Årsbästa arena 2019
2019-06-17
Flickor/Kvinnor
60m
8.04 -0,3 Ayla Hallberg Hossain 06 Täby Open 12/5   Klubbrekord F13
8.50 1,1 Elsa Kagevik 06 SAYO 8/6
8.50 0,9 Sara Sjöstedt 07 Mälaröspelen Ekerö 11/5
8.58 1,1 Kajsa Cabanas Andersson 06 SAYO 8/6
8.62 -0,7 Ida Chrifi 06 SAYO 8/6
8.69 1,1 Annie Grindange 06 SAYO 8/6
8.76 0,9 Ella Fallope 06 SAYO 8/6
8.85 1,7 Emmie Wedin 07 SAYO 8/6
9.00 1,3 Leah Ssempasa 09 Mälaröspelen Ekerö 11/5
9.11 -1,4 Evelina Larsson 07 Huddingespelen 15/6
9.13 0,0 Molly Envall 09 Huddingespelen 15/6
9.14 1,3 Saga Hjelmeland Björnsson 07 SAYO 8/6
9.18 1,6 Molly Linder 08 SAYO 8/6
9.20 1,2 Venla Engström 07 Bauhausgalan Youth 30/5
9.21 1,6 Louisa Chrifi 08 SAYO 8/6
9.22 1,3 Stephanie Rimér 09 SAYO 8/6
9.28 -0,7 Emilia Nielsen 06 SAYO 8/6
9.31 -0,9 Alva Back 06 Täby Open 12/5
9.31 1,1 Selma Persson 06 SAYO 8/6
9.32 0,8 Saga Berg Ojeda 08 SAYO 8/6
9.50 1,1 Celine Rajalakso 10 Huddingespelen 15/6
9.55 0,8 Niamh Hogan 07 SAYO 8/6
9.56 1,1 Annie Sjölund 06 SAYO 8/6
9.56 0,3 Olivia Neding 08 SAYO 8/6
9.57 1,1 Elin Runemar 07 Täby Open 12/5
9.60 -0,1 Esther Melander 06 SAYO 8/6
9.73 1,3 Amanda Solén 07 SAYO 8/6
9.76 -0,7 Linnea Ershammar 06 SAYO 8/6
9.98 -0,5 Emma Håkansson 10 Danderyds Ungdomsspel 19/5
10.00 -1,0 Gunnel Tolfes 58 Veckans gren Lidingö 15/5
10.13 -0,7 Amisha Aubun 06 SAYO 8/6
10.18 0,3 Vera Kjellgren 08 SAYO 8/6
10.22 0,2 Maja Envall 11 Danderyds Ungdomsspel 19/5
10.32 0,4 Freja Kagevik 09 Täby Open 11/5
10.33 0,8 Saga Gustafsson 07 SAYO 8/6
10.34 -0,3 Thea Boström 09 Danderyds Ungdomsspel 19/5
10.45 0,2 Lovelia Rajalakso 11 Danderyds Ungdomsspel 19/5
10.50 -0,7 Ella Hedman 09 SAYO 8/6
10.50 0,0 Lily Ssempasa 11 Mälaröspelen Ekerö 11/5
10.52 0,2 Lova Boström 11 Danderyds Ungdomsspel 19/5
10.87 0,8 Ebba Wiklander 08 SAYO 8/6
10.95 -0,3 Ella Strunke 10 Danderyds Ungdomsspel 19/5
11.15 -0,2 Rachel Lu 11 Danderyds Ungdomsspel 19/5
11.50 1,3 Elise Wedin 12 Mälaröspelen Ekerö 11/5
11.80 -0,8 Martina Zagai Roel 10 Danderyds Ungdomsspel 19/5
12.29 1,6 Matilda Schönning 08 SAYO 8/6
12.31 -1,4 Sigrid Gyllenvråk Eriksson 10 Danderyds Ungdomsspel 19/5
Medvind/okänd vind
8.42w 2,2 Sara Sjöstedt 07 SAYO 8/6
8.74w 3,0 Emmie Wedin 07 SAYO 8/6
8.95 Evelina Larsson 07 Sundbybergs Ungdomsspel 25/5
9.07w 2,5 Louisa Chrifi 08 SAYO 8/6
9.18w 2,1 Stephanie Rimér 09 SAYO 8/6
9.26w 3,0 Elin Runemar 07 SAYO 8/6
9.32 Matilda Solén 07 4H-spelen Norrtälje 18/5
9.53w 2,2 Sara Ivarsson 08 SAYO 8/6
9.64w 2,2 Linnea Ekström 08 SAYO 8/6
9.66w 3,0 Stina Fischier 06 SAYO 8/6
9.67 Amanda Solén 07 4H-spelen Norrtälje 18/5
9.79w 3,0 Elina Ravik 07 SAYO 8/6
9.99w 3,1 Amanda Medin 08 SAYO 8/6
10.28 Nora Blom 10 Turebergskampen 12/5
10.35w 2,1 Agnes Sildeby 09 SAYO 8/6
10.39 Elsa Ershammar 07 4H-spelen Norrtälje 18/5
10.47w 2,1 Stella Rybing 09 SAYO 8/6
10.42 Lova Boström 11 Huddingespelen 16/6
10.48w 2,2 Freja Ahlepil 09 SAYO 8/6
10.49 Freja Lagander 07 4H-spelen Norrtälje 18/5
10.53w 2,2 Cecilia Melander 09 SAYO 8/6
10.65 Elin Aneby 10 Turebergskampen 12/5
10.66w 2,2 Vera Forssmed 07 SAYO 8/6
10.97 Lily Ssempasa 11 Turebergskampen 12/5
11.00 Alice Klouda 11 4H-spelen Norrtälje 18/5
11.04 Stina Sjöström 12 Turebergskampen 12/5
11.08 Wilma Lagander 12 4H-spelen Norrtälje 18/5
11.17 Daisy Andreasson 10 Turebergskampen 12/5
11.18 Klara Westlund 10 Turebergskampen 12/5
11.26 Iris Augustsson 10 Turebergskampen 12/5
11.34 Lilly Skedung 10 Turebergskampen 12/5
11.44 Brita Norin 07 4H-spelen Norrtälje 18/5
11.53 Sofie Hessle 11 Turebergskampen 12/5
11.56 Emmy Hagstedt 10 Turebergskampen 12/5
11.57 Linnea Rosenberg 10 Turebergskampen 12/5
11.62 Ellen Sandesjö 10 Turebergskampen 12/5
11.65 Elise Allison 10 Turebergskampen 12/5
11.65 Emmy Stadell 11 Turebergskampen 12/5
11.66 Wilma Lagander 12 Turebergskampen 12/5
11.74 Lovisa Cronebäck 10 Turebergskampen 12/5
11.74 Ellen Medin 11 Turebergskampen 12/5
11.83 Alva Lundström 10 Turebergskampen 12/5
11.88 Tuva-Li Breding 11 Turebergskampen 12/5
11.88 Emilia Lindstedt 12 Turebergskampen 12/5
12.00 Hanna Gruber 12 Huddingespelen 16/6
12.00 Wilhelmina Lindström 11 Huddingespelen 16/6
12.03 Emma Lockner 11 Turebergskampen 12/5
12.04 Stella Sundin 10 Turebergskampen 12/5
12.09 Idun Elenius 10 Turebergskampen 12/5
12.09 Ebba Mårtensson 11 Turebergskampen 12/5
12.13 Alicia Altenberg 11 Turebergskampen 12/5
12.17 Savannah Lundin-Kimby 11 Turebergskampen 12/5
12.18 Ella Hilding 11 Turebergskampen 12/5
12.19 Elise Wedin 12 Turebergskampen 12/5
12.29 Oihane Guzman 10 Turebergskampen 12/5
12.31 Amanda Dyberg 11 Turebergskampen 12/5
12.34 Tuva Lindström 10 Turebergskampen 12/5
12.43 Nellie Sigfridson 11 Turebergskampen 12/5
12.44 Tilda Östman 11 Turebergskampen 12/5
12.45 Alba Garcia Lundström 10 Turebergskampen 12/5
12.46 Agnes Franzén 12 Turebergskampen 12/5
12.47 Mina Chiu 10 Turebergskampen 12/5
12.54 Lisen Engrup Klevard 10 Turebergskampen 12/5
12.54 Wilma Sahlqvist 12 Turebergskampen 12/5
12.55 Elsa Fandén 10 Turebergskampen 12/5
12.59 Sonja Lund 11 Turebergskampen 12/5
12.62 Tyra Björk 12 Turebergskampen 12/5
12.63 Estelle Strömberg 12 Turebergskampen 12/5
12.68 Julia Enhörning Edholm 12 Turebergskampen 12/5
12.70 Stella Mardi 11 Turebergskampen 12/5
12.76w 2,2 Livia Sandström 09 SAYO 8/6
12.85 Leia Östgren 12 Turebergskampen 12/5
12.86 Corinne Cederroth 12 Turebergskampen 12/5
12.88 Elise Wedin 12 Sundbybergs Ungdomsspel 25/5
12.90 Sydney Pettersson 12 Turebergskampen 12/5
12.93 Julia Kristofferson 12 Turebergskampen 12/5
12.96 Moa Forssman 11 Turebergskampen 12/5
13.00 Agnes Karlsson 11 Turebergskampen 12/5
13.00 Alice Johansson 12 Turebergskampen 12/5
13.08 Selma Gjervaldsaeter 10 Turebergskampen 12/5
13.10 Ester Korzuk 11 Turebergskampen 12/5
13.13 Tilda Ribacke 12 Turebergskampen 12/5
13.14 Mathilde Arvidsson 12 Turebergskampen 12/5
13.14 Ellie Börjesson 12 Turebergskampen 12/5
13.16 Nova Borensjö 12 Turebergskampen 12/5
13.22 Vera Maidell 12 Turebergskampen 12/5
13.34 Ida Korpela Gustafsson 12 Turebergskampen 12/5
13.51 Thea Karlsson 10 Turebergskampen 12/5
13.54 Agnes Norek 12 Turebergskampen 12/5
13.55 Klara Ryding 12 Turebergskampen 12/5
13.57 Agnes Wilnier 11 Turebergskampen 12/5
13.59 Esther Jansson 12 Turebergskampen 12/5
13.66 Maria Calinescu 11 Turebergskampen 12/5
13.70 Isabelle Ernback 11 Turebergskampen 12/5
13.70 Joline Gatu 12 Turebergskampen 12/5
13.75 Hally Torstensson 11 Turebergskampen 12/5
13.80 Ethel Strömberg 12 Turebergskampen 12/5
13.86 Elsa Appelgren 12 Turebergskampen 12/5
14.02 Siiri Forsberg 12 Turebergskampen 12/5
14.03 Pola Ociepa 12 Turebergskampen 12/5
14.52 Alexandra Gran 11 Turebergskampen 12/5
14.58 Tora Lundberg 10 Turebergskampen 12/5
14.69 Ester Fridman 12 Turebergskampen 12/5
14.69 Lilly Unge 12 Turebergskampen 12/5
14.74 Tyra Söderholm Pettersson 11 Turebergskampen 12/5
15.31 Mindy Kubin 12 Turebergskampen 12/5
15.99 Stella Palm 12 Turebergskampen 12/5
80m
10.20 1,3 Ayla Hallberg Hossain 06 SAYO 8/6
10.64 1,7 Emma Carlsson 05 SAYO 8/6
11.02 1,0 Lorena Guzman 04 SAYO 8/6
11.12 1,0 Lara Johnsson 05 SAYO 8/6
11.22 1,7 Anna Strunke 05 SAYO 8/6
11.62 0,8 Besiana Dalipi 05 SAYO 8/6
11.97 1,0 Ebba Eliasson 05 SAYO 8/6
Medvind/okänd vind
10.16w 2,4 Ayla Hallberg Hossain 06 SAYO 8/6
10.51w 2,4 Emma Carlsson 05 SAYO 8/6
11.00w 2,4 Elin Snis 04 SAYO 8/6
11.01w 3,7 Karin Andersson Berger 04 SAYO 8/6
11.29 Matilda Petersson 06 Bauhausgalan Youth 30/5
11.61 Ella Fallope 06 Bauhausgalan Youth 30/5
11.98 Alva Back 06 Bauhausgalan Youth 30/5
100m
12.61 1,4 Clara Billing 02 Skararacet 6/6
12.61 1,6 Ayla Hallberg Hossain 06 SAYO 8/6
13.53 0,8 Jennifer Ravelius 03 SAYO 8/6
13.68 -1,2 Vanna Ullén 03 Skararacet 6/6
13.76 0,6 Ronja Chrifi 02 Huddingespelen 14/6
13.83 1,8 Parya Darvishi Gaziani 03 SAYO 8/6
14.24 -2,3 Lisa Maidell 78 VDM Sätra 18/5 Klubbrekord K40
14.64 0,0 Pernilla Thunholm 81 Tyresö Veteranspel 6/6 Klubbrekord K35
14.84 -2,4 Kira Pettersson 03 Huddingespelen 14/6
15.31 0,1 Gunnel Tolfes 58 Tyresö Veteranspel 6/6 Klubbrekord K60
16.52 -2,3 Ulla Karnebäck 53 VDM Sätra 18/5
19.75 0,0 Maria Björkman 52 Tyresö Veteranspel 6/6
150m
24.89 -0,5 Gunnel Tolfes 58 Veckans gren Lidingö 15/5
200m
26.16 1,1 Clara Billing 02 Danderyds Ungdomsspel 19/5
26.47 -2,0 Ayla Hallberg Hossain 06 Täby Open 11/5
27.07 2,0 Ronja Chrifi 02 Huddingespelen 16/6
27.37 -1,4 Vanna Ullén 03 Huddingespelen 16/6
27.63 -0,7 Kajsa Cabanas Andersson 06 Huddingespelen 16/6
27.73 -0,7 Elsa Kagevik 06 Huddingespelen 16/6
27.74 -1,4 Moa Nyström 03 Huddingespelen 16/6
28.57 0,2 Annie Grindange 06 Guteglan Visby 16/6
30.05 -1,8 Alva Back 06 Täby Open 11/5
