Sollentunavallen/Edsbergsparken 4 maj 2014

Resultat (Resultat klubbtävling längst ned i listan)


Klass 11 - MS
      Sträcka     Sträcktid (Plac) Diff Tid lag ackum. (Plac) Diff lag
1Turebergs FK Lag 27:49
1.   Andreas Almgren951:43(1)01:43(1)0
2.   Gustav Karnebäck851:35(3)+13:18(1)0
3.   Johan Henningsson901:06(1)04:24(1)0
4.   Erik Norrbom932:33(3)+76:57(1)0
5.   Anton Asplund9052(3)+17:49(1)0
2Hässelby SK Lag 17:56
1.   Edom Abreham951:49(5)+61:49(5)+6
2.   Gustav Bivstedt961:35(3)+13:24(4)+6
3.   Anton Persson961:08(2)+24:32(3)+8
4.   Andreas Jansson962:32(2)+67:04(3)+7
5.   Thomas Yemane9552(2)+17:56(2)+7
3Turebergs FK Lag 17:59
1.   Johan Eriksson881:46(2)+31:46(2)+3
2.   Daniel Gleimar921:34(1)03:20(2)+2
3.   David Sjöblom951:11(5)+54:31(2)+7
4.   Albin Sjöblom932:37(6)+117:08(4)+11
5.   Ben Mullen8651(1)07:59(3)+10
4Spårvägens FK Lag 28:01
1.   Robin Leandersson881:53(9)+101:53(9)+10
2.   Marcus Gustafsson881:34(1)03:27(5)+9
3.   Daniel Norberg781:09(3)+34:36(5)+12
4.   John Foitzik912:26(1)07:02(2)+5
5.   Linus Gustafsson9459(8)+88:01(4)+12
5Hammarby IF Lag 18:09
1.   Samuel Lundell Vakkuri951:48(4)+51:48(4)+5
2.   Alex Torgersson941:35(3)+13:23(3)+5
3.   Fredrik Orrsveden951:12(6)+64:35(4)+11
4.   Gustav Lidfeldt952:40(7)+147:15(6)+18
5.   Selman Özkan9154(4)+38:09(5)+20
6Upsala IF Lag 18:09
1.   Jesper Bokefors941:50(6)+71:50(6)+7
2.   Petter Berner-Wik941:37(6)+33:27(5)+9
3.   Björn Seifert961:09(3)+34:36(5)+12
4.   Erik Djurberg972:36(5)+107:12(5)+15
5.   Rikard Hällberg9457(7)+78:09(6)+20
7Spårvägens FK Lag 18:17
1.   Alexander Holmblad941:47(3)+41:47(3)+4
2.   Joakim Eriksson921:40(7)+63:27(5)+9
3.   Olof Nordling971:15(7)+94:42(7)+18
4.   Jon Cleghorn902:35(4)+97:17(7)+20
5.   Elias Andersson961:00(9)+98:17(7)+28
8Hässelby SK Lag 28:30
1.   Adam Lindström931:52(8)+91:52(8)+9
2.   Filip Artursson961:41(8)+73:33(8)+15
3.   Jakob Enblom941:15(7)+94:48(8)+24
4.   Adam Bills932:47(9)+217:35(8)+38
5.   Albin Johansson8155(5)+48:30(8)+41
9Hammarby IF Lag 28:45
1.   Abdi Yusuf961:51(7)+81:51(7)+8
2.   Martin Jacobsson971:56(9)+223:47(9)+29
3.   Filip Dragutinovic961:15(7)+95:02(9)+38
4.   Michale Alemayoh922:46(8)+207:48(9)+51
5.   Timothy Ohlsson9857(6)+68:45(9)+56
   


Klass 9 - P17
      Sträcka     Sträcktid (Plac) Diff Tid lag ackum. (Plac) Diff lag
1Hässelby SK 8:27
1.   Edwin Andersson971:52(2)+21:52(2)+2
2.   Axel Aflodal991:56(1)03:48(1)0
3.   Fabian Olsson981:06(2)+34:54(1)0
4.   Jacob Nystedt982:36(3)+57:30(1)0
5.   Jakob Samuelsson9857(1)08:27(1)0
2IFK Lidingö Cursus Vit8:37
1.   Axel Alness Borg981:58(5)+81:58(5)+8
2.   Oscar Stenberg991:59(3)+33:57(4)+9
3.   Jesper Kilegård981:06(2)+35:03(4)+9
4.   Simon Sundström982:31(1)07:34(2)+4
5.   Ahmet Demir981:03(4)+68:37(2)+10
3IFK Tumba 8:46
1.   David Svensson981:50(1)01:50(1)0
2.   Tommy Nylander992:00(4)+43:50(2)+2
3.   Christoffer Åkerström981:06(2)+34:56(2)+2
4.   Tobias Jonsson972:44(4)+137:40(3)+10
5.   Rasmus Högberg991:06(6)+88:46(3)+18
4Hammarby IF 8:55
1.   Oskar Sidenbladh972:00(6)+102:00(6)+10
2.   Timoty Olsson981:56(1)03:56(3)+8
3.   Sebastian Hergeström981:03(1)04:59(3)+5
4.   Martin Jacobsen972:51(6)+207:50(4)+20
5.   Rodi Kay981:05(5)+88:55(4)+28
5IFK Lidingö Cursus Blå8:58
1.   Måns Tivenius981:56(4)+61:56(4)+6
2.   Ludvig Johansson982:14(6)+184:10(6)+22
3.   Hampus Carlens991:15(5)+125:25(6)+31
4.   Erik Lagerlöf972:32(2)+17:57(5)+27
5.   Tobias Månsson981:01(2)+48:58(5)+31
6Hammarby IF Friidrott Lag 29:03
1.   Marcus Ögren981:54(3)+41:54(3)+4
2.   Frank Fömestig982:03(5)+73:57(4)+9
3.   Kiddus Getahun981:15(5)+125:12(5)+18
4.   Abdola Ada982:48(5)+178:00(6)+30
5.   Malmcom Odero981:03(3)+69:03(6)+36
   
Tider saknas i växel 1. Ordning är rätt
Tiderna satta 10 sek bättre än P15
med differensen 2 sek mellan löparna
Tiderna för str 1 o 2 mao konsturerade
Vi beklagar djupt detta missöde!


