Norrköping  Christian Liljeqvist 
200m  22.18 19/8 2018 Malmö Emil Johansson
400m  48.33  13/8  2011 Gävle  Andreas Almgren 
800m  1:51.79 21/5  2011 Sollentuna  Andreas Almgren 
1500m  3:59.50  29/9  1984 Stockholm/S  Niklas Johnsson 
3000m  8:46.64  16/9  1984 Stockholm/S  Niklas Johnsson 
2000m hinder 91.4 cm  6:00.18  14/9  1984 Stockholm/S  Andreas Ahl 
110m häck 91.4 cm  14.62  17/9  1995 Stockholm/S  Per Bergman 
300m häck 84.0 cm  39.05  16/9  2007 Gävle  Anton Forsberg 
Höjd  2.04 25/8 2019 Stockholm/S Elliot Duvert 
Stav  4.30  9/7  1995 Helsingborg  John Olov Wahlgren 
Längd  6.59  5/8  1978 Kvarnsveden  Per Söderberg II 
Tresteg  13.95  14/9  2002 Stockholm/S  Andreas Andersson 
Kula 5.0 kg  18.71 26/7 2019 Baku AZE Jesper Ahlin 
Diskus 1.5 kg  49.92 7/7 2019 Helsingborg Teo Paganus
Slägga 5.0 kg  61.99  10/6  2012 Sollentuna  Chris Arnoldsson 
Spjut 700 g  58.63 13/5 2018 Bålsta  Karl Ludvik
Tiokamp  6781 14-15/9 2019 Varberg Elliot Duvert 
  14.78/110mh 41.24/Diskus 4.04/Stav 49.99/Spjut 38.13/300m
  11.99/100m 6.23/Längd 12.49/Kula 1.95/Höjd 3:04.35/1000m
Stafett 4x100m  44.40  10/6  1990 Gävle  Egon Larsson-Mats Lindskog-Odd Möller-Ronny Ilvander 
Stafett 3x800m  6:05.01  19/6  1988 Visby  Peter Andersson-Mats Forsberg-Mårten Barkwall 
Stafett 1000m 2:06.68 12/6 1983 Värnamo Jonas Smeding-Björn Båryd-Per Svensson-Niklas Johnsson 
P15      
80m 9.39 11/8 2017 Falun Emil Johansson
300m  36.25  11/6 2017 Sollentuna  Emil Johansson 
800m  1:55.99  11/9  2010 Västerås  Andreas Almgren 
2000m  5:44.47  15/8  2010 Kil  Andreas Almgren 
1500m hinder 76.2 cm  4:40.67  26/8  1987 Sollentuna  Mårten Barkwall 
80m häck 84.0 cm 11.07 29/6 2014 Göteborg/U Staffan Risberg
300m häck 76.2 cm  40.13  13/9 1997 Stockholm/S Anders Lindberg
Höjd  1.94 3/6 2018 Sollentuna Elliot Duvert 
Stav  4.12 22/8 2021 Linköping Jacob Semb-Josefson
Längd  6.61  17/9  1995 Stockholm/S  Robin Nilsson 
Tresteg  13.11  8/9  2001 Huddinge  Andreas Andersson 
Kula 4.0 kg  19.05 23/8 2018 Märsta Jesper Ahlin 
Diskus 1.0 kg  53.39 15/7 2017 Gävle  Karl Ludvik 
Slägga 4.0 kg  65.64 17/5  2011 Uppsala  Chris Arnoldsson 
Spjut 600 g  58.65  28/5  2011 Sätra  Chris Arnoldsson 
Åttakamp  4897 8-9/9 2018 Uddevalla Elliot Duvert 
  11.70/80mh 35.43/Diskus 3.73/Stav 45.63/Spjut 
    5.90/Längd 12.24/Kula 1.87/Höjd 2:20.08/800m
Stafett 4x80m 36.90 19/6 2021 Danderyd Joar Eriksson-Alexander Mickelson-Jacob Semb Josefson-Gustav Källström
