Resultat 2018 alla aktiva i bokstavsordning Stäng fönstret
2018-12-04
Freja Ahlepil 09
38 60m 11.55 -1,8 Turebergskampen 27/5
3 400m 90.7m Rekordjakten 09#3 6/6
27 Längd med zon 2.83 -1,8 Turebergskampen 27/5
6 Medvind/okänd vind 5.67 Rekordjakten 09#3 6/6
51 Kula 2.0 kg (F13 - F12) 2.55 Turebergskampen 27/5
10 Visselspjut 7.84 Rekordjakten 09#3 6/6
Erik Ahlfont 00
1h2 100m 11.41 0,3 Huddingespelen 16/6
2 100m 11.46 0,2 Turebergs Snabba #6 15/5
4h2 100m 11.49 -0,5 Westinghouse Gurkspel Västerås 29/7
3h1 100m 11.54 -0,2 SAYO 2/6
6 100m 11.54 0,4 SAYO 2/6
7 100m 11.54 -0,3 Huddingespelen 16/6
2h1 100m 11.65 0,2 Turebergs Snabba #6 15/5
2h1 100m 11.67 1,5 Turebergs Snabba #7 29/8
7h5 100m 11.71 1,8 Turebergs Snabba #7 29/8
1f4 100m 11.75 -1,1 Sommarspel Enskede 14/8
5h3 100m 11.80 -3,1 JSM Huddinge 3/8
1bf 200m 23.31 -0,8 SAYO 3/6
4h1 200m 23.41 1,0 Westinghouse Gurkspel Västerås 28/7
7h2 200m 23.72 -0,6 JSM Huddinge 4/8
Jesper Ahlin 03
1 Kula 6.0 kg (P19) 14.13 Höstkast #3 Sollentuna/E 29/9
1 Kula 6.0 kg (P19) 15.24 Höstkast #4 Sollentuna/E 6/10
2 Kula 5.0kg (P17) 14.81 Stora Turebergskastet Sollentuna/E 27/5
1 Kula 5.0kg (P17) 16.37 SAYO 3/6
1 Kula 5.0kg (P17) 16.55 Westinghouse Gurkspel Västerås 29/7
1 Kula 5.0kg (P17) 17.01 Lag-USM Malmö 19/8
1 Kula 5.0kg (P17) 17.37 Sommarkastet Bålsta 16/7
1 Kula 4.0 kg (P15 - P14) 15.33 Kraftmätningen kval Täby 19/5
1 Kula 4.0 kg (P15 - P14) 15.93 Stora Turebergskastet Sollentuna/E 27/5
1 Kula 4.0 kg (P15 - P14) 16.01 SAYO 2/6
1 Kula 4.0 kg (P15 - P14) 16.72 Turebergskastet #1 Sollentuna/E 5/5
1 Kula 4.0 kg (P15 - P14) 16.81 Höstkast #2 Sollentuna/E 15/9
1 Kula 4.0 kg (P15 - P14) 17.00 Turebergskastet #5 Sollentuna/E 31/7
1 Kula 4.0 kg (P15 - P14) 17.72 Turebergskastet #4 Sollentuna/E 12/6
1 Kula 4.0 kg (P15 - P14) 17.81 Kraftmätningen final Linköping 2/9
1 Kula 4.0 kg (P15 - P14) 18.24 Världsungdomsspelen Göteborg/U 29/6
1 Kula 4.0 kg (P15 - P14) 18.69 Mälarspelen Eskilstuna 9/6
1 Kula 4.0 kg (P15 - P14) 18.70 Sommarkastet Bålsta 16/7
1 Kula 4.0 kg (P15 - P14) 18.91 USM Enskede 4/8
1 Kula 4.0 kg (P15 - P14) 19.05 Midgårdskastet Märsta 23/9
2 Diskus 1.0 kg (P15 - P14) 36.63 Höstkast #3 Sollentuna/E 29/9
2 Diskus 1.0 kg (P15 - P14) 40.36 Midgårdskastet Märsta 23/9
1 Diskus 1.0 kg (P15 - P14) 44.11 Halloweenkastet Sollentuna/E 3/11
2 Diskus 1.0 kg (P15 - P14) 44.95 Höstkast #4 Sollentuna/E 6/10
2 Slägga 4.0 kg (P15 - P14) 50.96 Mälarspelen Eskilstuna 9/6
2 Slägga 4.0 kg (P15 - P14) 51.96 Turebergskastet #2 Sollentuna/E 10/5
3 Slägga 4.0 kg (P15 - P14) 54.93 USM Enskede 4/8
1 Slägga 4.0 kg (P15 - P14) 54.94 Höstkast #2 Sollentuna/E 15/9
1 Slägga 4.0 kg (P15 - P14) 55.08 Midgårdskastet Märsta 23/9
1 Slägga 4.0 kg (P15 - P14) 55.63 Höstkast #1 Sollentuna/E 8/9
1 Slägga 4.0 kg (P15 - P14) 56.45 Höstkast #3 Sollentuna/E 29/9
1 Slägga 4.0 kg (P15 - P14) 57.30 Höstkast #4 Sollentuna/E 6/10
1 Slägga 4.0 kg (P15 - P14) 58.75 Turebergskastet #5 Sollentuna/E 31/7
1 Slägga 4.0 kg (P15 - P14) 58.88 Halloweenkastet Sollentuna/E 3/11
3 Spjut 600 g (P15 - P14) 39.48 Kraftmätningen kval Täby 19/5
2 Spjut 600 g (P15 - P14) 39.52 Midgårdskastet Märsta 23/9
3 Spjut 600 g (P15 - P14) 40.00 Kraftmätningen final Linköping 1/9
Anton Ahlstrand 10
4h2 60m 11.46 0,9 Danderyds Ungdomsspel 13/5
9 Medvind/okänd vind 2.85 Danderyds Ungdomsspel 13/5
12 Kula 2.0 kg (P10 - P11) 4.22 Danderyds Ungdomsspel 13/5
Oskar Ahlstrand 09
2h1 60m 9.69 0,7 Danderyds Ungdomsspel 13/5
6 60m 9.87 0,9 Danderyds Ungdomsspel 13/5
2 Höjd 1.15 Danderyds Ungdomsspel 13/5
3 Medvind/okänd vind 4.07 Danderyds Ungdomsspel 13/5
8 Kula 2.0 kg (P10 - P11) 5.43 Danderyds Ungdomsspel 13/5
Elise Allison 10
1 60m 11.01 1,0 Täby Open 19/5
1h2 60m 11.18 1,1 Täby Open 19/5
7 60m 11.62 0,0 Kvantumspelen Bålsta 8/9
3h1 60m 11.80 -0,8 Kvantumspelen Bålsta 8/9
4h1 Medvind/okänd vind 11.71 Björknässpelen 1/9
14 400m 104.84 Björknässpelen 1/9
3 Längd med zon 2.64 0,0 Täby Open 19/5
13 Medvind/okänd vind 2.64 Björknässpelen 1/9
5 Boll 8.56 Täby Open 19/5
7 Boll 9.83 Kvantumspelen Bålsta 8/9
Andreas Almgren 95
6 800m 1:48.36 Fana NOR 22/8
7 800m 1:49.05 Heusden-Zolder BEL 21/7
4 800m 1:50.40 SM Eskilstuna 26/8
8 800m 1:50.74 Karlstad GP 25/7
9 800m 1:51.14 Göteborg GP Göteborg/S 18/8
4 800m 1:52.67 Sotteville FRA 17/7
1h3 800m 1:53.31 SM Eskilstuna 25/8
Alexander Andersson 02
5cf 800m 2:11.44 SAYO 2/6
4 800m 2:15.36 Huddingespelen UDM 16/6
8h2 800m 2:18.38 USM Enskede 3/8
13 1500m 4:40.42 USM Enskede 5/8
15bf 1500m 4:44.98 SAYO 3/6
Anton Andersson 96
4 Kula 9.03 Skellefteåspelen 29/7
8 Kula 9.48 Kasttävling 2 Skellefteå 9/6
Kula 9.95 Castorama Växjö 8/9
Diskus 37.01 Castorama Växjö 8/9
1 Slägga 53.25 Umekastet 2 Umeå 12/5
2 Slägga 54.38 Lag-SM kval Karlstad 19/5
2 Slägga 55.42 Skellefteåspelen 29/7
8 Slägga 56.48 SM Eskilstuna 24/8
Slägga 57.40 Castorama Växjö 8/9
6 Slägga 57.52 Boysen Memorial Oslo NOR 5/7
3 Slägga 57.61 SAYO 1/6
2 Slägga 57.79 Kasttävling 2 Skellefteå 9/6
5 Slägga 58.99 JNM U23 Gävle 11/8
2 Slägga 59.48 Bottnarydskastet 16/6
1 Slägga 59.91 JSM Huddinge 4/8
2 Slägga 60.56 Dunderkastet Strömsund 21/7
Spjut 27.72 Castorama Växjö 8/9
Kajsa Cabanas Andersson 06
1 60m 8.72 -0,4 Huddingespelen UDM 16/6
1h3 60m 8.73 -0,5 SAYO 2/6
1h4 60m 8.76 1,5 Huddingespelen 16/6
2 60m 8.79 0,5 Danderyds Ungdomsspel 13/5
2 60m 8.79 -1,5 SAYO 2/6
2h1 60m 8.81 0,5 Danderyds Ungdomsspel 13/5
2 60m 8.90 -3,1 Surbullespelen Norrköping 18/8
1h1 60m 9.09 -2,3 Surbullespelen Norrköping 18/8
2h6 Medvind/okänd vind 8.65 Bauhaus Youth Stockholm/S 10/6
6 Medvind/okänd vind 8.91 Stockholmskampen Enskede 22/9
5 200m 30.75 -2,4 Surbullespelen Norrköping 19/8
1 Medvind/okänd vind 29.40w 2,8 Huddingespelen UDM 17/6
4 600m 1:57.43 Säsongsmångkampen Hässelby 1/8
5 60m häck 76.2 cm (F13 - F12) 11.44 0,9 Säsongsmångkampen Hässelby 1/8
12 Höjd 1.20 Surbullespelen Norrköping 19/8
6 Höjd 1.25 Danderyds Ungdomsspel 13/5
6 Höjd 1.29 Huddingespelen UDM 17/6
4 Höjd 1.33 Säsongsmångkampen Hässelby 1/8
13 Stav 1.74 Stockholmskampen Enskede 22/9
3 Stav 1.84 Huddingespelen UDM 16/6
7 Längd med zon 4.20 0,9 Surbullespelen Norrköping 18/8
2 Längd med zon 4.31 1,7 Huddingespelen UDM 16/6
Längd med zon 4.39 0,7 Säsongsmångkampen Hässelby 1/8
3 Medvind/okänd vind 4.38 Danderyds Ungdomsspel 13/5
2 Medvind/okänd vind 4.48w 3,2 Säsongsmångkampen Hässelby 1/8
7 Medvind/okänd vind 9.10 Stockholmskampen Hässelby 30/5
1 Kula 2.0 kg (F13 - F12) 10.75 SAYO 2/6
1 Kula 2.0 kg (F13 - F12) 11.05 Huddingespelen UDM 17/6
4 Kula 2.0 kg (F13 - F12) 11.05 Surbullespelen Norrköping 19/8
1 Kula 2.0 kg (F13 - F12) 11.13 Danderyds Ungdomsspel 13/5
13 Diskus 0.6 kg (F13 - F12) 19.53 Surbullespelen Norrköping 19/8
1 Diskus 0.6 kg (F13 - F12) 23.74 Huddingespelen UDM 16/6
2 Diskus 0.6 kg (F13 - F12) 23.93 Stora Turebergskastet Sollentuna/E 26/5
2 Diskus 0.6 kg (F13 - F12) 23.94 Stockholmskampen Hässelby 30/5
1 Diskus 0.6 kg (F13 - F12) 25.85 Höstkast #2 Sollentuna/E 15/9
4 Slägga 2.0 kg (F13 - F12) 24.44 Stora Turebergskastet Sollentuna/E 26/5
1 Slägga 2.0 kg (F13 - F12) 25.93 Höstkast #2 Sollentuna/E 15/9
6 Slägga 2.0 kg (F13 - F12) 27.91 Surbullespelen Norrköping 18/8
3 Slägga 2.0 kg (F13 - F12) 28.45 Stockholmskampen Enskede 22/9
3 Spjut 400 g (F13 - F12) 18.28 Säsongsmångkampen Hässelby 1/8
2 Spjut 400 g (F13 - F12) 19.75 Höstkast #2 Sollentuna/E 15/9
4 Spjut 400 g (F13 - F12) 24.37 Stockholmskampen Huddinge 5/9
3 Femkamp F13 med spjut 3797 Säsongsmångkampen Hässelby 1/8
Karin Andersson Berger 04
3h2 80m 11.34 -0,9 Surbullespelen Norrköping 18/8
4h4 80m 11.47 0,3 SAYO 2/6
6h3 80m 11.69 -0,6 Westinghouse Gurkspel Västerås 29/7
10 200m 29.94 -2,6 Surbullespelen Norrköping 19/8
Erik Andrén 09
31 60m 11.40 -2,7 Turebergskampen 27/5
7 400m 92.1m Rekordjakten 09#3 6/6
23 Längd med zon 2.88 -2,3 Turebergskampen 27/5
3 Medvind/okänd vind 6.19 Rekordjakten 09#3 6/6
5 Kula 2.0 kg (P10 - P11) 5.79 Turebergskampen 27/5
3 Visselspjut 24.48 Rekordjakten 09#3 6/6
Adrian Antonsson 09
32 60m 11.43 -1,7 Turebergskampen 27/5
50 Kula 2.0 kg (P10 - P11) 3.33 Turebergskampen 27/5
Oskar Arrhen 07
4h4 60m 10.68 -1,6 Surbullespelen Norrköping 18/8
15 200m 40.24 -1,8 Surbullespelen Norrköping 19/8
6 600m 2:30.53 Surbullespelen Norrköping 18/8
6h2 60m häck 76.2 cm (P13 - P12) 14.57 -1,6 Surbullespelen Norrköping 19/8
21 Längd med zon 3.30 -0,7 Turebergskampen 27/5
18 Kula 2.0 kg (P10 - P11) 5.00 Surbullespelen Norrköping 18/8
15 Boll 18.82 Surbullespelen Norrköping 18/8
Miranda Asplund 08
5h3 60m 11.42 1,3 Surbullespelen Norrköping 18/8
21 60m 11.44 0,2 Turebergskampen 27/5
16 200m 41.61 -0,3 Surbullespelen Norrköping 19/8
12 600m 2:41.71 Surbullespelen Norrköping 18/8
9 800m 3:40.39 Turebergskampen 27/5
Längd med zon 2.59 1,8 Turebergskampen 27/5
17 Längd med zon 2.78 -1,6 Surbullespelen Norrköping 19/8
24 Medvind/okänd vind 2.67w 2,7 Turebergskampen 27/5
8 Kula 2.0 kg (F13 - F12) 5.01 Turebergskampen 27/5
14 Boll 11.18 Surbullespelen Norrköping 18/8
Amisha Aubun 06
14 200m 41.92 -2,4 Surbullespelen Norrköping 19/8
38 600m 2:24.48 Stockholmskampen Huddinge 5/9
8 600m 2:43.20 Surbullespelen Norrköping 18/8
20 Längd med zon 2.65 0,0 Surbullespelen Norrköping 18/8
58 Medvind/okänd vind 6.38 Stockholmskampen Hässelby 30/5
22 Kula 2.0 kg (F13 - F12) 5.18 Surbullespelen Norrköping 19/8
57 Diskus 0.6 kg (F13 - F12) 10.08 Stockholmskampen Hässelby 30/5
46 Spjut 400 g (F13 - F12) 10.56 Stockholmskampen Huddinge 5/9
Ingrid Axelsson 09
36 60m 11.49 -1,8 Turebergskampen 27/5
30 Medvind/okänd vind 2.80w 2,6 Turebergskampen 27/5
33 Kula 2.0 kg (F13 - F12) 4.36 Turebergskampen 27/5
Bobbie Baars 58
5 60m 8.99 -0,5 Resultattävling Märsta 26/8
6 100m 14.43 -0,5 Resultattävling Märsta 26/8
6cf 200m 28.57 1,0 SAYO 3/6
2 200m 28.60 1,1 Turebergs Snabba #7 29/8
2 200m 28.97 -3,5 Resultattävling Märsta 26/8
1h1 Medvind/okänd vind 28.13w 2,6 Upplands DM Uppsala 18/8
1 Medvind/okänd vind 28.34w 2,1 VSM Högby 11/8
4 400m 62.35 Upplands DM Uppsala 19/8
6f3 400m 63.83 Huddingespelen 16/6
6cf 400m 63.89 SAYO 1/6
1 400m 63.92 VSM Högby 12/8
5h2 400m 64.24 Turebergs Snabba #6 15/5
1 800m 2:28.87 VSM Högby 10/8
10cf 800m 2:30.19 SAYO 2/6
5 800m 2:31.11 Upplands DM Uppsala 18/8
4 800m 2:34.63 Resultattävling Visby 16/7
Alva Back 06
2f2 60m 9.31 -1,5 Huddingespelen 16/6
3h2 60m 9.34 1,9 Surbullespelen Norrköping 18/8
3h1 60m 9.36 1,0 Westinghouse Gurkspel Västerås 28/7
6h1 60m 9.39 0,5 Danderyds Ungdomsspel 13/5
2h3 60m 9.41 0,0 Huddingespelen 16/6
3 60m 9.42 -2,5 Westinghouse Gurkspel Västerås 28/7
4h2 60m 9.48 -2,1 SAYO 2/6
2h4 Medvind/okänd vind 9.14 Bauhaus Youth Stockholm/S 10/6
20 Medvind/okänd vind 9.15 Stockholmskampen Enskede 22/9
4h1 Medvind/okänd vind 9.24 Björknässpelen 1/9
14 Medvind/okänd vind 9.27w 2,5 Brommaspelen Stockholm/S 9/9
6h1 Medvind/okänd vind 9.46 Täby Open 20/5
4 200m 30.65 1,1 Huddingespelen UDM 17/6
9 200m 32.57 -2,1 Surbullespelen Norrköping 19/8
4h3 400m 72.21 Turebergs Snabba #6 15/5
7 600m 1:51.67 Stockholmskampen Huddinge 5/9
2 600m 1:53.65 Säsongsmångkampen Hässelby 1/8
3 600m 1:55.50 Westinghouse Gurkspel Västerås 28/7
10 600m 1:58.30 Brommaspelen Stockholm/S 9/9
2h3 800m 2:45.30 Turebergs Snabba #7 29/8
2 60m häck 76.2 cm (F13 - F12) 10.46 -1,3 Westinghouse Gurkspel Västerås 28/7
2h1 60m häck 76.2 cm (F13 - F12) 10.66 0,1 SAYO 3/6
2 60m häck 76.2 cm (F13 - F12) 10.80 -0,5 Danderyds Ungdomsspel 13/5
2 60m häck 76.2 cm (F13 - F12) 10.92 0,0 Turebergs Snabba #6 15/5
3 60m häck 76.2 cm (F13 - F12) 11.18 -1,8 Surbullespelen Norrköping 19/8
1h2 60m häck 76.2 cm (F13 - F12) 11.53 -1,6 Surbullespelen Norrköping 19/8
1 60m häck 76.2 cm (F13 - F12) 15.21 0,9 Turebergs Snabba #7 29/8
2 Medvind/okänd vind 10.22 SAYO 3/6
2 Medvind/okänd vind 10.47w 2,3 Säsongsmångkampen Hässelby 1/8
2 Medvind/okänd vind 33.21w 2,5 Turebergs Snabba #7 29/8
3 800m hinder 2:51.68 Stockholmskampen Enskede 22/9
1 1000m hinder 3:32.41 Björknässpelen 1/9
4 Höjd 1.25 Danderyds Ungdomsspel 13/5
5 Höjd 1.29 Surbullespelen Norrköping 19/8
7 Höjd 1.34 Täby Open 20/5
10 Höjd 1.35 Brommaspelen Stockholm/S 9/9
4 Höjd 1.37 Björknässpelen 1/9
2 Höjd 1.39 Säsongsmångkampen Hässelby 1/8
3 Höjd 1.45 Huddingespelen UDM 17/6
6 Stav 2.53 Surbullespelen Norrköping 18/8
1 Stav 2.60 Huddingespelen UDM 16/6
1 Stav 2.64 Stockholmskampen Enskede 22/9
2 Längd med zon 4.30 0,6 Turebergskampen 27/5
1 Längd med zon 4.35 1,0 Huddingespelen UDM 16/6
3 Längd med zon 4.46 1,6 Säsongsmångkampen Hässelby 1/8
4 Längd med zon 4.46 -0,1 SAYO 3/6
3 Längd med zon 4.50 1,4 Surbullespelen Norrköping 18/8
4 Längd med zon 4.50 0,6 Brommaspelen Stockholm/S 9/9
7 Medvind/okänd vind 4.24 Danderyds Ungdomsspel 13/5
4 Medvind/okänd vind 4.40 Björknässpelen 1/9
1 Tresteg med zon 9.39 1,5 Huddingespelen UDM 17/6
6 Medvind/okänd vind 9.13 Stockholmskampen Hässelby 30/5
9 Kula 2.0 kg (F13 - F12) 7.41 Danderyds Ungdomsspel 13/5
17 Kula 2.0 kg (F13 - F12) 7.52 Surbullespelen Norrköping 19/8
4 Kula 2.0 kg (F13 - F12) 7.55 Huddingespelen UDM 17/6
11 Kula 2.0 kg (F13 - F12) 7.62 SAYO 2/6
6 Kula 2.0 kg (F13 - F12) 7.68 Stora Turebergskastet Sollentuna/E 27/5
1 Kula 2.0 kg (F13 - F12) 7.71 Turebergskastet #4 Sollentuna/E 12/6
7 Kula 2.0 kg (F13 - F12) 8.05 Westinghouse Gurkspel Västerås 28/7
1 Diskus 0.6 kg (F13 - F12) 16.78 Turebergskastet #2 Sollentuna/E 10/5
8 Diskus 0.6 kg (F13 - F12) 18.46 Stockholmskampen Hässelby 30/5
15 Diskus 0.6 kg (F13 - F12) 18.98 Surbullespelen Norrköping 19/8
5 Diskus 0.6 kg (F13 - F12) 19.36 Huddingespelen UDM 16/6
5 Diskus 0.6 kg (F13 - F12) 20.52 Höstkast #1 Sollentuna/E 8/9
2 Diskus 0.6 kg (F13 - F12) 22.28 Höstkast #2 Sollentuna/E 15/9
2 Diskus 0.6 kg (F13 - F12) 22.34 Höstkast #4 Sollentuna/E 6/10
3 Diskus 0.6 kg (F13 - F12) 22.42 Stora Turebergskastet Sollentuna/E 26/5
5 Slägga 2.0 kg (F13 - F12) 18.03 Höstkast #2 Sollentuna/E 15/9
2 Slägga 2.0 kg (F13 - F12) 18.69 Turebergskastet #4 Sollentuna/E 12/6
27 Slägga 2.0 kg (F13 - F12) 18.82 Stockholmskampen Enskede 22/9
6 Slägga 2.0 kg (F13 - F12) 19.12 Stora Turebergskastet Sollentuna/E 26/5
4 Slägga 2.0 kg (F13 - F12) 19.44 Höstkast #1 Sollentuna/E 8/9
2 Spjut 400 g (F13 - F12) 23.55 Huddingespelen UDM 16/6
1 Spjut 400 g (F13 - F12) 24.24 Höstkast #1 Sollentuna/E 8/9
3 Spjut 400 g (F13 - F12) 24.91 Täby Open 20/5
1 Spjut 400 g (F13 - F12) 25.15 Höstkast #2 Sollentuna/E 15/9
1 Spjut 400 g (F13 - F12) 25.85 Turebergskastet #1 Sollentuna/E 5/5
2 Spjut 400 g (F13 - F12) 26.56 Björknässpelen 1/9
6 Spjut 400 g (F13 - F12) 26.57 Surbullespelen Norrköping 18/8
1 Spjut 400 g (F13 - F12) 26.76 Turebergskastet #4 Sollentuna/E 12/6
1 Spjut 400 g (F13 - F12) 26.83 SAYO 3/6
4 Spjut 400 g (F13 - F12) 28.72 Brommaspelen Stockholm/S 9/9
2 Spjut 400 g (F13 - F12) 28.91 Stora Turebergskastet Sollentuna/E 27/5
1 Spjut 400 g (F13 - F12) 30.06 Stockholmskampen Huddinge 5/9
1 Spjut 400 g (F13 - F12) 30.74 Säsongsmångkampen Hässelby 1/8
1 Femkamp F13 med spjut 4485 Säsongsmångkampen Hässelby 1/8
Levi Back 08
4 60m 10.12 -0,5 Westinghouse Gurkspel Västerås 28/7
2h3 60m 10.17 -1,2 Huddingespelen 16/6
3h4 60m 10.20 1,7 Surbullespelen Norrköping 18/8
7h1 60m 10.29 SAYO 2/6
4h2 60m 10.33 -1,7 Danderyds Ungdomsspel 13/5
11 60m 10.33 -1,2 Turebergskampen 27/5
5f2 60m 10.37 -2,0 Huddingespelen 16/6
12 60m 9.94 1,5 Brommaspelen Stockholm/S 9/9
5 60m 9.97 0,0 Danderyds Ungdomsspel 13/5
3h1 Medvind/okänd vind 10.09 Björknässpelen 1/9
8h1 Medvind/okänd vind 11.30 Täby Open 20/5
8 200m 35.11 -2,2 Surbullespelen Norrköping 19/8
9 400m 97.52 Täby Open 20/5
5 600m 2:02.16 Brommaspelen Stockholm/S 9/9
3 600m 2:05.04 Surbullespelen Norrköping 18/8
4 600m 2:06.42 Westinghouse Gurkspel Västerås 28/7
10 600m 2:16.19 SAYO 2/6
7 600m 2:19.40 Danderyds Ungdomsspel 13/5
10 600m 2:21.23 Täby Open 20/5
2 800m 3:11.46 Turebergskampen 27/5
5 60m häck 76.2 cm (P13 - P12) 12.45 -1,2 Surbullespelen Norrköping 19/8
3h2 60m häck 76.2 cm (P13 - P12) 12.90 -1,6 Surbullespelen Norrköping 19/8
3 400m hinder 80.07 Björknässpelen 1/9
8 Höjd 0.97 Turebergskampen 27/5
3 Höjd 1.10 Danderyds Ungdomsspel 13/5
3 Höjd 1.10 Täby Open 20/5
4 Höjd 1.15 Brommaspelen Stockholm/S 9/9
5 Stav 1.74 Huddingespelen UDM 16/6
11 Längd med zon 2.85 0,0 Täby Open 20/5
Längd med zon 3.35 0,6 Turebergskampen 27/5
12 Längd med zon 3.36 -0,1 Surbullespelen Norrköping 19/8
8 Längd med zon 3.57 -0,2 SAYO 3/6
6 Längd med zon 3.68 2,0 Huddingespelen 16/6
6 Längd med zon 3.71 0,2 Brommaspelen Stockholm/S 9/9
6 Medvind/okänd vind 3.51 Björknässpelen 1/9
9 Medvind/okänd vind 3.53w 2,5 Turebergskampen 27/5
4 Medvind/okänd vind 3.68 Danderyds Ungdomsspel 13/5
5 Kula 2.0 kg (P10 - P11) 6.03 Danderyds Ungdomsspel 13/5
5 Kula 2.0 kg (P10 - P11) 6.15 Huddingespelen 16/6
1 Kula 2.0 kg (P10 - P11) 6.43 Turebergskastet #4 Sollentuna/E 12/6
6 Kula 2.0 kg (P10 - P11) 6.45 SAYO 3/6
4 Kula 2.0 kg (P10 - P11) 7.00 Täby Open 20/5
5 Kula 2.0 kg (P10 - P11) 7.22 Westinghouse Gurkspel Västerås 28/7
3 Kula 2.0 kg (P10 - P11) 7.26 Björknässpelen 1/9
7 Kula 2.0 kg (P10 - P11) 7.56 Surbullespelen Norrköping 18/8
1 Diskus 0.6 kg (P13 - P12) 16.48 Höstkast #2 Sollentuna/E 15/9
1 Diskus 0.6 kg (P13 - P12) 17.04 Höstkast #4 Sollentuna/E 6/10
3 Diskus 0.6 kg (P13 - P12) 17.88 Höstkast #1 Sollentuna/E 8/9
1 Slägga 2.0 kg (P11 - ) 14.00 Turebergskastet #4 Sollentuna/E 12/6
3 Slägga 2.0 kg (P11 - ) 14.15 Höstkast #1 Sollentuna/E 8/9
2 Slägga 2.0 kg (P11 - ) 14.71 Höstkast #2 Sollentuna/E 15/9
1 Spjut 400 g (P13 - P12) 16.34 Höstkast #2 Sollentuna/E 15/9
1 Spjut 400 g (P13 - P12) 17.84 Turebergskastet #4 Sollentuna/E 12/6
2 Spjut 400 g (P13 - P12) 18.03 Höstkast #1 Sollentuna/E 8/9
6 Spjut 400 g (P13 - P12) 19.45 Brommaspelen Stockholm/S 9/9
12 Boll 15.30 Täby Open 20/5
17 Boll 19.31 Huddingespelen 16/6
15 Boll 20.12 Surbullespelen Norrköping 18/8
Stellan Back 75
4h1 100m 12.80 1,5 Turebergs Snabba #7 29/8
4 Stav 4.00 Lag-SM kval Karlstad 19/5
3 Kula 11.48 SAYO 1/6
1 Kula 11.59 VDM Sätra 12/5
Kula 12.42 Castorama #1 Sollentuna/E 2/9
1 Kula 12.51 Turebergskastet #4 Sollentuna/E 12/6
3 Diskus 39.03 SAYO 1/6
Diskus 39.18 Castorama #1 Sollentuna/E 2/9
1 Diskus 40.14 Turebergskastet #2 Sollentuna/E 10/5
Slägga 37.43 Castorama #1 Sollentuna/E 2/9
5 Slägga 37.62 SAYO 1/6
1 Slägga 38.49 Turebergskastet #4 Sollentuna/E 12/6
1 Slägga 39.20 VDM Sätra 12/5
2 Slägga 39.69 Stora Turebergskastet Sollentuna/E 26/5
1 Spjut 57.26 VDM Sätra 12/5
1 Spjut 57.82 Huddingespelen 17/6
1 Spjut 58.00 Turebergskastet #4 Sollentuna/E 12/6
1 Spjut 58.19 Turebergskastet #1 Sollentuna/E 5/5
4 Spjut 58.46 Lag-SM kval Karlstad 19/5
1 Spjut 59.64 Stora Turebergskastet Sollentuna/E 26/5
1 Spjut 59.80 Höstkast #2 Sollentuna/E 15/9
Spjut 61.46 Castorama #1 Sollentuna/E 2/9
