Resultat 2019 alla aktiva i bokstavsordning
2019-11-28
August Agö Lindberg 11
14 Medvind/okänd vind 12.82 Turebergskampen 12/5
13 Medvind/okänd vind 2.43 Turebergskampen 12/5
19 Kula 2.0 kg (P10 - P11) 3.00 Turebergskampen 12/5
Antal starter: 3
Freja Ahlepil 09
4 Medvind/okänd vind 10.48w 2,2 SAYO 8/6
4 600m 2:05.54 SAYO 8/6
5 Medvind/okänd vind 3.37w 3,9 SAYO 9/6
11 Kula 2.0 kg (F13 - F12) 3.36 SAYO 9/6
Kula 2.0 kg (F13 - F12) 4.15 Rekordjakten09#2 Sollentuna/E 21/9
Slägga 2.0 kg (F13 - F12) 8.23 Rekordjakten09#2 Sollentuna/E 21/9
Spjut 400 g (F13 - F12) 6.96 Rekordjakten09#2 Sollentuna/E 21/9
Antal starter: 7
Erik Ahlfont 00
3h1 100m 11.69 1,4 SAYO 8/6
6h5 100m 11.80 1,1 Huddingespelen 15/6
5 Medvind/okänd vind 11.54w 3,3 SAYO 8/6
5 200m 23.76 1,2 SAYO 9/6
Antal starter: 4
Jesper Ahlin 03
3 Kula 13.67 Stora Turebergskastet 19/5
Kula 14.21 Gott & blandat + Castorama Sollentuna/E 28/9
Kula 14.24 Gott & blandat + Castorama Sollentuna/E 14/9
1 Kula 15.00 Svealandsserien Sollentuna 8/9
1 Kula 6.0 kg (P19) 16.25 SAYO 8/6
1 Kula 5.0 kg (P17) 16.48 Turebergskastet nr 1 1/5
1 Kula 5.0 kg (P17) 16.89 USM Trollhättan 11/8
1 Kula 5.0 kg (P17) 17.12 Huddingespelen 14/6
1 Kula 5.0 kg (P17) 17.75 Världsungdomsspelen Göteborg/U 29/6
1 Kula 5.0 kg (P17) 18.02 Finnkampen Stockholm/S 25/8
1 Kula 5.0 kg (P17) 18.08 SAYO 9/6
1 Kula 5.0 kg (P17) 18.09 Stora Turebergskastet 19/5
1 Kula 5.0 kg (P17) 18.14 Vårkastet Bålsta 25/5
1 Kula 5.0 kg (P17) 18.35 Turebergskastet nr 2 11/5
2q1 Kula 5.0 kg (P17) 18.54 EYOF Baku AZE 25/7
3 Kula 5.0 kg (P17) 18.71 EYOF Baku AZE 26/7
7 Diskus 33.26 Turebergskastet nr 5 Sollentuna/E 7/9
Diskus 38.53 Gott & blandat + Castorama Sollentuna/E 14/9
Diskus 40.24 Gott & blandat + Castorama Sollentuna/E 28/9
3 Diskus 1.5 kg (P17) 42.24 Turebergskastet nr 5 Sollentuna/E 7/9
2 Diskus 1.5 kg (P17) 46.38 USM Trollhättan 9/8
1 Diskus 1.5 kg (P17) 48.81 Turebergskastet nr 4 7/8
3 Slägga 36.61 Turebergskastet nr 1 1/5
Slägga 39.73 Gott & blandat + Castorama Sollentuna/E 28/9
2 Slägga 5.0 kg (P17) 50.75 Turebergskastet nr 4 7/8
2 Slägga 5.0 kg (P17) 51.10 Turebergskastet nr 1 1/5
3 Slägga 5.0 kg (P17) 52.55 USM Trollhättan 10/8
4 Slägga 5.0 kg (P17) 53.34 Stora Turebergskastet 18/5
Spjut 35.65 Gott & blandat + Castorama Sollentuna/E 28/9
Spjut 46.56 Gott & blandat + Castorama Sollentuna/E 14/9
Antal starter: 30
Anton Ahlstrand 10
5h1 60m 10.62 0,0 Björknässpelen  14/9
15 60m 10.74 0,4 Brommaspelen 8/9
8 600m 2:19.74 Björknässpelen  14/9
13 Höjd 1.00 Brommaspelen 8/9
16 Längd med zon 3.00 0,0 Brommaspelen 8/9
17 Medvind/okänd vind 3.11 Björknässpelen  14/9
6 Visselspjut 22.63 Björknässpelen  14/9
Antal starter: 7
Oskar Ahlstrand 09
2h3 60m 9.40 -0,3 Björknässpelen  14/9
7 60m 9.51 -0,3 Brommaspelen 8/9
3 60m 9.61 -2,7 Björknässpelen  14/9
3h4 Medvind/okänd vind 9.27w 3,3 SAYO 8/6
7h5 Medvind/okänd vind 9.34w 3,5 SAYO 8/6
2 600m 1:59.02 SAYO 8/6
7 600m 2:01.55 Brommaspelen 8/9
2 400m hinder 1:17.35 Björknässpelen  14/9
9 Höjd 1.23 SAYO 8/6
3 Höjd 1.29 Brommaspelen 8/9
2 Längd med zon 4.02 -2,2 SAYO 9/6
4 Längd med zon 4.18 0,7 Brommaspelen 8/9
3 Medvind/okänd vind 4.29 Björknässpelen  14/9
Kula 2.0 kg (P10 - P11) 6.31 Rekordjakten09#2 Sollentuna/E 21/9
8 Kula 2.0 kg (P10 - P11) 6.49 Björknässpelen  14/9
5 Kula 2.0 kg (P10 - P11) 6.71 SAYO 9/6
Slägga 2.0 kg (P11 - ) 12.29 Rekordjakten09#2 Sollentuna/E 21/9
Spjut 400 g (P13 - P12) 18.03 Rekordjakten09#2 Sollentuna/E 21/9
Antal starter: 18
Ibrahim Alfakir 09
17 600m 3:25.38 SAYO 8/6
25 Längd med zon 2.02 -1,8 SAYO 9/6
21 Kula 2.0 kg (P10 - P11) 4.60 SAYO 9/6
Antal starter: 3
Axel Alin 11
3h1 Medvind/okänd vind 11.6m Marmaspelen Alunda 21/9
7 Medvind/okänd vind 2.34 Marmaspelen Alunda 21/9
5 Kula 2.0 kg (P10 - P11) 4.35 Marmaspelen Alunda 21/9
Antal starter: 3
Tilde All 99
Kula 9.26 Gott & blandat + Castorama Sollentuna/E 28/9
Diskus 26.67 Gott & blandat + Castorama Sollentuna/E 28/9
Slägga 39.62 Gott & blandat + Castorama Sollentuna/E 28/9
Spjut 24.08 Gott & blandat + Castorama Sollentuna/E 28/9
Antal starter: 4
Elise Allison 10
12 Medvind/okänd vind 11.65 Turebergskampen 12/5
6 Medvind/okänd vind 3.03 Turebergskampen 12/5
Antal starter: 2
Andreas Almgren 95
8 800m 1:48.55 Liège BEL 17/7
4 800m 1:48.57 Ludvikaspelen 6/6
6 800m 1:52.45 Finnkampen Stockholm/S 24/8
7 800m 1:53.05 Bauhausgalans förtävling 30/5
4 1000m 2:21.23 Folksam GP Varberg 15/7
8 1500m 3:38.99 Göteborg Grand Prix Göteborg/S 16/8
4 1500m 3:39.67 Karlstad GP 3/7
1 1500m 3:39.68 Sollentuna GP 18/6
1h4 1500m 3:40.18 Karlsruhe GER 18/5
1 1500m 3:41.20 Finnkampen Stockholm/S 25/8
5 1500m 3:43.81 Schifflange LUX 18/8
1h4 1500m 3:44.07 Palo Alto CA USA 2/5
4 1500m 3:49.53 Lag-EM Bydgoszcz POL 10/8
Antal starter: 13
Alicia Altenberg 11
10 Medvind/okänd vind 12.13 Turebergskampen 12/5
17 Medvind/okänd vind 2.30 Turebergskampen 12/5
7 Kula 2.0 kg (F13 - F12) 3.44 Turebergskampen 12/5
Antal starter: 3
Marcus Altenberg 11
18 Medvind/okänd vind 14.05 Turebergskampen 12/5
19 Medvind/okänd vind 2.10 Turebergskampen 12/5
17 Kula 2.0 kg (P10 - P11) 3.06 Turebergskampen 12/5
Antal starter: 3
Anton Andersson 96
Kula 10.28 Castorama Ryda 21/9
Kula 9.30 Castorama Borås 5/10
Diskus 31.46 Castorama Borås 5/10
5 Diskus 32.32 SAYO 7/6
Diskus 32.41 Castorama Ryda 21/9
3 Slägga 50.35 Umekastet 3 Umeå 25/5
3 Slägga 53.36 Ymerspelen Borås 2/6
10 Slägga 53.55 SM Karlstad 30/8
7 Slägga 54.30 Bottnarydskastet 30/6
2 Slägga 54.73 SAYO 7/6
7 Slägga 55.20 Boysen Memorial Oslo NOR 5/7
Slägga 55.55 Castorama Borås 5/10
2 Slägga 56.14 Svealandsserien Sollentuna 8/9
Slägga 57.20 Castorama Ryda 21/9
Spjut 21.83 Castorama Ryda 21/9
Spjut 24.57 Castorama Borås 5/10
Antal starter: 16
Isabella Andersson 97
6 1500m 4:19.94 Sollentuna GP 18/6
1 1500m 4:21.62 Bauhausgalans förtävling 30/5
5h1 1500m 4:32.44 U23-EM Gävle 12/7
  Stafett 3x1500m sträcktid 4:30.2m Stafett-SM Stockholm/S 26/5
Antal starter: 4
Karin Andersson Berger 04
5h1 80m 11.43 -0,8 Westinghouse Gurkspel Västerås 4/8
5h2 Medvind/okänd vind 11.01w 3,7 SAYO 8/6
Antal starter: 2
Vide Andersson 10
12 Medvind/okänd vind 11.45 Turebergskampen 12/5
22 Medvind/okänd vind 2.34 Turebergskampen 12/5
12 Kula 2.0 kg (P10 - P11) 4.79 Turebergskampen 12/5
Antal starter: 3
William Andersson 12
6 Medvind/okänd vind 12.82 Turebergskampen 12/5
4 Medvind/okänd vind 2.47 Turebergskampen 12/5
2 Kula 2.0 kg (P10 - P11) 5.30 Turebergskampen 12/5
Antal starter: 3
Daisy Andreasson 10
5 Medvind/okänd vind 11.17 Turebergskampen 12/5
7 Medvind/okänd vind 2.94 Turebergskampen 12/5
8 Kula 2.0 kg (F13 - F12) 4.14 Turebergskampen 12/5
Antal starter: 3
Aron Andrén 11
5 60m 11.54 0,1 Sparbanksspelen Leksand 20/7
2h1 60m 11.72 0,1 Danderyds Ungdomsspel 19/5
4 60m 11.76 -0,4 Danderyds Ungdomsspel 19/5
4 400m 83.53 Sparbanksspelen Leksand 20/7
3 Medvind/okänd vind 2.70 Danderyds Ungdomsspel 19/5
2 Kula 2.0 kg (P10 - P11) 4.43 Sparbanksspelen Leksand 20/7
Antal starter: 6
Erik Andrén 09
5h1 60m 10.24 1,7 SAYO 8/6
5h2 60m 10.26 0,6 Sparbanksspelen Leksand 20/7
2h3 60m 10.34 0,7 Danderyds Ungdomsspel 19/5
8 400m 80.63 Sparbanksspelen Leksand 20/7
7 600m 2:19.26 Danderyds Ungdomsspel 19/5
6 Höjd 1.15 Danderyds Ungdomsspel 19/5
2 Höjd 1.20 Sparbanksspelen Leksand 20/7
15 Längd med zon 3.30 -2,2 SAYO 9/6
8 Medvind/okänd vind 3.21 Danderyds Ungdomsspel 19/5
8 Medvind/okänd vind 7.32 Sparbanksspelen Leksand 20/7
6 Kula 2.0 kg (P10 - P11) 6.02 Sparbanksspelen Leksand 20/7
9 Kula 2.0 kg (P10 - P11) 6.08 Danderyds Ungdomsspel 19/5
7 Kula 2.0 kg (P10 - P11) 6.62 SAYO 9/6
Antal starter: 13
Elin Aneby 10
3 Medvind/okänd vind 10.65 Turebergskampen 12/5
4 Medvind/okänd vind 3.06 Turebergskampen 12/5
1 Kula 2.0 kg (F13 - F12) 5.49 Turebergskampen 12/5
Antal starter: 3
Mikael Anttila 68
5 100m häck 91.4 cm (M50 - M55) 21.07 0,2 VSM Huddinge 18/8
7 Spjut 700g (M50 - M55) 38.93 VSM Huddinge 18/8
Antal starter: 2
Elsa Appelgren 12
25 Medvind/okänd vind 13.86 Turebergskampen 12/5
18 Medvind/okänd vind 2.07 Turebergskampen 12/5
28 Kula 2.0 kg (F13 - F12) 2.60 Turebergskampen 12/5
Antal starter: 3
Oskar Arrhen 07
8h5 60m 10.15 1,1 SAYO 8/6
4h2 60m 10.17 0,4 Surbullespelen Norrköping 24/8
32 60m 10.22 -1,4 Stockholmskampen 4 Stockholm/E 22/9
4bf 200m 34.70 1,6 Surbullespelen Norrköping 25/8
5h2 60m häck 76.2 cm (P13 - P12) 14.83 0,0 Surbullespelen Norrköping 25/8
7 Medvind/okänd vind 14.84w 3,1 SAYO 9/6
13 Längd med zon 3.28 2,0 Surbullespelen Norrköping 24/8
24 Medvind/okänd vind 3.33w 3,6 SAYO 9/6
33 Spjut 400 g (P13 - P12) 12.50 SAYO 8/6
26 Spjut 400 g (P13 - P12) 16.38 Stockholmskampen 3 Lidingö 5/9
Antal starter: 10
Mathilde Arvidsson 12
16 Medvind/okänd vind 13.14 Turebergskampen 12/5
24 Medvind/okänd vind 1.84 Turebergskampen 12/5
Antal starter: 2
Amisha Aubun 06
8h1 60m 10.13 -0,7 SAYO 8/6
38 60m 10.15 0,5 Stockholmskampen 4 Stockholm/E 22/9
6h3 60m häck 68.6 cm (F13 - F12) 13.47 0,8 SAYO 9/6
32 Kula 2.0 kg (F13 - F12) 6.10 SAYO 8/6
30 Spjut 400 g (F13 - F12) 13.14 Stockholmskampen 4 Stockholm/E 22/9
Antal starter: 5
Björn Axelsson 73
8 1500m 4:52.24 VSM Huddinge 17/8
13 1500m 4:56.87 Hammarby sommarspel Stockholm/E 30/7
12 3000m 10:27.53 Viking Line Spelen Huddinge 27/8
11df 5000m 18:16.02 Sommarspelen Stockholm/S 20/8
2 5000m 18:39.82 VDM Sätra 19/5
12 5000m 18:59.40 VSM Huddinge 16/8
12 10000m 38:10.09 Arenamilen Vallentuna 15/5
Antal starter: 7
Nils Axelsson Sundkvist 12
20 Medvind/okänd vind 14.86 Turebergskampen 12/5
17 Medvind/okänd vind 1.90 Turebergskampen 12/5
11 Kula 2.0 kg (P10 - P11) 3.76 Turebergskampen 12/5
Antal starter: 3
Iris Augustsson 10
7 Medvind/okänd vind 11.26 Turebergskampen 12/5
Antal starter: 1
Bobbie Baars 58
2 100m 13.99 0,7 VSM Huddinge 16/8
1 200m 29.35 -1,8 VDM Sätra 19/5
6 Medvind/okänd vind 28.11w 3,6 SAYO 9/6
2 Medvind/okänd vind 28.32w 2,5 VSM Huddinge 17/8
4h1 Medvind/okänd vind 28.89w 2,2 Resultattävling Visby 29/7
8bf 400m 62.75 SAYO 7/6
5 400m 63.08 Brommaspelen 8/9
2 400m 63.10 Upplands DM Uppsala 1/9
17 400m 63.35 Huddingespelen 15/6
1 400m 63.53 VDM Sätra 18/5
1 400m 63.94 VSM Huddinge 18/8
1 800m 2:26.83 VDM Sätra 19/5
1 800m 2:27.42 VSM Huddinge 16/8
7df 800m 2:28.38 SAYO 8/6
Antal starter: 14
Alva Back 06
10 60m 8.94 -0,5 Stockholmskampen 4 Stockholm/E 22/9
4h2 60m 9.27 0,2 Surbullespelen Norrköping 24/8
3h2 60m 9.30 0,6 Tjejerna Kväll Sätra 14/8
4h3 60m 9.31 -0,9 Täby Open 12/5
5h5 60m 9.35 -0,1 SAYO 8/6
4h2 60m 9.43 -0,5 Westinghouse Gurkspel Västerås 3/8
30 Medvind/okänd vind 11.98 Bauhausgalan Youth 30/5
5h3 Medvind/okänd vind 12.18w 2,9 Tyresö Ungdomsspel 6/6
8 200m 30.05 -1,8 Täby Open 11/5
10 200m 30.82 -0,7 Huddingespelen 16/6
6cf Medvind/okänd vind 29.54w 3,3 SAYO 9/6
1 600m 1:50.30 Ljungby Mångkamp 19/5
6 600m 1:53.07 Brommaspelen 8/9
4 600m 1:56.82 Uppsalaspelen 17/8
6 600m 1:59.70 Westinghouse Gurkspel Västerås 3/8
7 600m 2:00.87 Täby Open 12/5
14 600m 2:02.68 Stockholmskampen 2 Hässelby 22/5
4 60m häck 68.6 cm (F13 - F12) 10.28 1,3 Ljungby Mångkamp 19/5
2h1 60m häck 68.6 cm (F13 - F12) 10.34 0,7 Surbullespelen Norrköping 25/8
4 60m häck 68.6 cm (F13 - F12) 10.39 -0,3 Täby Open 11/5
5 60m häck 68.6 cm (F13 - F12) 10.46 0,5 Tjejerna Kväll Sätra 14/8
5 60m häck 68.6 cm (F13 - F12) 10.54 1,0 Surbullespelen Norrköping 25/8
4h2 60m häck 68.6 cm (F13 - F12) 10.66 -2,2 UDM Trollbäcken 1/9
6 60m häck 68.6 cm (F13 - F12) 10.90 0,7 Huddingespelen 16/6
7 60m häck 68.6 cm (F13 - F12) 11.25 -1,4 Westinghouse Gurkspel Västerås 3/8
4h1 60m häck 68.6 cm (F13 - F12) 11.43 -2,0 Westinghouse Gurkspel Västerås 3/8
2h4 Medvind/okänd vind 10.11w 2,3 Svealandsmästerskapen Västerås 15/9
10 Medvind/okänd vind 10.23w 2,6 Svealandsmästerskapen Västerås 15/9
6h1 Medvind/okänd vind 10.62w 2,1 SAYO 9/6
4 200m häck 68.6 cm 5 häckar 32.24 -0,2 Surbullespelen Norrköping 24/8
10 200m häck 68.6 cm 5 häckar 33.27 -0,5 UDM Trollbäcken 31/8
4 Medvind/okänd vind 33.33 Stockholmskampen 3 Lidingö 5/9
6 800m hinder 2:53.95 Stockholmskampen 4 Stockholm/E 22/9
5 Höjd 1.32 Tjejerna Kväll Sätra 14/8
9 Höjd 1.34 Huddingespelen 15/6
5 Höjd 1.35 Uppsalaspelen 17/8
9 Höjd 1.39 Stockholmskampen 4 Stockholm/E 22/9
9 Höjd 1.40 UDM Trollbäcken 1/9
4 Höjd 1.41 Ljungby Mångkamp 19/5
6 Höjd 1.42 Täby Open 12/5
12 Stav 2.45 Friidrottskväll Stockholm/S 31/7
1 Stav 2.55 Tyresö Ungdomsspel 6/6
1 Stav 2.62 Huddingespelen 16/6
Stav 2.70 Surbullespelen Norrköping 24/8
1 Stav 2.75 Uppsalaspelen 17/8
1 Stav 2.80 UDM Trollbäcken 31/8
1 Stav 2.92 Svealandsmästerskapen Västerås 14/9
10 Längd med zon 4.26 -2,1 Westinghouse Gurkspel Västerås 3/8
10 Längd med zon 4.28 0,1 Surbullespelen Norrköping 24/8
Längd med zon 4.30 1,8 Uppsalaspelen 17/8
5 Längd med zon 4.32 -1,6 Ljungby Mångkamp 19/5
7 Längd med zon 4.33 1,6 Tjejerna Kväll Sätra 14/8
8 Längd med zon 4.40 0,0 Huddingespelen 16/6
18 Längd med zon 4.47 1,0 SAYO 9/6
5 Längd med zon 4.50 1,6 Täby Open 11/5
7 Medvind/okänd vind 4.39w 3,5 Uppsalaspelen 17/8
6 Medvind/okänd vind 9.38 Stockholmskampen 3 Lidingö 5/9
7 Kula 2.0 kg (F13 - F12) 9.09 Tyresö Ungdomsspel 6/6
13 Kula 2.0 kg (F13 - F12) 9.12 SAYO 8/6
8 Kula 2.0 kg (F13 - F12) 9.32 Huddingespelen 15/6
8 Kula 2.0 kg (F13 - F12) 9.33 Täby Open 11/5
8 Kula 2.0 kg (F13 - F12) 9.48 Westinghouse Gurkspel Västerås 3/8
8 Kula 2.0 kg (F13 - F12) 9.49 Surbullespelen Norrköping 24/8
4 Kula 2.0 kg (F13 - F12) 9.54 Tjejerna Kväll Sätra 14/8
8 Kula 2.0 kg (F13 - F12) 9.61 UDM Trollbäcken 31/8
5 Kula 2.0 kg (F13 - F12) 9.91 Uppsalaspelen 17/8
5 Diskus 0.6 kg (F13 - F12) 20.54 Huddingespelen 15/6
8 Diskus 0.6 kg (F13 - F12) 20.63 Uppsalaspelen 17/8
2 Diskus 0.6 kg (F13 - F12) 24.92 Tyresö Ungdomsspel 6/6
1 Diskus 0.6 kg (F13 - F12) 28.61 Surbullespelen Norrköping 24/8
5 Diskus 0.6 kg (F13 - F12) 29.61 Svealandsmästerskapen Västerås 15/9
18 Slägga 2.0 kg (F13 - F12) 20.55 Stockholmskampen 2 Hässelby 22/5
9 Slägga 2.0 kg (F13 - F12) 24.22 Surbullespelen Norrköping 24/8
10 Slägga 2.0 kg (F13 - F12) 24.45 UDM Trollbäcken 1/9
7 Slägga 2.0 kg (F13 - F12) 24.49 Huddingespelen 16/6
2 Spjut 400 g (F13 - F12) 28.25 Tyresö Ungdomsspel 6/6
2 Spjut 400 g (F13 - F12) 28.74 Täby Open 12/5
1 Spjut 400 g (F13 - F12) 28.81 Ljungby Mångkamp 19/5
2 Spjut 400 g (F13 - F12) 29.06 Huddingespelen 15/6
4 Spjut 400 g (F13 - F12) 29.89 Svealandsmästerskapen Västerås 14/9
3 Spjut 400 g (F13 - F12) 30.08 Stockholmskampen 4 Stockholm/E 22/9
2 Spjut 400 g (F13 - F12) 31.66 Brommaspelen 8/9
1 Spjut 400 g (F13 - F12) 31.92 SAYO 8/6
1 Spjut 400 g (F13 - F12) 33.36 Hellaskastet Sätra 4/5
1 Spjut 400 g (F13 - F12) 34.40 Surbullespelen Norrköping 24/8
2 Spjut 400 g (F13 - F12) 34.75 UDM Trollbäcken 1/9
2 Femkamp 4510 Ljungby Mångkamp 19/5
Antal starter: 87
Levi Back 08
6f2 60m 10.04 -2,8 Huddingespelen 15/6
3h1 60m 10.05 -0,2 Täby Open 12/5
22 60m 9.55 1,2 Bauhausgalan Youth 30/5
4h1 60m 9.84 0,8 Surbullespelen Norrköping 24/8
3h1 60m 9.94 -0,3 Huddingespelen 15/6
4 60m 9.94 1,5 Ljungby Mångkamp 19/5
3 60m 9.97 -1,0 Westinghouse Gurkspel Västerås 3/8
5 Medvind/okänd vind 10.07 Sundbybergs Ungdomsspel 25/5
3h4 Medvind/okänd vind 9.52w 3,5 Uppsalaspelen 17/8
4 Medvind/okänd vind 9.67w 2,4 Tyresö Ungdomsspel 6/6
7 Medvind/okänd vind 9.77w 2,6 Uppsalaspelen 17/8
4bf 200m 32.40 1,1 Surbullespelen Norrköping 25/8
3 600m 1:54.86 Surbullespelen Norrköping 24/8
5 600m 1:56.33 Huddingespelen 16/6
2 600m 1:58.17 Westinghouse Gurkspel Västerås 3/8
4 600m 1:59.84 Täby Open 11/5
8 600m 2:01.97 Brommaspelen 8/9
4 600m 2:02.67 SAYO 8/6
2 600m 2:03.35 Ljungby Mångkamp 19/5
3 600m 2:08.04 Tyresö Ungdomsspel 6/6
3 600m 2:08.49 Uppsalaspelen 17/8
4 800m 2:54.44 Sundbybergs Ungdomsspel 25/5
4 60m häck 76.2 cm (P13 - P12) 12.24 -0,4 Westinghouse Gurkspel Västerås 3/8
5 Medvind/okänd vind 12.49w 3,8 SAYO 9/6
1 60m häck 68.6 cm (P11 - P10) 11.40 1,1
1h2 60m häck 68.6 cm (P11 - P10) 11.94 0,6 Surbullespelen Norrköping 25/8
1 Höjd 1.02 Sundbybergs Ungdomsspel 25/5
18 Höjd 1.10 Huddingespelen 16/6
17 Höjd 1.13 SAYO 8/6
4 Höjd 1.14 Ljungby Mångkamp 19/5
5 Höjd 1.20 Surbullespelen Norrköping 24/8
4 Höjd 1.21 Tyresö Ungdomsspel 6/6
6 Höjd 1.21 Uppsalaspelen 17/8
5 Höjd 1.24 Täby Open 11/5
1 Stav 1.72 Sundbybergs Ungdomsspel 25/5
4 Stav 2.00 Uppsalaspelen 17/8
1 Stav 2.25 Huddingespelen 15/6
2 Stav 2.25 Friidrottskväll Stockholm/S 31/7
2 Stav 2.30 Surbullespelen Norrköping 24/8
7 Längd med zon 3.59 0,3 Täby Open 12/5
4 Längd med zon 3.63 0,3 Sundbybergs Ungdomsspel 25/5
13 Längd med zon 3.65 -2,4 SAYO 9/6
2 Längd med zon 3.70 0,2 Ljungby Mångkamp 19/5
11 Längd med zon 3.80 0,5 Huddingespelen 15/6
9 Längd med zon 3.93 0,0 Surbullespelen Norrköping 24/8
5 Kula 2.0 kg (P10 - P11) 7.35 Täby Open 11/5
1 Kula 2.0 kg (P10 - P11) 7.53 Gott & blandat + Castorama Sollentuna/E 28/9
2 Kula 2.0 kg (P10 - P11) 8.05 Sundbybergs Ungdomsspel 25/5
5 Kula 2.0 kg (P10 - P11) 8.18 Huddingespelen 15/6
1 Kula 2.0 kg (P10 - P11) 8.20 Tyresö Ungdomsspel 6/6
2 Kula 2.0 kg (P10 - P11) 8.57 Surbullespelen Norrköping 24/8
3 Kula 2.0 kg (P10 - P11) 8.65 SAYO 9/6
2 Kula 2.0 kg (P10 - P11) 8.80 Westinghouse Gurkspel Västerås 3/8
1 Kula 2.0 kg (P10 - P11) 8.86 Gott & blandat + Castorama Sollentuna/E 21/9
11 Diskus 0.6 kg (P13 - P12) 16.03 Huddingespelen 16/6
2 Spjut 400 g (P13 - P12) 22.43 Tyresö Ungdomsspel 6/6
4 Spjut 400 g (P13 - P12) 23.23 Täby Open 12/5
1 Spjut 400 g (P13 - P12) 23.57 Gott & blandat + Castorama Sollentuna/E 28/9
3 Spjut 400 g (P13 - P12) 23.67 Huddingespelen 15/6
9 Spjut 400 g (P13 - P12) 24.00 SAYO 8/6
2 Spjut 400 g (P13 - P12) 26.11 Brommaspelen 8/9
1 Spjut 400 g (P13 - P12) 28.60 Gott & blandat + Castorama Sollentuna/E 21/9
6 Boll 29.55 Huddingespelen 16/6
3 Boll 31.95 Surbullespelen Norrköping 24/8
3 Fyrkamp 2472 Ljungby Mångkamp 19/5
Antal starter: 65
Stellan Back 75
3 200m 26.52 2,0 Tyresö Veteranspel 6/6
1 1500m 5:40.24 Tyresö Veteranspel 6/6
2 Höjd 1.61 VSM Huddinge 16/8
1 Stav 3.50 VSM Huddinge 17/8
