Årsbästa arena 2011 Stäng fönster
2011-11-01
Flickor/Kvinnor
60m
8.99 0,3 Matilda Rönnberg 00 STH Cup Spånga 24/9
9.04 -1,3 Linda Nyblom 00 Kalmar Sommarspel 13/7
9.54 -0,2 Linn Björklund 00 Huddingespelen 12/6
9.67 -0,1 Emma Digerfors 00 Täby Open 3/9
9.70 1,3 Rebecca Christenson 00 KM Sollentuna 7/9
9.74 0,3 Anna Njie 00 STH Cup Spånga 24/9
9.75 1,5 Johanna Ståhl 02 SAYO 21/5
9.77 2,0 Lina Hagberg 01 SAYO 21/5
9.78 -3,2 Ida Winther 01 Täby Open 4/9
9.94 0,8 Isabelle Grafsund 01 Danderyds Ungdomsspel 8/5
10.00 1,5 Ronja Chrifi 02 SAYO 21/5
10.12 1,3 Matilda West 00 KM Sollentuna 7/9
10.17 1,3 Sara Rask 00 KM Sollentuna 7/9
10.21 1,1 Erika Skår 00 KM Sollentuna 7/9
10.24 1,0 Sara Back 02 KM Sollentuna 7/9
10.27 1,3 Sofia Back 00 KM Sollentuna 7/9
10.39 1,3 Filippa Kåhre 00 KM Sollentuna 7/9
10.39 -0,4 Safiatou Njie 03 Huddingespelen 12/6
10.43 1,0 Isabelle Berglund 02 KM Sollentuna 7/9
10.46 1,2 Linn Hallenberg 00 Danderyds Ungdomsspel 8/5
10.47 -0,8 Liv Ceder 01 Danderyds Ungdomsspel 8/5
10.48 2,0 Alice Berg 02 KM Sollentuna 7/9
10.54 1,5 Anna Eriksson 01 KM Sollentuna 7/9
10.54 1,2 Filippa Harg 01 Danderyds Ungdomsspel 8/5
10.55 2,0 Julia Puhony 01 SAYO 21/5
10.61 1,1 Felicia Liljehäll 00 KM Sollentuna 7/9
10.63 2,0 Julia Digerfors 01 Huddingespelen 11/6
10.63 1,4 Moa Nyström 02 Huddingespelen 11/6
10.67 -1,0 Maja Sund 01 Surbullespelen Norrköping 20/8
10.68 1,5 Lovisa Hällerfors 01 KM Sollentuna 7/9
10.74 1,0 Andrea Simone 02 KM Sollentuna 7/9
10.74 2,0 Nora Lundmark 02 KM Sollentuna 7/9
10.91 -1,3 Julia Stenberg 01 Täby Open 4/9
10.95 1,0 Elsa Lindberg 02 KM Sollentuna 7/9
10.99 2,0 Anna Rönnberg 01 SAYO 21/5
11.00 1,5 Felicia Bredin 01 KM Sollentuna 7/9
11.05 2,0 Maria Kalderén 01 SAYO 21/5
11.19 1,0 Lovisa Celander 02 KM Sollentuna 7/9
11.30 2,0 Astrid Nurmi 02 KM Sollentuna 7/9
11.31 1,0 Julia Oussi 02 KM Sollentuna 7/9
11.36 2,0 Linn Öberg 02 KM Sollentuna 7/9
11.45 2,0 Sigrid Ekman 02 KM Sollentuna 7/9
12.19 1,0 Lina Isaksson 02 KM Sollentuna 7/9
Medvind/okänd vind
9.00w 2,9 Linda Nyblom 00 SAYO 21/5
9.41w 3,0 Ida Winther 01 SAYO 2185
9.65w 3,0 Emma Digerfors 00 SAYO 21/5
9.68 Anna Njie 00 Huddingespelen 12/6
9.71w 2,5 Johanna Ståhl 02 SAYO 21/5
9.75w 3,0 Isabelle Grafsund 01 SAYO 21/5
9.87w 2,9 Erika Skår 00 SAYO 21/5
9.88w 2,2 Rebecca Christenson 00 SAYO 21/5
9.90w 2,3 Ronja Chrifi 02 SAYO 21/5
10.18w 2,2 Linn Hallenberg 00 SAYO 21/5
10.21w 2,2 Safiatou Njie 03 KM Sollentuna 7/9
10.31w 2,2 Filippa Harg 01 SAYO 21/5
10.41w 3,1 Felicia Liljehäll 00 SAYO 21/5
10.45w 2,5 Moa Nyström 02 Huddingespelen 11/6
10.56w 3,6 Julia Stenberg 01 KM Sollentuna 7/9
10.69w 2,6 Nora Lundmark 02 SAYO 21/5
10.71w 2,5 Isabelle Berglund 02 SAYO 21/5
10.81w 2,6 Elsa Lindberg 02 SAYO 21/5
10.85w 2,2 Hanna Op Hef Veld 03 KM Sollentuna 7/9
10.98w 2,3 Alice Berg 02 SAYO 21/5
11.27w 2,2 Vanna Ullén 03 KM Sollentuna 7/9
11.27w 2,3 Sigrid Ekman 02 SAYO 21/5
11.28w 2,2 Elvira Bredin 03 KM Sollentuna 7/9
11.33w 2,2 Stella Jennerholm 03 KM Sollentuna 7/9
11.47w 2,5 Sandra Gaume 03 SAYO 21/5
11.48w 2,3 Linn Öberg 02 SAYO 21/5
11.59w 2,2 Saga Rönnbäck 03 KM Sollentuna 7/9
12.10w 2,5 Alice Bäckström 03 SAYO 21/5
13.25w 2,2 Eva Forslund 05 KM Sollentuna 7/9
80m
11.14 0,0 Johanna Goliat Erixon 98 STH Cup Spånga 24/9
11.39 1,5 Karolina Eriksson 98 SAYO 21/5
11.52 1,8 Sofia Philblad 98 DF 12-14 år Enskede 10/9
11.55 0,1 Ebba Gällhagen 99 Täby Open 3/9
11.78 0,5 Linn Kalderén 99 Huddingespelen 11/6
11.88 1,2 Johanna Andersson 98 Genrepet Sätra 21/8
11.97 -0,8 Betty Lundmark 99 Huddingespelen 11/6
12.21 0,5 Leah McCarthy 99 Huddingespelen 11/6
12.59 -1,6 Tyra Löthman 99 DN Galan Youth Stockholm/S 31/7
12.62 -0,2 Evelina Johnsson 99 Huddingespelen 11/6
13.68 0,0 Charlotte van Donink 98 Surbullespelen Norrköping 20/8
Medvind/okänd vind
11.34w 2,5 Karolina Eriksson 98 SAYO 21/5
11.34w 3,1 Ebba Gällhagen 99 DF 12-14 år Enskede 10/9
11.37w 3,6 Sofia Philblad 98 Huddingespelen 11/6
11.78w 2,8 Betty Lundmark 99 Huddingespelen 11/6
12.41w 2,4 Emma Lundberg 98 SAYO 21/5
12.87w 2,4 Josefin Karlsson 97 SAYO 21/5
100m
12.35 1,3 Julia Hässel 94 JSM Vellinge 26/8
13.11 1,6 Elin Bohman 97 Sätraspelen 28/5
13.21 1,6 Alida Sterner 96 Brommaspelen 24/5
13.38 1,3 Camilla Bergqvist 91 Huddingespelen 11/6
13.65 1,8 Hanna Mir 97 SAYO 21/5
13.70 1,6 Matilda Nilsson 92 Världsungdomsspelen Göteborg/U 9/7
13.99 0,4 Georgia Miltiadou 95 SAYO 21/5
14.06 1,0 Matilda Åberg 96 Huddingespelen UDM 11/6
14.23 1,8 Gabriella Christensson 97 SAYO 21/5
14.25 1,7 Cecilia Hassel 95 Sätraspelen 28/5
15.87 0,2 Josefin Karlsson 97 Världsungdomsspelen Göteborg/U 9/7
Medvind/okänd vind
12.24w 2,5 Julia Hässel 94 JSM Vellinge 26/8
13.06w 2,6 Elin Bohman 97 Sätraspelen 28/5
13.27w 2,9 Camilla Bergqvist 91 Lag-SM kval Sollentuna 22/5
14.10w 3,4 Cecilia Hassel 95 SAYO 21/5
200m
24.78 ?? Julia Hässel 94 Ungdomsfinnkampen, Läppevaara FIN 10/9
26.99 0,4 Elin Bohman 97 Formtoppningen Sollentuna 9/8
27.69 0,1 Camilla Bergqvist 91 Windsprint Sundsvall 31/7
28.28 -1,3 Hanna Mir 97 Genrepet Sätra 21/8
28.31 0,1 Louisa Pettersson 91 Världsungdomsspelen Göteborg/U 10/7
29.10 0,8 Sofia Philblad 98 SAYO 22/5
29.46 0,8 Karolina Eriksson 98 SAYO 22/5
29.95 0,4 Linda Nyblom 00 Surbullespelen Norrköping 21/8