Stafett 3x800m  6:29.85  15/5  1997 Sollentuna  Anders Lindberg-Johannes Bångman-David Stridfeldt 
P14      
80m 9.70 18/5 1993 Stockholm Per Bergman
300m  36.83  13/9  2009 Uppsala Andreas Almgren 
800m  1:59.83  29/8  2009 Göteborg/U  Andreas Almgren 
2000m  5:50.92  25/8  2009 Stockholm/S  Andreas Almgren 
1500m hinder 76.2 cm  5:08.79 11/9 2021 Kristinehamn Iker Garcia Lundström
80m häck 84.0 cm 11.66 5/9 1993 Norrtälje Per Bergman
300m häck 76.2 cm  41.52  8/8  2009 Huddinge  Andreas Almgren
Höjd  1.91 3/9 2017 Täby Elliot Duvert 
Stav  3.81 29/8 2020 Enskede Jacob Semb-Josefson
Längd 6.09 4/9 2011 Täby Giovanni Inostroza
Tresteg  12.14  13/9  2009 Uppsala  Andreas Almgren 
Kula 4.0 kg  17.24  2/7  2017 Göteborg/U  Jesper Ahlin 
Diskus 1.0 kg  45.88 13/9 2017 Sollentuna/E  Fredrik Frunck 
Slägga 4.0 kg  50.88  5/8  2017 Västerås  Jesper Ahlin 
Spjut 600 g  47.16  12/9  1992 Stockholm/K  Benny Åhning 
Åttakamp 4236 15-16/5 2010 Täby Jakob Johansson
  16.64/100mh 21.50/Diskus 2.86/Stav 30.63/Spjut
  4.91/Längd 10.30/Kula 1.64/Höjd 3:00.25/800m
Stafett 4x80m 38.72 12/9 1993 Stockholm/E Thomas Byrberg-Are Möller-Robin Nilsson-Per Bergman
Stafett 3x800m  6:50.51 6/6  2001 Uppsala  Fredrik Hallinder-Jakob Sillrén-Gustav Karnebäck 
P13      
60m 7.77 12/9 2020 Bålsta  Alexander Mickelson
200m  25.06  3/7  2005 Göteborg/U  Viktor Eriksson 
600m  1:29.95  23/7  2008 Stockholm/S  Andreas Almgren 
1500m  4:32.37  24/8  2008 Stockholm/E  Andreas Almgren 
60m häck 76.2 cm  9.16  13/9  2008 Karlskoga Andreas Almgren 
200m häck 68.6 cm 28.15 9/9 2017 Gävle Hugo Winther
Höjd  1.73  19/9  1987 Stockholm/K  Stefan Lundholm 
Stav  3.50 20/6 2021 Danderyd Levi Back
Längd m zon  6.02 12/9 2020 Bålsta  Alexander Mickelson
Tresteg m zon  11.68 6/6 2020 Sollentuna  Alexander Mickelson
Kula 3.0 kg  12.41 8/8 2021 Sollentuna William Strömberg
Diskus 0.6 kg  44.77 29/8 2015 Björknäs Karl Ludvik 
Slägga 3.0 kg  38.82 6/9  2015 Falun Karl Ludvik 
Spjut 400 g  49.21 29/8 2021 Trollbäcken Levi Back
Femkamp 4843 5/6 2021 Enskede Levi Back
  9.98/60mh 5.03/längd zon 41.60/Spjutl 1.52/Höjd 1:42.52/600m
Stafett 5x60m 37.78 20/9 2020 Enskede Joar Eriksson-Edvin Hansen Tydén-Simon Lindström-Karl Thilers-Alexander Mickelsson
Stafett 3x600m  5:00.31 16/9 2020 Huddinge  Vilhelm Lood Falgén-Iker Garcia Lundström-Jakob Lennermark
P12      
60m 8.10 9/9 1995 Stockholm Shafgat Munsi
