Årsbästa arena 2020
2020-09-20
Flickor/Kvinnor
60m
8.58 -2,2 Beate Pott 07 UDM PF13 Enskede 22/8
8.90 0,0 Emmie Wedin 07 Täby Open 15/8
9.16 -2,1 Evelina Larsson 07 UDM PF13 Enskede 22/8
9.23 -0,9 Elin Runemar 07 Ölandsspelen Löttorp 11/7
9.70 1,3 Freja Kagevik 09 Julichansen 4 Eskilstuna 23/7
10.46 -2,1 Linnéa Athlin 07 UDM PF13 Enskede 22/8
80m
10.02 1,7 Ayla Hallberg Hossain 06 Turebergs Explosiva #7 Sollentuna 5/7 Klubbrekord F14
10.40 1,7 Emma Carlsson 05 Turebergs Explosiva #7 Sollentuna 5/7 Klubbrekord F15
10.51 0,3 Elsa Kagevik 06 UDM PF14 Tyresö 22/8
10.54 1,7 Ida Chrifi 06 Turebergs Explosiva #7 Sollentuna 5/7
10.77 1,8 Beate Pott 07 Turebergs Explosiva #7 Sollentuna 5/7
10.97 1,4 Kajsa Cabanas Andersson 06 SAYO Sollentuna 8/8
10.97 -0,8 Matilda Petersson 06 UDM PF14 Tyresö 22/8
11.13 1,4 Ella Fallope 06 SAYO Sollentuna 8/8
11.17 1,8 Alva Back 06 Turebergs Explosiva #7 Sollentuna 5/7
11.36 1,4 Emilia Nielsen 06 SAYO Sollentuna 8/8
11.42 1,4 Annie Grindange 06 SAYO Sollentuna 8/8
11.46 1,5 Lara Johnsson 05 SAYO Sollentuna 8/8
100m
12.38 1,5 Ayla Hallberg Hossain 06 Turebergs Explosiva #5 Sollentuna 14/6
12.83 1,0 Clara Billing 02 Turebergs Explosiva #7 Sollentuna 5/7
12.89 1,5 Emma Carlsson 05 Turebergs Explosiva #5 Sollentuna 14/6
13.62 1,5 Karin Andersson Berger 04 SAYO Sollentuna 8/8
14.18 1,5 Lorena Guzman 04 SAYO Sollentuna 8/8
12.93 1,7 Moa Nyström 03 Skararacet 11/7
13,02 -1,0 Ronja Chrifi 02 Täby Open 15/8
13.15 1,6 Elsa Kagevik 06 Turebergs Explosiva #5 Sollentuna 14/6
13.43 1,6 Kajsa Cabanas Andersson 06 Turebergs Explosiva #5 Sollentuna 14/6
13.93 1,6 Alva Back 06 Turebergs Explosiva #5 Sollentuna 14/6
14.00 1,6 Ella Fallope 06 Turebergs Explosiva #5 Sollentuna 14/6
14.02 1,3 Elin Snis 04 Turebergs Explosiva #7 Sollentuna 5/7
14.24 1,5 Hedda Folkhage 03 Turebergs Explosiva #5 Sollentuna 14/6
15.74 1,3 Ulla Karnebäck 53 Turebergs Explosiva #5 Sollentuna 14/6 Klubbrekord K65
15.80 1,3 Gunnel Tolfes 58 Turebergs Explosiva #7 Sollentuna 5/7
16.09 0,0 Freja Kagevik 09 Julichansen 4 Eskilstuna 23/7
18.28 -2,8 Maria Björkman 52 Resultattävling Norrtälje 6/8 mix
Medvind/okänd vind
12.81w 4,0 Emma Carlsson 05 Turebergs Explosiva #7 Sollentuna 5/7
12.84w 4,0 Moa Nyström 03 Skararacet 11/7
12.84w 3,1 Ronja Chrifi 02 SAYO Sollentuna 8/8
13.07w 4,0 Ida Chrifi 06 Turebergs Explosiva #7 Sollentuna 5/7
13.44w 4,0 Karin Andersson Berger 04 Turebergs Explosiva #7 Sollentuna 5/7
13.82w 4,0 Ella Fallope 06 Turebergs Explosiva #7 Sollentuna 5/7
18.02w 2,6 Maria Björkman 52 SAYO Sollentuna 8/8
200m
26.14 1,2 Bianca Salming 98 Turebergs Explosiva #6 Sollentuna 28/6
26.26 -1,3 Ayla Hallberg Hossain 06 SAYO Sollentuna 9/8
26.58 1,6 Emma Carlsson 05 Veckans grenar 6, Sollentuna 21/5
26.67 1,6 Clara Billing 02 Veckans grenar 6, Sollentuna 21/5
27.02 1,2 Elsa Kagevik 06 Julichansen 3 Eskilstuna 16/7
27.16 -1,3 Moa Nyström 03 SAYO Sollentuna 9/8
27.31 -1,3 Ida Chrifi 06 SAYO Sollentuna 9/8
27.67 0,0 Vanna Ullén 03 Turebergs Explosiva #6 Sollentuna 28/6
28.52 0,0 Karin Andersson Berger 04 Turebergs Explosiva #6 Sollentuna 28/6
29.77 -2,0 Linnéa Athlin 07 UDM PF13 Enskede 23/8
30.29 0,0 Annie Sjölund 06 Turebergs Explosiva #6 Sollentuna 28/6
32.25 0,6 Freja Kagevik 09 Julichansen 3 Eskilstuna 16/7
32.97 0,0 Gunnel Tolfes 58 Turebergs Explosiva #6 Sollentuna 28/6
33.59 0,0 Ulla Karnebäck 53 Turebergs Explosiva #6 Sollentuna 28/6
37.39 0,0 Anita Christenson 66 Turebergs Explosiva #6 Sollentuna 28/6
39.70 0,0 Maria Björkman 52 Turebergs Explosiva #6 Sollentuna 28/6
300m
41.83 Elsa Kagevik 06 Svealandsmästerskapen 14 år Huddinge 13/9 Klubbrekord F14
42.51 Ayla Hallberg Hossain 06 UDM PF14 Tyresö 23/8
43.50 Vanna Ullén 03 Ärla Open Eskilstuna 1/7
44.95 Ella Fallope 06 Ärla Open Eskilstuna 1/7
45.78 Alva Back 06 Westinghouse Gurkspel Västerås 2/8
400m
56.73 Bianca Salming 98 Turebergs Explosiva #7 Sollentuna 5/7
58.69 Ayla Hallberg Hossain 06 Turebergs Explosiva #7 Sollentuna 5/7
59.15 Maja Sund 01 Turebergs Explosiva #5 Sollentuna 14/6
60.26 Elsa Kagevik 06 Turebergs Explosiva #7 Sollentuna 5/7
60.40 Vanna Ullén 03 Turebergs Explosiva #5 Sollentuna 14/6
62.52 Ella Fallope 06 Julichansen 6 Eskilstuna 30/7
62.69 Alva Back 06 Turebergs Explosiva #7 Sollentuna 5/7
66.68 Lorena Guzman 04 Turebergs Explosiva #7 Sollentuna 5/7
73.69 Gunnel Tolfes 58 Turebergs Explosiva #7 Sollentuna 5/7
74.74 Ulla Karnebäck 53 Turebergs Explosiva #7 Sollentuna 5/7
600m
1:44.14 Elsa Kagevik 06 Mångkamp Huddinge 28/6
1:45.05 Zara Klouda 07 Stockholmskampen del 2 Sollentuna 13/5
1:45.76 Alva Back 06 UDM Mångkamp Stockholm/E 30/8
1:46.16 Ella Fallope 06 Mångkamp Huddinge 28/6
1:48.55 Wilma Blitz 07 Stockholmskampen del 2 Sollentuna 13/5
1:49.76 Venla Engström 07 Stockholmskampen del 2 Sollentuna 13/5
1:50.58 Ayla Hallberg Hossain 06 Mångkamp Huddinge 28/6
1:51.20 Amanda Solén 07 UDM PF13 Enskede 22/8
1:51.35 Kajsa Cabanas Andersson 06 UDM Mångkamp Stockholm/E 30/8
1:54.67 Matilda Solén 07 UDM PF13 Enskede 22/8
1:55.65 Matilda Petersson 06 Mångkamp Huddinge 28/6
1:55.79 Freja Kagevik 09 Vallentunakvällen 24/8
1:57.51 Sara Ivarsson 08 Stockholmskampen del 3 Täby 9/9
1:58.88 Ida Chrifi 06 Mångkamp Huddinge 28/6
2:01.84 Saga Hjelmeland Björnsson 07 Stockholmskampen del 2 Sollentuna 13/5
2:02.74 Linnéa Ekström 08 Stockholmskampen del 3 Täby 9/9
2:03.22 Mirjam Nunes Nykvist 08 Stockholmskampen del 3 Täby 9/9
2:04.16 mix Ulla Karnebäck 53 Tävling Stockholm/S 29/8 Klubbrekord K65 Sv rekord
2:06.30 Beate Pott 07 Stockholmskampen del 2 Sollentuna 13/5
2:06.50 Emmie Wedin 07 Stockholmskampen del 2 Sollentuna 13/5
2:07.89 Lara Johnsson 05 USM Mångkamp Huddinge 2/8
2:11.35 Elisabeth Teearu 08 Stockholmskampen del 3 Täby 9/9
2:12.83 Nora Odelind 08 Stockholmskampen del 3 Täby 9/9
2:13.53 Saga Gustafsson 07 UDM PF13 Enskede 22/8
2:16.21 Elin Runemar 07 Stockholmskampen del 2 Sollentuna 13/5
2:28.87 Vera Forssmed 07 Stockholmskampen del 2 Sollentuna 13/5
800m
2:02.66 Hanna Hermansson 89 Zagreb CRO 15/9
2:11.85 Bianca Salming 98 SM Mångkamp Ljungby 2/8
2:20.08 Elvira Bredin 03 SAYO Sollentuna 9/8
2:23.4m Zara Klouda 07 Veckans grenar 7, Sollentuna 30/5
2:24.00 Elsa Kagevik 06 Kraftmätningen final, Sollentuna 5/9
2:24.15 Ella Fallope 06 Kraftmätningen final, Sollentuna 5/9
2:29.4m Wilma Blitz 07 Veckans grenar 7, Sollentuna 30/5
2:29.67 Alice Berg 02 SAYO Sollentuna 9/8
2:31.64 Venla Engström 07 Brommaspelen Stockholm/S 6/9
2:32.54 Amanda Solén 07 Brommaspelen Stockholm/S 6/9
