Resultat 2020 alla aktiva 12 år och äldre i bokstavsordning
2020-12-13
Korrekturläs. Om du hittar något som saknas eller är fel maila mig med länk till tävlilngen.
Om allt är rätt maila mig då också och berätta. bjorn.freyhult@turebergfriidrott.se
namn född
plac gren resultat vind tävling datum
Antal starter: 1
Yusuf Abdirahim Omar 05
3bf 800m 2:08.44 SAYO Sollentuna 9/8
1 800m 2:09.58 Brommaspelen Stockholm/S 6/9
800m 2:11.56 Kraftmätningen final, Sollentuna 5/9
1df 800m 2:14.74 Aros Invitational 1 Västerås 18/7
1h1 800m 2:16.3m Veckans grenar 7, Sollentuna 30/5
8 800m 2:17.36 USM löpning Norrköring 29/8
1h2 1500m 4:42.05 Turebergs Explosiva #7 Sollentuna 5/7
1 1500m 4:48.5m Veckans grenar 9 Sollentuna 6/6
1 1500m 4:54.68 Turebergs Explosiva #5 Sollentuna 14/6
5 2000m 6:22.55 Täby Sommartävling 5/8
3 2000m 6:36.29 Veckans grenar Västerås 24/6
13 2000m 6:58.64 USM löpning Norrköring 29/8
Antal starter: 12
Jesper Ahlin 03
2 Kula 13.99 Turebergskastet 10 Sollentuna/E 27/7
1 Kula 6.0 kg (P19) 17.20 Turebergskastet 6 Sollentuna/E 24/5
1 Kula 6.0 kg (P19) 17.27 Turebergskastet 7 Sollentuna/E 30/5
1 Kula 5.0 kg (P17) 17.73 USM kast Norrköping 22/8
1 Kula 5.0 kg (P17) 18.30 Turebergskastet 5 Sollentuna/E 3/5
2 Kula 5.0 kg (P17) 18.72 Landslagsutmaningen Söderhamn 8/8
1 Kula 5.0 kg (P17) 18.89 Turebergskastet 4 Sollentuna/E 25/4
1 Kula 5.0 kg (P17) 18.91 Turebergskastet 9 Sollentuna/E 14/6
1 Kula 5.0 kg (P17) 19.32 Turebergskastet 8 Sollentuna/E 6/6
1 Kula 5.0 kg (P17) 19.61 Turebergs Explosiva #6 Sollentuna 28/6
3 Diskus 1.5 kg (P17) 38.19 Turebergskastet 1 Sollentuna/E 8/4
2 Diskus 1.5 kg (P17) 42.10 Turebergskastet 2 Sollentuna/E 11/4
1 Diskus 1.5 kg (P17) 46.05 Turebergskastet 4 Sollentuna/E 25/4
2 Diskus 1.5 kg (P17) 46.16 Turebergskastet 5 Sollentuna/E 3/5
2 Diskus 1.5 kg (P17) 47.20 Turebergskastet 8 Sollentuna/E 6/6
1 Diskus 1.5 kg (P17) 49.17 Turebergskastet 6 Sollentuna/E 24/5
3 Diskus 1.5 kg (P17) 50.91 USM kast Norrköping 22/8
1 Diskus 1.5 kg (P17) 50.96 Turebergskastet 9 Sollentuna/E 14/6
2 Diskus 1.5 kg (P17) 51.04 Turebergskastet 7 Sollentuna/E 30/5
1 Diskus 1.5 kg (P17) 53.47 Turebergs Explosiva #6 Sollentuna/E 27/6
1 Slägga 5.0 kg (P17) 53.13 Turebergskastet 1 Sollentuna/E 8/4
2 Slägga 5.0 kg (P17) 55.47 Turebergskastet 2 Sollentuna/E 11/4
Antal starter: 22
Hugo Ahnén 08
3 Spjut 400 g (P13 - P12) 23.30 Stockholmskampen del 3 Täby 9/9
Antal starter: 1
Tilde All 99
Kula 9.76 Castorama nr 5 Sollentuna/E^t11/10 11/10
Kula 10.17 Castorama nr 2 Sollentuna/E 13/9
Kula 10.28 Castorama nr 3 Sollentuna/E 22/9
Kula 10.37 Castorama nr 4 Sollentuna/E 27/9
Diskus 23.62 Castorama nr 2 Sollentuna/E 13/9
2 Diskus 25.59 Turebergskastet 14 Sollentuna/E 13/9
Diskus 26.54 Castorama nr 5 Sollentuna/E^t11/10 11/10
Diskus 27.60 Castorama nr 3 Sollentuna/E 22/9
Diskus 26.48 Castorama nr 4 Sollentuna/E 27/9
Slägga 39.38 Castorama nr 5 Sollentuna/E 11/10
Slägga 40.63 Castorama nr 4 Sollentuna/E 27/9
Slägga 40.82 Castorama nr 2 Sollentuna/E 13/9
Slägga 43.27 Castorama nr 3 Sollentuna/E 22/9
Spjut 20.97 Castorama nr 3 Sollentuna/E 22/9
Spjut 21.81 Castorama nr 5 Sollentuna/E 11/10
Spjut 23.33 Castorama nr 2 Sollentuna/E 13/9
Spjut 24.67 Castorama nr 4 Sollentuna/E 27/9
Castorama 2239 Castorama nr 5 Sollentuna/E 11/10
Castorama 2257 Castorama nr 2 Sollentuna/E 13/9
Castorama 2339 Castorama nr 3 Sollentuna/E 22/9
Castorama 2358 Castorama nr 4 Sollentuna/E 27/9
Antal starter: 21
Andreas Almgren 95
1 1500m 3:40.58 Spåret 5000m Sollentuna 14/6
3 1500m 3:41.01 Karlstad GP 8/7
1 1500m 3:42.31 Bannister Running Invitational #5 Göteborg/S 25/7
2h2 1500m 3:51.21 SM Uppsala 14/8
2 1500m 3:54.45 SM Uppsala 15/8
2 2000m 5:00.23 Sollentuna GP Sollentuna 10/8
Antal starter: 6
Anton Andersson 96
Kula 10.10 Castorama Karlstad 19/9
Diskus 32.58 Castorama Karlstad 19/9
Slägga 53.11 Castorama Karlstad 19/9
Spjut 21.41 Castorama Karlstad 19/9
Castorama 2013 Castorama Karlstad 19/9
Antal starter: 5
Karin Andersson Berger 04
5bf 100m 13.62 1,5 SAYO Sollentuna 8/8
6h2 Medvind/okänd vind 13.44w 4,0 Turebergs Explosiva #7 Sollentuna 5/7
3h2 200m 28.52 0,0 Turebergs Explosiva #6 Sollentuna 28/6
Antal starter: 3
Oskar Arrhén 07
31 60m 9.61 2,0 Stockholmskampen del 4 Enskede 20/9
10 600m 2:07.38 Stockholmskampen del 2 Sollentuna 13/5
8 200m häck 68.6 cm (P13) 39.96 -0,7 Stockholmskampen del 3 Täby 9/9
27 Hinder ca 794m med vattengrav 3:25.96 Stockholmskampen del 4 Enskede 20/9
26 Höjd 1.20 Stockholmskampen del 4 Enskede 20/9
12 Tresteg med zon 7.49 0,2 Stockholmskampen del 3 Täby 9/9
15 Diskus 0.6 kg (P13 - P12) 13.56 Stockholmskampen del 3 Täby 9/9
9 Slägga 3.0 kg (P13 - P12) 11.50 Stockholmskampen del 2 Sollentuna 14/5
29 Spjut 400 g (P13 - P12) 18.39 Stockholmskampen del 4 Enskede 20/9
Antal starter: 9
Linnéa Athlin 07
5h4 60m 10.46 -2,1 UDM PF13 Enskede 22/8
7 200m 29.77 -2,0 UDM PF13 Enskede 23/8
12 Hinder ca 794m med vattengrav 3:02.56 Stockholmskampen del 4 Enskede 20/9
Antal starter: 3
Amisha Aubun 06
12 Kula 3.0 kg (F17 - F14) 6.07 SAYO Sollentuna/E 7/8
9 Diskus 0.75 kg (F15-F14) 15.44 SAYO Sollentuna/E 8/8
10 Spjut 500 g (F17 - F14) 12.97 SAYO Sollentuna/E 7/8
Antal starter: 3
Björn Axelsson 73
1h8 800m 2:21.16 Bärsäkaloppet Märsta 3/10
7bf 800m 2:22.73 SAYO Sollentuna 9/8
15 1500m 4:56.86 Huddingespelen  26/9
16bf 10000m 38:04.37 ALJ Open Stockholm/S 19/9
Antal starter: 4
Alva Back 06
4h2 80m 11.17 1,8 Turebergs Explosiva #7 Sollentuna 5/7
5bf 80m 11.30 1,5 SAYO Sollentuna 8/8
4h2 80m 11.52 -0,5 Täby Open 15/8
3h2 100m 13.93 1,6 Turebergs Explosiva #5 Sollentuna 14/6
2af 300m 45.78 Westinghouse Gurkspel Västerås 2/8
2h3 400m 62.69 Turebergs Explosiva #7 Sollentuna 5/7
600m 1:45.76 UDM Mångkamp Stockholm/E 30/8
600m 1:47.94 Säsongsmångkampen Nyköping 20/9
600m 1:48.08 Mångkamp Huddinge 28/6
4 800m 2:34.21 Kraftmätningen kval, Sollentuna 21/5
8 800m 2:34.32 Täby Open 15/8
8h1 800m 2:36.2m Veckans grenar 7, Sollentuna 30/5
2h2 80m häck 76.2 cm (F15 - F14) 12.99 0,0 Täby Open 16/8
5 80m häck 76.2 cm (F15 - F14) 13.02 -0,2 Täby Open 16/8
2h3 80m häck 76.2 cm (F15 - F14) 13.04 -1,1 UDM PF14 Tyresö 23/8
3 80m häck 76.2 cm (F15 - F14) 13.09 0,4 Julitvåan Huddinge 25/7
1bf 80m häck 76.2 cm (F15 - F14) 13.14 -2,1 SAYO Sollentuna 9/8
4af 80m häck 76.2 cm (F15 - F14) 13.14 0,0 UDM PF14 Tyresö 23/8
80m häck 76.2 cm (F15 - F14) 13.20 1,8 Mångkamp Huddinge 27/6
80m häck 76.2 cm (F15 - F14) 13.20 -0,2 UDM Mångkamp Stockholm/E 29/8
1 80m häck 76.2 cm (F15 - F14) 13.22 0,0 3.42btävling 5 Bollnäs 20/7
80m häck 76.2 cm (F15 - F14) 13.22 0,4 Säsongsmångkampen Nyköping 20/9
2h1 80m häck 76.2 cm (F15 - F14) 13.43 1,1 Kraftmätningen kval, Sollentuna 21/5
20 Medvind/okänd vind 12.83w 2,5 Kraftmätningen final, Sollentuna 5/9
1 300m häck 76.2 cm (F19 - F14) 47.29 Svealandsmästerskapen 14 år Huddinge 13/9
1 300m häck 76.2 cm (F19 - F14) 47.89 UDM PF14 Tyresö 22/8
1 300m häck 76.2 cm (F19 - F14) 49.86 Turebergs Explosiva #5 Sollentuna 14/6
3 Höjd 1.42 Veckans grenar 8, Sollentuna 30/5
Höjd 1.45 UDM Mångkamp Stockholm/E 29/8
Höjd 1.45 Säsongsmångkampen Nyköping 20/9
6 Höjd 1.48 Kraftmätningen kval, Sollentuna 21/5
8 Höjd 1.48 UDM PF14 Tyresö 22/8
Höjd 1.48 Kraftmätningen final, Sollentuna 5/9
3 Höjd 1.51 Julitvåan Huddinge 25/7
Höjd 1.53 Mångkamp Huddinge 27/6
1 Stav 3.00 Veckans grenar 4, Sollentuna 15/5
2 Stav 3.17 Turebergs Explosiva #5 Sollentuna 14/6
1 Stav 3.20 UDM PF14 Tyresö 23/8
1 Stav 3.22 Svealandsmästerskapen 14 år Huddinge 13/9
2 Stav 3.24 Turebergs höjdare 1 Stav 12/7
4 Stav 3.26 Julitvåan Huddinge 25/7
1 Stav 3.27 Huddingespelen  26/9
Stav 3.31 Veckans grenar 5, Sollentuna 17/5
4 Stav 3.35 SAYO Sollentuna 7/8
8 Längd 4.50 0,0 Kraftmätningen kval, Sollentuna 21/5
8 Längd 4.55 1,8 Täby Open 15/8
Längd 4.55 1,8 Säsongsmångkampen Nyköping 20/9
5 Längd 4.58 1,0 Veckans grenar 2, Sollentuna 10/5
Längd 4.68 1,2 Mångkamp Huddinge 28/6
2 Längd 4.72 1,1 Söderhamnskväll Söderhamn 28/7
Längd 4.80 0,2 Kraftmätningen final, Sollentuna 5/9
Längd 4.81 0,9 SAYO Sollentuna 8/8
6 Längd 4.86 1,3 Westinghouse Gurkspel Västerås 2/8
Längd 5.00 0,0 UDM Mångkamp Stockholm/E 30/8
7 Medvind/okänd vind 4.50 Veckans grenar 1, Sollentuna 6/5
6 Medvind/okänd vind 5.04w 2,3 SAYO Sollentuna 8/8
4 Tresteg 10.03 1,3 Rekordjakten 05-06#1 Sollentuna 1/8
4 Tresteg 10.03 1,3 UDM PF14 Tyresö 22/8
4 Tresteg 9.76 -0,3 3.42btävling 5 Bollnäs 20/7
5 Kula 3.0 kg (F17 - F14) 10.22 Kraftmätningen kval, Sollentuna 21/5
5 Kula 3.0 kg (F17 - F14) 9.15 Veckans grenar 3, Sollentuna 11/5
5 Kula 3.0 kg (F17 - F14) 9.18 Lilla Turebergskastet 2 Sollentuna/E 25/4
Kula 3.0 kg (F17 - F14) 9.33 UDM Mångkamp Stockholm/E 29/8
5 Kula 3.0 kg (F17 - F14) 9.46 Täby Open 16/8
Kula 3.0 kg (F17 - F14) 9.80 Mångkamp Huddinge 27/6
Kula 3.0 kg (F17 - F14) 9.80 Kraftmätningen final, Sollentuna 5/9
2 Diskus 0.75 kg (F15-F14) 26.18 Lilla Turebergskastet 1 Sollentuna/E 11/4
4 Diskus 0.75 kg (F15-F14) 29.29 UDM PF14 Tyresö 23/8
3 Diskus 0.75 kg (F15-F14) 30.11 SAYO Sollentuna/E 8/8
8 Slägga 3.0 kg (F17 - F14) 25.88 SAYO Sollentun/E 9/8
3 Spjut 500 g (F17 - F14) 28.99 Kraftmätningen kval, Sollentuna 21/5
Spjut 500 g (F17 - F14) 29.81 Säsongsmångkampen Nyköping 20/9
Spjut 500 g (F17 - F14) 33.17 Mångkamp Huddinge 28/6
1 Spjut 500 g (F17 - F14) 34.14 SAYO Sollentuna/E 7/8
1 Spjut 500 g (F17 - F14) 34.19 Söderhamnskväll Söderhamn 28/7
2 Spjut 500 g (F17 - F14) 34.19 Westinghouse Gurkspel Västerås 2/8
Spjut 500 g (F17 - F14) 34.55 UDM Mångkamp Stockholm/E 30/8
1 Spjut 500 g (F17 - F14) 34.78 Lilla Turebergskastet 1 Sollentuna/E 11/4
2 Spjut 500 g (F17 - F14) 35.86 UDM PF14 Tyresö 22/8
Spjut 500 g (F17 - F14) 35.91 Kraftmätningen final, Sollentuna 5/9
2 Spjut 500 g (F17 - F14) 37.94 Rekordjakten 05-06#1 Sollentuna 1/8
Femkamp (F15) 2826 Säsongsmångkampen Nyköping 20/9
2 Sexkamp (F15) 3528 Mångkamp Huddinge 27-28/6
2 Sexkamp (F15) 3562 UDM Mångkamp Stockholm/E 29-30/8
Antal starter: 84
Levi Back 08
60m NT 0,0 Stockholmskampen del 4 Enskede 19/9
3bf 60m 9.25 -1,0 Täby Open 15/8
2 60m 9.50 0,0 3.42btävling 5 Bollnäs 20/7
3h2 Medvind/okänd vind 9.19 Brommaspelen Stockholm/S 6/9
3h3 400m 68.75 Turebergs Explosiva #7 Sollentuna 5/7
1 600m 1:48.86 Brommaspelen Stockholm/S 6/9
1 600m 1:52.75 Stockholmskampen del 3 Täby 9/9
600m 1:54.12 Sommarmångkamp 2 Stockholm/E 29/8
600m 1:54.28 Säsongsmångkampen Nyköping 20/9
600m 1:57.77 5-kamp Enskede 28/6
60m häck 76.2 cm (P13 - P12) 10.70 1,2 Säsongsmångkampen Nyköping 20/9
2bf 60m häck 76.2 cm (P13 - P12) 11.17 -1,7 Täby Open 16/8
60m häck 76.2 cm (P13 - P12) 11.60 -2,1 5-kamp Enskede 28/6
60m häck 76.2 cm (P13 - P12) 11.82 -2,6 Sommarmångkamp 2 Stockholm/E 29/8
Höjd 1.26 Sommarmångkamp 2 Stockholm/E 29/8
Höjd 1.31 Säsongsmångkampen Nyköping 20/9
5 Höjd 1.34 Veckans grenar 8, Sollentuna 30/5
Höjd 1.34 5-kamp Enskede 28/6
8 Höjd 1.39 Rekordjakten 05-06#1 Sollentuna 1/8
5 Höjd 1.43 Brommaspelen Stockholm/S 6/9
1 Stav 2.70 Stockholmskampen del 4 Enskede 19/9
1 Stav 2.80 Veckans grenar 4, Sollentuna 15/5
9 Stav 2.84 Turebergs höjdare 1 Stav 12/7
5 Stav 2.87 Turebergs Explosiva #5 Sollentuna 14/6
Stav 3.01 Veckans grenar 5, Sollentuna 17/5
6 Stav 3.06 Julitvåan Huddinge 25/7
Längd 4.01 1,9 Veckans grenar 2, Sollentuna 10/5
2 Medvind/okänd vind 4.07w 2,5 Veckans grenar 2, Sollentuna 10/5
Längd med zon 4.07 0,0 Sommarmångkamp 2 Stockholm/E 29/8
Längd med zon 4.13 0,0 5-kamp Enskede 28/6
Längd med zon 4.15 1,4 Täby Open 15/8
6 Längd med zon 4.26 -1,3 Brommaspelen Stockholm/S 6/9
Längd med zon 4.37 1,1 Säsongsmångkampen Nyköping 20/9
4 Medvind/okänd vind 4.07 Söderhamnskväll Söderhamn 28/7
6 Medvind/okänd vind 4.29w 2,4 Täby Open 15/8
2 Tresteg med zon 8.91 -0,4 Stockholmskampen del 2 Sollentuna 13/5
4 Kula 4.0 kg (P15 - P14) 7.51 Veckans grenar 3, Sollentuna 11/5
5 Kula 3.0 kg (P13 - P12) 8.08 Täby Open 16/8
1 Kula 3.0 kg (P13 - P12) 8.14 Lilla Turebergskastet 2 Sollentuna/E 25/4
1 Diskus 0.6 kg (P13 - P12) 22.03 Lilla Turebergskastet 1 Sollentuna/E 11/4
12 Slägga 3.0 kg (P13 - P12) 20.12 Stockholmskampen del 4 Enskede 19/9
3 Spjut 400 g (P13 - P12) 31.48 Söderhamnskväll Söderhamn 28/7
Spjut 400 g (P13 - P12) 33.61 Säsongsmångkampen Nyköping 20/9
1 Spjut 400 g (P13 - P12) 33.95 Lilla Turebergskastet 1 Sollentuna/E 11/4
1 Spjut 400 g (P13 - P12) 35.16 Stockholmskampen del 3 Täby 9/9
Spjut 400 g (P13 - P12) 35.71 5-kamp Enskede 28/6
Spjut 400 g (P13 - P12) 37.48 Sommarmångkamp 2 Stockholm/E 29/8
1 Spjut 400 g (P13 - P12) 39.92 Turebergskastet 11 Sollentuna/E 2/8
1 Spjut 400 g (P13 - P12) 40.35 Brommaspelen Stockholm/S 6/9
4 Femkamp (P13) 3530 Sommarmångkamp 2 Stockholm/E 29/8
4 Femkamp (P13) 3569 5-kamp Enskede 28/6
2 Femkamp (P13) 3805 Säsongsmångkampen Nyköping 20/9
Antal starter: 52
Stellan Back 75
7h2 100m 12.99 0,8 Turebergs Explosiva #5 Sollentuna 14/6
6h5 Medvind/okänd vind 12.74w 2,2 Turebergs Explosiva #7 Sollentuna 5/7
1 Stav 3.92 Turebergs Explosiva #5 Sollentuna 14/6
2 Stav 4.14 Turebergs höjdare 1 Stav 12/7
2 Längd 5.06 1,2 Söderhamnskväll Söderhamn 28/7
Kula 12.47 Castorama nr 3 Sollentuna/E 22/9
Diskus 39.94 Castorama nr 3 Sollentuna/E 22/9
1 Diskus 40.05 Turebergs Veterankast Sollentuna/E 5/7
Slägga 36.53 Castorama nr 3 Sollentuna/E 22/9
1 Spjut 56.69 SAYO Sollentuna/E 7/8
1 Spjut 57.28 Lilla Turebergskastet 1 Sollentuna/E 11/4
11 Spjut 57.29 SM Uppsala 14/8
1 Spjut 57.79 Turebergskastet 11 Sollentuna/E 2/8
1 Spjut 58.13 Turebergs Explosiva #6 Sollentuna/E 27/6
1 Spjut 59.89 Söderhamnskväll Söderhamn 28/7
Spjut 59.96 Castorama nr 3 Sollentuna/E 22/9
2 Spjut 60.26 Brommaspelen Stockholm/S 6/9
Castorama 2675 Castorama nr 3 Sollentuna/E 22/9
Antal starter: 18
Emma Backman 06
5 Längd 3.54 0,5 05/06-kampen Sollentuna 21/5
8 Kula 3.0 kg (F17 - F14) 5.92 05/06-kampen Sollentuna 21/5
8 Spjut 500 g (F17 - F14) 10.95 05/06-kampen Sollentuna 21/5
Antal starter: 3
Lowe Fuxe Barkvall 06
2h1 800m 2:21.1m Veckans grenar 7, Sollentuna 30/5
1h2 800m 2:21.43 Kraftmätningen kval, Sollentuna 21/5
5h3 800m 2:23.36 Turebergs Explosiva #6 Sollentuna 28/6
Antal starter: 3
Alice Berg 02
7 800m 2:29.67 SAYO Sollentuna 9/8
7 1500m 5:14.06 SAYO Sollentuna 8/8
5 1500m 5:16.47 Turebergs Explosiva #7 Sollentuna 5/7
Antal starter: 3
Jakob Bergström 06
1h2 800m 2:20.3m Veckans grenar 7, Sollentuna 30/5
7 800m 2:23.28 Brommaspelen Stockholm/S 6/9
6 800m 2:24.36 Täby Open 16/8
3 1500m hinder 5:15.85 UDM PF14 Tyresö 22/8
Antal starter: 4
Clara Billing 02
6h1 100m 12.83 1,0 Turebergs Explosiva #7 Sollentuna 5/7
3h1 100m 12.99 1,5 Turebergs Explosiva #5 Sollentuna 14/6
2 200m 26.67 1,6 Veckans grenar 6, Sollentuna 21/5
7h1 200m 26.77 1,2 Turebergs Explosiva #6 Sollentuna 28/6
5af 200m 26.81 -1,8 SAYO Sollentuna 9/8
5 100m häck 14.88 0,8 JSM löpning Linköping 23/8
4 100m häck 14.90 -0,1 Sollentuna GP Sollentuna 10/8
1 100m häck 15.13 -1,1 SAYO Sollentuna 9/8
1 100m häck 15.24 -1,6 Turebergs Explosiva #6 Sollentuna 28/6
3 Stav 3.14 Turebergs höjdare 1 Stav 12/7
14 Stav 3.30 Stavhoppstouren #4 Täby 18/7
1 Stav 3.32 Turebergs Explosiva #5 Sollentuna 14/6
3 Stav 3.35 SAYO Sollentuna 7/8
12 Stav 3.35 SM Uppsala 15/8
Stav 3.41 Veckans grenar 5, Sollentuna 17/5
7 Stav 3.48 Stavhoppstouren 5 Norrköping 1/8
3 Stav 3.58 JSM hopp Kristinehamn 30/8
Antal starter: 17
Maria Björkman 52
6h1 800m 3:55.79 Bärsäkaloppet Märsta 3/10
2 100m mix 18.28 -2,8 Resultattävling Norrtälje 6/8
7h3 100m 18.38 1,3 Turebergs Explosiva #7 Sollentuna 5/7
6 Medvind/okänd vind 18.02w 2,6 SAYO Sollentuna 8/8
8h2 200m 39.70 0,0 Turebergs Explosiva #6 Sollentuna 28/6
6 200m 39.86 -1,5 SAYO Sollentuna 9/8
Antal starter: 6
Lukas Björninger 00
1 Kula 15.40 Turebergskastet 9 Sollentuna/E 14/6
2 Kula 15.63 JSM kast Norrköping 22/8
Kula 15.95 Castorama nr 1 Sollentuna/E 5/9
7 Kula 16.08 SM Uppsala 16/8
1 Kula 16.13 Turebergs Explosiva #6 Sollentuna 28/6
1 Kula 16.13 Turebergskastet 12 Sollentuna/E 19/8
9 Kula 16.14 Sollentuna GP Sollentuna 10/8
5 Kula 16.18 Landslagsutmaningen Söderhamn 8/8
1 Kula 16.31 Turebergskastet 10 Sollentuna/E 27/7
1 Kula 16.36 Kasttävling Hässelby 25/7
1 Kula 16.49 Vårkastet Bålsta 18/7
1 Kula 16.51 Turebergskastet 11 Sollentuna/E 2/8
1 Diskus 44.31 Turebergs Explosiva #6 Sollentuna/E 27/6
Diskus 45.00 Castorama nr 1 Sollentuna/E 5/9
1 Diskus 45.21 Turebergskastet 11 Sollentuna/E 2/8
1 Diskus 45.65 Turebergskastet 1 Sollentuna/E 8/4
1 Diskus 46.01 Turebergskastet 2 Sollentuna/E 11/4
1 Diskus 46.59 Turebergskastet 12 Sollentuna/E 19/8
1 Diskus 48.45 Sollentuna GP Sollentuna 10/8
1 Diskus 49.02 Turebergskastet 9 Sollentuna/E 14/6
3 Diskus 49.65 JSM kast Norrköping 22/8
Slägga 29.12 Castorama nr 1 Sollentuna/E 5/9
Spjut 36.63 Castorama nr 1 Sollentuna/E 5/9
Castorama 2536 Castorama nr 1 Sollentuna/E 5/9
Antal starter: 24
Wilma Blitz 07
2 600m 1:48.55 Stockholmskampen del 2 Sollentuna 13/5
2h2 800m 2:29.4m Veckans grenar 7, Sollentuna 30/5
6 1500m 5:18.88 UDM PF13 Enskede 23/8