Klass 7 - P15
      Sträcka     Sträcktid (Plac) Diff Tid lag ackum. (Plac) Diff lag
1KFUM Örebro 8:56
1.   Jonatan Gustafsson991:58(1)01:58(1)0
2.   Tobias Tranderyd991:49(1)03:47(1)0
3.   Gustav Karlsson001:17(1)05:04(1)0
4.   Jack Karlsson992:48(1)07:52(1)0
5.   Gustav Zetterlund001:04(4)+48:56(1)0
2Danderyds SK 9:22
1.   Emil Lejonklov992:07(5)+92:07(5)+9
2.   Arvid Friberg991:51(3)+23:58(3)+11
3.   Philip Ludwigs001:25(4)+85:23(3)+19
4.   Olof Silvander992:55(3)+78:18(2)+26
5.   Tor Fåhraeus991:04(3)+39:22(2)+25
3Turebergs FK 9:26
1.   Emil Winter992:03(2)+52:03(2)+5
2.   Hugo Jacobsson991:57(4)+84:00(4)+13
3.   Filip Nyström001:27(6)+105:27(4)+23
4.   Edvin Hagberg992:59(4)+118:26(3)+34
5.   Staffan Risberg991:00(1)09:26(3)+30
4Tyresö Fk 9:41
1.   Elis Noppa Sandberg992:03(2)+52:03(2)+5
2.   Hannes Alm992:07(7)+184:10(5)+23
3.   Anton Picetti991:31(9)+145:41(6)+37
4.   Henry Jacobson992:53(2)+58:34(4)+42
5.   Oscar Gunnarsson991:07(5)+79:41(4)+45
5Hammarby IF 9:45
1.   Gideon Mutuma002:12(6)+142:12(6)+14
2.   Lukas Pettersson002:00(6)+114:12(6)+25
3.   Elias Svensson001:22(2)+55:34(5)+30
4.   Johan Ekberg003:07(6)+198:41(6)+49
5.   Felix Prins001:04(2)+39:45(5)+48
6IFK Lidingö IFK Lidingö9:48
1.   Ernesto Turro Herreisa002:05(4)+72:05(4)+7
2.   Oscar Stenberg991:50(2)+13:55(2)+8
3.   Hampus Carlens991:22(2)+55:17(2)+13
4.   Hampus Rosén003:19(8)+318:36(5)+44
5.   Wille Björling001:12(8)+129:48(6)+51
7Vallentuna FK 10:19
1.   Dan Friedman002:26(11)+282:26(11)+28
2.   Andreas Bocke012:12(8)+234:38(8)+51
3.   Linus Högblom011:29(8)+126:07(8)+1:03
4.   William Måtte993:00(5)+129:07(7)+1:15
5.   Johannes Lindström991:12(7)+1110:19(7)+1:22
8IFK Lidingö Team 0010:40
1.   Alexander Neuberg002:23(8)+252:23(8)+25
2.   Erik Möller002:19(10)+304:42(9)+55
3.   Rasmus Jönsson001:25(4)+86:07(8)+1:03
4.   Filip Lindeberg013:14(7)+269:21(8)+1:29
5.   Oscar Berntsson001:19(9)+1910:40(8)+1:44
9Bromma IF 11:08
1.   Oscar Bergek002:24(9)+262:24(9)+26
2.   Jakob Persson002:22(11)+334:46(11)+59
3.   Rian Burke-Long991:27(6)+106:13(10)+1:09
4.   Oscar Svanström003:35(9)+479:48(9)+1:56
5.   Filip Söderberg001:20(10)+2011:08(9)+2:12
10Turebergs FK 2 11:16
1.   Samuel Sundell002:24(9)+262:24(9)+26
2.   Max Arkad012:23(12)+344:47(12)+1:00
3.   Seylihan Jarojev001:36(11)+196:23(12)+1:19
4.   Kevin Kullman003:43(11)+5510:06(11)+2:14
5.   Martin Nerell011:10(6)+1011:16(10)+2:20
11Hässelby SK 11:29
1.   Edvard Elinder002:29(12)+312:29(12)+31
2.   Ludvig Gileborn012:14(9)+254:43(10)+56
3.   Tobias Solberg011:36(11)+196:19(11)+1:15
4.   Jacob Holmberg003:38(10)+509:57(10)+2:05
5.   Sigge Rystedt021:32(11)+3211:29(11)+2:33
Hammarby IF (Utom tävlan)DNF
1.   Carl Krusell-Berg982:15(7)+172:15(7)+17
2.   Anton Alexis-Hallgren991:58(5)+94:13(7)+26
3.   William Henningsson991:32(10)+155:45(7)+41
5.   Elliotte Rudal99DNF()
   


Klass 5 - P13
      Sträcka     Sträcktid (Plac) Diff Tid lag ackum. (Plac) Diff lag
1Upsala IF 10:13
1.   Albin Eriksson022:20(4)+112:20(4)+11
2.   Lukas Olsson012:17(7)+154:37(7)+24
3.   Samuel Schääf Olsson011:33(7)+56:10(7)+23
4.   Albert Nygren012:50(1)09:00(1)0
5.   Simon Plesse021:13(5)+610:13(1)0
2Turebergs FK Lag 110:14
1.   Isac Lidström022:21(6)+122:21(6)+12
2.   Max Arkad012:15(6)+134:36(6)+23
3.   Sebastian Christasson021:32(5)+46:08(6)+21
4.   Martin Nevell012:59(2)+99:07(3)+7
5.   Filip Engström011:07(1)010:14(2)+1
3IFK Lidingö Team P02 Blå/Vit10:15
1.   Johan Hannegård022:20(4)+112:20(4)+11
2.   Jonathan Westerberg022:06(3)+44:26(3)+13
3.   Robin Isaksson021:32(5)+45:58(3)+11
4.   Max Malmsten023:08(3)+189:06(2)+6
5.   Oscar Taha021:09(2)+210:15(3)+2
4Västerås FK Lag 110:23
1.   Adam Thunell012:23(7)+142:23(7)+14
2.   Viktor Laurent012:06(3)+44:29(4)+16
3.   August Kallin021:30(2)+25:59(4)+12
4.   Albin Wallenius033:09(4)+199:08(4)+8