2:34.21 Alva Back 06   Kraftmätningen kval, Sollentuna 21/5
2:38.6m Matilda Solén 07 Veckans grenar 7, Sollentuna 30/5
2:39.4m Klara Grundin 06 Veckans grenar 7, Sollentuna 30/5
2:39.9m Moa Nilsson 03 Veckans grenar 7, Sollentuna 30/5
2:40.96 Alexandra Myrestam 06 05/06-kampen Sollentuna 21/5
2:42.90 Klara Grundin 06   Kraftmätningen kval, Sollentuna 21/5
2:43.46 Ida Chrifi 06   Kraftmätningen kval, Sollentuna 21/5
2:43.95 Agnes Olsson 05 Kraftmätningen final, Sollentuna 5/9
2:45.26 Aina Dunker 06 05/06-kampen Sollentuna 21/5
2:49.96 Emilia Nielsen 06 Kraftmätningen final, Sollentuna 5/9
2:50.64 Selma Persson 06 05/06-kampen Sollentuna 21/5
2:50.82 Alice Lundmark 06 05/06-kampen Sollentuna 21/5
2:52.78 Matilda Petersson 06 Kraftmätningen kval, Sollentuna 21/5
2:57.02 mix Ulla Karnebäck 53 Resultattävling Norrtälje 6/8
1500m
4:07.07 Hanna Hermansson 89 Ostrava CZE 8/9
4:08.81 Yolanda Ngarambe 91 Nashville USA 15/8
4:42.03 Elvira Bredin 03 USM löpning Linköping 22/8
5:08.82 Zara Klouda 07 UDM PF13 Enskede 23/8
5:14.06 Alice Berg 02 SAYO Sollentuna 8/8
5:18.9m Venla Engström 07 Veckans grenar 9 Sollentuna 6/6
5:20.0m Moa Nilsson 03 Veckans grenar 9 Sollentuna 6/6
5:25.5m Amanda Solén 07 Veckans grenar 9 Sollentuna 6/6
5:28.2m Matilda Solén 07 Veckans grenar 9 Sollentuna 6/6
5:50.3m Agnes Olsson 05 Hässelby 17/5
5:51.48 Ella Fallope 06 Ärla Open Eskilstuna 1/7
2000m
7:21.61 Elsa Kagevik 06 Veckans grenar Västerås 24/6
3000m
8:59.57 mix Hanna Hermansson 89 Närkeracet Hallsberg 1/8
10:25.35 Elvira Bredin 03 USM löpning Linköping 23/8
5000m
16:23.25 mix Hanna Hermansson 89 Juliettan Huddinge 11/7
100m häck
14.66 -1,6 Bianca Salming 98 Turebergs Explosiva #6 Sollentuna 28/6
14.88 0,8 Clara Billing 02 JSM löpning Linköping 23/8
80m häck 76.2 cm (F15 - F14)
12.09 1,8 Ayla Hallberg Hossain 06 Mångkamp Huddinge 27/6   Klubbrekord F14
12.52 1,1 Beate Pott 07 Kraftmätningen kval, Sollentuna 21/5
12.53 1,1 Ida Chrifi 06   Kraftmätningen kval, Sollentuna 21/5
12.65 -0,2 Kajsa Cabanas Andersson 06   UDM Mångkamp Stockholm/E 29/8
12.99 0,0 Alva Back 06   Täby Open 16/8
13.31 1,1 Anna Strunke 05 Kraftmätningen kval, Sollentuna 21/5
13.32 2,0 Annie Grindange 06 Kraftmätningen final, Sollentuna 5/9
13.72 -2,1 Elsa Kagevik 06 SAYO Sollentuna 9/8
13.72 2,0 Matilda Petersson 06 Kraftmätningen final, Sollentuna 5/9
14.04 1,5 Lara Johnsson 05 Mångkamp Huddinge 27/6
14.60 1,5 Alexandra Myrestam 06 05/06-kampen Sollentuna 21/5
16.13 1,5 Sofie Malm 06 05/06-kampen Sollentuna 21/5
16.44 1,5 Ella Fallope 06 Mångkamp Huddinge 27/6
16.76 1,5 Selma Persson 06 05/06-kampen Sollentuna 21/5
Medvind/okänd vind
12.36w 2,5 Ida Chrifi 06 Kraftmätningen final, Sollentuna 5/9
12.51w 2,5 Kajsa Cabanas Andersson 06 Kraftmätningen final, Sollentuna 5/9
12.83w 2,5 Alva Back 06 Kraftmätningen final, Sollentuna 5/9
80m häck 68.6 cm (K60 -) medvind/okänd vind    
16.92w 3,0 Ulla Karnebäck 53 VSM-mångkamp Västerås 13/9
60m häck 76.2 cm (F13 - F12)
9.69 -1,7 Beate Pott 07 UDM PF13 Enskede 23/8
10.09 2,0 Emmie Wedin 07 Svealandsmästerskapen 13 år Bålsta 12/9
Medvind/okänd vind
10.04w 2,3 Emmie Wedin 07 UDM PF13 Enskede 23/8
200m häck 68.6 cm (F13 - F12)
32.32 -0,1 Emmie Wedin 07 UDM PF13 Enskede 22/8
32.68 -0,7 Beate Pott 07 Stockholmskampen del 3 Täby 9/9
34.69 -0,7 Zara Klouda 07 Stockholmskampen del 3 Täby 9/9
34.97 -0,7 Venla Engström 07 Stockholmskampen del 3 Täby 9/9
43.45 -0,7 Elin Runemar 07 Stockholmskampen del 3 Täby 9/9
Medvind/okänd vind
31.73 Beate Pott 07 Hammarby sommarspel 2 Stockholm/E 13/6
300m häck 76.2 cm (F19 - F14)
46.30 Vanna Ullén 03 USM löpning Linköping 23/8
47.29 Alva Back 06 Svealandsmästerskapen 14 år Huddinge 13/9
48.55 Elsa Kagevik 06 Julitvåan Huddinge 25/7
53.40 Lorena Guzman 04 Turebergs Explosiva #5 Sollentuna 14/6
300m häck 68.6 cm (K60 - )
60.28 Ulla Karnebäck 53 Turebergs Explosiva #5 Sollentuna 14/6
Höjd
1.87 Bianca Salming 98 SM Uppsla 15/8
1.72 Ayla Hallberg Hossain 06 Kraftmätningen kval, Sollentuna 21/5   Klubbrekord F14
1.55 Matilda Petersson 06 Rekordjakten 05-06#1 Sollentuna 1/8
1.53 Alva Back 06   Mångkamp Huddinge 27/6
1.52 Kajsa Cabanas Andersson 06   Kraftmätningen kval, Sollentuna 21/5
1.52 Annie Grindange 06   Kraftmätningen final, Sollentuna 5/9
1.48 Emilia Nielsen 06 Kraftmätningen kval, Sollentuna 21/5
1.48 Beate Pott 07 Kraftmätningen kval, Sollentuna 21/5
1.42 Ida Chrifi 06 Veckans grenar 8, Sollentuna 30/5
1.42 Lara Johnsson 05 Veckans grenar 8, Sollentuna 30/5
1.41 Elsa Kagevik 06 Mångkamp Huddinge 27/6
1.40 Alva Jobson Orrmo 06 05/06-kampen Sollentuna 21/5
1.40 Sofie Malm 06 05/06-kampen Sollentuna 21/5
1.34 Ella Fallope 06 UDM PF14 Tyresö 22/8
1.32 Lara Johnsson 05 Kraftmätningen kval, Sollentuna 21/5
1.32 Alexandra Myrestam 06 05/06-kampen Sollentuna 21/5
1.32 Selma Persson 06 05/06-kampen Sollentuna 21/5
1.30 Anna Strunke 05 Veckans grenar 8, Sollentuna 30/5
1.28 Alice Lundmark 06 05/06-kampen Sollentuna 21/5
1.24 Mikaela Ekström 06 05/06-kampen Sollentuna 21/5
1.08 Ulla Karnebäck 53 VSM-mångkamp Västerås 13/9
Stav
3.58 Clara Billing 02 JSM hopp Kristinehamn 30/8   Klubbrekord K, F18
3.35 Alva Back 06   SAYO Sollentuna 7/8   Klubbrekord F14
3.21 Beate Pott 07 UDM PF13 Enskede 23/8 Klubbrekord F13
3.08 Emma Carlsson 05   USM Hopp Sollentuna 23/8 Klubbrekord F15
2.51 Zara Klouda 07 UDM PF13 Enskede 23/8
2.31 Emmie Wedin 07 UDM PF13 Enskede 23/8
1.70 Elsa Kagevik 06 Veckans grenar 4, Sollentuna 15/5
Längd
5.58 1,4 Bianca Salming 98 SM Mångkamp Ljungby 2/8
5.48 1,1 Ayla Hallberg Hossain 06 Täby Open 15/8   Klubbrekord F14
5.25 1,3 Ida Chrifi 06   Kraftmätningen final, Sollentuna 5/9
5.00 0,0 Alva Back 06   UDM Mångkamp Stockholm/E 30/8
4.90 0,7 Elsa Kagevik 06 Kraftmätningen kval, Sollentuna 21/5
4.82 -1,5 Emma Carlsson 05 Kraftmätningen kval, Sollentuna 21/5
4.79 -2,3 Lara Johnsson 05 USM Mångkamp Huddinge 2/8
4.78 1,7 Annie Sjölund 06   SAYO Sollentuna 8/8
4.78 0,8 Kajsa Cabanas Andersson 06   UDM Mångkamp Stockholm/E 30/8
4.77 -0,2 Anna Strunke 05 Kraftmätningen kval, Sollentuna 21/5
4.63 1,4 Matilda Petersson 06 Kraftmätningen final, Sollentuna 5/9
4.59 1,1 Annie Grindange 06 Kraftmätningen final, Sollentuna 5/9
4.54 2,0 Emilia Nielsen 06 Veckans grenar 2, Sollentuna 21/5
4.25 1,6 Sofie Malm 06 Kraftmätningen final, Sollentuna 5/9
4.24 0,8 Ella Fallope 06 Mångkamp Huddinge 28/6
3.86 1,4 Alexandra Myrestam 06 05/06-kampen Sollentuna 21/5
3.80 -0,2 Agnes Olsson 05 Kraftmätningen kval, Sollentuna 21/5
3.79 0,9 Selma Persson 06 05/06-kampen Sollentuna 21/5
