Årsbästa arena 2018 Stäng fönster
2018-07-17
Flickor/Kvinnor
60m
8.36 1,2 Emma Carlsson 05 Huddingespelen UDM 16/6 Klubbrekord F13
8.53 -1,9 Ayla Hallberg Hossain 06 SAYO 2/6 Klubbrekord F12
8.60 -0,1 Sara Sjöstedt 07 Öresundsspelen Helsingborg 8/7
8.72 -0,4 Kajsa Cabanas Andersson 06 Huddingespelen UDM 16/6
8.81 0,0 Beate Pott 07 Mälaröspelen 26/5
8.88 0,2 Elsa Kagevik 06 SAYO 2/6
8.92 1,4 Anna Strunke 05 Danderyds Ungdomsspel 13/5
9.02 0,6 Meilina Lidström 05 Danderyds Ungdomsspel 13/5
9.02 0,5 Matilda Petersson 06 Danderyds Ungdomsspel 13/5
9.07 1,1 Annie Grindange 06 4H-spelen Norrtälje 19/5
9.12 0,3 Petra Thilers 76 Veckans gren Lidingö 30/5
9.31 -1,5 Alva Back 06 Huddingespelen 16/6
9.32 -0,5 Besiana Dalipi 05 SAYO 2/6
9.33 0,0 Emmie Wedin 07 Mälaröspelen 26/5
9.41 1,4 Evelina Larsson 07 Huddingespelen 16/6
9.42 -0,7 Zara Klouda 07 SAYO 2/6
9.50 -1,5 Fanny Öhr 05 SAYO 2/6
9.53 -0,5 Molly Linder 08 SAYO 2/6
9.56 -0,5 Alice Clerkestam 08 SAYO 2/6
9.57 0,4 Louisa Chrifi 08 SAYO 2/6
9.61 -1,0 Molly Envall 09 Turebergskampen 27/5
9.66 0,2 Leah Ssempasa 09 Danderyds Ungdomsspel 13/5
9.69 1,0 Saga Felter 06 Huddingespelen 16/6
9.71 0,3 Venla Engström 07 SAYO 2/6
9.75 -1,7 Saga Berg Ojeda 08 Gutegalan Visby 17/6
9.86 1,1 Matilda Solén 07 4H-spelen Norrtälje 19/5
9.92 0,9 Frida Öhr 08 SAYO 2/6
9.99 1,1 Amanda Solén 07 4H-spelen Norrtälje 19/5
10.00 -0,7 Vendela Heidendahl 07 SAYO 2/6
10.00 0,0 Niamh Hogan 07 Huddingespelen 16/6
10.05 0,2 Esther Melander 06 SAYO 2/6
10.10 0,4 Thea Boström 09 Huddingespelen 16/6
10.14 0,7 Freja Lagander 07 4H-spelen Norrtälje 19/5
10.22 1,1 Agnes Olsson 05 4H-spelen Norrtälje 19/5
10.29 0,9 Sara Ivarsson 08 SAYO 2/6
10.30 0,4 Linnea Ekström 08 SAYO 2/6
10.45 -0,7 Sofia Qvarnström 07 SAYO 2/6
10.46 -2,6 Stephanie Rimér 09 Turebergskampen 27/5
10.52 -2,1 Olivia Ellgren 05 Turebergskampen 27/5
10.62 -2,1 Julia Sandler Djerf 08 Turebergskampen 27/5
10.66 -1,8 Nora Blom 10 Danderyds Ungdomsspel 13/5
10.66 0,4 Amanda Medin 08 SAYO 2/6
10.69 0,7 Saga Gustafsson 07 4H-spelen Norrtälje 19/5
10.69 -1,5 Cecilia Melander 09 Turebergskampen 27/5
10.72 0,3 Nova Friberg 07 SAYO 2/6
10.74 1,3 Elise Wiklund 09 Täby Open 20/5
10.78 -1,8 Emma Håkansson 10 Turebergskampen 27/5
10.81 0,9 Saga Herlestam 08 SAYO 2/6
10.84 -2,0 Edith Dinnesen 09 Turebergskampen 27/5
10.91 -1,8 Meja Jonsson 10 Turebergskampen 27/5
10.91 -1,0 Amanda Oja 09 Turebergskampen 27/5
10.97 -1,6 Elina Ravik 07 Turebergskampen 27/5
10.98 1,9 Ella Strunke 10 Huddingespelen 17/6
11.00 -1,6 Miriam Nunes Nykvist 08 SAYO 2/6
11.01 1,0 Elise Allison 10 Täby Open 19/5
11.04 -1,8 Freja Kagevik 09 Turebergskampen 27/5
11.05 -1,5 Abigall Jöfelt 09 Turebergskampen 27/5
11.11 -1,8 Agnes Sildeby 09 Turebergskampen 27/5
11.12 0,2 Tora Sandin 08 Turebergskampen 27/5
11.19 -2,0 Tyra Mardi 09 Turebergskampen 27/5
11.22 1,1 Vera Forssmed 07 4H-spelen Norrtälje 19/5
11.22 0,2 Maja Magnusson 08 Turebergskampen 27/5
11.44 0,2 Miranda Asplund 08 Turebergskampen 27/5
11.44 -1,7 Alice Windahl 09 Turebergskampen 27/5
11.49 -1,8 Ingrid Axelsson 09 Turebergskampen 27/5
11.49 -1,2 Felicia Gunnarsson 08 Turebergskampen 27/5
11.55 -1,8 Freja Ahlepil 09 Turebergskampen 27/5
11.58 0,5 Lova Boström 11 Danderyds Ungdomsspel 13/5
11.61 -1,8 Klara Magnusson 10 Turebergskampen 27/5
11.62 -1,0 Ellen Engde 09 Turebergskampen 27/5
11.63 -2,0 Stella Rybing 09 Turebergskampen 27/5
11.65 -1,5 Matilda Ouchterlony 09 Turebergskampen 27/5
11.68 -1,8 Jill Lundmark 09 Turebergskampen 27/5
11.75 -1,8 Josefin Ek 09 Turebergskampen 27/5
11.77 1,1 Brita Norin 07 4H-spelen Norrtälje 19/5
11.78 -2,0 Freja Bergstedt 09 Turebergskampen 27/5
11.83 0,1 Lily Ssempasa 11 Danderyds Ungdomsspel 13/5
11.84 -1,7 Lova Gindin 09 Turebergskampen 27/5
11.86 -1,6 Elli Bero Lettse 11 Turebergskampen 27/5
11.90 -2,4 Poppy Bjurlemark 10 Turebergskampen 27/5
11.90 -1,7 Ella Hedman 09 Turebergskampen 27/5
11.95 0,9 Teia Rehn 08 SAYO 2/6
11.97 -2,1 Ebba Bergtass 10 Turebergskampen 27/5
11.98 -1,6 Celina Ernst-Barnard 08 SAYO 2/6
12.14 -1,8 Vera Wilnier 09 Turebergskampen 27/5
12.19 -2,7 Emmy Hagstedt 10 Turebergskampen 27/5
12.20 -1,6 Alisia Gatu 10 Turebergskampen 27/5
12.28 -1,8 Saga Martinsson 09 Turebergskampen 27/5
12.29 0,7 Joline Lidström 09 Danderyds Ungdomsspel 13/5
12.29 -0,6 Alva Lundström 10 Turebergskampen 27/5
12.30 -2,4 Klara Westlund 10 Turebergskampen 27/5
12.71 -3,0 Kira Pettersson 03 Huddingespelen UDM 16/6
12.72 -1,6 Stella Mardi 11 Turebergskampen 27/5
12.74 -1,0 Tuva-Li Breding 11 Turebergskampen 27/5
12.74 -1,6 Savannah Lundin-Kimby 11 Turebergskampen 27/5
12.93 1,3 Alice Paulsson 09 Täby Open 20/5
13.03 -0,2 Ebba Mårtensson 11 Turebergskampen 27/5
13.09 -1,2 Tuva Stjernberg 11 Turebergskampen 27/5
13.22 -1,6 Thea Helzen 11 Turebergskampen 27/5
13.25 -1,8 Livia Sandström 09 Turebergskampen 27/5
13.53 -2,1 Sigrid Eriksson 10 Turebergskampen 27/5
13.55 -0,6 Melde Holmborn 10 Turebergskampen 27/5
13.60 -0,2 Ester Korzuk 11 Turebergskampen 27/5
13.62 -1,6 Ebba Grip 11 Turebergskampen 27/5
13.71 -2,1 Elsa Fandén 10 Turebergskampen 27/5
13.78 -1,0 Ella Hilding 11 Turebergskampen 27/5
13.84 -1,0 Estelle Strömberg 11 Turebergskampen 27/5
13.89 -2,7 Selma Gjervaldsaeter 10 Turebergskampen 27/5
13.96 -0,2 Agnes Wilnier 11 Turebergskampen 27/5
14.17 -2,1 Oihane Guzman 10 Turebergskampen 27/5
14.29 -2,1 Thea Karlsson 10 Turebergskampen 27/5
15.10 -1,2 Agnes Ivarsson 11 Turebergskampen 27/5
15.29 -1,0 Molly Gustafsson Sadath 11 Turebergskampen 27/5
16.37 -1,2 Tyra Pettersson 11 Turebergskampen 27/5
Medvind/okänd vind
8.65 Kajsa Cabanas Andersson 06 Bauhaus Youth Stockholm/S 10/6
8.66 Sara Sjöstedt 07 Bauhaus Youth Stockholm/S 10/6
8.81 Beate Pott 07 Bauhaus Youth Stockholm/S 10/6
9.01 Annie Grindange 06 Bauhaus Youth Stockholm/S 10/6
9.14 Alva Back 06 Bauhaus Youth Stockholm/S 10/6
9.29w 2,7 Evelina Larsson 07 Huddingespelen 16/6
9.31w 2,7 Emmie Wedin 07 Huddingespelen 16/6
9.56 Venla Engström 07 Bauhaus Youth Stockholm/S 10/6
80m
10.86 1,0 Moa Nyström 03 Danderyds Ungdomsspel 13/5
11.01 -2,3 Emma Carlsson 05 Tyresö Ungdomsspel 6/6
11.05 0,4 Vanna Ullén 03 SAYO 2/6
11.09 -0,3 Hedda Folkhage 03 SAYO 2/6
11.10 0,4 Jennifer Ravelius 03 SAYO 2/6
11.30 -1,2 Elin Snis 04 SAYO 2/6
11.40 0,0 Ayla Hallberg Hossain 06 Tyresö Ungdomsspel 6/6
11.47 0,3 Karin Andersson Berger 04 SAYO 2/6
11.50 -0,9 Nadine Kight 04 SAYO 2/6
11.51 0,3 Lorena Guzman 04 SAYO 2/6
11.58 0,3 Saga Norrman 04 SAYO 2/6
11.65 -1,5 Praya Darvishi Gaziani 03 SAYO 2/6
12.00 -1,1 Linda Edberg 04 Gutegalan Visby 17/6
12.10 0,1 Petra Thilers 76 Veckans gren Lidingö 30/5
12.68 -0,8 Kira Jannlund 03 SAYO 2/6
Medvind/okänd vind
10.68w 2,5 Moa Nyström 03 Världsungdomsspelen Göteborg/U 30/6
100m
12.88 -0,1 Ida Winther 01 SAYO 2/6
13.54 -0,3 Ayla Hallberg Hossain 06 Turebergs Snabba #6 15/5
13.86 2,0 Vanna Ullén 03 Turebergs Snabba #6 15/5
14.29 1,4 Elsa Kagevik 06 Turebergs Snabba #6 15/5
14.36 -0,3 Anna Strunke 05 Turebergs Snabba #6 15/5
14.37 2,0 Parya Darvishi Gaziani 03 Turebergs Snabba #6 15/5
14.43 -0,3 Beate Pott 07 Turebergs Snabba #6 15/5
14.76 0,5 Li Vrethammar 99 Turebergs Snabba #6 15/5
14.85 -0,3 Ella Fallope 06 Turebergs Snabba #6 15/5
15.15 -0,3 Annie Grindange 06 Turebergs Snabba #6 15/5
16.42 -2,6 Ulla Karnebäck 53 VDM Sätra 12/5 Klubbrekord K65
17.19 -0,3 Esther Melander 06 Turebergs Snabba #6 15/5
19.69 1,6 Kristina Carlson 40 VNM Borås 6/7
Medvind/okänd vind
12.80w 4,7 Ida Winther 01 Världsungdomsspelen Göteborg/U 30/6
15.81w 2,7 Gunnel Tolfes 58 VNM Borås 6/7
150m
23.52 1,5 Petra Thilers 76 Veckans gren Lidingö 30/5
Medvind/okänd vind
12.82w 2,1 Ida Winther 01 Svealandsmatchen Sätra 20/5
200m
26.48 1,7 Bianca Salming 98 EST-FIN-SWE Mångkamp Pärnu EST 16/6
26.81 0,8 Ida Winther 01 Svealandsmatchen Sätra 20/5
27.19 0,5 Ayla Hallberg Hossain 06 SAYO 3/6 Klubbrekord F12
27.62 1,5 Vanna Ullén 03 Fortumspelen Bollnäs 7/7
29.63 1,7 Anna Strunke 05 SAYO 3/6
29.66 1,1 Ella Fallope 06 Huddingespelen UDM 17/6
29.98 1,8 Annie Grindange 06 SAYO 3/6
30.39 1,7 Besiana Dalipi 05 SAYO 3/6
30.65 1,1 Alva Back 06 Huddingespelen UDM 17/6
33.56 -0,3 Gunnel Tolfes 58 VNM Borås 7/7
34.09 -2,9 Ulla Karnebäck 53 VDM Sätra 13/5 Klubbrekord K65
43.05 -0,1 Kristina Carlson 40 VNM Borås 7/7
Medvind/okänd vind
26.39w 3,4 Ida Winther 01 SAYO 3/6
26.80w 2,5 Clara Billing 02 Huddingespelen UDM 17/6
29.40w 2,8 Kajsa Cabanas Andersson 06 Huddingespelen UDM 17/6
30.10w 2,7 Anna Strunke 05 Huddingespelen UDM 17/6
31.78 Beate Pott 07 Mälaröspelen 26/5
33.79 Emmie Wedin 07 Mälaröspelen 26/5
300m
43.52 Vanna Ullén 03 Huddingespelen UDM 17/6
45.11 Moa Nyström 03 Världsungdomsspelen Göteborg/U 1/7
45.25 Hedda Folkhage 03 SAYO 3/6
46.38 Lorena Guzman 04 SAYO 3/6
400m
60.10 Maja Sund 01 SAYO 3/6