5.   Pontus Gustavsson021:15(7)+810:23(4)+10
5Hammarby IF Lag 110:29
1.   Joel Käck012:09(1)02:09(1)0
2.   Paul Förnestig012:04(2)+24:13(1)0
3.   Emil Lavett011:34(8)+65:47(1)0
4.   David Parmryd023:23(8)+339:10(5)+10
5.   Harald Gemmel011:19(10)+1110:29(5)+16
6IFK Märsta 10:42
1.   Adrian Möllerström-Aho012:18(3)+92:18(3)+9
2.   Felix Wallin012:02(1)04:20(2)+7
3.   Theodor Duvert011:31(3)+35:51(2)+4
4.   Nick Åbergh023:36(9)+469:27(6)+27
5.   Arman Zethab-Fard021:15(6)+710:42(6)+28
7IFK Lidingö Team P02 Blå10:44
1.   Julius Mördrup022:24(8)+152:24(8)+15
2.   David Morawski022:11(5)+94:35(5)+22
3.   Eric Hägge-Lundberg021:31(3)+36:06(5)+19
4.   Lucas Werner023:22(6)+329:28(7)+28
5.   Ludvig Neuberg021:16(8)+810:44(7)+31
8Bromma IF 11:18
1.   Fredrik Söderström012:50(13)+412:50(13)+41
2.   Cedric Corman012:23(9)+215:13(11)+1:00
3.   John Strandberg021:35(9)+76:48(10)+1:01
4.   Filip Ahlberg013:18(5)+2810:06(8)+1:06
5.   Markus Lantto011:12(4)+511:18(8)+1:05
9Västerås FK Lag 211:19
1.   David Mörk022:38(11)+292:38(11)+29
2.   Joel Linder012:22(8)+205:00(9)+47
3.   Mattias Waernulf021:28(1)06:28(8)+41
4.   Noel Wiljebrand013:40(11)+5010:08(9)+1:08
5.   Sebastian Andersson011:11(3)+411:19(9)+1:06
10IFK Lidingö Team 0111:34
1.   Filip Lindberg012:17(2)+82:17(2)+8
2.   Sven Dahlman012:50(14)+485:07(10)+54
3.   Hannes Rapper011:47(12)+196:54(11)+1:07
4.   Arvid Askensjö013:22(6)+3210:16(10)+1:16
5.   Elias Sahlin011:18(9)+1011:34(10)+1:21
11Turebergs FK Lag 212:09
1.   Rasmus Miller022:49(12)+402:49(12)+40
2.   Oliver Lindstrand022:31(11)+295:20(13)+1:07
3.   Erik Dahlberg021:43(11)+157:03(12)+1:16
4.   Kalle Ludvik023:38(10)+4810:41(12)+1:41
5.   Oscar Käll021:28(13)+2112:09(11)+1:56
12IFK Lidingö Team P02 Vit12:32
1.   Marcus W022:28(10)+192:28(10)+19
2.   August H022:45(13)+435:13(11)+1:00
3.   Gustav H021:56(14)+287:09(13)+1:22
4.   Joar Cedrenius013:58(13)+1:0811:07(13)+2:07
5.   Jonathan J021:25(12)+1812:32(12)+2:19
13IFK Lidingö Bosön12:43
1.   Theo Scharp013:07(14)+583:07(14)+58
2.   Nike Isaksson042:33(12)+315:40(14)+1:27
3.   Clara Hultman021:42(10)+147:22(14)+1:35
4.   Olivia Ternberg023:58(13)+1:0811:20(14)+2:20
5.   Frida Dahlman021:23(11)+1512:43(13)+2:30
Hammarby IF Lag 2DNF
1.   Lucas Olausson022:27(9)+182:27(9)+18
2.   Otto Lundin022:24(10)+224:51(8)+38
3.   Filip Rocksen021:49(13)+216:40(9)+53
4.   Isasell Barahi023:42(12)+5210:22(11)+1:22
5.   Lucas Olausson02DNF
   


Klass 3 - P11
      Sträcka     Sträcktid (Plac) Diff Tid lag ackum. (Plac) Diff lag
1Västerås FK 11:00
1.   Viktor Dahlberg032:38(6)+132:38(6)+13
2.   Andreas Olsson 032:15(1)04:53(3)+6
3.   Simon Öberg031:45(5)+76:38(3)+12
4.   Albin Wallenius033:09(1)09:47(1)0
5.   Lucas Ulegård031:13(1)011:00(1)0
2Danderyds SK DSK Blå11:21
1.   Theodor Gulstring032:28(2)+32:28(2)+3
2.   Adam Blomdahl042:20(3)+54:48(2)+1
3.   Cesar Nilsson031:38(1)06:26(1)0
4.   Markus Brodin043:31(3)+229:57(2)+10
5.   Gustaf Ihse041:24(3)+1111:21(2)+21
3Hammarby IF Team 2004:211:36
1.   Tobias Pettersson042:29(3)+42:29(3)+4
2.   Max Persson042:18(2)+34:47(1)0
3.   Viggo Kraft041:44(4)+66:31(2)+5
4.   Arvid Ekberg043:35(4)+2610:06(3)+19
5.   Winston Marklund041:30(7)+1711:36(3)+36
4Huddinge AIS 11:42
1.   Julius Geiryd032:30(4)+52:30(4)+5
2.   Emil Sörqvist032:31(6)+165:01(4)+14
3.   Casper Elliot031:47(7)+96:48(4)+22
4.   David Thid033:29(2)+2010:17(4)+30
5.   Adrian Crankic031:25(4)+1211:42(4)+42
5IFK Lidingö Team P0312:03
1.   Sebastian Ljungberg032:42(7)+172:42(7)+17
2.   Johannes Hjelmstedt032:30(5)+155:12(6)+25
3.   Jakob Jansson031:41(3)+36:53(5)+27
4.   Axel Karlsson033:44(6)+3510:37(5)+50
5.   Elias Belfrage031:26(6)+1312:03(5)+1:03
6Turebergs FK 04 Gul Lag 112:18
1.   Marcus Stenebo042:36(5)+112:36(5)+11
2.   Henrik Nerell042:37(8)+225:13(7)+26
3.   Fabian Fast041:45(5)+76:58(6)+32