3.64 1,0 Alva Jobson Orrmo 06 05/06-kampen Sollentuna 21/5
3.54 0,5 Emma Backman 06 05/06-kampen Sollentuna 21/5
3.53 0,5 Aina Dunker 06 05/06-kampen Sollentuna 21/5
3.51 0,9 Alice Lundmark 06 05/06-kampen Sollentuna 21/5
3.30 1,4 Josephine Sildeby 06 05/06-kampen Sollentuna 21/5
3.29 1,3 Linnea Sandström 06 05/06-kampen Sollentuna 21/5
3.10 0,2 Amanda Skutholm 06 05/06-kampen Sollentuna 21/5
Medvind/okänd vind
5.86w 3,1 Bianca Salming 98 SM Mångkamp Ljungby 2/8
5.65w 2,1 Ayla Hallberg Hossain 06   SAYO Sollentuna 8/8
5.30w 2,4 Ida Chrifi 06 SAYO Sollentuna 8/8
5.25w 2,8 Beate Pott 07 Kraftmätningen final, Sollentuna 5/9
5.04w 2,3 Alva Back 06 SAYO Sollentuna 8/8
4.97w 2,6 Elsa Kagevik 06 SAYO Sollentuna 8/8
4.83w 2,9 Lara Johnsson 05 Kraftmätningen final, Sollentuna 5/9
4.81 Annie Grindange 06 Veckans grenar 1, Sollentuna 6/5
4.72w 2,7 Kajsa Cabanas Andersson 06 SAYO Sollentuna 8/8
3.56w 2,2 Ulla Karnebäck 53 VSM-mångkamp Västerås 13/9
3.17w 2,4 Mikaela Ekström 06 05/06-kampen Sollentuna 21/5
Längd med zon
5.19 1,4 Beate Pott 07 Veckans grenar Stockholm/E 13/6
4.62 0,7 Emmie Wedin 07 Täby Open 15/8
4.53 0,8 Molly Envall 09 Täby Open 15/8
4.39 0,0 Evelina Larsson 07 Brommaspelen Stockholm/S 6/9
3.82 0,8 Freja Kagevik 09 Julichansen 4 Eskilstuna 23/7
Medvind/okänd vind
5.22w 3,2 Beate Pott 07 Veckans grenar Stockholm/E 13/6
4.20w 2,7 Evelina Larsson 07 UDM PF13 Enskede 23/8
3.93w 2,6 Freja Kagevik 09 Julichansen 4 Eskilstuna 23/7
Tresteg
12.44 1,2 Bianca Salming 98 JSM hopp Kristinehamn 29/8 Klubbrekord K, K22
11.06 1,4 Ayla Hallberg Hossain 06 Rekordjakten 05-06#1 Sollentuna 1/8 Klubbrekord F14
10.54 1,2 Beate Pott 07 Rekordjakten 05-06#1 Sollentuna 1/8
10.03 1,3 Alva Back 06 Rekordjakten 05-06#1 Sollentuna 1/8
9.76 0,5 Lara Johnsson 05 Rekordjakten 05-06#1 Sollentuna 1/8
Tresteg med zon
11.11 -1,5 Beate Pott 07 Rekordjakten 07#1 Sollentuna 6/6
10.20 -0,4 Emmie Wedin 07 Rekordjakten 07#1 Sollentuna 6/6
9.55 0,8 Venla Engström 07 Stockholmskampen del 3 Täby 9/9
9.55 1,0 Zara Klouda 07 Stockholmskampen del 3 Täby 9/9
9.45 0,1 Frida Westberg 07 Stockholmskampen del 3 Täby 9/9
9.40 -1,1 Evelina Larsson 07 Rekordjakten 07#1 Sollentuna 6/6
9.10 0,3 Niamh Hogan 07 Stockholmskampen del 3 Täby 9/9
9.02 0,3 Elisabeth Teearu 08   Stockholmskampen del 2 Sollentuna 13/5
8.45 0,6 Sara Ivarsson 08 Stockholmskampen del 2 Sollentuna 13/5
8.42 0,6 Maja Nyman 07 Stockholmskampen del 3 Täby 9/9
7.78 0,5 Linnéa Ekström 08 Stockholmskampen del 2 Sollentuna 13/5
7.61 0,2 Julia Sandler Djerf 08 Stockholmskampen del 2 Sollentuna 13/5
7.43 -0,3 Ebba Wiklander 08 Stockholmskampen del 2 Sollentuna 13/5
7.42 0,3 Molly Linder 08 Stockholmskampen del 2 Sollentuna 13/5
7.36 0,3 Mirjam Nunes Nykvist 08 Stockholmskampen del 2 Sollentuna 13/5
7.31 -0,4 Emelie Törnlund Saenz 08 Stockholmskampen del 2 Sollentuna 13/5
7.17 0,0 Vera Kjellgren 08 Stockholmskampen del 2 Sollentuna 13/5
7.16 0,5 Amanda Medin 08 Stockholmskampen del 2 Sollentuna 13/5
6.30 0,3 Teia Rehn 08 Stockholmskampen del 2 Sollentuna 13/5
6.18 0,7 Matilda Schönning 08 Stockholmskampen del 2 Sollentuna 13/5
Medvind/okänd vind
9.40w 2,1 Niamh Hogan 07 Stockholmskampen del 3 Täby 9/9
Kula
13.73 Bianca Salming 98 SM Mångkamp Ljungby 1/8
11.86 Fanny Öhrn Selahn 95 Castorama nr 2 Sollentuna/E 13/9
10.35 Sofia Jäger Stenberg 94 Castorama nr 2 Sollentuna/E 13/9
10.17 Tilde All 99 Castorama nr 2 Sollentuna/E 13/9
8.49 Hannah Luxemburg 02 Castorama nr 2 Sollentuna/E 13/9
7.74 Annelie Schöldström 67 Castorama nr 1 Sollentuna/E 5/9
Kula 3.0 kg (K50 - )
6.43 Ulla Karnebäck 53 VSM-mångkamp Västerås 13/9
Kula 3.0 kg (F17 - F14)
12.98 Kajsa Cabanas Andersson 06   Kungälv 4/7   Klubbrekord F14
12.47 Anna Strunke 05 Kraftmätningen final, Sollentuna 5/9
11.86 Ida Chrifi 06   Svealandsmästerskapen 14 år Huddinge 13/9
11.46 Elin Runemar 07 Turebergskastet #13 Sollentuna/E 5/9
10.90 Molly Skugge 03 Turebergskastet 7 Sollentuna/E 30/5
10.83 Olivia Ellgren 05 Midgårdskastet Märsta 20/9
10.22 Alva Back 06   Kraftmätningen kval, Sollentuna 21/5
10.17 Matilda Petersson 06 Mångkamp Huddinge 27/6
9.66 Ayla Hallberg Hossain 06 Mångkamp Huddinge 27/6
9.34 Beate Pott 07 Kraftmätningen final, Sollentuna 5/9
9.24 Ella Fallope 06 Mångkamp Huddinge 27/6
9.15 Lara Johnsson 05 Mångkamp Huddinge 27/6
8.94 Elsa Kagevik 06 SAYO Sollentuna/E 7/8
8.24 Alexandra Myrestam 06 05/06-kampen Sollentuna 21/5
8.01 Annie Grindange 06 Veckans grenar 3, Sollentuna 11/5
7.85 Sofie Malm 06 Kraftmätningen final, Sollentuna 5/9
7.83 Emma Carlsson 05 Kraftmätningen kval, Sollentuna 21/5
6.87 Mikaela Ekström 06 05/06-kampen Sollentuna 21/5
6.67 Selma Persson 06 05/06-kampen Sollentuna 21/5
6.62 Alva Jobson Orrmo 06 05/06-kampen Sollentuna 21/5
6.59 Aina Dunker 06 05/06-kampen Sollentuna 21/5
6.54 Linnea Sandström 06 SAYO Sollentuna/E 7/8
6.50 Emilia Nielsen 06 Kraftmätningen kval, Sollentuna 21/5
6.44 Alice Lundmark 06 Turebergskastet 10 Sollentuna/E 27/7
6.08 Rebecka Paska 06 SAYO Sollentuna/E 7/8
6.07 Amisha Aubun 06 SAYO Sollentuna/E 7/8
5.92 Emma Backman 06 05/06-kampen Sollentuna 21/5
4.82 Amanda Skutholm 06 05/06-kampen Sollentuna 21/5
4.28 Josephine Sildeby 06 05/06-kampen Sollentuna 21/5
Kula 2.0 kg (F13 - F12)
14.02 Elin Runemar 07 UDM PF13 Enskede 22/8 Klubbrekord F13
11.52 Beate Pott 07 Rekordjakten 07#1 Sollentuna 6/6
8.81 Evelina Larsson 07 UDM PF13 Enskede 22/8
7.44 Saga Gustafsson 07 UDM PF13 Enskede 22/8
7.02 Emmie Wedin 07 Rekordjakten 07#1 Sollentuna 6/6
6.63 Amanda Solén 07 UDM PF13 Enskede 22/8
6.48 Matilda Solén 07 UDM PF13 Enskede 22/8
6.12 Vera Forssmed 07 UDM PF13 Enskede 22/8
Diskus
44.40 Fanny Öhrn Selahn 95 Turebergskastet 14 Sollentuna/E 13/9
29.59 Sofia Jäger Stenberg 94 Castorama nr 2 Sollentuna/E 13/9
25.59 Tilde All 99 Turebergskastet 14 Sollentuna/E 13/9
21.23 Hannah Luxemburg 02 Castorama nr 2 Sollentuna/E 13/9
20.37 Annelie Schöldström 67 Castorama nr 1 Sollentuna/E 5/9
Diskus 0.75 kg (F15-F14)
30.54 Matilda Petersson 06 UDM PF14 Tyresö 23/8
30.11 Alva Back 06   SAYO Sollentuna/E 8/8 Klubbrekord F14
29.49 Olivia Ellgren 05 Turebergskastet 6 Sollentuna/E 24/5
29.29 Elin Runemar 07 Turebergskastet #13 Sollentuna/E 5/9
28.02 Kajsa Cabanas Andersson 06   Lilla Turebergskastet 1 Sollentuna/E 11/4
24.51 Ayla Hallberg Hossain 06 Lilla Turebergskastet 1 Sollentuna/E 11/4
22.05 Ella Fallope 06 SAYO Sollentuna/E 8/8
20.62 Linnea Sandström 06 SAYO Sollentuna/E 8/8
19.14 Elsa Kagevik 06 Lilla Turebergskastet 1 Sollentuna/E 11/4