Antal starter: 3
William Blomquist 08
60m NT 1,3 Stockholmskampen del 4 Enskede 19/9
2 600m 1:57.38 Stockholmskampen del 3 Täby 9/9
1 Slägga 3.0 kg (P13 - P12) 28.57 Stockholmskampen del 4 Enskede 19/9
5 Spjut 400 g (P13 - P12) 21.36 Stockholmskampen del 3 Täby 9/9
Antal starter: 4
Elvira Bredin 03
3af 800m 2:20.08 SAYO Sollentuna 9/8
3 1500m 4:42.03 USM löpning Linköping 22/8
8 1500m mix 4:49.52 mix Juliettan Huddinge 11/7
3 1500m 4:57.64 SAYO Sollentuna 8/8
3 1500m 5:01.01 Turebergs Explosiva #7 Sollentuna 5/7
3 3000m 10:25.35 USM löpning Linköping 23/8
Antal starter: 6
Joel Bäck 08
1 200m häck 68.6 cm (P13) 37.81 1,1 Resultattävling Visby 31/7
1 Tresteg med zon 8.07 -1,0 Resultattävling Visby 31/7
Antal starter: 2
John Bäck 06
5h3 80m 11.02 1,9 Turebergs Explosiva #7 Sollentuna 5/7
5bf 80m 11.33 1,6 SAYO Sollentuna 8/8
4h1 80m 11.52 0,0 UDM PF14 Tyresö 22/8
4af 200m 28.05 1,2 Resultattävling Visby 31/7
6h3 200m 28.63 1,9 Turebergs Explosiva #6 Sollentuna 28/6
6 300m 44.08 Ärla Open Eskilstuna 1/7
2 300m 49.72 Resultattävling Visby 31/7
5h3 400m 59.53 Turebergs Explosiva #7 Sollentuna 5/7
5 400m 61.06 SAYO Sollentuna 8/8
4 400m 63.12 Resultattävling Norrtälje 6/8
4h2 800m 2:31.19 Kraftmätningen kval, Sollentuna 21/5
2 80m häck 84.0 cm (P15 - P14) 13.05 1,3 Kraftmätningen kval, Sollentuna 21/5
5af 80m häck 84.0 cm (P15 - P14) 13.85 -3,4 SAYO Sollentuna 9/8
2 80m häck 84.0 cm (P15 - P14) 14.16 -2,3 Resultattävling Visby 20/7
5h1 80m häck 84.0 cm (P15 - P14) 14.59 -0,9 UDM PF14 Tyresö 23/8
3h2 Medvind/okänd vind 13.33w 2,1 Turebergs Explosiva #6 Sollentuna 28/6
54 Medvind/okänd vind 13.54w 2,4 Kraftmätningen final, Sollentuna 5/9
3 300m häck 76.2 cm (P15 - P14) 46.27 Kvällskampen 7 Uppsala 15/7
3 300m häck 76.2 cm (P15 - P14) 46.51 Svealandsmästerskapen 14 år Huddinge 13/9
2 300m häck 76.2 cm (P15 - P14) 47.55 Turebergs Explosiva #5 Sollentuna 14/6
4 Höjd 1.42 Veckans grenar 8, Sollentuna 30/5
5 Höjd 1.48 Kraftmätningen kval, Sollentuna 21/5
Höjd 1.52 Kraftmätningen final, Sollentuna 5/9
3 Stav 1.70 Veckans grenar 4, Sollentuna 15/5
Stav 1.81 Veckans grenar 5, Sollentuna 17/5
10 Stav 2.04 Turebergs höjdare 1 Stav 12/7
4 Längd 4.50 -0,4 Kraftmätningen kval, Sollentuna 21/5
2 Medvind/okänd vind 4.61 Veckans grenar 1, Sollentuna 6/5
4 Kula 4.0 kg (P15 - P14) 6.19 Lilla Turebergskastet 2 Sollentuna/E 25/4
5 Kula 4.0 kg (P15 - P14) 6.23 Veckans grenar 3, Sollentuna 11/5
Antal starter: 30
Kajsa Cabanas Andersson 06
1cf 80m 10.97 1,4 SAYO Sollentuna 8/8
1h3 80m 10.97 -0,1 UDM PF14 Tyresö 22/8
3h2 80m 11.08 -0,5 Täby Open 15/8
2h2 80m 11.12 -0,1 Huddingespelen  26/9
4 80m 11.13 1,1 Huddingespelen  26/9
7 80m 11.23 -2,4 Täby Open 15/8
2bf 80m 11.32 -0,7 UDM PF14 Tyresö 22/8
2h2 100m 13.43 1,6 Turebergs Explosiva #5 Sollentuna 14/6
600m 1:51.35 UDM Mångkamp Stockholm/E 30/8
600m 1:58.85 Mångkamp Huddinge 28/6
80m häck 76.2 cm (F15 - F14) 12.65 -0,2 UDM Mångkamp Stockholm/E 29/8
80m häck 76.2 cm (F15 - F14) 12.87 1,8 Mångkamp Huddinge 27/6
3af 80m häck 76.2 cm (F15 - F14) 13.03 0,0 UDM PF14 Tyresö 23/8
3 80m häck 76.2 cm (F15 - F14) 13.08 -0,9 Huddingespelen  27/9
3h2 80m häck 76.2 cm (F15 - F14) 13.24 1,1 Kraftmätningen kval, Sollentuna 21/5
5h1 80m häck 76.2 cm (F15 - F14) 13.24 0,0 Täby Open 16/8
1h2 80m häck 76.2 cm (F15 - F14) 13.31 0,0 UDM PF14 Tyresö 23/8
8 80m häck 76.2 cm (F15 - F14) 13.97 -1,4 SAYO Sollentuna 9/8
12 Medvind/okänd vind 12.51w 2,5 Kraftmätningen final, Sollentuna 5/9
3 Höjd 1.43 Rekordjakten 05-06#1 Sollentuna 1/8
10 Höjd 1.47 Kungälv 4/7
2 Höjd 1.48 Julichansen 5 Eskilstuna 26/7
8 Höjd 1.48 UDM PF14 Tyresö 22/8
Höjd 1.48 Kraftmätningen final, Sollentuna 5/9
2 Höjd 1.50 Veckans grenar 8, Sollentuna 30/5
Höjd 1.50 Mångkamp Huddinge 27/6
6 Höjd 1.50 Huddingespelen  27/9
Höjd 1.51 UDM Mångkamp Stockholm/E 29/8
2 Höjd 1.52 Kraftmätningen kval, Sollentuna 21/5
Längd 4.37 1,9 SAYO Sollentuna 8/8
Längd 4.40 1,5 Mångkamp Huddinge 28/6
Längd 4.46 1,4 Kraftmätningen final, Sollentuna 5/9
3 Längd 4.50 0,4 Kurts Tävling 7 Hallsberg 20/7
11 Längd 4.53 0,9 Täby Open 15/8
6 Längd 4.57 0,0 Huddingespelen  26/9
7 Längd 4.62 -1,7 Kraftmätningen kval, Sollentuna 21/5
7 Längd 4.71 1,6 UDM PF14 Tyresö 23/8
Längd 4.78 0,8 UDM Mångkamp Stockholm/E 30/8
6 Medvind/okänd vind 4.60 Veckans grenar 1, Sollentuna 6/5
11 Medvind/okänd vind 4.72w 2,7 SAYO Sollentuna 8/8
2 Kula 3.0 kg (F17 - F14) 11.51 Lilla Turebergskastet 2 Sollentuna/E 25/4
2 Kula 3.0 kg (F17 - F14) 11.66 Julichansen 5 Eskilstuna 26/7
2 Kula 3.0 kg (F17 - F14) 11.81 Veckans grenar 3, Sollentuna 11/5
Kula 3.0 kg (F17 - F14) 12.19 Mångkamp Huddinge 27/6
Kula 3.0 kg (F17 - F14) 12.23 UDM Mångkamp Stockholm/E 29/8
1 Kula 3.0 kg (F17 - F14) 12.24 SAYO Sollentuna/E 7/8
1 Kula 3.0 kg (F17 - F14) 12.39 Kraftmätningen kval, Sollentuna 21/5
1 Kula 3.0 kg (F17 - F14) 12.40 Svealandsmästerskapen 14 år Huddinge 13/9
Kula 3.0 kg (F17 - F14) 12.54 Kraftmätningen final, Sollentuna 5/9
1 Kula 3.0 kg (F17 - F14) 12.65 UDM PF14 Tyresö 22/8
2 Kula 3.0 kg (F17 - F14) 12.98 Kungälv 4/7
1 Kula 3.0 kg (F17 - F14) 13.99 Huddingespelen  27/9
1 Diskus 0.75 kg (F15-F14) 28.02 Lilla Turebergskastet 1 Sollentuna/E 11/4
4 Spjut 500 g (F17 - F14) 24.35 Kraftmätningen kval, Sollentuna 21/5
4 Spjut 500 g (F17 - F14) 25.35 Lilla Turebergskastet 1 Sollentuna/E 11/4
4 Spjut 500 g (F17 - F14) 28.23 Rekordjakten 05-06#1 Sollentuna 1/8
Spjut 500 g (F17 - F14) 28.87 Mångkamp Huddinge 28/6
3 Spjut 500 g (F17 - F14) 30.41 Svealandsmästerskapen 14 år Huddinge 13/9
4 Spjut 500 g (F17 - F14) 30.72 UDM PF14 Tyresö 22/8
Spjut 500 g (F17 - F14) 30.78 Kraftmätningen final, Sollentuna 5/9
2 Spjut 500 g (F17 - F14) 31.69 SAYO Sollentuna/E 7/8
Spjut 500 g (F17 - F14) 33.48 UDM Mångkamp Stockholm/E 30/8
4 Sexkamp (F15) 3369 Mångkamp Huddinge 27-28/6
1 Sexkamp (F15) 3722 UDM Mångkamp Stockholm/E 29-30/8
Antal starter: 64
Sebastian Cabanas Andersson 04
6h2 100m 12.68 2,0 Täby Open 15/8
Antal starter: 1
Javier Cabello 67
7h2 1500m 5:17.38 Turebergs Explosiva #7 Sollentuna 5/7
19bf 10000m 38.57.64 ALJ Open Stockholm/S 19/9
10 KM 39:31 SM 10 km Anderstorp 10/10
Antal starter: 3
Maria Calinescu 11
16 Manuell tidtagning 12.5m Rekordjakten11#1 Sollentuna 29/5
16 Medvind/okänd vind 2.22 Rekordjakten11#1 Sollentuna 29/5
10 Kula 2.0 kg (F13 - F12) 3.45 Rekordjakten11#1 Sollentuna 29/5
Antal starter: 3
Emma Carlsson 05
2h1 80m 10.40 1,7 Turebergs Explosiva #7 Sollentuna 5/7
5h1 80m 10.53 1,3 USM löpning Norrköring 30/8
2af 80m 10.54 1,0 SAYO Sollentuna 8/8
2h1 100m 12.89 1,5 Turebergs Explosiva #5 Sollentuna 14/6
1h2 Medvind/okänd vind 12.81w 4,0 Turebergs Explosiva #7 Sollentuna 5/7
1 200m 26.58 1,6 Veckans grenar 6, Sollentuna 21/5
1h2 200m 26.81 0,0 Turebergs Explosiva #6 Sollentuna 28/6
7 Stav 2.95 SAYO Sollentuna 7/8
3 Stav 3.02 Turebergs Explosiva #5 Sollentuna 14/6
6 Stav 3.08 USM Hopp Sollentuna 23/8
4 Längd 4.82 -1,5 Kraftmätningen kval, Sollentuna 21/5
12 Kula 3.0 kg (F17 - F14) 7.83 Kraftmätningen kval, Sollentuna 21/5
Antal starter: 12
Oliver Carlsson 08
8 Tresteg med zon 7.27 0,4 Stockholmskampen del 2 Sollentuna 13/5
4 Diskus 0.6 kg (P13 - P12) 17.55 Stockholmskampen del 2 Sollentuna 14/5
Antal starter: 2
Ida Chrifi 06
3h1 80m 10.54 1,7 Turebergs Explosiva #7 Sollentuna 5/7
1h1 80m 10.66 -0,3 UDM PF14 Tyresö 22/8
1h2 80m 10.77 -0,1 Huddingespelen  26/9
6af 80m 10.80 1,0 SAYO Sollentuna 8/8
2 80m 10.85 1,1 Huddingespelen  26/9
4af 80m 10.86 -0,6 UDM PF14 Tyresö 22/8
4h2 Medvind/okänd vind 13.07w 4,0 Turebergs Explosiva #7 Sollentuna 5/7
6bf 200m 27.31 -1,3 SAYO Sollentuna 9/8
600m 1:58.88 Mångkamp Huddinge 28/6
6 800m 2:43.46 Kraftmätningen kval, Sollentuna 21/5
2h2 80m häck 76.2 cm (F15 - F14) 12.53 1,1 Kraftmätningen kval, Sollentuna 21/5
2 80m häck 76.2 cm (F15 - F14) 12.86 -0,9 Huddingespelen  27/9
80m häck 76.2 cm (F15 - F14) 12.90 1,8 Mångkamp Huddinge 27/6
2af 80m häck 76.2 cm (F15 - F14) 12.96 0,0 UDM PF14 Tyresö 23/8
1h3 80m häck 76.2 cm (F15 - F14) 13.01 -1,1 UDM PF14 Tyresö 23/8
3af 80m häck 76.2 cm (F15 - F14) 13.10 -1,4 SAYO Sollentuna 9/8
9 Medvind/okänd vind 12.36w 2,5 Kraftmätningen final, Sollentuna 5/9
Höjd 1.38 Mångkamp Huddinge 27/6
Höjd 1.40 Kraftmätningen final, Sollentuna 5/9
5 Höjd 1.42 Veckans grenar 8, Sollentuna 30/5
Längd 3.56 1,7 SAYO Sollentuna 8/8
Längd 4.77 1,0 Veckans grenar 2, Sollentuna 10/5
Längd 4.82 0,4 Mångkamp Huddinge 28/6
2 Längd 4.97 0,3 Kraftmätningen kval, Sollentuna 21/5
3 Längd 4.97 1,6 UDM PF14 Tyresö 23/8
2 Längd 5.03 0,0 Huddingespelen  26/9
Längd 5.25 1,3 Kraftmätningen final, Sollentuna 5/9
4 Medvind/okänd vind 4.66 Veckans grenar 1, Sollentuna 6/5
2 Medvind/okänd vind 5.16w 2,9 Veckans grenar 2, Sollentuna 10/5
2 Medvind/okänd vind 5.30w 2,4 SAYO Sollentuna 8/8
3 Kula 3.0 kg (F17 - F14) 10.53 Lilla Turebergskastet 2 Sollentuna/E 25/4
Kula 3.0 kg (F17 - F14) 10.71 Mångkamp Huddinge 27/6
2 Kula 3.0 kg (F17 - F14) 10.78 SAYO Sollentuna/E 7/8
3 Kula 3.0 kg (F17 - F14) 10.83 Huddingespelen  27/9
3 Kula 3.0 kg (F17 - F14) 10.90 Kraftmätningen kval, Sollentuna 21/5
2 Kula 3.0 kg (F17 - F14) 11.06 UDM PF14 Tyresö 22/8
Kula 3.0 kg (F17 - F14) 11.11 Kraftmätningen final, Sollentuna 5/9
3 Kula 3.0 kg (F17 - F14) 11.86 Svealandsmästerskapen 14 år Huddinge 13/9
4 Kula 3.0 kg (F17 - F14) 9.93 Veckans grenar 3, Sollentuna 11/5
Spjut 500 g (F17 - F14) 26.37 Mångkamp Huddinge 28/6
3 Spjut 500 g (F17 - F14) 28.39 Rekordjakten 05-06#1 Sollentuna 1/8
3 Spjut 500 g (F17 - F14) 29.25 SAYO Sollentuna/E 7/8
2 Spjut 500 g (F17 - F14) 30.90 Svealandsmästerskapen 14 år Huddinge 13/9
3 Spjut 500 g (F17 - F14) 31.34 UDM PF14 Tyresö 22/8
1 Spjut 500 g (F17 - F14) 33.48 Kraftmätningen kval, Sollentuna 21/5
Spjut 500 g (F17 - F14) 35.83 Kraftmätningen final, Sollentuna 5/9
5 Sexkamp (F15) 3197 Mångkamp Huddinge 27-28/6
Antal starter: 47
Louisa Chrifi 08
3 Spjut 400 g (F13 - F12) 17.66 Stockholmskampen del 3 Täby 9/9
Antal starter: 1
Ronja Chrifi 02
1bf 100m 13.02 -1,0 Täby Open 16/8
4 100m 13.18 1,7 Skararacet 11/7
3 Medvind/okänd vind 12.84w 3,1 SAYO Sollentuna 8/8
2h2 Medvind/okänd vind 12.94w 4,0 Turebergs Explosiva #7 Sollentuna 5/7
7h2 Medvind/okänd vind 13.19w 2,8 JSM löpning Linköping 22/8
6f2 Medvind/okänd vind 13.35w 4,0 Skararacet 11/7
Antal starter: 6
Anita Christenson 66
7h2 200m 37.39 0,0 Turebergs Explosiva #6 Sollentuna 28/6
Antal starter: 1
Sebastian Christenson 02
2bf 800m 2:05.46 SAYO Sollentuna 9/8
5h1 800m 2:06.76 Turebergs Explosiva #6 Sollentuna 28/6
Antal starter: 2
Erik Dahlberg 02
3h4 100m 11.90 1,5 Turebergs Explosiva #7 Sollentuna 5/7
2 Höjd 1.87 Turebergs Explosiva #5 Sollentuna 14/6
6 Höjd 1.87 JSM hopp Kristinehamn 29/8
2 Höjd 1.88 SAYO Sollentuna 7/8
2 Höjd 1.92 Turebergs Höjdare 3 Sollentuna 25/7
Kula 7.50 Castorama Västerås 5/9
Diskus 20.95 Castorama Västerås 5/9
Slägga 17.71 Castorama Västerås 5/9
Spjut 25.19 Castorama Västerås 5/9
Castorama 994 Castorama Västerås 5/9
Antal starter: 10
Vilma Damberg 03
2 Slägga 39.11 Halloweenkastet Sollentuna/E 31/10
1 Slägga 44.58 Turebergskastet 14 Sollentuna/E 13/9
1 Slägga 3.0 kg (F17 - F14) 46.98 Halloweenkastet Sollentuna/E 31/10
2 Slägga 3.0 kg (F17 - F14) 49.36 Turebergskastet 7 Sollentuna/E 30/5
2 Slägga 3.0 kg (F17 - F14) 49.37 Turebergskastet 11 Sollentuna/E 2/8
1 Slägga 3.0 kg (F17 - F14) 50.31 Turebergskastet 9 Sollentuna/E 14/6
1 Slägga 3.0 kg (F17 - F14) 51.20 Turebergskastet 1 Sollentuna/E 8/4
3 Slägga 3.0 kg (F17 - F14) 51.46 Turebergs Explosiva #6 Sollentuna/E 27/6
2 Slägga 3.0 kg (F17 - F14) 51.56 Turebergskastet 8 Sollentuna/E 6/6
1 Slägga 3.0 kg (F17 - F14) 52.32 Turebergskastet 10 Sollentuna/E 27/7
1 Slägga 3.0 kg (F17 - F14) 52.55 Turebergskastet 2 Sollentuna/E 11/4
1 Slägga 3.0 kg (F17 - F14) 52.77 SAYO Sollentun/E 9/8
1 Slägga 3.0 kg (F17 - F14) 54.45 Turebergskastet 4 Sollentuna/E 25/4
1 Slägga 3.0 kg (F17 - F14) 54.52 Turebergskastet 3 Sollentuna/E 18/4
Antal starter: 14
Joel Djerf 78
3h5 Medvind/okänd vind 12.31w 2,2 Turebergs Explosiva #7 Sollentuna 5/7
1h3 200m 25.32 1,9 Turebergs Explosiva #6 Sollentuna 28/6
1h3 400m 56.13 Turebergs Explosiva #7 Sollentuna 5/7
Antal starter: 3
Liam Dovander 07
4h4 60m 9.30 -2,0 UDM PF13 Enskede 22/8
20 Medvind/okänd vind 9.15w 2,1 Stockholmskampen del 4 Enskede 20/9
2h1 Medvind/okänd vind 9.24 Brommaspelen Stockholm/S 6/9
3 600m 1:51.75 Brommaspelen Stockholm/S 6/9
5 600m 1:54.19 Stockholmskampen del 2 Sollentuna 13/5
4 200m häck 68.6 cm (P13) 33.92 -1,6 UDM PF13 Enskede 22/8
14 Hinder ca 794m med vattengrav 2:56.36 Stockholmskampen del 4 Enskede 20/9
4 Höjd 1.43 Brommaspelen Stockholm/S 6/9
8 Höjd 1.44 Stockholmskampen del 4 Enskede 20/9
6 Höjd 1.47 UDM PF13 Enskede 22/8
7 Längd med zon 4.21 0,0 Brommaspelen Stockholm/S 6/9
6 Tresteg med zon 9.98 -1,1 UDM PF13 Enskede 22/8
22 Spjut 400 g (P13 - P12) 21.55 Stockholmskampen del 4 Enskede 20/9
7 Spjut 400 g (P13 - P12) 22.44 Brommaspelen Stockholm/S 6/9
Antal starter: 14
Aina Dunker 06
2 800m 2:45.26 05/06-kampen Sollentuna 21/5
6 Längd 3.53 0,5 05/06-kampen Sollentuna 21/5
5 Kula 3.0 kg (F17 - F14) 6.59 05/06-kampen Sollentuna 21/5
9 Spjut 500 g (F17 - F14) 10.85 05/06-kampen Sollentuna 21/5
Antal starter: 4
Elliot Duvert 03
100m 11.87 0,5 USM Mångkamp Ljungby 1/8
4 200m 24.48 1,8 Veckans grenar 6, Sollentuna 21/5
300m 37.43 USM Mångkamp Ljungby 31/7
4h2 400m 53.21 Turebergs Explosiva #7 Sollentuna 5/7
1000m 2:57.39 USM Mångkamp Ljungby 1/8
2 110m häck 91.4 cm (P17) 15.17 -0,3 Landslagsutmaningen Söderhamn 8/8
110m häck 91.4 cm (P17) 15.64 0,7 USM Mångkamp Ljungby 31/7
8 Höjd 1.95 SM Uppsala 15/8
3 Höjd 1.97 Christian Augustsson Invitational Kristinehamn 2/7
3 Höjd 1.97 USM hopp Kristinehamn 29/8
2 Höjd 1.99 Landslagsutmaningen Söderhamn 8/8
3 Höjd 2.00 Sollentuna GP Sollentuna 10/8
Höjd 2.01 USM Mångkamp Ljungby 1/8
9 Stav 3.98 USM hopp Kristinehamn 30/8
4 Stav 4.04 Turebergs höjdare 1 Stav 12/7
Stav 4.05 USM Mångkamp Ljungby 31/7
Längd 6.35 -0,1 USM Mångkamp Ljungby 1/8
Kula 5.0 kg (P17) 13.07 USM Mångkamp Ljungby 1/8
Diskus 1.5 kg (P17) 39.07 USM Mångkamp Ljungby 31/7
7 Diskus 1.5 kg (P17) 39.25 Turebergs Explosiva #6 Sollentuna/E 27/6
3 Spjut 700 g (P17) 45.92 Landslagsutmaningen Söderhamn 8/8
1 Spjut 700 g (P17) 48.76 Turebergs Explosiva #6 Sollentuna/E 27/6
Spjut 700 g (P17) 49.54 USM Mångkamp Ljungby 31/7
3 Tiokamp (P17) 6883 USM Mångkamp Ljungby 31/7-1/8
Antal starter: 24
Kevin Duvert 98
2 200m 24.87 -1,9 Resultattävling Norrtälje 6/8
14 400m 52.26 JSM löpning Linköping 22/8
1bf 400m 53.10 SAYO Sollentuna 8/8
3bf 400m 53.23 Sollentuna GP Sollentuna 10/8
5 400m 53.52 Julitvåan Huddinge 25/7
3 400m häck 57.08 Viking Line spelen Huddinge 27/8
3 400m häck 57.29 Resultattävling Märsta 6/9
9 400m häck 58.39 JSM löpning Linköping 23/8
4 Höjd 1.78 SAYO Sollentuna 7/8
6 Höjd 1.81 JSM hopp Kristinehamn 29/8
3 Höjd 1.83 Turebergs Höjdare 3 Sollentuna 25/7
Antal starter: 11
Theodor Duvert 01
100m 11.87 1,2 Ljungby Mångkamp 14/6
100m 11.91 0,0 JSM Mångkamp Ljungby 1/8
4h4 100m 11.95 1,5 Turebergs Explosiva #7 Sollentuna 5/7
9f1 Medvind/okänd vind 11.83w 2,5 Skararacet 11/7
9f2 Medvind/okänd vind 11.98w 2,2 Skararacet 11/7
400m 56.72 JSM Mångkamp Ljungby 1/8
400m 56.76 Ljungby Mångkamp 14/6
1500m 4:51.91 Ljungby Mångkamp 15/6
1500m 4:55.54 JSM Mångkamp Ljungby 2/8
6h2 110m häck 100.0 cm (P19) 15.92 0,7 JSM löpning Linköping 23/8
6 110m häck 100.0 cm (P19) 16.15 -0,3 Landslagsutmaningen Söderhamn 8/8
110m häck 100.0 cm (P19) 16.16 1,7 Ljungby Mångkamp 15/6
3 110m häck 100.0 cm (P19) 16.17 1,0 Turebergs Explosiva #6 Sollentuna 28/6
110m häck 100.0 cm (P19) 16.45 -1,9 JSM Mångkamp Ljungby 2/8
4 Höjd 1.75 Turebergs Höjdare 3 Sollentuna 25/7
10 Höjd 1.88 SM Uppsala 15/8
Höjd 1.89 Ljungby Mångkamp 14/6
4 Höjd 1.90 Landslagsutmaningen Söderhamn 8/8
4 Höjd 1.91 JSM hopp Kristinehamn 29/8
Höjd 1.98 JSM Mångkamp Ljungby 1/8
Stav 3.75 JSM Mångkamp Ljungby 2/8
Stav 3.80 Ljungby Mångkamp 15/6
5 Stav 3.84 Turebergs höjdare 1 Stav 12/7
Längd 5.86 0,0 JSM Mångkamp Ljungby 1/8
Längd 6.04 0,0 Ljungby Mångkamp 14/6
Kula 6.0 kg (P19) 11.89 JSM Mångkamp Ljungby 1/8
Kula 6.0 kg (P19) 11.98 Ljungby Mångkamp 14/6
Diskus 1.75 kg (P19) 29.47 JSM Mångkamp Ljungby 2/8
Diskus 1.75 kg (P19) 29.85 Ljungby Mångkamp 15/6
2 Diskus 1.75 kg (P19) 30.81 Turebergs Explosiva #6 Sollentuna/E 27/6
1 Spjut 38.82 Turebergs Explosiva #6 Sollentuna/E 27/6
Spjut 41.50 JSM Mångkamp Ljungby 2/8
6 Spjut 43.04 Landslagsutmaningen Söderhamn 8/8
Spjut 44.60 Ljungby Mångkamp 15/6
4 Tiokamp (P19) 5878 JSM Mångkamp Ljungby 1-2/8
3 Tiokamp (P19) 5966 Ljungby Mångkamp 14-15/6
Antal starter: 36
Jonathan Edberg 06
4h1 800m 2:49.04 Kraftmätningen kval, Sollentuna 21/5
49 80m häck 84.0 cm (P15 - P14) 13.34 1,5 Kraftmätningen final, Sollentuna 5/9
3bf 80m häck 84.0 cm (P15 - P14) 13.62 -1,7 SAYO Sollentuna 9/8
4 80m häck 84.0 cm (P15 - P14) 14.52 1,3 Kraftmätningen kval, Sollentuna 21/5