4.   Anton Kull043:54(10)+4510:52(6)+1:05
5.   Martin Sjödin041:26(5)+1312:18(6)+1:18
7Turebergs FK 04 Röd12:28
1.   Connor Hogan042:43(8)+182:43(8)+18
2.   Leonardo Fernandez043:01(15)+465:44(13)+57
3.   Hugo Winther041:38(1)07:22(9)+56
4.   Markus Svedemheim043:36(5)+2710:58(7)+1:11
5.   Viktor Lindstrand041:30(8)+1712:28(7)+1:28
8Danderyds SK DSK Röd12:33
1.   Lucas Törnström052:46(10)+212:46(10)+21
2.   Victor Törnström052:28(4)+135:14(8)+27
3.   Erik Ekman041:58(10)+207:12(8)+46
4.   Vincent Larsson053:49(7)+4011:01(9)+1:14
5.   Lucas Törnström051:32(10)+1912:33(8)+1:33
9IFK Lidingö Team P0412:46
1.   Adam Ramström042:55(13)+302:55(13)+30
2.   Wilhelm Tesdorpf042:41(12)+265:36(12)+49
3.   David Hermelin041:47(7)+97:23(10)+57
4.   Melker Carlén044:00(12)+5111:23(11)+1:36
5.   Alvin Holmgren041:23(2)+1012:46(9)+1:46
10Åkersberga SK 12:49
1.   Albert Henriksson2:25(1)02:25(1)0
2.   Anton Rebas2:38(10)+235:03(5)+16
3.   Laban Lundström2:03(14)+257:06(7)+40
4.   Emil Samuelsson3:52(9)+4310:58(7)+1:11
5.   Igor Sangrugorio1:51(15)+3812:49(10)+1:49
11Hammarby IF Team 2004:4a12:58
1.   Vincent Hill042:44(9)+192:44(9)+19
2.   Melker Goetzinger042:42(13)+275:26(9)+39
3.   Mio Bogdon042:02(12)+247:28(11)+1:02
4.   Fabian Ahlbom043:58(11)+4911:26(12)+1:39
5.   Felix Furuholm041:32(11)+1912:58(11)+1:58
12Tullinge-Tumba FF 13:11
1.   Kenan Kuru042:50(12)+252:50(12)+25
2.   Ivar Otelvik042:37(8)+225:27(10)+40
3.   David Törnqvist032:02(12)+247:29(12)+1:03
4.   Gustav Hammarson033:51(8)+4211:20(10)+1:33
5.   Viktor Elmberg031:51(14)+3813:11(12)+2:11
13Turebergs FK 0313:15
1.   Alexander Hasselström 033:18(14)+533:18(14)+53
2.   Teo Paganus032:34(7)+195:52(14)+1:05
3.   Esbjörn Eriksson031:52(9)+147:44(14)+1:18
4.   Malaki O´Connor034:00(12)+5111:44(13)+1:57
5.   William Björkqvist031:31(9)+1813:15(13)+2:15
14Vallentuna FK 13:29
1.   Nils Stenmarck042:48(11)+232:48(11)+23
2.   Lukas Åberg 042:40(11)+255:28(11)+41
3.   Kalle Åberg032:03(14)+257:31(13)+1:05
4.   Malte Ågren044:19(15)+1:1011:50(14)+2:03
5.   Marcus Almbeck041:39(13)+2613:29(14)+2:29
15Turebergs FK 04 Gul Lag 213:54
1.   Leo Smedberg043:20(15)+553:20(15)+55
2.   Erik Springfelter042:44(14)+296:04(15)+1:17
3.   Noah Bellander041:59(11)+218:03(15)+1:37
4.   Nils Larsson044:16(14)+1:0712:19(15)+2:32
5.   Karl Larsson041:35(12)+2213:54(15)+2:54
   


Klass 12 - KS
      Sträcka     Sträcktid (Plac) Diff Tid lag ackum. (Plac) Diff lag
1Spårvägens FK 9:29
1.   Nathalie Rholén902:00(1)02:00(1)0
2.   Hann Palmgren881:57(1)03:57(1)0
3.   Katarina Waltré951:31(2)+75:28(1)0
4.   Elina Johansson892:54(1)08:22(1)0
5.   Linnéa Smeds851:07(2)+39:29(1)0
2Hässelby SK Firstname9:52
1.   Sofi Reimers982:13(3)+132:13(3)+13
2.   Maja Sjöblom972:06(2)+94:19(2)+22
3.   Emma Gustafsson971:24(1)05:43(2)+15
4.   Emma Jansson913:06(2)+128:49(2)+27
5.   Jenny Winqvist971:03(1)09:52(2)+24
3Hammarby IF Lag 110:33
1.   Stina Åberg942:12(2)+122:12(2)+12
2.   Vera Gerandas972:10(3)+134:22(3)+25
3.   Emma Forss941:39(3)+156:01(3)+33
4.   Julia Wangenheim923:15(3)+219:16(3)+54
5.   Fanny Jansson991:17(3)+1410:33(3)+1:04
   


Klass 10 - F17
      Sträcka     Sträcktid (Plac) Diff Tid lag ackum. (Plac) Diff lag
1IFK Tumba 10:04
1.   Tove Olsson982:15(1)02:15(1)0
2.   Lovisa Östervall972:00(1)04:15(1)0
3.   Elenor Derrah971:30(1)05:45(1)0
4.   Johanna Dyremark973:07(1)08:52(1)0
5.   Mathilda Eriksson981:12(3)+610:04(1)0
2Hammarby IF 10:25
1.   Hanna Kapell982:16(2)+12:16(2)+1
2.   Ida Fritzdorf Kåberg982:11(2)+114:27(2)+12
3.   Emma Hultström981:34(2)+46:01(2)+16
4.   Hedda Jahrl993:18(4)+119:19(2)+27
5.   Ylva Jakobsson981:06(1)010:25(2)+21
3IFK Lidingö Cursus10:44
1.   Louise Gårdmark972:26(4)+112:26(4)+11
2.   Cornelia Gårdmark972:17(3)+174:43(4)+28
3.   Julia Frislund981:35(4)+56:18(4)+33
4.   Lotta Blomqvist983:16(3)+99:34(4)+42