5 Längd 5.39 1,6 VSM Huddinge 17/8
1 Längd 5.54 0,0 Tyresö Veteranspel 6/6
5 Tresteg 11.00 1,7 VSM Huddinge 18/8
Kula 11.79 Gott & blandat + Castorama Sollentuna/E 21/9
2 Kula 12.44 VSM Huddinge 16/8
1 Diskus 37.95 Tyresö Veteranspel 6/6
1 Diskus 39.97 VSM Huddinge 16/8
Diskus 42.07 Gott & blandat + Castorama Sollentuna/E 21/9
1 Slägga 36.36 VSM Huddinge 17/8
Slägga 37.12 Gott & blandat + Castorama Sollentuna/E 21/9
1 Spjut 55.28 VSM Huddinge 18/8
1 Spjut 57.45 Tyresö Veteranspel 6/6
1 Spjut 57.92 Svealandsserien Sollentuna 8/9
1 Spjut 58.15 Surbullespelen Norrköping 24/8
1 Spjut 59.25 Huddingespelen 16/6
Spjut 59.46 Gott & blandat + Castorama Sollentuna/E 21/9
1 Spjut 61.17 Täby Open 12/5
1 Vikt 11.68 VSM Huddinge 18/8
1 Femkamp 3080 Tyresö Veteranspel 6/6
Antal starter: 23
Tristan Back 10
2 60m 10.35 1,1 Ljungby Mångkamp 19/5
4h1 60m 10.52 0,7 Täby Open 12/5
6h1 60m 10.63 0,6 Surbullespelen Norrköping 24/8
5h3 60m 10.81 1,1 Huddingespelen 15/6
3h1 Medvind/okänd vind 10.43 Westinghouse Gurkspel Västerås 3/8
5 Medvind/okänd vind 10.45 Westinghouse Gurkspel Västerås 3/8
7 Medvind/okänd vind 10.72w 2,4 Tyresö Ungdomsspel 6/6
3 Medvind/okänd vind 10.83 Sundbybergs Ungdomsspel 25/5
4 400m 84.20 Surbullespelen Norrköping 24/8
2 400m 84.98 Ljungby Mångkamp 19/5
10 400m 88.38 Täby Open 12/5
8 600m 2:18.11 Westinghouse Gurkspel Västerås 3/8
6h1 600m 2:19.07 Surbullespelen Norrköping 24/8
5 600m 2:34.77 Tyresö Ungdomsspel 6/6
10 Höjd 0.92 Sundbybergs Ungdomsspel 25/5
11 Längd med zon 3.23 0,0 Surbullespelen Norrköping 24/8
2 Längd med zon 3.28 0,2 Ljungby Mångkamp 19/5
6 Längd med zon 3.34 0,0 Täby Open 12/5
1 Medvind/okänd vind 3.15 Sundbybergs Ungdomsspel 25/5
13 Medvind/okänd vind 3.19 Huddingespelen 15/6
1 Kula 2.0 kg (P10 - P11) 5.16 Sundbybergs Ungdomsspel 25/5
9 Kula 2.0 kg (P10 - P11) 5.17 Tyresö Ungdomsspel 6/6
6 Kula 2.0 kg (P10 - P11) 5.41 Surbullespelen Norrköping 24/8
11 Kula 2.0 kg (P10 - P11) 5.47 Huddingespelen 15/6
1 Kula 2.0 kg (P10 - P11) 5.59 Gott & blandat + Castorama Sollentuna/E 28/9
3 Kula 2.0 kg (P10 - P11) 6.12 Westinghouse Gurkspel Västerås 3/8
1 Spjut 400 g (P13 - P12) 17.62 Gott & blandat + Castorama Sollentuna/E 28/9
4 Spjut 400 g (P13 - P12) 19.91 Tyresö Ungdomsspel 6/6
1 Boll 22.00 Ljungby Mångkamp 19/5
3 Boll 24.26 Täby Open 12/5
5 Boll 26.41 Huddingespelen 15/6
2 Boll 33.06 Surbullespelen Norrköping 24/8
1 Fyrkamp 2592 Ljungby Mångkamp 19/5
Antal starter: 33
Alice Berg 02
9 1500m 5:17.83 Öresundsspelen Helsingborg 6/7
2 1500m hinder 5:38.23 Öresundsspelen Helsingborg 5/7
5 1500m hinder 5:47.62 USM Göteborg/S 11/8
Antal starter: 3
Saga Berg Ojeda 08
2h1 60m 9.32 0,8 SAYO 8/6
2 60m 9.55 -0,6 Huddingespelen 15/6
2h2 60m 9.62 -0,9 Huddingespelen 15/6
6 Längd med zon 3.86 -4,7 SAYO 9/6
2 Längd med zon 3.88 0,5 Huddingespelen 15/6
1 Medvind/okänd vind 4.21 Kvantumspelen Bålsta 7/9
1 Kula 2.0 kg (F13 - F12) 6.44 Huddingespelen 15/6
5 Kula 2.0 kg (F13 - F12) 6.77 SAYO 9/6
3 Kula 2.0 kg (F13 - F12) 6.81 Kvantumspelen Bålsta 7/9
Antal starter: 9
Sofia Berg 05
2 Höjd 1.39 Björknässpelen  14/9
6 Höjd 1.42 SAYO 9/6
Antal starter: 2
Viktor Berg 09
4h1 60m 10.16 -1,5 Björknässpelen  14/9
4 400m hinder 1:20.51 Björknässpelen  14/9
5 Höjd 1.25 Brommaspelen 8/9
1 Höjd 1.27 Danderyds Ungdomsspel 19/5
8 Medvind/okänd vind 3.71 Björknässpelen  14/9
Antal starter: 5
Loke Bergqvist 10
14 Medvind/okänd vind 11.69 Turebergskampen 12/5
26 Medvind/okänd vind 2.16 Turebergskampen 12/5
25 Kula 2.0 kg (P10 - P11) 3.21 Turebergskampen 12/5
Antal starter: 3
David Bergström 13
5 60m 12.40 1,3 Sparbanksspelen Leksand 20/7
3h1 Medvind/okänd vind 12.63w 3,2 Sparbanksspelen Leksand 20/7
3 Medvind/okänd vind 45.52w 2,3 Sparbanksspelen Leksand 21/7
2 400m 102.30 Sparbanksspelen Leksand 20/7
1 400m hinder 1:57.46 Sparbanksspelen Leksand 21/7
4 Medvind/okänd vind 2.28 Sparbanksspelen Leksand 21/7
3 Kula 2.0 kg (P10 - P11) 2.92 Sparbanksspelen Leksand 20/7
4 Nerfboll 8.20 Sparbanksspelen Leksand 21/7
Antal starter: 8
Jakob Bergström 06
34 60m 10.08 0,0 Stockholmskampen 4 Stockholm/E 22/9
5h3 60m 9.98 0,1 Sparbanksspelen Leksand 20/7
7h1 60m 9.98 -0,1 Surbullespelen Norrköping 24/8
7 60m 9.98 0,3 Surbullespelen Norrköping 24/8
4h1 200m 32.41 0,3 Surbullespelen Norrköping 25/8
9 200m 33.76 1,7 Sparbanksspelen Leksand 21/7
8 600m 2:01.56 Sparbanksspelen Leksand 20/7
7 600m 2:02.32 Surbullespelen Norrköping 24/8
8 800m hinder 2:46.07 Stockholmskampen 4 Stockholm/E 22/9
4 800m hinder 2:54.80 Sparbanksspelen Leksand 21/7
10 Stav 1.70 Surbullespelen Norrköping 24/8
17 Längd med zon 3.53 -1,6 Sparbanksspelen Leksand 20/7
8 Kula 3.0 kg (P13 - P12) 6.60 Stora Turebergskastet 19/5
9 Kula 3.0 kg (P13 - P12) 6.79 Sparbanksspelen Leksand 21/7
9 Kula 3.0 kg (P13 - P12) 7.03 Surbullespelen Norrköping 25/8
13 Diskus 0.6 kg (P13 - P12) 19.33 Surbullespelen Norrköping 24/8
6 Diskus 0.6 kg (P13 - P12) 23.62 Stora Turebergskastet 18/5
19 Slägga 3.0 kg (P13 - P12) 13.85 Stockholmskampen 2 Hässelby 22/5
5 Slägga 3.0 kg (P13 - P12) 21.94 Stora Turebergskastet 18/5
8 Slägga 3.0 kg (P13 - P12) 23.18 Surbullespelen Norrköping 24/8
10 Spjut 400 g (P13 - P12) 14.99 Stora Turebergskastet 19/5
23 Spjut 400 g (P13 - P12) 17.65 Stockholmskampen 4 Stockholm/E 22/9
16 Spjut 400 g (P13 - P12) 18.15 Surbullespelen Norrköping 24/8
11 Spjut 400 g (P13 - P12) 19.17 Sparbanksspelen Leksand 20/7
Antal starter: 24
Martin Bergström 08
5h1 60m 10.00 0,8 Surbullespelen Norrköping 24/8
6 Medvind/okänd vind 10.12w 2,3 Sparbanksspelen Leksand 20/7
3h2 Medvind/okänd vind 9.82w 2,7 Sparbanksspelen Leksand 20/7
3af 200m 33.80 0,8 Surbullespelen Norrköping 25/8
4 200m 34.07 2,0 Sparbanksspelen Leksand 21/7
2 600m 2:03.02 Sparbanksspelen Leksand 20/7
7 600m 2:04.34 Surbullespelen Norrköping 24/8
7 60m häck 68.6 cm (P11 - P10) 13.02 1,1 Surbullespelen Norrköping 25/8
4h2 60m häck 68.6 cm (P11 - P10) 13.21 0,6 Surbullespelen Norrköping 25/8
4 50m häck 10.29w 3,6 Sparbanksspelen Leksand 21/7
2 800m hinder 3:06.64 Sparbanksspelen Leksand 21/7
14 Höjd 1.10 Surbullespelen Norrköping 24/8
6 Höjd 1.20 Sparbanksspelen Leksand 20/7
17 Längd med zon 3.29 -2,6 SAYO 9/6
7 Längd med zon 3.38 -1,7 Sparbanksspelen Leksand 21/7
11 Längd med zon 3.61 1,3 Surbullespelen Norrköping 24/8
3 Tresteg med zon 7.83 0,0 Sparbanksspelen Leksand 20/7
12 Kula 2.0 kg (P10 - P11) 6.38 SAYO 9/6
9 Kula 2.0 kg (P10 - P11) 6.78 Surbullespelen Norrköping 24/8
8 Kula 2.0 kg (P10 - P11) 7.07 Sparbanksspelen Leksand 20/7
4 Nerfboll 30.27 Sparbanksspelen Leksand 21/7
8 Boll 28.72 Surbullespelen Norrköping 24/8
Antal starter: 22
Linn Bero Lettse 07
2h1 60m 9.43 1,3 Surbullespelen Norrköping 24/8
8 60m 9.44 1,3 Surbullespelen Norrköping 24/8
29 60m 9.57 2,0 Stockholmskampen 4 Stockholm/E 22/9
3bf 200m 31.83 1,6 Surbullespelen Norrköping 25/8
4h1 600m 2:10.90 Surbullespelen Norrköping 24/8
11 800m hinder 3:15.86 Stockholmskampen 4 Stockholm/E 22/9
14 Längd med zon 3.65 0,7 Surbullespelen Norrköping 24/8
26 Diskus 0.6 kg (F13 - F12) 12.62 Stockholmskampen 2 Hässelby 22/5
45 Slägga 2.0 kg (F13 - F12) 14.30 Stockholmskampen 4 Stockholm/E 22/9
Antal starter: 9
Lisa Bero Lettse 04
86 800m 3:37.75 Kraftmätningen Täby 25/8
Medvind/okänd vind 3.57w 2,2 Kraftmätningen Täby 25/8
95 Kula 3.0 kg (F17 - F14) 7.17 Kraftmätningen Täby 24/8
Spjut 500 g (F17 - F14) 10.44 Kraftmätningen Täby 25/8
Antal starter: 4
Theo Billberg 11
16 Medvind/okänd vind 13.16 Turebergskampen 12/5
10 Medvind/okänd vind 2.55 Turebergskampen 12/5
14 Kula 2.0 kg (P10 - P11) 3.21 Turebergskampen 12/5
Antal starter: 3
Clara Billing 02
4f1 100m 12.61 1,4 Skararacet 6/6
1h1 100m 12.70 -1,2 Skararacet 6/6
2 200m 26.16 1,1 Danderyds Ungdomsspel 19/5
3 200m 26.16 2,0 Huddingespelen 16/6
8 200m 27.10 1,4 Lag-USM Uppsala 18/8
4h2 200m 27.20 -1,6 USM Göteborg/S 10/8
3af Medvind/okänd vind 25.85w 3,4 SAYO 9/6
18 Medvind/okänd vind 27.03w 3,2 Skararacet 6/6
2 100m häck 15.77 -1,0 Svealandsserien Sollentuna 8/9
1 100m häck 76,2 cm (F17) 15.02 0,4 Huddingespelen 16/6
2 Stav 3.04 SAYO 8/6
6 Stav 3.05 Sky is no limit 2019#3 Täby 24/8
2 Stav 3.06 Huddingespelen 15/6
7 Stav 3.13 Lag-USM Uppsala 18/8
2 Stav 3.15 Sky is no limit Täby 24/6
5 Stav 3.15 USM Göteborg/S 11/8
2 Stav 3.20 Svealandsserien Sollentuna 8/9
1 Stav 3.22 Viking Line Spelen Huddinge 27/8
1 Stav 3.30 Turebergs Höjdare - Stavhopp 4/8
Antal starter: 19
Joel Billing 06
13 600m 1:54.35 Stockholmskampen 2 Hässelby 22/5
Längd med zon 4.14 1,7 SAYO 9/6
11 Medvind/okänd vind 4.38w 3,2 SAYO 9/6
11 Slägga 3.0 kg (P13 - P12) 17.70 Stockholmskampen 2 Hässelby 22/5
9 Spjut 400 g (P13 - P12) 26.28 Stockholmskampen 4 Stockholm/E 22/9
3 Spjut 400 g (P13 - P12) 28.88 Huddingespelen 15/6
3 Spjut 400 g (P13 - P12) 30.70 SAYO 8/6
Antal starter: 7
Olle Bjurenstedt 11
20 Medvind/okänd vind 14.61 Turebergskampen 12/5
18 Medvind/okänd vind 2.22 Turebergskampen 12/5
22 Kula 2.0 kg (P10 - P11) 2.41 Turebergskampen 12/5
Antal starter: 3
Karin Björin 53
5 100m 18.32 1,7 VSM Huddinge 16/8
3 200m 39.73 1,5 VSM Huddinge 17/8
1 Höjd 1.00 VSM Huddinge 18/8
4 Längd 2.73 0,0 VSM Huddinge 16/8
4 Kula 3.0 kg (K50 - ) 6.28 VSM Huddinge 18/8
Antal starter: 5
Elis Björk 09
3h1 60m 9.51 1,7 SAYO 8/6
2h1 60m 9.70 0,0 Surbullespelen Norrköping 24/8
11 60m 9.74 -0,9 Brommaspelen 8/9
4af 200m 33.29 -1,1 Surbullespelen Norrköping 25/8
1h1 600m 1:59.61 Surbullespelen Norrköping 24/8
4 600m 2:00.23 Brommaspelen 8/9
3 600m 2:03.66 SAYO 8/6
10 Höjd 1.10 Brommaspelen 8/9
11 Längd med zon 3.34 1,2 Surbullespelen Norrköping 24/8
16 Längd med zon 3.37 0,0 Brommaspelen 8/9
4 Kula 2.0 kg (P10 - P11) 6.93 SAYO 9/6
13 Boll 20.66 Surbullespelen Norrköping 24/8
Antal starter: 12
Tyra Björk 12
7 Medvind/okänd vind 12.62 Turebergskampen 12/5
3 Medvind/okänd vind 2.53 Turebergskampen 12/5
4 Kula 2.0 kg (F13 - F12) 4.29 Turebergskampen 12/5
Antal starter: 3
Maria Björkman 52
13 100m 19.75 0,0 Tyresö Veteranspel 6/6
4 200m 40.31 1,5 VSM Huddinge 17/8
3 400m 100.86 VSM Huddinge 18/8
2 400m 109.18 VDM Sätra 18/5
5h1 400m 110.11 VEM Venedig ITA 8/9
3 800m 3:51.26 VSM Huddinge 16/8
1 800m 3:57.89 VDM Sätra 19/5
10 800m 4:15.52 VEM Venedig ITA 13/9
2 1500m 7:49.35 Tyresö Veteranspel 6/6
Antal starter: 9
Lukas Björninger 00
Kula 13.96 Gott & blandat + Castorama Sollentuna/E 21/9
Diskus 44.07 Gott & blandat + Castorama Sollentuna/E 21/9
1 Diskus 46.00 Turebergskastet nr 5 Sollentuna/E 7/9
1 Diskus 46.40 Svealandsserien Sollentuna 8/9
1 Diskus 1.75 kg (P19) 50.27 Turebergskastet nr 5 Sollentuna/E 7/9
Slägga 23.09 Gott & blandat + Castorama Sollentuna/E 21/9
Spjut 32.32 Gott & blandat + Castorama Sollentuna/E 21/9
Antal starter: 7
Wilma Blitz 07
1f1 600m 1:51.05 4H-spelen Norrtälje 18/5
2h2 60m häck 68.6 cm (F13 - F12) 11.67 1,9 SAYO 9/6
7 Medvind/okänd vind 14.05w 3,3 SAYO 9/6
13 Längd med zon 3.90 -0,2 SAYO 9/6
8 Medvind/okänd vind 3.95 4H-spelen Norrtälje 18/5
14 Medvind/okänd vind 8.27 Stockholmskampen 2 Hässelby 22/5
29 Diskus 0.6 kg (F13 - F12) 12.47 Stockholmskampen 2 Hässelby 22/5
Antal starter: 7
Nora Blom 10
5 60m 10.23 0,6 Brommaspelen 8/9
1h4 60m 10.25 -1,2 Björknässpelen  14/9
3h2 60m 10.27 0,3 Ölandsspelen Högby 13/7
5 60m 10.34 -0,5 Ölandsspelen Högby 13/7
2 Medvind/okänd vind 10.28 Turebergskampen 12/5
5 600m 2:13.40 Björknässpelen  14/9
2 600m 2:19.72 Ölandsspelen Högby 13/7
2 Höjd 1.05 Ölandsspelen Högby 13/7
2 Höjd 1.15 Brommaspelen 8/9
Längd med zon 3.13 1,5 Brommaspelen 8/9
2 Längd med zon 3.36 0,5 Ölandsspelen Högby 13/7
2 Medvind/okänd vind 3.39 Turebergskampen 12/5
6 Medvind/okänd vind 3.40w 3,2 Brommaspelen 8/9
5 Medvind/okänd vind 3.52 Björknässpelen  14/9
2 Kula 2.0 kg (F13 - F12) 5.41 Turebergskampen 12/5
1 Kula 2.0 kg (F13 - F12) 5.78 Ölandsspelen Högby 13/7
3 Visselspjut 20.08 Björknässpelen  14/9
Antal starter: 17
Filip Blomqvist 12
8 Medvind/okänd vind 13.38 Turebergskampen 12/5
9 Medvind/okänd vind 2.25 Turebergskampen 12/5
16 Kula 2.0 kg (P10 - P11) 3.04 Turebergskampen 12/5
Antal starter: 3
Nova Borensjö 12
17 Medvind/okänd vind 13.16 Turebergskampen 12/5
26 Medvind/okänd vind 1.78 Turebergskampen 12/5
27 Kula 2.0 kg (F13 - F12) 2.69 Turebergskampen 12/5
Antal starter: 3
Lova Boström 11
4 60m 10.20 -0,2 Brommaspelen 8/9
4 60m 10.52 0,2 Danderyds Ungdomsspel 19/5
2h2 60m 10.88 -0,4 Danderyds Ungdomsspel 19/5
4 Medvind/okänd vind 10.42 Huddingespelen 16/6
1 Medvind/okänd vind 10.48 Turebergskampen 12/5
3h3 Medvind/okänd vind 10.60 Huddingespelen 16/6
2 Medvind/okänd vind 11.03 Sundbybergs Ungdomsspel 25/5
10 Längd med zon 3.21 1,6 Brommaspelen 8/9
4 Medvind/okänd vind 2.75 Sundbybergs Ungdomsspel 25/5
6 Medvind/okänd vind 2.77 Danderyds Ungdomsspel 19/5
6 Medvind/okänd vind 2.92 Huddingespelen 16/6
1 Medvind/okänd vind 3.10 Turebergskampen 12/5
6 Kula 2.0 kg (F13 - F12) 3.54 Turebergskampen 12/5
4 Kula 2.0 kg (F13 - F12) 3.77 Huddingespelen 16/6
6 Kula 2.0 kg (F13 - F12) 4.89 Sundbybergs Ungdomsspel 25/5
Antal starter: 15
Thea Boström 09
3h1 60m 10.14 0,6 Surbullespelen Norrköping 24/8
9 60m 10.29 -0,4 Surbullespelen Norrköping 24/8
4h1 60m 10.34 -0,3 Danderyds Ungdomsspel 19/5
3h1 60m 10.37 -1,2 Huddingespelen 15/6
15 60m 10.37 0,2 Brommaspelen 8/9
4 Höjd 1.10 Danderyds Ungdomsspel 19/5
8 Höjd 1.15 Surbullespelen Norrköping 24/8
3 Höjd 1.23 Huddingespelen 16/6
1 Höjd 1.25 Brommaspelen 8/9
14 Längd med zon 3.22 0,0 Surbullespelen Norrköping 24/8
Längd med zon 3.22 -0,7 Brommaspelen 8/9
10 Medvind/okänd vind 3.12 Huddingespelen 15/6
8 Medvind/okänd vind 3.14 Danderyds Ungdomsspel 19/5
17 Medvind/okänd vind 3.26w 3,0 Brommaspelen 8/9
12 Kula 2.0 kg (F13 - F12) 4.33 Huddingespelen 15/6
20 Spjut 400 g (F13 - F12) 8.55 Brommaspelen 8/9
11 Boll 14.06 Huddingespelen 15/6
8 Boll 15.46 Surbullespelen Norrköping 24/8
Antal starter: 18
Elvira Bredin 03
3 800m 2:21.95 Täby Open 12/5
3 800m 2:23.95 Danderyds Ungdomsspel 19/5
1 800m 2:23.99 Vallentunakvällen 2 26/8
8 3000m 10:56.94 USM Trollhättan 9/8
1 3000m 11:04.17 Huddingespelen 16/6
1 1500m hinder 5:16.54 Svealandsserien Sollentuna 8/9
2 1500m hinder 5:22.09 Lag-USM Uppsala 18/8
2 1500m hinder 5:26.21 Huddingespelen 14/6
5 1500m hinder 5:26.28 USM Trollhättan 11/8
  Stafett 3x800m sträcktid 2:21.65 Stafett-SM Stockholm/S 26/5
4 Terräng 15:13 Terräng-SM Umeå 12/10
2 Terräng 15:39 Terräng-DM Hammarbyhöjden 5/10
Antal starter: 12
Selma Bredin 07
6bf 200m 34.75 1,6 Surbullespelen Norrköping 25/8
5h2 600m 2:08.07 Surbullespelen Norrköping 24/8
8 60m häck 68.6 cm (F13 - F12) 12.26 1,0 Surbullespelen Norrköping 25/8
4h2 60m häck 68.6 cm (F13 - F12) 12.82 0,2 Surbullespelen Norrköping 25/8
Antal starter: 4
Tuva-Li Breding 11
7 Medvind/okänd vind 11.88 Turebergskampen 12/5
7 Medvind/okänd vind 2.53 Turebergskampen 12/5
1 Kula 2.0 kg (F13 - F12) 4.39 Turebergskampen 12/5
Antal starter: 3
Axel Brink 10
11 Medvind/okänd vind 11.32 Turebergskampen 12/5
9 Medvind/okänd vind 2.91 Turebergskampen 12/5
3 Kula 2.0 kg (P10 - P11) 5.69 Turebergskampen 12/5
Antal starter: 3
Mikael Brodersen 80
4 100m 12.73 0,9 VSM Huddinge 16/8
5 200m 25.64 1,1 VSM Huddinge 17/8
2h1 200m 25.79 1,2 VSM Huddinge 17/8
1 400m 56.74 VDM Sätra 18/5
Längd 4.08 1,3 VSM Huddinge 17/8
6 Medvind/okänd vind 5.02w 2,1 VSM Huddinge 17/8
Antal starter: 6
Joel Bäck 08
2h2 Medvind/okänd vind 36.62w 2,6 Resultattävling Visby 29/7
2 60m häck 76.2 cm (P13 - P12) 13.32 -2,8 Resultattävling Visby 15/7
5 Medvind/okänd vind 12.43w 2,5 SAYO 9/6
2 60m häck 68.6 cm (P11 - P10) 12.45 -2,6 Resultattävling Visby 15/7
2 Höjd 1.05 Resultattävling Visby 29/7
Längd med zon 3.23 1,9 Resultattävling Visby 15/7
16 Längd med zon 3.34 -0,9 SAYO 9/6
2 Medvind/okänd vind 3.34w 3,1 Resultattävling Visby 15/7
2 Spjut 400 g (P13 - P12) 12.03 Resultattävling Visby 29/7
Antal starter: 9
John Bäck 06
4h1 60m 8.75 -0,1 Surbullespelen Norrköping 24/8
4 60m 8.82 0,3 Surbullespelen Norrköping 24/8
5h3 60m 8.83 0,0 Världsungdomsspelen Göteborg/U 29/6
10 60m 8.83 0,2 Stockholmskampen 4 Stockholm/E 22/9
2h2 200m 28.19 0,6 Surbullespelen Norrköping 25/8
1 200m 28.25 -0,5 Huddingespelen 16/6
25 200m 28.26 0,4 Världsungdomsspelen Göteborg/U 30/6
8 200m 29.17 -2,1 UDM Trollbäcken 1/9
1h2 Medvind/okänd vind 28.98w 2,6 Resultattävling Visby 29/7
5 300m 44.78 SAYO 9/6
4 300m 45.30 Täby Open 11/5
1 600m 1:47.47 Ljungby Mångkamp 19/5
12f1 600m 1:47.78 Världsungdomsspelen Göteborg/U 28/6
4 600m 1:47.96 SAYO 8/6
3 600m 1:48.55 Huddingespelen 15/6
3 600m 1:50.21 Täby Open 12/5
9 600m 1:50.66 Stockholmskampen 2 Hässelby 22/5
600m 1:51.34 Ränneborgskampen Eksjö 6/7
4 600m 1:52.25 Surbullespelen Norrköping 24/8
2h2 60m häck 76.2 cm (P13 - P12) 10.07 -0,1 Världsungdomsspelen Göteborg/U 28/6
8 60m häck 76.2 cm (P13 - P12) 10.12 -0,3 Världsungdomsspelen Göteborg/U 28/6
60m häck 76.2 cm (P13 - P12) 10.14 1,9 Ränneborgskampen Eksjö 6/7
1 60m häck 76.2 cm (P13 - P12) 10.17 0,8 Ljungby Mångkamp 19/5
6 60m häck 76.2 cm (P13 - P12) 10.31 -2,2 UDM Trollbäcken 1/9
5h1 60m häck 76.2 cm (P13 - P12) 10.35 1,3 SAYO 9/6
3h1 60m häck 76.2 cm (P13 - P12) 10.36 -1,5 UDM Trollbäcken 1/9
1 60m häck 76.2 cm (P13 - P12) 10.87 -2,8 Resultattävling Visby 15/7
1 60m häck 76.2 cm (P13 - P12) 9.96 1,1 Surbullespelen Norrköping 25/8
5 Medvind/okänd vind 10.36w 2,6 SAYO 9/6
4h2 Medvind/okänd vind 9.80w 3,1 Svealandsmästerskapen Västerås 15/9
4 Medvind/okänd vind 9.89w 2,5 Svealandsmästerskapen Västerås 15/9
2 200m häck 68.6 cm (P13) 29.84 -0,3 UDM Trollbäcken 31/8
3 Medvind/okänd vind 31.72 Stockholmskampen 3 Lidingö 5/9
1 200m häck 76.2 cm (P13) 30.03 0,7 Surbullespelen Norrköping 24/8
3 200m häck 76.2 cm (P13) 31.87 -1,2 Huddingespelen 14/6
3 Medvind/okänd vind 29.46w 3,8 Svealandsmästerskapen Västerås 14/9
6 300m häck 76.2 cm (P15 - P14) 47.87 Uppsalaspelen 16/8
10 Höjd 1.31 Stockholmskampen 4 Stockholm/E 22/9
7 Höjd 1.33 SAYO 8/6
Höjd 1.38 Ränneborgskampen Eksjö 6/7
3 Höjd 1.41 Ljungby Mångkamp 19/5
