Årsbästa arena 2014 Stäng fönster
2014-10-27
Flickor/Kvinnor
60m
8.52 -0,9 Ida Winther 01 HAIS-spelen Hässleholm 27/7
8.96 0,3 Ronja Chifi 02 SAYO 7/6
9.23 0,3 Julia Stenberg 01 SAYO 7/6
9.34 -0,8 Maja Sund 01 Danderyds Ungdomsspel 18/5
9.41 1,3 Moa Nyström 03 SAYO 7/6
9.43 0,5 Vanessa Selander 01 UDM Täby Open 6/9
9.48 -0,4 Clara Billing 02 Surbullespelen Norrköping 16/8
9.56 0,6 Safiatou Njie 03 SAYO 7/6
9.62 -0,3 Saga Rönnback 03 KM 31/8
9.68 0,3 Sarah Olsson 02 Surbullespelen Norrköping 16/8
9.78 -0,8 Jennifer Ravelius 03 Täby Open 6/9
9.79 1,9 Elin Snis 04 SAYO 7/6
9.84 0,1 Ida Björklund 01 SAYO 7/6
9.89 -1,5 Ebba Palmaer 01 Danderyds Ungdomsspel 18/5
9.95 0,1 Nora Lundmark 02 Surbullespelen Norrköping 16/8
9.97 -0,4 Agda Wiklund 02 Surbullespelen Norrköping 16/8
9.98 0,6 Isolde Enholm 03 KM 31/8
10.00 1,9 Lorena Guzman 04 SAYO 7/6
10.04 -0,3 Sara Agerman 03 KM 31/8
10.12 1,9 Maja Berngrim 03 SAYO 7/6
10.16 -0,6 Saga Norrman 04 Surbullespelen Norrköping 16/8
10.19 1,3 Leonora Sandberg 04 SAYO 7/6
10.19 -0,1 Engla Wik 04 Danderyds Ungdomsspel 18/5
10.20 -0,2 Johanna Björkqvist 03 Danderyds Ungdomsspel 18/5
10.22 -0,1 Tove Karlsson 03 Surbullespelen Norrköping 16/8
10.28 0,1 Lisa Evin 05 KM 31/8
10.28 0,1 Vilma Danielsson 04 Danderyds Ungdomsspel 18/5
10.29 -0,5 Elsa Kagevik 06 Täby Open 7/9
10.30 -0,2 Olivia Appelberg 03 Brommaspelen Stockholm/S 14/9
10.32 -0,5 Ida Chrifi 06 Täby Open 7/9
10.35 -0,1 Linda Edberg 04 KM 31/8
10.36 -0,7 Filippa Huusko 05 SAYO 8/6
10.36 -0,2 Johanna Fallberg 01 Surbullespelen Norrköping 16/8
10.37 1,3 Jodiann Williams 03 SAYO 7/6
10.54 -0,1 Cornelia Gustavsson 04 KM 31/8
10.54 0,9 Emma Carlsson 02 KM 31/8
10.56 -0,9 Matilda Green 04 KM 31/8
10.58 0,0 Ayla Hallberg Hossain 06 SAYO 8/6
10.58 -0,5 Alva Back 06 Täby Open 7/9
10.59 0,1 Ebba Pihl 05 KM 31/8
10.60 0,6 Molly Skugge 03 KM 31/8
10.63 -0,6 Liv Reynolds 05 KM 31/8
10.65 -0,8 Emilia Andersson 04 KM 31/8
10.67 -0,1 Lara Johnsson 05 KM 31/8
10.70 1,0 Alice Liténs 05 Danderyds Ungdomsspel 18/5
10.74 0,1 Ida Pizarro 03 Surbullespelen Norrköping 16/8
10.74 0,9 Meilina Lidström 05 SAYO 8/6
10.85 0,9 Sofia Berg 05 KM 31/8
10.85 0,9 Fanny Sundqvist 05 KM 31/8
10.93 -0,9 Tilde Holm 04 KM 31/8
10.95 0,6 Ida Pizarro 03 SAYO 7/6
10.95 0,1 Linnea Hedman 05 KM 31/8
10.97 -0,2 Annie Grindange 06 Nynässpelen Nynäshamn 24/8
10.98 0,0 Sofia Grenander 04 Täby Open 6/9
10.99 0,1 Emma Martini 05 KM 31/8
11.01 -0,1 Elin Malm 05 KM 31/8
11.04 -0,6 Frida Joos 05 KM 31/8
11.04 -0,1 Anna Strunke 02 KM 31/8
11.08 -0,8 Lovisa Klouda 04 KM 31/8
11.10 -0,6 Sandra Dahlati 05 KM 31/8
11.11 0,1 Saga Törnquist 05 KM 31/8
11.12 1,3 Elsa Svedenheim 06 SAYO 8/6
11.14 -0,2 Linnea Lundevall 05 SAYO 8/6
11.14 0,0 Hilda Arhammar-Pakarinen 06 SAYO 8/6
11.17 1,4 Lisa Lettse 04 Danderyds Ungdomsspel 18/5
11.19 -0,1 Besiana Dalipi 05 KM 31/8
11.20 1,9 Lova Rosén 04 SAYO 7/6
11.21 -0,2 Fanny Öhr 02 SAYO 8/6
11.24 -3,0 Alva Rönnback 04 Kvantumspelen Bålsta 13/9
11.27 0,8 Linnéa Hjelm 05 Danderyds Ungdomsspel 18/5
11.29 -0,8 Alexandra Johansson 04 KM 31/8
11.32 -0,1 Ella Loewy 04 Danderyds Ungdomsspel 18/5
11.33 -0,9 Elinor Svensson 04 KM 31/8
11.36 -1,0 Emilie Lindström 02 SAYO 8/6
11.38 -1,4 Maja Sarby Westman 06 Danderyds Ungdomsspel 18/5
11.44 0,3 Despina Venos 06 Danderyds Ungdomsspel 18/5
11.46 0,3 Leya Landin 06 SAYO 8/6
11.53 0,6 Olivia Shafai 07 SAYO 8/6
11.54 0,0 Olivia Ellgren 05 SAYO 8/6
11.54 0,6 Emma Viktorsson 05 Danderyds Ungdomsspel 18/5
11.61 -0,2 Elsa Thörnberg 02 SAYO 8/6
11.62 0,6 Stina Fredell 06 SAYO 8/6
11.65 0,9 Milana Gheorghiu 05 Danderyds Ungdomsspel 18/5
11.66 0,6 Stina Henning 06 SAYO 8/6
11.69 0,3 Linnea Blomberg 05 SAYO 8/6
11.69 -1,4 Linnéa Johnson 06 Danderyds Ungdomsspel 18/5
11.71 -0,1 Emma Fröberg 04 KM 31/8
11.78 0,1 Rebecca Fohlin 05 KM 31/8
11.80 -0,2 Klara Grundin 06 SAYO 8/6
11.80 -0,5 Alva Jobson-Orrmo 06 Kvantumspelen Bålsta 13/9
11.89 -0,1 Felicia Gunell 04 KM 31/8
11.91 -0,8 Nicole Wahlqvist 04 KM 31/8
11.95 0,9 Frida Stålemark 05 KM 31/8
11.99 -0,1 Tindra Gigel 05 KM 31/8
12.01 -0,6 Agnes Candell 05 KM 31/8
12.20 -0,5 Klara Ström 06 Kvantumspelen Bålsta 13/9
12.24 -0,1 Matilda Tiselius 05 KM 31/8
12.24 1,3 Svea Grundin 06 SAYO 8/6
12.28 -1,0 Kajsa Mild 06 SAYO 8/6
12.43 -0,2 Elsa Söderberg 07 SAYO 8/6
12.51 1,3 Julia Mattiasson 06 SAYO 8/6
12.51 0,3 Alicia Norman 07 SAYO 8/6
12.59 0,3 Olivia Hanefors 07 SAYO 8/6
12.63 0,0 Wilma Törnqvist 07 SAYO 8/6
12.63 -0,6 Agnes Olsson 02 KM 31/8
12.71 -0,2 Amanda Skutholm 06 SAYO 8/6
12.74 0,3 Elin Viktorsson 06 Danderyds Ungdomsspel 18/5
12.79 0,6 Johanna Levin 06 SAYO 8/6
13.13 -0,2 Zoe Hyde 06 SAYO 8/6
13.13 -0,2 Sofia Käll 06 Danderyds Ungdomsspel 18/5
13.21 -1,0 Disa Elenius 06 SAYO 8/6
13.22 0,1 Sofia Becker 05 KM 31/8
13.31 -1,0 Ellen Johnson 06 SAYO 8/6
13.53 -1,0 Linnea Sandström 06 SAYO 8/6
13.71 -0,2 Wilma Andersson 06 SAYO 8/6
Medvind/okänd vind
9.05w 2,3 Isabelle Berglund 02 SAYO 7/6
9.21w 2,5 Clara Billing 02 SAYO 7/6
10.12w 2,3 Astrid Rösch 02 SAYO 7/6
10.87 Annie Grindange 06 Minigames Eskilstuna 28/6
13.11 Sofia Käll 06 Täby Open 7/9
Manuell tidtagning
10.1m Elsa Kagevik 06 Kvantumspelen Bålsta 13/9
11.3m Alva Jobson Orrmo 06 Kvantumspelen Bålsta 13/9
11.4m Stina Henning 06 Kvantumspelen Bålsta 13/9
11.4m Klara Ström 06 Kvantumspelen Bålsta 13/9
12.0m Agnes Olsson 05 Kvantumspelen Bålsta 13/9
80m
10.52 0,3 Matilda Rönnberg 00 Skol-SM Huddinge 19/9
10.73 1,0 Ebba Gällhagen 99 SAYO 7/6
11.07 1,7 Leah Mccarthy 99 SAYO 7/6
11.67 -0,7 Malin Emilsson 00 Gurkspelen Västerås 3/8
11.87 -1,3 Matilda West 00 Surbullespelen Norrköping 16/8
11.89 -0,4 Iris Viel Lamare 00 Surbullespelen Norrköping 16/8
11.91 1,0 Linn Björklund 00 SAYO 7/6
12.01 1,7 Anna Njie 00 SAYO 7/6
12.37 1,7 Alice Lidström 00 SAYO 7/6
12.89 -0,4 Rebecca Christenson 00 Surbullespelen Norrköping 16/8
100m
12.12 1,3 Julia Hässel 94 JSM Gävle 8/8
12.27 0,5 Linda Frödin Glad 93 Gefle Games 18/7
12.67 0,5 Maj Johansson 91 Gefle Games 18/7
13.73 1,7 Karolina Eriksson 98 SAYO 7/6
16.25 1,7 Julia Wällstedt 99 SAYO 7/6
Medvind/okänd vind
12.23w 3,2 Linda Frödin Glad 93 JSM Gävle 8/8
200m
24.97 0,2 Julia Hässel 94 SM Umeå 2/8
25.03 0,7 Caroline Kihlblom 94 SAYO/DM 8/6
25.05 1,6 Linda Frödin Glad 93 Gefle Games 19/7
26.62 0,0 Maj Johansson 91 Gurkspelen Västerås 2/8
27.44 1,5 Ida Winther 01 Surbullespelen Norrköping 16/8
29.62 0,4 Vanessa Selander 01 SAYO 8/6
30.35 1,0 Matilda West 00 Surbullespelen Norrköping 16/8
31.09 1,3 Maja Sund 01 Surbullespelen Norrköping 16/8
31.13 0,2 Clara Billing 02 SAYO 8/6
31.30 0,2 Alice Pizarro 01 SAYO 8/6
31.58 1,1 Alice Lidström 00 Surbullespelen Norrköping 16/8
31.89 1,1 Nora Lundmark 02 SAYO 8/6
31.89 0,9 Sarah Olsson 02 SAYO 8/6
32.24 1,1 Ebba Palmaer 01 SAYO 8/6
32.37 -0,6 Vanna Ullén 03 Surbullespelen Norrköping 16/8
33.61 1,1 Johanna Fallberg 01 SAYO 8/6
33.65 1,3 Anna Njie 03 Surbullespelen Norrköping 16/8
33.68 1,3 Tove Karlsson 03 Surbullespelen Norrköping 16/8
33.90 1,0 Rebecca Christenson 00 Surbullespelen Norrköping 16/8
34.26 -0,8 Moa Nyström 03 Surbullespelen Norrköping 16/8
35.06 1,1 Agda Wiklund 02 Surbullespelen Norrköping 16/8
35.78 0,8 Ebba Rönnberg 04 Sommarspel Karlskrona 2/8
36.09 -0,8 Jodiann Williams 03 Surbullespelen Norrköping 16/8
36.31 0,4 Lorena Guzman 04 Surbullespelen Norrköping 16/8
36.32 -0,6 Ida Pizarro 03 Surbullespelen Norrköping 16/8
36.56 -0,6 Maja Berngrim 03 Surbullespelen Norrköping 16/8
36.59 0,1 Vilma Danielsson 04 Surbullespelen Norrköping 16/8
36.62 0,1 Engla Wik 04 Surbullespelen Norrköping 16/8
41.98 0,4 Nicole Wahlqvist 04 Surbullespelen Norrköping 16/8
Medvind/okänd vind
24.61w 3,2 Julia Hässel 94 JSM Gävle 10/8
24.94w 3,2 Linda Frödin Glad 93 JSM Gävle 10/8
34.90w 2,9 Saga Norrman 04 Surbullespelen Norrköping 16/8
41.36w 2,9 Leonora Sandberg 04 Surbullespelen Norrköping 16/8
41.44 Annie Grindange 06 Minigames Eskilstuna 28/6
300m
44.75 Leah Mccarthy 99 SAYO 8/6
46.57 Ebba Gällhagen 99 Huddingespelen/UDM 15/6
51.93 Alice Lidström 00 SAYO 8/6
400m
57.12 Caroline Kihlblom 94 SAYO DM 6/6
57.86 Yolanda Ngarambe 91 Westfield MA USA 9/5
69.98 Karolina Eriksson 98 SAYO 8/6
84.54 Elsa Kagevik 06 KM 31/8
84.83 Ida Chrifi 06 KM 31/8
84.84 Alva Back 06 KM 31/8
85.02 Eira Wahlund 06 KM 31/8
85.21 Elsa Svedenheim 06 KM 31/8
85.24 Ayla Hallberg Hossain 06 KM 31/8
89.17 Tindra Orrgren 06 KM 31/8
91.95 Wilma Blitz 07 KM 31/8
93.06 Kajsa Mild 06 KM 31/8
93.99 Stina Henning 06 Kvantumspelen Bålsta 13/9
94.92 Stina Fredell 06 KM 31/8
95.29 Alva Jobson Orrmo 06 KM 31/8
95.75 Linn Berut Lettse 07 KM 31/8
96.10 Amanda Granström 07 KM 31/8
96.49 Frida Larsson 07 KM 31/8
96.71 Hilda Arhammar-Pakarinen 06 KM 31/8
96.91 Tilde Wahlbom 07 KM 31/8
97.56 Olivia Shafai 07 KM 31/8
98.35 Julia Mattiasson 06 KM 31/8
99.18 Agnes Olsson 05 Kvantumspelen Bålsta 13/9
99.35 Annie Grindange 06 KM 31/8
100.04 Julia Sundqvist 07 KM 31/8
100.40 Klara Ström 06 KM 31/8
100.41 Elin Edwards 06 KM 31/8
100.62 Emelie Svensson 06 KM 31/8