61.29 Clara Billing 02 SAYO 3/6
61.73 Vanna Ullén 03 Världsungdomsspelen Göteborg/U 30/6
70.01 Ella Fallope 06 Turebergs Snabba #6 15/5
70.42 Elsa Kagevik 06 Turebergs Snabba #6 15/5
72.21 Alva Back 06 Turebergs Snabba #6 15/5
74.38 Ulla Karnebäck 53 Turebergs Snabba #6 15/5 Klubbrekord K65 Svenskt rekord K65
74.40 Gunnel Tolfes 58 VNM Borås 8/7
77.48 Venla Engström 07 Turebergs Snabba #6 15/5
77.81 Klara Grundin 06 Turebergs Snabba #6 15/5
79.91 Molly Envall 09 Täby Open 20/5
81.7m Leah Ssempasa 09 Rekordjakten 09#3 6/6
83.67 Elise Wiklund 09 Täby Open 20/5
86.66 Esther Melander 06 Turebergs Snabba #6 15/5
87.46 Anita Christenson 66 Turebergs Snabba #6 15/5
88.81 Emelie Ovenholm 81 VNM Borås 8/7
89.2m Cecilia Melander 09 Rekordjakten 09#3 6/6
90.7m Freja Ahlepil 09 Rekordjakten 09#3 6/6
93.1m Edith Dinnesen 09 Rekordjakten 09#3 6/6
97.8m Astrid Gustafsson 09 Rekordjakten 09#3 6/6
99.0m Josefin Ek 09 Rekordjakten 09#3 6/6
99.79 Kristina Carlsson 40 VNM Borås 8/7
105.6m Ida Vikström 09 Rekordjakten 09#3 6/6
107.39 Alice Paulsson 09 Täby Open 20/5
114.6m Alice Slars Paulsson 09 Rekordjakten 09#3 6/6
117.4m Lilly Slars Paulsson 11 Rekordjakten 09#3 6/6
118.8m Livia Sandström 09 Rekordjakten 09#3 6/6
600m
1:50.41 Ella Fallope 06 Huddingespelen UDM 16/6
1:53.69 Anna Strunke 05 Världsungdomsspelen Göteborg/U 29/6
1:55.69 Elsa Kagevik 06 SAYO 2/6
1:56.85 Zara Klouda 07 SAYO 2/6
1:58.48 Besiana Dalipi 05 SAYO 2/6
1:58.50 Venla Engström 07 Huddingespelen 16/6
1:59.42 Agnes Olsson 05 Världsungdomsspelen Göteborg/U 29/6
2:08.91 Meilina Lidström 05 Stockholmskampen Hässelby 30/5
2:10.03 Matilda Solén 07 4H-spelen Norrtälje 19/5
2:10.09 Amanda Solén 07 4H-spelen Norrtälje 19/5
2:10.51 Freja Lagander 07 4H-spelen Norrtälje 19/5
2:13.06 Vendela Heidendahl 07 4H-spelen Norrtälje 19/5
2:14.21 Saga Herlestam 08 SAYO 2/6
2:15.07 Alice Clerkestam 08 SAYO 2/6
2:15.76 Emmie Wedin 07 SAYO 2/6
2:17.80 Selma Bredin 07 Danderyds Ungdomsspel 13/5
2:18.87 Sara Ivarsson 08 SAYO 2/6
2:19.21 Sofia Qvarnström 07 SAYO 2/6
2:20.90 Miriam Nunes Nykvist 08 SAYO 2/6
2:24.54 Olivia Ellgren 05 Stockholmskampen Hässelby 30/5
2:25.43 Linnea Ekström 08 SAYO 2/6
2:25.97 Saga Gustafsson 07 4H-spelen Norrtälje 19/5
2:27.77 Molly Linder 08 SAYO 2/6
2:32.62 Tora Sandin 08 SAYO 2/6
2:36.60 Brita Norin 07 4H-spelen Norrtälje 19/5
2:40.25 Amanda Medin 08 SAYO 2/6
2:44.57 Vera Forssmed 07 4H-spelen Norrtälje 19/5
2:49.72 Teia Rehn 08 SAYO 2/6
3:12.70 Alice Clerkestam 08 Turebergskampen 27/5
3:29.30 Elin Malm 05 Turebergskampen 27/5
3:29.63 Tora Sandin 08 Turebergskampen 27/5
3:33.31 Molly Linder 08 Turebergskampen 27/5
3:37.79 Julia Sandler Djerf 08 Turebergskampen 27/5
3:40.39 Miranda Asplund 08 Turebergskampen 27/5
3:45.83 Amanda Medin 08 Turebergskampen 27/5
3:50.47 Nora Odelind 08 Turebergskampen 27/5
800m
2:01.98 Hanna Hermansson 89 London GBR 7/7
2:09.70 Yolanda Ngarambe 91 Atlanta GA USA 8/5
2:14.09 Bianca Salming 98 Ljungby mångkamp 27/5
2:18.11 Maja Sund 01 Huddingespelen 16/6
2:20.54 Linda Nyblom 00 Huddingespelen 16/6
2:22.28 Tove Karlsson 03 Kvilles Vårtävling Göteborg/S 9/6
2:26.31 Linnéa Ericsson Bäckvall 02 Huddingespelen UDM 16/6
2:28.02 Elvira Bredin 03 Huddingespelen UDM 16/6
2:33.79 Vanna Ullén 03 Kraftmätningen kval Täby 19/5
2:47.44 Hedda Folkhage 03 Kraftmätningen kval Täby 19/5
2:50.83 Venla Engström 07 Turebergskampen 27/5
2:52.39 Lorena Guzman 04 Kraftmätningen kval Täby 19/5
2:57.33 Ulla Karnebäck 53 VDM Sätra 13/5 Klubbrekord K65
2:59.83 Gunnel Tolfes 58 VNM Borås 7/7
3:00.09 Amanda Solén 07 Turebergskampen 27/5
3:00.17 Matilda Solén 07 Turebergskampen 27/5
3:11.59 Vendela Heidendahl 07 Turebergskampen 27/5
3:13.18 Linda Edberg 04 Kraftmätningen kval Täby 19/5
3:25.52 Emelie Ovenholm 81 VDM Sätra 13/5
3:43.70 Lisa Bero Lettse 04 Kraftmätningen kval Täby 19/5
3:53.44 Vera Forssmed 07 Turebergskampen 27/5
1500m
4:12.01 Hanna Hermansson 89 Sotteville FRA 17/7 Klubbrekord KS
4:15.65 Yolanda Ngarambe 91 Portland OR USA 15/6
4:35.27 Andrea Claesson 98 Mayday Luleå 26/5
5:14.01 Tove Karlsson 03 Svealandsmatchen Sätra 20/5
5:52.65 Agnes Olsson 05 Världsungdomsspelen Göteborg/U 30/6
1 eng mile
4:40.82 Yolanda Ngarambe 91 Atlanta GA USA 22/2
3000m
10:48.21 Eleonora Olsmats 99 Svealandsmatchen Sätra 20/5
5000m
16:45.81 Yolanda Ngarambe 91 Azusa CA USA 19/4
Halvmarathon
2:04:04 Marie Hogan 69 Tjejmilen 21K 21/4
100m häck
14.72 1,2 Bianca Salming 98 Mehrkampmeeting Landquart SUI 19/5
16.11 1,9 Clara Billing 02 Svealandsmatchen Sätra 20/5
80m häck 76.2 cm (F15 - F14)
12.84 1,9 Hedda Folkhage 03 Världsungdomsspelen Göteborg/U 29/6
12.96 1,8 Vanna Ullén 03 Fortumspelen Bollnäs 7/7
13.40 -0,2 Moa Nyström 03 Turebergs Snabba #6 15/5
13.91 -0,6 Elin Snis 04 SAYO 3/6
17.04 1,1 Elvira Bredin 03 Kraftmätningen kval Täby 19/5
Medvind/okänd vind
12.95w 2,7 Hedda Folkhage 03 Huddingespelen UDM 17/6
80m häck (K50- )
19.72 0,9 Annelie Schöldström 67 VNM Borås 8/7 Klubbrekord K50
60m häck 76.2 cm (F13 - F12)
10.16 0,0 Ayla Hallberg Hossain 06 Turebergs Snabba #6 15/5
10.66 0,1 Alva Back 06 SAYO 3/6
10.85 -0,8 Anna Strunke 05 Världsungdomsspelen Göteborg/U 29/6
10.92 1,6 Annie Grindange 06 Världsungdomsspelen Göteborg/U 29/6
12.50 0,6 Besiana Dalipi 05 SAYO 3/6
13.11 2,0 Olivia Ellgren 05 Huddingespelen UDM 17/6
13.21 0,0 Venla Engström 07 Turebergs Snabba #6 15/5
13.88 0,0 Esther Melander 06 Turebergs Snabba #6 15/5
Medvind/okänd vind
10.22 Alva Back 06 SAYO 3/6
10.48w 2,1 Anna Strunke 05 Huddingespelen UDM 17/6
1500m hinder
5:37.93 Eleonora Olsmats 99 Svealandsmatchen Sätra 20/5
5:39.94 Elvira Bredin 03 Huddingespelen 15/6
300m häck 76.2 cm (F19 - F14)
46.90 Vanna Ullén 03 Världsungdomsspelen Göteborg/U 29/6
52.57 Lorena Guzman 04 Huddingespelen 15/6
300m häck 76.2 cm (K50 - K55)
58.66 Gunnel Tolfes 58 VNM Borås 7/7 Klubbrekord K60
400m häck
66.10 Maja Sund 01 Friidrottskväll Stockholm/S 20/6
73.09 Vanna Ullén 03 Friidrottskväll Stockholm/S 20/6
Höjd
1.92 Bianca Salming 98 EST-FIN-SWE Mångkamp Pärnu EST 16/6
1.49 Linda Edberg 04 Danderyds Ungdomsspel 13/5
1.49 Ayla Hallberg Hossain 06 Turebergskampen 27/5
1.45 Annie Grindange 06 Huddingespelen UDM 17/6
1.45 Alva Back 06 Huddingespelen UDM 17/6
1.41 Lorena Guzman 04 Kraftmätningen kval Täby 19/5
1.37 Sofia Berg 05 Kraftmätningen kval Täby 19/5
1.37 Moa Nyström 03 Kraftmätningen kval Täby 19/5
1.35 Agda Wiklund 02 SAYO 1/6
1.32 Meilina Lidström 05 SAYO 2/6
1.32 Anna Strunke 05 Världsungdomsspelen Göteborg/U 29/6
1.30 Elin Snis 04 Kraftmätningen kval Täby 19/5
1.29 Kajsa Cabanas Andersson 06 Huddingespelen UDM 17/6
1.27 Esther Melander 06 Turebergskampen 27/5
1.27 Beate Pott 07 Danderyds Ungdomsspel 13/5
1.25 Matilda Petersson 06 Danderyds Ungdomsspel 13/5
1.24 Annelie Schöldström 67 VDM Sätra 13/5 Klubbrekord K50
1.22 Matilda Solén 07 Turebergskampen 27/5
1.20 Molly Linder 08 Turebergskampen 27/5
1.18 Frida Öhr 08 Turebergskampen 27/5
1.17 Sofia Qvarnström 07 SAYO 2/6
1.17 Fanny Öhr 05 SAYO 2/6
1.15 Zara Klouda 07 4H-spelen Norrtälje 19/5
1.15 Niamh Hogan 07 Huddingespelen UDM 17/6
1.14 Alice Clerkestam 08 Turebergskampen 27/5
1.12 Nova Friberg 07 SAYO 2/6
1.12 Emmie Wedin 07 Turebergskampen 27/5
1.10 Thea Boström 09 Danderyds Ungdomsspel 13/5
1.07 Amanda Solén 07 Turebergskampen 27/5
1.05 Freja Lagander 07 4H-spelen Norrtälje 19/5
1.05 Ellika Ljunggren 07 4H-spelen Norrtälje 19/5
1.02 Vendela Heidendahl 07 Turebergskampen 27/5
0,97 Julia Sandler Djerf 08 Turebergskampen 27/5
0,87 Felicia Gunnarsson 08 Turebergskampen 27/5
0,87 Amanda Medin 08 Turebergskampen 27/5
Stav
3.10 Clara Billing 02 Svealandsmatchen Sätra 20/5
2.80 Emma Carlsson 05 Tyresö Ungdomsspel 6/6 Klubbrekord F13
2.60 Alva Back 06 Huddingespelen UDM 16/6 Klubbrekord F12
2.04 Anna Strunke 05 Huddingespelen UDM 17/6
1.84 Kajsa Cabanas Andersson 06 Huddingespelen UDM 16/6
1.84 Saga Felter 06 Huddingespelen UDM 16/6
1.54 Annie Grindange 06 Huddingespelen 16/6
Längd
5.78 1,3 Bianca Salming 98 EST-FIN-SWE Mångkamp Pärnu EST 17/6
4.78 -0,5 Jennifer Ravelius 03 SAYO 2/6
4.71 -1,2 Praya Darvishi Gaziani 03 SAYO 2/6
4.60 0,6 Moa Nyström 03 Kraftmätningen kval Täby 19/5
4.55 -2,0 Lorena Guzman 04 SAYO 2/6
4.55 1,8 Elin Snis 04 Kraftmätningen kval Täby 19/5
4.46 1,2 Linda Edberg 04 Kraftmätningen kval Täby 19/5
4.32 2,0 Vanna Ullén 03 Kraftmätningen kval Täby 19/5
3.73 1,0 Vilma Damberg 03 Kraftmätningen kval Täby 19/5
3.59 -2,8 Saga Norrman 04 Kraftmätningen kval Täby 19/5
3.46 1,8 Lisa Bero Lettse 04 Kraftmätningen kval Täby 19/5
3.29 1 Kira Pettersson 03 Huddingespelen UDM 17/6
3.28 1,5 Annelie Schöldström 67 VDM Sätra 12/5
3.18 0,4 Kira Jannlund 03 SAYO 2/6
2.52 0,1 Nadine Kight 04 SAYO 2/6
Medvind/okänd vind
3.97 2,9 Vilma Damberg 03 Kraftmätningen kval Täby 19/5
Längd med zon
4.78 0,2 Emma Carlsson 05 SAYO 3/6