200m  27.07 18/8  2007 Danderyd Andreas Almgren
600m  1:36.13 9/8  2007 Stockholm/S Andreas Almgren
1500m  4:49.4  10/6  1975 Stockholm/S  Mårten Olsson 
60m häck 76.2 cm  10.35 29/8 2021 Trollbäcken Oskar Ahlstrand
200m häck 68.6 cm 31.26 28/8 2021 Trollbäcken Carl Grindange
Höjd  1.61  14/9  2003 Nyköping  Anton Forsberg 
Stav  3.06 25/7 2020 Huddinge Levi Back
Längd m zon  5.30 10/6  2012 Sollentuna  Marcus Biverstrand 
Tresteg m zon  10.45 15/6 2019 Huddinge  Simon Lindström
Kula 3.0 kg  12.47  13/9  1972 Sollentuna  Tom Hammarberg 
Diskus 0.6 kg  37.14  30/8  2014 Björknäs  Karl Ludvik 
Slägga 3.0 kg  27.08 27/9 2014 Sollentuna/E Karl Ludvik 
Spjut 400 g  40.35 6/9 2020 Stockholm/S Levi Back
Femkamp 3887 24/7 2021 Kalmar  Carl Grindange
  10.75/60mh 4.63/Längd m zon 25.11/Spjut 1.43/Höjd 1:51.39/600m
Stafett 5x60m 41.23 9/6 2021 Sollentuna Axel Falk-Carl Grindange-Filip Söderlund-Trausti Mar Dagsson-Oskar Ahlstrand
Stafett 3x600m  5:31.73 15/9 2021 Huddinge Carl Grindange-Viktor Berg-Trausi Mar Dagsson
KS      
100m  11.86  21/7  1995 Sollentuna  Ophelia Mac-Kwashie 
200m  24.25  27/8  1995 Helsingfors  Ophelia Mac-Kwashie 
400m  55.09 14/8  2010 Karlstad Lotta Lindsén
800m  2:00.43 11/8  2017 London  Hanna Hermansson
1000m 2:38.13 11/7 2017 Göteborg/S Hanna Hermansson
1500m  4:03.43 3/10 2019 Doha QAT Yolanda Ngarambe
3000m  9:06.52 9/9 2019 Minsk BLR Yolanda Ngarambe
5000m  15:38.97 2/5 2019 Palo Alto USA Yolanda Ngarambe
10000m  32:51.59  14/6  1986 Oslo NOR  Eva Ernström 
Halvmarathon  1:19:04  23/5  1998 Stockholm  Anna Lindh 
Marathon 2:44:40 16/11 1986 Tokyo JPN Eva Ernström
3000m hinder 76.2 cm 11:27.96 17/7 2009 Gävle Cecilia Norrbom
100m häck 84.0 cm  14.33  2/7  2000 Göteborg  Jana Cagin 
400m häck 76.2 cm 57.70  9/8  1993 Malmö  Madelene Gustafsson 
Höjd  2.06  26/7  2003 Eberstadt GER  Kajsa Bergqvist 
Stav  3.68 20/8 2021 Linköping Clara Billing
Längd  6.24  17/8  1974 Helsingfors FIN  Turanka Puskas 
Tresteg  12.44 29/8 2020 Kristinehamn Bianca Salming
Kula  15.15  3/8  1986 Karlskrona  Siv Tornegård 
Diskus  45.64  26/7  1998 Stockholm/S  Ingela Nymann 
Slägga  65.31 9/5 2019 Charlottesville USA Emma Thor 
Spjut  51.68 27/8 2021 Borås  Bianca Salming
Sjukamp  6101 7-8/8 2021 Ljungby Bianca Salming
  14.35/100mh 1.85/Höjd 14.13/Kula 26.35/200m 
  5.67/Längd 50.11/Spjut 2:11.08/800m 
Stafett 4x100m  47.44  17/6  1995 Gävle  Therese Edholm-Olivia Mac-Kwashie-Madeleine Gustafsson-Anna-Karin Ögren
