Årsbästa arena 2010 Stäng fönster
2011-09-27
Flickor/Kvinnor
60m
8.08 -1,7 Julia Hässel 94 Täby Open 21/8
8.32 -1,7 Olivia Axelsson 94 Täby Open 21/8
8.84 -2,2 Anna Troije 91 Täby Open 21/8
9.42 0,6 Matilda Rönnberg 00 Björknässpelen 29/8
9.43 1,1 Linda Nyblom 00 Kalmar Sommarspel 13/7
9.48 1,0 Ebba Gällhagen 99 Sätraspelen 6/6
9.72 0,7 Tyra Löthman 99 Tjejernas Kväll Stockholm/S 25/8
9.79 1,1 Evelina Johnsson 99 Sundbybergs Ungdomsspel Sätra 22/5
10.00 1,3 Linn Kalderen 99 Täby Open 22/8
10.17 0,5 Ida Winther 01 SAYO 12/6
10.19 0,7 Josefin Karlsson 97 SAYO 12/6
10.22 0,1 Emma Digerfors 00 Björknässpelen 29/8
10.32 0,5 Lina Hagberg 01 SAYO 12/6
10.51 0,1 Sara Rask 00 Björknässpelen 29/8
10.57 0,5 Isabelle Grafsund 01 SAYO 12/6
10.69 -0,1 Hanna Öhberg 99 SAYO 12/6
10.83 0,4 Rebecca Christensson 00 Björknässpelen 29/8
11.00 1,1 Julia Digerfors 01 Björknässpelen 29/8
11.01 1,4 Jessica Karlsson 01 SAYO 12/6
11.08 1,4 Filippa Harg 01 SAYO 12/6
11.11 1,4 Lovisa Hällerfors 01 SAYO 12/6
11.12 -0,1 Sofia Back 00 SAYO 12/6
11.16 0,5 Sara Back 02 SAYO 12/6
11.72 1,1 Anna Rönnberg 01 Björknässpelen 29/8
11.85 0,5 Irma Nergård 01 SAYO 12/6
12.22 0,3 Julia Stenberg 01 SAYO 12/6
Medvind/okänd vind
9.27w 2,3 Ebba Gällhagen 99 Surbullespelen Norrköping 28/8
9.39 Matilda Rönnberg 00 Kalmar Sommarspel 13/7
9.61w 3,7 Betty Lundmark 99 SAYO 12/6
9.75w 4,3 Evelina Johnsson 99 SAYO 12/6
9.84w 3,7 Linn Kalderen 99 SAYO 12/6
10.11w 3,7 Emma Digerfors 00 SAYO 12/6
10.17w 4,3 Leah McCarthy 99 SAYO 12/6
10.19w 3,3 Lina Hagberg 01 Sundbybergs Ungdomsspel Sätra 22/5
10.44w 2,9 Nursen Özdemirok 99 Sundbybergs Ungdomsspel Sätra 22/5
11.69w 3,4 Felicia Liljehäll 00 Danderyds Ungdomsspel 9/5
80m
10.79 1,2 Elin Bohman 97 Sätraspelen 6/6
11.11 1,3 Hanna Mir 97 SAYO 12/6
11.13 0,4 Amanda Brottman 97 Surbullespelen Norrköping 28/8
11.75 1,3 Klara Hällerfors 97 SAYO 12/6
11.80 -0,9 Karolina Eriksson 98 Surbullespelen Norrköping 28/8
11.94 -0,9 Sofia Philblad 98 Surbullespelen Norrköping 28/8
12.07 0,4 Julia Gannedahl 97 Surbullespelen Norrköping 28/8
12.33 0,2 Gabriella Christensson 97 Surbullespelen Norrköping 28/8
12.38 1,0 Niki Moini 97 SAYO 12/6
12.47 1,3 Louise Håkansson 97 SAYO 12/6
13.00 1,3 Emma Lundberg 98 SAYO 12/6
Manuell tidtagning
11.34 Sofia Pihlblad 98 Hanvikenspelen 11/9
11.79 Karolina Eriksson 98 Hanvikenspelen 11/9
Medvind/okänd vind
10.77w 2,2 Elin Bohman 97 Distriktsfinaler Enskede 4/9
10.99w 2,2 Amanda Brottman 97 SAYO 12/6
12.40w 2,2 Anna Ribbenstedt 97 SAYO 12/6
13.24w 2,2 Charlotte van Doninck 98 SAYO 12/6
100m
12.38 -0,3 Julia Hässel 94 Världsungdomsspelen Göteborg/U 3/7
12.55 -0,9 Marie Sönnerfors 93 DN Galan Youth Stockholm/S 8/8
13.15 1,4 Olivia Axelsson 94 Skarakampen Skara 28/8
13.23 0,7 Anna Klackenberg 91 SAYO 12/6
13.46 0,8 Alida Sterner 96 SAYO 12/6
14.08 -1,2 Louisa Pettersson 91 Världsungdomsspelen Göteborg/U 3/7
14.21 1,5 Matilda Åberg 96 Danderyds Ungdomsspel 9/5
14.23 -0,3 Matilda Nilsson 92 DN Galan Youth Stockholm/S 8/8
14.25 1,3 Cecilia Hassel 95 Brommaspelen Sätra 27/5
14.29 -0,7 Georgia Miltiadou 95 SAYO 12/6
15.56 0,0 Veronika Jatko 95 Världsungdomsspelen Göteborg/U 3/7
Manuell tidtagning
13.77 Matilda Åberg 96 Hanvikenspelen 11/9
Medvind/okänd vind
12.31w 2,2 Julia Hässel 94 Sundbybergs Ungdomsspel Sätra 22/5
12.67w 2,2 Marie Sönnerfors 93 Sundbybergs Ungdomsspel Sätra 22/5
13.15w 2,2 Anna Klackenberg 91 SAYO 12/6
13.36w 2,2 Alida Sterner 96 SAYO 12/6
13.66w 2,2 Anna Troije 91 SAYO 12/6
14.22w 2,2 Matilda Nilsson 92 Sundbybergs Ungdomsspel Sätra 22/5
150m
19.07 -1,5 Julia Hässel 94 Täby Open 21/8
19.34 -1,5 Marie Sönnerfors 93 Täby Open 21/8
20.12 -0,7 Olivia axelsson 94 Täby Open 21/8
20.29 -0,7 Anna Klackenberg 91 Täby Open 21/8
200m
24.88 1,3 Julia Hässel 94 Ungdomsfinnkampen Läppevaara 28/8
25.24 0,0 Marie Sönnerfors 93 USM Karlstad 14/8
25.27 -0,7 Lotta Lindsén 90 Friidrottskväll på Stadion 3 11/8
26.55 1,1 Olivia Axelsson 94 Skarakampen Skara 28/8
26.96 -1,0 Anna Klackenberg 91 SAYO 13/6
27.03 0,5 Elin Bohman 97 Huddingespelen 20/6
27.71 1,9 Hanna Mir 97 Nordeamästerskap Huddinge 12/9
28.41 0,2 Amanda Brottman 97 SAYO 13/6
28.63 0,2 Louisa Pettersson 91 Världsungdomsspelen Göteborg/U 4/7
29.37 -0,3 Alida Sterner 96 Danderyds Ungdomsspel 9/5
29.84 -0,1 Sofia Philblad 98 SAYO 13/6
29.93 -0,1 Malin Söderström 98 SAYO 13/6
30.83 1,0 Julia Gannedahl 97 Distriktsfinaler Enskede 5/9