4h2 Medvind/okänd vind 14.06w 2,1 Turebergs Explosiva #6 Sollentuna 28/6
2 Höjd 1.60 Kraftmätningen kval, Sollentuna 21/5
6 Höjd 1.60 Turebergs Höjdare 3 Sollentuna 25/7
3 Höjd 1.64 Huddingespelen  26/9
2 Höjd 1.66 Veckans grenar 8, Sollentuna 30/5
3 Höjd 1.67 Svealandsmästerskapen 14 år Huddinge 13/9
4 Höjd 1.67 Rekordjakten 05-06#1 Sollentuna 1/8
Höjd 1.68 Kraftmätningen final, Sollentuna 5/9
8 Stav 2.12 Turebergs Explosiva #5 Sollentuna 14/6
Stav 2.31 Veckans grenar 5, Sollentuna 17/5
7 Längd 4.25 -2,0 Kraftmätningen kval, Sollentuna 21/5
Längd 4.73 1,8 Kraftmätningen final, Sollentuna 5/9
4 Längd 5.00 -0,4 Huddingespelen  26/9
3 Medvind/okänd vind 4.59 Veckans grenar 1, Sollentuna 6/5
6 Tresteg 10.38 1,3 Rekordjakten 05-06#1 Sollentuna 1/8
3 Kula 4.0 kg (P15 - P14) 8.79 Veckans grenar 3, Sollentuna 11/5
5 Kula 4.0 kg (P15 - P14) 8.80 Kraftmätningen kval, Sollentuna 21/5
3 Kula 4.0 kg (P15 - P14) 8.93 Lilla Turebergskastet 2 Sollentuna/E 25/4
1 Kula 4.0 kg (P15 - P14) 9.01 Turebergs Explosiva #6 Sollentuna 28/6
Kula 4.0 kg (P15 - P14) 9.17 Kraftmätningen final, Sollentuna 5/9
4 Kula 4.0 kg (P15 - P14) 9.18 SAYO Sollentuna/E 7/8
2 Diskus 1.0 kg (P15 - P14) 24.45 Turebergs Explosiva #6 Sollentuna/E 27/6
3 Spjut 600 g (P15 - P14) 25.10 Rekordjakten 05-06#1 Sollentuna 1/8
3 Spjut 600 g (P15 - P14) 25.50 SAYO Sollentuna/E 7/8
2 Spjut 600 g (P15 - P14) 27.30 Kraftmätningen kval, Sollentuna 21/5
Spjut 600 g (P15 - P14) 29.34 Kraftmätningen final, Sollentuna 5/9
2 Spjut 600 g (P15 - P14) 29.53 Turebergs Explosiva #6 Sollentuna/E 27/6
Antal starter: 31
Linnéa Ekström 08
60m NT 0,1 Stockholmskampen del 4 Enskede 19/9
3 600m 2:02.74 Stockholmskampen del 3 Täby 9/9
3 Tresteg med zon 7.78 0,5 Stockholmskampen del 2 Sollentuna 13/5
Antal starter: 3
Mikaela Ekström 06
6 Höjd 1.24 05/06-kampen Sollentuna 21/5
10 Medvind/okänd vind 3.17w 2,4 05/06-kampen Sollentuna 21/5
1 Kula 3.0 kg (F17 - F14) 6.82 Turebergskastet 10 Sollentuna/E 27/7
2 Kula 3.0 kg (F17 - F14) 6.87 05/06-kampen Sollentuna 21/5
4 Slägga 3.0 kg (F17 - F14) 17.77 Turebergskastet 10 Sollentuna/E 27/7
1 Spjut 500 g (F17 - F14) 18.18 05/06-kampen Sollentuna 21/5
Antal starter: 6
Arvid Eliasson 04
2 1500m 4:49.3m Veckans grenar 9 Sollentuna 6/6
Antal starter: 1
Oskar Eliasson 07
11 600m 2:07.77 Stockholmskampen del 2 Sollentuna 13/5
Antal starter: 1
Ludvig Ellgren 07
4h2 60m 9.13 0,7 Huddingespelen  26/9
9 600m 2:06.70 Stockholmskampen del 2 Sollentuna 13/5
9 Tresteg med zon 8.62 1,2 Stockholmskampen del 3 Täby 9/9
1 Kula 3.0 kg (P13 - P12) 10.10 Turebergskastet 9 Sollentuna/E 14/6
2 Kula 3.0 kg (P13 - P12) 10.13 Turebergskastet 7 Sollentuna/E 30/5
1 Kula 3.0 kg (P13 - P12) 10.28 Turebergskastet 5 Sollentuna/E 3/5
5 Kula 3.0 kg (P13 - P12) 10.42 UDM PF13 Enskede 23/8
Kula 3.0 kg (P13 - P12) 10.92 Midgårdskastet Märsta 20/9
1 Kula 3.0 kg (P13 - P12) 11.00 Turebergskastet 13 Sollentuna/E 5/9
1 Kula 3.0 kg (P13 - P12) 11.05 Turebergskastet 14 Sollentuna/E 13/9
2 Kula 3.0 kg (P13 - P12) 11.17 Huddingespelen  26/9
2 Kula 3.0 kg (P13 - P12) 9.57 Turebergskastet 4 Sollentuna/E 25/4
1 Kula 3.0 kg (P13 - P12) 9.74 Bollnäskastet 11 Bollnäs 26/7
1 Kula 3.0 kg (P13 - P12) 9.91 Turebergskastet 6 Sollentuna/E 24/5
1 Kula 3.0 kg (P13 - P12) 9.99 Turebergskastet 12 Sollentuna/E 19/8
1 Diskus 1.0 kg (P15 - P14) 26.79 Turebergskastet 13 Sollentuna/E 5/9
1 Diskus 0.6 kg (P13 - P12) 28.98 Turebergskastet 6 Sollentuna/E 24/5
1 Diskus 0.6 kg (P13 - P12) 29.92 Turebergskastet 9 Sollentuna/E 14/6
1 Diskus 0.6 kg (P13 - P12) 31.70 Turebergskastet 1 Sollentuna/E 8/4
1 Diskus 0.6 kg (P13 - P12) 31.75 Turebergskastet 2 Sollentuna/E 11/4
1 Diskus 0.6 kg (P13 - P12) 33.42 Turebergskastet 7 Sollentuna/E 30/5
1 Diskus 0.6 kg (P13 - P12) 34.34 Bollnäskastet 11 Bollnäs 26/7
5 Diskus 0.6 kg (P13 - P12) 34.37 Svealandsmästerskapen 13 år Bålsta 12/9
2 Diskus 0.6 kg (P13 - P12) 34.40 UDM PF13 Enskede 22/8
1 Diskus 0.6 kg (P13 - P12) 34.53 Turebergskastet 12 Sollentuna/E 19/8
1 Diskus 0.6 kg (P13 - P12) 34.92 Turebergskastet 4 Sollentuna/E 25/4
1 Diskus 0.6 kg (P13 - P12) 35.76 Turebergskastet 14 Sollentuna/E 13/9
1 Diskus 0.6 kg (P13 - P12) 36.10 Turebergskastet 3 Sollentuna/E 18/4
1 Diskus 0.6 kg (P13 - P12) 36.56 Halloweenkastet Sollentuna/E 31/10
1 Diskus 0.6 kg (P13 - P12) 36.65 Turebergskastet 13 Sollentuna/E 5/9
2 Diskus 0.6 kg (P13 - P12) 37.71 Kasttävling Eksjö 1/7
1 Diskus 0.6 kg (P13 - P12) 38.39 Turebergskastet 5 Sollentuna/E 3/5
Diskus 0.6 kg (P13 - P12) 41.49 Midgårdskastet Märsta 20/9
1 Diskus 0.6 kg (P13 - P12) 42.83 Stockholmskampen del 3 Täby 9/9
1 Slägga 4.0 kg (P15 - P14) 25.13 Halloweenkastet Sollentuna/E 31/10
1 Slägga 4.0 kg (P15 - P14) 29.60 Bollnäskastet 11 Bollnäs 26/7
1 Slägga 3.0 kg (P13 - P12) 27.76 Turebergskastet 6 Sollentuna/E 24/5
3 Slägga 3.0 kg (P13 - P12) 27.83 Kasttävling Eksjö 1/7
1 Slägga 3.0 kg (P13 - P12) 28.55 Turebergskastet 3 Sollentuna/E 18/4
2 Slägga 3.0 kg (P13 - P12) 29.08 Stockholmskampen del 2 Sollentuna 14/5
1 Slägga 3.0 kg (P13 - P12) 29.27 Turebergskastet 9 Sollentuna/E 14/6
1 Slägga 3.0 kg (P13 - P12) 29.64 Turebergskastet 2 Sollentuna/E 11/4
1 Slägga 3.0 kg (P13 - P12) 30.18 Turebergskastet 4 Sollentuna/E 25/4
1 Slägga 3.0 kg (P13 - P12) 30.84 Turebergskastet 7 Sollentuna/E 30/5
1 Slägga 3.0 kg (P13 - P12) 32.70 Turebergskastet 1 Sollentuna/E 8/4
1 Slägga 3.0 kg (P13 - P12) 32.90 Turebergskastet 14 Sollentuna/E 13/9
1 Slägga 3.0 kg (P13 - P12) 33.15 Halloweenkastet Sollentuna/E 31/10
Slägga 3.0 kg (P13 - P12) 33.32 Midgårdskastet Märsta 20/9
1 Slägga 3.0 kg (P13 - P12) 34.02 Turebergskastet 13 Sollentuna/E 5/9
3 Slägga 3.0 kg (P13 - P12) 35.19 UDM PF13 Enskede 22/8
1 Slägga 3.0 kg (P13 - P12) 35.55 Turebergskastet 12 Sollentuna/E 19/8
1 Slägga 3.0 kg (P13 - P12) 37.15 Vallentuna Hammer Challenge 31/8
4 Spjut 400 g (P13 - P12) 33.18 Svealandsmästerskapen 13 år Bålsta 12/9
2 Spjut 400 g (P13 - P12) 33.50 Kasttävling Eksjö 1/7
Spjut 400 g (P13 - P12) 33.76 Midgårdskastet Märsta 20/9
1 Spjut 400 g (P13 - P12) 34.15 Turebergskastet 7 Sollentuna/E 30/5
1 Spjut 400 g (P13 - P12) 34.51 Turebergskastet 14 Sollentuna/E 13/9
1 Spjut 400 g (P13 - P12) 35.25 Turebergskastet 13 Sollentuna/E 5/9
1 Spjut 400 g (P13 - P12) 35.41 Bollnäskastet 11 Bollnäs 26/7
1 Spjut 400 g (P13 - P12) 37.40 Turebergskastet 12 Sollentuna/E 19/8
2 Spjut 400 g (P13 - P12) 37.62 UDM PF13 Enskede 23/8
1 Spjut 400 g (P13 - P12) 40.27 Turebergskastet 6 Sollentuna/E 24/5
Antal starter: 62
Olivia Ellgren 05
1 Kula 3.0 kg (F17 - F14) 10.03 Turebergskastet 6 Sollentuna/E 24/5
1 Kula 3.0 kg (F17 - F14) 10.03 Turebergskastet 14 Sollentuna/E 13/9
1 Kula 3.0 kg (F17 - F14) 10.20 Turebergskastet 12 Sollentuna/E 19/8
4 Kula 3.0 kg (F17 - F14) 10.33 Kraftmätningen kval, Sollentuna 21/5
3 Kula 3.0 kg (F17 - F14) 10.35 Bollnäskastet 11 Bollnäs 26/7
1 Kula 3.0 kg (F17 - F14) 10.41 Turebergskastet 7 Sollentuna/E 30/5
5 Kula 3.0 kg (F17 - F14) 10.49 SAYO Sollentuna/E 7/8
3 Kula 3.0 kg (F17 - F14) 10.51 Kasttävling Eksjö 1/7
1 Kula 3.0 kg (F17 - F14) 10.73 Turebergskastet 11 Sollentuna/E 2/8
Kula 3.0 kg (F17 - F14) 10.83 Midgårdskastet Märsta 20/9
3 Kula 3.0 kg (F17 - F14) 11.25 Huddingespelen  27/9
1 Kula 3.0 kg (F17 - F14) 9.79 Turebergskastet 9 Sollentuna/E 14/6
1 Diskus 0.75 kg (F15-F14) 22.79 Turebergskastet 14 Sollentuna/E 13/9
1 Diskus 0.75 kg (F15-F14) 25.46 Bollnäskastet 11 Bollnäs 26/7
1 Diskus 0.75 kg (F15-F14) 26.04 Turebergskastet 11 Sollentuna/E 2/8
1 Diskus 0.75 kg (F15-F14) 26.16 Turebergskastet 1 Sollentuna/E 8/4
2 Diskus 0.75 kg (F15-F14) 26.55 Turebergskastet 12 Sollentuna/E 19/8
5 Diskus 0.75 kg (F15-F14) 27.16 SAYO Sollentuna/E 8/8
1 Diskus 0.75 kg (F15-F14) 27.58 Turebergskastet 2 Sollentuna/E 11/4
1 Diskus 0.75 kg (F15-F14) 27.67 Kasttävling Eksjö 1/7
1 Diskus 0.75 kg (F15-F14) 28.37 Turebergskastet 7 Sollentuna/E 30/5
2 Diskus 0.75 kg (F15-F14) 28.47 Turebergskastet 3 Sollentuna/E 18/4
1 Diskus 0.75 kg (F15-F14) 29.49 Turebergskastet 6 Sollentuna/E 24/5
2 Slägga 3.0 kg (F17 - F14) 34.79 Kasttävling Eksjö 1/7
1 Slägga 3.0 kg (F17 - F14) 35.09 Turebergskastet 9 Sollentuna/E 14/6
1 Slägga 3.0 kg (F17 - F14) 35.98 Turebergskastet 1 Sollentuna/E 8/4
7 Slägga 3.0 kg (F17 - F14) 36.79 Huddingespelen  26/9
1 Slägga 3.0 kg (F17 - F14) 36.89 Turebergskastet 14 Sollentuna/E 13/9
2 Slägga 3.0 kg (F17 - F14) 37.45 Vallentuna Hammer Challenge 31/8
1 Slägga 3.0 kg (F17 - F14) 38.19 Bollnäskastet 11 Bollnäs 26/7
10 Slägga 3.0 kg (F17 - F14) 38.65 USM kast Norrköping 23/8
1 Slägga 3.0 kg (F17 - F14) 39.25 Turebergskastet 2 Sollentuna/E 11/4
1 Slägga 3.0 kg (F17 - F14) 39.40 Turebergskastet 11 Sollentuna/E 2/8
1 Slägga 3.0 kg (F17 - F14) 40.08 Turebergskastet 12 Sollentuna/E 19/8
1 Slägga 3.0 kg (F17 - F14) 40.11 Turebergskastet 6 Sollentuna/E 24/5
1 Slägga 3.0 kg (F17 - F14) 40.27 Turebergskastet 7 Sollentuna/E 30/5
5 Slägga 3.0 kg (F17 - F14) 40.93 SAYO Sollentun/E 9/8
2 Slägga 3.0 kg (F17 - F14) 41.34 Turebergskastet 3 Sollentuna/E 18/4
Spjut 500 g (F17 - F14) 17.93 Midgårdskastet Märsta 20/9
1 Spjut 500 g (F17 - F14) 19.34 Turebergskastet 7 Sollentuna/E 30/5
10 Spjut 500 g (F17 - F14) 19.58 Kraftmätningen kval, Sollentuna 21/5
1 Spjut 500 g (F17 - F14) 20.20 Turebergskastet 12 Sollentuna/E 19/8
1 Spjut 500 g (F17 - F14) 20.35 Turebergskastet 6 Sollentuna/E 24/5
Antal starter: 43
Ludwig Engde 08
60m NT 1,8 Stockholmskampen del 4 Enskede 19/9
6 Hinder ca 794m med vattengrav 3:00.8m Stockholmskampen del 4 Enskede 19/9
1 Höjd 1.25 Rekordjaket 08-1 Sollentuna 27/7
9 Stav 1.60 Stockholmskampen del 4 Enskede 19/9
5 Tresteg med zon 8.39 0,4 Stockholmskampen del 2 Sollentuna 13/5
4 Diskus 0.6 kg (P13 - P12) 25.13 Turebergs Explosiva #6 Sollentuna/E 27/6
1 Diskus 0.6 kg (P13 - P12) 25.94 Stockholmskampen del 2 Sollentuna 14/5
21 Slägga 3.0 kg (P13 - P12) 17.51 Stockholmskampen del 4 Enskede 19/9
Antal starter: 8
Venla Engström 07
3 600m 1:49.76 Stockholmskampen del 2 Sollentuna 13/5
5 800m 2:31.64 Brommaspelen Stockholm/S 6/9
7h1 800m 2:35:3m Veckans grenar 7, Sollentuna 30/5
2 1500m 5:18.9m Veckans grenar 9 Sollentuna 6/6
7 1500m 5:24.51 UDM PF13 Enskede 23/8
4 200m häck 68.6 cm (F13) 34.97 -0,7 Stockholmskampen del 3 Täby 9/9
8 Hinder ca 794m med vattengrav 2:46.54 Stockholmskampen del 4 Enskede 20/9
6 Tresteg med zon 9.55 0,8 Stockholmskampen del 3 Täby 9/9
7 Diskus 0.6 kg (F13 - F12) 17.87 Stockholmskampen del 3 Täby 9/9
11 Slägga 2.0 kg (F13 - F12) 17.62 Stockholmskampen del 2 Sollentuna 14/5
Antal starter: 10
Esbjörn Eriksson 03
3 100m 11.75 0,2 Julichansen 4 Eskilstuna 23/7
3h2 100m 11.76 1,7 Windsprint Sundsvall 26/7
3h2 100m 11.91 0,8 Turebergs Explosiva #5 Sollentuna 14/6
7f1 Medvind/okänd vind 11.60w 2,5 Skararacet 11/7
8f2 Medvind/okänd vind 11.71w 2,2 Skararacet 11/7
6h1 200m 23.53 0,1 USM löpning Linköping 23/8
3 200m 24.19 1,8 Veckans grenar 6, Sollentuna 21/5
1h2 Medvind/okänd vind 23.55w 2,7 Turebergs Explosiva #6 Sollentuna 28/6
3df Medvind/okänd vind 23.84w 3,0 Windsprint Sundsvall 26/7
2 300m 37.63 Ärla Open Eskilstuna 1/7
2h2 400m 52.75 Turebergs Explosiva #7 Sollentuna 5/7
1h1 400m 53.49 Turebergs Explosiva #5 Sollentuna 14/6
8 400m 54.09 USM löpning Linköping 22/8
Antal starter: 13
Joar Eriksson 07
1 60m 7.89 0,1 Huddingespelen  26/9
3 60m 7.96 1,4 Svealandsmästerskapen 13 år Bålsta 12/9
1h1 60m 7.99 0,6 Huddingespelen  26/9
2af 60m 8.05 -1,4 UDM PF13 Enskede 22/8
2af 60m 8.10 -1,6 Täby Open 15/8
2h4 60m 8.19 -2,0 UDM PF13 Enskede 22/8
1 60m 8.36 -2,2 Hammarby sommarspel 2 Stockholm/E 13/6
2 Medvind/okänd vind 7.90w 2,1 Stockholmskampen del 4 Enskede 20/9
2 Medvind/okänd vind 8.05w 2,9 Julichansen 4 Eskilstuna 23/7
4h3 80m 10.72 1,9 Turebergs Explosiva #7 Sollentuna 5/7
2 200m 26.83 1,1 UDM PF13 Enskede 23/8
4h3 200m 27.14 1,9 Turebergs Explosiva #6 Sollentuna 28/6
2 Medvind/okänd vind 25.55w 2,6 Svealandsmästerskapen 13 år Bålsta 12/9
3 200m häck 68.6 cm (P13) 32.85 -0,8 Stockholmskampen del 3 Täby 9/9
6 Hinder ca 794m med vattengrav 2:41.23 Stockholmskampen del 4 Enskede 20/9
23 Höjd 1.28 Stockholmskampen del 4 Enskede 20/9
1 Längd med zon 4.89 0,9 Veckans grenar Stockholm/E 13/6
2 Längd med zon 5.30 0,0 Huddingespelen  26/9
2 Längd med zon 5.38 0,0 Täby Open 15/8
5 Längd med zon 5.42 1,4 UDM PF13 Enskede 23/8
4 Längd med zon 5.48 0,0 Svealandsmästerskapen 13 år Bålsta 12/9
3 Tresteg med zon 10.33 -1,2 Stockholmskampen del 3 Täby 9/9
9 Kula 3.0 kg (P13 - P12) 8.89 UDM PF13 Enskede 23/8
2 Kula 3.0 kg (P13 - P12) 9.19 Rekordjakten 07#1 Sollentuna 6/6
6 Kula 3.0 kg (P13 - P12) 9.70 Täby Open 16/8
3 Diskus 0.6 kg (P13 - P12) 26.38 Turebergs Explosiva #6 Sollentuna/E 27/6
9 Diskus 0.6 kg (P13 - P12) 28.36 UDM PF13 Enskede 22/8
7 Diskus 0.6 kg (P13 - P12) 28.78 Stockholmskampen del 3 Täby 9/9
3 Slägga 3.0 kg (P13 - P12) 18.76 Turebergs Explosiva #6 Sollentuna/E 27/6
5 Slägga 3.0 kg (P13 - P12) 20.70 Stockholmskampen del 2 Sollentuna 14/5
4 Spjut 400 g (P13 - P12) 24.98 Turebergs Explosiva #6 Sollentuna/E 27/6
7 Spjut 400 g (P13 - P12) 29.69 Stockholmskampen del 4 Enskede 20/9
Antal starter: 32
Johan Eriksson 88
4 800m 1:51.75 Karlstad GP 8/7
4 800m 1:51.83 Turan 800/1500m Sollentuna 28/6
4h3 800m 1:52.21 SM Uppsala 15/8
2af 800m 1:52.79 Aros Invitational 1 Västerås 18/7
5bf 800m 1:53.62 Sollentuna GP Sollentuna 10/8
Antal starter: 5
Elsa Ershammar 07
13 Slägga 2.0 kg (F13 - F12) 15.18 Stockholmskampen del 2 Sollentuna 14/5
Antal starter: 1
Ella Fallope 06
2cf 80m 11.13 1,4 SAYO Sollentuna 8/8
3h1 80m 11.22 -0,3 UDM PF14 Tyresö 22/8
3bf 80m 11.39 -0,7 UDM PF14 Tyresö 22/8
4h2 100m 14.00 1,6 Turebergs Explosiva #5 Sollentuna 14/6
7h2 Medvind/okänd vind 13.82w 4,0 Turebergs Explosiva #7 Sollentuna 5/7
4 300m 44.95 Ärla Open Eskilstuna 1/7
6 300m 45.17 UDM PF14 Tyresö 23/8
3bf 400m 62.52 Julichansen 6 Eskilstuna 30/7
4h2 400m 63.41 Turebergs Explosiva #5 Sollentuna 14/6
5h2 400m 63.45 Turebergs Explosiva #7 Sollentuna 5/7
600m 1:46.16 Mångkamp Huddinge 28/6
800m 2:24.15 Kraftmätningen final, Sollentuna 5/9
2 800m 2:24.32 Svealandsmästerskapen 14 år Huddinge 13/9
5h1 800m 2:25:1m Veckans grenar 7, Sollentuna 30/5
5 800m 2:27.82 UDM PF14 Tyresö 22/8
3 800m 2:28.31 Kraftmätningen kval, Sollentuna 21/5
4 1500m 5:51.48 Ärla Open Eskilstuna 1/7
80m häck 76.2 cm (F15 - F14) 16.44 1,5 Mångkamp Huddinge 27/6
6 Höjd 1.27 Rekordjakten 05-06#1 Sollentuna 1/8
9 Höjd 1.32 Kraftmätningen kval, Sollentuna 21/5
Höjd 1.32 Mångkamp Huddinge 27/6
16 Höjd 1.34 UDM PF14 Tyresö 22/8
Längd 4.24 0,8 Mångkamp Huddinge 28/6
10 Medvind/okänd vind 4.24 Veckans grenar 1, Sollentuna 6/5
12 Kula 3.0 kg (F17 - F14) 8.18 UDM PF14 Tyresö 22/8
7 Kula 3.0 kg (F17 - F14) 8.48 Veckans grenar 3, Sollentuna 11/5
9 Kula 3.0 kg (F17 - F14) 8.48 Kraftmätningen kval, Sollentuna 21/5
Kula 3.0 kg (F17 - F14) 9.24 Mångkamp Huddinge 27/6
6 Diskus 0.75 kg (F15-F14) 18.44 Lilla Turebergskastet 1 Sollentuna/E 11/4
6 Diskus 0.75 kg (F15-F14) 22.05 SAYO Sollentuna/E 8/8
7 Spjut 500 g (F17 - F14) 19.21 Lilla Turebergskastet 1 Sollentuna/E 11/4
9 Spjut 500 g (F17 - F14) 19.78 Kraftmätningen kval, Sollentuna 21/5
6 Spjut 500 g (F17 - F14) 22.03 SAYO Sollentuna/E 7/8
5 Spjut 500 g (F17 - F14) 22.77 Rekordjakten 05-06#1 Sollentuna 1/8
7 Spjut 500 g (F17 - F14) 23.73 UDM PF14 Tyresö 22/8
Spjut 500 g (F17 - F14) 23.92 Mångkamp Huddinge 28/6
9 Sexkamp (F15) 2621 Mångkamp Huddinge 27-28/6
Antal starter: 37
Hedda Folkhage 03
6h1 100m 14.24 1,5 Turebergs Explosiva #5 Sollentuna 14/6
Antal starter: 1
Birger Forsberg 52
2 800m 2:44.06 DM Masters Greve DEN 23/8
11bf 800m 2:46.22 Viking Line spelen Huddinge 27/8
2 1500m 5:43.26 DM Masters Greve DEN 22/8
Antal starter: 3
Simon Forsberg 08
10 Tresteg med zon 6.81 0,3 Stockholmskampen del 2 Sollentuna 13/5
9 Diskus 0.6 kg (P13 - P12) 14.52 Stockholmskampen del 2 Sollentuna 14/5
Antal starter: 2
Jakob Forssmed 74
17 10000m 39:53.57 Långlöparnas kväll 2 Stockholm/S 30/6
Antal starter: 1
Vera Forssmed 07
11 600m 2:28.87 Stockholmskampen del 2 Sollentuna 13/5
23 Kula 2.0 kg (F13 - F12) 6.12 UDM PF13 Enskede 22/8
12 Slägga 2.0 kg (F13 - F12) 15.94 Stockholmskampen del 2 Sollentuna 14/5
Antal starter: 3
Sandra Friberg 94
Kula 9.18 Castorama nr 5 Sollentuna/E 11/10
Kula 9.50 Castorama nr 4 Sollentuna/E 27/9
Diskus 24.82 Castorama nr 5 Sollentuna/E 11/10
Diskus 25.74 Castorama nr 4 Sollentuna/E 27/9
Slägga 39.33 Castorama nr 4 Sollentuna/E 27/9
Spjut 23.38 Castorama nr 4 Sollentuna/E 27/9
Spjut 25.88 Castorama nr 5 Sollentuna/E 11/10
Castorama 2236 Castorama nr 4 Sollentuna/E 27/9
Antal starter: 8
Fredrik Frunck 03
1 Kula 10.58 Turebergskastet 13 Sollentuna/E 5/9
Kula 11.08 Castorama nr 2 Sollentuna/E 13/9
Kula 11.26 Castorama nr 5 Sollentuna/E 11/10
2 Kula 5.0 kg (P17) 13.64 Midgårdskastet Märsta 20/9
2 Kula 5.0 kg (P17) 13.80 Huddingespelen  26/9
3 Kula 5.0 kg (P17) 13.87 Turebergskastet 6 Sollentuna/E 24/5