101.29 Wendy Wangel 07 KM 31/8
101.35 Maja Jämsvi 06 KM 31/8
102.49 Vera Lindberg 07 KM 31/8
103.83 Linnea Söderman 07 KM 31/8
105.84 Emilia Wallentin 07 KM 31/8
106.33 Elin Lindström 07 KM 31/8
108.20 Madde Nylander 07 KM 31/8
108.65 Linnéa Johnson 06 KM 31/8
108.73 Ida Werner 07 KM 31/8
108.79 Wilma Lavesson 07 KM 31/8
108.93 Wilma Törnquist 07 KM 31/8
109.67 Alicia Norman 07 KM 31/8
109.93 Tilde Werner 06 KM 31/8
111.26 Mika Skugge 06 KM 31/8
111.62 Josephine Sildeby 06 KM 31/8
111.89 Helin Erkan 06 KM 31/8
112.63 Elsa Söderberg 07 KM 31/8
112.72 Zoe Hyde 06 KM 31/8
114.55 Sofia Qvarnström 07 KM 31/8
115.84 Lovisa Tjernberg 07 KM 31/8
117.06 Alva Andersson 07 KM 31/8
117.41 Ella Omazic 07 KM 31/8
118.06 Elina Ravik 07 KM 31/8
118.46 Sofia Joos 07 KM 31/8
120.49 Alina Nileman 06 KM 31/8
121.70 Vera Forssmed 07 KM 31/8
121.98 Maja Nyman 07 KM 31/8
125.93 Lovisa Rudehov 07 KM 31/8
600m
1:41.46 Alice Berg 02 SAYO 7/6
1:50.69 Linn Kalderén 99 Täby Vårspel 11/5
1:54.59 Nora Lundmark 02 Danderyds Ungdomsspel 18/5
1:55.89 Ida Winther 01 SAYO 7/6
1:56.83 Maja Sund 01 SAYO 7/6
1:57.50 Vanna Ullén 03 Surbullespelen Norrköping 16/8
1:58.23 Alice Pizarro 01 SAYO 7/6
2:00.12 Ebba Palmaer 01 Surbullespelen Norrköping 16/8
2:01.02 Lina Hagberg 01 UDM mångkamp Sätra 18/5
2:01.88 Tove Karlsson 03 SAYO 7/6
2:03.59 Linn Öberg 02 Stockholmskampen Stockholm/S 26/8
2:04.77 Johanna Fallberg 01 Surbullespelen Norrköping 16/8
2:05.43 Clara Billing 02 Stockholmskampen Stockholm/S 26/8
2:07.27 Saga Norrman 04 KM 31/8
2:09.61 Ida Pizarro 03 Stockholm Cup Spånga 21/9
2:10.18 Elsa Lindberg 02 Stockholmskampen Stockholm/S 26/8
2:10.43 Moa Nyström 03 KM 31/8
2:10.82 Maja Berngrim 03 KM 31/8
2:13.71 Ebba Rönnberg 04 SAYO 7/6
2:14.87 Liv Reynolds 05 KM 31/8
2:17.70 Vilma Danielsson 04 Danderyds Ungdomsspel 18/5
2:18.86 Elsa Kagevik 06 Täby Open 7/9
2:20.29 Alva Back 06 Täby Open 7/9
2:20.57 Agda Wiklund 02 Stockholmskampen Stockholm/S 26/8
2:21.66 Alice Litens 05 SAYO 8/6
2:22.30 Sofia Grenander 04 KM 31/8
2:23.14 Sofia Berg 05 SAYO 8/6
2:24.76 Filippa Huusko 05 SAYO 8/6
2:24.80 Elsa Svedenheim 06 SAYO 8/6
2:24.94 Lorena Guzman 04 KM 31/8
2:25.16 Linda Edberg 04 KM 31/8
2:25.62 Meilina Lidström 05 SAYO 8/6
2:25.82 Stina Fredell 06 SAYO 8/6
2:27.44 Linnea Hedman 05 KM 31/8
2:28.27 Saga Törnquist 05 KM 31/8
2:32.08 Ebba Pihl 05 KM 31/8
2:32.83 Elin Snis 04 KM 31/8
2:33.58 Sandra Dahlati 05 KM 31/8
2:34.05 Elsa Thörnberg 05 SAYO 8/6
2:36.70 Linnea Blomberg 05 SAYO 8/6
2:38.59 Emma Martini 05 SAYO 8/6
2:38.87 Olivia Shafai 07 SAYO 8/6
2:39.52 Besiana Dalipi 05 KM 31/8
2:39.76 Agnes Olsson 05 KM 31/8
2:40.29 Lisa Lettse 04 KM 31/8
2:41.60 Agnes Candell 05 SAYO 8/6
2:41.64 Victoria Oussi 05 KM 31/8
2:42.29 Olivia Ellgren 05 KM 318
2:43.56 Elinor Svensson 04 KM 31/8
2:43.77 Rebecca Fohlin 05 KM 31/8
2:44.80 Emelie Lindström 05 KM 31/8
2:45.34 Annie Grindange 06 Täby Open 7/9
2:50.74 Linnéa Johnson 06 SAYO 8/6
2:55.66 Fanny Öhr 05 KM 31/8
800m
2:06.43 Yolanda Ngarambe 91 Jacksonville FL USA 29/5
2:15.94 Isabella Andersson 97 DN Galan Youth Stockholm/S 24/8
2:25.73 Alice Berg 02 UDM Täby Open  6/9
2:34.32 Betty Lundmark 99 Kraftmätningen Linköping 30/8
2:37.09 Sofia Färenmark 98 SAYO 7/6
2:37.92 Kristina Carlsson 00 Skol-SM Huddinge 19/9
2:39.02 Nora Lundmark 02 UDM Täby Open  6/9
2:42.54 Linn Kalderén 99 Kraftmätningen Linköping 30/8
2:46.00 Tyra Löthman 99 Kraftmätningen Enskede 29/5
2:56.99 Alice Lidström 00 Kraftmätningen Enskede 29/5
3:19.07 Iris Viel Lamare 00 Kraftmätningen Enskede 29/5
1500m
4:24.02 Yolanda Ngarambe 91 Walnut CA USA 18/4
4:35.94 Isabella Andersson 97 DN Galan Stockholm/S 21/8
4:54.98 Alice Berg 02 Världsungdomsspelen Göteborg/U 28/6
10000m
44:58.33 Maria Sollerman 60 VSM Huddinge 27/7
Halvmarathon
1:37:42 Cecilia Instebö 87 DN Stockholm Halvmarathon 13/9
1:42:18 Maria Sollerman 60 DN Stockholm Halvmarathon 13/9
Marathon    
4:03:02 Maria Sollerman 60 Stadion Marathon Stockholm 10/1
100km
10:34:28 Maria Sollerman 60 Stockholm Ultra Marathon 9/8
80m häck 76.2 cm (F15 - F14)
13.40 0,1 Linn Kalderén 99 Täby Vårspel 10/5
13.45 0,0 Betty Lundmark 99 Kraftmätningen Linköping 30/8
13.89 1,6 Lina Hagberg 01 Kraftmätningen Linköping 30/8
16.19 0,3 Kristina Carlsson 00 Kraftmätningen Linköping 30/8
16.41 0,6 Alice Lidström 00 SAYO 8/6
16.95 0,0 Rebecca Christenson 00 Surbullespelen Norrköping 17/8
17.25 0,6 Anna Njie 00 SAYO 8/6
Medvind/okänd vind
13.92w 2,7 Ebba Gällhagen 99 Kraftmätningen Enskede 29/5
15.29w 3,2 Matilda Rönnberg 00 Kraftmätningen Enskede 29/5
60m häck 76.2 cm (F13 - F12)
10.71 -0,8 Lina Hagberg 01 UDM mångkamp Sätra 18/5
11.29 0,6 Clara Billing 02 Surbullespelen Norrköping 17/8
12.29 0,7 Moa Nyström 03 Surbullespelen Norrköping 17/8
13.89 -1,0 Agda Wiklund 02 Surbullespelen Norrköping 17/8
13.57 1,4 Maja Berngrim 03 Surbullespelen Norrköping 17/8
13.59 1,4 Lorena Guzman 04 Surbullespelen Norrköping 17/8
14.16 -0,7 Jodiann Williams 03 Surbullespelen Norrköping 17/8
14.44 0,7 Vilma Danielsson 04 Surbullespelen Norrköping 17/8
15.09 0,7 Leonora Sandberg 04 Surbullespelen Norrköping 17/8
15.38 -0,7 Nicole Wahlqvist 04 Surbullespelen Norrköping 17/8
15.91 1,4 Engla Wik 04 Surbullespelen Norrköping 17/8
Medvind/okänd vind
12.09w 2,2 Elsa Lindberg 02 SAYO 8/6
12.85 Agda Wiklund 02 Täby Open 7/9
200m häck 68.6 cm (F13)
30.36 1,0 Ida Winther 01 Svealandsmästerskapen Eskilstuna 13/9
34.39 1,0 Maja Sund 01 Surbullespelen Norrköping 17/8
300m häck 76.2 cm (F19 - F14)
49.26 Linn Kalderén 99 USM Söderhamn 9/8
50.22 Ebba Gällhagen 99 SAYO 7/6
Höjd
1.77 Caroline Gyllenbern 93 Westwood CA USA 12/4
1.49 Linn Kalderén 99 Kraftmätningen Linköping 30/8
1.44 Lina Hagberg 01 Kraftmätningen Enskede 29/5
1.40 Iris Viel Lamare 00 Personliga Rekordens Kväll Sollentuna 10/9
1.39 Ida Winther 01 Surbullespelen Norrköping 17/8
1.35 Maja Sund 01 Personliga Rekordens Kväll Sollentuna 10/9
1.35 Matilda Rönnberg 00 Personliga Rekordens Kväll Sollentuna 10/9
1.32 Ebba Gällhagen 99 Kraftmätningen Enskede 29/5
1.30 Johanna Ståhl 02 Personliga Rekordens Kväll Sollentuna 10/9
1.30 Nora Lundmark 02 Personliga Rekordens Kväll Sollentuna 10/9
1.29 Betty Lundmark 99 Kraftmätningen Linköping 30/8
1.25 Alice Berg 02 Danderyds Ungdomsspel 18/5
1.23 Isabelle Berglund 02 Personliga Rekordens Kväll Sollentuna 10/9
1.23 Julia Stenberg 01 Surbullespelen Norrköping 17/8
1.22 Clara Billing 02 Surbullespelen Norrköping 17/8
1.20 Rebecca Christenson 00 Personliga Rekordens Kväll Sollentuna 10/9
1.20 Lorena Guzman 04 Täby Open 6/9
1.20 Jennifer Ravelius 03 Täby Open 6/9
1.19 Agda Wiklund 02 Personliga Rekordens Kväll Sollentuna 10/9
1.15 Ronja Chrifi 02 Personliga Rekordens Kväll Sollentuna 10/9
1.15 Sofia Kornesjö 00 Personliga Rekordens Kväll Sollentuna 10/9
1.15 Vilma Danielsson 04 Danderyds Ungdomsspel 18/5
1.13 Jodiann Williams 03 Stockholm Cup Spånga 21/9
1.10 Elsa Lindberg 02 Personliga Rekordens Kväll Sollentuna 10/9
1.10 Sarah Ohlsson 02 Personliga Rekordens Kväll Sollentuna 10/9
1.08 Tove Karlsson 03 Stockholm Cup Spånga 21/9
1.05 Ida Björklund  01 Personliga Rekordens Kväll Sollentuna 10/9
1.05 Vera Gunnars 02 Personliga Rekordens Kväll Sollentuna 10/9
1.05 Linn Öberg 02 Personliga Rekordens Kväll Sollentuna 10/9
1.02 Elin Snis 04 SAYO 7/6
0,95 Sofia Grenander 04 Täby Open 6/9
0.85 Annie Grindange 06 Minigames Eskilstuna 28/6
Stav
1.72 Nora Lundmark 02 Stockholmskampen Enskede 20/9
1.57 Agda Wiklund 02 Stockholmskampen Enskede 20/9
1.42 Clara Billing 02 Stockholmskampen Enskede 20/9
1.27 Ronja Chrifi 02 Stockholmskampen Enskede 20/9
Längd
5.06 1,0 Johanna Andersson 98 Huddingespelen 15/6
4.98 1,7 Emelie Walcott 97 Huddingespelen 15/6
4.75 -0,4 Linn Kalderén 99 Kraftmätningen Linköping 31/8
4.75 0,3 Matilda Rönnberg 00 Kraftmätningen Linköping 31/8
4.74 1,8 Ebba Gällhagen 99 SAYO 7/6
4.31 -0,2 Betty Lundmark 99 Kraftmätningen Linköping 31/8
4.28 1,2 Malin Emilsson 00 Kraftmätningen Linköping 31/8
4.15 -2,8 Michelle Inostroza 95 SAYO 7/6
4.00 0,8 Lina Hagberg 01 Kraftmätningen Enskede 29/5
3.95 0,2 Anna Njie 00 Surbullespelen Norrköpipng 16/8
3.92 1,4 Linn Björklund 00 SAYO 7/6
3.58 0,0 Kristina Carlsson 00 Skol-SM Huddinge 19/9
3.54 -2,0 Iris Viel Lamare 00 Kraftmätningen Enskede 29/5
3.30 0,0 Rebecca Christenson 00 Surbullespelen Norrköpipng 16/8
Medvind/okänd vind
4.88w 2,6 Matilda Rönnberg 00 SAYO 7/6
4.23w 2,7 Leah Mccarthy 99 SAYO 7/6
4.09w 2,3 Linn Björklund 00 SAYO 7/6
4.05w 2,8 Iris Viel Lamare 00 Kraftmätningen Enskede 29/5
Längd med zon
4.72 -0,1 Ida Winther 01 HAIS-spelen Hässleholm 27/7
4.24 0,1 Julia Stenberg 01 SAYO 8/6
4.08 0,3 Ida Björklund 01 SAYO 8/6
4.02 0,4 Maja Sund 01 Surbullespelen Norrköping 16/8
3.98 -0,4 Sarah Olsson 02 DN Galan Youth Stockholm/S 23/8
3.88 -0,4 Clara Billing 02 SAYO 8/6
3.87 0,3 Agda Wiklund 02 DN Galan Youth Stockholm/S 23/8
3.85 -0,2 Safiatou Njie 02 SAYO 8/6
3.83 1,0 Nora Lundmark 02 Huddingespelen 14/6
3.83 -0,1 Moa Nyström 02 SAYO 8/6
