Sollentunavallen/Edsbergsparken 9 maj 2015

Resultat (Resultat i klubbtävlingen längst ned på sidan)


Män seniorer
      Sträcka     Sträcktid (Plac) Diff Tid lag ackum. (Plac) Diff lag
1Spårvägens FK Lag 18:07.40
1.   Karim Mohammadi891:56(1)01:56(1)0
2.   Joakim Eriksson921:38(2)+33:34(2)+2
3.   Gutav Nordling971:18(3)+34:52(2)+5
4.   William Levay962:24(1)07:16(1)0
5.   Martin Cameron51(2)+08:07.40(1)0
2Turebergs FK Lag 18:10.20
1.   Jonas Wahl Sjöman931:57(2)+11:57(2)+1
2.   John Dunell861:35(1)03:32(1)0
3.   Daniel Gleimar921:15(1)04:47(1)0
4.   Martin Hammar 952:32(2)+87:19(2)+3
5.   Erik Smedhs9151(1)08:10.20(2)+3
3IFK Lidingö Cursus8:45.10
1.   Mohammed Lovkili962:06(4)+102:06(4)+10
2.   Marcus Mårtensson951:46(4)+113:52(4)+20
3.   William Sihver961:17(2)+25:09(4)+22
4.   Erik Lagerlöf972:39(3)+157:48(3)+32
5.   Fredrik Lorentzon9757(4)+68:45.10(3)+38
4Rånäs 4H 8:47.20
1.   Gustaf Bjurhammar 892:01(3)+52:01(3)+5
2.   Anders Prytz851:45(3)+103:46(3)+14
3.   Tomas Jennerstrål771:19(4)+45:05(3)+18
4.   Hugo Lindell952:48(4)+247:53(4)+37
5.   Samuel Kvist9954(3)+38:47.20(4)+40
   


P17 1998-1999
      Sträcka     Sträcktid (Plac) Diff Tid lag ackum. (Plac) Diff lag
1IFK Lidingö Cursus 388:41.95
1.   Axel Alness Borg982:05(2)+12:05(2)+1
2.   Ahmet Demir981:44(1)03:49(1)0
3.   Hampus Carlens981:23(1)05:12(1)0
4.   Simon Sundström982:33(1)07:45(1)0
5.   Tobias Månsson9856(1)08:41.95(1)0
2Tyresö Fk 9:20.23
1.   Henry Jacobson992:04(1)02:04(1)0
2.   Daniel Solin001:53(3)+93:57(3)+8
3.   Hannes Alm991:29(2)+65:26(2)+14
4.   Elis Sandberg992:53(2)+208:19(2)+34
5.   Oscar Gunnarsson991:01(2)+49:20.23(2)+38
3IFK Lidingö Cursus 579:28.54
1.   Olof Silvander992:08(3)+42:08(3)+4
2.   Barkhat Awil Mumin981:46(2)+23:54(2)+5
3.   Ludvig Johansson981:32(3)+95:26(2)+14
4.   Nils Öberg993:01(3)+288:27(3)+42
5.   Adam Armfelt991:01(3)+59:28.54(3)+47
   


P15 2000-2001
      Sträcka     Sträcktid (Plac) Diff Tid lag ackum. (Plac) Diff lag
1Linköpings GIF 9:46.29
1.   Viktor Bergkvist002:17(1)02:17(1)0
2.   Amand Ivehammar012:00(3)+114:17(2)+7
3.   Svante Olausson011:28(2)+55:45(2)+7
4.   Emil Renholm013:04(4)+78:49(1)0
5.   Pontus Hagman0157(2)+39:46.29(1)0
2Hammarby IF 9:54.15
1.   Jacob Palmerstedt002:28(7)+112:28(7)+11
2.   Emil Lavett012:05(6)+164:33(6)+23
3.   Joel Käck011:23(1)05:56(3)+18
4.   Johan Ekberg002:58(2)+18:54(2)+5
5.   Sabiti Nahimana001:00(3)+69:54.15(2)+8
3IFK Lidingö Lag Blå9:55.27
1.   Albin Andersson002:27(5)+102:27(5)+10
2.   Wille Björling002:03(4)+144:30(5)+20
3.   Malex Åkerblom001:34(6)+116:04(5)+26
4.   Filip Lindeberg012:57(1)09:01(5)+12
5.   Ernesto Turro-Herrera 0054(1)09:55.27(3)+9
4Västerås FK 10:03.52
1.   Adam Thunell012:21(2)+42:21(2)+4
2.   Jonathan Wall011:49(1)04:10(1)0
3.   Albin Wallenius031:28(2)+55:38(1)0
4.   Felix Antman013:20(5)+238:58(3)+9
5.   August Kallin021:05(4)+1110:03.52(4)+17
5Turebergs FK 10:21.67
1.   Egil Löthman012:29(8)+122:29(8)+12
2.   Emil Holm011:59(2)+104:28(4)+18
3.   Max Arkad011:33(4)+106:01(4)+23
4.   Martin Nerell012:58(2)+18:59(4)+10
5.   Samuel Sundell001:22(8)+2810:21.67(5)+35
6Spårvägens FK 10:43.99
1.   Arvid Brikell012:22(3)+52:22(3)+5
2.   Alex Papadopoulos002:12(7)+234:34(7)+24
3.   Mattias Bäckström001:33(4)+106:07(6)+29
4.   Simon Thor003:28(6)+319:35(6)+46
5.   Samuel Narrowe 011:08(6)+1510:43.99(6)+58
7IFK Lidingö Lag Vit10:55.27
1.   Arvid Askensjö012:24(4)+72:24(4)+7
2.   Hampus Rosén002:03(4)+144:27(3)+17
3.   Hannes Rapper011:45(7)+226:12(7)+34
4.   Alexander Neuberg003:37(7)+409:49(7)+1:00
5.   Erik Höller001:06(5)+1210:55.27(7)+1:09