Stafett 4x400m  3:45.67  18/6  1995 Gävle  Anna-Karin Ögren-Marlin Brown-Olivia Mac-Kwashie-Madeleine Gustafsson 
Stafett 4x800m  8:33.69 25/5 2019 Stockholm/S Hanna Hermansson-Bianca Salming-Yolanda Ngarambe-Andrea Claeson
Stafett 3x1500m 13:25.73 26/5 2019 Stockholm/S Isabella Andersson-Andrea Claeson-Hanna Hermansson
Stafett 1000m  2:14.13  19/6  1993 Uppsala  Anna-Karin Olsson-Hanna Forslund-Therese Edholm-Marlin Brown 
K22      
100m  12.12  8/8  2014 Gävle  Julia Hässel 
200m  24.37  9/6 2013 Sollentuna Linda Frödin Glad
400m  55.09  14/8  2010 Karlstad Lotta Lindsén 
800m  2:04.02  25/7 2017 Karlstad Isabella Andersson 
1500m  4:12.51 10/6  2017 Göteborg/S Isabella Andersson 
3000m  9:40.72  28/5  1983 Stockholm/S  Lotta Trosell 
5000m 17:28.14 4/5 2019 Worcester USA Andrea Claeson
2000m hinder 76.2 cm 7:23.42 27/6 2008 Göteborg/U Cecilia Norrbom
100m häck 84.0 cm  14.33  2/7  2000 Göteborg  Jana Cagin 
400m häck 76.2 cm 59.56  1/9  1991 Gävle  Madelene Gustafsson 
Höjd  1.95  20/7  1997 Sundsvall  Kajsa Bergqvist 
Stav  3.20  6/7  2003 Göteborg/U  Susanne Meckbach 
Längd  6.24  17/8  1974 Helsingfors FIN  Turanka Puskas 
Tresteg  12.44 29/8 2020 Kristinehamn Bianca Salming
Kula  14.22 17/8 2019 Falun Bianca Salming
Diskus  45.64  26/7  1998 Stockholm/S  Ingela Nymann 
Slägga  65.31 9/5 2019 Charlottesville USA Emma Thor 
Spjut  50.26 9/8 2019 Göteborg/S Bianca Salming
Sjukamp  6042 1-2/8 2020 Ljungby Bianca Salming
  14.76/100mh 1.83/Höjd 13.73/Kula 26.21/200m 
  5.86/Längd 49.58/Spjut 2:11.85/800m 
Stafett 4x100m 47.44 17/6 1995 Gävle Therese Edholm-Olivia Mac-Kwashie-Madeleine Gustafsson-Anna-Karin Ögren
Stafett 3x400m saknas  
Stafett 4x800m  8:48.18  13/6  1982 Malmö  Anette Nordell-Marie Östin-Maria Yregård-Ylva Bergström 
Stafett 1000m  2:15.48  13/6  1992 Karlshamn  Anna-Karin Olsson-Therese Edholm-Cilla Pettersson-Marlin Brown 
F19      
100m  12.38  29/6  2013 Göteborg/U  Julia Hässel 
200m  25.45 18/7  2009 Gävle  Lotta Lindsén 
400m  55.55 5/8  2006 Huddinge Frida Flodström
800m  2:05.52  20/6  1982 Lausanne SUI  Marie Östin 
1500m  4:23.6  28/6  1982 Kvarnsveden  Marie Östin 
3000m  10:14.63  9/7  1978 Heden  Agneta Lekander 
2000m hinder 76.2 cm  7:10.00  24/8 2007 Uddevalla Cecilia Norrbom
100m häck 84.0 cm  14.58  20/8  1988 Malmö  Madelene Gustafsson 
400m häck 76.2 cm 63.18 24/5 2003 Stockholm/E Jennie Hurkmans
