Sollentunavallen/Edsbergsparken 14 maj 2016

Resultat. OBS, Resultat i klubbmatchen ses längst ned i listan!


Män seniorer
      Sträcka     Sträcktid (Plac) Diff Tid lag ackum. (Plac) Diff lag
1Tureberg Lag 17:45.97
1.   Tim Sundström911:42(1)01:42(1)0
2.   Amanuel Ghergis961:35(1)03:17(1)0
3.   Joel Norling981:15(3)+44:32(1)0
4.   Andreas Almgren952:24(1)06:56(1)0
5.   Ben Mullen8749(1)07:45.97(1)0
2Hässelby SK Lag 18:04.81
1.   Gustav Bivstedt961:43(2)+11:43(2)+1
2.   Anton Persson961:37(2)+23:20(2)+3
3.   Erik Djurberg971:13(2)+24:33(2)+1
4.   Adam Lindström932:36(2)+127:09(2)+13
5.   Edom Abreham9555(4)+68:04.81(2)+19
3Spårvägens FK Lag 18:14.65
1.   Gustav Nordling971:44(3)+21:44(3)+2
2.   Anders Fox951:48(5)+133:32(4)+15
3.   Daniel Gleimar921:11(1)04:43(3)+11
4.   Jon Cleghorn902:38(3)+147:21(3)+25
5.   Daniel Norberg7853(3)+48:14.65(3)+29
4Spårvägen Lag 28:19.46
1.   Olof Nordling971:48(4)+61:48(4)+6
2.   Adel Araya981:43(4)+83:31(3)+14
3.   Linus Gustafsson941:17(4)+64:48(4)+16
4.   Isak Lefvert002:39(5)+157:27(4)+31
5.   Erik Rosqvist9852(2)+28:19.46(4)+33
5Hässelby SK Lag 28:38.46
1.   Oskar Majling861:53(5)+111:53(5)+11
2.   Emil Mårtensson921:42(3)+73:35(5)+18
3.   Anton Axelsson011:20(5)+94:55(5)+23
4.   Stefan Stojanovis982:38(3)+147:33(5)+37
5.   Karl Källman021:05(6)+158:38.46(5)+52
6Veteraner Turebergs9:25.89
1.   Johan Skugge712:08(6)+262:08(6)+26
2.   Marcus Grindange722:04(6)+294:12(6)+55
3.   Lars Hansson621:28(6)+175:40(6)+1:08
4.   Gunnar Hirchfeldt782:48(6)+248:28(6)+1:32
5.   Joel Djerf7857(5)+89:25.89(6)+1:40
   

P17 1999-2000
      Sträcka     Sträcktid (Plac) Diff Tid lag ackum. (Plac) Diff lag
1IFK Lidingö Lag 19:08.08
1.   Olof Silvander991:53(1)01:53(1)0
2.   Oscar Stenberg991:52(1)03:45(1)0
3.   Filip Lindeberg011:25(1)05:10(1)0
4.   Nils-Axel Öberg992:50(1)08:00(1)0
5.   Wilhelm Björling001:08(1)09:08.08(1)0
   


P15 2001-2002
      Sträcka     Sträcktid (Plac) Diff Tid lag ackum. (Plac) Diff lag
1IFK Lidingö 9:16.04
1.   Oscar Taha022:00(1)02:00(1)0
2.   Jacob Klinth012:02(3)+34:02(1)0
3.   Johan Hannegård021:22(1)05:24(1)0
4.   Filip Lindeberg012:50(1)08:14(1)0
5.   Arvid Askensjö011:02(2)+39:16.04(1)0
2P15 Lag 1 Västerås9:50.03
1.   Adam Thunell012:03(2)+32:03(2)+3
2.   Mattias Waernulf022:00(2)+14:03(2)+1
3.   Pontus Gustavsson021:33(2)+115:36(2)+12
4.   August Kallin023:04(2)+148:40(2)+26
5.   Tim Simgmandeewised021:10(5)+119:50.03(2)+34
3Blå Tureberg Blå10:05.35
1.   Victor Gruber022:11(4)+112:11(4)+11
2.   Emil Holm011:59(1)04:10(3)+8
3.   Oliver Lindstrand021:38(4)+165:48(3)+24
4.   Alexander Andersson023:18(3)+289:06(3)+52
5.   Filip Engström0159(1)010:05.35(3)+49
4Hammarby 10:34.03
1.   Erik Friberg022:07(3)+72:07(3)+7
2.   Mårten Dejfors022:14(5)+154:21(4)+19
3.   Felix Kennmar021:43(5)+216:04(4)+40
4.   Leon Nilsfors Eriksson023:21(4)+319:25(4)+1:11
5.   Otto Lundin021:09(4)+1010:34.03(4)+1:18
5IFK Lidingö 10:56.33
1.   Felix Lundström012:20(5)+202:20(5)+20
2.   Max Öqvist022:10(4)+114:30(5)+28
3.   Gustav Andersson021:37(3)+156:07(5)+43
4.   Joar Cedrenius013:42(6)+529:49(5)+1:35
5.   Måns Boshius021:07(3)+810:56.33(5)+1:40
6Vit Tureberg Vit11:11.40
1.   Esbjörn Eriksson032:29(8)+292:29(8)+29
2.   Leo Svanfelt022:16(6)+174:45(6)+43
3.   Leon Wahlqvist021:43(5)+216:28(6)+1:04
4.   Sebastian Christensson023:28(5)+389:56(6)+1:42
5.   Hugo Olsson021:15(6)+1611:11.40(6)+1:55
7P15 Lag 2 Västerås11:59.20
1.   Oliver Åström022:24(7)+242:24(7)+24
2.   David Sjöblom032:28(7)+294:52(7)+50