8IFK Lidingö Lag Lidingövallen12:07.34
1.   Johan Hannegård022:27(5)+102:27(5)+10
2.   Fred Bjerke012:31(8)+424:58(8)+48
3.   Theo Scharp012:02(8)+397:00(8)+1:22
4.   Joar Cedrenius013:47(8)+5010:47(8)+1:58
5.   Sven Dahlman011:20(7)+2612:07.34(8)+2:21
   


P13 2002-2003
      Sträcka     Sträcktid (Plac) Diff Tid lag ackum. (Plac) Diff lag
1IFK Lidingö Lag Blå9:58.05
1.   Oscar Taha022:24(1)02:24(1)0
2.   Jonathan Westerberg021:56(2)+14:20(1)0
3.   Max Malmsten021:32(1)05:52(1)0
4.   Julius Mördrup023:04(2)+38:56(1)0
5.   Robin Isaksson021:02(1)09:58.05(1)0
2Västerås FK Lag 110:19.00
1.   August Kallin022:30(3)+62:30(3)+6
2.   Mattias Waernulf021:55(1)04:25(2)+5
3.   Pontus Gustavsson021:44(3)+126:09(2)+17
4.   Albin Wallenius033:01(1)09:10(2)+14
5.   Lucas Ulegård031:09(3)+710:19.00(2)+21
3IFK Lidingö Lag Vit10:41.81
1.   Eric Hägge Lundberg022:29(2)+52:29(2)+5
2.   Max Öquist022:09(3)+144:38(3)+18
3.   Måns Boshuis021:46(4)+146:24(3)+32
4.   Johan Hannegård023:09(3)+89:33(3)+37
5.   Gustav Andersson021:08(2)+710:41.81(3)+44
4Hammarby IF 11:01.86
1.   Lukas Olausson022:31(4)+72:31(4)+7
2.   Erik Friberg022:13(5)+184:44(4)+24
3.   Filippas Sandberg Karalis021:47(5)+156:31(4)+39
4.   Erik Danielsson023:14(5)+139:45(4)+49
5.   02 Holmberg1:16(6)+1511:01.86(4)+1:04
5Turebergs FK Lag Vit11:15.08
1.   Erik Dahlberg022:42(5)+182:42(5)+18
2.   Hugo Olsson022:12(4)+174:54(5)+34
3.   Teo Paganus031:42(2)+106:36(5)+44
4.   Oliver Lindstrand023:29(7)+2810:05(5)+1:09
5.   Erik Palmaer031:10(4)+811:15.08(5)+1:17
6Åkersberga SK P0311:27.66
1.   Simon Ander032:43(6)+192:43(6)+19
2.   Linus Sjögren032:15(6)+204:58(6)+38
3.   Filip Elm031:56(9)+246:54(6)+1:02
4.   Albert Henriksson033:13(4)+1210:07(6)+1:11
5.   Emil Tegge031:20(7)+1911:27.66(6)+1:30
7IFK Lidingö Team 0311:56.43
1.   Oscar Karnroos032:51(8)+272:51(8)+27
2.   Elias Belfrage 032:23(8)+285:14(8)+54
3.   Sebastian Ljungberg031:47(5)+157:01(7)+1:09
4.   Calle Norrman033:18(6)+1710:19(7)+1:23
5.   Kalle Hultin031:37(11)+3511:56.43(7)+1:58
8Mälarhöjdens IK 12:16.48
1.   Gabriel Vigil022:45(7)+212:45(7)+21
2.   Felix Olofsson022:22(7)+275:07(7)+47
3.   August Lehnert022:01(10)+297:08(8)+1:16
4.   Gustav Holmberg023:45(8)+4410:53(8)+1:57
5.   Oliver Rasool031:23(9)+2112:16.48(8)+2:18
9Västerås FK Lag Blå12:21.20
1.   Oliver Åström022:52(9)+282:52(9)+28
2.   David Mörck022:24(9)+295:16(9)+56
3.   Emil Janderberg021:55(8)+237:11(9)+1:19
4.   Tim Singmandeewised023:54(10)+5311:05(9)+2:09
5.   Rasmus Rågberger 031:16(5)+1412:21.20(9)+2:23
10Tullinge-Tumba FF The Boys12:45.98
1.   Josh Routh022:54(10)+302:54(10)+30
2.   Kenan Kurn042:32(11)+375:26(10)+1:06
3.   Viktor Högberg022:05(11)+337:31(10)+1:39
4.   Niklas Fredholm043:49(9)+4811:20(10)+2:24
5.   Lukas Ydling051:25(10)+2412:45.98(10)+2:48
11Turebergs FK Lag Blå13:06.02
1.   Esbjörn Eriksson033:11(11)+473:11(11)+47
2.   Leo Svanfelt022:31(10)+365:42(11)+1:22
3.   Leon Wahlqvist021:52(7)+207:34(11)+1:42
4.   Malakai O'Connor034:09(11)+1:0811:43(11)+2:47
5.   Hannes Arhammar021:23(8)+2113:06.02(11)+3:08
   


P11 2004-2005
      Sträcka     Sträcktid (Plac) Diff Tid lag ackum. (Plac) Diff lag
1Danderyds SK Lag 111:21.96
1.   Alexander Davidsson Eriksson 042:53(5)+82:53(5)+8
2.   Gustav Ihse 041:57(1)04:50(1)0
3.   Erik Skoglund041:43(1)06:33(1)0
4.   Viktor Skoglund043:37(4)+1910:10(1)0
5.   Johan Rosenbaum041:11(2)+111:21.96(1)0
2Danderyds SK Lag 211:42.78
1.   Vincent Larson052:51(4)+62:51(4)+6
2.   Victor Törnström052:13(2)+165:04(3)+14
3.   Casper Caap051:58(5)+157:02(3)+29