5.   Therese Hermelin981:10(2)+410:44(3)+40
4Vallentuna FK 10:47
1.   Ebba Edqvist982:17(3)+22:17(3)+2
2.   Molly Heikkilä992:19(4)+194:36(3)+21
3.   Felicia Lundberg981:34(2)+46:10(3)+25
4.   Mika Söderström993:13(2)+69:23(3)+31
5.   Mathilda Jusalander981:24(4)+1910:47(4)+44
   


Klass 8 - F15
      Sträcka     Sträcktid (Plac) Diff Tid lag ackum. (Plac) Diff lag
1Sävedalens AIK SAIK F1510:11
1.   Elsa Palm002:17(2)+42:17(2)+4
2.   Gael DeConinck012:05(1)04:22(1)0
3.   Wilma Nielsen011:26(1)05:48(1)0
4.   Sofie Eriksson003:17(5)+199:05(1)0
5.   Julia Nielsen011:06(2)+310:11(1)0
2Danderyds SK 10:13
1.   Eleonora Olsmats992:26(8)+132:26(8)+13
2.   Elin Saks992:12(4)+74:38(6)+16
3.   Caroline Olsmats001:34(5)+86:12(5)+24
4.   Vilma Jonsson992:58(1)09:10(3)+5
5.   Saga Berneryd991:03(1)010:13(2)+2
3Hammarby IF 10:18
1.   Vilma Hultström992:22(5)+92:22(5)+9
2.   Jennifer Karlsson992:09(2)+44:31(4)+9
3.   Isabella Engström991:26(1)05:57(2)+9
4.   Victoria Richardson003:10(2)+129:07(2)+2
5.   Maja Lundmark991:11(4)+810:18(3)+8
4Täby IS 10:30
1.   Amanda Göth012:18(3)+52:18(3)+5
2.   Lovisa Glavare Karlsson992:11(3)+64:29(3)+7
3.   Alva Sundin011:33(3)+76:02(3)+14
4.   Cornelia Alm003:15(3)+179:17(4)+12
5.   Emelie Eklund001:13(5)+1010:30(4)+19
5Vallentuna FK 10:59
1.   Mika Söderström992:13(1)02:13(1)0
2.   Molly Heikkilä992:15(5)+104:28(2)+6
3.   Caroline Larsson011:36(8)+106:04(4)+16
4.   Ebba Carlstedt993:36(11)+389:40(5)+35
5.   Mathilda Jerpdal991:19(8)+1610:59(5)+48
6Avesta OK 11:04
1.   Tindra Jernström002:19(4)+62:19(4)+6
2.   Emma Hansen002:27(9)+224:46(7)+24
3.   Linnea Sjödin011:35(6)+96:21(7)+33
4.   Emilia Engström003:23(6)+259:44(6)+39
5.   Axelina Johnsson001:20(9)+1711:04(6)+54
7IFK Lidingö Team 0011:12
1.   Klara Tuede-Jensen002:22(5)+92:22(5)+9
2.   Kari Doving Feste002:29(10)+244:51(8)+29
3.   Astrid Bobeck001:33(3)+76:24(8)+36
4.   Alva Tuede-Jensen003:27(7)+299:51(7)+46
5.   Elisa Rylander001:21(10)+1811:12(7)+1:01
8Hässelby SK 11:17
1.   Stella Krywult002:22(5)+92:22(5)+9
2.   Maria Ulfsparre002:15(5)+104:37(5)+15
3.   Amanda Sandberg001:35(6)+96:12(5)+24
4.   Linn Aboreslan013:41(12)+439:53(8)+48
5.   Gabriella Sundhed001:24(12)+2111:17(8)+1:06
9Turebergs FK 11:19
1.   Julia Wällstedt992:30(11)+172:30(11)+17
2.   Josefin Karlsson992:23(7)+184:53(10)+31
3.   Linn Björklund001:42(10)+166:35(9)+47
4.   Kristina Carlsson003:35(10)+3710:10(9)+1:05
5.   Ebba Gällhagen991:09(3)+611:19(9)+1:08
10Bromma IF 11:30
1.   Karin Peyron002:28(10)+152:28(10)+15
2.   Lea Lowent002:39(12)+345:07(11)+45
3.   Moa Lowent001:39(9)+136:46(11)+58
4.   Astrid Atle003:28(8)+3010:14(11)+1:09
5.   Vanna Wahlbom001:16(6)+1311:30(10)+1:19
11IFK Tumba 11:34
1.   My Aggefors992:27(9)+142:27(9)+14
2.   Malin Eriksson002:25(8)+204:52(9)+30
3.   Greta Nykulla001:50(12)+246:42(10)+54
4.   Emelie Svensson003:29(9)+3110:11(10)+1:06
5.   Pauline Otto001:23(11)+2011:34(11)+1:23
12IFK Lidingö A-laget11:45
1.   Alice Pfister002:52(12)+392:52(12)+39
2.   Ruth Nordenson002:38(11)+335:30(12)+1:08
3.   Amanda Mattsson001:43(11)+177:13(12)+1:25
4.   Julia Arnhult013:15(3)+1710:28(12)+1:23
5.   Filippa Andersson011:17(7)+1411:45(12)+1:34
   


Klass 6 - F13
      Sträcka     Sträcktid (Plac) Diff Tid lag ackum. (Plac) Diff lag
1Sävedalens AIK SAIK F139:46
1.   Wilma Nielsen012:11(1)02:11(1)0
2.   Alexandra Gullberg011:57(1)04:08(1)0
3.   Felicia Niklasson011:25(1)05:33(1)0
4.   Julia Nielsen013:02(1)08:35(1)0
5.   Gael De Coninck011:11(1)09:46(1)0
2Västerås FK Lag 110:14
1.   Hilda Lindberg012:16(2)+52:16(2)+5
2.   Elin Antonsson012:02(2)+54:18(2)+10
3.   Angelica Larsson011:29(2)+45:47(2)+14
4.   Elsa Wallenius013:10(2)+88:57(2)+22
5.   Lovisa Ulegård011:17(7)+710:14(2)+29
3Danderyds SK DSK Blå10:40
1.   Emilia Larsson012:24(4)+132:24(4)+13