30.23 1,8 Anna Alm 98 SAYO 22/5
30.62 -1,7 Ebba Gällhagen 99 DF 12-14 år Enskede 11/9
30.78 -1,0 Gabriella Christensson 97 Surbullespelen Norrköping 21/8
30.87 -1,6 Georgia Miltiadou 95 Huddingespelen UDM 12/6
31.22 -0,5 Linn Kalderén 99 Surbullespelen Norrköping 21/8
31.46 -1,1 Betty Lundmark 99 Huddingespelen 12/6
32.04 -1,3 Julia Gannedahl 97 Genrepet Sätra 21/8
32.35 -1,3 Michelle Inostroza 95 Genrepet Sätra 21/8
33.52 -1,8 Lina Hagberg 01 Surbullespelen Norrköping 21/8
33.80 0,4 Rebecca Christensson 00 Surbullespelen Norrköping 21/8
35.59 -0,8 Charlotte van Donink 98 Surbullespelen Norrköping 21/8
36.56 -0,3 Maja Sund 01 Surbullespelen Norrköping 21/8
Medvind/okänd vind
31.23w 2,5 Moa Jutemalm 98 SAYO 22/5
31.94w 2,5 Emma Lundberg 98 SAYO 22/5
32.21w 2,9 Michelle Inostroza 95 Gurkspelen Västerås 6/8
33.52w 2,5 Josefin Karlsson 97 SAYO 22/5
300m
43.59 Elin Bohman 97 Uppsalaspelen 3/7
43.68 Hanna Mir 97 SAYO 22/5
44.05 Alida Sterner 96 SAYO 22/5
48.39 Gabriella Christensson 97 SAYO 22/5
400m
59.01 Yolanda Ngarambe 91 Amherst, MA USA 30/4
59.23 Jennie Hurkmans 84 Folksam Challenge Eskilstuna 18/8
62.71 Hanna Mir 97 Lag-SM kval Sollentuna 22/5
65.14 Louisa Pettersson 94 Världsungdomsspelen Göteborg/U 9/7
600m
1:46.57 Anna Alm 98 STH Cup Spånga 24/9
1:49.87 Elin Bohman 97 Vårmångkamp Täby 15/5
1:51.11 Tyra Löthman 99 DN Galan Youth Stockholm/S 30/7
1:48.84 Linda Nyblom 00 STH Cup Spånga 24/9
1:57.40 Linn Kalderén 99 DN Galan Youth Stockholm/S 30/7
2:06.32 Rebecca Christenson 00 KM Sollentuna 7/9
2:07.60 Isabelle Grafsund 01 SAYO 21/5
2:08.13 Ebba Gällhagen 99 SAYO 21/5
2:09.83 Emma Digerfors 00 KM Sollentuna 7/9
2:09.88 Leah McCarthy 99 SAYO 21/5
2:10.86 Sara Back 02 KM Sollentuna 7/9
2:11.79 Nora Lundmark 02 SAYO 21/5
2:11.85 Linn Björklund 00 SAYO 21/5
2:12.29 Sofia Back 00 STH Cup Spånga 24/9
2:13.10 Ida Winther 01 KM Sollentuna 7/9
2:13.81 Julia Pohony 01 KM Sollentuna 7/9
2:14.62 Felicia Bredin 01 KM Sollentuna 7/9
2:17.04 Johanna Ståhl 02 SAYO 21/5
2:17.78 Filippa Harg 01 SAYO 21/5
2:18.35 Alice Berg 02 KM Sollentuna 7/9
2:23.06 Hanna Sjöberg 01 SAYO 21/5
2:23.23 Felicia Liljehäll 00 KM Sollentuna 7/9
2:25.56 Moa Nyström 03 KM Sollentuna 7/9
2:26.88 Lisa Rask 03 SAYO 21/5
2:27.83 Matilda West 00 KM Sollentuna 7/9
2:29.72 Anna Rönnberg 01 KM Sollentuna 7/9
2:33.12 Safiatou Njie 03 KM Sollentuna 7/9
2:33.18 Vanna Ullén 03 KM Sollentuna 7/9
2:33.52 Elvira Bredin 03 KM Sollentuna 7/9
2:34.42 Filippa Kåhre 00 KM Sollentuna 7/9
2:34.87 Linn Öberg 02 KM Sollentuna 7/9
2:35.70 Julia Oussi 02 KM Sollentuna 7/9
2:40.20 Astrid Nurmi 02 KM Sollentuna 7/9
2:40.61 Stella Jennerholm 03 KM Sollentuna 7/9
2:41.35 Sigrid Ekman 02 SAYO 21/5
2:42.93 Andrea Simone 02 KM Sollentuna 7/9
2:43.87 Lovisa Celander 02 KM Sollentuna 7/9
800m
2:09.20 Yolanda Ngarambe 91 New Haven, CT USA 14/5
2:19.47 Isabella Andersson 97 Världsungdomsspelen Göteborg/U 8/7
2:21.07 Hanna Mir 97 Världsungdomsspelen Göteborg/U 8/7
2:32.48 Elin Bohman 97 Kraftmätningen Falun 10/9
2:33.94 Linn Bergman 97 Uppsalaspelen 2/7
2:34.49 Anna Alm 98 Täby Open 3/9
2:35.53 Tyra Löthman 99 Tjejernas Kväll Stockholm/S 16/8
2:37.56 Frida Ahlström 96 Kraftmätningen Falun 10/9
2:39.58 Louisa Pettersson 91 SAYO 21/5
2:41.78 Lisa Bevemyr 96 Uppsalaspelen 2/7
2:42.94 Johanna Andersson 98 Täby Open 3/9
2:49.10 Gabriella Christensson 97 Danderyds Ungdomsspel 8/5
2:53.89 Josefin Karlsson 97 Världsungdomsspelen Göteborg/U 8/7
3:08.27 Sara Back 02 Täby Open 4/9
3:09.68 Nora Lundmark 02 Täby Open 4/9
3:16.75 Filippa Harg 01 Täby Open 4/9
3:18.23 Alida Sterner 96 Kraftmätningen Falun 10/9
1000m
3:07.37 Isabella Andersson 97 DN Galan Stockholm/S 29/7
3:20.39 Anna Alm 98   DF 12-14 år Enskede 10/9
3:31.73 Tyra Löthman 99 DF 12-14 år Enskede 10/9
1500m
4:42.52 Yolanda Ngarambe 91 Norwalk, CA USA 16/4
4:47.23 Isabella Andersson 97 DN Galan Youth Stockholm/S 31/7
5:00.33 Cecilia Instebö 87 Eagle Rock, CA USA 11/3
5:18.80 Anna Alm 98 Nordeamästerskapen Köping 18/9
2000m
6:33.36 Isabella Andersson 97 Världsungdomsspelen Göteborg/U 10/7
3000m
10:32.50 Isabella Andersson 97 Studenternas Sommarspel Stockholm/S 29/6
10:53.21 Cecilia Instebö 87 Claremont, CA USA 19/2
5000m
23:50.76 Louisa Pettersson 91 Lag-SM kval Sollentuna 22/5
100m häck Medvind/okänd vind
18.40w 2,5 Camilla Bergqvist 91 Lag-SM kval Sollentuna 22/5
80m häck 76.2 cm (F15 - F14)
12.26 1,9 Elin Bohman 97 SAYO 22/5
13.12 -0,9 Lydia Liljeqvist 96 DN Galan Youth Stockholm/S 30/7
13.12 1,5 Alida Sterner 96 Leksands Sparbanksspel 6-7/8
60m häck 76.2 cm (F13 - F12)
10.88 -0,8 Karolina Eriksson 98 Surbullespelen Norrköping 21/8
11.24 0,0 Linn Kalderén 99 Surbullespelen Norrköping 21/8
11.47 0,2 Betty Lundmark 99 STH Cup Spånga 24/9
11.62 0,2 Ebba Gällhagen 99 STH Cup Spånga 24/9
12.90 1,2 Tyra Löthman 99 STH Cup Spånga 24/9
60m häck 68,6 cm (F11)
13.74 -0,9 Karin Schöldström 00 Surbullespelen Norrköping 21/8
13.95 -0,9 Rebecca Christensson 00 Surbullespelen Norrköping 21/8
14.06 -0,6 Felicia Liljehäll 00 Surbullespelen Norrköping 21/8
50m häck F11
10.17 1,7 Rebecca Christensson 00 Leksands Sparbanksspel 6-7/8
200m häck
32.11 Camilla Bergqvist 91 Huddingespelen 10/6
34.61 -1,6 Linn Kalderen 99 Surbullespelen Norrköping 20/8