3.   Emil Janderberg032:01(9)+396:53(8)+1:29
4.   Simon Öberg033:44(8)+5410:37(8)+2:23
5.   Erik Granstedt031:22(7)+2311:59.20(7)+2:43
8Tullinge-Tumba P1312:05.37
1.   Josch Routh022:21(6)+212:21(6)+21
2.   Viktor Högberg022:40(9)+415:01(8)+59
3.   Alexander Lindrot031:47(7)+256:48(7)+1:24
4.   Kenan Kuru043:43(7)+5310:31(7)+2:17
5.   Lovw Byström041:34(9)+3512:05.37(8)+2:49
9IFK Lidingö 12:32.18
1.   Anna Sara Tunelli012:39(9)+392:39(9)+39
2.   William Olsson012:29(8)+305:08(9)+1:06
3.   Hannes Rapper011:49(8)+276:57(9)+1:33
4.   Alexandra Berggren024:08(9)+1:1811:05(9)+2:51
5.   Theo Scharp011:27(8)+2812:32.18(9)+3:16
   

P13 2003-2004
      Sträcka     Sträcktid (Plac) Diff Tid lag ackum. (Plac) Diff lag
1IFK Lidingö Team 0310:39.73
1.   Victor Björk032:08(1)02:08(1)0
2.   Axel Karlsson032:20(3)+124:28(3)+3
3.   Edvin Befrits031:41(3)+46:09(3)+3
4.   Sebastian Ljungberg033:19(3)+159:28(1)0
5.   Vilhelm Psilander061:11(3)+410:39.73(1)0
2P13 Danderyd10:41.73
1.   Alexander Davidsson Eriksson042:13(2)+52:13(2)+5
2.   Viktor Skoglund042:14(2)+64:27(2)+2
3.   Markus Brodin041:39(2)+26:06(1)0
4.   Måns Backman033:28(5)+249:34(2)+6
5.   Erik Skoglund041:07(1)010:41.73(2)+2
3P13 Lag 1 Västerås10:53.39
1.   Lukas Söderlund042:19(4)+112:19(4)+11
2.   Erik Lång042:20(3)+124:39(4)+14
3.   Ivar Linder041:49(7)+126:28(4)+22
4.   Anton Södergren043:12(2)+89:40(4)+12
5.   Melker Andersson041:13(4)+610:53.39(3)+14
4P03 Åkersberga10:56.88
1.   Oliver Lindblom042:21(5)+132:21(5)+13
2.   Emil Tegge032:25(5)+174:46(5)+21
3.   Anton Rebas031:47(6)+106:33(6)+27
4.   Albert Hemmisson033:04(1)09:37(3)+9
5.   William Peiru031:19(7)+1210:56.88(4)+17
5P13 Lag 2 Västerås11:12.11
1.   Viktor Dahlberg032:17(3)+92:17(3)+9
2.   Simon Öberg032:08(1)04:25(1)0
3.   Rasmus Rågberger031:43(4)+66:08(2)+2
4.   Emil Janderberg033:56(7)+5210:04(6)+36
5.   Lucas Ulegård031:08(2)+011:12.11(5)+32
6Lag 2 TFK 0411:12.86
1.   Conor Hogan042:23(6)+152:23(6)+15
2.   Kalle Billing042:30(7)+224:53(6)+28
3.   Hugo Winter041:37(1)06:30(5)+24
4.   Elias Engström043:26(4)+229:56(5)+28
5.   Martin Sjödin041:16(5)+911:12.86(6)+33
7Lag Grön Lidingö11:57.47
1.   Melker Carlens042:29(9)+212:29(9)+21
2.   Albin Svensson/Almqvist042:27(6)+194:56(7)+31
3.   Hampus Landgren041:52(8)+156:48(8)+42
4.   Wille Söderqvisst043:47(6)+4310:35(7)+1:07
5.   Jonathan Bracké041:22(9)+1511:57.47(7)+1:18
8Lag 1 TFK 0412:05.26
1.   Valter Kjellberg042:27(7)+192:27(7)+19
2.   Joel Åhlin042:30(7)+224:57(8)+32
3.   Leonardo Fernandez041:52(8)+156:49(9)+43
4.   Victor Lindstrand043:58(8)+5410:47(8)+1:19
5.   Max Lind041:18(6)+1112:05.26(8)+1:26
9P13 Lag 3 Västerås12:10.57
1.   Markus Andersson052:28(8)+202:28(8)+20
2.   Mikola Ahlgren052:32(9)+245:00(9)+35
3.   David Sjöblom031:43(4)+66:43(7)+37
4.   Elis Wiklund054:06(9)+1:0210:49(9)+1:21
5.   Erik Granstedt031:21(8)+1412:10.57(9)+1:31
   


P11 2005-2006
      Sträcka     Sträcktid (Plac) Diff Tid lag ackum. (Plac) Diff lag
1P11 Danderyd11:03.95
1.   Vincent Larsson052:26(2)+32:26(2)+3
2.   Victor Törnström052:11(1)04:37(1)0
3.   Casper Caap051:50(5)+116:27(2)+1
4.   Lucas Törnström053:23(2)+99:50(1)0
5.   Jacob Wieslander051:13(1)011:03.95(1)0
2Team 2005 Vit IFK Lidingö Friidrot11:09.64
1.   Linus Barenstedt052:30(5)+72:30(5)+7
2.   Erik Nedstam052:22(4)+114:52(4)+15
3.   Hjalmar Langdahl051:48(4)+96:40(4)+14
4.   Vilgot Arnhult053:14(1)09:54(2)+4
5.   Hugo Oweling051:15(2)+211:09.64(2)+6
3Team 2005 Blå IFK Lidingö Friidrot11:12.74