30.12 1,2 Emmie Wedin 07 SAYO 9/6
30.70 1,2 Venla Engström 07 SAYO 9/6
31.10 0,0 Leah Ssempasa 09 Mälaröspelen Ekerö 11/5
31.30 -0,6 Gunnel Tolfes 58 Huddingespelen 16/6 Klubbrekord K60
31.71 -1,9 Elin Runemar 07 Huddingespelen 16/6
31.71 2,0 Nelly Körling 03 SAYO 9/6
34.00 Ulla Karnebäck 53 VDM Sätra 19/5
34.80 0,0 Celine Rajalakso 10 Mälaröspelen Ekerö 11/5
38.59 -1,9 Anita Christenson 66 VDM Sätra 19/5
Medvind/okänd vind
25.85w 3,4 Clara Billing 02 SAYO 9/6
26.30w 2,5 Bianca Salming 98 Finland-Sverige Uppsala 8/6
27.75w 4,3 Ida Chrifi 06 SAYO 9/6
28.14w 2,7 Annie Grindange 06 SAYO 9/6
29.08w 2,7 Ella Fallope 06 SAYO 9/6
29.15w 2,7 Matilda Petersson 06 SAYO 9/6
29.54w 3,3 Alva Back 06 SAYO 9/6
30.21w 4,5 Alexandra Myrestam 06 SAYO 9/6
30.84w 4,5 Selma Persson 06 SAYO 9/6
32.10w 4,5 Stina Fischier 06 SAYO 9/6
300m
44.74 Lorena Guzman 04 Huddingespelen 16/6
48.35 Anna Strunke 05 SAYO 9/6
49.41 Besiana Dalipi 05 SAYO 9/6
52.24 Ebba Eliasson 05 SAYO 9/6
400m
59.08 Linnéa Ericsson Bäckvall 02 Huddingespelen 15/6
60.84 Vanna Ullén 03 SAYO 9/6
61.08 Maja Sund 01 Vallentunakvällen 1 3/6
70.73 Gunnel Tolfes 58 VDM Sätra 18/5 Klubbrekord K60
76.63 Ulla Karnebäck 53 VDM Sätra 18/5
91.86 Anita Christenson 66 VDM Sätra 18/5
109.18 Maria Björkman 52 VDM Sätra 18/5
600m
1:42.02 Ella Fallope 06 SAYO 8/6
1:47.57 Elsa Kagevik 06 Stockholmskampen 2 Hässelby 22/5
1:50.30 Alva Back 06 Ljungby Mångkamp 19/5
1:51.03 Zara Klouda 07 4H-spelen Norrtälje 18/5
1:51.05 Wilma Blitz 07 4H-spelen Norrtälje 18/5
1:51.24 Alexandra Myrestam 06 SAYO 8/6
1:52.29 Matilda Petersson 06 Ljungby Mångkamp 19/5
1:53.01 Venla Engström 07 SAYO 8/6
1:56.45 Amanda Solén 07 4H-spelen Norrtälje 18/5
1:57.84 Ida Chrifi 06 Stockholmskampen 2 Hässelby 22/5
1:59.67 Matilda Solén 07 4H-spelen Norrtälje 18/5
2:00.11 Saga Hjelmeland Björnsson 07 SAYO 8/6
2:03.98 Leah Ssempasa 09 SAYO 8/6
2:05.54 Freja Ahlepil 09 SAYO 8/6
2:06.39 Sofia Dell Orto 09 SAYO 8/6
2:08.80 Annie Grindange 06 Täby Open 12/5
2:08.96 Sara Ivarsson 08 SAYO 8/6
2:10.06 Olivia Neding 08 SAYO 8/6
2:14.55 Linnea Ekström 08 SAYO 8/6
2:16.65 Ellika Ljunggren 07 4H-spelen Norrtälje 18/5
2:18.90 Maja Magnusson 08 SAYO 8/6
2:20.56 Elina Ravik 07 SAYO 8/6
2:23.15 Saga Gustafsson 07 4H-spelen Norrtälje 18/5
2:24.55 Cecilia Melander 09 SAYO 8/6
2:25.12 Agnes Sildeby 09 SAYO 8/6
2:25.13 Nora Odelind 08 SAYO 8/6
2:26.72 Ella Hedman 09 SAYO 8/6
2:28.41 Vera Forssmed 07 4H-spelen Norrtälje 18/5
2:31.61 Alice Klouda 11 4H-spelen Norrtälje 18/5
2:36.47 Wilma Lagander 12 4H-spelen Norrtälje 18/5
2:38.18 Brita Norin 07 4H-spelen Norrtälje 18/5
800m
2:02.18 Yolanda Ngarambe 91 Mariette GA USA 17/5
2:02.90 Hanna Hermansson 89 Diamond League Oslo NOR 13/6
2:12.17 Maja Sund 01 SAYO 8/6
2:15.00 Linnéa Ericsson Bäckvall 02 SAYO 8/6
2:15.73 Bianca Salming 98 Finland-Sverige Uppsala 9/6
2:20.15 Tove Karlsson 03 Täby Open 12/5
2:21.95 Elvira Bredin 03 Täby Open 12/5
2:29.57 Ella Fallope 06 Sundbybergs Ungdomsspel 25/5
2:43.99 Lorena Guzman 04 Kraftmätningen kval Bålsta 6/6
2:50.45 Gunnel Tolfes 58 Huddingespelen 15/6 Klubbrekord K60
3:15.91 Emma Carlsson 05 Kraftmätningen kval Bålsta 6/6
3:20.13 Elin Snis 04 Kraftmätningen kval Bålsta 6/6
3:57.89 Maria Björkman 52 VDM Sätra 19/5
1500m
4:07.61 Yolanda Ngarambe 91 Lahti FIN 5/6
4:12.93 Hanna Hermansson 89 Palo Alto CA USA 2/5
4:21.62 Isabella Andersson 97 Bauhausgalans förtävling 30/5
4:26.89 Andrea Claeson 98 Princetown NJ USA 11/5
4:57.71 Maja Sund 01 Huddingespelen 16/6
6:23.68 Gunnel Tolfes 58 Tyresö Veteranspel 6/6 Klubbrekord K60
7:49.35 Maria Björkman 52 Tyresö Veteranspel 6/6 Klubbrekord K65
1 eng mile
4:39.49 Yolanda Ngarambe 91 Atlanta CA USA 21/5
4:52.18 Andrea Claeson 98 Providence RI USA 12/4
3000m
11:04.17 Elvira Bredin 03 Huddingespelen 16/6
5000m
15:38.97 Yolanda Ngarambe 91 Palo Alto CA USA 2/5 Klubbrekord KS
17:28.14 Andrea Claeson 98 Worcester MA USA 4/5 Klubbrekord K22
10 km
39:57 Anna Westlund 78 Stockholm 13/6 Klubbrekord K40
1500m hinder
5:26.21 Elvira Bredin 03 Huddingespelen 14/6
100m häck
14.81 0,9 Bianca Salming 98 Finland-Sverige Uppsala 8/6
100m häck 76,2 cm (F17)
15.02 0,4 Clara Billing 02 Huddingespelen 16/6 Klubbrekord F17
16.71 0,4 Moa Nyström 03 Huddingespelen 16/6
80m häck 76.2 cm (F15 - F14)
12.75 0,8 Ayla Hallberg Hossain 06 Kraftmätningen kval Bålsta 6/6
13.02 0,8 Lorena Guzman 04 Kraftmätningen kval Bålsta 6/6
13.55 -0,1 Elin Snis 04 Huddingespelen 16/6
13.64 1,6 Lara Johnsson 05 SAYO 9/6
13.99 0,0 Anna Strunke 05 Kraftmätningen kval Bålsta 6/6
14.83 -1,5 Annie Grindange 06 Guteglan Visby 15/6
Medvind/okänd vind
13.71w 4,3 Elin Snis 04 SAYO 9/6
80m häck 68.6 cm (K60 - )
16.64 Gunnel Tolfes 58 VDM Sätra 18/5 Klubbrekord K60
60m häck 86.8 cm (F13 - F12)
9.58 -0,6 Ayla Hallberg Hossain 06 Täby Open 11/5 Klubbrekord F13
9.93 0,8 Ida Chrifi 06 SAYO 9/6
10.15 1,3 Annie Grindange 06 Ljungby Mångkamp 19/5
10.28 1,3 Alva Back 06 Ljungby Mångkamp 19/5
10.49 1,0 Matilda Petersson 06 Ljungby Mångkamp 19/5
10.92 -0,6 Elsa Kagevik 06 Täby Open 11/5
11.67 1,9 Wilma Blitz 07 SAYO 9/6
12.02 1,9 Saga Hjelmeland Björnsson 07 SAYO 9/6
12.56 1,0 Elin Runemar 07 SAYO 9/6
13.47 0,8 Amisha Aubun 06 SAYO 9/6
13.54 1,0 Elina Ravik 07 SAYO 9/6
Medvind/okänd vind
9.32w 5,0 Ayla Hallberg Hossain 06 SAYO 9/6
9.92w 5,0 Ida Chrifi 06 SAYO 9/6
9.99w 5,0 Ella Fallope 06 SAYO 9/6
10.20w 2,8 Elsa Kagevik 06 SAYO 9/6
10.43w 2,1 Emmie Wedin 07 SAYO 9/6
10.60w 2,1 Alexandra Myrestam 06 SAYO 9/6
14.05w 3,3 Wilma Blitz 07 SAYO 9/6
200m häck 68.6 cm (F13)
32.98 -1,5 Elsa Kagevik 06 Huddingespelen 14/6
300m häck 76.2 cm (F19 - F14)
46.79 Vanna Ullén 03 Huddingespelen 14/6
53.48 Lorena Guzman 04 Huddingespelen 14/6
300m häck 68.6 cm (K60 - )
55.62 Gunnel Tolfes 58 Huddingespelen 14/6 Klubbrekord K60, Svenskt rekord
400m häck
66.89 Maja Sund 01 Huddingespelen 14/6 Klubbrekord F18
Höjd
1.87 Bianca Salming 98 Finland-Sverige Uppsala 8/6
1.63 Ayla Hallberg Hossain 06 Täby Open 12/5 Klubbrekord F13
1.54 Annie Grindange 06 SAYO 8/6
1.50 Matilda Petersson 06 Ljungby Mångkamp 19/5
1.49 Linda Edberg 04 Täby Open 11/5
1.47 Kajsa Cabanas Andersson 06 Huddingespelen 15/6
1.45 Emilia Nielsen 06 Täby Open 12/5
1.42 Sofia Berg 05 SAYO 9/6
1.42 Alva Back 06 Täby Open 12/5
1.41 Lara Johnsson 05 Kraftmätningen kval Bålsta 6/6
1.34 Elsa Kagevik 06 Huddingespelen 15/6
1.26 Sara Ivarsson 08 SAYO 8/6
1.25 Niamh Hogan 07 Täby Open 12/5
1.23 Thea Boström 09 Huddingespelen 16/6
1.20 Evelina Larsson 07 Sundbybergs Ungdomsspel 25/5
1.20 Amanda Solén 07 4H-spelen Norrtälje 18/5
1.20 Matilda Solén 07 4H-spelen Norrtälje 18/5
1.20 Emmie Wedin 07 Mälaröspelen Ekerö 11/5
1.17 Vera Kjellgren 08 SAYO 8/6
1.15 Saga Gustafsson 07 4H-spelen Norrtälje 18/5
1.15 Molly Envall 09 Danderyds Ungdomsspel 19/5
1.15 Celine Rajalakso 10 Mälaröspelen Ekerö 11/5
1.10 Freja Kagevik 09 Täby Open 12/5
1.07 Ida Fernström 08 SAYO 8/6
1.07 Maja Magnusson 08 SAYO 8/6
1.07 Nora Odelind 08 SAYO 8/6
1.07 Ebba Wiklander 08 SAYO 8/6
1.02 Amanda Medin 08 SAYO 8/6
Stav
3.06 Clara Billing 02 Huddingespelen 15/6
2.74 Emma Carlsson 05 SAYO 8/6
2.62 Alva Back 06 Huddingespelen 16/6
2.12 Kajsa Cabanas Andersson 06 Huddingespelen 16/6
1.62 Annie Sjölund 06 Huddingespelen 16/6
Längd
5.47 1,3 Bianca Salming 98 Finland-Sverige Uppsala 9/6
5.20 0,9 Ayla Hallberg Hossain 06 Kraftmätningen kval Bålsta 6/6
4.65 0,9 Emma Carlsson 05 Kraftmätningen kval Bålsta 6/6
4.63 -0,4 Lara Johnsson 05 SAYO 8/6
4.61 0,2 Lorena Guzman 04 Huddingespelen 16/6
4.43 1,2 Parya Darvishi Gaziani 03 SAYO 8/6
4.32 1,7 Elin Snis 04 Kraftmätningen kval Bålsta 6/6
4.22 -0,2 Anna Strunke 05 Kraftmätningen kval Bålsta 6/6
4.09 -0,7 Linda Edberg 04 SAYO 8/6
4.08 -2,6 Besiana Dalipi 05 SAYO 8/6
3.65 0,3 Ulla Karnebäck 53 VDM Sätra 19/5 Klubbrekord K65
3.60 1,0 Kira Pettersson 03 SAYO 8/6
Längd med zon
5.51 2,0 Ayla Hallberg Hossain 06 SAYO 9/6 Klubbrekord F13
4.73 -0,2 Kajsa Cabanas Andersson 06 Huddingespelen 16/6
4.72 -2,4 Annie Grindange 06 Guteglan Visby 16/6
4.71 2,4 Jennifer Ravelius 03 SAYO 8/6
4.50 1,6 Alva Back 06 Täby Open 11/5
4.44 1,5 Sara Sjöstedt 07 Huddingespelen 15/6
4.35 1,2 Elsa Kagevik 06 SAYO 9/6
4.29 -1,9 Matilda Petersson 06 Ljungby Mångkamp 19/5
4.22 -3,1 Emmie Wedin 07 SAYO 9/6
4.21 0,0 Alexandra Myrestam 06 SAYO 9/6
4.10 -0,7 Ida Chrifi 06 SAYO 9/6
4.03 0,9 Evelina Larsson 07 Huddingespelen 15/6
3.96 -2,7 Venla Engström 07 SAYO 9/6
3.95 -0,2 Leah Ssempasa 09 Mälaröspelen Ekerö 11/5
3.94 0,6 Stina Fischier 06 SAYO 9/6
3.91 -1,6 Louisa Chrifi 08 SAYO 9/6
3.89 1,3 Niamh Hogan 07 Huddingespelen 15/6
3.88 0,5 Saga Berg Ojeda 08 Huddingespelen 15/6