300m häck 76.2 cm (F19 - F14)
45.89 Elin Bohman 97 Nordeamästerskapen Köping 17/9
49.10 Camilla Bergqvist 91 Valbo Games Gävle u.t. 24/7
49.72 Lydia Liljeqvist 96 USM Ystad 26/8
49.98 Alida Sterner 96 DN Galan Youth Stockholm/S 31/7
400m häck
60.82 Jennie Hurkmans 84 SM Gävle 13/8
70.21 Camilla Bergqvist 91 Valbo Games Gävle 23/7
1500m hinder
5:24.11 Jennie Hurkmans 84 Lag-SM kval Sollentuna 22/5
3000m hinder
12:28.04 Cecilia Instebö 87 Santa Barbara, CA USA 25/3
Höjd
1.69 Caroline Gyllenbern 93 Friidrottskväll 1 Stockholm/S 7/6
1.59 Elin Bohman 97 Högbospelen Sandviken 4/6
1.42 Lydia Liljeqvist 96 Kraftmätningen Falun 11/9
1.37 Linn Kalderén 99 Vårmångkamp Täby 14/5
1.35 Alida Sterner 96 Kraftmätningen Stockholm/E 6/6
1.31 Moa Jutemalm 98 STH Cup Spånga 24/9
1.28 Linda Nyblom 00 Vårmångkamp Täby 14/5
1.27 Matilda Åberg 96 Kraftmätningen Stockholm/E 6/6
1.20 Isabelle Grafsund 01 Täby Open 4/9
1.19 Ebba Gällhagen 99 Vårmångkamp Täby 14/5
1.17 Lina Hagberg 01 SAYO 21/5
1.17 Josefin Karlsson 97 SAYO 21/5
1.16 Linn Björklund 00 STH Cup Spånga 24/9
1.16 Felicia Liljehäll 00 STH Cup Spånga 24/9
1.10 Maja Sund 01 Täby Open 4/9
1.09 Liv Ceder 01 Danderyds Ungdomsspel 8/5
1.05 Maria Kalderén 01 Sätraspelen 28/5
Stav
2.70 Alida Sterner 96 Friidrottskväll 1 Stockholm/S 7/6
Längd
4.94 -1,0 Elin Bohman 97 Kraftmätningen Falun 10/9
4.56 -1,7 Lydia Liljeqvist 96 Kraftmätningen Falun 10/9
4.43 1,9 Matilda Åberg 96 Uppsalaspelen 3/7
4.37 1,5 Alida Sterner 96 Leksands Sparbanksspel 6-7/8
4.32 -1,3 Cecilia Hassel 95 SAYO 22/5
4.29 1,3 Matilda Nilsson 92 Lag-SM kval Sollentuna 22/5
4.22 -1,1 Isabelle Hellström 94 Huddingespelen UDM 11/6
4.17 1,4 Michelle Inostroza 95 Genrepet Sätra 21/8
3.95 -1,5 Hanna Mir 97 Högbospelen Sandviken 4/6
3.91 0,0 Frida Ahlström 96 Kraftmätningen Falun 10/9
3.58 -3,4 Mirzda Laurate 96 SAYO 22/5
Medvind/okänd vind
5.03w 3,2 Elin Bohman 97 Gurkspelen Västerås 6/8
4.82w 2,9 Alida Sterner 96 Kraftmätningen Stockholm/E 6/6
4.68w 2,8 Matilda Åberg 96 Uppsalaspelen 3/7
4.55w 2,9 Matilda Nilsson 92 Huddingespelen JDM 11/6
4.23 Michelle Inostroza 95 Täby Open 3/9
Längd med zon
4.62 0,6 Linda Nyblom 00 Kalmar Sommarspel 13/7
4.56 0,6 Karolina Eriksson 98 Huddingespelen 12/6
4.33 1,7 Ebba Gällhagen 99 DF 12-14 år Enskede 10/9
4.30 0,1 Sofia Philblad 98 Huddingespelen 12/6
4.22 0,7 Linn Kalderén 99 Huddingespelen 11/6
4.16 1,6 Betty Lundmark 99 Huddingespelen 11/6
4.15 0,0 Matilda Rönnberg 00 STH Cup Spånga 24/9
3.94 0,3 Leah McCarthy 99 Huddingespelen 11/6
3.83 1,3 Emma Digerfors 00 STH Cup Spånga 24/9
3.76 1,5 Rebecca Christenson 00 Huddingespelen 12/6
3.68 -0,6 Isabelle Grafsund 01 SAYO 22/5
3.65 1,4 Ida Winther 01 Huddingespelen 12/6
3.59 -3,2 Emma Lundberg 98 SAYO 22/5
3.58 1,9 Anna Njie 00 Huddingespelen 12/6
3.57 -0,6 Josefin Karlsson 97 SAYO 22/5
3.50 -0,8 Sara Rask 00 KM Solentuna 7/9
3.49 -1,8 Sara Back 02 KM Solentuna 7/9
3.49 -3,0 Linn Björklund 00 SAYO 22/5
3.44 1,2 Lina Hagberg 01 Huddingespelen 12/6
3.40 -0,8 Matilda West 00 KM Solentuna 7/9
3.31 1,6 Safiatou Njie 03 Huddingespelen 12/6
3.25 -3,8 Melisa Özturk 01 SAYO 22/5
3.19 -2,4 Linn Hallenberg 00 SAYO 22/5
3.18 -1,8 Erika Skår 00 KM Solentuna 7/9
3.16 -2,2 Sofia Back 00 SAYO 22/5
3.15 -0,3 Ronja Chrifi 02 SAYO 21/5
3.13 -1,2 Alice Berg 02 KM Solentuna 7/9
3.12 0,7 Julia Digerfors 01 Huddingespelen 12/6
3.12 -1,4 Maja Sund 01 KM Solentuna 7/9
3.10 -1,0 Filippa Kåhre 00 KM Solentuna 7/9
3.10 -0,7 Filippa Harg 01 KM Solentuna 7/9
3.06 -1,1 Felicia Liljehäll 00 KM Solentuna 7/9
3.01 -1,1 Julia Stenberg 01 KM Solentuna 7/9
2.97 -2,8 Julia Puhony 01 KM Solentuna 7/9
2.95 1,9 Julia Stenberg 01 Huddingespelen 12/6
2.94 -2,3 Karin Schöldström 00 KM Solentuna 7/9
2.92 -1,1 Johanna Ståhl 02 SAYO 21/5
2.91 -0,4 Elsa Lindberg 02 KM Solentuna 7/9
2.87 -2,0 Filippa Harg 01 SAYO 22/5
2.86 0,5 Nora Lundmark 02 Huddingespelen 12/6
2.81 -1,9 Saga Rönnback 03 SAYO 21/5
2.80 -0,5 Felicia Bredin 01 KM Solentuna 7/9
2.80 -1,1 Isabelle Berglund 02 KM Solentuna 7/9
2.78 -1,2 Andrea Simone 02 KM Solentuna 7/9
2.77 1,3 Maria Kalderén 01 Huddingespelen 12/6
2.75 -3,1 Jessica Karlsson 01 SAYO 22/5
2.72 -1,8 Sigrid Ekman 02 SAYO 21/5
2.69 0,6 Moa Nyström 02 Huddingespelen 11/6
2.66 -4,1 Anna Rönnberg 01 SAYO 22/5
2.65 -1,5 Lisa Rask 03 KM Solentuna 7/9
2.56 -1,0 Anna Eriksson 01 KM Solentuna 7/9
2.46 -2,4 Stella Jennerholm 03 KM Solentuna 7/9
2.43 -0,7 Alice Bäckström 03 SAYO 21/5
2.43 -1,2 Lina Isaksson 02 KM Solentuna 7/9
2.42 -1,5 Hanna Op Het Veld 03 KM Solentuna 7/9
2.41 -1,2 Vanna Ullén 03 KM Solentuna 7/9
2.40 -1,2 Lovisa Celander 02 KM Solentuna 7/9
2.30 -1,2 Johanna Björkqvist 03 SAYO 21/5
2.27 -2,7 Astrid Nurmi 02 KM Solentuna 7/9
2.25 -2,2 Elvira Bredin 03 KM Solentuna 7/9
2.16 -2,0 Julia Oussi 02 KM Solentuna 7/9
2.15 -2,9 Isabelle Lindström 03 KM Solentuna 7/9
2.02 -1,1 Alice Larsson 03 KM Solentuna 7/9
1.78 -1,5 Lisa Burström 03 KM Solentuna 7/9
1.59 -1,8 Eva Forslund 05 KM Solentuna 7/9
Medvind/okänd vind
4.72 Johanna Andersson 98 Täby Open 3/9
4.39 Linn Kalderén 99 Täby Open 3/9
4.31 Matilda Rönnberg 00 Täby Open 3/9
4.30w 2,2 Betty Lundmark 99 Huddingespelen 11/6
3.88 Isabelle Grafsund 01 Täby Open 4/9
3.83w 2,4 Linn Björklund 00 Huddingespelen 12/6