1.   Nicklas Östlund052:23(1)02:23(1)0
2.   Axel Schalin052:18(2)+74:41(2)+4
3.   Fabian Gyldén Svensson051:45(3)+66:26(1)0
4.   Elias Oredsson053:29(5)+159:55(3)+5
5.   Anton Hellstrand Helleberg051:17(5)+411:12.74(3)+9
4Tureberg Lag Lila Boys 0511:21.80
1.   Daniel Sackey052:29(4)+62:29(4)+6
2.   Svante Thunqvist052:19(3)+84:48(3)+11
3.   Anton Dalerå051:39(1)06:27(2)+1
4.   Lukas Ängelid053:34(8)+2010:01(4)+11
5.   Gustav Egardt051:20(7)+711:21.80(4)+18
5Tureberg 06 Röd11:52.89
1.   John Bäck062:32(6)+92:32(6)+9
2.   Lucas Källman062:28(7)+175:00(6)+23
3.   Simon Thörnqvist061:41(2)+26:41(5)+15
4.   Jakob Bergström063:55(12)+4110:36(7)+46
5.   Joel Billing061:15(3)+211:52.89(5)+48
6Tullinge-Tumba P11 Lag 211:54.40
1.   Melvin Sundman052:27(3)+42:27(3)+4
2.   Eric Lifvrand052:35(9)+245:02(7)+25
3.   Daniel Gustafsson052:00(10)+217:02(7)+36
4.   Milian Hentschke053:34(8)+2010:36(7)+46
5.   Albert Söderqvist051:18(6)+411:54.40(6)+50
7IFK Lidingö Team 06:311:54.58
1.   Martin Tunelli062:39(8)+162:39(8)+16
2.   Hampus Englund062:25(6)+145:04(8)+27
3.   Jacob Alpen061:59(8)+207:03(8)+37
4.   Vilhelm Psilander063:30(6)+1610:33(5)+43
5.   Olle Hart061:21(9)+811:54.58(7)+51
8IFK Lidingö Team 06:112:02.59
1.   Lucas Andersson062:40(9)+172:40(9)+17
2.   Ludvig Haag062:30(8)+195:10(9)+33
3.   August Haag061:59(8)+207:09(9)+43
4.   William Nilsson063:25(4)+1110:34(6)+44
5.   Axel Andersson061:28(10)+1512:02.59(8)+59
9P11 Lag 1 Västerås12:11.57
1.   William Åström052:32(6)+92:32(6)+9
2.   Markus Andersson052:23(5)+124:55(5)+18
3.   Elis Wiklund052:02(14)+236:57(6)+31
4.   Mikola Ahlgren053:53(10)+3910:50(9)+1:00
5.   Viggo Torstensson051:21(8)+812:11.57(9)+1:08
10IFK Lidingö Team 06:212:25.37
1.   Hugo Bergendorff062:46(12)+232:46(12)+23
2.   Isak Hardeberg062:46(12)+355:32(12)+55
3.   Edvin Waessman062:00(10)+217:32(13)+1:06
4.   Karl Ottfalk063:23(2)+910:55(10)+1:05
5.   Oscar Pettersson061:30(12)+1612:25.37(10)+1:21
11Tureberg 06 Blå/Grön12:28.01
1.   Jacob Semb-Josefson062:41(10)+182:41(10)+18
2.   Vincent Källström062:44(11)+335:25(11)+48
3.   Filip Andersson062:01(13)+227:26(11)+1:00
4.   Love Barkvall063:33(7)+1910:59(11)+1:09
5.   Daniel Opdahl061:29(11)+1512:28.01(11)+1:24
12P11 Lag 2 Västerås12:51.90
1.   Viam Assadi052:46(12)+232:46(12)+23
2.   Oscar Setthammar062:36(10)+255:22(10)+45
3.   Jack Forsberg062:00(10)+217:22(10)+56
4.   Mattias Laurent053:53(10)+3911:15(12)+1:25
5.   Gustav Thunell051:36(15)+2312:51.90(12)+1:48
13P06 Åkersberga12:59.93
1.   Teodor Bengtsson062:43(11)+202:43(11)+20
2.   Vilhelm Hedlund062:49(13)+385:32(12)+55
3.   Andre Valhenström061:58(7)+197:30(12)+1:04
4.   Hugo Aronsson063:57(13)+4311:27(13)+1:37
5.   Julian Bates061:32(13)+1912:59.93(13)+1:56
14Tureberg 06 Gul/Röd13:12.69
1.   Fabian Thörnqvist062:54(14)+312:54(14)+31
2.   Filip Hässle062:50(14)+395:44(14)+1:07
3.   Jonathan Edberg061:53(6)+147:37(14)+1:11
4.   Neo Holgersson063:59(14)+4511:36(14)+1:46
5.   Martin Bergström081:36(14)+2313:12.69(14)+2:09
15Tullinge-Tumba P11 Lag 114:03.46
1.   Rambod Mohahegh053:00(15)+373:00(15)+37
2.   Linus Agelblad063:20(15)+1:096:20(15)+1:43
3.   Fabian Danielsson062:12(15)+338:32(15)+2:06
4.   Max A054:14(15)+1:0012:46(15)+2:56
5.   Lukas Dunell051:17(4)+414:03.46(15)+2:60
   

Kvinnor seniorer
      Sträcka     Sträcktid (Plac) Diff Tid lag ackum. (Plac) Diff lag
1Hässelby Lag 19:36.01
1.   Astrid Rosvall972:02(1)02:02(1)0
2.   Lovisa Bivstethe011:54(1)03:56(1)0
3.   Emma Gustafsson971:27(2)+25:23(1)0