4.71 0,0 Ayla Hallberg Hossain 06 Världsungdomsspelen Göteborg/U 1/7
4.56 -1,1 Beate Pott 07 Turebergskampen 27/5
4.53 0,6 Fanny Öhr 05 SAYO 3/6
4.46 -0,1 Alva Back 06 SAYO 3/6
4.45 1,3 Anna Strunke 05 Täby Open 19/5
4.31 1,7 Kajsa Cabanas Andersson 06 Huddingespelen 16/6
4.29 0,5 Meilina Lidström 05 Turebergskampen 27/5
4.20 -0,7 Sara Sjöstedt 07 SAYO 3/6
4.19 0,4 Annie Grindange 06 Huddingespelen 16/6
4.17 -1,6 Matilda Petersson 06 Världsungdomsspelen Göteborg/U 1/7
4.00 -0,3 Emmie Wedin 07 Turebergskampen 27/5
3.98 1,3 Saga Berg Ojeda 08 SAYO 3/6
3.96 -1,1 Niamh Hogan 07 Turebergskampen 27/5
3.85 1,7 Venla Engström 07 Täby Open 20/5
3.79 0,8 Molly Linder 08 SAYO 3/6
3.75 -2,3 Matilda Solén 07 Turebergskampen 27/5
3.72 1,0 Louisa Chrifi 08 SAYO 3/6
3.72 0,8 Besiana Dalipi 05 SAYO 3/6
3.70 1,2 Saga Felter 06 Huddingespelen 16/6
3.68 -0,9 Evelina Larsson 07 Turebergskampen 27/5
3.61 1,7 Leah Ssempasa 09 Huddingespelen 16/6
3.54 1,6 Esther Melander 06 Turebergskampen 27/5
3.53 0,2 Frida Öhr 08 SAYO 3/6
3.51 0,2 Linnea Ekström 08 SAYO 3/6
3.46 -0,9 Molly Envall 09 Täby Open 20/5
3.44 1,9 Sara Ivarsson 08 Turebergskampen 27/5
3.43 -1,7 Amanda Solén 07 Turebergskampen 27/5
3.39 0,0 Elise Wiklund 09 Täby Open 20/5
3.38 0,9 Thea Boström 09 Huddingespelen 16/6
3.33 -1,7 Freja Lagander 07 Turebergskampen 27/5
3.28 -0,5 Amanda Medin 08 SAYO 3/6
3.27 1,9 Julia Sandler Djerf 08 Turebergskampen 27/5
3.19 -0,1 Nova Friberg 07 SAYO 3/6
3.19 -1,9 Saga Gustafsson 07 Turebergskampen 27/5
3.17 -0,7 Vera Kjellgren 08 SAYO 3/6
3.13 1,3 Nora Blom 10 Turebergskampen 27/5
3.08 1,5 Edith Dinnesen 09 Turebergskampen 27/5
3.08 1,6 Emma Håkansson 10 Turebergskampen 27/5
3.07 -0,9 Tora Sandin 08 SAYO 3/6
3.05 0,0 Meja Jonsson 10 Turebergskampen 27/5
2.95 -1,2 Abigall Jöfelt 09 Turebergskampen 27/5
2.95 -1,7 Elina Ravik 07 Turebergskampen 27/5
2.95 2,0 Stephanie Rimér 09 Turebergskampen 27/5
2.90 0,2 Cecilia Melander 09 Turebergskampen 27/5
2.88 0,4 Felicia Gunnarsson 08 Turebergskampen 27/5
2.87 -3,3 Amanda Oja 09 Turebergskampen 27/5
2.84 -2,1 Freja Bergstedt 09 Turebergskampen 27/5
2.83 -1,8 Freja Ahlepil 09 Turebergskampen 27/5
2.82 1,1 Alisia Gatu 10 Turebergskampen 27/5
2.82 -3,2 Agnes Sildeby 09 Turebergskampen 27/5
2.82 -1,8 Ella Strunke 10 Täby Open 19/5
2.81 1,5 Poppy Bjurlemark 10 Turebergskampen 27/5
2.81 0,2 Elin Malm 05 Turebergskampen 27/5
2.81 0,3 Stella Rybing 09 Turebergskampen 27/5
2.80 2,0 Nora Odelind 08 Turebergskampen 27/5
2.78 1,5 Ellen Engde 09 Turebergskampen 27/5
2.75 -1,1 Celina Ernst-Barnard 08 SAYO 3/6
2.74 1,3 Vera Wilnier 09 Turebergskampen 27/5
2.73 1,0 Vera Forssmed 07 Turebergskampen 27/5
2.67 1,4 Klara Westlund 10 Turebergskampen 27/5
2.65 2,0 Lova Gindin 09 Turebergskampen 27/5
2.65 0,9 Emmy Hagstedt 10 Turebergskampen 27/5
2.64 0,0 Elise Allison 10 Täby Open 19/5
2.59 1,8 Miranda Asplund 08 Turebergskampen 27/5
2.59 1,4 Alice Windahl 09 Turebergskampen 27/5
2.56 1,6 Tuva-Li Breding 11 Turebergskampen 27/5
2.55 1,9 Livia Sandström 09 Turebergskampen 27/5
2.53 0,8 Klara Magnusson 10 Turebergskampen 27/5
2.49 -1,9 Matilda Ouchterlony 09 Turebergskampen 27/5
2.44 -0,8 Alice Paulsson 09 Täby Open 20/5
2.43 -2,2 Lova Boström 11 Turebergskampen 27/5
2.42 0,1 Ebba Bergtass 10 Turebergskampen 27/5
2.40 1,5 Joline Lidström 09 Huddingespelen 16/6
2.38 1,3 Henny Selander 10 Turebergskampen 27/5
2.33 0,9 Tuva Stjernberg 11 Turebergskampen 27/5
2.32 1,8 Oihane Guzman 10 Turebergskampen 27/5
2.32 0,7 Melde Holmborn 10 Turebergskampen 27/5
2.31 -1,4 Saga Martinsson 09 Turebergskampen 27/5
2.27 1,9 Sigrid Eriksson 10 Turebergskampen 27/5
2.20 -2,1 Elli Bero Lettse 11 Turebergskampen 27/5
2.20 1,1 Elsa Fandén 10 Turebergskampen 27/5
2.18 -0,6 Thea Helzen 11 Turebergskampen 27/5
2.16 0,2 Ebba Grip 11 Turebergskampen 27/5
2.14 -2,1 Estelle Strömberg 11 Turebergskampen 27/5
2.12 1,5 Savannah Lundin-Kimby 11 Turebergskampen 27/5
2.08 0,3 Selma Gjervaldsaeter 10 Turebergskampen 27/5
2.07 0,3 Ella Hilding 11 Turebergskampen 27/5
2.04 1,9 Alva Lundström 10 Turebergskampen 27/5
2.02 1,1 Molly Gustafsson Sadath 11 Turebergskampen 27/5
1.98 -1,4 Stella Mardi 11 Turebergskampen 27/5
1.95 1,1 Ester Korzuk 11 Turebergskampen 27/5
1.89 1,1 Agnes Wilnier 11 Turebergskampen 27/5
1.76 0,8 Thea Karlsson 10 Turebergskampen 27/5
1.66 -1,3 Agnes Ivarsson 11 Turebergskampen 27/5
Medvind/okänd vind
4.77 Ayla Hallberg Hossain 06 Danderyds Ungdomsspel 13/5
4.46 Anna Strunke 05 Danderyds Ungdomsspel 13/5
4.38 Kajsa Cabanas Andersson 06 Danderyds Ungdomsspel 13/5
3.62 Leah Ssempasa 09 Danderyds Ungdomsspel 13/5
3.59w 2,1 Alice Clerkestam 08 Turebergskampen 27/5
3.47 Elise Wiklund 09 Danderyds Ungdomsspel 13/5
3.33w 3,6 Julia Sandler Djerf 08 Turebergskampen 27/5
3.24w 3,0 Stephanie Rimér 09 Turebergskampen 27/5
3.24w 2,1 Linnea Sandström 06 Turebergskampen 27/5
3.20w 2,6 Edith Dinnesen 09 Turebergskampen 27/5
3.15 Nora Blom 10 Danderyds Ungdomsspel 13/5
2.97w 2,1 Klara Magnusson 10 Turebergskampen 27/5
2.96w 2,9 Stella Rybing 09 Turebergskampen 27/5
2.92w 2,2 Nora Odelind 08 Turebergskampen 27/5
2.84w 3,3 Alisia Gatu 10 Turebergskampen 27/5
2.83 Ella Strunke 10 Huddingespelen 17/6
2.80w 2,6 Ingrid Axelsson 09 Turebergskampen 27/5
2.75w 3,0 Ebba Bergtass 10 Turebergskampen 27/5
2.74 Brita Norin 07 4H-spelen Norrtälje 19/5
2.67w 2,7 Miranda Asplund 08 Turebergskampen 27/5
2.67 Lily Ssempasa 11 Danderyds Ungdomsspel 13/5
2.57w 4,6 Tyra Mardi 09 Turebergskampen 27/5
2.57 Lova Boström 11 Danderyds Ungdomsspel 13/5
2.55 Joline Lidström 09 Danderyds Ungdomsspel 13/5
2.53w 3,5 Henny Selander 10 Turebergskampen 27/5
2.39w 2,3 Tuva Stjernberg 11 Turebergskampen 27/5
2.25w 2,9 Elsa Fandén 10 Turebergskampen 27/5
Tresteg
10.26 -2,5 Moa Nyström 03 Svealandsmatchen Sätra 20/5
7.44 1,6 Annelie Schöldström 67 VDM Sätra 13/5 Klubbrekord K50
Tresteg med zon
9.47 1,0 Anna Strunke 05 Huddingespelen UDM 16/6
9.39 1,5 Alva Back 06 Huddingespelen UDM 17/6
8.64 1,6 Annie Grindange 06 Huddingespelen UDM 17/6
Medvind/okänd vind
10.48 Ayla Hallberg Hossain 06 Stockholmskampen Hässelby 30/5
9.52w 2,2 Anna Strunke 05 Huddingespelen UDM 16/6
9.42 Ida Chrifi 06 Stockholmskampen Hässelby 30/5
9.10 Kajsa Cabanas Andersson 06 Stockholmskampen Hässelby 30/5
8.36 Elsa Kagevik 06 Stockholmskampen Hässelby 30/5
7.81 Annie Sjölund 06 Stockholmskampen Hässelby 30/5
7.62 Esther Melander 06 Stockholmskampen Hässelby 30/5
7.32 Leah Ssempasa 09 Rekordjakten 09#3 6/6
6.80 Molly Envall 09 Rekordjakten 09#3 6/6
6.62 Disa Elenius 06 Stockholmskampen Hässelby 30/5
6.38 Amisha Aubun 06 Stockholmskampen Hässelby 30/5
6.27 Linnea Sandström 06 Stockholmskampen Hässelby 30/5
6.22 Cecilia Melander 09 Rekordjakten 09#3 6/6
6.01 Edith Dinnesen 09 Rekordjakten 09#3 6/6
5.94 Ida Vikström 09 Rekordjakten 09#3 6/6
5.67 Freja Ahlepil 09 Rekordjakten 09#3 6/6
5.48 Stella Rybing 09 Rekordjakten 09#3 6/6
5.39 Astrid Gustafsson 09 Rekordjakten 09#3 6/6
5.24 Livia Sandström 09 Rekordjakten 09#3 6/6
5.14 Alice Slars Paulsson 09 Rekordjakten 09#3 6/6
4.99 Tess Liljegren 09 Rekordjakten 09#3 6/6
3.46 Lilly Slars Paulsson 11 Rekordjakten 09#3 6/6
Kula
13.53 Bianca Salming 98 Mehrkampmeeting Landquart SUI 19/5
12.30 Fanny Öhrn Selahn 95 Stora Turebergskastet Sollentuna/E 26/5
12.01 Hanna Mårtensson 96 Stora Turebergskastet Sollentuna/E 26/5
Kula 3.0 kg (F17 - F14)
9.47 Johanna Björkqvist 03 Kraftmätningen kval Täby 19/5
8.47 Molly Skugge 03 Kraftmätningen kval Täby 19/5
8.39 Vilma Damberg 03 Kraftmätningen kval Täby 19/5
7.54 Nicole Wahlqvist 04 Kraftmätningen kval Täby 19/5
7.39 Lorena Guzman 04 Kraftmätningen kval Täby 19/5
7.28 Elin Snis 04 Kraftmätningen kval Täby 19/5
7.12 Lisa Bero Lettse 04 Kraftmätningen kval Täby 19/5
7.03 Tove Karlsson 03 Kraftmätningen kval Täby 19/5
Kula 2.0 kg (F13 - F12)
11.13 Kajsa Cabanas Andersson 06 Danderyds Ungdomsspel 13/5
11.08 Anna Strunke 05 Danderyds Ungdomsspel 13/5
10.01 Olivia Ellgren 05 Turebergskampen 27/5
9.71 Meilina Lidström 05 Turebergskampen 27/5
8.93 Ida Chrifi 06 Stora Turebergskastet Sollentuna/E 27/5
7.78 Beate Pott 07 Huddingespelen 16/6
7.71 Alva Back 06 Turebergskastet #4 Sollentuna/E 12/6
7.66 Fanny Öhr 05 SAYO 2/6
7.63 Sara Sjöstedt 07 SAYO 3/6
7.33 Disa Elenius 06 Stora Turebergskastet Sollentuna/E 27/5
6.98 Elsa Kagevik 06 SAYO 2/6
6.09 Stephanie Rimér 09 Turebergskampen 27/5
6.13 Emmie Wedin 07 Mälaröspelen 26/5
5.74 Zara Klouda 07 4H-spelen Norrtälje 19/5
5.65 Evelina Larsson 07 Turebergskampen 27/5
5.65 Molly Envall 09 Turebergskampen 27/5
5.61 Freja Lagander 07 4H-spelen Norrtälje 19/5
5.60 Elina Ravik 07 Turebergskampen 27/5
5.52 Joline Lidström 09 Huddingespelen 16/6
5.46 Tora Sandin 08 Turebergskampen 27/5
5.42 Ebba Wiklander 08 SAYO 3/6
5.39 Leah Ssempasa 09 Turebergskampen 27/5