31.44 1,5 Linda Nyblom 00 Surbullespelen Norrköping 29/8
31.72 0,4 Karolina Eriksson 98 Surbullespelen Norrköping 29/8
32.10 -0,1 Moa Jutemalm 98 SAYO 13/6
32.33 0,4 Anna Ribbenstedt 97 SAYO 13/6
32.40 -0,5 Gabriella Christensson 97 Surbullespelen Norrköping 29/8
32.51 0,1 Ebba Gõllhagen 99 Surbullespelen Norrköping 29/8
33.65 -0,5 Tyra L÷thman 99 Surbullespelen Norrköping 29/8
33.74 0,5 Evelina Johnsson 99 Surbullespelen Norrköping 29/8
33.92 0,9 Emma Lundberg 98 Surbullespelen Norrköping 29/8
33.97 1,8 Josefin Karlsson 97 Världsungdomsspelen Göteborg/U 4/7
34.18 -0,1 Charlotte van Doninck 98 SAYO 13/6
34.20 0,2 Linn Kalderen 99 Surbullespelen Norrköping 29/8
34.34 -0,1 Sandra Hufane 97 SAYO 13/6
37.81 0,5 Josefin Karlsson 99 Surbullespelen Norrköping 29/8
Manuell tidtagning
37.7m 2,0 Michelle Inostroza 95 Sommarspelen Stadion 22/6
Medvind/okänd vind
25.10w 3,2 Lotta Lindsén 90 Gurkspelen Västerås 31/7
25.70w 3,3 Marie Sönnerfors 93 Gurkspelen Västerås 31/7
26.36w 3,1 Jennie Hurkmans 84 Huddingespelen 20/6
300m
44.24 Alida Sterner 96 Nordeamästerskap Huddinge 12/9
45.50 Lydia Liljeqvist 96 Nordeamästerskap Huddinge 12/9
46.24 Nellie Bolander 95 SAYO 13/6
46.52 Louisa Pettersson 91 Täby Open 21/8
49.42 Cecilia Hassel 95 DN Galan Youth Stockholm/S 7/8
400m
55.09 Lotta Lindsén 90 JSM Karlstad 14/8
59.09 Jennie Hurkmans 84 Valbo Games Gävle 18/7
59.73 Yolanda Ngarambe 91 Gurkspelen Västerås 1/8
62.41 Linnéa Hjelmtorp 90 Moorpark, CA USA 30/4
81.52 Lina Hagberg 01 Surbullespelen Norrköping 29/8
600m
1:41.24 Hanna Mir 97 SAYO 13/6
1:44.77 Elin Bohman 97 Vårmångkamp Täby 16/5
1:54.12 Malin Söderström 98 Kalmar Sommarspel 13/7
1:56.35 Linda Nyblom 00 Surbullespelen Norrköping 28/8
2:03.73 Betty Lundmark 99 Kalmar Sommarspel 13/7
2:04.94 Moa Jutemalm 98 SAYO 13/6
2:06.29 Tyra Löthman 99 Surbullespelen Norrköping 28/8
2:06.49 Ebba Gällhagen 99 SAYO 13/6
2:10.51 Linn Kalderen 99 Kalmar Sommarspel 13/7
2:13.34 Gabriella Christensson 97 SAYO 13/6
2:13.76 Sara Back 02 Björknässpelen 29/8
2:13.92 Josefin Karlsson 97 Världsungdomsspelen Göteborg/U 2/7
2:14.02 Emma Digerfors 00 SAYO 13/6
2:17.38 Felicia Bredin 01 SAYO 13/6
2:20.53 Rebecca Christensson 00 Björknässpelen 29/8
2:21.56 Sofia Back 00 SAYO 13/6
2:29.97 Sara Rask 00 Björknässpelen 29/8
2:30.83 Filippa Harg 01 SAYO 13/6
2:36.25 Anna Rönnberg 01 Björknässpelen 29/8
2:36.61 Julia Digerfors 01 SAYO 13/6
3:12.50 Elin Lundberg 01 SAYO 13/6
800m
2:11.05 Lotta Lindsén 90 Världsungdomsspelen Göteborg/U 4/7
2:11.99 Frida Flodström 87 SAYO 12/6
2:13.13 Yolanda Ngarambe 91 SM Falun 21/8
2:18.74 Jennie Hurkmans 84 Huddingespelen 20/6
2:24.96 Hanna Mir 97 Täby Open 22/8
2:29.68 Marie Carlsson 95 Nordeakampen Uppsala 28/8
2:30.03 Lydia Liljeqvist 96 Distriktsfinaler Enskede 4/9
2:36.61 Elin Bohman 97 Nordeakampen Uppsala 28/8
2:39.40 Frida Ahlström 96 SAYO 12/6
2:42.25 Nellie Bolander 95 Nordeakampen Uppsala 28/8
2:46.04 Lisa Bevemyr 96 Distriktsfinaler Enskede 4/9
2:55.12 Tyra Löthman 99 Täby Open 22/8
2:57.52 Cecilia Hassel 95 Nordeakampen kval Enskede 23/5
3:02.53 Georgia Miltiado 95 Nordeakampen Uppsala 28/8
3:11.33 Sara Back 02 Täby Open 21/8
3:17.74 Linn Kalderen 99 Kvantumspelen Bålsta 29/5
3:22.64 Felicia Bredin 01 Täby Open 22/8
1000m
3:46.21 Julia Gannedahl 97 Distriktsfinaler Enskede 4/9
1500m
4:37.89 Yolanda Ngarambe 91 JSM Karlstad 14/8
4:43.46 Frida Flodström 87 Sollentuna GP 1/7
2000m
7:07.23 Marie Carlsson 95 Huddingespelen UDM 20/6
7:50.10 Frida Ahlström 96 SAYO 13/6
8:00.12 Lisa Bevemyr 96 SAYO 13/6
3000m
10:56.47 Frida Flodström 87 Svealandscupen Sätra 16/5
Marathon
3:50:41 Anetthe Brottman 69 Stockholm Marathon 5/6
100m häck
16.21 0,1 Anna Troije 91 Svealandscupen Sätra 16/5
80m häck 76.2 cm (F15 - F14)
13.22 0,6 Alida Sterner 96 Nordeamästerskap Huddinge 12/9
13.26 1,7 Lydia Liljeqvist 96 Distriktsfinaler Enskede 5/9
13.76 0,7 Elin Bohman 97 Nordeakampen Uppsala 29/8
14.92 1,2 Georgia Miltiadou 95 Nordeakampen Uppsala 29/8
15.02 1,4 Felicia Evaldsson 95 Nordeakampen kval Enskede 23/5
16.34 1,6 Veronika Jatko 95 Nordeakampen kval Enskede 23/5
60m häck 76.2 cm(F13 - F12)
9.82 0,3 Elin Bohman 97 Distriktsfinaler Enskede 5/9
12.68 1,7 Nursen Özdemirik 99 Surbullespelen Norrköping 29/8
13.31 0,6 Tyra Löthman 99 Surbullespelen Norrköping 29/8
Manuell tidtagning
11.93 Karolina Eriksson 98 Kalmar Sommarspel 13/7