17.35 Annie Sjölund 06 SAYO Sollentuna/E 8/8
16.89 Annie Grindange 06 Lilla Turebergskastet 1 Sollentuna/E 11/4
15.44 Amisha Aubun 06 SAYO Sollentuna/E 8/8
15.32 Selma Persson 06 SAYO Sollentuna/E 8/8
Diskus 0.6 kg (F13 - F12)
32.65 Elin Runemar 07 UDM PF13 Enskede 23/8 Klubbrekord F13
21.46 Niamh Hogan 07 Stockholmskampen del 3 Täby 9/9
19.71 Molly Linder 08 Stockholmskampen del 2 Sollentuna 14/5
18.98 Ebba Wiklander 08 Stockholmskampen del 2 Sollentuna 14/5
17.87 Venla Engström 07 Stockholmskampen del 3 Täby 9/9
17.11 Beate Pott 07 Stockholmskampen del 3 Täby 9/9
15.03 Maja Nyman 07 Stockholmskampen del 3 Täby 9/9
14.50 Zara Klouda 07 Stockholmskampen del 3 Täby 9/9
13.84 Emmie Wedin 07 Stockholmskampen del 3 Täby 9/9
12.10 Vera Kjellgren 08 Stockholmskampen del 2 Sollentuna 14/5
10.60 Amanda Medin 08 Stockholmskampen del 2 Sollentuna 14/5
Slägga
43.00 Hannah Luxemburg 02 SAYO Sollentun/E 9/8
44.58 Vilma Damberg 03 Turebergskastet 14 Sollentuna/E 13/9
40.82 Tilde All 99 Castorama nr 2 Sollentuna/E 13/9
39.98 Fanny Öhrn Selahn 95 Turebergskastet 14 Sollentuna/E 13/9
30.27 Annelie Schöldström 67 Castorama nr 1 Sollentuna/E 5/9
23.55 Sofia Jäger Stenberg 94 Castorama nr 2 Sollentuna/E 13/9
Slägga 3.0 kg (F17 - F14)
57.41 Molly Skugge 03 USM kast Norrköping 21/8
54.52 Vilma Damberg 03 Turebergskastet 3 Sollentuna/E 18/4
42.53 Elin Runemar 07 Turebergskastet 10 Sollentuna/E 27/7
41.34 Olivia Ellgren 05 Turebergskastet 3 Sollentuna/E 18/4
25.88 Alva Back 06 SAYO Sollentun/E 9/8
25.80 Matilda Petersson 06 SAYO Sollentun/E 9/8
20.55 Linnea Sandström 06 Turebergs Explosiva #6 Sollentuna/E 27/6
20.05 Elsa Kagevik 06 SAYO Sollentun/E 9/8
18.48 Alice Lundmark 06 Turebergskastet 10 Sollentuna/E 27/7
17.77 Mikaela Ekström 06 Turebergskastet 10 Sollentuna/E 27/7
17.16 Annie Sjölund 06 Turebergs Explosiva #6 Sollentuna/E 27/6
Slägga 3.0 kg (K50 - )
39.07 Annelie Schöldström 67 Turebergskastet 9 Sollentuna/E 14/6
Slägga 2.0 kg (F13 - F12)
47.36 Elin Runemar 07 UDM PF13 Enskede 23/8 Klubbrekord F13
27.85 Beate Pott 07 Turebergskastet 5 Sollentuna/E 3/5
25.08 Maja Nyman 07 UDM PF13 Enskede 23/8
23.68 Evelina Larsson 07 UDM PF13 Enskede 23/8
22.26 Emmie Wedin 07 Stockholmskampen del 2 Sollentuna 14/5
21.83 Niamh Hogan 07 Stockholmskampen del 2 Sollentuna 14/5
20.15 Zara Klouda 07 Stockholmskampen del 2 Sollentuna 14/5
19.16 Saga Gustafsson 07 Stockholmskampen del 2 Sollentuna 14/5
18.16 Matilda Solén 07 Stockholmskampen del 2 Sollentuna 14/5
17.67 Amanda Solén 07 Stockholmskampen del 2 Sollentuna 14/5
17.62 Venla Engström 07 Stockholmskampen del 2 Sollentuna 14/5
15.94 Vera Forssmed 07 Stockholmskampen del 2 Sollentuna 14/5
15.18 Elsa Ershammar 07 Stockholmskampen del 2 Sollentuna 14/5
Spjut
49.58 Bianca Salming 98 SM Mångkamp Ljungby 2/8
36.35 Sarah Olsson 02 Turebergskastet 7 Sollentuna/E 30/5
29.38 Fanny Öhrn Selahn 95 Castorama nr 2 Sollentuna/E 13/9
25.22 Sofia Jäger Stenberg 94 Castorama nr 2 Sollentuna/E 13/9
23.33 Tilde All 99 Castorama nr 2 Sollentuna/E 13/9
18.36 Hannah Luxemburg 02 Castorama nr 2 Sollentuna/E 13/9
12.30 Annelie Schöldström 67 Castorama nr 1 Sollentuna/E 5/9
Spjut 500 g (F17 - F14)
37.94 Alva Back 06   Rekordjakten 05-06#1 Sollentuna 1/8 Klubbrekord F14
35.83 Ida Chrifi 06   Kraftmätningen final, Sollentuna 5/9
33.48 Kajsa Cabanas Andersson 06   UDM Mångkamp Stockholm/E 30/8
31.59 Anna Strunke 05 Kraftmätningen final, Sollentuna 5/9
26.05 Elsa Kagevik 06 SAYO Sollentuna/E 7/8
25.43 Matilda Petersson 06 Lilla Turebergskastet 1 Sollentuna/E 11/4
24.46 Ayla Hallberg Hossain 06 Mångkamp Huddinge 28/6
24.18 Elin Runemar 07 Turebergskastet #13 Sollentuna/E 5/9
23.92 Ella Fallope 06 Mångkamp Huddinge 28/6
21.50 Beate Pott 07 Kraftmätningen kval, Sollentuna 21/5
20.93 Molly Skugge 03 Turebergskastet 9 Sollentuna/E 14/6
20.39 Agnes Olsson 05 Kraftmätningen kval, Sollentuna 21/5
20.35 Olivia Ellgren 05 Turebergskastet 6 Sollentuna/E 24/5
19.28 Annie Grindange 06 Visby 6/7
18.83 Lara Johnsson 05 USM Mångkamp Huddinge 2/8
18.18 Mikaela Ekström 06 05/06-kampen Sollentuna 21/5
16.48 Annie Sjölund 06 Turebergs Explosiva #6 Sollentuna/E 27/6
15.06 Alva Jobson Orrmo 06 05/06-kampen Sollentuna 21/5
14.66 Alice Lundmark 06 05/06-kampen Sollentuna 21/5
14.21 Sofie Malm 06 Kraftmätningen final, Sollentuna 5/9
13.33 Linnea Sandström 06 Turebergs Explosiva #6 Sollentuna/E 27/6
12.97 Amisha Aubun 06 SAYO Sollentuna/E 7/8
12.89 Selma Persson 06 05/06-kampen Sollentuna 21/5
12.75 Alexandra Myrestam 06 05/06-kampen Sollentuna 21/5
10.95 Emma Backman 06 05/06-kampen Sollentuna 21/5
10.85 Aina Dunker 06 05/06-kampen Sollentuna 21/5
9.39 Amanda Skutholm 06 05/06-kampen Sollentuna 21/5
9.12 Josephine Sildeby 06 05/06-kampen Sollentuna 21/5
Spjut 400 g (F13 - F12)
29.30 Elin Runemar 07 Goliatspelen Kil 9/8
24.96 Evelina Larsson 07 UDM PF13 Enskede 22/8
23.35 Beate Pott 07 Turebergs Explosiva #6 Sollentuna/E 27/6
17.66 Louisa Chrifi 08 Stockholmskampen del 3 Täby 9/9
15.90 Ebba Wiklander 08 Stockholmskampen del 3 Täby 9/9
12.88 Mirjam Nunes Nykvist 08 Stockholmskampen del 3 Täby 9/9
Sjukamp
6042 Bianca Salming 98 SM Mångkamp Ljungby 1-2/8 Klubbrekord K, K22
Sexkamp (F15)
3767 Ayla Hallberg Hossain 06 Mångkamp Huddinge 27-28/6 Klubbrekord F14
3722 Kajsa Cabanas Andersson 06 UDM Mångkamp Stockholm/E 29-30/8
3562 Alva Back 06 UDM Mångkamp Stockholm/E 29-30/8
3197 Ida Chrifi 06 Mångkamp Huddinge 27-28/6
3013 Elsa Kagevik 06 Mångkamp Huddinge 27-28/6
2994 Matilda Petersson 06 Mångkamp Huddinge 27-28/6
2621 Ella Fallope 06 Mångkamp Huddinge 27-28/6
2526 Lara Johnsson 05 USM Mångkamp Huddinge 1-2/8
Femkamp K65
3672w Ulla Karnebäck 53 VSM-mångkamp Västerås 13/9
Castorama
2810 Fanny Öhrn Selahn 95 Castorama nr 2 Sollentuna/E 13/9
2257 Tilde All 99 Castorama nr 2 Sollentuna/E 13/9
2133 Sofia Jäger Stenberg 94 Castorama nr 2 Sollentuna/E 13/9
1957 Hannah Luxemburg 02 Castorama nr 2 Sollentuna/E 13/9
1565 Annelie Schöldström 67 Castorama nr 1 Sollentuna/E 5/9
******************************************************************************************************************
Pojkar/Män
60m
7.77 1,4 Alexander Mickelson 07 Svealandsmästerskapen 13 år Bålsta 12/9 Klubbrekord P13
7.96 1,4 Joar Eriksson 07 Svealandsmästerskapen 13 år Bålsta 12/9
8.43 -1,4 Karl Thilers 07 UDM PF13 Enskede 22/8
8.71 -1,3 Viktor Holm 07 UDM PF13 Enskede 22/8
8.73 -0,4 Simon Lindström 07 Täby Open 15/8
8.85 -2,7 Jakob Lennermark 07 UDM PF13 Enskede 22/8
9.05 -1,8 Gustav Snis 07 UDM PF13 Enskede 22/8