3.87 1,4 Selma Persson 06 SAYO 9/6
3.85 -0,3 Saga Hjelmeland Björnsson 07 SAYO 9/6
3.84 1,6 Stephanie Rimér 09 SAYO 9/6
3.84 -1,4 Annie Sjölund 06 Huddingespelen 16/6
3.78 1,3 Linnea Ershammar 06 SAYO 9/6
3.78 -3,1 Molly Linder 08 SAYO 9/6
3.77 0,0 Celine Rajalakso 10 Mälaröspelen Ekerö 11/5
3.71 -2,4 Elin Runemar 07 SAYO 9/6
3.67 -2,3 Sara Ivarsson 08 SAYO 9/6
3.45 -1,8 Freja Kagevik 09 Täby Open 11/5
3.38 -2,1 Vera Kjellgren 08 SAYO 9/6
3.34 -1,7 Linnea Ekström 08 SAYO 9/6
3.32 -2,5 Elina Ravik 07 SAYO 9/6
3.32 -3,9 Maja Magnusson 08 SAYO 9/6
3.25 -1,0 Linnea Sandström 06 SAYO 9/6
3.24 -1,2 Julia Sandler Djerf 08 SAYO 9/6
3.14 1,3 Stella Rybing 09 SAYO 9/6
3.02 0,9 Cecilia Melander 09 SAYO 9/6
2.95 1,8 Agnes Sildeby 09 SAYO 9/6
2.92 -2,1 Amanda Medin 08 SAYO 9/6
2.91 -2,7 Ebba Wiklander 08 SAYO 9/6
2.91 -0,9 Lily Ssempasa 11 Mälaröspelen Ekerö 11/5
2.58 -6,2 Vera Forssmed 07 SAYO 9/6
2.58 1,0 Elise Wedin 12 Mälaröspelen Ekerö 11/5
2.56 0,4 Matilda Schönning 08 SAYO 9/6
2.44 1,9 Laura Huayna Fernández 09 SAYO 9/6
2.37 1,7 Livia Sandström 09 SAYO 9/6
Medvind/okänd vind
5.53w 2,9 Ayla Hallberg Hossain 06 SAYO 9/6
4.84w 2,2 Kajsa Cabanas Andersson 06 SAYO 9/6
4.49w 2,2 Elsa Kagevik 06 SAYO 9/6
4.24 Emilia Nielsen 06 Danderyds Ungdomsspel 19/5
4.20 Zara Klouda 07 4H-spelen Norrtälje 18/5
4.14 Molly Envall 09 Huddingespelen 15/6
4.05w 3,9 Stephanie Rimér 09 SAYO 9/6
4.00 Celine Rajalakso 10 Huddingespelen 15/6
3.98w 3,1 Leah Ssempasa 09 SAYO 9/6
3.95w 2,3 Selma Persson 06 SAYO 9/6
3.95 Wilma Blitz 07 4H-spelen Norrtälje 18/5
3.91 Matilda Solén 07 4H-spelen Norrtälje 18/5
3.64 Amanda Solén 07 4H-spelen Norrtälje 18/5
3.50 Emma Håkansson 10 Turebergskampen 12/5
3.43 Elsa Ershammar 07 4H-spelen Norrtälje 18/5
3.39 Nora Blom 10 Turebergskampen 12/5
3.37w 3,9 Freja Ahlepil 09 SAYO 9/6
3.35 Klara Westlund 10 Turebergskampen 12/5
3.32 Freja Lagander 07 4H-spelen Norrtälje 18/5
3.25w 2,1 Agnes Sildeby 09 SAYO 9/6
3.22w 3,0 Jill Lundmark 09 SAYO 9/6
3.20 Maja Envall 11 Huddingespelen 15/6
3.14 Thea Boström 09 Danderyds Ungdomsspel 19/5
3.10 Lova Boström 11 Turebergskampen 12/5
3.10 Lily Ssempasa 11 Turebergskampen 12/5
3.09 Lovelia Rajalakso 11 Danderyds Ungdomsspel 19/5
3.06 Elin Aneby 10 Turebergskampen 12/5
3.05 Lilly Skedung 10 Turebergskampen 12/5
3.04w 4,3 Cecilia Melander 09 SAYO 9/6
3.03 Elise Allison 10 Turebergskampen 12/5
2.94 Daisy Andreasson 10 Turebergskampen 12/5
2.87 Cera Uppström 09 Danderyds Ungdomsspel 19/5
2.85 Ella Strunke 10 Turebergskampen 12/5
2.80 Vera Forssmed 07 4H-spelen Norrtälje 18/5
2.80 Brita Norin 07 4H-spelen Norrtälje 18/5
2.75 Ellen Medin 11 Turebergskampen 12/5
2.74 Alice Klouda 11 4H-spelen Norrtälje 18/5
2.71 Lovisa Cronebäck 10 Turebergskampen 12/5
2.70 Ellen Sandesjö 10 Turebergskampen 12/5
2.63 Rachel Lu 11 Danderyds Ungdomsspel 19/5
2.61 Elise Wedin 12 Turebergskampen 12/5
2.60 Savannah Lundin-Kimby 11 Turebergskampen 12/5
2.60 Stina Sjöström 12 Turebergskampen 12/5
2.59 Martina Zagai Roel 10 Turebergskampen 12/5
2.55 Tilda Östman 11 Turebergskampen 12/5
2.53 Linnea Rosenberg 10 Turebergskampen 12/5
2.53 Tuva-Li Breding 11 Turebergskampen 12/5
2.53 Tyra Björk 12 Turebergskampen 12/5
2.52 Wilhelmina Lindström 11 Huddingespelen 16/6
2.51 Idun Elenius 10 Turebergskampen 12/5
2.51 Tuva Lindström 10 Turebergskampen 12/5
2.50 Thea Karlsson 10 Turebergskampen 12/5
2.49 Emmy Hagstedt 10 Turebergskampen 12/5
2.49 Stella Mardi 11 Turebergskampen 12/5
2.48 Nellie Sigfridson 11 Turebergskampen 12/5
2.47 Amanda Dyberg 11 Turebergskampen 12/5
2.47 Emma Lockner 11 Turebergskampen 12/5
2.46 Mina Chiu 10 Turebergskampen 12/5
2.46 Sigrid Gyllenvråk Eriksson 10 Turebergskampen 12/5
2.46 Alva Lundström 10 Turebergskampen 12/5
2.46 Emilia Lindstedt 12 Turebergskampen 12/5
2.45 Alba Garcia Lundström 10 Turebergskampen 12/5
2.45 Wilma Lagander 12 Turebergskampen 12/5
2.42 Oihane Guzman 10 Turebergskampen 12/5
2.42 Agnes Franzén 12 Turebergskampen 12/5
2.41 Sonja Lund 11 Turebergskampen 12/5
2.39w 2,7 Livia Sandström 09 SAYO 9/6
2.39 Ella Hilding 11 Turebergskampen 12/5
2.39 Ester Korzuk 11 Turebergskampen 12/5
2.39 Estelle Strömberg 12 Turebergskampen 12/5
2.38 Sofie Hessle 11 Turebergskampen 12/5
2.37 Joline Gatu 12 Turebergskampen 12/5
2.36 Julia Kristofferson 12 Turebergskampen 12/5
2.36 Wilma Sahlqvist 12 Turebergskampen 12/5
2.30 Alicia Altenberg 11 Turebergskampen 12/5
2.29 Elsa Fandén 10 Turebergskampen 12/5
2.29 Julia Enhörning Edholm 12 Turebergskampen 12/5
2.28 Stella Sundin 10 Turebergskampen 12/5
2.25 Ebba Mårtensson 11 Turebergskampen 12/5
2.24 Sydney Pettersson 12 Turebergskampen 12/5
2.23 Alexandra Gran 11 Turebergskampen 12/5
2.23 Vera Maidell 12 Turebergskampen 12/5
2.17 Ellie Börjesson 12 Turebergskampen 12/5
2.17 Tilda Ribacke 12 Turebergskampen 12/5
2.17 Klara Ryding 12 Turebergskampen 12/5
2.12 Alice Johansson 12 Turebergskampen 12/5
2.11 Agnes Norek 12 Turebergskampen 12/5
2.07 Elsa Appelgren 12 Turebergskampen 12/5
2.05 Ida Korpela Gustafsson 12 Turebergskampen 12/5
2.04 Selma Gjervaldsaeter 10 Turebergskampen 12/5
2.04 Corinne Cederroth 12 Turebergskampen 12/5
2.03 Hanna Gruber 12 Huddingespelen 16/6
1.99 Isabelle Ernback 11 Turebergskampen 12/5
1.99 Ester Fridman 12 Turebergskampen 12/5
1.99 Leia Östgren 12 Turebergskampen 12/5
1.91 Hally Torstensson 11 Turebergskampen 12/5
1.90 Agnes Ivarsson 11 Turebergskampen 12/5
1.90 Siiri Forsberg 12 Turebergskampen 12/5
1.88 Tyra Söderholm Pettersson 11 Turebergskampen 12/5
1.84 Mathilde Arvidsson 12 Turebergskampen 12/5
1.83 Tora Lundberg 10 Turebergskampen 12/5
1.83 Mindy Kubin 12 Turebergskampen 12/5
1.78 Agnes Wilnier 11 Turebergskampen 12/5
1.78 Nova Borensjö 12 Turebergskampen 12/5
1.69 Maria Calinescu 11 Turebergskampen 12/5
1.66 Stella Palm 12 Turebergskampen 12/5
1.61 Ethel Strömberg 12 Turebergskampen 12/5
1.59 Lilly Unge 12 Turebergskampen 12/5
1.40 Esther Jansson 12 Turebergskampen 12/5
1.40 Pola Ociepa 12 Turebergskampen 12/5
Tresteg
10.27 0,3 Moa Nyström 03 Huddingespelen 15/6
Tresteg med zon
9.96 -1,1 Kajsa Cabanas Andersson 06 Huddingespelen 15/6
9.92 1,3 Annie Grindange 06 Guteglan Visby 15/6
9.06 -0,9 Elsa Kagevik 06 Huddingespelen 15/6
8.67 0,7 Evelina Larsson 07 Huddingespelen 16/6
7.99 0,6 Elin Runemar 07 Huddingespelen 16/6
Medvind/okänd vind
8.93 Emmie Wedin 07 Stockholmskampen 2 Hässelby 22/5
8.67 Venla Engström 07 Stockholmskampen 2 Hässelby 22/5
8.54 Sara Sjöstedt 07 Stockholmskampen 2 Hässelby 22/5
8.42 Saga Hjelmeland Björnsson 07 Stockholmskampen 2 Hässelby 22/5
8.27 Wilma Blitz 07 Stockholmskampen 2 Hässelby 22/5
8.25 Zara Klouda 07 Stockholmskampen 2 Hässelby 22/5
7.88 Matilda Solén 07 Stockholmskampen 2 Hässelby 22/5
7.84 Maja Nyman 07 Stockholmskampen 2 Hässelby 22/5
7.52 Amanda Solén 07 Stockholmskampen 2 Hässelby 22/5
Kula
13.47 Bianca Salming 98 Finland-Sverige Uppsala 8/6
8.22 Anna Werner 79 Tyresö Veteranspel 6/6
Kula 3.0 kg (F17 - F14)
11.67 Anna Strunke 05 SAYO 8/6
11.23 Hannah Luxemburg 02 Turebergskastet nr 1 1/5
10.60 Molly Skugge 03 SAYO 9/6
10.23 Sarah Olsson 02 Stora Turebergskastet 18/5
9.33 Olivia Ellgren 05 Stora Turebergskastet 18/5
8.84 Vilma Damberg 03 SAYO 9/6
8.29 Lara Johnsson 05 Kraftmätningen kval Bålsta 6/6
8.18 Emma Carlsson 05 Kraftmätningen kval Bålsta 6/6
7.95 Elin Snis 04 Kraftmätningen kval Bålsta 6/6
7.60 Lorena Guzman 04 Kraftmätningen kval Bålsta 6/6
Kula 3.0 kg (K50-)
9.98 Annelie Schöldström 67 Turebergskastet nr 2 11/5 Klubbrekord K50
7.05 Gunnel Tolfes 58 VDM Sätra 18/5 Klubbrekord K60
Kula 2.0 kg (F13 - F12)
13.41 Kajsa Cabanas Andersson 06 SAYO 8/6 Klubbrekord F13
11.39 Ida Chrifi 06 SAYO 8/6
10.08 Matilda Petersson 06 SAYO 8/6
10.04 Elin Runemar 07 Danderyds Ungdomsspel 19/5
9.33 Alva Back 06 Täby Open 11/5
9.05 Elsa Kagevik 06 Täby Open 11/5
8.43 Ella Fallope 06 SAYO 8/6
7.99 Annie Grindange 06 Guteglan Visby 16/6
7.95 Sara Sjöstedt 07 Danderyds Ungdomsspel 19/5
7.50 Disa Elenius 06 Stora Turebergskastet 19/5
7.50 Emilia Nielsen 06 SAYO 8/6
7.36 Stephanie Rimér 09 SAYO 9/6
7.11 Sara Ivarsson 08 SAYO 9/6
7.09 Evelina Larsson 07 Huddingespelen 16/6
7.07 Freja Lagander 07 SAYO 8/6
6.80 Saga Gustafsson 07 SAYO 8/6
6.78 Emmie Wedin 07 SAYO 8/6
6.77 Saga Berg Ojeda 08 SAYO 9/6
6.74 Ebba Wiklander 08 SAYO 9/6
6.57 Stina Fischier 06 SAYO 8/6
6.57 Matilda Solén 07 SAYO 8/6
6.54 Annie Sjölund 06 Stora Turebergskastet 19/5
6.49 Louisa Chrifi 08 SAYO 9/6
6.37 Vera Kjellgren 08 SAYO 9/6
6.37 Vera Forssmed 07 SAYO 8/6
6.10 Amisha Aubun 06 SAYO 8/6
6.09 Venla Engström 07 SAYO 8/6
6.08 Molly Linder 08 SAYO 9/6
6.08 Molly Envall 09 Huddingespelen 15/6