11.96 Amanda Brottman 97 Kalmar Sommarspel 13/7
Medvind/okänd vind    
12.58w 2,4 Nursen Özdemirik 99 Surbullespelen Norrköping 29/8
200m häck F13
32.01 0,9 Hanna Mir 97 Nordeamästerskap Huddinge 11/9
300m häck 76.2 cm (F19 - F14)
47.34 Anna Troije 91 Världsungdomsspelen Göteborg/U 2/7
400m häck
61.30 Jennie Hurkmans 84 Friidrottskväll på Stadion DM 29/6
Höjd
1.75 Kajsa Bergqvist 76 Svealandscupen Sätra 16/5
1.62 Caroline Gyllenbern 93 SAYO 12/6
1.60 Elin Bohman 97 Distriktsfinaler Enskede 4/9
1.39 Veronika Jatko 95 Nordeakampen kval Enskede 23/5
1.36 Lydia Liljeqvist 96 Nordeakampen Uppsala 29/8
1.35 Alida Sterner 96 Nordeakampen kval Enskede 23/5
1.31 Felicia Evaldsson 95 Nordeakampen kval Enskede 23/5
1.28 Linda Nyblom 00 Danderyds Ungdomsspel 9/5
1.27 Erika Jensen 99 SAYO 12/6
1.26 Katja Nordström 98 Kalmar Sommarspel 13/7
1.24 Nursen Özdemirok 99 Täby Open 22/8
1.22 Sandra Hufane 97 SAYO 12/6
1.21 Moa Jutemalm 98 Kalmar Sommarspel 13/7
1.17 Josefin Karlsson 97 SAYO 12/6
1.10 Klara Hällerfors 97 Kalmar Sommarspel 13/7
1.07 Leah McCarthy 99 SAYO 12/6
Stav
2.60 Alida Sterner 96 Huddingespelen 20/6
2.00 Elin Bohman 97 Täby Open 22/8
Längd
4.76 1,4 Alida Sterner 96 Distriktsfinaler Enskede 5/9
4.71 0,0 Olivia Axelsson 94 Skol-SM Västerås 12/9
4.67 1,2 Nellie Bolander 95 Nordeakampen Uppsala 28/8
4.54 1,3 Elin Bohman 97 Nordeakampen Uppsala 28/8
4.46 0,0 Matilda Åberg 96 Danderyds Ungdomsspel 9/5
4.35 -1,4 Cecilia Hassel 95 Nordeakampen kval Enskede 23/5
3.99 1,3 Michelle Inostroza 95 Täby Open 22/8
3.65 0,6 Linn Sofie Lundström 95 SAYO 13/6
2.82 0,1 Matilda Nilsson 92 DN Galan Youth Stockholm/S 7/8
Medvind/okänd vind
4.91w 2,7 Alida Sterner 96 Distriktsfinaler Enskede 5/9
4.28w 2,4 Matilda Nilsson 92 Svealandscupen Sätra 16/5
3.93 Karolina Eriksson 98 Täby Open 21/8
Längd med zon
5.19 0,5 Elin Bohman 97 Distriktsfinaler Enskede 5/9
4.77 -0,5 Hanna Mir 97 DN Galan Youth Stockholm/S 7/8
4.14 0,0 Linda Nyblom 00 Kalmar Sommarspel 13/7
4.03 0,2 Matilda Rönnberg 00 STH Cup Sätra 18/9
4.00 -0,2 Sofia Philblad 98 STH Cup Sätra 18/9
3.96 -1,7 Elin Ayas 97 STH Cup Sätra 18/9
3.92 0,0 Julia Gannedahl 97 Surbullespelen Norrköping 28/8
3.87 1,1 Malin Söderström 98 SAYO 13/6
3.76 -0,2 Anna Ribbenstedt 97 SAYO 13/6
3.73 0,0 Elsa Blomquist 98 Surbullespelen Norrköping 28/8
3.71 1,0 Betty Lundmark 99 STH Cup Sätra 18/9
3.66 -0,1 Tyra Löthman 99 Surbullespelen Norrköping 29/8
3.65 0,0 Emma Lundberg 98 Surbullespelen Norrköping 28/8
3.64 -1,4 Ebba Gällhagen 99 Surbullespelen Norrköping 29/8
3.57 0,9 Nursen Özdemirok 99 Sundbybergs Ungdomsspel Sätra 22/5
3.42 1,3 Lina Hagberg 01 SAYO 13/6
3.39 0,5 Louise Håkansson 97 SAYO 13/6
3.36 1,3 Isabelle Grafsund 01 SAYO 13/6
3.31 0,7 Sandra Hufane 97 SAYO 13/6
3.28 0,4 Evelina Johnsson 99 SAYO 13/6
3.21 0,9 Jennifer Engdahl 00 SAYO 13/6
3.20 0,3 Charlotte van Doninck 98 SAYO 13/6
3.17 0,3 Gabriella Christensson 97 SAYO 13/6
3.15 -0,4 Linnéa Melin 99 SAYO 13/6
3.08 -0,7 Rebecca Christensson 00 SAYO 13/6
3,00 -0,5 Hanna Öhberg 99 SAYO 13/6
2.93 -0,8 Sara Back 02 SAYO 13/6
2.90 -0,7 Filippa Harg 01 SAYO 13/6
2.89 -0,4 Emma Digerfors 00 SAYO 13/6
2.82 -0,3 Julia Digerfors 01 SAYO 13/6
2.81 1,2 Felicia Bredin 01 Sundbybergs Ungdomsspel Sätra 22/5
2.70 -0,6 Julia Stenberg 01 SAYO 13/6
2.56 0,0 Rebecka Gatti 00 SAYO 13/6
Medvind/okänd vind
4.03 Lisa Gunnarsson 99 Kvantumspelen Bålsta 29/5
3.66 Tyra Löthman 99 Täby Open 22/8
3.37 Emma Digerfors 00 Björknässpelen 29/8
3.17 Rebecca Christensson 00 Björknässpelen 29/8
3.10 Sara Rask 00 Björknässpelen 29/8
3.02 Hanna Öhberg 99 SAYO 13/6
2.68 Sofia Back 00 Björknässpelen 29/8
2.74 Felicia Liljehäll 00 Björknässpelen 29/8
2.47 Anna Rönnberg 01 Björknässpelen 29/8
Tresteg
11.45 1,6 Helena Redborg 83 Svealandscupen Sätra 16/5
9.84 0,0 Alida Sterner 96 Nordeamästerskap Huddinge 11/9
Medvind/okänd vind
11.74w 3,3 Helena Redborg 83 Svealandscupen Sätra 16/5
9.91w 3,3 Alida Sterner 96 Distriktsfinaler Enskede 4/9
Kula
8.85 Sandra Friberg 94 Svealandscupen Sätra 16/5
8.67 Liza Jörnung 81 Cartorama Göteborg/S-K 29/9
8.57 Jennie Hurkmans 84 Castorama Sollentunavallen 24/9
7.30 Malin Forsberg 89 Castorama Sollentunavallen 16/9
7.18 Lotta Lindsén 90 Castorama Sollentunavallen 24/9
Kula 3.0 kg (F17 - F14)
10.08 Sandra Friberg 94 SAYO 13/6
9.27 Elin Bohman 97 Nordeakampen kval Enskede 23/5
9.13 Josefin Nyblom 95 Kalmar Sommarspel 13/7