3.82   Emma Digerfors 00 Täby Open 3/9
3.50 Alessandra Fortuna 00 Hanvikenspelen  18/9
3.49w 3,0 Safiatou Njie 03 Huddingespelen 12/6
3.39 Filippa Harg 01 Täby Open 4/9
3.38 Linn Hallenberg 00 Danderyds Ungdomsspel 8/5
3.36 Sofia Back 00 Täby Open 3/9
3.27 Julia Stenberg 01 Täby Open 4/9
3.25 Maja Sund 01 Täby Open 4/9
3.19 Liv Ceder 01 Danderyds Ungdomsspel 8/5
3.09 Felicia Liljehäll 00 Hanvikenspelen  18/9
3.05w 3,1 Nora Lundmark 02 Huddingespelen 12/6
2.83 Anna Rönnberg 01 Hanvikenspelen  18/9
2.46 Lovisa Hällerfors 01 Hanvikenspelen  18/9
2.18 Ebba Rönnberg 04 Hanvikenspelen  18/9
Tresteg med zon
9.47 0,0 Karolina Eriksson 98 Nordeamästerskapen Köping 17/9
9.14 1,7 Johanna Andersson 98 Genrepet Sätra 21/8
9.10 0,6 Linn Kalderén 99 Huddingespelen 12/6
8.86 0,0 Betty Lundmark 99 Huddingespelen 12/6
Medvind/okänd vind
9.50w 1,5 Karolina Eriksson 98 DF 12-14 år Enskede 10/9
9.33w 2,4 Johanna Andersson 98 Genrepet Sätra 21/8
Kula
8.95 Lisa Hannula 83 Lag-SM kval Sollentuna 22/5
8.67 Sandra Friberg 94 Kastkvitter Sollentuna 28/9
Kula 3.0 kg (F17 - F14)
10.78 Elin Bohman 97 Nordeamästerskapen Köping 17/9
10.35 Sandra Friberg 94 Kastkvitter Sollentuna 28/9
8.43 Matilda Åberg 96 Kraftmätningen Stockholm/E 6/6
7.98 Lydia Liljeqvist 96 Kraftmätningen Stockholm/E 6/6
7.29 Alida Sterner 96 Kraftmätningen Stockholm/E 6/6
6.81 Hanna Mir 97 Kraftmätningen Falun 11/9
6.36 Frida Ahlström 96 Kraftmätningen Falun 11/9
Kula 2.0 kg (F13 - F12)
8.79 Linn Kalderén 99 Sätraspelen 28/5
8.14 Märta Ernfors 98 STH Cup Spånga 24/9
7.42 Ida Winther 01 KM Sollentuna 7/9
7.34 Lina Hagberg 01 STH Cup Spånga 24/9
7.07 Sara Rask 00 STH Cup Spånga 24/9
6.40 Julia Stenberg 01 KM Sollentuna 7/9
6.32 Moa Jutemalm 98 STH Cup Spånga 24/9
6.27 Lisa Bevemyr 96 Midgårdskasten Märsta 24/9
6.24 Erika Skår 00 KM Sollentuna 7/9
6.23 Julia Digerfors 01 Huddingespelen 12/6
6.19 Linda Nyblom 00 Kalmar Sommarspel 13/7
6.17 Matilda Rönnberg 00 SAYO 22/5
6.13 Anna Njie 00 Danderyds Ungdomsspel 8/5
6.07 Sofia Back 00 KM Sollentuna 7/9
6.03 Felicia Liljehäll 00 KM Sollentuna 7/9
5.99 Rebecca Christensson 00 Surbullespelen Norrköping 21/8
5.75 Isabelle Grafsund 01 KM Sollentuna 7/9
5.73 Karin Schöldström 00 Surbullespelen Norrköping 21/8
5.40 Julia Puhony 01 KM Sollentuna 7/9
5.34 Lovisa Hällerfors 01 KM Sollentuna 7/9
5.26 Nora Lundmark 02 SAYO 21/5
5.08 Matilda West 00 KM Sollentuna 7/9
5.04 Lisa Rask 03 SAYO 21/5
4.66 Maja Sund 01 KM Sollentuna 7/9
4.39 Filippa Kåhre 00 KM Sollentuna 7/9
4.37 Anna Rönnberg 01 KM Sollentuna 7/9
4.10 Isabelle Berglulnd 02 KM Sollentuna 7/9
4.03 Elsa Lindberg 02 KM Sollentuna 7/9
4.03 Safiatou Njie 03 KM Sollentuna 7/9
3.88 Sara Back 02 KM Sollentuna 7/9
3.83 Julia Oussi 02 KM Sollentuna 7/9
3.75 Felicia Bredin 01 KM Sollentuna 7/9
3.72 Sigrid Ekman 02 SAYO 21/5
3.55 Hanna Op Het Veld 03 KM Sollentuna 7/9
3.55 Isabelle Lindström 03 KM Sollentuna 7/9
3.46 Stella Jennerholm 03 KM Sollentuna 7/9
3.43 Johanna Björkqvist 03 SAYO 21/5
3.43 Moa Nyström 03 KM Sollentuna 7/9
3.38 Sandra Gaume 03 SAYO 21/5
3.15 Vanna Ullén 03 KM Sollentuna 7/9
3.14 Vanja Forsberg 02 SAYO 21/5
3.07 Lina Isaksson 02 KM Sollentuna 7/9
2.79 Lisa Burström 03 KM Sollentuna 7/9
2.65 Elvira Bredin 03 KM Sollentuna 7/9
2.59 Alice Larsson 03 KM Sollentuna 7/9
1.76 Lovisa Celander 02 KM Sollentuna 7/9
1.69 Eva Forslund 05 KM Sollentuna 7/9
Diskus
21.89 Sandra Friberg 94 Kastkvitter Sollentuna 21/9
19.11 Liza Jörnung 81 Lag-SM kval Sollentuna 22/5
15.61 Lisa Bevemyr 96 Midgårdskasten Märsta 24/9
Diskus 0,6 kg (F15-F12)
29.12 Elin Bohman 97 Nordeamästerskapen Köping 17/9
20.23 Julia Gannedahl 97 Genrepet Sätra 21/8
14.07 Lisa Bevemyr 96 Kastkvitter Sollentuna 10/8
Slägga
39.57 Sandra Friberg 94 Lag-SM kval Sollentuna 22/5
Slägga 3.0 kg (F15 - F14)
34.41 Julia Gannedahl 97 Midgårdskasten Märsta 24/9
25.73 Lisa Bevemyr 96 Midgårdskasten Märsta 24/9
Spjut
27.14 Maja Mattsson 95 Lag-SM kval Sollentuna 22/5
9.88 Georgia Miltiadou 95 SAYO 21/5
Spjut 400 g (F15 - F12)
25.17 Elin Bohman 97 Vårmångkamp Täby 15/5
24.05 Sandra Friberg 94 Kastkvitter Sollentuna 28/9
22.47 Linn Kalderén 99 Täby Open 4/9
21.06 Märta Ernfors 98 STH Cup Spånga 24/9
19.68 Alida Sterner 96 Kraftmätningen Falun 10/9
18.68 Lydia Liljeqvist 96 Kraftmätningen Falun 10/9
17.47 Klara Hällerfors 97 Hanvikenspelen  18/9
15.17 Karolina Eriksson 98 Täby Open 4/9
14.55 Lisa Bevemyr 96 Huddingespelen UDM 12/6
13.28 Mirzda Laurate 96 SAYO 21/5
13.22 Matilda Åberg 96 Kraftmätningen Stockholm/E 6/6
Boll
34.70 Lina Hagberg 01 STH Cup Spånga 24/9
25.58 Linn Kalderén 99 Vårmångkamp Täby 14/5
24.98 Isabelle Grafsund 01 KM Sollentuna 7/9
21.37 Sofia Back 00 Täby Open 3/9
21.36 Ebba Gällhagen 99 Vårmångkamp Täby 14/5
20.68 Julia Digerfors 01 Huddingespelen 11/6
20.17 Julia Stenberg 01 KM Sollentuna 7/9
19.23 Linda Nyblom 00 Vårmångkamp Täby 14/5
18.91 Rebecca Christenson 00 Leksands Sparbanksspel 6-7/8
18.70 Maja Sund 01 Surbullespelen Norrköping 20/8
17.58 Anna Njie 00 KM Sollentuna 7/9
16.93 Sara Rask 00 KM Sollentuna 7/9
16.55 Anna Rönnberg 01 Hanvikenspelen  18/9
16.17 Julia Puhony 01 KM Sollentuna 7/9
16.09 Erika Skår 00 KM Sollentuna 7/9
15.63 Felicia Bredin 01 KM Sollentuna 7/9
15.27 Felicia Liljehäll 00 Huddingespelen 11/6