5.97 Amanda Solén 07 4H-spelen Norrtälje 18/5
5.68 Amanda Medin 08 SAYO 9/6
5.64 Molly Envall 09 Danderyds Ungdomsspel 19/5
5.53 Leah Ssempasa 09 Mälaröspelen Ekerö 11/5
5.49 Elin Aneby 10 Turebergskampen 12/5
5.41 Nora Blom 10 Turebergskampen 12/5
5.40 Linnea Sandström 06 SAYO 8/6
5.26 Elina Ravik 07 SAYO 8/6
5.22 Joline Lidström 09 SAYO 9/6
5.13 Freja Kagevik 09 Täby Open 12/5
5.08 Lilly Skedung 10 Turebergskampen 12/5
5.00 Celine Rajalakso 10 Huddingespelen 15/6
4.98 Maja Magnusson 08 SAYO 9/6
4.92 Ella Strunke 10 Danderyds Ungdomsspel 19/5
4.89 Lova Boström 11 Sundbybergs Ungdomsspel 25/5
4.68 Laura Huayna Fernández 09 SAYO 9/6
4.67 Emma Håkansson 10 Danderyds Ungdomsspel 19/5
4.62 Livia Sandström 09 SAYO 9/6
4.48 Ethel Strömberg 12 Turebergskampen 12/5
4.45 Brita Norin 07 4H-spelen Norrtälje 18/5
4.45 Idun Elenius 10 Turebergskampen 12/5
4.40 Stella Rybing 09 SAYO 9/6
4.40 Julia Enhörning Edholm 12 Turebergskampen 12/5
4.39 Tuva-Li Breding 11 Turebergskampen 12/5
4.37 Ida Korpela Gustafsson 12 Turebergskampen 12/5
4.33 Thea Boström 09 Huddingespelen 15/6
4.31 Klara Westlund 10 Turebergskampen 12/5
4.29 Tyra Björk 12 Turebergskampen 12/5
4.28 Emmy Stadell 11 Turebergskampen 12/5
4.25 Alice Johansson 12 Turebergskampen 12/5
4.14 Daisy Andreasson 10 Turebergskampen 12/5
4.02 Agnes Wilnier 11 Turebergskampen 12/5
3.94 Emma Lockner 11 Turebergskampen 12/5
3.89 Oihane Guzman 10 Turebergskampen 12/5
3.83 Elise Wedin 12 Sundbybergs Ungdomsspel 25/5
3.79 Mindy Kubin 12 Turebergskampen 12/5
3.76 Siiri Forsberg 12 Turebergskampen 12/5
3.74 Martina Zagai Roel 10 Danderyds Ungdomsspel 19/5
3.70 Alba Garcia Lundström 10 Turebergskampen 12/5
3.70 Stina Sjöström 12 Turebergskampen 12/5
3.69 Agnes Franzén 12 Turebergskampen 12/5
3.65 Lily Ssempasa 11 Turebergskampen 12/5
3.62 Lovisa Cronebäck 10 Turebergskampen 12/5
3.60 Tuva Lindström 10 Turebergskampen 12/5
3.58 Wilma Lagander 12 Turebergskampen 12/5
3.57 Matilda Schönning 08 SAYO 9/6
3.56 Elsa Fandén 10 Turebergskampen 12/5
3.56 Wilma Sahlqvist 12 Turebergskampen 12/5
3.55 Stella Sundin 10 Turebergskampen 12/5
3.51 Lisen Engrup Klevard 10 Turebergskampen 12/5
3.51 Sigrid Gyllenvråk Eriksson 10 Turebergskampen 12/5
3.50 Jill Lundmark 09 SAYO 9/6
3.50 Klara Ryding 12 Turebergskampen 12/5
3.49 Vera Maidell 12 Turebergskampen 12/5
3.48 Ellen Sandesjö 10 Turebergskampen 12/5
3.45 Julia Kristofferson 12 Turebergskampen 12/5
3.44 Alicia Altenberg 11 Turebergskampen 12/5
3.36 Freja Ahlepil 09 SAYO 9/6
3.33 Selma Gjervaldsaeter 10 Turebergskampen 12/5
3.33 Alice Klouda 11 4H-spelen Norrtälje 18/5
3.33 Ellie Börjesson 12 Turebergskampen 12/5
3.32 Tilda Östman 11 Turebergskampen 12/5
3.15 Thea Karlsson 10 Turebergskampen 12/5
3.15 Lovelia Rajalakso 11 Turebergskampen 12/5
3.15 Emilia Lindstedt 12 Turebergskampen 12/5
3.10 Savannah Lundin-Kimby 11 Turebergskampen 12/5
3.09 Agnes Norek 12 Turebergskampen 12/5
3.08 Corinne Cederroth 12 Turebergskampen 12/5
3.07 Tora Lundberg 10 Turebergskampen 12/5
3.07 Ester Fridman 12 Turebergskampen 12/5
3.06 Leia Östgren 12 Turebergskampen 12/5
3.04 Ellen Medin 11 Turebergskampen 12/5
2.96 Tilda Ribacke 12 Turebergskampen 12/5
2.93 Alva Lundström 10 Turebergskampen 12/5
2.93 Pola Ociepa 12 Turebergskampen 12/5
2.93 Lilly Unge 12 Turebergskampen 12/5
2.82 Agnes Ivarsson 11 Turebergskampen 12/5
2.82 Stella Palm 12 Turebergskampen 12/5
2.80 Sydney Pettersson 12 Turebergskampen 12/5
2.78 Nellie Sigfridson 11 Turebergskampen 12/5
2.77 Amanda Dyberg 11 Turebergskampen 12/5
2.69 Nova Borensjö 12 Turebergskampen 12/5
2.67 Sonja Lund 11 Turebergskampen 12/5
2.66 Stella Mardi 11 Turebergskampen 12/5
2.60 Elsa Appelgren 12 Turebergskampen 12/5
2.53 Alexandra Gran 11 Turebergskampen 12/5
2.52 Wilhelmina Lindström 11 Huddingespelen 16/6
2.39 Ella Hilding 11 Turebergskampen 12/5
2.36 Isabelle Ernback 11 Turebergskampen 12/5
2.35 Emmy Hagstedt 10 Turebergskampen 12/5
2.31 Tyra Söderholm Pettersson 11 Turebergskampen 12/5
2.08 Maria Calinescu 11 Turebergskampen 12/5
1.80 Hally Torstensson 11 Turebergskampen 12/5
Diskus
44.36 Fanny Öhrn Selahn 95 Huddingespelen 14/6
22.67 Anna Werner 79 Tyresö Veteranspel 6/6
22.41 Vilma Damberg 03 Stora Turebergskastet 19/5
22.23 Annelie Schöldström 67 Turebergskastet nr 2 11/5
21.46 Molly Skugge 03 Turebergskastet nr 1 1/5
19.91 Sarah Olsson 02 Turebergskastet nr 2 11/5
16.58 Gunnel Tolfes 58 Tyresö Veteranspel 6/6 Klubbrekord K60
Diskus 0.75 kg (F15-F14)
26.69 Olivia Ellgren 05 Stora Turebergskastet 19/5
Diskus 0.6 kg (F13 - F12)
24.92 Alva Back 06 Tyresö Ungdomsspel 6/6
21.31 Evelina Larsson 07 Huddingespelen 15/6
18.71 Elin Runemar 07 Huddingespelen 15/6
16.31 Niamh Hogan 07 Huddingespelen 15/6
16.01 Annie Grindange 06 Guteglan Visby 15/6
14.98 Emmie Wedin 07 Stockholmskampen 2 Hässelby 22/5
14.85 Sara Sjöstedt 07 Stockholmskampen 2 Hässelby 22/5
14.82 Matilda Solén 07 Stockholmskampen 2 Hässelby 22/5
14.26 Zara Klouda 07 Stockholmskampen 2 Hässelby 22/5
13.83 Saga Hjelmeland Björnsson 07 Stockholmskampen 2 Hässelby 22/5
13.00 Amanda Solén 07 Stockholmskampen 2 Hässelby 22/5
12.62 Linn Bero Lettse 07 Stockholmskampen 2 Hässelby 22/5
12.54 Maja Nyman 07 Stockholmskampen 2 Hässelby 22/5
12.47 Wilma Blitz 07 Stockholmskampen 2 Hässelby 22/5
11.98 Venla Engström 07 Stockholmskampen 2 Hässelby 22/5
Slägga
65.31 Emma Thor 97 Charlottesville VA USA 9/5
56.09 Hanna Mårtensson 96 SAYO 7/6
44.94 Molly Skugge 03 SAYO 7/6
42.14 Molly Skugge 03 Turebergskastet nr 1 1/5
42.09 Hannah Luxemburg 02 Turebergskastet nr 1 1/5
40.17 Vilma Damberg 03 Stora Turebergskastet 19/5
Slägga 3.0 kg (F17 - F14)
52.76 Hannah Luxemburg 02 Turebergskastet nr 1 1/5
52.57 Molly Skugge 03 SAYO 9/6 Klubbrekrod F16
50.41 Molly Skugge 03 Stora Turebergskastet 19/5  
49.84 Vilma Damberg 03 Turebergskastet nr 2 11/5
33.03 Olivia Ellgren 05 Stora Turebergskastet 19/5
Slägga 3.0 kg (K50 - )
39.67 Annelie Schöldström 67 IVVM Torun POL 28/3
Slägga 2.0 kg (F13 - F12)
34.82 Kajsa Cabanas Andersson 06 Stockholmskampen 2 Hässelby 22/5
26.79 Annie Grindange 06 Stockholmskampen 2 Hässelby 22/5
26.47 Matilda Petersson 06 Stockholmskampen 2 Hässelby 22/5
25.33 Ida Chrifi 06 Stockholmskampen 2 Hässelby 22/5
24.49 Alva Back 06 Huddingespelen 16/6
24.24 Elsa Kagevik 06 Stockholmskampen 2 Hässelby 22/5
23.21 Alexandra Myrestam 06 Stora Turebergskastet 18/5
22.12 Annie Sjölund 06 Stora Turebergskastet 18/5
22.10 Linnea Sandström 06 Stora Turebergskastet 18/5
21.68 Esther Melander 06 Stockholmskampen 2 Hässelby 22/5
19.92 Disa Elenius 06 Huddingespelen 16/6
19.19 Ella Fallope 06 Stockholmskampen 2 Hässelby 22/5
Spjut
47.23 Bianca Salming 98 Finland-Sverige Uppsala 9/6
33.72 Sarah Olsson 02 Stora Turebergskastet 19/5
24.23 Anna Werner 79 VDM Sätra 19/5 Klubbrekord K40
Spjut 500 g (F17 - F14)
36.06 Sarah Olsson 02 Stora Turebergskastet 18/5
23.22 Anna Strunke 05 Kraftmätningen kval Bålsta 6/6
22.63 Lorena Guzman 04 SAYO 8/6
18.96 Olivia Ellgren 05 Kraftmätningen kval Bålsta 6/6
16.65 Elin Snis 04 Kraftmätningen kval Bålsta 6/6
16.33 Lara Johnsson 05 Kraftmätningen kval Bålsta 6/6
Spjut 400 g (F13 - F12)
33.36 Alva Back 06 Hellaskastet Sätra 4/5
28.74 Alva Back 06 Täby Open 12/5
28.40 Ida Chrifi 06 SAYO 8/6
24.70 Kajsa Cabanas Andersson 06 SAYO 8/6
24.52 Matilda Petersson 06 SAYO 8/6
20.69 Elsa Kagevik 06 Huddingespelen 15/6
19.17 Elin Runemar 07 SAYO 9/6
18.16 Ella Fallope 06 SAYO 8/6
15.28 Annie Grindange 06 Ljungby Mångkamp 19/5
14.44 Emilia Nielsen 06 Täby Open 12/5
13.03 Disa Elenius 06 Stora Turebergskastet 19/5
12.15 Venla Engström 07 SAYO 9/6
10.38 Vera Forssmed 07 SAYO 9/6
Vikt
9.32 Anna Werner 79 VDM Sätra 19/5 Klubbrekord K40
Vikt 7.26 kg (K50 - K55)
12.68 Annelie Schöldström 67 Märsta Veteraner 17/4
Boll
19.78 Sara Sjöstedt 07 Mälaröspelen Ekerö 11/5
16.16 Molly Envall 09 Huddingespelen 15/6
14.06 Thea Boström 09 Huddingespelen 15/6
11.18 Lily Ssempasa 11 Mälaröspelen Ekerö 11/5
9.85 Elise Wedin 12 Mälaröspelen Ekerö 11/5
9.42 Celine Rajalakso 10 Mälaröspelen Ekerö 11/5
Sjukamp
5844 Bianca Salming 98 Finland-Sverige Uppsala 8-9/6
Femkamp F13
4510 Alva Back 06 Ljungby Mångkamp 19/5
4327 Matilda Petersson 06 Ljungby Mångkamp 19/5
3856 Annie Grindange 06 Ljungby Mångkamp 19/5
Pojkar/Män
60m
8.64 0,6 Simon Lindström 07 SAYO 8/6
8.74 1,5 Adam Chrifi 08 SAYO 8/6
8.77 0,0 Alexander Mickelson 07 SAYO 8/6
8.82 0,6 Karl Thilers 07 SAYO 8/6
8.91 1,3 Jonathan Edberg 06 Täby Open 12/5
8.96 1,1 Edvin Tydén 07 SAYO 8/6
8.99 -2,8 Emil Svensson 08 Huddingespelen 15/6
9.07 0,0 Jakob Lennermark 07 SAYO 8/6
9.07 0,6 Albin Möller 07 SAYO 8/6