2.   Clara Saks012:10(3)+134:34(3)+26
3.   Signe Printz011:34(3)+96:08(3)+35
4.   Carolina Larsson023:17(4)+159:25(3)+50
5.   Saga Brodin021:15(3)+510:40(3)+55
4IFK Lidingö Team F02 Blå10:57
1.   Elisabeth Hvalgren022:28(5)+172:28(5)+17
2.   Lovisa Holmgren022:17(6)+204:45(5)+37
3.   Vendela Wahlberg021:38(5)+136:23(5)+50
4.   Lisa Fröberg023:18(6)+169:41(5)+1:06
5.   Madeleine Auilo021:16(6)+610:57(4)+1:12
5Hammarby IF 11:02
1.   Sira Gassama012:20(3)+92:20(3)+9
2.   Klara Rådbo012:16(5)+194:36(4)+28
3.   Isa Hausman011:35(4)+106:11(4)+38
4.   Thelma Ilbäcken013:29(8)+279:40(4)+1:05
5.   Lucy Björk Sambo011:22(15)+1111:02(5)+1:16
6Västerås FK Lag 211:26
1.   Emma Danarp012:29(6)+182:29(6)+18
2.   Emma Claesson012:19(7)+224:48(7)+40
3.   Ida Claesson011:39(6)+146:27(6)+54
4.   Malina Mancuso013:38(12)+3610:05(6)+1:30
5.   Naomi Nakanyike011:21(14)+1111:26(6)+1:41
7Ärla IF 11:29
1.   Emilia Rydensjö022:31(8)+202:31(8)+20
2.   Ida Fundberg022:24(9)+274:55(9)+47
3.   Amalie Jularbo021:46(13)+216:41(9)+1:08
4.   Angelina Rydensjö013:28(7)+2610:09(7)+1:34
5.   Filippa Rydensjö041:20(11)+911:29(7)+1:43
8Turebergs FK Lag 111:30
1.   Ida Winther012:32(9)+212:32(9)+21
2.   Alice Pizarro012:20(8)+234:52(8)+44
3.   Julia Stenberg011:41(7)+166:33(7)+1:00
4.   Maja Sund013:40(15)+3810:13(8)+1:38
5.   Vanessa Selander011:17(8)+711:30(8)+1:45
9Vallentuna FK 11:42
1.   Oliwia Wildsjö022:33(10)+222:33(10)+22
2.   Caroline Larsson012:14(4)+174:47(6)+39
3.   Hanna Pellkvist011:53(19)+286:40(8)+1:07
4.   Julia Realin013:43(16)+4110:23(10)+1:48
5.   Nellie Callstedt011:19(10)+811:42(9)+1:56
10Bromma IF 11:44
1.   Hedda Meijer012:30(7)+192:30(7)+19
2.   Sofia Löfqvist012:38(17)+415:08(13)+1:00
3.   Tova Sabel011:42(8)+176:50(12)+1:17
4.   Emelie Erlandsson013:38(12)+3610:28(13)+1:53
5.   Alice Bevegård011:16(5)+611:44(10)+1:59
11IFK Lidingö Team F02 Vit11:46
1.   Elsa Preber022:37(12)+262:37(12)+26
2.   Ella Broquist022:26(10)+295:03(11)+55
3.   Alma Holmberg021:45(12)+206:48(10)+1:15
4.   Ebba Karlsson023:38(12)+3610:26(12)+1:51
5.   Märta Zetterström021:20(13)+1011:46(11)+2:01
12IFK Lidingö Lag 111:46
1.   Jenny Österbad012:38(13)+272:38(13)+27
2.   Giovanna Sacchi012:29(14)+325:07(12)+59
3.   Sara Movin011:49(16)+246:56(14)+1:23
4.   Jenny Österback013:17(4)+1510:13(8)+1:38
5.   Victoria Psilander031:33(19)+2311:46(12)+2:01
13Hammarby IF 11:47
1.   Vera Borgeman022:43(15)+322:43(15)+32
2.   Fredrika Persson022:27(13)+305:10(15)+1:02
3.   Fanny Bergman021:44(10)+196:54(13)+1:21
4.   Lisa Ekberg023:37(11)+3510:31(14)+1:56
5.   Julia Jansson021:16(4)+511:47(13)+2:01
14Turebergs FK 02 Lag 111:48
1.   Julia Oussi022:49(19)+382:49(19)+38
2.   Clara Billing022:34(15)+375:23(18)+1:15
3.   Sarah Ohlsson021:49(16)+247:12(18)+1:39
4.   Alice Berg023:11(3)+910:23(10)+1:48
5.   Isabelle Berglund021:25(17)+1511:48(14)+2:03
15IFK Lidingö Team 0111:50
1.   Fanny Wallin012:39(14)+282:39(14)+28
2.   Emma Kjebon012:38(17)+415:17(16)+1:09
3.   Olivia Taha011:44(10)+197:01(16)+1:28
4.   Anna Sara Tumelli013:34(10)+3210:35(16)+2:00
5.   Filippa Andersson011:15(2)+411:50(15)+2:04
16Mälarhöjdens IK 11:53
1.   Josefin Wikfeldt022:34(11)+232:34(11)+23
2.   Moa Skagerlund032:26(10)+295:00(10)+52
3.   Iris Lundström021:48(15)+236:48(10)+1:15
4.   Emelie Frohm-Hoppeler023:47(18)+4510:35(16)+2:00
5.   Mikaela Varon021:18(9)+811:53(16)+2:08
17Spårvägens FK 12:00
1.   Julia Håkansson042:43(15)+322:43(15)+32
2.   Isabelle Ribbing022:26(10)+295:09(14)+1:01
3.   Linn Hägg031:47(14)+226:56(14)+1:23
4.   Anna Paalzow023:44(17)+4210:40(18)+2:05
5.   Isabelle Gustafson041:20(12)+912:00(17)+2:14
18Upsala IF 12:01
1.   Alva Wolvan012:43(15)+322:43(15)+32
2.   Ebba Fock022:35(16)+385:18(17)+1:10
3.   Moa Mussener Boström011:43(9)+187:01(16)+1:28
4.   Nora Axelsson023:32(9)+3010:33(15)+1:58