5.37 Frida Öhr 08 Turebergskampen 27/5
5.26 Tuva Stjernberg 11 Turebergskampen 27/5
5.15 Vera Kjellgren 08 SAYO 3/6
5.13 Saga Gustafsson 07 Turebergskampen 27/5
5.13 Agnes Wilnier 11 Turebergskampen 27/5
5.11 Vera Forssmed 07 4H-spelen Norrtälje 19/5
5.04 Amanda Solén 07 4H-spelen Norrtälje 19/5
5.01 Miranda Asplund 08 Turebergskampen 27/5
4.82 Louisa Chrifi 08 SAYO 3/6
4.82 Edith Dinnesen 09 Turebergskampen 27/5
4.81 Henny Selander 10 Turebergskampen 27/5
4.67 Freja Kagevik 09 Turebergskampen 27/5
4.65 Cecilia Melander 09 Turebergskampen 27/5
4.65 Julia Sandler Djerf 08 Turebergskampen 27/5
4.63 Molly Linder 08 Turebergskampen 27/5
4.60 Matilda Solén 07 4H-spelen Norrtälje 19/5
4.58 Freja Bergstedt 09 Turebergskampen 27/5
4.56 Nora Blom 10 Turebergskampen 27/5
4.56 Esther Melander 06 Turebergskampen 27/5
4.54 Celina Ernst-Barnard 08 SAYO 3/6
4.52 Ella Hedman 09 Turebergskampen 27/5
4.50 Thea Boström 09 Huddingespelen 16/6
4.44 Abigall Jöfelt 09 Turebergskampen 27/5
4.36 Ingrid Axelsson 09 Turebergskampen 27/5
4.23 Livia Sandström 09 Turebergskampen 27/5
4.16 Melde Holmborn 10 Turebergskampen 27/5
4.16 Elin Malm 05 Turebergskampen 27/5
4.15 Vendela Heidendahl 07 Turebergskampen 27/5
4.15 Meja Jonsson 10 Turebergskampen 27/5
4.13 Amanda Oja 09 Turebergskampen 27/5
4.11 Tuva-Li Breding 11 Turebergskampen 27/5
4.10 Ellen Engde 09 Turebergskampen 27/5
4.10 Emma Håkansson 10 Turebergskampen 27/5
4.10 Tyra Mardi 09 Turebergskampen 27/5
4.10 Nora Odelind 08 Turebergskampen 27/5
4.03 Stella Rybing 09 Turebergskampen 27/5
3.92 Alice Windahl 09 Turebergskampen 27/5
3.81 Lova Gindin 09 Turebergskampen 27/5
3.74 Ella Strunke 10 Mälaröspelen 26/5
3.71 Ester Korzuk 11 Turebergskampen 27/5
3.58 Vera Wilnier 09 Turebergskampen 27/5
3.50 Poppy Bjurlemark 10 Turebergskampen 27/5
3.50 Saga Martinsson 09 Turebergskampen 27/5
3.43 Amanda Medin 08 Turebergskampen 27/5
3.42 Klara Westlund 10 Turebergskampen 27/5
3.41 Agnes Ivarsson 11 Turebergskampen 27/5
3.41 Matilda Ouchterlony 09 Turebergskampen 27/5
3.38 Thea Helzen 11 Turebergskampen 27/5
3.34 Estelle Strömberg 11 Turebergskampen 27/5
3.26 Sigrid Eriksson 10 Turebergskampen 27/5
3.22 Selma Gjervaldsaeter 10 Turebergskampen 27/5
3.15 Molly Gustafsson Sadath 11 Turebergskampen 27/5
3.14 Ebba Bergtass 10 Turebergskampen 27/5
3.06 Alva Lundström 10 Turebergskampen 27/5
3.04 Savannah Lundin-Kimby 11 Turebergskampen 27/5
2.98 Lova Boström 11 Turebergskampen 27/5
2.97 Elsa Fandén 10 Turebergskampen 27/5
2.97 Oihane Guzman 10 Turebergskampen 27/5
2.96 Klara Magnusson 10 Turebergskampen 27/5
2.89 Ella Hilding 11 Turebergskampen 27/5
2.79 Ebba Grip 11 Turebergskampen 27/5
2.55 Freja Ahlepil 09 Turebergskampen 27/5
2.55 Stella Mardi 11 Turebergskampen 27/5
2.39 Emmy Hagstedt 10 Turebergskampen 27/5
2.09 Thea Karlsson 10 Turebergskampen 27/5
Kula 3.0 kg (K50-
9.67 Annelie Schöldström 67 VNM Borås 7/7 Klubbrekord K50
Kula 2.0 kg (K75- )
6.74 Kristina Carlson 40 VDM Sätra 12/5 Klubbrekord K75
Diskus
43.33 Fanny Öhrn Selahn 95 Turebergskastet #1 Sollentuna/E 5/5
21.74 Annelie Schöldström 67 Turebergskastet #1 Sollentuna/E 5/5
Diskus 0.75 kg (F15-F14)
19.07 Lorena Guzman 04 SAYO 2/6
17.80 Johanna Björkqvist 03 Turebergskastet #2 Sollentuna/E 10/5
Diskus 0.6 kg (F13 - F12)
23.94 Kajsa Cabanas Andersson 06 Stockholmskampen Hässelby 30/5
23.59 Maja Wallin Jämsvi 06 Huddingespelen 16/6
22.88 Anna Strunke 05 Hellaskastet Sätra 5/5
22.42 Alva Back 06 Stora Turebergskastet Sollentuna/E 26/5
22.40 Ida Chrifi 06 Stockholmskampen Hässelby 30/5
19.26 Maja Wallin Jämsvi 06 Stora Turebergskastet Sollentuna/E 26/5
18.75 Olivia Ellgren 05 Huddingespelen 16/6
18.64 Matilda Petersson 06 Stockholmskampen Hässelby 30/5
17.82 Ayla Hallberg Hossain 06 Stockholmskampen Hässelby 30/5
16.48 Annie Grindange 06 Stora Turebergskastet Sollentuna/E 26/5
16.46 Elsa Kagevik 06 Stockholmskampen Hässelby 30/5
15.31 Disa Elenius 06 Stockholmskampen Hässelby 30/5
13.73 Ella Fallope 06 Stockholmskampen Hässelby 30/5
13.24 Annie Sjölund 06 Stockholmskampen Hässelby 30/5
10.08 Amisha Aubun 06 Stockholmskampen Hässelby 30/5
9.25 Esther Melander 06 Stockholmskampen Hässelby 30/5
8.69 Linnea Sandström 06 Stockholmskampen Hässelby 30/5
Slägga
64.85 Emma Thor 97 Walnut CA USA 19/4 Klubbrekord K, K22
57.72 Hanna Mårtensson 96 SAYO 1/6
39.03 Molly Skugge 03 Turebergskastet #2 Sollentuna/E 10/5
33.98 Vilma Damberg 03 Turebergskastet #4 Sollentuna/E 12/6
33.10 Annelie Schöldström 67 Turebergskastet #1 Sollentuna/E 5/5
Slägga 3.0 kg (F17 - F14)
47.34 Molly Skugge 03 Turebergskastet #3 Sollentuna/E 30/5
41.63 Vilma Damberg 03 SAYO 3/6
39.44 Johanna Björkqvist 03 Turebergskastet #1 Sollentuna/E 5/5
Slägga 3.0 kg (K50-)
39.58 Annelie Schöldström 67 Turebergskastet #1 Sollentuna/E 5/5
Slägga 2.0 kg (F13 - F12)
35.62 Olivia Ellgren 05 Stockholmskampen Hässelby 30/5
27.71 Anna Strunke 05 Hellaskastet Sätra 5/5
25.54 Ayla Hallberg Hossain 06 Stora Turebergskastet Sollentuna/E 26/5 Klubbrekord F12
24.44 Kajsa Cabanas Andersson 06 Stora Turebergskastet Sollentuna/E 26/5
20.81 Ida Chrifi 06 Stora Turebergskastet Sollentuna/E 26/5
19.51 Meilina Lidström 05 Stockholmskampen Hässelby 30/5
19.12 Alva Back 06 Stora Turebergskastet Sollentuna/E 26/5
16.30 Annie Grindange 06 Stora Turebergskastet Sollentuna/E 26/5
15.56 Maja Wallin Jämsvi 06 Stora Turebergskastet Sollentuna/E 26/5
14.67 Disa Elenius 06 Stora Turebergskastet Sollentuna/E 26/5
14.65 Agnes Olsson 05 Stockholmskampen Hässelby 30/5
13.76 Besiana Dalipi 05 Stockholmskampen Hässelby 30/5
Spjut
46.61 Bianca Salming 98 Mehrkampmeeting Landquart SUI 20/5
30.78 Sarah Olsson 02 Svealandsmatchen Sätra 20/5
Spjut 500 g (F17 - F14)
36.42 Sarah Olsson 02 SAYO 3/6
26.15 Vilma Damberg 03 Turebergskastet #4 Sollentuna/E 12/6
21.29 Molly Skugge 03 Stora Turebergskastet Sollentuna/E 26/5
19.58 Nicole Wahlqvist 04 Kraftmätningen kval Täby 19/5
18.83 Johanna Björkqvist 03 Turebergskastet #1 Sollentuna/E 5/5
17.02 Moa Nyström 03 Kraftmätningen kval Täby 19/5
13.79 Kira Jannlund 03 SAYO 2/6
11.70 Lisa Bero Lettse 04 Kraftmätningen kval Täby 19/5
5.61 Lorena Guzman 04 Kraftmätningen kval Täby 19/5
Spjut 500 g (K50 - K55)
16.77 Annelie Schöldström 67 VNM Borås 8/7
Spjut 400 g (F13 - F12)
28.91 Alva Back 06 Stora Turebergskastet Sollentuna/E 27/5 Klubbrekord F12
24.02 Anna Strunke 05 Turebergskastet #4 Sollentuna/E 12/6
17.27 Ida Chrifi 06 Stora Turebergskastet Sollentuna/E 27/5
14.62 Agnes Olsson 05 SAYO 2/6
13.16 Olivia Ellgren 05 Huddingespelen 16/6
12.76 Maja Wallin Jämsvi 06 Huddingespelen 16/6
12.50 Disa Elenius 06 Stora Turebergskastet Sollentuna/E 27/5
10.74 Annie Grindange 06 SAYO 3/6
Visselspjut
25.09 Beate Pott 07 Mälaröspelen 26/5
18.25 Emmie Wedin 07 Mälaröspelen 26/5
16.02 Astrid Gustafsson 09 Rekordjakten 09#3 6/6
13.42 Livia Sandström 09 Rekordjakten 09#3 6/6
13.00 Edith Dinnesen 09 Rekordjakten 09#3 6/6
12.65 Leah Ssempasa 09 Rekordjakten 09#3 6/6
11.85 Ida Vikström 09 Rekordjakten 09#3 6/6
11.40 Ella Strunke 10 Mälaröspelen 26/5
11.37 Molly Envall 09 Rekordjakten 09#3 6/6
10.37 Cecilia Melander 09 Rekordjakten 09#3 6/6
10.01 Stella Rybing 09 Rekordjakten 09#3 6/6
9.50 Alice Slars Paulsson 09 Rekordjakten 09#3 6/6
7.84 Freja Ahlepil 09 Rekordjakten 09#3 6/6
6.56 Lilly Slars Paulsson 11 Rekordjakten 09#3 6/6
Vikt 7.26 kg (K50 - K55)
12.94 Annelie Schöldström 67 VDM Sätra 13/5
Boll
12.41 Molly Envall 09 Täby Open 20/5
10.09 Alice Paulsson 09 Täby Open 20/5
9.36 Ella Strunke 10 Täby Open 19/5
8.56 Elise Allison 10 Täby Open 19/5
Sjukamp
5985 Bianca Salming 98 EST-FIN-SWE Mångkamp Pärnu EST 16-17/6 Klubbrekord K, K22
Kastfemkamp
3064 Annelie Schöldström 67 VNM Borås 8/7
Pojkar/Män
60m
7.86 0,9 Mikael Brodersen 80 Veckans gren Lidingö 30/5
8.99 -0,3 Jonathan Edberg 06 Danderyds Ungdomsspel 13/5
9.06 -0,5 Adam Chrifi 08 SAYO 2/6
9.08 -0,6 Simon Lindström 07 SAYO 2/6
9.11 1,1 Axel Richter Liljegren 07 4H-spelen Norrtälje 19/5
9.14 -0,2 Joar Eriksson 07 Danderyds Ungdomsspel 13/5
9.17 -0,5 John Bäck 06 SAYO 2/6
9.24 -0,5 Jacob Semb-Josefson 06 SAYO 2/6
9.25 -0,6 Edvin Huss 07 SAYO 2/6
9.49 -1,1 Ludwig Mattsson 05 SAYO 2/6
9.54 -1,0 Karl Thilers 07 4H-spelen Norrtälje 19/5
9.55 0,0 Jakob Lennermark 07 Danderyds Ungdomsspel 13/5
9.58 0,5 Liam Dovander 07 SAYO 2/6
9.60 -2,1 Nils Wallström 08 Turebergskampen 27/5
9.64 -1,2 Gustav Snis 07 Turebergskampen 27/5
9.64 -1,7 Arvid Tiberg 07 SAYO 2/6
9.69 0,7 Oskar Ahlstrand 09 Danderyds Ungdomsspel 13/5
9.69 -1,7 Emil Svensson 08 SAYO 2/6
9.70 0,9 Carl Grindange 09 Danderyds Ungdomsspel 13/5
9.71 -1,7 Jacob Karlberg 08 SAYO 2/6
9.74 1,1 Casper Håkansson 07 4H-spelen Norrtälje 19/5
9.81 1,4 Martin Bergström 08 Täby Open 19/5
9.85 0,3 Ludvig Ellgren 07 Huddingespelen 16/6
9.87 -0,5 Vincent Källström 06 Huddingespelen 16/6