Höjd  1.90  20/6  1995 Budapest HUN  Kajsa Bergqvist 
  1.90 9/9 2017 Linköping Bianca Salming
Stav  3.68 20/8 2021 Linköping Clara Billing
Längd  6.13  7/7  2017 Sierra Nevada ESP  Bianca Salming 
Tresteg  11.48  25/5  2002 Stockholm/E  Helena Redborg 
Kula 4.0 kg  13.82  9/9  1986 Brunna  Jill Östergren 
Diskus 1.0 kg  39.72  4/7  1995 Stockholm/E  Ingela Nymann 
Slägga 4.0 kg  61.33  21/7  2016 Bydgoszcz POL  Emma Thor 
Spjut 600 g  46.08  28/5  2017 Götzis AUT Bianca Salming 
Sjukamp  5894 10-11/6 2017 Kuortane FIN  Bianca Salming
  14.83/100mh 1.89/Höjd 13.57/Kula 26.47/200m 
    5.72/Längd 41.74/Spjut 2:11.08/800m
Stafett 4x100m  48.18 25/9 2021 Sollentuna Emma Carlsson-Ayla Hallberg Hossain-Ida Chrifi-Clara Billing
Stafett 3x800m  6:53.8  12/6  1977 Göteborg  Agneta Lekander-Marie Forsberg-Lena Nilsson 
Stafett 1000m  2:16.85  3/9  2005 Sollentuna  Linda Söderqvist-Linn Ericsson-Linnéa Halvarson-Frida Flodström
F18      
100m  12.24  9/6  2012 Sollentuna  Julia Hässel 
200m  24.75  24/6  2012 Mannheim GER  Julia Hässel 
400m  56.31  24/7  1982 Stockholm/S  Ylva Bergström 
800m  2:06.27 19/6  2005 Mannheim GER  Frida Flodström 
1500m  4:27.59 2/6 2021 Göteborg/S Elvira Bredin
3000m  9:44.85  19/8  1977 Skellefteå  Agneta Lekander 
2000m hinder 76.2 cm  7:11.93  7/7 2006 Göteborg/U Cecilia Norrbom
100m häck 84.0 cm  14.34  19/8  1997 Sollentuna  Jana Cagin 
400m häck 76.2 cm 64.51 11/8 2019 Göteborg/S Maja Sund
Höjd  1.90  7/8  1994 Luleå  Kajsa Bergqvist 
Stav  3.58 30/8 2020 Kristinehamn Clara Billing
Längd  6.09  14/7  1993 Växjö  Anna-Karin Olsson 
Tresteg  11.85  11/9  1992 Sollentuna  Anna-Karin Olsson 
Kula 4.0 kg  12.74  13/7 1985 Hedemora  Jill Östergren 
Diskus 1.0 kg  40.52  29/6  1994 Sollentuna  Ingela Nymann 
Slägga 4.0 kg 62.99 17/7 2015 Eskilstuna Emma Thor
Spjut 600 g  40.23  13/9  2002 Stockholm/S  Jennie Hurkmans 
Sjukamp  4952 9-10/9  1994 Gävle  Kajsa Bergqvist 
  14.8m/100mh 1.79/Höjd 10.61/Kula 27.52/200m 
  5.48/Längd 38.06/Spjut 2:38.65/800m 
Stafett 4x100m  49.35  20/6  1993 Uppsala  Anna-Karin Olsson-Therese Edholm-Hanna Forslund-Ingela Nymann 
Stafett 3x800m  6:44.81  8/6  1980 Eskilstuna  Jill McCabe-Karin Viklund-Marie Östin 
Stafett 1000m  2:14.13  19/6  1993 Uppsala  Anna-Karin Olsson-Hanna Forslund-Therese Edholm-Marlin Brown 
F17      
100m  12.35  26/8  2011 Vellinge  Julia Hässel 
200m  24.78  10/9  2011 Leppävaara FIN Julia Hässel