8.76 Maja Mattsson 95 Nordeakampen kval Enskede 23/5
8.31 Matilda Åberg 96 Danderyds Ungdomsspel 9/5
7.98 Felicia Evaldsson 95 Nordeakampen kval Enskede 23/5
7.31 Cecilia Hassel 95 Nordeakampen kval Enskede 23/5
7.09 Veronika Jatko 95 Nordeakampen kval Enskede 23/5
6.88 Linn Sofie Lundström 95 SAYO 12/6
6.11 Alida Sterner 96 Hellaskastet 2/5
Kula 2.0 kg (F13 - F12)
11.88 Elin Bohman 97 SAYO 12/6
8.04 Elsa Blomquist 98 Surbullespelen Norrköping 29/8
7.88 Sofia Orbe-Puuko 97 STH Cup Sätra 18/9
7.42 Sandra Hufane 97 Sommarspelen Stadion 22/6
6.71 Linn Kalderen 99 STH Cup Sätra 18/9
6.22 Evelina Johnsson 99 STH Cup Sätra 18/9
6.15 Anna Ribbenstedt 97 SAYO 12/6
6.09 Sarqa Rask 00 Björknässpelen 29/8
5.79 Lina Hagberg 01 SAYO 12/6
5.66 Matilda Rönnberg 00 Björknässpelen 29/8
5.35 Felicia Liljehäll 00 Björknässpelen 29/8
5.08 Rebecca Christensson 00 Björknässpelen 29/8
4.85 Jennifer Engdahl 00 SAYO 12/6
4.62 Sofia Back 00 SAYO 12/6
4.56 Julia Digerfors 01 SAYO 12/6
4.52 Karin Schöldström 00 Björknässpelen 29/8
4.47 Hilda Sandgren 00 SAYO 12/6
4.44 Isabelle Grafsund 01 SAYO 12/6
4.13 Lisa Gunnarsson 99 Kvantumspelen Bålsta 29/5
3.45 Anna Rönnberg 01 Danderyds Ungdomsspel 9/5
3.17 Gabriella Christensson 97 SAYO 12/6
Diskus
24.93 Jennie Hurkmans 84 Castorama Sollentunavallen 24/9
23.04 Liza Jörnung 81 Cartorama Göteborg/S-K 29/9
21.90 Felicia Evaldsson 95 Svealandscupen Sätra 16/5
16.69 Lotta Lindsén 90 Castorama Sollentunavallen 24/9
14.67 Malin Forsberg 89 Castorama Sollentunavallen 16/9
Diskus 0.6 kg (F15 - F12)
31.15 Elin Bohman 97 Nordeamästerskap Huddinge 11/9
27.99 Maja Mattsson 95 SAYO 12/6
20.21 Alida Sterner 96 Hellaskastet 2/5
18.26 Mirzda Laurate 96 SAYO 12/6
16.60 Sandra Hufane 97 SAYO 12/6
5.23 Michelle Inostroza 95 Hellaskastet 2/5
Slägga
36.12 Sandra Friberg 94 Midgårdskastet Märsta 25/9
25.38 Liza Jörnung 81 Cartorama Göteborg/S-K 29/9
17.10 Lotta Lindsén 90 Castorama Sollentunavallen 24/9
15.86 Malin Forsberg 89 Castorama Sollentunavallen 16/9
Slägga 3.0 kg (F15 - F14)
26.48 Maja Mattsson 95 SAYO 13/6
20.14 Alida Sterner 96 Hellaskastet 2/5
Slägga 2.0 kg (F13 - F12)
30.20 Elin Bohman 97 Huddingespelen 20/6
27.77 Amanda Brottman 97 Nordeamästerskap Huddinge 12/9
25.18 Julia Gannedahl 97 Distriktsfinaler Enskede 5/9
23.96 Hanna Mir 97 Huddingespelen 20/6
18.17 Sandra Hufane 97 Huddingespelen 20/6
Spjut
40.72 Jennie Hurkmans 84 Svealandscupen Sätra 16/5
28.36 Liza Jörnung 81 Cartorama Göteborg/S-K 29/9
14.66 Malin Forsberg 89 Castorama Sollentunavallen 16/9
14.04 Lotta Lindsén 90 Castorama Sollentunavallen 24/9
Spjut 400 g (F15 - F12)
37.74 Maja Mattsson 95 SAYO 13/6
30.09 Veronika Jatko 95 SAYO 13/6
23.47 Elin Bohman 97 Midgårdskastet Märsta 25/9
21.77 Felicia Evaldsson 95 Nordeakampen kval Enskede 23/5
19.21 Nellie Bolander 95 Nordeakampen Uppsala 28/8
17.36 Josefin Nyblom 95 Nordeakampen Uppsala 28/8
17.33 Lydia Liljeqvist 96 Nordeakampen Uppsala 28/8
17.12 Mirzda Laurate 96 SAYO 13/6
16.06 Matilda Åberg 96 Nordeakampen Uppsala 28/8
15.03 Alida Sterner 96 Nordeakampen Uppsala 28/8
14.85 Sandra Hufane 97 STH Cup Sätra 18/9
13.48 Georgia Miltiadou 95 Nordeakampen Uppsala 28/8
9.33 Anna Ribbenstedt 97 STH Cup Sätra 18/9
Boll
32.71 Elin Bohman 97 Vårmångkamp Täby 16/5
24.34 Lina Hagberg 01 Surbullespelen Norrköping 28/8
23.48 Erika Jensen 99 STH Cup Sätra 18/9
23.24 Nursen Özdemirok 99 Surbullespelen Norrköping 28/8
21.98 Linn Kalderen 99 Surbullespelen Norrköping 28/8
17.38 Julia Digerfors 01 Björknässpelen 29/8
17.05 Anna Rönnberg 01 Björknässpelen 29/8
16.71 Jennifer Engdahl 00 Surbullespelen Norrköping 28/8
12.90 Felicia Bredin 01 Sundbybergs Ungdomsspel Sätra 22/5
Femkamp
4847 Elin Bohman 97 Vårmångkamp Täby 16/5
Pojkar/Män
60m
7.49 -2,2 Daniel Goldman 79 Täby Open 21/8
7.66 -2,2 Philip Sjöberg 94 Täby Open 21/8
8.13 -1,6 David Jonsson 94 Täby Open 21/8
8.86 2,0 Erik Persson 99 Sundbybergs Ungdomsspel Sätra 22/5
9.04 2,0 Edvin Hagberg 99 Sundbybergs Ungdomsspel Sätra 22/5
9.21 1,7 Jonty Marshall 99 Surbullespelen Norrköping 28/8
9.37 0,0 Markus Bivestrand 00 Björknässpelen 29/8
9.41 0,1 Lukas Björninger 00 Björknässpelen 29/8
9.47 0,1 Philip Wallman 00 Björknässpelen 29/8
9.75 1,7 Niklas Winnansson 02 SAYO 12/6
9.79 1,0 Philip Bäck 99 SAYO 12/6
9.88 0,0 Filip Nyström 00 SAYO 12/6
9.97 -0,5 Viktor Salemyr 00 SAYO 12/6
10.00 0,2 Samuel Sundell 00 Björknässpelen 29/8