5.   Andrea Åstrand021:28(18)+1712:01(18)+2:15
19Tullinge-Tumba FF 12:59
1.   Aijta Boktas012:43(15)+322:43(15)+32
2.   Moa Edlund022:41(19)+445:24(19)+1:16
3.   Maija Kavanen021:51(18)+267:15(19)+1:42
4.   Amanda Johansson034:10(20)+1:0811:25(19)+2:50
5.   Mille Hiltunen021:34(20)+2312:59(19)+3:13
20Turebergs FK 02 Lag 213:01
1.   Lina Isaksson022:53(20)+422:53(20)+42
2.   Astrid Rösch022:49(20)+525:42(20)+1:34
3.   Jennifer Lundström021:56(20)+317:38(20)+2:05
4.   Johanna Fallberg014:01(19)+5911:39(20)+3:04
5.   Elsa Lindborg021:22(16)+1113:01(20)+3:15
   


Klass 4 - F11
      Sträcka     Sträcktid (Plac) Diff Tid lag ackum. (Plac) Diff lag
1Åkersberga SK 11:55
1.   Johanna Carlbom2:38(1)02:38(1)0
2.   Filippa Nordh2:26(3)+55:04(2)+4
3.   Linnea Sundsten1:45(2)+46:49(1)0
4.   Emmy Hallin3:41(2)+1310:30(1)0
5.   Juni Bates1:25(3)+711:55(1)0
2Huddinge AIS 11:56
1.   Iza Ramså Ness032:45(5)+72:45(5)+7
2.   Rebecca Östergren032:22(2)+15:07(3)+7
3.   Sarah Bracken031:45(2)+46:52(3)+3
4.   Siloé Andse033:42(4)+1410:34(3)+4
5.   Madeleine Söderqvist031:22(2)+411:56(2)+1
3IFK Lidingö Team F0412:01
1.   Elsa Berntsson042:53(9)+152:53(9)+15
2.   Alicia Larsten042:28(4)+75:21(6)+21
3.   Anouk Månson041:41(1)07:02(4)+13
4.   Nike Isaksson043:41(2)+1310:43(5)+13
5.   Stella Sajdak041:18(1)012:01(3)+6
4IFK Lidingö Team F03 Blå12:01
1.   Nora Dahle032:47(6)+92:47(6)+9
2.   Ida Krepp032:30(5)+95:17(4)+17
3.   Fanny Wijkström031:48(4)+77:05(5)+16
4.   Victoria Psilander033:28(1)010:33(2)+3
5.   Filippa Almqvist031:28(4)+1012:01(4)+6
5IFK Lidingö Team F03 Vit12:11
1.   Rebecca Sandstrom032:39(2)+12:39(2)+1
2.   Thyra Arnhult032:21(1)05:00(1)0
3.   Rakel Wahlberg031:49(6)+86:49(1)0
4.   Alexandra Ogebjer033:48(7)+2010:37(4)+7
5.   Anna Dahlstrand031:34(8)+1612:11(5)+16
6Turebergs FK 03 Lag 212:41
1.   Vanna Ullén032:39(2)+12:39(2)+1
2.   Moa Nyström032:47(9)+265:26(8)+26
3.   Jadianne Williams031:55(8)+147:21(8)+32
4.   Tove Karlsson033:46(6)+1811:07(7)+37
5.   Johanna Björkqvist031:34(7)+1612:41(6)+46
7IFK Lidingö 12:41
1.   Liv Gantelius042:42(4)+42:42(4)+4
2.   Rebecka Wernolf042:37(7)+165:19(5)+19
3.   Selma Bruun041:48(4)+77:07(6)+18
4.   Tyra Cedrenius043:56(9)+2811:03(6)+33
5.   Malin Fröberg041:38(9)+2012:41(7)+46
8Tullinge-Tumba FF 13:09
1.   Amanda Johansson032:52(8)+142:52(8)+14
2.   Sara Bolling032:33(6)+125:25(7)+25
3.   Smilla Parkler031:53(7)+127:18(7)+29
4.   Hilma Claesson044:09(13)+4111:27(8)+57
5.   Emilie Hedlund031:42(10)+2313:09(8)+1:14
9Turebergs FK 03 Lag 113:16
1.   Isolde Enholm032:49(7)+112:49(7)+11
2.   Sara Ageman032:48(10)+275:37(9)+37
3.   Molly Skugge032:06(11)+257:43(9)+54
4.   Ida Pizarro034:03(12)+3511:46(9)+1:16
5.   Maja Bemgrim031:30(5)+1113:16(9)+1:20
10Vallentuna FK Lag 113:18
1.   Julia Åberg043:07(12)+293:07(12)+29
2.   Linnea Frejd042:52(11)+315:59(13)+59
3.   Nadine Anckar042:06(11)+258:05(13)+1:16
4.   Maya Thompson043:43(5)+1511:48(10)+1:18
5.   Alice Wiberg1:30(5)+1113:18(10)+1:22
11Vallentuna FK Lag 213:40
1.   Elsa Hassius043:09(13)+313:09(13)+31
2.   Elina Hellgren042:39(8)+185:48(10)+48
3.   Alexandra Bergh041:59(9)+187:47(10)+58
4.   Tilde Josefsson044:02(11)+3411:49(11)+1:19
5.   Vendela Wiberg071:51(12)+3213:40(11)+1:44
12Turebergs FK 04 Grön13:46
1.   Sandra Palmgren043:05(11)+273:05(11)+27
2.   Sofa Grenander042:52(11)+315:57(12)+57
3.   Tilde Holm042:01(10)+207:58(11)+1:09
4.   Emilia Andersson043:55(8)+2711:53(12)+1:23
5.   Isabell Friberg041:53(13)+3413:46(12)+1:50
13Turebergs FK 04 Gul13:49
1.   Julia Hallgren042:55(10)+172:55(10)+17
2.   Engla Wik042:54(13)+335:49(11)+49
3.   Linda Edberg042:12(13)+318:01(12)+1:12
4.   Vilma Danielsson044:01(10)+3312:02(13)+1:32
5.   Lisa Lettse041:47(11)+2913:49(13)+1:54
   


Klass 1 - P/F9
      Sträcka     Sträcktid (Plac) Diff Tid lag ackum. (Plac) Diff lag
1IFK Lidingö Team 0512:27