4.   Klara Henriksson973:09(3)+168:32(1)0
5.   Fillippa Hörnberg001:04(2)+19:36.01(1)0
2Tureberg Lag 19:38.35
1.   Linnéa Dennerporth992:06(2)+42:06(2)+4
2.   Alice Berg012:11(3)+174:17(3)+21
3.   Linda Nyblom001:25(1)05:42(2)+19
4.   Isabella Andersson972:53(1)08:35(2)+3
5.   Lena Aruhn701:03(1)09:38.35(2)+2
3Vallentuna FK Lag 110:03.48
1.   Ebba Edqvist982:08(3)+62:08(3)+6
2.   Caroline Larsson012:08(2)+144:16(2)+20
3.   Mathilda Jerpdal991:34(3)+95:50(3)+27
4.   Dace Landström833:06(2)+138:56(3)+24
5.   Anneli Bergsjö691:07(3)+410:03.48(3)+27
4Veteraner Turebergs12:39.01
1.   Charlotta Bergström722:47(4)+452:47(4)+45
2.   Elin Flamund792:55(4)+1:015:42(4)+1:46
3.   Lisa Jämtsved671:52(4)+277:34(4)+2:11
4.   Petra Thiler763:54(4)+1:0111:28(4)+2:56
5.   Lisa Maidell781:11(4)+812:39.01(4)+3:03
   


F17 1999-2000
      Sträcka     Sträcktid (Plac) Diff Tid lag ackum. (Plac) Diff lag
1IFK Lidingö Lag 111:45.19
1.   Klara Tvede Jensen002:18(1)02:18(1)0
2.   Andrea Reiter992:39(1)04:57(1)0
3.   Elisa Rylander001:50(1)06:47(1)0
4.   Klara Falkener003:39(1)010:26(1)0
5.   Maja Bergström991:19(2)+1111:45.19(1)0
2IFK Lidingö A-Laget12:40.98
1.   Ebba Karlsson022:23(2)+52:23(2)+5
2.   Kari Dövingfeste003:01(2)+225:24(2)+27
3.   Ruth Nordenson001:56(2)+67:20(2)+33
4.   Sion Vikström994:13(2)+3411:33(2)+1:07
5.   Filippa Andersson021:07(1)012:40.98(2)+56
   


F15 2001-2002
      Sträcka     Sträcktid (Plac) Diff Tid lag ackum. (Plac) Diff lag
1IFK Lidingö 10:02.80
1.   Alma Holmgren022:18(4)+72:18(4)+7
2.   Elisabeth Hvalgren022:04(1)04:22(1)0
3.   Lisa Fröberg021:27(1)05:49(1)0
4.   Julia Arnhult013:09(2)+28:58(1)0
5.   Elsa Preloer021:04(1)010:02.80(1)0
2Vit Tureberg Vit10:10.05
1.   Maja Sund012:11(1)02:11(1)0
2.   Nora Lundmark022:14(7)+104:25(3)+3
3.   Ebba Palmaer011:31(2)+45:56(3)+7
4.   Alice Berg023:07(1)09:03(2)+5
5.   Clara Billing021:07(3)+210:10.05(2)+7
3F15 Danderyd10:16.90
1.   Saga Brodin022:19(5)+82:19(5)+8
2.   Ebba Turén022:05(2)+14:24(2)+2
3.   Jeanne Lindestam011:31(2)+45:55(2)+6
4.   Carolina Larson023:15(5)+89:10(3)+12
5.   Saga Blomgren031:06(2)+210:16.90(3)+14
4F15 Ärla10:25.77
1.   Johanna Mickels022:17(3)+62:17(3)+6
2.   Angelina Rydensjö012:10(5)+64:27(4)+5
3.   Filippa Rydensjö041:34(5)+76:01(4)+12
4.   Emilia Rydensjö023:14(3)+79:15(4)+17
5.   Sofia Bertilsson021:10(9)+610:25.77(4)+23
5Team-02 Upsala IF10:28.28
1.   Tyra Morell022:16(2)+52:16(2)+5
2.   Nora Axelsson022:14(7)+104:30(5)+8
3.   Elsa Eriksson031:36(7)+96:06(7)+17
4.   Klara Ygeby023:14(3)+79:20(5)+22
5.   Ebba Brunvall021:08(6)+310:28.28(5)+25
6F15 Lag 1 Västerås10:37.77
1.   Angelica Larsson012:19(5)+82:19(5)+8
2.   Ida Claesson012:12(6)+84:31(6)+9
3.   Emma Claesson011:34(5)+76:05(6)+16
4.   Tyra Landin023:19(6)+129:24(6)+26
5.   Tyra Tjulander041:13(11)+910:37.77(6)+35
7Vallentuna FK Lag 110:42.91
1.   Julia Rehlin012:24(9)+132:24(9)+13
2.   Siri Bredberg022:07(3)+34:31(6)+9
3.   Caroline Larsson011:32(4)+56:03(5)+14
4.   Fanny Mahl023:31(9)+249:34(7)+36
5.   Hanna Jagestrand021:08(7)+410:42.91(7)+40
8Hammarby Friidrott 11:07.67
1.   Julia Jansson022:34(11)+232:34(11)+23
2.   Molly Freeman022:09(4)+54:43(8)+21
3.   Molly Barkensjö021:44(8)+176:27(8)+38
4.   Lisa Ekberg023:30(8)+239:57(8)+59
5.   Lisa Brundin021:10(8)+611:07.67(8)+1:05
9Röd Tureberg Röd11:18.10
1.   Lina Öberg022:25(10)+142:25(10)+14
2.   Johanna Fallberg012:23(9)+194:48(9)+26
3.   Melina Wällstedt021:45(9)+186:33(9)+44
4.   Sarah Olsson023:38(11)+3110:11(9)+1:13