10.12 -0,5 Rasmus Simes 00 SAYO 12/6
10.15 1,7 Viktor Emanuelsson 01 Sätraspelen 6/6
10.31 1,0 David Flink 00 SAYO 12/6
10.37 -1,9 Viktor Larsson 01 Täby Open 22/8
10.41 1,0 Felix Holstad 00 SAYO 12/6
10.81 1,4 Max Arkad 00 Täby Open 22/8
10.84 -1,9 Egil Löthman 01 Täby Open 22/8
10.92 0,1 Fredrik Kamryd 00 Björknässpelen 29/8
11.38 1,7 William Lindström 01 SAYO 12/6
11.44 0,2 Aron Wallroth 00 Danderyds Ungdomsspel 9/5
12.04 1,7 Edvin Johansson 01 SAYO 12/6
Manuell tidtagning
9.00 Edvin Hagberg 99 Hanvikenspelen 11/9
9.23 Markus Biverstrand 00 STH Cup Sätra 18/9
9.75 Joar Paganus 99 Hanvikenspelen 11/9
Medvind/okänd vind
9.17w 5,0 Jonty Marshall 99 SAYO 12/6
9.29w 5,0 Lukas Björninger 00 SAYO 12/6
9.68w 2,7 Niklas Winnansson 02 SAYO 12/6
9.93w 5,0 Oskar Iwarsson 00 SAYO 12/6
10.01w 2,6 Viktor Emanuelsson 01 Sundbybergs Ungdomsspel Sätra 22/5
10.02w 2,7 Viktor Larsson 01 SAYO 12/6
10.03w 2,2 Filip Hamrelius 00 SAYO 12/6
10.09w 2,7 Isak Ekbom 01 SAYO 12/6
10.66w 3,2 Gustaf Hedenberg 01 SAYO 12/6
10.86w 3,2 Daniel Voxlin 01 SAYO 12/6
11.17w 3,2 Hugo Holm 01 SAYO 12/6
80m
10.39 1,0 Giovanni Inostroza 97 Uppsalaspelen 10/7
10.84 0,5 Felix Calmano 97 Sätraspelen 5/6
10.86 1,0 Victor Flink 97 Uppsalaspelen 10/7
11.17 0,0 Lars Winnansson 98 SAYO 12/6
11.83 1,6 Adam Johansson 98 Ölandsspelen Högby 11/7
12.59 -0,7 Jonathan Gorringe 98 Surbullespelen Norrköping 28/8
Medvind/okänd vind
10.78w 2,5 Felix Calmano 97 SAYO 12/6
11.14w 2,5 Lars Winnansson 98 SAYO 12/6
11.74 Oskar Skullman 98 STH Cup Sätra 18/9
12.70w 2,4 Henrik Bengtlars 98 SAYO 12/6
100m
10.55 1,5 Nil de Oliveira 86 Öresundsspelen Helsingborg 11/7
10.90 -0,1 Carl Armfelt 84 DN Galan Stockholm/S 6/8
11.15 -0,8 Nils-Göran Nilsson 88 SM Falun 20/8
11.26 -0,3 Fredrik Hallinder 88 Friidrottskväll på Stadion 3 11/8
11.33 1,3 Sebastian Öberg 86 Gurkspelen Västerås 1/8
11.42 0,8 Anton Forsberg 91 Huddingespelen 19/6
11.51 1,5 Daniel Goldman 79 Surbullespelen Norrköping 29/8
11.52 0,7 Oscar Johansson 92 Löplabbetspelen Huddinge 17/8
11.58 -0,3 Gustav Karnebäck 87 Friidrottskväll på Stadion 3 11/8
11.79 0,2 Philip Sjöberg  94 USM Kil 13/8
11.89 0,0 Gustav Kjell 96 Nordeamästerskap Huddinge 11/9
12.02 0,3 Christopher Sentell 94 Laxaspelen Halmstad 18/7
12.11 0,7 David Jonsson 94 SAYO 12/6
12.15 -1,2 Andreas Almgren 95 Huddingespelen UDM 19/6
12.31 1,5 Daniel Westh 93 Kvantumspelen Bålsta 29/5
12.39 0,8 Simon Weidersjö 95 SAYO 12/6
12.50 0,8 Axel Kjell 93 SAYO 12/6
12.64 1,6 Joel Ekelöf 94 SAYO 12/6
12.72 0,8 David Erlandsson 95 SAYO 12/6
12.73 0,8 Markus Winnansson 95 SAYO 12/6
12.98 -0,9 Jakob Johansson 96 SAYO 12/6
13.81 1,2 Simon Waldaeus 96 SAYO 12/6
Manuell tidtagning
11.40 Daniel Goldman 79 Hanvikenspelen 11/9
Medvind/okänd vind
10.86w 2,6 Carl Armfelt 84 Windsprint Sundsvall 8/8
11.14w 2,3 Nils-Göran Nilsson 88 JSM Karlstad 13/8
11.28w 2,8 Sebastian Öberg 86 Windsprint Sundsvall 8/8
11.55w 3,1 Daniel Goldman 79 Valbo Games gävle 16/7
12.50w 2,5 Jakob Johansson 96 Ölandsspelen Högby 11/7
150m
19.22 -1,7 David Jonsson 94 Täby Open 21/8
200m
21.05 0,5 Nil de Oliveira 86 Windsprint Sundsvall 8/8
22.16 0,2 Carl Armfelt 84 SM Falun 21/8
22.57 1,2 Sebastian Öberg 86 Friidrottskväll på Stadion 3 11/8
22.65 0,5 Fredrik Hallinder 88 Världsungdomsspelen Göteborg/U 4/7
22.86 0,5 Johan Eriksson 88 Karlstad GP 15/7
22.89 0,1 Nils-Göran Nilsson 88 SM Falun 21/8
22.95 0,5 Gustav Karnebäck 87 Världsungdomsspelen Göteborg/U 4/7
23.11 1,2 Oscar Johansson 92 Friidrottskväll på Stadion 3 11/8
24.79 0,8 Daniel Westh 93 Huddingespelen UDM 20/6
24.85 -0,5 Viktor Eriksson 92 SAYO 13/6
24.93 1,4 David Jonsson 94 SAYO 13/6
25.39 1,4 David Erlandsson 95 SAYO 13/6
26.61 1,7 Giovanni Inostroza 97 Distriktsfinaler Enskede 5/9
27.72 0,5 Victor Flink 97 Uppsalaspelen 11/7
27.77 -1,0 Felix Calmano 97 SAYO 13/6
28.71 -1,1 Lars Winnansson 98 Surbullespelen Norrköping 29/8
30.48 -0,5 Edvin Hagberg 99 Surbullespelen Norrköping 29/8
31.69 -0,9 Jonty Marshall 99 Surbullespelen Norrköping 29/8
34.50 -1,4 Philip Bäck 99 Surbullespelen Norrköping 29/8
34.74 0,9 Joar Paganus 99 Surbullespelen Norrköping 29/8
Medvind/okänd vind
21.82w 3,9 Carl Armfelt 84 Gurkspelen Västerås 31/7
22.47w 5,5 Johan Eriksson 88 Gurkspelen Västerås 31/7
22.88w 2,6 Nils-Göran Nilsson 88 Gurkspelen Västerås 31/7
23.50w 2,6 Klas Persson 91 Gurkspelen Västerås 31/7