Diskus 34.51 Castorama nr 2 Sollentuna/E 13/9
1 Diskus 1.5 kg (P17) 38.96 Halloweenkastet Sollentuna/E 31/10
6 Diskus 1.5 kg (P17) 39.80 Turebergs Explosiva #6 Sollentuna/E 27/6
3 Diskus 1.5 kg (P17) 39.87 Julichansen 5 Eskilstuna 26/7
2 Diskus 1.5 kg (P17) 41.09 Turebergskastet 13 Sollentuna/E 5/9
3 Diskus 1.5 kg (P17) 41.26 Turebergskastet 11 Sollentuna/E 2/8
2 Diskus 1.5 kg (P17) 41.35 Turebergskastet 1 Sollentuna/E 8/4
3 Diskus 1.5 kg (P17) 41.37 Turebergskastet 5 Sollentuna/E 3/5
2 Diskus 1.5 kg (P17) 41.56 Midgårdskastet Märsta 20/9
3 Diskus 1.5 kg (P17) 41.83 Turebergskastet 2 Sollentuna/E 11/4
2 Diskus 1.5 kg (P17) 42.03 Resultattävling Märsta 13/8
3 Diskus 1.5 kg (P17) 42.06 Turebergskastet 4 Sollentuna/E 25/4
2 Diskus 1.5 kg (P17) 42.77 Turebergskastet 3 Sollentuna/E 18/4
2 Diskus 1.5 kg (P17) 43.32 Turebergskastet 12 Sollentuna/E 19/8
4 Diskus 1.5 kg (P17) 43.43 Turebergskastet 6 Sollentuna/E 24/5
3 Diskus 1.5 kg (P17) 43.57 Huddingespelen  26/9
2 Diskus 1.5 kg (P17) 44.51 Turebergskastet 9 Sollentuna/E 14/6
9 Diskus 1.5 kg (P17) 45.15 USM kast Norrköping 22/8
Slägga 49.90 Castorama nr 2 Sollentuna/E 13/9
1 Slägga 6.0 kg (P19) 54.15 Turebergskastet 5 Sollentuna/E 3/5
2 Slägga 5.0 kg (P17) 57.39 Kasttävling Växjö 31/1
1 Slägga 5.0 kg (P17) 59.15 Turebergskastet 3 Sollentuna/E 18/4
1 Slägga 5.0 kg (P17) 59.51 Turebergskastet 6 Sollentuna/E 24/5
1 Slägga 5.0 kg (P17) 60.01 Julichansen 4 Eskilstuna 23/7
1 Slägga 5.0 kg (P17) 60.68 Turebergskastet 9 Sollentuna/E 14/6
1 Slägga 5.0 kg (P17) 60.92 Turebergskastet 5 Sollentuna/E 3/5
1 Slägga 5.0 kg (P17) 62.08 Midgårdskastet Märsta 20/9
1 Slägga 5.0 kg (P17) 62.19 Huddingespelen  27/9
2 Slägga 5.0 kg (P17) 63.25 USM kast Norrköping 21/8
4 Slägga 5.0 kg (P17) 63.88 Landslagsutmaningen Söderhamn 8/8
1 Slägga 5.0 kg (P17) 64.42 Turebergskastet 2 Sollentuna/E 11/4
2 Spjut 44.10 Turebergskastet 6 Sollentuna/E 24/5
Spjut 47.17 Castorama nr 2 Sollentuna/E 13/9
1 Spjut 700 g (P17) 43.04 Midgårdskastet Märsta 20/9
1 Spjut 700 g (P17) 44.82 Huddingespelen  27/9
Castorama 2505 Castorama nr 2 Sollentuna/E 13/9
Antal starter: 41
Iker Garcia Lundström 07
7 600m 1:43.53 UDM PF13 Enskede 22/8
6 1500m 5:05.60 UDM PF13 Enskede 23/8
6h2 1500m 5:16.90 Turebergs Explosiva #7 Sollentuna 5/7
3 Hinder ca 794m med vattengrav 2:36.40 Stockholmskampen del 4 Enskede 20/9
Antal starter: 4
Annie Grindange 06
5cf 80m 11.42 1,4 SAYO Sollentuna 8/8
40 80m häck 76.2 cm (F15 - F14) 13.32 2,0 Kraftmätningen final, Sollentuna 5/9
3h3 80m häck 76.2 cm (F15 - F14) 13.79 -1,1 UDM PF14 Tyresö 23/8
6af 80m häck 76.2 cm (F15 - F14) 14.96 0,0 UDM PF14 Tyresö 23/8
7bf 80m häck 76.2 cm (F15 - F14) 28.88 -2,1 SAYO Sollentuna 9/8
7 Höjd 1.48 UDM PF14 Tyresö 22/8
Höjd 1.52 Kraftmätningen final, Sollentuna 5/9
Längd 3.84 1,0 UDM PF14 Tyresö 23/8
Längd 4.51 1,7 Veckans grenar 2, Sollentuna 10/5
Längd 4.59 1,1 Kraftmätningen final, Sollentuna 5/9
19 Medvind/okänd vind 4.08w 2,6 UDM PF14 Tyresö 23/8
16 Medvind/okänd vind 4.64w 3,3 SAYO Sollentuna 8/8
4 Medvind/okänd vind 4.67w 4,4 Veckans grenar 2, Sollentuna 10/5
2 Medvind/okänd vind 4.81 Veckans grenar 1, Sollentuna 6/5
8 Kula 3.0 kg (F17 - F14) 7.46 Lilla Turebergskastet 2 Sollentuna/E 25/4
Kula 3.0 kg (F17 - F14) 7.74 Kraftmätningen final, Sollentuna 5/9
9 Kula 3.0 kg (F17 - F14) 7.89 SAYO Sollentuna/E 7/8
8 Kula 3.0 kg (F17 - F14) 8.01 Veckans grenar 3, Sollentuna 11/5
7 Diskus 0.75 kg (F15-F14) 16.89 Lilla Turebergskastet 1 Sollentuna/E 11/4
8 Spjut 500 g (F17 - F14) 14.65 Lilla Turebergskastet 1 Sollentuna/E 11/4
7 Spjut 500 g (F17 - F14) 16.05 Rekordjakten 05-06#1 Sollentuna 1/8
Spjut 500 g (F17 - F14) 18.32 Kraftmätningen final, Sollentuna 5/9
9 Spjut 500 g (F17 - F14) 18.36 SAYO Sollentuna/E 7/8
3 Spjut 500 g (F17 - F14) 19.28 Visby 6/7
Antal starter: 24
Klara Grundin 06
6h2 800m 2:39.4m Veckans grenar 7, Sollentuna 30/5
5 800m 2:42.90 Kraftmätningen kval, Sollentuna 21/5
800m 2:47.38 Kraftmätningen final, Sollentuna 5/9
Antal starter: 3
Saga Gustafsson 07
11 600m 2:13.53 UDM PF13 Enskede 22/8
9 600m 2:13.94 Stockholmskampen del 2 Sollentuna 13/5
18 Kula 2.0 kg (F13 - F12) 7.44 UDM PF13 Enskede 22/8
8 Slägga 2.0 kg (F13 - F12) 19.16 Stockholmskampen del 2 Sollentuna 14/5
Antal starter: 4
Lorena Guzman 04
6bf 100m 14.18 1,5 SAYO Sollentuna 8/8
5h3 400m 66.68 Turebergs Explosiva #7 Sollentuna 5/7
2 300m häck 76.2 cm (F19 - F14) 53.40 Turebergs Explosiva #5 Sollentuna 14/6
Antal starter: 3
Edvin Hagberg 99
1 400m 49.14 Turebergs snabba 1 6/8
5 400m 50.15 JSM löpning Linköping 22/8
10 1500m 4:02.13 Aros Invitational del 3 Västerås 1/9
2cf 1500m 4:05.92 Göteborg GP Göteborg/S 29/8
4h3 1500m 4:07.56 Juliettan Huddinge 11/7
5 1500m 4:08.33 JSM löpning Linköping 22/8
Kula 10.66 Castorama nr 5 Sollentuna/E 11/10
2 Kula 11.13 Turebergs Explosiva #6 Sollentuna 28/6
Diskus 35.06 Castorama nr 5 Sollentuna/E 11/10
Slägga 30.93 Castorama nr 5 Sollentuna/E 11/10
2 Spjut 48.43 SAYO Sollentuna/E 7/8
  Spjut 49.80 Castorama nr 5 Sollentuna/E 11/10
2 Spjut 51.45 Turebergs Explosiva #6 Sollentuna/E 27/6
5 Spjut 53.98 JSM kast Norrköping 23/8
Castorama 2228 Castorama nr 5 Sollentuna/E 11/10
Antal starter: 15
Lina Hagberg 01
Kula 9.60 Castorama nr 5 Sollentuna/E 11/10
Diskus 26.65 Castorama nr 5 Sollentuna/E 11/10
1 Slägga 43.35 Halloweenkastet Sollentuna/E 31/10
Slägga 38.25 Castorama nr 5 Sollentuna/E 11/10
Spjut 34.81 Castorama nr 5 Sollentuna/E 11/10
Castorama 2455 Castorama nr 5 Sollentuna/E 11/10
Antal starter: 6
Ayla Hallberg Hossain 06
1h1 80m 10.02 1,7 Turebergs Explosiva #7 Sollentuna 5/7
1af 80m 10.13 -0,6 UDM PF14 Tyresö 22/8
1 80m 10.23 1,1 Huddingespelen  26/9
1af 80m 10.24 1,0 SAYO Sollentuna 8/8
1h3 80m 10.31 -0,8 Täby Open 15/8
1h1 80m 10.32 0,9 Huddingespelen  26/9
1h2 80m 10.34 0,0 UDM PF14 Tyresö 22/8
1 80m 10.58 -2,4 Täby Open 15/8
1h1 100m 12.38 1,5 Turebergs Explosiva #5 Sollentuna 14/6
1bf 200m 26.26 -1,3 SAYO Sollentuna 9/8
1 300m 41.44 Huddingespelen  27/9
1 300m 42.51 UDM PF14 Tyresö 23/8
5h1 400m 58.69 Turebergs Explosiva #7 Sollentuna 5/7
3h1 400m 58.85 Turebergs Explosiva #5 Sollentuna 14/6
600m 1:50.58 Mångkamp Huddinge 28/6
80m häck 76.2 cm (F15 - F14) 12.09 1,8 Mångkamp Huddinge 27/6
1h2 80m häck 76.2 cm (F15 - F14) 12.18 1,1 Kraftmätningen kval, Sollentuna 21/5
1 80m häck 76.2 cm (F15 - F14) 12.21 0,4 Julitvåan Huddinge 25/7
2 80m häck 76.2 cm (F15 - F14) 12.27 -0,2 Täby Open 16/8
1h1 80m häck 76.2 cm (F15 - F14) 12.41 0,0 Täby Open 16/8
6 Medvind/okänd vind 12.23w 2,5 Kraftmätningen final, Sollentuna 5/9
6 Höjd 1.62 Christian Augustsson Invitational Kristinehamn 2/7
Höjd 1.62 Mångkamp Huddinge 27/6
1 Höjd 1.70 UDM PF14 Tyresö 22/8
1 Höjd 1.70 Svealandsmästerskapen 14 år Huddinge 13/9
1 Höjd 1.72 Kraftmätningen kval, Sollentuna 21/5
Höjd 1.72 Kraftmätningen final, Sollentuna 5/9
Längd 5.16 0,0 UDM PF14 Tyresö 23/8
1 Längd 5.28 0,0 Svealandsmästerskapen 14 år Huddinge 13/9
Längd 5.33 -1,0 Julitvåan Huddinge 25/7
Längd 5.35 0,5 Mångkamp Huddinge 28/6
1 Längd 5.35 0,0 Huddingespelen  26/9
1 Längd 5.36 0,1 Kraftmätningen kval, Sollentuna 21/5
Längd 5.38 0,9 Kraftmätningen final, Sollentuna 5/9
Längd 5.41 1,1 SAYO Sollentuna 8/8
1 Längd 5.46 0,8 Veckans grenar 2, Sollentuna 10/5
1 Längd 5.48 1,1 Täby Open 15/8
1 Medvind/okänd vind 5.24w 2,1 UDM PF14 Tyresö 23/8
1 Medvind/okänd vind 5.34 Veckans grenar 1, Sollentuna 6/5
2 Medvind/okänd vind 5.47w 2,3 Julitvåan Huddinge 25/7
1 Medvind/okänd vind 5.65w 2,1 SAYO Sollentuna 8/8
1 Tresteg 10.83 0,0 UDM PF14 Tyresö 22/8
1 Tresteg 11.06 1,4 Rekordjakten 05-06#1 Sollentuna 1/8
6 Kula 3.0 kg (F17 - F14) 9.10 Lilla Turebergskastet 2 Sollentuna/E 25/4
6 Kula 3.0 kg (F17 - F14) 9.40 Kraftmätningen kval, Sollentuna 21/5
5 Kula 3.0 kg (F17 - F14) 9.58 Huddingespelen  27/9
Kula 3.0 kg (F17 - F14) 9.66 Mångkamp Huddinge 27/6
3 Diskus 0.75 kg (F15-F14) 24.51 Lilla Turebergskastet 1 Sollentuna/E 11/4
11 Spjut 500 g (F17 - F14) 17.83 Kraftmätningen kval, Sollentuna 21/5
6 Spjut 500 g (F17 - F14) 21.85 Rekordjakten 05-06#1 Sollentuna 1/8
5 Spjut 500 g (F17 - F14) 23.65 Lilla Turebergskastet 1 Sollentuna/E 11/4
Spjut 500 g (F17 - F14) 24.46 Mångkamp Huddinge 28/6
1 Sexkamp (F15) 3767 Mångkamp Huddinge 27-28/6
Antal starter: 53
Edvin Hansen Tydén 07
5 60m 8.19 1,6 Stockholmskampen del 4 Enskede 20/9
5 200m 27.70 -3,0 UDM PF13 Enskede 23/8
3 600m 1:49.51 Stockholmskampen del 2 Sollentuna 13/5
Längd med zon 4.52 0,0 UDM PF13 Enskede 23/8
9 Medvind/okänd vind 4.72w 2,2 UDM PF13 Enskede 23/8
10 Spjut 400 g (P13 - P12) 24.27 UDM PF13 Enskede 23/8
Antal starter: 6
Nick Heidarian 03
1h2 100m 11.83 0,8 Turebergs Explosiva #5 Sollentuna 14/6
7h2 100m 11.83 0,8 Turebergs Explosiva #7 Sollentuna 5/7
1bf Medvind/okänd vind 11.36w 2,2 SAYO Sollentuna 8/8
3h2 Medvind/okänd vind 24.27w 2,7 Turebergs Explosiva #6 Sollentuna 28/6
Längd 5.93 2,0 SAYO Sollentuna 7/8
2 Medvind/okänd vind 6.50w 3,0 SAYO Sollentuna 7/8
Antal starter: 6
Hanna Hermansson 89
2 800m 2:02.66 Zagreb CRO 15/9
2 800m 2:04.95 SM Uppsala 16/8
4 800m 2:05.92 Karlstad GP 8/7
1 800m 2:06.24 Bannister Running Invitation #5 Göteborg/S 25/7
2h1 800m 2:10.65 SM Uppsala 15/8
7 1500m 4:07.07 Ostrava CZE 8/9
5 1500m 4:07.35 Marseille FRA 3/9
9 1500m 4:09.51 Bauhausgalan Stockholm/S 23/8
1 1500m 4:10.39 Sommerlöp 4, Oslo NOR 4/8
6 1500m 4:11.33 Göteborg GP Göteborg/S 29/8
2 1500m 4:13.06 Sollentuna GP Sollentuna 10/8
2 1500m 4:14.30 Bannister Running Invitation #4 Göteborg/S 18/7
1 1500m 4:16.07 SM Uppsala 15/8
2 1500m 4:16.56 Finnkampen Tammerfors 5/9
2h2 1500m 4:33.71 SM Uppsala 14/8
1 3000m mix 8:59.57 mix Närkeracet Hallsberg 1/8
3 5000m mix 16:23.25 mix Juliettan Huddinge 11/7
Antal starter: 17
Filip Hessle 06
9h2 800m 2:43.8m Veckans grenar 7, Sollentuna 30/5
Antal starter: 1
Saga Hjelmeland Björnsson 07
28 Medvind/okänd vind 9.39w 2,1 Stockholmskampen del 4 Enskede 20/9
6 600m 2:01.84 Stockholmskampen del 2 Sollentuna 13/5
16 Höjd 1.28 Stockholmskampen del 4 Enskede 20/9
21 Spjut 400 g (F13 - F12) 16.17 Stockholmskampen del 4 Enskede 20/9
Antal starter: 4
Conor Hogan 04
6h1 800m 2:08.53 Turebergs Explosiva #6 Sollentuna 28/6
5 1500m 4:25.59 USM löpning Norrköring 30/8
5h1 1500m 4:27.75 Turebergs Explosiva #7 Sollentuna 5/7
7 1500m 4:28.79 SAYO Sollentuna 8/8
2 300m häck 83.8 cm (P17) 44.24 Turebergs Explosiva #5 Sollentuna 14/6
8 300m häck 83.8 cm (P17) 44.39 USM löpning Norrköring 29/8
1 2000m hinder 6:41.12 Huddingespelen  27/9
Antal starter: 7
Niamh Hogan 07
Tresteg med zon 9.10 0,3 Stockholmskampen del 3 Täby 9/9
9 Medvind/okänd vind 9.40w 2,1 Stockholmskampen del 3 Täby 9/9
4 Diskus 0.6 kg (F13 - F12) 21.46 Stockholmskampen del 3 Täby 9/9
6 Slägga 2.0 kg (F13 - F12) 21.83 Stockholmskampen del 2 Sollentuna 14/5
Antal starter: 4
Emil Holm 01
Kula 9.20 Castorama nr 4 Sollentuna/E 27/9
Kula 11.59 Castorama nr 1 Sollentuna/E 5/9
Diskus 33.69 Castorama nr 4 Sollentuna/E 27/9
2 Diskus 1.75 kg (P19) 39.02 Sollentuna GP Sollentuna 10/8
1 Diskus 1.75 kg (P19) 40.75 Resultattävling Märsta 13/8
1 Diskus 1.75 kg (P19) 41.66 Turebergskastet 11 Sollentuna/E 2/8
1 Diskus 1.75 kg (P19) 41.85 Turebergskastet 13 Sollentuna/E 5/9
2 Diskus 1.75 kg (P19) 42.53 Turebergskastet 2 Sollentuna/E 11/4
1 Diskus 1.75 kg (P19) 42.54 Kasttävling Uppsala 3/9
2 Diskus 1.75 kg (P19) 43.22 Turebergskastet 1 Sollentuna/E 8/4
2 Diskus 1.75 kg (P19) 44.38 Turebergskastet 12 Sollentuna/E 19/8
6 Diskus 1.75 kg (P19) 46.20 JSM kast Norrköping 22/8
Slägga 26.00 Castorama nr 4 Sollentuna/E 27/9
Slägga 28.61 Castorama nr 1 Sollentuna/E 5/9
Spjut 34.04 Castorama nr 4 Sollentuna/E 27/9
Spjut 34.99 Castorama nr 1 Sollentuna/E 5/9
Castorama 1448 Castorama nr 1 Sollentuna/E 5/9
Castorama 1767 Castorama nr 4 Sollentuna/E 27/9
Antal starter: 18
Viktor Holm 07
4bf 60m 8.71 -1,3 UDM PF13 Enskede 22/8
4h3 60m 8.72 -1,8 UDM PF13 Enskede 22/8
10 Medvind/okänd vind 8.53w 2,1 Stockholmskampen del 4 Enskede 20/9
3h1 60m häck 76.2 cm (P13 - P12) 10.57 -0,7 UDM PF13 Enskede 23/8
6 60m häck 76.2 cm (P13 - P12) 10.74 0,3 UDM PF13 Enskede 23/8
11 Hinder ca 794m med vattengrav 2:50.97 Stockholmskampen del 4 Enskede 20/9
14 Höjd 1.40 Stockholmskampen del 4 Enskede 20/9
10 Längd med zon 4.70 1,9 UDM PF13 Enskede 23/8
17 Spjut 400 g (P13 - P12) 22.83 Stockholmskampen del 4 Enskede 20/9
Antal starter: 9
Elias Hovmöller 08
6 Tresteg med zon 8.32 -0,1 Stockholmskampen del 2 Sollentuna 13/5
Antal starter: 1
Leonardo Huayana Fernandez 04
4 400m 56.26 SAYO Sollentuna 8/8
3h2 400m 58.05 Turebergs Explosiva #5 Sollentuna 14/6
4 800m 2:10.88 Brommaspelen Stockholm/S 6/9
4bf 800m 2:11.98 SAYO Sollentuna 9/8
Antal starter: 4
Edvin Huss 07
4 600m 1:51.45 Stockholmskampen del 2 Sollentuna 13/5
Antal starter: 1
Casper Håkansson 07
25 60m 9.38 0,6 Stockholmskampen del 4 Enskede 20/9
15 Höjd 1.40 Stockholmskampen del 4 Enskede 20/9
Antal starter: 2
Erik Håkansson 07
6h1 60m 9.34 -2,7 UDM PF13 Enskede 22/8
17 Medvind/okänd vind 9.09w 2,1 Stockholmskampen del 4 Enskede 20/9
6h3 80m 11.70 1,9 Turebergs Explosiva #7 Sollentuna 5/7
6 200m 30.09 -0,2 UDM PF13 Enskede 23/8
6 600m 1:57.13 Stockholmskampen del 2 Sollentuna 13/5
5 200m häck 68.6 cm (P13) 34.95 -0,8 Stockholmskampen del 3 Täby 9/9
12 Hinder ca 794m med vattengrav 2:51.27 Stockholmskampen del 4 Enskede 20/9
7 Höjd 1.44 UDM PF13 Enskede 22/8
12 Höjd 1.44 Stockholmskampen del 4 Enskede 20/9
Längd med zon 3.92 -1,7 UDM PF13 Enskede 23/8
13 Medvind/okänd vind 4.43w 2,6 UDM PF13 Enskede 23/8
3 Tresteg med zon 9.55 -2,9 Rekordjakten 07#1 Sollentuna 6/6
Tresteg med zon 9.74 1,4 Stockholmskampen del 3 Täby 9/9
7 Tresteg med zon 9.95 0,1 UDM PF13 Enskede 22/8
5 Medvind/okänd vind 9.78w 3,0 Stockholmskampen del 3 Täby 9/9
4 Kula 3.0 kg (P13 - P12) 8.29 Rekordjakten 07#1 Sollentuna 6/6
11 Kula 3.0 kg (P13 - P12) 8.75 UDM PF13 Enskede 23/8
6 Diskus 0.6 kg (P13 - P12) 29.02 Stockholmskampen del 3 Täby 9/9
4 Slägga 3.0 kg (P13 - P12) 21.05 Stockholmskampen del 2 Sollentuna 14/5
12 Spjut 400 g (P13 - P12) 24.39 Stockholmskampen del 4 Enskede 20/9
Antal starter: 20
Magnus Ingvarsson 70
8h3 200m 28.78 1,9 Turebergs Explosiva #6 Sollentuna 28/6
Antal starter: 1
Sara Ivarsson 08
1 600m 1:57.51 Stockholmskampen del 3 Täby 9/9
2 Tresteg med zon 8.45 0,6 Stockholmskampen del 2 Sollentuna 13/5
Antal starter: 2
Alva Jobson Orrmo 06
1 Höjd 1.40 05/06-kampen Sollentuna 21/5
4 Längd 3.64 1,0 05/06-kampen Sollentuna 21/5
4 Kula 3.0 kg (F17 - F14) 6.62 05/06-kampen Sollentuna 21/5
2 Spjut 500 g (F17 - F14) 15.06 05/06-kampen Sollentuna 21/5
Antal starter: 4
Emil Johansson 02
1h1 80m 9.01 1,6 Turebergs Explosiva #7 Sollentuna 5/7
2 100m 10.61 1,9 JSM löpning Linköping 22/8
2h1 100m 10.76 1,2 JSM löpning Linköping 22/8
1af 100m 10.78 0,2 Täby Open 16/8
4f2 Medvind/okänd vind 10.66w 2,2 Skararacet 11/7
7f1 Medvind/okänd vind 10.73w 2,6 Skararacet 11/7
2h1 Medvind/okänd vind 10.78w 2,2 Turebergs Explosiva #5 Sollentuna 14/6
2h1 Medvind/okänd vind 10.92w 2,8 Turebergs Explosiva #7 Sollentuna 5/7
4 200m 21.74 -0,7 Sollentuna GP Sollentuna 10/8
3h3 200m 21.84 -2,4 SM Uppsala 15/8
1 200m 22.00 -1,9 Resultattävling Norrtälje 6/8
1 200m 22.38 1,8 Veckans grenar 6, Sollentuna 21/5
1h1 Medvind/okänd vind 21.88w 2,4 Turebergs Explosiva #6 Sollentuna 28/6
1 300m 34.54 Ärla Open Eskilstuna 1/7
1 400m 46.95 Finnkampen Tammerfors 5/9
2 400m 47.51 SM Uppsala 15/8
1 400m 47.73 JSM löpning Linköping 22/8
8 400m 47.84 Bauhausgalan Stockholm/S 23/8
3 400m 48.01 Karlstad GP 8/7
1h1 400m 48.38 SM Uppsala 14/8
1 400m 48.45 Landslagsutmaningen Söderhamn 8/8
Kula 8.37 Castorama nr 5 Sollentuna/E 11/10
Diskus 21.95 Castorama nr 5 Sollentuna/E 11/10
Slägga 15.35 Castorama nr 5 Sollentuna/E 11/10
Spjut 23.60 Castorama nr 5 Sollentuna/E 11/10
Castorama 1004 Castorama nr 5 Sollentuna/E 11/10
Antal starter: 26
Gustav Johansson 08
6 Diskus 0.6 kg (P13 - P12) 15.90 Stockholmskampen del 2 Sollentuna 14/5
Antal starter: 1
Lara Johnsson 05
6bf 80m 11.46 1,5 SAYO Sollentuna 8/8
6h3 80m 11.78 -0,8 Täby Open 15/8
600m 2:07.89 USM Mångkamp Huddinge 2/8
600m 2:10.19 Mångkamp Huddinge 28/6
80m häck 76.2 cm (F15 - F14) 14.04 1,5 Mångkamp Huddinge 27/6
4h1 80m häck 76.2 cm (F15 - F14) 14.09 1,1 Kraftmätningen kval, Sollentuna 21/5
5bf 80m häck 76.2 cm (F15 - F14) 14.21 -2,1 SAYO Sollentuna 9/8
62 80m häck 76.2 cm (F15 - F14) 14.27 2,0 Kraftmätningen final, Sollentuna 5/9
80m häck 76.2 cm (F15 - F14) 14.43 0,8 USM Mångkamp Huddinge 1/8
8 Höjd 1.32 Kraftmätningen kval, Sollentuna 21/5
Höjd 1.35 Mångkamp Huddinge 27/6
Höjd 1.35 USM Mångkamp Huddinge 1/8
4 Höjd 1.42 Veckans grenar 8, Sollentuna 30/5
6 Längd 4.23 1,5 Veckans grenar 2, Sollentuna 10/5
Längd 4.34 0,8 Mångkamp Huddinge 28/6
Längd 4.52 0,7 SAYO Sollentuna 8/8
6 Längd 4.64 0,2 Kraftmätningen kval, Sollentuna 21/5
5 Längd 4.73 1,7 Täby Open 15/8
Längd 4.78 0,5 Kraftmätningen final, Sollentuna 5/9