3.82 0,0 Elsa Lindberg 02 SAYO 8/6
3.77 0,6 Lorena Guzman 02 SAYO 8/6
3.75 0,0 Ebba Palmaer 01 Surbullespelen Norrköping 16/8
3.63 0,6 Saga Rönnback 02 SAYO 8/6
3.35 -1,4 Johanna Björkqvist 03 SAYO 8/6
3.25 -1,9 Astrid Rösch 02 SAYO 8/6
3.22 1,0 Frida Joos 05 SAYO 8/6
3.20 0,8 Alva Back 06 SAYO 8/6
3.20 0,8 Saga Törnqvist 05 SAYO 8/6
3.15 1,3 Alva Rönnback 02 SAYO 8/6
3.13 -0,7 Engla Wik 02 SAYO 8/6
3.12 -0,9 Ida Pizarro 02 SAYO 8/6
3.11 -0,7 Lisa Lettse 04 SAYO 8/6
3.11 1,3 Emma Hulterström 02 SAYO 8/6
3.07 0,0 Meilina Lidström 05 SAYO 8/6
3.06 1,1 Filippa Huusko 05 SAYO 8/6
3.06 -0,1 Alice Litens 05 SAYO 8/6
3.05 1,4 Emma Carlsson 05 SAYO 8/6
3.02 -0,6 Jennifer Lundström 02 SAYO 8/6
3.00 -0,5 Matilda Green 04 SAYO 8/6
2.99 1,4 Anna Strunke 05 SAYO 8/6
2.97 0,3 Lara Johnsson 05 SAYO 8/6
2.96 1,1 Elsa Svedenheim 06 SAYO 8/6
2.91 -1,5 Ayla Hallberg Hossain 06 SAYO 8/6
2.89 0,2 Maja Sarby Westman 06 Huddingespelen 14/6
2.86 0,0 Ida Chrifi 06 SAYO 8/6
2.86 0,2 Linnea Hedman 05 SAYO 8/6
2.76 -1,1 Annie Grindange 06 Nynässpelen Nynäshamn 24/8
2.75 -0,7 Leya Landin 06 SAYO 8/6
2.73 -0,5 Lina Appelgren 05 SAYO 8/6
2.73 0,9 Emilie Lindström 05 SAYO 8/6
2.73 0,0 Emma Martini 05 SAYO 8/6
2.72 0,2 Daniela Franciosa 06 SAYO 8/6
2.72 -0,2 Stina Henning 06 SAYO 8/6
2.72 -0,5 Meilina Lidström 05 SAYO 8/6
2.63 -0,6 Hilda Arhammar-Pakarinen 06 SAYO 8/6
2.62 -0,5 Fanny Öhr 05 SAYO 8/6
2.60 -0,7 Frida Stålemark 05 SAYO 8/6
2.57 1,5 Linnéa Johnson 06 SAYO 8/6
2.56 0,7 Olivia Shafai 07 SAYO 8/6
2.55 -0,3 Leonora Sandberg 02 SAYO 8/6
2.48 1,4 Elsa Thörnberg 05 SAYO 8/6
2.43 0,4 Agnes Candell 05 SAYO 8/6
2.36 1,1 Olivia Ellgren 05 SAYO 8/6
2.34 1,2 Julia Mattiasson 06 SAYO 8/6
2.33 0,8 Alva Jobson-Orrmo 06 SAYO 8/6
2.32 -0,6 Wilma Törnqvist 07 SAYO 8/6
2.30 0,3 Kajsa Mild 06 SAYO 8/6
2.29 0,4 Thilde Furuhagen 05 SAYO 8/6
2.26 0,5 Stina Fredell 06 SAYO 8/6
2.25 0,2 Linnea Blomberg 05 SAYO 8/6
2.24 1,2 Elsa Söderberg 07 SAYO 8/6
2.23 0,3 Sofia Joos 07 SAYO 8/6
2.22 0,4 Wilma Andersson 06 SAYO 8/6
2.18 0,2 Zoe Hyde 06 SAYO 8/6
2.15 1,7 Svea Grundin 06 SAYO 8/6
2.13 0,9 Klara Grundin 06 SAYO 8/6
2.12 2,0 Olivia Hanefors 07 SAYO 8/6
2.09 0,6 Alicia Norman 07 SAYO 8/6
2.08 1,1 Lova Nygårds 07 SAYO 8/6
2.08 0,0 Agnes Olsson 05 SAYO 8/6
2.06 1,4 Linnea Sandström 06 SAYO 8/6
2.02 0,4 Lova Nygårds 07 SAYO 8/6
1.91 0,3 Livia Ivars 07 SAYO 8/6
1.80 0,2 Ellen Johnson 06 SAYO 8/6
Medvind/okänd vind
4.48w 3,3 Lina Hagberg 01 UDM mångkamp Sätra 18/5
4.46 Anna Njie 00 Personliga Rekordens Kväll Sollentuna 10/9
4.34 Johanna Ståhl 02 Personliga Rekordens Kväll Sollentuna 10/9
4.32 Ronja Chrifi 02 Personliga Rekordens Kväll Sollentuna 10/9
4.27 Alice Berg 02 Personliga Rekordens Kväll Sollentuna 10/9
4.27 Maja Sund 01 Personliga Rekordens Kväll Sollentuna 10/9
4.26 Clara Billing 02 Personliga Rekordens Kväll Sollentuna 10/9
4.03 Sarah Ohlsson 02 Personliga Rekordens Kväll Sollentuna 10/9
3.97 Julia Westermark 02 Personliga Rekordens Kväll Sollentuna 10/9
3.90 Agda Wiklund 02 Personliga Rekordens Kväll Sollentuna 10/9
3.82 Isabelle Berglund 02 Personliga Rekordens Kväll Sollentuna 10/9
3.80 Ebba Palmaer 01 Täby Open 7/9
3.67 Jennifer Ravelius 03 Täby Open 6/9
3.66 Sofia Kornesjö 00 Personliga Rekordens Kväll Sollentuna 10/9
3.65 Rebecca Christenson 00 Personliga Rekordens Kväll Sollentuna 10/9
3.60 Vera Gunnars 02 Personliga Rekordens Kväll Sollentuna 10/9
3.54 Engla Wik 04 Surbullespelen Norrköping 16/8
3.53 Johanna Fallberg 01 Personliga Rekordens Kväll Sollentuna 10/9
3.53 Sara Agerman 03 KM 31/8
3.50 Linda Edberg 04 KM 31/8
3.47 Isolde Enholm 03 KM 31/8
3.44 Ida Chrifi 06 KM 31/8
3.42 Alva Rönnback 04 Kvantumspelen Bålsta 13/9
3.41 Linn Öberg 02 Täby Open 7/9
3.38 Johanna Björkqvist 03 KM 31/8
3.32 Lina Isaksson 02 Personliga Rekordens Kväll Sollentuna 10/9
3.30 Saga Törnquist 05 KM 31/8
3.28 Michelle Pizarro Cerrato 00 Personliga Rekordens Kväll Sollentuna 10/9
3.28 Alva Back 06 Täby Open 7/9
3.27 Emma Carlsson 05 KM 31/8
3.26 Lara Johnsson 05 KM 31/8
3.25 Vilma Danielsson 04 Danderyds Ungdomsspel 18/5
3.25 Ayla Hallberg Hossain 06 KM 31/8
3.24 Ida Pizarro 02 KM 31/8
3.23 Maja Berngrim 03 Surbullespelen Norrköping 17/8
3.23 Sofia Grenander 04 Danderyds Ungdomsspel 18/5
3.22 Saga Norrman 04 KM 31/8
3.21 Elsa Kagevik 06 Kvantumspelen Bålsta 13/9
3.20 Matilda Green 04 KM 31/8
3.18 Tove Karlsson 03 KM 31/8
3.17 Ebba Pihl 05 KM 31/8
3.16 Elin Snis 04 KM 31/8
3.16 Anna Strunke 05 KM 31/8
3.15 Lisa Lettse 04 KM 31/8
3.14 Eira Wahlund 06 KM 31/8
3.13 MeIlina Lidström 05 KM 31/8
3.09 Lovisa Klouda 04 KM 31/8
3.07 Elin Ståhlberg 02 Personliga Rekordens Kväll Sollentuna 10/9
3.07 Selma Stroff 05 KM 31/8
3.06 Tindra Orrgren 06 KM 31/8
3.04 Lisa Evin 05 KM 31/8
3.03 Emma Granström 06 KM 31/8
3.02 Jodiann Williams 03 Surbullespelen Norrköping 17/8
3.02 Molly Skugge 03 KM 31/8
2.97 Alva Jobson Orrmo 06 Kvantumspelen Bålsta 13/9
2.93 Emilia Andersson 04 Danderyds Ungdomsspel 18/5
2.92 Maja Sarby Westman 06 Danderyds Ungdomsspel 18/5
2.89 Cornelia Gustavsson 04 KM 31/8
2.89 Liv Reynolds 05 KM 31/8
2.86 Stina Henning 06 Kvantumspelen Bålsta 13/9
2.86 Elin Malm 05 KM 31/8
2.84 Leonora Sandberg 04 KM 31/8
2.83 Besiana Dalipi 05 KM 31/8
2.83 Alexandra Johansson 04 KM 31/8
2.82 Olivia Shafai 07 KM 31/8
2.81 Hilda Arhammar-Pakarinen 06 KM 31/8
2.79 Tilde Holm 04 KM 31/8
2.78 Ella Loewy 04 Danderyds Ungdomsspel 18/5
2.77 Klara Ström 06 KM 31/8
2.77 Elinor Svensson 04 KM 31/8
2.77 Nicole Wahlqvist 04 KM 31/8
2.75 Emma Lindholm 02 Personliga Rekordens Kväll Sollentuna 10/9
2.75 Emelie Svensson 06 KM 31/8
2.75 Fanny Öhr 05 KM 31/8
2.74 Fanny Sundqvist 05 KM 31/8
2.72 Wilma Blitz 07 KM 31/8
2.72 Linnea Söderman 07 KM 31/8
2.72 Linnéa Johnson 06 KM 31/8
2.71 Emma Viktorsson 05 Danderyds Ungdomsspel 18/5
2.68 Elin Edwards 06 KM 31/8
2.67 Helin Erkan 06 KM 31/8
2.67 Frida Stålemark 05 KM 31/8
2.66 Linnéa Hjelm 05 Danderyds Ungdomsspel 18/5
2.65 Tilde Werner 06 KM 31/8
2.64 Emma Fröberg 04 KM 31/8
2.63 Frida Larsson 07 KM 31/8
2.63 Johanna Blom 06 Danderyds Ungdomsspel 18/5
2.62 Linn Berut Lettse 07 KM 31/8
2.54 Mika Skugge 06 KM 31/8
2.54 Emilia Wallentin 07 KM 31/8
2.53 Beate Pott 07 KM 31/8
2.51 Olivia Ellgren 05 KM 31/8
2.51 Wendy Wangel 07 KM 31/8
2.51   Kajsa Mild 06 KM 31/8
2.50 Rebecca Fohlin 05 KM 31/8
2.50 Felicia Gunell 04 KM 31/8
2.50 Victoria Oussi 05 KM 31/8
2.49 Agnes Candell 05 KM 31/8
2.49 Zara Klouda 07 KM 31/8
2.48 Sandra Dahlati 05 KM 31/8
2.44 Maja Jämsvi 06 KM 31/8
2.43 Moa Larsson 07 KM 31/8
2.43 Lovisa Tjernberg 07 KM 31/8
2.43 Wilma Törnquist 07 KM 31/8
2.41 Matilda Tiselius 05 KM 31/8
2.41 Milana Gheorghiu 05 Danderyds Ungdomsspel 18/5
2.40 Lova Rosén 04 KM 31/8
2.39 Elin Lindström 07 KM 31/8
2.39 Julia Sundqvist 07 KM 31/8
2.37 Wilma Lavesson 07 KM 31/8
2.37 Madde Nylander 07 KM 31/8
2.36 Zoe Hyde 06 KM 31/8
2.36 Julia Mattiasson 06 KM 31/8
2.35 Tindra Gigel 05 KM 31/8
2.35 Johanna Levin 06 KM 31/8
2.34 Josephine Sildeby 06 KM 31/8
2.31 Leia Gullerström 05 KM 31/8
2.30 Clara Thelin 06 KM 31/8
2.27 Disa Elenius 06 KM 31/8
2.25 Amanda Granström 07 KM 31/8
2.24 Hilja Gösbeck 07 KM 31/8
2.24 Elin Viktorsson 06 Danderyds Ungdomsspel 18/5
2.23 Linnea Sandström 06 KM 31/8
2.22 Sofia Käll 06 Täby Open 7/9
2.18 Vera Lindberg 07 KM 31/8
2.18 Alina Nileman 06 KM 31/8
2.15 Ida Werner 07 KM 31/8
2.14 Maja Nyman 07 KM 31/8
2.14 Lovisa Rudehov 07 KM 31/8
2.12 Isola Larsson 07 KM 31/8
2.12 Isabelle Linder 06 KM 31/8
2.12 Agnes Olsson 05 KM 31/8
2.11 Alma Dunge 07 KM 31/8
2.11 Elina Ravik 07 KM 31/8
2.06 Tilde Wahlbom 07 KM 31/8
2.05 Sofia Becker 05 KM 31/8
2.02 Ella Omazic 07 KM 31/8
1.85 Alva Andersson 07 KM 31/8
1.84 Ellen Johnson 06 Danderyds Ungdomsspel 18/5
1.79 Vera Forssmed 07 KM 31/8
1.78 Sofia Qvarnström 07 KM 31/8
Tresteg
9.63 0,9 Matilda Rönnberg 00 Skol-SM Huddinge 20/9
Medvind/okänd vind
8.05 Moa Nyström 03 Täby Vårspel 10/5
Tresteg med zon
Medvind/okänd vind
8.50 Elsa Lindberg 02 Stockholmskampen Täby 2/6
8.39 Clara Billing 02 Stockholmskampen Täby 2/6
8.26 Ronja Chrifi 02 Stockholmskampen Täby 2/6
8.05 Isabelle Berglund 02 Stockholmskampen Täby 2/6
8.05 Nora Lundmark 02 Stockholmskampen Täby 2/6
7.61 Angelika Eriksson 02 Stockholmskampen Täby 2/6
7.60 Agda Wiklund 02 Stockholmskampen Täby 2/6
Kula
10.92 Emma Thor 97 Castorama Uppsala 13/9
9.02 Lisa Hannula 83 Castorama  Sollentuna 12/10
8.99 Jennie Hurkmans 84 Castorama  Sollentuna 12/10
8.43 Linn Kalderén 99 Castorama  Sollentuna 12/10
8.15 Linnéa Larsson-Huusko 97 Castorama Sollentuna 27/9
7.53 Malin Lindblom 91 Castorama Gävle 13/9
6.55 Lilsa Bevemyr 96 Castorama Sollentuna 27/9
Kula 3.0 kg (F17 - F14)
12.94 Emma Thor 97 Gurkspelen Västerås 3/8
12.26 Linnéa Larsson Huusko 97 Första höstkastet Sollentuna/E 14/9
10.98 Linn Kalderén 99 Täby Vårspel 10/5
9.12 Lina Hagberg 01 Kraftmätningen Enskede 29/5
8.15 Betty Lundmark 99 Kraftmätningen Linköping 30/8
7.53 Matilda Rönnberg 00 Kraftmätningen Linköping 30/8
