Turebergare bland sverigebästa 2016 Stäng fönstret
M  
24 100m 10.79 Gustav Kjell 96 Skara 6.6
1 400m 47.12 *Benjamin Mullen 87 Sollentuna 27.8
4 800m 1:47.90 Andreas Almgren 95 Hengelo, NED 22.5
7 800m 1:50.20 Johan Eriksson 88 Göteborg/S 13.8
24 800m 1:53.35 Tim Sundström 89 Karlstad 27.7
25 800m 1:53.48 Johan Henningsson 90 Sollentuna 28.6
8 1500m 3:45.16 Tim Sundström 89 Sollentuna 28.6
28 1500m 3:51.84 *Amanuel Gergis 96 Sollentuna 28.6
6 3000m 8:16.82 *Amanuel Gergis 96 Karlstad 27.7
13 3000m 8:23.07 Erik Widing 87 Sollentuna 3.6
5 3000m hinder 8:52.86 Daniel Lundgren 85 Palo Alto, CA 1.5
3 400m häck 51.83 *Benjamin Mullen 87 Göteborg/U 1.7
25 Spjut 62.20 Stellan Back 75 Täby 4.9
   
K  
24 200m 24.83 Caroline Kihlblom 94 Göteborg/U 3.7
3 800m 2:03.32 Hanna Hermansson 89 Sollentuna 28.6
5 800m
2:05.06
Yolanda Ngarambe 91 Sollentuna 28.8
15 800m 2:11.46 Isabella Andersson 97 Sollentuna 27.8
3 1500m 4:13.18 Yolanda Ngarambe 91 Sollentuna 28.6
10 1500m 4:18.61 Hanna Hermansson 89 Irvine, CA 30.4
19 1500m 4:30.89 Isabella Andersson 97 Göteborg/S 8.6
8 Slägga 61.33 Emma Thor 97 Bydgoszcz, POL 21.7
M22
5 100m 10.79 Gustav Kjell 96 Skara 6.6
2 800m 1:47.90 Andreas Almgren 95 Hengelo, NED 22.5
12 800m 1:54.06 Martin Hammar 95 Huddinge 21.5
6 1500m 3:51.84 *Amanuel Gergis 96 Sollentuna 28.6
1 2000m hinder 5:45.22 Napoleon Solomon 94 Hässleholm 7.8
18 Stav 3.45 Gustav Kullman 96 Sollentuna 26.6
19 Slägga 33.29 Christoffer Hagren 95 Sollentuna/E 15.9
K22
5 200m 24.83 Caroline Kihlblom 94 Göteborg/U 3.7
6 400m 58.37 Caroline Kihlblom 94 Sollentuna 3.6
P19
11 100m 11.13 Giovanni Inostroza 97 Sollentuna 28.6
7 200m 22.45 Giovanni Inostroza 97 Gävle 22.5
20 400m 51.88 Kevin Duvert 98 Hässleholm 5.8
6 800m 1:55.17 Joel Norling 98 Stockholm/S 16.6
10 1500m 4:02.22 Joel Norling 98 Sollentuna 26.8
16 2000m hinder 7:19.03 Adam Westermark 98 Gävle 22.5
110m häck 16.82w Kevin Duvert 98 Sätra 15.5
18 Höjd 1.86 Kevin Duvert 98 Sätra 14.5
13 Stav 3.65 Kevin Duvert 98 Sätra 15.5
18 Tresteg 11.79 Kevin Duvert 98 Gävle 22.5
18 Kula 11.38 Kevin Duvert 98 Sätra 14.5
20 Diskus 32.50 Kevin Duvert 98 Sätra 15.5
6 Tiokamp 5.425 Kevin Duvert 98 Sätra 15.5
F19
15 400m 59.12 Isabella Andersson 97 Sollentuna 3.6
3 800m 2:11.46 Isabella Andersson 97 Sollentuna 27.8
2 1500m 4:30.89 Isabella Andersson 97 Göteborg/S 8.6
10 Diskus 39.08 Emma Thor 97 USA 19.10