Längd 4.79 -2,3 USM Mångkamp Huddinge 2/8
9 Medvind/okänd vind 4.31 Veckans grenar 1, Sollentuna 6/5
12 Medvind/okänd vind 4.72w 2,7 SAYO Sollentuna 8/8
Medvind/okänd vind 4.83w 2,9 Kraftmätningen final, Sollentuna 5/9
6 Tresteg 9.76 0,5 Rekordjakten 05-06#1 Sollentuna 1/8
Kula 3.0 kg (F17 - F14) 8.43 USM Mångkamp Huddinge 1/8
10 Kula 3.0 kg (F17 - F14) 8.52 SAYO Sollentuna/E 7/8
8 Kula 3.0 kg (F17 - F14) 8.93 Kraftmätningen kval, Sollentuna 21/5
6 Kula 3.0 kg (F17 - F14) 9.02 Veckans grenar 3, Sollentuna 11/5
Kula 3.0 kg (F17 - F14) 9.15 Mångkamp Huddinge 27/6
Spjut 500 g (F17 - F14) 16.67 Mångkamp Huddinge 28/6
Spjut 500 g (F17 - F14) 18.83 USM Mångkamp Huddinge 2/8
10 Sexkamp (F15) 2439 Mångkamp Huddinge 27-28/6
20 Sexkamp (F15) 2526 USM Mångkamp Huddinge 1-2/8
Antal starter: 33
Christian Josefsson 68
Medvind/okänd vind 26.43w 6,0 VSM-mångkamp Västerås 13/9
1500m 5:32.34 VSM-mångkamp Västerås 13/9
Längd 5.13 1,6 VSM-mångkamp Västerås 13/9
Kula 8.92 Castorama nr 5 Sollentuna/E 11/10
Kula 6.0 kg (M50 - M55) 8.49 VSM Kastfemkamp Huddinge 20/9
Diskus 24.55 Castorama nr 5 Sollentuna/E 11/10
Diskus 1.5 kg (M50 - M55) 31.85 VSM-mångkamp Västerås 13/9
Diskus 1.5 kg (M50 - M55) 33.85 VSM Kastfemkamp Huddinge 20/9
Slägga 21.21 Castorama nr 5 Sollentuna/E 11/10
Slägga 5.0 kg (M50 -M55) 23.67 VSM Kastfemkamp Huddinge 20/9
Spjut  47.07 Castorama nr 5 Sollentuna/E 11/10
Spjut 700g (M50 - M55) 50.12 VSM Kastfemkamp Huddinge 20/9
Spjut 700g (M50 - M55) 51.72 VSM-mångkamp Västerås 13/9
Vikt 11.34 kg (M50 - M55) 10.78 VSM Kastfemkamp Huddinge 20/9
1 Femkamp M50 3304 VSM-mångkamp Västerås 13/9
4 Kastfemkamp (M50) 2644 VSM Kastfemkamp Huddinge 20/9
Castorama 1632 Castorama nr 5 Sollentuna/E 11/10
Antal starter: 17
Sofia Jäger Stenberg 94
Kula 10.35 Castorama nr 2 Sollentuna/E 13/9
Kula 10.87 Castorama nr 3 Sollentuna/E 22/9
Diskus 28.29 Castorama nr 3 Sollentuna/E 22/9
Diskus 29.59 Castorama nr 2 Sollentuna/E 13/9
Slägga 23.55 Castorama nr 2 Sollentuna/E 13/9
Slägga 26.01 Castorama nr 3 Sollentuna/E 22/9
Spjut 25.22 Castorama nr 2 Sollentuna/E 13/9
Spjut 28.19 Castorama nr 3 Sollentuna/E 22/9
Castorama 2133 Castorama nr 2 Sollentuna/E 13/9
Castorama 2244 Castorama nr 3 Sollentuna/E 22/9
Antal starter: 10
Elsa Kagevik 06
1h4 80m 10.51 0,3 UDM PF14 Tyresö 22/8
1 80m 10.55 -1,4 Svealandsmästerskapen 14 år Huddinge 13/9
4h1 80m 10.60 1,7 Turebergs Explosiva #7 Sollentuna 5/7
3af 80m 10.63 1,0 SAYO Sollentuna 8/8
3af 80m 10.70 -0,6 UDM PF14 Tyresö 22/8
2 80m 10.96 -3,0 Hammarby sommarspel 2 Stockholm/E 13/6
1h2 100m 13.15 1,6 Turebergs Explosiva #5 Sollentuna 14/6
1 200m 27.02 1,2 Julichansen 3 Eskilstuna 16/7
4bf 200m 27.13 -1,3 SAYO Sollentuna 9/8
4bf 200m 27.87 -1,7 Julitvåan Huddinge 25/7
1 300m 41.83 Svealandsmästerskapen 14 år Huddinge 13/9
2 300m 42.20 Huddingespelen  27/9
2 300m 43.38 UDM PF14 Tyresö 23/8
2 300m 43.96 Julichansen 3 Eskilstuna 16/7
3 300m 44.08 Ärla Open Eskilstuna 1/7
1h2 400m 60.26 Turebergs Explosiva #7 Sollentuna 5/7
1h2 400m 61.79 Turebergs Explosiva #5 Sollentuna 14/6
600m 1:44.14 Mångkamp Huddinge 28/6
600m 1:46.45 Säsongsmångkampen Nyköping 20/9
800m 2:24.00 Kraftmätningen final, Sollentuna 5/9
5h1 800m 2:24.1m Veckans grenar 7, Sollentuna 30/5
3 800m 2:24.82 UDM PF14 Tyresö 22/8
2 800m 2:26.18 Kraftmätningen kval, Sollentuna 21/5
8 800m 2:26:2m Hässelby 9/5
1 2000m 7:13.46 mix Huddingespelen  26/9
7 2000m 7:21.61 Veckans grenar Västerås 24/6
3bf 80m häck 76.2 cm (F15 - F14) 13.72 -2,1 SAYO Sollentuna 9/8
80m häck 76.2 cm (F15 - F14) 13.80 0,4 Säsongsmångkampen Nyköping 20/9
80m häck 76.2 cm (F15 - F14) 15.20 1,5 Mångkamp Huddinge 27/6
3 300m häck 76.2 cm (F19 - F14) 48.55 Julitvåan Huddinge 25/7
7 Höjd 1.36 Kraftmätningen kval, Sollentuna 21/5
6 Höjd 1.38 Veckans grenar 8, Sollentuna 30/5
Höjd 1.41 Mångkamp Huddinge 27/6
Höjd 1.45 Säsongsmångkampen Nyköping 20/9
2 Stav 1.70 Veckans grenar 4, Sollentuna 15/5
Längd 4.34 1,6 SAYO Sollentuna 8/8
6 Längd 4.74 1,2 UDM PF14 Tyresö 23/8
Längd 4.74 1,3 Mångkamp Huddinge 28/6
3 Längd 4.90 0,7 Kraftmätningen kval, Sollentuna 21/5
Längd 4.91 1,9 Säsongsmångkampen Nyköping 20/9
5 Medvind/okänd vind 4.61 Veckans grenar 1, Sollentuna 6/5
Medvind/okänd vind 4.82w 4,3 Kraftmätningen final, Sollentuna 5/9
8 Medvind/okänd vind 4.97w 2,6 SAYO Sollentuna 8/8
10 Kula 3.0 kg (F17 - F14) 8.47 Kraftmätningen kval, Sollentuna 21/5
7 Kula 3.0 kg (F17 - F14) 8.60 Lilla Turebergskastet 2 Sollentuna/E 25/4
Kula 3.0 kg (F17 - F14) 8.91 Mångkamp Huddinge 27/6
8 Kula 3.0 kg (F17 - F14) 8.94 SAYO Sollentuna/E 7/8
5 Diskus 0.75 kg (F15-F14) 19.14 Lilla Turebergskastet 1 Sollentuna/E 11/4
10 Slägga 3.0 kg (F17 - F14) 20.05 SAYO Sollentun/E 9/8
Spjut 500 g (F17 - F14) 15.47 Säsongsmångkampen Nyköping 20/9
7 Spjut 500 g (F17 - F14) 20.84 Kraftmätningen kval, Sollentuna 21/5
6 Spjut 500 g (F17 - F14) 21.29 Lilla Turebergskastet 1 Sollentuna/E 11/4
10 Spjut 500 g (F17 - F14) 22.07 UDM PF14 Tyresö 22/8
Spjut 500 g (F17 - F14) 25.21 Mångkamp Huddinge 28/6
Spjut 500 g (F17 - F14) 25.69 Kraftmätningen final, Sollentuna 5/9
5 Spjut 500 g (F17 - F14) 26.05 SAYO Sollentuna/E 7/8
Femkamp (F15) 2598 Säsongsmångkampen Nyköping 20/9
6 Sexkamp (F15) 3013 Mångkamp Huddinge 27-28/6
Antal starter: 58
Dennis Karanda 89
1 100m 11.95 -0,9 Resultattävling Märsta 6/9
Antal starter: 1
Ulla Karnebäck 53
5h3 100m 15.74 1,3 Turebergs Explosiva #7 Sollentuna 5/7
5h2 100m 16.03 1,6 Turebergs Explosiva #5 Sollentuna 14/6
6h2 200m 33.59 0,0 Turebergs Explosiva #6 Sollentuna 28/6
8h3 400m 74.74 Turebergs Explosiva #7 Sollentuna 5/7
2 600m mix 2:04.16 mix Spårvägen Stockholm/S 29/8
2 800m mix 2:57.02 mix Resultattävling Norrtälje 6/8
6h3 800m 2:59.74 Bärsäkaloppet Märsta 3/10
800m 3:06.28 VSM-mångkamp Västerås 13/9
10 KM 29:31 SM 10 km Anderstorp 10/10
Medvind/okänd vind 16.92w 3,0 VSM-mångkamp Västerås 13/9
1 300m häck 68.6 cm (K60 - ) 60.28 Turebergs Explosiva #5 Sollentuna 14/6
Höjd 1.08 VSM-mångkamp Västerås 13/9
Medvind/okänd vind 3.56w 2,2 VSM-mångkamp Västerås 13/9
Kula 3.0 kg (K50 - ) 6.43 VSM-mångkamp Västerås 13/9
1 Femkamp K65 3672 VSM-mångkamp Västerås 13/9
Antal starter: 15
Valter Kjellberg 04
7 400m 52.58 USM löpning Norrköring 30/8
3 400m 54.13 SAYO Sollentuna 8/8
6h2 400m 54.88 Turebergs Explosiva #7 Sollentuna 5/7
2h2 400m 55.17 Turebergs Explosiva #5 Sollentuna 14/6
4 800m 2:01.31 Täby Open 15/8
7 800m 2:01.38 USM löpning Norrköring 29/8
1 800m 2:01.53 Brommaspelen Stockholm/S 6/9
3af 800m 2:03.11 SAYO Sollentuna 9/8
2h1 800m 2:03.99 Turebergs Explosiva #6 Sollentuna 28/6
2 2000m hinder 6:41.90 Huddingespelen  27/9
1 Höjd 1.70 Huddingespelen  26/9
1 Höjd 1.75 Rekordjakten 05-06#1 Sollentuna 1/8
4 Höjd 1.75 USM Hopp Sollentuna 23/8
2 Höjd 1.78 SAYO Sollentuna 7/8
Antal starter: 14
Vera Kjellgren 08
9 Tresteg med zon 7.17 0,0 Stockholmskampen del 2 Sollentuna 13/5
3 Diskus 0.6 kg (F13 - F12) 12.10 Stockholmskampen del 2 Sollentuna 14/5
Antal starter: 2
Zara Klouda 07
17 60m 9.10 1,1 Stockholmskampen del 4 Enskede 20/9
1 600m 1:45.05 Stockholmskampen del 2 Sollentuna 13/5
3h1 800m 2:23.4m Veckans grenar 7, Sollentuna 30/5
1 800m 2:24.50 Kraftmätningen kval, Sollentuna 21/5
800m 2:24.57 Kraftmätningen final, Sollentuna 5/9
3 800m 2:29.36 Brommaspelen Stockholm/S 6/9
5 1500m 5:08.82 UDM PF13 Enskede 23/8
1 1500m 5:08.9m Veckans grenar 9 Sollentuna 6/6
3 200m häck 68.6 cm (F13) 34.69 -0,7 Stockholmskampen del 3 Täby 9/9
5 Hinder ca 794m med vattengrav 2:39.63 Stockholmskampen del 4 Enskede 20/9
3 Stav 2.05 Svealandsmästerskapen 13 år Bålsta 12/9
Stav 2.21 Veckans grenar 5, Sollentuna 17/5
5 Stav 2.32 Turebergs Explosiva #5 Sollentuna 14/6
3 Stav 2.51 UDM PF13 Enskede 23/8
7 Tresteg med zon 9.55 1,0 Stockholmskampen del 3 Täby 9/9
13 Diskus 0.6 kg (F13 - F12) 14.50 Stockholmskampen del 3 Täby 9/9
7 Slägga 2.0 kg (F13 - F12) 20.15 Stockholmskampen del 2 Sollentuna 14/5
Antal starter: 17
Oskar Kruse 06
1 Kula 4.0 kg (P15 - P14) 7.98 Turebergskastet 4 Sollentuna/E 25/4
1 Slägga 4.0 kg (P15 - P14) 19.54 Turebergskastet 4 Sollentuna/E 25/4
Antal starter: 2
Gustav Kullman 96
1 Stav 3.92 Turebergs Explosiva #5 Sollentuna 14/6
10 Stav 4.03 Stavhoppstouren Mölndal 27/6
3 Stav 4.04 Turebergs höjdare 1 Stav 12/7
9 Stav 4.15 Stavhoppstouren 5 Norrköping 1/8
2 Stav 4.20 SAYO Sollentuna 7/8
Antal starter: 5
Gustav Källström 06
8af 80m 10.46 0,9 SAYO Sollentuna 8/8
2h3 80m 10.56 0,5 UDM PF14 Tyresö 22/8
3h3 80m 10.61 1,9 Turebergs Explosiva #7 Sollentuna 5/7
4 80m häck 76.2 cm (F15 - F14) 10.64 1,2 Svealandsmästerskapen 14 år Huddinge 13/9
4h1 80m 10.80 -1,4 Täby Open 15/8
7 80m 10.96 -0,4 UDM PF14 Tyresö 22/8
8h2 100m 13.66 0,8 Turebergs Explosiva #5 Sollentuna 14/6
5h3 200m 27.76 1,9 Turebergs Explosiva #6 Sollentuna 28/6
2 300m 41.01 UDM PF14 Tyresö 23/8
4 300m 41.22 Svealandsmästerskapen 14 år Huddinge 13/9
1h4 400m 58.86 Turebergs Explosiva #7 Sollentuna 5/7
800m 2:28.90 UDM Mångkamp Stockholm/E 30/8
800m 2:30.50 Kraftmätningen final, Sollentuna 5/9
5 80m häck 84.0 cm (P15 - P14) 12.12 0,3 Täby Open 16/8
4h2 80m häck 84.0 cm (P15 - P14) 12.21 1,2 Täby Open 16/8
3 80m häck 84.0 cm (P15 - P14) 12.40 Julitvåan Huddinge 25/7
1bf 80m häck 84.0 cm (P15 - P14) 12.58 -1,7 SAYO Sollentuna 9/8
80m häck 84.0 cm (P15 - P14) 12.60 -1,4 UDM Mångkamp Stockholm/E 29/8
4h2 80m häck 84.0 cm (P15 - P14) 12.66 -1,9 UDM PF14 Tyresö 23/8
3 80m häck 84.0 cm (P15 - P14) 13.55 1,3 Kraftmätningen kval, Sollentuna 21/5
23 Medvind/okänd vind 12.35w 2,4 Kraftmätningen final, Sollentuna 5/9
2h2 Medvind/okänd vind 12.58w 2,1 Turebergs Explosiva #6 Sollentuna 28/6
3 300m häck 76.2 cm (P15 - P14) 48.24 Turebergs Explosiva #5 Sollentuna 14/6
Höjd 1.62 UDM Mångkamp Stockholm/E 30/8
1 Höjd 1.64 Kraftmätningen kval, Sollentuna 21/5
5 Höjd 1.66 Julitvåan Huddinge 25/7
1 Höjd 1.67 Svealandsmästerskapen 14 år Huddinge 13/9
3 Höjd 1.69 UDM PF14 Tyresö 22/8
1 Höjd 1.70 Veckans grenar 8, Sollentuna 30/5
2 Höjd 1.71 Rekordjakten 05-06#1 Sollentuna 1/8
Höjd 1.76 Kraftmätningen final, Sollentuna 5/9
1 Stav 2.41 Veckans grenar 5, Sollentuna 17/5
2 Stav 2.60 Veckans grenar 4, Sollentuna 15/5
8 Stav 2.84 Turebergs höjdare 1 Stav 12/7
6 Stav 2.87 Turebergs Explosiva #5 Sollentuna 14/6
Stav 2.91 UDM Mångkamp Stockholm/E 29/8
4 Stav 3.00 UDM PF14 Tyresö 23/8
3 Längd 4.66 -0,4 Kraftmätningen kval, Sollentuna 21/5
Längd 4.69 2,0 SAYO Sollentuna 8/8
1 Längd 4.78 1,9 Veckans grenar 2, Sollentuna 10/5
Längd 4.98 0,7 Kraftmätningen final, Sollentuna 5/9
Längd 5.00 0,0 UDM Mångkamp Stockholm/E 30/8
10 Längd 5.13 1,4 Täby Open 15/8
18 Medvind/okänd vind 4.70w 2,2 SAYO Sollentuna 8/8
1 Medvind/okänd vind 4.74 Veckans grenar 1, Sollentuna 6/5
5 Tresteg 10.50 1,1 Rekordjakten 05-06#1 Sollentuna 1/8
Kula 4.0 kg (P15 - P14) 10.10 UDM Mångkamp Stockholm/E 30/8
1 Kula 4.0 kg (P15 - P14) 10.26 Lilla Turebergskastet 2 Sollentuna/E 25/4
3 Kula 4.0 kg (P15 - P14) 10.32 SAYO Sollentuna/E 7/8
Kula 4.0 kg (P15 - P14) 10.58 Kraftmätningen final, Sollentuna 5/9
6 Kula 4.0 kg (P15 - P14) 11.21 Täby Open 15/8
4 Kula 4.0 kg (P15 - P14) 9.43 Kraftmätningen kval, Sollentuna 21/5
2 Kula 4.0 kg (P15 - P14) 9.49 Veckans grenar 3, Sollentuna 11/5
Diskus 1.0 kg (P15 - P14) 25.02 UDM Mångkamp Stockholm/E 29/8
2 Diskus 1.0 kg (P15 - P14) 25.42 Lilla Turebergskastet 1 Sollentuna/E 11/4
2 Diskus 1.0 kg (P15 - P14) 25.61 Julitvåan Huddinge 25/7
5 Diskus 1.0 kg (P15 - P14) 27.48 UDM PF14 Tyresö 23/8
4 Diskus 1.0 kg (P15 - P14) 28.68 SAYO Sollentuna/E 8/8
Spjut 600 g (P15 - P14) 19.38 Kraftmätningen final, Sollentuna 5/9
6 Spjut 600 g (P15 - P14) 22.75 Kraftmätningen kval, Sollentuna 21/5
2 Spjut 600 g (P15 - P14) 26.12 Lilla Turebergskastet 1 Sollentuna/E 11/4
Spjut 600 g (P15 - P14) 28.68 UDM Mångkamp Stockholm/E 29/8
2 Spjut 600 g (P15 - P14) 29.34 Rekordjakten 05-06#1 Sollentuna 1/8
3 Åttakamp (P15) 3476 UDM Mångkamp Stockholm/E 29-30/8
Antal starter: 64
Vincent Källström 06
8 Längd 4.01 -0,3 Kraftmätningen kval, Sollentuna 21/5
7 Kula 4.0 kg (P15 - P14) 5.20 Kraftmätningen kval, Sollentuna 21/5
8 Spjut 600 g (P15 - P14) 7.48 Kraftmätningen kval, Sollentuna 21/5
Antal starter: 3
Melker Larm 07
13 60m 8.79 1,6 Stockholmskampen del 4 Enskede 20/9
8 Hinder ca 794m med vattengrav 2:45.44 Stockholmskampen del 4 Enskede 20/9
18 Höjd 1.32 Stockholmskampen del 4 Enskede 20/9
19 Spjut 400 g (P13 - P12) 22.14 Stockholmskampen del 4 Enskede 20/9
Antal starter: 4
Evelina Larsson 07
2h4 60m 9.16 -2,1 UDM PF13 Enskede 22/8
2bf 60m 9.17 -2,5 UDM PF13 Enskede 22/8
9 Medvind/okänd vind 8.89w 2,1 Stockholmskampen del 4 Enskede 20/9
3h1 Medvind/okänd vind 9.30 Brommaspelen Stockholm/S 6/9
20 Höjd 1.24 Stockholmskampen del 4 Enskede 20/9
Längd med zon 4.15 0,1 UDM PF13 Enskede 23/8
5 Längd med zon 4.39 0,0 Brommaspelen Stockholm/S 6/9
14 Medvind/okänd vind 4.20w 2,7 UDM PF13 Enskede 23/8
17 Tresteg med zon 8.86 0,0 UDM PF13 Enskede 22/8
3 Tresteg med zon 9.40 -1,1 Rekordjakten 07#1 Sollentuna 6/6
2 Kula 2.0 kg (F13 - F12) 8.17 Rekordjakten 07#1 Sollentuna 6/6
11 Kula 2.0 kg (F13 - F12) 8.81 UDM PF13 Enskede 22/8
4 Slägga 2.0 kg (F13 - F12) 22.49 Stockholmskampen del 2 Sollentuna 14/5
12 Slägga 2.0 kg (F13 - F12) 23.68 UDM PF13 Enskede 23/8
8 Spjut 400 g (F13 - F12) 19.18 Brommaspelen Stockholm/S 6/9
2 Spjut 400 g (F13 - F12) 23.60 Turebergskastet 9 Sollentuna/E 14/6
3 Spjut 400 g (F13 - F12) 23.96 Stockholmskampen del 4 Enskede 20/9
4 Spjut 400 g (F13 - F12) 24.96 UDM PF13 Enskede 22/8
Antal starter: 18
Jakob Lennermark 07
11 60m 8.56 1,6 Stockholmskampen del 4 Enskede 20/9
5h1 60m 8.85 -2,7 UDM PF13 Enskede 22/8
5bf 60m 9.01 -1,3 UDM PF13 Enskede 22/8
6 600m 1:40.93 UDM PF13 Enskede 22/8
2 600m 1:44.54 Stockholmskampen del 2 Sollentuna 13/5
1 600m 1:47.46 Huddingespelen  26/9
3 60m häck 76.2 cm (P13 - P12) 10.02 0,3 UDM PF13 Enskede 23/8
4h1 60m häck 76.2 cm (P13 - P12) 10.59 -0,7 UDM PF13 Enskede 23/8
3 60m häck 76.2 cm (P13 - P12) 9.89 1,5 Svealandsmästerskapen 13 år Bålsta 12/9
2 200m häck 68.6 cm (P13) 30.26 0,9 Svealandsmästerskapen 13 år Bålsta 12/9
3 200m häck 68.6 cm (P13) 30.79 -1,6 UDM PF13 Enskede 22/8
4 Hinder ca 794m med vattengrav 2:38.29 Stockholmskampen del 4 Enskede 20/9
5 Höjd 1.52 Stockholmskampen del 4 Enskede 20/9
2 Tresteg med zon 9.72 -1,6 Rekordjakten 07#1 Sollentuna 6/6
3 Kula 3.0 kg (P13 - P12) 8.39 Rekordjakten 07#1 Sollentuna 6/6
15 Spjut 400 g (P13 - P12) 23.69 Stockholmskampen del 4 Enskede 20/9
Antal starter: 16
Max Lind 04
5h2 100m 12.47 0,8 Turebergs Explosiva #5 Sollentuna 14/6
2h5 Medvind/okänd vind 12.09w 2,2 Turebergs Explosiva #7 Sollentuna 5/7
6h2 Medvind/okänd vind 24.86w 2,7 Turebergs Explosiva #6 Sollentuna 28/6
Antal starter: 3
Molly Linder 08
60m NT 0,7 Stockholmskampen del 4 Enskede 19/9
20 Hinder ca 794m med vattengrav 3:31.1m Stockholmskampen del 4 Enskede 19/9
6 Tresteg med zon 7.42 0,3 Stockholmskampen del 2 Sollentuna 13/5
1 Diskus 0.6 kg (F13 - F12) 19.71 Stockholmskampen del 2 Sollentuna 14/5
Antal starter: 4
Simon Lindström 07
7 60m 8.32 2,0 Stockholmskampen del 4 Enskede 20/9
2bf 60m 8.73 -0,4 Täby Open 15/8
8 600m 2:03.50 Stockholmskampen del 2 Sollentuna 13/5
1h2 60m häck 76.2 cm (P13 - P12) 10.00 -0,9 UDM PF13 Enskede 23/8
2 60m häck 76.2 cm (P13 - P12) 10.14 -1,2 Täby Open 16/8
5 60m häck 76.2 cm (P13 - P12) 10.23 0,3 UDM PF13 Enskede 23/8
2 200m häck 68.6 cm (P13) 31.50 -0,7 Stockholmskampen del 3 Täby 9/9
6 Höjd 1.44 Kraftmätningen kval, Sollentuna 21/5
5 Höjd 1.55 Rekordjakten 05-06#1 Sollentuna 1/8
1 Höjd 1.56 Brommaspelen Stockholm/S 6/9
4 Höjd 1.59 UDM PF13 Enskede 22/8
2 Höjd 1.60 Svealandsmästerskapen 13 år Bålsta 12/9
2 Höjd 1.60 Stockholmskampen del 4 Enskede 20/9
3 Stav 2.41 UDM PF13 Enskede 23/8
7 Stav 2.52 Turebergs Explosiva #5 Sollentuna 14/6
Stav 2.61 Veckans grenar 5, Sollentuna 17/5
2 Stav 3.05 Svealandsmästerskapen 13 år Bålsta 12/9
6 Längd 4.33 0,0 Kraftmätningen kval, Sollentuna 21/5
7 Längd med zon 5.03 1,5 UDM PF13 Enskede 23/8
6 Längd med zon 5.09 0,0 Täby Open 15/8
3 Längd med zon 5.30 0,0 Brommaspelen Stockholm/S 6/9
4 Tresteg med zon 10.29 0,0 UDM PF13 Enskede 22/8
2 Tresteg med zon 10.94 1,2 Stockholmskampen del 3 Täby 9/9
5 Diskus 0.6 kg (P13 - P12) 30.29 UDM PF13 Enskede 22/8
2 Diskus 0.6 kg (P13 - P12) 31.40 Stockholmskampen del 3 Täby 9/9
2 Diskus 0.6 kg (P13 - P12) 32.30 Turebergs Explosiva #6 Sollentuna/E 27/6
6 Slägga 3.0 kg (P13 - P12) 20.33 Stockholmskampen del 2 Sollentuna 14/5
4 Spjut 600 g (P15 - P14) 25.42 Kraftmätningen kval, Sollentuna 21/5
2 Spjut 400 g (P13 - P12) 32.86 Turebergs Explosiva #6 Sollentuna/E 27/6
5 Spjut 400 g (P13 - P12) 34.00 UDM PF13 Enskede 23/8
2 Spjut 400 g (P13 - P12) 35.10 Stockholmskampen del 4 Enskede 20/9
3 Spjut 400 g (P13 - P12) 35.32 Brommaspelen Stockholm/S 6/9
Antal starter: 32
Vilhelm Lood Falgén 07
12 60m 8.59 1,3 Stockholmskampen del 4 Enskede 20/9