4.   Lucas Törnström053:24(2)+610:26(3)+16
5.   Jacob Wieslander Örnfeldt051:16(5)+511:42.78(2)+21
3IFK Lidingö Lag 111:46.91
1.   Nicklas Östlund052:47(2)+22:47(2)+2
2.   Linus Barenstedt052:28(6)+315:15(4)+25
3.   Hjalmar Langdal051:52(3)+97:07(4)+34
4.   Vilgot Arnhult053:18(1)010:25(2)+15
5.   Erik Nedstam051:21(7)+1011:46.91(3)+25
4IFK Lidingö Lag Blå -0411:58.11
1.   Hugo Oweling052:45(1)02:45(1)0
2.   Axel Schalin052:14(3)+174:59(2)+9
3.   Melker Carlens051:49(2)+66:48(2)+15
4.   Filip Andersson053:55(9)+3710:43(4)+33
5.   David Hermelin051:15(4)+411:58.11(4)+36
5Västerås FK Grupp 311:58.42
1.   Melker Andersson042:55(7)+102:55(7)+10
2.   William Åström052:33(8)+365:28(8)+38
3.   Noel With041:55(4)+127:23(7)+50
4.   Anton Södergren043:24(2)+610:47(5)+37
5.   Lukas Söderlund041:11(1)011:58.42(5)+36
6Turebergs FK 04 Lag 212:19.33
1.   Anton Kull042:50(3)+52:50(3)+5
2.   Fabian Fast042:26(5)+295:16(5)+26
3.   Truls Nilsson Hydén042:01(6)+187:17(5)+44
4.   Alvin Landström043:42(6)+2410:59(6)+49
5.   Martin Sjödin041:20(6)+912:19.33(6)+57
7Vallentuna FK 12:41.81
1.   Nils Stenmark042:57(8)+122:57(8)+12
2.   Frans Ranhagen052:20(4)+235:17(6)+27
3.   Elias Karlsson042:04(8)+217:21(6)+48
4.   Fabian Lidbaum053:39(5)+2111:00(7)+50
5.   Anton Hellgren071:41(10)+3012:41.81(7)+1:20
8Turebergs FK 04 Lag 112:59.13
1.   Adam Ekdahl042:53(5)+82:53(5)+8
2.   Theo Fredsberg042:52(10)+555:45(9)+55
3.   Leo Smedberg042:10(11)+277:55(9)+1:22
4.   Conor Hogan043:51(8)+3311:46(9)+1:36
5.   Hugo Winther1:13(3)+212:59.13(8)+1:37
9Väsby IK 13:18.44
1.   Oscar Björkman063:04(11)+193:04(11)+19
2.   Rasmus Lundström052:57(11)+1:006:01(11)+1:11
3.   Erik Hagman062:03(7)+208:04(11)+1:31
4.   Nikolaj Jakshöj053:50(7)+3211:54(10)+1:44
5.   Lukas Svensson051:24(8)+1313:18.44(9)+1:56
10Tullinge-Tumba FF Lag Gul13:24.57
1.   Kenan Kuru042:58(9)+132:58(9)+13
2.   Niklas Fredholm042:29(7)+325:27(7)+37
3.   Albert Söderqvist052:04(8)+217:31(8)+58
4.   Eric Lifvrand053:58(10)+4011:29(8)+1:19
5.   Rambod Mohahegh051:55(12)+4413:24.57(10)+2:03
11Turebergs FK Lag Lila Boys 0513:40.50
1.   Daniel Sackey052:58(9)+132:58(9)+13
2.   Viktor Selenius052:50(9)+535:48(10)+58
3.   Fabian Steibert052:08(10)+257:56(10)+1:23
4.   Leon Lehtonen054:11(12)+5312:07(11)+1:57
5.   Alfred Holtendal051:33(9)+2213:40.50(11)+2:19
12Turebergs FK 05 Svart14:53.91
1.   Axel Lekander053:08(12)+233:08(12)+23
2.   Max Mårtensson053:19(12)+1:226:27(12)+1:37
3.   Algot Riis052:43(12)+1:009:10(12)+2:37
4.   Adam Wetterberg053:59(11)+4113:09(12)+2:59
5.   Victor Dannesund051:44(11)+3314:53.91(12)+3:32
   


Kvinnor seniorer
      Sträcka     Sträcktid (Plac) Diff Tid lag ackum. (Plac) Diff lag
1Turebergs FK 9:37.00
1.   Jennie Hurkmans842:17(2)+102:17(2)+10
2.   Lotta Lindsén901:55(1)04:12(2)+9
3.   Caroline Kihlblom931:23(1)05:35(1)0
4.   Isabella Andersson972:59(1)08:34(1)0
5.   Linda Nyblom001:03(1)09:37.00(1)0
2IFK Lidingö 9:49.10
1.   Anna Silvander932:07(1)02:07(1)0
2.   Isabelle Eriksson861:56(2)+14:03(1)0
3.   Louise Gårdmark971:38(2)+155:41(2)+6
4.   Hanna Jansson873:04(2)+58:45(2)+11
5.   Hanna Johnsson961:04(2)+19:49.10(2)+12
3Rånäs 4H Rånäs 4H11:44.40
1.   Lisa Modin952:35(3)+282:35(3)+28
2.   Ella Eriksson952:25(3)+305:00(3)+57
3.   Olivia Hawkins951:45(3)+226:45(3)+1:10
4.   Hanna Karlsson953:48(3)+4910:33(3)+1:59
5.   Annika Wennlund971:11(3)+811:44.40(3)+2:07
   


F17 1998-1999
      Sträcka     Sträcktid (Plac) Diff Tid lag ackum. (Plac) Diff lag
1IFK Lidingö Cursus10:25.52
1.   Julia Arnhult012:24(2)+62:24(2)+6
2.   Julia Frislund982:12(1)04:36(2)+5