9.89 0,2 John Singh 08 SAYO 2/6
9.91 0,0 Oliver Carlsson 08 Huddingespelen 16/6
9.92 0,5 Eliah Hallberg Hossain 10 Danderyds Ungdomsspel 13/5
9.93 -2,6 Emil Sigfridsson 09 Turebergskampen 27/5
9.95 1,0 Knut Sjöqvist Arlehov 08 SAYO 2/6
9.97 0,0 Levi Back 08 Danderyds Ungdomsspel 13/5
9.98 -0,7 Jacob Rappe 06 SAYO 2/6
9.99 0,0 Alexander Mickelson 07 4H-spelen Norrtälje 19/5
10.00 0,1 Jakob Bergström 06 SAYO 2/6
10.02 -0,5 William Strömberg 08 SAYO 2/6
10.06 -1,7 Albin Möller 07 SAYO 2/6
10.07 -1,0 Filip Söderlund 09 Turebergskampen 27/5
10.08 0,2 Elias Hovmöller 08 SAYO 2/6
10.09 -1,7 Isak Englund 09 Turebergskampen 27/5
10.10 -2,1 Arvid Karlsson 08 Turebergskampen 27/5
10.11 -0,5 Edgar Okot Micaux Obol 08 SAYO 2/6
10.15 -0,6 Erik Håkansson 07 SAYO 2/6
10.17 -0,7 Oskar Kruse 06 SAYO 2/6
10.30 -2,7 Ivar Tiberg 09 Turebergskampen 27/5
10.31 -2,1 Max Boström 08 Turebergskampen 27/5
10.31 -1,2 Simon Hagbert 08 Turebergskampen 27/5
10.32 -0,6 Jakob Fryklund Nilsagård 07 SAYO 2/6
10.40 0,5 Viktor Holmertz 07 SAYO 2/6
10.45 -0,3 Albin Opdahl 09 Täby Open 20/5
10.51 -1,2 Axel Björk 08 Turebergskampen 27/5
10.51 0,4 Melvin Nilsson 07 Danderyds Ungdomsspel 13/5
10.52 0,4 Vincent Lundin 09 Danderyds Ungdomsspel 13/5
10.52 -2,7 Elliot Sjöberg 10 Turebergskampen 27/5
10.52 0,0 William Thilers 10 Veckans gren Lidingö 30/5
10.60 1,0 Joel Bäck 08 SAYO 2/6
10.67 -2,0 Elis Björk 09 Turebergskampen 27/5
10.70 -2,7 Filip Edholm 10 Turebergskampen 27/5
10.73 -1,0 Axel Falk 09 Turebergskampen 27/5
10.76 1,3 Alvar Engström 10 Täby Open 19/5
10.78 0,5 Love Lindberg 10 Danderyds Ungdomsspel 13/5
10.81 -0,8 Jack Forssmed 09 4H-spelen Norrtälje 19/5
10.83 1,8 Sean Dovander 09 Danderyds Ungdomsspel 13/5
10.88 -1,2 Theodor Fresk 08 Turebergskampen 27/5
10.91 -2,6 Leonidas Stavropoulos 09 Turebergskampen 27/5
10.93 1,7 Tristan Back 10 Huddingespelen 17/6
11.09 -1,8 Jonathan Sundström 09 Turebergskampen 27/5
11.13 -2,0 Theo Bergqvist 07 Turebergskampen 27/5
11.16 0,6 Cian Hogan 10 Huddingespelen 17/6
11.18 -1,0 Sigge Hedblad 09 Turebergskampen 27/5
11.23 -1,6 Gabriel Ekengren 11 Turebergskampen 27/5
11.25 -1,8 Gabriel Melander 09 Turebergskampen 27/5
11.35 -1,6 Hugo Meyer 10 Turebergskampen 27/5
11.38 -2,7 Ludvig Håkansson 09 Turebergskampen 27/5
11.39 0,8 Olof Pott 10 Mälaröspelen 26/5
11.40 -2,7 Erik Andrén 09 Turebergskampen 27/5
11.43 -1,7 Adrian Antonsson 09 Turebergskampen 27/5
11.46 0,9 Anton Ahlstrand 10 Danderyds Ungdomsspel 13/5
11.47 -2,0 Dante Piehl 09 Turebergskampen 27/5
11.48 0,1 Tage Lood Falgén 10 4H-spelen Norrtälje 19/5
11.51 -1,8 Liam Malmström 09 Turebergskampen 27/5
11.55 -2,1 Fred Sjöström 10 Turebergskampen 27/5
11.64 -1,8 Otto Ståhlgren 09 Turebergskampen 27/5
11.64 -0,2 Filip Zuckerman 11 Turebergskampen 27/5
11.69 -2,1 Hugo Odelind 10 Turebergskampen 27/5
11.70 -1,8 Axel Brink 10 Turebergskampen 27/5
11.71 -1,6 Neo Westergren Olofsson 11 Turebergskampen 27/5
11.78 -1,6 Emil Ribacke 10 Turebergskampen 27/5
11.84 -1,7 Viggo Westin 09 Turebergskampen 27/5
11.86 -2,1 Anton Kruse 10 Turebergskampen 27/5
11.88 -1,5 David Redborg 11 Turebergskampen 27/5
12.16 -1,6 Vidar Martin 10 Turebergskampen 27/5
12.23 -1,8 Anton Bernström 10 Turebergskampen 27/5
12.23 -2,4 Anton Norrby 10 Turebergskampen 27/5
12.26 -0,2 Samuel Petersen 11 Turebergskampen 27/5
12.33 -1,5 Erik Johansson 09 Turebergskampen 27/5
12.39 -1,5 Edvin Möller 09 Turebergskampen 27/5
12.54 -1,5 William Johansson 11 Turebergskampen 27/5
12.76 -1,6 Anton Elmqvist 10 Turebergskampen 27/5
12.84 -1,0 Alvar Rehn 11 Turebergskampen 27/5
12.88 -1,5 Edwin Masters 11 Turebergskampen 27/5
12.98 -0,6 Adam Perhult 10 Turebergskampen 27/5
13.06 -0,2 Aron Djerf 11 Turebergskampen 27/5
13.15 -2,4 Leon De La Fuente 10 Turebergskampen 27/5
13.15 -1,6 Adam Dunkars 11 Turebergskampen 27/5
13.21 -1,5 Filip Dahlborn 11 Turebergskampen 27/5
13.27 -2,4 Loke Bergqvist 10 Turebergskampen 27/5
13.31 -1,6 Nils Erlandsson 11 Turebergskampen 27/5
13.58 -1,0 Hugo Söderman 11 Turebergskampen 27/5
13.64 -2,7 Liam Sandfjord 10 Turebergskampen 27/5
13.77 -2,0 Ibrahim Hamad 09 Turebergskampen 27/5
13.78 -1,0 Filip Burstedt 11 Turebergskampen 27/5
14.02 -0,2 Melker Lundqvist 11 Turebergskampen 27/5
14.13 -1,6 Jonathan Karnebäck 11 Turebergskampen 27/5
14.45 -1,2 Liam Ousdal Vilhu 11 Turebergskampen 27/5
14.46 -1,6 Viktor Hellberg 11 Turebergskampen 27/5
15.21 -1,2 Knut Wijk 11 Turebergskampen 27/5
15.61 -1,5 Klas Möller 11 Turebergskampen 27/5
Medvind/okänd vind
9.16 Edvin Huss 07 Bauhaus Youth Stockholm/S 10/6
9.19 Tim Nyqvist 06 Bauhaus Youth Stockholm/S 10/6
9.41 Jakob Lennermark 07 Bauhaus Youth Stockholm/S 10/6
9.76w 2,6 Martin Bergström 08 Täby Open 19/5
11.24 Edvin Möller 09 Täby Open 20/5
80m
9.52 1,6 Teo Paganus 03 Världsungdomsspelen Göteborg/U 30/6  
9.98 1,7 Esbjörn Eriksson 03 Världsungdomsspelen Göteborg/U 30/6  
10.08 0,0 Mikael Brodersen 80 Veckans gren Lidingö 30/5
10.18 -0,9 Hugo Winther 04 SAYO 2/6  
10.33 -0,8 Hugo Liljegren 03 SAYO 2/6   
11.74 -1,4 Edvin Rappe 04 SAYO 2/6  
12.81 1,7 Karl Thilers 07 Veckans gren Lidingö 30/5
16.29 1,7 William Thilers 10 Veckans gren Lidingö 30/5
100m
10.79 0,9 Linus Kapstad 00 Savona ITA 23/5
11.21 0,6 Emil Johansson 02 Danderyds Ungdomsspel 13/5
11.41 0,3 Erik Ahlfont 00 Huddingespelen 16/6
11.46 1,0 Anton Runemar 02 Huddingespelen 15/6
11.47 1,0 Edvin Hagberg 99 JNM Mångkamp Jessheim NOR 9/6
11.71 0,0 Teo Paganus 03 Västra Mälarspelen Köping 9/6
11.81 0,2 Filip Nyström 00 Turebergs Snabba #6 15/5
11.89 -1,8 Filip Engström 01 SAYO 2/6
11.96 0,9 Emil Winther 99 Världsungdomsspelen Göteborg/U 30/6
12.31 1,4 Mikael Brodersen 80 Veckans gren Lidingö 30/5
12.38 -0,2 Hugo Olsson 02 Turebergs Snabba #6 15/5
12.41 -2,6 Esbjörn Eriksson 03 Tyresö Ungdomsspel 6/6
12.54 1,0 Hugo Winther 04 Turebergs Snabba #6 15/5
12.59 -0,2 Theodor Duvert 01 Turebergs Snabba #6 15/5
12.70 1,0 Isak Franzén 03 Turebergs Snabba #6 15/5
13.33 -2,9 Per Sandell 76 VDM Sätra 12/5
13.34 1,4 Stefan Hallberg 80 Turebergs Snabba #6 15/5
13.99 1,0 Leonardo Huayna Fernandez 04 Turebergs Snabba #6 15/5
14.23 1,0 Christopher Lundberg 03 Turebergs Snabba #6 15/5
14.26 1,0 Edvin Rappe 04 Turebergs Snabba #6 15/5
14.98 0,5 John Bäck 06 Turebergs Snabba #6 15/5
Medvind/okänd vind
11.61w 3,4 Kiran Karlström 01 Malaga ESP 15/7
150m
18.60 0,0 Mikael Brodersen 80 Veckans gren Lidingö 30/5
25.48 0,8 Karl Thilers 07 Veckans gren Lidingö 30/5
30.51 0,8 William Thilers 10 Veckans gren Lidingö 30/5
200m
22.62 1,5 Emil Johansson 02 Lag-SM kval Karlstad 19/5
23.31 -0,8 Erik Ahlfont 00 SAYO 3/6
23.53 1,2 Filip Nyström 00 Huddingespelen 17/6
24.28 -0,8 Martin Berg 00 SAYO 3/6
24.32 0,9 Kevin Duvert 98 Världsungdomsspelen Göteborg/U 1/7
24.36 -0,1 Filip Engström 01 SAYO 3/6
25.21 1,2 Mikael Brodersen 80 Huddingespelen 17/6
25.47 0,5 Hugo Liljegren 03 Danderyds Ungdomsspel 13/5
25.63 0,9 Esbjörn Eriksson 03 Danderyds Ungdomsspel 13/5
26.20 -2,2 Per Sandell 76 VDM Sätra 13/5
28.57 1,0 Bobbie Baars 58 SAYO 3/6 Klubbrekord M60
28.83 0,8 John Bäck 06 SAYO 3/6
31.04 0,0 Simon Lindström 07 GIF-spelen Glanshammar 26/5
31.84 -0,9 Nils Nestor 52 VNM Borås 7/7
Medvind/okänd vind
22.87w 2,8 Anton Runemar 02 Huddingespelen UDM 17/6
28.67w 2,4 John Bäck 06 Huddingespelen UDM 17/6
300m
39.41 Hugo Winther 04 SAYO 3/6
39.50 Esbjörn Eriksson 03 Huddingespelen UDM 17/6
40.09 Hugo Liljegren 03 SAYO 3/6
41.41 Isak Franzen 03 SAYO 3/6
45.92 Christopher Lundberg 03 SAYO 3/6
52.94 Simon Lindström 07 Vingaspelen Örnsköldsvik 7/7
400m
48.04 Edvin Hagberg 99 Världsungdomsspelen Göteborg/U 30/6
48.29 Benjamin Mullen 87 Huddingespelen 16/6
48.84 Emil Johansson 02 Världsungdomsspelen Göteborg/U 30/6
49.68 Johan Eriksson 88 SAYO 1/6
50.46 Emil Winther 99 Turebergs Snabba #6 15/5
51.02 Robin Johansson 94 SAYO 1/6
56.27 Per Sandell 76 VDM Sätra 12/5
59.97 Theodor Duvert 01 Dalakampen "light" Falun 19/5
63.68 Leonardo Huayna Fernandez 04 Turebergs Snabba #6 15/5
63.83 Bobbie Baars 58 Huddingespelen 16/6 Klubbrekord M60
65.42 John Bäck 06 Turebergs Snabba #6 15/5
70.95 Nils Nestor 52 VNM Borås 8/7
72.17 Lowe Fuxe Barkvall 06 Turebergs Snabba #6 15/5
77.77 Vincent Källström 06 Turebergs Snabba #6 15/5
82.39 Albin Opdahl 09 Täby Open 20/5
84.5m Sean Dovander 09 Rekordjakten 09#3 6/6
84.7m Carl Grindange 09 Rekordjakten 09#3 6/6
86.9m Emil Sigfridsson 09 Rekordjakten 09#3 6/6
87.4m Eric Krusfeldt 09 Rekordjakten 09#3 6/6
90.1m Felix Dyberg 09 Rekordjakten 09#3 6/6
91.5m Hugo Hansen 09 Rekordjakten 09#3 6/6
92.1m Erik Andrén 09 Rekordjakten 09#3 6/6
93.0m Liam Knutsson 09 Rekordjakten 09#3 6/6
94.8m Hannes Lejelöf 09 Rekordjakten 09#3 6/6
95.7m Leo Tatar 09 Rekordjakten 09#3 6/6
97.52 Levi Back 08 Täby Open 20/5
98.8m Gabriel Melander 09 Rekordjakten 09#3 6/6