7 200m 28.16 1,1 UDM PF13 Enskede 23/8
2 600m 1:37.62 UDM PF13 Enskede 22/8
2 600m 1:41.66 Svealandsmästerskapen 13 år Bålsta 12/9
1 600m 1:44.09 Stockholmskampen del 2 Sollentuna 13/5
5 800m 2:16.80 Brommaspelen Stockholm/S 6/9
5 800m 2:19.97 Täby Open 16/8
9 800m 2:19.9m Hässelby 9/5
3h3 800m 2:22.25 Turebergs Explosiva #6 Sollentuna 28/6
1 1500m 4:44.04 Svealandsmästerskapen 13 år Bålsta 12/9
2 1500m 4:44.12 Täby Sommartävling 5/8
1 1500m 4:47.77 UDM PF13 Enskede 23/8
2 1500m 4:59.60 Turebergs Explosiva #5 Sollentuna 14/6
4 2000m 6:46.68 Veckans grenar Västerås 24/6
2 Hinder ca 794m med vattengrav 2:27.14 Stockholmskampen del 4 Enskede 20/9
8 Slägga 3.0 kg (P13 - P12) 17.06 Stockholmskampen del 2 Sollentuna 14/5
Antal starter: 16
Karl Ludvik 02
Kula 11.82 Castorama nr 1 Sollentuna/E 5/9
4 Kula 12.81 Turebergskastet 10 Sollentuna/E 27/7
1 Kula 6.0 kg (P19) 13.96 Turebergskastet 4 Sollentuna/E 25/4
1 Kula 6.0 kg (P19) 13.97 Turebergskastet 9 Sollentuna/E 14/6
1 Kula 6.0 kg (P19) 14.10 Turebergs Explosiva #6 Sollentuna 28/6
1 Kula 6.0 kg (P19) 14.63 Turebergskastet 8 Sollentuna/E 6/6
2 Kula 6.0 kg (P19) 15.46 Turebergskastet 7 Sollentuna/E 30/5
2 Diskus 45.05 Turebergskastet 11 Sollentuna/E 2/8
Diskus 45.45 Castorama nr 1 Sollentuna/E 5/9
1 Diskus 1.75 kg (P19) 44.34 Turebergskastet 3 Sollentuna/E 18/4
1 Diskus 1.75 kg (P19) 45.85 Turebergskastet 2 Sollentuna/E 11/4
1 Diskus 1.75 kg (P19) 46.57 Halloweenkastet Sollentuna/E 31/10
1 Diskus 1.75 kg (P19) 46.79 Turebergskastet 6 Sollentuna/E 24/5
1 Diskus 1.75 kg (P19) 47.09 Sollentuna GP Sollentuna 10/8
1 Diskus 1.75 kg (P19) 48.10 Turebergskastet 9 Sollentuna/E 14/6
1 Diskus 1.75 kg (P19) 48.13 Turebergskastet 12 Sollentuna/E 19/8
1 Diskus 1.75 kg (P19) 48.31 Turebergskastet 4 Sollentuna/E 25/4
1 Diskus 1.75 kg (P19) 48.52 Julichansen 5 Eskilstuna 26/7
1 Diskus 1.75 kg (P19) 49.67 Turebergskastet 8 Sollentuna/E 6/6
1 Diskus 1.75 kg (P19) 50.05 Turebergskastet 7 Sollentuna/E 30/5
1 Diskus 1.75 kg (P19) 50.18 Landslagsutmaningen Söderhamn 8/8
1 Diskus 1.75 kg (P19) 50.23 Turebergskastet 1 Sollentuna/E 8/4
3 Diskus 1.75 kg (P19) 50.46 JSM kast Norrköping 22/8
2 Diskus 1.75 kg (P19) 50.94 Vårkastet Bålsta 18/7
1 Diskus 1.75 kg (P19) 51.08 Turebergs Explosiva #6 Sollentuna/E 27/6
2 Diskus 1.75 kg (P19) 52.40 Västerortsmästerskapen Hässelby 4/7
9 Slägga 55.04 SM Uppsala 16/8
1 Slägga 55.99 Turebergskastet 10 Sollentuna/E 27/7
Slägga 56.15 Castorama nr 1 Sollentuna/E 5/9
1 Slägga 56.63 Resultattävling Märsta 13/8
1 Slägga 56.80 Halloweenkastet Sollentuna/E 31/10
1 Slägga 6.0 kg (P19) 57.57 Turebergskastet 1 Sollentuna/E 8/4
1 Slägga 6.0 kg (P19) 58.78 Turebergskastet 6 Sollentuna/E 24/5
1 Slägga 6.0 kg (P19) 60.55 Turebergskastet 2 Sollentuna/E 11/4
1 Slägga 6.0 kg (P19) 62.36 Halloweenkastet Sollentuna/E 31/10
1 Slägga 6.0 kg (P19) 62.59 Turebergskastet 3 Sollentuna/E 18/4
1 Slägga 6.0 kg (P19) 62.59 Turebergskastet 12 Sollentuna/E 19/8
4 Slägga 6.0 kg (P19) 63.13 JSM kast Norrköping 21/8
3 Slägga 6.0 kg (P19) 63.51 Vårkastet Bålsta 18/7
1 Slägga 6.0 kg (P19) 63.65 Turebergskastet 11 Sollentuna/E 2/8
1 Slägga 6.0 kg (P19) 64.19 Turebergskastet 8 Sollentuna/E 6/6
1 Slägga 6.0 kg (P19) 64.60 Turebergs Explosiva #6 Sollentuna/E 27/6
1 Slägga 6.0 kg (P19) 64.63 Turebergskastet 4 Sollentuna/E 25/4
1 Slägga 6.0 kg (P19) 65.01 Turebergskastet 7 Sollentuna/E 30/5
1 Slägga 6.0 kg (P19) 65.80 Västerortsmästerskapen Hässelby 4/7
1 Slägga 6.0 kg (P19) 66.37 Turebergskastet 9 Sollentuna/E 14/6
1 Spjut 48.39 Turebergskastet 6 Sollentuna/E 24/5
1 Spjut 53.31 Midgårdskastet Märsta 20/9
3 Spjut 59.04 JSM kast Norrköping 23/8
Spjut 59.75 Castorama nr 1 Sollentuna/E 5/9
Castorama 3021 Castorama nr 1 Sollentuna/E 5/9
Antal starter: 51
Jenovie Lufuma 08
60m NT 1,3 Stockholmskampen del 4 Enskede 19/9
24 Stav 1.20 Stockholmskampen del 4 Enskede 19/9
30 Slägga 2.0 kg (F13 - F12) 14.15 Stockholmskampen del 4 Enskede 19/9
Antal starter: 3
Daniel Lundgren 85
6 1500m 3:45.28 Juliettan Huddinge 11/7
2 1500m 3:49.94 Lidingös resultattävling Huddinge 8/7
3 1500m 3:50.13 Turan 800/1500m Sollentuna 28/6
4 3000m 8:01.27 Närkeracet Hallsberg 1/8
2 5000m 13:47.38 Bannister Running Invitation #5 Göteborg/S 25/7
16 5000m 13:57.21 Göteborg GP Göteborg/S 29/8
4 10000m 29:54.09 SM Uppsala 14/8
Antal starter: 7
Alice Lundmark 06
4 800m 2:50.82 05/06-kampen Sollentuna 21/5
5 Höjd 1.28 05/06-kampen Sollentuna 21/5
7 Längd 3.51 0,9 05/06-kampen Sollentuna 21/5
6 Kula 3.0 kg (F17 - F14) 6.24 05/06-kampen Sollentuna 21/5
2 Kula 3.0 kg (F17 - F14) 6.44 Turebergskastet 10 Sollentuna/E 27/7
3 Slägga 3.0 kg (F17 - F14) 18.48 Turebergskastet 10 Sollentuna/E 27/7
3 Spjut 500 g (F17 - F14) 14.66 05/06-kampen Sollentuna 21/5
Antal starter: 7
Hannah Luxemburg 02
Kula 8.41 Castorama nr 5 Sollentuna/E 11/10
Kula 8.49 Castorama nr 2 Sollentuna/E 13/9
Kula 8.91 Castorama nr 4 Sollentuna/E 27/9
Diskus 20.60 Castorama nr 4 Sollentuna/E 27/9
Diskus 20.77 Castorama nr 5 Sollentuna/E 11/10
Diskus 21.23 Castorama nr 2 Sollentuna/E 13/9
Slägga 36.41 Castorama nr 5 Sollentuna/E 11/10
Slägga 39.53 Castorama nr 4 Sollentuna/E 27/9
Slägga 39.82 Castorama nr 2 Sollentuna/E 13/9
1 Slägga 40.96 Turebergs Veterankast Sollentuna/E 5/7
1 Slägga 42.13 Turebergskastet 11 Sollentuna/E 2/8
1 Slägga 42.32 Resultattävling Märsta 13/8
1 Slägga 42.68 Turebergskastet 10 Sollentuna/E 27/7
9 Slägga 43.00 SAYO Sollentun/E 9/8
Spjut 16.18 Castorama nr 5 Sollentuna/E 11/10
Spjut 18.36 Castorama nr 2 Sollentuna/E 13/9
Spjut 20.74 Castorama nr 4 Sollentuna/E 27/9
Castorama 1834 Castorama nr 5 Sollentuna/E 11/0
Castorama 1957 Castorama nr 2 Sollentuna/E 13/9
Castorama 2021 Castorama nr 4 Sollentuna/E 27/9
Antal starter: 20
Hunter S Mabon 69
Kula 6.0 kg (M50 - M55) 12.16 VSM Kastfemkamp Huddinge 20/9
Diskus 1.5 kg (M50 - M55) 33.27 VSM Kastfemkamp Huddinge 20/9
Slägga 5.0 kg (M50 -M55) 34.64 VSM Kastfemkamp Huddinge 20/9
Spjut 700g (M50 - M55) 29.13 VSM Kastfemkamp Huddinge 20/9
Vikt 11.34 kg (M50 - M55) 13.12 VSM Kastfemkamp Huddinge 20/9
3 Kastfemkamp (M50) 2863 VSM Kastfemkamp Huddinge 20/9
Antal starter: 6
Sofie Malm 06
2 80m häck 76.2 cm (F15 - F14) 16.13 1,5 05/06-kampen Sollentuna 21/5
2 Höjd 1.40 05/06-kampen Sollentuna 21/5
1 Längd 4.17 1,8 05/06-kampen Sollentuna 21/5
Längd 4.25 1,6 Kraftmätningen final, Sollentuna 5/9
Kula 3.0 kg (F17 - F14) 7.85 Kraftmätningen final, Sollentuna 5/9
4 Spjut 500 g (F17 - F14) 14.03 05/06-kampen Sollentuna 21/5
Spjut 500 g (F17 - F14) 14.21 Kraftmätningen final, Sollentuna 5/9
Antal starter: 7
David Mattiasson 01
6h1 Medvind/okänd vind 11.26w 2,2 Turebergs Explosiva #5 Sollentuna 14/6
1cf 200m 23.14 -2,2 SAYO Sollentuna 9/8
2h1 Medvind/okänd vind 22.71w 2,4 Turebergs Explosiva #6 Sollentuna 28/6
1h2 400m 51.72 Turebergs Explosiva #7 Sollentuna 5/7
4 400m 51.91 Täby Sommartävling 5/8
1h2 400m 52.94 Turebergs Explosiva #5 Sollentuna 14/6
13 400m 53.24 JSM löpning Linköping 22/8
Antal starter: 7
Ludvig Mattsson 06
3h1 800m 2:41.41 Kraftmätningen kval, Sollentuna 21/5
3 1500m 5:39.0m Veckans grenar 9 Sollentuna 6/6
Antal starter: 2
Saviola Mbugua Waithira 06
2h1 800m 2:40.49 Kraftmätningen kval, Sollentuna 21/5
4 Höjd 1.52 Kraftmätningen kval, Sollentuna 21/5
5 Längd 4.33 0,9 Kraftmätningen kval, Sollentuna 21/5
5 Spjut 600 g (P15 - P14) 22.78 Kraftmätningen kval, Sollentuna 21/5
Antal starter: 4
Amanda Medin 08
60m NT 0,0 Stockholmskampen del 4 Enskede 19/9
23 Hinder ca 794m med vattengrav 3:38.4m Stockholmskampen del 4 Enskede 19/9
10 Tresteg med zon 7.16 0,5 Stockholmskampen del 2 Sollentuna 13/5
4 Diskus 0.6 kg (F13 - F12) 10.60 Stockholmskampen del 2 Sollentuna 14/5
33 Slägga 2.0 kg (F13 - F12) 13.79 Stockholmskampen del 4 Enskede 19/9
Antal starter: 5
Mikael Melto 67
12hf 5000m 19:51.73 Sommarspelen Stockholm/S 25/8
Antal starter: 1
Alexander Mickelson 07
2 60m 7.77 1,4 Svealandsmästerskapen 13 år Bålsta 12/9
1 60m 7.88 0,6 Stockholmskampen del 4 Enskede 20/9
1af 60m 7.98 -1,4 UDM PF13 Enskede 22/8
1af 60m 8.00 -1,6 Täby Open 15/8
1h1 60m 8.17 -2,7 UDM PF13 Enskede 22/8
1h3 Medvind/okänd vind 7.77 Brommaspelen Stockholm/S 6/9
1 Medvind/okänd vind 7.96w 2,4 Skelleftespelen Skellefteå 25/7
1h3 80m 10.26 1,9 Turebergs Explosiva #7 Sollentuna 5/7
5h5 Medvind/okänd vind 12.67w 2,2 Turebergs Explosiva #7 Sollentuna 5/7
2h3 200m 26.34 1,9 Turebergs Explosiva #6 Sollentuna 28/6
59 80m häck 84.0 cm (P15 - P14) 13.95 1,5 Kraftmätningen final, Sollentuna 5/9
5 80m häck 84.0 cm (P15 - P14) 14.64 1,3 Kraftmätningen kval, Sollentuna 21/5
1 200m häck 68.6 cm (P13) 29.43 0,0 Stockholmskampen del 3 Täby 9/9
3 Höjd 1.52 Kraftmätningen kval, Sollentuna 21/5
3 Höjd 1.52 Stockholmskampen del 4 Enskede 20/9
2 Höjd 1.59 UDM PF13 Enskede 22/8
Höjd 1.60 Kraftmätningen final, Sollentuna 5/9
1 Stav 1.90 Skelleftespelen Skellefteå 25/7
7 Stav 2.94 Turebergs höjdare 1 Stav 12/7
1 Stav 3.05 Svealandsmästerskapen 13 år Bålsta 12/9
4 Stav 3.17 Turebergs Explosiva #5 Sollentuna 14/6
Stav 3.21 Veckans grenar 5, Sollentuna 17/5
1 Stav 3.30 UDM PF13 Enskede 23/8
Längd 5.19 -0,5 Kraftmätningen final, Sollentuna 5/9
1 Längd 5.21 -0,9 Kraftmätningen kval, Sollentuna 21/5
1 Längd med zon 5.33 1,5 Skelleftespelen Skellefteå 25/7
1 Längd med zon 5.73 0,0 Brommaspelen Stockholm/S 6/9
1 Längd med zon 5.92 0,0 Täby Open 15/8
1 Längd med zon 5.93 1,9 UDM PF13 Enskede 23/8
1 Längd med zon 6.02 1,6 Svealandsmästerskapen 13 år Bålsta 12/9
1 Tresteg med zon 11.30 -1,4 Stockholmskampen del 3 Täby 9/9
1 Tresteg med zon 11.60 0,0 UDM PF13 Enskede 22/8
1 Tresteg med zon 11.68 -1,0 Rekordjakten 07#1 Sollentuna 6/6
Kula 4.0 kg (P15 - P14) 10.09 Kraftmätningen final, Sollentuna 5/9
3 Kula 4.0 kg (P15 - P14) 10.14 Kraftmätningen kval, Sollentuna 21/5
1 Kula 3.0 kg (P13 - P12) 10.27 Turebergskastet 4 Sollentuna/E 25/4
1 Kula 3.0 kg (P13 - P12) 11.87 Turebergskastet 7 Sollentuna/E 30/5
1 Kula 3.0 kg (P13 - P12) 11.88 Turebergs Explosiva #6 Sollentuna 28/6
2 Kula 3.0 kg (P13 - P12) 12.28 Täby Open 16/8
1 Kula 3.0 kg (P13 - P12) 12.34 Rekordjakten 07#1 Sollentuna 6/6
2 Kula 3.0 kg (P13 - P12) 12.36 UDM PF13 Enskede 23/8
2 Diskus 0.6 kg (P13 - P12) 21.17 Turebergskastet 3 Sollentuna/E 18/4
2 Diskus 0.6 kg (P13 - P12) 23.48 Turebergskastet 4 Sollentuna/E 25/4
2 Diskus 0.6 kg (P13 - P12) 26.66 Turebergskastet 7 Sollentuna/E 30/5
3 Diskus 0.6 kg (P13 - P12) 31.17 Stockholmskampen del 3 Täby 9/9
2 Slägga 3.0 kg (P13 - P12) 25.77 Turebergskastet 4 Sollentuna/E 25/4
2 Slägga 3.0 kg (P13 - P12) 28.67 Turebergskastet 7 Sollentuna/E 30/5
1 Slägga 3.0 kg (P13 - P12) 29.30 Stockholmskampen del 2 Sollentuna 14/5
3 Spjut 600 g (P15 - P14) 27.30 Kraftmätningen kval, Sollentuna 21/5
Spjut 600 g (P15 - P14) 28.74 Kraftmätningen final, Sollentuna 5/9
2 Spjut 400 g (P13 - P12) 26.04 Turebergskastet 7 Sollentuna/E 30/5
1 Spjut 400 g (P13 - P12) 36.21 Stockholmskampen del 4 Enskede 20/9
Antal starter: 52
Alexandra Myrestam 06
1 800m 2:40.96 05/06-kampen Sollentuna 21/5
1 80m häck 76.2 cm (F15 - F14) 14.60 1,5 05/06-kampen Sollentuna 21/5
4 Höjd 1.32 05/06-kampen Sollentuna 21/5
2 Längd 3.86 1,4 05/06-kampen Sollentuna 21/5
1 Kula 3.0 kg (F17 - F14) 8.24 05/06-kampen Sollentuna 21/5
6 Spjut 500 g (F17 - F14) 12.75 05/06-kampen Sollentuna 21/5
Antal starter: 6
Hanna Mårtensson 96
Kula 9.30 Castorama nr 4 Sollentuna/E 27/9
Diskus 26.21 Castorama nr 4 Sollentuna/E 27/9
Slägga 40.24 Castorama nr 4 Sollentuna/E 27/9
Spjut 27.49 Castorama nr 4 Sollentuna/E 27/9
Castorama 2327 Castorama nr 4 Sollentuna/E 27/9
Antal starter: 5
Yolanda Ngarambe 91
4 1500m 4:08.81 Nashville USA 15/8
3 1500m 4:10.03 Memphis USA 22/8
15 5000m 15:55.46 San Juan Capistrano CA USA 4/12
Antal starter: 3
Emilia Nielsen 06
2h3 80m 11.36 -0,1 UDM PF14 Tyresö 22/8
3cf 80m 11.36 1,4 SAYO Sollentuna 8/8
800m 2:49.96 Kraftmätningen final, Sollentuna 5/9
12 Höjd 1.42 UDM PF14 Tyresö 22/8
4 Höjd 1.43 Rekordjakten 05-06#1 Sollentuna 1/8
Höjd 1.44 Kraftmätningen final, Sollentuna 5/9
3 Höjd 1.48 Kraftmätningen kval, Sollentuna 21/5
Längd 4.24 1,7 Kraftmätningen final, Sollentuna 5/9
Längd 4.29 1,7 UDM PF14 Tyresö 23/8
10 Längd 4.45 -0,1 Kraftmätningen kval, Sollentuna 21/5
18 Längd 4.54 2,0 SAYO Sollentuna 8/8
Medvind/okänd vind 4.25w 2,6 Kraftmätningen final, Sollentuna 5/9
11 Medvind/okänd vind 4.44w 2,2 UDM PF14 Tyresö 23/8
13 Kula 3.0 kg (F17 - F14) 6.50 Kraftmätningen kval, Sollentuna 21/5
Antal starter: 14
Moa Nilsson 03
7h2 800m 2:39.9m Veckans grenar 7, Sollentuna 30/5
3 1500m 5:20.0m Veckans grenar 9 Sollentuna 6/6
Antal starter: 2
Mirjam Nunes Nykvist 08
60m NT 0,0 Stockholmskampen del 4 Enskede 19/9
4 600m 2:03.22 Stockholmskampen del 3 Täby 9/9
6 Hinder ca 794m med vattengrav 3:05.5m Stockholmskampen del 4 Enskede 19/9
9 Stav 1.50 Stockholmskampen del 4 Enskede 19/9
7 Tresteg med zon 7.36 0,3 Stockholmskampen del 2 Sollentuna 13/5
48 Slägga 2.0 kg (F13 - F12) 4.89 Stockholmskampen del 4 Enskede 19/9
8 Spjut 400 g (F13 - F12) 12.88 Stockholmskampen del 3 Täby 9/9
Antal starter: 7
Lars-Göran Nylén 75
Kula 8.50 VSM Kastfemkamp Huddinge 20/9
Diskus 27.59 VSM Kastfemkamp Huddinge 20/9
Slägga 36.21 VSM Kastfemkamp Huddinge 20/9
Spjut 43.14 VSM Kastfemkamp Huddinge 20/9
Vikt 9.83 VSM Kastfemkamp Huddinge 20/9
3 Kastfemkamp (M45) 2752 VSM Kastfemkamp Huddinge 20/9
Antal starter: 6
Maja Nyman 07
11 Tresteg med zon 8.42 0,6 Stockholmskampen del 3 Täby 9/9
12 Diskus 0.6 kg (F13 - F12) 15.03 Stockholmskampen del 3 Täby 9/9
3 Slägga 2.0 kg (F13 - F12) 24.82 Stockholmskampen del 2 Sollentuna 14/5
11 Slägga 2.0 kg (F13 - F12) 25.08 UDM PF13 Enskede 23/8
Antal starter: 4
Moa Nyström 03
2 100m 12.93 1,7 Skararacet 11/7
4h1 100m 13.01 1,5 Turebergs Explosiva #5 Sollentuna 14/6
6h1 100m 13.18 0,3 USM löpning Linköping 22/8
2f2 Medvind/okänd vind 12.84w 4,0 Skararacet 11/7
5h2 Medvind/okänd vind 13.14w 4,0 Turebergs Explosiva #7 Sollentuna 5/7
7af Medvind/okänd vind 13.21w 2,3 SAYO Sollentuna 8/8
5bf 200m 27.16 -1,3 SAYO Sollentuna 9/8
3 200m 27.98 1,6 Veckans grenar 6, Sollentuna 21/5
Antal starter: 8
Felix Ocklin 08
9 Tresteg med zon 6.96 -0,2 Stockholmskampen del 2 Sollentuna 13/5
8 Diskus 0.6 kg (P13 - P12) 14.55 Stockholmskampen del 2 Sollentuna 14/5
Antal starter: 2
Nora Odelind 08
8 600m 2:12.83 Stockholmskampen del 3 Täby 9/9
Antal starter: 1
Agnes Olsson 05
800m 2:43.95 Kraftmätningen final, Sollentuna 5/9
9bf 800m 2:47.18 SAYO Sollentuna 9/8
7 800m 2:47.32 Kraftmätningen kval, Sollentuna 21/5
12 800m 2:52.6m Hässelby 9/5
13 800m 2:52.77 Täby Open 15/8
11 1500m 5:50.3m Hässelby 17/5
8 1500m hinder 6:26.67 Huddingespelen  27/9
11 Längd 3.80 -0,2 Kraftmätningen kval, Sollentuna 21/5
Spjut 500 g (F17 - F14) 20.25 Kraftmätningen final, Sollentuna 5/9
8 Spjut 500 g (F17 - F14) 20.39 Kraftmätningen kval, Sollentuna 21/5
Antal starter: 10
Hugo Olsson 02
3h3 100m 11.68 1,5 Turebergs Explosiva #7 Sollentuna 5/7
4h2 100m 11.94 0,8 Turebergs Explosiva #5 Sollentuna 14/6
6 200m 25.26 1,8 Veckans grenar 6, Sollentuna 21/5
4 Längd 6.42 1,0 Hammarby sommarspel 3 Stockholm/E 28/6
3 Medvind/okänd vind 6.25w 3,0 Julichansen 4 Eskilstuna 23/7
Antal starter: 5
Sarah Olsson 02
1 Spjut 31.27 Turebergs Explosiva #6 Sollentuna/E 27/6
10 Spjut 31.70 JSM kast Norrköping 23/8
3 Spjut 33.08 SAYO Sollentuna/E 7/8
1 Spjut 34.90 Turebergskastet 12 Sollentuna/E 19/8
1 Spjut 35.85 Turebergskastet 6 Sollentuna/E 24/5
1 Spjut 36.20 Turebergskastet 9 Sollentuna/E 14/6
1 Spjut 36.35 Turebergskastet 7 Sollentuna/E 30/5
Antal starter: 7
Daniel Opdahl 06
Kula 4.0 kg (P15 - P14) 8.55 Kraftmätningen final, Sollentuna 5/9
5 Spjut 600 g (P15 - P14) 32.90 Brommaspelen Stockholm/S 6/9
6 Spjut 600 g (P15 - P14) 33.21 UDM PF14 Tyresö 22/8
4 Spjut 600 g (P15 - P14) 33.23 Svealandsmästerskapen 14 år Huddinge 13/9
Spjut 600 g (P15 - P14) 34.35 Kraftmätningen final, Sollentuna 5/9
Antal starter: 5
Teo Paganus 03
Kula 10.65 Castorama nr 1 Sollentuna/E 5/9
1 Kula 5.0 kg (P17) 13.98 Turebergskastet 12 Sollentuna/E 19/8
2 Kula 5.0 kg (P17) 14.35 Turebergskastet 4 Sollentuna/E 25/4
1 Kula 5.0 kg (P17) 14.38 Turebergskastet 10 Sollentuna/E 27/7
5 Kula 5.0 kg (P17) 14.64 USM kast Norrköping 22/8
1 Kula 5.0 kg (P17) 14.87 Turebergskastet 7 Sollentuna/E 30/5
1 Kula 5.0 kg (P17) 14.87 Midgårdskastet Märsta 20/9
1 Kula 5.0 kg (P17) 14.91 Huddingespelen  26/9
1 Kula 5.0 kg (P17) 15.24 Turebergskastet 11 Sollentuna/E 2/8
2 Kula 5.0 kg (P17) 15.26 Turebergskastet 5 Sollentuna/E 3/5
2 Kula 5.0 kg (P17) 15.36 Turebergskastet 6 Sollentuna/E 24/5
Diskus 36.84 Castorama nr 1 Sollentuna/E 5/9
1 Diskus 1.5 kg (P17) 44.13 Turebergskastet 3 Sollentuna/E 18/4
1 Diskus 1.5 kg (P17) 44.76 Turebergskastet 2 Sollentuna/E 11/4
1 Diskus 1.5 kg (P17) 44.91 Huddingespelen  26/9
2 Diskus 1.5 kg (P17) 45.66 Turebergskastet 4 Sollentuna/E 25/4
1 Diskus 1.5 kg (P17) 46.57 Turebergs Veterankast Sollentuna/E 5/7
1 Diskus 1.5 kg (P17) 46.82 Midgårdskastet Märsta 20/9