7.34 Malin Emilsson 00 Kraftmätningen Linköping 30/8
7.30 Ebba Gällhagen 99 Kraftmätningen Enskede 29/5
5.83 Kristina Carlsson 00 Kraftmätningen Linköping 30/8
Kula 2.0 kg (F13 - F12)
12.93 Lina Hagberg 01 Tredje Höstkastet Sollentuna 12/10
10.83 Ida Winther 01 Sommarspelen Kristiandstad 9/7
10.71 Julia Stenberg 01 Danderyds Ungdomsspel 18/5
8.04 Ida Björklund 01 Personliga Rekordens Kväll Sollentuna 10/9
7.65 Maja Sund 01 Danderyds Ungdomsspel 18/5
7.42 Nora Lundmark 02 Personliga Rekordens Kväll Sollentuna 10/9
7.19 Johanna Ståhl 02 Personliga Rekordens Kväll Sollentuna 10/9
6.87 Iris Viel Lamare 00 Personliga Rekordens Kväll Sollentuna 10/9
6.61 Johanna Björkqvist 03 Stockholm Cup Spånga 21/9
6.57 Anna Njie 00 Personliga Rekordens Kväll Sollentuna 10/9
6.55 Sara Agerman 03 Stockholm Cup Spånga 21/9
6.47 Michelle Pizarro Cerrato 00 Personliga Rekordens Kväll Sollentuna 10/9
6.44 Clara Billing 02 SAYO 7/6
6.24 Ronja Chrifi 02 Personliga Rekordens Kväll Sollentuna 10/9
6.24 Lina Isaksson 02 Personliga Rekordens Kväll Sollentuna 10/9
6.14 Rebecca Christenson 00 Personliga Rekordens Kväll Sollentuna 10/9
6.11 Jennifer Lundström 02 SAYO 7/6
6.08 Isabelle Berglund 02 Personliga Rekordens Kväll Sollentuna 10/9
5.99 Safiatou Njie 03 Surbullespelen Norrköping 17/8
5.85 Agda Wiklund 02 Personliga Rekordens Kväll Sollentuna 10/9
5.84 Linn Öberg 02 Personliga Rekordens Kväll Sollentuna 10/9
5.83 Alice Berg 02 Personliga Rekordens Kväll Sollentuna 10/9
5.81 Emma Lindholm 02 Personliga Rekordens Kväll Sollentuna 10/9
5.66 Ida Pizarro 02 Stockholm Cup Spånga 21/9
5.63 Elsa Lindberg 02 Personliga Rekordens Kväll Sollentuna 10/9
5.61 Astrid Rösch 02 Personliga Rekordens Kväll Sollentuna 10/9
5.58 Moa Nyström 03 KM 31/8
5.44 Ida Chrifi 06 KM 31/8
5.42 Elin Ståhlberg 02 Personliga Rekordens Kväll Sollentuna 10/9
5.29 Julia Westermark 02 Personliga Rekordens Kväll Sollentuna 10/9
5.29 Lorena Guzman 04 Danderyds Ungdomsspel 18/5
5.25 Emelie Svensson 06 KM 31/8
5.25 Olivia Ellgren 05 KM 31/8
5.23 Lara Johnsson 05 KM 31/8
5.18 Vera Gunnars 02 Personliga Rekordens Kväll Sollentuna 10/9
5.17 Filippa Huusko 05 SAYO 8/6
5.08 Lisa Lettse 04 SAYO 7/6
5.06 Meilina Lidström 05 KM 31/8
4.93 Vilma Danielsson 04 Danderyds Ungdomsspel 18/5
4.71 Linnea Blomberg 05 KM 31/8
4.71 Saga Törnqvist 05 KM 31/8
4.69 Victoria Oussi 05 KM 31/8
4.64 Sofia Kornesjö 00 Personliga Rekordens Kväll Sollentuna 10/9
4.64 Frida Stålemark 05 SAYO 8/6
4.61 Elin Snis 04 SAYO 7/6
4.60 Frida Joos 05 SAYO 8/6
4.48 Lova Rosén 04 SAYO 7/6
4.40 Anna Strunke 05 SAYO 8/6
4.37 Fanny Öhr 05 KM 31/8
4.36 Ebba Pihl 05 KM 31/8
4.21 Linnéa Hjelm 05 Danderyds Ungdomsspel 18/5
4.16 Liv Reynolds 05 KM 31/8
4.13 Milana Gheorghiu 05 Danderyds Ungdomsspel 18/5
4.11 Disa Elenius 06 SAYO 8/6
4.06 Klara Ström 06 KM 31/8
4.05 Elsa Kagevik 06 KM 31/8
4.04 Sofia Berg 05 KM 31/8
4.04 Selma Stroff 05 KM 31/8
4.03 Elsa Thörnberg 05 KM 31/8
4.00 Emilie Lindström 05 KM 31/8
3.98 Stina Fredell 06 KM 31/8
3.97 Emma Viktorsson 05 Danderyds Ungdomsspel 18/5
3.95 Linnea Hedman 05 KM 31/8
3.88 Eira Wahlund 06 KM 31/8
3.83 Alva Back 06 SAYO 8/6
3.77 Emma Granström 06 KM 31/8
3.76 Hilda Arhammar-Pakarinen 06 SAYO 8/6
3.71 Rebecca Fohlin 05 KM 31/8
3.68 Alva Jobson Orrmo 06 KM 31/8
3.60 Sandra Dahlati 05 KM 31/8
3.56 Maja Jämsvi 06 KM 31/8
3.51 Agnes Candell 05 KM 31/8
3.49 Besiana Dalipi 05 KM 31/8
3.48 Elsa Svedenheim 06 KM 31/8
3.47 Daniela Franciosa 06 KM 31/8
3.45 Leya Landin 06 SAYO 8/6
3.44 Julia Mattiasson 06 KM 31/8
3.41 Tilde Werner 06 KM 31/8
3.33 Clara Thelin 06 KM 31/8
3.33 Agnes Olsson 05 KM 31/8
3.23 Sofia Käll 06 SAYO 8/6
3.16 Livia Ivars 07 SAYO 8/6
3.03 Tindra Orrgren 06 KM 31/8
3.01 Linnea Sandström 06 KM 31/8
2.99 Annie Grindange 06 KM 31/8
2.80 Elin Edwards 06 KM 31/8
2.69 Zoe Hyde 06 KM 31/8
2.66 Alina Nileman 06 KM 31/8
2.51 Josephine Sildeby 06 KM 31/8
2.45 Alicia Norman 07 KM 31/8
1.90 Sofia Joos 07 SAYO 8/6
Diskus
35.65 Linnéa Larsson Huusko 97 Uppsala kastet 6 7/9
34.37 Emma Thor 97 Castorama Uppsala 13/9
26.65 Linn Kalderén 99 Första höstkastet Sollentuna/E 14/9
23.85 Malin Lindblom 91 Castorama Gävle 13/9
20.86 Jennie Hurkmans 84 Castorama  Sollentuna/E 12/10
18.16 Lisa Hannula 83 Castorama  Sollentuna/E 12/10
16.35 Lisa Bevemyr 96 Första höstkastet Sollentuna/E 14/9
Diskus 0.75 kg (F15)
30.26 Linn Kalderén 99 Första höstkastet Sollentuna/E 14/9
20.59 Felicia Liljehäll 00 Andra Höstkastet Sollentuna/E 27/9
Diskus 0.6 kg (F13 - F12)
27.11 Lina Hagberg 01 Andra Höstkastet Sollentuna/E 27/9
16.54 Maja Sund 01 Surbullespelen Norrköping 17/8
14.90 Clara Billing 02 Stockholmskampen Täby 2/6
13.10 Agda Wiklund 02 Stockholmskampen Täby 2/6
13.05 Elsa Lindberg 02 Stockholmskampen Täby 2/6
12.71 Nora Lundmark 02 Surbullespelen Norrköping 17/8
10.98 Angelika Eriksson 02 Stockholmskampen Täby 2/6
10.81 Isabelle Berglund 02 Stockholmskampen Täby 2/6
10.52 Ronja Chrifi 02 Stockholmskampen Täby 2/6
Slägga
53.23 Emma Thor 97 Uppsala kastet 18/5
43.22 Linnéa Larsson Huusko 97 Uppsala kastet 6 7/9
40.20 Sandra Friberg 94 Junikastet Sollentuna/E 12/6
33.29 Lisa Bevemyr 96 Första höstkastet Sollentuna/E 14/9
22.24 Lisa Hannula 83 Castorama  Sollentuna/E 12/10
20.36 Jennie Hurkmans 84 Castorama  Sollentuna/E 12/10
20.25 Malin Lindblom 91 Castorama Gävle 13/9
18.53 Linn Kalderén 99 Castorama  Sollentuna/E 12/10
Slägga 3.0 kg (F17 - F14)
66.00 Emma Thor 97 USM Gävle 10/8
52.51 Linnéa Larsson Huusko 97 Skol-SM Huddinge 20/9
39.28 Julia Gannedahl 97 Andra Höstkastet Sollentuna/E 27/9
32.30 Karin Schöldström 00 Castorama Huddinge 5/10
26.34 Felicia Liljehäll 00 Surbullespelen Norrköping 16/8
24.59 Linn Kalderén 99 Andra Höstkastet Sollentuna/E 27/9
Slägga 2.0 kg (F13 - F12)
35.94 Lina Hagberg 01 Andra Höstkastet Sollentuna/E 27/9
17.94 Agda Wiklund 02 Stockholmskampen Enskede 20/9
15.18 Clara Billing 02 Stockholmskampen Enskede 20/9
14.93 Nora Lundmark 02 Stockholmskampen Enskede 20/9
11.96 Ronja Chrifi 02 Stockholmskampen Enskede 20/9
Spjut
33.49 Jennie Hurkmans 84 Castorama  Sollentuna 12/10
28.84 Emma Thor 97 Castorama Uppsala 13/9
25.89 Linn Kalderén 99 Castorama  Sollentuna 12/10
16.81 Malin Lindblom 91 Castorama Gävle 13/9
16.69 Lisa Hannula 83 Castorama  Sollentuna 12/10
13.39 Linnéa Larsson Huusko 97 Castorama Sollentuna 27/9
11.63 Lisa Bevemyr 96 Castorama Sollentuna 27/9
Spjut 500 g (F17 - F14)
33.19 Matilda Rönnberg 00 DN Galan Youth Stockholm/S 23/8
32.80 Linn Kalderén 99 Täby Open 6/9
30.80 Lina Hagberg 01 Kraftmätningen Linköping 31/8
19.73 Betty Lundmark 99 Kraftmätningen Linköping 31/8
17.54 Kristina Carlsson 00 Skol-SM Huddinge 20/9
16.86 Anna Njie 00 Personliga Rekordens Kväll Sollentuna 10/9
15.70 Malin Emilsson 00 Kraftmätningen Linköping 31/8
13.27 Ebba Gällhagen 99 Kraftmätningen Enskede 29/5
12.23 Michelle Pizarro Cerrato 00 Personliga Rekordens Kväll Sollentuna 10/9
10.89 Sofia Kornesjö 00 Personliga Rekordens Kväll Sollentuna 10/9
10.77 Rebecca Christenson 00 Personliga Rekordens Kväll Sollentuna 10/9
8.28 Iris Viel Lamare 00 Personliga Rekordens Kväll Sollentuna 10/9
Spjut 400 g (F13 - F12)
35.17 Lina Hagberg 01 Andra Höstkastet Sollentuna 27/9
23.65 Ronja Chrifi 02 Personliga Rekordens Kväll Sollentuna 10/9
21.93 Sarah Olsson 02 Stockholmskampen Stockholm/S 26/8
18.32 Maja Sund 01 Personliga Rekordens Kväll Sollentuna 10/9
16.01 Alice Berg 02 Personliga Rekordens Kväll Sollentuna 10/9
15.75 Julia Stenberg 01 Personliga Rekordens Kväll Sollentuna 10/9
15.11 Nora Lundmark 02 SAYO 8/6
14.43 Ida Winther 01 Personliga Rekordens Kväll Sollentuna 10/9
14.09 Ida Björklund 01 Personliga Rekordens Kväll Sollentuna 10/9
13.22 Clara Billing 02 Personliga Rekordens Kväll Sollentuna 10/9
13.01 Elsa Lindberg 02 SAYO 8/6
12.28 Jennifer Lundström 02 Stockholmskampen Stockholm/S 26/8
12.19 Johanna Ståhl 02 Personliga Rekordens Kväll Sollentuna 10/9
12.16 Lina Isaksson 02 Personliga Rekordens Kväll Sollentuna 10/9
11.74 Isabelle Berglund 02 Personliga Rekordens Kväll Sollentuna 10/9
10.57 Emma Lindholm 02 Personliga Rekordens Kväll Sollentuna 10/9
10.26 Agda Wiklund 02 Stockholmskampen Stockholm/S 26/8
8.91 Julia Westermark 02 Personliga Rekordens Kväll Sollentuna 10/9
8.40 Astrid Rösch 02 Personliga Rekordens Kväll Sollentuna 10/9
6.66 Vera Gunnars 02 Personliga Rekordens Kväll Sollentuna 10/9
5.04 Elin Ståhlberg 02 Personliga Rekordens Kväll Sollentuna 10/9
Boll
29.42 Sarah Olsson 02 UDM Täby Open 6/9
21.25 Johanna Björkqvist 03 Kvantumspelen Bålsta 13/9
20.74 Lorena Guzman 04 Täby Open 6/9
19.91 Jennifer Ravelius 03 Stockholm Cup Spånga 21/9
19.29 Moa Nyström 03 Täby Open 6/9
18.13 Sofia Grenander 04 KM 31/8
17.63 Molly Skugge 03 Täby Open 6/9
16.98 Ida Pizarro 02 Surbullespelen Norrköping 16/8
16.76 Elin Snis 04 KM 31/8
16.39 Ida Chrifi 06 Täby Open 7/9
16.00 Lova Rosén 04 KM 31/8
15.64 Safiatou Njie 03 Surbullespelen Norrköping 16/8
14.97 Elinor Svensson 04 KM 31/8
14.90 Jodiann Williams 03 Stockholm Cup Spånga 21/9
14.46 Nicole Wahlqvist 04 KM 31/8