1 Spjut 61.73 Surbullespelen Norrköping 18/8
1 Spjut 63.02 Brommaspelen Stockholm/S 9/9
Tristan Back 10
17 60m 10.78 0,9 Brommaspelen Stockholm/S 9/9
4 60m 10.86 -0,5 Westinghouse Gurkspel Västerås 28/7
3 60m 10.93 1,7 Huddingespelen 17/6
8 60m 11.02 -0,6 Turebergskampen 27/5
2h2 60m 11.09 0,9 Danderyds Ungdomsspel 13/5
5 Medvind/okänd vind 10.68 Björknässpelen 1/9
2h3 Medvind/okänd vind 10.78 Björknässpelen 1/9
3h2 Medvind/okänd vind 10.93w 2,2 Huddingespelen 17/6
3 400m 89.35 Westinghouse Gurkspel Västerås 28/7
6 400m 89.56 Björknässpelen 1/9
16 Höjd 1.00 Brommaspelen Stockholm/S 9/9
16 Längd med zon 3.08 0,8 Brommaspelen Stockholm/S 9/9
4 Längd med zon 3.12 0,8 Turebergskampen 27/5
8 Medvind/okänd vind 2.78 Huddingespelen 17/6
5 Medvind/okänd vind 3.06 Björknässpelen 1/9
3 Medvind/okänd vind 3.20 Westinghouse Gurkspel Västerås 28/7
5 Medvind/okänd vind 3.20 Danderyds Ungdomsspel 13/5
Kula 2.0 kg (P10 - P11) 3.76 Turebergskampen 27/5
13 Kula 2.0 kg (P10 - P11) 3.78 Huddingespelen 17/6
3 Spjut 400 g (P13 - P12) 10.75 Höstkast #1 Sollentuna/E 8/9
2 Spjut 400 g (P13 - P12) 15.32 Höstkast #2 Sollentuna/E 15/9
1 Visselspjut 28.91 Björknässpelen 1/9
Lowe Fuxe Barkvall 06
5h1 60m 10.14 -1,7 Surbullespelen Norrköping 18/8
1h4 400m 72.17 Turebergs Snabba #6 15/5
15 600m 1:54.90 Stockholmskampen Huddinge 5/9
3 600m 1:56.16 SAYO 2/6
3 60m häck 76.2 cm (P13 - P12) 15.09 -0,1 Turebergs Snabba #6 15/5
28 Medvind/okänd vind 8.15 Stockholmskampen Hässelby 30/5
44 Diskus 0.6 kg (P13 - P12) 13.10 Stockholmskampen Hässelby 30/5
37 Spjut 400 g (P13 - P12) 13.27 Stockholmskampen Huddinge 5/9
5 Terräng 00 Terräng-DM Tumba 7/10
Viggo Fuxe Barkvall 07
5h3 Medvind/okänd vind 10.24 Surbullespelen Norrköping 18/8
9 200m 34.78 -1,8 Surbullespelen Norrköping 19/8
12 Höjd 1.05 Surbullespelen Norrköping 18/8
6 Tresteg med zon 6.89 1,3 Surbullespelen Norrköping 18/8
13 Kula 2.0 kg (P10 - P11) 6.95 Surbullespelen Norrköping 18/8
16 Boll 16.63 Surbullespelen Norrköping 18/8
Martin Berg 00
2bf 200m 24.28 -0,8 SAYO 3/6
4 200m 24.38 -0,6 Täby Open 19/5
Saga Berg Ojeda 08
4 60m 9.75 -1,7 Gutegalan Visby 17/6
1h3 60m 9.95 -1,6 SAYO 2/6
6 60m 9.97 -0,5 SAYO 2/6
6 Medvind/okänd vind 10.01 Götas Ungdomsspel Karlstad 22/7
2h1 Medvind/okänd vind 9.86 Götas Ungdomsspel Karlstad 22/7
4 Längd med zon 3.76 0,6 Gutegalan Visby 17/6
1 Längd med zon 3.98 1,3 SAYO 3/6
4 Medvind/okänd vind 3.66 Götas Ungdomsspel Karlstad 22/7
Sofia Berg 05
8 Höjd 1.34 Stockholmskampen Enskede 22/9
25 Höjd 1.37 Kraftmätningen kval Täby 19/5
Viktor Berg 09
14 60m 10.26 1,8 Brommaspelen Stockholm/S 9/9
1 Höjd 1.20 Brommaspelen Stockholm/S 9/9
1 Höjd 1.25 Mälaröspelen 26/5
11 Längd med zon 3.28 3,0 Brommaspelen Stockholm/S 9/9
Loke Bergqvist 10
41 60m 13.27 -2,4 Turebergskampen 27/5
Kula 2.0 kg (P10 - P11) 2.14 Turebergskampen 27/5
Theo Bergqvist 07
24 60m 11.13 -2,0 Turebergskampen 27/5
17 Kula 2.0 kg (P10 - P11) 5.34 Turebergskampen 27/5
Freja Bergstedt 09
46 60m 11.78 -2,0 Turebergskampen 27/5
26 Längd med zon 2.84 -2,1 Turebergskampen 27/5
27 Kula 2.0 kg (F13 - F12) 4.58 Turebergskampen 27/5
Jakob Bergström 06
6h2 60m 10.00 0,1 SAYO 2/6
5h3 60m 10.07 -0,2 Danderyds Ungdomsspel 13/5
1 60m 10.14 -2,4 Turebergskampen 27/5
6h3 60m 10.30 0,3 Huddingespelen 16/6
5h3 Medvind/okänd vind 10.06w 2,1 Surbullespelen Norrköping 18/8
39 Medvind/okänd vind 10.38 Stockholmskampen Enskede 22/9
6h3 100m 16.77 1,3 Turebergs Snabba #7 29/8
6 200m 35.21 -3,9 Surbullespelen Norrköping 19/8
7 600m 1:57.83 Täby Open 19/5
4 600m 2:01.30 SAYO 2/6
3 600m 2:03.50 Surbullespelen Norrköping 18/8
8 600m 2:05.40 Huddingespelen 16/6
39 600m 3:01.16 Stockholmskampen Huddinge 5/9
1 800m 2:46.95 Turebergskampen 27/5
3h3 800m 2:46.97 Turebergs Snabba #7 29/8
8 60m häck 76.2 cm (P13 - P12) 14.29 0,5 Danderyds Ungdomsspel 13/5
17 800m hinder 3:06.57 Stockholmskampen Enskede 22/9
6 1000m hinder 3:59.90 Björknässpelen 1/9
12 Stav 1.44 Huddingespelen 16/6
24 Stav 1.44 Stockholmskampen Enskede 22/9
11 Längd med zon 3.50 -0,2 Surbullespelen Norrköping 18/8
18 Medvind/okänd vind 3.67w 2,1 Täby Open 19/5
31 Medvind/okänd vind 7.95 Stockholmskampen Hässelby 30/5
11 Kula 3.0 kg (P13 - P12) 5.09 Danderyds Ungdomsspel 13/5
2 Kula 3.0 kg (P13 - P12) 5.23 Turebergskampen 27/5
16 Kula 3.0 kg (P13 - P12) 5.24 SAYO 2/6
10 Diskus 0.6 kg (P13 - P12) 15.43 Surbullespelen Norrköping 19/8
27 Diskus 0.6 kg (P13 - P12) 16.99 Stockholmskampen Hässelby 30/5
33 Slägga 3.0 kg (P13 - P12) 11.49 Stockholmskampen Enskede 22/9
18 Spjut 400 g (P13 - P12) 10.93 SAYO 2/6
19 Spjut 400 g (P13 - P12) 11.88 Huddingespelen UDM 16/6
40 Spjut 400 g (P13 - P12) 12.00 Stockholmskampen Huddinge 5/9
9 Spjut 400 g (P13 - P12) 13.51 Björknässpelen 1/9
Martin Bergström 08
8 60m 10.06 -1,7 SAYO 2/6
2h2 60m 9.81 1,4 Täby Open 19/5
1h1 60m 9.83 0,2 SAYO 2/6
2h1 60m 9.92 -1,7 Surbullespelen Norrköping 18/8
2h2 Medvind/okänd vind 10.07 Björknässpelen 1/9
4 Medvind/okänd vind 9.76w 2,6 Täby Open 19/5
6 Medvind/okänd vind 9.92 Björknässpelen 1/9
4 200m 33.63 -1,9 Surbullespelen Norrköping 19/8
3 600m 2:01.33 Täby Open 20/5
2 600m 2:02.82 Surbullespelen Norrköping 18/8
2 600m 2:04.41 SAYO 2/6
2 400m hinder 78.17 Björknässpelen 1/9
15 Längd med zon 3.22 -1,6 Surbullespelen Norrköping 19/8
7 Medvind/okänd vind 3.41 Björknässpelen 1/9
3 Medvind/okänd vind 3.56 Täby Open 19/5
11 Kula 2.0 kg (P10 - P11) 5.75 Björknässpelen 1/9
16 Kula 2.0 kg (P10 - P11) 6.35 Surbullespelen Norrköping 18/8
5 Kula 2.0 kg (P10 - P11) 6.78 Täby Open 20/5
8 Boll 24.30 Surbullespelen Norrköping 18/8
Ebba Bergtass 10
25 60m 11.97 -2,1 Turebergskampen 27/5
Längd med zon 2.42 0,1 Turebergskampen 27/5
24 Medvind/okänd vind 2.75w 3,0 Turebergskampen 27/5
33 Kula 2.0 kg (F13 - F12) 3.14 Turebergskampen 27/5
Anton Bernström 10
30 60m 12.23 -1,8 Turebergskampen 27/5
Längd med zon 2.04 1,6 Turebergskampen 27/5
31 Medvind/okänd vind 2.61w 2,8 Turebergskampen 27/5
Kula 2.0 kg (P10 - P11) 4.76 Turebergskampen 27/5
Elli Bero Lettse 11
5 60m 11.86 -1,6 Turebergskampen 27/5
19 Längd med zon 2.20 -2,1 Turebergskampen 27/5
Linn Bero Lettse 07
2h2 60m 9.52 -0,3 Surbullespelen Norrköping 18/8
9 200m 33.82 -3,1 Surbullespelen Norrköping 19/8
2 600m 2:07.70 Surbullespelen Norrköping 18/8
5h1 60m häck 76.2 cm (F13 - F12) 14.68 -3,1 Surbullespelen Norrköping 19/8
Längd med zon 3.37 1,5 Surbullespelen Norrköping 18/8
12 Medvind/okänd vind 3.55w 2,8 Surbullespelen Norrköping 18/8
15 Boll 13.93 Surbullespelen Norrköping 18/8
Lisa Bero Lettse 04
5h1 80m 12.93 -0,3 Surbullespelen Norrköping 18/8
15 200m 36.12 -2,1 Surbullespelen Norrköping 19/8
25 800m 3:43.70 Kraftmätningen kval Täby 19/5
9 800m 3:59.31 Surbullespelen Norrköping 19/8
38 Längd 3.46 1,8 Kraftmätningen kval Täby 19/5
13 Längd 3.67 1,4 Surbullespelen Norrköping 19/8
10 Kula 3.0 kg (F17 - F14) 6.71 Surbullespelen Norrköping 19/8
34 Kula 3.0 kg (F17 - F14) 7.12 Kraftmätningen kval Täby 19/5
34 Spjut 500 g (F17 - F14) 11.70 Kraftmätningen kval Täby 19/5
Clara Billing 02
9 Medvind/okänd vind 26.80w 2,5 Huddingespelen UDM 17/6
5af 400m 61.29 SAYO 3/6
3h1 400m 63.95 USM Enskede 3/8
3 100m häck 16.11 1,9 Svealandsmatchen Sätra 20/5
8 100m häck 76,2 cm (F17) 15.41 0,8 Lag-USM Malmö 19/8
3 100m häck 76,2 cm (F17) 16.08 -0,8 Sommarspel Enskede 14/8
3 Stav 2.91 Friidrottskväll Stockholm/S 20/6
1 Stav 3.00 SAYO 2/6
1 Stav 3.04 Huddingespelen UDM 16/6
1 Stav 3.10 Sommarspel Enskede 14/8
3 Stav 3.10 Svealandsmatchen Sätra 20/5
4 Stav 3.15 USM Enskede 4/8
Joel Billing 06
3h2 60m 9.22 1,4 Surbullespelen Norrköping 18/8
4 60m 9.37 -1,0 Surbullespelen Norrköping 18/8
2 600m 2:00.50 Säsongsmångkampen Hässelby 1/8
3 Medvind/okänd vind 11.97w 2,6 Säsongsmångkampen Hässelby 1/8
5 Höjd 1.25 Surbullespelen Norrköping 19/8
2 Höjd 1.30 Säsongsmångkampen Hässelby 1/8
4 Längd med zon 4.19 -1,1 Surbullespelen Norrköping 18/8
Längd med zon 4.25 -0,5 Säsongsmångkampen Hässelby 1/8
2 Medvind/okänd vind 4.44w 2,3 Säsongsmångkampen Hässelby 1/8
27 Medvind/okänd vind 8.23 Stockholmskampen Hässelby 30/5
7 Kula 3.0 kg (P13 - P12) 6.91 SAYO 2/6
10 Kula 3.0 kg (P13 - P12) 7.12 Surbullespelen Norrköping 19/8
2 Kula 3.0 kg (P13 - P12) 7.44 Stora Turebergskastet Sollentuna/E 27/5
9 Diskus 0.6 kg (P13 - P12) 17.90 Surbullespelen Norrköping 19/8
7 Diskus 0.6 kg (P13 - P12) 20.73 Stockholmskampen Hässelby 30/5
6 Slägga 3.0 kg (P13 - P12) 16.43 Surbullespelen Norrköping 18/8
9 Spjut 400 g (P13 - P12) 25.57 Surbullespelen Norrköping 18/8
4 Spjut 400 g (P13 - P12) 27.58 SAYO 2/6
3 Spjut 400 g (P13 - P12) 28.40 Stora Turebergskastet Sollentuna/E 27/5
1 Spjut 400 g (P13 - P12) 29.15 Säsongsmångkampen Hässelby 1/8
3 Femkamp P13 med spjut 3369 Säsongsmångkampen Hässelby 1/8
Poppy Bjurlemark 10
23 60m 11.90 -2,4 Turebergskampen 27/5
21 Längd med zon 2.81 1,5 Turebergskampen 27/5
25 Kula 2.0 kg (F13 - F12) 3.50 Turebergskampen 27/5
Axel Björk 08
12 60m 10.51 -1,2 Turebergskampen 27/5
16 Längd med zon 3.15 2,0 Turebergskampen 27/5
Elis Björk 09
9 60m 10.02 1,0 Brommaspelen Stockholm/S 9/9
10 60m 10.67 -2,0 Turebergskampen 27/5
5 Höjd 1.10 Brommaspelen Stockholm/S 9/9
13 Längd med zon 3.25 0,8 Brommaspelen Stockholm/S 9/9
Längd med zon 3.37 1,8 Turebergskampen 27/5
4 Medvind/okänd vind 3.38w 4,1 Turebergskampen 27/5
3 Kula 2.0 kg (F13 - F12) 6.01 Turebergskampen 27/5
Johanna Björkqvist 03
9 Kula 3.0 kg (F17 - F14) 8.34 Kraftmätningen final Linköping 1/9
9 Kula 3.0 kg (F17 - F14) 8.58 SAYO 2/6
2 Kula 3.0 kg (F17 - F14) 9.14 Stora Turebergskastet Sollentuna/E 26/5
7 Kula 3.0 kg (F17 - F14) 9.47 Kraftmätningen kval Täby 19/5
1 Diskus 0.75 kg (F15-F14) 17.80 Turebergskastet #2 Sollentuna/E 10/5
3 Diskus 0.75 kg (F15-F14) 20.28 Höstkast #2 Sollentuna/E 15/9
9 Slägga 3.0 kg (F17 - F14) 35.15 SAYO 3/6
5 Slägga 3.0 kg (F17 - F14) 37.21 Stora Turebergskastet Sollentuna/E 27/5
9 Slägga 3.0 kg (F17 - F14) 37.65 USM Enskede 4/8
2 Slägga 3.0 kg (F17 - F14) 38.30 Höstkast #2 Sollentuna/E 15/9
2 Slägga 3.0 kg (F17 - F14) 38.59 Turebergskastet #2 Sollentuna/E 10/5
4 Slägga 3.0 kg (F17 - F14) 39.19 Halloweenkastet Sollentuna/E 3/11
1 Slägga 3.0 kg (F17 - F14) 39.44 Turebergskastet #1 Sollentuna/E 5/5
3 Slägga 3.0 kg (F17 - F14) 39.75 Höstkast #1 Sollentuna/E 8/9
9Q Slägga 3.0 kg (F17 - F14) 40.27 USM Enskede 4/8
28 Spjut 500 g (F17 - F14) 16.12 Kraftmätningen kval Täby 19/5
7 Spjut 500 g (F17 - F14) 16.60 Stora Turebergskastet Sollentuna/E 26/5
18 Spjut 500 g (F17 - F14) 17.95 Kraftmätningen final Linköping 2/9
2 Spjut 500 g (F17 - F14) 18.83 Turebergskastet #1 Sollentuna/E 5/5
Lukas Björninger 00
1 Kula 14.14 Kasttävling 2 Växjö/A 12/5
Kula 14.33 Castorama #1 Sollentuna/E 2/9
2 Kula 14.52 Stora Turebergskastet Sollentuna/E 27/5
4 Kula 14.68 Lag-SM kval Karlstad 19/5
2 Kula 6.0 kg (P19) 15.11 Westinghouse Gurkspel Västerås 29/7
1 Kula 6.0 kg (P19) 15.44 Turebergskastet #1 Sollentuna/E 5/5
2 Kula 6.0 kg (P19) 15.69 SAYO 2/6
4 Kula 6.0 kg (P19) 16.03 JSM Huddinge 5/8
2 Kula 6.0 kg (P19) 16.07 Stora Turebergskastet Sollentuna/E 27/5
1 Kula 6.0 kg (P19) 16.28 Sommarkastet Bålsta 16/7
5 Kula 6.0 kg (P19) 16.29 JNM U20 Hvidovre DEN 12/8
4 Diskus 39.22 Lag-SM kval Karlstad 19/5
Diskus 40.69 Castorama #1 Sollentuna/E 2/9
1 Diskus 43.55 Turebergskastet #1 Sollentuna/E 5/5
2 Diskus 1.75 kg (P19) 46.32 Westinghouse Gurkspel Västerås 28/7
5 Diskus 1.75 kg (P19) 47.15 JSM Huddinge 4/8
1 Diskus 1.75 kg (P19) 47.78 Turebergskastet #4 Sollentuna/E 12/6
2 Diskus 1.75 kg (P19) 49.06 Kasttävling 2 Växjö/A 12/5
1 Diskus 1.75 kg (P19) 49.23 Huddingespelen 15/6
1 Diskus 1.75 kg (P19) 49.70 Sommarkastet Bålsta 16/7
1 Diskus 1.75 kg (P19) 50.80 Turebergskastet #1 Sollentuna/E 5/5
2 Diskus 1.75 kg (P19) 51.01 Stora Turebergskastet Sollentuna/E 27/5
1 Diskus 1.75 kg (P19) 51.16 SAYO 2/6
Slägga 26.61 Castorama #1 Sollentuna/E 2/9
Spjut 38.75 Castorama #1 Sollentuna/E 2/9
Nora Blom 10
2 60m 10.66 -1,8 Danderyds Ungdomsspel 13/5
2h1 60m 10.82 0,1 Danderyds Ungdomsspel 13/5
9 60m 11.19 -2,7 Turebergskampen 27/5
4 Medvind/okänd vind 10.54 Björknässpelen 1/9
1h2 Medvind/okänd vind 10.74 Björknässpelen 1/9
4 400m 91.26 Björknässpelen 1/9
3 Längd med zon 3.13 1,3 Turebergskampen 27/5
3 Medvind/okänd vind 3.10 Björknässpelen 1/9
1 Medvind/okänd vind 3.15 Danderyds Ungdomsspel 13/5
7 Kula 2.0 kg (F13 - F12) 4.56 Turebergskampen 27/5
2 Visselspjut 17.33 Björknässpelen 1/9
Lova Boström 11
3h2 60m 11.58 0,5 Danderyds Ungdomsspel 13/5
6 60m 11.62 -1,8 Danderyds Ungdomsspel 13/5
4 60m 11.85 -1,6 Turebergskampen 27/5
10 Längd med zon 2.43 -2,2 Turebergskampen 27/5
8 Medvind/okänd vind 2.57 Danderyds Ungdomsspel 13/5
27 Kula 2.0 kg (F13 - F12) 2.98 Turebergskampen 27/5
Max Boström 08
9 60m 10.31 -2,1 Turebergskampen 27/5
4 800m 3:14.43 Turebergskampen 27/5
Längd med zon 3.18 1,8 Turebergskampen 27/5
14 Medvind/okänd vind 3.26w 2,6 Turebergskampen 27/5
Thea Boström 09
1h4 60m 10.10 0,4 Huddingespelen 16/6
4f1 60m 10.28 0,0 Huddingespelen 16/6
2h2 60m 10.82 0,6 Danderyds Ungdomsspel 13/5
18 60m 10.91 -2,7 Turebergskampen 27/5
5 Höjd 1.08 Turebergskampen 27/5
3 Höjd 1.10 Danderyds Ungdomsspel 13/5
17 Längd med zon 3.12 0,5 Turebergskampen 27/5
4 Längd med zon 3.38 0,9 Huddingespelen 16/6
7 Medvind/okänd vind 3.27 Danderyds Ungdomsspel 13/5
7 Kula 2.0 kg (F13 - F12) 3.14 Danderyds Ungdomsspel 13/5
36 Kula 2.0 kg (F13 - F12) 4.21 Turebergskampen 27/5
10 Kula 2.0 kg (F13 - F12) 4.50 Huddingespelen 16/6
Elvira Bredin 03
6h2 800m 2:26.06 Turebergs Snabba #7 29/8
1 800m 2:26.29 Brommaspelen Stockholm/S 9/9
3 800m 2:28.02 Huddingespelen UDM 16/6
6 800m 2:35.50 Kraftmätningen kval Täby 19/5
11 2000m 7:25.62 USM Enskede 3/8
32 80m häck 76.2 cm (F15 - F14) 17.04 1,1 Kraftmätningen kval Täby 19/5
1 1500m hinder 5:39.94 Huddingespelen UDM 15/6
10 1500m hinder 5:40.23 USM Enskede 5/8
1 1500m hinder 5:44.50 Danderyds Ungdomsspel 13/5
6 Terräng 01 Terräng-DM Tumba 7/10
Selma Bredin 07
10 600m 2:17.80 Danderyds Ungdomsspel 13/5
Tuva-Li Breding 11
13 60m 12.74 -1,0 Turebergskampen 27/5
6 Längd med zon 2.56 1,6 Turebergskampen 27/5
7 Kula 2.0 kg (F13 - F12) 4.11 Turebergskampen 27/5
Axel Brink 10
20 60m 11.70 -1,8 Turebergskampen 27/5
Längd med zon 2.64 2,0 Turebergskampen 27/5
20 Medvind/okänd vind 2.82w 2,2 Turebergskampen 27/5
Kula 2.0 kg (P10 - P11) 4.90 Turebergskampen 27/5
Mikael Brodersen 80
3h1 60m 7.86 0,9 Veckans gren Lidingö 30/5
1h1 80m 10.08 0,0 Veckans gren Lidingö 30/5
4h2 100m 12.31 1,4 Veckans gren Lidingö 30/5
2h2 150m 18.60 0,0 Veckans gren Lidingö 30/5
24 200m 25.21 1,2 Huddingespelen 17/6
1 Medvind/okänd vind 25.17w 3,1 VSM Högby 11/8
2 Längd 5.12 0,0 VSM Högby 11/8
Filip Burstedt 11
30 60m 13.78 -1,0 Turebergskampen 27/5
39 Medvind/okänd vind 1.35w 5,5 Turebergskampen 27/5
30 Kula 2.0 kg (P10 - P11) 2.88 Turebergskampen 27/5
Joel Bäck 08
6h3 60m 10.60 1,0 SAYO 2/6
7h2 60m 10.87 0,0 Huddingespelen 16/6
1 60m 10.99 -1,1 Resultattävling Visby 30/7
1 100m 18.71 -0,9 Resultattävling Visby 30/7
11 600m 2:24.39 SAYO 2/6
1 800m 3:12.5m Einar Smitspelen Visby 11/7
8 800m 3:34.93 Resultattävling Visby 16/7
5h1 60m häck 76.2 cm (P13 - P12) 13.21 1,0 SAYO 3/6
1 Höjd 1.00 Einar Smitspelen Visby 11/7
2 Stående längd 1.64 Einar Smitspelen Visby 11/7
1 Längd med zon 3.36 0,0 Resultattävling Visby 30/7
10 Längd med zon 3.49 1,5 Huddingespelen 16/6
6 Kula 2.0 kg (P10 - P11) 6.07 Huddingespelen 16/6
1 Spjut 400 g (P13 - P12) 12.22 Resultattävling Visby 16/7
1 Boll 24.04 Einar Smitspelen Visby 11/7
6 Boll 24.42 Huddingespelen 16/6
John Bäck 06
6 60m 9.17 -0,5 SAYO 2/6
3h2 60m 9.21 0,7 Danderyds Ungdomsspel 13/5
3h1 60m 9.25 -0,7 SAYO 2/6
5h3 60m 9.37 0,0 Världsungdomsspelen Göteborg/U 30/6
14 Medvind/okänd vind 9.07 Stockholmskampen Enskede 22/9
2h4 100m 14.98 0,5 Turebergs Snabba #6 15/5
1 100m 15.02 -0,9 Resultattävling Visby 30/7
4af 200m 28.83 0,8 SAYO 3/6
14 200m 29.52 0,1 Världsungdomsspelen Göteborg/U 1/7
6 Medvind/okänd vind 28.67w 2,4 Huddingespelen UDM 17/6
2h2 400m 64.68 Turebergs Snabba #7 29/8
7h2 400m 65.42 Turebergs Snabba #6 15/5
4 600m 1:43.09 Stockholmskampen Huddinge 5/9
2 600m 1:47.25 Täby Open 19/5
5 600m 1:47.56 Världsungdomsspelen Göteborg/U 29/6
1 600m 1:48.88 Huddingespelen UDM 16/6
1 600m 1:48.93 Säsongsmångkampen Hässelby 1/8
1 600m 1:49.77 SAYO 2/6
1 800m 2:39.5m Einar Smitspelen Visby 11/7
7 800m 2:54.47 Resultattävling Visby 16/7
5 60m häck 76.2 cm (P13 - P12) 10.37 1,2 SAYO 3/6
1h2 60m häck 76.2 cm (P13 - P12) 10.38 1,1 SAYO 3/6
1h2 60m häck 76.2 cm (P13 - P12) 10.44 0,3 Täby Open 19/5
3 60m häck 76.2 cm (P13 - P12) 10.51 0,6 Täby Open 19/5
3h2 60m häck 76.2 cm (P13 - P12) 10.62 -0,5 Världsungdomsspelen Göteborg/U 29/6
2 60m häck 76.2 cm (P13 - P12) 10.62 -0,4 Danderyds Ungdomsspel 13/5
1 60m häck 76.2 cm (P13 - P12) 10.78 -0,1 Turebergs Snabba #6 15/5
8 Medvind/okänd vind 10.42w 4,6 Världsungdomsspelen Göteborg/U 29/6
1 Medvind/okänd vind 10.56w 2,6 Säsongsmångkampen Hässelby 1/8
7 200m häck 76.2 cm (P13) 33.43 -0,1 Huddingespelen 15/6
2 Medvind/okänd vind 31.63w 2,5 Turebergs Snabba #7 29/8
11 800m hinder 2:51.53 Stockholmskampen Enskede 22/9
2 1000m hinder 3:18.35 Björknässpelen 1/9
3 Höjd 1.27 Säsongsmångkampen Hässelby 1/8
3 Stående längd 2.02 Einar Smitspelen Visby 11/7
16 Längd med zon 4.05 -1,8 Världsungdomsspelen Göteborg/U 1/7
1 Längd med zon 4.08 0,1 Resultattävling Visby 30/7
4 Längd med zon 4.35 -0,7 Huddingespelen UDM 17/6
3 Längd med zon 4.40 -0,4 Säsongsmångkampen Hässelby 1/8
8 Längd med zon 4.40 2,0 Täby Open 19/5
4 Längd med zon 4.60 0,5 SAYO 3/6
3 Medvind/okänd vind 4.63 Danderyds Ungdomsspel 13/5
12 Tresteg med zon 9.54 1,3 Världsungdomsspelen Göteborg/U 30/6
2 Medvind/okänd vind 10.10 Stockholmskampen Hässelby 30/5
36 Diskus 0.6 kg (P13 - P12) 14.27 Stockholmskampen Hässelby 30/5
4 Spjut 400 g (P13 - P12) 12.30 Resultattävling Visby 16/7
3 Spjut 400 g (P13 - P12) 13.32 Säsongsmångkampen Hässelby 1/8
36 Spjut 400 g (P13 - P12) 13.61 Stockholmskampen Huddinge 5/9
2 Femkamp P13 med spjut 3387 Säsongsmångkampen Hässelby 1/8
Javier Cabello 67
360 Halvmarathon 1:30:16 Ramboll Stockholm Halvmarathon 15/9
Emma Carlsson 05
3 60m 8.36 1,2 Huddingespelen UDM 16/6
1h1 60m 8.40 -0,2 Regionmästerskap Tyresö 15/9
1 60m 8.46 -1,4 Surbullespelen Norrköping 18/8
2af 60m 8.47 -3,7 Regionmästerskap Tyresö 15/9
2h2 60m 8.49 2,0 Kvantumspelen Bålsta 8/9
2h5 60m 8.49 2,0 Världsungdomsspelen Göteborg/U 30/6
1h2 60m 8.54 -0,7 Surbullespelen Norrköping 18/8
1 60m 8.54 -0,5 Danderyds Ungdomsspel 13/5
1h1 60m 8.55 1,4 Danderyds Ungdomsspel 13/5
7f2 60m 8.57 0,4 Världsungdomsspelen Göteborg/U 30/6
1h5 60m 8.58 -1,5 SAYO 2/6
5 60m 8.63 -1,1 SAYO 2/6
1h7 Medvind/okänd vind 8.51 Huddingespelen 16/6