99.35 Edvin Möller 09 Täby Open 20/5
108.0m Emil Lindelöf 09 Rekordjakten 09#3 6/6
119.2m Ibrahim Fakir 09 Rekordjakten 09#3 6/6
161.0m Vilmer Norstedt Edenfeldt 09 Rekordjakten 09#3 6/6
600m
1:47.25 John Bäck 06 Täby Open 19/5
1:53.84 Edvin Huss 07 SAYO 2/6
1:55.03 Jakob Lennermark 07 SAYO 2/6
1:55.08 Lucas Källman 06 SAYO 2/6
1:56.16 Lowe Fuxe Barkvall 06 SAYO 2/6
1:57.71 Vilhelm Lood Falgén 07 4H-spelen Norrtälje 19/5
1:57.83 Jakob Bergström 06 Täby Open 19/5
2:00.53 Liam Dovander 07 SAYO 2/6
2:00.90 Arvid Karlsson 08 Danderyds Ungdomsspel 13/5
2:01.33 Martin Bergström 08 Täby Open 20/5
2:03.14 Jacob Semb-Josefson 06 Huddingespelen 16/6
2:03.65 Simon Lindström 07 SAYO 2/6
2:04.58 Iker Garcia Lundström 07 4H-spelen Norrtälje 19/5
2:06.78 Elias Hovmöller 08 SAYO 2/6
2:07.14 Jacob Karlberg 08 SAYO 2/6
2:13.11 Edgar Okot Micaux Obol 08 SAYO 2/6
2:16.19 Levi Back 08 SAYO 2/6
2:18.72 Karl Thilers 07 4H-spelen Norrtälje 19/5
2:24.03 Joar Eriksson 07 SAYO 2/6
2:24.05 Jack Forssmed 09 4H-spelen Norrtälje 19/5
2:24.39 Joel Bäck 08 SAYO 2/6
2:28.95 Tage Lood Falgén 10 4H-spelen Norrtälje 19/5
2:33.29 Simon Ruthner 08 SAYO 2/6
2:33.31 Knut Sjöqvist Arlehov 08 SAYO 2/6
2:51.85 Arvid Karlsson 08 Turebergskampen 27/5
3:11.46 Levi Back 08 Turebergskampen 27/5
3:14.43 Max Boström 08 Turebergskampen 27/5
800m
1:51.18 Edvin Hagberg 99 Boysen Memorial Oslo NOR 5/7
1:51.70 Johan Eriksson 88 Sollentuna GP 28/8
1:52.67 Andreas Almgren 95 Sotteville FRA 17/7
1:55.10 Robin Johansson 94 Bauhausgalan Stockholm/S 10/6
2:08.53 Sebastian Christenson 02 Huddingespelen UDM 16/6
2:11.44 Alexander Andersson 02 SAYO 2/6
2:21.81 Conor Hogan 04 SAYO 2/6
2:27.55 Hugo Liljegren 03 Kraftmätningen kval Täby 19/5
2:28.57 Hugo Winther 04 Kraftmätningen kval Täby 19/5
2:30.19 Bobby Baars 58 SAYO 2/6
2:30.22 Patrik Karlsson 62 VNM Borås 7/7
2:32.09 Eliott Duvert 03 Kraftmätningen kval Täby 19/5
2:33.04 Leonardo Huayna Fernandez 04 Kraftmätningen kval Täby 19/5
2:36.75 Valter Kjellberg 04 SAYO 2/6
2:43.50 Esbjörn Eriksson 03 Kraftmätningen kval Täby 19/5
2:45.45 Edvin Huss 07 Turebergskampen 27/5
2:46.04 Vilhelm Lood Falgén 07 Turebergskampen 27/5
2:46.95 Jakob Bergström 06 Turebergskampen 27/5
2:50.40 Jakob Lennermark 07 Turebergskampen 27/5
2:52.20 Nils Nestor 52 VNM Borås 7/7
2:53.04 Iker Garcia Lundström 07 Turebergskampen 27/5
2:53.95 Christopher Lundberg 03 Kraftmätningen kval Täby 19/5
2:56.37 Liam Dovander 07 Turebergskampen 27/5
3:05.38 Erik Håkansson 07 Turebergskampen 27/5
3:07.25 Ludvig Ellgren 07 Turebergskampen 27/5
1500m
3:50.25 Amanuel Gergis 96 Sollentuna GP 28/6
3:55.39 Johan Eriksson 88 Huddingespelen 17/6
3:55.66 Daniel Lundgren 85 Bauhausgalan Stockholm/S 10/6
4:17.24 Edvin Hagberg 99 JNM Mångkamp Jessheim NOR 10/6
4:44.34 Sebastian Christenson 02 Huddingespelen UDM 17/6
4:44.98 Alexander Andersson 02 SAYO 3/6
5:07.10 Patrik Karlsson 62 VNM Borås 8/7 Klubbrekord M55
6:05.33 Nils Nestor 52 Tyresö Ungdomsspel 6/6 Klubbrekord M65
5000m
14:00.42 Amanuel Gergis 96 Oordegem BEL 26/5
15:26.47 Daniel Lundgren 85 Lag-SM kval Karlstad 19/5
18:09.40 Patrik Karlsson 62 VNM Borås 6/7 Klubbrekord M55
10000m
28:33.33 Napolen Solomon 94 Europacupen 10000m London GBR 19/5 Klubbrekord M
38:56.57 Patrik Karlsson 62 VNM Borås 8/7 Klubbrekord M55
2000m hinder
7:31.50 Oliver Lindstrand 02 SAYO 3/6
3000m hinder
8:23.54 Napolen Solomon 94 Diamond League Rom ITA 31/5 Klubbrekord M
8:50.50 Daniel Lundgren 85 Sollentuna GP 28/6
110m häck
16.59 0,2 Staffan Risberg 99 Lag-SM kval Karlstad 19/5
110m häck 100.0 cm (P19)
15.72 1,2 Edvin Hagberg 99 JNM Mångkamp Jessheim NOR 10/6
110m häck 91.4 cm (P17)
14.78 1,7 Emil Johansson 02 Världsungdomsspelen Göteborg/U 1/7
16.35 1,5 Theodor Duvert 01 Turebergs Snabba #6 15/5
17.33 1,5 Erik Dahlberg 02 Turebergs Snabba #6 15/5
80m häck 84.0 cm (P15 - P14)
11.55 2,0 Eliott Duvert 03 Världsungdomsspelen Göteborg/U 1/7
11.97 1,6 Hugo Winther 04 Världsungdomsspelen Göteborg/U 1/7
12.15 -0,1 Hugo Liljegren 03 Turebergs Snabba #6 15/5
14.11 0,8 Conor Hogan 04 Huddingespelen UDM 17/6  
16.28 -0,1 Christopher Lundberg 03 Turebergs Snabba #6 15/5
17.05 1,1 Leonardo Huayna Fernandez 04 Kraftmätningen kval Täby 19/5
60m häck 76.2 cm (P13 - P12)
10.37 1,2 John Bäck 06 SAYO 3/6 Klubbrekord P12
10.52 0,0 Simon Lindström 07 GIF-spelen Glanshammar 26/5
11.17 1,2 Jacob Semb-Josefson 06 SAYO 3/6
13.21 1,0 Joel Bäck 08 SAYO 3/6
13.53 -0,1 Vincent Källström 06 Turebergs Snabba #6 15/5
14.29 0,5 Jakob Bergström 06 Danderyds Ungdomsspel 13/5
15.09 -0,1 Lowe Fuxe Barkvall 06 Turebergs Snabba #6 15/5
200m häck 76.2 cm (P13)
33.43 -0,1 John Bäck 06 Huddingespelen 15/6
300m häck 76.2 cm (P15 - P14)
42.55 Hugo Winther 04 Huddingespelen 15/6
43.06 Hugo Liljegren 03 Huddingespelen 15/6
48.05 Conor Hogan 04 Huddingespelen 15/6
400m häck
53.71 Benjamin Mullen 87 Solleuntuna GP 28/6
57.06 Staffan Risberg 99 Lag-SM kval Karlstad 19/5
Höjd
1.94 Elliot Duvert 03 SAYO 3/6 Klubbrekord P15
1.93 Edvin Hagberg 99 JNM Mångkamp Jessheim NOR 9/6
1.88 Theodor Duvert 01 SAYO 1/6
1.83 Erik Dahlberg 02 SAYO 1/6
1.72 Kevin Duvert 98 Danderyds Ungdomsspel 13/5
1.64 Emil Petersson 02 Danderyds Ungdomsspel 13/5
1.51 Hugo Winther 04 Kraftmätningen kval Täby 19/5
1.48 Jonathan Edberg 06 Danderyds Ungdomsspel 13/5
1.43 Conor Hogan 04 Kraftmätningen kval Täby 19/5
1.43 Valter Kjellberg 04 Kraftmätningen kval Täby 19/5
1.43 Christopher Lundberg 03 Kraftmätningen kval Täby 19/5
1.39 Viktor Sandström 03 Kraftmätningen kval Täby 19/5
1.37 Liam Dovander 07 SAYO 2/6
1.37 Simon Lindström 07 SAYO 2/6
1.35 Gustav Snis 07 Turebergskampen 27/5
1.31 Arvid Tiberg 07 Turebergskampen 27/5
1.30 Lucas Källman 06 Täby Open 20/5
1.27 Edvin Huss 07 Turebergskampen 27/5
1.27 Albin Möller 07 SAYO 2/6
1.25 Viktor Berg 09 Mälaröspelen 26/5
1.23 Leonardo Huayna Fernandez 04 Kraftmätningen kval Täby 19/5
1.23 Casper Håkansson 07 SAYO 2/6
1.23 Erik Håkansson 07 SAYO 2/6
1.20 Alexander Mickelson 07 4H-spelen Norrtälje 19/5
1.15 Oskar Ahlstrand 09 Danderyds Ungdomsspel 13/5
1.15 Karl Thilers 07 4H-spelen Norrtälje 19/5
1.13 Jakob Fryklund Nilsagård 07 SAYO 2/6
1.13 John Singh 08 SAYO 2/6
1.11 Adam Chrifi 08 Turebergskampen 27/5
1.10 Levi Back 08 Danderyds Ungdomsspel 13/5
1.10 Frans Leander 07 4H-spelen Norrtälje 19/5
1.05 Carl Grindange 09 Danderyds Ungdomsspel 13/5
1.02 Arvid Hellberg 08 Turebergskampen 27/5
1.02 Nils Wallström 08 Turebergskampen 27/5
Stav
4.20 Edvin Hagberg 99 JNM Mångkamp Jessheim NOR 10/6
4.10 Gustav Kullman 96 Sydney AUS 3/2
4.03 Elliot Duvert 03 Huddingespelen UDM 17/6 Klubbrekord P15
4.00 Stellan Back 75 Lag-SM kval Karlstad 19/5 Klubbrekord M40
3.54 Theodor Duvert 01 Huddingespelen UDM 16/6
3.45 Erik Dahlberg 02 SAYO 2/6
3.04 Hugo Winther 04 Huddingespelen UDM 17/6
2.24 Jacob Semb-Josefson 06 Huddingespelen UDM 16/6 Klubbrekord P12
1.74 Levi Back 08 Huddingespelen UDM 16/6
1.64 Vincent Källström 06 Huddingespelen UDM 16/6
1.54 Carl Grindange 09 Huddingespelen 16/6
1.44 Jakob Bergström 06 Huddingespelen 16/6
Längd
6.45 1,9 Edvin Hagberg 99 JNM Mångkamp Jessheim NOR 9/6
5.96 0,8 Hugo Olsson 02 SAYO 2/6
5.99 1,8 Eliott Duvert 03 Världsungdomsspelen Göteborg/U 29/6
5.73 1,4 Theodor Duvert 01 Dalakampen "light" Falun 19/5
5.70 0,1 Hugo Winther 04 SAYO 2/6
5.66 -1,8 Filip Nyström 00 Huddingespelen 15/6
5.07 -0,7 Hugo Liljegren 03 Kraftmätningen kval Täby 19/5
4.15 1,7 Edvin Rappe 04 SAYO 2/6
4.05 -0,1 Christopher Lundberg 03 Kraftmätningen kval Täby 19/5
3.69 0,5 Leonardo Huayna Fernandez 04 Kraftmätningen kval Täby 19/5
Medvind/okänd vind
6.19w 3,6 Filip Nyström 00 Huddingespelen 15/6
6.07w 4,3 Kiran Karlström 01 Torremolinos ESP 11/7
Längd med zon
4.60 0,5 John Bäck 06 SAYO 3/6
4.41 -2,4 Simon Lindström 07 SAYO 3/6
4.26 0,4 Ludwig Mattsson 05 SAYO 3/6
4.11 -3,3 Axel Richter Liljegren 07 Turebergskampen 27/5
4.09 1,5 Lucas Källman 06 SAYO 3/6
4.08 -0,6 Gustav Snis 07 SAYO 3/6
4.08 -0,9 Arvid Tiberg 07 Turebergskampen 27/5
4.05 0,0 Adam Chrifi 08 SAYO 3/6
3.97 2,0 Oskar Kruse 06 SAYO 3/6
3.91 0,7 Jacob Semb-Josefson 06 SAYO 3/6
3.88 -0,2 Liam Dovander 07 Turebergskampen 27/5
3.79 -1,3 Ludvig Ellgren 07 Turebergskampen 27/5
3.78 -0,1 Alexander Mickelson 07 Turebergskampen 27/5
3.73 0,3 Casper Håkansson 07 Turebergskampen 27/5
3.71 0,5 Ludwig Engde 08 SAYO 3/6
3.71 0,7 John Singh 08 SAYO 3/6
3.68 2,0 Levi Back 08 Huddingespelen 16/6
3.61 -2,7 Carl Grindange 09 Turebergskampen 27/5
3.55 1,8 Nils Wallström 08 Turebergskampen 27/5
3.50 -0,1 Jakob Fryklund Nilsagård 07 SAYO 3/6
3.49 1,5 Joel Bäck 08 Huddingespelen 16/6
3.45 0,4 William Strömberg 08 SAYO 3/6
3.44 -0,9 Simon Linder 07 Turebergskampen 27/5
3.42 1,2 Theodor Fresk 08 Turebergskampen 27/5
3.39 -2,1 Filip Söderlund 09 Turebergskampen 27/5
3.38 -2,1 Emil Sigfridsson 09 Turebergskampen 27/5