3.   Kristina Celsing981:37(1)06:13(2)+4
4.   Lotta Blomquist983:03(1)09:16(1)0
5.   Therese Hermelin981:09(2)+210:25.52(1)0
2Vallentuna FK 10:32.99
1.   Mika Söderström992:18(1)02:18(1)0
2.   Mathilda Jerpdal992:13(2)+14:31(1)0
3.   Molly Heikkilä991:38(2)+16:09(1)0
4.   Ebba Edqvist983:16(2)+139:25(2)+9
5.   Caroline Larsson011:07(1)010:32.99(2)+7
   


F15 2000-2001
      Sträcka     Sträcktid (Plac) Diff Tid lag ackum. (Plac) Diff lag
1Västerås FK 10:07.52
1.   Hilda Lindberg012:21(2)+42:21(2)+4
2.   Elin Antonsson012:03(3)+34:24(3)+7
3.   Emma Danard011:35(1)05:59(2)+5
4.   Elsa Wallenius013:02(1)09:01(1)0
5.   Lovisa Ulegård011:06(4)+310:07.52(1)0
2Hässelby SK 10:09.78
1.   Lovisa Bivstedt012:17(1)02:17(1)0
2.   Stella Krywalt002:00(1)04:17(1)0
3.   Hanna Björklund011:37(3)+25:54(1)0
4.   Filippa Hörnberg003:11(3)+99:05(2)+4
5.   Maria Ulfsparre001:04(2)+110:09.78(2)+2
3Hammarby IF 10:23.00
1.   Viktoria Richardsson002:26(5)+92:26(5)+9
2.   Hanna Lindé012:09(5)+94:35(5)+18
3.   Siri Samuelberg001:35(1)06:10(4)+16
4.   Vilma Hultström003:09(2)+79:19(3)+18
5.   Sira Gassama011:04(1)010:23.00(3)+15
4Turebergs FK 10:26.33
1.   Kristina Carlson002:22(3)+52:22(3)+5
2.   Alice Pizarro012:07(4)+74:29(4)+12
3.   Johanna Fallberg011:41(5)+66:10(4)+16
4.   Maja Sund013:11(3)+99:21(4)+20
5.   Ida Winther011:05(3)+110:26.33(4)+19
5IFK Lidingö Lag Blå10:54.81
1.   Julia Arnhult012:22(3)+52:22(3)+5
2.   Klara Tvede Jensen002:00(1)04:22(2)+5
3.   Johanna Dahl001:46(6)+116:08(3)+14
4.   Linn Alness Borg003:35(6)+339:43(5)+42
5.   Astrid Bobeck001:11(8)+810:54.81(5)+47
6Danderyds SK 11:11.00
1.   Carolina Larson022:38(6)+212:38(6)+21
2.   Clara Saks012:13(6)+134:51(6)+34
3.   Caroline Olsmats001:39(4)+46:30(6)+36
4.   Signe Printz013:34(5)+3210:04(6)+1:03
5.   Jeanne Lindeström011:07(5)+311:11.00(6)+1:03
7IFK Lidingö Lag Vit12:11.15
1.   Jenny Österback012:42(7)+252:42(7)+25
2.   Olivia Taha012:27(7)+275:09(7)+52
3.   Sara Movin011:58(8)+237:07(7)+1:13
4.   Anna Sara Tunelli013:53(8)+5111:00(7)+1:59
5.   Julia Sajdak011:11(7)+712:11.15(7)+2:04
8IFK Lidingö Lag Lidingövallen12:19.87
1.   Fanny Walldén012:47(8)+302:47(8)+30
2.   Hanna Engel002:45(8)+455:32(8)+1:15
3.   Kari Feste001:57(7)+227:29(8)+1:35
4.   Ella Broqvist023:40(7)+3811:09(8)+2:08
5.   Sara Svalborg021:10(6)+712:19.87(8)+2:12
   


F13 2002-2003
      Sträcka     Sträcktid (Plac) Diff Tid lag ackum. (Plac) Diff lag
1Turebergs FK Lag Vit10:35.56
1.   Vanna Ullén032:38(6)+62:38(6)+6
2.   Nora Lundmark022:11(4)+134:49(6)+13
3.   Julia Oussi021:35(1)06:24(3)+9
4.   Alice Berg023:04(1)09:28(1)0
5.   Clara Billing021:07(2)+110:35.56(1)0
2IFK Lidingö Lag Vit10:39.24
1.   Alma Holmberg022:35(3)+32:35(3)+3
2.   Elisabeth Hvalgren022:01(2)+34:36(1)0
3.   Vendela Wahlberg021:39(4)+46:15(1)0
4.   Ella Broquist023:18(4)+149:33(3)+5
5.   Madeleine Aulio021:06(1)010:39.24(2)+4
3Danderyds SK 10:44.84
1.   Saga Bolmgren032:34(2)+22:34(2)+2
2.   Ebba Turén022:08(3)+104:42(2)+6
3.   Lovisa Ewerblad031:36(2)+16:18(2)+3
4.   Carolina Larson023:13(2)+99:31(2)+3
5.   Hanna Bäckman021:13(8)+810:44.84(3)+9
4Ärla IF 10:59.25
1.   Johanna Mickels022:35(3)+32:35(3)+3
2.   Ida Fundberg022:12(5)+144:47(5)+11
3.   Filippa Rydensjö041:38(3)+36:25(4)+10
4.   Emilia Rydensjö023:17(3)+139:42(4)+14
5.   Amalie Jularbo021:17(12)+1110:59.25(4)+24
5Hammarby IF Lag 111:06.38
1.   Laura Sarmienko Eriksson022:32(1)02:32(1)0
2.   Vera Borseman022:14(7)+164:46(4)+10
3.   Embla Wihk021:43(6)+86:29(5)+14
4.   Lisa Ekberg023:27(7)+239:56(5)+28
5.   Åsa Trosell021:10(3)+411:06.38(5)+31