1 80m 11.01 -2,3 Tyresö Ungdomsspel 6/6
2 200m 29.13 -3,4 Surbullespelen Norrköping 19/8
4 Stav 2.60 SAYO 2/6
5 Stav 2.62 Världsungdomsspelen Göteborg/U 30/6
3 Stav 2.64 Huddingespelen UDM 17/6
3 Stav 2.80 Tyresö Ungdomsspel 6/6
5 Stav 2.81 Friidrottskväll Stockholm/S 18/7
4 Stav 2.82 Regionmästerskap Tyresö 16/9
4 Stav 2.90 Sommarspel Enskede 14/8
2 Stav 3.03 Surbullespelen Norrköping 18/8
8 Längd med zon 4.63 -1,1 Regionmästerskap Tyresö 16/9
3 Längd med zon 4.78 0,2 SAYO 3/6
Längd med zon 4.84 0,5 Kvantumspelen Bålsta 8/9
1 Längd med zon 5.19 0,0 Surbullespelen Norrköping 18/8
1 Medvind/okänd vind 4.68 Danderyds Ungdomsspel 13/5
2 Medvind/okänd vind 4.88w 2,1 Kvantumspelen Bålsta 8/9
Kristina Carlson 40
5 100m 19.69 1,6 VNM Borås 6/7
1 100m 21.03 -2,6 VDM Sätra 12/5
3 Medvind/okänd vind 19.59w 2,1 VSM Högby 10/8
6h2 Medvind/okänd vind 19.81w 2,3 VVM Malaga ESP 5/9
4 200m 43.05 -0,1 VNM Borås 7/7
4h2 200m 43.35 -0,7 VVM Malaga ESP 7/9
2 200m 43.59 0,0 VSM Högby 11/8
6h3 200m 45.05 Friidrottskväll Stockholm/S 18/7
1 200m 46.36 -2,9 VDM Sätra 13/5
5 400m 100.62 VVM Malaga ESP 14/9
1 400m 103.59 VSM Högby 12/8
1 400m 99.79 VNM Borås 8/7
7 800m 4:03.00 VVM Malaga ESP 11/9
4 Kula 2.0 kg (K75- ) 6.66 VNM Borås 7/7
1 Kula 2.0 kg (K75- ) 6.74 VDM Sätra 12/5
Oliver Carlsson 08
5h2 60m 10.15 -0,5 SAYO 2/6
6 60m 10.18 0,0 Danderyds Ungdomsspel 13/5
2h1 60m 10.31 -0,6 Danderyds Ungdomsspel 13/5
6f2 60m 10.43 -2,0 Huddingespelen 16/6
3h2 60m 9.91 0,0 Huddingespelen 16/6
Adam Chrifi 08
1h2 60m 9.06 -0,5 SAYO 2/6
1 60m 9.11 -1,7 SAYO 2/6
1 60m 9.13 0,1 Surbullespelen Norrköping 18/8
1h4 60m 9.14 1,7 Surbullespelen Norrköping 18/8
1 60m 9.22 -1,2 Turebergskampen 27/5
1 200m 31.82 -2,2 Surbullespelen Norrköping 19/8
4 Höjd 1.11 Turebergskampen 27/5
5 Längd med zon 3.76 -3,2 Surbullespelen Norrköping 19/8
Längd med zon 3.85 1,1 Turebergskampen 27/5
1 Längd med zon 4.05 0,0 SAYO 3/6
1 Medvind/okänd vind 3.96w 3,4 Turebergskampen 27/5
1 Kula 2.0 kg (P10 - P11) 6.99 Turebergskampen 27/5
2 Kula 2.0 kg (P10 - P11) 7.43 SAYO 3/6
5 Boll 27.16 Surbullespelen Norrköping 18/8
Ida Chrifi 06
7 Medvind/okänd vind 8.92 Stockholmskampen Enskede 22/9
2 200m 29.68 -2,4 Surbullespelen Norrköping 19/8
11 600m 1:56.23 Stockholmskampen Huddinge 5/9
16 800m hinder 3:11.05 Stockholmskampen Enskede 22/9
22 Stav 1.59 Stockholmskampen Enskede 22/9
3 Medvind/okänd vind 9.42 Stockholmskampen Hässelby 30/5
11 Kula 2.0 kg (F13 - F12) 8.67 Surbullespelen Norrköping 19/8
5 Kula 2.0 kg (F13 - F12) 8.93 Stora Turebergskastet Sollentuna/E 27/5
6 Diskus 0.6 kg (F13 - F12) 17.34 Stora Turebergskastet Sollentuna/E 26/5
4 Diskus 0.6 kg (F13 - F12) 20.55 Höstkast #1 Sollentuna/E 8/9
3 Diskus 0.6 kg (F13 - F12) 22.40 Stockholmskampen Hässelby 30/5
5 Slägga 2.0 kg (F13 - F12) 20.81 Stora Turebergskastet Sollentuna/E 26/5
11 Slägga 2.0 kg (F13 - F12) 21.83 Surbullespelen Norrköping 18/8
13 Slägga 2.0 kg (F13 - F12) 21.98 Stockholmskampen Enskede 22/9
3 Slägga 2.0 kg (F13 - F12) 23.28 Höstkast #1 Sollentuna/E 8/9
5 Spjut 400 g (F13 - F12) 17.27 Stora Turebergskastet Sollentuna/E 27/5
2 Spjut 400 g (F13 - F12) 23.64 Höstkast #1 Sollentuna/E 8/9
3 Spjut 400 g (F13 - F12) 26.71 Stockholmskampen Huddinge 5/9
Louisa Chrifi 08
1h2 60m 9.57 0,4 SAYO 2/6
5 60m 9.57 -0,5 SAYO 2/6
2 60m 9.75 -1,0 Surbullespelen Norrköping 18/8
1h1 60m 9.80 -0,8 Surbullespelen Norrköping 18/8
6 60m 9.81 -2,1 Turebergskampen 27/5
6 Längd med zon 3.35 -1,7 Surbullespelen Norrköping 19/8
2 Längd med zon 3.71 1,0 Turebergskampen 27/5
3 Längd med zon 3.72 1,0 SAYO 3/6
7 Kula 2.0 kg (F13 - F12) 4.82 SAYO 3/6
1 Boll 21.81 Surbullespelen Norrköping 18/8
Ronja Chrifi 02
5 100m 13.89 -0,5 Sommarspel Enskede 14/8
Anita Christenson 66
4h1 200m 36.69 1,7 VSM Högby 11/8
3 400m 85.73 VSM Högby 12/8
7h2 400m 86.28 Turebergs Snabba #7 29/8
7h4 400m 87.46 Turebergs Snabba #6 15/5
Sebastian Christenson 02
3 800m 2:05.47 Brommaspelen Stockholm/S 9/9
9 800m 2:08.00 Lag-USM Malmö 19/8
2 800m 2:08.53 Huddingespelen UDM 16/6
7h1 800m 2:11.26 USM Enskede 3/8
4 800m 2:12.70 Danderyds Ungdomsspel 13/5
12 1500m 4:33.87 USM Enskede 5/8
2 1500m 4:44.34 Huddingespelen UDM 17/6
3 Terräng 01 Terräng-DM Tumba 7/10
Andrea Claesson 98
4 800m 2:13.99 JSM Huddinge 5/8
1 1500m 4:35.27 Mayday Luleå 26/5
5 1500m 4:37.00 JSM Huddinge 4/8
Alice Clerkestam 08
4 60m 9.56 -0,5 SAYO 2/6
2h2 60m 9.71 0,4 SAYO 2/6
5 60m 9.76 -2,1 Turebergskampen 27/5
4 600m 2:15.07 SAYO 2/6
3 800m 3:12.70 Turebergskampen 27/5
3 Höjd 1.14 Turebergskampen 27/5
7 Medvind/okänd vind 3.59w 2,1 Turebergskampen 27/5
Erik Dahlberg 02
2 110m häck 91.4 cm (P17) 17.33 1,5 Turebergs Snabba #6 15/5
1 Höjd 1.82 Huddingespelen UDM 17/6
7 Höjd 1.83 SAYO 1/6
1 Höjd 1.90 USM Enskede 5/8
1 Stav 3.32 Tyresö Ungdomsspel 6/6
6 Stav 3.37 USM Enskede 4/8
2 Stav 3.44 Huddingespelen UDM 16/6
5 Stav 3.45 SAYO 2/6
3 Stav 3.57 Lag-USM Malmö 19/8
3 Stav 3.70 Sommarspel Enskede 14/8
Filip Dahlborn 11
23 60m 13.21 -1,5 Turebergskampen 27/5
13 Längd med zon 2.39 1,6 Turebergskampen 27/5
11 Kula 2.0 kg (P10 - P11) 3.84 Turebergskampen 27/5
Besiana Dalipi 05
6h3 60m 9.32 -0,5 SAYO 2/6
5df 200m 30.39 1,7 SAYO 3/6
7 600m 1:58.48 SAYO 2/6
20 600m 2:00.37 Stockholmskampen Hässelby 30/5
7h1 60m häck 76.2 cm (F13 - F12) 12.50 0,6 SAYO 3/6
32 Längd med zon 3.72 0,8 SAYO 3/6
61 Slägga 2.0 kg (F13 - F12) 13.76 Stockholmskampen Hässelby 30/5
Vilma Damberg 03
Längd 3.73 1,0 Kraftmätningen kval Täby 19/5
32 Medvind/okänd vind 3.97 2,9 Kraftmätningen kval Täby 19/5
15 Kula 3.0 kg (F17 - F14) 7.88 Kraftmätningen final Linköping 1/9
6 Kula 3.0 kg (F17 - F14) 08 Stora Turebergskastet Sollentuna/E 26/5
18 Kula 3.0 kg (F17 - F14) 8.39 Kraftmätningen kval Täby 19/5
1 Diskus 0.75 kg (F15-F14) 21.27 Höstkast #2 Sollentuna/E 15/9
5 Slägga 24.90 Stora Turebergskastet Sollentuna/E 27/5
3 Slägga 33.98 Turebergskastet #4 Sollentuna/E 12/6
6 Slägga 3.0 kg (F17 - F14) 28.14 Halloweenkastet Sollentuna/E 3/11
8 Slägga 3.0 kg (F17 - F14) 33.43 Stora Turebergskastet Sollentuna/E 27/5
3 Slägga 3.0 kg (F17 - F14) 34.73 Höstkast #2 Sollentuna/E 15/9
2 Slägga 3.0 kg (F17 - F14) 36.45 Turebergskastet #1 Sollentuna/E 5/5
2 Slägga 3.0 kg (F17 - F14) 37.49 Turebergskastet #5 Sollentuna/E 31/7
2 Slägga 3.0 kg (F17 - F14) 39.25 Turebergskastet #4 Sollentuna/E 12/6
3 Slägga 3.0 kg (F17 - F14) 40.58 Huddingespelen UDM 17/6
2 Slägga 3.0 kg (F17 - F14) 41.05 Turebergskastet #3 Sollentuna/E 30/5
3 Slägga 3.0 kg (F17 - F14) 41.63 SAYO 3/6
2 Slägga 3.0 kg (F17 - F14) 41.81 Höstkast #1 Sollentuna/E 8/9
6 Slägga 3.0 kg (F17 - F14) 41.83 USM Enskede 4/8
2 Slägga 3.0 kg (F17 - F14) 42.86 Westinghouse Gurkspel Västerås 28/7
4Q Slägga 3.0 kg (F17 - F14) 43.75 USM Enskede 4/8
1 Spjut 500 g (F17 - F14) 22.72 Turebergskastet #1 Sollentuna/E 5/5
8 Spjut 500 g (F17 - F14) 23.02 Kraftmätningen kval Täby 19/5
2 Spjut 500 g (F17 - F14) 23.61 Stora Turebergskastet Sollentuna/E 26/5
2 Spjut 500 g (F17 - F14) 26.15 Turebergskastet #4 Sollentuna/E 12/6
4 Spjut 500 g (F17 - F14) 26.64 Kraftmätningen final Linköping 2/9
1 Spjut 500 g (F17 - F14) 26.98 Höstkast #2 Sollentuna/E 15/9
1 Spjut 500 g (F17 - F14) 27.17 Höstkast #4 Sollentuna/E 6/10
1 Spjut 500 g (F17 - F14) 28.48 Höstkast #1 Sollentuna/E 8/9
1 Spjut 500 g (F17 - F14) 29.21 Höstkast #3 Sollentuna/E 29/9
Praya Darvishi Gaziani 03
7h2 80m 11.65 -1,5 SAYO 2/6
3h2 80m 11.75 -3,0 Huddingespelen 16/6
3h5 100m 14.37 2,0 Turebergs Snabba #6 15/5
8 Längd 4.52 0,0 Huddingespelen UDM 17/6
6 Längd 4.56 1,1 Svealandsmatchen Sätra 20/5
14 Längd 4.71 -1,2 SAYO 2/6
Leon De La Fuente 10
39 60m 13.15 -2,4 Turebergskampen 27/5
39 Längd med zon 2.31 1,3 Turebergskampen 27/5
Kula 2.0 kg (P10 - P11) 2.32 Turebergskampen 27/5
Edith Dinnesen 09
14 60m 10.84 -2,0 Turebergskampen 27/5
18 Medvind/okänd vind 11.08w 2,3 Brommaspelen Stockholm/S 9/9
2 400m 93.1m Rekordjakten 09#3 6/6
3 Höjd 1.10 Brommaspelen Stockholm/S 9/9
Längd med zon 3.08 1,5 Turebergskampen 27/5
12 Längd med zon 3.15 1,3 Brommaspelen Stockholm/S 9/9
8 Medvind/okänd vind 3.20w 2,6 Turebergskampen 27/5
4 Medvind/okänd vind 6.01 Rekordjakten 09#3 6/6
20 Kula 2.0 kg (F13 - F12) 4.82 Turebergskampen 27/5
3 Visselspjut 13.00 Rekordjakten 09#3 6/6
Aron Djerf 11
20 60m 13.06 -0,2 Turebergskampen 27/5
14 Längd med zon 2.28 1,1 Turebergskampen 27/5
3 Kula 2.0 kg (P10 - P11) 5.07 Turebergskampen 27/5
Liam Dovander 07
3 60m 9.52 -0,7 Ölandsspelen Högby 8/7
4h3 60m 9.58 0,5 SAYO 2/6
4 60m 9.63 -2,0 Turebergskampen 27/5
6h1 60m 9.73 0,6 Danderyds Ungdomsspel 13/5
4 600m 2:00.53 SAYO 2/6
2 600m 2:06.32 Ölandsspelen Högby 8/7
6 800m 2:56.37 Turebergskampen 27/5
5 Höjd 1.27 Danderyds Ungdomsspel 13/5
2 Höjd 1.30 Ölandsspelen Högby 8/7
1 Höjd 1.35 Turebergskampen 27/5
4 Höjd 1.37 SAYO 2/6
6 Längd med zon 3.88 -0,2 Turebergskampen 27/5
3 Längd med zon 4.03 0,0 Ölandsspelen Högby 8/7
12 Medvind/okänd vind 3.76 Danderyds Ungdomsspel 13/5
2 Kula 2.0 kg (P10 - P11) 8.03 Ölandsspelen Högby 8/7
1 Kula 2.0 kg (P10 - P11) 8.63 Turebergskampen 27/5
2 Kula 2.0 kg (P10 - P11) 8.74 Danderyds Ungdomsspel 13/5
5 Diskus 0.6 kg (P13 - P12) 17.03 Ölandsspelen Högby 8/7
7 Spjut 400 g (P13 - P12) 14.64 Ölandsspelen Högby 8/7
Sean Dovander 09
5 60m 10.61 1,1 Ölandsspelen Högby 8/7
3h1 60m 10.83 -0,8 Ölandsspelen Högby 8/7
3h2 60m 10.83 1,8 Danderyds Ungdomsspel 13/5
19 60m 10.97 -1,7 Turebergskampen 27/5
1 400m 84.5m Rekordjakten 09#3 6/6
4 600m 2:12.72 Ölandsspelen Högby 8/7
8 Höjd 1.00 Ölandsspelen Högby 8/7
6 Längd med zon 3.02 1,3 Ölandsspelen Högby 8/7
15 Längd med zon 3.14 1,5 Turebergskampen 27/5
10 Medvind/okänd vind 3.14 Danderyds Ungdomsspel 13/5
6 Medvind/okänd vind 5.99 Rekordjakten 09#3 6/6
5 Kula 2.0 kg (P10 - P11) 4.11 Ölandsspelen Högby 8/7
34 Kula 2.0 kg (P10 - P11) 4.31 Turebergskampen 27/5
11 Kula 2.0 kg (P10 - P11) 4.45 Danderyds Ungdomsspel 13/5
11 Visselspjut 16.11 Rekordjakten 09#3 6/6
Adam Dunkars 11
22 60m 13.15 -1,6 Turebergskampen 27/5
35 Längd med zon 1.76 -0,1 Turebergskampen 27/5
16 Kula 2.0 kg (P10 - P11) 3.59 Turebergskampen 27/5
Elliot Duvert 03
800m 2:20.08 USM Mångkamp Uddevalla 9/9
17 800m 2:32.09 Kraftmätningen kval Täby 19/5
9 80m häck 84.0 cm (P15 - P14) 11.55 2,0 Världsungdomsspelen Göteborg/U 1/7
6 80m häck 84.0 cm (P15 - P14) 11.63 -0,2 Kraftmätningen final Linköping 1/9
80m häck 84.0 cm (P15 - P14) 11.70 -1,8 USM Mångkamp Uddevalla 8/9
2h2 80m häck 84.0 cm (P15 - P14) 11.73 -0,6 Världsungdomsspelen Göteborg/U 1/7
1 80m häck 84.0 cm (P15 - P14) 11.77 -0,1 Turebergs Snabba #6 15/5
4h1 80m häck 84.0 cm (P15 - P14) 11.87 1,2 USM Enskede 5/8
8 80m häck 84.0 cm (P15 - P14) 11.93 1,1 USM Enskede 5/8
5 80m häck 84.0 cm (P15 - P14) 11.98 -1,1 Kraftmätningen kval Täby 19/5
5 80m häck 84.0 cm (P15 - P14) 11.98 1,3 SAYO 3/6
1 Höjd 1.78 Danderyds Ungdomsspel 13/5
1 Höjd 1.82 Huddingespelen UDM 15/6
1 Höjd 1.83 Kraftmätningen kval Täby 19/5
3 Höjd 1.84 USM Enskede 4/8
5 Höjd 1.85 Världsungdomsspelen Göteborg/U 30/6
1 Höjd 1.87 Kraftmätningen final Linköping 2/9
Höjd 1.87 USM Mångkamp Uddevalla 9/9
2 Höjd 1.89 Bauhausgalan Stockholm/S 10/6
2 Höjd 1.91 Westinghouse Gurkspel Västerås 28/7
1 Höjd 1.94 SAYO 3/6
Stav 3.73 USM Mångkamp Uddevalla 8/9
1 Stav 3.90 USM Enskede 3/8
3 Stav 3.90 Världsungdomsspelen Göteborg/U 1/7
2 Stav 3.85 SAYO 2/6
1 Stav 4.03 Huddingespelen UDM 17/6
2 Längd 5.72 -1,3 Kraftmätningen final Linköping 1/9
16Q Längd 5.79 -0,3 Världsungdomsspelen Göteborg/U 29/6
Längd 5.90 -0,1 USM Mångkamp Uddevalla 8/9
3 Längd 5.91 0,4 Kraftmätningen kval Täby 19/5
12 Längd 5.99 1,8 Världsungdomsspelen Göteborg/U 29/6
8 Kula 4.0 kg (P15 - P14) 11.57 Kraftmätningen kval Täby 19/5
4 Kula 4.0 kg (P15 - P14) 12.00 Kraftmätningen final Linköping 2/9
Kula 4.0 kg (P15 - P14) 12.24 USM Mångkamp Uddevalla 9/9
Diskus 1.0 kg (P15 - P14) 35.43 USM Mångkamp Uddevalla 8/9
4 Spjut 600 g (P15 - P14) 39.13 Kraftmätningen kval Täby 19/5
11 Spjut 600 g (P15 - P14) 41.96 Världsungdomsspelen Göteborg/U 30/6
2 Spjut 600 g (P15 - P14) 42.98 Kraftmätningen final Linköping 1/9
5 Spjut 600 g (P15 - P14) 45.39 USM Enskede 5/8
Spjut 600 g (P15 - P14) 45.63 USM Mångkamp Uddevalla 8/9
Åttakamp 4897 USM Mångkamp Uddevalla 8-9/9
Kevin Duvert 98
57 200m 24.32 0,9 Världsungdomsspelen Göteborg/U 1/7
5h3 200m 24.50 -2,2 Westinghouse Gurkspel Västerås 28/7
10 400m 52.73 Westinghouse Gurkspel Västerås 29/7
2 Höjd 1.72 Danderyds Ungdomsspel 13/5
Theodor Duvert 01
3h2 100m 12.59 -0,2 Turebergs Snabba #6 15/5
100m 12.69 1,1 Dalakampen "light" Falun 19/5
400m 59.97 Dalakampen "light" Falun 19/5
1 110m häck 91.4 cm (P17) 16.35 1,5 Turebergs Snabba #6 15/5
110m häck 91.4 cm (P17) 17.88 -2,4 Dalakampen "light" Falun 20/5
9 Höjd 1.71 Westinghouse Gurkspel Västerås 28/7
1 Höjd 1.75 Danderyds Ungdomsspel 13/5
2 Höjd 1.76 Huddingespelen UDM 17/6
6 Höjd 1.76 USM Huddinge 3/8
Höjd 1.76 Dalakampen "light" Falun 19/5
4 Höjd 1.81 Världsungdomsspelen Göteborg/U 1/7
3 Höjd 1.83 Bauhausgalan Stockholm/S 10/6
6 Höjd 1.88 SAYO 1/6
15 Stav 3.26 Världsungdomsspelen Göteborg/U 30/6
Stav 3.46 Dalakampen "light" Falun 20/5
9 Stav 3.52 USM Huddinge 5/8
2 Stav 3.54 Huddingespelen UDM 16/6
Längd 5.73 1,4 Dalakampen "light" Falun 19/5
Kula 5.0kg (P17) 10.61 Dalakampen "light" Falun 19/5
Diskus 1.5 kg (P17) 23.85 Dalakampen "light" Falun 20/5
Spjut 700 g (P17) 39.47 Dalakampen "light" Falun 20/5
5 Spjut 700 g (P17) 41.13 USM Huddinge 4/8
13 Spjut 700 g (P17) 41.64 Världsungdomsspelen Göteborg/U 29/6
2 Spjut 700 g (P17) 42.34 Huddingespelen UDM 17/6
3 Spjut 700 g (P17) 44.01 SAYO 3/6
Felix Dyberg 09
5 400m 90.1m Rekordjakten 09#3 6/6
13 Medvind/okänd vind 5.27 Rekordjakten 09#3 6/6
7 Visselspjut 19.32 Rekordjakten 09#3 6/6
Jonathan Edberg 06
4h3 60m 8.89 0,7 Brommaspelen Stockholm/S 9/9
2h2 60m 8.93 1,4 Kvantumspelen Bålsta 8/9
6 60m 8.99 -0,3 Danderyds Ungdomsspel 13/5
3h1 60m 9.01 0,0 Danderyds Ungdomsspel 13/5
4 60m 9.06 1,1 Kvantumspelen Bålsta 8/9
12 Medvind/okänd vind 8.96 Stockholmskampen Enskede 22/9
3 600m 2:06.03 Säsongsmångkampen Hässelby 1/8
28 600m 2:08.51 Stockholmskampen Huddinge 5/9
2 Medvind/okänd vind 11.11w 2,6 Säsongsmångkampen Hässelby 1/8
1 Höjd 1.48 Danderyds Ungdomsspel 13/5
3 Höjd 1.50 Brommaspelen Stockholm/S 9/9
1 Höjd 1.54 Säsongsmångkampen Hässelby 1/8
3 Stav 2.04 Stockholmskampen Enskede 22/9
3 Längd med zon 4.43 0,0 Kvantumspelen Bålsta 8/9
9 Längd med zon 4.47 0,1 Brommaspelen Stockholm/S 9/9
1 Längd med zon 4.59 0,9 Säsongsmångkampen Hässelby 1/8
7 Medvind/okänd vind 4.32 Danderyds Ungdomsspel 13/5
2 Kula 3.0 kg (P13 - P12) 7.62 Danderyds Ungdomsspel 13/5
8 Slägga 3.0 kg (P13 - P12) 17.53 Stockholmskampen Enskede 22/9
7 Spjut 400 g (P13 - P12) 25.72 Stockholmskampen Huddinge 5/9
2 Spjut 400 g (P13 - P12) 25.76 Säsongsmångkampen Hässelby 1/8
1 Femkamp P13 med spjut 3666 Säsongsmångkampen Hässelby 1/8
Linda Edberg 04
1h1 80m 12.00 -1,1 Gutegalan Visby 17/6
6 80m 12.04 -0,8 Gutegalan Visby 17/6
22 800m 3:13.18 Kraftmätningen kval Täby 19/5
2 Höjd 1.44 Gutegalan Visby 16/6
5 Höjd 1.45 Svealandsmatchen Sätra 20/5
8 Höjd 1.45 Kraftmätningen kval Täby 19/5
1 Höjd 1.49 Danderyds Ungdomsspel 13/5
4 Höjd 1.49 Brommaspelen Stockholm/S 9/9
9 Höjd 1.49 Regionmästerskap Tyresö 16/9
1 Höjd 1.56 Kvantumspelen Bålsta 8/9
2 Höjd 1.57 Kraftmätningen final Linköping 1/9
Längd 4.00 -0,6 Brommaspelen Stockholm/S 9/9
22 Längd 4.30 0,9 Kraftmätningen final Linköping 2/9
5 Längd 4.31 -1,0 Gutegalan Visby 17/6
1 Längd 4.32/4.23 -0,7 Kvantumspelen Bålsta 8/9
24 Längd 4.46 1,2 Kraftmätningen kval Täby 19/5
11 Medvind/okänd vind 4.11w 3,4 Brommaspelen Stockholm/S 9/9
Filip Edholm 10
3 60m 10.70 -2,7 Turebergskampen 27/5
16 Längd med zon 2.86 0,8 Turebergskampen 27/5
Kula 2.0 kg (P10 - P11) 5.33 Turebergskampen 27/5
Josefin Ek 09
45 60m 11.75 -1,8 Turebergskampen 27/5
400m 99.0m Rekordjakten 09#3 6/6
Gabriel Ekengren 11
1 60m 11.23 -1,6 Turebergskampen 27/5
1 Längd med zon 2.85 -2,0 Turebergskampen 27/5
6 Kula 2.0 kg (P10 - P11) 4.47 Turebergskampen 27/5
Linnea Ekström 08
5h2 60m 10.30 0,4 SAYO 2/6
15 60m 10.75 0,2 Turebergskampen 27/5
7 600m 2:25.43 SAYO 2/6
17 Längd med zon 3.04 0,8 Turebergskampen 27/5
7 Längd med zon 3.51 0,2 SAYO 3/6
Disa Elenius 06
61 Medvind/okänd vind 11.16 Stockholmskampen Enskede 22/9
19 Längd med zon 2.70 -0,2 Surbullespelen Norrköping 18/8
56 Medvind/okänd vind 6.62 Stockholmskampen Hässelby 30/5
7 Kula 2.0 kg (F13 - F12) 7.33 Stora Turebergskastet Sollentuna/E 27/5
20 Kula 2.0 kg (F13 - F12) 7.38 Surbullespelen Norrköping 19/8
8 Diskus 0.6 kg (F13 - F12) 11.18 Höstkast #1 Sollentuna/E 8/9
9 Diskus 0.6 kg (F13 - F12) 13.38 Stora Turebergskastet Sollentuna/E 26/5
3 Diskus 0.6 kg (F13 - F12) 13.68 Höstkast #3 Sollentuna/E 29/9
16 Diskus 0.6 kg (F13 - F12) 14.50 Surbullespelen Norrköping 19/8
20 Diskus 0.6 kg (F13 - F12) 15.31 Stockholmskampen Hässelby 30/5
9 Slägga 2.0 kg (F13 - F12) 14.67 Stora Turebergskastet Sollentuna/E 26/5
9 Slägga 2.0 kg (F13 - F12) 15.72 Höstkast #1 Sollentuna/E 8/9
16 Slägga 2.0 kg (F13 - F12) 15.88 Surbullespelen Norrköping 18/8
35 Slägga 2.0 kg (F13 - F12) 17.00 Stockholmskampen Enskede 22/9
3 Slägga 2.0 kg (F13 - F12) 17.74 Höstkast #3 Sollentuna/E 29/9
7 Spjut 400 g (F13 - F12) 12.50 Stora Turebergskastet Sollentuna/E 27/5
17 Spjut 400 g (F13 - F12) 12.88 Surbullespelen Norrköping 18/8
3 Spjut 400 g (F13 - F12) 13.70 Höstkast #3 Sollentuna/E 29/9
4 Spjut 400 g (F13 - F12) 13.94 Höstkast #1 Sollentuna/E 8/9
Ludvig Ellgren 07
2h4 60m 9.63 -1,6 Surbullespelen Norrköping 18/8
5h2 60m 9.85 0,3 Huddingespelen 16/6
9 60m 9.93 -2,0 Turebergskampen 27/5
10 200m 34.81 -1,8 Surbullespelen Norrköping 19/8
12 800m 3:07.25 Turebergskampen 27/5
5h2 60m häck 76.2 cm (P13 - P12) 13.09 -1,6 Surbullespelen Norrköping 19/8
6 Längd med zon 3.67 -0,6 Surbullespelen Norrköping 18/8
10 Längd med zon 3.73 0,6 Huddingespelen 16/6
11 Längd med zon 3.79 -1,3 Turebergskampen 27/5
Tresteg med zon 7.99 1,6 Surbullespelen Norrköping 18/8
4 Medvind/okänd vind 8.22w 3,3 Surbullespelen Norrköping 18/8
5 Kula 2.0 kg (P10 - P11) 7.98 SAYO 3/6
2 Kula 2.0 kg (P10 - P11) 8.10 Hellaskastet Sätra 5/5
2 Kula 2.0 kg (P10 - P11) 8.22 Turebergskampen 27/5
1 Kula 2.0 kg (P10 - P11) 8.61 Huddingespelen 16/6
3 Kula 2.0 kg (P10 - P11) 8.84 Midgårdskastet Märsta 23/9
1 Kula 2.0 kg (P10 - P11) 9.12 Höstkast #4 Sollentuna/E 6/10
3 Kula 2.0 kg (P10 - P11) 9.37 Surbullespelen Norrköping 18/8
1 Kula 2.0 kg (P10 - P11) 9.55 Höstkast #3 Sollentuna/E 29/9
5 Diskus 0.6 kg (P13 - P12) 18.90 Stora Turebergskastet Sollentuna/E 26/5
3 Diskus 0.6 kg (P13 - P12) 19.39 Hellaskastet Sätra 5/5
1 Diskus 0.6 kg (P13 - P12) 23.25 Höstkast #4 Sollentuna/E 6/10
3 Diskus 0.6 kg (P13 - P12) 23.84 Höstkast #3 Sollentuna/E 29/9