Längd med zon 4.13 -0,6 Ränneborgskampen Eksjö 6/7
4 Längd med zon 4.20 -2,5 Ljungby Mångkamp 19/5
4 Längd med zon 4.48 0,8 Surbullespelen Norrköping 24/8
Längd med zon 4.56 0,7 Världsungdomsspelen Göteborg/U 30/6
27 Medvind/okänd vind 4.63w 2,3 Världsungdomsspelen Göteborg/U 30/6
6 Tresteg med zon 10.01 1,2 UDM Trollbäcken 1/9
7 Tresteg med zon 10.05 0,0 Världsungdomsspelen Göteborg/U 29/6
1 Tresteg med zon 10.32 1,9 Huddingespelen 15/6
7 Medvind/okänd vind 9.35 Stockholmskampen 3 Lidingö 5/9
18 Diskus 0.6 kg (P13 - P12) 16.66 Stockholmskampen 3 Lidingö 5/9
30 Slägga 3.0 kg (P13 - P12) 8.18 Stockholmskampen 2 Hässelby 22/5
Spjut 400 g (P13 - P12) 12.93 Ränneborgskampen Eksjö 6/7
6 Spjut 400 g (P13 - P12) 16.58 Ljungby Mångkamp 19/5
3 Spjut 400 g (P13 - P12) 9.76 Resultattävling Visby 29/7
2 Femkamp 3442 Ränneborgskampen Eksjö 6/7
3 Femkamp 3691 Ljungby Mångkamp 19/5
Antal starter: 57
Ellie Börjesson 12
15 Medvind/okänd vind 13.14 Turebergskampen 12/5
13 Medvind/okänd vind 2.17 Turebergskampen 12/5
16 Kula 2.0 kg (F13 - F12) 3.33 Turebergskampen 12/5
Antal starter: 3
Kajsa Cabanas Andersson 06
1h2 60m 8.43 1,9 Svealandsmästerskapen Västerås 14/9
5 60m 8.44 1,5 Svealandsmästerskapen Västerås 14/9
2h4 60m 8.46 1,3 UDM Trollbäcken 31/8
1 60m 8.46 1,7 Surbullespelen Norrköping 24/8
3f2 60m 8.47 0,7 Världsungdomsspelen Göteborg/U 29/6
3 60m 8.52 -0,6 Stockholmskampen 4 Stockholm/E 22/9
2 60m 8.53 -0,9 Westinghouse Gurkspel Västerås 3/8
1h3 60m 8.55 0,6 Tjejerna Kväll Sätra 14/8
2h6 60m 8.58 1,1 SAYO 8/6
6 60m 8.58 -1,6 UDM Trollbäcken 31/8
1 60m 8.60 -1,0 Huddingespelen 15/6
2h1 60m 8.66 -2,1 Westinghouse Gurkspel Västerås 3/8
3 60m 8.68 -1,1 Täby Open 12/5
2h1 60m 8.70 0,1 Täby Open 12/5
1h1 60m 8.71 0,0 Huddingespelen 15/6
1h2 60m 8.71 0,2 Surbullespelen Norrköping 24/8
3 60m 8.72 0,5 Tjejerna Kväll Sätra 14/8
2h8 Medvind/okänd vind 8.42w 2,5 Världsungdomsspelen Göteborg/U 29/6
3 200m 27.33 0,0 UDM Trollbäcken 1/9
1 200m 27.63 -0,7 Huddingespelen 16/6
4cf 200m 28.22 1,4 Surbullespelen Norrköping 25/8
3 200m 28.81 -2,0 Täby Open 11/5
3af Medvind/okänd vind 27.72w 4,3 SAYO 9/6
3 Medvind/okänd vind 33.11 Stockholmskampen 3 Lidingö 5/9
7 Höjd 1.36 Westinghouse Gurkspel Västerås 4/8
7 Höjd 1.38 Täby Open 12/5
2 Höjd 1.40 Tjejerna Kväll Sätra 14/8
7 Höjd 1.43 Stockholmskampen 4 Stockholm/E 22/9
7 Höjd 1.43 UDM Trollbäcken 1/9
5 Höjd 1.45 SAYO 8/6
3 Höjd 1.47 Huddingespelen 15/6
2 Höjd 1.50 Surbullespelen Norrköping 24/8
3 Stav 2.12 Huddingespelen 16/6
19q2 Längd med zon 4.55 -0,1 Världsungdomsspelen Göteborg/U 29/6
6 Längd med zon 4.61 0,0 Westinghouse Gurkspel Västerås 3/8
2 Längd med zon 4.67 1,0 Täby Open 11/5
Längd med zon 4.69 1,9 SAYO 9/6
3 Längd med zon 4.73 -0,2 Huddingespelen 16/6
2 Längd med zon 4.95 0,3 Surbullespelen Norrköping 24/8
3 Längd med zon 4.97 0,8 UDM Trollbäcken 31/8
6 Medvind/okänd vind 4.84w 2,2 SAYO 9/6
7 Medvind/okänd vind 5.02w 3,0 Svealandsmästerskapen Västerås 15/9
2 Tresteg med zon 9.96 -1,1 Huddingespelen 15/6
2 Medvind/okänd vind 9.72 Stockholmskampen 3 Lidingö 5/9
1 Kula 2.0 kg (F13 - F12) 12.26 Danderyds Ungdomsspel 19/5
1 Kula 2.0 kg (F13 - F12) 12.48 Täby Open 11/5
1 Kula 2.0 kg (F13 - F12) 12.60 Surbullespelen Norrköping 24/8
1 Kula 2.0 kg (F13 - F12) 12.73 Tjejerna Kväll Sätra 14/8
1 Kula 2.0 kg (F13 - F12) 12.83 UDM Trollbäcken 31/8
1 Kula 2.0 kg (F13 - F12) 13.05 Westinghouse Gurkspel Västerås 3/8
1 Kula 2.0 kg (F13 - F12) 13.16 Huddingespelen 15/6
1 Kula 2.0 kg (F13 - F12) 13.41 SAYO 8/6
1 Kula 2.0 kg (F13 - F12) 13.56 Svealandsmästerskapen Västerås 15/9
4 Kula 2.0 kg (F13 - F12) 13.60 Världsungdomsspelen Göteborg/U 30/6
3 Diskus 0.6 kg (F13 - F12) 26.95 Surbullespelen Norrköping 24/8
4 Diskus 0.6 kg (F13 - F12) 28.81 UDM Trollbäcken 31/8
1 Diskus 0.6 kg (F13 - F12) 29.55 Stockholmskampen 3 Lidingö 5/9
5 Slägga 2.0 kg (F13 - F12) 26.97 Surbullespelen Norrköping 24/8
2 Slägga 2.0 kg (F13 - F12) 32.14 Huddingespelen 16/6
1 Slägga 2.0 kg (F13 - F12) 34.82 Stockholmskampen 2 Hässelby 22/5
4 Spjut 400 g (F13 - F12) 22.20 Huddingespelen 15/6
7 Spjut 400 g (F13 - F12) 22.85 Westinghouse Gurkspel Västerås 4/8
6 Spjut 400 g (F13 - F12) 24.70 SAYO 8/6
4 Spjut 400 g (F13 - F12) 24.86 UDM Trollbäcken 1/9
4 Spjut 400 g (F13 - F12) 26.37 Stockholmskampen 4 Stockholm/E 22/9
3 Spjut 400 g (F13 - F12) 26.54 Surbullespelen Norrköping 24/8
Antal starter: 66
Sebastian Cabanas Andersson 04
4 300m 42.56 Täby Open 11/5
41 800m 2:25.65 Kraftmätningen Täby 25/8
4 Höjd 1.56 Westinghouse Gurkspel Västerås 4/8
2 Höjd 1.60 Danderyds Ungdomsspel 19/5
9 Höjd 1.61 Kraftmätningen kval Bålsta 6/6
2 Höjd 1.63 Uppsalaspelen 16/8
5 Höjd 1.63 SAYO 9/6
15 Höjd 1.63 Världsungdomsspelen Göteborg/U 29/6
3 Höjd 1.68 Täby Open 11/5
1 Höjd 1.70 Brommaspelen 8/9
7 Höjd 1.70 USM Trollhättan 10/8
Höjd 1.71 Kraftmätningen Täby 25/8
1 Höjd 1.73 Nynässpelen Nynäshamn 31/8
3 Höjd 1.74 Turebergs High Jump Invitational 5/9
3 Längd 5.28 -0,6 Täby Open 12/5
12 Längd 5.28 -2,4 SAYO 8/6
Längd 5.34 1,5 Uppsalaspelen 17/8
1 Längd 5.35 0,0 Danderyds Ungdomsspel 19/5
12q2 Längd 5.38 0,0 Världsungdomsspelen Göteborg/U 28/6
6 Längd 5.61 0,0 Kraftmätningen kval Bålsta 6/6
8q Längd 5.63 0,0 USM Trollhättan 9/8
13 Längd 5.83 0,0 Kraftmätningen Täby 24/8
6 Medvind/okänd vind 5.19 Westinghouse Gurkspel Västerås 4/8
3 Medvind/okänd vind 5.67w 2,1 Uppsalaspelen 17/8
3 Tresteg 11.59 1,9 Westinghouse Gurkspel Västerås 3/8
12 Tresteg 11.79 0,0 USM Trollhättan 11/8
11 Tresteg 11.92 0,0 Världsungdomsspelen Göteborg/U 29/6
9 Kula 4.0 kg (P15 - P14) 10.80 Kraftmätningen kval Bålsta 6/6
Kula 4.0 kg (P15 - P14) 9.44 Kraftmätningen Täby 25/8
33 Spjut 600g (P15 - P14) 31.43 Kraftmätningen Täby 24/8
Antal starter: 30
Javier Cabello 67
7 1500m 5:15.35 VSM Huddinge 17/8
26df 5000m 19:01.17 Sommarspelen Stockholm/S 20/8
9 5000m 19:06.93 VSM Huddinge 16/8
15df 10000m 39:40.43 Långlöparnas kväll Stockholm/E 25/6
7 10000m 40:18.99 VSM Huddinge 18/8
86 10 km väg 41:05.00 SM 10 km Stockholm 13/9
425 Halvmarathon 1:28:46 Ramboll Stockholm Halvmarathon 7/9
68 Marathon 3:07:04 Amsterdam Marathon 22/10
1254 Marathon 3:23:49 Stockholm Marathon 1/6
Antal starter: 9
Maria Calinescu 11
23 Medvind/okänd vind 13.66 Turebergskampen 12/5
25 Medvind/okänd vind 1.69 Turebergskampen 12/5
21 Kula 2.0 kg (F13 - F12) 2.08 Turebergskampen 12/5
Antal starter: 3
Emma Carlsson 05
2h2 80m 10.55 0,6 Uppsalaspelen 16/8
5 80m 10.55 1,6 Svealandsmästerskapen Västerås 14/9
2h5 80m 10.64 1,7 SAYO 8/6
1 80m 10.69 0,0 UDM Trollbäcken 31/8
1h3 80m 10.75 -2,8 UDM Trollbäcken 31/8
1h4 Medvind/okänd vind 10.46w 3,3 Svealandsmästerskapen Västerås 14/9
4 Medvind/okänd vind 10.49 Uppsalaspelen 16/8
4 Medvind/okänd vind 10.51w 2,4 SAYO 8/6
1 100m 12.94 0,7 Foote Field Open Edmonton CAN 29/6
1h2 Medvind/okänd vind 12.92w 2,3 Foote Field Open Edmonton CAN 29/6
1h6 200m 26.78 -0,4 Caltaf Track Classic Calgary CAN 16/6
3 200m 27.20 0,6 Svealandsserien Sollentuna 8/9
30 800m 3:15.91 Kraftmätningen kval Bålsta 6/6
2 Stav 2.60 Foote Field Open Edmonton CAN 29/6
2 Stav 2.70 Turebergs Höjdare - Stavhopp 4/8
7 Stav 2.74 SAYO 8/6
3 Stav 3.00 Uppsalaspelen 17/8
2 Stav 3.05 UDM Trollbäcken 31/8
5 Stav 3.20 Sky is no limit 2019#3 Täby 24/8
3 Stav 3.22 Svealandsmästerskapen Västerås 14/9
11 Längd 4.41 -1,6 SAYO 8/6
11 Längd 4.65 0,9 Kraftmätningen kval Bålsta 6/6
3 Längd 4.85 0,0 Foote Field Open Edmonton CAN 30/6
22 Kula 3.0 kg (F17 - F14) 8.18 Kraftmätningen kval Bålsta 6/6
Antal starter: 24
Kristina Carlson 40
3 100m 19.30 1,1 VSM Huddinge 16/8
5 100m 19.76 VEM Venedig ITA 6/9
3 200m 41.90 0,0 VEM Venedig ITA 12/9
3 200m 42.06 1,5 VSM Huddinge 17/8
1 400m 104.74 VSM Huddinge 18/8
1 400m 99.57 VEM Venedig ITA 9/9
1 800m 4:07.01 VSM Huddinge 16/8
1 800m 4:09.26 VEM Venedig ITA 13/9
2 Kula 2.0 kg (K75 - ) 7.10 VSM Huddinge 18/8
Antal starter: 9
Oliver Carlsson 08
6h3 Medvind/okänd vind 9.58w 2,6 SAYO 8/6
11 Kula 2.0 kg (P10 - P11) 6.59 SAYO 9/6
Antal starter: 2
Corinne Cederroth 12
10 Medvind/okänd vind 12.86 Turebergskampen 12/5
20 Medvind/okänd vind 2.04 Turebergskampen 12/5
19 Kula 2.0 kg (F13 - F12) 3.08 Turebergskampen 12/5
Antal starter: 3
Mina Chiu 10
21 Medvind/okänd vind 12.47 Turebergskampen 12/5
18 Medvind/okänd vind 2.46 Turebergskampen 12/5
Antal starter: 2
Adam Chrifi 08
1h1 60m 8.74 1,5 SAYO 8/6
1h1 60m 8.76 0,9 Ölandsspelen Högby 13/7
1 60m 8.81 0,6 Surbullespelen Norrköping 24/8
1h2 60m 8.85 0,3 Surbullespelen Norrköping 24/8
1 Medvind/okänd vind 8.71w 2,4 SAYO 8/6
Längd med zon 3.99 1,7 Surbullespelen Norrköping 24/8
5 Längd med zon 4.01 1,5 Ölandsspelen Högby 13/7
3 Längd med zon 4.21 -5,4 SAYO 9/6
5 Medvind/okänd vind 4.03w 2,6 Surbullespelen Norrköping 24/8
8 Kula 2.0 kg (P10 - P11) 7.31 SAYO 9/6
3 Kula 2.0 kg (P10 - P11) 7.69 Ölandsspelen Högby 13/7
5 Kula 2.0 kg (P10 - P11) 7.82 Surbullespelen Norrköping 24/8
5 Spjut 400 g (P13 - P12) 17.39 Ölandsspelen Högby 13/7
6 Boll 30.18 Surbullespelen Norrköping 24/8
Antal starter: 14
Ida Chrifi 06
1h3 60m 8.30 -1,7 UDM Trollbäcken 31/8
4 60m 8.46 -0,2 UDM Trollbäcken 31/8
1h1 60m 8.60 1,9 Surbullespelen Norrköping 24/8
3 60m 8.61 -0,9 Westinghouse Gurkspel Västerås 3/8
1h1 60m 8.62 -0,7 SAYO 8/6
4 60m 8.66 1,7 Surbullespelen Norrköping 24/8
1h2 60m 8.70 -0,5 Westinghouse Gurkspel Västerås 3/8
8 60m 8.73 -0,6 Stockholmskampen 4 Stockholm/E 22/9
3 80m 11.02 -0,5 Surbullespelen Norrköping 24/8
2h1 80m 11.11 0,1 Surbullespelen Norrköping 24/8
3 80m 11.19 0,0 Westinghouse Gurkspel Västerås 4/8
1 80m 11.20 0,0 Ölandsspelen Högby 13/7
2h1 80m 11.21 -2,0 Westinghouse Gurkspel Västerås 4/8
1cf 200m 28.04 1,4 Surbullespelen Norrköping 25/8
5 200m 28.13 0,0 UDM Trollbäcken 1/9
4af Medvind/okänd vind 27.75w 4,3 SAYO 9/6
1h2 Medvind/okänd vind 28.15w 4,2 Svealandsmästerskapen Västerås 15/9
5 Medvind/okänd vind 28.42w 2,9 Svealandsmästerskapen Västerås 15/9
7 600m 1:57.84 Stockholmskampen 2 Hässelby 22/5
3 60m häck 68.6 cm (F13 - F12) 10.04 -1,4 Westinghouse Gurkspel Västerås 3/8
2h3 60m häck 68.6 cm (F13 - F12) 10.15 0,2 UDM Trollbäcken 1/9
1h1 60m häck 68.6 cm (F13 - F12) 10.17 -2,0 Westinghouse Gurkspel Västerås 3/8
3 60m häck 68.6 cm (F13 - F12) 10.20 1,0 Surbullespelen Norrköping 25/8
2 60m häck 68.6 cm (F13 - F12) 10.29 -0,5 Ölandsspelen Högby 13/7
6 60m häck 68.6 cm (F13 - F12) 10.30 -2,4 UDM Trollbäcken 1/9
3h1 60m häck 68.6 cm (F13 - F12) 10.44 0,7 Surbullespelen Norrköping 25/8
2h3 60m häck 68.6 cm (F13 - F12) 9.93 0,8 SAYO 9/6
1h4 Medvind/okänd vind 10.10w 2,3 Svealandsmästerskapen Västerås 15/9
5 Medvind/okänd vind 9.90w 2,6 Svealandsmästerskapen Västerås 15/9
4 Medvind/okänd vind 9.92w 5,0 SAYO 9/6
4 200m häck 68.6 cm 5 häckar 30.40 1,0 Svealandsmästerskapen Västerås 14/9
5 200m häck 68.6 cm 5 häckar 31.11 -0,5 UDM Trollbäcken 31/8
1 200m häck 68.6 cm 5 häckar 31.30 -0,2 Surbullespelen Norrköping 24/8
5 Medvind/okänd vind 33.55 Stockholmskampen 3 Lidingö 5/9
19 800m hinder 3:09.08 Stockholmskampen 4 Stockholm/E 22/9
5 Höjd 1.43 Stockholmskampen 4 Stockholm/E 22/9
27 Längd med zon 4.10 -0,7 SAYO 9/6
3 Längd med zon 4.70 1,0 Westinghouse Gurkspel Västerås 3/8
3 Längd med zon 4.89 0,8 Surbullespelen Norrköping 24/8
5 Längd med zon 4.89 0,5 UDM Trollbäcken 31/8
4 Medvind/okänd vind 9.42 Stockholmskampen 3 Lidingö 5/9
6 Kula 2.0 kg (F13 - F12) 10.13 Westinghouse Gurkspel Västerås 3/8
3 Kula 2.0 kg (F13 - F12) 11.02 Surbullespelen Norrköping 24/8
6 Kula 2.0 kg (F13 - F12) 11.20 UDM Trollbäcken 31/8
4 Kula 2.0 kg (F13 - F12) 11.25 Ölandsspelen Högby 13/7
5 Kula 2.0 kg (F13 - F12) 11.39 SAYO 8/6
5 Diskus 0.6 kg (F13 - F12) 21.72 Stockholmskampen 3 Lidingö 5/9
5 Diskus 0.6 kg (F13 - F12) 26.58 Ölandsspelen Högby 13/7
11 Slägga 2.0 kg (F13 - F12) 23.44 Surbullespelen Norrköping 24/8
7 Slägga 2.0 kg (F13 - F12) 25.33 Stockholmskampen 2 Hässelby 22/5
1 Spjut 400 g (F13 - F12) 26.60 Ölandsspelen Högby 13/7
3 Spjut 400 g (F13 - F12) 28.40 SAYO 8/6
5 Spjut 400 g (F13 - F12) 28.42 Svealandsmästerskapen Västerås 14/9
3 Spjut 400 g (F13 - F12) 28.85 UDM Trollbäcken 1/9
2 Spjut 400 g (F13 - F12) 30.36 Stockholmskampen 4 Stockholm/E 22/9
1 Spjut 400 g (F13 - F12) 30.78 Westinghouse Gurkspel Västerås 4/8
2 Spjut 400 g (F13 - F12) 31.60 Surbullespelen Norrköping 24/8
Antal starter: 57
Louisa Chrifi 08
4 60m 9.14 0,7 Ölandsspelen Högby 13/7
3h2 60m 9.20 -0,1 Ölandsspelen Högby 13/7
2h2 60m 9.21 1,6 SAYO 8/6
2h2 60m 9.33 0,5 Surbullespelen Norrköping 24/8
5 60m 9.33 -0,6 Surbullespelen Norrköping 24/8
4 Medvind/okänd vind 9.07w 2,5 SAYO 8/6
8 Höjd 1.15 Surbullespelen Norrköping 24/8
9 Längd med zon 3.63 1,0 Ölandsspelen Högby 13/7
4 Längd med zon 3.91 -1,6 SAYO 9/6
3 Längd med zon 4.03 0,0 Surbullespelen Norrköping 24/8
7 Kula 2.0 kg (F13 - F12) 6.36 Ölandsspelen Högby 13/7
8 Kula 2.0 kg (F13 - F12) 6.49 SAYO 9/6
12 Kula 2.0 kg (F13 - F12) 6.55 Surbullespelen Norrköping 24/8
7 Spjut 400 g (F13 - F12) 13.72 Ölandsspelen Högby 13/7
4 Boll 25.35 Surbullespelen Norrköping 24/8
Antal starter: 15
Ronja Chrifi 02
2 100m 13.18 0,2 Ölandsspelen Högby 13/7
1h2 100m 13.25 -0,2 Ölandsspelen Högby 13/7
5h2 100m 13.76 0,6 Huddingespelen 14/6
9 200m 27.07 2,0 Huddingespelen 16/6
Antal starter: 4
Anita Christenson 66
5 200m 38.59 -1,9 VDM Sätra 19/5
2 400m 91.86 VDM Sätra 18/5
Antal starter: 2
Sebastian Christenson 02
9bf 800m 2:10.48 SAYO 8/6
6 3000m 10:12.10 Lag-USM Uppsala 18/8
Antal starter: 2
Andrea Claeson 98
8 1500m 4:26.89 Princetown NJ USA 11/5
4 1500m 4:28.60 Chrlottesville VA USA 27/4
2ef 1500m 4:29.72 Raleigh NC USA 29/3
2 1500m 4:36.41 Worcester MA USA 4/5
5 1 eng mile 4:52.18 Providence RI USA 12/4
6 5000m 17:28.14 Worcester MA USA 4/5
Stafett 4x800m sträcktid 2:11.59 Stafett-SM Stockholm/S 25/5
Stafett 3x1500m sträcktid 4:32.6m Stafett-SM Stockholm/S 26/5
Antal starter: 8
Daniel Cortobiuis 88
1582 Halvmarathon 1:41:23 Ramboll Stockholm Halvmarathon 7/9
Antal starter: 1
Lovisa Cronebäck 10
13 Medvind/okänd vind 11.74 Turebergskampen 12/5
9 Medvind/okänd vind 2.71 Turebergskampen 12/5
12 Kula 2.0 kg (F13 - F12) 3.62 Turebergskampen 12/5
Antal starter: 3
Erik Dahlberg 02
1 Höjd 1.80 Turebergs High Jump Invitational 5/9
1 Höjd 1.85 Huddingespelen 16/6
2 Höjd 1.88 USM Göteborg/S 9/8
8 Höjd 1.88 SAYO 7/6
3 Stav 3.72 Stavhoppet Huddinge 25/5
6 Stav 3.75 USM Göteborg/S 11/8
1 Stav 3.82 Huddingespelen 15/6
4 Stav 3.95 Sky is no limit Täby 24/6
10 Tresteg 12.02 0,6 Lag-USM Uppsala 18/8
Antal starter: 9
Filip Dahlborn 11
6 Medvind/okänd vind 12.03 Turebergskampen 12/5
8 Medvind/okänd vind 2.67 Turebergskampen 12/5
9 Kula 2.0 kg (P10 - P11) 3.46 Turebergskampen 12/5
Antal starter: 3
Besiana Dalipi 05
4h3 80m 11.62 0,8 SAYO 8/6
4df 300m 49.41 SAYO 9/6
23 Längd 4.08 -2,6 SAYO 8/6
Antal starter: 3
Vilma Damberg 03
Kula 7.79 Gott & blandat + Castorama Sollentuna/E 14/9
Kula 7.96 Gott & blandat + Castorama Sollentuna/E 28/9
4 Kula 3.0 kg (F17 - F14) 8.39 Midgårdskastet Märsta 22/9
14 Kula 3.0 kg (F17 - F14) 8.84 SAYO 9/6
Diskus 21.03 Gott & blandat + Castorama Sollentuna/E 14/9
2 Diskus 21.37 Turebergskastet nr 1 1/5
5 Diskus 21.43 Midgårdskastet Märsta 22/9
Diskus 21.81 Gott & blandat + Castorama Sollentuna/E 28/9
Diskus 22.38 Halloweenkastet Sollentuna/E 26/10
5 Diskus 22.41 Stora Turebergskastet 19/5
Slägga 34.03 Gott & blandat + Castorama Sollentuna/E 14/9
4 Slägga 36.26 Turebergskastet nr 1 1/5
15 Slägga 38.75 SAYO 7/6
2 Slägga 40.17 Stora Turebergskastet 19/5
8 Slägga 3.0 kg (F17 - F14) 43.33 Stora Turebergskastet 19/5
9 Slägga 3.0 kg (F17 - F14) 44.73 Sommarkastet Bålsta 20/7
11 Slägga 3.0 kg (F17 - F14) 45.42 Westinghouse Gurkspel Västerås 3/8
2 Slägga 3.0 kg (F17 - F14) 45.45 Turebergskastet nr 3 23/6
3 Slägga 3.0 kg (F17 - F14) 45.83 Turebergskastet nr 4 7/8
2 Slägga 3.0 kg (F17 - F14) 45.92 Huddingespelen 16/6
3 Slägga 3.0 kg (F17 - F14) 45.96 Turebergskastet nr 1 1/5
2 Slägga 3.0 kg (F17 - F14) 46.54 Vallentuna Hammer Challenge 29/5
Slägga 3.0 kg (F17 - F14) 47.58 Halloweenkastet Sollentuna/E 26/10
7 Slägga 3.0 kg (F17 - F14) 47.77 SAYO 9/6
2 Slägga 3.0 kg (F17 - F14) 48.30 Fortum-spelen Bollnäs 6/7
1 Slägga 3.0 kg (F17 - F14) 48.90 Midgårdskastet Märsta 22/9
4 Slägga 3.0 kg (F17 - F14) 49.08 USM Trollhättan 10/8
2 Slägga 3.0 kg (F17 - F14) 49.18 Turebergskastet nr 5 Sollentuna/E 7/9
1 Slägga 3.0 kg (F17 - F14) 49.84 Turebergskastet nr 2 11/5
2 Slägga 3.0 kg (F17 - F14) 50.32 Gott & blandat + Castorama Sollentuna/E 21/9
1 Slägga 3.0 kg (F17 - F14) 51.04 Gott & blandat + Castorama Sollentuna/E 14/9
2 Slägga 3.0 kg (F17 - F14) 51.67 Turebergskastet nr 6 Sollentuna/E 28/11
Spjut 25.46 Gott & blandat + Castorama Sollentuna/E 14/9
Spjut 26.18 Gott & blandat + Castorama Sollentuna/E 28/9
14 Spjut 500 g (F17 - F14) 27.18 USM Trollhättan 11/8
1 Spjut 500 g (F17 - F14) 28.93 Midgårdskastet Märsta 22/9
3 Spjut 500 g (F17 - F14) 29.83 Sommarkastet Bålsta 20/7
2 Spjut 500 g (F17 - F14) 29.88 Turebergskastet nr 4 7/8
2 Spjut 500 g (F17 - F14) 29.92 Turebergskastet nr 3 23/6
6 Spjut 500 g (F17 - F14) 30.63 Westinghouse Gurkspel Västerås 4/8
1 Spjut 500 g (F17 - F14) 32.74 Fortum-spelen Bollnäs 6/7
Antal starter: 41
Parya Darvishi Gaziani 03
6h3 100m 13.83 1,8 SAYO 8/6
3h1 100m 14.05 -0,2 Danderyds Ungdomsspel 19/5
3 100m 14.06 -0,9 Danderyds Ungdomsspel 19/5
8 Längd 4.33 0,0 Danderyds Ungdomsspel 19/5
19 Längd 4.43 1,2 SAYO 8/6
Antal starter: 5
Jan de Besche 50
1 Höjd 1.29 VDM Sätra 19/5
3 Höjd 1.32 VSM Huddinge 16/8
Antal starter: 2
Henry De La Fuente 12
12 Medvind/okänd vind 13.64 Turebergskampen 12/5
7 Kula 2.0 kg (P10 - P11) 4.18 Turebergskampen 12/5
Antal starter: 2
Léon De La Fuente 10
6h2 60m 12.43 -0,2 Danderyds Ungdomsspel 19/5
21 Medvind/okänd vind 12.14 Turebergskampen 12/5
21 Medvind/okänd vind 2.35 Turebergskampen 12/5
18 Medvind/okänd vind 2.38 Danderyds Ungdomsspel 19/5
13 Kula 2.0 kg (P10 - P11) 4.07 Danderyds Ungdomsspel 19/5