5.   Julia Oussi021:07(4)+211:18.10(9)+1:15
10IFK Lidingö Blå 11:28.59
1.   Alva Hardeberg012:19(5)+82:19(5)+8
2.   Giovanna Sacchi012:42(10)+385:01(10)+39
3.   Kristine Feste021:47(10)+206:48(10)+59
4.   Ebba Karlsson023:28(7)+2110:16(10)+1:18
5.   Stella Nilén021:12(10)+811:28.59(10)+1:26
11IFK Lididngö vit 11:37.74
1.   Jenny Österback012:19(5)+82:19(5)+8
2.   Sara Movin012:45(11)+415:04(11)+42
3.   Mikaela von Elrich011:50(11)+236:54(11)+1:05
4.   Clara Hult023:36(10)+2910:30(11)+1:32
5.   Filippa Andersson011:07(5)+311:37.74(11)+1:35
   


F13 2003-2004
      Sträcka     Sträcktid (Plac) Diff Tid lag ackum. (Plac) Diff lag
1F13 Danderyd10:19.90
1.   Sara Fajerson032:13(1)02:13(1)0
2.   Celine de Champs042:08(1)04:21(1)0
3.   Josephine Lindestam041:37(2)+45:58(1)0
4.   Saga Bolmgren033:14(2)+29:12(1)0
5.   Sophie Okjeme041:07(1)010:19.90(1)0
2Blå Team 0310:25.36
1.   Liv Berglöf032:15(2)+22:15(2)+2
2.   Thyra Arnhult032:11(2)+34:26(2)+5
3.   Josefine Jerner031:37(2)+46:03(3)+5
4.   Victoria Psilander033:12(1)09:15(2)+3
5.   Fanny Wikström031:10(2)+210:25.36(2)+5
3Lag Röd Lidingö10:44.55
1.   Nike Isaksson042:16(3)+32:16(3)+3
2.   Tyra Tunander Cedrenius042:11(2)+34:27(3)+6
3.   Alicia Ahlström041:33(1)06:00(2)+2
4.   Alicia Larsten043:27(4)+159:27(3)+15
5.   Estelle Strand041:17(6)+1010:44.55(3)+25
4Tureberg 11:11.42
1.   Elvira Bredin032:19(4)+62:19(4)+6
2.   Tove Karlsson032:22(5)+144:41(4)+20
3.   Moa Nyström031:40(4)+76:21(4)+23
4.   Vanna Ullén033:24(3)+129:45(4)+33
5.   Ariba Bilal031:26(12)+1911:11.42(4)+52
5F13 Lag 1 Västerås11:28.46
1.   Maja Matsson042:27(7)+142:27(7)+14
2.   Tyra Tjulander042:18(4)+104:45(5)+24
3.   Alice Åsell041:48(9)+156:33(5)+35
4.   Elin Björklind043:40(11)+2810:13(5)+1:01
5.   Desireé Mwepu041:15(3)+811:28.46(5)+1:09
6Lag Grön Lidingö11:30.28
1.   Elin Bohm042:21(5)+82:21(5)+8
2.   Selma Bruun042:26(6)+184:47(6)+26
3.   Rebecka Wernolf041:48(9)+156:35(6)+37
4.   Emilia Englund043:39(8)+2710:14(6)+1:02
5.   Olivia Rihagen041:16(4)+811:30.28(6)+1:10
7Vallentuna FK Lag 211:47.34
1.   Moa Granat042:23(6)+102:23(6)+10
2.   Johanna Nilsson042:40(13)+325:03(7)+42
3.   Julia Åberg041:40(4)+76:43(7)+45
4.   Elina Hellgren043:41(12)+2910:24(7)+1:12
5.   Lovisa Eklund041:23(11)+1511:47.34(7)+1:27
8Väsby F1311:50.87
1.   Matilda Karlsson042:31(8)+182:31(8)+18
2.   Victoria Pettersson032:35(8)+275:06(8)+45
3.   Wilma Spåls041:46(8)+136:52(8)+54
4.   Tilda Månsson043:39(8)+2710:31(9)+1:19
5.   Sara Sundberg051:19(7)+1211:50.87(8)+1:31
9Vallentuna FK Lag 111:53.99
1.   Alva Eriksson032:31(8)+182:31(8)+18
2.   Maya Thompson042:35(8)+275:06(8)+45
3.   Amanda Pettersson031:51(13)+186:57(10)+59
4.   Alva Ranhagen033:34(5)+2210:31(9)+1:19
5.   Alice Wiberg041:22(10)+1511:53.99(9)+1:34
10Vit Team 0311:59.26
1.   Nanna Hart032:38(11)+252:38(11)+25
2.   Felicia Majby042:36(11)+285:14(12)+53
3.   Emelie Majby041:45(7)+126:59(11)+1:01
4.   Melina Franze033:43(13)+3110:42(12)+1:30
5.   Tilda Kjerfye031:17(5)+911:59.26(10)+1:39
11Tullinge-Tumba F1312:00.49
1.   Amanda Johansson032:33(10)+202:33(10)+20
2.   Anelia Danielsson042:38(12)+305:11(10)+50
3.   Alva Keningsson031:43(6)+106:54(9)+56
4.   Hilma Claesson043:36(6)+2410:30(8)+1:18
5.   Pritha Routh051:30(14)+2312:00.49(11)+1:41
12F03 Åkersberga12:01.53
1.   Sara Boijes032:46(14)+332:46(14)+33
2.   Juni Bates032:27(7)+195:13(11)+52
3.   Clara Flatow031:48(9)+157:01(12)+1:03
4.   Filippa Nordh033:39(8)+2710:40(11)+1:28
5.   Evelina Eckemark031:21(8)+1412:01.53(12)+1:42