6Hässelby SK Lag 111:24.94
1.   Sofia Boman022:46(11)+142:46(11)+14
2.   Linnea Johansson021:58(1)04:44(3)+8
3.   Elin Lindberg021:48(13)+136:32(6)+17
4.   Elsa Carderas023:35(8)+3110:07(6)+39
5.   Wilja Wickert021:17(13)+1211:24.94(6)+49
7IFK Lidingö Team 03 Blå11:25.44
1.   Fanny Wijkström032:45(10)+132:45(10)+13
2.   Rebecca Sandström032:13(6)+154:58(8)+22
3.   Rebecka Hagardt031:51(14)+166:49(8)+34
4.   Victoria Psilander033:23(5)+1910:12(7)+44
5.   Rakel Wahlberg031:13(6)+711:25.44(7)+50
8Turebergs FK Lag Lila11:41.82
1.   Elvira Bredin032:41(7)+92:41(7)+9
2.   Ida Pizarro032:25(10)+275:06(10)+30
3.   Elsa Lindberg021:44(9)+96:50(9)+35
4.   Tove Karlsson033:37(9)+3310:27(9)+59
5.   Moa Nyström031:14(10)+911:41.82(8)+1:06
9Spårvägens FK 11:43.61
1.   Milou Reuterling022:42(8)+102:42(8)+10
2.   Caroline Cedergren022:15(8)+174:57(7)+21
3.   Linn Hägg021:51(14)+166:48(7)+33
4.   Anna Paalzow023:41(11)+3710:29(10)+1:01
5.   Evelina Lundberg021:14(9)+811:43.61(9)+1:08
10Mälarhöjdens IK 11:44.16
1.   Jennifer Ohrzén022:37(5)+52:37(5)+5
2.   Iris Lundström022:27(11)+295:04(9)+28
3.   Moa Skagerlund031:47(11)+126:51(10)+36
4.   Emelie From-Hoppeler023:42(12)+3810:33(11)+1:05
5.   Elise Legzdins021:11(5)+511:44.16(10)+1:09
11IFK Lidingö Team 03 Vit11:47.52
1.   Julia Wikström032:43(9)+112:43(9)+11
2.   Nanna Hart032:27(11)+295:10(11)+34
3.   Josefine Jerner Svensk031:47(11)+126:57(11)+42
4.   Thyra Arnhult033:26(6)+2210:23(8)+55
5.   Filippa Almquist031:24(17)+1811:47.52(11)+1:12
12Turebergs FK Lag Gul11:58.65
1.   Anna Jonsson023:03(17)+313:03(17)+31
2.   Sarah Olsson022:23(9)+255:26(14)+50
3.   Johanna Ståhl021:43(6)+87:09(13)+54
4.   Linn Öberg023:39(10)+3510:48(13)+1:20
5.   Ronja Chrifi021:10(4)+411:58.65(12)+1:23
13IFK Lidingö Lag Blå12:02.89
1.   Sara Svalberg022:53(14)+212:53(14)+21
2.   Amanda Molin022:30(13)+325:23(12)+47
3.   Kristina Hvalgren021:42(5)+77:05(12)+50
4.   Elsa Preber023:42(12)+3810:47(12)+1:19
5.   Nike Isaksson041:15(11)+1012:02.89(13)+1:27
14Vallentuna FK 12:05.70
1.   Alva Eriksson032:52(13)+202:52(13)+20
2.   Ellen Loving022:33(15)+355:25(13)+49
3.   Alva Loving021:45(10)+107:10(14)+55
4.   Alva Ranhagen033:42(12)+3810:52(14)+1:24
5.   Hanna Jagestrand021:13(7)+712:05.70(14)+1:30
15Hammarby IF Lag 212:25.50
1.   Julia Jansson022:47(12)+152:47(12)+15
2.   Sofia Malmer022:47(18)+495:34(17)+58
3.   Fanny Bergman021:43(6)+87:17(15)+1:02
4.   Fredrika Pettersson023:47(16)+4311:04(15)+1:36
5.   Liv Oscarsson021:21(15)+1512:25.50(15)+1:50
16Vallentuna FK Lag 212:39.13
1.   Maya Thompson042:54(15)+222:54(15)+22
2.   Tilda Josefsson042:39(17)+415:33(16)+57
3.   Daisy Thompson052:03(18)+287:36(18)+1:21
4.   Elina Hellgren043:42(12)+3811:18(16)+1:50
5.   Alice Nelin051:21(14)+1512:39.13(16)+2:04
17Turebergs FK Lag Blå13:02.13
1.   Johanna Mellin023:06(18)+343:06(18)+34
2.   Sara Agerman032:30(13)+325:36(18)+1:00
3.   Melina Wällstedt021:51(14)+167:27(16)+1:12
4.   Emelie Aare034:11(17)+1:0711:38(17)+2:10
5.   Johanna Björkqvist031:24(16)+1813:02.13(17)+2:27
18Tullinge-Tumba FF The Girls13:32.65
1.   Amanda Johansson032:57(16)+252:57(16)+25
2.   Hilma Claesson042:34(16)+365:31(15)+55
3.   Elin Fredholm031:58(17)+237:29(17)+1:14
4.   Aniela Danielsson044:24(18)+1:2011:53(18)+2:25
5.   Olivia Faskunger051:39(18)+3313:32.65(18)+2:57
   


F11 2004-2005
      Sträcka     Sträcktid (Plac) Diff Tid lag ackum. (Plac) Diff lag
1IFK Lidingö Lag Vit -0411:33.76
1.   Alicia Larsten042:48(2)+92:48(2)+9
2.   Alicia Ahlström042:17(1)05:05(2)+2
3.   Tyra Cedrenius041:45(1)06:50(1)0