5 Kula 2.0 kg (P10 - P11) 5.52 Turebergskampen 12/5
Antal starter: 6
Sofia Dell Orto 09
5 600m 2:06.39 SAYO 8/6
Antal starter: 1
Joel Djerf 78
7 Längd 5.01 0,8 VSM Huddinge 17/8
Antal starter: 1
Liam Dovander 07
6 60m 9.32 0,7 Surbullespelen Norrköping 24/8
3h2 60m 9.35 0,4 Surbullespelen Norrköping 24/8
16 60m 9.37 -1,4 Stockholmskampen 4 Stockholm/E 22/9
5h2 60m 9.39 1,0 Danderyds Ungdomsspel 19/5
3h4 60m 9.65 -0,2 Brommaspelen 8/9
4h2 Medvind/okänd vind 9.26w 2,7 SAYO 8/6
4af 200m 34.41 1,1 Surbullespelen Norrköping 25/8
4 600m 2:08.88 Surbullespelen Norrköping 24/8
25 600m 2:11.03 Stockholmskampen 3 Lidingö 5/9
3 60m häck 76.2 cm (P13 - P12) 11.68 1,1 Surbullespelen Norrköping 25/8
5 60m häck 76.2 cm (P13 - P12) 12.37 -0,5 Danderyds Ungdomsspel 19/5
4 Medvind/okänd vind 11.95w 2,5 SAYO 9/6
16 800m hinder 3:11.22 Stockholmskampen 4 Stockholm/E 22/9
8 Höjd 1.30 Brommaspelen 8/9
3 Höjd 1.34 Danderyds Ungdomsspel 19/5
4 Höjd 1.44 Surbullespelen Norrköping 24/8
7 Stav 1.73 Stockholmskampen 4 Stockholm/E 22/9
16 Längd med zon 4.05 -1,0 Brommaspelen 8/9
2 Längd med zon 4.30 0,8 Surbullespelen Norrköping 24/8
7 Medvind/okänd vind 3.84 Danderyds Ungdomsspel 19/5
12 Medvind/okänd vind 4.21w 2,4 SAYO 9/6
6 Medvind/okänd vind 8.97 Stockholmskampen 2 Hässelby 22/5
12 Kula 3.0 kg (P13 - P12) 7.16 SAYO 8/6
2 Kula 3.0 kg (P13 - P12) 7.29 Danderyds Ungdomsspel 19/5
7 Diskus 0.6 kg (P13 - P12) 19.29 Stockholmskampen 2 Hässelby 22/5
24 Slägga 3.0 kg (P13 - P12) 17.29 Stockholmskampen 4 Stockholm/E 22/9
25 Spjut 400 g (P13 - P12) 17.35 SAYO 8/6
18 Spjut 400 g (P13 - P12) 18.90 Stockholmskampen 3 Lidingö 5/9
11 Spjut 400 g (P13 - P12) 20.99 Surbullespelen Norrköping 24/8
Antal starter: 29
Sean Dovander 09
7h1 60m 10.39 1,7 SAYO 8/6
18 60m 10.56 -0,9 Brommaspelen 8/9
4h3 60m 10.66 0,7 Danderyds Ungdomsspel 19/5
10 600m 2:05.32 Brommaspelen 8/9
5 600m 2:11.15 Danderyds Ungdomsspel 19/5
11 Höjd 1.00 Danderyds Ungdomsspel 19/5
7 Höjd 1.15 Brommaspelen 8/9
20 Längd med zon 2.91 -2,1 SAYO 9/6
17 Längd med zon 3.34 1,1 Brommaspelen 8/9
10 Medvind/okänd vind 2.99 Danderyds Ungdomsspel 19/5
16 Kula 2.0 kg (P10 - P11) 5.13 Danderyds Ungdomsspel 19/5
14 Kula 2.0 kg (P10 - P11) 5.48 SAYO 9/6
17 Spjut 400 g (P13 - P12) 10.47 Brommaspelen 8/9
Antal starter: 13
Elliot Duvert 03
100m 11.99 -0,1 USM Mångkamp Varberg 15/9
2 100m 12.41 -3,8 Resultattävling Märsta 25/7
8 Medvind/okänd vind 12.10w 2,4 Ljungby Mångkamp 19/5
10 200m 24.30 -0,5 Huddingespelen 16/6
300m 38.13 USM Mångkamp Varberg 14/9
4 300m 38.78 Ljungby Mångkamp 18/5
2 400m 54.88 Resultattävling Märsta 25/7
2bf 400m 55.24 SAYO 9/6
1000m 3:04.35 USM Mångkamp Varberg 15/9
4 110m häck 91.4 cm (P17) 15.09 -1,9 USM Trollhättan 11/8
2 110m häck 91.4 cm (P17) 15.10 -1,1 Världsungdomsspelen Göteborg/U 30/6
1 110m häck 91.4 cm (P17) 15.22 1,4 Ljungby Mångkamp 18/5
1h1 110m häck 91.4 cm (P17) 15.34 -0,4 Världsungdomsspelen Göteborg/U 30/6
2 110m häck 91.4 cm (P17) 15.35 0,6 Huddingespelen 16/6
2h1 110m häck 91.4 cm (P17) 15.42 -3,8 USM Trollhättan 11/8
Medvind/okänd vind 14.78w 3,5 USM Mångkamp Varberg 14/9
3 Medvind/okänd vind 15.13w 2,6 SAYO 7/6
5 Höjd 1.78 Huddingespelen 15/6
2 Höjd 1.80 Ljungby Mångkamp 19/5
9 Höjd 1.83 SAYO 7/6
1 Höjd 1.90 Lag-USM Uppsala 18/8
1 Höjd 1.92 Huddingespelen 16/6
1 Höjd 1.95 Världsungdomsspelen Göteborg/U 29/6
Höjd 1.95 USM Mångkamp Varberg 15/9
1 Höjd 2.00 USM Trollhättan 10/8
1 Höjd 2.00 Svealandsserien Sollentuna 8/9
1 Höjd 2.04 Ungdomsfinnkampen Stockholm/S 25/8
3 Stav 3.50 Ljungby Mångkamp 18/5
6 Stav 3.84 SAYO 8/6
1 Stav 3.92 Viking Line Spelen Huddinge 27/8
Stav 4.04 USM Mångkamp Varberg 14/9
2 Stav 4.05 Sky is no limit Täby 24/6
3 Stav 4.20 Svealandsserien Sollentuna 8/9
1 Stav 4.23 USM Trollhättan 9/8
3 Längd 5.80 0,1 Ljungby Mångkamp 19/5
Längd 6.23 0,0 USM Mångkamp Varberg 15/9
2 Kula 5.0 kg (P17) 11.85 Turebergskastet nr 2 11/5
3 Kula 5.0 kg (P17) 12.07 Ljungby Mångkamp 19/5
Kula 5.0 kg (P17) 12.49 USM Mångkamp Varberg 15/9
2 Diskus 1.5 kg (P17) 32.06 Turebergskastet nr 2 11/5
5 Diskus 1.5 kg (P17) 32.89 Ljungby Mångkamp 18/5
3 Diskus 1.5 kg (P17) 37.14 Turebergskastet nr 3 23/6
Diskus 1.5 kg (P17) 41.24 USM Mångkamp Varberg 14/9
2 Spjut 700 g (P17) 41.82 Turebergskastet nr 3 23/6
5 Spjut 700 g (P17) 42.65 USM Trollhättan 11/8
20 Spjut 700 g (P17) 43.11 Världsungdomsspelen Göteborg/U 28/6
4 Spjut 700 g (P17) 45.44 Ljungby Mångkamp 18/5
2 Spjut 700 g (P17) 45.53 SAYO 9/6
Spjut 700 g (P17) 49.99 USM Mångkamp Varberg 14/9
1 Tiokamp 6781e USM Mångkamp Varberg 14-15/9
Antal starter: 50
Kevin Duvert 98
1 100m 12.13 -3,8 Resultattävling Märsta 25/7
16 200m 23.91 -1,2 Huddingespelen 16/6
4 Medvind/okänd vind 23.48w 3,6 SAYO 9/6
22 400m 50.71 Världsungdomsspelen Göteborg/U 29/6
4h2 400m 50.98 JSM Göteborg/S 9/8
6bf 400m 51.20 Sollentuna GP 18/6
1 400m 51.45 Resultattävling Märsta 25/7
6af 400m 51.47 SAYO 7/6
7 400m 51.89 JSM Göteborg/S 10/8
6 400m 52.02 Huddingespelen 15/6
2 400m 52.35 Bauhausgalans förtävling 30/5
25 800m 2:00.19 Världsungdomsspelen Göteborg/U 30/6
3bf 800m 2:00.58 SAYO 8/6
2 400m häck 57.10 Huddingespelen 14/6
5h1 400m häck 57.13 SM Karlstad 31/8
3 400m häck 57.63 Svealandsserien Sollentuna 8/9
6 400m häck 57.81 JSM Göteborg/S 11/8
17 400m häck 58.76 Världsungdomsspelen Göteborg/U 28/6
3 2000m hinder 7:10.95 Svealandsserien Sollentuna 8/9
  Stafett 3x400m sträcktid 50.9m Stafett-SM Stockholm/S 25/5
Antal starter: 20
Theodor Duvert 01
3 100m 12.69 -3,8 Resultattävling Märsta 25/7
5 110m häck 100.0 cm (P19) 17.88 2,0 SAYO 7/6
2 Höjd 1.74 Viking Line Spelen Huddinge 27/8
6 Höjd 1.80 Världsungdomsspelen Göteborg/U 29/6
7 Höjd 1.90 JSM Göteborg/S 10/8
1 Längd 5.67 1,1 Resultattävling Märsta 25/7
25q Längd 5.82 0,0 Världsungdomsspelen Göteborg/U 28/6
3 Längd 5.93 -1,3 Svealandsserien Sollentuna 8/9
2 Längd 6.23 0,0 Viking Line Spelen Huddinge 27/8
9 Tresteg 12.34 0,0 Huddingespelen 16/6
4 Tresteg 12.74 -0,1 Svealandsserien Sollentuna 8/9
6 Tresteg 12.85 0,4 SAYO 7/6
8 Tresteg 12.87 1,3 Världsungdomsspelen Göteborg/U 30/6
5 Tresteg 13.39 0,6 JSM Göteborg/S 11/8
Antal starter: 14
Amanda Dyberg 11
13 Medvind/okänd vind 12.31 Turebergskampen 12/5
11 Medvind/okänd vind 2.47 Turebergskampen 12/5
14 Kula 2.0 kg (F13 - F12) 2.77 Turebergskampen 12/5
Antal starter: 3
Jonathan Edberg 06
2 60m 8.91 1,3 Täby Open 12/5
4h2 60m 8.96 -2,0 Huddingespelen 15/6
3h3 60m 8.98 -0,2 Brommaspelen 8/9
3 60m 9.03 -0,5 Danderyds Ungdomsspel 19/5
15 60m 9.03 0,0 Stockholmskampen 4 Stockholm/E 22/9
5 60m 9.05 -1,3 Huddingespelen 15/6
10 200m 29.85 -1,1 UDM Trollbäcken 1/9
3h2 60m häck 76.2 cm (P13 - P12) 10.56 1,9 SAYO 9/6
4 60m häck 76.2 cm (P13 - P12) 10.71 -0,7 Täby Open 11/5
1 60m häck 76.2 cm (P13 - P12) 10.74 -0,1 Danderyds Ungdomsspel 19/5
6 60m häck 76.2 cm (P13 - P12) 10.78 1,1 Huddingespelen 16/6
6 Medvind/okänd vind 10.40w 2,6 SAYO 9/6
8 Medvind/okänd vind 33.30 Stockholmskampen 3 Lidingö 5/9
21 800m hinder 3:21.58 Stockholmskampen 4 Stockholm/E 22/9
2 Höjd 1.50 Resultattävling Visby 29/7
1 Höjd 1.51 Huddingespelen 16/6
3 Höjd 1.51 SAYO 8/6
3 Höjd 1.52 Westinghouse Gurkspel Västerås 4/8
2 Höjd 1.53 Brommaspelen 8/9
1 Höjd 1.54 Täby Open 12/5
1 Höjd 1.55 Danderyds Ungdomsspel 19/5
2 Höjd 1.55 Stockholmskampen 4 Stockholm/E 22/9
2 Höjd 1.58 UDM Trollbäcken 1/9
3 Höjd 1.60 Svealandsmästerskapen Västerås 14/9
3 Höjd 1.61 Världsungdomsspelen Göteborg/U 28/6
Längd med zon 4.50 1,5 SAYO 9/6
4 Längd med zon 4.72 0,0 Huddingespelen 16/6
6 Längd med zon 4.75 -1,3 Brommaspelen 8/9
4 Längd med zon 4.94 0,9 Täby Open 11/5
2 Medvind/okänd vind 4.42 Danderyds Ungdomsspel 19/5
5 Medvind/okänd vind 4.78w 2,1 SAYO 9/6
Tresteg med zon 10.45 1,9 Svealandsmästerskapen Västerås 14/9
3 Tresteg med zon 11.09 1,1 UDM Trollbäcken 1/9
2 Medvind/okänd vind 10.54 Stockholmskampen 3 Lidingö 5/9
5 Medvind/okänd vind 10.89 3,7 Svealandsmästerskapen Västerås 14/9
15 Kula 3.0 kg (P13 - P12) 9.21 Världsungdomsspelen Göteborg/U 30/6
3 Kula 3.0 kg (P13 - P12) 9.28 SAYO 8/6
4 Diskus 0.6 kg (P13 - P12) 26.82 Stockholmskampen 3 Lidingö 5/9
2 Spjut 400 g (P13 - P12) 24.42 Resultattävling Visby 29/7
8 Spjut 400 g (P13 - P12) 26.72 Stockholmskampen 4 Stockholm/E 22/9
4 Spjut 400 g (P13 - P12) 30.65 SAYO 8/6
Antal starter: 41
Linda Edberg 04
4 Höjd 1.47 Turebergs High Jump Invitational 5/9
14 Höjd 1.47 USM Trollhättan 9/8
2 Höjd 1.49 Täby Open 11/5
2 Höjd 1.49 Danderyds Ungdomsspel 19/5
Höjd 1.49 Kraftmätningen Täby 24/8
1 Höjd 1.50 Resultattävling Visby 29/7
12 Höjd 1.56 Världsungdomsspelen Göteborg/U 30/6
21 Längd 4.09 -0,7 SAYO 8/6
Längd 4.14 1,5 Kraftmätningen Täby 25/8
105 Kula 3.0 kg (F17 - F14) 6.61 Kraftmätningen Täby 24/8
Antal starter: 10
Gabriel Ekengren 11
1 60m 10.38 -0,4 Danderyds Ungdomsspel 19/5
1h1 60m 10.57 0,1 Danderyds Ungdomsspel 19/5
1 Medvind/okänd vind 10.63 Turebergskampen 12/5
1 Medvind/okänd vind 10.81 Sundbybergs Ungdomsspel 25/5
2 Medvind/okänd vind 2.97 Sundbybergs Ungdomsspel 25/5
1 Medvind/okänd vind 3.32 Danderyds Ungdomsspel 19/5
1 Medvind/okänd vind 3.43 Turebergskampen 12/5
5 Kula 2.0 kg (P10 - P11) 3.95 Turebergskampen 12/5
2 Kula 2.0 kg (P10 - P11) 5.92 Sundbybergs Ungdomsspel 25/5
Antal starter: 9
Linnea Ekström 08
6h5 Medvind/okänd vind 9.64w 2,2 SAYO 8/6
10 600m 2:14.55 SAYO 8/6
19 Längd med zon 3.34 -1,7 SAYO 9/6
Antal starter: 3
Disa Elenius 06
15 Kula 2.0 kg (F13 - F12) 7.00 Huddingespelen 15/6
3 Kula 2.0 kg (F13 - F12) 7.50 Stora Turebergskastet 19/5
14 Diskus 0.6 kg (F13 - F12) 17.64 Stockholmskampen 3 Lidingö 5/9
26 Slägga 2.0 kg (F13 - F12) 18.69 Stockholmskampen 2 Hässelby 22/5
15 Slägga 2.0 kg (F13 - F12) 19.92 Huddingespelen 16/6
10 Spjut 400 g (F13 - F12) 12.26 Huddingespelen 15/6
2 Spjut 400 g (F13 - F12) 13.03 Stora Turebergskastet 19/5
20 Spjut 400 g (F13 - F12) 16.85 Stockholmskampen 4 Stockholm/E 22/9
Antal starter: 8
Idun Elenius 10
17 Medvind/okänd vind 12.09 Turebergskampen 12/5
14 Medvind/okänd vind 2.51 Turebergskampen 12/5
5 Kula 2.0 kg (F13 - F12) 4.45 Turebergskampen 12/5
Antal starter: 3
Arvid Eliasson 04
8 800m 2:18.91 SAYO 8/6
Antal starter: 1
Ebba Eliasson 05
7h2 80m 11.97 1,0 SAYO 8/6
7cf 300m 52.24 SAYO 9/6
Antal starter: 2
Fredrik Ellgren 76
3 Kula 9.41 Surbullespelen Norrköping 24/8
Antal starter: 1
Ludvig Ellgren 07
6 60m 9.41 -2,0 Huddingespelen 15/6
6h1 60m 9.47 1,1 Världsungdomsspelen Göteborg/U 29/6
3h2 60m 9.52 0,6 Huddingespelen 15/6
3h1 60m 9.78 1,1 Surbullespelen Norrköping 24/8
25 60m 9.85 0,6 Stockholmskampen 4 Stockholm/E 22/9
5h3 Medvind/okänd vind 9.46w 2,3 SAYO 8/6
6 Medvind/okänd vind 9.49w 3,5 Uppsalaspelen 17/8
5h1 Medvind/okänd vind 9.51w 4,3 Uppsalaspelen 17/8
4 Medvind/okänd vind 9.72 Fortum-spelen Bollnäs 6/7
25 200m 31.84 0,6 Världsungdomsspelen Göteborg/U 30/6
6 200m 32.07 -2,0 UDM Trollbäcken 1/9
2bf 200m 32.39 1,6 Surbullespelen Norrköping 25/8
13 600m 2:09.38 SAYO 8/6
26 600m 2:11.04 Stockholmskampen 3 Lidingö 5/9
8 Medvind/okänd vind 12.93w 2,5 SAYO 9/6
6 Medvind/okänd vind 13.21 Fortum-spelen Bollnäs 6/7
21 800m hinder 3:19.14 Stockholmskampen 4 Stockholm/E 22/9
10 Längd med zon 3.85 0,9 Surbullespelen Norrköping 24/8
13 Längd med zon 3.91 1,3 UDM Trollbäcken 31/8
3 Längd med zon 4.19 0,0 Huddingespelen 16/6
3 Medvind/okänd vind 3.91 Fortum-spelen Bollnäs 6/7
29 Medvind/okänd vind 3.95w 2,4 Världsungdomsspelen Göteborg/U 30/6
14 Medvind/okänd vind 4.14w 2,3 SAYO 9/6
Tresteg med zon 8.24 0,2 UDM Trollbäcken 1/9
3 Tresteg med zon 8.48 1,0 Huddingespelen 15/6
2 Tresteg med zon 8.65 0,1 Surbullespelen Norrköping 24/8
20 Medvind/okänd vind 8.31 Stockholmskampen 2 Hässelby 22/5
5 Medvind/okänd vind 8.49w 3,1 UDM Trollbäcken 1/9
12 Kula 3.0 kg (P13 - P12) 7.71 Världsungdomsspelen Göteborg/U 28/6
8 Kula 3.0 kg (P13 - P12) 7.87 Surbullespelen Norrköping 25/8
1 Kula 3.0 kg (P13 - P12) 7.92 Hellaskastet Sätra 4/5
4 Kula 3.0 kg (P13 - P12) 7.93 Uppsalaspelen 17/8
6 Kula 3.0 kg (P13 - P12) 7.95 UDM Trollbäcken 31/8
1 Kula 3.0 kg (P13 - P12) 8.20 Huddingespelen 15/6
2 Kula 3.0 kg (P13 - P12) 8.28 Fortum-spelen Bollnäs 6/7
2 Kula 3.0 kg (P13 - P12) 8.49 SAYO 8/6
6 Kula 3.0 kg (P13 - P12) 8.50 Stora Turebergskastet 19/5
4 Diskus 0.6 kg (P13 - P12) 24.05 Huddingespelen 16/6
1 Diskus 0.6 kg (P13 - P12) 24.42 Stockholmskampen 2 Hässelby 22/5
5 Diskus 0.6 kg (P13 - P12) 24.75 Stora Turebergskastet 18/5
1 Diskus 0.6 kg (P13 - P12) 26.29 Hellaskastet Sätra 4/5
6 Diskus 0.6 kg (P13 - P12) 27.62 Surbullespelen Norrköping 24/8
3 Diskus 0.6 kg (P13 - P12) 27.88 UDM Trollbäcken 31/8
4 Diskus 0.6 kg (P13 - P12) 28.53 Uppsalaspelen 17/8
6 Slägga 3.0 kg (P13 - P12) 14.79 UDM Trollbäcken 1/9
2 Slägga 3.0 kg (P13 - P12) 16.78 Hellaskastet Sätra 4/5
10 Slägga 3.0 kg (P13 - P12) 18.18 Surbullespelen Norrköping 24/8
1 Slägga 3.0 kg (P13 - P12) 20.06 Fortum-spelen Bollnäs 6/7
6 Slägga 3.0 kg (P13 - P12) 20.23 Stora Turebergskastet 18/5
2 Slägga 3.0 kg (P13 - P12) 26.74 Stockholmskampen 4 Stockholm/E 22/9
8 Spjut 400 g (P13 - P12) 21.54 Stora Turebergskastet 19/5
2 Spjut 400 g (P13 - P12) 22.41 Hellaskastet Sätra 4/5
11 Spjut 400 g (P13 - P12) 23.47 SAYO 8/6
4 Spjut 400 g (P13 - P12) 23.57 Huddingespelen 15/6
4 Spjut 400 g (P13 - P12) 24.62 Fortum-spelen Bollnäs 6/7
13 Spjut 400 g (P13 - P12) 25.14 Världsungdomsspelen Göteborg/U 29/6
6 Spjut 400 g (P13 - P12) 28.46 Surbullespelen Norrköping 24/8
3 Spjut 400 g (P13 - P12) 29.73 Stockholmskampen 3 Lidingö 5/9
2 Spjut 400 g (P13 - P12) 30.30 UDM Trollbäcken 1/9
Antal starter: 59
Olivia Ellgren 05
4 Kula 3.0 kg (F17 - F14) 8.62 Hellaskastet Sätra 4/5
42 Kula 3.0 kg (F17 - F14) 8.87 Kraftmätningen Täby 24/8
8 Kula 3.0 kg (F17 - F14) 9.03 SAYO 8/6
8 Kula 3.0 kg (F17 - F14) 9.06 Kraftmätningen kval Bålsta 6/6
9 Kula 3.0 kg (F17 - F14) 9.12 Fortum-spelen Bollnäs 6/7
27 Kula 3.0 kg (F17 - F14) 9.18 Världsungdomsspelen Göteborg/U 30/6
4 Kula 3.0 kg (F17 - F14) 9.27 Huddingespelen 15/6
7 Kula 3.0 kg (F17 - F14) 9.32 Uppsalaspelen 17/8
4 Kula 3.0 kg (F17 - F14) 9.33 Stora Turebergskastet 18/5
10 Kula 3.0 kg (F17 - F14) 9.36 Svealandsmästerskapen Västerås 15/9
5 Kula 3.0 kg (F17 - F14) 9.59 UDM Trollbäcken 31/8
3 Diskus 0.75 kg (F15-F14) 21.66 Hellaskastet Sätra 4/5
3 Diskus 0.75 kg (F15-F14) 22.83 Huddingespelen 15/6
5 Diskus 0.75 kg (F15-F14) 24.98 SAYO 8/6
6 Diskus 0.75 kg (F15-F14) 26.22 UDM Trollbäcken 31/8
9 Diskus 0.75 kg (F15-F14) 26.37 Svealandsmästerskapen Västerås 15/9
3 Diskus 0.75 kg (F15-F14) 26.69 Stora Turebergskastet 19/5
21 Diskus 0.75 kg (F15-F14) 27.31 Världsungdomsspelen Göteborg/U 30/6
4 Diskus 0.75 kg (F15-F14) 29.47 Uppsalaspelen 17/8
4 Slägga 3.0 kg (F17 - F14) 27.11 Huddingespelen 16/6
4 Slägga 3.0 kg (F17 - F14) 30.24 SAYO 9/6
5 Slägga 3.0 kg (F17 - F14) 31.96 Fortum-spelen Bollnäs 6/7
3 Slägga 3.0 kg (F17 - F14) 32.45 Hellaskastet Sätra 4/5
3 Slägga 3.0 kg (F17 - F14) 33.03 Stora Turebergskastet 19/5
22 Slägga 3.0 kg (F17 - F14) 33.43 Världsungdomsspelen Göteborg/U 29/6
2 Slägga 3.0 kg (F17 - F14) 34.48 Vallentuna Hammer Challenge 3 24/8
3 Slägga 3.0 kg (F17 - F14) 34.92 UDM Trollbäcken 1/9
7 Slägga 3.0 kg (F17 - F14) 35.34 Uppsalaspelen 17/8
6 Slägga 3.0 kg (F17 - F14) 39.12 Svealandsmästerskapen Västerås 14/9
8 Spjut 500 g (F17 - F14) 16.87 Hellaskastet Sätra 4/5
14 Spjut 500 g (F17 - F14) 17.60 SAYO 9/6
5 Spjut 500 g (F17 - F14) 18.23 Stora Turebergskastet 18/5
17 Spjut 500 g (F17 - F14) 18.96 Kraftmätningen kval Bålsta 6/6
9 Spjut 500 g (F17 - F14) 19.23 Fortum-spelen Bollnäs 6/7
Spjut 500 g (F17 - F14) 19.66 Kraftmätningen Täby 25/8
6 Spjut 500 g (F17 - F14) 21.61 UDM Trollbäcken 1/9
Antal starter: 36
Ludwig Engde 08
3h1 60m 9.43 1,8 Uppsalaspelen 17/8
4h1 60m 9.84 -0,2 Danderyds Ungdomsspel 19/5
4h2 Medvind/okänd vind 9.54w 2,5 SAYO 8/6
6 Medvind/okänd vind 9.59w 2,6 Uppsalaspelen 17/8
7 Höjd 1.19 Danderyds Ungdomsspel 19/5
4 Höjd 1.24 Uppsalaspelen 17/8
7 Höjd 1.27 SAYO 8/6
12 Längd med zon 3.69 -4,7 SAYO 9/6
5 Medvind/okänd vind 4.03w 2,2 Uppsalaspelen 17/8
4 Kula 2.0 kg (P10 - P11) 7.14 Danderyds Ungdomsspel 19/5
4 Kula 2.0 kg (P10 - P11) 7.38 Uppsalaspelen 17/8
6 Kula 2.0 kg (P10 - P11) 7.83 SAYO 9/6
Antal starter: 12
Isak Englund 09
3h2 60m 9.58 0,6 Täby Open 12/5
5 60m 9.70 -3,7 Täby Open 12/5
2 600m 1:58.12 Täby Open 12/5
6 600m 2:01.46 Brommaspelen 8/9
5 Höjd 1.10 Täby Open 12/5
Antal starter: 5
Lisen Engrup Klevard 10
22 Medvind/okänd vind 12.54 Turebergskampen 12/5
16 Kula 2.0 kg (F13 - F12) 3.51 Turebergskampen 12/5
Antal starter: 2
Alvar Engström 10
27 Medvind/okänd vind 13.72 Turebergskampen 12/5
7 Medvind/okänd vind 2.96 Turebergskampen 12/5
16 Kula 2.0 kg (P10 - P11) 4.62 Turebergskampen 12/5
Antal starter: 3
Venla Engström 07
22 60m 9.20 1,2 Bauhausgalan Youth 30/5
3h2 60m 9.26 0,8 SAYO 8/6
6h8 60m 9.29 1,9 Världsungdomsspelen Göteborg/U 29/6
5h3 60m 9.42 0,5 Surbullespelen Norrköping 24/8
9 60m 9.48 1,3 Surbullespelen Norrköping 24/8
6h1 60m 9.77 1,7 Tjejerna Kväll Sätra 14/8
5df 200m 30.70 1,2 SAYO 9/6
5cf 200m 31.28 0,8 Surbullespelen Norrköping 25/8
11 200m 31.65 -0,6 UDM Trollbäcken 1/9
4 600m 1:53.01 SAYO 8/6
1h1 600m 1:54.47 Surbullespelen Norrköping 24/8
31 600m 1:57.18 Världsungdomsspelen Göteborg/U 28/6
4 600m 1:57.26 Stockholmskampen 3 Lidingö 5/9
4 800m 2:48.54 Tjejerna Kväll Sätra 14/8
8 1500m 5:32.17 UDM Trollbäcken 1/9
33 1500m 5:40.23 Världsungdomsspelen Göteborg/U 29/6
5 60m häck 68.6 cm (F13 - F12) 11.34 1,0 Surbullespelen Norrköping 25/8
10 60m häck 68.6 cm (F13 - F12) 11.86 0,5 Tjejerna Kväll Sätra 14/8
5h3 60m häck 68.6 cm (F13 - F12) 11.88 1,0 SAYO 9/6
6h5 60m häck 68.6 cm (F13 - F12) 12.08 -1,1 Världsungdomsspelen Göteborg/U 28/6
3h1 60m häck 68.6 cm (F13 - F12) 12.21 0,4 Surbullespelen Norrköping 25/8
5 Medvind/okänd vind 11.31w 3,3 SAYO 9/6
3 800m hinder 2:50.29 Stockholmskampen 4 Stockholm/E 22/9
13 Höjd 1.20 Surbullespelen Norrköping 25/8
11 Längd med zon 3.96 -2,7 SAYO 9/6
8 Längd med zon 3.99 0,9 Surbullespelen Norrköping 24/8
