Turebergare bland sverigebästa 2017 Stäng fönstret
M  
11 400m 48.37 Benjamin Mullen 87 Stockholm/S 18.6
5   800m 1:49.38 Johan Eriksson 88 Kessel-Lo, BEL 19.8
8 800m 1:50.01 Andreas Almgren 95 Göteborg/S 10.6
25 800m 1:53.54 Edvin Hagberg 99 Gävle 15.7
5 1500m 3:44.88 Daniel Lundgren 85 Huddinge 8.8
6 1500m 3:45.54 *Amanuel Gergis 96 Lokeren, BEL 25.6
7 1500m 3:45.56 Andreas Almgren 95 Stockholm/S 2.9
1 3000m 8:01.60 Daniel Lundgren 85 Karlstad 25.7
3 3000m 8:03.30 *Amanuel Gergis 96 Karlstad 25.7
1 5000m 13:48.07 *Amanuel Gergis 96 Heusden-Zolder, BEL 22.7
4 5000m 14:08.35 Daniel Lundgren 85 Helsingborg 27.8
6 5000m 14:10.53 Napoleon Solomon 94 Rovereto, ITA 29.8
2 10000m 29:07.04 Napoleon Solomon 94 Helsingborg 25.8
1 3000m hinder 8:28.86 Napoleon Solomon 94 Kortrijk, BEL 8.7
4 3000m hinder 8:43.07 Daniel Lundgren 85 Helsingborg 26.8
9 400m häck 53.04 Benjamin Mullen 87 Celle Ligure, ITA 5.7
   
K    
9 400m 56.24 Hanna Hermansson 89 Celle Ligure, ITA 5.7
2 800m 2:00.43 Hanna Hermansson 89 London, GBR 11.8
5 800m 2:04.02 Isabella Andersson 97 Karlstad 25.7
16 800m 2:10.46 Bianca Salming 98 Gävle 13.8
4 1500m 4:12.51 Isabella Andersson 97 Göteborg/S 10.6
8 1500m 4:18.58 Hanna Hermansson 89 Helsingborg 26.8
16 3000m 10:09.47 Eleonora Olsmats 99 Umeå 19.8
19 5000m 17:28.70 Eleonora Olsmats 99 Helsingborg 27.8
16 10000m 36:39.90 Eleonora Olsmats 99 Helsingborg 25.8
24 100m häck 14.62 Bianca Salming 98 Linköping 9.9
3 Höjd 1.90 Bianca Salming 98 Linköping 9.9
8 Längd 6.13 Bianca Salming 98 Sierra Nevada, ESP 7.7
10 Kula 13.57 Bianca Salming 98 Kuortane, FIN 10.6
4 Slägga 64.69 Emma Thor 97 Gainesville, FL 1.4
14 Slägga 57.06 Hanna Mårtensson 96 Sollentuna 29.6
12 Spjut 46.08 Bianca Salming 98 Götzis, AUT 28.5
1 Sjukamp 5.894 Bianca Salming 98 Kuortane, FIN 11.6
M22
4 800m 1:50.01 Andreas Almgren 95 Göteborg/S 10.6
3 1500m 3:45.54 *Amanuel Gergis 96 Lokeren, BEL 25.6
4 1500m 3:45.56 Andreas Almgren 95 Stockholm/S 2.9
1 5000m 13:48.07 *Amanuel Gergis 96 Heusden-Zolder, BEL 22.7
8 Stav 3.74 Gustav Kullman 96 Sätra 20.8
K22
7 400m 57.56 Isabella Andersson 97 Celle Ligure, ITA 5.7
1 800m 2:04.02 Isabella Andersson 97 Karlstad 25.7
1 1500m 4:12.51 Isabella Andersson 97 Göteborg/S 10.6
12 Kula 11.98 Hanna Mårtensson 96 Sollentuna/E 21.5
14 Diskus 34.49 Emma Thor 97 Sollentuna/E 9.8
15 Diskus 33.73 Hanna Mårtensson 96 Sollentuna/E 2.8
2 Slägga 64.69 Emma Thor 97 Gainesville, FL 1.4
8 Slägga 57.06 Hanna Mårtensson 96 Sollentuna 29.6
17 Slägga 52.60 Linnea Larsson Huusko 97 Austin, TX 14.4
P19