13F13 Lag 3 Västerås12:29.48
1.   Alina Carlsson032:43(12)+302:43(12)+30
2.   Elvira Jonsson032:44(14)+365:27(14)+1:06
3.   Isabella Wiklund031:53(14)+207:20(13)+1:22
4.   Izabella Lukic033:38(7)+2610:58(13)+1:46
5.   Ella Grimheden061:31(15)+2412:29.48(13)+2:10
14F13 Lag 2 Västerås12:42.29
1.   Ida Sjöholm042:45(13)+322:45(13)+32
2.   Ebba Hedin042:35(8)+275:20(13)+59
3.   Elin Rörborn042:08(15)+357:28(14)+1:30
4.   Rokesha Kibirge043:52(14)+4011:20(14)+2:08
5.   Oliva Andersson041:22(9)+1412:42.29(14)+2:22
15Lag 1 TFK 0413:30.39
1.   Lisa Bero Lettse043:19(15)+1:063:19(15)+1:06
2.   Felicia Gunell042:50(15)+426:09(15)+1:48
3.   Lorena Guzman041:49(12)+167:58(15)+2:00
4.   Linda Edberg044:05(15)+5312:03(15)+2:51
5.   Alva Rönnback041:27(13)+1913:30.39(15)+3:10
   


F11 2005-2006
      Sträcka     Sträcktid (Plac) Diff Tid lag ackum. (Plac) Diff lag
1F11 Lag 1 Västerås11:20.80
1.   Sofia Hasler052:29(1)02:29(1)0
2.   Moa Landström052:11(1)04:40(1)0
3.   Celina Andersson051:47(2)+66:27(1)0
4.   Agnes Strandman053:40(5)+1210:07(1)0
5.   Emelie Holmvin051:13(1)011:20.80(1)0
2Hammarby Friidrott Hammarby F1111:30.77
1.   Alvah Lind052:29(1)02:29(1)0
2.   Norah Lind052:25(2)+144:54(2)+14
3.   Klara Roos051:47(2)+66:41(2)+14
4.   Astrid Cyrus053:35(3)+710:16(2)+9
5.   Sofia Eskilsson051:14(2)+111:30.77(2)+10
3Team 2005 Blå IFK Lidingö Friidrot11:54.97
1.   Ebba Ekström052:39(6)+102:39(6)+10
2.   Amanda Svensk Jerner052:27(3)+165:06(4)+26
3.   Liv Holmgren051:41(1)06:47(3)+20
4.   Cornelia Larsten053:39(4)+1110:26(3)+19
5.   Ingrid Kirstein051:28(7)+1511:54.97(3)+34
4Team 2005 Röd IFK Lidingö Friidrot11:59.20
1.   Jasmine Holmberg052:34(3)+52:34(3)+5
2.   Cornelia Lidman052:31(4)+205:05(3)+25
3.   Iris Pfister051:51(4)+106:56(4)+29
4.   Natalia Sahlman053:31(2)+310:27(4)+20
5.   Helena Hvalgren051:32(11)+1811:59.20(4)+38
5Team 2005 Vit IFK Lidingö Friidrot12:09.18
1.   Ida Frykhammar052:35(4)+62:35(4)+6
2.   Anja Egnell052:32(5)+215:07(5)+27
3.   Roby Blade051:59(10)+187:06(5)+39
4.   Ida Egnell053:28(1)010:34(5)+27
5.   Perla Lepage051:35(14)+2112:09.18(5)+48
6F11 Åkersberga12:28.20
1.   Ida Palm052:39(6)+102:39(6)+10
2.   Sara Johansson052:39(7)+285:18(6)+38
3.   Henna Lindblom051:56(7)+157:14(6)+47
4.   Nova Furevik053:53(9)+2511:07(7)+1:00
5.   Smilla Palomaa051:21(4)+712:28.20(6)+1:07
7IFK Lidingö Team 06:212:28.63
1.   Ester Arkinger062:48(13)+192:48(13)+19
2.   Astrid Eriksson062:39(7)+285:27(10)+47
3.   Elsa Alströmmer061:53(5)+127:20(8)+53
4.   Elvira Lindberg063:44(8)+1611:04(6)+57
5.   Ebba Filipsson061:24(6)+1112:28.63(7)+1:08
8IFK Lidingö Team 06:312:46.34
1.   Novalina Gergils062:51(14)+222:51(14)+22
2.   Tilde Svensson062:46(10)+355:37(13)+57
3.   Ella Thunell061:55(6)+147:32(10)+1:05
4.   Karin Brismar063:43(7)+1511:15(9)+1:08
5.   Fredrika Rosén061:31(10)+1812:46.34(8)+1:26
9Vallentuna FK Lag 112:50.39
1.   Miranda Andersson052:45(10)+162:45(10)+16
2.   Elin Vestlund052:41(9)+305:26(9)+46
3.   Daisy Thompson052:05(11)+247:31(9)+1:04
4.   Isabella Brink053:57(11)+2911:28(10)+1:21
5.   Ebba Sjöström051:22(5)+912:50.39(9)+1:30
10Tureberg 06 Blå/Grön12:51.51
1.   Stina Henning062:41(8)+122:41(8)+12
2.   Anna Grindange062:53(16)+425:34(11)+54
3.   Maja Jämsvi061:58(9)+177:32(10)+1:05
4.   Alva Back063:40(5)+1211:12(8)+1:05
5.   Tilde Werner061:39(17)+2612:51.51(10)+1:31
11Tureberg Lag Ljuslila 0513:09.87
1.   Linnéa Hedman052:37(5)+82:37(5)+8
2.   Agnes Olsson052:46(10)+355:23(7)+43
3.   Besiana Dalipi051:56(7)+157:19(7)+52