34 Längd med zon 4.23 0,0 Världsungdomsspelen Göteborg/U 30/6
14 Medvind/okänd vind 3.96w 3,9 Tjejerna Kväll Sätra 14/8
15 Tresteg med zon 8.23 0,5 Surbullespelen Norrköping 24/8
49 Tresteg med zon 8.41 0,7 Världsungdomsspelen Göteborg/U 29/6
7 Medvind/okänd vind 8.67 Stockholmskampen 2 Hässelby 22/5
39 Kula 2.0 kg (F13 - F12) 5.66 Världsungdomsspelen Göteborg/U 28/6
23 Kula 2.0 kg (F13 - F12) 6.09 SAYO 8/6
32 Diskus 0.6 kg (F13 - F12) 11.98 Stockholmskampen 2 Hässelby 22/5
17 Spjut 400 g (F13 - F12) 12.15 SAYO 9/6
12 Spjut 400 g (F13 - F12) 13.94 Stockholmskampen 3 Lidingö 5/9
2 Terräng 8:02 Terräng-DM Hammarbyhöjden 5/10
Antal starter: 37
Filip Enhörning Edholm 10
1 60m 9.58 0,4 Brommaspelen 8/9
2 Medvind/okänd vind 10.21 Turebergskampen 12/5
2 Medvind/okänd vind 3.36 Turebergskampen 12/5
6 Kula 2.0 kg (P10 - P11) 5.42 Turebergskampen 12/5
Antal starter: 4
Julia Enhörning Edholm 12
8 Medvind/okänd vind 12.68 Turebergskampen 12/5
10 Medvind/okänd vind 2.29 Turebergskampen 12/5
2 Kula 2.0 kg (F13 - F12) 4.40 Turebergskampen 12/5
Antal starter: 3
Maja Envall 11
1 60m 10.22 0,2 Danderyds Ungdomsspel 19/5
6f1 60m 10.23 1,1 Huddingespelen 15/6
1h1 60m 10.35 -1,2 Huddingespelen 15/6
2 60m 10.61 0,0 Kvantumspelen Bålsta 7/9
1h3 60m 10.65 -0,3 Danderyds Ungdomsspel 19/5
1h2 Medvind/okänd vind 10.44w 2,6 Kvantumspelen Bålsta 7/9
4 Medvind/okänd vind 2.94 Danderyds Ungdomsspel 19/5
2 Medvind/okänd vind 3.00 Kvantumspelen Bålsta 7/9
6 Medvind/okänd vind 3.20 Huddingespelen 15/6
3 Kula 2.0 kg (F13 - F12) 5.06 Huddingespelen 15/6
1 Kula 2.0 kg (F13 - F12) 5.21 Danderyds Ungdomsspel 19/5
1 Boll 14.06 Kvantumspelen Bålsta 7/9
Antal starter: 12
Molly Envall 09
1 60m 9.11 1,3 Kvantumspelen Bålsta 7/9
2 60m 9.13 0,0 Huddingespelen 15/6
1h2 60m 9.14 0,3 Kvantumspelen Bålsta 7/9
2h2 60m 9.23 1,4 Uppsalaspelen 17/8
2 60m 9.32 0,6 Danderyds Ungdomsspel 19/5
1h1 60m 9.39 -1,2 Huddingespelen 15/6
1h1 60m 9.42 -0,3 Danderyds Ungdomsspel 19/5
6 Medvind/okänd vind 9.35w 2,3 Uppsalaspelen 17/8
3 600m 2:04.69 Kvantumspelen Bålsta 7/9
6 Höjd 1.10 Uppsalaspelen 17/8
3 Höjd 1.15 Danderyds Ungdomsspel 19/5
3 Höjd 1.21 Kvantumspelen Bålsta 7/9
2 Längd med zon 4.05 1,5 Uppsalaspelen 17/8
2 Medvind/okänd vind 3.97 Danderyds Ungdomsspel 19/5
2 Medvind/okänd vind 4.14 Huddingespelen 15/6
2 Medvind/okänd vind 4.16 Kvantumspelen Bålsta 7/9
3 Kula 2.0 kg (F13 - F12) 5.64 Danderyds Ungdomsspel 19/5
5 Kula 2.0 kg (F13 - F12) 6.08 Huddingespelen 15/6
5 Kula 2.0 kg (F13 - F12) 6.56 Kvantumspelen Bålsta 7/9
5 Boll 16.16 Huddingespelen 15/6
Antal starter: 20
Linnéa Ericsson Bäckvall 02
1 400m 59.08 Huddingespelen 15/6
1 400m 59.77 Vallentunakvällen 1 3/6
2 400m 61.95 Upplands DM Uppsala 1/9
4af 800m 2:15.00 SAYO 8/6
5cf 800m 2:16.00 Sollentuna GP 18/6
3 800m 2:18.83 Lag-USM Uppsala 18/8
11 800m 2:19.67 Världsungdomsspelen Göteborg/U 28/6
7 800m 2:26.68 USM Göteborg/S 11/8
15 1500m 4:56.76 Världsungdomsspelen Göteborg/U 29/6
2 1500m 5:16.65 Svealandsserien Sollentuna 8/9
7 1500m 5:16.95 USM Göteborg/S 10/8
  Stafett 3x800m sträcktid 2:23.72 Stafett-SM Stockholm/S 26/5
5 Terräng 17:58 Terräng-DM Hammarbyhöjden 5/10
Antal starter: 13
Esbjörn Eriksson 03
2 Medvind/okänd vind 9.98w 3,1 Åsk-spelen Åkersberga 1/9
4 100m 11.79 0,7 Uppsalaspelen 16/8
4h1 100m 11.82 0,8 Uppsalaspelen 16/8
3h3 100m 11.89 -0,7 Världsungdomsspelen Göteborg/U 29/6
5h1 100m 11.92 2,0 SAYO 8/6
8 100m 12.09 -0,7 Huddingespelen 14/6
4h1 100m 12.17 -1,3 Huddingespelen 14/6
2h3 Medvind/okänd vind 11.98w 2,1 Åsk-spelen Åkersberga 1/9
27 200m 24.10 -0,5 Världsungdomsspelen Göteborg/U 30/6
4h1 200m 24.42 -0,3 USM Trollhättan 10/8
6bf Medvind/okänd vind 23.90w 2,7 SAYO 9/6
4 400m 53.38 Huddingespelen 15/6
4h1 400m 55.92 USM Trollhättan 9/8
Längd 5.11 1,8 Åsk-spelen Åkersberga 1/9
2 Medvind/okänd vind 5.51w 2,2 Åsk-spelen Åkersberga 1/9
2 Spjut 700 g (P17) 27.48 Åsk-spelen Åkersberga 1/9
Antal starter: 16
Joar Eriksson 07
1h3 60m 8.72 0,7 Surbullespelen Norrköping 24/8
2 60m 8.73 0,7 Surbullespelen Norrköping 24/8
4h1 60m 8.99 1,1 Världsungdomsspelen Göteborg/U 29/6
7 60m 9.00 -0,4 Stockholmskampen 4 Stockholm/E 22/9
2h3 Medvind/okänd vind 8.78w 2,3 SAYO 8/6
2cf 200m 29.18 1,2 Surbullespelen Norrköping 25/8
17 200m 29.59 1,3 Världsungdomsspelen Göteborg/U 30/6
18 800m hinder 3:13.08 Stockholmskampen 4 Stockholm/E 22/9
15 Stav 1.58 Stockholmskampen 4 Stockholm/E 22/9
3 Längd med zon 4.30 0,8 Surbullespelen Norrköping 24/8
9 Diskus 0.6 kg (P13 - P12) 18.18 Stockholmskampen 2 Hässelby 22/5
11 Diskus 0.6 kg (P13 - P12) 21.29 Surbullespelen Norrköping 24/8
34 Slägga 3.0 kg (P13 - P12) 11.62 Stockholmskampen 4 Stockholm/E 22/9
19 Spjut 400 g (P13 - P12) 17.16 Surbullespelen Norrköping 24/8
22 Spjut 400 g (P13 - P12) 17.93 SAYO 8/6
14 Spjut 400 g (P13 - P12) 20.59 Stockholmskampen 3 Lidingö 5/9
Antal starter: 16
Johan Eriksson 88
3 400m 51.72 Sommarspelen Stockholm/S 20/8
1 800m 1:54.26 Westinghouse Gurkspel Västerås 3/8
Antal starter: 2
Isabelle Ernback 11
24 Medvind/okänd vind 13.70 Turebergskampen 12/5
20 Medvind/okänd vind 1.99 Turebergskampen 12/5
19 Kula 2.0 kg (F13 - F12) 2.36 Turebergskampen 12/5
Antal starter: 3
Elsa Ershammar 07
5h1 Medvind/okänd vind 10.39 4H-spelen Norrtälje 18/5
21 Medvind/okänd vind 3.43 4H-spelen Norrtälje 18/5
Antal starter: 2
Linnea Ershammar 06
7h1 60m 9.76 -0,7 SAYO 8/6
31 Längd med zon 3.78 1,3 SAYO 9/6
29 Kula 2.0 kg (F13 - F12) 6.60 SAYO 8/6
Antal starter: 3
Axel Falk 09
7 60m 10.05 -0,5 Huddingespelen 15/6
3 60m 9.92 -0,5 Täby Open 11/5
1h2 60m 9.97 0,2 Huddingespelen 15/6
4h4 Medvind/okänd vind 9.89w 3,3 SAYO 8/6
5 Längd med zon 3.39 0,0 Täby Open 11/5
10 Boll 22.53 Huddingespelen 15/6
Antal starter: 6
Ella Fallope 06
3h4 60m 8.76 0,9 SAYO 8/6
4 60m 8.80 0,5 Tjejerna Kväll Sätra 14/8
2h1 60m 8.82 1,9 Surbullespelen Norrköping 24/8
3h1 60m 8.97 1,7 Tjejerna Kväll Sätra 14/8
5h1 60m 9.07 -2,1 Westinghouse Gurkspel Västerås 3/8
24 60m 9.18 -0,4 Stockholmskampen 4 Stockholm/E 22/9
22 Medvind/okänd vind 11.61 Bauhausgalan Youth 30/5
7 200m 28.86 -1,2 UDM Trollbäcken 1/9
6 Medvind/okänd vind 28.66w 5,2 Svealandsmästerskapen Västerås 15/9
2h2 Medvind/okänd vind 28.71w 4,2 Svealandsmästerskapen Västerås 15/9
5bf Medvind/okänd vind 29.08w 2,7 SAYO 9/6
1 600m 1:42.02 SAYO 8/6
2 600m 1:44.18 UDM Trollbäcken 31/8
3 600m 1:44.34 Stockholmskampen 2 Hässelby 22/5
4 600m 1:44.85 Svealandsmästerskapen Västerås 14/9
1 600m 1:47.20 Westinghouse Gurkspel Västerås 3/8
1 800m 2:29.57 Sundbybergs Ungdomsspel 25/5
3 60m häck 68.6 cm (F13 - F12) 10.37 0,5 Tjejerna Kväll Sätra 14/8
6 60m häck 68.6 cm (F13 - F12) 10.77 -1,4 Westinghouse Gurkspel Västerås 3/8
3h1 60m häck 68.6 cm (F13 - F12) 10.98 -2,0 Westinghouse Gurkspel Västerås 3/8
4h2 Medvind/okänd vind 10.21w 2,8 SAYO 9/6
11 Medvind/okänd vind 10.25w 6,4 Svealandsmästerskapen Västerås 15/9
3h1 Medvind/okänd vind 10.38w 2,6 Svealandsmästerskapen Västerås 15/9
5 Medvind/okänd vind 9.99w 5,0 SAYO 9/6
2 Medvind/okänd vind 32.93 Stockholmskampen 3 Lidingö 5/9
3 800m hinder 2:44.48 Stockholmskampen 4 Stockholm/E 22/9
12 Längd med zon 4.23 0,0 Surbullespelen Norrköping 24/8
12 Kula 2.0 kg (F13 - F12) 8.24 Surbullespelen Norrköping 24/8
8 Kula 2.0 kg (F13 - F12) 8.31 Tjejerna Kväll Sätra 14/8
12 Kula 2.0 kg (F13 - F12) 8.33 Westinghouse Gurkspel Västerås 3/8
19 Kula 2.0 kg (F13 - F12) 8.43 SAYO 8/6
9 Diskus 0.6 kg (F13 - F12) 20.43 Stockholmskampen 3 Lidingö 5/9
5 Diskus 0.6 kg (F13 - F12) 21.60 Surbullespelen Norrköping 24/8
22 Slägga 2.0 kg (F13 - F12) 17.75 Surbullespelen Norrköping 24/8
22 Slägga 2.0 kg (F13 - F12) 19.19 Stockholmskampen 2 Hässelby 22/5
17 Slägga 2.0 kg (F13 - F12) 20.67 UDM Trollbäcken 1/9
14 Spjut 400 g (F13 - F12) 18.16 SAYO 8/6
11 Spjut 400 g (F13 - F12) 19.36 UDM Trollbäcken 1/9
8 Spjut 400 g (F13 - F12) 22.06 Stockholmskampen 4 Stockholm/E 22/9
Antal starter: 39
Elsa Fandén 10
23 Medvind/okänd vind 12.55 Turebergskampen 12/5
22 Medvind/okänd vind 2.29 Turebergskampen 12/5
14 Kula 2.0 kg (F13 - F12) 3.56 Turebergskampen 12/5
Antal starter: 3
Ida Fernström 08
11 Höjd 1.07 SAYO 8/6
Antal starter: 1
Stina Fischier 06
4h3 60m 9.49 1,6 Surbullespelen Norrköping 24/8
6h3 Medvind/okänd vind 9.66w 3,0 SAYO 8/6
4af 200m 32.70 0,4 Surbullespelen Norrköping 25/8
6ef Medvind/okänd vind 32.10w 4,5 SAYO 9/6
20 Längd med zon 3.86 0,0 Surbullespelen Norrköping 24/8
30 Längd med zon 3.94 0,6 SAYO 9/6
16 Tresteg med zon 8.20 0,0 Surbullespelen Norrköping 24/8
30 Kula 2.0 kg (F13 - F12) 6.57 SAYO 8/6
18 Kula 2.0 kg (F13 - F12) 6.59 Surbullespelen Norrköping 24/8
Antal starter: 9
Hedda Folkhage 03
Kula 7.49 Gott & blandat + Castorama Sollentuna/E 21/9
Diskus 18.08 Gott & blandat + Castorama Sollentuna/E 21/9
Slägga 17.14 Gott & blandat + Castorama Sollentuna/E 21/9
Spjut 15.14 Gott & blandat + Castorama Sollentuna/E 21/9
Antal starter: 4
Benjamin Ford 07
Längd med zon 4.02 1,4 SAYO 9/6
10 Medvind/okänd vind 4.30w 4,7 SAYO 9/6
Antal starter: 2
Alex Forsberg 10
19 Medvind/okänd vind 11.94 Turebergskampen 12/5
18 Medvind/okänd vind 2.41 Turebergskampen 12/5
19 Kula 2.0 kg (P10 - P11) 4.21 Turebergskampen 12/5
Antal starter: 3
Birger Forsberg 52
11cf 1500m 5:45.46 Sommarspelen Stockholm/S 20/8
3 1500m 5:46.44 VSM Huddinge 17/8
6 1500m 5:49.40 Upplands DM Uppsala 1/9
19 3000m 12:36.15 Viking Line Spelen Huddinge 27/8
1 5000m 22:32.85 VDM Sätra 19/5
3 10000m 48:55.36 VSM Huddinge 18/8
Antal starter: 6
Simon Forsberg 08
10 600m 2:12.27 SAYO 8/6
20 Längd med zon 3.09 -3,5 SAYO 9/6
Antal starter: 2
Siiri Forsberg 12
26 Medvind/okänd vind 14.02 Turebergskampen 12/5
23 Medvind/okänd vind 1.90 Turebergskampen 12/5
7 Kula 2.0 kg (F13 - F12) 3.76 Turebergskampen 12/5
Antal starter: 3
Tobias Forsberg 77
5h1 100m 13.21 0,8 VSM Huddinge 16/8
Antal starter: 1
Moa Forssman 11
19 Medvind/okänd vind 12.96 Turebergskampen 12/5
Antal starter: 1
Jack Forssmed 09
3h 60m 10.00 1,3 SAYO 8/6
4h2 60m 9.60 1,7 Surbullespelen Norrköping 24/8
9 60m 9.88 -0,2 Surbullespelen Norrköping 24/8
6 Medvind/okänd vind 9.83 4H-spelen Norrtälje 18/5
3h1 Medvind/okänd vind 9.87 4H-spelen Norrtälje 18/5
5bf 200m 34.78 0,9 Surbullespelen Norrköping 25/8
9 600m 2:14.86 SAYO 8/6
5h2 600m 2:16.10 Surbullespelen Norrköping 24/8
11 600m 2:20.29 4H-spelen Norrtälje 18/5
14 Höjd 1..10 Surbullespelen Norrköping 24/8
5 Höjd 1.15 4H-spelen Norrtälje 18/5
9 Längd med zon 3.55 -2,3 SAYO 9/6
6 Längd med zon 3.68 0,5 Surbullespelen Norrköping 24/8
7 Medvind/okänd vind 3.44 4H-spelen Norrtälje 18/5
10 Kula 2.0 kg (P10 - P11) 5.68 4H-spelen Norrtälje 18/5
10 Kula 2.0 kg (P10 - P11) 6.07 SAYO 9/6
14 Boll 18.84 Surbullespelen Norrköping 24/8
Antal starter: 17
Jakob Forssmed 74
18df 10000m 40:31.12 Långlöparnas kväll Stockholm/E 25/6
10 10000m 41:24.42 VSM Huddinge 18/8
Antal starter: 2
Vera Forssmed 07
7h1 Medvind/okänd vind 10.66w 2,2 SAYO 8/6
7h3 Medvind/okänd vind 10.81 4H-spelen Norrtälje 18/5
29 600m 2:20.66 Stockholmskampen 3 Lidingö 5/9
5f1 600m 2:28.41 4H-spelen Norrtälje 18/5
17 600m 2:34.87 SAYO 8/6
26 Längd med zon 2.58 -6,2 SAYO 9/6
29 Medvind/okänd vind 2.80 4H-spelen Norrtälje 18/5
14 Kula 2.0 kg (F13 - F12) 5.63 4H-spelen Norrtälje 18/5
22 Kula 2.0 kg (F13 - F12) 6.15 SAYO 8/6
18 Spjut 400 g (F13 - F12) 10.38 SAYO 9/6
47 Spjut 400 g (F13 - F12) 7.10 Stockholmskampen 3 Lidingö 5/9
Antal starter: 11
Agnes Franzén 12
5 Medvind/okänd vind 12.46 Turebergskampen 12/5
6 Medvind/okänd vind 2.42 Turebergskampen 12/5
9 Kula 2.0 kg (F13 - F12) 3.69 Turebergskampen 12/5
Antal starter: 3
Isak Franzén 03
4cf 200m 25.07 0,9 SAYO 9/6
14 200m 25.39 -0,5 Huddingespelen 16/6
14 200m 25.42 -1,1 Westinghouse Gurkspel Västerås 3/8
Antal starter: 3
Sander Frick 12
10 Medvind/okänd vind 13.49 Turebergskampen 12/5
16 Medvind/okänd vind 1.91 Turebergskampen 12/5
17 Kula 2.0 kg (P10 - P11) 3.01 Turebergskampen 12/5
Antal starter: 3
Ester Fridman 12
28 Medvind/okänd vind 14.69 Turebergskampen 12/5
22 Medvind/okänd vind 1.99 Turebergskampen 12/5
20 Kula 2.0 kg (F13 - F12) 3.07 Turebergskampen 12/5
Antal starter: 3
Fredrik Frunck 03
Kula 9.26 Gott & blandat + Castorama Sollentuna/E 14/9
Kula 9.99 Gott & blandat + Castorama Sollentuna/E 28/9
5 Kula 5.0 kg (P17) 11.15 Midgårdskastet Märsta 22/9
3 Kula 5.0 kg (P17) 11.30 Turebergskastet nr 2 11/5
17 Kula 5.0 kg (P17) 11.41 Världsungdomsspelen Göteborg/U 29/6
3 Kula 5.0 kg (P17) 11.60 Turebergskastet nr 1 1/5
9 Kula 5.0 kg (P17) 11.63 SAYO 9/6
5 Kula 5.0 kg (P17) 12.61 Huddingespelen 14/6
Diskus 32.69 Gott & blandat + Castorama Sollentuna/E 28/9
6 Diskus 34.02 Turebergskastet nr 5 Sollentuna/E 7/9
2 Diskus 1.5 kg (P17) 33.43 Turebergskastet nr 1 1/5
4 Diskus 1.5 kg (P17) 37.00 Turebergskastet nr 3 23/6
13 Diskus 1.5 kg (P17) 38.54 Världsungdomsspelen Göteborg/U 30/6
5 Diskus 1.5 kg (P17) 40.49 Stora Turebergskastet 18/5
3 Diskus 1.5 kg (P17) 40.57 Huddingespelen 15/6
4 Diskus 1.5 kg (P17) 40.75 Turebergskastet nr 5 Sollentuna/E 7/9
8 Diskus 1.5 kg (P17) 41.06 Westinghouse Gurkspel Västerås 3/8
6 Diskus 1.5 kg (P17) 41.84 SAYO 8/6
2 Diskus 1.5 kg (P17) 42.50 Midgårdskastet Märsta 22/9
3 Diskus 1.5 kg (P17) 43.22 Turebergskastet nr 4 7/8
6 Diskus 1.5 kg (P17) 43.62 USM Trollhättan 9/8
Diskus 1.5 kg (P17) 73.72 Halloweenkast Västerås 2/11
Diskus 1.5 kg (P17) 44.28 Halloweenkastet Sollentuna/E 26/10
Slägga 32.45 Gott & blandat + Castorama Sollentuna/E 28/9
Slägga 33.55 Gott & blandat + Castorama Sollentuna/E 14/9
2 Slägga 38.04 Turebergskastet nr 1 1/5
5 Slägga 6.0 kg (P19) 45.78 Stora Turebergskastet 18/5
2 Slägga 5.0 kg (P17) 49.64 Vallentuna Hammer Challenge 29/5
4 Slägga 5.0 kg (P17) 51 Midgårdskastet Märsta 22/9
3 Slägga 5.0 kg (P17) 50.25 Turebergskastet nr 1 1/5
2 Slägga 5.0 kg (P17) 51.70 Släggtävling Västerås 23/7
5 Slägga 5.0 kg (P17) 52.38 SAYO 9/6
Slägga 5.0 kg (P17) 52.57 Halloweenkastet Sollentuna/E 26/10
2 Slägga 5.0 kg (P17) 52.99 Huddingespelen 16/6
4 Slägga 5.0 kg (P17) 53.18 Vårkastet Bålsta 25/5
1 Slägga 5.0 kg (P17) 53.62 Turebergskastet nr 5 Sollentuna/E 7/9
1 Slägga 5.0 kg (P17) 53.70 Turebergskastet nr 4 7/8
2 Slägga 5.0 kg (P17) 54.10 Turebergskastet nr 2 11/5
2 Slägga 5.0 kg (P17) 54.60 Turebergskastet nr 6 Sollentuna/E 28/11
2 Slägga 5.0 kg (P17) 54.91 USM Trollhättan 10/8
2 Slägga 5.0 kg (P17) 54.98 Gott & blandat + Castorama Sollentuna/E 21/9
3 Slägga 5.0 kg (P17) 55.46 Stora Turebergskastet 18/5
5 Slägga 5.0 kg (P17) 55.49 Westinghouse Gurkspel Västerås 3/8
Slägga 5.0 kg (P17) 55.94 Halloweenkast Västerås 2/11
1 Slägga 5.0 kg (P17) 56.51 Gott & blandat + Castorama Sollentuna/E 28/9
5 Slägga 5.0 kg (P17) 57.59 Världsungdomsspelen Göteborg/U 29/6
1 Slägga 5.0 kg (P17) 58.10 Gott & blandat + Castorama Sollentuna/E 14/9
2 Slägga 5.0 kg (P17) 59.18 Turebergskastet nr 3 23/6
Spjut 43.85 Gott & blandat + Castorama Sollentuna/E 28/9
Spjut 46.68 Gott & blandat + Castorama Sollentuna/E 14/9
3 Spjut 700 g (P17) 42.49 Midgårdskastet Märsta 22/9
18 Spjut 700 g (P17) 43.49 Världsungdomsspelen Göteborg/U 28/6
2 Spjut 700 g (P17) 44.97 Westinghouse Gurkspel Västerås 4/8
1 Spjut 700 g (P17) 47.19 Huddingespelen 16/6
2 Spjut 700 g (P17) 47.82 Stora Turebergskastet 19/5
1 Spjut 700 g (P17) 47.87 Turebergskastet nr 4 7/8
2 Spjut 700 g (P17) 49.29 USM Trollhättan 11/8
2 Spjut 700 g (P17) 49.33 Lag-USM Uppsala 18/8
Antal starter: 58
Jakob Fryklund Nilsagård 07
5h1 60m 10.07 1,1 Surbullespelen Norrköping 24/8
31 60m 10.18 -1,4 Stockholmskampen 4 Stockholm/E 22/9
5af 200m 35.18 1,1 Surbullespelen Norrköping 25/8
5 600m 2:11.84 Surbullespelen Norrköping 24/8
25 800m hinder 3:22.50 Stockholmskampen 4 Stockholm/E 22/9
7 Höjd 1.30 Surbullespelen Norrköping 24/8
21 Stav 1.43 Stockholmskampen 4 Stockholm/E 22/9
31 Medvind/okänd vind 7.52 Stockholmskampen 2 Hässelby 22/5
19 Diskus 0.6 kg (P13 - P12) 16.53 Stockholmskampen 2 Hässelby 22/5
19 Slägga 3.0 kg (P13 - P12) 18.39 Stockholmskampen 4 Stockholm/E 22/9
Antal starter: 10
Lowe Fuxe Barkvall 06
29 60m 9.56 0,4 Stockholmskampen 4 Stockholm/E 22/9
7 600m 1:51.99 SAYO 8/6
11 600m 1:52.42 Stockholmskampen 2 Hässelby 22/5
4 1500m 5:10.21 UDM Trollbäcken 1/9
7 1500m 5:11.37 Svealandsmästerskapen Västerås 15/9
4 800m hinder 2:35.74 Stockholmskampen 4 Stockholm/E 22/9
23 Höjd 1.15 Stockholmskampen 4 Stockholm/E 22/9
33 Spjut 400 g (P13 - P12) 14.21 Stockholmskampen 4 Stockholm/E 22/9
3 Terräng 7:13 Terräng-DM Hammarbyhöjden 5/10
Antal starter: 9
Alba Garcia Lundström 10
20 Medvind/okänd vind 12.45 Turebergskampen 12/5
20 Medvind/okänd vind 2.45 Turebergskampen 12/5
10 Kula 2.0 kg (F13 - F12) 3.70 Turebergskampen 12/5
Antal starter: 3
Iker Garcia Lundström 07
5 600m 1:50.22 Stockholmskampen 3 Lidingö 5/9
4 600m 1:54.17 UDM Trollbäcken 31/8
5 600m 1:56.73 SAYO 8/6
2 600m 1:57.07 4H-spelen Norrtälje 18/5
2 800m 2:40.33 Sundbybergs Ungdomsspel 25/5
3 1500m 5:20.21 UDM Trollbäcken 1/9
4 800m hinder 2:47.56 Stockholmskampen 4 Stockholm/E 22/9
11 Kula 3.0 kg (P13 - P12) 7.20 SAYO 8/6
6 Kula 3.0 kg (P13 - P12) 7.42 4H-spelen Norrtälje 18/5
16 Diskus 0.6 kg (P13 - P12) 16.97 Stockholmskampen 2 Hässelby 22/5
13 Spjut 400 g (P13 - P12) 21.68 Stockholmskampen 3 Lidingö 5/9
8 Spjut 400 g (P13 - P12) 25.45 SAYO 8/6
4 Terräng 7:47 Terräng-DM Hammarbyhöjden 5/10
Antal starter: 13
Joline Gatu 12
23 Medvind/okänd vind 13.70 Turebergskampen 12/5
7 Medvind/okänd vind 2.37 Turebergskampen 12/5
Antal starter: 2
Selma Gjervaldsaeter 10
25 Medvind/okänd vind 13.08 Turebergskampen 12/5
24 Medvind/okänd vind 2.04 Turebergskampen 12/5
19 Kula 2.0 kg (F13 - F12) 3.33 Turebergskampen 12/5
Antal starter: 3
Matheo Gonzales 11
5 Medvind/okänd vind 11.55 Turebergskampen 12/5
7 Medvind/okänd vind 2.74 Turebergskampen 12/5
2 Kula 2.0 kg (P10 - P11) 4.45 Turebergskampen 12/5
Antal starter: 3
Parham Goodarzi 10
26 Medvind/okänd vind 12.70 Turebergskampen 12/5
27 Medvind/okänd vind 1.92 Turebergskampen 12/5