15.23 Nora Lundmark 02 KM Sollentuna 7/9
14.03 Elsa Lindberg 02 KM Sollentuna 7/9
13.99 Moa Nyström 03 KM Sollentuna 7/9
13.93 Lina Isaksson 02 KM Sollentuna 7/9
13.87 Ida Winther 01 KM Sollentuna 7/9
13.77 Sara Back 02 KM Sollentuna 7/9
12.71 Maria Kalderén 01 Surbullespelen Norrköping 20/8
12.50 Sigrid Ekman 02 KM Sollentuna 7/9
12.28 Matilda West 00 KM Sollentuna 7/9
12.21 Lovisa Hällerfors 01 Hanvikenspelen  18/9
12.18 Karin Schöldström 00 Surbullespelen Norrköping 20/8
12.13 Hanna Op Het Veld 03 KM Sollentuna 7/9
11.70 Isabelle Berglund 02 KM Sollentuna 7/9
11.63 Safiatou Njie 03 KM Sollentuna 7/9
11.49 Julia Oussi 02 KM Sollentuna 7/9
11.04 Lisa Rask 03 KM Sollentuna 7/9
10.73 Alice Berg 02 KM Sollentuna 7/9
10.26 Elvira Bredin 03 KM Sollentuna 7/9
9.39 Filippa Kåhre 00 KM Sollentuna 7/9
9.35 Stella Jennerholm 03 KM Sollentuna 7/9
8.33 Alice Larsson 03 KM Sollentuna 7/9
8.18 Isabelle Lindström 03 KM Sollentuna 7/9
7.35 Vanna Ullén 03 KM Sollentuna 7/9
6.55 Lisa Burström 03 KM Sollentuna 7/9
Femkamp
3590 Linn Kalderén 99 Vårmångkamp Täby 14/5
3212 Linda Nyblom 00 Vårmångkamp Täby 14/5
2255 Ebba Gällhagen 99 Vårmångkamp Täby 14/5
Sexkamp
3422 Elin Bohman 97 Vårmångkamp Täby 14-15/5
Pojkar/Män
60m
7.13 -0,5 Nils-Göran Nilsson 88 Täby Open 3/9
7.42 -1,0 Daniel Goldman 79 Täby Open 3/9
7.84 -1,0 Christopher Sentell 94 Täby Open 3/9
8.56 1,6 Markus Biverstrand 00 Öresundsspelen Hälsingborg 3/7
8.92 2,0 Lukas Björninger 00 SAYO 21/5
9.20 1,2 Philip Wallman 00 STH Cup Spånga 24/9
9.35 0,0 Filip Hamrelius 00 SAYO 21/5
9.37 0,3 Filip Nyström 00 SAYO 21/5
9.51 1,5 Samuel Sundell 00 Täby Open 3/9
9.54 2,0 Filip Engström 01 SAYO 21/5
9.55 -0,9 Rasmus Simes 00 Huddingespelen 12/6
9.56 1,5 William Höök 00 Täby Open 3/9
9.64 1,6 Viktor Emanuelsson 01 GIF-spelen Glanshammar 2/6
9.68 1,9 David Flink 00 Gurkspelen Västerås 6/8
9.69 1,1 Lukas Jarefjord 00 KM Sollentuna 7/9
9.85 Karl Norrbohm 00 SAYO 21/5
9.88 -1,6 Martin Nerell 01 Täby Open 4/9
10,23 1,1 Isac Lidström 02 SAYO 21/5
10.38 1,2 Johan Höglund 01 KM Sollentuna 7/9
10.41 1,2 Max Arkad 01 KM Sollentuna 7/9
10.42 0,3 Love Lindström 04 Stjärnspelen Arvika 23/7
10.56 1,5 Teo Paganus 03 Hanvikenspelen  18/9
10.57 0,4 Oskar Karlsson 03 KM Sollentuna 7/9
10.68 1,7 Hugo Holm 01 SAYO 21/5
10.69 2,0 William Lindström 01 SAYO 21/5
10.75 1,7 Kalle Ludvik 02 KM Sollentuna 7/9
10.81 0,0 Sebastian Christenson 02 SAYO 21/5
10.84 0,2 Emil Karlsson 00 SAYO 21/5
10.85 0,8 Erik Palmaer 03 Huddingespelen 11/6
10.91 1,1 Jasper Wijk 00 KM Sollentuna 7/9
10.96 1,1 Tom Englund 02 SAYO 21/5
11.03 0,0 Erik Weinberger 02 SAYO 21/5
11.10 0,4 Karl Arkad 03 KM Sollentuna 7/9
11.16 0,4 Emil Theen 03 KM Sollentuna 7/9
11.17 1,7 Hugo Olsson 02 KM Sollentuna 7/9
11.54 1,2 Erik Schöldström 03 Huddingespelen 11/6
11.54 1,2 Isak Liljehäll 03 Huddingespelen 12/6
11.56 1,7 Oskar Käll 02 KM Sollentuna 7/9
11.58 0,0 Marcus Jeppsson 03 SAYO 21/5
11.64 0,0 Alexander Lind 03 SAYO 21/5
11.67 0,4 David Forslund 03 KM Sollentuna 7/9
11.67 0,4 Hugo Liljegren 03 KM Sollentuna 7/9
11.74 1,7 Mikael Kamryd 02 KM Sollentuna 7/9
11.85 1,7 Jacob Lundström 02 KM Sollentuna 7/9
12.25 1,7 Leo Svanfeldt 02 KM Sollentuna 7/9
13.15 0,4 Tom Harrysson 03 KM Sollentuna 7/9
Medvind/okänd vind
8.47w 3,3 Markus Biverstrand 00 KM Sollentuna 7/9
9.02w 3,3 Philip Wallman 00 Hanvikenspelen  18/9
9.51w 4,4 Viktor Emanuelsson 01 GIF-spelen Glanshammar 2/6
9.53 William Höök 00 Hanvikenspelen  18/9
10.88w 2,2 Tom Englund 02 SAYO 21/5
10.90w 2,2 Hugo Björk 03 SAYO 21/5
11.46w 2,5 Erik Schöldström 03 Huddingespelen 11/6
11.76w 2,2 Jacob Lundström 02 SAYO 21/5
80m
11.05 1,8 Markus Biverstrand 00 Öresundsspelen Hälsingborg 3/7
11.89 1,3 Edvin Hagberg 99 Huddingespelen 11/6
Medvind/okänd vind
10.82w 4,2 Lars Winnansson 98 SAYO 21/5
11.13w 2,8 Markus Biverstrand 00 Huddingespelen 11/6
11.42w 2,7 Edvin Hagberg 99 DF 12-14 år Enskede 10/9
11.86w 3,4 Wilhelm Ekman 99 SAYO 21/5
100m
10.98 1,6 Nils-Göran Nilsson 88 Windsprint Sundsvall 31/7
11.37 2,0 Philip Sjöberg  94 JSM Vellinge 26/8
11.48 1,6 Daniel Goldman 79 Windsprint Sundsvall 31/7
11.53 1,0 Gustav Kjell 96 USM Ystad 26/8
11.65 0,4 Andreas Almgren 95 Formtoppningen Sollentuna 9/8
11.76 -0,6 Gustav Karnebäck 87 Friidrottskväll 2 Stockholm/S 5/7
11.80 1,4 Christopher Sentell 94 Huddingespelen JDM 10/6
11.98 -0,2 Giovanni Inostroza 97 DN Galan Youth Stockholm/S 30/7
12.15 1,4 David Jonsson 94 Huddingespelen JDM 10/6
12.19 -1,0 Jakob Johansson 96 SAYO 21/5
12.23 0,1 Joel Ekelöf 94 Vårmångkamp Täby 14/5
12.50 -1,3 Axel Kjell 93 Världsungdomsspelen Göteborg/U 9/7
12.81 -0,6 Victor Flink 97 Gurkspelen Västerås 7/8
12.94 0,5 Simon Waldaeus 96 Huddingespelen UDM 11/6
12.99 -1,1 Erik Lundmark 96 DN Galan Youth Stockholm/S 30/7
13.11 0,5 Pierre Lundqvist 95 Huddingespelen UDM 10/6
Medvind/okänd vind
11.29w 4,5 Philip Sjöberg  94 Lag-SM kval Sollentuna 22/5
11.43w 3,6 Gustav Kjell 96 SAYO 21/5
11.45w 2,6 Daniel Goldman 79 SAYO 20/5
12.07w 3,4 Jakob Johansson 96 Ölandsspelen Högby 17/7
12.08w 3,3 Joel Ekelöf 94 Huddingespelen JDM 10/6
12.54w 2,5 Victor Flink 97 Ölandsspelen Högby 17/7
150m
16.74 -0,7 Nils-Göran Nilsson 88 Täby Open 3/9
200m
22.66 1,8 Nils-Göran Nilsson 88 Valbo Games Gävle 22/7