3.37 1,8 Elis Björk 09 Turebergskampen 27/5
3.35 1,6 Jacob Karlberg 08 Turebergskampen 27/5
3.30 -0,7 Oskar Arrhen 07 Turebergskampen 27/5
3.29 -0,7 Elias Petersen 08 SAYO 3/6
3.23 0,2 Albin Opdahl 09 Täby Open 20/5
3.22 1,8 Alvar Engström 10 Turebergskampen 27/5
3.22 1,3 Knut Sjöqvist Arlehov 08 SAYO 3/6
3.20 -0,8 Jakob Fransson 07 SAYO 3/6
3.18 1,8 Max Boström 08 Turebergskampen 27/5
3.18 -1,9 Isak Englund 09 Turebergskampen 27/5
3.17 1,7 Love Lindberg 10 Turebergskampen 27/5
3.17 -2,7 Leonidas Stavropoulos 09 Turebergskampen 27/5
3.15 2,0 Axel Björk 08 Turebergskampen 27/5
3.13 -1,8 Jonathan Sundström 09 Turebergskampen 27/5
3.10 -3,2 Ivar Tiberg 09 Turebergskampen 27/5
3.05 1,6 Tage Lood Falgén 10 Turebergskampen 27/5
2.97 1,8 Leo Tatar 09 Turebergskampen 27/5
2.93 1,4 Fred Sjöström 10 Turebergskampen 27/5
2.88 -2,3 Erik Andrén 09 Turebergskampen 27/5
2.88 0,8 Emil Ribacke 10 Turebergskampen 27/5
2.86 0,8 Filip Edholm 10 Turebergskampen 27/5
2.85 -2,0 Gabriel Ekengren 11 Turebergskampen 27/5
2.81 1,6 Filip Zuckerman 11 Turebergskampen 27/5
2.78 0,9 Ludvig Håkansson 09 Turebergskampen 27/5
2.75 -0,7 Anton Kruse 10 Turebergskampen 27/5
2.73 1,4 Liam Sandfjord 10 Turebergskampen 27/5
2.73 -0,8 Olof Pott 10 Mälaröspelen 26/5
2.71 1,9 Karl Hjort 10 Turebergskampen 27/5
2.71 1,7 Otto Ståhlgren 09 Turebergskampen 27/5
2.70 1,2 David Redborg 11 Turebergskampen 27/5
2.69 0,4 Cian Hogan 10 Turebergskampen 27/5
2.65 1,8 Anton Elmqvist 10 Turebergskampen 27/5
2.64 2.0 Axel Brink 10 Turebergskampen 27/5
2.63 0,6 Hugo Odelind 10 Turebergskampen 27/5
2.58 1,1 Arvid Hellberg 08 Turebergskampen 27/5
2.58 -1,1 Edvin Möller 09 Turebergskampen 27/5
2.55 -1,2 Samuel Petersen 11 Turebergskampen 27/5
2.44 1,8 Gabriel Melander 09 Turebergskampen 27/5
2.43 1,8 Jack Forssmed 09 Turebergskampen 27/5
2.41 0,8 Neo Westergren Olofsson 11 Turebergskampen 27/5
2.39 1,6 Filip Dahlborn 11 Turebergskampen 27/5
2.36 0,4 Anton Norrby 10 Turebergskampen 27/5
2.35 0,1 Edwin Masters 11 Turebergskampen 27/5
2.31 1,3 Leon De La Fuente 10 Turebergskampen 27/5
2.28 1,1 Aron Djerf 11 Turebergskampen 27/5
2.23 -1,4 Nils Erlandsson 11 Turebergskampen 27/5
2.21 1,7 Hugo Söderman 11 Turebergskampen 27/5
2.17 0,2 Melker Lundqvist 11 Turebergskampen 27/5
2.17 0,4 Elis Persson 09 Turebergskampen 27/5
2.13 -0,4 Vidar Martin 10 Turebergskampen 27/5
2.06 0,7 Alvar Rehn 11 Turebergskampen 27/5
2.04 1,6 Anton Bernström 10 Turebergskampen 27/5
2.03 -0,7 Ibrahim Hamad 09 Turebergskampen 27/5
2,52 1,6 Hugo Meyer 10 Turebergskampen 27/5
1.98 -1,0 Jonathan Karnebäck 11 Turebergskampen 27/5
1.98 -1,5 Knut Wijk 11 Turebergskampen 27/5
1.85 -2,1 Liam Ousdal Vilhu 11 Turebergskampen 27/5
1.76 -0,1 Adam Dunkars 11 Turebergskampen 27/5
1.76 -2,0 William Johansson 11 Turebergskampen 27/5
1.69 2,0 Viktor Hellberg 11 Turebergskampen 27/5
1.68 1,5 Klas Möller 11 Turebergskampen 27/5
Medvind/okänd vind
4.63 John Bäck 06 Danderyds Ungdomsspel 13/5
4.48 Axel Richter Liljegren 07 4H-spelen Norrtälje 19/5
4.32 Jonathan Edberg 06 Danderyds Ungdomsspel 13/5
4.07 Oskar Ahlstrand 09 Danderyds Ungdomsspel 13/5
3.93 Jakob Lennermark 07 Danderyds Ungdomsspel 13/5
3.84 Erik Håkansson 07 Danderyds Ungdomsspel 13/5
3.83 Alexander Mickelson 07 4H-spelen Norrtälje 19/5
3.77 Karl Thilers 07 4H-spelen Norrtälje 19/5
3.68w 2,3 Nils Wallström 08 Turebergskampen 27/5
3.67w 2,1 Jakob Bergström 06 Täby Open 19/5
3.66 Carl Grindange 09 Danderyds Ungdomsspel 13/5
3.61 4,8 Jacob Karlberg 08 Turebergskampen 27/5
3.58 Eliah Hallberg Hossain 10 Danderyds Ungdomsspel 13/5
3.56 Martin Bergström 08 Täby Open 19/5
3.53w 2,3 Simon Hagbert 08 Turebergskampen 27/5
3.38w 4,1 Elis Björk 09 Turebergskampen 27/5
3.34 Noel Nilsson 09 Danderyds Ungdomsspel 13/5
3.31w 3,1 Alvar Engström 10 Turebergskampen 27/5
3.26w 2,6 Max Boström 08 Turebergskampen 27/5
3.20 Tristan Back 10 Danderyds Ungdomsspel 13/5
3.18w 3,4 Love Lindberg 10 Turebergskampen 27/5
3.16w 2,2 Jack Forssmed 09 Turebergskampen 27/5
3.14 Sean Dovander 09 Danderyds Ungdomsspel 13/5
3.11w 2,8 Leo Tatar 09 Turebergskampen 27/5
2.96w 3,6 Anton Kruse 10 Turebergskampen 27/5
2.94w 2,2 Emil Ribacke 10 Turebergskampen 27/5
2.91 William Thilers 10 4H-spelen Norrtälje 19/5
2.87w 2,9 Otto Ståhlgren 09 Turebergskampen 27/5
2.86w 4,0 Hugo Meyer 10 Turebergskampen 27/5
2.86 Frans Leander 07 4H-spelen Norrtälje 19/5
2.85 Anton Ahlstrand 10 Danderyds Ungdomsspel 13/5
2.82w 2,2 Axel Brink 10 Turebergskampen 27/5
2.82w 2,7 Karl Hjort 10 Turebergskampen 27/5
2.80 Vincent Lundin 09 Danderyds Ungdomsspel 13/5
2.78w 3,3 Neo Westergren Olofsson 11 Turebergskampen 27/5
2.78 Cian Hogan 10 Huddingespelen 17/6
2.69w 2,1 Olof Pott 10 Turebergskampen 27/5
2.66w 3,6 Arvid Hellberg 08 Turebergskampen 27/5
2.65w 3,5 Gabriel Melander 09 Turebergskampen 27/5
2.61w 2,8 Anton Bernström 10 Turebergskampen 27/5
2.53w 4,2 Erik Johansson 09 Turebergskampen 27/5
2.42w 2,3 Edwin Masters 11 Turebergskampen 27/5
2.33w 3,4 Vidar Martin 10 Turebergskampen 27/5
2.24w 2,9 Hugo Söderman 11 Turebergskampen 27/5
2,97w 3,4 Hugo Odelind 10 Turebergskampen 27/5
1.35w 5,5 Filip Burstedt 11 Turebergskampen 27/5
Tresteg
13.18 1,1 Filip Nyström 00 Lag-SM kval Karlstad 19/5
Tresteg med zon
9.54 1,3 John Bäck 06 Världsungdomsspelen Göteborg/U 30/6
8.24 0,0 Jacob Semb-Josefson 06 Huddingespelen UDM 16/6
Medvind/okänd vind
10.10 John Bäck 06 Stockholmskampen Hässelby 30/5
8.47 Jacob Semb-Josefson 06 Stockholmskampen Hässelby 30/5
8.23 Joel Billing 06 Stockholmskampen Hässelby 30/5
8.15 Lowe Fuxe Barkvall 06 Stockholmskampen Hässelby 30/5
7.95 Jakob Bergström 06 Stockholmskampen Hässelby 30/5
7.83 Oskar Kruse 06 Stockholmskampen Hässelby 30/5
7.82 Vincent Källström 06 Stockholmskampen Hässelby 30/5
7.82 Daniel Opdahl 06 Stockholmskampen Hässelby 30/5
7.57 Felix Vangstad 06 Stockholmskampen Hässelby 30/5
7.31 Carl Grindange 09 Rekordjakten 09#3 6/6
7.21 Jacob Rappe 06 Stockholmskampen Hässelby 30/5
6.75 Lucas Sannebro 06 Stockholmskampen Hässelby 30/5
6.54 Emil Sigfridsson 09 Rekordjakten 09#3 6/6
6.19 Erik Andrén 09 Rekordjakten 09#3 6/6
6.18 Eric Krusfeldt 09 Rekordjakten 09#3 6/6
6.02 Vilmer Norstedt Edenfeldt 09 Rekordjakten 09#3 6/6
5.99 Sean Dovander 09 Rekordjakten 09#3 6/6
5.89 Liam Knutsson 09 Rekordjakten 09#3 6/6
5.87 Leo Tatar 09 Rekordjakten 09#3 6/6
5.71 Hannes Lejelöf 09 Rekordjakten 09#3 6/6
5.71 Gabriel Melander 09 Rekordjakten 09#3 6/6
5.63 Hugo Hansen 09 Rekordjakten 09#3 6/6
5.42 Edvin Möller 09 Rekordjakten 09#3 6/6
5.27 Felix Dyberg 09 Rekordjakten 09#3 6/6
5.26 Emil Lindelöf 09 Rekordjakten 09#3 6/6
4.71 Ibrahim Fakir 09 Rekordjakten 09#3 6/6
4.47 Gustav Virgin Ericsson 09 Rekordjakten 09#3 6/6
Kula
14.68 Lukas Björninger 00 Lag-SM kval Karlstad 19/5
12.51 Stellan Back 75 Turebergskastet #4 Sollentuna/E 12/6
9.48 Anton Andersson 96 Kasttävling 2 Skellefteå 9/6
Kula 6.0 kg (P19)
16.07 Lukas Björninger 00 Stora Turebergskastet Sollentuna/E 27/5 Klubbrekord P18
11.89 Edvin Hagberg 99 JNM Mångkamp Jessheim NOR 9/6
Kula 5.0kg (P17)
16.37 Jesper Ahlin 03 SAYO 3/6
13.99 Karl Ludvik 02 Huddingespelen 15/6
11.04 Emil Holm 01 Turebergskastet #4 Sollentuna/E 12/6
10.61 Theodor Duvert 01 Dalakampen "light" Falun 19/5
Kula 4.0 kg (P15 - P14)
18.69 Jesper Ahlin 03 Mälarspelen Eskilstuna 9/6 Klubbrekord P15
13.60 Teo Paganus 03 Världsungdomsspelen Göteborg/U 29/6
12.70 Fredrik Frunck 03 Stora Turebergskastet Sollentuna/E 27/5
11.65 Esbjörn Eriksson 03 Tyresö Ungdomsspel 6/6
11.57 Eliott Duvert 03 Kraftmätningen kval Täby 19/5
10.56 Viktor Sandström 03 Kraftmätningen kval Täby 19/5
9.82 Hugo Winther 04 Huddingespelen UDM 16/6
7.67 Edvin Rappe 04 Kraftmätningen kval Täby 19/5
6.83 Victor Lindstrand 04 Kraftmätningen kval Täby 19/5
Kula 4.0 kg (M75- )
6.62 Bo Sundström 40 VDM Sätra 12/5
Kula 3.0 kg (P13 - P12)
8.47 Jacob Semb-Josefson 06 SAYO 2/6
8.11 Jacob Åhlin 06 SAYO 2/6
7.62 Jonathan Edberg 06 Danderyds Ungdomsspel 13/5
7.44 Joel Billing 06 Stora Turebergskastet Sollentuna/E 27/5
7.31 Daniel Opdahl 06 Täby Open 20/5
6.56 Jacob Rappe 06 SAYO 2/6
5.96 Oskar Kruse 06 Stora Turebergskastet Sollentuna/E 27/5
5.92 Neo Holgersson 06 Stora Turebergskastet Sollentuna/E 27/5
5.24 Jakob Bergström 06 SAYO 2/6
Kula 2.0 kg (P10 - P11)
8.74 Liam Dovander 07 Danderyds Ungdomsspel 13/5
8.61 Ludvig Ellgren 07 Huddingespelen 16/6
8.02 Jakob Fryklund Nilsagård 07 SAYO 3/6
7.92 Alexander Mickelson 07 4H-spelen Norrtälje 19/5
7.80 William Strömberg 08 SAYO 3/6
7.66 Simon Lindström 07 GIF-spelen Glanshammar 26/5
7.43 Adam Chrifi 08 SAYO 3/6
7.04 Casper Håkansson 07 4H-spelen Norrtälje 19/5
7.00 Levi Back 08 Täby Open 20/5
6.96 Jakob Lennermark 07 Turebergskampen 27/5
6.78 Martin Bergström 08 Täby Open 20/5
6.78 Simon Hagbert 08 Turebergskampen 27/5