4.   Olivia Ellgren054:20(17)+5211:39(12)+1:32
5.   Lindström Emelie051:30(8)+1713:09.87(11)+1:49
12Tureberg 06 Röd13:14.17
1.   Elsa Kagevik062:45(10)+162:45(10)+16
2.   Hilda A. Pakarinen062:38(6)+275:23(7)+43
3.   Elin Edwards062:10(14)+297:33(12)+1:06
4.   Kajsa Andersson064:02(14)+3411:35(11)+1:28
5.   Sofia Käll061:39(16)+2513:14.17(12)+1:53
13Turebergs FK 05 Svart/Vit13:14.71
1.   Victoria Oussi052:56(17)+272:56(17)+27
2.   Linnéa Lundevall052:56(18)+455:52(16)+1:12
3.   Emma Martini052:07(13)+267:59(16)+1:32
4.   Sofia Berg053:55(10)+2711:54(14)+1:47
5.   Fanny Sundqvist051:20(3)+713:14.71(13)+1:54
14Tullinge-Tumba F11 Lag 213:20.98
1.   Linnéa Hentschla062:44(9)+152:44(9)+15
2.   Nemi Holkqvist062:52(15)+415:36(12)+56
3.   Märta Lundgren062:05(11)+247:41(13)+1:14
4.   Ida Widllund064:09(16)+4111:50(13)+1:43
5.   Pritha Ronth061:30(9)+1713:20.98(14)+2:00
15F06 Åkersberga13:35.60
1.   Maja Deejow062:46(12)+172:46(12)+17
2.   Mylly Thyberg Pettersson062:53(16)+425:39(14)+59
3.   Emma Berg062:19(17)+387:58(15)+1:31
4.   Tindra Berghultz063:58(12)+3011:56(15)+1:49
5.   Elsa Hagman061:39(18)+2613:35.60(15)+2:15
16F11 Lag 3 Västerås13:38.69
1.   Klara Fröberg063:02(18)+333:02(18)+33
2.   Ebba Lindblad062:50(14)+395:52(16)+1:12
3.   Ella Grimheden062:13(15)+328:05(17)+1:38
4.   Carolina Nyblom063:59(13)+3112:04(16)+1:57
5.   Lova Jonsson061:34(12)+2113:38.69(16)+2:18
17Tullinge-Tumba F11 Lag 114:09.80
1.   Emilia Bergman052:51(14)+222:51(14)+22
2.   Maya Mandoli053:14(19)+1:036:05(19)+1:25
3.   Sara Pring052:24(18)+438:29(18)+2:02
4.   Ollivia Faskunger054:06(15)+3812:35(17)+2:28
5.   Medina Obuca061:34(13)+2114:09.80(17)+2:49
18F11 Lag 2 Västerås14:15.15
1.   Elsa Ängblom062:54(16)+252:54(16)+25
2.   Tuva Andersson052:46(10)+355:40(15)+1:00
3.   Janina Soovik052:15(16)+347:55(14)+1:28
4.   Emma Hjelm054:41(19)+1:1312:36(18)+2:29
5.   Julia Silverhult061:39(15)+2514:15.15(18)+2:54
19Tureberg 06 Gul/Röd14:38.72
1.   Clara Sköld063:04(19)+353:04(19)+35
2.   Selma Sjödin062:49(13)+385:53(18)+1:13
3.   Helin Erkan062:36(19)+558:29(18)+2:02
4.   Linnéa Sandström064:29(18)+1:0112:58(19)+2:51
5.   Blanca Ahlbekk-Engsborg061:40(19)+2714:38.72(19)+3:18
   

PF9 2007
      Sträcka     Sträcktid (Plac) Diff Tid lag ackum. (Plac) Diff lag
1Tureberg 07 Blue Star12:21.28
1.   Gustav Palmaer072:34(1)02:34(1)0
2.   Erik Håkansson072:50(4)+85:24(1)0
3.   Jakob Lennermark071:48(1)07:12(1)0
4.   Beate Pott0747(1)07:59(1)0
5.   Venla Engström072:54(1)010:53(1)0
6.   Joar Eriksson071:28(1)012:21.28(1)0
2Vallentuna FK Lag 112:56.16
1.   Hannes Berg072:40(3)+62:40(3)+6
2.   Filip Persson072:45(2)+35:25(2)+1
3.   Lowe Eriksson072:07(6)+197:32(3)+20
4.   Allice Dahlberg0751(3)+48:23(3)+24
5.   Hampus Justesen072:56(2)+211:19(2)+26
6.   Arvid Sundgren071:37(7)+912:56.16(2)+35
3Mix Lag 1 Västerås13:12.26
1.   Gustav Dahlberg072:39(2)+52:39(2)+5
2.   Samuel Wiklund072:46(3)+45:25(2)+1
3.   Tim Henriksson072:04(5)+167:29(2)+17
4.   Gustav Karlén0753(7)+68:22(2)+23
5.   Julia Silverhult073:16(8)+2211:38(3)+45
6.   Gustav Mattsson071:34(6)+613:12.26(3)+51
4Hammarby Friidrott Lag 113:31.75
1.   Ella Johansson072:46(4)+122:46(4)+12
2.   Nils Junker073:00(8)+185:46(5)+22
3.   Malte Sundberg072:15(11)+278:01(6)+49
4.   Wilmer Hartars0751(3)+48:52(5)+53
5.   Hampus Ahlbom073:09(5)+1512:01(6)+1:08
6.   Ebba Wennebjer071:30(4)+213:31.75(4)+1:10
5Hammarby Friidrott Lag 213:41.96
1.   Wilmer Harters072:51(7)+172:51(7)+17
2.   Anton Johansson083:01(9)+195:52(7)+28