9.12 -0,3 Eliah Hallberg Hossain 10 Danderyds Ungdomsspel 19/5
9.18 0,0 Frans Levin 07 SAYO 8/6
9.22 1,8 Trausti Mar Dagsson 09 SAYO 8/6
9.23 -3,7 Emil Svarverud Svensson 08 Täby Open 12/5
9.35 1,5 Carl Grindange 09 Ljungby Mångkamp 19/5
9.38 1,8 Noah Soini Nordström 09 SAYO 8/6
9.39 1,0 Liam Dovander 07 Danderyds Ungdomsspel 19/5
9.41 -2,0 Ludvig Ellgren 07 Huddingespelen 15/6
9.42 1,7 Noel Nilsson 09 SAYO 8/6
9.42 1,8 Ivar Tiberg 09 SAYO 8/6
9.48 -0,3 Elliot Sjöberg 10 Danderyds Ungdomsspel 19/5
9.50 0,3 Edvin Wedin 09 Mälaröspelen Ekerö 11/5
9.51 1,1 Gustav Snis 07 SAYO 8/6
9.51 1,7 Elis Björk 09 SAYO 8/6
9.52 1,1 Erik Håkansson 07 SAYO 8/6
9.55 1,2 Levi Back 08 Bauhausgalan Youth 30/5
9.58 0,6 Isak Englund 09 Täby Open 12/5
9.59 1,7 Filip Hessle 06 SAYO 8/6
9.61 1,7 Albin Opdahl 09 SAYO 8/6
9.84 -0,2 Ludwig Engde 08 Danderyds Ungdomsspel 19/5
9.89 0,5 Elias Hovmöller 08 Täby Open 12/5
9.92 -0,5 Axel Falk 09 Täby Open 11/5
10.00 0,0 Simon Linder 07 SAYO 8/6
10.00 1,3 Jack Forssmed 09 SAYO 8/6
10.15 1,1 Oskar Arrhen 07 SAYO 8/6
10.17 -0,2 Love Lindberg 10 Danderyds Ungdomsspel 19/5
10.18 1,1 Cian Hogan 10 Huddingespelen 15/6
10.24 1,7 Erik Andrén 09 SAYO 8/6
10.27 0,4 Joel Lellky 09 Danderyds Ungdomsspel 19/5
10.30 1,7 Andreas Svensson 09 SAYO 8/6
10.34 1,5 Valter Johansson 08 SAYO 8/6
10.35 1,1 Tristan Back 10 Ljungby Mångkamp 19/5
10.38 -0,4 Gabriel Ekengren 11 Danderyds Ungdomsspel 19/5
10.39 1,7 Sean Dovander 09 SAYO 8/6
10.43 1,3 Ludvig Håkansson 09 SAYO 8/6
10.64 0,7 Gustav Virgin Eriksson 09 Danderyds Ungdomsspel 19/5
10.72 1,7 Mathias Lindgren 11 Vallentunakvällen 1 3/6
10.94 -0,1 Tage Lood Falgén 10 Danderyds Ungdomsspel 19/5
11.07 1,8 Edvin Möller 09 SAYO 8/6
11.31 1,7 Hugo Hansen 09 SAYO 8/6
11.37 -0,5 Anton Kruse 10 Danderyds Ungdomsspel 19/5
11.72 0,1 Aron Andrén 11 Danderyds Ungdomsspel 19/5
12.13 -0,5 Albert Levin 10 Danderyds Ungdomsspel 19/5
12.43 -0,2 Léon De La Fuente 10 Danderyds Ungdomsspel 19/5
13.94 0,1 Klas Möller 11 Danderyds Ungdomsspel 19/5
Medvind/okänd vind
8.54w 2,9 Simon Lindström 07 SAYO 8/6
8.71w 2,4 Adam Chrifi 08 SAYO 8/6
8.78w 2,3 Joar Eriksson 07 SAYO 8/6
8.81w 2,4 Emil Svarverud Svensson 08 SAYO 8/6
8.90w 2,3 Edvin Huss 07 SAYO 8/6
8.90w 3,5 Emil Sigfridson 09 SAYO 8/6
9.07w 3,5 Trausti Mar Dagsson 09 SAYO 8/6
9.21w 3,5 Noah Soini Nordström 09 SAYO 8/6
9.26w 2,7 Liam Dovander 07 SAYO 8/6
9.27w 3,3 Oskar Ahlstrand 09 SAYO 8/6
9.30w 3,5 Noel Nilsson 09 SAYO 8/6
9.39w 2,7 Arvid Tiberg 07 SAYO 8/6
9.49w 2,5 Elias Hovmöller 08 SAYO 8/6
9.52w 2,5 William Strömberg 08 SAYO 8/6
9.54w 2,5 Ludwig Engde 08 SAYO 8/6
9.58w 2,6 Oliver Carlsson 08 SAYO 8/6
9.67w 2,4 Levi Back 08 Tyresö Ungdomsspel 6/6
9.83 Jack Forssmed 09 4H-spelen Norrtälje 18/5
9.89w 3,3 Axel Falk 09 SAYO 8/6
10.01 Casper Håkansson 07 4H-spelen Norrtälje 18/5
10.21 Filip Enhörning Edholm 10 Turebergskampen 12/5
10.28 Emil Ribacke 10 Turebergskampen 12/5
10.45 Tage Lood Falgén 10 4H-spelen Norrtälje 18/5
10.48w 2,5 Alex Hessle 08 SAYO 8/6
10.64 Tudor Tocca 11 Turebergskampen 12/5
10.71 Cian Hogan 10 Turebergskampen 12/5
10.89w 2,5 Diego Zagai Roel 08 SAYO 8/6
10.99 Samuel Petersen 11 Turebergskampen 12/5
11.05 Filip Zuckerman 11 Turebergskampen 12/5
11.09 William Thilers 10 Turebergskampen 12/5
11.16 Erik Rosenberg 10 Turebergskampen 12/5
11.18 Hugo Meyer 10 Turebergskampen 12/5
11.19 Anton Kruse 10 Turebergskampen 12/5
11.32 Axel Brink 10 Turebergskampen 12/5
11.34 Lucas Olsson 12 Turebergskampen 12/5
11.44 Florian Lindberg 12 Turebergskampen 12/5
11.45 Vide Andersson 10 Turebergskampen 12/5
11.55 Matheo Gonzales 11 Turebergskampen 12/5
11.63 Svante Welander 10 Turebergskampen 12/5
11.63 Benjamin Lantto 12 Turebergskampen 12/5
11.69 Loke Bergqvist 10 Turebergskampen 12/5
11.80 Zackarias Tjernström 10 Turebergskampen 12/5
11.82 Liam Sandfjord 10 Turebergskampen 12/5
11.88 Hugo Johansson 10 Turebergskampen 12/5
11.90 Karl Hjort 10 Turebergskampen 12/5
11.94 Alex Forsberg 10 Turebergskampen 12/5
11.97 Theo Wahlman 10 Turebergskampen 12/5
12.03 Filip Dahlborn 11 Turebergskampen 12/5
12.07 Jesse Sund Lönnå 11 Turebergskampen 12/5
12.14 Léon De La Fuente 10 Turebergskampen 12/5
12.14 Vidar Martin 10 Turebergskampen 12/5
12.23 Viggo Rybing 11 Turebergskampen 12/5
12.34 Anton Heddle 11 Sundbybergs Ungdomsspel 25/5
12.39 Sean Hu 10 Turebergskampen 12/5
12.42 Alvar Pettersson 11 Turebergskampen 12/5
12.46 Jonathan Karnebäck 11 Turebergskampen 12/5
12.46 Oskar Kumlin 11 Turebergskampen 12/5
12.58 Kelvin Widahl 10 Turebergskampen 12/5
12.60 Charlie Svahn Lundqvist 10 Turebergskampen 12/5
12.70 Parham Goodarzi 10 Turebergskampen 12/5
12.73 Helmer Sandberg 12 Turebergskampen 12/5
12.74 Olle Westlund 12 Turebergskampen 12/5
12.82 August Agö Lindberg 11 Turebergskampen 12/5
12.82 William Andersson 12 Turebergskampen 12/5
13.03 Victor Zandrén 12 Turebergskampen 12/5
13.11 Jack Wistrand 11 Turebergskampen 12/5
13.16 Theo Billberg 11 Turebergskampen 12/5
13.38 Filip Blomqvist 12 Turebergskampen 12/5
13.45 Karl Österberg 12 Turebergskampen 12/5
13.49 Sander Frick 12 Turebergskampen 12/5
13.53 Casper Zachen 12 Turebergskampen 12/5
13.58 Julian Lindqvist 11 Turebergskampen 12/5
13.64 Henry De La Fuente 12 Turebergskampen 12/5
13.72 Alvar Engström 10 Turebergskampen 12/5
14.05 Marcus Altenberg 11 Turebergskampen 12/5
14.08 Anton Wenzel 12 Turebergskampen 12/5
14.09 William Jonsson 11 Turebergskampen 12/5
14.44 Theodor Servadei 12 Turebergskampen 12/5
14.58 Elias Sandfjord 12 Turebergskampen 12/5
14.59 David Goude 12 Turebergskampen 12/5
14.61 Olle Bjurenstedt 11 Turebergskampen 12/5
14.62 Robin Hallberg 12 Turebergskampen 12/5
14.82 Oskar Jensen 12 Turebergskampen 12/5
14.82 Knut Rystedt 12 Turebergskampen 12/5
14.86 Nils Axelsson Sundkvist 12 Turebergskampen 12/5
16.08 Noel Henriksson 12 Turebergskampen 12/5
16.52 Marius Lucassen 11 Turebergskampen 12/5
16.66 Jacob Siwers 12 Turebergskampen 12/5
16.86 Axel Åkerfeldt 12 Turebergskampen 12/5
80m
10.02 1,0 Hugo Winther 04 SAYO 8/6
10.93 1,9 Edvin Rappe 04 SAYO 8/6
Medvind/okänd vind
9.83w 2,6 Hugo Winther 04 SAYO 8/6
100m
10.72 1,2 Emil Johansson 02 Skararacet 6/6 Klubbrekord P17
11.15 -0,7 Emil Johansson 02 Danderyds Ungdomsspel 19/5
11.49 1,8 Anton Runemar 02 SAYO 8/6
11.60 2,0 Nick Heidarian 03 SAYO 8/6
11.69 1,4 Erik Ahlfont 00 SAYO 8/6
11.72 1,0 Hugo Olsson 02 Skararacet 6/6
11.77 0,8 Teo Paganus 03 Skararacet 6/6
11.92 2,0 Esbjörn Eriksson 03 SAYO 8/6
11.93 2,0 Levis Sjöö 01 SAYO 8/6
12.16 1,0 Hugo Liljegren 03 Skararacet 6/6
13.00 1,2 Edvin Olsson 03 SAYO 8/6
13.06 1,4 Christopher Lundberg 03 SAYO 8/6
13.35 -1,4 Per Sandell 76 VDM Sätra 18/5
14.18 -4,0 Magnus Ingvarsson 70 VDM Sätra 18/5
15.49 -3,2 Joakim Petersson 62 VDM Sätra 18/5 Klubbrekord M55
Medvind/okänd vind
11.54w 3,3 Erik Ahlfont 00 SAYO 8/6
11.92w 3,2 Hugo Liljegren 03 SAYO 8/6
12.10w 2,4 Elliot Duvert 03 Ljungby Mångkamp 19/5
200m
22.11 0,0 Emil Johansson 02 Danderyds Ungdomsspel 19/5 Klubbrekord P17
23.33 1,0 Anton Runemar 02 Skararacet 6/6
23.76 1,2 Erik Ahlfont 00 SAYO 9/6
24.33 0,3 Levis Sjöö 01 Danderyds Ungdomsspel 19/5
24.46 2,0 Simon Weidersjö 95 Tyresö Veteranspel 6/6
23.91 -1,2 Kevin Duvert 98 Huddingespelen 16/6
24.30 -0,5 Elliot Duvert 03 Huddingespelen 16/6
28.01 -0,5 Simon Lindström 07 Huddingespelen 16/6
28.25 -0,5 John Bäck 06 Huddingespelen 16/6
26.10 -0,5 Hugo Olsson 02 Huddingespelen 16/6
24.64 1,2 Hugo Liljegren 03 Danderyds Ungdomsspel 19/5
25.07 0,9 Isak Franzen 03 SAYO 9/6
26.41 1,2 Edvin Olsson 03 Danderyds Ungdomsspel 19/5
26.52 2,0 Stellan Back 75 Tyresö Veteranspel 6/6
26.88 1,2 Christopher Lundberg 03 Danderyds Ungdomsspel 19/5
28.35 -1,0 Magnus Ingvarsson 70 VDM Sätra 19/5
29.35 -1,8 Bobbie Baars 58 VDM Sätra 19/5
30.59 2,0 Lars-Göran Nylén 75 Tyresö Veteranspel 6/6
31.78 0,3 Filip Hessle 06 SAYO 9/6
32.22 0,3 Jacob Rappe 06 SAYO 9/6
38.02 1,9 Mathias Lindgren 11 Vallentunakvällen 1 3/6
Medvind/okänd vind
21.72w 2,2 Emil Johansson 02 Skararacet 6/6
22.92w 2,1 Anton Runemar 02 Huddingespelen 16/6
23.48w 3,6 Kevin Duvert 98 SAYO 9/6
23.90w 2,7 Esbjörn Eriksson 03 SAYO 9/6
24.29w 2,7 Levis Sjöö 01 Skararacet 6/6
24.55w 2,7 Hugo Olsson 02 Skararacet 6/6
26.50w 2,7 Christopher Lundberg 03 Skararacet 6/6
28.11w 3,6 Bobbie Baars 58 SAYO 9/6
28.97w 2,4 Jacob Semb-Josefson 06 SAYO 9/6
30.35w 2,4 Vincent Källström 06 SAYO 9/6
300m
38.78 Elliot Duvert 03 Ljungby Mångkamp 18/5
39.04 Hugo Winther 04 Huddingespelen 16/6
42.56 Sebastian Cabanas Andersson 04 Täby Open 11/5
42.77 Edvin Rappe 04 SAYO 9/6
44.78 John Bäck 06 SAYO 9/6
400m
48.15 Emil Johansson 02 Bauhausgalans förtävling 30/5 Klubbrekord P17