3 Diskus 0.6 kg (P13 - P12) 24.64 Midgårdskastet Märsta 23/9
4 Slägga 2.0 kg (P11 - ) 13.81 Hellaskastet Sätra 5/5
5 Slägga 2.0 kg (P11 - ) 15.50 Midgårdskastet Märsta 23/9
1 Slägga 2.0 kg (P11 - ) 20.96 Höstkast #3 Sollentuna/E 29/9
1 Slägga 2.0 kg (P11 - ) 23.10 Höstkast #4 Sollentuna/E 6/10
16 Spjut 400 g (P13 - P12) 17.18 SAYO 2/6
1 Spjut 400 g (P13 - P12) 17.86 Höstkast #3 Sollentuna/E 29/9
4 Spjut 400 g (P13 - P12) 18.52 Midgårdskastet Märsta 23/9
2 Spjut 400 g (P13 - P12) 19.45 Hellaskastet Sätra 5/5
4 Boll 27.81 Huddingespelen 17/6
6 Boll 29.10 Surbullespelen Norrköping 18/8
Olivia Ellgren 05
8 60m 10.52 -2,1 Turebergskampen 27/5
6h4 60m 10.56 0,0 Huddingespelen 16/6
46 600m 2:24.54 Stockholmskampen Hässelby 30/5
20 60m häck 76.2 cm (F13 - F12) 13.11 2,0 Huddingespelen UDM 17/6
42 Medvind/okänd vind 7.42 Stockholmskampen Huddinge 5/9
2 Kula 2.0 kg (F13 - F12) 10.01 Turebergskampen 27/5
2 Kula 2.0 kg (F13 - F12) 10.03 Höstkast #3 Sollentuna/E 29/9
10 Kula 2.0 kg (F13 - F12) 8.74 Surbullespelen Norrköping 19/8
5 Kula 2.0 kg (F13 - F12) 8.89 Hellaskastet Sätra 5/5
3 Kula 2.0 kg (F13 - F12) 9.54 Stora Turebergskastet Sollentuna/E 27/5
13 Kula 2.0 kg (F13 - F12) 9.72 Regionmästerskap Tyresö 16/9
6 Kula 2.0 kg (F13 - F12) 9.86 Huddingespelen UDM 16/6
8 Kula 2.0 kg (F13 - F12) 9.95 Midgårdskastet Märsta 23/9
8 Diskus 0.6 kg (F13 - F12) 16.31 Hellaskastet Sätra 5/5
5 Diskus 0.6 kg (F13 - F12) 17.91 Stora Turebergskastet Sollentuna/E 26/5
6 Diskus 0.6 kg (F13 - F12) 18.75 Huddingespelen UDM 16/6
1 Diskus 0.6 kg (F13 - F12) 23.12 Höstkast #3 Sollentuna/E 29/9
3 Diskus 0.6 kg (F13 - F12) 23.25 Höstkast #1 Sollentuna/E 8/9
4 Diskus 0.6 kg (F13 - F12) 23.44 Stockholmskampen Huddinge 5/9
1 Diskus 0.6 kg (F13 - F12) 24.34 Höstkast #4 Sollentuna/E 6/10
5 Diskus 0.6 kg (F13 - F12) 25.09 Midgårdskastet Märsta 23/9
8 Diskus 0.6 kg (F13 - F12) 25.39 Regionmästerskap Tyresö 15/9
5 Diskus 0.6 kg (F13 - F12) 26.37 Surbullespelen Norrköping 19/8
3 Slägga 2.0 kg (F13 - F12) 30.73 Huddingespelen UDM 17/6
7 Slägga 2.0 kg (F13 - F12) 31.03 Regionmästerskap Tyresö 16/9
2 Slägga 2.0 kg (F13 - F12) 31.62 Hellaskastet Sätra 5/5
1 Slägga 2.0 kg (F13 - F12) 33.23 Höstkast #1 Sollentuna/E 8/9
3 Slägga 2.0 kg (F13 - F12) 33.36 Surbullespelen Norrköping 18/8
1 Slägga 2.0 kg (F13 - F12) 33.37 Höstkast #4 Sollentuna/E 6/10
1 Slägga 2.0 kg (F13 - F12) 33.54 Halloweenkastet Sollentuna/E 3/11
1 Slägga 2.0 kg (F13 - F12) 33.83 Stora Turebergskastet Sollentuna/E 26/5
3 Slägga 2.0 kg (F13 - F12) 34.12 Midgårdskastet Märsta 23/9
1 Slägga 2.0 kg (F13 - F12) 34.97 Höstkast #3 Sollentuna/E 29/9
1 Slägga 2.0 kg (F13 - F12) 35.62 Stockholmskampen Hässelby 30/5
6 Spjut 400 g (F13 - F12) 12.59 Stora Turebergskastet Sollentuna/E 27/5
10 Spjut 400 g (F13 - F12) 12.74 Hellaskastet Sätra 5/5
16 Spjut 400 g (F13 - F12) 13.16 Huddingespelen 16/6
15 Spjut 400 g (F13 - F12) 14.91 Surbullespelen Norrköping 18/8
3 Spjut 400 g (F13 - F12) 16.16 Höstkast #1 Sollentuna/E 8/9
11 Spjut 400 g (F13 - F12) 16.64 Midgårdskastet Märsta 23/9
2 Spjut 400 g (F13 - F12) 17.49 Höstkast #3 Sollentuna/E 29/9
1 Spjut 400 g (F13 - F12) 18.29 Höstkast #4 Sollentuna/E 6/10
Anton Elmqvist 10
37 60m 12.76 -1,6 Turebergskampen 27/5
29 Längd med zon 2.65 1,8 Turebergskampen 27/5
13 Kula 2.0 kg (F13 - F12) 4.17 Turebergskampen 27/5
Ellen Engde 09
39 60m 11.62 -1,0 Turebergskampen 27/5
32 Längd med zon 2.78 1,5 Turebergskampen 27/5
40 Kula 2.0 kg (F13 - F12) 4.10 Turebergskampen 27/5
Ludwig Engde 08
11 60m 9.85 1,5 Brommaspelen Stockholm/S 9/9
1 Höjd 1.20 Brommaspelen Stockholm/S 9/9
6 Längd med zon 3.61 1,9 Turebergskampen 27/5
5 Längd med zon 3.71 0,5 SAYO 3/6
7 Längd med zon 3.71 1,3 Brommaspelen Stockholm/S 9/9
10 Kula 2.0 kg (P10 - P11) 5.93 SAYO 3/6
3 Kula 2.0 kg (P10 - P11) 5.96 Turebergskampen 27/5
Isak Englund 09
5 60m 10.09 -1,7 Turebergskampen 27/5
9 Längd med zon 3.18 -1,9 Turebergskampen 27/5
38 Kula 2.0 kg (P10 - P11) 4.14 Turebergskampen 27/5
Alvar Engström 10
5 60m 10.57 -0,7 Kvantumspelen Bålsta 8/9
3h1 60m 10.72 0,0 Kvantumspelen Bålsta 8/9
5 60m 10.76 1,3 Täby Open 19/5
7 60m 11.01 -1,6 Turebergskampen 27/5
4h1 Medvind/okänd vind 11.00w 2,3 Täby Open 19/5
3 400m 83.25 Kvantumspelen Bålsta 8/9
6 Längd med zon 2.72 -1,6 Täby Open 19/5
5 Längd med zon 3.12 0,0 Kvantumspelen Bålsta 8/9
Längd med zon 3.22 1,8 Turebergskampen 27/5
1 Medvind/okänd vind 3.31w 3,1 Turebergskampen 27/5
Kula 2.0 kg (P10 - P11) 4.43 Turebergskampen 27/5
8 Boll 14.46 Kvantumspelen Bålsta 8/9
4 Boll 15.33 Täby Open 19/5
Elias Engström 04
3h1 Medvind/okänd vind 10.28w 2,5 Surbullespelen Norrköping 18/8
4 Medvind/okänd vind 10.67 Surbullespelen Norrköping 18/8
10 200m 27.59 -2,8 Surbullespelen Norrköping 19/8
6 Längd 4.63 1,0 Surbullespelen Norrköping 19/8
Filip Engström 01
4 100m 11.89 -1,8 SAYO 2/6
4af 200m 24.36 -0,1 SAYO 3/6
Venla Engström 07
4h1 60m 9.71 0,3 SAYO 2/6
8 60m 9.85 -1,6 Turebergskampen 27/5
3h3 60m 9.88 -1,7 Surbullespelen Norrköping 18/8
4h1 Medvind/okänd vind 10.03 Täby Open 20/5
5h4 Medvind/okänd vind 9.56 Bauhaus Youth Stockholm/S 10/6
8 200m 33.71 -4,8 Surbullespelen Norrköping 19/8
3h4 400m 77.48 Turebergs Snabba #6 15/5
8 600m 1:58.50 Huddingespelen 16/6
4 600m 1:59.14 Kvantumspelen Bålsta 8/9
5 600m 1:59.23 SAYO 2/6
5 600m 2:01.03 Täby Open 19/5
4 600m 2:01.20 Danderyds Ungdomsspel 13/5
4 600m 2:02.35 Brommaspelen Stockholm/S 9/9
1 600m 2:04.23 Surbullespelen Norrköping 18/8
5h3 800m 2:50.04 Turebergs Snabba #7 29/8
4 800m 2:50.83 Turebergskampen 27/5
1 1000m 3:38.29 Veikkolan Veikot Youth National FIN 17/7
2h1 60m häck 76.2 cm (F13 - F12) 12.51 -3,1 Surbullespelen Norrköping 19/8
5 60m häck 76.2 cm (F13 - F12) 13.21 0,0 Turebergs Snabba #6 15/5
6 60m häck 76.2 cm (F13 - F12) 23.69 -1,2 Surbullespelen Norrköping 19/8
7 Höjd 1.11 Kvantumspelen Bålsta 8/9
Längd med zon 3.63 1,9 Surbullespelen Norrköping 18/8
10 Längd med zon 3.80 -0,1 Turebergskampen 27/5
6 Längd med zon 3.85 1,7 Täby Open 20/5
5 Längd med zon 3.87 -0,4 Brommaspelen Stockholm/S 9/9
11 Medvind/okänd vind 3.64w 2,4 Surbullespelen Norrköping 18/8
5 Medvind/okänd vind 4.00 Kvantumspelen Bålsta 8/9
11 Kula 2.0 kg (F13 - F12) 5.86 Surbullespelen Norrköping 19/8
12 Boll 17.09 Surbullespelen Norrköping 18/8
Molly Envall 09
2 60m 9.54 0,0 Brommaspelen Stockholm/S 9/9
1 60m 9.61 -1,0 Turebergskampen 27/5
1 60m 9.78 -1,4 Täby Open 20/5
1h4 60m 9.80 -0,4 Täby Open 20/5
1 400m 79.91 Täby Open 20/5
5 400m 83.4 Rekordjakten 09#3 6/6
7 Höjd 1.00 Brommaspelen Stockholm/S 9/9
10 Längd med zon 3.18 0,6 Turebergskampen 27/5
5 Längd med zon 3.39 -0,4 Brommaspelen Stockholm/S 9/9
2 Längd med zon 3.46 -0,9 Täby Open 20/5
2 Medvind/okänd vind 6.80 Rekordjakten 09#3 6/6
6 Kula 2.0 kg (F13 - F12) 5.65 Turebergskampen 27/5
6 Visselspjut 11.37 Rekordjakten 09#3 6/6
8 Boll 12.41 Täby Open 20/5
Esbjörn Eriksson 03
4h2 80m 10.02 -1,3 Huddingespelen 16/6
4h1 80m 10.04 -1,2 SAYO 2/6
3h4 80m 10.06 0,7 Danderyds Ungdomsspel 13/5
4h3 80m 9.98 1,7 Världsungdomsspelen Göteborg/U 30/6
7s1 Medvind/okänd vind 9.74w 4,1 USM Enskede 3/8
5h4 Medvind/okänd vind 9.86w 2,4 USM Enskede 3/8
6h2 100m 12.28 0,2 Windsprint Sundsvall 28/7
4 100m 12.41 -2,6 Tyresö Ungdomsspel 6/6
4ef 200m 25.36 0,2 Windsprint Sundsvall 28/7
13 200m 25.63 0,9 Danderyds Ungdomsspel 13/5
5 200m 25.65 -2,0 Tyresö Ungdomsspel 6/6
6 300m 39.50 Huddingespelen UDM 17/6
2h1 300m 39.65 USM Enskede 4/8
3bf 300m 40.16 SAYO 3/6
26 300m 40.22 Världsungdomsspelen Göteborg/U 1/7
23 800m 2:43.50 Kraftmätningen kval Täby 19/5
6 Kula 4.0 kg (P15 - P14) 10.39 Huddingespelen UDM 15/6
9 Kula 4.0 kg (P15 - P14) 11.11 SAYO 2/6
9 Kula 4.0 kg (P15 - P14) 11.27 Kraftmätningen kval Täby 19/5
1 Kula 4.0 kg (P15 - P14) 11.65 Tyresö Ungdomsspel 6/6
5 Diskus 1.0 kg (P15 - P14) 31.67 Huddingespelen UDM 15/6
2 Diskus 1.0 kg (P15 - P14) 32.07 Turebergskastet #4 Sollentuna/E 12/6
3 Diskus 1.0 kg (P15 - P14) 32.10 Turebergskastet #2 Sollentuna/E 10/5
7 Diskus 1.0 kg (P15 - P14) 33.90 SAYO 2/6
3 Slägga 4.0 kg (P15 - P14) 20.91 Turebergskastet #2 Sollentuna/E 10/5
16 Spjut 600 g (P15 - P14) 23.98 Kraftmätningen kval Täby 19/5
Joar Eriksson 07
5 60m 9.14 -0,2 Danderyds Ungdomsspel 13/5
1h1 60m 9.26 -3,0 Surbullespelen Norrköping 18/8
3h3 60m 9.27 0,5 SAYO 2/6
3h3 60m 9.28 0,4 Danderyds Ungdomsspel 13/5
1h1 60m 9.49 -1,8 Tyresö Ungdomsspel 6/6
8 60m 9.52 -1,9 SAYO 2/6
3h2 60m 9.60 0,3 Huddingespelen 16/6
4 60m 9.70 -2,2 Surbullespelen Norrköping 18/8
4 200m 32.43 -1,8 Surbullespelen Norrköping 19/8
11 600m 2:24.03 SAYO 2/6
3h1 60m häck 76.2 cm (P13 - P12) 12.35 -2,5 Surbullespelen Norrköping 19/8
17 Kula 2.0 kg (P10 - P11) 6.10 Surbullespelen Norrköping 18/8
12 Diskus 0.6 kg (P13 - P12) 12.37 Surbullespelen Norrköping 19/8
8 Boll 25.14 Surbullespelen Norrköping 18/8
Johan Eriksson 88
4af 400m 49.68 SAYO 1/6
3bf 800m 1:50.66 Göteborg GP Göteborg/S 18/8
1df 800m 1:51.22 Karlstad GP 25/7
2 800m 1:51.67 Bannister Night Classic Mölndal 19/7
7af 800m 1:51.70 Sollentuna GP 28/6
1 800m 1:51.77 Bauhausgalan Stockholm/S 10/6
7 800m 1:51.91 SM Eskilstuna 26/8
1h1 800m 1:52.83 SM Eskilstuna 25/8
2 800m 2:02.76 Lag-SM kval Karlstad 19/5
3 1500m 3:52.71 Sommarspelen Stockholm/S 7/8
2 1500m 3:55.39 Huddingespelen 17/6
Sigrid Eriksson 10
42 60m 13.53 -2,1 Turebergskampen 27/5
40 Längd med zon 2.27 1,9 Turebergskampen 27/5
31 Kula 2.0 kg (F13 - F12) 3.26 Turebergskampen 27/5
Linnéa Ericsson Bäckvall 02
6h1 800m 2:25.22 USM Enskede 3/8
1 800m 2:26.31 Huddingespelen UDM 16/6
4 800m 2:26.75 Svealandsmatchen Sätra 20/5
1 800m 2:27.50 Danderyds Ungdomsspel 13/5
6 3000m 11:49.45 Lag-USM Malmö 19/8
3 Terräng 01 Terräng-DM Tumba 7/10
Nils Erlandsson 11
25 60m 13.31 -1,6 Turebergskampen 27/5
18 Längd med zon 2.23 -1,4 Turebergskampen 27/5
13 Kula 2.0 kg (P10 - P11) 3.79 Turebergskampen 27/5
Celina Ernst-Barnard 08
6h3 60m 11.98 -1,6 SAYO 2/6
14 Längd med zon 2.75 -1,1 SAYO 3/6
8 Kula 2.0 kg (F13 - F12) 4.54 SAYO 3/6
Ibrahim Fakir 09
13 400m 119.2m Rekordjakten 09#3 6/6
15 Medvind/okänd vind 4.71 Rekordjakten 09#3 6/6
13 Visselspjut 14.76 Rekordjakten 09#3 6/6
Axel Falk 09
12 60m 10.73 -1,0 Turebergskampen 27/5
19 Kula 2.0 kg (P10 - P11) 4.85 Turebergskampen 27/5
Ella Fallope 06
5 60m 9.15 -3,1 Surbullespelen Norrköping 18/8
2h1 60m 9.21 -2,3 Surbullespelen Norrköping 18/8
17 Medvind/okänd vind 9.06 Stockholmskampen Enskede 22/9
5h6 100m 14.85 -0,3 Turebergs Snabba #6 15/5
2 200m 29.66 1,1 Huddingespelen UDM 17/6
2h3 400m 70.01 Turebergs Snabba #6 15/5
2 600m 1:50.41 Huddingespelen UDM 16/6
2 600m 1:52.99 SAYO 2/6
4 600m 1:55.32 Surbullespelen Norrköping 18/8
6 800m hinder 3:01.25 Stockholmskampen Enskede 22/9
25 Stav 1.44 Stockholmskampen Enskede 22/9
4 Diskus 0.6 kg (F13 - F12) 13.43 Höstkast #2 Sollentuna/E 15/9
30 Diskus 0.6 kg (F13 - F12) 13.73 Stockholmskampen Hässelby 30/5
39 Slägga 2.0 kg (F13 - F12) 16.05 Stockholmskampen Enskede 22/9
9 Slägga 2.0 kg (F13 - F12) 16.26 Höstkast #2 Sollentuna/E 15/9
47 Spjut 400 g (F13 - F12) 10.10 Stockholmskampen Huddinge 5/9
4 Spjut 400 g (F13 - F12) 12.40 Höstkast #2 Sollentuna/E 15/9
Elsa Fandén 10
45 60m 13.71 -2,1 Turebergskampen 27/5
Längd med zon 2.20 1,1 Turebergskampen 27/5
41 Medvind/okänd vind 2.25w 2,9 Turebergskampen 27/5
37 Kula 2.0 kg (F13 - F12) 2.97 Turebergskampen 27/5
Saga Felter 06
6h5 60m 9.69 1,0 Huddingespelen 16/6
12 Medvind/okänd vind 9.00 Stockholmskampen Enskede 22/9
9 Medvind/okänd vind 9.14w 2,4 Brommaspelen Stockholm/S 9/9
24 Höjd 1.20 Brommaspelen Stockholm/S 9/9
30 Stav 1.44 Stockholmskampen Enskede 22/9
6 Stav 1.84 Huddingespelen UDM 16/6
15 Längd med zon 3.70 1,2 Huddingespelen 16/6
12 Längd med zon 4.09 -0,2 Brommaspelen Stockholm/S 9/9
Hedda Folkhage 03
6h3 80m 10.99 1,4 USM Enskede 3/8
4h3 80m 11.09 -0,3 SAYO 2/6
5h11 80m 11.10 1,2 Världsungdomsspelen Göteborg/U 30/6
4 80m 11.11 -0,6 Huddingespelen UDM 16/6
3h1 80m 11.12 -0,5 Huddingespelen 16/6
2 80m 11.17 0,0 Mälarspelen Eskilstuna 9/6
2bf 300m 45.25 SAYO 3/6
7 300m 45.26 Huddingespelen UDM 17/6
39 300m 45.67 Världsungdomsspelen Göteborg/U 1/7
10 800m 2:47.44 Kraftmätningen kval Täby 19/5
2h1 80m häck 76.2 cm (F15 - F14) 12.82 -0,5 USM Enskede 5/8
7h1 80m häck 76.2 cm (F15 - F14) 12.84 1,9 Världsungdomsspelen Göteborg/U 29/6
2 80m häck 76.2 cm (F15 - F14) 12.85 1,6 USM Enskede 5/8
17 80m häck 76.2 cm (F15 - F14) 13.04 -0,5 Kraftmätningen final Linköping 1/9
4h2 80m häck 76.2 cm (F15 - F14) 13.19 0,2 SAYO 3/6
8 80m häck 76.2 cm (F15 - F14) 13.31 -0,7 SAYO 3/6
19 80m häck 76.2 cm (F15 - F14) 14.06 1,1 Kraftmätningen kval Täby 19/5
5 Medvind/okänd vind 12.95w 2,7 Huddingespelen UDM 17/6
Birger Forsberg 52
19h2 5000m 23:37.71 Öppna KM Lidingö 29/8
Jack Forssmed 09
2h3 60m 10.81 -0,8 4H-spelen Norrtälje 19/5
15 60m 10.87 -2,7 Turebergskampen 27/5
6 60m 10.92 -1,0 4H-spelen Norrtälje 19/5
3 600m 2:24.05 4H-spelen Norrtälje 19/5
Längd med zon 2.43 1,8 Turebergskampen 27/5
5 Medvind/okänd vind 3.10 4H-spelen Norrtälje 19/5
12 Medvind/okänd vind 3.16w 2,2 Turebergskampen 27/5
22 Kula 2.0 kg (P10 - P11) 4.75 Turebergskampen 27/5
7 Kula 2.0 kg (P10 - P11) 4.91 4H-spelen Norrtälje 19/5
Vera Forssmed 07
5h2 60m 11.22 1,1 4H-spelen Norrtälje 19/5
25 60m 11.49 -1,2 Turebergskampen 27/5
17 600m 2:44.57 4H-spelen Norrtälje 19/5
15 800m 3:53.44 Turebergskampen 27/5
27 Längd med zon 2.73 1,0 Turebergskampen 27/5
24 Medvind/okänd vind 2.60 4H-spelen Norrtälje 19/5
19 Kula 2.0 kg (F13 - F12) 4.95 Turebergskampen 27/5
10 Kula 2.0 kg (F13 - F12) 5.11 4H-spelen Norrtälje 19/5
Jakob Fransson 07
15 Längd med zon 3.20 -0,8 SAYO 3/6
Isak Franzén 03
2h3 100m 12.70 1,0 Turebergs Snabba #6 15/5
4cf 300m 41.41 SAYO 3/6
Theodor Fresk 08
17 60m 10.88 -1,2 Turebergskampen 27/5
12 Längd med zon 3.42 1,2 Turebergskampen 27/5
Nova Friberg 07
8h1 60m 10.72 0,3 SAYO 2/6
8 Höjd 1.12 SAYO 2/6
13 Längd med zon 3.19 -0,1 SAYO 3/6
Anna-Karin Frunk 65
2 Diskus 16.02 Halloweenkastet Sollentuna/E 3/11
Fredrik Frunck 03
4 Kula 4.0 kg (P15 - P14) 11.57 Huddingespelen UDM 15/6
3 Kula 4.0 kg (P15 - P14) 11.61 Turebergskastet #1 Sollentuna/E 5/5
2 Kula 4.0 kg (P15 - P14) 11.63 Mälarspelen Eskilstuna 9/6
6 Kula 4.0 kg (P15 - P14) 12.03 Kraftmätningen kval Täby 19/5
2 Kula 4.0 kg (P15 - P14) 12.10 Turebergskastet #5 Sollentuna/E 31/7
3 Kula 4.0 kg (P15 - P14) 12.40 Kraftmätningen final Linköping 2/9
7 Kula 4.0 kg (P15 - P14) 12.57 SAYO 2/6
2 Kula 4.0 kg (P15 - P14) 12.70 Stora Turebergskastet Sollentuna/E 27/5
27 Kula 4.0 kg (P15 - P14) 9.50 Världsungdomsspelen Göteborg/U 29/6
1 Diskus 1.0 kg (P15 - P14) 42.03 Turebergskastet #3 Sollentuna/E 30/5
1 Diskus 1.0 kg (P15 - P14) 42.95 Turebergskastet #2 Sollentuna/E 10/5
1 Diskus 1.0 kg (P15 - P14) 43.53 Turebergskastet #1 Sollentuna/E 5/5
6 Diskus 1.0 kg (P15 - P14) 46.26 Världsungdomsspelen Göteborg/U 1/7
1 Diskus 1.0 kg (P15 - P14) 46.47 Westinghouse Gurkspel Västerås 28/7
1 Diskus 1.0 kg (P15 - P14) 47.15 Vårkastet Bålsta 12/5
1 Diskus 1.0 kg (P15 - P14) 48.25 Stora Turebergskastet Sollentuna/E 26/5
1 Diskus 1.0 kg (P15 - P14) 48.91 Turebergskastet #5 Sollentuna/E 31/7
1 Diskus 1.0 kg (P15 - P14) 48.97 Turebergskastet #4 Sollentuna/E 12/6
1 Diskus 1.0 kg (P15 - P14) 49.14 Huddingespelen UDM 15/6
1 Diskus 1.0 kg (P15 - P14) 49.14 SAYO 2/6
1 Diskus 1.0 kg (P15 - P14) 50.16 USM Enskede 3/8
1 Slägga 5.0 kg (P17) 44.74 Turebergskastet #4 Sollentuna/E 12/6
1 Slägga 5.0 kg (P17) 46.60 Turebergskastet #5 Sollentuna/E 31/7
2 Slägga 4.0 kg (P15 - P14) 41.93 Höstkast #1 Sollentuna/E 8/9
1 Slägga 4.0 kg (P15 - P14) 49.42 Turebergskastet #3 Sollentuna/E 30/5
2 Slägga 4.0 kg (P15 - P14) 49.84 Vårkastet Bålsta 12/5
2 Slägga 4.0 kg (P15 - P14) 51.22 Stora Turebergskastet Sollentuna/E 26/5
1 Slägga 4.0 kg (P15 - P14) 52.61 Turebergskastet #2 Sollentuna/E 10/5
Slägga 4.0 kg (P15 - P14) 54.40 Stora Turebergskastet Sollentuna/E 27/5
1 Slägga 4.0 kg (P15 - P14) 54.97 Turebergskastet #1 Sollentuna/E 5/5
1 Slägga 4.0 kg (P15 - P14) 54.98 Huddingespelen UDM 17/6
1 Slägga 4.0 kg (P15 - P14) 55.36 Turebergskastet #4 Sollentuna/E 12/6
2 Slägga 4.0 kg (P15 - P14) 55.89 SAYO 3/6
1 Slägga 4.0 kg (P15 - P14) 55.98 Mälarspelen Eskilstuna 9/6
2 Slägga 4.0 kg (P15 - P14) 56.11 USM Enskede 4/8
2 Slägga 4.0 kg (P15 - P14) 57.26 Turebergskastet #5 Sollentuna/E 31/7
1 Slägga 4.0 kg (P15 - P14) 58.00 Westinghouse Gurkspel Västerås 28/7
1 Slägga 4.0 kg (P15 - P14) 58.82 Viking line spelen Huddinge 16/8
1 Slägga 4.0 kg (P15 - P14) 58.92 Upplands DM Uppsala 19/8
Slägga 4.0 kg (P15 - P14) 59.48 Västerås 24/9
3 Spjut 41.71 Stora Turebergskastet Sollentuna/E 26/5
1 Spjut 600 g (P15 - P14) 41.30 Turebergskastet #1 Sollentuna/E 5/5
1 Spjut 600 g (P15 - P14) 41.97 Höstkast #1 Sollentuna/E 8/9
2 Spjut 600 g (P15 - P14) 42.30 Kraftmätningen kval Täby 19/5
1 Spjut 600 g (P15 - P14) 42.70 Turebergskastet #4 Sollentuna/E 12/6
1 Spjut 600 g (P15 - P14) 44.64 Huddingespelen UDM 17/6
1 Spjut 600 g (P15 - P14) 45.96 Stora Turebergskastet Sollentuna/E 27/5
2 Spjut 600 g (P15 - P14) 46.30 Vårkastet Bålsta 12/5
1 Spjut 600 g (P15 - P14) 46.35 Kraftmätningen final Linköping 1/9
1 Spjut 600 g (P15 - P14) 47.36 Mälarspelen Eskilstuna 9/6
1 Spjut 600 g (P15 - P14) 47.93 Westinghouse Gurkspel Västerås 29/7
1 Spjut 600 g (P15 - P14) 47.95 SAYO 2/6
5 Spjut 600 g (P15 - P14) 48.29 Världsungdomsspelen Göteborg/U 30/6
3 Spjut 600 g (P15 - P14) 49.01 USM Enskede 5/8
Jakob Fryklund Nilsagård 07
8h2 60m 10.32 -0,6 SAYO 2/6
5h2 60m 10.62 -1,9 Surbullespelen Norrköping 18/8
14 200m 38.33 -1,4 Surbullespelen Norrköping 19/8
5h1 60m häck 76.2 cm (P13 - P12) 13.91 -2,5 Surbullespelen Norrköping 19/8
15 Höjd 1.13 SAYO 2/6
13 Längd med zon 3.50 -0,1 SAYO 3/6
5 Tresteg med zon 7.86 1,5 Surbullespelen Norrköping 18/8
8 Kula 2.0 kg (P10 - P11) 7.55 Surbullespelen Norrköping 18/8
4 Kula 2.0 kg (P10 - P11) 8.02 SAYO 3/6
14 Boll 19.48 Surbullespelen Norrköping 18/8
Iker Garcia Lundström 07
4 600m 2:04.58 4H-spelen Norrtälje 19/5
5 800m 2:53.04 Turebergskampen 27/5
13 Kula 2.0 kg (P10 - P11) 6.13 4H-spelen Norrtälje 19/5
Alisia Gatu 10
29 60m 12.20 -1,6 Turebergskampen 27/5
Längd med zon 2.82 1,1 Turebergskampen 27/5
18 Medvind/okänd vind 2.84w 3,3 Turebergskampen 27/5
Amanuel Gergis 96
9af 1500m 3:50.25 Sollentuna GP 28/6
1 1500m 4:00.17 Lag-SM kval Karlstad 19/5
4 3000m 8:15.10 Karlstad GP 25/7
18 5000m 14:00.42 Oordegem BEL 26/5
11 5000m 14:02.06 Nijmegen NED 8/6
4 5000m 14:37.13 Finnkampen Tammerfors FIN 1/9
4 5000m 14:48.24 SM Eskilstuna 26/8
1 10000m 29:23.74 Finnkampen Tammerfors FIN 31/8
5 10000m 29:56.72 SM Eskilstuna 24/8
1 10 km M22 30.45 SM-milen Stockholm Rålamshovsparken 14/6
4 10 km M 30.45 SM-milen Stockholm Rålamshovsparken 14/6
Lova Gindin 09