2 Slägga 61.33 Emma Thor 97 Bydgoszcz, POL 21.7
P17
  100m 11.64w Staffan Risberg 99 Danderyd 15.5
18 200m 23.76 Staffan Risberg 99 Huddinge 20.8
4 400m 50.60 Edvin Hagberg 99 Huddinge 11.6
9 400m 51.88 Emil Winther 99 Uppsala 11.6
2 800m 1:56.18 Edvin Hagberg 99 Sollentuna 28.6
15 1500m 4:23.90 Edvin Hagberg 99 Huddinge 12.6
9 110m häck 15.42 Staffan Risberg 99 Huddinge 20.8
11 110m häck 15.77 Edvin Hagberg 99 Göteborg/U 3.7
5 300m häck 39.38 Edvin Hagberg 99 Göteborg/U 1.7
5 Höjd 1.89 Edvin Hagberg 99 Huddinge 11.6
9 Stav 3.95 Edvin Hagberg 99 Sollentuna 26.6
17 Längd 6.19 Edvin Hagberg 99 Huddinge 11.6
Längd 6.27w Edvin Hagberg 99 Huddinge 11.6
20 Kula 11.60 Edvin Hagberg 99 Huddinge 11.6
8 Diskus 39.15 Edvin Hagberg 99 Sollentuna/E 15.9
10 Slägga 37.17 Edvin Hagberg 99 Sollentuna/E 15.9
5 Spjut 50.24 Edvin Hagberg 99 Huddinge 12.6
1 Tiokamp 6.603 Edvin Hagberg 99 Falun 11.9
F17
19 400m 62.94 Linnea Dennerporth 99 Uppsala 11.6
10 800m 2:23.62 Linnea Dennerporth 99 Huddinge 21.5
4 3000m 10:54.35 Eleonora Olsmats 99 Mora 3.9
5 1500m hinder 5:30.68 Linnéa Dennerporth 99 Hässleholm 5.8
17 300m häck 49.67 Ebba Gällhagen 99 Sollentuna 4.6
15 Diskus 30.62 Eleonora Olsmats 99 Huddinge 21.5
20 Slägga 39.78 Eleonora Olsmats 99 Huddinge/J 22.5
   
P16    
2 Kula 15.50 Lukas Björninger 00 Sollentuna/E 30.8
2 Diskus 46.10 Lukas Björninger 00 Sollentuna/E 17.9
F16
9 800m 2:22.68 Linda Nyblom 00 Huddinge 21.5
6 Slägga 49.87 Karin Schöldström 00 Vellinge 5.8
P15
10 Diskus 40.83 Emil Holm 01 Sollentuna/E 17.9
19 Slägga 25.13 Emil Holm 01 Sollentuna/E 23.8
13 Spjut 40.61 Alex Johansson 01 Västerås 31.7
F15
13 800m 2:21.56 Maja Sund 01 Gävle 17.7
17 300m häck 48.66 Maja Sund 01 Västerås 30.7
13 Kula 11.33 Lina Hagberg 01 Sollentuna/E 12.5
5 Diskus 36.86 Lina Hagberg 01 Vellinge 6.8
3 Slägga 53.26 Lina Hagberg 01 Vellinge 5.8
5 Spjut 37.85 Lina Hagberg 01 Sollentuna/E 30.8
P14
14 2000m 6:32.65 Alexander Andersson 02 Visby 11.9
14 Höjd 1.67 Erik Dahlberg 02 Huddinge 21.5
8 Stav 2.87 Erik Dahlberg 02 Visby 10.9
4 Diskus 38.75 Karl Ludvik 02 Sollentuna/E 4.6
6 Slägga 44.47 Karl Ludvik 02 Uppsala 11.6
2 Spjut 43.86 Karl Ludvik 02 Märsta 6.6
F14
3 800m 2:21.30 Alice Berg 02 Stockholm/S 19.6
4 2000m 6:51.33 Alice Berg 02 Sollentuna 5.6
3 1500m hinder 5:26.99 Alice Berg 02 Upplands Väsby 21.8
13 Spjut 30.60 Sarah Olsson 02 Upplands Väsby 20.8
Stäng fönstret