24.63w 4,5 David Jonsson 94 Huddingespelen UDM 20/6
300m
36.33 Andreas Almgren 95 DN Galan Youth Stockholm/S 8/8
36.60 Nils-Göran Nilsson 88 Sommaröz 3 Huddinge 29/7
38.55 Gustav Kjell 96 Nordeamästerskap Huddinge 12/9
41.41 Viktor Hagren 95 Skol-SM Västerås 11/9
400m
46.98 Nil de Oliveira 86 Finnkampen Helsingfors 27/8
48.09 Fredrik Hallinder 88 SM Falun 21/8
48.87 Gustav Karnebäck 87 DN Galan Stockholm/S 6/8
49.20 Johan Eriksson 88 DN Galan Stockholm/S 6/8
50.39 Klas Persson 91 Huddingespelen JDM 19/6
52.66 Martin Stjernlöf 87 Gurkspelen Västerås 1/8
53.59 Bilal Cadimi 94 Uppsalaspelen 11/7
600m
1:21.6m Gustav Karnebäck 87 Hanvikenspelen 11/9
1:27.4m Martin Stjernlöf 87 Hanvikenspelen 11/9
1:47.23 Lars Winnansson 98 Surbullespelen Norrköping 28/8
1:56.28 Lukas Björninger 00 STH Cup Sätra 18/9
1:58.19 Edvin Hagberg 99 Surbullespelen Norrköping 28/8
2:00.54 Oskar Skullman 98 STH Cup Sätra 18/9
2:01.25 Martin Nerell 01 SAYO 13/6
2:01.65 Philip Wallman 00 STH Cup Sätra 18/9
2:03.03 Filip Nyström 00 SAYO 13/6
2:03.41 Casper Widmark 98 SAYO 13/6
2:05.02 Oskar Iwarsson 00 SAYO 13/6
2:07.52 Hugo Jacobsson 99 Sätraspelen 5/6
2:08.13 Gustaf Hedenberg 01 SAYO 13/6
2:08.17 Joar Paganus 99 Surbullespelen Norrköping 28/8
2:10.08 Egil Löthman 01 SAYO 13/6
2:10.96 Joakim Englund 99 SAYO 13/6
2:11.70 Jonathan Gorringe 98 Surbullespelen Norrköping 28/8
2:12.65 Fredrik Kamryd 00 Björknässpelen 29/8
2:18.04 Max Arkad 00 SAYO 13/6
2:33.72 Felix Håkansson 00 Björknässpelen 29/8
800m
1:52,34 William Taudien 88 San Antonio, TX USA 10/4
1:53.67 Fredrik Hallinder 88 Världsungdomsspelen Göteborg/U 4/7
1:55.00 Klas Persson 91 Huddingespelen 20/6
1:55.49 Martin Stjernlöf 87 Folksam Challenge Eskilstuna 8/6
1:55.63 John Laselle 79 Gurkspelen Västerås 30/7
1:55.99 Andreas Almgren 95 Skol-SM Västerås 11/9
1:57.53 Gustav Karnebäck 87 Världsungdomsspelen Göteborg/U 4/7
1:58.56 Bilal Cadimi 94 Huddingespelen 20/6
1:59.43 Erik Widing 87 Gurkspelen Västerås 30/7
2:02.52 Erik Norrbom 93 DN Galan Youth Stockholm/S 8/8
2:18.24 Viktor Hagren 95 Nordeakampen Uppsala 28/8
2:20.12 Simon Weidersjö 95 Nordeakampen kval Enskede 23/5
2:29.35 Christoffer Hagren 95 Nordeakampen Uppsala 28/8
2:45.95 Giovanni Inostroza 97 Sundbybergs Ungdomsspel Sätra 22/5
2:51.94 Martin Nerell 01 Täby Open 22/8
2:57.31 Egil Löthman 01 Täby Open 22/8
3:00.25 Jakob Johansson 96 Vårmångkamp Täby 16/5
3:03.75 Filip Nyström 00 Täby Open 22/8
3:16.27 Max Arkad 00 Täby Open 22/8
1500m
3:51.18 Daniel Lundgren 85 Sollentuna GP 1/7
3:52.24 John Laselle 79 DN Galan Stockholm/S 6/8
3:55.50 Erik Widing 87 SAYO 13/6
3:55.99 Martin Stjernlöf 87 Sollentuna GP 1/7
4:04.96 Klas Persson 91 Karlstad GP 15/7
4:06.22 Bilal Cadimi 94 Gurkspelen Västerås 1/8
4:08.25 Aleksander Liss 91 Folksam Challenge Eskilstuna 8/6
4:09.82 Yahan Faarax 95 DN Galan Youth Stockholm/S 7/8
4:10.00 Erik Norrbom 93 SAYO 13/6
1 eng mile
4:23.60 Daniel Lundgren 85 Huddingespelen 19/6
2000m
5:44.47 Andreas Almgren 95 USM Kil 15/8
5:47.09 Yahan Faarax 95 USM Kil 15/8
6:26.63 Simon Weidersjö 95 SAYO 13/6
3000m
8:27.52 Erik Widing 87 SAYO 11/6
8:46.06 John Laselle 79 Sport vi minns Norrköping 2/10
9:13.76 Erik Norrbom 93 Världsungdomsspelen Göteborg/U 4/7
9:54.58 Thomas Johnsson 77 Sport vi minns Norrköping 2/10
10:50.81 Fredrik Kjellberg 77 Sport vi minns Norrköping 2/10
11:38.69 Henrik Ståhlberg 77 Sport vi minns Norrköping 2/10
11:50.64 Marcus Ståhlberg 77 Sport vi minns Norrköping 2/10
5000m
14:23.11 Erik Widing 87 Sommarspelen Stadion 22/6
14:44.23 Daniel Lundgren 85 Sommarspelen Stadion 22/6
15:14.25 PatrikAndersson 86 Sommarspelen Stadion 22/6
Halvmarathon
1:11:31 Daniel Lundgren 85 Stockholm Halvmarathon 11/9
1:50:04 Michael Norman 73 Göteborgsvarvet 22/5
1500m hinder
5:04.62 Simon Weidersjö 95 USM Kil 13/8
2000m hinder
6:15.43 Aleksander Liss 91 JSM Karlstad 15/8
6:28.99 Bilala Cadimi 94 USM Kil 15/8
3000m hinder
8:46.56 Daniel Lundgren 85 SM Falun 21/8
110m häck
15.03 1,6 Anton Forsberg 91 Folksam Challenge Eskilstuna 8/6
19.59 -2,7 Carl Armfelt 84 Lag-SM-kval Enskede 16/5
20.28 0,0 Johan Lindström 72 VSM Högby 8/8
110m häck 100,0 cm (P19)
14.44 0,8 Anton Forsberg 91 Mannheim, GER 4/7
Medvind/okänd vind
14.37w 2,4 Anton Forsberg 91 Huddingespelen 20/6
100m häck 84.0 cm (P15 - P14)
14.78 0,3 Markus Winnansson 95 Nordeakampen Uppsala 298
15.09 -0,4 Jakob Johansson 96 Nordeamästerskap Huddinge 12/9