14.42 Lisa Lettse 04 KM 31/8
13.44 MeIlina Lidström 05 Kvantumspelen Bålsta 13/9
12.84 Klara Ström 06 Kvantumspelen Bålsta 13/9
12.16 Leonora Sandberg 02 Surbullespelen Norrköping 16/8
12.02 Engla Wik 02 Surbullespelen Norrköping 16/8
11.61 Stina Fredell 06 Täby Open 7/9
11.07 Matilda Green 04 KM 31/8
10.80 Saga Norrman 04 Surbullespelen Norrköping 16/8
10.77 Linnea Söderman 07 KM 31/8
10.32 Felicia Gunell 04 KM 31/8
10.10 Alva Jobson Orrmo 06 Kvantumspelen Bålsta 13/9
9.75 Amanda Granström 07 KM 31/8
9.75 Wilma Törnquist 07 KM 31/8
9.67 Vera Lindberg 07 KM 31/8
9.54 Sofia Käll 06 Täby Open 7/9
9.20 Emma Fröberg 04 KM 31/8
9.11 Alicia Norman 07 KM 31/8
8.41 Emilia Wallentin 07 KM 31/8
8.31 Beate Pott 07 KM 31/8
8.16 Lovisa Tjernberg 07 KM 31/8
7.97 Elsa Söderberg 07 KM 31/8
7.76 Frida Larsson 07 KM 31/8
7.62 Maja Nyman 07 KM 31/8
7.56 Tilde Wahlbom 07 KM 31/8
7.43 Alva Back 06 Täby Open 7/9
7.19 Wilma Blitz 07 KM 31/8
7.14 Sofia Qvarnström 07 KM 31/8
7.02 Hilja Gösbeck 07 KM 31/8
6.80 Alma Dunge 07 KM 31/8
6.70 Annie Grindange 06 Täby Open 7/9
6.68 Ella Omazic 07 KM 31/8
6.19 Olivia Shafai 07 KM 31/8
5.93 Vera Forssmed 07 KM 31/8
5.85 Elina Ravik 07 KM 31/8
5.60 Linn Berut Lettse 07 KM 31/8
5.56 Sofia Joos 07 KM 31/8
5.38 Alva Andersson 07 KM 31/8
5.33 Elin Lindström 07 KM 31/8
5.09 Lovisa Rudehov 07 KM 31/8
5.03 Ida Werner 07 KM 31/8
4.93 Isola Larsson 07 KM 31/8
3.83 Wilma Lavesson 07 KM 31/8
2.77 Moa Larsson 07 KM 31/8
Femkamp
3799 Lina Hagberg 01 UDM mångkamp Sätra 18/5
Sexkamp
3453 Linn Kalderén 99 Täby Vårspel 10-11/5
Pojkar/Män
60m
7.72 -0,8 Daniel Goldman 79 Täby Open 6/9
8.36 0,6 Filip Engström 01 SAYO 7/6
8.77 -0,2 Victor Emanuelsson 01 Surbullespelen Norrköping 16/8
8.98 -0,9 Simon Holmfeldt 01 Danderyds Ungdomsspel 18/5
9.00 -2,0 Teo Paganus 03 Kvantumspelen Bålsta 13/9
9.26 -2,1 Isak Franzén 03 Kvantumspelen Bålsta 13/9
9.33 1,1 Isac Lidström 02 Surbullespelen Norrköping 16/8
9.53 -1,2 Hugo Winther 04 Täby Open 6/9
9.54 0,0 Sebastian Christenson 02 Danderyds Ungdomsspel 18/5
9.54 0,2 Frej Biverstrand 04 Täby Open 6/9
9.54 -1,1 Esbjörn Eriksson 03 Stockholm Cup Spånga 21/9
9.55 -0,4 Kalle Holm 01 Surbullespelen Norrköping 16/8
9.56 0,5 Rasmus Miller 02 Surbullespelen Norrköping 16/8
9.56 -0,3 Karl Ludvik 02 UDM Täby Open 6/9
9.59 -0,7 Hugo Olsson 02 Surbullespelen Norrköping 16/8
9.60 1,3 Max Lind 04 SAYO 7/6
9.60 1,2 Erik Palmaer 03 Surbullespelen Norrköping 17/8
9.86 0,6 Anton Kull 04 Surbullespelen Norrköping 17/8
9.95 0,6 Oliver Lindstrand 02 SAYO 7/6
10.00 -2,2 Alexander Hasselström 03 Sundbybergs Ungdomsspel Sätra 24/5
10.02 -2,1 Jonathan Edberg 06 Kvantumspelen Bålsta 13/9
10.03 0,8 John Bäck 06 Danderyds Ungdomsspel 18/5
10.14 0,5 Malakai O´Connor 03 Surbullespelen Norrköping 16/8
10.15 1,3 Markus Svedenheim 04 SAYO 7/6
10.15 0,5 Erik Dahlberg 02 Surbullespelen Norrköping 16/8
10.05 1,7 Axel Lekander 02 KM 31/8
10.17 1,3 Victor Lindstrand 04 SAYO 7/6
10.18 -0,7 Joakim Nylander 04 Danderyds Ungdomsspel 18/5
10.18 1,3 Marcus Stenebo 04 SAYO 7/6
10.33 0,5 Hugo Liljegren 03 Surbullespelen Norrköping 16/8
10.33 1,3 Fabian Steibert 05 KM 31/8
10.35 0,4 Martin Sjödin 04 Surbullespelen Norrköping 16/8
10.39 1,3 Jacob Peterson 05 KM 31/8
10.33 0,2 Leo Smedberg 04 Täby Open 6/9
10.48 0,8 Karl Kjellgren 06 Danderyds Ungdomsspel 18/5
10.52 -0,4 Oskar Kruse 06 SAYO 8/6
10.61 0,0 Leo Lehtonen 05 SAYO 8/6
10.70 -0,4 Love Gustavsson 06 SAYO 8/6
10.74 1,4 Oskar Lundvall 06 Täby Open 7/9
10.79 1,7 Jonathan Grönlund 05 KM 31/8
10.80 1,3 Ivar Bredin 05 KM 31/8
11.09 0,6 Amir Hosseinzadeh 06 Danderyds Ungdomsspel 18/5
11.11 -1,3 Theo Marklund 06 SAYO 8/6
11.12 -1,4 Jacob Semb-Josefson 06 Täby Open 7/9
11.15 1,4 Leo Svanfeldt 02 SAYO 7/6
11.16 1,3 Axel Zetterlind 05 KM 31/8
11.22 -0,8 Lowe Barkvall 06 Täby Open 7/9
11.28 -0,3 Anthony Humphries 06 Danderyds Ungdomsspel 18/5
11.37 1,3 Alfred Holtendal 02 KM 31/8
11.48 1,7 Gustav Fransson 05 KM 31/8
11.52 -0,1 Edvin Sämskar 06 SAYO 8/6
11.54 0,0 Jakob Lennermark 07 SAYO 8/6
11.62 0,0 Filip Rudling 06 SAYO 8/6
11.64 -0,6 Vincent Källström 06 SAYO 8/6
11.65 -0,4 Joar Eriksson 07 SAYO 8/6
11.65 0,0 Neo Holgersson 06 Danderyds Ungdomsspel 18/5
11.70 -0,3 Jakob Bergström 06 Danderyds Ungdomsspel 18/5
11.77 1,1 Omar Azerkan 06 Danderyds Ungdomsspel 18/5
11.96 -1,3 Filip Andersson 06 SAYO 8/6
11.99 -0,1 Anton Grabner 06 Täby Open 7/9
12.27 -0,6 Viktor Selenius 05 SAYO 8/6
12.31 -0,1 Daniel Opdahl 06 SAYO 8/6
12.36 1,7 Carl Frunck 05 KM 31/8
12.50 0,0 William Sjögren 06 Danderyds Ungdomsspel 18/5
12.52 -1,3 Ludvig Ellgren 07 SAYO 8/6
12.60 -0,1 Gustav Snis 07 SAYO 8/6
12.73 0,0 Pa-Ibou Njie 07 SAYO 8/6
12.93 -1,3 Erik Landin 06 SAYO 8/6
13.41 -0,6 Joel Bäck 08 Gutavallen Visby 6/8
Medvind/okänd vind
8.94w 3,5 Isak Franzén 03 SAYO 7/6
9.19w 2,1 Isac Lidström 02 SAYO 7/6
9.32w 4,2 Hugo Olsson 02 SAYO 7/6
9.42w 2,7 Frej Biverstrand 04 SAYO 7/6
9.42 Viktor Resmalm 04 KM 31/8
9.43w 2,1 Sebastian Christenson 02 SAYO 7/6
9.49 Erik Palmaer 03 KM 31/8
9.70   Alexander Hasselström 03 KM 31/8
9.84w 2,7 Fabian Fast 04 SAYO 7/6
10.13 Markus Svedenheim 04 KM 31/8
10.15   Conor Hogan 04 KM 31/8
10.30w 3,0 Martin Sjödin 04 SAYO 7/6
10.36 Erik Springfelter 04 KM 31/8
10.49 Edvin Olsson 03 KM 31/8
10.51w 3,0 Joel Åhlin 04 SAYO 7/6
10.52 Marcus Enbrand 04 KM 31/8
10.60 Fredrik Frunck 03 KM 31/8
10.61 Leonardo Huayna Fernandez 04 KM 31/8
10.73 Oscar Fröberg 04 KM 31/8
10.79w 3,5 Jacob Åhlin 06 SAYO 8/6
11.00 Henrik Nerell 04 KM 31/8
11.05w 3,5 Marcus Lindgren 07 SAYO 8/6
11.09w 3,5 Kevin Rimér 06 SAYO 8/6
11.75w 3,5 Gustav Palmaer 07 SAYO 8/6
Manuell tidtagning
9.0m Isak Franzén 03 Kvantumspelen Bålsta 13/9
9.5m Jonathan Edberg 06 Kvantumspelen Bålsta 13/9
11.2m Edvin Sämskar 06 Kvantumspelen Bålsta 13/9
11.8m Daniel Opdahl 06 Kvantumspelen Bålsta 13/9
13.1m Albin Opdahl 06 Kvantumspelen Bålsta 13/9
80m
10.48 -1,3 Hugo Jacobsson 99 Täby Open 6/9
10.64 -0,3 Samuel Sundell 00 DN Galan Youth Stockholm/S 23/8
10.89 -1,3 Marcus Biverstrand 00 Världsungdomsspelen Göteborg/U 28/6
10.99 0,8 Rasmus Simes 00 Täby Open 6/9
11.18 -1,0 Filip Nyström 00 Surbullespelen Norrköping 16/8
Medvind/okänd vind
10.79w 2,5 Rasmus Simes 00 SAYO 7/6
10.86w 2,5 Marcus Biverstrand 00 SAYO 7/6
10.86w 3,1 Filip Hamrelius 00 SAYO 7/6
100m
10.86 1,9 Gustav Kjell 96 Folksam Challenge Göteborg/S 13/6
11.06 1,2 Giovanni Inostroza 97 DN Galan Youth Stockholm/S 23/8
12.10 -0,8 Nils-Göran Nilsson 88 Gutavallen Visby 6/8
12.65 -1,1 Andy Ibanez de la Cruz 97 Huddingespelen/UDM 13/6
13.24 -1,0 Felix Gluhak 97 Danderyds Ungdomsspel 18/5
13.45 -2,2 Magnus Ingvarsson 70 VDM Sätra 17/5
14.27 -1,9 Marcus Grindange 72 Nynässpelen Nynäshamn 24/8
Medvind/okänd vind
10.67w 2,9 Gustav Kjell 96 JSM Gävle 8/8
10.94w 3,3 Giovanni Inostroza 97 SAYO 7/6
12.05w 2,9 Daniel Goldman 79 VSM Huddinge 25/7
12.86w 2,5 Felix Gluhak 97 SAYO 7/6
200m
22.09 0,2 Gustav Kjell 96 SAYO 8/6
22.49 0,0 Giovanni Inostroza 97 SAYO 8/6
24.00 1,4 Carl Månsson 95 Världsungdomsspelen Göteborg/U 29/6
24.28 1,3 Christopher Sentell 94 Världsungdomsspelen Göteborg/U 29/6
24.46 0,4 Erik Lundmark 96 SAYO 8/6
26.51 -0,8 Samuel Sundell 00 UDM Täby Open 7/9
26.70 0,0 Felix Gluhak 97 Danderyds Ungdomsspel 18/5
28.04 -0,5 Filip Nyström 00 Danderyds Ungdomsspel 18/5
26.88 -0,7 Filip Engström 01 Svealandsmästerskapen Eskilstuna 14/9
28.38 0,2 Victor Emanuelsson 01 Surbullespelen Norrköping 17/8
28.61 0,7 Martin Nerell 01 SAYO 8/6
28.71 1,8 Simon Holmfeldt 01 SAYO 8/6
30.49 -0,3 Isac Lidström 02 Surbullespelen Norrköping 17/8
30.49 -0,3 Karl Ludvik 02 Surbullespelen Norrköping 17/8
31.48 0,0 Hugo Winther 04 Sommarspelen Kristiandstad 9/7
31.61 0,7 Sebastian Christenson 02 SAYO 8/6
32.37 1,8 Hugo Olsson 02 SAYO 8/6
32.74 1,7 Frej Biverstrand 04 Surbullespelen Norrköping 17/8
33.46 -0,3 Erik Dahlberg 02 Surbullespelen Norrköping 17/8
33.94 1,1 Oliver Lindstrand 02 Surbullespelen Norrköping 17/8
34.10 1,7 Leo Smedberg 04 Surbullespelen Norrköping 17/8
34.16 -2,0 Malakai O´Connor 03 Surbullespelen Norrköping 17/8
34.26 1,1 Rasmus Miller 02 Surbullespelen Norrköping 17/8
34.78 -2,0 Esbjörn Eriksson 03 Surbullespelen Norrköping 17/8
34.92 1,7 Martin Sjödin 04 Surbullespelen Norrköping 17/8
35.25 -2,0 Hugo Liljegren 03 Surbullespelen Norrköping 17/8
37.10 1,7 Victor Lindstrand 04 Surbullespelen Norrköping 17/8
36.97 0,3 Hannes Arhammar 02 SAYO 8/6
Medvind/okänd vind
21.78w 4,2 Gustav Kjell 96 JSM Gävle 10/8
31.40w 3,1 Erik Palmaer 03 Surbullespelen Norrköping 17/8
31.55w 3,1 Isak Franzén 03 Surbullespelen Norrköping 17/8
37.31 John Bäck 06 Minigames Eskilstuna 28/6
52.30 Joel Bäck 08 Minigames Eskilstuna 28/6
300m
35,30 Benjamin Mullen 87 Folksam Challenge Göteborg/S 13/6
38.52 Emil Winther 99 USM Söderhamn 9/8
39.55 Edvin Hagberg 99 Skol-SM Huddinge 20/9
41.76 Hugo Jacobsson 99 Huddingespelen/UDM 15/6
400m
48.43 Andreas Almgren 95 Världsungdomsspelen Göteborg/U 28/6
48.74 Benjamin Mullen 87 Sollentuna GP 26/6