47 60m 11.84 -1,7 Turebergskampen 27/5
37 Längd med zon 2.65 2,0 Turebergskampen 27/5
45 Kula 2.0 kg (F13 - F12) 3.81 Turebergskampen 27/5
Selma Gjervaldsaeter 10
46 60m 13.89 -2,7 Turebergskampen 27/5
44 Längd med zon 2.08 0,3 Turebergskampen 27/5
32 Kula 2.0 kg (F13 - F12) 3.22 Turebergskampen 27/5
Annie Grindange 06
2 60m 9.07 1,1 4H-spelen Norrtälje 19/5
6f1 60m 9.18 Huddingespelen UDM 16/6
2h2 60m 9.21 0,0 Huddingespelen 16/6
13 60m 9.26 -0,3 Brommaspelen Stockholm/S 9/9
4h2 60m 9.31 -1,0 Surbullespelen Norrköping 18/8
4h1 60m 9.35 0,2 SAYO 2/6
4h2 60m 9.51 -1,0 Danderyds Ungdomsspel 13/5
5 60m 9.57 -2,1 Turebergskampen 27/5
4h5 Medvind/okänd vind 9.01 Bauhaus Youth Stockholm/S 10/6
18 Medvind/okänd vind 9.11 Stockholmskampen Enskede 22/9
3h4 Medvind/okänd vind 9.37w 2,3 Leksands Sparbanksspel 21/7
6h6 100m 15.15 -0,3 Turebergs Snabba #6 15/5
3cf 200m 29.98 1,8 SAYO 3/6
6 200m 30.83 -2,1 Surbullespelen Norrköping 19/8
32 200m 30.99 0,6 Världsungdomsspelen Göteborg/U 1/7
7 200m 31.09 1,1 Huddingespelen UDM 17/6
13 Medvind/okänd vind 31.19w 2,8 Leksands Sparbanksspel 22/7
13 600m 2:02.88 Stockholmskampen Huddinge 5/9
5 600m 2:06.94 Säsongsmångkampen Hässelby 1/8
8 600m 2:09.32 Leksands Sparbanksspel 21/7
2h1 60m häck 76.2 cm (F13 - F12) 10.78 -1,6 Surbullespelen Norrköping 19/8
2 60m häck 76.2 cm (F13 - F12) 10.80 -1,8 Surbullespelen Norrköping 19/8
3 60m häck 76.2 cm (F13 - F12) 10.90 0,9 Säsongsmångkampen Hässelby 1/8
4h1 60m häck 76.2 cm (F13 - F12) 10.92 1,6 Världsungdomsspelen Göteborg/U 29/6
5 60m häck 76.2 cm (F13 - F12) 10.92 0,6 Leksands Sparbanksspel 22/7
1h2 60m häck 76.2 cm (F13 - F12) 10.95 0,5 SAYO 3/6
3 60m häck 76.2 cm (F13 - F12) 11.24 0,0 Turebergs Snabba #6 15/5
2h1 60m häck 76.2 cm (F13 - F12) 11.36 0,8 Leksands Sparbanksspel 22/7
6 60m häck 76.2 cm (F13 - F12) 11.51 SAYO 3/6
1 Medvind/okänd vind 32.96w 2,5 Turebergs Snabba #7 29/8
27 800m hinder 3:24.40 Stockholmskampen Enskede 22/9
1 Höjd 1.25 Resultattävling Visby 16/7
3 Höjd 1.30 4H-spelen Norrtälje 19/5
3 Höjd 1.36 Säsongsmångkampen Hässelby 1/8
6 Höjd 1.36 Leksands Sparbanksspel 21/7
4 Höjd 1.37 Turebergskampen 27/5
8 Höjd 1.37 SAYO 2/6
9 Höjd 1.37 Världsungdomsspelen Göteborg/U 30/6
5 Höjd 1.39 Brommaspelen Stockholm/S 9/9
2 Höjd 1.44 Surbullespelen Norrköping 19/8
1 Höjd 1.45 Huddingespelen UDM 17/6
10 Stav 1.54 Huddingespelen 16/6
23 Stav 1.59 Stockholmskampen Enskede 22/9
28 Längd med zon 3.51 0,0 Leksands Sparbanksspel 22/7
42 Längd med zon 3.92 -1,3 Världsungdomsspelen Göteborg/U 1/7
8 Längd med zon 4.03 0,3 Turebergskampen 27/5
13 Längd med zon 4.06 -2,3 Brommaspelen Stockholm/S 9/9
2 Längd med zon 4.09 1,6 4H-spelen Norrtälje 19/5
7 Längd med zon 4.15 0,4 SAYO 3/6
5 Längd med zon 4.19 0,4 Huddingespelen UDM 16/6
Längd med zon 4.24 -0,5 Säsongsmångkampen Hässelby 1/8
6 Längd med zon 4.27 -0,7 Surbullespelen Norrköping 18/8
9 Medvind/okänd vind 4.15 Danderyds Ungdomsspel 13/5
4 Medvind/okänd vind 4.41w 2,5 Säsongsmångkampen Hässelby 1/8
6 Tresteg med zon 8.64 1,6 Huddingespelen UDM 17/6
21 Medvind/okänd vind 8.36 Stockholmskampen Hässelby 30/5
37 Diskus 0.6 kg (F13 - F12) 12.82 Stockholmskampen Hässelby 30/5
7 Diskus 0.6 kg (F13 - F12) 16.48 Stora Turebergskastet Sollentuna/E 26/5
6 Diskus 0.6 kg (F13 - F12) 18.52 Höstkast #1 Sollentuna/E 8/9
7 Slägga 2.0 kg (F13 - F12) 16.30 Stora Turebergskastet Sollentuna/E 26/5
29 Slägga 2.0 kg (F13 - F12) 18.11 Stockholmskampen Enskede 22/9
6 Slägga 2.0 kg (F13 - F12) 18.62 Höstkast #1 Sollentuna/E 8/9
3 Slägga 2.0 kg (F13 - F12) 20.39 Höstkast #2 Sollentuna/E 15/9
4 Slägga 2.0 kg (F13 - F12) 22.13 Höstkast #4 Sollentuna/E 6/10
13 Spjut 400 g (F13 - F12) 10.74 SAYO 3/6
35 Spjut 400 g (F13 - F12) 12.32 Stockholmskampen Huddinge 5/9
6 Spjut 400 g (F13 - F12) 12.63 Säsongsmångkampen Hässelby 1/8
18 Spjut 400 g (F13 - F12) 12.84 Surbullespelen Norrköping 18/8
1 Spjut 400 g (F13 - F12) 13.30 Resultattävling Visby 16/7
5 Spjut 400 g (F13 - F12) 13.63 Höstkast #1 Sollentuna/E 8/9
24 Spjut 400 g (F13 - F12) 9.46 Leksands Sparbanksspel 21/7
4 Femkamp F13 med spjut 3542 Säsongsmångkampen Hässelby 1/8
Carl Grindange 09
3 60m 12.21? 1,8 Leksands Sparbanksspel 21/7
2h2 60m 9.60 1,6 Leksands Sparbanksspel 21/7
6 60m 9.61 0,7 Brommaspelen Stockholm/S 9/9
4 60m 9.70 0,9 Danderyds Ungdomsspel 13/5
2h2 60m 9.74 0,1 4H-spelen Norrtälje 19/5
2h3 60m 9.76 0,4 Danderyds Ungdomsspel 13/5
f1 60m 9.77 -2,9 Huddingespelen 16/6
1h1 60m 9.86 -1,7 Huddingespelen 16/6
2 60m 9.87 -1,0 4H-spelen Norrtälje 19/5
3 60m 9.94 -2,6 Turebergskampen 27/5
1 Medvind/okänd vind 9.43 Björknässpelen 1/9
1h1 Medvind/okänd vind 9.51 Björknässpelen 1/9
4 Medvind/okänd vind 33.24w 2,5 Leksands Sparbanksspel 22/7
5 400m 82.20 Leksands Sparbanksspel 21/7
2 400m 84.7m Rekordjakten 09#3 6/6
3 600m 2:09.63 Björknässpelen 1/9
2 40m häck 60.0 cm 8.41 -0,6 Leksands Sparbanksspel 22/7
3 400m hinder 85.43 Leksands Sparbanksspel 22/7
10 Höjd 01 Turebergskampen 27/5
4 Höjd 1.05 Danderyds Ungdomsspel 13/5
7 Höjd 1.08 Leksands Sparbanksspel 22/7
1 Höjd 1.10 Resultattävling Visby 16/7
7 Höjd 1.10 Brommaspelen Stockholm/S 9/9
9 Stav 1.54 Huddingespelen 16/6
5 Längd med zon 3.49 1,6 Huddingespelen 16/6
6 Längd med zon 3.58 0,7 Leksands Sparbanksspel 21/7
1 Längd med zon 3.61 -2,7 Turebergskampen 27/5
3 Längd med zon 3.85 2,0 Brommaspelen Stockholm/S 9/9
2 Medvind/okänd vind 3.59 4H-spelen Norrtälje 19/5
2 Medvind/okänd vind 3.63 Björknässpelen 1/9
6 Medvind/okänd vind 3.66 Danderyds Ungdomsspel 13/5
1 Medvind/okänd vind 7.31 Rekordjakten 09#3 6/6
4 Kula 2.0 kg (F13 - F12) 5.87 Turebergskampen 27/5
7 Kula 2.0 kg (P10 - P11) 5.61 Danderyds Ungdomsspel 13/5
10 Kula 2.0 kg (P10 - P11) 5.66 Huddingespelen 16/6
2 Kula 2.0 kg (P10 - P11) 6.03 4H-spelen Norrtälje 19/5
2 Kula 2.0 kg (P10 - P11) 6.16 Leksands Sparbanksspel 21/7
1 Slägga 2.0 kg (P11 - ) 15.42 Höstkast #2 Sollentuna/E 15/9
1 Spjut 400 g (P13 - P12) 16.20 Resultattävling Visby 16/7
7 Spjut 400 g (P13 - P12) 17.71 Brommaspelen Stockholm/S 9/9
6 Visselspjut 27.56 Björknässpelen 1/9
1 Visselspjut 27.63 Rekordjakten 09#3 6/6
1 Visselspjut 31.90 Leksands Sparbanksspel 22/7
Marcus Grindange 72
2 800m 2:28.66 Leksands Sparbanksspel 21/7
3 800m 2:29.20 Resultattävling Visby 16/7
8h2 800m 2:32.82 Turebergs Snabba #7 29/8
248 Halvmarathon 1:27:51 Ramboll Stockholm Halvmarathon 15/9
Ebba Grip 11
28 60m 13.62 -1,6 Turebergskampen 27/5
22 Längd med zon 2.16 0,2 Turebergskampen 27/5
32 Kula 2.0 kg (F13 - F12) 2.79 Turebergskampen 27/5
Anton Gruber 04
4h2 80m 11.31 -1,5 Surbullespelen Norrköping 18/8
11 200m 28.43 -1,8 Surbullespelen Norrköping 19/8
4h2 800m 2:21.25 Turebergs Snabba #7 29/8
8 800m 2:36.99 Surbullespelen Norrköping 19/8
3 Kula 4.0 kg (P15 - P14) 7.97 Surbullespelen Norrköping 19/8
Klara Grundin 06
25 60m 9.67 -0,3 Brommaspelen Stockholm/S 9/9
28 Medvind/okänd vind 9.46 Stockholmskampen Enskede 22/9
5h4 100m 16.13 0,5 Turebergs Snabba #7 29/8
6h2 400m 77.72 Turebergs Snabba #7 29/8
5h4 400m 77.81 Turebergs Snabba #6 15/5
25 800m hinder 3:23.45 Stockholmskampen Enskede 22/9
6 1000m hinder 4:07.58 Björknässpelen 1/9
30 Längd med zon 3.50 -0,6 Brommaspelen Stockholm/S 9/9
Patrik Gullerström 76
4 100km 9:39:24 VRM Helsingborg 5/7
Felicia Gunnarsson 08
22 60m 11.49 -1,2 Turebergskampen 27/5
11 Höjd 01 Turebergskampen 27/5
21 Längd med zon 2.88 0,4 Turebergskampen 27/5
Astrid Gustafsson 09
1 400m 97.8m Rekordjakten 09#3 6/6
8 Medvind/okänd vind 5.39 Rekordjakten 09#3 6/6
1 Visselspjut 16.02 Rekordjakten 09#3 6/6
Molly Gustafsson Sadath 11
40 60m 15.29 -1,0 Turebergskampen 27/5
27 Längd med zon 2.02 1,1 Turebergskampen 27/5
24 Kula 2.0 kg (F13 - F12) 3.15 Turebergskampen 27/5
Saga Gustafsson 07
5h1 60m 10.69 0,7 4H-spelen Norrtälje 19/5
21 60m 10.89 -1,2 Turebergskampen 27/5
13 600m 2:25.97 4H-spelen Norrtälje 19/5
22 Längd med zon 3.19 -1,9 Turebergskampen 27/5
19 Medvind/okänd vind 3.04 4H-spelen Norrtälje 19/5
18 Kula 2.0 kg (F13 - F12) 5.13 Turebergskampen 27/5
Lorena Guzman 04
5h4 80m 11.51 0,3 SAYO 2/6
5h2 80m 11.60 0,0 Westinghouse Gurkspel Västerås 29/7
5h3 80m 11.71 -0,8 Huddingespelen 16/6
4bf 300m 46.38 SAYO 3/6
17 800m 2:52.39 Kraftmätningen kval Täby 19/5
26 800m 2:57.19 Kraftmätningen final Linköping 1/9
18 80m häck 76.2 cm (F15 - F14) 14.76 -1,2 Kraftmätningen final Linköping 1/9
14 300m häck 76.2 cm (F19 - F14) 52.57 Huddingespelen 15/6
6 Höjd 1.25 Huddingespelen UDM 16/6
23 Höjd 1.29 Kraftmätningen final Linköping 1/9
12 Höjd 1.32 SAYO 3/6
18 Höjd 1.41 Kraftmätningen kval Täby 19/5
20 Längd 4.36 0,4 Kraftmätningen final Linköping 2/9
11 Längd 4.38 0,3 Westinghouse Gurkspel Västerås 28/7
19 Längd 4.51 1,4 Kraftmätningen kval Täby 19/5
15 Längd 4.55 -2,0 SAYO 2/6
26 Kula 3.0 kg (F17 - F14) 6.52 Kraftmätningen final Linköping 1/9
14 Kula 3.0 kg (F17 - F14) 6.69 Huddingespelen 16/6
14 Kula 3.0 kg (F17 - F14) 6.69 Huddingespelen 16/6
6 Kula 3.0 kg (F17 - F14) 7.01 Westinghouse Gurkspel Västerås 28/7
31 Kula 3.0 kg (F17 - F14) 7.39 Kraftmätningen kval Täby 19/5
7 Diskus 0.75 kg (F15-F14) 17.32 Huddingespelen UDM 16/6
5 Diskus 0.75 kg (F15-F14) 19.07 SAYO 2/6
12 Spjut 500 g (F17 - F14) 20.13 Kraftmätningen final Linköping 2/9
39 Spjut 500 g (F17 - F14) 5.61 Kraftmätningen kval Täby 19/5
Oihane Guzman 10
47 60m 14.17 -2,1 Turebergskampen 27/5
38 Längd med zon 2.32 1,8 Turebergskampen 27/5
36 Kula 2.0 kg (F13 - F12) 2.97 Turebergskampen 27/5
Edvin Hagberg 99
100m 11.47 1,0 JNM Mångkamp Jessheim NOR 9/6
100m 11.78 -1,8 JSM Mångkamp Uddevalla 8/9
100m 11.88 0,9 Dalakampen "light" Falun 19/5
3h2 200m 22.70 -2,6 Westinghouse Gurkspel Västerås 28/7
2 400m 48.04 Världsungdomsspelen Göteborg/U 30/6
3 400m 48.35 Karlstad GP 25/7
3f1 400m 48.75 Huddingespelen 16/6
1 400m 48.82 JSM Huddinge 4/8
400m 49.01 JSM Mångkamp Uddevalla 8/9
3h3 400m 49.07 SM Eskilstuna 24/8
400m 49.14 JNM Mångkamp Jessheim NOR 9/6
3 400m 49.28 JNM U20 Hvidovre DEN 11/8
7 400m 49.50 SM Eskilstuna 25/8
400m 49.53 Dalakampen "light" Falun 19/5
1h2 400m 50.88 JSM Huddinge 3/8
3 800m 1:51.18 Boysen Memorial Oslo NOR 5/7
3 800m 1:53.78 JSM Huddinge 5/8
3cf 800m 1:54.49 Sollentuna GP 28/6
2h1 800m 1:58.74 JSM Huddinge 4/8
1500m 4:17.24 JNM Mångkamp Jessheim NOR 10/6
1500m 4:24.86 Dalakampen "light" Falun 20/5
1500m 4:28.92 JSM Mångkamp Uddevalla 9/9
110m häck 100.0 cm (P19) 15.72 1,2 JNM Mångkamp Jessheim NOR 10/6
110m häck 100.0 cm (P19) 16.13 -1,7 JSM Mångkamp Uddevalla 9/9
110m häck 100.0 cm (P19) 16.16 -1,7 Dalakampen "light" Falun 20/5
5h2 Medvind/okänd vind 16.04w 3,0 Världsungdomsspelen Göteborg/U 1/7
Höjd 1.84 JSM Mångkamp Uddevalla 8/9
5 Höjd 1.86 Westinghouse Gurkspel Västerås 28/7
Höjd 1.88 Dalakampen "light" Falun 19/5
Höjd 1.93 JNM Mångkamp Jessheim NOR 9/6
Stav 3.96 Dalakampen "light" Falun 20/5
8 Stav 4.10 SAYO 1/6
Stav 4.20 JNM Mångkamp Jessheim NOR 10/6
Stav 4.23 JSM Mångkamp Uddevalla 9/9
13 Längd 5.98 1,1 SAYO 2/6
Längd 6.31 0,7 Dalakampen "light" Falun 19/5
Längd 6.45 1,9 JNM Mångkamp Jessheim NOR 9/6
Längd 6.46 -1,3 JSM Mångkamp Uddevalla 8/9
Kula 10.49 Castorama #1 Sollentuna/E 2/9
Kula 6.0 kg (P19) 11.77 Dalakampen "light" Falun 19/5
Kula 6.0 kg (P19) 11.89 JNM Mångkamp Jessheim NOR 9/6
Kula 6.0 kg (P19) 11.97 JSM Mångkamp Uddevalla 8/9
3 Kula 6.0 kg (P19) 12.12 Sommarkastet Bålsta 16/7
Diskus 31.44 Castorama #1 Sollentuna/E 2/9
2 Diskus 1.75 kg (P19) 34.00 Vårkastet Bålsta 12/5
Diskus 1.75 kg (P19) 34.65 Dalakampen "light" Falun 20/5
2 Diskus 1.75 kg (P19) 35.34 Turebergskastet #2 Sollentuna/E 10/5
Diskus 1.75 kg (P19) 36.30 JSM Mångkamp Uddevalla 9/9
2 Diskus 1.75 kg (P19) 36.86 Höstkast #3 Sollentuna/E 29/9
1 Diskus 1.75 kg (P19) 36.92 Turebergskastet #3 Sollentuna/E 30/5
Diskus 1.75 kg (P19) 38.04 JNM Mångkamp Jessheim NOR 10/6
Slägga 32.68 Castorama #1 Sollentuna/E 2/9
1 Slägga 6.0 kg (P19) 37.19 Höstkast #3 Sollentuna/E 29/9
2 Spjut 46.21 Sommarkastet Bålsta 16/7
Spjut 47.08 JSM Mångkamp Uddevalla 9/9
Spjut 47.25 Castorama #1 Sollentuna/E 2/9
Spjut 47.44 Dalakampen "light" Falun 20/5
Spjut 47.56 JNM Mångkamp Jessheim NOR 10/6
3 Spjut 49.47 Westinghouse Gurkspel Västerås 29/7
1 Tiokamp (P19) 6662 Dalakampen "light" Falun 19-20/5
1 Tiokamp (P19) 6798 JSM Mångkamp Uddevalla 8-9/9
2 Tiokamp (P19) 7087 JNM Mångkamp Jessheim NOR 9-10/6
Lina Hagberg 01
3Q Spjut 500 g (F17 - F14) 36.34 USM Huddinge 4/8
5 Spjut 500 g (F17 - F14) 36.63 USM Huddinge 4/8
2 Spjut 500 g (F17 - F14) 39.04 Westinghouse Gurkspel Västerås 29/7
1 Spjut 500 g (F17 - F14) 40.73 Sommarkastet Bålsta 16/7
Simon Hagbert 08
10 60m 10.31 -1,2 Turebergskampen 27/5
8 Medvind/okänd vind 3.53w 2,3 Turebergskampen 27/5
2 Kula 2.0 kg (P10 - P11) 6.78 Turebergskampen 27/5
Emmy Hagstedt 10
28 60m 12.19 -2,7 Turebergskampen 27/5
30 Längd med zon 2.65 0,9 Turebergskampen 27/5
40 Kula 2.0 kg (F13 - F12) 2.39 Turebergskampen 27/5
Stefan Hallberg 80
1 100m 13.34 1,4 Turebergs Snabba #6 15/5
Ayla Hallberg Hossain 06
1 60m 8.25 0,3 Kvantumspelen Bålsta 8/9
1h2 60m 8.26 2,0 Kvantumspelen Bålsta 8/9
1 60m 8.45 0,0 Tjejernas kväll Stockholm/S 29/8
1h1 60m 8.46 -0,6 Tjejernas kväll Stockholm/S 29/8
1 60m 8.51 -3,1 Surbullespelen Norrköping 18/8
1h2 60m 8.53 -1,9 SAYO 2/6
1h1 60m 8.54 0,5 Danderyds Ungdomsspel 13/5
3 60m 8.56 -1,1 SAYO 2/6
1h3 60m 8.57 -1,0 Surbullespelen Norrköping 18/8
1h1 60m 8.60 1,0 Westinghouse Gurkspel Västerås 28/7
1 60m 8.61 0,5 Danderyds Ungdomsspel 13/5
1 60m 8.67 -2,5 Westinghouse Gurkspel Västerås 28/7
1 60m 8.99 -2,6 Turebergskampen 27/5
1 Medvind/okänd vind 8.24 Stockholmskampen Enskede 22/9
1h1 Medvind/okänd vind 8.35 Björknässpelen 1/9
1 Medvind/okänd vind 8.35 Björknässpelen 1/9
1h1 Medvind/okänd vind 8.37 Götas Ungdomsspel Karlstad 22/7
1 Medvind/okänd vind 8.48 Götas Ungdomsspel Karlstad 22/7
1 Medvind/okänd vind 8.65 Täby Open 20/5
2h1 80m 10.71 0,0 Brommaspelen Stockholm/S 9/9
4 80m 10.78 1,4 Brommaspelen Stockholm/S 9/9
1 80m 11.40 0,0 Tyresö Ungdomsspel 6/6
1h1 80m 11.63 -3,3 Tyresö Ungdomsspel 6/6
1h6 100m 13.54 -0,3 Turebergs Snabba #6 15/5
2 100m 13.94 1,4 Turebergs Snabba #6 15/5
1af 200m 27.19 0,5 SAYO 3/6
3 200m 28.16 -4,2 Världsungdomsspelen Göteborg/U 1/7
2 Medvind/okänd vind 27.77 Täby Open 19/5
6 600m 1:51.66 Stockholmskampen Huddinge 5/9
3 600m 1:55.43 Säsongsmångkampen Hässelby 1/8
1 60m häck 76.2 cm (F13 - F12) 10.16 0,0 Turebergs Snabba #6 15/5
1 60m häck 76.2 cm (F13 - F12) 10.20 -0,6 Täby Open 19/5
5 60m häck 76.2 cm (F13 - F12) 10.21 1,1 SAYO 3/6
1 60m häck 76.2 cm (F13 - F12) 10.22 -1,3 Westinghouse Gurkspel Västerås 28/7
1 60m häck 76.2 cm (F13 - F12) 10.23 0,9 Säsongsmångkampen Hässelby 1/8
1 60m häck 76.2 cm (F13 - F12) 10.24 -0,5 Danderyds Ungdomsspel 13/5
1h1 60m häck 76.2 cm (F13 - F12) 10.25 0,6 SAYO 3/6
2 60m häck 76.2 cm (F13 - F12) 10.28 0,2 Tjejernas kväll Stockholm/S 29/8
1h1 60m häck 76.2 cm (F13 - F12) 10.29 -0,6 Täby Open 19/5
2 Medvind/okänd vind 10.21 Götas Ungdomsspel Karlstad 22/7
2 200m häck 68.0 cm 5 häckar 30.66 -1,9 Westinghouse Gurkspel Västerås 29/7
7 Höjd 1.41 SAYO 2/6
1 Höjd 1.42 Säsongsmångkampen Hässelby 1/8
1 Höjd 1.42 Götas Ungdomsspel Karlstad 22/7
1 Höjd 1.48 Täby Open 20/5
1 Höjd 1.49 Björknässpelen 1/9
2 Höjd 1.49 Turebergskampen 27/5
1 Höjd 1.50 Brommaspelen Stockholm/S 9/9
2 Höjd 1.50 Kvantumspelen Bålsta 8/9
19 Längd med zon 4.27 0,4 SAYO 3/6
1 Längd med zon 4.58 1,7 Täby Open 19/5
6 Längd med zon 4.71 0,0 Världsungdomsspelen Göteborg/U 1/7
1 Längd med zon 4.75 1,9 Säsongsmångkampen Hässelby 1/8
1 Längd med zon 4.77 -0,1 Surbullespelen Norrköping 18/8
1 Längd med zon 5.11 0,0 Kvantumspelen Bålsta 8/9
2 Medvind/okänd vind 4.62 Götas Ungdomsspel Karlstad 22/7
1 Medvind/okänd vind 4.77 Danderyds Ungdomsspel 13/5
1 Medvind/okänd vind 4.93 Björknässpelen 1/9
1 Medvind/okänd vind 5.03 Tjejernas kväll Stockholm/S 29/8
1 Tresteg med zon 10.33 1,5 Surbullespelen Norrköping 18/8
1 Medvind/okänd vind 10.48 Stockholmskampen Hässelby 30/5
9 Kula 2.0 kg (F13 - F12) 7.20 Westinghouse Gurkspel Västerås 28/7
15 Kula 2.0 kg (F13 - F12) 7.33 Kvantumspelen Bålsta 8/9
8 Diskus 0.6 kg (F13 - F12) 15.80 Stora Turebergskastet Sollentuna/E 26/5
11 Diskus 0.6 kg (F13 - F12) 17.82 Stockholmskampen Hässelby 30/5
12 Slägga 2.0 kg (F13 - F12) 21.11 Surbullespelen Norrköping 18/8
2 Slägga 2.0 kg (F13 - F12) 21.65 Höstkast #3 Sollentuna/E 29/9
2 Slägga 2.0 kg (F13 - F12) 24.43 Höstkast #4 Sollentuna/E 6/10
3 Slägga 2.0 kg (F13 - F12) 25.54 Stora Turebergskastet Sollentuna/E 26/5
5 Spjut 400 g (F13 - F12) 14.20 Säsongsmångkampen Hässelby 1/8
17 Spjut 400 g (F13 - F12) 16.48 Stockholmskampen Huddinge 5/9
2 Femkamp F13 med spjut 4139 Säsongsmångkampen Hässelby 1/8
Eliah Hallberg Hossain 10
2 60m 10.15 -0,5 Westinghouse Gurkspel Västerås 28/7
1 60m 9.71 -0,7 Kvantumspelen Bålsta 8/9
2 60m 9.92 0,5 Danderyds Ungdomsspel 13/5
2 60m 9.92 -1,1 Surbullespelen Norrköping 18/8
2h1 60m 9.95 -1,4 Surbullespelen Norrköping 18/8
2 60m 9.97 1,3 Täby Open 19/5
1h1 60m 9.98 0,0 Kvantumspelen Bålsta 8/9
1h1 60m 9.99 1,1 Danderyds Ungdomsspel 13/5
1h2 Medvind/okänd vind 10.28 Täby Open 19/5
1 400m 78.98 Kvantumspelen Bålsta 8/9
1 400m 79.44 Björknässpelen 1/9
1 Längd med zon 3.38 -1,9 Täby Open 19/5
1 Längd med zon 3.67 -0,2 Kvantumspelen Bålsta 8/9
1 Medvind/okänd vind 3.58 Danderyds Ungdomsspel 13/5
1 Medvind/okänd vind 3.65 Björknässpelen 1/9
1 Medvind/okänd vind 3.68 Westinghouse Gurkspel Västerås 28/7
7 Visselspjut 16.71 Björknässpelen 1/9
3 Boll 15.79 Täby Open 19/5
5 Boll 17.19 Surbullespelen Norrköping 18/8
1 Boll 18.82 Kvantumspelen Bålsta 8/9
Ibrahim Hamad 09
58 60m 13.77 -2,0 Turebergskampen 27/5
47 Längd med zon 2.03 -0,7 Turebergskampen 27/5
27 Kula 2.0 kg (P10 - P11) 4.58 Turebergskampen 27/5
Hugo Hansen 09
6 400m 91.5m Rekordjakten 09#3 6/6
11 Medvind/okänd vind 5.63 Rekordjakten 09#3 6/6
16 Visselspjut 12.16 Rekordjakten 09#3 6/6
Sigge Hedblad 09
25 60m 11.18 -1,0 Turebergskampen 27/5
Oskar Hedin 10
46 Längd med zon 2.03 1,5 Turebergskampen 27/5
Kula 2.0 kg (P10 - P11) 4.12 Turebergskampen 27/5
Ella Hedman 09
49 60m 11.90 -1,7 Turebergskampen 27/5
29 Kula 2.0 kg (F13 - F12) 4.52 Turebergskampen 27/5
Lisa Hedström 07
7h4 100m 18.10 0,5 Turebergs Snabba #7 29/8
Vendela Heidendahl 07
6h2 60m 10.00 -0,7 SAYO 2/6
15 60m 10.26 -2,8 Turebergskampen 27/5
9 600m 2:13.06 4H-spelen Norrtälje 19/5
13 800m 3:11.59 Turebergskampen 27/5
14 Höjd 1.02 Turebergskampen 27/5
20 Kula 2.0 kg (F13 - F12) 4.00 4H-spelen Norrtälje 19/5
24 Kula 2.0 kg (F13 - F12) 4.15 Turebergskampen 27/5
Arvid Hellberg 08
7 Höjd 1.02 Turebergskampen 27/5
Längd med zon 2.58 1,1 Turebergskampen 27/5
25 Medvind/okänd vind 2.66w 3,6 Turebergskampen 27/5
Viktor Hellberg 11
37 60m 14.46 -1,6 Turebergskampen 27/5