20 Kula 2.0 kg (P10 - P11) 4.09 Turebergskampen 12/5
Antal starter: 3
Alexander Gottnersson 06
10 Diskus 0.6 kg (P13 - P12) 20.33 Stockholmskampen 3 Lidingö 5/9
Antal starter: 1
David Goude 12
16 Medvind/okänd vind 14.59 Turebergskampen 12/5
21 Medvind/okänd vind 1.49 Turebergskampen 12/5
12 Kula 2.0 kg (P10 - P11) 3.71 Turebergskampen 12/5
Antal starter: 3
Alexandra Gran 11
26 Medvind/okänd vind 14.52 Turebergskampen 12/5
19 Medvind/okänd vind 2.23 Turebergskampen 12/5
17 Kula 2.0 kg (F13 - F12) 2.53 Turebergskampen 12/5
Antal starter: 3
Annie Grindange 06
3h6 60m 8.69 1,1 SAYO 8/6
4h10 60m 8.74 1,6 Världsungdomsspelen Göteborg/U 29/6
1 60m 8.81 0,9 Guteglan Visby 16/6
2h2 60m 8.85 -0,3 Täby Open 12/5
3h1 60m 8.94 1,7 Uppsalaspelen 17/8
12 60m 8.95 -0,2 Stockholmskampen 4 Stockholm/E 22/9
3h2 60m 8.98 -0,5 Westinghouse Gurkspel Västerås 3/8
4h1 60m 8.98 1,9 Surbullespelen Norrköping 24/8
7 60m 9.03 -1,1 Täby Open 12/5
7 60m 9.03 1,7 Surbullespelen Norrköping 24/8
5h4 60m 9.07 1,1 Svealandsmästerskapen Västerås 14/9
5 Medvind/okänd vind 8.82 Uppsalaspelen 17/8
1 200m 28.57 0,2 Guteglan Visby 16/6
5cf 200m 29.36 1,4 Surbullespelen Norrköping 25/8
14 200m 29.52 0,0 UDM Trollbäcken 1/9
3bf Medvind/okänd vind 28.14w 2,7 SAYO 9/6
34 Medvind/okänd vind 28.53w 2,1 Världsungdomsspelen Göteborg/U 30/6
4 400m 72.79 Julitävling 1 Huddinge 21/7
6 600m 2:04.36 Säsongsmångkampen Kalmar 14/7
8 600m 2:08.80 Täby Open 12/5
7 600m 2:12.78 Ljungby Mångkamp 19/5
20 600m 2:13.53 Stockholmskampen 2 Hässelby 22/5
3 80m häck 76.2 cm (F15 - F14) 14.83 -1,5 Guteglan Visby 15/6
2h5 60m häck 68.6 cm (F13 - F12) 10.05 0,7 Världsungdomsspelen Göteborg/U 28/6
5 60m häck 68.6 cm (F13 - F12) 10.10 -2,4 UDM Trollbäcken 1/9
3 60m häck 68.6 cm (F13 - F12) 10.15 1,3 Ljungby Mångkamp 19/5
1h2 60m häck 68.6 cm (F13 - F12) 10.27 -0,2 Surbullespelen Norrköping 25/8
3 60m häck 68.6 cm (F13 - F12) 10.31 -0,5 Ölandsspelen Högby 13/7
3h2 60m häck 68.6 cm (F13 - F12) 10.41 -2,2 UDM Trollbäcken 1/9
5 60m häck 68.6 cm (F13 - F12) 10.41 -1,4 Westinghouse Gurkspel Västerås 3/8
1 60m häck 68.6 cm (F13 - F12) 10.53 -2,6 Guteglan Visby 15/6
2h1 60m häck 68.6 cm (F13 - F12) 10.62 -2,0 Westinghouse Gurkspel Västerås 3/8
2 60m häck 68.6 cm (F13 - F12) 9.93 1,0 Surbullespelen Norrköping 25/8
2h4 Medvind/okänd vind 10.11w 2,3 Svealandsmästerskapen Västerås 15/9
9 Medvind/okänd vind 10.18w 6,4 Svealandsmästerskapen Västerås 15/9
5h2 Medvind/okänd vind 10.30w 2,8 SAYO 9/6
3 Medvind/okänd vind 10.53 Säsongsmångkampen Kalmar 14/7
4 200m häck 68.6 cm 5 häckar 30.89 -0,5 UDM Trollbäcken 31/8
1 200m häck 68.6 cm 5 häckar 31.41 1,9 Sommarspelen Kristianstad 11/7
2 200m häck 68.6 cm 5 häckar 31.56 -0,2 Surbullespelen Norrköping 24/8
11 200m häck 68.6 cm 5 häckar 31.78 1,0 Svealandsmästerskapen Västerås 14/9
3 200m häck 68.6 cm 5 häckar 31.85 0,0 Westinghouse Gurkspel Västerås 4/8
24 800m hinder 3:23.85 Stockholmskampen 4 Stockholm/E 22/9
5 Höjd 1.42 Täby Open 12/5
7 Höjd 1.43 Sommarspelen Kristianstad 11/7
2 Höjd 1.45 Ölandsspelen Högby 13/7
2 Höjd 1.46 Säsongsmångkampen Kalmar 14/7
1 Höjd 1.47 Guteglan Visby 15/6
7 Höjd 1.47 Världsungdomsspelen Göteborg/U 28/6
2 Höjd 1.48 Svealandsmästerskapen Västerås 15/9
4 Höjd 1.48 Westinghouse Gurkspel Västerås 4/8
1 Höjd 1.50 Ljungby Mångkamp 19/5
2 Höjd 1.52 Uppsalaspelen 17/8
2 Höjd 1.54 SAYO 8/6
3 Längd med zon 4.41 -2,8 Ljungby Mångkamp 19/5
Längd med zon 4.43 0,4 SAYO 9/6
8 Längd med zon 4.46 -0,1 Westinghouse Gurkspel Västerås 3/8
12 Längd med zon 4.54 1,9 UDM Trollbäcken 31/8
16q2 Längd med zon 4.62 0,1 Världsungdomsspelen Göteborg/U 29/6
1 Längd med zon 4.62 -0,2 Sommarspelen Kristianstad 11/7
2 Längd med zon 4.65 -0,6 Ölandsspelen Högby 13/7
6 Längd med zon 4.71 1,6 Surbullespelen Norrköping 24/8
1 Längd med zon 4.72 -2,4 Guteglan Visby 16/6
Längd med zon 4.75 2,0 Uppsalaspelen 17/8
13 Medvind/okänd vind 4.58w 3,4 SAYO 9/6
3 Medvind/okänd vind 4.65 Säsongsmångkampen Kalmar 14/7
3 Medvind/okänd vind 4.76w 3,8 Uppsalaspelen 17/8
13 Tresteg med zon 9.89 -0,3 Världsungdomsspelen Göteborg/U 29/6
1 Tresteg med zon 9.92 1,3 Guteglan Visby 15/6
14 Kula 2.0 kg (F13 - F12) 7.19 Surbullespelen Norrköping 24/8
14 Kula 2.0 kg (F13 - F12) 7.49 Westinghouse Gurkspel Västerås 3/8
10 Kula 2.0 kg (F13 - F12) 7.61 Uppsalaspelen 17/8
6 Kula 2.0 kg (F13 - F12) 7.99 Guteglan Visby 16/6
3 Diskus 0.6 kg (F13 - F12) 16.01 Guteglan Visby 15/6
12 Slägga 2.0 kg (F13 - F12) 23.12 Surbullespelen Norrköping 24/8
3 Slägga 2.0 kg (F13 - F12) 26.79 Stockholmskampen 2 Hässelby 22/5
19 Spjut 400 g (F13 - F12) 14.45 Surbullespelen Norrköping 24/8
9 Spjut 400 g (F13 - F12) 15.28 Ljungby Mångkamp 19/5
4 Spjut 400 g (F13 - F12) 16.01 Sommarspelen Kristianstad 11/7
17 Spjut 400 g (F13 - F12) 16.18 Westinghouse Gurkspel Västerås 4/8
23 Spjut 400 g (F13 - F12) 16.41 Stockholmskampen 4 Stockholm/E 22/9
4 Spjut 400 g (F13 - F12) 17.56 Säsongsmångkampen Kalmar 14/7
3 Femkamp (F13) 3856 Ljungby Mångkamp 19/5
4 Femkamp (F13) 4038 Säsongsmångkampen Kalmar 14/7
Antal starter: 84
Carl Grindange 09
2 60m 9.35 1,5 Ljungby Mångkamp 19/5
2h2 60m 9.53 0,6 Täby Open 12/5
2h3 60m 9.66 1,3 SAYO 8/6
3h3 60m 9.66 0,5 Surbullespelen Norrköping 24/8
1 60m 9.81 0,2 Guteglan Visby 16/6
6 60m 9.82 -3,7 Täby Open 12/5
7 60m 9.84 -0,2 Surbullespelen Norrköping 24/8
15 60m 9.99 -0,9 Brommaspelen 8/9
4bf 200m 33.60 0,9 Surbullespelen Norrköping 25/8
1 600m 2:00.81 Ljungby Mångkamp 19/5
4 600m 2:06.69 SAYO 8/6
6 600m 2:13.73 Ölandsspelen Högby 13/7
1 60m häck 76.2 cm (P13 - P12) 12.45 -3,0 Guteglan Visby 15/6
6 60m häck 68.6 cm (P11 - P10) 12.27 1,1 Surbullespelen Norrköping 25/8
4h1 60m häck 68.6 cm (P11 - P10) 12.55 -0,7 Surbullespelen Norrköping 25/8
3 Höjd 1.15 Täby Open 12/5
7 Höjd 1.15 Ölandsspelen Högby 13/7
12 Höjd 1.18 SAYO 8/6
8 Höjd 1.20 Surbullespelen Norrköping 24/8
1 Höjd 1.21 Guteglan Visby 15/6
2 Höjd 1.26 Ljungby Mångkamp 19/5
4 Höjd 1.29 Brommaspelen 8/9
11 Stav 1.60 Surbullespelen Norrköping 24/8
11 Längd med zon 3.40 -2,1 SAYO 9/6
2 Längd med zon 3.54 0,2 Guteglan Visby 16/6
3 Längd med zon 3.67 -0,8 Ljungby Mångkamp 19/5
6 Längd med zon 3.93 -1,6 Brommaspelen 8/9
3 Längd med zon 3.94 0,5 Surbullespelen Norrköping 24/8
2 Tresteg med zon 7.63 0,8 Guteglan Visby 15/6
6 Kula 2.0 kg (P10 - P11) 6.18 Täby Open 12/5
8 Kula 2.0 kg (P10 - P11) 6.43 Kalmar Sommarspel 14/7
3 Kula 2.0 kg (P10 - P11) 6.49 Ölandsspelen Högby 13/7
1 Kula 2.0 kg (P10 - P11) 6.51 Guteglan Visby 16/6
7 Kula 2.0 kg (P10 - P11) 6.59 Sommarspelen Kristianstad 11/7
6 Kula 2.0 kg (P10 - P11) 6.62 SAYO 9/6
Kula 2.0 kg (P10 - P11) 7.11 Rekordjakten09#2 Sollentuna/E 21/9
6 Diskus 0.6 kg (P13 - P12) 13.12 Ölandsspelen Högby 13/7
Slägga 2.0 kg (P11 - ) 18.04 Rekordjakten09#2 Sollentuna/E 21/9
7 Spjut 400 g (P13 - P12) 17.80 Täby Open 12/5
15 Spjut 400 g (P13 - P12) 18.65 Surbullespelen Norrköping 24/8
5 Spjut 400 g (P13 - P12) 18.77 Brommaspelen 8/9
6 Spjut 400 g (P13 - P12) 19.96 Kalmar Sommarspel 14/7
Spjut 400 g (P13 - P12) 22.18 Rekordjakten09#2 Sollentuna/E 21/9
5 Boll 22.55 Sommarspelen Kristianstad 11/7
3 Boll 28.28 Surbullespelen Norrköping 24/8
2 Fyrkamp 2668 Ljungby Mångkamp 19/5
Antal starter: 46
Marcus Grindange 72
10 1500m 5:13.37 VSM Huddinge 17/8
13 5000m 19:21.17 VSM Huddinge 16/8
315 Halvmarathon 1:38:23 Kungsholmen Runt 11/5
Antal starter: 3
Anton Gruber 04
7 800m 2:20.29 Huddingespelen 15/6
34 800m 2:21.30 Kraftmätningen Täby 25/8
10 800m 2:26.10 SAYO 8/6
16 800m 2:29.43 Kraftmätningen kval Bålsta 6/6
3 2000m 6:53.61 Huddingespelen 16/6
3 2000m 7:04.64 Westinghouse Gurkspel Västerås 4/8
36 80m häck 84.0 cm (P15 - P14) 16.15 -0,6 Kraftmätningen kval Bålsta 6/6
9 Kula 4.0 kg (P15 - P14) 8.95 SAYO 8/6
29 Kula 4.0 kg (P15 - P14) 9.00 Kraftmätningen kval Bålsta 6/6
11 Spjut 600 g (P15 - P14) 17.94 SAYO 8/6
33 Spjut 600 g (P15 - P14) 19.83 Kraftmätningen kval Bålsta 6/6
Antal starter: 11
Hanna Gruber 12
5 Medvind/okänd vind 12.00 Huddingespelen 16/6
2h2 Medvind/okänd vind 12.35 Huddingespelen 16/6
5 Medvind/okänd vind 2.03 Huddingespelen 16/6
Antal starter: 3
Patrik Gullerström 76
1302 Marathon 3:24:37 Stockholm Marathon 1/6
Antal starter: 1
Saga Gustafsson 07
8h2 60m 10.33 0,8 SAYO 8/6
58 60m 11.08 0,1 Stockholmskampen 4 Stockholm/E 22/9
5h3 Medvind/okänd vind 10.41 4H-spelen Norrtälje 18/5
4f1 600m 2:23.15 4H-spelen Norrtälje 18/5
16 600m 2:31.45 SAYO 8/6
31 800m hinder 3:43.08 Stockholmskampen 4 Stockholm/E 22/9
14 Höjd 1.15 4H-spelen Norrtälje 18/5
10 Kula 2.0 kg (F13 - F12) 6.62 4H-spelen Norrtälje 18/5
17 Kula 2.0 kg (F13 - F12) 6.80 SAYO 8/6
40 Slägga 2.0 kg (F13 - F12) 15.02 Stockholmskampen 4 Stockholm/E 22/9
28 Spjut 400 g (F13 - F12) 11.97 Stockholmskampen 3 Lidingö 5/9
Antal starter: 11
Lorena Guzman 04
5h4 80m 11.02 1,0 SAYO 8/6
5h3 80m 11.33 -1,8 Huddingespelen 15/6
8 300m 44.74 Huddingespelen 16/6
5bf 300m 45.05 SAYO 9/6
1 300m 46.12 Täby Open 11/5
4 400m 68.33 Svealandsserien Sollentuna 8/9
14 800m 2:43.99 Kraftmätningen kval Bålsta 6/6
55 800m 2:48.16 Kraftmätningen Täby 25/8
8 80m häck 76.2 cm (F15 - F14) 13.02 0,8 Kraftmätningen kval Bålsta 6/6
9 80m häck 76.2 cm (F15 - F14) 13.20 -0,1 Huddingespelen 16/6
40 80m häck 76.2 cm (F15 - F14) 13.42 1,2 Kraftmätningen Täby 24/8
5h1 Medvind/okänd vind 13.02w 4,3 SAYO 9/6
4 300m häck 76.2 cm (F19 - F14) 52.70 Westinghouse Gurkspel Västerås 3/8
7 300m häck 76.2 cm (F19 - F14) 53.48 Huddingespelen 14/6
Höjd 1.29 Kraftmätningen Täby 24/8
8 Längd 4.61 0,2 Huddingespelen 16/6
10 Längd 4.77 2,0 Lag-USM Uppsala 18/8
Medvind/okänd vind 4.72w 2,6 Kraftmätningen Täby 25/8
30 Kula 3.0 kg (F17 - F14) 7.60 Kraftmätningen kval Bålsta 6/6
69 Kula 3.0 kg (F17 - F14) 7.98 Kraftmätningen Täby 24/8
10 Spjut 500 g (F17 - F14) 21.23 Kraftmätningen kval Bålsta 6/6
11 Spjut 500 g (F17 - F14) 22.63 SAYO 8/6
10 Spjut 500 g (F17 - F14) 22.81 Westinghouse Gurkspel Västerås 4/8
Spjut 500 g (F17 - F14) 23.41 Kraftmätningen Täby 25/8
Antal starter: 24
Oihane Guzman 10
18 Medvind/okänd vind 12.29 Turebergskampen 12/5
21 Medvind/okänd vind 2.42 Turebergskampen 12/5
9 Kula 2.0 kg (F13 - F12) 3.89 Turebergskampen 12/5
Antal starter: 3
Sigrid Gyllenvråk Eriksson 10
6h3 60m 12.31 -1,4 Danderyds Ungdomsspel 19/5
24 Medvind/okänd vind 12.85 Turebergskampen 12/5
15 Medvind/okänd vind 2.41 Danderyds Ungdomsspel 19/5
19 Medvind/okänd vind 2.46 Turebergskampen 12/5
14 Kula 2.0 kg (F13 - F12) 3.01 Danderyds Ungdomsspel 19/5
17 Kula 2.0 kg (F13 - F12) 3.51 Turebergskampen 12/5
Antal starter: 6
Emmy Hagstedt 10
9 Medvind/okänd vind 11.56 Turebergskampen 12/5
16 Medvind/okänd vind 2.49 Turebergskampen 12/5
23 Kula 2.0 kg (F13 - F12) 2.35 Turebergskampen 12/5
Antal starter: 3
Ayla Hallberg Hossain 06
1 60m 7.84 1,5 Svealandsmästerskapen Västerås 14/9
1h2 60m 7.97 -1,5 UDM Trollbäcken 31/8
1 60m 7.99 -0,2 UDM Trollbäcken 31/8
1h2 60m 8.04 -0,3 Täby Open 12/5
1h3 60m 8.04 1,9 Världsungdomsspelen Göteborg/U 29/6
1h2 60m 8.07 1,0 Uppsalaspelen 17/8
1 60m 8.08 -1,0 Danderyds Ungdomsspel 19/5
1h2 60m 8.13 -0,5 Danderyds Ungdomsspel 19/5
1h2 60m 8.13 0,6 Tjejerna Kväll Sätra 14/8
1 60m 8.13 -1,1 Täby Open 12/5
1 60m 8.14 0,5 Tjejerna Kväll Sätra 14/8
1 60m 8.15 -1,9 Stockholmskampen 4 Stockholm/E 22/9
2f1 Medvind/okänd vind 7.87w 2,3 Världsungdomsspelen Göteborg/U 29/6
1h3 Medvind/okänd vind 7.93w 2,4 Svealandsmästerskapen Västerås 14/9
1 Medvind/okänd vind 7.95 Uppsalaspelen 17/8
1h1 80m 10.20 1,3 SAYO 8/6
2 Medvind/okänd vind 10.16w 2,4 SAYO 8/6
2h2 100m 12.61 1,6 SAYO 8/6
3 100m 12.88 0,2 Svealandsserien Sollentuna 8/9
1 200m 25.96 0,0 UDM Trollbäcken 1/9
3 200m 26.28 -1,4 Världsungdomsspelen Göteborg/U 30/6
2 200m 26.36 1,3 Surbullespelen Norrköping 25/8
1 200m 26.47 -2,0 Täby Open 11/5
1 Medvind/okänd vind 26.65w 2,9 Svealandsmästerskapen Västerås 15/9
1h3 Medvind/okänd vind 26.75w 3,7 Svealandsmästerskapen Västerås 15/9
1 600m 1:48.67 Säsongsmångkampen Kalmar 14/7
6 80m häck 76.2 cm (F15 - F14) 12.75 0,8 Kraftmätningen kval Bålsta 6/6
20 80m häck 76.2 cm (F15 - F14) 12.89 -0,8 Kraftmätningen Täby 24/8
1 60m häck 68.6 cm (F13 - F12) 9.54 1,0 Surbullespelen Norrköping 25/8
1 60m häck 68.6 cm (F13 - F12) 9.58 -0,6 Täby Open 11/5
2 60m häck 68.6 cm (F13 - F12) 9.59 -2,4 UDM Trollbäcken 1/9
1h1 60m häck 68.6 cm (F13 - F12) 9.63 0,7 Surbullespelen Norrköping 25/8
1h2 60m häck 68.6 cm (F13 - F12) 9.81 -2,2 UDM Trollbäcken 1/9
1 Medvind/okänd vind 9.32w 5,0 SAYO 9/6
1h2 Medvind/okänd vind 9.40w 2,8 SAYO 9/6
1 Medvind/okänd vind 9.60 Säsongsmångkampen Kalmar 14/7
1 200m häck 68.6 cm 5 häckar 29.12 -0,5 UDM Trollbäcken 31/8
Höjd 1.49 Kraftmätningen Täby 24/8
1 Höjd 1.50 Tjejerna Kväll Sätra 14/8
1 Höjd 1.52 UDM Trollbäcken 1/9
1 Höjd 1.55 Stockholmskampen 4 Stockholm/E 22/9
1 Höjd 1.58 Säsongsmångkampen Kalmar 14/7
2 Höjd 1.59 Turebergs High Jump Invitational 5/9
1 Höjd 1.61 Kraftmätningen kval Bålsta 6/6
2 Höjd 1.61 Världsungdomsspelen Göteborg/U 28/6
1 Höjd 1.62 SAYO 8/6
1 Höjd 1.63 Täby Open 12/5
1 Höjd 1.63 Sundbybergs Ungdomsspel 25/5
3 Längd 5.20 0,9 Kraftmätningen kval Bålsta 6/6
3 Längd 5.22 1,9 Svealandsserien Sollentuna 8/9
1 Längd 5.50 1,9 Surbullespelen Norrköping 24/8
3q2 Längd med zon 5.26 0,0 Världsungdomsspelen Göteborg/U 29/6
1 Längd med zon 5.35 1,3 Täby Open 11/5
1 Längd med zon 5.36 1,9 Tjejerna Kväll Sätra 14/8
Längd med zon 5.45 2,0 Svealandsmästerskapen Västerås 15/9
1 Längd med zon 5.49 1,0 UDM Trollbäcken 31/8
Längd med zon 5.51 2,0 SAYO 9/6
Längd med zon 5.74 1,8 Världsungdomsspelen Göteborg/U 30/6
1 Medvind/okänd vind 5.48 Säsongsmångkampen Kalmar 14/7
1 Medvind/okänd vind 5.53w 2,9 SAYO 9/6
1 Medvind/okänd vind 5.80w 3,6 Svealandsmästerskapen Västerås 15/9
1 Medvind/okänd vind 5.84w 2,5 Världsungdomsspelen Göteborg/U 30/6
Tresteg med zon 11.34 1,5 Surbullespelen Norrköping 24/8
1 Tresteg med zon 11.65 1,3 UDM Trollbäcken 1/9
1 Medvind/okänd vind 10.72 Stockholmskampen 3 Lidingö 5/9
1 Medvind/okänd vind 11.42w 2,6 Surbullespelen Norrköping 24/8
1 Medvind/okänd vind 11.68w 2,8 Svealandsmästerskapen Västerås 14/9
10 Kula 2.0 kg (F13 - F12) 7.86 Tjejerna Kväll Sätra 14/8
9 Kula 2.0 kg (F13 - F12) 9.00 Surbullespelen Norrköping 24/8
7 Diskus 0.6 kg (F13 - F12) 20.78 Stockholmskampen 3 Lidingö 5/9
7 Diskus 0.6 kg (F13 - F12) 21.79 Uppsalaspelen 17/8
6 Spjut 400 g (F13 - F12) 15.13 Säsongsmångkampen Kalmar 14/7
10 Spjut 400 g (F13 - F12) 21.13 Stockholmskampen 4 Stockholm/E 22/9
1 Femkamp (F13) 4895 Säsongsmångkampen Kalmar 14/7
Antal starter: 74
Eliah Hallberg Hossain 10
1 60m 9.12 -0,3 Danderyds Ungdomsspel 19/5
1 60m 9.33 0,8 Kvantumspelen Bålsta 7/9
1h1 60m 9.44 -0,6 Kalmar Sommarspel 14/7
2 60m 9.46 -0,3 Täby Open 12/5
2h1 60m 9.49 -0,5 Danderyds Ungdomsspel 19/5
1 60m 9.54 -1,0 Kalmar Sommarspel 14/7
1h3 60m 9.93 -1,1 Täby Open 12/5
1 600m 2:03.50 Kalmar Sommarspel 14/7
1 Längd med zon 4.04 0,0 Täby Open 12/5
1 Medvind/okänd vind 3.89 Kvantumspelen Bålsta 7/9
1 Medvind/okänd vind 4.07 Kalmar Sommarspel 14/7
1 Medvind/okänd vind 4.09 Danderyds Ungdomsspel 19/5
9 Kula 2.0 kg (P10 - P11) 4.62 Danderyds Ungdomsspel 19/5
6 Kula 2.0 kg (P10 - P11) 5.37 Kalmar Sommarspel 14/7
3 Kula 2.0 kg (P10 - P11) 5.99 Surbullespelen Norrköping 24/8
9 Boll 18.74 Täby Open 12/5
Antal starter: 16
Robin Hallberg 12
17 Medvind/okänd vind 14.62 Turebergskampen 12/5
15 Medvind/okänd vind 1.98 Turebergskampen 12/5
8 Kula 2.0 kg (P10 - P11) 3.88 Turebergskampen 12/5
Antal starter: 3
Edvin Hansen Tydén 07
4h5 60m 8.96 1,1 SAYO 8/6
14 60m 9.25 -1,4 Stockholmskampen 4 Stockholm/E 22/9
4 Stav 1.88 Stockholmskampen 4 Stockholm/E 22/9
22 Medvind/okänd vind 8.15 Stockholmskampen 2 Hässelby 22/5
15 Kula 3.0 kg (P13 - P12) 6.93 SAYO 8/6
20 Diskus 0.6 kg (P13 - P12) 16.45 Stockholmskampen 2 Hässelby 22/5
3 Slägga 3.0 kg (P13 - P12) 25.93 Stockholmskampen 4 Stockholm/E 22/9
22 Spjut 400 g (P13 - P12) 16.92 Stockholmskampen 3 Lidingö 5/9
20 Spjut 400 g (P13 - P12) 18.29 SAYO 8/6
Antal starter: 9
Hugo Hansen 09
8h1 60m 11.31 1,7 SAYO 8/6
15 600m 2:31.90 SAYO 8/6
24 Längd med zon 2.31 -0,3 SAYO 9/6
8 Kula 2.0 kg (P10 - P11) 6.37 SAYO 9/6
Antal starter: 4
Anton Heddle 11
Medvind/okänd vind 12.34 Sundbybergs Ungdomsspel 25/5
13 Medvind/okänd vind 12.58 Turebergskampen 12/5
15 Medvind/okänd vind 2.00 Sundbybergs Ungdomsspel 25/5
21 Medvind/okänd vind 2.01 Turebergskampen 12/5
20 Kula 2.0 kg (P10 - P11) 2.98 Turebergskampen 12/5
8 Kula 2.0 kg (P10 - P11) 4.76 Sundbybergs Ungdomsspel 25/5
Antal starter: 6
Ella Hedman 09
4 60m 10.50 -0,7 SAYO 8/6
6h1 60m 11.02 0,6 Surbullespelen Norrköping 24/8
8cf 200m 38.16 0,8 Surbullespelen Norrköping 25/8
13 600m 2:26.72 SAYO 8/6
8h2 600m 2:30.96 Surbullespelen Norrköping 24/8
14 Boll 13.26 Surbullespelen Norrköping 24/8
Antal starter: 6
Nick Heidarian 03
2h1 100m 11.60 2,0 SAYO 8/6
3 100m 11.64 -0,7 Huddingespelen 14/6
3 100m 11.65 0,7 Uppsalaspelen 16/8
3h2 100m 11.73 -0,7 Huddingespelen 14/6
4 100m 11.73 1,8 SAYO 7/6
2h2 100m 11.75 0,6 Uppsalaspelen 16/8
2h4 100m 11.81 -2,1 USM Trollhättan 9/8
6s2 100m 11.83 -1,0 USM Trollhättan 9/8
5 100m 11.90 -0,7 Danderyds Ungdomsspel 19/5
4h3 100m 11.91 0,5 Danderyds Ungdomsspel 19/5
Antal starter: 10
Vendela Heidendahl 07
33 60m 9.66 0,4 Stockholmskampen 4 Stockholm/E 22/9
9 600m 2:05.57 Stockholmskampen 3 Lidingö 5/9
43 Spjut 400 g (F13 - F12) 9.17 Stockholmskampen 3 Lidingö 5/9
Antal starter: 3
Noel Henriksson 12
21 Medvind/okänd vind 16.08 Turebergskampen 12/5
13 Medvind/okänd vind 2.01 Turebergskampen 12/5
15 Kula 2.0 kg (P10 - P11) 3.43 Turebergskampen 12/5
Antal starter: 3
Hanna Hermansson 89
2 800m 2:02.66 Karlstad GP 3/7
4 800m 2:02.66 Sollentuna GP 18/6
4 800m 2:02.90 Diamond League Oslo NOR 13/6
2 800m 2:03.21 Eagle Rock CA USA 16/5
8 800m 2:03.70 Bauhausgalans förtävling 30/5
3 800m 2:03.85 Finnkampen Stockholm/S 25/8
4 800m 2:04.01 Montréal CAN 31/7
2 800m 2:04.07 Leiden NED 8/6