49.34 Anton Asplund 90 SAYO DM 6/6
51.94 Daniel Gleimar 92 Nynässpelen Nynäshamn 24/8
53.03 Carl Månsson 95 Laxaspelen Halmstad 12/7
53.31 Adam Westermark 98 SAYO 8/6
54.47 Christopher Sentell 94 Världsungdomsspelen Göteborg/U 28/6
54.55 Erik Lundmark 96 SAYO 6/6
56.90 Nils-Göran Nilsson 88 Täby Vårspel 10/5
80.95 John Bäck 06 Mälaröspelen Ekerö 18/5
85.09 Love Gustavsson 06 KM 31/8
85.20 Jonathan Edberg 06 KM 31/8
86.13 Eric Hovmöller 06 KM 31/8
86.69 Jacob Lennermark 07 KM 31/8
87.96 Jacob Semb-Josefson 06 KM 31/8
88.02 Jacob Åhlin 06 KM 31/8
88.77 Jakob Bergström 06 Kvantumspelen Bålsta 13/9
88.87 Vide Jansson 07 KM 31/8
89.59 Lowe Barkvall 06 KM 31/8
89.99 Vincent Källström 06 KM 31/8
90.09 Oskar Falk 07 KM 31/8
90.53 Axel Liljegren 07 KM 31/8
91.47 August Ullén 06 KM 31/8
92.31 Joar Eriksson 07 KM 31/8
92.87 Edvin Sämskar 06 KM 31/8
92.94 Daniel Opdahl 06 KM 31/8
93.49 Hugo Bredin 07 KM 31/8
94.59 Gustaf Blomberg 07 KM 31/8
95.01 Frans Levin 07 KM 31/8
95.56 Amir Hosseinzadeh 06 KM 31/8
96.69 Vilhelm Lood Falgén 07 KM 31/8
97.91 Hugo Sandberg 07 KM 31/8
98.24 Anton Grabner 06 KM 31/8
98.64 Rocky Baburin 06 KM 31/8
100.00 Ludvig Ellgren 07 KM 31/8
102.00 Viggo Fuxe Barkvall 07 KM 31/8
103.34 Gustav Snis 07 KM 31/8
103.38 Hugo Selenius 07 KM 31/8
103.63 Hugo Björkqvist 06 KM 31/8
105.06 Anthony Humphries 06 KM 31/8
107.14 Omar Azerkan 06 KM 31/8
107.98 Carl Svensson 06 KM 31/8
108.79 Pa-Ibou Njie 07 KM 31/8
110.85 Karl Thilers 07 KM 31/8
115.30 Victor Mather 07 KM 31/8
120.09 Vidar Bergstedt 07 KM 31/8
123.70 Vincent Palo 07 KM 31/8
133.55 Emil Åslundh 06 KM 31/8
600m
1:38.49 Martin Nerell 01 Svealandsmästerskapen Eskilstuna 13/9
1:44.10 Isac Lidström 02 DN Galan Youth Stockholm/S 24/8
1:47.59 Max Arkad 01 SAYO 7/6
1:55.61 Egil Löthman 01 SAYO 7/6
1:56.54 Sebastian Christenson 02 Huddingespelen 14/6
1:58.96 Karl Ludvik 02 Stockholmskampen Stockholm/S 26/8
2:01.96 Hugo Winther 04 KM 31/8
2:02.50 Markus Svedenheim 04 KM 31/8
2:02.79 Erik Palmaer 03 KM 31/8
2:05.63 Malakai O´Connor 03 Surbullespelen Norrköping 17/8
2:05.89 Hugo Olsson 02 Surbullespelen Norrköping 17/8
2:06.08 Oliver Lindstrand 02 Stockholmskampen Stockholm/S 26/8
2:06.59 Antion Kull 04 Surbullespelen Norrköping 17/8
2:07.26 Marcus Stenebo 04 SAYO 7/6
2:09.31 Conor Hogan 04 KM 31/8
2:09.69 Rasmus Miller 02 Surbullespelen Norrköping 17/8
2:11.76 Henrik Nerell 04 Stockholm Cup Spånga 21/9
2:11.82 Marcus Enbrand 04 KM 31/8
2:14.19 Teo Paganus 03 KM 31/8
2:15.11 Leo Lehtonen 05 SAYO 8/6
2:15.26 John Bäck 06 SAYO 8/6
2:16.41 Adam Wetterberg 05 SAYO 8/6
2:16.69 Victor Lindstrand 04 Täby Vårspel 11/5
2:17.07 Erik Springfelter 04 KM 31/8
2:17.15 Ivar Bredin 05 KM 31/8
2:17.29 Leonardo Huayna Fernandez 04 KM 31/8
2:17.65 Jacob Peterson 05 KM 31/8
2:17.90 Esbjörn Eriksson 03 SAYO 7/6
2:18.26 Eric Hovmöller 06 SAYO 8/6
2:18.49 Henrik Nerell 04 Danderyds Ungdomsspel 18/5
2:19.95 Axel Lekander 05 KM 31/8
2:22.85 Jonathan Grönlund 05 KM 31/8
2:23.46 Hugo Liljegren 03 Surbullespelen Norrköping 17/8
2:23.84 Leo Svanfeldt 02 SAYO 7/6
2:24.63 Jacob Åhlin 06 SAYO 8/6
2:24.78 Axel Zetterlind 05 SAYO 8/6
2:24.78 Jacob Semb-Josefson 06 Täby Open 7/9
2:27.83 Theo Marklund 06 SAYO 8/6
2:28.26 Milton Dahllöf 04 KM 31/8
2:28.94 Fabian Steibert 05 KM 31/8
2:30.37 Vincent Källström 06 SAYO 8/6
2:30.39 Lowe Barkvall 06 Täby Open 7/9
2:32.89 Kevin Rimér 06 SAYO 8/6
2:32.94 Anton Grabner 06 Täby Open 7/9
2:37.82 Anthony Humphries 06 SAYO 8/6
2:39.68 Gustav Fransson 05 KM 31/8
2:40.62 Victor Dannesund 05 SAYO 8/6
2:43.42 Max Mårtensson 05 SAYO 8/6
800m
1:45.65 Andreas Almgren 95 JVM Eugene USA 27/7
1:51.09 Johan Eriksson 88 Sollentuna GP 26/6
1:53.48 Johan Henningsson 90 DN Galan Stockholm/S 21/8
1:54.99 Daniel Gleimar 92 SAYO 6/6
1:56.34 Albin Sjöblom 93 Världsungdomsspelen Göteborg/U 29/6
1:57.03 Erik Smedhs 91 DN Galan Stockholm/S 21/8
1:57.45 Gustav Karnebäck 87 SM Umeå 2/8
2:04.07 Adam Westermark 98 Världsungdomsspelen Göteborg/U 27/6
2:09.51 Edvin Hagberg 99 USM Söderhamn 9/8
2:10.24 Emil Winther 99 HAIS-spelen Hässleholm 27/7
2:10.95 Aden Said 96 Täby Open 6/9
2:16.66 Martin Nerell 01 UDM Täby Open 6/9
2:27.21 Isac Lidström 02 UDM Täby Open 6/9
2:27.92 Filip Nyström 00 Världsungdomsspelen Göteborg/U 28/6
2:29.76 Hugo Jacobsson 99 Kraftmätningen Enskede 29/5
2:30.14 Staffan Risberg 99 Kraftmätningen Enskede 29/5
1500m
3:50.53 Andreas Almgren 95 SAYO 7/6
3:52.59 Daniel Gleimar 92 Sollentuna GP 26/6
3:52.98 Daniel Lundgren 85 DN Galan Stockholm/S 21/8
3:53.58 Albin Sjöblom 93 Stretford GBR 12/7
4:04.67 Erik Norrbom 93 SAYO 7/6
4:15.67 Aleksander Liss 91 SAYO 7/6
4:41.75 Martin Nerell 01 Svealandsmästerskapen Eskilstuna 14/9
4:41.76 Aden Said 96 Gurkspelen Västerås 3/8
5:05.96 Marcus Grindange 72 Nynässpelen Nynäshamn 24/8
5:22.55 Nils-Göran Nilsson 88 Täby Vårspel 11/5
3000m
8:15.43 Daniel Lundgren 85 Arenamilen Vallentuna 14/5
8:37.63 Daniel Gleimar 92 Arenamilen Vallentuna 14/5
8:39.61 Erik Norrbom 93 Arenamilen Vallentuna 14/5
8:51.36 Albin Sjöblom 93 Svealandsserien Uppsala 29/5
5000m
14:05.65 Daniel Lundgren 85 Sollentuna GP 26/6
14:58.29 Erik Norrbom 93 Sollentuna GP 26/6
17:31.58 Johan Skugge 71 Enhörna Challenge 2 Södertälje 6/8
18:30.08 Marcus Grindange 72 Enhörna Challenge 2 Södertälje 6/8
10000m
30:30.95 Erik Widing 87 SM Umeå 1/8
34:47.91 Gunnar Hirschfeldt 78 Långlöparnas Kväll Stockholm/S 28/8
36:03.44 Johan Skugge 71 Enhörna Challenge 1 Södertälje 2/7
37:03.72 Johan Andersson 74 Arenamilen Vallentuna 14/5
37:27.70 Marcus Grindange 72 Arenamilen Vallentuna 14/5
Halvmarathon
1:12:17 Daniel Lundgren 85 Venlo NED 30/3
1:15:40 Albin Sjöblom 93 DN Stockholm Halvmarathon 13/9
1:18:43 Gunnar Hirschfeldt 78 DN Stockholm Halvmarathon 13/9
1:21:15 Johan Skugge 71 DN Stockholm Halvmarathon 13/9
1:28:10 Marcus Grindange 72 DN Stockholm Halvmarathon 13/9
1:33:41 Sebastian Petersen 78 DN Stockholm Halvmarathon 13/9
Marathon
2:46:04 Johan Skugge 71 Frankfurt Marathon 26/10
3:07:35 Marcus Grindange 72 Stockholm Marathon 31/5
3:55:09 Ola Grabner 71 Stockholm Marathon 31/5
2000m hinder
5:57.67 Daniel Gleimar 92 JSM Gävle 10/8
5:57.93 Erik Norrbom 93 JSM Gävle 10/8
3000m hinder
8:38.75 Daniel Lundgren 85 Kortrijk BEL 12/7
9:27.75 Erik Norrbom 93 SM Umeå 2/8
110m häck
25.38 0,7 Nils-Göran Nilsson 88 Täby Vårspel 11/5
80m häck 84.0 cm (P15 - P14)
11.07 1,2 Staffan Risberg 99 Världsungdomsspelen Göteborg/U 29/6
11.93 1,4 Edvin Hagberg 99 USM Mångkamp Uppl Väsby 6/9
12.83 1,8 Filip Nyström 00 Kraftmätningen Linköping 30/8
12.96 -1,9 Hugo Jacobsson 99 USM Söderhamn 10/8
Medvind/okänd vind
12.92w 2,4 Hugo Jacobsson 99 Kraftmätningen Enskede 29/5
60m häck 76.2 cm (P13 - P12)
11.78 0,7 Erik Palmaer 03 Surbullespelen Norrköping 17/8
11.90 -1,3 Isac Lidström 02 Stockholmskampen Enskede 20/9
12.36 0,7 Teo Paganus 03 Surbullespelen Norrköping 17/8
12.76 0,6 Sebastian Christenson 02 Stockholmskampen Enskede 20/9
12.78 -0,9 Rasmus Miller 02 Surbullespelen Norrköping 17/8
13.06 0,2 Frej Biverstrand 04 Surbullespelen Norrköping 17/8
13.15 -0,9 Oliver Lindstrand 02 Surbullespelen Norrköping 17/8
13.20 0,1 Malakai O´Connor 03 Surbullespelen Norrköping 17/8
13.37 0,6 Hugo Olsson 02 Stockholmskampen Enskede 20/9
13.65 0,1 Hugo Liljegren 03 Surbullespelen Norrköping 17/8
13.72 -0,9 Erik Dahlberg 02 Surbullespelen Norrköping 17/8
14.01 0,2 Victor Lindstrand 04 Surbullespelen Norrköping 17/8
14.15 0,2 Martin Sjödin 04 Surbullespelen Norrköping 17/8
15.63 0,2 Leo Smedberg 04 Surbullespelen Norrköping 17/8
Medvind/okänd vind
13.01w 3,4 Hugo Olsson 02 SAYO 8/6
300m häck 76.2 cm (P15 - P14)
41.67 Staffan Risberg 99 USM Söderhamn 9/8
42.25 Edvin Hagberg 99 Skol-SM Huddinge 21/9
45.05 Hugo Jacobsson 99 USM Söderhamn 9/8
48.82 Filip Nyström 00 Svealandsmästerskapen Eskilstuna 13/9
400m häck
54.61 Benjamin Mullen 87 Gefle Games 19/7
Höjd
1.79 Staffan Risberg 99 SAYO 8/6
1.75 Edvin Hagberg 99 UDM mångkamp Sätra 18/5
1.60 Emil Winther 99 Kraftmätningen Enskede 29/5
1.60 Filip Nyström 00 Svealandsmästerskapen Eskilstuna 14/9
1.59 Gustav Karnebäck 87 Svealandsserien Uppsala 29/5
1.59 Nils-Göran Nilsson 88 Täby Vårspel 10/5
1.47 Filip Hamrelius 00 Kraftmätningen Linköping 31/8
1.42 Simon Holmfeldt 01 Danderyds Ungdomsspel 18/5
1.36 Erik Palmaer 03 Stockholm Cup Spånga 21/9
1.35 Lukas Björninger 00 Personliga Rekordens Kväll Sollentuna 10/9
1.34 Jan de Besche 50 VSM Huddinge 27/7
1.31 Frej Biverstrand 04 SAYO 7/6
1.30 Erik Dahlberg 02 Personliga Rekordens Kväll Sollentuna 10/9
1.28 Erik Dahlberg 02 Surbullespelen Norrköping 17/8
1.28 Martin Nerell 01 Surbullespelen Norrköping 17/8
1.23 Victor Lindstrand 04 SAYO 7/6
1.21 Alexander Hasselström 03 Stockholm Cup Spånga 21/9
1.20 David Mattiasson 01 Personliga Rekordens Kväll Sollentuna 10/9
1.19 Sebastian Christenson 02 Personliga Rekordens Kväll Sollentuna 10/9
1.19 Isac Lidström 02 Personliga Rekordens Kväll Sollentuna 10/9
1.19 Karl Ludvik 02 Personliga Rekordens Kväll Sollentuna 10/9