400m  56.61  2/7  1980 Stockholm/S  Marie Östin 
800m  2:09.15  30/8  1980 Helsingfors FIN  Marie Östin 
1500m  4:33.32 31/8  2004 Stockholm/E  Frida Flodström 
3000m  10:04.4  6/8  1976 Helsingborg  Agneta Lekander 
1500m hinder 76.2 cm  5:14.60 1/7 2005 Göteborg/U Cecilia Norrbom
100m häck 76.2 cm  15.02 16/6 2019 Huddinge Clara Billing
300m häck 76.2 cm  42.89  21/8  1982 Sollentuna  Margareta Gellerstam 
Höjd  1.84  7/7  1993 Valkenswaard NED  Kajsa Bergqvist 
Stav  3.30 4/8 2019 Sollentuna Clara Billing
Längd  5.86  6/7  1992 Gävle  Cilla Pettersson 
Tresteg  11.49 9/8 1992 Mora Cilla Pettersson
Kula 3.0 kg 12.94  30/7 2014 Västerås Emma Thor
Diskus 1.0 kg  36.00  19/8  1984 Sundsvall  Jill Östergren 
Slägga 3.0 kg 66.00 10/8 2014 Gävle  Emma Thor
Spjut 500 g 40.73 16/7 2018 Bålsta  Lina Hagberg
Sjukamp  4617 5-6/9  1992 Huddinge  Anna-Karin Olsson 
  15.71/100mh 1.66/Höjd 11.22/Kula 27.57/200m 
  5.65/Längd 34.44/Spjut 2:48.29/800m 
Stafett 4x100m  49.15  29/6  2007 Göteborg/U  Anna Troije-Elin Spetz-Anna Klackenberg-Camilla Bergqvist
Stafett 3x800m  6:49.76  14/6  1992 Karlshamn  Cilla Pettersson-Maria Grip-Marlin Brown 
Stafett 1000m  2:15.48  13/6  1992 Karlshamn  Anna-Karin Olsson-Therese Edholm-Cilla Pettersson-Marlin Brown 
F16      
100m  12.38  3/7  2010 Göteborg/U  Julia Hässel 
200m  24.88 28/8 2010 Läppevaara FIN Julia Hässel
400m  56.34 17/9  2006 Stockholm/S Lotta Lindsén
800m  2:12.00  29/8  1979 Stockholm/S  Marie Östin 
1500m  4:39.57  6/9  2003 Esbo FIN  Frida Flodström 
3000m  10:14.1  4/6  1987 Stockholm/E  Anette Dahlqvist 
1500m hinder 76.2 cm  5:12.56  3/7  2015 Göteborg/U  Linnéa Dennerporth 
100m häck 76.2 cm  14.49  30/6  1991 Uppsala  Cilla Pettersson 
300m häck 76.2 cm  43.02  7/9  1985 Stockholm/S  Madelene Gustafsson 
Höjd  1.77  8/6  1992 SAYO  Kajsa Bergqvist 
Stav  3.63 12/9 2021 Gävle Alvah Lind
Längd  5.71  14/7  1991 Helsingborg  Cilla Pettersson 
Tresteg  11.51  27/7  1991 Helsingborg  Cilla Pettersson 
Kula 3.0 kg  13.23 13/6 2021 Huddinge Anna Strunke
Diskus 1.0 kg  35.66  19/8  1981 Sollentuna  Monica Eskedahl 
Slägga 3.0 kg 57.38 19/9 2021 Märsta Norah Lind
Spjut 500 g  41.04 6/8 2017 Västerås Lina Hagberg
Sjukamp  5456g  27-28/6  1992 Gävle  Kajsa Bergqvist 
  15.10/100mh 1.65/Höjd 11.91/Kula 3kg 26.65/200m 
  5.21/Längd 33.10/Spjut 2:32.36/800m 
Stafett 4x100m  48.46 12/9 2021 Gävle Emma Carlsson-Elsa Kagevik-Kajsa Cabanas Andersson-Ayla Hallberg Hossain