1 800m 2:04.82 SM Karlstad 1/9
1h3 800m 2:10.67 SM Karlstad 31/8
3 1500m 4:10.40 Québec CAN 2/8
8 1500m 4:10.48 Szczecin POL 15/8
7 1500m 4:10.57 Andújar ESP 6/9
7 1500m 4:10.59 Lag-EM Bydgoszcz POL 11/8
8 1500m 4:10.74 Azusa CA USA 9/7
3 1500m 4:12.49 Finnkampen Stockholm/S 24/8
5 1500m 4:12.88 Dublin IRL 21/8
3 1500m 4:12.93 Palo Alto CA USA 2/5
2 1500m 4:26.65 SM Karlstad 31/8
1 3000m 9:56.25 Svealandsserien Sollentuna 8/9
Stafett 4x800m sträcktid 2:03.74 Stafett-SM Stockholm/S 25/5
Stafett 3x1500m sträcktid 4:23.0m Stafett-SM Stockholm/S 26/5
Antal starter: 22
Alex Hessle 08
6h2 Medvind/okänd vind 10.48w 2,5 SAYO 8/6
15 Längd med zon 3.35 -2,6 SAYO 9/6
Antal starter: 2
Filip Hessle 06
6h2 60m 9.59 1,7 SAYO 8/6
5bf 200m 31.78 0,3 SAYO 9/6
11 Kula 3.0 kg (P13 - P12) 6.35 SAYO 8/6
Antal starter: 3
Sofie Hessle 11
4 Medvind/okänd vind 11.53 Turebergskampen 12/5
16 Medvind/okänd vind 2.38 Turebergskampen 12/5
Antal starter: 2
Ella Hilding 11
12 Medvind/okänd vind 12.18 Turebergskampen 12/5
13 Medvind/okänd vind 2.39 Turebergskampen 12/5
18 Kula 2.0 kg (F13 - F12) 2.39 Turebergskampen 12/5
Antal starter: 3
Saga Hjelmeland Björnsson 07
3h3 60m 9.14 1,3 SAYO 8/6
1h1 60m 9.23 1,3 Surbullespelen Norrköping 24/8
7 60m 9.31 1,3 Surbullespelen Norrköping 24/8
28 60m 9.55 0,1 Stockholmskampen 4 Stockholm/E 22/9
5h1 60m 9.60 0,0 Sommarspelen Kristianstad 11/7
2h1 Medvind/okänd vind 9.07w 2,8 Uppsalaspelen 17/8
4cf 200m 30.65 0,8 Surbullespelen Norrköping 25/8
8 600m 2:00.11 SAYO 8/6
7 600m 2:04.57 Stockholmskampen 3 Lidingö 5/9
4h2 600m 2:06.38 Surbullespelen Norrköping 24/8
3h2 60m häck 68.6 cm (F13 - F12) 12.02 1,9 SAYO 9/6
8 200m häck 68.6 cm 5 häckar 35.93 1,9 Sommarspelen Kristianstad 11/7
2 Höjd 1.25 Uppsalaspelen 17/8
7 Höjd 1.30 Surbullespelen Norrköping 25/8
10 Längd med zon 3.72 -1,2 Sommarspelen Kristianstad 11/7
16 Längd med zon 3.85 -0,3 SAYO 9/6
7 Längd med zon 4.10 1,5 Surbullespelen Norrköping 24/8
4 Medvind/okänd vind 4.18w 2,6 Uppsalaspelen 17/8
11 Medvind/okänd vind 8.42 Stockholmskampen 2 Hässelby 22/5
18 Diskus 0.6 kg (F13 - F12) 13.83 Stockholmskampen 2 Hässelby 22/5
13 Slägga 2.0 kg (F13 - F12) 22.57 Stockholmskampen 4 Stockholm/E 22/9
32 Spjut 400 g (F13 - F12) 10.97 Stockholmskampen 3 Lidingö 5/9
Antal starter: 22
Karl Hjort 10
18 Medvind/okänd vind 11.90 Turebergskampen 12/5
8 Medvind/okänd vind 2.92 Turebergskampen 12/5
Antal starter: 2
Cian Hogan 10
3h3 60m 10.18 1,1 Huddingespelen 15/6
7 60m 10.27 0,4 Brommaspelen 8/9
4f2 60m 10.32 -0,6 Huddingespelen 15/6
5 Medvind/okänd vind 10.71 Turebergskampen 12/5
4 400m 81.39 Täby Open 12/5
1 Höjd 1.10 Brommaspelen 8/9
3 Längd med zon 3.32 -0,5 Brommaspelen 8/9
4 Medvind/okänd vind 3.18 Turebergskampen 12/5
112 Medvind/okänd vind 3.23 Huddingespelen 15/6
13 Kula 2.0 kg (P10 - P11) 4.72 Turebergskampen 12/5
15 Kula 2.0 kg (P10 - P11) 4.97 Huddingespelen 15/6
Antal starter: 11
Conor Hogan 04
6h2 800m 2:11.31 USM Trollhättan 9/8
5 800m 2:11.71 Huddingespelen 15/6
6 800m 2:12.19 SAYO 8/6
8 800m 2:12.28 Kraftmätningen Täby 25/8
5 800m 2:13.76 Täby Open 12/5
5 800m 2:14.40 Danderyds Ungdomsspel 19/5
2 800m 2:15.89 Uppsalaspelen 16/8
4 800m 2:16.74 Kraftmätningen kval Bålsta 6/6
4 1500m 4:42.21 Svealandsserien Sollentuna 8/9
32 80m häck 84.0 cm (P15 - P14) 13.28 0,0 Kraftmätningen Täby 24/8
16 80m häck 84.0 cm (P15 - P14) 13.45 0,0 Kraftmätningen kval Bålsta 6/6
4 300m häck 76.2 cm (P15 - P14) 44.27 Uppsalaspelen 16/8
10 300m häck 76.2 cm (P15 - P14) 45.87 Huddingespelen 14/6
32 Höjd 1.37 Kraftmätningen kval Bålsta 6/6
Höjd 1.39 Kraftmätningen Täby 25/8
78 Längd 4.79 0,0 Kraftmätningen Täby 24/8
19 Spjut 600 g (P15 - P14) 24.85 Kraftmätningen kval Bålsta 6/6
59 Spjut 600g (P15 - P14) 25.11 Kraftmätningen Täby 24/8
  Stafett 3x800m sträcktid 2:19.82 Stafett-SM Stockholm/S 26/5
2 Terräng 14:12 Terräng-DM Hammarbyhöjden 5/10
Antal starter: 20
Niamh Hogan 07
5h2 60m 9.55 0,8 SAYO 8/6
5h1 60m 9.83 -0,5 Huddingespelen 15/6
4 Medvind/okänd vind 9.10w 2,2 Uppsalaspelen 17/8
4h1 Medvind/okänd vind 9.59w 2,8 Uppsalaspelen 17/8
2 600m 2:00.40 Uppsalaspelen 17/8
9 Höjd 1.20 Huddingespelen 16/6
3 Höjd 1.25 Uppsalaspelen 17/8
4 Höjd 1.25 Täby Open 12/5
Längd med zon 3.89 1,3 Huddingespelen 15/6
17 Medvind/okänd vind 3.92w 2,2 Huddingespelen 15/6
10 Diskus 0.6 kg (F13 - F12) 16.31 Huddingespelen 15/6
Antal starter: 11
Emil Holm 01
Kula 10.31 Gott & blandat + Castorama Sollentuna/E 21/9
Kula 10.54 Gott & blandat + Castorama Sollentuna/E 28/9
2 Kula 6.0 kg (P19) 11.35 SAYO 8/6
3 Kula 6.0 kg (P19) 11.60 Sommarkastet Bålsta 20/7
1 Kula 6.0 kg (P19) 11.70 Turebergskastet nr 1 1/5
4 Kula 6.0 kg (P19) 11.86 Westinghouse Gurkspel Västerås 4/8
2 Kula 6.0 kg (P19) 11.89 Turebergskastet nr 4 7/8
Diskus 30 Gott & blandat + Castorama Sollentuna/E 21/9
Diskus 36.64 Gott & blandat + Castorama Sollentuna/E 28/9
4 Diskus 36.88 SAYO 7/6
4 Diskus 37.77 Turebergskastet nr 5 Sollentuna/E 7/9
Diskus 1.75 kg (P19) 40.81 Halloweenkastet Sollentuna/E 26/10
3 Diskus 1.75 kg (P19) 41.30 Turebergskastet nr 5 Sollentuna/E 7/9
1 Diskus 1.75 kg (P19) 43.83 Turebergskastet nr 1 1/5
4 Diskus 1.75 kg (P19) 43.86 SAYO 8/6
3 Diskus 1.75 kg (P19) 43.87 Sommarkastet Bålsta 20/7
3 Diskus 1.75 kg (P19) 43.90 Westinghouse Gurkspel Västerås 3/8
4 Diskus 1.75 kg (P19) 44.41 Vårkastet Bålsta 25/5
7 Diskus 1.75 kg (P19) 44.49 Huddingespelen 14/6
2 Diskus 1.75 kg (P19) 45.17 Turebergskastet nr 4 7/8
6 Diskus 1.75 kg (P19) 45.41 JSM Göteborg/S 10/8
1 Diskus 1.75 kg (P19) 45.59 Turebergskastet nr 3 23/6
Slägga 21.81 Gott & blandat + Castorama Sollentuna/E 21/9
Slägga 35.74 Gott & blandat + Castorama Sollentuna/E 28/9
6 Slägga 6.0 kg (P19) 37.44 Stora Turebergskastet 18/5
5 Slägga 6.0 kg (P19) 37.50 SAYO 9/6
1 Slägga 6.0 kg (P19) 39.61 Turebergskastet nr 1 1/5
Slägga 6.0 kg (P19) 43.00 Halloweenkastet Sollentuna/E 26/10
Spjut 31.36 Gott & blandat + Castorama Sollentuna/E 28/9
Spjut 34.64 Gott & blandat + Castorama Sollentuna/E 21/9
Antal starter: 30
Elias Hovmöller 08
8 60m 10.18 -3,7 Täby Open 12/5
2h1 60m 9.71 -0,7 Brommaspelen 8/9
6 60m 9.74 0,7 Brommaspelen 8/9
3h3 60m 9.89 0,5 Täby Open 12/5
2h2 Medvind/okänd vind 9.49w 2,5 SAYO 8/6
7 Medvind/okänd vind 9.57w 2,4 SAYO 8/6
3 600m 2:02.03 SAYO 8/6
9 600m 2:02.06 Brommaspelen 8/9
13 Höjd 1.13 SAYO 8/6
7 Höjd 1.15 Brommaspelen 8/9
4 Längd med zon 3.72 0,0 Täby Open 12/5
8 Längd med zon 3.77 0,4 Brommaspelen 8/9
10 Längd med zon 3.79 -1,5 SAYO 9/6
9 Kula 2.0 kg (P10 - P11) 7.27 SAYO 9/6
3 Spjut 400 g (P13 - P12) 19.60 Brommaspelen 8/9
Antal starter: 15
Sean Hu 10
23 Medvind/okänd vind 12.39 Turebergskampen 12/5
20 Medvind/okänd vind 2.35 Turebergskampen 12/5
14 Kula 2.0 kg (P10 - P11) 4.70 Turebergskampen 12/5
Antal starter: 3
Laura Huayna Fernández 09
15 Längd med zon 2.44 1,9 SAYO 9/6
6 Kula 2.0 kg (F13 - F12) 4.68 SAYO 9/6
Antal starter: 2
Edvin Huss 07
4 60m 8.84 0,7 Surbullespelen Norrköping 24/8
1h1 60m 8.93 1,1 Surbullespelen Norrköping 24/8
10 60m 9.13 -1,4 Stockholmskampen 4 Stockholm/E 22/9
3h3 Medvind/okänd vind 8.90w 2,3 SAYO 8/6
1af 200m 29.12 1,1 Surbullespelen Norrköping 25/8
4 600m 1:49.73 Stockholmskampen 3 Lidingö 5/9
2 600m 1:51.26 Surbullespelen Norrköping 24/8
3 600m 1:51.54 SAYO 8/6
5 800m hinder 2:50.20 Stockholmskampen 4 Stockholm/E 22/9
5 Stav 1.73 Stockholmskampen 4 Stockholm/E 22/9
16 Slägga 3.0 kg (P13 - P12) 19.01 Stockholmskampen 4 Stockholm/E 22/9
Antal starter: 11
Casper Håkansson 07
30 60m 10.10 0,7 Stockholmskampen 4 Stockholm/E 22/9
7h3 Medvind/okänd vind 10.01 4H-spelen Norrtälje 18/5
6 Medvind/okänd vind 12.93w 3,8 SAYO 9/6
11 Höjd 1.20 4H-spelen Norrtälje 18/5
9 Höjd 1.28 SAYO 8/6
2 Höjd 1.35 UDM Trollbäcken 1/9
Längd med zon 3.22 1,5 SAYO 9/6
23 Medvind/okänd vind 3.61w 2,5 SAYO 9/6
25 Medvind/okänd vind 7.88 Stockholmskampen 2 Hässelby 22/5
22 Kula 3.0 kg (P13 - P12) 6.05 SAYO 8/6
14 Kula 3.0 kg (P13 - P12) 6.12 4H-spelen Norrtälje 18/5
40 Diskus 0.6 kg (P13 - P12) 11.25 Stockholmskampen 2 Hässelby 22/5
29 Spjut 400 g (P13 - P12) 14.58 SAYO 8/6
Antal starter: 13
Emma Håkansson 10
1h1 60m 10.00 -1,1 Björknässpelen  14/9
3 60m 10.23 -3,6 Björknässpelen  14/9
1h2 60m 10.24 -0,8 Danderyds Ungdomsspel 19/5
4 60m 9.98 -0,5 Danderyds Ungdomsspel 19/5
3 60m 9.99 0,9 Tjejerna Kväll Sätra 14/8
1 Medvind/okänd vind 10.09 Turebergskampen 12/5
4 Medvind/okänd vind 3.26 Danderyds Ungdomsspel 19/5
3 Medvind/okänd vind 3.30 Tjejerna Kväll Sätra 14/8
7 Medvind/okänd vind 3.43 Björknässpelen  14/9
1 Medvind/okänd vind 3.50 Turebergskampen 12/5
6 Kula 2.0 kg (F13 - F12) 4.42 Turebergskampen 12/5
3 Kula 2.0 kg (F13 - F12) 4.67 Danderyds Ungdomsspel 19/5
Antal starter: 12
Erik Håkansson 07
29 60m 10.05 -1,8 Stockholmskampen 4 Stockholm/E 22/9
6h5 60m 9.52 1,1 SAYO 8/6
5h1 60m 9.79 -0,5 Danderyds Ungdomsspel 19/5
4h1 60m 9.82 1,1 Surbullespelen Norrköping 24/8
3bf 200m 32.53 1,6 Surbullespelen Norrköping 25/8
16 600m 2:01.46 Stockholmskampen 3 Lidingö 5/9
14 600m 2:11.80 SAYO 8/6
6 600m 2:12.34 Surbullespelen Norrköping 24/8
8 60m häck 76.2 cm (P13 - P12) 13.01 1,6 Surbullespelen Norrköping 25/8
4h1 60m häck 76.2 cm (P13 - P12) 13.26 1,2 Surbullespelen Norrköping 25/8
6 Medvind/okänd vind 12.67w 3,1 SAYO 9/6
17 800m hinder 3:12.81 Stockholmskampen 4 Stockholm/E 22/9
7 Höjd 1.15 Danderyds Ungdomsspel 19/5
6 Höjd 1.35 Surbullespelen Norrköping 24/8
5 Stav 1.73 Stockholmskampen 4 Stockholm/E 22/9
9 Längd med zon 3.87 1,2 Surbullespelen Norrköping 24/8
Längd med zon 3.89 1,3 SAYO 9/6
15 Medvind/okänd vind 4.07w 2,5 SAYO 9/6
17 Medvind/okänd vind 8.41 Stockholmskampen 2 Hässelby 22/5
19 Kula 3.0 kg (P13 - P12) 6.48 SAYO 8/6
10 Diskus 0.6 kg (P13 - P12) 17.59 Stockholmskampen 2 Hässelby 22/5
18 Slägga 3.0 kg (P13 - P12) 18.82 Stockholmskampen 4 Stockholm/E 22/9
30 Spjut 400 g (P13 - P12) 14.28 SAYO 8/6
21 Spjut 400 g (P13 - P12) 14.36 Surbullespelen Norrköping 24/8
29 Spjut 400 g (P13 - P12) 15.46 Stockholmskampen 3 Lidingö 5/9
Antal starter: 25
Ludvig Håkansson 09
5h3 60m 10.43 1,3 SAYO 8/6
6h3 Medvind/okänd vind 10.75 4H-spelen Norrtälje 18/5
22 Höjd 1.03 SAYO 8/6
9 Höjd 1.05 4H-spelen Norrtälje 18/5
22 Längd med zon 2.71 -1,6 SAYO 9/6
15 Medvind/okänd vind 3.04 4H-spelen Norrtälje 18/5
13 Kula 2.0 kg (P10 - P11) 5.54 SAYO 9/6
Kula 2.0 kg (P10 - P11) 6.22 Rekordjakten09#2 Sollentuna/E 21/9
Slägga 2.0 kg (P11 - ) 11.14 Rekordjakten09#2 Sollentuna/E 21/9
Spjut 400 g (P13 - P12) 13.34 Rekordjakten09#2 Sollentuna/E 21/9
Antal starter: 10
Magnus Ingvarsson 70
6h3 100m 13.59 0,0 VSM Huddinge 16/8
7 100m 14.18 -4,0 VDM Sätra 18/5
7 200m 28.35 -1,0 VDM Sätra 19/5
7h3 Medvind/okänd vind 27.87w 3,3 VSM Huddinge 17/8
4 Längd 5.00 1,2 VSM Huddinge 17/8
1 Längd 5.01 0,6 VDM Sätra 19/5
10 Kula 8.48 VSM Huddinge 16/8
16 Diskus 20.42 VSM Huddinge 16/8
2 Vikt 8.99 Nynässpelen Nynäshamn 31/8
Antal starter: 9
Agnes Ivarsson 11
22 Medvind/okänd vind 1.90 Turebergskampen 12/5
12 Kula 2.0 kg (F13 - F12) 2.82 Turebergskampen 12/5
Antal starter: 2
Sara Ivarsson 08
4h3 60m 9.69 1,1 Uppsalaspelen 17/8
5h1 60m 9.85 -0,5 Brommaspelen 8/9
4h5 Medvind/okänd vind 9.53w 2,2 SAYO 8/6
3 600m 2:07.45 Uppsalaspelen 17/8
6 600m 2:08.96 SAYO 8/6
10 600m 2:08.77 Brommaspelen 8/9
9 Höjd 1.15 Brommaspelen 8/9
5 Höjd 1.21 Uppsalaspelen 17/8
3 Höjd 1.26 SAYO 8/6
12 Längd med zon 3.67 -2,3 SAYO 9/6
7 Längd med zon 3.74 -0,4 Brommaspelen 8/9
7 Längd med zon 3.82 1,7 Uppsalaspelen 17/8
4 Kula 2.0 kg (F13 - F12) 7.02 Uppsalaspelen 17/8
4 Kula 2.0 kg (F13 - F12) 7.11 SAYO 9/6
Antal starter: 14
Esther Jansson 12
22 Medvind/okänd vind 13.59 Turebergskampen 12/5
31 Medvind/okänd vind 1.40 Turebergskampen 12/5
Antal starter: 2
Oskar Jensen 12
19 Medvind/okänd vind 14.82 Turebergskampen 12/5
19 Medvind/okänd vind 1.88 Turebergskampen 12/5
19 Kula 2.0 kg (P10 - P11) 2.83 Turebergskampen 12/5
Antal starter: 3
Alva Jobson Orrmo 06
8h1 60m 9.32 1,9 Surbullespelen Norrköping 24/8
3h1 60m 9.44 -2,3 Björknässpelen  14/9
34 60m 9.61 0,5 Stockholmskampen 4 Stockholm/E 22/9
2af 200m 31.28 0,4 Surbullespelen Norrköping 25/8
17 Längd med zon 3.89 0,9 Surbullespelen Norrköping 24/8
4 Tresteg med zon 8.87 0,4 Björknässpelen  14/9
7 Diskus 0.6 kg (F13 - F12) 19.06 Surbullespelen Norrköping 24/8
4 Diskus 0.6 kg (F13 - F12) 19.82 Björknässpelen  14/9
Antal starter: 8
Alice Johansson 12
13 Medvind/okänd vind 13.00 Turebergskampen 12/5
16 Medvind/okänd vind 2.12 Turebergskampen 12/5
5 Kula 2.0 kg (F13 - F12) 4.25 Turebergskampen 12/5
Antal starter: 3
Emil Johansson 02
2 100m 10.69 0,4 USM Göteborg/S 9/8
1f7 100m 10.72 1,2 Skararacet 6/6
2 100m 10.75 1,0 Lag-USM Uppsala 18/8
1h7 100m 10.83 1,9 Skararacet 6/6
3f1 100m 10.85 1,9 Världsungdomsspelen Göteborg/U 29/6
2 100m 10.94 1,8 SAYO 8/6
2 100m 11.00 0,9 Svealandsserien Sollentuna 8/9
2 100m 11.01 -1,3 Huddingespelen 14/6
1h3 100m 11.10 0,9 Världsungdomsspelen Göteborg/U 29/6
1 100m 11.15 -0,7 Danderyds Ungdomsspel 19/5
1h3 100m 11.18 1,3 SAYO 8/6
1h2 100m 11.25 -1,7 USM Göteborg/S 9/8
1h1 100m 11.26 -0,9 Danderyds Ungdomsspel 19/5
1h1 100m 11.47 -1,7 Huddingespelen 14/6
1 200m 21.49 -0,7 USM Göteborg/S 11/8
1 200m 21.49 Finnkampen Stockholm/S 25/8
1 200m 21.96 0,1 Svealandsserien Sollentuna 8/9
1h2 200m 22.00 1,3 USM Göteborg/S 10/8
2 200m 22.11 0,0 Danderyds Ungdomsspel 19/5
6 Medvind/okänd vind 21.72w 2,2 Skararacet 6/6
1 400m 47.69 EYOF Baku AZE 25/7
1h2 400m 47.73 EYOF Baku AZE 23/7
3 400m 47.81 SM Karlstad 31/8
3 400m 47.93 Världsungdomsspelen Göteborg/U 29/6
5 400m 48.15 Bauhausgalans förtävling 30/5
5 400m 48.68 Sollentuna GP 18/6
2h2 400m 49.14 SM Karlstad 30/8
1 400m 50.35 Lag-USM Uppsala 18/8
3 110m häck 91.4 cm (P17) 15.09 0,6 Huddingespelen 16/6
Antal starter: 29
Hugo Johansson 10
17 Medvind/okänd vind 11.88 Turebergskampen 12/5
17 Medvind/okänd vind 2.46 Turebergskampen 12/5
11 Kula 2.0 kg (P10 - P11) 4.81 Turebergskampen 12/5
Antal starter: 3
Valter Johansson 08
6h1 60m 10.34 1,5 SAYO 8/6
Antal starter: 1
Lara Johnsson 05
2h2 80m 11.12 1,0 SAYO 8/6
6h2 80m 11.59 0,0 Svealandsmästerskapen Västerås 14/9
7 80m häck 76.2 cm (F15 - F14) 13.64 1,6 SAYO 9/6
20 80m häck 76.2 cm (F15 - F14) 14.18 0,0 Kraftmätningen kval Bålsta 6/6
82 80m häck 76.2 cm (F15 - F14) 15.89 0,1 Kraftmätningen Täby 24/8
4h1 Medvind/okänd vind 14.03w 3,2 SAYO 9/6
4h3 Medvind/okänd vind 14.54w 3,8 Svealandsmästerskapen Västerås 15/9
Höjd 1.37 Kraftmätningen Täby 24/8
11 Höjd 1.41 Kraftmätningen kval Bålsta 6/6
4 Längd 4.63 -0,4 SAYO 8/6
12 Längd 4.63 1,1 Kraftmätningen kval Bålsta 6/6
Längd 4.74 2,0 Kraftmätningen Täby 25/8
10 Kula 3.0 kg (F17 - F14) 8.19 SAYO 8/6
18 Kula 3.0 kg (F17 - F14) 8.29 Kraftmätningen kval Bålsta 6/6
52 Kula 3.0 kg (F17 - F14) 8.46 Kraftmätningen Täby 24/8
Spjut 500 g (F17 - F14) 15.46 Kraftmätningen Täby 25/8
29 Spjut 500 g (F17 - F14) 16.33 Kraftmätningen kval Bålsta 6/6
Antal starter: 17
William Jonsson 11
19 Medvind/okänd vind 14.09 Turebergskampen 12/5
22 Medvind/okänd vind 2.00 Turebergskampen 12/5
13 Kula 2.0 kg (P10 - P11) 3.21 Turebergskampen 12/5
Antal starter: 3
Abigail Jöfelt 09
4h2 60m 10.30 1,1 Surbullespelen Norrköping 24/8
5h1 600m 2:28.24 Surbullespelen Norrköping 24/8
22 Längd med zon 2.91 1,3 Surbullespelen Norrköping 24/8
14 Boll 13.26 Surbullespelen Norrköping 24/8
Antal starter: 4
Elsa Kagevik 06
1h4 60m 8.19 1,3 UDM Trollbäcken 31/8
4 60m 8.31 1,5 Svealandsmästerskapen Västerås 14/9
2 60m 8.33 -0,2 UDM Trollbäcken 31/8
1h4 60m 8.40 1,1 Svealandsmästerskapen Västerås 14/9
2 60m 8.46 1,7 Surbullespelen Norrköping 24/8
1h1 60m 8.48 1,0 Världsungdomsspelen Göteborg/U 29/6
1h6 60m 8.50 1,1 SAYO 8/6
1h3 60m 8.52 1,6 Surbullespelen Norrköping 24/8
8f2 60m 8.60 0,7 Världsungdomsspelen Göteborg/U 29/6
4 60m 8.65 -1,9 Stockholmskampen 4 Stockholm/E 22/9
1h3 60m 8.66 -1,8 Huddingespelen 15/6
2 60m 8.66 0,5 Tjejerna Kväll Sätra 14/8
2 60m 8.68 -1,0 Huddingespelen 15/6
1h1 60m 8.69 0,1 Täby Open 12/5
2h2 60m 8.72 0,6 Tjejerna Kväll Sätra 14/8
4 60m 8.75 -1,1 Täby Open 12/5
7 Medvind/okänd vind 8.51w 2,7 SAYO 8/6
5h2 100m 14.07 -1,9 Friidrottskväll Stockholm/S 31/7
2 200m 27.19 0,0 UDM Trollbäcken 1/9
2 200m 27.73 -0,7 Huddingespelen 16/6
21 200m 27.82 0,7 Världsungdomsspelen Göteborg/U 30/6
2cf 200m 28.04 1,4 Surbullespelen Norrköping 25/8
5 200m 28.93 -2,0 Täby Open 11/5
1h1 Medvind/okänd vind 27.05w 6,0 Svealandsmästerskapen Västerås 15/9
2 Medvind/okänd vind 27.66w 2,9 Svealandsmästerskapen Västerås 15/9
6af Medvind/okänd vind 27.83w 4,3 SAYO 9/6
8 400m 66.89 Friidrottskväll Stockholm/S 31/7
10 600m 1:44.23 Världsungdomsspelen Göteborg/U 28/6
5 600m 1:44.91 Svealandsmästerskapen Västerås 14/9
3 600m 1:45.67 UDM Trollbäcken 31/8
4 600m 1:47.57 Stockholmskampen 2 Hässelby 22/5
3 600m 1:48.27 Huddingespelen 15/6
1 600m 1:48.89 Surbullespelen Norrköping 24/8
3 600m 1:50.30 Täby Open 12/5
5 600m 1:51.08 SAYO 8/6
5 1500m 5:35.45 UDM Trollbäcken 1/9
34 1500m 5:40.50 Världsungdomsspelen Göteborg/U 29/6
3h6 60m häck 68.6 cm (F13 - F12) 10.34 -0,2 Världsungdomsspelen Göteborg/U 28/6
6 60m häck 68.6 cm (F13 - F12) 10.67 1,0 Surbullespelen Norrköping 25/8
9 60m häck 68.6 cm (F13 - F12) 10.92 -0,6 Täby Open 11/5
7 60m häck 68.6 cm (F13 - F12) 11.04 0,7 Tjejerna Kväll Sätra 14/8
3h2 60m häck 68.6 cm (F13 - F12) 11.85 -0,2 Surbullespelen Norrköping 25/8
3h2 Medvind/okänd vind 10.20w 2,8 SAYO 9/6
8 Medvind/okänd vind 10.35w 5,0 SAYO 9/6
7 200m häck 68.6 cm 5 häckar 31.21 1,0 Svealandsmästerskapen Västerås 14/9
6 200m häck 68.6 cm 5 häckar 31.60 -0,5 UDM Trollbäcken 31/8
3 200m häck 68.6 cm 5 häckar 32.06 -0,2 Surbullespelen Norrköping 24/8
1 Medvind/okänd vind 32.14 Stockholmskampen 3 Lidingö 5/9
1 200m häck 68.6 cm 5 häckar 32.98 -1,5 Huddingespelen 14/6
2 800m hinder 2:43.41 Stockholmskampen 4 Stockholm/E 22/9
23 Höjd 1.23 Stockholmskampen 4 Stockholm/E 22/9
10 Höjd 1.30 Täby Open 12/5
10 Höjd 1.34 Huddingespelen 15/6
5 Höjd 1.44 Surbullespelen Norrköping 24/8