22.88 0,1 Andreas Almgren 95 Formtoppningen Sollentuna 9/8
22.88 1,3 Johan Eriksson 88 Folksam GP Karlstad 2/8
23.14 -1,4 Gustav Karnebäck 87 Friidrottskväll 3 Stockholm/S 14/7
24.15 0,3 Christopher Sentell 94 Löplabbetspelen Huddinge 17/8
24.45 -3,3 Philip Sjöberg  94 Huddingespelen UDM 12/6
24.69 -1,7 Joel Ekelöf 94 Världsungdomsspelen Göteborg/U 10/7
25.11 -3,0 David Jonsson 94 Huddingespelen UDM 12/6
25.37 0,4 Viktor Eriksson 92 Friidrottskväll 1 Stockholm/S 7/6
26.83 -1,9 Pierre Lundqvist 95 Huddingespelen UDM 12/6
28.88 1,0 Edvin Hagberg 99 SAYO 22/5
30.25 -0,6 Lukas Björninger 00 Surbullespelen Norrköping 21/8
30.29 1,0 Wilhelm Ekman 99 SAYO 22/5
30.58 2,0 Hugo Jacobsson 99 SAYO 22/5
32.18 -1,2 Filip Nyström 00 Surbullespelen Norrköping 21/8
34.00 -1,1 Viktor Emanuelsson 01 Surbullespelen Norrköping 21/8
37.11 1,7 Sebastian Christensson 02 Leksands Sparbanksspel 6-7/8
Medvind/okänd vind
24.25w 4,0 Joel Ekelöf 94 SAYO 22/5
300m
36.26 Nils-Göran Nilsson 88 Täby Open 4/9
38.21 Gustav Kjell 96 Skol-SM Växjö 17/9
41.64 Erik Lundmark 96 SAYO 22/5
400m
48.33 Andreas Almgren 95 SM Gävle 13/8
49.36 Johan Eriksson 88 SM Gävle 13/8
49.73 Gustav Karnebäck 87 Uden NED 2/7
50.32 Fredrik Hallinder 88 Världsungdomsspelen Göteborg/U 9/7
51.28 Klas Persson 91 Valbo Games Gävle 24/7
51.30 Daniel Gleimar 92 Valbo Games Gävle 24/7
55.68 David Jonsson 94 SAYO 21/5
85.79 Sebastian Christensson 02 Leksands Sparbanksspel 6-7/8
600m
1:23.30 Andreas Almgren 95 Sätraspelen 28/5
1:23.65 Fredrik Hallinder 88 Sätraspelen 28/5
1:26.07 Gustav Karnebäck 87 Sätraspelen 28/5
1:50.19 Lukas Björninger 00 STH Cup Spånga 24/9
1:51.81 Edvin Hagberg 99 Vårmångkamp Täby 14/5
1:53.07 Hugo Jacobsson 99 STH Cup Spånga 24/9
1:53.27 Martin Nerell 01 STH Cup Spånga 24/9
1:54.43 Markus Biverstrand 00 Vårmångkamp Täby 14/5
1:59.26 Filip Nyström 00 SAYO 21/5
2:01.07 Philip Wallman 00 SAYO 21/5
2:02.57 Joakim Englund 99 SAYO 21/5
2:03.94 Wilhelm Ekman 99 SAYO 21/5
2:05.68 Joar Paganus 99 Hanvikenspelen  18/9
2:06.23 David Flink 00 KM Sollentuna 7/9
2:08.22 Isac Lidström 02 SAYO 21/5
2:08.58 William Höök 00 KM Sollentuna 7/9
2:09.99 Max Arkad 01 Danderyds Ungdomsspel 8/5
2:10.17 Mikael Kamryd 02 SAYO 21/5
2:10.49 Jasper Wijk 00 KM Sollentuna 7/9
2:11.15 Kalle Ludvik 02 KM Sollentuna 7/9
2:11.32 Emil Karlsson 00 SAYO 21/5
2:12.36 Viktor Emanuelsson 01 KM Sollentuna 7/9
2:14.14 Tom Englund 02 SAYO 21/5
2:17.44 Samuel Sundell 00 KM Sollentuna 7/9
2:17.86 Fabian Wallman 02 SAYO 21/5
2:17.88 Oskar Karlsson 03 KM Sollentuna 7/9
2:17.96 Sebastian Christenson 02 SAYO 21/5
2:18.56 Johan Höglund 01 KM Sollentuna 7/9
2:22.30 Erik Palmaer 03 KM Sollentuna 7/9
2:26.53 Erik Weinberger 02 SAYO 21/5
2:27.59 Isak Liljehäll 03 KM Sollentuna 7/9
2:29.54 Karl Arkad 03 KM Sollentuna 7/9
2:30.21 Emil Theen 03 KM Sollentuna 7/9
2:32.11 Hugo Olsson 02 SAYO 21/5
2:35.73 Lukas Jarefjord 00 KM Sollentuna 7/9
2:37.52 Filip Hamrelius 00 KM Sollentuna 7/9
2:40.36 Hugo Liljegren 03 KM Sollentuna 7/9
2:41.69 Leo Svanfeldt 02 KM Sollentuna 7/9
2:56.30 Tom Harrysson 03 KM Sollentuna 7/9
800m
1:50.62 William Taudien 88 San Marcos, TX USA 30/4
1:51.79 Andreas Almgren 95 SAYO 21/5
1:52.76 Daniel Gleimar 92 Uden NED 2/7
1:53.45 Klas Persson 91 DN Galan Stockholm/S 29/7
1:53.84 Fredrik Hallinder 88 Uden NED 2/7
1:55.61 Martin Stjernlöf 87 DN Galan Stockholm/S 29/7
1:57.30 Gustav Karnebäck 87 Världsungdomsspelen Göteborg/U 10/7
1:58.52 Aleksander Liss 91 Formtoppningen Sollentuna 9/8
2:00.10 Kristoffer Fransson 89 Friidrottskväll 1 Stockholm/S 7/6
2:01.98 Erik Norrbom 93 Friidrottskväll 1 Stockholm/S 7/6
2:20.02 Erik Lundmark 96 Täby Open 3/9
2:31.10 Victor Flink 97 Kraftmätningen Stockholm/E 6/6
2:31.24 Simon Waldaeus 96 Kraftmätningen Falun 10/9
2:36.06 Giovanni Inostroza 97 Kraftmätningen Falun 10/9
2:37.83 Gustav Kjell 96 Kraftmätningen Falun 10/9
2:40.36 Martn Nerell 01 Täby Open 4/9
2:43.04 Edvin Hagberg 99 Täby Open 3/9
2:51.18 Egil Löthman 01 Täby Open 4/9
3:02.88 Max Arkad 00 Täby Open 4/9
3:02.92 Johan Höglulnd 01 Täby Open 4/9
3:14.21 Jakob Johansson 96 Kraftmätningen Stockholm/E 6/6
1500m
3:48.33 Daniel Lundgren 85 Folksam Challenge Mölndal 3/9
3:57.94 Martin Stjernlöf 87 Sollentuna GP 28/6
3:58.65 Erik Widing 87 Friidrottskväll 2 Stockholm/S 5/7
3:59.26 Daniel Gleimar 92 Sollentuna GP 28/6
3:59.75 Klas Persson 91 Gurkspelen Västerås 7/8
4:04.74 Mathias Stjernlöf 86 Valbo Games Gävle 24/7
4:03.27 Aleksander Liss 91 Fredrikshofsspelen Stockholm/S 6/9
4:07.05 Erik Norrbom 93 DN Galan Youth Stockholm/S 30/7
4:10.94 John Laselle 79 Lag-SM kval Sollentuna 22/5
2000m
7:20.87 Erik Lundmark 96 Huddingespelen UDM 12/6
3000m
8:20.12 Daniel Lundgren 85 Folksam GP Karlstad 2/8
8:51.26 Daniel Gleimar 92 Huddingespelen 12/6
8:53.17 Aleksander Liss 91 Folksam Challenge Eskilstuna 18/8
9:01.06 Erik Norrbom 93 Folksam Challenge Eskilstuna 18/8
5000m
14:47.58 Erik Widing 87 Världsungdomsspelen Göteborg/U 8/7
15:23.35 Aleksander Liss 91 JSM Vellinge 28/8
15:29.72 Daniel Lundgren 85 Lag-SM kval Sollentuna 22/5
15:37.34 Erik Norrbom 93 Studenternas Sommarspel Stockholm/S 29/6
10000m
31:52.62 Erik Widing 87 SM Gävle 12/8
Halvmarathon
1:10:46 Daniel Lundgren DN Stockholm Halvmarathon 17/9