6.70 Karl Thilers 07 4H-spelen Norrtälje 19/5
6.62 Gustav Snis 07 Turebergskampen 27/5
6.57 Jacob Karlberg 08 SAYO 3/6
6.52 Frans Leander 07 4H-spelen Norrtälje 19/5
6.33 Erik Håkansson 07 Turebergskampen 27/5
6.32 Vilhelm Lood Falgén 07 4H-spelen Norrtälje 19/5
6.13 Iker Garcia Lundström 07 4H-spelen Norrtälje 19/5
6.13 Knut Sjöqvist Arlehov 08 SAYO 3/6
6.07 Joel Bäck 08 Huddingespelen 16/6
6.03 Carl Grindange 09 4H-spelen Norrtälje 19/5
6.01 Elis Björk 09 Turebergskampen 27/5
5.96 Ludwig Engde 08 Turebergskampen 27/5
5.95 Simon Linder 07 Turebergskampen 27/5
5.79 Erik Andrén 09 Turebergskampen 27/5
5.58 Viggo Westin 09 Turebergskampen 27/5
5.57 Leo Tatar 09 Turebergskampen 27/5
5.43 Oskar Ahlstrand 09 Danderyds Ungdomsspel 13/5
5.40 Emil Sigfridsson 09 Turebergskampen 27/5
5.38 Jonathan Sundström 09 Turebergskampen 27/5
5.34 Theo Bergqvist 07 Turebergskampen 27/5
5.33 Filip Edholm 10 Turebergskampen 27/5
5.32 Dante Piehl 09 Turebergskampen 27/5
5.31 Filip Söderlund 09 Turebergskampen 27/5
5.30 Liam Malmström 09 Turebergskampen 27/5
5.11 Ludvig Håkansson 09 Turebergskampen 27/5
5.07 Aron Djerf 11 Turebergskampen 27/5
4.91 Jack Forssmed 09 4H-spelen Norrtälje 19/5
4.90 Axel Brink 10 Turebergskampen 27/5
4.85 Axel Falk 09 Turebergskampen 27/5
4.76 Anton Bernström 10 Turebergskampen 27/5
4.72 Emil Ribacke 10 Turebergskampen 27/5
4.66 Olof Pott 10 Turebergskampen 27/5
4.61 Leonidas Stavropoulos 09 Turebergskampen 27/5
4.58 Ibrahim Hamad 09 Turebergskampen 27/5
4.51 David Redborg 11 Turebergskampen 27/5
4.49 Liam Sandfjord 10 Turebergskampen 27/5
4.49 Fred Sjöström 10 Turebergskampen 27/5
4.47 Gabriel Ekengren 11 Turebergskampen 27/5
4.46 Erik Johansson 09 Turebergskampen 27/5
4.45 Sean Dovander 09 Danderyds Ungdomsspel 13/5
4.43 Alvar Engström 10 Turebergskampen 27/5
4.38 Otto Ståhlgren 09 Turebergskampen 27/5
4.33 Anton Kruse 10 Turebergskampen 27/5
4.22 Anton Ahlstrand 10 Danderyds Ungdomsspel 13/5
4.20 Hugo Odelind 10 Turebergskampen 27/5
4.17 Anton Elmqvist 10 Turebergskampen 27/5
4.14 Isak Englund 09 Turebergskampen 27/5
4.10 Hugo Söderman 11 Turebergskampen 27/5
4.07 William Thilers 10 4H-spelen Norrtälje 19/5
4.07 Filip Zuckerman 11 Turebergskampen 27/5
3.99 Karl Hjort 10 Turebergskampen 27/5
3.98 Cian Hogan 10 Turebergskampen 27/5
3.87 Neo Westergren Olofsson 11 Turebergskampen 27/5
3.86 Edvin Möller 09 Turebergskampen 27/5
3.84 Filip Dahlborn 11 Turebergskampen 27/5
3.84 Samuel Petersen 11 Turebergskampen 27/5
3.79 Nils Erlandsson 11 Turebergskampen 27/5
3.79 William Johansson 11 Turebergskampen 27/5
3.78 Tristan Back 10 Huddingespelen 17/6
3.59 Adam Dunkars 11 Turebergskampen 27/5
3.43 Elis Persson 09 Turebergskampen 27/5
3.41 Anton Norrby 10 Turebergskampen 27/5
3.36 Edwin Masters 11 Turebergskampen 27/5
3.33 Adrian Antonsson 09 Turebergskampen 27/5
3.26 Tage Lood Falgén 10 Turebergskampen 27/5
3.25 Alvar Rehn 11 Turebergskampen 27/5
3.15 Jonathan Karnebäck 11 Turebergskampen 27/5
3.06 Melker Lundqvist 11 Turebergskampen 27/5
2.91 Klas Möller 11 Turebergskampen 27/5
2.88 Filip Burstedt 11 Turebergskampen 27/5
2.47 Knut Wijk 11 Turebergskampen 27/5
2.32 Leon De La Fuente 10 Turebergskampen 27/5
2.14 Loke Bergqvist 10 Turebergskampen 27/5
Diskus
43.55 Lukas Björninger 00 Turebergskastet #1 Sollentuna/E 5/5
40.14 Stellan Back 75 Turebergskastet #2 Sollentuna/E 10/5
30.80 Emil Holm 01 Turebergskastet #1 Sollentuna/E 5/5
Diskus 1.75 kg (P19)
51.16 Lukas Björninger 00 SAYO 2/6 Klubbrekord P18
39.58 Karl Ludvik 02 Turebergskastet #2 Sollentuna/E 10/5
38.04 Edvin Hagberg 99 JNM Mångkamp Jessheim NOR 10/6
36.65 Emil Holm 01 Stora Turebergskastet Sollentuna/E 27/5
Diskus 1.5 kg (P17)
44.87 Emil Holm 01 Turebergskastet #2 Sollentuna/E 10/5
42.69 Karl Ludvik 02 Turebergskastet #2 Sollentuna/E 10/5
23.85 Theodor Duvert 01 Dalakampen "light" Falun 20/5
Diskus 1.0 kg (P15 - P14)
49.14 Fredrik Frunck 03 SAYO 2/6
47.30 Teo Paganus 03 Världsungdomsspelen Göteborg/U 1/7
33.90 Esbjörn Eriksson 03 SAYO 2/6
32.62 Viktor Sandström 03 SAYO 2/6
Diskus 0.6 kg (P13 - P12)
25.02 Jacob Semb-Josefson 06 Stockholmskampen Hässelby 30/5
22.34 Oskar Kruse 06 Stora Turebergskastet Sollentuna/E 26/5
20.73 Joel Billing 06 Stockholmskampen Hässelby 30/5
19.95 Daniel Opdahl 06 Stora Turebergskastet Sollentuna/E 26/5
19.44 Simon Lindström 07 Hellaskastet Sätra 5/5
19.39 Ludvig Ellgren 07 Hellaskastet Sätra 5/5
18.71 Jacob Rappe 06 Stockholmskampen Hässelby 30/5
16.99 Jakob Bergström 06 Stockholmskampen Hässelby 30/5
14.91 Felix Vangstad 06 Stockholmskampen Hässelby 30/5
14.27 John Bäck 06 Stockholmskampen Hässelby 30/5
14.02 Lucas Sannebro 06 Stockholmskampen Hässelby 30/5
13.10 Lowe Fuxe Barkvall 06 Stockholmskampen Hässelby 30/5
12.34 Vincent Källström 06 Stockholmskampen Hässelby 30/5
Slägga
59.48 Anton Andersson 96 Bottnarydskastet 16/6
41.11 Karl Ludvik 02 Stora Turebergskastet Sollentuna/E 26/5
39.69 Stellan Back 75 Stora Turebergskastet Sollentuna/E 26/5
Slägga 6.0 kg (P19)
48.31 Karl Ludvik 02 Turebergskastet #2 Sollentuna/E 10/5
Slägga 5.0 kg (P17)
60.90 Karl Ludvik 02 Världsungdomsspelen Göteborg/U 30/6
44.74 Fredrik Frunk 03 Turebergskastet #4 Sollentuna/E 12/6
42.64 Emil Holm 01 SAYO 3/6
Slägga 4.0 kg (P15 - P14)
55.98 Fredrik Frunck 03 Mälarspelen Eskilstuna 9/6
51.96 Jesper Ahlin 03 Turebergskastet #2 Sollentuna/E 10/5
38.97 Viktor Sandström 03 Stora Turebergskastet Sollentuna/E 26/5
26.26 Teo Paganus 03 Turebergskastet #1 Sollentuna/E 5/5
20.91 Esbjörn Eriksson 03 Turebergskastet #2 Sollentuna/E 10/5
Slägga 4.0 kg (M70-)
18.74 Bo Sundström 40 VDM Sätra 12/5
Slägga 3.0 kg (P13 - P12)
12.29 Daniel Opdahl 06 Stora Turebergskastet Sollentuna/E 26/5
Slägga 2.0 kg (P11 - )
16.48 Simon Lindström 07 Hellaskastet Sätra 5/5
14.00 Levi Back 08 Turebergskastet #4 Sollentuna/E 12/6
13.81 Ludvig Ellgren 07 Hellaskastet Sätra 5/5
Spjut
59.64 Stellan Back 75 Stora Turebergskastet Sollentuna/E 26/5
47.56 Edvin Hagberg 99 JNM Mångkamp Jessheim NOR 10/6
41.71 Fredrik Frunck 03 Stora Turebergskastet Sollentuna/E 26/5
38.92 Tor Opdahl 80 Vårkastet Bålsta 12/5
Spjut 700 g (P17)
58.63 Karl Ludvik 02 Vårkastet Bålsta 12/5 Klubbrekord P16
44.01 Theodor Duvert 01 SAYO 3/6
40.79 Alex Johansson 01 Stora Turebergskastet Sollentuna/E 27/5
28.48 Emil Holm 01 Turebergskastet #4 Sollentuna/E 12/6
Spjut 500 g (M75- )
17.31 Bo Sundström 40 VDM Sätra 12/5
Spjut 600 g (P15 - P14)
48.29 Fredrik Frunck 03 Världsungdomsspelen Göteborg/U 30/6
41.96 Eliott Duvert 03 Världsungdomsspelen Göteborg/U 30/6
39.48 Jesper Ahlin 03 Kraftmätningen kval Täby 19/5
32.49 Teo Paganus 03 Bilmetrospelen Falun 19/5
27.87 Jacob Semb-Josefson 06 SAYO 3/6
23.98 Esbjörn Eriksson 03 Kraftmätningen kval Täby 19/5
21.58 Viktor Sandström 03 Turebergskastet #1 Sollentuna/E 5/5
17.66 Edvin Rappe 04 Kraftmätningen kval Täby 19/5
14.51 Victor Lindstrand 04 Kraftmätningen kval Täby 19/5
14.49 Leonardo Huayna Fernandez 04 Kraftmätningen kval Täby 19/5
Spjut 400 g (P13 - P12)
30.26 Daniel Opdahl 06 SAYO 2/6
30.19 Jacob Semb-Josefson 06 Huddingespelen UDM 16/6
28.40 Joel Billing 06 Stora Turebergskastet Sollentuna/E 27/5
22.66 Simon Lindström 07 SAYO 2/6
20.27 Oskar Kruse 06 SAYO 2/6
19.45 Ludvig Ellgren 07 Hellaskastet Sätra 5/5
17.84 Levi Back 08 Turebergskastet #4 Sollentuna/E 12/6
17.15 Jacob Rappe 06 SAYO 2/6
13.07 Neo Holgersson 06 Stora Turebergskastet Sollentuna/E 27/5
12.73 Vincent Källström 06 Huddingespelen UDM 16/6
11.88 Jakob Bergström 06 Huddingespelen UDM 16/6
Visselspjut
27.63 Carl Grindange 09 Rekordjakten 09#3 6/6
26.29 Leo Tatar 09 Rekordjakten 09#3 6/6
24.48 Erik Andrén 09 Rekordjakten 09#3 6/6
21.28 Hannes Lejelöf 09 Rekordjakten 09#3 6/6
20.45 Gabriel Melander 09 Rekordjakten 09#3 6/6
20.17 Emil Sigfridsson 09 Rekordjakten 09#3 6/6
19.32 Felix Dyberg 09 Rekordjakten 09#3 6/6
17.16 Edvin Möller 09 Rekordjakten 09#3 6/6
16.92 Andreas Svensson 09 Rekordjakten 09#3 6/6
16.62 Vilmer Norstedt Edenfeldt 09 Rekordjakten 09#3 6/6
16.11 Sean Dovander 09 Rekordjakten 09#3 6/6
14.90 Liam Knutsson 09 Rekordjakten 09#3 6/6
14.76 Ibrahim Fakir 09 Rekordjakten 09#3 6/6
13.10 Gustav Virgin Ericsson 09 Rekordjakten 09#3 6/6
12.76 Eric Krusfeldt 09 Rekordjakten 09#3 6/6
12.16 Hugo Hansen 09 Rekordjakten 09#3 6/6
10.40 Emil Lindelöf 09 Rekordjakten 09#3 6/6
9.85 Olof Pott 10 Mälaröspelen 26/5
Vikt 7.26 kg (M70 - M75)
7.19 Bo Sundström 40 VDM Sätra 13/5
Boll
27.81 Ludvig Ellgren 07 Huddingespelen 17/6
25.10 Albin Opdahl 09 Täby Open 20/5
24.42 Joel Bäck 08 Huddingespelen 16/6
19.31 Levi Back 08 Huddingespelen 16/6
15.79 Eliah Hallberg Hossain 10 Täby Open 19/5
15.33 Alvar Engström 10 Täby Open 19/5
14.96 Edvin Möller 09 Täby Open 20/5
Tiokamp (P19)
7087e Edvin Hagberg 99 JNM Mångkamp Jessheim NOR 9-10/6 Klubbrekord P19
Stäng fönster