4.   Anouk Månson043:33(2)+210:23(1)0
5.   Nike Isaksson041:10(1)011:33.76(1)0
2Västerås FK 11:49.35
1.   Moa Landström052:39(1)02:39(1)0
2.   Elin Björklind042:24(5)+75:03(1)0
3.   Agnes Strandman051:50(3)+56:53(2)+3
4.   Delia Lukic053:44(4)+1310:37(2)+14
5.   Tyra Tjulander041:12(2)+211:49.35(2)+16
3Danderyds SK 11:59.37
1.   Alexandra Frumerie042:55(4)+162:55(4)+16
2.   Celine de Champs042:21(2)+45:16(3)+13
3.   Josephine Lindestam041:52(5)+77:08(3)+18
4.   Caroline Åhlberg043:31(1)010:39(3)+16
5.   Frida Bäckman041:20(4)+1011:59.37(3)+26
4Vallentuna FK Lag 112:07.18
1.   Tilde Josefsson042:57(7)+182:57(7)+18
2.   Elina Hellgren042:23(4)+65:20(5)+17
3.   Julia Åberg041:48(2)+37:08(3)+18
4.   Maya Thompson043:38(3)+710:46(4)+23
5.   Alice Wiberg041:21(6)+1012:07.18(4)+33
5IFK Lidingö Lag Gul12:32.40
1.   Ida Egnell052:54(3)+152:54(3)+15
2.   Cornelia Larsten052:31(8)+145:25(6)+22
3.   Liv Holmgren051:55(7)+107:20(5)+30
4.   Natalia Sahlman053:44(4)+1311:04(5)+41
5.   Iris Pfister051:28(12)+1812:32.40(5)+59
6Väsby IK 12:39.42
1.   Sara Sundberg053:08(14)+293:08(14)+29
2.   Matilda Karlsson042:25(6)+85:33(9)+30
3.   Wilma Spåls Blink041:53(6)+87:26(7)+36
4.   Tilda Månsson043:47(6)+1611:13(7)+50
5.   Isabelle Azad041:26(10)+1612:39.42(6)+1:06
7Åkersberga SK F0412:43.39
1.   Engla Hänsel042:55(4)+162:55(4)+16
2.   Lia Cederberg042:22(3)+55:17(4)+14
3.   Agnes Åhbeck042:03(10)+187:20(5)+30
4.   Jasmine Gyllenhammar043:52(9)+2111:12(6)+49
5.   Nora Rönnbo041:31(15)+2112:43.39(7)+1:10
8IFK Lidingö Lag Blå -0412:51.08
1.   Selma Bruun042:59(8)+202:59(8)+20
2.   Rebecka Wernolf042:38(10)+215:37(10)+34
3.   Malin Fröberg042:00(9)+157:37(9)+47
4.   Liv Gantelius043:57(10)+2611:34(9)+1:11
5.   Stella Sajdak041:17(3)+612:51.08(8)+1:17
9Turebergs FK 04 Lag 212:53.75
1.   Saga Norrman043:09(15)+303:09(15)+30
2.   Engla Wik042:38(10)+215:47(11)+44
3.   Vilma Danielsson041:50(3)+57:37(9)+47
4.   Ebba Rönnberg043:50(8)+1911:27(8)+1:04
5.   Linda Edberg041:26(11)+1612:53.75(9)+1:20
10Vallentuna FK Lag 212:58.58
1.   Ebba Sjöström053:07(13)+283:07(13)+28
2.   Alice Nelin052:25(6)+85:32(8)+29
3.   Holly Honey051:56(8)+117:28(8)+38
4.   Lovisa Eklund044:06(15)+3511:34(9)+1:11
5.   Alexandra Bergh041:24(8)+1412:58.58(10)+1:25
11IFK Lidingö 04:0312:58.69
1.   Vilda Gunnarsson042:56(6)+172:56(6)+17
2.   Greta Erwald042:32(9)+155:28(7)+25
3.   Andrea Rudestam042:20(18)+357:48(11)+58
4.   Estelle Strand043:49(7)+1811:37(11)+1:14
5.   Emilia Englund041:21(7)+1112:58.69(11)+1:25
12IFK Lidingö Lag Grön13:22.98
1.   Louise Peedu042:59(8)+202:59(8)+20
2.   Hedda Boshuis043:00(17)+435:59(15)+56
3.   Helena Hvalgren052:06(14)+218:05(13)+1:15
4.   Alice Lindgren053:57(10)+2612:02(13)+1:39
5.   Amanda Svensk Jerner051:20(5)+1013:22.98(12)+1:49
13Åkersberga SK F05 Lag 113:30.54
1.   Ida Palm053:05(12)+263:05(12)+26
2.   Henna Lindblom052:48(13)+315:53(14)+50
3.   Elvira Aspegren052:03(10)+187:56(12)+1:06
4.   Nova Furevik054:04(13)+3312:00(12)+1:37
5.   Sara Johansson051:30(14)+2013:30.54(13)+1:57
14Turebergs FK Lila 0513:49.87
1.   Liv Reynolds053:03(11)+243:03(11)+24
2.   Linnea Hedman052:47(12)+305:50(12)+47
3.   Agnes Olsson052:15(17)+308:05(13)+1:15
4.   Saga Törnqvist054:15(17)+4412:20(14)+1:57
5.   Linnea Blomberg051:29(13)+1913:49.87(14)+2:16
15Åkersberga SK F05 Lag 213:52.15
1.   Elin Hävren053:14(17)+353:14(17)+35
2.   Olivia Johansson052:52(15)+356:06(16)+1:03
3.   Chiara Rosenbaum052:21(19)+368:27(17)+1:37
4.   Tilda Karlsson054:00(12)+2912:27(15)+2:04
5.   Smilla Palomaa051:25(9)+1413:52.15(15)+2:18
16Turebergs FK 04 Lag 114:10.97