1 Diskus 1.5 kg (P17) 47.00 Turebergskastet 1 Sollentuna/E 8/4
1 Diskus 1.5 kg (P17) 47.50 Turebergskastet 5 Sollentuna/E 3/5
2 Diskus 1.5 kg (P17) 47.55 Turebergskastet 6 Sollentuna/E 24/5
2 Diskus 1.5 kg (P17) 48.36 Landslagsutmaningen Söderhamn 8/8
1 Diskus 1.5 kg (P17) 48.71 Turebergskastet 13 Sollentuna/E 5/9
1 Diskus 1.5 kg (P17) 48.81 Turebergskastet 11 Sollentuna/E 2/8
2 Diskus 1.5 kg (P17) 49.44 Turebergs Explosiva #6 Sollentuna/E 27/6
1 Diskus 1.5 kg (P17) 50.28 Resultattävling Märsta 13/8
1 Diskus 1.5 kg (P17) 50.45 Kasttävling Uppsala 3/9
1 Diskus 1.5 kg (P17) 51.27 Turebergskastet 7 Sollentuna/E 30/5
1 Diskus 1.5 kg (P17) 51.31 Julichansen 2 Eskilstuna 12/1
1 Diskus 1.5 kg (P17) 51.80 Julichansen 5 Eskilstuna 26/7
1 Diskus 1.5 kg (P17) 53.32 Sollentuna GP Sollentuna 10/8
1 Diskus 1.5 kg (P17) 53.72 Turebergskastet 12 Sollentuna/E 19/8
1 Diskus 1.5 kg (P17) 55.17 USM kast Norrköping 22/8
Slägga 21.06 Castorama nr 1 Sollentuna/E 5/9
1 Slägga 5.0 kg (P17) 27.23 Turebergskastet 11 Sollentuna/E 2/8
2 Slägga 5.0 kg (P17) 28.90 Midgårdskastet Märsta 20/9
Spjut 39.75 Castorama nr 1 Sollentuna/E 5/9
2 Spjut 700 g (P17) 36.31 Midgårdskastet Märsta 20/9
Castorama 1930 Castorama nr 1 Sollentuna/E 5/9
Antal starter: 39
Rebecka Paska 06
11 Kula 3.0 kg (F17 - F14) 6.08 SAYO Sollentuna/E 7/8
Antal starter: 1
William Peiro 03
3 Höjd 1.67 Rekordjakten 05-06#1 Sollentuna 1/8
1 Höjd 1.70 Veckans grenar Åkersberga 23/6
1 Höjd 1.70 Huddingespelen  26/9
11 Höjd 1.73 USM hopp Kristinehamn 29/8
1 Höjd 1.74 Brommaspelen Stockholm/S 6/9
5 Höjd 1.75 Turebergs Höjdare 3 Sollentuna 25/7
2 Höjd 1.78 SAYO Sollentuna 7/8
5 Längd 4.89 0,0 Ölandsspelen Löttorp 11/7
Antal starter: 8
Selma Persson 06
3 800m 2:50.64 05/06-kampen Sollentuna 21/5
3 80m häck 76.2 cm (F15 - F14) 16.76 1,5 05/06-kampen Sollentuna 21/5
3 Höjd 1.32 05/06-kampen Sollentuna 21/5
3 Längd 3.79 0,9 05/06-kampen Sollentuna 21/5
3 Kula 3.0 kg (F17 - F14) 6.67 05/06-kampen Sollentuna 21/5
10 Diskus 0.75 kg (F15-F14) 15.32 SAYO Sollentuna/E 8/8
5 Spjut 500 g (F17 - F14) 12.89 05/06-kampen Sollentuna 21/5
Antal starter: 7
Emil de Maria Pettersson 02
1 Höjd 1.83 Kungälv 4/7
3 Höjd 1.83 SAYO Sollentuna 7/8
5 Höjd 1.91 JSM hopp Kristinehamn 29/8
1 Höjd 1.92 Turebergs Höjdare 3 Sollentuna 25/7
Antal starter: 4
Matilda Petersson 06
2h4 80m 10.97 0,3 UDM PF14 Tyresö 22/8
3 80m 11.00 1,1 Huddingespelen  26/9
2h1 80m 11.02 0,9 Huddingespelen  26/9
1bf 80m 11.03 -0,7 UDM PF14 Tyresö 22/8
2h3 80m 11.05 -0,8 Täby Open 15/8
5 80m 11.20 -2,4 Täby Open 15/8
600m 1:55.65 Mångkamp Huddinge 28/6
8 800m 2:52.78 Kraftmätningen kval, Sollentuna 21/5
50 80m häck 76.2 cm (F15 - F14) 13.72 2,0 Kraftmätningen final, Sollentuna 5/9
3h1 80m häck 76.2 cm (F15 - F14) 13.99 1,1 Kraftmätningen kval, Sollentuna 21/5
80m häck 76.2 cm (F15 - F14) 14.21 1,5 Mångkamp Huddinge 27/6
5 Höjd 1.48 Kraftmätningen kval, Sollentuna 21/5
Höjd 1.48 Kraftmätningen final, Sollentuna 5/9
1 Höjd 1.50 Veckans grenar 8, Sollentuna 30/5
Höjd 1.50 Mångkamp Huddinge 27/6
6 Höjd 1.51 UDM PF14 Tyresö 22/8
2 Höjd 1.54 Huddingespelen  27/9
1 Höjd 1.55 Rekordjakten 05-06#1 Sollentuna 1/8
16 Längd 4.28 0,3 Täby Open 15/8
Längd 4.42 -0,2 Mångkamp Huddinge 28/6
9 Längd 4.45 -1,4 Kraftmätningen kval, Sollentuna 21/5
Längd 4.63 1,4 Kraftmätningen final, Sollentuna 5/9
8 Medvind/okänd vind 4.49 Veckans grenar 1, Sollentuna 6/5
2 Kula 3.0 kg (F17 - F14) 10.00 Täby Open 16/8
Kula 3.0 kg (F17 - F14) 10.03 Kraftmätningen final, Sollentuna 5/9
4 Kula 3.0 kg (F17 - F14) 10.05 Lilla Turebergskastet 2 Sollentuna/E 25/4
3 Kula 3.0 kg (F17 - F14) 10.07 Veckans grenar 3, Sollentuna 11/5
Kula 3.0 kg (F17 - F14) 10.17 Mångkamp Huddinge 27/6
7 Kula 3.0 kg (F17 - F14) 9.09 Kraftmätningen kval, Sollentuna 21/5
8 Kula 3.0 kg (F17 - F14) 9.38 UDM PF14 Tyresö 22/8
3 Kula 3.0 kg (F17 - F14) 9.74 SAYO Sollentuna/E 7/8
4 Diskus 0.75 kg (F15-F14) 20.92 Lilla Turebergskastet 1 Sollentuna/E 11/4
8 Diskus 0.75 kg (F15-F14) 23.36 Svealandsmästerskapen 14 år Huddinge 13/9
2 Diskus 0.75 kg (F15-F14) 30.54 UDM PF14 Tyresö 23/8
9 Slägga 3.0 kg (F17 - F14) 25.80 SAYO Sollentun/E 9/8
7 Slägga 3.0 kg (F17 - F14) 28.89 UDM PF14 Tyresö 23/8
13 Spjut 500 g (F17 - F14) 19.99 UDM PF14 Tyresö 22/8
6 Spjut 500 g (F17 - F14) 21.33 Kraftmätningen kval, Sollentuna 21/5
7 Spjut 500 g (F17 - F14) 21.90 SAYO Sollentuna/E 7/8
Spjut 500 g (F17 - F14) 23.02 Mångkamp Huddinge 28/6
Spjut 500 g (F17 - F14) 24.20 Kraftmätningen final, Sollentuna 5/9
3 Spjut 500 g (F17 - F14) 25.43 Lilla Turebergskastet 1 Sollentuna/E 11/4
7 Sexkamp (F15) 2994 Mångkamp Huddinge 27-28/6
Antal starter: 43
Beate Pott 07
2 60m 8.49 1,1 Huddingespelen  26/9
1h2 60m 8.56 -0,6 Huddingespelen  26/9
3af 60m 8.58 -2,2 UDM PF13 Enskede 22/8
1 60m 8.59 -3,0 Hammarby sommarspel 2 Stockholm/E 13/6
4 60m 8.62 0,4 Stockholmskampen del 4 Enskede 20/9
2h1 60m 8.67 -1,1 UDM PF13 Enskede 22/8
1h2 80m 10.77 1,8 Turebergs Explosiva #7 Sollentuna 5/7
7 600m 2:06.30 Stockholmskampen del 2 Sollentuna 13/5
1h1 80m häck 76.2 cm (F15 - F14) 12.52 1,1 Kraftmätningen kval, Sollentuna 21/5
17 Medvind/okänd vind 12.67w 2,5 Kraftmätningen final, Sollentuna 5/9
1 60m häck 68.6 cm (F13 - F12) 9.69 -1,7 UDM PF13 Enskede 23/8
60m häck 68.6 cm (F13 - F12) 9.93 0,0 5-kamp Enskede 28/6
1h2 60m häck 68.6 cm (F13 - F12) 9.94 0,6 UDM PF13 Enskede 23/8
60m häck 68.6 cm (F13 - F12) 9.96 -3,0 5-kamp Enskede 28/6
1 200m häck 68.6 cm (F13) 32.68 -0,7 Stockholmskampen del 3 Täby 9/9
1 Medvind/okänd vind 31.73 Hammarby sommarspel 2 Stockholm/E 13/6
7 Höjd 1.40 Stockholmskampen del 4 Enskede 20/9
Höjd 1.40 5-kamp Enskede 28/6
2 Höjd 1.47 Rekordjakten 05-06#1 Sollentuna 1/8
4 Höjd 1.48 Kraftmätningen kval, Sollentuna 21/5
5 Stav 2.94 Turebergs höjdare 1 Stav 12/7
Stav 3.01 Veckans grenar 5, Sollentuna 17/5
4 Stav 3.02 Turebergs Explosiva #5 Sollentuna 14/6
1 Stav 3.21 UDM PF13 Enskede 23/8
1 Längd 5.07 0,0 Huddingespelen  26/9
Medvind/okänd vind 5.25w 2,8 Kraftmätningen final, Sollentuna 5/9
1 Längd med zon 5.10 1,9 UDM PF13 Enskede 23/8
Längd med zon 5.19 1,4 Veckans grenar Stockholm/E 13/6
1 Medvind/okänd vind 5.22w 3,2 Veckans grenar Stockholm/E 13/6
2 Tresteg 10.54 1,2 Rekordjakten 05-06#1 Sollentuna 1/8
Tresteg med zon 10.45 1,8 UDM PF13 Enskede 22/8
Tresteg med zon 10.45 1,5 Stockholmskampen del 3 Täby 9/9
1 Tresteg med zon 11.11 -1,5 Rekordjakten 07#1 Sollentuna 6/6
1 Medvind/okänd vind 10.47w 2,2 UDM PF13 Enskede 22/8
1 Medvind/okänd vind 10.58w 3,3 Stockholmskampen del 3 Täby 9/9
11 Kula 3.0 kg (F17 - F14) 8.20 Kraftmätningen kval, Sollentuna 21/5
Kula 3.0 kg (F17 - F14) 9.34 Kraftmätningen final, Sollentuna 5/9
2 Kula 2.0 kg (F13 - F12) 11.44 Huddingespelen  26/9
1 Kula 2.0 kg (F13 - F12) 11.52 Rekordjakten 07#1 Sollentuna 6/6
8 Diskus 0.6 kg (F13 - F12) 17.11 Stockholmskampen del 3 Täby 9/9
2 Slägga 2.0 kg (F13 - F12) 27.03 Stockholmskampen del 2 Sollentuna 14/5
2 Slägga 2.0 kg (F13 - F12) 27.85 Turebergskastet 5 Sollentuna/E 3/5
Spjut 500 g (F17 - F14) 20.51 Kraftmätningen final, Sollentuna 5/9
5 Spjut 500 g (F17 - F14) 21.50 Kraftmätningen kval, Sollentuna 21/5
Spjut 400 g (F13 - F12) 21.78 5-kamp Enskede 28/6
8 Spjut 400 g (F13 - F12) 21.90 Stockholmskampen del 4 Enskede 20/9
2 Spjut 400 g (F13 - F12) 23.35 Turebergs Explosiva #6 Sollentuna/E 27/6
Antal starter: 47
Jacob Rappe 06
4h2 800m 2:37.3m Veckans grenar 7, Sollentuna 30/5
5h2 800m 2:38.72 Kraftmätningen kval, Sollentuna 21/5
4 1500m 5:42.2m Veckans grenar 9 Sollentuna 6/6
2 Kula 4.0 kg (P15 - P14) 10.40 Kraftmätningen kval, Sollentuna 21/5
Antal starter: 4
Teia Rehn 08
11 Tresteg med zon 6.30 0,3 Stockholmskampen del 2 Sollentuna 13/5
Antal starter: 1
Staffan Risberg 99
5h1 Medvind/okänd vind 11.09w 2,2 Turebergs Explosiva #5 Sollentuna 14/6
4h1 110m häck 14.55 1,7 SM Uppsala 15/8
3 110m häck 14.75 -1,2 SAYO Sollentuna 9/8
5 110m häck 14.82 -1,8 SM Uppsala 15/8
5 110m häck 14.85 -2,3 Landslagsutmaningen Söderhamn 8/8
2 110m häck 14.90 0,7 JSM löpning Linköping 23/8
1 110m häck 14.94 1,0 Turebergs Explosiva #6 Sollentuna 28/6
3 110m häck 14.97 -0,2 Karlstad GP 8/7
3 Höjd 1.80 Turebergs Explosiva #5 Sollentuna 14/6
Antal starter: 9
Anton Runemar 02
3h1 80m 9.27 1,6 Turebergs Explosiva #7 Sollentuna 5/7
2h2 100m 11.40 0,8 Turebergs Explosiva #7 Sollentuna 5/7
2 200m 23.61 1,8 Veckans grenar 6, Sollentuna 21/5
Antal starter: 3
Elin Runemar 07
4h1 60m 9.23 -0,9 Ölandsspelen Löttorp 11/7
10 600m 2:16.21 Stockholmskampen del 2 Sollentuna 13/5
8 200m häck 68.6 cm (F13) 43.45 -0,7 Stockholmskampen del 3 Täby 9/9
2 Kula 3.0 kg (F17 - F14) 10.05 Turebergs Explosiva #6 Sollentuna 28/6
1 Kula 3.0 kg (F17 - F14) 11.46 Turebergskastet 13 Sollentuna/E 5/9
1 Kula 2.0 kg (F13 - F12) 10.26 Turebergskastet 4 Sollentuna/E 25/4
1 Kula 2.0 kg (F13 - F12) 11.25 Turebergskastet 5 Sollentuna/E 3/5
1 Kula 2.0 kg (F13 - F12) 11.44 Turebergskastet 6 Sollentuna/E 24/5
1 Kula 2.0 kg (F13 - F12) 12.12 Turebergskastet 10 Sollentuna/E 27/7
1 Kula 2.0 kg (F13 - F12) 12.46 Turebergskastet 9 Sollentuna/E 14/6
1 Kula 2.0 kg (F13 - F12) 12.55 Turebergs Veterankast Sollentuna/E 5/7
1 Kula 2.0 kg (F13 - F12) 12.80 Turebergskastet 8 Sollentuna/E 6/6
1 Kula 2.0 kg (F13 - F12) 12.81 Turebergskastet 7 Sollentuna/E 30/5
1 Kula 2.0 kg (F13 - F12) 12.95 Täby Open 16/8
Kula 2.0 kg (F13 - F12) 12.98 Midgårdskastet Märsta 20/9
1 Kula 2.0 kg (F13 - F12) 13.07 Westinghouse Gurkspel Västerås 1/8
2 Kula 2.0 kg (F13 - F12) 13.08 Turebergs Explosiva #6 Sollentuna 28/6
1 Kula 2.0 kg (F13 - F12) 13.30 Kasttävling Hässelby 25/7
1 Kula 2.0 kg (F13 - F12) 13.74 Goliatspelen Kil 8/8
1 Kula 2.0 kg (F13 - F12) 13.94 Ölandsspelen Löttorp 11/7
1 Kula 2.0 kg (F13 - F12) 14.02 UDM PF13 Enskede 22/8
1 Diskus 0.75 kg (F15-F14) 29.29 Turebergskastet 13 Sollentuna/E 5/9
1 Diskus 0.6 kg (F13 - F12) 20.51 Turebergskastet 4 Sollentuna/E 25/4
1 Diskus 0.6 kg (F13 - F12) 24.09 Turebergskastet 5 Sollentuna/E 3/5
1 Diskus 0.6 kg (F13 - F12) 25.18 Turebergskastet 3 Sollentuna/E 18/4
1 Diskus 0.6 kg (F13 - F12) 25.24 Halloweenkastet Sollentuna/E 31/10
1 Diskus 0.6 kg (F13 - F12) 25.90 Turebergskastet 8 Sollentuna/E 6/6
1 Diskus 0.6 kg (F13 - F12) 26.40 Turebergskastet 1 Sollentuna/E 8/4
1 Diskus 0.6 kg (F13 - F12) 26.58 Turebergskastet 9 Sollentuna/E 14/6
1 Diskus 0.6 kg (F13 - F12) 28.20 Turebergskastet 13 Sollentuna/E 5/9
1 Diskus 0.6 kg (F13 - F12) 29.27 Turebergskastet 6 Sollentuna/E 24/5
Diskus 0.6 kg (F13 - F12) 30.27 Midgårdskastet Märsta 20/9
1 Diskus 0.6 kg (F13 - F12) 30.43 Turebergs Explosiva #6 Sollentuna/E 27/6
1 Diskus 0.6 kg (F13 - F12) 30.51 Turebergskastet 2 Sollentuna/E 11/4
1 Diskus 0.6 kg (F13 - F12) 31.46 Resultattävling Märsta 13/8
1 Diskus 0.6 kg (F13 - F12) 31.65 Stockholmskampen del 3 Täby 9/9
1 Diskus 0.6 kg (F13 - F12) 31.92 Ölandsspelen Löttorp 11/7
1 Diskus 0.6 kg (F13 - F12) 32.30 Goliatspelen Kil 9/8
1 Diskus 0.6 kg (F13 - F12) 32.47 Westinghouse Gurkspel Västerås 2/8
1 Diskus 0.6 kg (F13 - F12) 32.65 UDM PF13 Enskede 23/8
3 Slägga 32.48 Halloweenkastet Sollentuna/E 31/10
2 Slägga 3.0 kg (F17 - F14) 29.82 Turebergskastet 5 Sollentuna/E 3/5
1 Slägga 3.0 kg (F17 - F14) 36.38 Halloweenkastet Sollentuna/E 31/0
6 Slägga 3.0 kg (F17 - F14) 36.88 Turebergs Explosiva #6 Sollentuna/E 27/6
1 Slägga 3.0 kg (F17 - F14) 37.57 Turebergs Veterankast Sollentuna/E 5/7
1 Slägga 3.0 kg (F17 - F14) 39.82 Kasttävling Hässelby 25/7
1 Slägga 3.0 kg (F17 - F14) 42.53 Turebergskastet 10 Sollentuna/E 27/7
1 Slägga 2.0 kg (F13 - F12) 30.40 Turebergskastet 1 Sollentuna/E 8/4
1 Slägga 2.0 kg (F13 - F12) 32.71 Turebergskastet 9 Sollentuna/E 14/6
1 Slägga 2.0 kg (F13 - F12) 33.42 Turebergskastet 2 Sollentuna/E 11/4
1 Slägga 2.0 kg (F13 - F12) 34.11 Turebergskastet 4 Sollentuna/E 25/4
1 Slägga 2.0 kg (F13 - F12) 34.86 Turebergskastet 5 Sollentuna/E 3/5
1 Slägga 2.0 kg (F13 - F12) 35.22 Turebergskastet 3 Sollentuna/E 18/4
1 Slägga 2.0 kg (F13 - F12) 35.63 Turebergskastet 8 Sollentuna/E 6/6
1 Slägga 2.0 kg (F13 - F12) 35.83 Turebergskastet 7 Sollentuna/E 30/5
1 Slägga 2.0 kg (F13 - F12) 35.86 Turebergskastet 6 Sollentuna/E 24/5
1 Slägga 2.0 kg (F13 - F12) 37.95 Stockholmskampen del 2 Sollentuna 14/5
1 Slägga 2.0 kg (F13 - F12) 38.64 Turebergs Explosiva #6 Sollentuna/E 27/6
1 Slägga 2.0 kg (F13 - F12) 39.33 Turebergskastet 13 Sollentuna/E 5/9
1 Slägga 2.0 kg (F13 - F12) 40.50 Turebergskastet 12 Sollentuna/E 19/8
1 Slägga 2.0 kg (F13 - F12) 42.84 Goliatspelen Kil 8/8
1 Slägga 2.0 kg (F13 - F12) 43.28 Turebergskastet 10 Sollentuna/E 27/7
1 Slägga 2.0 kg (F13 - F12) 43.30 Turebergskastet 11 Sollentuna/E 2/8
1 Slägga 2.0 kg (F13 - F12) 43.92 Westinghouse Gurkspel Västerås 2/8
Slägga 2.0 kg (F13 - F12) 45.65 Midgårdskastet Märsta 20/9
1 Slägga 2.0 kg (F13 - F12) 47.15 Resultattävling Märsta 13/8
1 Slägga 2.0 kg (F13 - F12) 47.36 UDM PF13 Enskede 23/8
1 Spjut 500 g (F17 - F14) 24.18 Turebergskastet 13 Sollentuna/E 5/9
1 Spjut 400 g (F13 - F12) 23.11 Turebergskastet 6 Sollentuna/E 24/5
Spjut 400 g (F13 - F12) 23.58 Midgårdskastet Märsta 20/9
1 Spjut 400 g (F13 - F12) 24.70 Turebergs Explosiva #6 Sollentuna/E 27/6
1 Spjut 400 g (F13 - F12) 24.79 Turebergskastet 9 Sollentuna/E 14/6
1 Spjut 400 g (F13 - F12) 25.72 Turebergskastet 11 Sollentuna/E 2/8
2 Spjut 400 g (F13 - F12) 26.02 Ölandsspelen Löttorp 11/7
3 Spjut 400 g (F13 - F12) 26.03 UDM PF13 Enskede 22/8
2 Spjut 400 g (F13 - F12) 29.30 Goliatspelen Kil 9/8
Antal starter: 76
Bianca Salming 98
4h1 200m 26.14 1,2 Turebergs Explosiva #6 Sollentuna 28/6
200m 26.21 -0,8 SM Mångkamp Ljungby 1/8
2h1 400m 56.73 Turebergs Explosiva #7 Sollentuna 5/7
800m 2:11.85 SM Mångkamp Ljungby 2/8
1 800m 2:13.30 Turebergs Explosiva #6 Sollentuna 28/6
1 100m häck 14.66 -1,6 Turebergs Explosiva #6 Sollentuna 28/6
3 100m häck 14.69 -1,5 Landslagsutmaningen Söderhamn 8/8
100m häck 14.76 -2,9 SM Mångkamp Ljungby 1/8
3 100m häck 14.84 -0,1 Sollentuna GP Sollentuna 10/8
6 Höjd 1.70 Sollentuna GP Sollentuna 10/8
2 Höjd 1.79 Karlstad GP 8/7
8 Höjd 1.80 Bauhausgalan Stockholm/S 23/8
1 Höjd 1.83 Landslagsutmaningen Söderhamn 8/8
Höjd 1.83 SM Mångkamp Ljungby 1/8
1 Höjd 1.85 JSM hopp Kristinehamn 30/8
3 Höjd 1.87 SM Uppsala 15/8
12 Längd 5.24 -0,5 JSM hopp Kristinehamn 30/8
Längd 5.58 1,4 SM Mångkamp Ljungby 2/8
Medvind/okänd vind 5.86w 3,1 SM Mångkamp Ljungby 2/8
1 Tresteg 12.44 1,2 JSM hopp Kristinehamn 29/8
5 Kula 13.03 JSM kast Norrköping 22/8
Kula 13.06 Castorama nr 3 Sollentuna/E 22/9
Kula 13.73 SM Mångkamp Ljungby 1/8
Diskus 35.74 Castorama nr 3 Sollentuna/E 22/9
Slägga 23.84 Castorama nr 3 Sollentuna/E 22/9
1 Spjut 44.90 Landslagsutmaningen Söderhamn 8/8
Spjut 45.37 Castorama nr 3 Sollentuna/E 22/9
3 Spjut 46.45 Kringelkastet Södertälje 14/6
5 Spjut 48.16 SM Uppsala 14/8
1 Spjut 48.87 Turebergs Explosiva #6 Sollentuna/E 27/6
Spjut 49.58 SM Mångkamp Ljungby 2/8
1 Sjukamp (K) 6042 SM Mångkamp Ljungby 1-2/8
1 Sjukamp (K22) 6042 SM Mångkamp Ljungby 1-2/8
Castorama 2768 Castorama nr 3 Sollentuna/E 22/9
Antal starter: 34
Julia Sandler Djerf 08
60m NT 1,3 Stockholmskampen del 4 Enskede 19/9
4 Tresteg med zon 7.61 0,2 Stockholmskampen del 2 Sollentuna 13/5
Antal starter: 2
Linnea Sandström 06
21 Längd 3.15 1,8 SAYO Sollentuna 8/8
9 Längd 3.29 1,3 05/06-kampen Sollentuna 21/5
3 Kula 3.0 kg (F17 - F14) 5.53 Turebergskastet 10 Sollentuna/E 27/7
7 Kula 3.0 kg (F17 - F14) 5.98 05/06-kampen Sollentuna 21/5
10 Kula 3.0 kg (F17 - F14) 6.54 SAYO Sollentuna/E 7/8
4 Diskus 0.75 kg (F15-F14) 16.03 Turebergs Explosiva #6 Sollentuna/E 27/6
7 Diskus 0.75 kg (F15-F14) 20.62 SAYO Sollentuna/E 8/8
2 Slägga 3.0 kg (F17 - F14) 19.27 Turebergskastet 10 Sollentuna/E 27/7
4 Slägga 3.0 kg (F17 - F14) 20.55 Turebergs Explosiva #6 Sollentuna/E 27/6
11 Spjut 500 g (F17 - F14) 11.75 SAYO Sollentuna/E 7/8
7 Spjut 500 g (F17 - F14) 11.88 05/06-kampen Sollentuna 21/5
4 Spjut 500 g (F17 - F14) 13.33 Turebergs Explosiva #6 Sollentuna/E 27/6
Antal starter: 12
Lucas Sannebro 06
7 Höjd 1.32 Kraftmätningen kval, Sollentuna 21/5
9 Längd 3.46 -0,9 Kraftmätningen kval, Sollentuna 21/5
6 Kula 4.0 kg (P15 - P14) 6.25 Kraftmätningen kval, Sollentuna 21/5
7 Spjut 600 g (P15 - P14) 13.59 Kraftmätningen kval, Sollentuna 21/5
Antal starter: 4
Annelie Schöldström 67
Kula 7.74 Castorama nr 1 Sollentuna/E 5/9
Diskus 20.37 Castorama nr 1 Sollentuna/E 5/9
Slägga 30.27 Castorama nr 1 Sollentuna/E 5/9
1 Slägga 3.0 kg (K50 - ) 35.29 Halloweenkastet Sollentuna/E 31/10
1 Slägga 3.0 kg (K50 - ) 37.09 Turebergs Veterankast Sollentuna/E 5/7
1 Slägga 3.0 kg (K50 - ) 39.07 Turebergskastet 9 Sollentuna/E 14/6
Spjut 12.30 Castorama nr 1 Sollentuna/E 5/9
Castorama 1565 Castorama nr 1 Sollentuna/E 5/9
Antal starter: 8
Matilda Schönning 08
32 Hinder ca 794m med vattengrav 4:04.0m Stockholmskampen del 4 Enskede 19/9
12 Tresteg med zon 6.18 0,7 Stockholmskampen del 2 Sollentuna 13/5