36 Längd med zon 1.69 2,0 Turebergskampen 27/5
Thea Helzen 11
24 60m 13.22 -1,6 Turebergskampen 27/5
20 Längd med zon 2.18 -0,6 Turebergskampen 27/5
19 Kula 2.0 kg (F13 - F12) 3.38 Turebergskampen 27/5
Saga Herlestam 08
5h1 60m 10.81 0,9 SAYO 2/6
3 600m 2:14.21 SAYO 2/6
Hanna Hermansson 89
6s2 800m 2:00.52 EM Berlin GER 8/8
2 800m 2:00.96 Diamond League Bryssel BEL 31/8
5 800m 2:01.32 Karlstad GP 25/7
1h4 800m 2:01.33 EM Berlin GER 7/8
4 800m 2:01.87 Sopot POL 27/7
2 800m 2:01.98 London GBR 7/7
7 800m 2:02.38 Ostrava CZE 13/6
4 800m 2:02.53 Göteborg GP Göteborg/S 18/8
1 800m 2:02.64 Finnkampen Tammerfors FIN 1/9
8 800m 2:03.11 Bauhausgalan Stockholm/S 10/6
7 800m 2:04.06 Prag CZE 4/6
1 800m 2:04.41 SM Eskilstuna 26/8
1h1 800m 2:12.67 SM Eskilstuna 25/8
7 1500m 4:07.16 Berlin GER 12/8
4h2 1500m 4:08.98 Berlin GER 10/8
6 1500m 4:12.01 Sotteville FRA 17/7
7 1500m 4:13.09 Eagle Rock CA USA 17/5
6 1500m 4:13.77 Palo Alto CA USA 3/5
1 1500m 4:14.22 SM Eskilstuna 25/8
Filip Hessle 06
4h3 Medvind/okänd vind 9.95w 2,1 Surbullespelen Norrköping 18/8
7 200m 35.58 -3,9 Surbullespelen Norrköping 19/8
12 Längd med zon 3.33 -1,3 Surbullespelen Norrköping 18/8
Ella Hilding 11
30 60m 13.78 -1,0 Turebergskampen 27/5
25 Längd med zon 2.07 0,3 Turebergskampen 27/5
29 Kula 2.0 kg (F13 - F12) 2.89 Turebergskampen 27/5
Gunnar Hirschfeldt 78
246 Halvmarathon 1:17:12 Copenhagen Half Marathon DEN 16/9
Karl Hjort 10
Längd med zon 2.71 1,9 Turebergskampen 27/5
19 Medvind/okänd vind 2.82w 2,7 Turebergskampen 27/5
Kula 2.0 kg (P10 - P11) 3.99 Turebergskampen 27/5
Cian Hogan 10
4h4 60m 11.16 0,6 Huddingespelen 17/6
26 60m 12.07 -2,7 Turebergskampen 27/5
19 Längd med zon 2.69 0,4 Turebergskampen 27/5
7 Medvind/okänd vind 2.78 Huddingespelen 17/6
19 Kula 2.0 kg (F13 - F12) 3.98 Turebergskampen 27/5
Conor Hogan 04
6h1 Medvind/okänd vind 11.30w 2,5 Surbullespelen Norrköping 18/8
12 200m 28.59 -2,3 Surbullespelen Norrköping 19/8
3h2 800m 2:19.47 Turebergs Snabba #7 29/8
5 800m 2:19.74 Regionmästerskap Tyresö 15/9
24 800m 2:20.53 Kraftmätningen final Linköping 1/9
4 800m 2:21.81 SAYO 2/6
6 800m 2:21.85 Brommaspelen Stockholm/S 9/9
4 800m 2:22.98 Huddingespelen UDM 16/6
9 800m 2:24.99 Kraftmätningen kval Täby 19/5
6 800m 2:27.83 Surbullespelen Norrköping 19/8
7 80m häck 84.0 cm (P15 - P14) 14.11 0,8 Huddingespelen UDM 17/6
4h1 80m häck 84.0 cm (P15 - P14) 14.45 0,8 SAYO 3/6
4 80m häck 84.0 cm (P15 - P14) 14.49 -0,1 Turebergs Snabba #6 15/5
32 80m häck 84.0 cm (P15 - P14) 14.72 -0,5 Kraftmätningen final Linköping 1/9
18 80m häck 84.0 cm (P15 - P14) 14.81 1,1 Kraftmätningen kval Täby 19/5
8 80m häck 84.0 cm (P15 - P14) 14.87 -0,6 SAYO 3/6
3 80m häck 84.0 cm (P15 - P14) 15.13 -2,3 Surbullespelen Norrköping 19/8
4 300m häck 76.2 cm (P15 - P14) 48.05 Huddingespelen UDM 15/6
9 300m häck 76.2 cm (P15 - P14) 48.46 Regionmästerskap Tyresö 15/9
19 Höjd 1.43 Kraftmätningen final Linköping 2/9
24 Höjd 1.43 Kraftmätningen kval Täby 19/5
Marie Hogan 69
754 Halvmarathon 2:04:04 Tjejmilen 21K 21/4
Niamh Hogan 7
4h5 60m 10.00 0,0 Huddingespelen 16/6
17 60m 10.31 -1,6 Turebergskampen 27/5
3h4 60m 9.89 -1,3 Surbullespelen Norrköping 18/8
13 200m 35.43 -1,5 Surbullespelen Norrköping 19/8
4 600m 2:10.08 Surbullespelen Norrköping 18/8
3h3 60m häck 76.2 cm (F13 - F12) 12.70 -2,3 Surbullespelen Norrköping 19/8
10 Höjd 1.12 Turebergskampen 27/5
7 Höjd 1.15 Huddingespelen 17/6
5 Höjd 1.18 Surbullespelen Norrköping 18/8
8 Längd med zon 3.71 -0,6 Brommaspelen Stockholm/S 9/9
7 Längd med zon 3.77 1,9 Surbullespelen Norrköping 18/8
7 Längd med zon 3.81 1,3 Huddingespelen 16/6
5 Längd med zon 3.96 -1,1 Turebergskampen 27/5
15 Kula 2.0 kg (F13 - F12) 5.07 Surbullespelen Norrköping 19/8
6 Boll 20.48 Surbullespelen Norrköping 18/8
Neo Holgersson 06
6 Kula 3.0 kg (P13 - P12) 5.92 Stora Turebergskastet Sollentuna/E 27/5
6 Spjut 400 g (P13 - P12) 13.07 Stora Turebergskastet Sollentuna/E 27/5
Emil Holm 01
Kula 8.79 Castorama #2 Sollentuna/E 22/9
Kula 9.57 Castorama #1 Sollentuna/E 2/9
1 Kula 5.0kg (P17) 11.04 Turebergskastet #4 Sollentuna/E 12/6
1 Kula 5.0kg (P17) 11.39 Höstkast #2 Sollentuna/E 15/9
2 Kula 5.0kg (P17) 11.76 Turebergskastet #5 Sollentuna/E 31/7
Diskus 29.96 Castorama #2 Sollentuna/E 22/9
2 Diskus 30.80 Turebergskastet #1 Sollentuna/E 5/5
Diskus 33.04 Castorama #1 Sollentuna/E 2/9
1 Diskus 1.75 kg (P19) 34.02 Turebergskastet #2 Sollentuna/E 10/5
4 Diskus 1.75 kg (P19) 36.65 Stora Turebergskastet Sollentuna/E 27/5
1 Diskus 1.5 kg (P17) 39.38 Turebergskastet #3 Sollentuna/E 30/5
1 Diskus 1.5 kg (P17) 40.78 Turebergskastet #1 Sollentuna/E 5/5
1 Diskus 1.5 kg (P17) 41.39 Höstkast #2 Sollentuna/E 15/9
5 Diskus 1.5 kg (P17) 41.83 Vårkastet Bålsta 12/5
2 Diskus 1.5 kg (P17) 42.40 Huddingespelen UDM 16/6
3 Diskus 1.5 kg (P17) 42.61 Stora Turebergskastet Sollentuna/E 26/5
5 Diskus 1.5 kg (P17) 42.81 USM Huddinge 3/8
1 Diskus 1.5 kg (P17) 43.15 Turebergskastet #4 Sollentuna/E 12/6
3 Diskus 1.5 kg (P17) 43.83 SAYO 2/6
3 Diskus 1.5 kg (P17) 43.84 Westinghouse Gurkspel Västerås 28/7
2 Diskus 1.5 kg (P17) 44.87 Turebergskastet #2 Sollentuna/E 10/5
1 Diskus 1.5 kg (P17) 45.31 Halloweenkastet Sollentuna/E 3/11
2 Diskus 1.5 kg (P17) 45.85 Höstkast #1 Sollentuna/E 8/9
1 Diskus 1.5 kg (P17) 46.75 Höstkast #3 Sollentuna/E 29/9
1 Diskus 1.5 kg (P17) 46.82 Höstkast #4 Sollentuna/E 6/10
1 Diskus 1.5 kg (P17) 47.17 Turebergskastet #5 Sollentuna/E 31/7
Slägga 22.56 Castorama #2 Sollentuna/E 22/9
Slägga 26.30 Castorama #1 Sollentuna/E 2/9
2 Slägga 5.0 kg (P17) 36.67 Turebergskastet #4 Sollentuna/E 12/6
2 Slägga 5.0 kg (P17) 37.40 Huddingespelen UDM 17/6
7 Slägga 5.0 kg (P17) 39.33 USM Huddinge 5/8
2 Slägga 5.0 kg (P17) 40.06 Turebergskastet #5 Sollentuna/E 31/7
2 Slägga 5.0 kg (P17) 40.99 Turebergskastet #1 Sollentuna/E 5/5
2 Slägga 5.0 kg (P17) 41.18 Turebergskastet #2 Sollentuna/E 10/5
2 Slägga 5.0 kg (P17) 41.72 Turebergskastet #3 Sollentuna/E 30/5
5 Slägga 5.0 kg (P17) 41.91 Stora Turebergskastet Sollentuna/E 26/5
6 Slägga 5.0 kg (P17) 42.64 SAYO 3/6
Spjut 25.84 Castorama #2 Sollentuna/E 22/9
Spjut 29.56 Castorama #1 Sollentuna/E 2/9
1 Spjut 700 g (P17) 28.48 Turebergskastet #4 Sollentuna/E 12/6
Melde Holmborn 10
43 60m 13.55 -0,6 Turebergskampen 27/5
37 Längd med zon 2.32 0,7 Turebergskampen 27/5
14 Kula 2.0 kg (F13 - F12) 4.16 Turebergskampen 27/5
Viktor Holmertz 07
8h3 60m 10.40 0,5 SAYO 2/6
Elias Hovmöller 08
5h1 60m 10.08 0,2 SAYO 2/6
9 Medvind/okänd vind 9.81w 2,1 Brommaspelen Stockholm/S 9/9
4 600m 2:06.78 SAYO 2/6
6 Höjd 1.10 Brommaspelen Stockholm/S 9/9
4 Längd med zon 3.81 0,5 Brommaspelen Stockholm/S 9/9
12 Spjut 400 g (P13 - P12) 14.96 Brommaspelen Stockholm/S 9/9
Leonardo Huayna Fernandez 04
3h3 100m 13.99 1,0 Turebergs Snabba #6 15/5
4h2 400m 63.68 Turebergs Snabba #6 15/5
18 800m 2:33.04 Kraftmätningen kval Täby 19/5
22 80m häck 84.0 cm (P15 - P14) 17.05 1,1 Kraftmätningen kval Täby 19/5
27 Höjd 1.23 Kraftmätningen kval Täby 19/5
32 Längd 3.69 0,5 Kraftmätningen kval Täby 19/5
31 Spjut 600 g (P15 - P14) 14.49 Kraftmätningen kval Täby 19/5
Edvin Huss 07
3h2 60m 9.25 -0,6 SAYO 2/6
3h1 60m 9.37 0,9 Brommaspelen Stockholm/S 9/9
7 60m 9.37 -1,9 SAYO 2/6
7 60m 9.38 -0,6 Brommaspelen Stockholm/S 9/9
3 60m 9.53 -2,0 Turebergskampen 27/5
2 Medvind/okänd vind 9.05 Björknässpelen 1/9
2h2 Medvind/okänd vind 9.10 Björknässpelen 1/9
2h1 Medvind/okänd vind 9.16 Bauhaus Youth Stockholm/S 10/6
1h3 100m 14.62 1,3 Turebergs Snabba #7 29/8
2 600m 1:53.84 SAYO 2/6
1 600m 1:57.35 Brommaspelen Stockholm/S 9/9
1 800m 2:45.45 Turebergskampen 27/5
9 Höjd 1.23 SAYO 2/6
4 Höjd 1.27 Turebergskampen 27/5
Casper Håkansson 07
5h1 60m 10.04 -1,7 SAYO 2/6
14 60m 10.20 -2,8 Turebergskampen 27/5
4h2 60m 9.74 1,1 4H-spelen Norrtälje 19/5
7 Höjd 1.15 4H-spelen Norrtälje 19/5
6 Höjd 1.22 Turebergskampen 27/5
9 Höjd 1.23 SAYO 2/6
10 Längd med zon 3.60 -1,4 SAYO 3/6
14 Längd med zon 3.73 0,3 Turebergskampen 27/5
9 Kula 2.0 kg (P10 - P11) 6.49 SAYO 3/6
5 Kula 2.0 kg (P10 - P11) 7.00 Turebergskampen 27/5
5 Kula 2.0 kg (P10 - P11) 7.04 4H-spelen Norrtälje 19/5
Emma Håkansson 10
5 60m 10.78 -1,8 Turebergskampen 27/5
2 Medvind/okänd vind 10.16 Björknässpelen 1/9
1h4 Medvind/okänd vind 10.34 Björknässpelen 1/9
2 400m 88.00 Björknässpelen 1/9
5 Längd med zon 3.08 1,6 Turebergskampen 27/5
3 Medvind/okänd vind 3.03 Danderyds Ungdomsspel 13/5
2 Medvind/okänd vind 3.11 Björknässpelen 1/9
17 Kula 2.0 kg (F13 - F12) 4.10 Turebergskampen 27/5
Erik Håkansson 07
7h2 60m 10.15 -0,6 SAYO 2/6
16 60m 10.30 -2,8 Turebergskampen 27/5
4h2 60m 10.37 -1,9 Surbullespelen Norrköping 18/8
8h3 100m 17.25 1,3 Turebergs Snabba #7 29/8
12 200m 35.81 -3,2 Surbullespelen Norrköping 19/8
5 600m 2:15.25 Surbullespelen Norrköping 18/8
10 800m 3:05.38 Turebergskampen 27/5
4h1 60m häck 76.2 cm (P13 - P12) 12.92 -2,5 Surbullespelen Norrköping 19/8
9 Höjd 1.22 Turebergskampen 27/5
6 Höjd 1.23 Surbullespelen Norrköping 18/8
9 Höjd 1.23 SAYO 2/6
8 Längd med zon 3.60 -1,6 Surbullespelen Norrköping 18/8
9 Längd med zon 3.81 -2,2 Turebergskampen 27/5
7 Längd med zon 3.82 -0,6 SAYO 3/6
11 Medvind/okänd vind 3.84 Danderyds Ungdomsspel 13/5
10 Kula 2.0 kg (P10 - P11) 6.33 Turebergskampen 27/5
11 Kula 2.0 kg (P10 - P11) 7.12 Surbullespelen Norrköping 18/8
9 Boll 24.51 Surbullespelen Norrköping 18/8
Ludvig Håkansson 09
30 60m 11.38 -2,7 Turebergskampen 27/5
5h3 60m 11.71 -0,8 4H-spelen Norrtälje 19/5
31 Längd med zon 2.78 0,9 Turebergskampen 27/5
14 Medvind/okänd vind 2.68 4H-spelen Norrtälje 19/5
16 Kula 2.0 kg (P10 - P11) 5.11 Turebergskampen 27/5
Klara Hällerfors 97
Kula 6.80 Castorama #2 Sollentuna/E 22/9
Diskus 15.78 Castorama #2 Sollentuna/E 22/9
Slägga 18.47 Castorama #2 Sollentuna/E 22/9
Spjut 20.20 Castorama #2 Sollentuna/E 22/9
Agnes Ivarsson 11
38 60m 15.10 -1,2 Turebergskampen 27/5
38 Längd med zon 1.66 -1,3 Turebergskampen 27/5
17 Kula 2.0 kg (F13 - F12) 3.41 Turebergskampen 27/5
Sara Ivarsson 08
4h1 60m 10.29 0,9 SAYO 2/6
14 60m 10.64 0,2 Turebergskampen 27/5
5 600m 2:18.87 SAYO 2/6
10 Längd med zon 3.28 -0,9 SAYO 3/6
11 Längd med zon 3.44 1,9 Turebergskampen 27/5
Piotr Jagiello 85
1852 Halvmarathon 1:44:51 Ramboll Stockholm Halvmarathon 15/9
Alva Jobson Orrmo 06
4h3 Medvind/okänd vind 9.64 Björknässpelen 1/9
39 Medvind/okänd vind 9.71 Stockholmskampen Enskede 22/9
26 Slägga 2.0 kg (F13 - F12) 19.36 Stockholmskampen Enskede 22/9
Alex Johansson 01
3 Spjut 700 g (P17) 38.34 Laxaspelen Halmstad 16/6
2 Spjut 700 g (P17) 40.79 Stora Turebergskastet Sollentuna/E 27/5
Emil Johansson 02
3h3 100m 11.18 0,0 Westinghouse Gurkspel Västerås 29/7
1 100m 11.21 0,6 Danderyds Ungdomsspel 13/5
2h1 100m 11.23 1,5 USM Enskede 3/8
1h1 100m 11.29 1,4 Danderyds Ungdomsspel 13/5
5 100m 11.32 0,8 Westinghouse Gurkspel Västerås 29/7
1 100m 11.41 0,2 Turebergs Snabba #6 15/5
1h1 100m 11.44 0,2 Turebergs Snabba #6 15/5
3 Medvind/okänd vind 10.93w 2,4 USM Enskede 3/8
1s1 Medvind/okänd vind 10.95w 3,0 USM Enskede 3/8
2 200m 22.18 0,0 Lag-USM Malmö 19/8
1s2 200m 22.48 1,6 USM Enskede 5/8
3 200m 22.56 -0,2 USM Enskede 5/8
5 200m 22.62 1,5 Lag-SM kval Karlstad 19/5
4 200m 22.65 -1,0 Westinghouse Gurkspel Västerås 28/7
2h2 200m 22.70 -2,6 Westinghouse Gurkspel Västerås 28/7
2h1 Medvind/okänd vind 22.89 USM Enskede 4/8
1 400m 48.84 Världsungdomsspelen Göteborg/U 30/6
1 400m 48.90 Undomsfinnkampen Tammerfors FIN 1/9
3h1 400m 49.04 SM Eskilstuna 24/8
1af 400m 49.17 SAYO 3/6
2af 400m 49.24 SAYO 1/6
1 400m 49.95 USM Enskede 4/8
8 400m 50.18 SM Eskilstuna 25/8
1h1 400m 50.72 USM Enskede 3/8
3 110m häck 91.4 cm (P17) 14.66 -0,3 Lag-USM Malmö 19/8
2 110m häck 91.4 cm (P17) 14.78 1,7 Världsungdomsspelen Göteborg/U 1/7
1h3 110m häck 91.4 cm (P17) 14.96 0,6 Världsungdomsspelen Göteborg/U 1/7
2 110m häck 91.4 cm (P17) 15.44 -0,5 Sommarspel Enskede 14/8
1 4*400m 49.4 Undomsfinnkampen Tammerfors FIN 1/9
Erik Johansson 09
53 60m 12.33 -1,5 Turebergskampen 27/5
43 Medvind/okänd vind 2.53w 4,2 Turebergskampen 27/5
30 Kula 2.0 kg (P10 - P11) 4.46 Turebergskampen 27/5
Robin Johansson 94
3bf 400m 51.02 SAYO 1/6
7 800m 1:55.10 Bauhausgalan Stockholm/S 10/6
7cf 800m 1:57.75 Sollentuna GP 28/6
William Johansson 11
11 60m 12.54 -1,5 Turebergskampen 27/5
34 Längd med zon 1.76 -2,0 Turebergskampen 27/5
14 Kula 2.0 kg (P10 - P11) 3.79 Turebergskampen 27/5
Lara Johnsson 05
19 60m 9.08 1,5 Stockholmskampen Enskede 22/9
25 Höjd 1.22 Stockholmskampen Enskede 22/9
41 Spjut 400 g (F13 - F12) 12.16 Stockholmskampen Enskede 22/9
Meja Jonsson 10
6 60m 10.91 -1,8 Turebergskampen 27/5
7 Längd med zon 3.05 0,0 Turebergskampen 27/5
15 Kula 2.0 kg (F13 - F12) 4.15 Turebergskampen 27/5
Abigall Jöfelt 09
21 60m 11.05 -1,5 Turebergskampen 27/5
21 Längd med zon 2.95 -1,2 Turebergskampen 27/5
31 Kula 2.0 kg (F13 - F12) 4.44 Turebergskampen 27/5
Elsa Kagevik 06
1h2 60m 8.82 1,9 Surbullespelen Norrköping 18/8
2h1 60m 8.88 0,2 SAYO 2/6
3 60m 8.93 -3,1 Surbullespelen Norrköping 18/8
4h4 60m 8.94 0,0 Kvantumspelen Bålsta 8/9
2h2 60m 9.02 1,8 Tjejernas kväll Stockholm/S 29/8
5 60m 9.06 0,0 Tjejernas kväll Stockholm/S 29/8
4 60m 9.13 -1,5 SAYO 2/6
4 60m 9.37 -2,6 Turebergskampen 27/5
2 Medvind/okänd vind 8.68 Stockholmskampen Enskede 22/9
3 100m 14.29 1,4 Turebergs Snabba #6 15/5
2h6 100m 14.34 -0,3 Turebergs Snabba #6 15/5
4 200m 30.36 -2,4 Surbullespelen Norrköping 19/8
3h3 400m 70.42 Turebergs Snabba #6 15/5
5 600m 1:50.89 Stockholmskampen Huddinge 5/9
1 600m 1:53.17 Säsongsmångkampen Hässelby 1/8
5 600m 1:54.50 Kvantumspelen Bålsta 8/9
2 600m 1:54.80 Surbullespelen Norrköping 18/8
4 600m 1:55.69 SAYO 2/6
3 800m 2:40.90 Tjejernas kväll Stockholm/S 29/8
4 60m häck 76.2 cm (F13 - F12) 11.56 -1,8 Surbullespelen Norrköping 19/8
3h1 60m häck 76.2 cm (F13 - F12) 11.59 -1,6 Surbullespelen Norrköping 19/8
6 60m häck 76.2 cm (F13 - F12) 11.91 0,2 Tjejernas kväll Stockholm/S 29/8
4 Medvind/okänd vind 11.31w 2,3 Säsongsmångkampen Hässelby 1/8
6 Höjd 1.21 Säsongsmångkampen Hässelby 1/8
10 Höjd 1.23 Surbullespelen Norrköping 19/8
33 Stav 1.44 Stockholmskampen Enskede 22/9
Längd med zon 04 -1,7 Surbullespelen Norrköping 18/8
16 Längd med zon 4.01 0,6 Kvantumspelen Bålsta 8/9
6 Längd med zon 4.04 -1,1 Säsongsmångkampen Hässelby 1/8
9 Medvind/okänd vind 4.09w 2,1 Surbullespelen Norrköping 18/8
11 Medvind/okänd vind 4.10 Tjejernas kväll Stockholm/S 29/8
22 Medvind/okänd vind 8.36 Stockholmskampen Hässelby 30/5
15 Kula 2.0 kg (F13 - F12) 6.98 SAYO 2/6
12 Kula 2.0 kg (F13 - F12) 7.92 Kvantumspelen Bålsta 8/9
15 Diskus 0.6 kg (F13 - F12) 16.46 Stockholmskampen Hässelby 30/5
6 Slägga 2.0 kg (F13 - F12) 17.96 Höstkast #2 Sollentuna/E 15/9
22 Slägga 2.0 kg (F13 - F12) 20.01 Stockholmskampen Enskede 22/9
14 Spjut 400 g (F13 - F12) 15.37 Surbullespelen Norrköping 18/8
4 Spjut 400 g (F13 - F12) 16.27 Säsongsmångkampen Hässelby 1/8
8 Spjut 400 g (F13 - F12) 20.04 Stockholmskampen Huddinge 5/9
5 Femkamp F13 med spjut 3535 Säsongsmångkampen Hässelby 1/8
2 Terräng 00 Terräng-DM Tumba 7/10
Freja Kagevik 09
5 60m 10.33 0,8 Kvantumspelen Bålsta 8/9
3h1 60m 10.70 0,1 Kvantumspelen Bålsta 8/9
20 60m 11.04 -1,8 Turebergskampen 27/5
2 60m 11.16 0,5 Tjejernas kväll Stockholm/S 29/8
3 400m 79.42 Kvantumspelen Bålsta 8/9
4 800m 3:08.70 Tjejernas kväll Stockholm/S 29/8
3 Medvind/okänd vind 3.22 Tjejernas kväll Stockholm/S 29/8
4 Medvind/okänd vind 3.29 Kvantumspelen Bålsta 8/9
24 Kula 2.0 kg (F13 - F12) 4.67 Turebergskampen 27/5
1 Boll 14.83 Kvantumspelen Bålsta 8/9
Linus Kapstad 00
5h4 100m 10.79 0,9 Savona ITA 23/5
3 100m 10.83 1,3 Lag-SM kval Karlstad 19/5
Jacob Karlberg 08
5 60m 9.71 -1,7 SAYO 2/6
4 60m 9.72 -1,2 Turebergskampen 27/5
3h3 60m 9.74 1,0 SAYO 2/6
5 600m 2:07.14 SAYO 2/6
Längd med zon 3.35 1,6 Turebergskampen 27/5
5 Medvind/okänd vind 3.61 4,8 Turebergskampen 27/5
4 Kula 2.0 kg (P10 - P11) 6.57 SAYO 3/6
Arvid Karlsson 08
8 60m 10.10 -2,1 Turebergskampen 27/5
2 600m 2:00.90 Danderyds Ungdomsspel 13/5
3 600m 2:05.53 SAYO 2/6
1 800m 2:51.85 Turebergskampen 27/5
Marie Karlsson 72
4 Kula 6.58 Surbullespelen Norrköping 19/8
Patrik Karlsson 62
3 800m 2:30.22 VNM Borås 7/7
6h3 1500m 4:46.09 VVM Malaga ESP 15/9
3 1500m 4:58.71 VSM Högby 11/8
3 1500m 5:07.10 VNM Borås 8/7
1bf 5000m 17:37.28 VVM Malaga ESP 12/9
1 5000m 18:04.08 VSM Högby 10/8
2 5000m 18:09.40 VNM Borås 6/7
1 10000m 37.57.96 VSM Högby 12/8
2 10000m 38:56.57 VNM Borås 8/7
1 Terräng 02 Terräng-DM Tumba 7/10
Thea Karlsson 10
48 60m 14.29 -2,1 Turebergskampen 27/5
47 Längd med zon 1.76 0,8 Turebergskampen 27/5
43 Kula 2.0 kg (F13 - F12) 2.09 Turebergskampen 27/5
Tove Karlsson 03
5h2 800m 2:21.40 Turebergs Snabba #7 29/8
3 800m 2:22.28 Kvilles Vårtävling Göteborg/S 9/6
11 800m 2:23.01 Kraftmätningen final Linköping 1/9
4h1 800m 2:23.71 USM Enskede 3/8
3 800m 2:25.08 Kraftmätningen kval Täby 19/5
5 800m saknas USM Enskede 4/8
3 1500m 5:14.01 Svealandsmatchen Sätra 20/5
7 2000m 6:59.41 USM Enskede 3/8
35 Kula 3.0 kg (F17 - F14) 7.03 Kraftmätningen kval Täby 19/5
20 Kula 3.0 kg (F17 - F14) 7.34 Kraftmätningen final Linköping 1/9
Kiran Karlström 01
1h2 Medvind/okänd vind 11.61w 3,4 Malaga ESP 15/7
3 Längd 5.39 0,3 Upplands DM Uppsala 19/8
3 Medvind/okänd vind 6.07w Torremolinos ESP 11/7
Jonathan Karnebäck 11
35 60m 14.13 -1,6 Turebergskampen 27/5
30 Längd med zon 1.98 -1,0 Turebergskampen 27/5
23 Kula 2.0 kg (P10 - P11) 3.15 Turebergskampen 27/5
Ulla Karnebäck 53
4h4 100m 16.05 0,5 Turebergs Snabba #7 29/8
1 100m 16.42 -2,6 VDM Sätra 12/5
1 Medvind/okänd vind 15.87w 2,1 VSM Högby 10/8
1 200m 33.37 0,0 VSM Högby 11/8
200m 33.87 -2,6 VVM Malaga ESP 5/9
1 200m 34.09 -2,9 VDM Sätra 13/5
4 400m 73.66 VVM Malaga ESP 14/9
2h4 400m 74.38 Turebergs Snabba #6 15/5
2s3 400m 74.68 VVM Malaga ESP 12/9
1 400m 75.31 VDM Sätra 12/5
1 400m 77.39 VSM Högby 12/8
3 800m 2:55.22 VVM Malaga ESP 11/9
1 800m 2:57.33 VDM Sätra 13/5
800m 2:58.43 VVM Malaga ESP 6/9
800m 2:59.66 VSM Femkamp Katrineholm 25/8
1s2 800m 3:00.88 VVM Malaga ESP 10/9
1 800m 3:01.33 VSM Högby 10/8
1 80m häck 68.6 cm (K60 - ) 15.35 -1,2 VVM Malaga ESP 15/9
80m häck 68.6 cm (K60 - ) 15.80 0,7 VVM Malaga ESP 5/9
1h2 80m häck 68.6 cm (K60 - ) 16.05 -0,8 VVM Malaga ESP 14/9
80m häck 68.6 cm (K60 - ) 16.11 -2,0 VSM Femkamp Katrineholm 25/8
1 80m häck 68.6 cm (K60 - ) 17.18 -1,9 VSM Högby 12/8
1 300m häck 68,6 cm (K60- ) 58.64 Turebergs Snabba #7 29/8
1 300m häck 68,6 cm (K60- ) 59.23 VVM Malaga ESP 7/9
1 300m häck 68.6 cm (K60 - ) 59.64 VSM Högby 10/8
1 Höjd 1.08 VSM Högby 12/8
Höjd 1.08 VVM Malaga ESP 5/9
Höjd 1.10 VSM Femkamp Katrineholm 25/8
Längd 3.36 0,9 VSM Femkamp Katrineholm 25/8
1 Längd 3.56 2,0 VSM Högby 10/8
Längd 3.63 -2,1 VVM Malaga ESP 6/9
Kula 3.0 kg (K50 - ) 6.58 VSM Femkamp Katrineholm 25/8
Kula 3.0 kg (K50 - ) 6.69 VVM Malaga ESP 5/9