15.13 0,3 Andreas Almgren 95 Nordeakampen Uppsala 29/8
16.12 -1,3 Simon Weidersjö 95 Nordeakampen Uppsala 29/8
16.98 -1,9 Christoffer Hagren 95 Nordeakampen kval Enskede 23/5
18.07 -0,9 David Erlandsson 95 Nordeakampen kval Enskede 23/5
60m häck 76.2 cm (P13 - P12)
9.92 -1,3 Giovanni Inostroza 97 Täby Open 22/8
10.38 -2,7 Lars Winnansson 98 SAYO 13/6
11.59 0,1 Edvin Hagberg 99 Surbullespelen Norrköping 29/8
12.68 1,5 Henrik Bengtlars 98 Surbullespelen Norrköping 29/8
Medvind/okänd vind
12.27 Henrik Bengtlars 98 STH Cup Sätra 18/9
200m häck P13
30.52 1,2 Giovanni Inostroza 97 Nordeamästerskap Huddinge 11/9
300m häck 91.4 cm (P19)
37.74 Anton Forsberg 91 JSM Karlstad 15/8
42.10 Viktor Eriksson 92 SAYO 12/6
300m häck 76.2 cm (P15 - P14)
40.47 Andreas Almgren 95 DN Galan Youth Stockholm/S 7/8
45.79 Christoffer Hagren 95 SAYO 12/6
400m häck
54.08 Anton Forsberg 91 Nordiska 19-årskampen Akureyri ISL 28/8
54.89 Johan Eriksson 88 Lag-SM-kval Enskede 16/5
Höjd
1.99 Anton Forsberg 91 JSM Karlstad 15/8
1.82 Johan Redborg 81 Lag-SM-kval Enskede 16/5
1.76 Jakob Johansson 96 SAYO 13/6
1.67 Simon Weidersjö 95 USM Kil 14/8
1.61 Markus Winnansson 95 USM Kil 14/8
1.60 Christoffer Hagren 95 Nordeakampen Uppsala 28/8
1.45 Viktor Hagren 95 Täby Open 21/8
1.43 Edvin Hagberg 99 SAYO 12/6
1.35 Jan de Besche 50 VDM Sätra 16/5
1.28 Henrik Bengtlars 98 SAYO 12/6
1.16 Felix Lahti Hagbard 98 STH Cup Sätra 18/9
1.16 Jonty Marshall 99 STH Cup Sätra 18/9
1.13 Filip Hamrelius 00 SAYO 12/6
1.13 Felix Holstad 00 SAYO 12/6
1.10 Filip Nyström 00 Täby Open 22/8
1.05 Max Arkad 00 Täby Open 22/8
1.03 Oscar Hedenberg 99 SAYO 12/6
1.03 Viktor Salemyr 00 SAYO 12/6
Stav
3.50 Christian Lundström 95 Huddingespelen UDM 20/6
3.27 Jakob Johansson 96 Nordeamästerskap Huddinge 11/9
2.40 Joakim Engdahl 95 Huddingespelen UDM 20/6
Längd
6.31 1,8 Sebastian Öberg 86 Lag-SM-kval Enskede 16/5
6.07 -0,3 Andreas Almgren 95 Skol-SM Västerås 11/9
5.40 0,8 Axel Kjell 93 Världsungdomsspelen Göteborg/U 2/7
5.35 -0,7 Jakob Johansson 96 SAYO 13/6
5.19 1,2 Christoffer Hagren 95 Täby Open 22/8
5.13 0,3 David Erlandsson 95 SAYO 13/6
4.77 -0,4 Viktor Hagren 95 SAYO 13/6
4.69 -0,1 Simon Weidersjö 95 Nordeakampen kval Enskede 23/5
Medvind/okänd vind
5.38w 3,9 Jakob Johansson 96 Huddingespelen 20/6
Längd med zon
4.56 0,5 Edvin Hagberg 99 Sundbybergs Ungdomsspel Sätra 22/5
4.45 1,0 Victor Flink 97 Uppsalaspelen 10/7
4.29 0,0 Erik Persson 99 Sundbybergs Ungdomsspel Sätra 22/5
4.17 -0,9 Lars Winnansson 98 SAYO 13/6
4.16 1,6 Adam Johansson 98 Ölandsspelen Högby 11/7
4.16 0,0 Jonathan Gorringe 98 Surbullespelen Norrköping 28/8
3.88 -1,2 Philip Wallman 00 STH Cup Sätra 18/9
3.77 1,1 Jonty Marshall 99 Surbullespelen Norrköping 29/8
3.72 1,3 Joar Paganus 99 Surbullespelen Norrköping 29/8
3.50 -1,1 Oskar Iwarsson 00 SAYO 13/6
3.48 0,0 Henrik Bengtlars 98 Surbullespelen Norrköping 28/8
3.45 1,3 Viktor Salemyr 00 SAYO 13/6
3.44 -0,8 Filip Hamrelius 00 SAYO 13/6
3.43 1,4 Arvid Andersson 99 Surbullespelen Norrköping 29/8
3.37 2,0 Gustaf Hedenberg 01 Sundbybergs Ungdomsspel Sätra 22/5
3.29 0,6 Viktor Emanuelsson 01 SAYO 13/6
3.27 0,8 Filip Nyström 00 SAYO 13/6
3.05 0,2 Niklas Winnansson 02 SAYO 13/6
2.99 0,2 Egil Löthman 01 SAYO 13/6
2.93 -0,7 Max Arkad 00 SAYO 13/6
2.86 1,2 Oscar Hedenberg 99 SAYO 13/6
2.55 1,5 Anton Björk 01 SAYO 13/6
2.27 0,2 Edward Liljeqvist 01 SAYO 13/6
Medvind/okänd vind
4.64w 3,3 Edvin Hagberg 99 Fortumspelen Bollnäs 10/7
4.24w 3,7 Adam Johansson 98 Ölandsspelen Högby 11/7
3.80 Lukas Björninger 00 Björknässpelen 29/8
3.78w 2,5 Jonty Marshall 99 Surbullespelen Norrköping 29/8
3.76 Joar Paganus 99 Hanvikenspelen 11/9
3.75 Philip Wallman 00 Björknässpelen 29/8
3.59w 2,4 Filip Nyström 00 SAYO 13/6
3.18 Felix Holstad 00 Danderyds Ungdomsspel 9/5
3.15 Egil Löthman 01 Täby Open 22/8
3.11 Max Arkad 00 Täby Open 22/8
2.93 David Flink 00 Gurkspelen Västerås 1/8
2.79 Samuel Sundell 00 Danderyds Ungdomsspel 9/5
2.54 Teo Paganus 03 Hanvikenspelen 11/9
2.54 Aron Wallroth 00 Danderyds Ungdomsspel 9/5
2.23 Erik Schöldström 03 Björknässpelen 29/8
Tresteg
12.03 1,6 Nils-Göran Nilsson 88 Lag-SM-kval Enskede 16/5
10.35 -1,7 Johan Lindström 72 VSM Högby 8/8
Kula
12.51 Fredrik Hallinder 88 Lag-SM-kval Enskede 16/5
10.57 Nils-Göran Nilsson 88 Castorama Sollentunavallen 16/9
10.02 Patrik Berg 88 Castorama Sollentunavallen 24/9