8 400m 50.54 Emil Winther 99 Stockholm/S 22.8
4 800m 1:53.54 Edvin Hagberg 99 Gävle 15.7
5 800m 1:53.77 Joel Norling 98 Göteborg/S 10.6
7 800m 1:54.48 Erik Rosqvist 98 Huddinge 20.5
6 1500m 3:55.59 Joel Norling 98 Sollentuna 11.6
17 1500m 4:05.58 Edvin Hagberg 99 Sollentuna 11.6
6 110m häck 15.01 Staffan Risberg 99 Göteborg/U 2.7
7 Höjd 1.96 Kevin Duvert 98 Gävle 12.8
14 Höjd 1.88 Edvin Hagberg 99 Gävle 16.7
17 Stav 3.62 Kevin Duvert 98 Linköping 10.9
14 Kula 11.53 Edvin Hagberg 99 Gävle 16.7
10 Diskus 37.15 Edvin Hagberg 99 Sollentuna 10.6
14 Diskus 34.12 Kevin Duvert 98 Sollentuna/E 2.8
14 Slägga 32.61 Edvin Hagberg 99 Sollentuna/E 13.9
11 Spjut 50.09 Edvin Hagberg 99 Täby 27.8
4 Tiokamp 5.476 Kevin Duvert 98 Linköping 10.9
F19
18 200m 26.03 Bianca Salming 98 Linköping 9.9
8 400m 59.35 Bianca Salming 98 Göteborg/U 1.7
1 800m 2:10.46 Bianca Salming 98 Gävle 13.8
8 1500m 4:52.93 Eleonora Olsmats 99 Göteborg/U 1.7
1 3000m 10:09.47 Eleonora Olsmats 99 Umeå 19.8
6 100m häck 14.62 Bianca Salming 98 Linköping 9.9
1 Höjd 1.90 Bianca Salming 98 Linköping 9.9
2 Längd 6.13 Bianca Salming 98 Sierra Nevada, ESP 7.7
3 Kula 13.57 Bianca Salming 98 Kuortane, FIN 10.6
17 Slägga 44.61 Tilde All 99 Sollentuna/E 21.6
2 Spjut 46.08 Bianca Salming 98 Götzis, AUT 28.5
1 Sjukamp 5.894 Bianca Salming 98 Kuortane, FIN 11.6
P17
14 100m 11.44 Erik Ahlfont 00 Sollentuna 10.6
19 Längd 6.11 Filip Nyström 00 Uppsala 18.6
11 Tresteg 12.17 Filip Nyström 00 Sätra 25.5
2 Kula 17.17 Lukas Björninger 00 Stockholm/S 3.9
2 Diskus 52.83 Lukas Björninger 00 Tanumshede 19.8
F17
15 400m 62.24 Linda Nyblom 00 Huddinge 20.5
10 800m 2:24.81 Linda Nyblom 00 Sollentuna 10.6
11 Höjd 1.54 Iris Viel Lamare 00 Köping 17.6
5 Slägga 53.43 Karin Schöldström 00 Sollentuna/E 2.8
   
P16    
17 110 häck 16.82 Theodor Duvert 01 Sätra 13.5
15 300m häck 44.56 Theodor Duvert 01 Huddinge 19.5
19 Höjd 1.70 Theodor Duvert 01 Göteborg/U 1.7
13 Stav 3.53 Theodor Duvert 01 Uppsala 6.7
16 Längd 6.12 Theodor Duvert 01 Falun 12.8
9 Tresteg 12.81 Theodor Duvert 01 Västerås 5.8
10 Kula 12.01 Theodor Duvert 01 Göteborg/U 1.7
7 Diskus 40.57 Emil Holm 01 Falun 12.8
20 Diskus 30.54 Theodor Duvert 01 Sätra 13.5
9 Slägga 31.30 Emil Holm 01 Sollentuna/E 13.9
9 Spjut 43.77 Theodor Duvert 01 Sätra 13.5
15 Spjut 40.63 Alex Johansson 01 Sollentuna 11.6
9 Tiokamp 5.111 Theodor Duvert 01 Sätra 14.5
F16
20 100m 12.94 Ida Winther 01 Eskilstuna 25.5
20 200m 26.55 Ida Winther 01 Tanumshede 19.8
11 400m 59.85 Maja Sund 01 Sollentuna 11.6
8 800m 2:16.46 Maja Sund 01 Göteborg/U 30.6