1.   Elin Snis043:13(16)+343:13(16)+34
2.   Lisa Bero Lettse042:58(16)+416:11(17)+1:08
3.   Felicia Gunell042:10(15)+258:21(16)+1:31
4.   Lorena Guzman044:10(16)+3912:31(16)+2:08
5.   Leonora Sandberg041:39(18)+2914:10.97(16)+2:37
17Tullinge-Tumba FF Lag Blå14:19.36
1.   Hilma Claesson043:01(10)+223:01(10)+22
2.   Aniela Danielsson042:50(14)+335:51(13)+48
3.   Irene dahl052:27(20)+428:18(15)+1:28
4.   Olivia Faskunger054:29(19)+5812:47(18)+2:24
5.   Rritha Routh061:32(16)+2214:19.36(17)+2:46
18Turebergs FK 05 Svart14:23.76
1.   Victoria Oussi053:27(19)+483:27(19)+48
2.   Linnea Lundevall053:02(18)+456:29(19)+1:26
3.   Fanny Sundqvist052:05(12)+208:34(19)+1:44
4.   Sofia Berg054:04(13)+3312:38(17)+2:15
5.   Emma Carlsson051:45(20)+3514:23.76(18)+2:50
19Turebergs FK Ljuslila 0514:37.86
1.   Elsa Thörnberg053:25(18)+463:25(18)+46
2.   Fanny Öhr053:03(19)+466:28(18)+1:25
3.   Oliva Ellgren052:05(12)+208:33(18)+1:43
4.   Besiana Dalipi054:28(18)+5713:01(19)+2:38
5.   Emelie Lindström051:36(17)+2614:37.86(19)+3:04
20Turebergs FK Mörklila 0515:08.19
1.   Kyra Lindmark053:28(20)+493:28(20)+49
2.   Agnes Cardell053:04(20)+476:32(20)+1:29
3.   Rebecca Fohlin052:12(16)+278:44(20)+1:54
4.   Alice Aare054:43(20)+1:1213:27(20)+3:04
5.   Wilma Törnqvist051:41(19)+3015:08.19(20)+3:34
   


PF9 2006-
      Sträcka     Sträcktid (Plac) Diff Tid lag ackum. (Plac) Diff lag
1Hammarby IF 12:36.09
1.   William Loqvist062:52(4)+42:52(4)+4
2.   Elias Kapell062:26(1)05:18(1)0
3.   Tyra Awestedt062:03(5)+57:21(1)0
4.   Emmy Wolgast0641(3)+48:02(1)0
5.   Minea Öhlén063:07(4)+1011:09(1)0
6.   Gabriel Öhrner061:27(2)+712:36.09(1)0
2IFK Lidingö Lag 2 Vit12:40.06
1.   Vilhelm Psilander062:49(2)+12:49(2)+1
2.   Isak Hardeberg062:45(5)+195:34(3)+16
3.   Tilde Svensson062:01(2)+37:35(3)+14
4.   Ella Thunell0637(1)08:12(3)+10
5.   Olle Hart062:57(1)011:09(1)0
6.   William Westerberg061:31(4)+1112:40.06(2)+4
3IFK Lidingö Lag 1 Blå12:47.68
1.   Oskar Landberg062:48(1)02:48(1)0
2.   Jakob Alpen062:41(4)+155:29(2)+11
3.   Nova Lisa Gergils062:02(4)+47:31(2)+10
4.   David Martin0640(2)+38:11(2)+9
5.   Martin Tunelli063:08(5)+1111:19(3)+10
6.   Fredrika Rosén061:28(3)+912:47.68(3)+12
4Turebergs FK 06 Röd Lag 212:57.87
1.   Isac Paumgardhen063:09(6)+213:09(6)+21
2.   Stina Henning062:36(2)+105:45(5)+27
3.   Jonathan Edberg062:06(6)+87:51(5)+30
4.   Joel Bäck0849(8)+128:40(5)+38
5.   Jakob Bergström062:58(2)+111:38(5)+29
6.   John Bäck061:19(1)012:57.87(4)+22
5Turebergs FK 06 Grön13:28.94
1.   Ida Chrifi063:11(7)+233:11(7)+23
2.   Daniel Opdahl062:50(7)+246:01(6)+43
3.   Vincent Källström062:01(2)+38:02(6)+41
4.   Tilde Werner0645(5)+88:47(6)+45
5.   Love Gustavsson063:05(3)+811:52(6)+43
6.   Annie Grindange061:36(7)+1713:28.94(5)+53
6Turebergs FK 07 Grön13:37.45
1.   Axel Richter073:08(5)+203:08(5)+20
2.   Vilhelm Lood Falgén072:36(2)+105:44(4)+26
3.   Zara Klouda071:58(1)07:42(4)+21
4.   Lovisa Tjernberg0744(4)+78:26(4)+24
5.   Wilma Blitz073:11(6)+1411:37(4)+28
6.   Isola Larsson072:00(17)+4113:37.45(6)+1:01
7Turebergs FK 06 Svart14:25.25
1.   Michael Vidh062:51(3)+32:51(3)+3
2.   Johannes Nyholm063:15(17)+496:06(8)+48
3.   Fabian Törnqvist062:06(6)+88:12(7)+51
4.   Gabriel Gustavsson0655(18)+189:07(7)+1:05
5.   Jacob Rappe063:28(10)+3112:35(7)+1:26
6.   Linnéa Eriksson061:50(14)+3014:25.25(7)+1:49
8Turebergs FK 06 Röd Lag 114:32.26
1.   August Ullén063:17(9)+293:17(9)+29
2.   Oskar Lundvall062:46(6)+206:03(7)+45
3.   Sofia Käll062:27(15)+298:30(9)+1:09
4.   Morgan Holm0650(9)+139:20(9)+1:18
5.   Rocky Baburin063:28(10)+3112:48(8)+1:39