9.18 -1,0 Filip Söderlund 09 Täby Open 15/8
9.25 -1,0 Levi Back 08 Täby Open 15/8
9.29 -1,0 Carl Grindange 09 Täby Open 15/8
9.30 -2,0 Liam Dovander 07 UDM PF13 Enskede 22/8
9.34 -2,7 Erik Håkansson 07 UDM PF13 Enskede 22/8
9.56 -1,0 William Strömberg 08 Täby Open 15/8
9.65 0,0 Filip Edholm 10 Mosaikenspelen Hedesunda 15/8
Medvind/okänd vind
8,05w 2,9 Joar Eriksson 07 Julichansen 4 Eskilstuna 23/7
9.19 Levi Back 08 Brommaspelen Stockholm/S 6/9
9.24 Liam Dovander 07 Brommaspelen Stockholm/S 6/9
80m
9.01 1,6 Emil Johansson 02 Turebergs Explosiva #7 Sollentuna
9.27 1,6 Anton Runemar 02 Turebergs Explosiva #7 Sollentuna
10.26 1,9 Alexander Mickelson 07 Turebergs Explosiva #7 Sollentuna
10.46 0,9 Gustav Källström 06 SAYO Sollentuna 8/8
10.63 1,1 Jacob Semb-Josefson 06 SAYO Sollentuna 8/8
10.72 1,9 Joar Eriksson 07 Turebergs Explosiva #7 Sollentuna
11.02 1,9 John Bäck 06 Turebergs Explosiva #7 Sollentuna
11.70 1,9 Erik Håkansson 07 Turebergs Explosiva #7 Sollentuna
100m
10.61 1,9 Emil Johansson 02 JSM löpning Linköping 22/8 Klubbrekord P18
11.40 0,8 Anton Runemar 02 Turebergs Explosiva #7 Sollentuna 5/7
11.68 1,5 Hugo Olsson 02 Turebergs Explosiva #7 Sollentuna 5/7
11.75 0,2 Esbjörn Eriksson 03 Julichansen 4 Eskilstuna 23/7
11.83 0,8 Nick Heidarian 03 Turebergs Explosiva #5 Sollentuna 14/6
11.87 1,2 Theodor Duvert 01 Ljungby Mångkamp 14/6
11.87 0,5 Elliot Duvert 03 USM Mångkamp Ljungby 1/8
11.90 1,5 Erik Dahlberg 02 Turebergs Explosiva #7 Sollentuna 5/7
11.94 0,8 Hugo Olsson 02 Turebergs Explosiva #5 Sollentuna 14/6
11.95 -0,9 Dennis Karanda 89 Resultattävling Märsta 6/9
12.47 0,8 Max Lind 04 Turebergs Explosiva #5 Sollentuna 14/6
12.52 -0,9 Levis Sjöö 01 Resultattävling Märsta 6/9
12.68 2,0 Sebastian Cabanas Andersson 04 Täby Open 15/8
12.96 0,8 Jacob Semb-Josefson 06 Turebergs Explosiva #5 Sollentuna 14/6
12.99 0,8 Stellan Back 75 Turebergs Explosiva #5 Sollentuna 14/6
13.66 0,8 Gustav Källström 06 Turebergs Explosiva #5 Sollentuna 14/6
Medvind/okänd vind
11.09w 2,2 Staffan Risberg 99 Turebergs Explosiva #5 Sollentuna 14/6
11.26w 2,2 David Mattiasson 01 Turebergs Explosiva #5 Sollentuna 14/6
11.36w 2,2 Nick Heidarian 03 SAYO Sollentuna 8/8
11.60w 2,5 Esbjörn Eriksson 03 Skararacet 11/7
11.83w 2,5 Theodor Duvert 01 Skararacet 11/7
12.09w 2,2 Max Lind 04 Turebergs Explosiva #7 Sollentuna 5/7
12.31w 2,2 Joel Djerf 78 Turebergs Explosiva #7 Sollentuna 5/7
12.67w 2,2 Alexander Mickelson 07 Turebergs Explosiva #7 Sollentuna 5/7
12.74w 2,2 Stellan Back 75 Turebergs Explosiva #7 Sollentuna 5/7
200m
21.74 -0,7 Emil Johansson 02 Sollentuna GP Sollentuna 10/8 Klubbrekord P18
23.14 -2,2 David Mattiasson 01 SAYO Sollentuna 9/8
23.53 0,1 Esbjörn Eriksson 03 USM löpning Linköping 23/8
23.61 1,8 Anton Runemar 02 Veckans grenar 6, Sollentuna 21/5
24.48 1,8 Elliot Duvert 03 Veckans grenar 6, Sollentuna 21/5
24.59 1,8 Hugo Winther 04 Veckans grenar 6, Sollentuna 21/5
24.87 -1,9 Kevin Duvert 98 Resultattävling Norrtälje 6/8
25.10 -1,1 Levis Sjöö 01 Resultattävling Märsta 6/9
25.26 1,8 Hugo Olsson 02 Veckans grenar 6, Sollentuna 21/5
25.32 1,9 Joel Djerf 78 Turebergs Explosiva #6 Sollentuna 28/6
26.34 1,9 Alexander Mickelson 07 Turebergs Explosiva #6 Sollentuna 28/6
26.83 1,1 Joar Eriksson 07 UDM PF13 Enskede 23/8
26.85 1,9 Jacob Semb-Josefson 06 Turebergs Explosiva #6 Sollentuna 28/6
27.70 -3,0 Edvin Hansen Tydén 07 UDM PF13 Enskede 23/8
27.76 1,9 Gustav Källström 06 Turebergs Explosiva #6 Sollentuna 28/6
28.05 1,2 John Bäck 06 Resultattävling Visby 31/7
28.16 1,1 Vilhelm Lood Falgén 07   UDM PF13 Enskede 23/8
28.69 1,9 Hans Säll 61 Turebergs Explosiva #6 Sollentuna 28/6
28.78 1,9 Magnus Ingvarsson 70 Turebergs Explosiva #6 Sollentuna 28/6
30.09 -0,2 Erik Håkansson 07 UDM PF13 Enskede 23/8
Medvind/okänd vind
22.71w 2,4 David Mattiasson 01 Turebergs Explosiva #6 Sollentuna 28/6
23.55w 2,7 Esbjörn Eriksson 03 Turebergs Explosiva #6 Sollentuna 28/6
24.27w 2,7 Nick Heidarian 03 Turebergs Explosiva #6 Sollentuna 28/6
24.86w 2,7 Max Lind 04 Turebergs Explosiva #6 Sollentuna 28/6
25.55w 2,6 Joar Eriksson 07 Svealandsmästerskapen 13 år Bålsta 12/9
26.43w 6,0 Christian Josefsson 68 VSM-mångkamp Västerås 13/9
300m
34.54 Emil Johansson 02 Ärla Open Eskilstuna 1/7
37.43 Elliot Duvert 03 USM Mångkamp Ljungby 31/7
37.63 Esbjörn Eriksson 03 Ärla Open Eskilstuna 1/7
41.01 Gustav Källström 06 UDM PF14 Tyresö 23/8
42.76 Jacob Semb-Josefson 06 UDM PF14 Tyresö 23/8
44.08 John Bäck 06 Ärla Open Eskilstuna 1/7
400m
46.95 Emil Johansson 02 Finnkampen Tammerfors 5/9 Klubbrekord P18
49.14 Edvin Hagberg 99 Turebergs snabba 1 6/8
51.72 David Mattiasson 01 Turebergs Explosiva #7 Sollentuna 5/7
52.26 Kevin Duvert 98 JSM löpning Linköping 22/8
52.58 Valter Kjellberg 04 USM löpning Norrköring 30/8
52.75 Esbjörn Eriksson 03 Turebergs Explosiva #7 Sollentuna 5/7
53.21 Elliot Duvert 03 Turebergs Explosiva #7 Sollentuna 5/7
53.23 Adam Westermark 98 Turebergs Explosiva #7 Sollentuna 5/7
56.13 Joel Djerf 78 Turebergs Explosiva #7 Sollentuna 5/7
56.26 Leonardo Huayana Fernadez 04 SAYO Sollentuna 8/8
56.72 Theodor Duvert 01 JSM Mångkamp Ljungby 1/8
58.86 Gustav Källström 06 Turebergs Explosiva #7 Sollentuna 5/7
59.53 John Bäck 06 Turebergs Explosiva #7 Sollentuna 5/7
68.75 Levi Back 08 Turebergs Explosiva #7 Sollentuna 5/7
72.85 Carl Grindange 09 Visby 6/7
600m
1:37.62 Vilhelm Lood Falgén 07 UDM PF13 Enskede 22/8
1:40.93 Jakob Lennermark 07 UDM PF13 Enskede 22/8
1:43.53 Iker Garcia Lundström 07 UDM PF13 Enskede 22/8
1:48.86 Levi Back 08 Brommaspelen Stockholm/S 6/9
1:49.51 Edvin Hansen Tydén 07 Stockholmskampen del 2 Sollentuna 13/5
1:51.45 Edvin Huss 07 Stockholmskampen del 2 Sollentuna 13/5
1:51.75 Liam Dovander 07   Brommaspelen Stockholm/S 6/9
1:57.13 Erik Håkansson 07 Stockholmskampen del 2 Sollentuna 13/5
1:57.15 Karl Thilers 07 Stockholmskampen del 2 Sollentuna 13/5
1:57.38 William Blomquist 08 Stockholmskampen del 3 Täby 9/9
1:58.24 Love Ahlepil 11 Vallentunakvällen 24/8
1:59.13 Emil Svarverud Svensson 08 Stockholmskampen del 3 Täby 9/9
2:00.31 Jack Forssmed 09 Vallentunakvällen 24/8
2:03.50 Simon Lindström 07 Stockholmskampen del 2 Sollentuna 13/5
2:06.70 Ludvig Ellgren 07   Stockholmskampen del 2 Sollentuna 13/5
2:07.38   Oskar Arrhén 07 Stockholmskampen del 2 Sollentuna 13/5
2:07.77 Oskar Eliasson 07 Stockholmskampen del 2 Sollentuna 13/5
2:08.21 William Strömberg 08 Stockholmskampen del 3 Täby 9/9
800m
1:51.75 Johan Eriksson 88 Karlstad GP 8/7