7 100m häck 15.37 Lina Hagberg 01 Göteborg/U 2.7
11 300m häck 47.99 Lina Hagberg 01 Gävle 16.7
12 300m häck 48.02 Maja Sund 01 Tanumshede 19.8
6 Kula 11.97 Lina Hagberg 01 Sollentuna/E 9.8
4 Diskus 33.77 Lina Hagberg 01 Sollentuna/E 2.8
9 Slägga 46.17 Lina Hagberg 01 Sollentuna/E 13.9
3 Spjut 41.04 Lina Hagberg 01 Västerås 6.8
P15
3 80m 9.39 Emil Johansson 02 Falun 11.8
3 300m 36.25 Emil Johansson 02 Sollentuna 11.6
16 2000m 6:26.31 Victor Gruber 02 Falun 11.8
20 2000m 6:29.85 Alexander Andersson 02 Falun 11.8
8 1500m hinder 4:54.64 Victor Gruber 02 Falun 13.8
16 1500m hinder 5:20.01 Oliver Lindstrand 02 Falun 13.8
9 80m häck 11.78 Emil Johansson 02 Glanshammar 18.6
5 300m häck 84cm 41.59 Emil Johansson 02 Tanumshede 19.8
7 Höjd 1.79 Erik Dahlberg 02 Sollentuna 11.6
14 Höjd 1.72 Emil Johansson 02 Falun 12.8
8 Stav 3.10 Erik Dahlberg 02 Sollentuna 9.6
16 Stav 2.70 Oliver Lindstrand 02 Huddinge 21.5
5 Kula 14.63 Karl Ludvik 02 Gävle 16.7
2 Diskus 53.39 Karl Ludvik 02 Gävle 15.7
2 Slägga 63.60 Karl Ludvik 02 Gävle 14.7
2 Spjut 56.31 Karl Ludvik 02 Gävle 16.7
F15
6 800m 2:20.57 Alice Berg 02 Täby 2.9
6 2000m 7:05.21 Alice Berg 02 Falun 11.8
2 1500m hinder 5:20.69 Alice Berg 02 Tanumshede 19.8
18 300m häck 48.28 Clara Billing 02 Helsingborg 7.7
10 Stav 2.54 Clara Billing 02 Sätra 20.8
9 Spjut 35.37 Sarah Olsson 02 Sollentuna/E 20.5
P14
18 80m 9.97 Jesper Ahlin 03 Sollentuna 10.6
13 80m häck 12.35 Elliot Duvert 03 Göteborg/U 2.7
14 80m häck 12.35 Hugo Liljegren 03 Täby 2.9
1 Höjd 1.91 Elliot Duvert 03 Täby 3.9
3   Stav 3.31 Elliot Duvert 03 Upplands Väsby 20.8
14 Stav 2.85 Hugo Winther 04 Upplands Väsby 20.8
14 Längd 5.48 Elliot Duvert 03 Täby 2.9
1 Kula 17.24 Jesper Ahlin 03 Göteborg/U 2.7
14 Kula 11.62 Elliot Duvert 03 Täby 3.9
16 Kula 11.48 Teo Paganus 03 Täby 27.8
2 Diskus 45.88 Fredrik Frunck 03 Sollentuna/E 13.9
7 Diskus 39.54 Elliot Duvert 03 Gävle 9.9
10 Diskus 37.85 Teo Paganus 03 Sollentuna/E 6.9
2 Slägga 50.88 Jesper Ahlin 03 Västerås/Ap 5.8
3 Slägga 44.91 Fredrik Frunck 03 Upplands Väsby 20.8
10 Slägga 32.86 Viktor Sandström 03 Sollentuna/E 31.8
5 Spjut 2.39 Fredrik Frunck 03 Gävle 10.9
6 Spjut 42.21 Elliot Duvert 03 Göteborg/U 1.7
10 Spjut 38.60 Teo Paganus 03 Täby 26.8
F14
16 2000m 7:04.45 Tove Karlsson 03 Gävle 10.9
7 1500m hinder 5:35.41 Tove Karlsson 03 Gävle 9.9
9 1500m hinder 5:38.98 Elvira Bredin 03 Gävle 9.9
20 Tresteg 10.10 Moa Nyström 03 Huddinge 20.5
4 Slägga 39.99 Molly Skugge 03 Sollentuna/E 13.9
5 Slägga 37.66 Johanna Björkqvist 03 Gävle 10.9
13 Slägga 34.34 Vilma Damberg 03 Märsta 20.8
Stäng fönstret