Stafett 3x800m  7:05.07  8/6  2003 Stockholm/S  Erika Fyrvall-Sofia Grafström-Frida Flodström 
Stafett 1000m 2:17.47 12/6 1983 Värnamo Helena Sandström-Linda Hjertholm-Petra Carlsén-Helena Johannesson 
F15      
80m 9.83 11/7 2021 Göteborg/U Ayla Hallberg Hossain
300m  40.68  16/8  2009 Växjö Julia Hässel 
800m  2:14.1  2/9  1976 Stockholm/S  Lena Nilsson 
2000m  6:39.58  8/9  2002 Täby  Frida Flodström 
1500m hinder 76.2 cm  5:20.69  19/8  2017 Tanumshede  Alice Berg 
80m häck 76.2 cm  11.90 18/9 2021 Sollentuna Ayla Hallberg Hossain
300m häck 76.2 cm  44.42  22/9  1990 Västerås  Cilla Pettersson 
Höjd  1.69 21/8 2021 Linköping Ayla Hallberg Hossain
  1.69 4/9 2021 Täby Ayla Hallberg Hossain
  1.69 18/9 2021 Sollentuna Ayla Hallberg Hossain
Stav  3.60 3/7 2021 Täby Alva Back
Längd  6.02 10/7 2021 Göteborg/U Ayla Hallberg Hossain
Tresteg  12.36 20/8 2021 Linköping Ayla Hallberg Hossain
Kula 3.0 kg  14.63 19/5 2021 Sollentuna Kajsa Cabanas Andersson
Diskus 0.75 kg 36.86 6/8 2016 Vellinge Lina Hagberg
Slägga 3.0 kg  53.26  5/8 2016 Vellinge  Lina Hagberg
Spjut 500 g 44.83 20/8 2021 Linköping Alva Back
Sexkamp  4285 5-6/6 2021 Stockholm/E Alva Back
  12.67/80mh 1.62/Höjd 11.35/Kula 
  5.19/Längd 43.70/Spjut 1:40.96/600m
Stafett 4x80m 38.91 19/6 2021 Danderyd Elsa Kagevik-Emilia Nielsen-Ida Chrifi-Ayla Hallberg Hossain
Stafett 3x800m  7:04.70  8/9  2012 Södertälje  Louise Åkerlund-Hanna Mir-Isabella Andersson 
F14      
80m 10.02 5/7 2020 Sollentuna Ayla Hallberg Hossain
300m  41.44 27/9 2020 Huddinge Ayla Hallberg Hossain
800m  2:18.31  19/9  1984 Stockholm/S  Cecilia Häggmark 
2000m  6:33.36  10/7  2011 Göteborg/U  Isabella Andersson 
1500m hinder 76.2 cm  5:26.99  21/8 2016 Upplands Väsby Alice Berg
80m häck 76.2 cm  12.09 27/6 2020 Huddinge Ayla Hallberg Hossain
300m häck 76.2 cm  45.89  17/9  2011 Köping  Elin Bohman 
Höjd 1.72 21/5 2020 Sollentuna Ayla Hallberg Hossain
  1.72 5/9 2020 Sollentuna Ayla Hallberg Hossain
Stav 3.36 8/8 2021 Sollentuna Beate Pott
Längd  5.48 15/8 2020 Täby Ayla Hallberg Hossain
Tresteg  11.06 1/8 2020 Sollentuna Ayla Hallberg Hossain
Kula 3.0 kg  13.99 27/9 2020 Huddinge Kajsa Cabanas Andersson
Diskus 0.75 kg 32.94 24/7 2021 Bålsta  Elin Runemar
Slägga 3.0 kg  48.98 9/7 2021 Göteborg/U Elin Runemar
Spjut 500 g 37.94 1/8 2020 Sollentuna Alva Back
Sexkamp  3767 27-28/6 2020 Huddinge Ayla Hallberg Hossain