3.   Theo Wiklund072:01(2)+137:53(4)+41
4.   Ella Johansson0754(8)+78:47(4)+48
5.   Quincy Hackett073:13(7)+1912:00(5)+1:07
6.   Quincy Hackett071:41(10)+1413:41.96(5)+1:21
6Tureberg 08 Grön13:43.69
1.   Martin Bergström082:55(8)+212:55(8)+21
2.   Joel Bäck083:03(11)+215:58(9)+34
3.   Linus Edwards082:10(9)+228:08(9)+56
4.   Mira Janson0857(11)+109:05(10)+1:06
5.   Oskar Granath082:58(3)+412:03(7)+1:10
6.   Linus Hedman081:40(9)+1213:43.69(6)+1:22
7Grön 200713:48.36
1.   Emma Thurell072:50(6)+162:50(6)+16
2.   Karl Thilers073:03(11)+215:53(8)+29
3.   Smilla Sandkulla072:12(10)+248:05(7)+53
4.   Moa Larsson0747(1)08:52(5)+53
5.   Wilma Blitz073:05(4)+1111:57(4)+1:04
6.   Isola Larsson071:51(14)+2313:48.36(7)+1:27
8Tureberg 07 Blue Diamond13:51.61
1.   Arvid Tiberg072:49(5)+152:49(5)+15
2.   Olivia Shafai072:56(7)+145:45(4)+21
3.   Benedikt Thorsteinsson072:09(7)+217:54(5)+42
4.   Livia Lindmark071:01(13)+148:55(7)+56
5.   Holly Fredlund073:24(13)+3012:19(9)+1:26
6.   Olof Westan071:32(5)+413:51.61(8)+1:30
9Mix Lag 2 Västerås14:00.50
1.   Rasmus Råbe073:03(11)+293:03(11)+29
2.   Felix Hjerström073:08(13)+266:11(12)+47
3.   Melvin Baumsgaard072:01(2)+138:12(12)+1:00
4.   Bea Brusling0852(6)+59:04(8)+1:05
5.   Edvin Ek073:17(9)+2312:21(10)+1:28
6.   Klara Wiklund071:39(8)+1114:00.50(9)+1:39
10Väsby Stafett 114:01.96
1.   Emil a083:09(13)+353:09(13)+35
2.   Hanna Nilsson082:52(6)+106:01(10)+37
3.   Inez Carlsson082:09(7)+218:10(10)+58
4.   Lucas Stillman0754(8)+79:04(8)+1:05
5.   Max Boström083:29(15)+3512:33(11)+1:40
6.   Axel Hagman081:28(2)+114:01.96(10)+1:41
11Tureberg 07 Röd14:03.67
1.   Collin Rosén082:56(9)+222:56(9)+22
2.   Emmy Staverfeldt072:50(4)+85:46(5)+22
3.   Ludvig Ellgren072:21(14)+338:07(8)+55
4.   Ludvig Ellgren071:04(15)+179:11(12)+1:12
5.   Sara Irebjörk073:23(12)+2912:34(12)+1:41
6.   Frida Westberg071:29(3)+114:03.67(11)+1:42
1207-Gul Tureberg14:04.17
1.   Ellika Ljunggren073:26(15)+523:26(15)+52
2.   Liam Dovander072:42(1)06:08(11)+44
3.   Elin Lindström072:03(4)+158:11(11)+59
4.   Olivia Hanefors0754(8)+79:05(10)+1:06
5.   Linn Bero Lettse073:10(6)+1612:15(8)+1:22
6.   Assar Johansson071:49(13)+2114:04.17(12)+1:43
13Tureberg 09 Green Lights14:33.94
1.   Liam Malmström093:11(14)+373:11(14)+37
2.   Oskar Ahlstrand093:01(9)+196:12(13)+48
3.   Emelie Milani092:15(11)+278:27(13)+1:15
4.   Stella Jagiello091:02(14)+159:29(14)+1:30
5.   Carl Grindange093:22(11)+2812:51(14)+1:58
6.   Albin Opdahl091:42(11)+1514:33.94(13)+2:13
14Tullinge-Tumba PF914:34.80
1.   Maija Gräns072:59(10)+252:59(10)+25
2.   Hedvig Gunnerhed073:13(14)+316:12(13)+48
3.   Agnes Parmhed082:17(13)+298:29(14)+1:17
4.   Estelle Lifvrand0758(12)+119:27(13)+1:28
5.   Nora Söderqvist073:20(10)+2612:47(13)+1:54
6.   Edvin Stenbjörn071:47(12)+2014:34.80(14)+2:14
15Hammarby Friidrott 08:0215:38.84
1.   Olivia Azorbo083:08(12)+343:08(12)+34
2.   Albin Wolgast083:33(15)+516:41(15)+1:17
3.   Albin Taube082:42(15)+549:23(15)+2:11
4.   Maja Andrew0851(3)+410:14(15)+2:15
5.   Axel Öhrner083:28(14)+3413:42(15)+2:49
6.   Alexandre Sahlen081:56(15)+2915:38.84(15)+3:18
   
Klubbtävling
                                           
TotMSP17P15P13P11 KSF17F15F13F11 PF9
1IFK Lidingö375554 8541
2Turebergs FK175100 3300 5
3Danderyds SK1435 15
4Västerås FK10310 005 1
5Hässelby SK83 5
6Vallentuna FK4 1000 3
7Hammarby Friidrott30 03 0
8Spårvägens FK11
9KFUM Örebro0
9Åkersberga SK000 00
9Tullinge-Tumba FF 000 00 0
9Ärla IF0 0
9Upsala IF0 0
9Väsby IK Friidrott0 0