2:01.31 Valter Kjellberg 04 Täby Open 15/8
2:05.46 Sebastian Christenson 02 SAYO Sollentuna 9/8
2:06.32 Adam Westermark 98 SAYO Sollentuna 9/8
2:08.44 Yusuf Omar 05 SAYO Sollentuna 9/8
2:08.53 Conor Hogan 04 Turebergs Explosiva #6 Sollentuna 28/6
2:10.88 Leonardo Huayana Fernadez 04 Brommaspelen Stockholm/S 6/9
2:16.80 Vilhelm Lood Falgén 07 Brommaspelen Stockholm/S 6/9
2:17.54 Vincent Wettergren 05 Kraftmätningen final, Sollentuna 5/9
2:18.67 Jacob Semb-Josefson 06 UDM Mångkamp Stockholm/E 30/8
2:20.3m Jakob Bergström 06 Veckans grenar 7, Sollentuna 30/5
2:21.1m Lowe Fuxe Barkvall 06 Veckans grenar 7, Sollentuna 30/5
2:22.20 Fabian Wallin 02 Turebergs Explosiva #6 Sollentuna 28/6
2:22.73 Björn Axelsson 73 SAYO Sollentuna 9/8
2:23.35 Fabian Törnqvist 06 UDM PF14 Tyresö 22/8
2:28.90 Gustav Källström 06 UDM Mångkamp Stockholm/E 30/8
2:31.19 John Bäck 06   Kraftmätningen kval, Sollentuna 21/5
2:37.3m Jacob Rappe 06 Veckans grenar 7, Sollentuna 30/5
2:40.49 Saviola Mbugua Waithira 06 Kraftmätningen kval, Sollentuna 21/5
2:41.41 Ludvig Mattsson 06 Kraftmätningen kval, Sollentuna 21/5
2:42.4m Alvar Engström 10 Veckans grenar 7, Sollentuna 30/5
2:43.8m Filip Hessle 06 Veckans grenar 7, Sollentuna 30/5
2:44.06 Birger Forsberg 52 DM Masters Greve DEN 23/8
2:49.04 Jonathan Edberg 06 Kraftmätningen kval, Sollentuna 21/5
1000m
2:57.39 Elliot Duvert 03 USM Mångkamp Ljungby 1/8
1500m
3:40.58 Andreas Almgren 95 Spåret 5000 Sollentuna 14/6
3:45.28 Daniel Lundgren 85 Juliettan Huddinge 11/7 Klubbrekord M35
4:02.13 Edvin Hagberg 99 Aros Invitational del 3 Västerås 1/9
4:25.59 Conor Hogan 04 USM löpning Norrköping 30/8
4:38.43 Martin Törnqvist 71 SAYO Sollentuna 8/8 Klubbrekord M45
4:42.05 Yusuf Omar 05 Turebergs Explosiva #7 Sollentuna 5/7
4:44.04 Vilhelm Lood Falgén 07 Svealandsmästerskapen 13 år Bålsta 12/9
4:49.3m Arvid Eliasson 04 Veckans grenar 9 Sollentuna 6/6
4:51.91 Theodor Duvert 01 Ljungby Mångkamp 15/6
5:04.18 Fabian Törnqvist 06 Turebergs Explosiva #5 Sollentuna 14/6
5:05.60 Iker Garcia Lundström 07 UDM PF13 Enskede 23/8
5:17.38 Javier Cabello 67 Turebergs Explosiva #7 Sollentuna 5/7
5:32.34 Christian Josefsson 68 VSM-mångkamp Västerås 13/9
5:32.6m Alvar Engström 10 Veckans grenar 9 Sollentuna 6/6
5:39.0m Ludvig Mattsson 06 Veckans grenar 9 Sollentuna 6/6
5:42.2m Jacob Rappe 06 Veckans grenar 9 Sollentuna 6/6
5:43.26 Birger Forsberg 52 DM Masters Greve DEN 22/8 Klubbrekord M65
2000m
5:00.23 Andreas Almgren 95 Sollentuna GP Sollentuna 10/8
6:22.55 Yusuf Omar 05 Täby Sommartävling 5/8
6:46.68 Vilhelm Lood Falgén 07 Veckans grenar Västerås 24/6
3000m
8:01.27 Daniel Lundgren 85 Närkeracet Hallsberg 1/8 Klubbrekord M35
5000m
13:47.38 Daniel Lundgren 85 Bannister Running Invitation #5 Göteborg/S 25/7 Klubbrekord M35
16:07.05 Albin Sjöblom 93 Sommarspelen Stockholm/S 25/8
16:17.74 Erik Widing 87 Bannister Running Invitation #5 Göteborg/S 25/7
19:51.73 Mikael Melto 67 Sommarspelen Stockholm/S 25/8
10000m
29:54.09 Daniel Lundgren 85 SM Uppsala 14/8 Klubbrekord M35
Halvmarathon
1:03:15 Napoleon Solomon 94 Barcelona ESP 16/2
1500m hinder
5:15.85 Jakob Bergström 06 UDM PF14 Tyresö 22/8 Klubbrekord P14
110m häck
14.55 1,7 Staffan Risberg 99 SM Uppsla 15/8
110m häck 99.1 cm (P19)
15.92 0,7 Theodor Duvert 01 JSM löpning Linköping 23/8
110m häck 91.4 cm (P17)
15.17 -0,3 Elliot Duvert 03 Landslagsutmaningen Söderhamn 8/8
80m häck 84.0 cm (P15 - P14)
12,12 0,3 Gustav Källström 06 Täby Open 16/8
12.38 0,2 Jacob Semb-Josefson 06 Turebergs Explosiva #6 Sollentuna 28/6
13.05 1,3 John Bäck 06   Kraftmätningen kval, Sollentuna 21/5
13.34 1,5 Jonathan Edberg 06 Kraftmätningen final, Sollentuna 5/9
13.95 1,5 Alexander Mickelson 07 Kraftmätningen final, Sollentuna 5/9
Medvind/okänd vind
14.06w 2,1   Jonathan Edberg 06 Turebergs Explosiva #6 Sollentuna 28/6
60m häck 76.2 cm (P15 - P14)
11.60 -2,1 Levi Back 08 5-kamp Enskede 28/6
60m häck 76.2 cm (P13 - P12)
9.89 1,5 Jakob Lennermark 07 Svealandsmästerskapen 13 år Bålsta 12/9
10.00 -0,9 Simon Lindström 07 UDM PF13 Enskede 23/8
10.57 -0,7 Viktor Holm 07 UDM PF13 Enskede 23/8
11.17 -1,7 Levi Back 08 Täby Open 16/8
11.71 -1,2 Carl Grindange 09 Täby Open 16/8
12.30 -1,7 Axel Falk 09 Täby Open 16/8
12.37 -1,2 William Strömberg 08 Täby Open 16/8
200m häck 68.8 cm (P13)
29.43 0,0 Alexander Mickelson 07 Stockholmskampen del 3 Täby 9/9
30.26 0,9 Jakob Lennermark 07 Svealandsmästerskapen 13 år Bålsta 12/9
31.50 -0,7 Simon Lindström 07 Stockholmskampen del 3 Täby 9/9
32.85 -0,8 Joar Eriksson 07 Stockholmskampen del 3 Täby 9/9
33.92 -1,6 Liam Dovander 07 UDM PF13 Enskede 22/8
34.95 -0,8 Erik Håkansson 07 Stockholmskampen del 3 Täby 9/9
37.81 1,1 Joel Bäck 08 Resultattävling Visby 31/7
39.96 -0,7 Oskar Arrhén 07 Stockholmskampen del 3 Täby 9/9
300m häck 84.0 cm (P17)
42.00 Hugo Winther 04 Turebergs Explosiva #5 Sollentuna 14/6
44.24 Conor Hogan 04 Turebergs Explosiva #5 Sollentuna 14/6
300m häck 76.2 cm (P15 - P14)
45.24 Jacob Semb-Josefson 06 UDM PF14 Tyresö 22/8
46.27 John Bäck 06 Kvällskampen 7 Uppsala 15/7
48.24 Gustav Källström 06 Turebergs Explosiva #5 Sollentuna 14/6
400m häck
57.08 Kevin Duvert 98 Viking Line spelen Huddinge 27/8
Höjd
2.01 Elliot Duvert 03 USM Mångkamp Ljungby 1/8 Klubbrekord P17
1.98 Theodor Duvert 01 JSM Mångkamp Ljungby 1/8
1.92 Erik Dahlberg 02 Turebergs Höjdare 3 Sollentuna 25/7
1.92 Emil de Maria Pettersson 02 Turebergs Höjdare 3 Sollentuna 25/7
1.83 Kevin Duvert 98 Turebergs Höjdare 3 Sollentuna 25/7
1.80 Staffan Risberg 99 Turebergs Explosiva #5 Sollentuna 14/6
1.78 Valter Kjellberg 04 SAYO Sollentuna 7/8
1.78 William Peiro 03 SAYO Sollentuna 7/8
1.76 Gustav Källström 06 Kraftmätningen final, Sollentuna 5/9
1.68 Jonathan Edberg 06 Kraftmätningen final, Sollentuna 5/9
1.60 Alexander Mickelson 07 Kraftmätningen final, Sollentuna 5/9
1.60 Simon Lindström 07 Svealandsmästerskapen 13 år Bålsta 12/9
1.52 Saviola Mbugua Waithira 06 Kraftmätningen kval, Sollentuna 21/5
1.52 John Bäck 06   Kraftmätningen final, Sollentuna 5/9
1.47 Liam Dovander 07 UDM PF13 Enskede 22/8
1.47 Jacob Semb-Josefson 06 UDM Mångkamp Stockholm/E 30/8
1.44 Erik Håkansson 07 UDM PF13 Enskede 22/8
1.43 Levi Back 08 Brommaspelen Stockholm/S 6/9
1.41 Gustav Snis 07 UDM PF13 Enskede 22/8
1.32 Lucas Sannebro 06 Kraftmätningen kval, Sollentuna 21/5
1.25 Ludwig Engde 08 Rekordjaket 08-1 Sollentuna 27/7
1.15 William Strömberg 08 Rekordjaket 08-1 Sollentuna 27/7
Stav
4.20 Gustav Kullman 96 SAYO Sollentuna 7/8
4.14 Stellan Back 75 Turebergs höjdare 2 Stav 12/7 Klubbrekord M45