51.47 Kevin Duvert 98 SAYO 7/6
53.19 Levis Sjöö 01 Huddingespelen 15/6
53.38 Esbjörn Eriksson 03 Huddingespelen 15/6
53.44 Adam Westermark 98 SAYO 7/6
54.63 Hugo Liljegren 03 Huddingespelen 15/6
55.24 Elliot Duvert 03 SAYO 9/6
56.74 Mikael Brodersen 80 VDM Sätra 18/5
58.62 Edvin Olsson 03 SAYO 9/6
58.87 Per Sandell 76 VDM Sätra 18/5
59.21 Christopher Lundberg 03 SAYO 9/6
62.75 Bobbie Baars 58 SAYO 7/6
69.49 Joakim Petersson 62 VDM Sätra 18/5  
81.39 Cian Hogan 10 Täby Open 12/5
88.38 Tristan Back 10 Täby Open 12/5
600m
1:47.47 John Bäck 06 Ljungby Mångkamp 19/5
1:49.77 Jacob Semb-Josefson 06 Stockholmskampen 2 Hässelby 22/5
1:49.97 Jakob Lennermark 07 Huddingespelen 15/6
1:51.54 Edvin Huss 07 SAYO 8/6
1:51.99 Lowe Barkvall 06 SAYO 8/6
1:54.35 Joel Billing 06 Stockholmskampen 2 Hässelby 22/5
1:56.33 Arvid Karlsson 08 Danderyds Ungdomsspel 19/5
1:56.33 Levi Back 08 Huddingespelen 16/6
1:56.73 Iker Garcia Lundström 07 SAYO 8/6
1:57.37 Måns Lidman 09 Täby Open 12/5
1:58.12 Isak Englund 09 Täby Open 12/5
1:58.97 Emil Svarverud Svensson 08 Täby Open 11/5
1:58.97 Trausti Mar Dagsson 09 SAYO 8/6
1:59.02 Oskar Ahlstrand 09 SAYO 8/6
2:00.81 Carl Grindange 09 Ljungby Mångkamp 19/5
2:01.07 Emil Svensson 08 Huddingespelen 16/6
2:02.03 Elias Hovmöller 08 SAYO 8/6
2:02.07 Arvid Tiberg 07 SAYO 8/6
2:02.20 Jacob Rappe 06 Stockholmskampen 2 Hässelby 22/5
2:03.66 Elis Björk 09 SAYO 8/6
2:04.19 William Strömberg 08 SAYO 8/6
2:08.20 Albin Opdahl 09 SAYO 8/6
2:09.20 Albin Möller 07 SAYO 8/6
2:09.38 Ludvig Ellgren 07 SAYO 8/6
2:11.15 Sean Dovander 09 Danderyds Ungdomsspel 19/5
2:11.80 Erik Håkansson 07 SAYO 8/6
2:12.27 Simon Forsberg 08 SAYO 8/6
2:14.86 Jack Forssmed 09 SAYO 8/6
2:17.18 Joel Lellky 09 Danderyds Ungdomsspel 19/5
2:18.64 Tage Lood Falgén 10 4H-spelen Norrtälje 18/5
2:19.26 Erik Andrén 09 Danderyds Ungdomsspel 19/5
2:20.84 Liam Knutsson 09 SAYO 8/6
2:28.98 Gustav Virgin Eriksson 09 Danderyds Ungdomsspel 19/5
2:29.48 Edvin Möller 09 Danderyds Ungdomsspel 19/5
2:31.90 Hugo Hansen 09 SAYO 8/6
2:34.77 Tristan Back 10 Tyresö Ungdomsspel 6/6
3:25.38 Ibrahim Alfakir 09 SAYO 8/6
800m
1:48.57 Andreas Almgren 95 Ludvikaspelen 6/6
2:00.58 Kevin Duvert 98 SAYO 8/6
2:05.00 Adam Westermark 98 SAYO 8/6
2:10.48 Sebastian Christenson 02 SAYO 8/6
2:11.71 Conor Hogan 04 Huddingespelen 15/6
2:14.14 Valter Kjellberg 04 Huddingespelen 15/6
2:16.86 Hugo Winther 04 Kraftmätningen kval Bålsta 6/6
2:18.17 Magnus Lindblom 77 Huddingespelen 15/6
2:18.91 Arvid Eliasson 04 SAYO 8/6
2:20.29 Anton Gruber 04 Huddingespelen 15/6
2:26.83 Bobbie Baars 58 VDM Sätra 19/5 Klubbrekord M60
2:29.27 Vincent Wettergren 05 SAYO 8/6
2:38.95 Joakim Petersson 62 VDM Sätra 19/5  
2:40.33 Iker Garcia Lundström 07 Sundbybergs Ungdomsspel 25/5
2:54.44 Levi Back 08 Sundbybergs Ungdomsspel 25/5
1500m
3:40.18 Andreas Almgren 95 Karlsruhe GER 18/5
4:54.91 Patrik Karlsson 62 VDM Sätra 18/5  
4:57.14 Thomas Kvarnehag 84 Huddingespelen 16/6 Klubbrekord M35
5:40.24 Stellan Back 75 Tyresö Veteranspel 6/6
6:41.92 Lars-Göran Nylén 75 Tyresö Veteranspel 6/6
2000m
6:53.61 Anton Gruber 04 Huddingespelen 16/6
3000m
8:12.59 Napolen Solomon 94 Fana NOR 22/5
5000m
17:54.60 Patrik Karlsson 62 VDM Sätra 19/5  
18:39.82 Björn Axelsson 73 VDM Sätra 19/5 Klubbrekord M45
20:23.26 Joakim Petersson 62 VDM Sätra 19/5  
22:32.85 Birger Forsberg 52 VDM Sätra 19/5
10000m
36:48.26 Patrik Karlsson 62 Arenamilen Vallentuna 15/5 Klubbrekord M55
38:10.09 Björn Axelsson 73 Arenamilen Vallentuna 15/5 Klubbrekord M45
10 km väg
30:31 Napolen Solomon 94 SM 10 km Stockholm 13/9
36:14 Patrik Karlsson 62 IVVM Torun POL 27/3 Klubbrekord M55
41:05 Javier Cabello 67 SM 10 km Stockholm 13/9 Klubbrekord M50
44:58 Thomas Kvarnehag 84 SM 10 km Stockholm 13/9 Klubbrekord M35
49:26 Hans Säll 61 SM 10 km Stockholm 13/9
Halvmarathon
1:01:17 Napoleon Solomon 94 Barcelona ESP 10/2 Klubbrekord MS, Svenskt rekord
1:22:44 Patrik Karlsson 62 IVVM Torun POL 30/3 Klubbrekord M55
1:38:23 Marcus Grindange 72 Kungsholmen Runt 11/5
Marathon
3:23:49 Javier Cabello 67 Stockholm Marathon 1/6
3:24:37 Patrik Gullerström 76 Stockholm Marathon 1/6
3:25:24 Mikael Melto 67 Stockholm Marathon 1/6
3:29:55 Patrik Karlsson 62 Stockholm Marathon 1/6
4:26:59 Egil Strunke 65 Stockholm Marathon 1/6
1500m hinder
5:10.34 Valter Kjellberg 04 Huddingespelen 14/6
3000m hinder
8:38.42 Napoleon Solomon 94 Paavo Nurmi Games Åbo FIN 11/6
110m häck 100.0 cm (P19)
17.88 2,0 Theodor Duvert 01 SAYO 7/6
110m häck 91.4 cm (P17)
15.09 0,6 Emil Johansson 02 Huddingespelen 16/6
15.22 1,4 Elliot Duvert 03 Ljungby Mångkamp 18/5
Medvind/okänd vind
15.13w 2,6 Elliot Duvert 03 SAYO 7/6
80m häck 84.0 cm (P15 - P14)
11.70 Hugo Winther 04 Kraftmätningen kval Bålsta 6/6
13.45 Conor Hogan 04 Kraftmätningen kval Bålsta 6/6
13.67 Valter Kjellberg 04 Kraftmätningen kval Bålsta 6/6
16.15 Anton Gruber 04 Kraftmätningen kval Bålsta 6/6
Medvind/okänd vind
11.50w 3,7 Hugo Winther 04 SAYO 9/6
60m häck 76.2 cm (P13 - P12)
10.17 0,8 John Bäck 06 Ljungby Mångkamp 19/5
10.56 1,9 Jonathan Edberg 06 SAYO 9/6
11.37 -0,7 Simon Lindström 07 Danderyds Ungdomsspel 19/5
12.37 -0,5 Liam Dovander 07 Danderyds Ungdomsspel 19/5
12.45 -3,0 Carl Grindange 09 Guteglan Visby 15/6
Medvind/okänd vind
10.36w 2,5 Simon Lindström 07 SAYO 9/6
11.82w 2,5 Arvid Tiberg 07 SAYO 9/6
11.95w 2,5 Liam Dovander 07 SAYO 9/6
11.96w 3,1 Albin Möller 07 SAYO 9/6
12.43w 2,5 Joel Bäck 08 SAYO 9/6
12.49w 3,8 Levi Back 08 SAYO 9/6
12.67w 3,1 Erik Håkansson 07 SAYO 9/6
12.93w 2,5 Ludvig Ellgren 07 SAYO 9/6
12.93w 3,8 Casper Håkansson 07 SAYO 9/6
14.84w 3,1 Oskar Arrhen 07 SAYO 9/6
200m häck 76.2 cm (P13)
31.87 John Bäck 06 Huddingespelen 14/6
300m häck 84.0 cm (P17)
42.70 Hugo Liljegren 03 Huddingespelen 14/6
300m häck 76.2 cm (P15 - P14)
43.05 Hugo Winther 04 Huddingespelen 14/6
45.87 Conor Hogan 04 Huddingespelen 14/6
400m häck
57.10 Kevin Duvert 98 Huddingespelen 14/6
Höjd
1.92 Elliot Duvert 03 Huddingespelen 16/6
1.88 Erik Dahlberg 02 SAYO 7/6
1.68 Sebastian Cabanas Andersson 04 Täby Open 11/5
1.63 Valter Kjellberg 04 SAYO 9/6
1.61 Hugo Winther 04 Kraftmätningen kval Bålsta 6/6
1.55 Jonathan Edberg 06 Danderyds Ungdomsspel 19/5
1.43 Simon Lindström 07 Mälaröspelen Ekerö 11/5
1.41 John Bäck 06 Ljungby Mångkamp 19/5
1.38 Emil Svarverud Svensson 08 Täby Open 11/5
1.37 Conor Hogan 04 Kraftmätningen kval Bålsta 6/6
1.35 Alexander Mickelson 07 4H-spelen Norrtälje 18/5
1.35 Emil Svensson 08 Huddingespelen 16/6
1.34 Liam Dovander 07 Danderyds Ungdomsspel 19/5
1.29 Jan de Besche 50 VDM Sätra 19/5
1.28 Casper Håkansson 07 SAYO 8/6
1.27 Ludwig Engde 08 SAYO 8/6
1.27 Viktor Berg 09 Danderyds Ungdomsspel 19/5
1.26 Carl Grindange 09 Ljungby Mångkamp 19/5
1.24 Levi Back 08 Täby Open 11/5
1.23 Oskar Ahlstrand 09 SAYO 8/6
1.15 Erik Håkansson 07 Danderyds Ungdomsspel 19/5
1.15 Erik Andrén 09 Danderyds Ungdomsspel 19/5
1.15 Jack Forssmed 09 4H-spelen Norrtälje 18/5
1.13 Elias Hovmöller 08 SAYO 8/6
1.13 John Singh 08 SAYO 8/6
1.13 Diego Zagai Roel 08 SAYO 8/6
1.10 Frans Leander 07 4H-spelen Norrtälje 18/5
1.10 Isak Englund 09 Täby Open 12/5
1.08 William Strömberg 08 SAYO 8/6
1.05 Ludvig Håkansson 09 4H-spelen Norrtälje 18/5
1.03 Trausti Mar Dagsson 09 SAYO 8/6
1.00 Sean Dovander 09 Danderyds Ungdomsspel 19/5
0.92 Tristan Back 10 Sundbybergs Ungdomsspel 25/5
Stav
3.94 Erik Dahlberg 02 SAYO 8/6
3.84 Elliot Duvert 03 SAYO 8/6
2.45 Jacob Semb-Josefson 06 Stavhoppet Huddinge 25/5
2.25 Levi Back 08 Huddingespelen 15/6
Längd
6.68 2,0 Filip Nyström 00 SAYO 8/6
6.48 0,0 Hugo Olsson 02 SAYO 8/6
5.80 0,1 Elliot Duvert 03 Ljungby Mångkamp 19/5
5.70 0,8 Hugo Winther 04 Kraftmätningen kval Bålsta 6/6
5.61 0,0 Sebastian Cabanas Andersson 04 Kraftmätningen kval Bålsta 6/6
5.54 0,0 Stellan Back 75 Tyresö Veteranspel 6/6 Klubbrekord M40
5.35 0,0 Sebastian Cabanas Andersson 04 Danderyds Ungdomsspel 19/5
5.10 -1,2 Valter Kjellberg 04 SAYO 8/6
5.01 0,6 Magnus Ingvarsson 70 VDM Sätra 19/5
4.58 0,3 Edvin Rappe 04 Kraftmätningen kval Bålsta 6/6
4.56 0,8 Lars-Göran Nylén 75 Tyresö Veteranspel 6/6
Längd med zon
4.94 0,9 Jonathan Edberg 06 Täby Open 11/5
4.78 0,6 Simon Lindström 07 Mälaröspelen Ekerö 11/5
4.47 0,8 Emil Svensson 08 Huddingespelen 15/6
4.41 1,4 Jacob Semb-Josefson 06 SAYO 9/6
4.22 1,7 Gustav Snis 07 SAYO 9/6
4.21 -5,4 Adam Chrifi 08 SAYO 9/6
4.20 -2,5 John Bäck 06 Ljungby Mångkamp 19/5
4.19 0,0 Ludvig Ellgren 07 Huddingespelen 16/6
4.14 1,7 Joel Billing 06 SAYO 9/6
4.14 0,0 Emil Svarverud Svensson 08 Täby Open 12/5
4.09 -2,8 William Strömberg 08 SAYO 9/6
4.04 0,0 Eliah Hallberg Hossain 10 Täby Open 12/5
4.02 1,4 Benjamin Ford 07 SAYO 9/6