6.   Johanna Levin061:44(13)+2414:32.26(8)+1:56
9Turebergs FK 06 Röd Lag 314:41.17
1.   Neo Holgersson063:16(8)+283:16(8)+28
2.   Linnea Sandström063:10(15)+446:26(12)+1:08
3.   Alva Jobson-Orrmo062:16(10)+188:42(10)+1:21
4.   Disa Elenius0653(14)+169:35(11)+1:33
5.   Pétur Alfredsson063:31(13)+3413:06(11)+1:57
6.   Edvin Sämskar061:35(5)+1514:41.17(9)+2:05
10Tullinge-Tumba FF Lag Blå14:41.32
1.   Felix Sundell Åneby073:18(10)+303:18(10)+30
2.   Pritha Routh062:54(8)+286:12(9)+54
3.   Nemi Holmqvist062:16(10)+188:28(8)+1:07
4.   Emma Hägerstrand0651(13)+149:19(8)+1:17
5.   Ida Widlund063:31(13)+3412:50(9)+1:41
6.   Ellen Sikström061:51(16)+3114:41.32(10)+2:05
11Tullinge-Tumba FF Lag Gul14:51.24
1.   Alice Dahl073:31(12)+433:31(12)+43
2.   Maija Gräns072:54(8)+286:25(11)+1:07
3.   Estelle Lifvrand072:18(14)+208:43(11)+1:22
4.   Nora Söderqvist0750(9)+139:33(10)+1:31
5.   Fabian Danielsson063:27(9)+3013:00(10)+1:51
6.   Vera Yakubenko071:51(15)+3114:51.24(11)+2:15
12Turebergs FK 07 Blå14:54.98
1.   Gustav Palmaer073:20(11)+323:20(11)+32
2.   Alicia Norman072:56(10)+306:16(10)+58
3.   Emmy Sjölund072:41(17)+438:57(12)+1:36
4.   Beate Pott0747(6)+109:44(12)+1:42
5.   Gustav Snis073:29(12)+3213:13(13)+2:04
6.   Joar Eriksson071:41(10)+2214:54.98(12)+2:19
13Turebergs FK 07 Gul14:56.24
1.   Ida Werner073:45(15)+573:45(15)+57
2.   Elin Lindström073:03(13)+376:48(14)+1:30
3.   Hugo Selenius072:16(10)+189:04(15)+1:43
4.   Elina Ravik0754(15)+179:58(15)+1:56
5.   Gustaf Blomberg073:22(7)+2513:20(14)+2:11
6.   Linn Bero Lettse071:36(6)+1614:56.24(13)+2:20
14Turebergs FK 07 Grön Lag 215:12.05
1.   Emma Thurell073:39(14)+513:39(14)+51
2.   Karl .073:12(16)+466:51(15)+1:33
3.   Moa Larsson072:11(8)+139:02(14)+1:41
4.   Alva Andersson0750(9)+139:52(14)+1:50
5.   Alexander Mickelson073:41(17)+4413:33(15)+2:24
6.   Smilla Sandkulla071:39(9)+1915:12.05(14)+2:36
15Turebergs FK 07 Röd15:14.83
1.   Filippa Axlinder073:36(13)+483:36(13)+48
2.   Frida Westberg073:04(14)+386:40(13)+1:22
3.   Carl Björne072:17(13)+198:57(12)+1:36
4.   Axel Gartz Lidén0750(9)+139:47(13)+1:45
5.   Ludvig Ellgren073:24(8)+2713:11(12)+2:02
6.   Carl Nilsson082:03(18)+4415:14.83(15)+2:39
16Väsby IK 15:24.49
1.   Ellen Paulsson064:11(16)+1:234:11(16)+1:23
2.   Linus Lundström073:02(12)+367:13(16)+1:55
3.   Casper Sundgren062:14(9)+169:27(16)+2:06
4.   Elin Atterbrand0647(6)+1010:14(16)+2:12
5.   Arthin Jamshidi063:32(15)+3513:46(16)+2:37
6.   Ellen Spåls Blink061:38(8)+1915:24.49(16)+2:48
17Turebergs FK 08 Grön16:21.88
1.   Edgar Micaux Obol084:14(18)+1:264:14(18)+1:26
2.   Valter Sjöström083:01(11)+357:15(17)+1:57
3.   Vera Kjellgren082:47(18)+4910:02(17)+2:41
4.   Joakim Forsmark0854(15)+1710:56(17)+2:54
5.   Milles Bång083:43(18)+4614:39(18)+3:30
6.   Louisa Chrifi081:42(11)+2316:21.88(17)+3:46
18Turebergs FK 08 Grön Lag 216:22.16
1.   Adam Chrifi084:13(17)+1:254:13(17)+1:25
2.   Mira Jansson083:27(18)+1:017:40(18)+2:22
3.   Elin Sämskar082:30(16)+3210:10(18)+2:49
4.   Elliot Dannesund0854(15)+1711:04(18)+3:02
5.   Martin Bergström083:34(16)+3714:38(17)+3:29
6.   Linus Edwards081:44(12)+2416:22.16(18)+3:46
   

Klubbtävling
                                           
TotMSP17P15P13P11 KSF17F15F13F11 PF9
1IFK Lidingö3516161 35035 4
2Turebergs FK133000 5050 0
3Västerås FK11030 53
4Danderyds SK108 011
5Hammarby IF930 10 5
6Spårvägens FK550 0
6Linköpings GIF55
8Tyresö Fk33
8Hässelby SK3 30
8Vallentuna FK30 300
11Rånäs 4H10 1
12Mälarhöjdens IK00 0
12Tullinge-Tumba FF 000 00 0
12Åkersberga SK00 0
12Väsby IK00 0 0
12Ärla IF0 0