1:14:50 Martin Stjernlöf DN Stockholm Halvmarathon 17/9
1:26:06 Fredrik Sone 68 VSM Halvmarathon Gävle 8/5
Marathon
2:57:54 Thomas Johnsson 77 Asics Stockholm Marathon 28/5
2000m hinder
6:14.72 Erik Norrbom 93 Världsungdomsspelen Göteborg/U 8/7
6:16.07 Aleksander Liss 91 JSM Vellinge 26/8
3000m hinder
8:40.80 Daniel Lundgren 85 SM Gävle 13/8
9:33.79 Aleksander Liss 91 Friidrottskväll 1 Stockholm/S 7/6
110m häck
16.83 -0,8 Eric Ringdahl 70 SM Gävle 14/8
17.04 1,3 Nils-Göran Nilsson 88 SAYO 20/5
Medvind/okänd vind
16.63w 5,7 Nils-Göran Nilsson 88 Lag-SM kval Sollentuna 22/5
110m häck 100,0 cm
15.36 1,6 Eric Ringdahl 70 Tyrvinglekene Nadderud NOR
100m häck 84.0 cm (P15 - P14)
14.65 0,8 Jakob Johansson 96 SAYO 22/5
15.34 0,5 Giovanni Inostroza 97 Världsungdomsspelen Göteborg/U 10/7
22.03 -1,5 Simon Waldaeus 96 Kraftmätningen Stockholm/E 6/6
Medvind/okänd vind
14.51w 3,8 Jakob Johansson 96 SAYO 22/5
60m häck 76.2 cm (P13 - P12)
10.63 1,0 Edvin Hagberg 99 SAYO 22/5
11.95 -1,4 Filip Nyström 00 Surbullespelen Norrköping 21/8
12.05 1,0 Henrik Bengtlars 98 SAYO 22/5
Medvind/okänd vind
10.60w 2,9 Edvin Hagberg 99 STH Cup Spånga 24/9
10.84w 2,9 Hugo Jacobsson 99 STH Cup Spånga 24/9
200m häck
32.88 -2,0 Edvin Hagberg 99 Surbullespelen Norrköping 20/8
400m häck
54.40 Anton Forsberg 91 Poks Memorial Folksam Challenge, Hässleholm 12/6
55.37 Johan Eriksson 88 SM Gävle 12/8
Höjd
1.98 Anton Forsberg 91 JSM Vellinge 28/8
1.86 Jakob Johansson 96 USM Ystad 27/8
1.54 Giovanni Inostroza 97 Kraftmätningen Falun 10/9
1.54 Gustav Kjell 96 Kraftmätningen Falun 10/9
1.48 Edvin Hagberg 99 Täby Open 4/9
1.46 Simon Waldaeus 96 Kraftmätningen Falun 10/9
1.43 Joar Paganus 99 DF 12-14 år Enskede 10/9
1.40 Erik Lundmark 96 Kraftmätningen Stockholm/E 6/6
1.36 Jan de Besche 50 VDM Sätra 21/5
1.28 Markus Biverstrand 00 Vårmångkamp Täby 14/5
1.27 Filip Hamrelius 00 SAYO 21/5
1.23 Henrik Bengtlars 98 SAYO 21/5
1.20 Viktor Emanuelsson 01 Täby Open 4/9
1.18 Filip Nyström 00 SAYO 21/5
1.13 Max Arkad 00 SAYO 21/5
1.10 Johan Höglund 01 Täby Open 4/9
1.08 Hugo Holm 01 SAYO 21/5
1.04 Lukas Björninger 00 Danderyds Ungdomsspel 8/5
Stav
3.76 Christian Lundström 95 DN Galan Youth Stockholm/S 30/7
3.10 Jakob Johansson 96 Uppsalaspelen 2/7
Längd
6.09 1,7 Giovanni Inostroza 97 Täby Open 4/9
5.79 2,0 Sebastian Öberg 86 Lag-SM kval Sollentuna 22/5
5.60 0,0 Gustav Kjell 96 Kraftmätningen Falun 11/9
5.44 1,2 Christoffer Hagren 95 Huddingespelen UDM 11/6
5.37 1,9 Viktor Hagren 95 Huddingespelen UDM 11/6
5.37 1,4 Jakob Johansson 96 Världsungdomsspelen Göteborg/U 8/7
5.17 1,5 Ludwig Nyberg 94 Huddingespelen UDM 11/6
5.06 0,0 Simon Waldaeus 96 Kraftmätningen Falun 11/9
5.04 Joel Ekelöf 94 Danderyds Ungdomsspel 8/5
4.93 0,0 Erik Lundmark 96 Kraftmätningen Falun 11/9
Medvind/okänd vind
6.03w 2,6 Sebastian Öberg 86 Lag-SM kval Sollentuna 22/5
5.63w 2,4 Jakob Johansson 96 Kraftmätningen Stockholm/E 6/6
5.30w 2,5 Ludwig Nyberg 94 Huddingespelen UDM 11/6
4.42w 2,6 Victor Flink 97 Kraftmätningen Stockholm/E 6/6
Längd med zon
4.84 0,0 Edvin Hagberg 99 Hanvikenspelen  18/9
4.81 0,0 Markus Biverstrand 00 STH Cup Spånga 24/9
4.19 -1,6 Joar Paganus 99 Fredrikshofsspelen Stockholm/S 6/9
3.94 -1,6 Philip Wallman 00 SAYO 22/5
3.91 1,8 Lukas Björninger 00 Uppsalaspelen 2/7
3.89 1,6 Filip Nyström 00 Huddingespelen 11/6
3.80 -0,7 Karl Norrbohm 00 SAYO 22/5
3.77 1,6 Viktor Emanuelsson 01 Uppsalaspelen 2/7
3.73 -1,3 Wilhelm Ekman 99 Surbullespelen Norrköping 20/8
3.69 -0,3 William Höök 00 KM Sollentuna 7/9
3.64 -4,4 Hugo Jacobsson 99 SAYO 22/5
3.63 0,6 David Flink 00 Ölandsspelen Högby 17/7
3.63 -1,0 Filip Hamrelius 00 KM Sollentuna 7/9
3.62 -1,1 Henrik Bengtlars 98 Surbullespelen Norrköping 20/8
3.45 -0,5 Samuel Sundell 00 STH Cup Spånga 24/9
3.38 -1,3 Lukas Jarefjord 00 KM Sollentuna 7/9
3.38 -0,8 Isac Lidström 02 SAYO 21/5
3.23 -0,3 Max Arkad 01 SAYO 22/5
3.22 0,6 Love Lindström 04 Stjärnspelen Arvika 24/7
3.20 -1,0 Johan Höglund 01 KM Sollentuna 7/9
3.15 -1,3 Jasper Wijk 00 KM Sollentuna 7/9
3.15 -2,3 Martin Nerell 01 KM Sollentuna 7/9
3.08 -2,5 Emil Karlsson 00 KM Sollentuna 7/9
3.04 -0,6 Hugo Olsson 02 SAYO 21/5
3.02 -1,3 Hugo Holm 01 KM Sollentuna 7/9
2.85 -3,2 Oskar Karlsson 03 KM Sollentuna 7/9
2.84 -1,4 Kalle Ludvik 02 KM Sollentuna 7/9
2.79 0,1 Hugo Björk 03 SAYO 21/5
2.73 -1,4 Marcus Jeppsson 03 SAYO 21/5
2.71 -1,6 Alexander Lind 03 SAYO 21/5
2.67 -0,7 Jacob Lundström 02 SAYO 21/5
2.65 -0,6 Karl Arkad 03 SAYO 21/5
2.64 -3,4 Teo Paganus 03 SAYO 21/5
2.61 0,0 Erik Palmaer 03 Huddingespelen 11/6
2.61 -2,1 Hugo Liljegren 03 SAYO 21/5
2.60 0,1 Sebastian Christenson 02 SAYO 21/5
2.54 -1,3 Mikael Kamryd 02 KM Sollentuna 7/9
2.54 -1,5 Emil Theen 03 KM Sollentuna 7/9
2.48 -2,3 David Forslund 03 KM Sollentuna 7/9
2.44 1,0 Isak Liljehäll 03 Huddingespelen 11/6
2.40 -0,7 Oskar Käll 02 KM Sollentuna 7/9
2.38 -0,1 Erik Schöldström 03 Huddingespelen 11/6
2.07 -1,1 Leo Svanfeldt 02 KM Sollentuna 7/9
1.77 -1,5 Tom Harrysson 03 KM Sollentuna 7/9
Medvind/okänd vind
4.23w 2,2 Lukas Björninger 00 Uppsalaspelen 2/7
3.87w 6,2 Viktor Emanuelsson 01 GIF-spelen Glanshammar 2/6
3.77 William Höök 00 Täby Open 3/9
3.76 Filip Hamrelius 00 Täby Open 3/9
3.50 Johan Höglund 01 Täby Open 4/9