46 Slägga 2.0 kg (F13 - F12) 6.84 Stockholmskampen del 4 Enskede 19/9
Antal starter: 3
Jacob Semb-Josefson 06
4cf 80m 10.63 1,1 SAYO Sollentuna 8/8
2h1 80m 10.72 0,0 UDM PF14 Tyresö 22/8
6h2 100m 12.96 0,8 Turebergs Explosiva #5 Sollentuna 14/6
3h3 200m 26.85 1,9 Turebergs Explosiva #6 Sollentuna 28/6
5 300m 42.76 UDM PF14 Tyresö 23/8
800m 2:18.67 UDM Mångkamp Stockholm/E 30/8
800m 2:21.71 Kraftmätningen final, Sollentuna 5/9
1h1 800m 2:22.79 Kraftmätningen kval, Sollentuna 21/5
4h1 80m häck 84.0 cm (P15 - P14) 12.38 0,2 Turebergs Explosiva #6 Sollentuna 28/6
1 80m häck 84.0 cm (P15 - P14) 12.53 1,3 Kraftmätningen kval, Sollentuna 21/5
5h1 80m häck 84.0 cm (P15 - P14) 12.56 0,8 Täby Open 16/8
80m häck 84.0 cm (P15 - P14) 12.71 -1,4 UDM Mångkamp Stockholm/E 29/8
3h1 80m häck 84.0 cm (P15 - P14) 12.92 -0,9 UDM PF14 Tyresö 23/8
3af 80m häck 84.0 cm (P15 - P14) 12.94 -3,4 SAYO Sollentuna 9/8
26 Medvind/okänd vind 12.55w 2,4 Kraftmätningen final, Sollentuna 5/9
3 300m häck 76.2 cm (P15 - P14) 45.24 UDM PF14 Tyresö 22/8
1 300m häck 76.2 cm (P15 - P14) 46.27 Turebergs Explosiva #5 Sollentuna 14/6
3 Höjd 1.46 Veckans grenar 8, Sollentuna 30/5
Höjd 1.47 UDM Mångkamp Stockholm/E 30/8
1 Stav 3.22 Svealandsmästerskapen 14 år Huddinge 13/9
Stav 3.41 Veckans grenar 5, Sollentuna 17/5
1 Stav 3.50 UDM PF14 Tyresö 23/8
6 Stav 3.54 Turebergs höjdare 1 Stav 12/7
3 Stav 3.77 Turebergs Explosiva #5 Sollentuna 14/6
7 Stav 3.80 SAYO Sollentuna 7/8
Stav 3.81 UDM Mångkamp Stockholm/E 29/8
15 Längd 4.76 1,2 SAYO Sollentuna 8/8
2 Längd 4.77 0,7 Kraftmätningen kval, Sollentuna 21/5
Längd 4.97 -0,8 UDM Mångkamp Stockholm/E 30/8
Kula 4.0 kg (P15 - P14) 10.71 UDM Mångkamp Stockholm/E 30/8
1 Kula 4.0 kg (P15 - P14) 10.86 Kraftmätningen kval, Sollentuna 21/5
1 Kula 4.0 kg (P15 - P14) 11.02 Veckans grenar 3, Sollentuna 11/5
2 Kula 4.0 kg (P15 - P14) 9.88 Lilla Turebergskastet 2 Sollentuna/E 25/4
Kula 4.0 kg (P15 - P14) 9.88 Kraftmätningen final, Sollentuna 5/9
Diskus 1.0 kg (P15 - P14) 28.44 UDM Mångkamp Stockholm/E 29/8
1 Diskus 1.0 kg (P15 - P14) 29.72 Lilla Turebergskastet 1 Sollentuna/E 11/4
1 Diskus 1.0 kg (P15 - P14) 31.23 Turebergs Explosiva #6 Sollentuna/E 27/6
2 Slägga 4.0 kg (P15 - P14) 27.90 Turebergs Explosiva #6 Sollentuna/E 27/6
1 Spjut 600 g (P15 - P14) 37.34 Lilla Turebergskastet 1 Sollentuna/E 11/4
Spjut 600 g (P15 - P14) 38.78 Kraftmätningen final, Sollentuna 5/9
Spjut 600 g (P15 - P14) 39.24 UDM Mångkamp Stockholm/E 29/8
1 Spjut 600 g (P15 - P14) 39.67 Svealandsmästerskapen 14 år Huddinge 13/9
1 Spjut 600 g (P15 - P14) 41.82 Kraftmätningen kval, Sollentuna 21/5
1 Spjut 600 g (P15 - P14) 42.26 Turebergs Explosiva #6 Sollentuna/E 27/6
1 Spjut 600 g (P15 - P14) 43.64 UDM PF14 Tyresö 22/8
1 Åttakamp (P15) 3951 UDM Mångkamp Stockholm/E 29-30/8
Antal starter: 46
Christopher Servadei 85
9 100 miles 26:54:36 Täby Extreme Challenge 100 miles 8/10
Antal starter: 1
Josephine Sildeby 06
8 Längd 3.30 1,4 05/06-kampen Sollentuna 21/5
10 Kula 3.0 kg (F17 - F14) 4.28 05/06-kampen Sollentuna 21/5
11 Spjut 500 g (F17 - F14) 9.12 05/06-kampen Sollentuna 21/5
Antal starter: 3
John Singh 08
4 Tresteg med zon 8.52 0,7 Stockholmskampen del 2 Sollentuna 13/5
Antal starter: 1
Albin Sjöblom 93
1df 5000m 16:07.05 Sommarspelen Stockholm/S 25/8
Antal starter: 1
Annie Sjölund 06
7cf 80m 11.83 1,4 SAYO Sollentuna 8/8
4h2 200m 30.29 0,0 Turebergs Explosiva #6 Sollentuna 28/6
10 Längd 4.78 1,7 SAYO Sollentuna 8/8
5 Diskus 0.75 kg (F15-F14) 14.82 Turebergs Explosiva #6 Sollentuna/E 27/6
8 Diskus 0.75 kg (F15-F14) 17.35 SAYO Sollentuna/E 8/8
5 Slägga 3.0 kg (F17 - F14) 17.16 Turebergs Explosiva #6 Sollentuna/E 27/6
3 Spjut 500 g (F17 - F14) 16.48 Turebergs Explosiva #6 Sollentuna/E 27/6
Antal starter: 7
Knut Sjöqvist Arlehov 08
7 Tresteg med zon 8.24 0,6 Stockholmskampen del 2 Sollentuna 13/5
6 Diskus 0.6 kg (P13 - P12) 15.90 Stockholmskampen del 2 Sollentuna 14/5
Antal starter: 2
Sara Sjöstedt 07
1 60m 8.49 0,2 Stockholmskampen del 4 Enskede 20/9
Antal starter: 1
Levis Sjöö 01
2 100m 12.52 -0,9 Resultattävling Märsta 6/9
1 200m 25.10 -1,1 Resultattävling Märsta 6/9
Antal starter: 2
Molly Skugge 03
3 Kula 3.0 kg (F17 - F14) 10.90 Turebergskastet 7 Sollentuna/E 30/5
1 Kula 3.0 kg (F17 - F14) 9.11 Turebergskastet 6 Sollentuna/E 24/5
1 Kula 3.0 kg (F17 - F14) 9.51 Turebergskastet 4 Sollentuna/E 25/4
2 Slägga 3.0 kg (F17 - F14) 44.70 Turebergskastet 1 Sollentuna/E 8/4
2 Slägga 3.0 kg (F17 - F14) 47.24 Turebergskastet 2 Sollentuna/E 11/4
1 Slägga 3.0 kg (F17 - F14) 49.96 Turebergskastet 12 Sollentuna/E 19/8
2 Slägga 3.0 kg (F17 - F14) 50.03 Turebergskastet 9 Sollentuna/E 14/6
1 Slägga 3.0 kg (F17 - F14) 50.62 Turebergskastet 11 Sollentuna/E 2/8
2 Slägga 3.0 kg (F17 - F14) 50.68 Turebergskastet 3 Sollentuna/E 18/4
1 Slägga 3.0 kg (F17 - F14) 53.28 Turebergs Explosiva #6 Sollentuna/E 27/6
2 Slägga 3.0 kg (F17 - F14) 53.31 Turebergskastet 4 Sollentuna/E 25/4
1 Slägga 3.0 kg (F17 - F14) 53.34 Turebergskastet 5 Sollentuna/E 3/5
1 Slägga 3.0 kg (F17 - F14) 53.48 Turebergskastet 8 Sollentuna/E 6/6
1 Slägga 3.0 kg (F17 - F14) 55.70 Turebergskastet 7 Sollentuna/E 30/5
2 Slägga 3.0 kg (F17 - F14) 57.41 USM kast Norrköping 21/8
2 Spjut 500 g (F17 - F14) 18.22 Turebergskastet 7 Sollentuna/E 30/5
1 Spjut 500 g (F17 - F14) 20.80 Turebergskastet 6 Sollentuna/E 24/5
1 Spjut 500 g (F17 - F14) 20.93 Turebergskastet 9 Sollentuna/E 14/6
Antal starter: 18
Amanda Skutholm 06
11 Längd 3.10 0,2 05/06-kampen Sollentuna 21/5
9 Kula 3.0 kg (F17 - F14) 4.82 05/06-kampen Sollentuna 21/5
10 Spjut 500 g (F17 - F14) 9.39 05/06-kampen Sollentuna 21/5
Antal starter: 3
Elin Snis 04
3h3 100m 14.02 1,3 Turebergs Explosiva #7 Sollentuna 5/7
5h1 100m 14.12 1,5 Turebergs Explosiva #5 Sollentuna 14/6
Antal starter: 2
Gustav Snis 07
14 60m 8.88 1,3 Stockholmskampen del 4 Enskede 20/9
4h2 60m 9.05 -1,8 UDM PF13 Enskede 22/8
6bf 60m 9.14 -1,3 UDM PF13 Enskede 22/8
16 Höjd 1.36 Stockholmskampen del 4 Enskede 20/9
10 Höjd 1.41 UDM PF13 Enskede 22/8
7 Tresteg med zon 8.95 0,2 Stockholmskampen del 3 Täby 9/9
13 Diskus 0.6 kg (P13 - P12) 18.45 Stockholmskampen del 3 Täby 9/9
7 Slägga 3.0 kg (P13 - P12) 17.18 Stockholmskampen del 2 Sollentuna 14/5
Antal starter: 8
Amanda Solén 07
5 600m 1:51.20 UDM PF13 Enskede 22/8
4 600m 1:54.51 Stockholmskampen del 2 Sollentuna 13/5
7 800m 2:32.54 Brommaspelen Stockholm/S 6/9
3h2 800m 2:34.9m Veckans grenar 7, Sollentuna 30/5
4 1500m 5:25.5m Veckans grenar 9 Sollentuna 6/6
9 1500m 5:28.54 UDM PF13 Enskede 23/8
1 1500m 5:29.10 Turebergs Explosiva #5 Sollentuna 14/6
7 Hinder ca 794m med vattengrav 2:46.11 Stockholmskampen del 4 Enskede 20/9
21 Kula 2.0 kg (F13 - F12) 6.63 UDM PF13 Enskede 22/8
10 Slägga 2.0 kg (F13 - F12) 17.67 Stockholmskampen del 2 Sollentuna 14/5
41 Spjut 400 g (F13 - F12) 12.19 Stockholmskampen del 4 Enskede 20/9
Antal starter: 11
Matilda Solén 07
6 600m 1:54.67 UDM PF13 Enskede 22/8
5 600m 1:55.72 Stockholmskampen del 2 Sollentuna 13/5
5h2 800m 2:38.6m Veckans grenar 7, Sollentuna 30/5
5 1500m 5:28.2m Veckans grenar 9 Sollentuna 6/6
2 1500m 5:36.84 Turebergs Explosiva #5 Sollentuna 14/6
10 1500m 5:39.93 UDM PF13 Enskede 23/8
10 Hinder ca 794m med vattengrav 2:51.73 Stockholmskampen del 4 Enskede 20/9
22 Kula 2.0 kg (F13 - F12) 6.48 UDM PF13 Enskede 22/8
9 Slägga 2.0 kg (F13 - F12) 18.16 Stockholmskampen del 2 Sollentuna 14/5
38 Spjut 400 g (F13 - F12) 12.59 Stockholmskampen del 4 Enskede 20/9
Antal starter: 10
Napolen Solomon 94
8 10 km 29:31 SM 10 km Anderstorp 10/10
24 Halvmarathon 1:03:15 Barcelona ESP 16/2
Antal starter: 2
Anna Strunke 05
4h2 80m häck 76.2 cm (F15 - F14) 13.31 1,1 Kraftmätningen kval, Sollentuna 21/5
7 Höjd 1.30 Veckans grenar 8, Sollentuna 30/5
Längd 4.75 1,2 Veckans grenar 2, Sollentuna 10/5
5 Längd 4.77 -0,2 Kraftmätningen kval, Sollentuna 21/5
3 Medvind/okänd vind 4.72 Veckans grenar 1, Sollentuna 6/5
3 Medvind/okänd vind 4.77w 5,0 Veckans grenar 2, Sollentuna 10/5
1 Kula 3.0 kg (F17 - F14) 11.85 Veckans grenar 3, Sollentuna 11/5
2 Kula 3.0 kg (F17 - F14) 11.85 SAYO Sollentuna/E 7/8
1 Kula 3.0 kg (F17 - F14) 11.91 Lilla Turebergskastet 2 Sollentuna/E 25/4
6 Kula 3.0 kg (F17 - F14) 12.19 USM kast Norrköping 22/8
2 Kula 3.0 kg (F17 - F14) 12.34 Kraftmätningen kval, Sollentuna 21/5
1 Kula 3.0 kg (F17 - F14) 12.35 Täby Open 16/8
2 Kula 3.0 kg (F17 - F14) 12.43 Huddingespelen  27/9
Kula 3.0 kg (F17 - F14) 12.47 Kraftmätningen final, Sollentuna 5/9
2 Spjut 500 g (F17 - F14) 29.90 Kraftmätningen kval, Sollentuna 21/5
2 Spjut 500 g (F17 - F14) 30.08 SAYO Sollentuna/E 7/8
2 Spjut 500 g (F17 - F14) 31.16 Lilla Turebergskastet 1 Sollentuna/E 11/4
Spjut 500 g (F17 - F14) 31.59 Kraftmätningen final, Sollentuna 5/9
Antal starter: 18
William Strömberg 08
60m NT 0,0 Stockholmskampen del 4 Enskede 19/9
7af 60m 9.56 -1,0 Täby Open 15/8
6 600m 2:08.21 Stockholmskampen del 3 Täby 9/9
4af 60m häck 76.2 cm (P13 - P12) 12.37 -1,2 Täby Open 16/8
13 Hinder ca 794m med vattengrav 3:07.8m Stockholmskampen del 4 Enskede 19/9
2 Höjd 1.15 Rekordjaket 08-1 Sollentuna 27/7
24 Stav 1.10 Stockholmskampen del 4 Enskede 19/9
Längd med zon 3.97 1,4 Täby Open 15/8
10 Medvind/okänd vind 4.09w 2,1 Täby Open 15/8
3 Tresteg med zon 8.77 -0,8 Stockholmskampen del 2 Sollentuna 13/5
1 Kula 3.0 kg (P13 - P12) 8.44 Rekordjaket 08-1 Sollentuna 27/7
3 Kula 3.0 kg (P13 - P12) 8.90 Täby Open 16/8
2 Diskus 0.6 kg (P13 - P12) 22.06 Stockholmskampen del 2 Sollentuna 14/5
3 Slägga 3.0 kg (P13 - P12) 22.91 Stockholmskampen del 4 Enskede 19/9
6 Spjut 400 g (P13 - P12) 15.55 Stockholmskampen del 3 Täby 9/9
Antal starter: 15
Felisa Stölen 08
60m NT 0,0 Stockholmskampen del 4 Enskede 19/9
21 Stav 1.30 Stockholmskampen del 4 Enskede 19/9
Antal starter: 2
Maja Sund 01
4h1 400m 59.15 Turebergs Explosiva #5 Sollentuna 14/6
Antal starter: 1
Ludvig Sundström 07
24 Höjd 1.28 Stockholmskampen del 4 Enskede 20/9
Antal starter: 1
Emil Svarverud Svensson 08
3 600m 1:59.13 Stockholmskampen del 3 Täby 9/9
1 Tresteg med zon 9.69 -0,7 Stockholmskampen del 2 Sollentuna 13/5
3 Diskus 0.6 kg (P13 - P12) 20.34 Stockholmskampen del 2 Sollentuna 14/5
4 Spjut 400 g (P13 - P12) 23.22 Stockholmskampen del 3 Täby 9/9
Antal starter: 4
Emil Svensson 08
60m NT 1,8 Stockholmskampen del 4 Enskede 19/9
Antal starter: 1
Hans Säll 61
6h6 800m 2:44.66 Bärsäkaloppet Märsta 3/10
7h3 200m 28.69 1,9 Turebergs Explosiva #6 Sollentuna 28/6
Antal starter: 2
Elisabeth Teearu 08
Medvind/okänd vind NT 4,0 Stockholmskampen del 4 Enskede 19/9
7 600m 2:11.35 Stockholmskampen del 3 Täby 9/9
1 Tresteg med zon 9.02 0,3 Stockholmskampen del 2 Sollentuna 13/5
18 Stav 1.30 Stockholmskampen del 4 Enskede 19/9
13 Slägga 2.0 kg (F13 - F12) 18.15 Stockholmskampen del 4 Enskede 19/9
Antal starter: 5
Karl Thilers 07
8 60m 8.37 0,6 Stockholmskampen del 4 Enskede 20/9
8af 60m 8.43 -1,4 UDM PF13 Enskede 22/8
2h3 60m 8.45 -1,8 UDM PF13 Enskede 22/8
7 600m 1:57.15 Stockholmskampen del 2 Sollentuna 13/5
10 Höjd 1.44 Stockholmskampen del 4 Enskede 20/9
3 Slägga 3.0 kg (P13 - P12) 25.27 Stockholmskampen del 2 Sollentuna 14/5
Antal starter: 6
Emma Thor 97
Kula 11.13 Blacksburg VA USA 3/10
Diskus 36.25 Blacksburg VA USA 3/10
Slägga 55.60 Blacksburg VA USA 3/10
Spjut 25.96 Blacksburg VA USA 3/10
Castorama 2843 Blacksburg VA USA 3/10
Antal starter: 5
Gunnel Tolfes 58
6h3 100m 15.80 1,3 Turebergs Explosiva #7 Sollentuna 5/7
5h2 200m 32.97 0,0 Turebergs Explosiva #6 Sollentuna 28/6
7h3 400m 73.69 Turebergs Explosiva #7 Sollentuna 5/7
5h3 800m 2:58.81 Bärsäkaloppet Märsta 3/10
Antal starter: 4
Fabian Törnqvist 06
4 800m 2:23.35 UDM PF14 Tyresö 22/8
6h3 800m 2:24.65 Turebergs Explosiva #6 Sollentuna 28/6
3h2 800m 2:30.92 Kraftmätningen kval, Sollentuna 21/5
3 1500m 5:04.18 Turebergs Explosiva #5 Sollentuna 14/6
Antal starter: 4
Martin Törnqvist 71
9 1500m 4:38.43 SAYO Sollentuna 8/8
Antal starter: 1
Vanna Ullén 03
2h2 200m 27.67 0,0 Turebergs Explosiva #6 Sollentuna 28/6
2 300m 43.50 Ärla Open Eskilstuna 1/7
5h1 400m 60.40 Turebergs Explosiva #5 Sollentuna 14/6
1 400m 60.44 SAYO Sollentuna 8/8
5 400m 60.56 USM löpning Linköping 22/8
8 400m 60.67 Sollentuna GP Sollentuna 10/8
4 300m häck 76.2 cm (F19 - F14) 46.30 USM löpning Linköping 23/8
Antal starter: 7
Fabian Wallin 02
2h3 800m 2:22.20 Turebergs Explosiva #6 Sollentuna 28/6
Antal starter: 1
Nils Wallström 08
60m NT 0,9 Stockholmskampen del 4 Enskede 19/9
Antal starter: 1
Emmie Wedin 07
5af 60m 8.90 0,0 Täby Open 15/8
16 60m 9.07 0,2 Stockholmskampen del 4 Enskede 20/9
6 60m 9.18 -3,0 Hammarby sommarspel 2 Stockholm/E 13/6
8 600m 2:06.50 Stockholmskampen del 2 Sollentuna 13/5
1 60m häck 68.6 cm (F13 - F12) 10.09 2,0 Svealandsmästerskapen 13 år Bålsta 12/9
1af 60m häck 68.6 cm (F13 - F12) 10.10 1,7 Täby Open 16/8
5 60m häck 68.6 cm (F13 - F12) 10.18 -1,7 UDM PF13 Enskede 23/8
2h3 Medvind/okänd vind 10.04w 2,3 UDM PF13 Enskede 23/8
3 200m häck 68.6 cm (F13) 32.32 -0,1 UDM PF13 Enskede 22/8
2 200m häck 68.6 cm (F13) 33.91 -0,2 Stockholmskampen del 3 Täby 9/9
3 Medvind/okänd vind 33.23 Hammarby sommarspel 2 Stockholm/E 13/6
16 Hinder ca 794m med vattengrav 3:04.70 Stockholmskampen del 4 Enskede 20/9
26 Höjd 1.20 Stockholmskampen del 4 Enskede 20/9
6 Stav 2.12 Turebergs Explosiva #5 Sollentuna 14/6
2 Stav 2.15 Svealandsmästerskapen 13 år Bålsta 12/9
Stav 2.21 Veckans grenar 5, Sollentuna 17/5
5 Stav 2.31 UDM PF13 Enskede 23/8
7 Längd 4.50 0,0 Huddingespelen  26/9
Längd med zon 4.50 1,0 Veckans grenar Stockholm/E 13/6
5 Längd med zon 4.52 1,2 UDM PF13 Enskede 23/8
6 Längd med zon 4.62 0,7 Täby Open 15/8
5 Medvind/okänd vind 4.59w 3,2 Veckans grenar Stockholm/E 13/6
2 Tresteg med zon 10.12 1,8 Stockholmskampen del 3 Täby 9/9
3 Tresteg med zon 10.13 0,5 UDM PF13 Enskede 22/8
2 Tresteg med zon 10.20 -0,4 Rekordjakten 07#1 Sollentuna 6/6
4 Tresteg med zon 9.95 0,9 Svealandsmästerskapen 13 år Bålsta 12/9
3 Kula 2.0 kg (F13 - F12) 7.02 Rekordjakten 07#1 Sollentuna 6/6
14 Diskus 0.6 kg (F13 - F12) 13.84 Stockholmskampen del 3 Täby 9/9
5 Slägga 2.0 kg (F13 - F12) 22.26 Stockholmskampen del 2 Sollentuna 14/5
23 Spjut 400 g (F13 - F12) 16.04 Stockholmskampen del 4 Enskede 20/9
Antal starter: 30
Anna Werner 79
Kula 8.13 VSM Kastfemkamp Huddinge 20/9
Diskus 20.29 VSM Kastfemkamp Huddinge 20/9
Slägga 28.31 VSM Kastfemkamp Huddinge 20/9
Spjut 23.99 VSM Kastfemkamp Huddinge 20/9
Vikt 9.29 VSM Kastfemkamp Huddinge 20/9
2 Kastfemkamp (K40) 2339 VSM Kastfemkamp Huddinge 20/9
Antal starter: 6
Frida Westberg 07
20 60m 9.15 0,4 Stockholmskampen del 4 Enskede 20/9
8 Tresteg med zon 9.45 0,1 Stockholmskampen del 3 Täby 9/9
Antal starter: 2
Adam Westermark 98
5h2 400m 53.23 Turebergs Explosiva #7 Sollentuna 5/7
17 400m 53.73 JSM löpning Linköping 22/8
3bf 400m 54.64 SAYO Sollentuna 8/8
3h1 400m 54.67 Turebergs Explosiva #5 Sollentuna 14/6
2 400m 55 Turebergs snabba 1 6/8
2cf 800m 2:06.32 SAYO Sollentuna 9/8
Antal starter: 6
Vincent Wettergren 05
800m 2:17.54 Kraftmätningen final, Sollentuna 5/9
1h3 800m 2:21.56 Turebergs Explosiva #6 Sollentuna 28/6
4h1 800m 2:23.7m Veckans grenar 7, Sollentuna 30/5
2h2 800m 2:24.87 Kraftmätningen kval, Sollentuna 21/5
Antal starter: 4
Erik Widing 87
21 5000m 16:17.74 Bannister Running Invitation #5 Göteborg/S 25/7
Antal starter: 1
Ebba Wiklander 08
60m NT 0,1 Stockholmskampen del 4 Enskede 19/9
22 Hinder ca 794m med vattengrav 3:35.6m Stockholmskampen del 4 Enskede 19/9
5 Stav 1.60 Stockholmskampen del 4 Enskede 19/9
5 Tresteg med zon 7.43 -0,3 Stockholmskampen del 2 Sollentuna 13/5
2 Diskus 0.6 kg (F13 - F12) 18.98 Stockholmskampen del 2 Sollentuna 14/5
17 Slägga 2.0 kg (F13 - F12) 17.02 Stockholmskampen del 4 Enskede 19/9
4 Spjut 400 g (F13 - F12) 15.90 Stockholmskampen del 3 Täby 9/9
Antal starter: 7
Hugo Winther 04
5 200m 24.59 1,8 Veckans grenar 6, Sollentuna 21/5
1 300m häck 83.8 cm (P17) 42.00 Turebergs Explosiva #5 Sollentuna 14/6
7 300m häck 83.8 cm (P17) 42.93 USM löpning Norrköring 29/8
Antal starter: 3
Diego Zagai Roel 08
5 Diskus 0.6 kg (P13 - P12) 17.16 Stockholmskampen del 2 Sollentuna 14/5
Antal starter: 1
Fanny Öhrn Selahn 95
Kula 11.29 Castorama nr 1 Sollentuna/E 5/9
Kula 11.86 Castorama nr 2 Sollentuna/E 13/9
Diskus 40.97 Castorama nr 2 Sollentuna/E 13/9
1 Diskus 42.16 Turebergs Explosiva #6 Sollentuna/E 27/6
Diskus 42.42 Castorama nr 1 Sollentuna/E 5/9
1 Diskus 42.96 Turebergskastet 13 Sollentuna/E 5/9
14 Diskus 43.33 SM Uppsala 15/8
1 Diskus 43.53 Turebergskastet 11 Sollentuna/E 2/8
2 Diskus 43.79 SAYO Sollentuna/E 8/8
1 Diskus 44.40 Turebergskastet 14 Sollentuna/E 13/9
Slägga 33.01 Castorama nr 1 Sollentuna/E 5/9
Slägga 39.71 Castorama nr 2 Sollentuna/E 13/9
2 Slägga 39.98 Turebergskastet 14 Sollentuna/E 13/9
Spjut 26.85 Castorama nr 1 Sollentuna/E 5/9
Spjut 29.38 Castorama nr 2 Sollentuna/E 13/9
Castorama 2643 Castorama nr 1 Sollentuna/E 5/9
Castorama 2810 Castorama nr 2 Sollentuna/E 13/9