4.05 Elliot Duvert 03 USM Mångkamp Ljungby 31/7
3.84 Theodor Duvert 01 Turebergs höjdare 2 Stav 12/7
3.81 Jacob Semb-Josefson 06 UDM Mångkamp Stockholm/E 29/8 Klubbrekord P14
3.30 Alexander Mickelson 07 UDM PF13 Enskede 23/8 Klubbrekord P13
3.06 Levi Back 08 Julitvåan Huddinge 25/7 Klubbrekord P12
3.05 Simon Lindström 07 Svealandsmästerskapen 13 år Bålsta 12/9
3.00 Gustav Källström 06 UDM PF14 Tyresö 23/8
2.31 Jonathan Edberg 06 Veckans grenar 5, Sollentuna 17/5
2.04 John Bäck 06   Turebergs höjdare 2 Stav 12/7
1.64 Tristan Back 10 Turebergs höjdare 2 Stav 12/7
Längd
6.42 1,0 Hugo Olsson 02 Hammarby sommarspel 3 Stockholm/E 28/6
6.35 -0,1 Elliot Duvert 03 USM Mångkamp Ljungby 1/8
6.04 0,0 Theodor Duvert 01 Ljungby Mångkamp 14/6
5.93 2,0 Nick Heidarian 03 SAYO Sollentuna 7/8
5.21 -0,9 Alexander Mickelson 07 Kraftmätningen kval, Sollentuna 21/5
5.13 1,4 Gustav Källström 06 Täby Open 15/8
5.13 1,6 Christian Josefsson 68 VSM-mångkamp Västerås 13/9
5.06 1,2 Stellan Back 75 Söderhamnskväll Söderhamn 28/7
4.97 -0,8 Jacob Semb-Josefson 06 UDM Mångkamp Stockholm/E 30/8
4.89 0,0 William Peiro 03 Ölandsspelen Löttorp 11/7
4.73 1,8 Jonathan Edberg 06 Kraftmätningen final, Sollentuna 5/9
4.50 -0,4 John Bäck 06   Kraftmätningen kval, Sollentuna 21/5
4.33 0,0 Simon Lindström 07 Kraftmätningen kval, Sollentuna 21/5
4.33 0,9 Saviola Mbugua Waithira 06 Kraftmätningen kval, Sollentuna 21/5
4.01 1,9 Levi Back 08 Veckans grenar 2, Sollentuna 10/5
4.01 -0,3 Vincent Källström 06 Kraftmätningen kval, Sollentuna 21/5
3.46 -0,9 Lucas Sannebro 06 Kraftmätningen kval, Sollentuna 21/5
Medvind/okänd vind
6.50w 3,0 Nick Heidarian 03 SAYO Sollentuna 7/8
4.61 John Bäck 06   Veckans grenar 1, Sollentuna 6/5
4.07w 2,5 Levi Back 08 Veckans grenar 2, Sollentuna 10/5
Längd med zon
6.02 1,6 Alexander Mickelson 07 Svealandsmästerskapen 13 år Bålsta 12/9 Klubbrekord P13
5.48 0,0 Joar Eriksson 07 Svealandsmästerskapen 13 år Bålsta 12/9
5.30 0,0 Simon Lindström 07 Brommaspelen Stockholm/S 6/9
4.70 1,9 Viktor Holm 07 UDM PF13 Enskede 23/8
4.52 0,0 Edvin Hansen Tydén 07 UDM PF13 Enskede 23/8
4.26 0,4 Filip Söderlund 09 Täby Open 15/8
4.26 -1,3 Levi Back 08 Brommaspelen Stockholm/S 6/9
4.21 0,0 Liam Dovander 07 Brommaspelen Stockholm/S 6/9
4.11 1,9 Carl Grindange 09 Visby 6/7
3.97 1,4 William Strömberg 08 Täby Open 15/8
3.92 -1,7 Erik Håkansson 07 UDM PF13 Enskede 23/8
Medvind/okänd vind
4.72w 2,2 Edvin Hansen Tydén 07 UDM PF13 Enskede 23/8
4.43w 2,6 Erik Håkansson 07 UDM PF13 Enskede 23/8
4.29w 2,4 Levi Back 08 Täby Open 15/8
4.20w 2,1 Carl Grindange 09 Visby 6/7
4.09w 2,1 William Strömberg 08 Täby Open 15/8
3.95 Tudor Tocca 11 Vallentunakvällen 24/8
3.68 Jack Forssmed 09 Vallentunakvällen 24/8
3.61 Love Ahlepil 11 Vallentunakvällen 24/8
Tresteg
10.50 1,1 Gustav Källström 06 Rekordjakten 05-06#1 Sollentuna 1/8
10.38 1,3 Jonathan Edberg 06 Rekordjakten 05-06#1 Sollentuna 1/8
Tresteg med zon
11.68 -1,0 Alexander Mickelson 07 Rekordjakten 07#1 Sollentuna 6/6 Klubbrekord P13
10.94 1,2 Simon Lindström 07 Stockholmskampen del 3 Täby 9/9
10.33 -1,2 Joar Eriksson 07 Stockholmskampen del 3 Täby 9/9
9.98 -1,1 Liam Dovander 07 UDM PF13 Enskede 22/8
9.95 0,1 Erik Håkansson 07 UDM PF13 Enskede 22/8
9.72 -1,6 Jakob Lennermark 07 Rekordjakten 07#1 Sollentuna 6/6
9.69 -0,7 Emil Svarverud Svensson 08 Stockholmskampen del 2 Sollentuna 13/5
8.95 0,2 Gustav Snis 07 Stockholmskampen del 3 Täby 9/9
8.91 -0,4 Levi Back 08 Stockholmskampen del 2 Sollentuna 13/5
8.77 -0,8 William Strömberg 08 Stockholmskampen del 2 Sollentuna 13/5
8.62 1,2 Ludvig Ellgren 07 Stockholmskampen del 3 Täby 9/9
8.52 0,7 John Singh 08 Stockholmskampen del 2 Sollentuna 13/5
8.39 0,4 Ludwig Engde 08 Stockholmskampen del 2 Sollentuna 13/5
8.32 -0,1 Elias Hovmöller 08 Stockholmskampen del 2 Sollentuna 13/5
8.24 0,6 Knut Sjöqvist Arlehov 08 Stockholmskampen del 2 Sollentuna 13/5
8.07 -1,0 Joel Bäck 08 Resultattävling Visby 31/7
7.49 0,2 Oskar Arrhén 07 Stockholmskampen del 3 Täby 9/9
7.27 0,4 Oliver Carlsson 08 Stockholmskampen del 2 Sollentuna 13/5
6.96 -0,2 Felix Ocklin 08 Stockholmskampen del 2 Sollentuna 13/5
6.81 0,3 Simon Forsberg 08 Stockholmskampen del 2 Sollentuna 13/5
Kula
16.51 Lukas Björninger 00 Turebergskastet 11 Sollentuna/E 2/8 Klubbrekord M22
13.99 Jesper Ahliin 03 Turebergskastet 10 Sollentuna/E 27/7
12.81 Karl Ludvik 02 Turebergskastet 10 Sollentuna/E 27/7
11.59 Emil Holm 01 Castorama nr 1 Sollentuna/E 5/9
11.13 Edvin Hagberg 99 Turebergs Explosiva #6 Sollentuna 28/6
11.08 Fredrik Frunck 03 Castorama nr 2 Sollentuna/E 13/9
10.65 Teo Paganus 03 Castorama nr 1 Sollentuna/E 5/9
10.58 Fredrik Frunck 03 Turebergskastet #13 Sollentuna/E 5/9
10.10 Anton Andersson 96 Castorama Karlstad 19/9
7.50 Erik Dahlberg 02 Castorama Västerås 5/9
Kula 6.0 kg (P19)
17.27 Jesper Ahlin 03 Turebergskastet 7 Sollentuna/E 30/5
15.46 Karl Ludvik 02 Turebergskastet 7 Sollentuna/E 30/5
11.98 Theodor Duvert 01 Ljungby Mångkamp 14/6
Kula 5.0 kg (P17)
19.61 Jesper Ahlin 03 Turebergs Explosiva #6 Sollentuna 28/6   Klubbrekord P17
15.36 Teo Paganus 03 Turebergskastet 6 Sollentuna/E 24/5
13.87 Fredrik Frunck 03 Turebergskastet 6 Sollentuna/E 24/5
13.07 Elliot Duvert 03 USM Mångkamp Ljungby 1/8
Kula 4.0 kg (P15 - P14)
11.21 Gustav Källström 06 Täby Open 15/8
11.02 Jacob Semb-Josefson 06 Veckans grenar 3, Sollentuna 11/5
10.40 Jacob Rappe 06 Kraftmätningen kval, Sollentuna 21/5
10.14 Alexander Mickelson 07 Kraftmätningen kval, Sollentuna 21/5
9.18 Jonathan Edberg 06 SAYO Sollentuna/E 7/8
8.55 Daniel Opdahl 06 Kraftmätningen final, Sollentuna 5/9
7.98 Oskar Kruse 06 Turebergskastet 4 Sollentuna/E 25/4
6.25 Lucas Sannebro 06 Kraftmätningen kval, Sollentuna 21/5
6.23 John Bäck 06   Veckans grenar 3, Sollentuna 11/5
5.20 Vincent Källström 06 Kraftmätningen kval, Sollentuna 21/5
Kula 3.0 kg (P13 - P12)
12.36 Alexander Mickelson 07 UDM PF13 Enskede 23/8 Klubbrekord P13
11.00 Ludvig Ellgren 07   Turebergskastet #13 Sollentuna/E 5/9
9.70 Joar Eriksson 07 Täby Open 16/8
8.90 William Strömberg 08 Täby Open 16/8
8.75 Erik Håkansson 07 UDM PF13 Enskede 23/8
8.39 Jakob Lennermark 07 Rekordjakten 07#1 Sollentuna 6/6
8.14 Levi Back 08 Lilla Turebergskastet 2 Sollentuna/E 25/4
Kula 2.0 kg (P10 - P11)
8.37 Carl Grindange 09 Lilla Turebergskastet 2 Sollentuna/E 25/4
6.40 Tristan Back 10 Lilla Turebergskastet 2 Sollentuna/E 25/4
Diskus
49.65 Lukas Björninger 00 JSM kast Norrköping 22/8
45.45 Karl Ludvik 02 Castorama nr 1 Sollentuna/E 5/9