  12.09/80mh 1.62/Höjd 24.46/Spjut
  5.35/Längd 9.66/Kula 1:50.58/600m
Stafett 4x80m 41.34 1998 Linda Forsberg-Sara Wikström-Jennie Hurkmans-Mikaela Gahnberg
Stafett 3x800m  7:16.72  17/5  2011 Sätra  Elin Bohman-Hanna Mir-Isabella Anderson 
F13      
60m 7.84 14/9 2019 Västerås Ayla Hallberg Hossain
200m  25.53  3/9  1997 Täby Emma Sagerlöv 
600m  1:39.39  7/6  2015 Sollentuna  Alice Berg
1500m  4:58.58  6/9  2015 Falun  Alice Berg 
60m häck 68.6 cm  9.54 25/8 2019 Norrköping Ayla Hallberg Hossain
200m häck 68.6 cm 29.12 31/8 2019 Tyresö Ayla Hallberg Hossain
Höjd  1.63 12/5 2019 Täby Ayla Hallberg Hossain
Stav  3.21 23/8 2020 Enskede Beate Pott
Längd m zon  5.74 30/6 2019 Göteborg/U Ayla Hallberg Hossain
Tresteg m zon  11.65 1/9 2019 Tyresö Ayla Hallberg Hossain
Kula 2.0 kg  14.02 22/8 2020 Enskede Elin Runemar
Diskus  32.65 23/8 2020 Enskede Elin Runemar
Slägga 2.0 kg  47.36 23/8 2020 Enskede Elin Runemar
Spjut 400 g  37.68  19/9  1992 Eskilstuna  Jody Kerr 
Femkamp 4895 14/7 2019 Kalmar  Ayla Hallberg Hossain 
  9.60/60mh 1.58/Höjd 15.13/Spjut 5.48/Längd m zon 1:48.67/600m
Stafett 5x60m 38.19 11/9 2019 Huddinge Beate Pott-Elsa Kagevik-Ida Chrifi-Kajsa Cabanas Andersson-Ayla Hallberg Hossain
Stafett 3x600m  5:19.79 11/9 2019 Huddinge Alva Back-Ella Fallope-Elsa Kagevik
F12      
60m 8.25 8/9 2018 Bålsta  Ayla Hallberg Hossain
200m  27.19 3/6 2018 Sollentuna  Ayla Hallberg Hossain
600m  1:41.46  7/6  2014 Sollentuna  Alice Berg
1500m  4:54.98  28/6  2014 Göteborg/U Alice Berg 
60m häck 68.6 cm  9.91 25/8 2019 Norrköping Beate Pott
200m häck 68.6 cm 30.66 29/7 2018 Västerås Ayla Hallberg Hossain
Höjd  1.52  6/6  2009 Sollentuna  Elin Bohman 
  1.52 16/5 2021 Danderyd Stephanie Rimér
Stav  2.71 31/8 2019 Tyresö Beate Pott
Längd m zon  5.11 8/9 2018 Bålsta  Ayla Hallberg Hossain 
Tresteg m zon  10.33 19/8  2018 Norrköping Ayla Hallberg Hossain 
Kula 2.0 kg  12.34  28/8  1999 Tumba  Johannna Wikström 
Diskus 0.6 kg  26.41 26/10 2019 Sollentuna /E Elin Runemar
Slägga 2.0 kg  28.93 26/10 2019 Sollentuna /E Elin Runemar
Spjut 400 g  30.74 1/8 2018 Hässelby  Alva Back 
Femkamp 4485 1/8 2018 Hässelby  Alva Back 
  10.47/60mh 1.39/Höjd 30.74/Spjut 4.46/Längd m zon 1:53.65/600m
Stafett 5x60m 40.99 5/9 2018 Huddinge Matilda Petersson-Ella Fallope-Elsa Kagevik-Kajsa Cabanas Andersson-Ayla Hallberg Hossain
Stafett 3x600m  5:26.18 15/9 2021 Huddinge Molly Envall-Freja Ahlepil-Freja Kagevik