3.49 Max Arkad 00 Täby Open 4/9
3.43 Egil Löthman 01 Täby Open 4/9
3.00 Sebastian Christensson 02 Danderyds Ungdomsspel 8/5
2.96 Teo Paganus 03 Hanvikenspelen  18/9
Tresteg
12.73 -0,4 Nils-Göran Nilsson 88 Lag-SM kval Sollentuna 22/5
Tresteg med zon
10.06 1,6 Edvin Hagberg 99 Huddingespelen 11/6
Kula
11.68 Fredrik Hallinder 88 Lag-SM kval Sollentuna 22/5
9.95 Chris Arnoldsson 96 Kastkvitter Sollentuna 28/9
8.78 Patrik Berg 88 Kastkvitter Sollentuna 28/9
8.28 Martin Hagberg 67 Kastkvitter Sollentuna 28/9
Kula 5.0 kg (P17)
11.25 Viktor Hagren 95 SAYO 22/5
11.20 Christoffer Hagren 95 Midgårdskasten Märsta 24/9
Kula 4.0 kg (P15 - P14)
14.34 Chris Arnoldsson 96 Midgårdskasten Märsta 24/9
13.12 Gustav Kjell 96 Kraftmätningen Falun 10/9
11.69 Jakob Johansson 96 Kraftmätningen Falun 10/9
10.35 Victor Flink 97 Gurkspelen Västerås 7/8
10.11 Giovanni Inostroza 97 DN Galan Youth Stockholm/S 30/7
8.57 Simon Waldaeus 96 Kraftmätningen Falun 10/9  
7.30 Erik Lundmark 96 Kraftmätningen Stockholm/E 6/6
Kula 3.0 kg (P13 - P12)
7.29 Edvin Hagberg 99 Kastkvitter Sollentuna 28/9
5.48 Wilhelm Ekman 99 SAYO 22/5
Kula 2.0 kg (P10 - P11)
8.90 Lukas Björninger 00 STH Cup Spånga 24/9
8.32 David Flink 00 Ölandsspelen Högby 17/7
8.24 Markus Biverstrand 00 KM Sollentuna 7/9
8.18 Filip Hamrelius 00 KM Sollentuna 7/9
6.96 Viktor Emanuelsson 01 STH Cup Spånga 24/9
6.63 Johan Höglund 01 KM Sollentuna 7/9
6.44 Johannes Bolander 01 Danderyds Ungdomsspel 8/5
6.35 Edward Liljeqvist 01 Danderyds Ungdomsspel 8/5
6.27 Samuel Sundell 00 Surbullespelen Norrköping 21/8
6.23 Filip Nyström 00 Danderyds Ungdomsspel 8/5
6.14 Kalle Ludvik 02 KM Sollentuna 7/9
5.98 Isac Lidström 02 KM Sollentuna 7/9
5.95 Martin Nerell 01 KM Sollentuna 7/9
5.94 Max Arkad 01 Danderyds Ungdomsspel 8/5
5.75 Hugo Holm 01 KM Sollentuna 7/9
5.69 Jasper Wijk 00 KM Sollentuna 7/9
5.52 Emil Karlsson 00 KM Sollentuna 7/9
5.50 William Höök 00 KM Sollentuna 7/9
5.38 Lukas Jarefjord 00 KM Sollentuna 7/9
4.79 Hugo Olsson 02 KM Sollentuna 7/9
4.59 Erik Palmaer 03 KM Sollentuna 7/9
4.57 Oskar Karlsson 03 KM Sollentuna 7/9
4.52 Teo Paganus 03 KM Sollentuna 7/9
4.51 Erik Schöldström 03 KM Sollentuna 7/9
4.49 William Lindström 01 KM Sollentuna 7/9
4.32 Sebastian Christenson 02 Leksands Sparbanksspel 6-7/8
4.08 Mikael Kamryd 02 KM Sollentuna 7/9
4.05 Oskar Käll 02 KM Sollentuna 7/9
3.95 Hugo Liljegren 03 KM Sollentuna 7/9
3.91 Isak Liljehäll 03 KM Sollentuna 7/9
3.85 Jacob Lundström 02 KM Sollentuna 7/9
3.73 David Forslund 03 KM Sollentuna 7/9
3.38 Leo Svanfeldt 02 KM Sollentuna 7/9
3.37 Karl Arkad 03 SAYO 21/5
3.15 Emil Theen 03 KM Sollentuna 7/9
2.82 Tom Harrysson 03 KM Sollentuna 7/9
Diskus
35.70 Tomas Hirvonen 80 Kastkvitter Sollentuna 21/9
33.10 Fredrik Hallinder 88 Lag-SM kval Sollentuna 22/5
27.49 Patrik Berg 88   Kastkvitter Sollentuna 21/9
Diskus 1.5 kg (P17)
39.54 Viktor Hagren 95 Vårkastet Bålsta 14/5
27.25 Christoffer Hagren 95 Midgårdskasten Märsta 24/9
Diskus 1.0 kg (P15 - P14)
52.28 Chris Arnoldsson 96 Midgårdskasten Märsta 24/9
34.41 Victor Flink 97 Gurkspelen Västerås 6/8
Diskus 0.6 kg (P13 - P12)
24.31 Lukas Björninger 00 Uppsalaspelen 2/7
23.70 David Flink 00 Uppsalaspelen 2/7
Slägga 5.0 kg (P17)
43.09 Christoffer Hagren 95 USM Ystad 28/8
33.44 Viktor Hagren 95 Huddingespelen UDM 12/6
Slägga 4.0 kg (P15 - P14)
65.64 Chris Arnoldsson 96 Kvällskampen Uppsala 17/5
48.65 Victor Flink 97 Genrepet Sätra 21/8
Slägga 2.0 kg (P11)
24.77 David Flink 00 Kastkvitter Sollentuna 21/9
Slägga 1.0 kg (P11)
28.38 David Flink 00 Midgårdskasten Märsta 24/9
Spjut
50.15 Chris Arnoldsson 96 Lag-SM kval Sollentuna 22/5
43.61 Patrik Berg 88 Gurkspelen Västerås 5/8
42.89 Stefan Lundin 89 Kastkvitter Sollentuna 28/9
Spjut 700 g (P17)
49.98 Chris Arnoldsson 96 Vårkastet Bålsta 14/5
45.17 Viktor Hagren 95 Världsungdomsspelen Göteborg/U 8/7
41.89 Christoffer Hagren 95 SAYO 22/5
32.72 Fredrik Thaysen 94 SAYO 22/5
Spjut 600 g (P15 - P14)
58.65 Chris Arnoldsson 96 Sätraspelen 28/5
50.02 Gustav Kjell 96 Kraftmätningen Falun 11/9
37.91 Victor Flink 97 Nordeamästerskapen Köping 18/9
36.41 Jakob Johansson 96 Ölandsspelen Högby 17/7
35.83 Giovanni Inostroza 97 Uppsalaspelen 3/7
27.38 Simon Waldaeus 96 Kraftmätningen Falun 11/9
23.54 Erik Lundmark 96 Kraftmätningen Falun 11/9
Spjut 400 g (P13 - P12)
30.37 Edvin Hagberg 99 Täby Open 4/9
26.53 David Flink 00 Kastkvitter Sollentuna 28/9
24.52 Lukas Björninger 00 Hanvikenspelen  18/9
19.91 William Höök 00 Hanvikenspelen  18/9
17.24 Filip Nyström 00 Hanvikenspelen  18/9
13.93 Markus Biverstrand 00 Hanvikenspelen  18/9
Boll
33.48 Markus Biverstrand 00 Huddingespelen 11/6
32.36 Edvin Hagberg 99 Vårmångkamp Täby 14/5
32.14 Lukas Björninger 00 Täby Open 3/9
32.26 Filip Hamrelius 00 STH Cup Spånga 24/9
31.33 Felix Holstad 00 Huddingespelen 11/6
27.44 David Flink 00 Gurkspelen Västerås 7/8
26.05 Love Lindström 04 Stjärnspelen Arvika 23/7
25.84 Martin Nerell 01 Täby Open 4/9
25.07 Williak Höök 00 Täby Open 3/9
24.56 Joahn Höglund 01 Täby Open 4/9
19.84 Teo Paganus 03 Täby Open 4/9
18.72 Samuel Sundell 00 Täby Open 3/9
16.13 Sebastian Christensson 02 Surbullespelen Norrköping 20/8
Femkamp
3775 Edvin Hagberg 99 Vårmångkamp Täby 14/5
3272 Markus Biverstrand 00 Vårmångkamp Täby 14/5