1.19 Teo Paganus 03 Danderyds Ungdomsspel 18/5
1.18 Rasmus Miller 02 Surbullespelen Norrköping 17/8
1.18 Oliver Lindstrand 02 SAYO 7/6
1.18 Hugo Winther 04 SAYO 7/6
1.13 Marcus Stenebo 04 SAYO 7/6
1.10 Leo Smedberg 04 Täby Open 6/9
1.08 Anton Kull 04 SAYO 7/6
1.08 Malakai O´Connor 03 SAYO 7/6
1.05 Leon Wahlqvist 02 Personliga Rekordens Kväll Sollentuna 10/9
0.98 Martin Sjödin 04 SAYO 7/6
0.98 Markus Svedenheim 04 SAYO 7/6
Stav
3.60 Johan Eriksson 88 Svealandsserien Uppsala 29/5
3.22 Edvin Hagberg 99 Skol-SM Huddinge 20/9
3.00 Nils-Göran Nilsson 88 Täby Vårspel 11/5
1.87 Oliver Lindstrand 02 Stockholmskampen Enskede 20/9
1.57 Isac Lidström 02 Stockholmskampen Enskede 20/9
1.42 Sebastian Christenson 02 Stockholmskampen Enskede 20/9
1.27 Rasmus Miller 02 Stockholmskampen Enskede 20/9
Längd
6.61 1,2 Carl Månsson 95 Gurkspelen Västerås 3/8
6.38 1,0 Giovanni Inostroza 97 Världsungdomsspelen Göteborg/U 27/6
6.12 0,2 Nils-Göran Nilsson 88 Gutavallen Visby 6/8
5.66 0,5 Staffan Risberg 99 SAYO 7/6
5.43 1,8 Hugo Jacobsson 99 Gurkspelen Västerås 3/8
5.62 1,5 Edvin Hagberg 99 USM Mångkamp Uppl Väsby 7/9
5.33 0,1 Erik Åhlin 71 VSM Huddinge 25/7
5.23 0,4 Emil Winther 99 Kraftmätningen Linköping 30/8
4.98 2,0 Magnus Ingvarsson 70 VDM Sätra 18/5
4.75 0,0 Lukas Björninger 00 Huddingespelen 15/6
4.64 0,1 Samuel Sundell 00 Kraftmätningen Linköping 30/8
4.60 1,4 Filip Nyström 00 SAYO 7/6
4.16 0,0 Jasper Wijk 00 UDM Täby Open 6/9
3.72 2,0 Filip Hamrelius 00 Kraftmätningen Linköping 30/8
Medvind/okänd vind
6.74w 3,2 Carl Månsson 95 Gurkspelen Västerås 3/8
5.48w 2,7 Hugo Jacobsson 99 Gurkspelen Västerås 3/8
5.27w 3,1 Emil Winther 99 Kraftmätningen Enskede 29/5
5.08w 2,4 Magnus Ingvarsson 70 VDM Sätra 18/5
4.52w 3,9 Samuel Sundell 00 Kraftmätningen Enskede 29/5
Längd med zon
4.57 -0,2 Hugo Olsson 02 SAYO 8/6
4.13 1,1 Simon Holmfeldt 01 SAYO 8/6
4.06 0,3 Isac Lidström 02 SAYO 8/6
4.06 0,0 Hugo Winther 04 Huddingespelen 15/6
3.93 0,1 Alexander Hasselström 03 Stockholm Cup Spånga 21/9
3.88 0,5 Sebastian Christenson 02 SAYO 8/6
3.88 0,0 Teo Paganus 03 Leksands Sparbanksspel 26/7
3.52 0,5 Oliver Lindstrand 02 SAYO 8/6
3.51 0,0 Esbjörn Eriksson 03 Stockholm Cup Spånga 21/9
3.42 -2,7 John Bäck 06 SAYO 8/6
3.18 -0,8 Axel Lekander 05 SAYO 8/6
3.18 0,7 Oskar Lundvall 06 SAYO 8/6
3.18 -0,3 Jacob Åhlin 06 SAYO 8/6
3.17 -0,4 Theo Marklund 06 SAYO 8/6
3.14 -2,6 Love Gustavsson 06 SAYO 8/6
3.04 -1,8 Jonathan Edberg 06 SAYO 8/6
3.04 1,5 Hannes Arhammar 02 SAYO 8/6
3.03 -0,7 Leo Lehtonen 05 SAYO 8/6
2.99 -1,7 Adam Wetterberg 05 SAYO 8/6
2.87 -1,7 Jonathan Grönlund 05 SAYO 8/6
2.85 0,8 Kevin Rimér 06 SAYO 8/6
2.82 -2,6 Ivar Bredin 05 SAYO 8/6
2.80 -0,3 Eric Hovmöller 06 SAYO 8/6
2.78 -0,8 Oskar Kruse 06 SAYO 8/6
2.77 -1,5 Filip Rudling 06 SAYO 8/6
2.70 0,4 Jacob Semb-Josefson 06 SAYO 8/6
2.69 0,7 Gustav Fransson 05 SAYO 8/6
2.69 -0,5 Max Mårtensson 05 SAYO 8/6
2.67 -0,8 Lowe Barkvall 06 SAYO 8/6
2.67 -0,7 Anton Grabner 06 SAYO 8/6
2.66 -0,6 Anthony Humphries 06 SAYO 8/6
2.66 0,5 Marcus Lindgren 07 SAYO 8/6
2.63 -0,5 Vincent Källström 06 SAYO 8/6
2.63 0,6 Gustav Palmaer 07 SAYO 8/6
2.60 0,0 Edvin Sämskar 06 SAYO 8/6
2.52 -0,6 Daniel Opdahl 06 SAYO 8/6
2.50 0,6 Victor Dannesund 05 SAYO 8/6
2.49 -1,1 Noah Zetterlind 05 SAYO 8/6
2.44 -2,7 Viktor Selenius 05 SAYO 8/6
2.39 1,0 Gustav Snis 07 SAYO 8/6
2.32 0,4 Joel Bäck 08 Gutavallen Visby 6/8
2.25 1,2 Pa-Ibou Njie 07 SAYO 8/6
2.25 -0,3 Algot Riis 05 SAYO 8/6
2.19 1,5 Carl Grindange 09 Huddingespelen 14/6
2.16 -1,2 Joar Eriksson 07 SAYO 8/6
2.05 0,1 Ludvig Ellgren 07 SAYO 8/6
1.99 -0,1 Erik Landin 06 SAYO 8/6
Medvind/okänd vind
4.81 Filip Engström 01 UDM Täby Open 7/9
4.37 Sebastian Karlsson 00 Personliga Rekordens Kväll Sollentuna 10/9
4.23 Simon Holmfeldt 01 Surbullespelen Norrköping 16/8
4.14 Isak Franzén 03 Kvantumspelen Bålsta 13/9
4.14 Isac Lidström 02 Personliga Rekordens Kväll Sollentuna 10/9
4.10 Erik Palmaer 03 KM 31/8
3.90w 2,1 Sebastian Christenson 02 Huddingespelen 15/6
3.90 Karl Ludvik 02 Surbullespelen Norrköping 16/8
3.89 Teo Paganus 03 Kvantumspelen Bålsta 13/9
3.87 Erik Dahlberg 02 Personliga Rekordens Kväll Sollentuna 10/9
3.83 Rasmus Miller 02 Personliga Rekordens Kväll Sollentuna 10/9
3.79 Kalle Holm 01 Surbullespelen Norrköping 16/8
3.76 Martin Nerell 01 Surbullespelen Norrköping 16/8
3.76 David Mattiasson 01 Personliga Rekordens Kväll Sollentuna 10/9
3.63 Frej Biverstrand 04 KM 31/8
3.60 Erik Springfelter 04 KM 31/8
3.54 Esbjörn Eriksson 03 KM 31/8
3.53 Marcus Enbrand 04 KM 31/8
3.52 Fabian Fast 04 KM 31/8
3.50 Love Gustavsson 06 KM 31/8
3.50 John Bäck 06 Minigames Eskilstuna 28/6
3.49 Victor Lindstrand 04 Täby Vårspel 11/5
3.49 Max Lind 04 Täby Open 6/9
3.39 Axel Lekander 05 KM 31/8
3.36 Jacob Peterson 05 KM 31/8
3.35 Markus Svedenheim 04 Täby Vårspel 11/5
3.33 Malakai O´Connor 03 KM 31/8
3.30 Hugo Liljegren 03 Surbullespelen Norrköping 17/8
3.30 Oskar Lundvall 06 Minigames Eskilstuna 28/6
3.30 Jonathan Edberg 06 Kvantumspelen Bålsta 13/9
3.28 Jacob Åhlin 06 KM 31/8
3.27 Leon Wahlqvist 02 Personliga Rekordens Kväll Sollentuna 10/9
3.25 Joel Åhlin 04 KM 31/8
3.25 Martin Sjödin 04 Täby Open 6/9
3.17 Eric Hovmöller 06 KM 31/8
3.16 Leo Smedberg 04 Täby Open 6/9
3.15 Conor Hogan 04 KM 31/8
3.15 Leo Smedberg 04 Surbullespelen Norrköping 17/8
3.15 Fabian Steibert 05 KM 31/8
3.14 Melvin Holmgren 03 KM 31/8
3.12 Oscar Fröberg 04 KM 31/8
3.10 Axel Liljegren 07 KM 31/8
3.08 Jacob Semb-Josefson 06 Täby Open 7/9
3.06 Joakim Nylander 04 Danderyds Ungdomsspel 18/5
3.04 Jonathan Grönlund 05 KM 31/8
3.03 Markus Wretskog 06 KM 31/8
3.01 Alexander Mickelsson 07 KM 31/8
2.94 Leo Svanfeldt 02 Personliga Rekordens Kväll Sollentuna 10/9
2.94 Leonardo Huayna Fernandez 04 KM 31/8
2.93 Milton Dahllöf 04 KM 31/8
2.90 Frans Levin 07 KM 31/8
2.89 Amir Hosseinzadeh 06 Danderyds Ungdomsspel 18/5
2.88 Fredrik Frunck 03 KM 31/8
2.88 Karl Larsson 04 SAYO 8/6
2.84 Karl Kjellgren 06 Danderyds Ungdomsspel 18/5
2.84 Edvin Sämskar 06 Kvantumspelen Bålsta 13/9
2.82 Hannes Arhammar 02 Personliga Rekordens Kväll Sollentuna 10/9
2.76 Joar Eriksson 07 KM 31/8
2.76 Gustav Fransson 05 KM 31/8
2.76 Jacob Lennermark 07 KM 31/8
2.75 Lowe Barkvall 06 KM 31/8
2.74 Hugo Björkqvist 06 KM 31/8
2.69 Victor Mather 07 KM 31/8
2.67 Oskar Falk 07 KM 31/8
2.65 Axel Zetterlind 05 KM 31/8
2.64 Daniel Opdahl 06 KM 31/8
2.62 Hugo Sandberg 07 KM 31/8
2.62 Omar Azerkan 06 Danderyds Ungdomsspel 18/5
2.61 Vide Jansson 07 KM 31/8
2.56 Birk Stroff 07 KM 31/8
2.51 Hugo Bredin 07 KM 31/8
2.51 Gustav Snis 07 KM 31/8
2.50 Karl Thilers 07 KM 31/8
2.49 Vilhelm Lood Falgén 07 KM 31/8
2.49 Pa-Ibou Njie 07 KM 31/8
2.46 Viggo Fuxe Barkvall 07 KM 31/8
2.43 Joel Bäck 08 Gutavallen Visby 6/8
2.41 Elias Lindmark 07 KM 31/8
2.41 Neo Holgersson 06 Danderyds Ungdomsspel 18/5
2.39 Gustaf Blomberg 07 KM 31/8
2.39 Gustav Hehrne 07 KM 31/8
2.38 Ludvig Ellgren 07 KM 31/8
2.37 Jakob Bergström 06 KM 31/8
2.33 Rocky Baburin 06 KM 31/8
2.29 Hugo Selenius 07 KM 31/8
2.29 August Ullén 06 KM 31/8
2.27 Carl Svensson 06 KM 31/8
2.20 Carl Frunck 05 KM 31/8
2.14 William Sjögren 06 Danderyds Ungdomsspel 18/5
2.13 Henrik Nerell 04 KM 31/8
2.00 Emil Åslundh 06 KM 31/8
1.96 Theo Bergqvist 07 KM 31/8
1.85 Vidar Bergstedt 07 KM 31/8
1.74 Vincent Palo 07 KM 31/8
1.69 Albin Opdahl 06 Kvantumspelen Bålsta 13/9
Tresteg
10.76 -0,2 Filip Nyström 00 Världsungdomsspelen Göteborg/U 28/6
10.36 0,1 Erik Åhlin 71 VSM Huddinge 27/7
10.29 0,0 Lukas Björninger 00 Skol-SM Huddinge 21/9
Medvind/okänd vind
8.31 Erik Palmaer 03 Täby Vårspel 11/5
Tresteg med zon
Medvind/okänd vind
8.84 Karl Ludvik 02 Stockholmskampen Täby 2/6
8.46 Hugo Olsson 02 Stockholmskampen Täby 2/6
7.80 Erik Dahlberg 02 Stockholmskampen Täby 2/6
7.69 Sebastian Christensson 02 Stockholmskampen Täby 2/6
7.61 Oliver Lindstrand 02 Stockholmskampen Täby 2/6
7.32 Rasmus Miller 02 Stockholmskampen Täby 2/6
Kula
13.71 Stellan Back 75 VSM Kastmångkamp Östhammar 13/9
13.17 Fredrik Hallinder 88 Castorama Sollentuna 27/9
11.27 Joakim Björkå 80 Castorama Sollentuna 27/9
10.38 Håkan Larsson 67 Castorama Sollentuna 27/9
9.99 Christoffer Hagren 95 Castorama Sollentuna 27/9
9.97 Are Möller 79 Castorama  Sollentuna 12/10
9.13 Nils-Göran Nilsson 88 Täby Vårspel 10/5
7.01 Rami Aro 80 Castorama  Sollentuna 12/10
Kula 6.0 kg (P19)
12.85 Christoffer Hagren 95 Uppslakastet 30/7
10.74 Viktor Hagren 95 Uppslakastet 30/7
Kula 4.0 kg (P15 - P14)
11.26 Edvin Hagberg 99 Tredje höstkastet Sollentuna 12/10
10.47 Lukas Björninger 00 UDM Täby Open 7/9
9.43 Wilhelm Ekman 99 Andra Höstkastet Sollentuna/E 27/9
8.95 Filip Hamrelius 00 SAYO 7/6
8.37 Hugo Jacobsson 99 Kraftmätningen Linköping 31/8
8.18 Emil Winther 99 Kraftmätningen Linköping 31/8
8.16 Staffan Risberg 99 Kraftmätningen Linköping 31/8
7.42 Sebastian Karlsson 00 Personliga Rekordens Kväll Sollentuna 10/9
6.65 Samuel Sundell 00 Kraftmätningen Enskede 29/5
Kula 4.0 kg (M70)
8.86 Bo Sundström 40 VDM Sätra 18/5
Kula 3.0 kg (P13 - P12)
9.85 Viktor Emanuelsson 01 Personliga Rekordens Kväll Sollentuna 10/9