40.05 Stellan Back 75 Turebergs Veterankast Sollentuna/E 5/7 Klubbrekord M45
36.84 Teo Paganus 03 Castorama nr 1 Sollentuna/E 5/9
34.51 Fredrik Frunck 03 Castorama nr 2 Sollentuna/E 13/9
32.58 Anton Andersson 96 Castorama Karlstad 19/9
20.95 Erik Dahlberg 02 Castorama Västerås 5/9
Diskus 1.75 kg (P19)
52.40 Karl Ludvik 02 Västerortsmästerskapen Hässelby 4/7
46.20 Emil Holm 01 JSM kast Norrköping 22/8
30.81 Theodor Duvert 01 Turebergs Explosiva #6 Sollentuna/E 27/6
Diskus 1.5 kg (M50 - M55)
31.85 Christian Josefsson 68 VSM-mångkamp Västerås 13/9
Diskus 1.5 kg (P17)
55.17 Teo Paganus 03 USM kast Norrköping 22/8 Klubbrekord P17
53.47 Jesper Ahlin 03 Turebergs Explosiva #6 Sollentuna/E 27/6
45.15 Fredrik Frunck 03 USM kast Norrköping 22/8
39.25 Elliot Duvert 03 Turebergs Explosiva #6 Sollentuna/E 27/6
Diskus 1.0 kg (P15 - P14)
31.23 Jacob Semb-Josefson 06 Turebergs Explosiva #6 Sollentuna/E 27/6
28.68 Gustav Källström 06 SAYO Sollentuna/E 8/8
24.45 Jonathan Edberg 06 Turebergs Explosiva #6 Sollentuna/E 27/6
Diskus 0.6 kg (P13 - P12)
42.83 Ludvig Ellgren 07 Stockholmskampen del 3 Täby 9/9
32.30 Simon Lindström 07 Turebergs Explosiva #6 Sollentuna/E 27/6
31.17 Alexander Mickelson 07 Stockholmskampen del 3 Täby 9/9
29.02 Erik Håkansson 07 Stockholmskampen del 3 Täby 9/9
28.78 Joar Eriksson 07 Stockholmskampen del 3 Täby 9/9
25.94 Ludwig Engde 08 Stockholmskampen del 2 Sollentuna 14/5
22.06 William Strömberg 08 Stockholmskampen del 2 Sollentuna 14/5
22.03 Levi Back 08 Lilla Turebergskastet 1 Sollentuna/E 11/4
20.34 Emil Svarverud Svensson 08 Stockholmskampen del 2 Sollentuna 14/5
18.45 Gustav Snis 07 Stockholmskampen del 3 Täby 9/9
17.55 Oliver Carlsson 08 Stockholmskampen del 2 Sollentuna 14/5
17.16 Diego Zagai Roel 08 Stockholmskampen del 2 Sollentuna 14/5
15.90 Gustav Johansson 08 Stockholmskampen del 2 Sollentuna 14/5
15.90 Knut Sjöqvist Arlehov 08 Stockholmskampen del 2 Sollentuna 14/5
14.55 Felix Ocklin 08 Stockholmskampen del 2 Sollentuna 14/5
14.52 Simon Forsberg 08 Stockholmskampen del 2 Sollentuna 14/5
13.56 Oskar Arrhén 07 Stockholmskampen del 3 Täby 9/9
Slägga
56.63 Karl Ludvik 02 Resultattävling Märsta 13/8
53.11 Anton Andersson 96 Castorama Karlstad 19/9
49.90 Fredrik Frunck 03 Castorama nr 2 Sollentuna/E 13/9
29.12 Lukas Björninger 00 Castorama nr 1 Sollentuna/E 5/9
28.61 Emil Holm 01 Castorama nr 1 Sollentuna/E 5/9
21.06 Teo Paganus 03 Castorama nr 1 Sollentuna/E 5/9
17.71 Erik Dahlberg 02 Castorama Västerås 5/9
Slägga 6.0 kg (P19)
66.37 Karl Ludvik 02 Turebergskastet 9 Sollentuna/E 14/6 Klubbrekord P18
54.15 Fredrik Frunck 03 Turebergskastet 5 Sollentuna/E 3/5
Slägga 5.0 kg (P17)
64.42 Fredrik Frunck 03 Turebergskastet 2 Sollentuna/E 11/4
55.47 Jesper Ahlin 03 Turebergskastet 2 Sollentuna/E 11/4
28.90 Teo Paganus 03 Midgårdskastet Märsta 20/9
Slägga 4.0 kg (P15 - P14)
29.60 Ludvig Ellgren 07 Bollnäskastet 11 Bollnäs 26/7
27.90 Jacob Semb-Josefson 06 Turebergs Explosiva #6 Sollentuna/E 27/6
19.54 Oskar Kruse 06 Turebergskastet 4 Sollentuna/E 25/4
Slägga 3.0 kg (P13 - P12)
37.15 Ludvig Ellgren 07   Vallentuna Hammer Challenge 31/8
29.30 Alexander Mickelson 07 Stockholmskampen del 2 Sollentuna 14/5
25.27 Karl Thilers 07 Stockholmskampen del 2 Sollentuna 14/5
21.05 Erik Håkansson 07 Stockholmskampen del 2 Sollentuna 14/5
20.70 Joar Eriksson 07 Stockholmskampen del 2 Sollentuna 14/5
20.33 Simon Lindström 07 Stockholmskampen del 2 Sollentuna 14/5
17.18 Gustav Snis 07 Stockholmskampen del 2 Sollentuna 14/5
17.06 Vilhelm Lood Falgén 07 Stockholmskampen del 2 Sollentuna 14/5
11.50   Oskar Arrhén 07 Stockholmskampen del 2 Sollentuna 14/5
Spjut
60.26 Stellan Back 75 Brommaspelen Stockholm/S 6/9 Klubbrekord M45
59.75 Karl Ludvik 02 Castorama nr 1 Sollentuna/E 5/9
53.98 Edvin Hagberg 99 JSM kast Norrköping 23/8
44.60 Theodor Duvert 01 Ljungby Mångkamp 15/6
47.17 Fredrik Frunck 03 Castorama nr 2 Sollentuna/E 13/9
39.75 Teo Paganus 03 Castorama nr 1 Sollentuna/E 5/9
36.63 Lukas Björninger 00 Castorama nr 1 Sollentuna/E 5/9
34.99 Emil Holm 01 Castorama nr 1 Sollentuna/E 5/9
25.19 Erik Dahlberg 02 Castorama Västerås 5/9
21.41 Anton Andersson 96 Castorama Karlstad 19/9
Spjut 700g (M50 - M55)
51.72 Christian Josefsson 68 VSM-mångkamp Västerås 13/9
Spjut 700g (P17 - P16)
49.54 Elliot Duvert 03 USM Mångkamp Ljungby 31/7
43.04 Fredrik Frunck 03 Midgårdskastet Märsta 20/9
36.31 Teo Paganus 03 Midgårdskastet Märsta 20/9
Spjut 600g (P15 - P14)
43.64 Jacob Semb-Josefson 06 UDM PF14 Tyresö 22/8
34.35 Daniel Opdahl 06 Kraftmätningen final, Sollentuna 5/9
29.53 Jonathan Edberg 06 Turebergs Explosiva #6 Sollentuna/E 27/6
29.34 Gustav Källström 06 Rekordjakten 05-06#1 Sollentuna 1/8
28.74 Alexander Mickelson 07 Kraftmätningen final, Sollentuna 5/9
25.42 Simon Lindström 07 Kraftmätningen kval, Sollentuna 21/5
22.78 Saviola Mbugua Waithira 06 Kraftmätningen kval, Sollentuna 21/5
13.59 Lucas Sannebro 06 Kraftmätningen kval, Sollentuna 21/5
7.48 Vincent Källström 06 Kraftmätningen kval, Sollentuna 21/5
Spjut 400g (P13 - P12)
40.35 Levi Back 08 Brommaspelen Stockholm/S 6/9 Klubbrekord P12
40.27 Ludvig Ellgren 07   Turebergskastet 6 Sollentuna/E 24/5
34.00 Simon Lindström 07 UDM PF13 Enskede 23/8
26.04 Alexander Mickelson 07 Turebergskastet 7 Sollentuna/E 30/5
24.98 Joar Eriksson 07 Turebergs Explosiva #6 Sollentuna/E 27/6
24.27 Edvin Hansen Tydén 07 UDM PF13 Enskede 23/8
23.30 Hugo Ahnén 08 Stockholmskampen del 3 Täby 9/9
23.22 Emil Svarverud Svensson 08 Stockholmskampen del 3 Täby 9/9
22.44 Liam Dovander 07 Brommaspelen Stockholm/S 6/9
22.00 Carl Grindange 09 Visby 6/7
21.36 William Blomquist 08 Stockholmskampen del 3 Täby 9/9
20.80 Tristan Back 10 Lilla Turebergskastet 1 Sollentuna/E 11/4
15.55 William Strömberg 08 Stockholmskampen del 3 Täby 9/9
Tiokamp (P19)
5966 Theodor Duvert 01 Ljungby Mångkamp 14-15/6
Tiokamp (P17)
6883 Elliot Duvert 03 USM Mångkamp Ljungby 31/7-1/8 Klubbrekord P17
Åttakamp (P15)
3951 Jacob Semb-Josefson 06 UDM Mångkamp Stockholm/E 29-30/8
3476 Gustav Källström 06 UDM Mångkamp Stockholm/E 29-30/8
Femkamp (P13)
3569 Levi Back 08 5-kamp Enskede 28/6
Femkamp M50
3304w Christian Josefsson 68 VSM-mångkamp Västerås 13/9
Castorama
3021 Karl Ludvik 02 Castorama nr 1 Sollentuna/E 5/9
2536 Lukas Björninger 00 Castorama nr 1 Sollentuna/E 5/9
2505 Fredrik Frunck 03 Castorama nr 2 Sollentuna/E 13/9
1930 Teo Paganus 03 Castorama nr 1 Sollentuna/E 5/9
1448 Emil Holm 01 Castorama nr 1 Sollentuna/E 5/9
994 Erik Dahlberg 02 Castorama Västerås 5/9