Spjut 500g (K60 - ) 12.05 VVM Malaga ESP 6/9
1 Femkamp (K60 - ) 3801 VSM Femkamp Katrineholm 25/8
2 Sjukamp (K60 - ) 5112 VVM Malaga ESP 5-6/9
Nadine Kight 04
6h5 80m 11.50 -0,9 SAYO 2/6
7h2 80m 11.93 1,1 Brommaspelen Stockholm/S 9/9
36 Längd 2.52 0,1 SAYO 2/6
Gustav Kjell 96
Kula 10.60 Castorama #2 Sollentuna/E 22/9
Diskus 25.49 Castorama #2 Sollentuna/E 22/9
Slägga 25.26 Castorama #2 Sollentuna/E 22/9
Spjut 49.67 Castorama #2 Sollentuna/E 22/9
Valter Kjellberg 04
7h2 800m 2:28.04 Turebergs Snabba #7 29/8
7 800m 2:28.65 Kraftmätningen final Linköping 1/9
6 800m 2:36.75 SAYO 2/6
8 Höjd 1.42 Huddingespelen 16/6
10 Höjd 1.43 SAYO 3/6
23 Höjd 1.43 Kraftmätningen kval Täby 19/5
20 Höjd 1.43 Kraftmätningen final Linköping 2/9
3 Höjd 1.45 Surbullespelen Norrköping 19/8
4 Kula 4.0 kg (P15 - P14) 6.92 Surbullespelen Norrköping 19/8
5 Spjut 600 g (P15 - P14) 18.67 Surbullespelen Norrköping 18/8
Vera Kjellgren 08
3h2 60m 10.42 0,7 Surbullespelen Norrköping 18/8
14 200m 39.57 -0,3 Surbullespelen Norrköping 19/8
11 600m 2:41.41 Surbullespelen Norrköping 18/8
10 Längd med zon 3.13 -0,8 Surbullespelen Norrköping 19/8
12 Längd med zon 3.17 -0,7 SAYO 3/6
4 Kula 2.0 kg (F13 - F12) 5.15 SAYO 3/6
11 Boll 12.66 Surbullespelen Norrköping 18/8
Zara Klouda 07
3h2 60m 9.42 -0,7 SAYO 2/6
8 60m 9.70 -1,7 SAYO 2/6
3 600m 1:56.85 SAYO 2/6
1 600m 1:56.93 4H-spelen Norrtälje 19/5
7 Höjd 1.15 4H-spelen Norrtälje 19/5
6 Kula 2.0 kg (F13 - F12) 5.74 4H-spelen Norrtälje 19/5
Liam Knutsson 09
8 400m 93.0m Rekordjakten 09#3 6/6
7 Medvind/okänd vind 5.89 Rekordjakten 09#3 6/6
12 Visselspjut 14.90 Rekordjakten 09#3 6/6
Ester Korzuk 11
27 60m 13.60 -0,2 Turebergskampen 27/5
31 Längd med zon 1.95 1,1 Turebergskampen 27/5
15 Kula 2.0 kg (F13 - F12) 3.71 Turebergskampen 27/5
Anton Kruse 10
22 60m 11.86 -2,1 Turebergskampen 27/5
Längd med zon 2.75 -0,7 Turebergskampen 27/5
11 Medvind/okänd vind 2.96w 3,6 Turebergskampen 27/5
Kula 2.0 kg (P10 - P11) 4.33 Turebergskampen 27/5
Oskar Kruse 06
7h1 60m 10.17 -0,7 SAYO 2/6
41 Medvind/okänd vind 10.57 Stockholmskampen Enskede 22/9
10 Längd med zon 3.97 2,0 SAYO 3/6
36 Medvind/okänd vind 7.83 Stockholmskampen Hässelby 30/5
13 Kula 3.0 kg (P13 - P12) 5.92 SAYO 2/6
5 Kula 3.0 kg (P13 - P12) 5.96 Stora Turebergskastet Sollentuna/E 27/5
28 Diskus 0.6 kg (P13 - P12) 16.75 Stockholmskampen Hässelby 30/5
3 Diskus 0.6 kg (P13 - P12) 22.34 Stora Turebergskastet Sollentuna/E 26/5
26 Slägga 3.0 kg (P13 - P12) 13.58 Stockholmskampen Enskede 22/9
5 Spjut 400 g (P13 - P12) 18.85 Stora Turebergskastet Sollentuna/E 27/5
13 Spjut 400 g (P13 - P12) 20.27 SAYO 2/6
16 Spjut 400 g (P13 - P12) 20.42 Stockholmskampen Huddinge 5/9
Eric Krusfeldt 09
4 400m 87.4m Rekordjakten 09#3 6/6
4 Medvind/okänd vind 6.18 Rekordjakten 09#3 6/6
15 Visselspjut 12.76 Rekordjakten 09#3 6/6
Gustav Kullman 96
4 Stav 3.85 Georges Hall AUS 24/2
5 Stav 4.10 Sydney AUS 3/2
Lucas Källman 06
2 600m 1:55.08 SAYO 2/6
7 800m hinder 2:47.79 Stockholmskampen Enskede 22/9
6 Höjd 1.30 Täby Open 20/5
9 Längd med zon 4.09 1,5 SAYO 3/6
14 Slägga 3.0 kg (P13 - P12) 15.90 Stockholmskampen Enskede 22/9
Vincent Källström 06
4h2 60m 9.87 -0,5 Huddingespelen 16/6
3h3 Medvind/okänd vind 9.50w 2,1 Surbullespelen Norrköping 18/8
33 Medvind/okänd vind 9.92 Stockholmskampen Enskede 22/9
5 200m 33.30 -3,9 Surbullespelen Norrköping 19/8
4h4 400m 77.77 Turebergs Snabba #6 15/5
4 60m häck 76.2 cm (P13 - P12) 13.31 -2,1 Surbullespelen Norrköping 19/8
2 60m häck 76.2 cm (P13 - P12) 13.53 -0,1 Turebergs Snabba #6 15/5
6 Stav 1.64 Huddingespelen UDM 16/6
11 Stav 1.74 Stockholmskampen Enskede 22/9
9 Längd med zon 3.83 1,5 Surbullespelen Norrköping 18/8
38 Medvind/okänd vind 7.82 Stockholmskampen Hässelby 30/5
11 Kula 3.0 kg (P13 - P12) 5.03 Surbullespelen Norrköping 19/8
48 Diskus 0.6 kg (P13 - P12) 12.34 Stockholmskampen Hässelby 30/5
11 Diskus 0.6 kg (P13 - P12) 14.96 Surbullespelen Norrköping 19/8
39 Slägga 3.0 kg (P13 - P12) 5.77 Stockholmskampen Enskede 22/9
8 Slägga 3.0 kg (P13 - P12) 7.00 Surbullespelen Norrköping 18/8
17 Spjut 400 g (P13 - P12) 12.73 Huddingespelen UDM 16/6
29 Spjut 400 g (P13 - P12) 16.70 Stockholmskampen Huddinge 5/9
Freja Lagander 07
4h1 60m 10.14 0,7 4H-spelen Norrtälje 19/5
20 60m 10.71 -1,6 Turebergskampen 27/5
7 600m 2:10.51 4H-spelen Norrtälje 19/5
15 Höjd 1.02 Turebergskampen 27/5
16 Höjd 1.05 4H-spelen Norrtälje 19/5
20 Längd med zon 3.33 -1,7 Turebergskampen 27/5
13 Medvind/okänd vind 3.25 4H-spelen Norrtälje 19/5
16 Kula 2.0 kg (F13 - F12) 5.58 Turebergskampen 27/5
8 Kula 2.0 kg (F13 - F12) 5.61 4H-spelen Norrtälje 19/5
Melker Larm 07
3h2 60m 9.40 1,4 Brommaspelen Stockholm/S 9/9
2h1 Medvind/okänd vind 9.37 Björknässpelen 1/9
5 Medvind/okänd vind 9.41 Björknässpelen 1/9
3h3 100m 15.74 1,3 Turebergs Snabba #7 29/8
3 600m 1:58.45 Brommaspelen Stockholm/S 9/9
3 Höjd 1.29 Brommaspelen Stockholm/S 9/9
7 Längd med zon 3.97 0,2 Brommaspelen Stockholm/S 9/9
Douglas Larsson 91
Kula 8.38 Castorama #2 Sollentuna/E 22/9
Diskus 18.62 Castorama #2 Sollentuna/E 22/9
Slägga 20.26 Castorama #2 Sollentuna/E 22/9
Spjut 20.15 Castorama #2 Sollentuna/E 22/9
Evelina Larsson 07
1h2 60m 9.41 1,4 Huddingespelen 16/6
4h4 60m 9.93 -1,3 Surbullespelen Norrköping 18/8
11 60m 9.96 -1,6 Turebergskampen 27/5
1f2 Medvind/okänd vind 9.29w 2,7 Huddingespelen 16/6
14 Längd med zon 3.57 0,0 Huddingespelen 16/6
Längd med zon 3.57 0,9 Surbullespelen Norrköping 18/8
15 Längd med zon 3.68 -0,9 Turebergskampen 27/5
10 Medvind/okänd vind 3.67w 3,8 Surbullespelen Norrköping 18/8
18 Kula 2.0 kg (F13 - F12) 5.60 Huddingespelen 16/6
14 Kula 2.0 kg (F13 - F12) 5.65 Turebergskampen 27/5
9 Kula 2.0 kg (F13 - F12) 6.20 Surbullespelen Norrköping 19/8
11 Spjut 400 g (F13 - F12) 11.79 Brommaspelen Stockholm/S 9/9
2 Boll 23.22 Surbullespelen Norrköping 18/8
Linnéa Larsson Huusko 97
Kula 10.04 Castorama #1 Sollentuna/E 2/9
Diskus 34.78 Castorama #1 Sollentuna/E 2/9
Slägga 42.65 Castorama #1 Sollentuna/E 2/9
Spjut 22.66 Castorama #1 Sollentuna/E 2/9
Frans Leander 07
9 Höjd 1.10 4H-spelen Norrtälje 19/5
23 Medvind/okänd vind 2.86 4H-spelen Norrtälje 19/5
9 Kula 2.0 kg (P10 - P11) 6.52 4H-spelen Norrtälje 19/5
Hannes Lejelöf 09
9 400m 94.8m Rekordjakten 09#3 6/6
10 Medvind/okänd vind 5.71 Rekordjakten 09#3 6/6
4 Visselspjut 21.28 Rekordjakten 09#3 6/6
Jakob Lennermark 07
8 60m 9.48 -0,6 Brommaspelen Stockholm/S 9/9
2h2 60m 9.55 0,0 Danderyds Ungdomsspel 13/5
4h2 60m 9.68 -0,6 SAYO 2/6
10 60m 9.94 -2,0 Turebergskampen 27/5
4h3 Medvind/okänd vind 9.32 Brommaspelen Stockholm/S 9/9
4h1 Medvind/okänd vind 9.41 Bauhaus Youth Stockholm/S 10/6
2h3 100m 15.52 1,3 Turebergs Snabba #7 29/8
3 600m 1:55.03 SAYO 2/6
4 600m 1:58.40 Danderyds Ungdomsspel 13/5
3 800m 2:50.40 Turebergskampen 27/5
6 Längd med zon 4.01 1,1 Brommaspelen Stockholm/S 9/9
9 Medvind/okänd vind 3.93 Danderyds Ungdomsspel 13/5
6 Kula 2.0 kg (P10 - P11) 6.96 Turebergskampen 27/5
12 Kula 2.0 kg (P10 - P11) 7.04 Surbullespelen Norrköping 18/8
11 Boll 23.01 Surbullespelen Norrköping 18/8
Frans Levin 07
3h4 60m 9.89 -1,6 Surbullespelen Norrköping 18/8
6 200m 33.30 -1,4 Surbullespelen Norrköping 19/8
2 600m 2:11.22 Surbullespelen Norrköping 18/8
9 Höjd 1.15 Surbullespelen Norrköping 18/8
5 Längd med zon 3.72 -2,4 Surbullespelen Norrköping 18/8
13 Boll 19.92 Surbullespelen Norrköping 18/8
Måns Lidman 09
2 Medvind/okänd vind 9.59 Björknässpelen 1/9
1h4 Medvind/okänd vind 9.68 Björknässpelen 1/9
1 600m 2:03.35 Björknässpelen 1/9
3 Medvind/okänd vind 3.55 Björknässpelen 1/9
Joline Lidström 09
4h3 60m 12.29 0,7 Danderyds Ungdomsspel 13/5
5h4 60m 12.42 0,4 Huddingespelen 16/6
55 60m 12.42 -1,5 Turebergskampen 27/5
20 Längd med zon 2.40 1,5 Huddingespelen 16/6
12 Medvind/okänd vind 2.55 Danderyds Ungdomsspel 13/5
17 Kula 2.0 kg (F13 - F12) 5.03 Turebergskampen 27/5
3 Kula 2.0 kg (F13 - F12) 5.21 Danderyds Ungdomsspel 13/5
2 Kula 2.0 kg (F13 - F12) 5.52 Huddingespelen 16/6
Meilina Lidström 05
6 60m 8.84 0,3 Kvantumspelen Bålsta 8/9
1h1 60m 8.87 0,0 Kvantumspelen Bålsta 8/9
17 60m 9.01 0,9 Stockholmskampen Enskede 22/9
1h3 60m 9.02 0,6 Danderyds Ungdomsspel 13/5
5h1 60m 9.11 -0,6 SAYO 2/6
3 60m 9.20 -2,6 Turebergskampen 27/5
2h4 100m 14.31 0,5 Turebergs Snabba #7 29/8
36 600m 2:08.91 Stockholmskampen Hässelby 30/5
27 800m hinder 3:32.01 Stockholmskampen Enskede 22/9
13 Höjd 1.26 Stockholmskampen Enskede 22/9
12 Höjd 1.32 SAYO 2/6
11 Längd med zon 4.25 1,3 Kvantumspelen Bålsta 8/9
6 Längd med zon 4.29 0,5 Turebergskampen 27/5
12 Medvind/okänd vind 3.85 Danderyds Ungdomsspel 13/5
4 Kula 2.0 kg (F13 - F12) 9.19 Danderyds Ungdomsspel 13/5
10 Kula 2.0 kg (F13 - F12) 9.19 SAYO 2/6
7 Kula 2.0 kg (F13 - F12) 9.22 Kvantumspelen Bålsta 8/9
3 Kula 2.0 kg (F13 - F12) 9.71 Turebergskampen 27/5
37 Slägga 2.0 kg (F13 - F12) 19.51 Stockholmskampen Hässelby 30/5
50 Spjut 400 g (F13 - F12) 8.17 Stockholmskampen Enskede 22/9
Hugo Liljegren 03
6h3 80m 10.33 -0,8 SAYO 2/6
3h3 80m 10.40 -0,7 Danderyds Ungdomsspel 13/5
12 200m 25.47 0,5 Danderyds Ungdomsspel 13/5
2bf 300m 40.09 SAYO 3/6
3 300m 41.30 Vingaspelen Örnsköldsvik 7/7
3h3 300m 41.36 USM Enskede 4/8
34 800m 2:24.47 Kraftmätningen final Linköping 1/9
12 800m 2:27.55 Kraftmätningen kval Täby 19/5
2 80m häck 84.0 cm (P15 - P14) 12.15 -0,1 Turebergs Snabba #6 15/5
1 80m häck 84.0 cm (P15 - P14) 12.38 0,9 Turebergs Snabba #7 29/8
6h2 80m häck 84.0 cm (P15 - P14) 12.51 1,4 USM Enskede 5/8
25 80m häck 84.0 cm (P15 - P14) 12.61 -0,5 Kraftmätningen final Linköping 1/9
8 80m häck 84.0 cm (P15 - P14) 12.63 -1,1 Kraftmätningen kval Täby 19/5
6 300m häck 76.2 cm (P15 - P14) 43.06 Huddingespelen UDM 15/6
4h2 300m häck 76.2 cm (P15 - P14) 44.94 USM Enskede 3/8
23 Längd 4.77 -1,6 Kraftmätningen final Linköping 1/9
14 Längd 5.07 -0,7 Kraftmätningen kval Täby 19/5
Tess Liljegren 09
11 Medvind/okänd vind 4.99 Rekordjakten 09#3 6/6
Greta Lind 04
9h2 800m 2:44.11 Turebergs Snabba #7 29/8
Love Lindberg 10
1 60m 10.77 -0,2 Nynässpelen 2/9
4 60m 10.78 -0,6 Turebergskampen 27/5
5 60m 10.78 0,5 Danderyds Ungdomsspel 13/5
4h1 60m 10.84 1,1 Danderyds Ungdomsspel 13/5
1 Längd med zon 2.84 -0,3 Nynässpelen 2/9
Längd med zon 3.17 1,7 Turebergskampen 27/5
6 Medvind/okänd vind 3.13 Danderyds Ungdomsspel 13/5
2 Medvind/okänd vind 3.18w 3,4 Turebergskampen 27/5
1 Boll 15.80 Nynässpelen 2/9
Emil Lindelöf 09
12 400m 108.0m Rekordjakten 09#3 6/6
14 Medvind/okänd vind 5.26 Rekordjakten 09#3 6/6
17 Visselspjut 10.40 Rekordjakten 09#3 6/6
Molly Linder 08
3h1 60m 10.11 -0,8 Surbullespelen Norrköping 18/8
3 60m 9.53 -0,5 SAYO 2/6
3 60m 9.70 0,2 Turebergskampen 27/5
3h2 60m 9.75 0,4 SAYO 2/6
3 200m 34.39 -3,7 Surbullespelen Norrköping 19/8
8 600m 2:27.77 SAYO 2/6
9 600m 2:33.88 Surbullespelen Norrköping 18/8
7 800m 3:33.31 Turebergskampen 27/5
1 Höjd 1.20 Turebergskampen 27/5
4 Längd med zon 3.39 -1,3 Surbullespelen Norrköping 19/8
2 Längd med zon 3.79 0,8 SAYO 3/6
4 Medvind/okänd vind 3.66w 2,5 Turebergskampen 27/5
10 Kula 2.0 kg (F13 - F12) 4.63 Turebergskampen 27/5
13 Boll 12.42 Surbullespelen Norrköping 18/8
Simon Linder 07
17 Längd med zon 3.44 -0,9 Turebergskampen 27/5
12 Kula 2.0 kg (P10 - P11) 5.95 Turebergskampen 27/5
Oliver Lindstrand 02
5h1 800m 2:17.16 Turebergs Snabba #7 29/8
4 2000m hinder 7:31.50 SAYO 3/6
6 2000m hinder 7:32.59 Lag-USM Malmö 19/8
2 2000m hinder 7:43.90 Danderyds Ungdomsspel 13/5
Victor Lindstrand 04
29 Kula 4.0 kg (P15 - P14) 6.83 Kraftmätningen kval Täby 19/5
30 Spjut 600 g (P15 - P14) 14.51 Kraftmätningen kval Täby 19/5
Simon Lindström 07
2h2 60m 9.08 -0,6 SAYO 2/6
4 60m 9.19 -0,6 Brommaspelen Stockholm/S 9/9
2h2 60m 9.24 -1,9 Surbullespelen Norrköping 18/8
3 60m 9.26 0,6 GIF-spelen Glanshammar 26/5
2h2 60m 9.27 -0,1 GIF-spelen Glanshammar 26/5
6 60m 9.29 -1,9 SAYO 2/6
4h1 60m 9.33 0,6 Danderyds Ungdomsspel 13/5
6 60m 9.40 -0,9 Täby Open 20/5
3 60m 9.51 -2,2 Surbullespelen Norrköping 18/8
1 60m 9.80 -3,6 Vingaspelen Örnsköldsvik 7/7
2h3 Medvind/okänd vind 9.06 Brommaspelen Stockholm/S 9/9
3h1 Medvind/okänd vind 9.25 Götas Ungdomsspel Karlstad 22/7
5 Medvind/okänd vind 9.31 Götas Ungdomsspel Karlstad 22/7
5h1 Medvind/okänd vind 9.39 Täby Open 20/5
1 200m 30.39 -3,2 Surbullespelen Norrköping 19/8
2 200m 31.04 0,0 GIF-spelen Glanshammar 26/5
2 300m 52.94 Vingaspelen Örnsköldsvik 7/7
5 600m 2:03.65 SAYO 2/6
1 60m häck 76.2 cm (P13 - P12) 10.52 0,0 GIF-spelen Glanshammar 26/5
7 60m häck 76.2 cm (P13 - P12) 11.14 1,2 SAYO 3/6
3h2 60m häck 76.2 cm (P13 - P12) 11.21 1,1 SAYO 3/6
2h1 60m häck 76.2 cm (P13 - P12) 11.56 -2,5 Surbullespelen Norrköping 19/8
3 60m häck 76.2 cm (P13 - P12) 11.61 -1,2 Surbullespelen Norrköping 19/8
2 Medvind/okänd vind 12.54 Götas Ungdomsspel Karlstad 22/7
1 Höjd 1.16 GIF-spelen Glanshammar 26/5
5 Höjd 1.28 Täby Open 19/5
2 Höjd 1.31 Götas Ungdomsspel Karlstad 22/7
2 Höjd 1.33 Brommaspelen Stockholm/S 9/9
2 Höjd 1.36 Danderyds Ungdomsspel 13/5
3 Höjd 1.37 SAYO 2/6
1 Höjd 1.41 Surbullespelen Norrköping 18/8
2 Längd med zon 3.95 0,0 GIF-spelen Glanshammar 26/5
1 Längd med zon 4.30 -0,3 Surbullespelen Norrköping 18/8
5 Längd med zon 4.34 1,3 Täby Open 20/5
2 Längd med zon 4.41 -2,4 SAYO 3/6
4 Längd med zon 4.43 1,2 Brommaspelen Stockholm/S 9/9
1 Medvind/okänd vind 4.16 Vingaspelen Örnsköldsvik 7/7
3 Medvind/okänd vind 4.18 Danderyds Ungdomsspel 13/5
5 Medvind/okänd vind 4.25 Götas Ungdomsspel Karlstad 22/7
Tresteg med zon 8.81 0,9 Surbullespelen Norrköping 18/8
2 Medvind/okänd vind 8.85w 2,4 Surbullespelen Norrköping 18/8
7 Kula 2.0 kg (P10 - P11) 7.16 Danderyds Ungdomsspel 13/5
7 Kula 2.0 kg (P10 - P11) 7.26 SAYO 3/6
1 Kula 2.0 kg (P10 - P11) 7.30 Vingaspelen Örnsköldsvik 7/7
4 Kula 2.0 kg (P10 - P11) 7.57 Hellaskastet Sätra 5/5
4 Kula 2.0 kg (P10 - P11) 7.65 Täby Open 19/5
2 Kula 2.0 kg (P10 - P11) 7.66 GIF-spelen Glanshammar 26/5
5 Kula 2.0 kg (P10 - P11) 7.83 Surbullespelen Norrköping 18/8
3 Kula 2.0 kg (P10 - P11) 8.35 Götas Ungdomsspel Karlstad 22/7
2 Diskus 0.6 kg (P13 - P12) 19.44 Hellaskastet Sätra 5/5
2 Slägga 2.0 kg (P11 - ) 16.48 Hellaskastet Sätra 5/5
3 Spjut 400 g (P13 - P12) 18.06 Hellaskastet Sätra 5/5
1 Spjut 400 g (P13 - P12) 19.50 Vingaspelen Örnsköldsvik 7/7
4 Spjut 400 g (P13 - P12) 20.80 Brommaspelen Stockholm/S 9/9
9 Spjut 400 g (P13 - P12) 22.66 SAYO 2/6
2 Spjut 400 g (P13 - P12) 22.74 Götas Ungdomsspel Karlstad 22/7
Ellika Ljunggren 07
15 Höjd 1.05 4H-spelen Norrtälje 19/5
Tage Lood Falgén 10
5h2 60m 11.48 0,1 4H-spelen Norrtälje 19/5
15 60m 11.52 -1,8 Turebergskampen 27/5
5 600m 2:28.95 4H-spelen Norrtälje 19/5
6 Längd med zon 3.05 1,6 Turebergskampen 27/5
10 Medvind/okänd vind 2.88 4H-spelen Norrtälje 19/5
15 Kula 2.0 kg (P10 - P11) 3.15 4H-spelen Norrtälje 19/5
Kula 2.0 kg (P10 - P11) 3.26 Turebergskampen 27/5
Vilhelm Lood Falgén 07
3 600m 1:57.71 4H-spelen Norrtälje 19/5
2 800m 2:46.04 Turebergskampen 27/5
11 Kula 2.0 kg (P10 - P11) 6.31 Turebergskampen 27/5
11 Kula 2.0 kg (P10 - P11) 6.32 4H-spelen Norrtälje 19/5
Karl Ludvik 02
Kula 10.99 Castorama #2 Sollentuna/E 22/9
1 Kula 5.0kg (P17) 13.45 Turebergskastet #5 Sollentuna/E 31/7
5 Kula 5.0kg (P17) 13.65 USM Enskede 4/8
1 Kula 5.0kg (P17) 13.99 Huddingespelen UDM 15/6
1 Kula 5.0kg (P17) 14.30 Höstkast #3 Sollentuna/E 29/9
1 Kula 5.0kg (P17) 14.42 Midgårdskastet Märsta 23/9
1 Kula 5.0kg (P17) 14.68 Höstkast #4 Sollentuna/E 6/10
Diskus 34.97 Castorama #2 Sollentuna/E 22/9
1 Diskus 1.75 kg (P19) 37.44 Höstkast #3 Sollentuna/E 29/9
1 Diskus 1.75 kg (P19) 39.58 Turebergskastet #2 Sollentuna/E 10/5
2 Diskus 1.5 kg (P17) 37.20 Turebergskastet #1 Sollentuna/E 5/5
1 Diskus 1.5 kg (P17) 41.28 Huddingespelen UDM 16/6
5 Diskus 1.5 kg (P17) 41.46 SAYO 2/6
4 Diskus 1.5 kg (P17) 41.65 Stora Turebergskastet Sollentuna/E 26/5
2 Diskus 1.5 kg (P17) 42.56 Midgårdskastet Märsta 23/9
3 Diskus 1.5 kg (P17) 42.69 Turebergskastet #2 Sollentuna/E 10/5
2 Diskus 1.5 kg (P17) 42.83 Sommarkastet Bålsta 16/7
4 Diskus 1.5 kg (P17) 43.67 USM Enskede 3/8
2 Diskus 1.5 kg (P17) 44.30 Halloweenkastet Sollentuna/E 3/11
2 Diskus 1.5 kg (P17) 44.62 Turebergskastet #5 Sollentuna/E 31/7
1 Diskus 1.5 kg (P17) 46.35 Höstkast #4 Sollentuna/E 6/10
1 Diskus 1.5 kg (P17) 48.67 Höstkast #1 Sollentuna/E 8/9
1 Slägga 41.11 Stora Turebergskastet Sollentuna/E 26/5
Slägga 42.27 Castorama #2 Sollentuna/E 22/9
1 Slägga 6.0 kg (P19) 48.31 Turebergskastet #2 Sollentuna/E 10/5
3 Slägga 5.0 kg (P17) 52.85 Lag-USM Malmö 19/8
1 Slägga 5.0 kg (P17) 56.73 Midgårdskastet Märsta 23/9
1 Slägga 5.0 kg (P17) 56.92 Turebergskastet #1 Sollentuna/E 5/5
3 Slägga 5.0 kg (P17) 57.13 Vårkastet Bålsta 12/5
1 Slägga 5.0 kg (P17) 57.60 Turebergskastet #2 Sollentuna/E 10/5
1 Slägga 5.0 kg (P17) 58.54 Stora Turebergskastet Sollentuna/E 26/5
1 Slägga 5.0 kg (P17) 59.06 Höstkast #4 Sollentuna/E 6/10
1 Slägga 5.0 kg (P17) 59.34 Halloweenkastet Sollentuna/E 3/11
1 Slägga 5.0 kg (P17) 59.59 Kringelkastet Trosa 6/6
1 Slägga 5.0 kg (P17) 59.82 Huddingespelen UDM 17/6
1 Slägga 5.0 kg (P17) 59.82 Turebergskastet #3 Sollentuna/E 30/5
2 Slägga 5.0 kg (P17) 60.09 SAYO 3/6
5 Slägga 5.0 kg (P17) 60.90 Världsungdomsspelen Göteborg/U 30/6
Spjut 52.91 Castorama #2 Sollentuna/E 22/9
1 Spjut 700 g (P17) 47.85 SAYO 3/6
1 Spjut 700 g (P17) 47.88 Midgårdskastet Märsta 23/9
1 Spjut 700 g (P17) 50.10 Stora Turebergskastet Sollentuna/E 27/5
2 Spjut 700 g (P17) 51.29 USM Enskede 5/8
1 Spjut 700 g (P17) 51.71 Huddingespelen UDM 17/6
1 Spjut 700 g (P17) 52.34 Turebergskastet #1 Sollentuna/E 5/5
1 Spjut 700 g (P17) 56.14 Höstkast #1 Sollentuna/E 8/9
1 Spjut 700 g (P17) 58.63 Vårkastet Bålsta 12/5
Christopher Lundberg 03
4h3 100m 14.23 1,0 Turebergs Snabba #6 15/5
6cf 300m 45.92 SAYO 3/6
26 800m 2:53.95 Kraftmätningen kval Täby 19/5
5 80m häck 84.0 cm (P15 - P14) 16.28 -0,1 Turebergs Snabba #6 15/5
21 80m häck 84.0 cm (P15 - P14) 16.94 1,1 Kraftmätningen kval Täby 19/5
25 Höjd 1.43 Kraftmätningen kval Täby 19/5
31 Längd 4.05 -0,1 Kraftmätningen kval Täby 19/5
Daniel Lundgren 85
6 1500m 3:52.67 Finnkampen Tammerfors FIN 1/9
13 1500m 3:55.66 Bauhausgalan Stockholm/S 10/6
12 3000m 8:17.17 Göteborg GP Göteborg/S 18/8
8df 5000m 13:57.36 Heusden-Zolder BEL 21/7
6 5000m 14:50.12 SM Eskilstuna 26/8
2 5000m 15:26.47 Lag-SM kval Karlstad 19/5
4 10000m 29:52.01 SM Eskilstuna 24/8
5 10 km M 30.48 SM-milen Stockholm Rålamshovsparken 14/6
1 Halvmarathon 1:04:56 San Sebastian ESP 25/11
7 3000m hinder 8:50.50 Sollentuna GP 28/6
5 3000m hinder 8:55.10 Joensuu FIN 4/7
4 3000m hinder 8:56.81 Finnkampen Tammerfors FIN 31/8
Vincent Lundin 09
3h3 60m 10.52 0,4 Danderyds Ungdomsspel 13/5
13 Medvind/okänd vind 2.80 Danderyds Ungdomsspel 13/5
Savannah Lundin-Kimby 11
13 60m 12.74 -1,6 Turebergskampen 27/5