4.02 -2,2 Oskar Ahlstrand 09 SAYO 9/6
3.98 1,9 Arvid Tiberg 07 SAYO 9/6
3.89 1,3 Erik Håkansson 07 SAYO 9/6
3.87 1,0 Daniel Opdahl 06 Täby Open 11/5
3.83 -3,1 John Singh 08 SAYO 9/6
3.83 0,4 Trausti Mar Dagsson 09 SAYO 9/6
3.80 0,5 Levi Back 08 Huddingespelen 15/6
3.79 -1,5 Elias Hovmöller 08 SAYO 9/6
3.71 -2,3 Emil Sigfridson 09 SAYO 9/6
3.69 -4,7 Ludwig Engde 08 SAYO 9/6
3.62 -0,3 Edvin Wedin 09 Mälaröspelen Ekerö 11/5
3.61 0,4 Noel Nilsson 09 SAYO 9/6
3.55 -2,3 Jack Forssmed 09 SAYO 9/6
3.39 0,0 Axel Falk 09 Täby Open 11/5
3.36 -2,2 Albin Opdahl 09 SAYO 9/6
3.35 -2,6 Alex Hessle 08 SAYO 9/6
3.34 -0,9 Joel Bäck 08 SAYO 9/6
3.34 0,0 Tristan Back 10 Täby Open 12/5
3.30 -2,2 Erik Andrén 09 SAYO 9/6
3.29 -2,6 Martin Bergström 08 SAYO 9/6
3.22 1,5 Casper Håkansson 07 SAYO 9/6
3.20 -0,7 Diego Zagai Roel 08 SAYO 9/6
3.14 -1,3 Jonathan Sundström 09 SAYO 9/6
3.09 -3,5 Simon Forsberg 08 SAYO 9/6
2.95 -0,4 Liam Knutsson 09 SAYO 9/6
2.91 -2,1 Sean Dovander 09 SAYO 9/6
2.82 -0,8 Edvin Möller 09 SAYO 9/6
2.71 -1,6 Ludvig Håkansson 09 SAYO 9/6
2.31 -0,3 Hugo Hansen 09 SAYO 9/6
2.02 -1,8 Ibrahim Alfakir 09 SAYO 9/6
Medvind/okänd vind
4.38w 3,2 Joel Billing 06 SAYO 9/6
4.30w 4,7 Benjamin Ford 07 SAYO 9/6
4.26w 3,9 Gustav Snis 07 SAYO 9/6
4.21w 2,4 Liam Dovander 07 SAYO 9/6
4.18w 2,7 Arvid Tiberg 07 SAYO 9/6
4.14w 3,0 Vincent Källström 06 SAYO 9/6
4.09 Eliah Hallberg Hossain 10 Danderyds Ungdomsspel 19/5
4.07w 2,5 Erik Håkansson 07 SAYO 9/6
3.82w 2,7 Simon Linder 07 SAYO 9/6
3.79w 2,2 Albin Möller 07 SAYO 9/6
3.71 Elliot Sjöberg 10 Danderyds Ungdomsspel 19/5
3.61w 2,5 Casper Håkansson 07 SAYO 9/6
3.48 Simon Linder 07 4H-spelen Norrtälje 18/5
3.46w 2,5 Daniel Opdahl 06 SAYO 9/6
3.43 Gabriel Ekengren 11 Turebergskampen 12/5
3.42 Love Lindberg 10 Turebergskampen 12/5
3.36 Filip Enhörning Edholm 10 Turebergskampen 12/5
3.33w 3,6 Oskar Arrhen 07 SAYO 9/6
3.29 Tage Lood Falgén 10 Danderyds Ungdomsspel 19/5
3.23 Tudor Tocca 11 Turebergskampen 12/5
3.23 Cian Hogan 10 Huddingespelen 15/6
3.19 Emil Ribacke 10 Turebergskampen 12/5
3.04 Ludvig Håkansson 09 4H-spelen Norrtälje 18/5
3.03 Mathias Lindgren 11 Turebergskampen 12/5
3.01 Felix Svensson 10 Huddingespelen 15/6
2.99 Sean Dovander 09 Danderyds Ungdomsspel 19/5
2.98 Anton Kruse 10 Turebergskampen 12/5
2.96 Alvar Engström 10 Turebergskampen 12/5
2.94 Jesse Sund Lönnå 11 Turebergskampen 12/5
2.93 Samuel Petersen 11 Turebergskampen 12/5
2.92 Karl Hjort 10 Turebergskampen 12/5
2.91 Frans Leander 07 4H-spelen Norrtälje 18/5
2.91 Axel Brink 10 Turebergskampen 12/5
2.90 Joel Lellky 09 Danderyds Ungdomsspel 19/5
2.83 Albert Levin 10 Danderyds Ungdomsspel 19/5
2.83 William Thilers 10 Turebergskampen 12/5
2.83 Svante Welander 10 Turebergskampen 12/5
2.78 Filip Zuckerman 11 Turebergskampen 12/5
2.75 Vidar Martin 10 Turebergskampen 12/5
2.74 Matheo Gonzales 11 Turebergskampen 12/5
2.72 Gustav Virgin Eriksson 09 Danderyds Ungdomsspel 19/5
2.72 Florian Lindberg 12 Turebergskampen 12/5
2.70 Aron Andrén 11 Danderyds Ungdomsspel 19/5
2.68 Hugo Meyer 10 Turebergskampen 12/5
2.67 Filip Dahlborn 11 Turebergskampen 12/5
2.66 Lucas Olsson 12 Turebergskampen 12/5
2.65 Erik Rosenberg 10 Turebergskampen 12/5
2.57 Jonathan Karnebäck 11 Turebergskampen 12/5
2.55 Theo Billberg 11 Turebergskampen 12/5
2.54 Oskar Kumlin 11 Turebergskampen 12/5
2.54 Marius Lucassen 11 Turebergskampen 12/5
2.50 Benjamin Lantto 12 Turebergskampen 12/5
2.48 Kelvin Widahl 10 Turebergskampen 12/5
2.47 William Andersson 12 Turebergskampen 12/5
2.46 Hugo Johansson 10 Turebergskampen 12/5
2.43 August Agö Lindberg 11 Turebergskampen 12/5
2.41 Alex Forsberg 10 Turebergskampen 12/5
2.41 Jack Wistrand 11 Turebergskampen 12/5
2.38 Léon De La Fuente 10 Danderyds Ungdomsspel 19/5
2.38 Olle Westlund 12 Turebergskampen 12/5
2.37 Liam Sandfjord 10 Turebergskampen 12/5
2.37 Viggo Rybing 11 Turebergskampen 12/5
2.37 Karl Österberg 12 Turebergskampen 12/5
2.35 Sean Hu 10 Turebergskampen 12/5
2.35 Victor Zandrén 12 Turebergskampen 12/5
2.34 Vide Andersson 10 Turebergskampen 12/5
2.33 Alvar Pettersson 11 Turebergskampen 12/5
2.30 Casper Zachen 12 Turebergskampen 12/5
2.29 Zackarias Tjernström 10 Turebergskampen 12/5
2.26 Klas Möller 11 Turebergskampen 12/5
2.25 Filip Blomqvist 12 Turebergskampen 12/5
2.22 Olle Bjurenstedt 11 Turebergskampen 12/5
2.21 Anton Wenzel 12 Turebergskampen 12/5
2.20 Charlie Svahn Lundqvist 10 Turebergskampen 12/5
2.19 Helmer Sandberg 12 Turebergskampen 12/5
2.16 Loke Bergqvist 10 Turebergskampen 12/5
2.16 Theo Wahlman 10 Turebergskampen 12/5
2.10 Marcus Altenberg 11 Turebergskampen 12/5
2.06 Theodor Servadei 12 Turebergskampen 12/5
2.04 Julian Lindqvist 11 Turebergskampen 12/5
2.01 Anton Heddle 11 Turebergskampen 12/5
2.01 Noel Henriksson 12 Turebergskampen 12/5
2.00 William Jonsson 11 Turebergskampen 12/5
1.99 Klas Möller 11 Danderyds Ungdomsspel 19/5
1.99 Axel Åkerfeldt 12 Turebergskampen 12/5
1.98 Robin Hallberg 12 Turebergskampen 12/5
1.92 Parham Goodarzi 10 Turebergskampen 12/5
1.91 Sander Frick 12 Turebergskampen 12/5
1.90 Nils Axelsson Sundkvist 12 Turebergskampen 12/5
1.90 Elias Sandfjord 12 Turebergskampen 12/5
1.88 Oskar Jensen 12 Turebergskampen 12/5
1.79 Knut Rystedt 12 Turebergskampen 12/5
1.49 David Goude 12 Turebergskampen 12/5
1.30 Jacob Siwers 12 Turebergskampen 12/5
Tresteg
12.85 0,4 Theodor Duvert 01 SAYO 7/6
Tresteg med zon
10.45 0,0 Simon Lindström 07 Huddingespelen 15/6 Klubbrekord P12
10.32 1,9 John Bäck 06 Huddingespelen 15/6
8.48 1,0 Ludvig Ellgren 07 Huddingespelen 15/6
7.63 0,8 Carl Grindange 09 Guteglan Visby 16/6
Medvind/okänd vind
8.97 Liam Dovander 07 Stockholmskampen 2 Hässelby 22/5
8.96 Alexander Mickelson 07 Stockholmskampen 2 Hässelby 22/5
8.70 Gustav Snis 07 Stockholmskampen 2 Hässelby 22/5
8.52 Melker Larm 07 Stockholmskampen 2 Hässelby 22/5
8.45 Arvid Tiberg 07 Stockholmskampen 2 Hässelby 22/5
8.41 Erik Håkansson 07 Stockholmskampen 2 Hässelby 22/5
8.31 Ludvig Ellgren 07 Stockholmskampen 2 Hässelby 22/5
8.15 Edvin Hansen Tydén 07 Stockholmskampen 2 Hässelby 22/5
7.97 Albin Möller 07 Stockholmskampen 2 Hässelby 22/5
7.88 Casper Håkansson 07 Stockholmskampen 2 Hässelby 22/5
7.52 Jakob Fryklund Nilsagård 07 Stockholmskampen 2 Hässelby 22/5
Kula
13.67 Jesper Ahlin 03 Stora Turebergskastet 19/5
9.46 Lars-Göran Nylén 75 VDM Sätra 18/5
Kula 6.0 kg (P19)
16.25 Jesper Ahlin 03 SAYO 8/6
11.70 Emil Holm 01 Turebergskastet nr 1 1/5
11.56 Teo Paganus 03 Stora Turebergskastet 19/5
Kula 5.0 kg (P17)
18.35 Jesper Ahlin 03 Turebergskastet nr 2 11/5 Klubbrekord P16
13.89 Teo Paganus 03 Vårkastet Bålsta 25/5
13.66 Teo Paganus 03 SAYO 9/6
12.61 Fredrik Frunck 03 Huddingespelen 14/6
12.07 Elliot Duvert 03 Ljungby Mångkamp 19/5
Kula 4.0 kg (P15 - P14)
10.87 Hugo Winther 04 Kraftmätningen kval Bålsta 6/6
10.80 Sebastian Cabanas Andersson 04 Kraftmätningen kval Bålsta 6/6
9.00 Anton Gruber 04 Kraftmätningen kval Bålsta 6/6
8.90 Edvin Rappe 04 Kraftmätningen kval Bålsta 6/6
Kula 4.0 kg (M70 - )
10.07 Aleksander Strykowski 47 VDM Sätra 18/5 Klubbrekord M70
6.33 Bo Sundström 40 VDM Sätra 18/5
Kula 3.0 kg (P13 - P12)
10.31 Jacob Semb-Josefson 06 Stora Turebergskastet 19/5
10.21 Jacob Rappe 06 SAYO 8/6
9.28 Jonathan Edberg 06 SAYO 8/6
8.50 Ludvig Ellgren 07 Stora Turebergskastet 19/5
8.44 Alexander Mickelson 07 4H-spelen Norrtälje 18/5
8.36 Daniel Opdahl 06 Täby Open 11/5
8.22 Oskar Kruse 06 SAYO 8/6
7.95 Karl Thilers 07 SAYO 8/6
7.42 Iker Garcia Lundström 07 4H-spelen Norrtälje 18/5
7.29 Liam Dovander 07 Danderyds Ungdomsspel 19/5
7.13 Simon Lindström 07 Mälaröspelen Ekerö 11/5
7.07 Albin Möller 07 SAYO 8/6
6.93 Edvin Tydén 07 SAYO 8/6
6.60 Jakob Bergström 06 Stora Turebergskastet 19/5
6.48 Erik Håkansson 07 SAYO 8/6
6.35 Filip Hessle 06 SAYO 8/6
6.25 Frans Leander 07 4H-spelen Norrtälje 18/5
6.13 Vilhelm Lood Falgén 07 4H-spelen Norrtälje 18/5
6.12 Casper Håkansson 07 4H-spelen Norrtälje 18/5
6.06 Simon Linder 07 SAYO 8/6
6.00 Vincent Källström 06 SAYO 8/6
Kula 2.0 kg (P10 - P11)
8.92 William Strömberg 08 SAYO 9/6
8.65 Levi Back 08 SAYO 9/6
7.83 Ludwig Engde 08 SAYO 9/6
7.37 Emil Svensson 08 Huddingespelen 15/6
7.31 Adam Chrifi 08 SAYO 9/6
7.27 Elias Hovmöller 08 SAYO 9/6
7.26 Emil Svarverud Svensson 08 SAYO 9/6
6.93 Elis Björk 09 SAYO 9/6
6.71 Oskar Ahlstrand 09 SAYO 9/6
6.62 Erik Andrén 09 SAYO 9/6
6.62 Carl Grindange 09 SAYO 9/6
6.59 Oliver Carlsson 08 SAYO 9/6
6.38 Martin Bergström 08 SAYO 9/6
6.37 Hugo Hansen 09 SAYO 9/6
6.24 Elliot Sjöberg 10 Turebergskampen 12/5
6.15 Jonathan Sundström 09 SAYO 9/6
6.14 Florian Lindberg 12 Turebergskampen 12/5
6.07 Jack Forssmed 09 SAYO 9/6