3 Stav 1.70 Surbullespelen Norrköping 24/8
9 Längd med zon 4.32 0,0 Täby Open 11/5
Längd med zon 4.35 1,2 SAYO 9/6
8 Längd med zon 4.42 0,9 Surbullespelen Norrköping 24/8
20q2 Längd med zon 4.52 0,0 Världsungdomsspelen Göteborg/U 29/6
17 Medvind/okänd vind 4.49w 2,2 SAYO 9/6
4 Medvind/okänd vind 4.59w 2,4 Tjejerna Kväll Sätra 14/8
9 Tresteg med zon 9.06 -0,9 Huddingespelen 15/6
11 Tresteg med zon 9.12 0,3 Surbullespelen Norrköping 24/8
13 Medvind/okänd vind 8.94 Stockholmskampen 3 Lidingö 5/9
6 Kula 2.0 kg (F13 - F12) 8.53 Tjejerna Kväll Sätra 14/8
12 Kula 2.0 kg (F13 - F12) 8.54 Huddingespelen 15/6
18 Kula 2.0 kg (F13 - F12) 8.60 SAYO 8/6
9 Kula 2.0 kg (F13 - F12) 9.05 Täby Open 11/5
3 Diskus 0.6 kg (F13 - F12) 22.64 Stockholmskampen 3 Lidingö 5/9
4 Diskus 0.6 kg (F13 - F12) 23.33 Surbullespelen Norrköping 24/8
8 Slägga 2.0 kg (F13 - F12) 24.24 Stockholmskampen 2 Hässelby 22/5
10 Spjut 400 g (F13 - F12) 20.04 SAYO 8/6
5 Spjut 400 g (F13 - F12) 20.69 Huddingespelen 15/6
7 Spjut 400 g (F13 - F12) 22.74 Surbullespelen Norrköping 24/8
6 Spjut 400 g (F13 - F12) 24.89 Stockholmskampen 4 Stockholm/E 22/9
4 Terräng 7:52 Terräng-DM Hammarbyhöjden 5/10
Antal starter: 76
Freja Kagevik 09
4h1 60m 10.32 0,4 Täby Open 11/5
6h2 60m 10.55 1,1 Surbullespelen Norrköping 24/8
2 60m 11.42 0,2 Tjejerna Kväll Sätra 14/8
5cf 200m 35.23 0,8 Surbullespelen Norrköping 25/8
1h2 600m 2:08.59 Surbullespelen Norrköping 24/8
4 800m 3:09.46 Tjejerna Kväll Sätra 14/8
6 Höjd 0.92 Tjejerna Kväll Sätra 14/8
4 Höjd 1.10 Täby Open 12/5
Längd med zon 3.00 1,6 Surbullespelen Norrköping 24/8
6 Längd med zon 3.45 -1,8 Täby Open 11/5
3 Medvind/okänd vind 2.70 Tjejerna Kväll Sätra 14/8
13 Medvind/okänd vind 3.27w 2,3 Surbullespelen Norrköping 24/8
7 Kula 2.0 kg (F13 - F12) 5.13 Täby Open 12/5
Kula 2.0 kg (F13 - F12) 5.64 Rekordjakten09#2 Sollentuna/E 21/9
3 Kula 2.0 kg (F13 - F12) 5.79 Tjejerna Kväll Sätra 14/8
Slägga 2.0 kg (F13 - F12) 11.69 Rekordjakten09#2 Sollentuna/E 21/9
Spjut 400 g (F13 - F12) 7.17 Rekordjakten09#2 Sollentuna/E 21/9
10 Boll 15.07 Surbullespelen Norrköping 24/8
Antal starter: 18
Agnes Karlsson 11
20 Medvind/okänd vind 13.00 Turebergskampen 12/5
Antal starter: 1
Arvid Karlsson 08
2 600m 1:56.33 Danderyds Ungdomsspel 19/5
2 600m 1:57.83 SAYO 8/6
Antal starter: 2
Marie Karlsson 72
7 400m 78.52 VSM Huddinge 18/8
6 800m 3:03.15 VSM Huddinge 16/8
9 Längd 3.41 0,0 VSM Huddinge 16/8
7 Längd 3.75 0,0 Surbullespelen Norrköping 24/8
7 Kula 6.80 VSM Huddinge 18/8
2 Kula 7.15 Surbullespelen Norrköping 24/8
Diskus 17.19 Veckans gren Lidingö 9/10
Spjut 11.20 Veckans gren Lidingö 9/10
Antal starter: 8
Patrik Karlsson 62
1 1500m 4:54.91 VDM Sätra 18/5
18 1500m 4:55.46 VEM Venedig ITA 5/9
2 1500m 4:59.97 VSM Huddinge 17/8
1 5000m 17:54.60 VDM Sätra 19/5
1 5000m 17:57.38 VSM Huddinge 16/8
12 5000m 18:20.01 VEM Venedig ITA 13/9
11 10000m 36:48.26 Arenamilen Vallentuna 15/5
2 10000m 37:52.04 VSM Huddinge 18/8
7 10 km väg 36:14.00 IVVM Torun POL 27/3
71 10 km väg 37:58.00 SM 10 km Stockholm 13/9
4 10 km väg 38:20.00 VEM Venedig ITA 15/9
13 Halvmarathon 1:22:44 IVVM Torun POL 30/3
4 Halvmarathon 1:23:31 VSM halvmarathon Skövdeloppet  13/4
1748 Marathon 3:29:55 Stockholm Marathon 1/6
Antal starter: 14
Thea Karlsson 10
26 Medvind/okänd vind 13.51 Turebergskampen 12/5
15 Medvind/okänd vind 2.50 Turebergskampen 12/5
20 Kula 2.0 kg (F13 - F12) 3.15 Turebergskampen 12/5
Antal starter: 3
Tove Karlsson 03
2 800m 2:20.15 Täby Open 12/5
2 800m 2:23.47 Danderyds Ungdomsspel 19/5
  Stafett 3x800m sträcktid 2:24.97 Stafett-SM Stockholm/S 26/5
Antal starter: 3
Jonathan Karnebäck 11
12 Medvind/okänd vind 12.46 Turebergskampen 12/5
9 Medvind/okänd vind 2.57 Turebergskampen 12/5
10 Kula 2.0 kg (P10 - P11) 3.44 Turebergskampen 12/5
Antal starter: 3
Ulla Karnebäck 53
1 100m 15.83 1,7 VSM Huddinge 16/8
1 100m 16.52 -2,3 VDM Sätra 18/5
1 200m 33.22 1,5 VSM Huddinge 17/8
1 200m 34.00 -2,1 VDM Sätra 19/5
200m 34.23 -2,3 VEM Venedig ITA 5/9
3 400m 74.59 VEM Venedig ITA 9/9
2h1 400m 76.12 VEM Venedig ITA 8/9
1 400m 76.39 VSM Huddinge 18/8
1 400m 76.63 VDM Sätra 18/5
2 800m 2:54.81 VEM Venedig ITA 13/9
1 800m 2:59.45 VSM Huddinge 16/8
800m 3:01.21 VSM Mångkamp Köping 24/8
800m 3:04.95 VEM Venedig ITA 6/9
1 80m häck 68.6 cm (K60 - ) 15.58 1,2 VEM Venedig ITA 12/9
80m häck 68.6 cm (K60 - ) 16.21 0,0 VEM Venedig ITA 5/9
1 80m häck 68.6 cm (K60 - ) 16.39 1,0 VSM Huddinge 18/8
80m häck 68.6 cm (K60 - ) 16.48 0,8 VSM Mångkamp Köping 24/8
1 300m häck 68.6 cm (K60 - ) 62.91 VEM Venedig ITA 7/9
1 300m häck 68.6 cm (K60 - ) 62.97 VSM Huddinge 16/8
Höjd 1.09 VSM Mångkamp Köping 24/8
Höjd 1.09 VEM Venedig ITA 5/9
Längd 3.34 0,0 VSM Mångkamp Köping 24/8
Längd 3.39 -0,9 VEM Venedig ITA 6/9
1 Längd 3.65 0,3 VDM Sätra 19/5
3 Längd 3.73 1,2 VEM Venedig ITA 11/9
1 Medvind/okänd vind 3.63 VSM Huddinge 16/8
Kula 3.0 kg (K50 - ) 6.60 VEM Venedig ITA 5/9
Kula 3.0 kg (K50 - ) 6.91 VSM Mångkamp Köping 24/8
2 Kula 3.0 kg (K50 - ) 6.94 VSM Huddinge 18/8
Spjut 500 g (K50 - K60) 11.59 VEM Venedig ITA 6/9
1 Femkamp 3757 VSM Mångkamp Köping 24/8
1 Sjukamp (K65) 4860 VEM Venedig ITA 5-6/9
Antal starter: 32
Valter Kjellberg 04
1 80m 10.47 1,4 Kvantumspelen Bålsta 7/9
5 300m 42.17 Uppsalaspelen 17/8
2 800m 2:10.08 Brommaspelen 8/9
5h1 800m 2:13.61 USM Trollhättan 9/8
11 800m 2:13.70 Kraftmätningen Täby 25/8
6 800m 2:14.14 Huddingespelen 15/6
6 800m 2:17.94 Täby Open 12/5
12 800m 2:26.09 Kraftmätningen kval Bålsta 6/6
2 2000m 6:51.38 Uppsalaspelen 17/8
43 80m häck 84.0 cm (P15 - P14) 13.03 -1,1 Kraftmätningen Täby 24/8
17 80m häck 84.0 cm (P15 - P14) 13.67 0,0 Kraftmätningen kval Bålsta 6/6
5 1500m hinder 5:02.78 USM Trollhättan 11/8
2 1500m hinder 5:10.34 Huddingespelen 14/6
3 Höjd 1.50 Danderyds Ungdomsspel 19/5
6 Höjd 1.55 Täby Open 11/5
1 Höjd 1.59 Kvantumspelen Bålsta 7/9
7 Höjd 1.61 Huddingespelen 14/6
9 Höjd 1.61 Kraftmätningen kval Bålsta 6/6
3 Höjd 1.63 Uppsalaspelen 16/8
7 Höjd 1.63 SAYO 9/6
Höjd 1.67 Kraftmätningen Täby 25/8
8 Höjd 1.70 USM Trollhättan 10/8
Längd 4.94 1,3 Uppsalaspelen 17/8
2 Längd 4.97 -1,2 Danderyds Ungdomsspel 19/5
22 Längd 5.07 0,0 Kraftmätningen kval Bålsta 6/6
17 Längd 5.10 -1,2 SAYO 8/6
49 Längd 5.25 1,1 Kraftmätningen Täby 24/8
1 Längd 5.37 1,3 Kvantumspelen Bålsta 7/9
8 Medvind/okänd vind 5.26w 2,6 Uppsalaspelen 17/8
18 Spjut 600 g (P15 - P14) 25.49 Kraftmätningen kval Bålsta 6/6
54 Spjut 600g (P15 - P14) 26.09 Kraftmätningen Täby 24/8
  Stafett 3x800m sträcktid 2:20.58 Stafett-SM Stockholm/S 26/5
Antal starter: 32
Vera Kjellgren 08
6h4 60m 10.18 0,3 SAYO 8/6
4h3 60m 10.31 0,0 Surbullespelen Norrköping 24/8
14 Höjd 1.05 Surbullespelen Norrköping 24/8
5 Höjd 1.17 SAYO 8/6
20 Längd med zon 3.17 0,0 Surbullespelen Norrköping 24/8
17 Längd med zon 3.38 -2,1 SAYO 9/6
13 Kula 2.0 kg (F13 - F12) 6.36 Surbullespelen Norrköping 24/8
9 Kula 2.0 kg (F13 - F12) 6.37 SAYO 9/6
12 Boll 15.73 Surbullespelen Norrköping 24/8
Antal starter: 9
Alice Klouda 11
5h1 Medvind/okänd vind 11.00 4H-spelen Norrtälje 18/5
4f2 600m 2:31.61 4H-spelen Norrtälje 18/5
8 Medvind/okänd vind 2.74 4H-spelen Norrtälje 18/5
13 Kula 2.0 kg (F13 - F12) 3.33 4H-spelen Norrtälje 18/5
Antal starter: 4
Zara Klouda 07
24 60m 9.36 0,1 Stockholmskampen 4 Stockholm/E 22/9
3 600m 1:50.06 Stockholmskampen 3 Lidingö 5/9
3f2 600m 1:51.03 4H-spelen Norrtälje 18/5
4 800m hinder 2:51.08 Stockholmskampen 4 Stockholm/E 22/9
5 Stav 1.88 Stockholmskampen 4 Stockholm/E 22/9
6 Medvind/okänd vind 4.20 4H-spelen Norrtälje 18/5
15 Medvind/okänd vind 8.25 Stockholmskampen 2 Hässelby 22/5
16 Diskus 0.6 kg (F13 - F12) 14.26 Stockholmskampen 2 Hässelby 22/5
33 Slägga 2.0 kg (F13 - F12) 16.85 Stockholmskampen 4 Stockholm/E 22/9
21 Spjut 400 g (F13 - F12) 12.59 Stockholmskampen 3 Lidingö 5/9
Antal starter: 10
Liam Knutsson 09
12 600m 2:20.84 SAYO 8/6
19 Längd med zon 2.95 -0,4 SAYO 9/6
Antal starter: 2
Ida Korpela Gustafsson 12
19 Medvind/okänd vind 13.34 Turebergskampen 12/5
19 Medvind/okänd vind 2.05 Turebergskampen 12/5
3 Kula 2.0 kg (F13 - F12) 4.37 Turebergskampen 12/5
Antal starter: 3
Ester Korzuk 11
21 Medvind/okänd vind 13.10 Turebergskampen 12/5
14 Medvind/okänd vind 2.39 Turebergskampen 12/5
Antal starter: 2
Julia Kristofferson 12
12 Medvind/okänd vind 12.93 Turebergskampen 12/5
9 Medvind/okänd vind 2.36 Turebergskampen 12/5
14 Kula 2.0 kg (F13 - F12) 3.45 Turebergskampen 12/5
Antal starter: 3
Anton Kruse 10
3h2 60m 11.02 0,0 Björknässpelen  14/9
4h1 60m 11.37 -0,5 Danderyds Ungdomsspel 19/5
9 Medvind/okänd vind 11.19 Turebergskampen 12/5
23 Medvind/okänd vind 2.79 Björknässpelen  14/9
15 Medvind/okänd vind 2.81 Danderyds Ungdomsspel 19/5
6 Medvind/okänd vind 2.98 Turebergskampen 12/5
5 Kula 2.0 kg (P10 - P11) 5.59 Danderyds Ungdomsspel 19/5
4 Kula 2.0 kg (P10 - P11) 5.63 Turebergskampen 12/5
8 Visselspjut 22.48 Björknässpelen  14/9
Antal starter: 9
Oskar Kruse 06
6 Kula 3.0 kg (P13 - P12) 8.22 SAYO 8/6
3 Kula 3.0 kg (P13 - P12) 8.55 Uppsalaspelen 17/8
8 Kula 3.0 kg (P13 - P12) 9.08 UDM Trollbäcken 31/8
2 Diskus 0.6 kg (P13 - P12) 28.31 Stockholmskampen 3 Lidingö 5/9
2 Diskus 0.6 kg (P13 - P12) 30.31 Uppsalaspelen 17/8
2 Diskus 0.6 kg (P13 - P12) 31.78 Björknässpelen  14/9
2 Spjut 400 g (P13 - P12) 19.65 Björknässpelen  14/9
11 Spjut 400 g (P13 - P12) 21.34 SAYO 8/6
Antal starter: 8
Mindy Kubin 12
30 Medvind/okänd vind 15.31 Turebergskampen 12/5
25 Medvind/okänd vind 1.83 Turebergskampen 12/5
6 Kula 2.0 kg (F13 - F12) 3.79 Turebergskampen 12/5
Antal starter: 3
Oskar Kumlin 11
11 Medvind/okänd vind 12.46 Turebergskampen 12/5
11 Medvind/okänd vind 2.54 Turebergskampen 12/5
16 Kula 2.0 kg (P10 - P11) 3.06 Turebergskampen 12/5
Antal starter: 3
Thomas Kvarnehag 84
24 800m 2:23.39 Westinghouse Gurkspel Västerås 3/8
7 800m 2:24.53 VSM Huddinge 16/8
5 1500m 4:53.53 VSM Huddinge 17/8
30 1500m 4:55.86 Westinghouse Gurkspel Västerås 4/8
8 1500m 4:57.14 Huddingespelen 16/6
6cf 1500m 4:59.02 Sommarspelen Stockholm/S 20/8
4 1500m 5:06.23 Tyresö Veteranspel 6/6
17 1500m 5:08.37 Hammarby sommarspel Stockholm/E 30/7
15 3000m 10:54.09 Viking Line Spelen Huddinge 27/8
1 3000m 11:04.60 Nynässpelen Nynäshamn 31/8
5 3000m 11:09.90 Svealandsserien Sollentuna 8/9
98 10 km väg 44:58.00 SM 10 km Stockholm 13/9
2030 Halvmarathon 1:44:23 Ramboll Stockholm Halvmarathon 7/9
Antal starter: 13
Gustav Källström 06
1h2 60m 8.36 -0,4 Brommaspelen 8/9
2 60m 8.40 -0,5 Brommaspelen 8/9
2 60m 8.47 -0,2 Stockholmskampen 4 Stockholm/E 22/9
4 Medvind/okänd vind 32.27 Stockholmskampen 3 Lidingö 5/9
10 800m hinder 2:53.71 Stockholmskampen 4 Stockholm/E 22/9
1 Höjd 1.56 Brommaspelen 8/9
1 Höjd 1.59 Stockholmskampen 4 Stockholm/E 22/9
3 Längd med zon 5.00 -0,3 Brommaspelen 8/9
3 Medvind/okänd vind 10.25 Stockholmskampen 3 Lidingö 5/9
7 Diskus 0.6 kg (P13 - P12) 22.60 Stockholmskampen 3 Lidingö 5/9
Antal starter: 10
Vincent Källström 06
8af Medvind/okänd vind 30.35w 2,4 SAYO 9/6
12 Medvind/okänd vind 4.14w 3,0 SAYO 9/6
12 Kula 3.0 kg (P13 - P12) 6.00 SAYO 8/6
15 Spjut 400 g (P13 - P12) 19.75 SAYO 8/6
Antal starter: 4
Nelly Körling 03
5cf 200m 31.71 2,0 SAYO 9/6
Antal starter: 1
Freja Lagander 07
6h1 Medvind/okänd vind 10.49 4H-spelen Norrtälje 18/5
24 Medvind/okänd vind 3.32 4H-spelen Norrtälje 18/5
9 Kula 2.0 kg (F13 - F12) 6.79 4H-spelen Norrtälje 18/5
13 Kula 2.0 kg (F13 - F12) 7.07 SAYO 8/6
Antal starter: 4
Wilma Lagander 12
1 Medvind/okänd vind 11.08 4H-spelen Norrtälje 18/5
2 Medvind/okänd vind 11.66 Turebergskampen 12/5
6f2 600m 2:36.47 4H-spelen Norrtälje 18/5
1 Medvind/okänd vind 2.38 4H-spelen Norrtälje 18/5
5 Medvind/okänd vind 2.45 Turebergskampen 12/5
8 Kula 2.0 kg (F13 - F12) 3.44 4H-spelen Norrtälje 18/5
10 Kula 2.0 kg (F13 - F12) 3.58 Turebergskampen 12/5
Antal starter: 7
Ted Lagerström 07
5 Terräng 7:49 Terräng-DM Hammarbyhöjden 5/10
Antal starter: 1
Benjamin Lantto 12
3 Medvind/okänd vind 11.63 Turebergskampen 12/5
3 Medvind/okänd vind 2.50 Turebergskampen 12/5
10 Kula 2.0 kg (P10 - P11) 3.78 Turebergskampen 12/5
Antal starter: 3
Melker Larm 07
3cf 200m 30.80 1,2 Surbullespelen Norrköping 25/8
9 600m 1:51.67 Stockholmskampen 3 Lidingö 5/9
3 600m 1:51.92 Surbullespelen Norrköping 24/8
4 60m häck 76.2 cm (P13 - P12) 11.30 1,6 Surbullespelen Norrköping 25/8
2h1 60m häck 76.2 cm (P13 - P12) 11.66 1,2 Surbullespelen Norrköping 25/8
7 Längd med zon 4.07 1,0 Surbullespelen Norrköping 24/8
15 Medvind/okänd vind 8.52 Stockholmskampen 2 Hässelby 22/5
22 Diskus 0.6 kg (P13 - P12) 16.34 Stockholmskampen 2 Hässelby 22/5
12 Spjut 400 g (P13 - P12) 21.72 Stockholmskampen 3 Lidingö 5/9
Antal starter: 9
Evelina Larsson 07
3h1 60m 9.02 -0,2 UDM Trollbäcken 31/8
3h4 60m 9.11 -1,4 Huddingespelen 15/6
4h2 60m 9.16 -0,1 Brommaspelen 8/9
5h3 60m 9.16 0,6 Tjejerna Kväll Sätra 14/8
17 60m 9.23 0,1 Stockholmskampen 4 Stockholm/E 22/9
9 60m 9.28 -1,8 UDM Trollbäcken 31/8
1 Medvind/okänd vind 8.95 Sundbybergs Ungdomsspel 25/5
3h1 60m häck 68.6 cm (F13 - F12) 11.83 -1,0 UDM Trollbäcken 1/9
6 60m häck 68.6 cm (F13 - F12) 12.46 -0,8 UDM Trollbäcken 1/9
16 Höjd 1.15 Huddingespelen 16/6
2 Höjd 1.20 Sundbybergs Ungdomsspel 25/5
13 Höjd 1.20 Brommaspelen 8/9
9 Stav 1.58 Stockholmskampen 4 Stockholm/E 22/9
31 Längd med zon 2.78 0,7 Brommaspelen 8/9
2 Längd med zon 3.92 -1,1 Sundbybergs Ungdomsspel 25/5
15 Längd med zon 3.94 0,9 Tjejerna Kväll Sätra 14/8
13 Längd med zon 4.03 1,3 UDM Trollbäcken 31/8
14 Längd med zon 4.03 0,9 Huddingespelen 15/6
5 Tresteg med zon 8.67 0,7 Huddingespelen 16/6
8 Tresteg med zon 8.70 0,9 UDM Trollbäcken 1/9
10 Medvind/okänd vind 8.44 Stockholmskampen 2 Hässelby 22/5
11 Kula 2.0 kg (F13 - F12) 7.09 Huddingespelen 16/6
12 Kula 2.0 kg (F13 - F12) 7.21 UDM Trollbäcken 31/8
13 Kula 2.0 kg (F13 - F12) 7.37 Tjejerna Kväll Sätra 14/8
9 Diskus 0.6 kg (F13 - F12) 14.87 Stockholmskampen 2 Hässelby 22/5
10 Diskus 0.6 kg (F13 - F12) 15.93 Huddingespelen 15/6
3 Diskus 0.6 kg (F13 - F12) 21.31 Huddingespelen 15/6
34 Slägga 2.0 kg (F13 - F12) 16.55 Stockholmskampen 4 Stockholm/E 22/9
7 Spjut 400 g (F13 - F12) 19.78 Brommaspelen 8/9
3 Spjut 400 g (F13 - F12) 21.00 Stockholmskampen 3 Lidingö 5/9
6 Spjut 400 g (F13 - F12) 21.19 UDM Trollbäcken 1/9
Antal starter: 31
Linnéa Larsson Huusko 97
Kula 9.41 Gott & blandat + Castorama Sollentuna/E 14/9
Diskus 30.19 Gott & blandat + Castorama Sollentuna/E 14/9
Slägga 41.09 Gott & blandat + Castorama Sollentuna/E 14/9
Spjut 18.17 Gott & blandat + Castorama Sollentuna/E 14/9
Antal starter: 4
Frans Leander 07
12 Höjd 1.10 4H-spelen Norrtälje 18/5
22 Medvind/okänd vind 2.91 4H-spelen Norrtälje 18/5
12 Kula 3.0 kg (P13 - P12) 6.25 4H-spelen Norrtälje 18/5
Antal starter: 3
Joel Lellky 09
5h3 60m 10.25 0,5 Surbullespelen Norrköping 24/8
4h1 60m 10.27 0,4 Danderyds Ungdomsspel 19/5
5h3 60m 10.43 1,3 SAYO 8/6
6af 200m 36.88 -1,1 Surbullespelen Norrköping 25/8
6h2 600m 2:16.71 Surbullespelen Norrköping 24/8
6 600m 2:17.18 Danderyds Ungdomsspel 19/5
11 600m 2:20.51 SAYO 8/6
15 Medvind/okänd vind 2.90 Danderyds Ungdomsspel 19/5
4 Boll 25.37 Surbullespelen Norrköping 24/8
Antal starter: 9
Jakob Lennermark 07
2h2 60m 8.97 0,4 Surbullespelen Norrköping 24/8
3h4 60m 9.07 0,0 SAYO 8/6
5 60m 9.13 0,7 Surbullespelen Norrköping 24/8
11 60m 9.24 0,7 Stockholmskampen 4 Stockholm/E 22/9
1bf 200m 29.68 1,6 Surbullespelen Norrköping 25/8
1 600m 1:47.73 Stockholmskampen 3 Lidingö 5/9
1 600m 1:49.25 Surbullespelen Norrköping 24/8
4 600m 1:49.97 Huddingespelen 15/6
3 60m häck 76.2 cm (P13 - P12) 11.08 1,6 Surbullespelen Norrköping 25/8
2h2 60m häck 76.2 cm (P13 - P12) 11.83 0,0 Surbullespelen Norrköping 25/8
3 800m hinder 2:47.33 Stockholmskampen 4 Stockholm/E 22/9
9 Stav 1.73 Stockholmskampen 4 Stockholm/E 22/9
6 Längd med zon 4.16 0,0 Surbullespelen Norrköping 24/8
15 Diskus 0.6 kg (P13 - P12) 16.99 Stockholmskampen 2 Hässelby 22/5
12 Slägga 3.0 kg (P13 - P12) 20.45 Stockholmskampen 4 Stockholm/E 22/9
19 Spjut 400 g (P13 - P12) 18.29 Stockholmskampen 3 Lidingö 5/9
Antal starter: 16
Albert Levin 10
6h1 60m 12.13 -0,5 Danderyds Ungdomsspel 19/5
13 Medvind/okänd vind 2.73 Turebergskampen 12/5
13 Medvind/okänd vind 2.83 Danderyds Ungdomsspel 19/5
10 Kula 2.0 kg (P10 - P11) 4.35 Danderyds Ungdomsspel 19/5
Antal starter: 4
Frans Levin 07
5h4 60m 9.18 0,0 SAYO 8/6
Antal starter: 1
Måns Lidman 09
2 600m 1:56.61 Brommaspelen 8/9
1 600m 1:57.37 Täby Open 12/5
14 Längd med zon 3.45 -1,0 Brommaspelen 8/9
Antal starter: 3
Joline Lidström 09
5 Kula 2.0 kg (F13 - F12) 5.22 SAYO 9/6
Antal starter: 1
Hugo Liljegren 03
4h5 100m 12.06 -0,1 Världsungdomsspelen Göteborg/U 29/6
4h2 100m 12.16 1,0 Skararacet 6/6
6h3 100m 12.24 0,5 Danderyds Ungdomsspel 19/5
6h4 Medvind/okänd vind 11.92w 3,2 SAYO 8/6
34 200m 24.48 -0,7 Världsungdomsspelen Göteborg/U 30/6
11 200m 24.64 1,2 Danderyds Ungdomsspel 19/5
37 200m 24.76 1,4 Skararacet 6/6
3f1 200m 24.87 0,0 Julitävling 2 Huddinge 24/7
3 Medvind/okänd vind 23.75w 2,4 Upplands DM Uppsala 31/8
5h2 400m 53.54 USM Trollhättan 9/8
31 400m 54.07 Världsungdomsspelen Göteborg/U 29/6
6 400m 54.63 Huddingespelen 15/6
5af 400m 54.80 SAYO 9/6
4 110m häck 20.62 0,3 Svealandsserien Sollentuna 8/9
5 300m häck 84.0 cm (P17) 42.70 Huddingespelen 14/6
4h1 300m häck 84.0 cm (P17) 43.01 USM Trollhättan 10/8
1 300m häck 84.0 cm (P17) 43.94 Julitävling 2 Huddinge 24/7
  Stafett 1000m sträcktid 55.71 Stafett-SM Stockholm/S 25/5
Antal starter: 18
Florian Lindberg 12
6 60m 10.97 0,9 Kvantumspelen Bålsta 7/9
4h2 60m 11.10 0,7 Kvantumspelen Bålsta 7/9
1 60m 11.26 -1,4 Nynässpelen Nynäshamn 31/8
2 Medvind/okänd vind 11.0m Marmaspelen Alunda 21/9
2 Medvind/okänd vind 11.44 Turebergskampen 12/5
4 400m 90.13 Kvantumspelen Bålsta 7/9
1 Längd med zon 2.82 0,3 Nynässpelen Nynäshamn 31/8
8 Medvind/okänd vind 2.69 Kvantumspelen Bålsta 7/9
1 Medvind/okänd vind 2.72 Turebergskampen 12/5
1 Medvind/okänd vind 2.98 Marmaspelen Alunda 21/9