24 Längd med zon 2.12 1,5 Turebergskampen 27/5
26 Kula 2.0 kg (F13 - F12) 3.04 Turebergskampen 27/5
Jill Lundmark 09
43 60m 11.68 -1,8 Turebergskampen 27/5
Melker Lundqvist 11
34 60m 14.02 -0,2 Turebergskampen 27/5
21 Längd med zon 2.17 0,2 Turebergskampen 27/5
25 Kula 2.0 kg (P10 - P11) 3.06 Turebergskampen 27/5
Alva Lundström 10
32 60m 12.29 -0,6 Turebergskampen 27/5
45 Längd med zon 2.04 1,9 Turebergskampen 27/5
34 Kula 2.0 kg (F13 - F12) 3.06 Turebergskampen 27/5
Klara Magnusson 10
17 60m 11.61 -1,8 Turebergskampen 27/5
Längd med zon 2.53 0,8 Turebergskampen 27/5
10 Medvind/okänd vind 2.97w 2,1 Turebergskampen 27/5
38 Kula 2.0 kg (F13 - F12) 2.96 Turebergskampen 27/5
Maja Magnusson 08
5h4 60m 10.80 1,0 Surbullespelen Norrköping 18/8
20 60m 11.22 0,2 Turebergskampen 27/5
14 200m 39.57 -1,8 Surbullespelen Norrköping 19/8
7 600m 2:29.07 Surbullespelen Norrköping 18/8
15 Längd med zon 2.95 0,0 Surbullespelen Norrköping 19/8
4 Boll 15.20 Surbullespelen Norrköping 18/8
Elin Malm 05
5 800m 3:29.30 Turebergskampen 27/5
23 Längd med zon 2.81 0,2 Turebergskampen 27/5
11 Kula 2.0 kg (F13 - F12) 4.16 Turebergskampen 27/5
Liam Malmström 09
37 60m 11.51 -1,8 Turebergskampen 27/5
3h4 Medvind/okänd vind 10.89 Björknässpelen 1/9
8 600m 2:22.44 Björknässpelen 1/9
8 Medvind/okänd vind 3.30 Björknässpelen 1/9
14 Kula 2.0 kg (P10 - P11) 5.30 Turebergskampen 27/5
2 Visselspjut 30.08 Björknässpelen 1/9
Stella Mardi 11
12 60m 12.72 -1,6 Turebergskampen 27/5
28 Längd med zon 1.98 -1,4 Turebergskampen 27/5
33 Kula 2.0 kg (F13 - F12) 2.55 Turebergskampen 27/5
Tyra Mardi 09
14 60m 10.77 -0,5 Brommaspelen Stockholm/S 9/9
26 60m 11.19 -2,0 Turebergskampen 27/5
16 Höjd 0.90 Brommaspelen Stockholm/S 9/9
33 Längd med zon 2.39 1,9 Brommaspelen Stockholm/S 9/9
41 Medvind/okänd vind 2.57w 4,6 Turebergskampen 27/5
40 Kula 2.0 kg (F13 - F12) 4.10 Turebergskampen 27/5
Vidar Martin 10
27 60m 12.16 -1,6 Turebergskampen 27/5
Längd med zon 2.13 -0,4 Turebergskampen 27/5
36 Medvind/okänd vind 2.33w 3,4 Turebergskampen 27/5
Saga Martinsson 09
52 60m 12.28 -1,8 Turebergskampen 27/5
45 Längd med zon 2.31 -1,4 Turebergskampen 27/5
48 Kula 2.0 kg (F13 - F12) 3.50 Turebergskampen 27/5
Edwin Masters 11
18 60m 12.88 -1,5 Turebergskampen 27/5
Längd med zon 2.35 0,1 Turebergskampen 27/5
11 Medvind/okänd vind 2.42w 2,3 Turebergskampen 27/5
20 Kula 2.0 kg (P10 - P11) 3.36 Turebergskampen 27/5
Ludwig Mattsson 05
5h1 60m 9.49 -1,1 SAYO 2/6
4h1 60m 9.63 -1,1 Surbullespelen Norrköping 18/8
4 200m 31.24 -2,4 Surbullespelen Norrköping 19/8
2 600m 1:57.41 Surbullespelen Norrköping 18/8
7 Längd med zon 3.97 0,0 Surbullespelen Norrköping 18/8
8 Längd med zon 4.26 0,4 SAYO 3/6
Amanda Medin 08
6h2 60m 10.66 0,4 SAYO 2/6
16 60m 10.77 -2,1 Turebergskampen 27/5
10 600m 2:40.25 SAYO 2/6
800m 3:45.83 Turebergskampen 27/5
12 Höjd 01 Turebergskampen 27/5
15 Längd med zon 3.16 1,5 Turebergskampen 27/5
9 Längd med zon 3.28 -0,5 SAYO 3/6
13 Kula 2.0 kg (F13 - F12) 3.43 Turebergskampen 27/5
Cecilia Melander 09
11 60m 10.69 -1,5 Turebergskampen 27/5
4 400m 89.2m Rekordjakten 09#3 6/6
22 Längd med zon 2.90 0,2 Turebergskampen 27/5
3 Medvind/okänd vind 6.22 Rekordjakten 09#3 6/6
25 Kula 2.0 kg (F13 - F12) 4.65 Turebergskampen 27/5
7 Visselspjut 10.37 Rekordjakten 09#3 6/6
Esther Melander 06
6h1 60m 10.05 0,2 SAYO 2/6
5 60m 10.05 PRK 3 Skellefteå 18/7
9 60m 10.64 -2,1 Turebergskampen 27/5
42 Medvind/okänd vind 9.86 Stockholmskampen Enskede 22/9
7h6 100m 17.19 -0,3 Turebergs Snabba #6 15/5
6h4 400m 86.66 Turebergs Snabba #6 15/5
26 600m 2:13.28 Stockholmskampen Huddinge 5/9
6 60m häck 76.2 cm (F13 - F12) 13.88 0,0 Turebergs Snabba #6 15/5
22 800m hinder 3:19.95 Stockholmskampen Enskede 22/9
1 Höjd 1.21 PRK 3 Skellefteå 18/7
17 Höjd 1.22 SAYO 2/6
6 Höjd 1.27 Turebergskampen 27/5
16 Stav 1.74 Stockholmskampen Enskede 22/9
9 Längd med zon 3.54 1,6 Turebergskampen 27/5
44 Medvind/okänd vind 7.62 Stockholmskampen Hässelby 30/5
6 Kula 2.0 kg (F13 - F12) 4.56 Turebergskampen 27/5
5 Diskus 0.6 kg (F13 - F12) 11.19 Höstkast #2 Sollentuna/E 15/9
7 Diskus 0.6 kg (F13 - F12) 14.35 Höstkast #1 Sollentuna/E 8/9
60 Diskus 0.6 kg (F13 - F12) 9.25 Stockholmskampen Hässelby 30/5
30 Slägga 2.0 kg (F13 - F12) 17.97 Stockholmskampen Enskede 22/9
4 Slägga 2.0 kg (F13 - F12) 18.94 Höstkast #2 Sollentuna/E 15/9
5 Slägga 2.0 kg (F13 - F12) 19.12 Höstkast #1 Sollentuna/E 8/9
5 Spjut 400 g (F13 - F12) 11.54 Höstkast #2 Sollentuna/E 15/9
50 Spjut 400 g (F13 - F12) 8.78 Stockholmskampen Huddinge 5/9
6 Spjut 400 g (F13 - F12) 9.35 Höstkast #1 Sollentuna/E 8/9
Gabriel Melander 09
28 60m 11.25 -1,8 Turebergskampen 27/5
11 400m 98.8m Rekordjakten 09#3 6/6
Längd med zon 2.44 1,8 Turebergskampen 27/5
Medvind/okänd vind 2.65w 3,5 Turebergskampen 27/5
9 Medvind/okänd vind 5.71 Rekordjakten 09#3 6/6
2 Kula 2.0 kg (F13 - F12) 6.06 Turebergskampen 27/5
5 Visselspjut 20.45 Rekordjakten 09#3 6/6
Hugo Meyer 10
12 60m 11.35 -1,6 Turebergskampen 27/5
Längd med zon 03 1,6 Turebergskampen 27/5
17 Medvind/okänd vind 2.86w 4,0 Turebergskampen 27/5
Edgar Okot Micaux Obol 08
4h2 60m 10.11 -0,5 SAYO 2/6
7 600m 2:13.11 SAYO 2/6
Alexander Mickelson 07
12 60m 10.00 -1,2 Turebergskampen 27/5
7h1 60m 10.28 -1,7 SAYO 2/6
2h3 60m 9.99 0,0 4H-spelen Norrtälje 19/5
12 Höjd 1.12 Turebergskampen 27/5
14 Höjd 1.18 SAYO 2/6
3 Höjd 1.20 4H-spelen Norrtälje 19/5
8 Längd med zon 3.76 -0,3 SAYO 3/6
12 Längd med zon 3.78 -0,1 Turebergskampen 27/5
8 Medvind/okänd vind 3.83 4H-spelen Norrtälje 19/5
8 Kula 2.0 kg (P10 - P11) 6.57 SAYO 3/6
7 Kula 2.0 kg (P10 - P11) 6.88 Turebergskampen 27/5
2 Kula 2.0 kg (P10 - P11) 7.92 4H-spelen Norrtälje 19/5
Benjamin Mullen 87
1f1 400m 48.29 Huddingespelen 16/6
5 400m 48.39 Världsungdomsspelen Göteborg/U 30/6
6h1 400m 48.49 Friidrottskväll Stockholm/S 18/7
5 400m 48.96 Karlstad GP 25/7
3af 400m 49.43 SAYO 1/6
3h2 400m 49.53 SM Eskilstuna 24/8
8 400m häck 53.71 Sollentuna GP 28/6
3h1 400m häck 53.77 SM Eskilstuna 25/8
4af 400m häck 53.85 SAYO 2/6
7 400m häck 54.01 SM Eskilstuna 26/8
2 400m häck 54.65 Vårtävling 2 Huddinge 9/5
Ebba Mårtensson 11
19 60m 13.03 -0,2 Turebergskampen 27/5
Hanna Mårtensson 96
Kula 11.00 Castorama #1 Sollentuna/E 2/9
4 Kula 12.01 Stora Turebergskastet Sollentuna/E 26/5
Diskus 32.24 Castorama #1 Sollentuna/E 2/9
Slägga 51.08 Castorama #1 Sollentuna/E 2/9
3 Slägga 54.08 Mälarspelen Eskilstuna 9/6
1 Slägga 54.62 Turebergskastet #1 Sollentuna/E 5/5
1 Slägga 54.65 Upplands DM Uppsala 19/8
1 Slägga 55.03 Svealandsmatchen Sätra 20/5
2 Slägga 55.44 Vårkastet Bålsta 12/5
3 Slägga 55.79 Viking line spelen Huddinge 16/8
1 Slägga 56.13 Stora Turebergskastet Sollentuna/E 27/5
9 Slägga 56.78 SM Eskilstuna 26/8
4 Slägga 56.96 Westinghouse Gurkspel Västerås 28/7
2 Slägga 57.01 Huddingespelen 17/6
2 Slägga 57.01 Kringelkastet Trosa 6/6
3 Slägga 57.55 Sollentuna GP 28/6
3 Slägga 57.72 SAYO 1/6
5 Slägga 58.12 JSM Huddinge 4/8
Spjut 29.33 Castorama #1 Sollentuna/E 2/9
Albin Möller 07
6h1 60m 10.06 -1,7 SAYO 2/6
7 Höjd 1.27 SAYO 2/6
Edvin Möller 09
54 60m 12.39 -1,5 Turebergskampen 27/5
4h2 Medvind/okänd vind 11.24 Täby Open 20/5
11 400m 99.35 Täby Open 20/5
14 Längd med zon 2.51 -0,7 Täby Open 20/5
40 Längd med zon 2.58 -1,1 Turebergskampen 27/5
12 Medvind/okänd vind 5.42 Rekordjakten 09#3 6/6
44 Kula 2.0 kg (P10 - P11) 3.86 Turebergskampen 27/5
8 Visselspjut 17.16 Rekordjakten 09#3 6/6
14 Boll 14.96 Täby Open 20/5
Klas Möller 11
41 60m 15.61 -1,5 Turebergskampen 27/5
37 Längd med zon 1.68 1,5 Turebergskampen 27/5
28 Kula 2.0 kg (P10 - P11) 2.91 Turebergskampen 27/5
Olivia Neding 08
4h3 60m 10.17 -1,7 Surbullespelen Norrköping 18/8
9 200m 36.78 -2,2 Surbullespelen Norrköping 19/8
6 600m 2:21.95 Surbullespelen Norrköping 18/8
4h1 60m häck 76.2 cm (F13 - F12) 14.14 -3,1 Surbullespelen Norrköping 19/8
18 Längd med zon 3.27 1,5 Surbullespelen Norrköping 18/8
Nils Nestor 52
4 200m 31.84 -0,9 VNM Borås 7/7
3 400m 70.95 VNM Borås 8/7
2 400m 72.22 VSM Högby 12/8
4h3 800m 2:42.29 VVM Malaga ESP 9/9
3 800m 2:44.73 VSM Högby 10/8
4 800m 2:52.20 VNM Borås 7/7
9h1 1500m 5:44.15 VVM Malaga ESP 15/9
4 1500m 5:48.13 VSM Högby 11/8
1 1500m 6:05.33 Tyresö Ungdomsspel 6/6
9bf 5000m 21:38.77 VVM Malaga ESP 12/9
Yolanda Ngarambe 91
5 800m 2:05.68 Finnkampen Tammerfors FIN 1/9
2 800m 2:05.99 SM Eskilstuna 26/8
4 800m 2:09.70 Atlanta GA USA 8/5
1h2 800m 2:12.93 SM Eskilstuna 25/8
2 1500m 4:12.72 Lapinlahti FIN 28/7
3 1500m 4:15.65 Portland OR USA 15/6
7cf 1500m 4:16.53 Portland OR USA 10/6
3bf 1500m 4:17.85 Nashville TN USA 2/6
5 1500m 4:18.61 SM Eskilstuna 25/8
9 1500m 4:20.66 Gainsville FL USA 30/3
1 1500m 4:25.92 Atlanta GA USA 8/5
4 1500m 4:50.05 Finnkampen Tammerfors FIN 31/8
4 1 eng mile 4:40.82 Atlanta GA USA 22/2
13bf 5000m 16:45.81 Azusa CA USA 19/4
Melvin Nilsson 07
6h3 60m 10.51 0,4 Danderyds Ungdomsspel 13/5
Noel Nilsson 09
8 Medvind/okänd vind 3.34 Danderyds Ungdomsspel 13/5
Vilmer Norstedt Edenfeldt 09
14 400m 161.0m Rekordjakten 09#3 6/6
5 Medvind/okänd vind 6.02 Rekordjakten 09#3 6/6
10 Visselspjut 16.62 Rekordjakten 09#3 6/6
Brita Norin 07
6h2 60m 11.77 1,1 4H-spelen Norrtälje 19/5
16 600m 2:36.60 4H-spelen Norrtälje 19/5
23 Medvind/okänd vind 2.74 4H-spelen Norrtälje 19/5
Joel Norling 98
6 400m 53.51 Sommarspelen Stockholm/S 7/8
3df 800m 1:57.43 Göteborg GP Göteborg/S 18/8
6h1 800m 2:00.17 JSM Huddinge 4/8
1 800m 2:01.64 Sommarspel Enskede 14/8
Anton Norrby 10
31 60m 12.23 -2,4 Turebergskampen 27/5
35 Längd med zon 2.36 0,4 Turebergskampen 27/5
Kula 2.0 kg (P10 - P11) 3.41 Turebergskampen 27/5
Saga Norrman 04
7h4 80m 11.58 0,3 SAYO 2/6
4h3 80m 12.09 0,9 Surbullespelen Norrköping 18/8
37 Längd 3.59 -2,8 Kraftmätningen kval Täby 19/5
Miriam Nunes Nykvist 08
5h3 60m 11.00 -1,6 SAYO 2/6
6 600m 2:20.90 SAYO 2/6
Linda Nyblom 00
6 800m 2:20.54 Huddingespelen 16/6
2 800m 2:21.30 SAYO 2/6
2cf 800m 2:23.18 Sollentuna GP 28/6
Maja Nyman 07
5h1 60m 10.89 -1,3 Surbullespelen Norrköping 18/8
18 200m 37.38 -4,8 Surbullespelen Norrköping 19/8
6h1 60m häck 76.2 cm (F13 - F12) 14.96 -3,1 Surbullespelen Norrköping 19/8
Längd med zon 3.03 1,4 Surbullespelen Norrköping 18/8
19 Medvind/okänd vind 3.11w 2,4 Surbullespelen Norrköping 18/8
13 Boll 14.41 Surbullespelen Norrköping 18/8
Tim Nyqvist 06
11 Medvind/okänd vind 8.94 Stockholmskampen Enskede 22/9
3h1 Medvind/okänd vind 9.19 Bauhaus Youth Stockholm/S 10/6
15 800m hinder 3:02.45 Stockholmskampen Enskede 22/9
Filip Nyström 00
5h1 100m 11.81 0,2 Turebergs Snabba #6 15/5
4 100m 11.82 0,2 Turebergs Snabba #6 15/5
15 200m 23.53 1,2 Huddingespelen 17/6
4af 200m 23.68 1,3 SAYO 3/6
Längd 5.66 -1,8 Huddingespelen 15/6
Längd 6.10 0,5 JSM Huddinge 3/8
10 Längd 6.38 1,7 JSM Huddinge 4/8
8 Medvind/okänd vind 6.19w 3,6 Huddingespelen 15/6
8q Medvind/okänd vind 6.53w 2,5 JSM Huddinge 3/8
5 Tresteg 12.92 -1,3 JSM Huddinge 5/8
7 Tresteg 12.95 Världsungdomsspelen Göteborg/U 1/7
5 Tresteg 13.18 1,1 Lag-SM kval Karlstad 19/5
Moa Nyström 03
1h3 80m 10.86 1,0 Danderyds Ungdomsspel 13/5
8f2 80m 10.86 1,9 Världsungdomsspelen Göteborg/U 30/6
4h4 80m 10.93 -0,8 SAYO 2/6
6 80m 11.18 -0,9 Danderyds Ungdomsspel 13/5
3h10 Medvind/okänd vind 10.68w 2,5 Världsungdomsspelen Göteborg/U 30/6
33 300m 45.11 Världsungdomsspelen Göteborg/U 1/7
3bf 300m 45.74 SAYO 3/6
2 80m häck 76.2 cm (F15 - F14) 13.40 -0,2 Turebergs Snabba #6 15/5
5h1 80m häck 76.2 cm (F15 - F14) 13.47 -1,0 SAYO 3/6
29 80m häck 76.2 cm (F15 - F14) 13.54 -0,9 Kraftmätningen final Linköping 1/9
12 80m häck 76.2 cm (F15 - F14) 13.63 1,1 Kraftmätningen kval Täby 19/5
21 Höjd 1.33 Kraftmätningen final Linköping 1/9
22 Höjd 1.37 Kraftmätningen kval Täby 19/5
13 Längd 3.51 -1,2 Danderyds Ungdomsspel 13/5
20 Längd 4.50 0,9 SAYO 2/6
17 Längd 4.60 0,6 Kraftmätningen kval Täby 19/5
14 Längd 4.67 0,1 Kraftmätningen final Linköping 2/9
5 Tresteg 10.26 -2,5 Svealandsmatchen Sätra 20/5
4 Medvind/okänd vind 10.20 Huddingespelen UDM 16/6
24 Spjut 500 g (F17 - F14) 17.02 Kraftmätningen kval Täby 19/5
15 Spjut 500 g (F17 - F14) 19.05 Kraftmätningen final Linköping 2/9
Collin Obol 77
1897 Halvmarathon 1:45:07 Ramboll Stockholm Halvmarathon 15/9
Hugo Odelind 10
19 60m 11.69 -2,1 Turebergskampen 27/5
Längd med zon 2.63 0,6 Turebergskampen 27/5
9 Medvind/okänd vind 2,97w 3,4 Turebergskampen 27/5
Kula 2.0 kg (P10 - P11) 4.20 Turebergskampen 27/5
Nora Odelind 08
11 800m 3:50.47 Turebergskampen 27/5
Längd med zon 2.80 2,0 Turebergskampen 27/5
19 Medvind/okänd vind 2.92w 2,2 Turebergskampen 27/5
12 Kula 2.0 kg (F13 - F12) 4.10 Turebergskampen 27/5
Amanda Oja 09
17 60m 10.91 -1,0 Turebergskampen 27/5
25 Längd med zon 2.87 -3,3 Turebergskampen 27/5
39 Kula 2.0 kg (F13 - F12) 4.13 Turebergskampen 27/5
Eleonora Olsmats 99
7 1500m 5:04.99 JSM Huddinge 4/8
3 3000m 10:48.21 Svealandsmatchen Sätra 20/5
7 3000m 10:53.44 JSM Huddinge 3/8
2 1500m hinder 5:37.93 Svealandsmatchen Sätra 20/5
5 2000m hinder 7:46.68 JSM Huddinge 5/8
7 3000m hinder 12:06.51 Karlstad GP 25/7
Agnes Olsson 05
8h4 60m 10.22 1,1 4H-spelen Norrtälje 19/5
45 Medvind/okänd vind 9.89w 2,3 Stockholmskampen Enskede 22/9
39 600m 1:59.42 Världsungdomsspelen Göteborg/U 29/6
10 600m 2:00.19 Kvantumspelen Bålsta 8/9
1 600m 2:02.43 Mosaikenspelen Hedesunda 25/8
11 600m 2:03.72 SAYO 2/6
19 600m 2:04.83 Regionmästerskap Tyresö 15/9
31 600m 2:06.82 Stockholmskampen Hässelby 30/5
16 600m 2:07.60 Huddingespelen 16/6
6 600m 2:09.10 Danderyds Ungdomsspel 13/5
14 600m 2:16.13 4H-spelen Norrtälje 19/5
11 1500m 5:45.91 Regionmästerskap Tyresö 16/9
28 1500m 5:52.65 Världsungdomsspelen Göteborg/U 30/6
31 200m häck 68.0 cm 10 häkar 40.28 0,0 Stockholmskampen Huddinge 5/9
5 Medvind/okänd vind 38.15w 2,5 Turebergs Snabba #7 29/8
13 800m hinder 3:05.57 Stockholmskampen Enskede 22/9
41 Medvind/okänd vind 7.70 Stockholmskampen Huddinge 5/9
38 Diskus 0.6 kg (F13 - F12) 14.85 Stockholmskampen Huddinge 5/9
58 Slägga 2.0 kg (F13 - F12) 14.65 Stockholmskampen Hässelby 30/5
16 Spjut 400 g (F13 - F12) 14.62 SAYO 2/6
9 Spjut 400 g (F13 - F12) 17.37 Stockholmskampen Enskede 22/9
3 Spjut 400 g (F13 - F12) 17.67 Mosaikenspelen Hedesunda 25/8
Hugo Olsson 02
2h2 100m 12.38 -0,2 Turebergs Snabba #6 15/5
5h1 100m 12.44 1,4 Danderyds Ungdomsspel 13/5
5 100m 12.48 0,2 Turebergs Snabba #6 15/5
6 100m 12.48 0,7 SAYO 2/6
7h4 100m 12.53 -2,0 Världsungdomsspelen Göteborg/U 30/6
5h2 100m 12.68 -1,4 Huddingespelen 15/6
9 Längd 5.37 -1,2 USM Enskede 4/8
10 Längd 5.45 -0,3 Lag-USM Malmö 19/8
6 Längd 5.60 -1,2 Westinghouse Gurkspel Västerås 29/7
5 Längd 5.62 0,0 Danderyds Ungdomsspel 13/5
6 Längd 5.62 0,5 Lag-SM kval Karlstad 19/5
8 Längd 5.76 0,5 Huddingespelen 16/6
22 Längd 5.79 1,6 Världsungdomsspelen Göteborg/U 29/6
7 Längd 5.96 0,8 SAYO 2/6
11q Längd 6.10 -0,1 USM Enskede 3/8
Sarah Olsson 02
Kula 8.09 Castorama #1 Sollentuna/E 2/9
Diskus 20.07 Castorama #1 Sollentuna/E 2/9
8 Diskus 24.14 Lag-USM Malmö 19/8
Slägga 19.13 Castorama #1 Sollentuna/E 2/9
3 Spjut 30.78 Svealandsmatchen Sätra 20/5
Spjut 31.38 Castorama #1 Sollentuna/E 2/9
2 Spjut 500 g (F17 - F14) 31.48 Sommarkastet Bålsta 16/7
1 Spjut 500 g (F17 - F14) 32.33 Höstkast #2 Sollentuna/E 15/9
1 Spjut 500 g (F17 - F14) 32.62 Höstkast #3 Sollentuna/E 29/9
9 Spjut 500 g (F17 - F14) 32.72 USM Enskede 5/8
3 Spjut 500 g (F17 - F14) 32.98 Mälarspelen Eskilstuna 9/6
1 Spjut 500 g (F17 - F14) 33.25 Turebergskastet #4 Sollentuna/E 12/6
4 Spjut 500 g (F17 - F14) 34.94 Lag-USM Malmö 19/8
3 Spjut 500 g (F17 - F14) 35.49 Westinghouse Gurkspel Västerås 29/7
2 Spjut 500 g (F17 - F14) 36.22 Stora Turebergskastet Sollentuna/E 26/5
2 Spjut 500 g (F17 - F14) 36.42 SAYO 3/6
Albin Opdahl 09
3h1 60m 10.01 -1,4 Surbullespelen Norrköping 18/8
10 60m 10.04 1,0 Brommaspelen Stockholm/S 9/9
4 60m 10.19 -1,1 Surbullespelen Norrköping 18/8
5 60m 10.45 -0,3 Täby Open 20/5
2h2 Medvind/okänd vind 10.45 Täby Open 20/5
2 400m 80.43 Surbullespelen Norrköping 19/8
5 400m 82.39 Täby Open 20/5
4 Längd med zon 3.19 -2,8 Surbullespelen Norrköping 19/8
8 Längd med zon 3.23 0,2 Täby Open 20/5
Längd med zon 3.27 1,3 Brommaspelen Stockholm/S 9/9
10 Medvind/okänd vind 3.32w 2,1 Brommaspelen Stockholm/S 9/9
1 Boll 23.70 Surbullespelen Norrköping 18/8
2 Boll 25.10 Täby Open 20/5
Daniel Opdahl 06
5h2 60m 9.88 1,4 Surbullespelen Norrköping 18/8
8 200m 36.61 -1,6 Surbullespelen Norrköping 19/8
5 60m häck 76.2 cm (P13 - P12) 18.42 -2,1 Surbullespelen Norrköping 19/8
13 Längd med zon 3.18 -1,4 Surbullespelen Norrköping 18/8
24 Längd med zon 3.22 0,0 Brommaspelen Stockholm/S 9/9
37 Medvind/okänd vind 7.82 Stockholmskampen Hässelby 30/5
8 Kula 3.0 kg (P13 - P12) 6.83 SAYO 2/6
3 Kula 3.0 kg (P13 - P12) 7.13 Stora Turebergskastet Sollentuna/E 27/5
9 Kula 3.0 kg (P13 - P12) 7.24 Surbullespelen Norrköping 19/8
4 Kula 3.0 kg (P13 - P12) 7.31 Täby Open 20/5
8 Diskus 0.6 kg (P13 - P12) 18.68 Surbullespelen Norrköping 19/8
12 Diskus 0.6 kg (P13 - P12) 19.84 Stockholmskampen Hässelby 30/5
4 Diskus 0.6 kg (P13 - P12) 19.95 Stora Turebergskastet Sollentuna/E 26/5
3 Slägga 3.0 kg (P13 - P12) 12.29 Stora Turebergskastet Sollentuna/E 26/5
1 Slägga 3.0 kg (P13 - P12) 14.78 Höstkast #2 Sollentuna/E 15/9
7 Slägga 3.0 kg (P13 - P12) 15.14 Surbullespelen Norrköping 18/8
7 Spjut 400 g (P13 - P12) 26.91 Täby Open 20/5
2 Spjut 400 g (P13 - P12) 29.80 Stora Turebergskastet Sollentuna/E 27/5
2 Spjut 400 g (P13 - P12) 30.26 SAYO 2/6
4 Spjut 400 g (P13 - P12) 30.37 Stockholmskampen Huddinge 5/9
1 Spjut 400 g (P13 - P12) 31.32 Höstkast #2 Sollentuna/E 15/9
6 Spjut 400 g (P13 - P12) 31.98 Brommaspelen Stockholm/S 9/9
4 Spjut 400 g (P13 - P12) 34.63 Surbullespelen Norrköping 18/8
Tor Opdahl 80
1 Spjut 31.90 Höstkast #2 Sollentuna/E 15/9
3 Spjut 33.90 Täby Open 20/5
9 Spjut 38.92 Vårkastet Bålsta 12/5
Matilda Ouchterlony 09
42 60m 11.65 -1,5 Turebergskampen 27/5
44 Längd med zon 2.49 -1,9 Turebergskampen 27/5
49 Kula 2.0 kg (F13 - F12) 3.41 Turebergskampen 27/5
Liam Ousdal Vilhu 11
36 60m 14.45 -1,2 Turebergskampen 27/5
33 Längd med zon 1.85 -2,1 Turebergskampen 27/5
Emelie Ovenholm 81
6 200m 37.72 2,0 VSM Högby 11/8
2 400m 88.81 VNM Borås 8/7
2 800m 3:25.52 VDM Sätra 13/5
4 800m 3:26.05 VNM Borås 7/7
4 800m 3:28.32 VSM Högby 10/8
Teo Paganus 03
2f2 80m 9.52 1,6 Världsungdomsspelen Göteborg/U 30/6
4 80m 9.59 -0,3 SAYO 2/6
2 80m 9.66 0,1 Leksands Sparbanksspel 21/7
3 80m 9.66 -0,1 Huddingespelen UDM 16/6
2h1 80m 9.70 -1,2 SAYO 2/6
2h2 80m 9.70 1,4 Danderyds Ungdomsspel 13/5
2h6 80m 9.72 -0,8 Världsungdomsspelen Göteborg/U 30/6
3 80m 9.73 0,5 Bilmetrospelen Falun 19/5
1 80m 9.74 -0,2 Västra Mälarspelen Köping 9/6
2h1 80m 9.78 -1,0 Huddingespelen 16/6
6 80m 9.80 0,5 Danderyds Ungdomsspel 13/5
2h1 Medvind/okänd vind 9.56w 3,2 USM Enskede 3/8
6 Medvind/okänd vind 9.57w 2,5 USM Enskede 3/8