9.74 Karl Ludvik 02 Midgårdskastet Märsta 20/9
6.39 Kalle Holm 01 Surbullespelen Norrköping 17/8
6.32 David Mattiasson 01 Personliga Rekordens Kväll Sollentuna 10/9
6.27 Isac Lidström 02 Personliga Rekordens Kväll Sollentuna 10/9
6.18 Erik Dahlberg 02 Personliga Rekordens Kväll Sollentuna 10/9
6.17 Oliver Lindstrand 02 Personliga Rekordens Kväll Sollentuna 10/9
5.14 Sebastian Christenson 02 Personliga Rekordens Kväll Sollentuna 10/9
5.13 Hugo Olsson 02 Surbullespelen Norrköping 17/8
5.12 Leon Wahlqvist 02 Personliga Rekordens Kväll Sollentuna 10/9
4.82 Rasmus Miller 02 Surbullespelen Norrköping 17/8
4.78 Leo Svanfeldt 02 Personliga Rekordens Kväll Sollentuna 10/9
3.54 Hannes Arhammar 02 Personliga Rekordens Kväll Sollentuna 10/9
Kula 2.0 kg (P10 - P11)
9.13 Erik Palmaer 03 KM 31/8
8.83 Teo Paganus 03 Kvantumspelen Bålsta 13/9
8.34 Isak Franzén 03 Kvantumspelen Bålsta 13/9
7.98 Melvin Holmgren 03 Stockholm Cup Spånga 21/9
7.52 Hugo Winther 04 Huddingespelen 15/6
7.17 Alexander Hasselström 03 KM 31/8
7.09 Frej Biverstrand 04 SAYO 7/6
6.77 Max Lind 04 SAYO 7/6
6.62 Hugo Liljegren 03 Surbullespelen Norrköping 17/8
6.42 Fredrik Frunck 03 KM 31/8
6.03 Leo Lehtonen 05 KM 31/8
5.88 Jonathan Edberg 06 KM 31/8
5.81 Anton Kull 04 SAYO 7/6
5.73 Kevin Rimér 06 SAYO 8/6
5.71 Martin Sjödin 04 SAYO 7/6
5.54 Victor Lindstrand 04 SAYO 7/6
5.45 Ivar Bredin 05 SAYO 8/6
5.40 Love Gustavsson 06 KM 31/8
5.40 Marcus Stenebo 04 SAYO 7/6
5.36 Esbjörn Eriksson 03 KM 31/8
5.33 Jacob Peterson 05 KM 31/8
5.32 Karl Kjellgren 06 KM 31/8
5.20 Malakai O´Connor 03 Surbullespelen Norrköping 17/8
5.20 Jacob Åhlin 06 SAYO 8/6
5.17 Gustav Fransson 05 KM 31/8
5.17 Daniel Opdahl 06 KM 31/8
5.04 Fabian Steibert 05 KM 31/8
4.99 Hugo Björkqvist 06 KM 31/8
4.94 Amir Hosseinzadeh 06 KM 31/8
4.89 Rocky Baburin 06 KM 31/8
4.88 Markus Wretskog 06 KM 31/8
4.71 Conor Hogan 04 SAYO 7/6
4.71 Jacob Semb-Josefson 06 KM 31/8
4.59 Anthony Humphries 06 KM 31/8
4.47 Carl Frunck 05 KM 31/8
4.44 Oskar Kruse 06 KM 31/8
4.29 Theo Marklund 06 KM 31/8
4.24 Edvin Sämskar 06 SAYO 8/6
4.12 Axel Lekander 05 KM 31/8
4.05 Omar Azerkan 06 KM 31/8
3.99 Lowe Barkvall 06 SAYO 8/6
3.99 Joel Åhlin 04 SAYO 7/6
3.95 Carl Svensson 06 KM 31/8
3.94 August Ullén 06 KM 31/8
3.83 John Bäck 06 KM 31/8
3.78 Jakob Bergström 06 KM 31/8
3.59 Algot Riis 05 KM 31/8
3.54 Emil Åslundh 06 KM 31/8
3.47 Magnus Falck 04 SAYO 7/6
3.46 Alfred Holtendal 05 KM 31/8
3.28 Anton Grabner 06 KM 31/8
3.05 Vincent Källström 06 KM 31/8
2.97 Gustav Palmaer 07 SAYO 8/6
2.94 Pa-Ibou Njie 07 SAYO 8/6
2.55 Ludvig Ellgren 07 SAYO 8/6
Diskus
42.58 Stellan Back 75 Hellaskastet Sätra 3/5
37.29 Joakim Björkå 80 Castorama Sollentuna/E 27/9
37.29 Fredrik Hallinder 88 Castorama Sollentuna/E 27/9
26.94 Christoffer Hagren 95 Castorama Sollentuna/E 27/9
26.57 Håkan Larsson 67 Första höstkastet Sollentuna/E 14/9
24.52 Nils-Göran Nilsson 88 Täby Vårspel 11/5
23.54 Are Möller 79 Castorama Sollentuna/E 12/10
21.57 Magnus Ingvarsson 70 VDM Sätra 17/5
19.49 Rami Aro 80 Castorama Sollentuna/E 12/10
Diskus 1.75 kg (P19)
41.16 Viktor Hagren 95 Gurkspelen Västerås 2/8
36.92 Christoffer Hagren 95 Junikastet Sollentuna/E 12/6
Diskus 1.0 kg (P15 - P14)
33.23 Edvin Hagberg 99 Tredje höstkastet Sollentuna/E 12/10
30.79 Lukas Björninger 00 SAYO/E 6/6
26.51 Wilhelm Ekman 99 Junikastet Sollentuna/E 12/6
Diskus 1.0 kg (M70)
23.99 Bo Sundström 40 VDM Sätra 17/5
Diskus 0.6 kg (P13 - P12)
37.14 Karl Ludvik 02 Björknässpelen 30/8
21.05 Hugo Olsson 02 Stockholmskampen Täby 2/6
19.09 Sebastian Christenson 02 Surbullespelen Norrköping 17/8
14.55 Erik Schöldström 03 Surbullespelen Norrköping 17/8
14.23 Rasmus Miller 02 Stockholmskampen Täby 2/6
13.95 Oliver Lindstrand 02 Stockholmskampen Täby 2/6
12.50 Erik Dahlberg 02 Stockholmskampen Täby 2/6
Slägga
39.81 Christoffer Hagren 95 Castorama Sollentuna/E 27/9
37.85 Stellan Back 75 VSM Kastmångkamp Östhammar 13/9
29.90 Joakim Björkå 80 Castorama Sollentuna/E 27/9
24.83 Gustav Karnebäck 87 Svealandsserien Uppsala 29/5
23.56 Håkan Larsson 67 Första höstkastet Sollentuna/E 14/9
19.33 Fredrik Hallinder 88 Castorama Sollentuna/E 27/9
18.24 Are Möller 79 Castorama Sollentuna/E 12/10
12.57 Rami Aro 80 Castorama Sollentuna/E 12/10
Slägga 6.0 kg (P19)
50.23 Christoffer Hagren 95 JSM Gävle 8/8
Slägga 4,0kg (P15 - P14)
30.18 Wilhelm Ekman 99 Andra Höstkastet Sollentuna/E 27/9
21.47 Lukas Björninger 00 Huddingespelen 15/6
Slägga 4,0kg (M70)
23.42 Bo Sundström 40 Midgårdskastet Märsta 20/9
Slägga 3.0 kg (P13 - P12)
27.08 Karl Ludvik 02 Andra Höstkastet Sollentuna/E 27/9
12.50 Isac Lidström 02 Stockholmskampen Enskede 20/9
11.80 Sebastian Christenson 02 Stockholmskampen Enskede 20/9
11.33 Rasmus Miller 02 Stockholmskampen Enskede 20/9
11.14 Oliver Lindstrand 02 Surbullespelen Norrköping 16/8
9.36 Sebastian Christenson 02 Surbullespelen Norrköping 16/8
9.05 Hugo Olsson 02 Surbullespelen Norrköping 16/8
Spjut
59.64 Stellan Back 75 VSM Kastmångkamp Östhammar 13/9
44.10 Fredrik Hallinder 88 Castorama Sollentuna 27/9
38.26 Nils-Göran Nilsson 88 Täby Vårspel 11/5
38.05 Christoffer Hagren 95 Castorama Sollentuna 27/9
37.21 Are Möller Castorama Sollentuna 12/10
35.68 Joakim Björkå 80 Castorama Sollentuna 27/9
Spjut 600 g (P15 - P14)
47.88 Edvin Hagberg 99 USM Mångkamp Uppl Väsby 6/9
34.25 Wilhelm Ekman 99 Andra Höstkastet Sollentuna 27/9
30.74 Lukas Björninger 00 Huddingespelen 15/6
29.69 Filip Nyström 00 Personliga Rekordens Kväll Sollentuna 10/9
29.60 Emil Winther 99 Kraftmätningen Linköping 30/8
18.79 Samuel Sundell 00 Kraftmätningen Enskede 29/5
12.32 Sebastian Karlsson 00 Personliga Rekordens Kväll Sollentuna 10/9
Spjut 400 g (P13 - P12)
38.93 Karl Ludvik 02 Kvantumspelen Bålsta 13/9
27.70 Frej Biverstrand 02 SAYO 8/6
22.27 Martin Nerell 01 Surbullespelen Norrköping 16/8
20.13 Oliver Lindstrand 02 SAYO 8/6
17.26 Oskar Käll 02 SAYO 8/6
17.22 David Mattiasson 01 Personliga Rekordens Kväll Sollentuna 10/9
16.30 Viktor Emanuelsson 01 Personliga Rekordens Kväll Sollentuna 10/9
16.18 Kalle Holm 01 Surbullespelen Norrköping 16/8
15.07 Erik Dahlberg 02 Stockholmskampen Stockholm/S 26/8
14.96 Isac Lidström 02 Stockholmskampen Stockholm/S 26/8
13.97 Sebastian Christenson 02 Stockholmskampen Stockholm/S 26/8
11.90 Rasmus Miller 02 Personliga Rekordens Kväll Sollentuna 10/9
8.62 Leo Svanfeldt 02 Personliga Rekordens Kväll Sollentuna 10/9
8.56 Hugo Olsson 02 SAYO 8/6
7.08 Hannes Arhammar 02 Personliga Rekordens Kväll Sollentuna 10/9
6.92 Leon Wahlqvist 02 Personliga Rekordens Kväll Sollentuna 10/9
Spjut 500 g (M70)
19.75 Bo Sundström 40 Midgårdskastet Märsta 20/9
Spjut 400 g (M70)
21.13 Bo Sundström 40 VDM Sätra 17/5
Vikt 15,88kg (M35)
13.15 Stellan Back 75 VSM Huddinge 25/7
Vikt 7,26kg M(70)
8.52 Bo Sundström 40 VSM Huddinge 25/7
Boll
54.25 Karl Ludvik 02 UDM Täby Open 6/9
36.54 Frej Biverstrand 04 Stockholm Cup Spånga 21/9
33.01 Erik Palmaer 03 Täby Open 6/9
28.16 Melvin Holmgren 03 Stockholm Cup Spånga 21/9
27.56 Teo Paganus 03 Surbullespelen Norrköping 16/8
26.32 Erik Schöldström 03 Surbullespelen Norrköping 16/8
26.26 Leo Smedberg 04 Täby Open 6/9
25.60 Victor Lindstrand 04 Surbullespelen Norrköping 16/8
24.81 Fabian Fast 04 KM 31/8
23.69 Martin Sjödin 04 Täby Open 6/9
22.85 Conor Hogan 04 KM 31/8
22.62 Isak Franzén 03 Kvantumspelen Bålsta 13/9
21.95 Oscar Fröberg 04 KM 31/8
21.50 Jonathan Edberg 06 Kvantumspelen Bålsta 13/9
21.34 Markus Svedenheim 04 KM 31/8
21.08 Hugo Winther 04 KM 31/8
20.35 Leonardo Huayna Fernandez 04 KM 31/8
19.05 Esbjörn Eriksson 03   Surbullespelen Norrköping 16/8
18.44 Edvin Sämskar 06 Kvantumspelen Bålsta 13/9
18.41 Osakr Lundvall 06 Minigames Eskilstuna 28/6
18.15 Jacob Semb-Josefsson 06 Täby Open 7/9
18.07 Henrik Nerell 04 KM 31/8
18.05 Daniel Opdahl 06 Kvantumspelen Bålsta 13/9
18.05 Joel Åhlin 04 KM 31/8
17.26 Max Lind 04 Täby Open 6/9
16.22 Pa-Ibou Njie 07 KM 31/8
16.19 Marcus Enbrand 04 KM 31/8
15.01 Oskar Falk 07 KM 31/8
14.57 Axel Liljegren 07 KM 31/8
13.67 Elias Lindmark 07 KM 31/8
13.56 Joar Eriksson 07 KM 31/8
13.52 Jacob Lennermark 07 KM 31/8
13.36 Gustaf Blomberg 07 KM 31/8
13.16 Vide Jansson 07 KM 31/8
12.91 Gustav Palmaer 07 KM 31/8
12.85 Frans Levin 07 KM 31/8
12.60 Victor Mather 07 KM 31/8
12.26 Gustav Snis 07 KM 31/8
12.25 Magnus Falck 04 KM 31/8
11.80 Ludvig Ellgren 07 KM 31/8
10.84 Alexander Mickelsson 07 KM 31/8
10.26 Hugo Selenius 07 KM 31/8
10.25 Hugo Sandberg 07 KM 31/8
10.22 Vidar Bergstedt 07 KM 31/8
9.43 Anton Grabner 06 Täby Open 7/9
9.39 Lowe Barkvall 06 Täby Open 7/9
9.29 Karl Thilers 07 KM 31/8
9.11 Hugo Bredin 07 KM 31/8
7.88 Gustav Hehrne 07 KM 31/8
7.28 Birk Stroff 07 KM 31/8
7.21 Viggo Fuxe Barkvall 07 KM 31/8
6.75 Albin Opdahl 06 Kvantumspelen Bålsta 13/9
5.89 Vincent Palo 07 KM 31/8
4.76 Vilhelm Lood Falgén 07 KM 31/8
3.79 Theo Bergqvist 07 KM 31/8
Åttakamp
4413 Edvin Hagberg 99 USM Mångkamp Uppl Väsby 6-7/9
Tiokamp
4183 Nils-Göran Nilsson 88 Täby Vårspel 10-11/5
Stäng fönster