5.92 Gabriel Ekengren 11 Sundbybergs Ungdomsspel 25/5
5.75 Emil Ribacke 10 Turebergskampen 12/5
5.69 Axel Brink 10 Turebergskampen 12/5
5.66 Diego Zagai Roel 08 SAYO 9/6
5.63 Anton Kruse 10 Turebergskampen 12/5
5.54 Ludvig Håkansson 09 SAYO 9/6
5.52 Léon De La Fuente 10 Turebergskampen 12/5
5.48 Sean Dovander 09 SAYO 9/6
5.47 Tristan Back 10 Huddingespelen 15/6
5.47 Edvin Wedin 09 Mälaröspelen Ekerö 11/5
5.42 Filip Enhörning Edholm 10 Turebergskampen 12/5
5.40 Felix Svensson 10 Huddingespelen 15/6
5.30 Hugo Meyer 10 Turebergskampen 12/5
5.30 William Andersson 12 Turebergskampen 12/5
5.26 Edvin Möller 09 SAYO 9/6
5.23 Simon Sjölund 08 SAYO 9/6
5.21 Andreas Svensson 09 SAYO 9/6
5.01 Trausti Mar Dagsson 09 SAYO 9/6
4.99 Tage Lood Falgén 10 Turebergskampen 12/5
4.98 Love Lindberg 10 Danderyds Ungdomsspel 19/5
4.97 Cian Hogan 10 Huddingespelen 15/6
4.93 William Thilers 10 Turebergskampen 12/5
4.91 Helmer Sandberg 12 Turebergskampen 12/5
4.81 Hugo Johansson 10 Turebergskampen 12/5
4.79 Vide Andersson 10 Turebergskampen 12/5
4.76 Anton Heddle 11 Sundbybergs Ungdomsspel 25/5
4.71 Gustav Virgin Eriksson 09 Danderyds Ungdomsspel 19/5
4.70 Sean Hu 10 Turebergskampen 12/5
4.66 Liam Sandfjord 10 Turebergskampen 12/5
4.62 Alvar Engström 10 Turebergskampen 12/5
4.62 Eliah Hallberg Hossain 10 Danderyds Ungdomsspel 19/5
4.60 Ibrahim Alfakir 09 SAYO 9/6
4.57 Vidar Martin 10 Turebergskampen 12/5
4.48 Tudor Tocca 11 Turebergskampen 12/5
4.45 Matheo Gonzales 11 Turebergskampen 12/5
4.39 Lucas Olsson 12 Turebergskampen 12/5
4.37 Axel Åkerfeldt 12 Turebergskampen 12/5
4.35 Albert Levin 10 Danderyds Ungdomsspel 19/5
4.32 Theo Wahlman 10 Turebergskampen 12/5
4.32 Olle Westlund 12 Turebergskampen 12/5
4.21 Alex Forsberg 10 Turebergskampen 12/5
4.18 Henry De La Fuente 12 Turebergskampen 12/5
4.09 Parham Goodarzi 10 Turebergskampen 12/5
4.05 Samuel Petersen 11 Turebergskampen 12/5
3.97 Jesse Sund Lönnå 11 Turebergskampen 12/5
3.95 Svante Welander 10 Turebergskampen 12/5
3.92 Filip Zuckerman 11 Turebergskampen 12/5
3.88 Robin Hallberg 12 Turebergskampen 12/5
3.84 Zackarias Tjernström 10 Turebergskampen 12/5
3.78 Benjamin Lantto 12 Turebergskampen 12/5
3.78 Anton Wenzel 12 Turebergskampen 12/5
3.76 Nils Axelsson Sundkvist 12 Turebergskampen 12/5
3.75 Kelvin Widahl 10 Turebergskampen 12/5
3.71 David Goude 12 Turebergskampen 12/5
3.69 Casper Zachen 12 Turebergskampen 12/5
3.66 Jack Wistrand 11 Turebergskampen 12/5
3.63 Alvar Pettersson 11 Turebergskampen 12/5
3.58 Charlie Svahn Lundqvist 10 Turebergskampen 12/5
3.48 Knut Rystedt 12 Turebergskampen 12/5
3.46 Filip Dahlborn 11 Turebergskampen 12/5
3.44 Jonathan Karnebäck 11 Turebergskampen 12/5
3.43 Noel Henriksson 12 Turebergskampen 12/5
3.35 Mathias Lindgren 11 Turebergskampen 12/5
3.24 Klas Möller 11 Turebergskampen 12/5
3.21 Loke Bergqvist 10 Turebergskampen 12/5
3.21 Theo Billberg 11 Turebergskampen 12/5
3.21 William Jonsson 11 Turebergskampen 12/5
3.13 Viggo Rybing 11 Turebergskampen 12/5
3.06 Marcus Altenberg 11 Turebergskampen 12/5
3.06 Oskar Kumlin 11 Turebergskampen 12/5
3.04 Julian Lindqvist 11 Turebergskampen 12/5
3.04 Filip Blomqvist 12 Turebergskampen 12/5
3.01 Sander Frick 12 Turebergskampen 12/5
3.00 August Agö Lindberg 11 Turebergskampen 12/5
2.97 Karl Österberg 12 Turebergskampen 12/5
2.83 Oskar Jensen 12 Turebergskampen 12/5
2.79 Elias Sandfjord 12 Turebergskampen 12/5
2.59 Jacob Siwers 12 Turebergskampen 12/5
2.54 Marius Lucassen 11 Turebergskampen 12/5
2.54 Theodor Servadei 12 Turebergskampen 12/5
2.41 Olle Bjurenstedt 11 Turebergskampen 12/5
Diskus
37.95 Stellan Back 75 Tyresö Veteranspel 6/6
36.88 Emil Holm 01 SAYO 7/6
32.32 Anton Andersson 96 SAYO 7/6
28.94 Lars-Göran Nylén 75 Tyresö Veteranspel 6/6
Diskus 1.75 kg (P19)
46.59 Karl Ludvik 02 SAYO 8/6
44.49 Emil Holm 01 Huddingespelen 14/6
35.89 Teo Paganus 03 Stora Turebergskastet 19/5
Diskus 1.5 kg (P17)
51.07 Karl Ludvik 02 SAYO 8/6
44.74 Teo Paganus 03 Stora Turebergskastet 18/5
41.84 Fredrik Frunck 03 SAYO 8/6
32.89 Elliot Duvert 03 Ljungby Mångkamp 18/5
Diskus 1.0 (M60 - )
26.05 Aleksander Strykowski 47 VDM Sätra 18/5 Klubbrekord M70
17.15 Bo Sundström 40 VDM Sätra 18/5
Diskus 0.6 kg (P13 - P12)
31.70 Jacob Semb-Josefson 06 Stora Turebergskastet 18/5
27.55 Jacob Rappe 06 Stora Turebergskastet 18/5
26.29 Ludvig Ellgren 07 Hellaskastet Sätra 4/5
25.51 Simon Lindström 07 Huddingespelen 16/6
23.62 Jakob Bergström 06 Stora Turebergskastet 18/5
23.47 Alexander Mickelson 07 Stockholmskampen 2 Hässelby 22/5
19.29 Liam Dovander 07 Stockholmskampen 2 Hässelby 22/5
19.18 Gustav Snis 07 Stockholmskampen 2 Hässelby 22/5
18.18 Joar Eriksson 07 Stockholmskampen 2 Hässelby 22/5
17.59 Erik Håkansson 07 Stockholmskampen 2 Hässelby 22/5
16.99 Jakob Lennermark 07 Stockholmskampen 2 Hässelby 22/5
16.97 Iker Garcia Lundström 07 Stockholmskampen 2 Hässelby 22/5
16.78 Arvid Tiberg 07 Stockholmskampen 2 Hässelby 22/5
16.53 Jakob Fryklund Nilsagård 07 Stockholmskampen 2 Hässelby 22/5
16.45 Edvin Hansen Tydén 07 Stockholmskampen 2 Hässelby 22/5
16.34 Melker Larm 07 Stockholmskampen 2 Hässelby 22/5
16.03 Levi Back 08 Huddingespelen 16/6
14.64 Albin Möller 07 Stockholmskampen 2 Hässelby 22/5
12.60 Karl Thilers 07 Stockholmskampen 2 Hässelby 22/5
11.25 Casper Håkansson 07 Stockholmskampen 2 Hässelby 22/5
Slägga
54.73 Anton Andersson 96 SAYO 7/6
44.44 Karl Ludvik 02 Turebergskastet nr 1 1/5
38.04 Fredrik Frunck 03 Turebergskastet nr 1 1/5
36.61 Jesper Ahlin 03 Turebergskastet nr 1 1/5
35.25 Lars-Göran Nylén 75 VDM Sätra 18/5
Slägga 6.0 kg (P19)
55.35 Karl Ludvik 02 SAYO 9/6
45.78 Fredrik Frunck 03 Stora Turebergskastet 18/5
39.61 Emil Holm 01 Turebergskastet nr 1 1/5
Slägga 5.0 kg (P17)
64.65 Karl Ludvik 02 Vårkastet Bålsta 25/5
55.46 Fredrik Frunck 03 Stora Turebergskastet 18/5
53.34 Jesper Ahlin 03 Stora Turebergskastet 18/5
32.10 Teo Paganus 03 Turebergskastet nr 1 1/5
Slägga 4.0 kg (M70 - )
33.40 Aleksander Strykowski 47 VDM Sätra 18/5 Klubbrekord M70
17.34 Bo Sundström 40 VDM Sätra 18/5
Slägga 3.0 kg (P13 - P12)
28.17 Jacob Rappe 06 Stora Turebergskastet 18/5
27.94 Jacob Semb-Josefson 06 Stockholmskampen 2 Hässelby 22/5
21.94 Jakob Bergström 06 Stora Turebergskastet 18/5
20.23 Ludvig Ellgren 07 Stora Turebergskastet 18/5
17.70 Joel Billing 06 Stockholmskampen 2 Hässelby 22/5
14.14 Simon Lindström 07 Hellaskastet Sätra 4/5
8.18 John Bäck 06 Stockholmskampen 2 Hässelby 22/5
Spjut
61.17 Stellan Back 75 Täby Open 12/5
57.45 Stellan Back 75 Tyresö Veteranspel 6/6
47.31 Lars-Göran Nylén 75 VDM Sätra 19/5
Spjut 700 g (P17)
47.82 Fredrik Frunck 03 Stora Turebergskastet 19/5
45.53 Elliot Duvert 03 SAYO 9/6
Spjut 500 g (M75- )
23.07 Aleksander Strykowski 47 VDM Sätra 19/5 Klubbrekord M70
15.88 Bo Sundström 40 VDM Sätra 19/5
Spjut 600g (P15 - P14)
28.83 Jacob Semb-Josefson 06 SAYO 9/6
25.49 Valter Kjellberg 04 Kraftmätningen kval Bålsta 6/6
24.85 Conor Hogan 04 Kraftmätningen kval Bålsta 6/6
19.83 Anton Gruber 04 Kraftmätningen kval Bålsta 6/6
16.57 Edvin Rappe 04 Kraftmätningen kval Bålsta 6/6
Spjut 400 g (P13 - P12)
38.24 Jacob Semb-Josefson 06 Stora Turebergskastet 19/5
33.57 Daniel Opdahl 06 SAYO 8/6
30.70 Joel Billing 06 SAYO 8/6
30.65 Jonathan Edberg 06 SAYO 8/6
27.23 Simon Lindström 07 Täby Open 12/5
25.45 Iker Garcia Lundström 07 SAYO 8/6
24.12 Jacob Rappe 06 Stora Turebergskastet 19/5
24.00 Levi Back 08 SAYO 8/6
23.57 Ludvig Ellgren 07 Huddingespelen 15/6
21.34 Oskar Kruse 06 SAYO 8/6
21.03 Alexander Mickelson 07 SAYO 8/6
20.24 Arvid Tiberg 07 SAYO 8/6
19.91 Tristan Back 10 Tyresö Ungdomsspel 6/6
19.75 Vincent Källström 06 SAYO 8/6
19.13 Albin Opdahl 09 SAYO 8/6
18.29 Edvin Tydén 07 SAYO 8/6
17.93 Joar Eriksson 07 SAYO 8/6
17.80 Carl Grindange 09 Täby Open 12/5
17.35 Liam Dovander 07 SAYO 8/6
16.58 John Bäck 06 Ljungby Mångkamp 19/5
15.27 Gustav Snis 07 SAYO 8/6
14.99 Jakob Bergström 06 Stora Turebergskastet 19/5
14.58 Casper Håkansson 07 SAYO 8/6
14.28 Erik Håkansson 07 SAYO 8/6
13.68 Karl Thilers 07 SAYO 8/6
12.50 Oskar Arrhen 07 SAYO 8/6
11.52 Albin Möller 07 SAYO 8/6
Vikt
11.16 Lars-Göran Nylén 75 VDM Sätra 19/5
Vikt 7.26 kg (M70 - M75)
6.90 Bo Sundström 40 VDM Sätra 19/5
12.16 Aleksander Strykowski 47 VDM Sätra 19/5 Klubbrekord M70
Boll
29.55 Levi Back 08 Huddingespelen 16/6
26.41 Tristan Back 10 Huddingespelen 15/6
22.53 Axel Falk 09 Huddingespelen 15/6
18.74 Eliah Hallberg Hossain 10 Täby Open 12/5
Femkamp P13
3691 John Bäck 06 Ljungby Mångkamp 19/5
Fyrkamp P11
2668 Carl Grindange 09 Ljungby Mångkamp 19/5
2472 Levi Back 08 Ljungby Mångkamp 19/5
Fyrkamp P9
2592 Tristan Back 10 Ljungby Mångkamp 19/5