9.82 Gustav Karnebäck 87 Castorama Sollentunavallen 24/9
9.56 Anders Karnebäck 83 Castorama Sollentunavallen 24/9
7.51 Martin Stjernlöf 87 Castorama Sollentunavallen 16/9
Kula 4.0 kg (P15 - P14)
12.41 Gustav Kjell 96 Nordeamästerskap Huddinge 11/9
12.10 Christoffer Hagren 95 Nordeakampen Uppsala 28/8
11.13 Viktor Hagren 95 Nordeakampen Uppsala 28/8
10.88 Jakob Johansson 96 Nordeamästerskap Huddinge 11/9
Kula 3.0 kg (P13 - P12)
9.90 Victor Flink 97 Gurkspelen Västerås 31/7
9.38 Giovanni Inostroza 97 Huddingespelen 19/6
Kula 2.0 kg (P10 - P11)
9.21 Arvid Andersson 99 STH Cup Sätra 18/9
8.33 Lukas Björninger 00 Björknässpelen 29/8
7.86 Fredrik Öhman 99 Surbullespelen Norrköping 29/8
6.91 David Flink 00 Midgårdskastet Märsta 25/9
6.71 Felix Holstad 00 SAYO 12/6
6.61 Aron Wallroth 00 Danderyds Ungdomsspel 9/5
6.12 Felix Håkansson 00 Björknässpelen 29/8
5.97 Oscar Hedenberg 99 SAYO 12/6
5.37 Max Arkad 00 SAYO 12/6
5.36 Edward Liljeqvist 01 SAYO 12/6
5.22 Viktor Emanuelsson 01 Sätraspelen 5/6
5.13 Gustaf Hedenberg 01 SAYO 12/6
4.77 Filip Nyström 00 SAYO 12/6
4.70 Fredrik Kamryd 00 Björknässpelen 29/8
4.67 Hugo Holm 01 SAYO 12/6
3.75 William Lindström 01 SAYO 12/6
Diskus
39.01 Tomas Hirvonen 80 Castorama Sollentunavallen 24/9
34.38 Fredrik Hallinder 88 Lag-SM-kval Enskede 16/5
31.88 Patrik Berg 88 Castorama Sollentunavallen 24/9
31.75 Nils-Göran Nilsson 88 Castorama Sollentunavallen 24/9
31.37 Gustav Karnebäck 87 Castorama Sollentunavallen 24/9
22.00 Anders Karnebäck 83 Castorama Sollentunavallen 24/9
20.11 Martin Stjernlöf 87 Castorama Sollentunavallen 30/9
Diskus 1.0 kg (P15 - P14)
39.72 Viktor Hagren 95 SAYO 12/6
29.11 Gustav Kjell 96 SAYO 12/6
26.80 Christoffer Hagren 95 Mästarmöte i kast Nyköping 29/5
21.50 Jakob Johansson 96 Vårmångkamp Täby 15/5
Diskus 0.6 kg (P13 - P12)
38.84 Victor Flink 97 Midgårdskastet Märsta 25/9
27.22 Giovanni Inostroza 97 SAYO 12/6
19.25 David Flink 00 Midgårdskastet Märsta 25/9
16.57 Lukas Björninger 00 Midgårdskastet Märsta 25/9
Slägga
34.35 Nils-Göran Nilsson 88 Castorama Sollentunavallen 24/9
26.03 Gustav Karnebäck 87 Castorama Sollentunavallen 24/9
19.07 Patrik Berg 88 Castorama Sollentunavallen 24/9
15.22 Anders Karnebäck 83 Castorama Sollentunavallen 24/9
12.54 Martin Stjernlöf 87 Castorama Sollentunavallen 30/9
Slägga 4.0 kg (P15 - P14)
43.85 Christoffer Hagren 95 Huddingespelen UDM 20/6
33.20 Viktor Hagren 95 Skol-SM Västerås 11/9
27.35 Gustav Kjell 96 SAYO 13/6
Slägga 3.0 kg (P13 - P12)
37.49 Victor Flink 97 Distriktsfinaler Enskede 5/9
19.33 Giovanni Inostroza 97 Huddingespelen 20/6
Mjukslägga 0,5kg
26.53 David Flink 00 Midgårdskastet Märsta 25/9
24.70 Lukas Björninger 00 Midgårdskastet Märsta 25/9
Spjut
48.89 Stefan Lundin 89 Sommarös Vallentuna 2/6
44.30 Nils-Göran Nilsson 88 Castorama Sollentunavallen 30/9
43.12 Patrik Berg 88 Sätraspelen 5/6
40.55 Johan Lindström 72 VSM Högby 8/8
35.95 Gustav Karnebäck 87 Castorama Sollentunavallen 24/9
31.68 Anders Karnebäck 83 Castorama Sollentunavallen 24/9
28.95 Martin Stjernlöf 87 Castorama Sollentunavallen 30/9
Spjut 700 g (P17)
33.02 Fredrik Thygesen 94 Täby Open 22/8
Spjut 600 g (P15 - P14)
49.05 Viktor Hagren 95 Täby Open 21/8
45.13 Christoffer Hagren 95 Nordeakampen Uppsala 29/8
44.70 Gustav Kjell 96 SAYO 13/6
33.38 Jakob Johansson 96 Nordeakampen Uppsala 29/8
32.74 David Erlandsson 95 Världsungdomsspelen Göteborg/U 3/7
28.94 Joakim Engdahl 95 SAYO 13/6
26.95 Markus Winnansson 95 Nordeakampen Uppsala 29/8
23.32 Simon Weidersjö 95 Nordeakampen Uppsala 29/8
Spjut 400 g (P13 - P12)
36.48 Victor Flink 97 Midgårdskastet Märsta 25/9
35.83 Giovanni Inostroza 97 Täby Open 22/8
23.00 Edvin Hagberg 98 Surbullespelen Norrköping 28/8
21.42 Jonathan Gorringe 98 STH Cup Sätra 18/9
7.70 Oscar Hedenberg 99 Täby Open 22/8
Vikt
6.69 Johan Lindström 72 VSM Högby 8/8
Boll
35.13 Arvid Andersson 99 Surbullespelen Norrköping 28/8
28.85 Lukas Björninger 00 Midgårdskastet Märsta 25/9
27.73 David Flink 00 Gurkspelen Västerås 1/8
24.76 Fredrik Öhman 99 STH Cup Sätra 18/9
23.70 Gustaf Hedenberg 01 Sundbybergs Ungdomsspel Sätra 22/5
22.40 Joar Paganus 99 Surbullespelen Norrköping 28/8
18.51 Egil Löthman 01 Täby Open 22/8
18.08 Philip Bäck 99 Surbullespelen Norrköping 28/8
16.00 Teo Paganus 03 Hanvikenspelen 11/9
15.02 Erik Schöldström 03 Björknässpelen 29/8
Åttakamp
4236 Jakob Johansson 96 Vårmångkamp Täby 15-16/5
Stäng fönster