1.   Natalia Sahlman052:46(1)02:46(1)0
2.   Cornelia Larsten052:47(2)+105:33(2)+9
3.   Maja Lilja051:51(1)07:24(2)+1
4.   Iris Pfister051:03(8)+168:27(2)+7
5.   Ida Egnell052:37(1)011:04(1)0
6.   Vilgot Arnhult051:23(1)012:27(1)0
2Vallentuna FK 12:39
1.   Fabian Lidbaum052:47(2)+12:47(2)+1
2.   Alice Nelin052:37(1)05:24(1)0
3.   Hollie Honey051:59(2)+87:23(1)0
4.   Daisy Thompson0557(3)+108:20(1)0
5.   Ebba Sjöström052:48(2)+1111:08(2)+4
6.   Adrian Holma051:31(2)+812:39(2)+12
3Turebergs FK 06 Grön13:38
1.   Ida Chrifi062:58(4)+122:58(4)+12
2.   Love Gustavsson062:50(3)+135:48(3)+24
3.   Annie Grindange062:07(4)+167:55(3)+32
4.   Johanna Blom061:04(9)+178:59(3)+39
5.   Eric Hovmöller062:54(4)+1711:53(3)+49
6.   Emelie Svensson061:45(7)+2213:38(3)+1:11
4Turebergs FK 05 Svart Lag 213:55
1.   William Wallin053:12(8)+263:12(8)+26
2.   Sofia Berg052:52(4)+156:04(5)+40
3.   Linnea Lundevall052:07(4)+168:11(5)+48
4.   Algot Riis051:10(12)+239:21(6)+1:01
5.   Adam Wetterberg052:50(3)+1312:11(4)+1:07
6.   Lara Johnsson051:44(6)+2113:55(4)+1:28
5Turebergs FK 06 Röd Lag 214:04
1.   Jakob Bergström063:11(7)+253:11(7)+25
2.   Stina Henning063:04(8)+276:15(7)+51
3.   Hilda Arhammar-Pakarinen062:04(3)+138:19(6)+56
4.   Theo Marklund061:01(7)+149:20(5)+1:00
5.   John Bäck062:57(5)+2012:17(5)+1:13
6.   Jonathan Edberg061:47(9)+2414:04(5)+1:37
6Tullinge-Tumba FF Lag 214:33
1.   Albert Söderqvist053:03(5)+173:03(5)+17
2.   Pritha Routh063:06(9)+296:09(6)+45
3.   Jonathan Johansson062:15(9)+248:24(7)+1:01
4.   Frida Bohman0557(3)+109:21(6)+1:01
5.   Livia Claesson063:27(11)+5012:48(7)+1:44
6.   Irene Dahl051:45(8)+2214:33(6)+2:06
7Turebergs FK 05 Lila Lag 314:38
1.   Linnea Hedman3:15(9)+293:15(9)+29
2.   Agnes Candell3:12(11)+356:27(11)+1:03
3.   Emelie Lindström2:18(10)+278:45(9)+1:22
4.   Viktor Z47(1)09:32(9)+1:12
5.   Meilina Z3:25(10)+4812:57(8)+1:53
6.   Fabian X1:41(3)+1814:38(7)+2:11
8Turebergs FK 05 Lila Lag 214:40
1.   Leon Lehtonan2:52(3)+62:52(3)+6
2.   Besianq Dalipi3:09(10)+326:01(4)+37
3.   Alfred Holtendal2:09(6)+188:10(4)+47
4.   Ludvig Ellgren1:07(10)+209:17(4)+57
5.   Agnes Olsson3:30(12)+5312:47(6)+1:43
6.   Frida Stålemark1:53(10)+3014:40(8)+2:13
9Turebergs FK 05 Svart Lag 115:01
1.   Frida Joos053:24(13)+383:24(13)+38
2.   Fanny Sundqvist052:57(5)+206:21(9)+57
3.   Victoria Oussi052:09(6)+188:30(8)+1:07
4.   Victor Dannesund0558(5)+119:28(8)+1:08
5.   Max Mårtensson053:37(13)+1:0013:05(9)+2:01
6.   Samuels Sivapragasam051:56(11)+3315:01(9)+2:34
10Turebergs FK 06 Röd Lag 115:01
1.   Philip Rudling063:10(6)+243:10(6)+24
2.   Joel Bäck083:25(13)+486:35(12)+1:11
3.   Johanna Levin062:30(12)+399:05(13)+1:42
4.   Sofia Käll061:09(11)+2210:14(13)+1:54
5.   Tom Scherpenhuijzen063:06(7)+2913:20(12)+2:16
6.   Neo Holgersson061:41(4)+1815:01(10)+2:34
11Tullinge-Tumba FF Lag 115:15
1.   Eric Lifrand053:27(14)+413:27(14)+41
2.   Olivia Faskunger053:19(12)+426:46(13)+1:22
3.   Jonathan Wessberg052:11(8)+208:57(11)+1:34
4.   Nora Söderqvist071:12(13)+2510:09(12)+1:49
5.   Tobias Törnqvist053:10(8)+3313:19(11)+2:15
6.   Wilma Elmberg1:56(13)+3315:15(11)+2:48
12Turebergs FK 05 Lila Lag 115:35
1.   Linnea B3:17(10)+313:17(10)+31
2.   Olivia X3:45(14)+1:087:02(14)+1:38
3.   Sandra X2:54(14)+1:039:56(14)+2:33
4.   Elsa Y59(6)+1210:55(14)+2:35
5.   Jacob Y2:59(6)+2213:54(14)+2:50
6.   Jonathan Z1:41(5)+1915:35(12)+3:09
13Turebergs FK 07 Blå15:39
1.   Joar Eriksson073:21(12)+353:21(12)+35
2.   Jacob Lennermark073:02(7)+256:23(10)+59
3.   Gustav Snis072:25(11)+348:48(10)+1:25
4.   Sofia Joos071:14(14)+2710:02(11)+1:42
5.   Alicia Norman073:41(14)+1:0413:43(13)+2:39
6.   Olivia Shafai071:56(11)+3315:39(13)+3:12
14Turebergs FK 07 Gul15:40
1.   Gustav Blomberg073:17(10)+313:17(10)+31
2.   Vide Jansson073:01(6)+246:18(8)+54
3.   Lovisa Rudehov072:45(13)+549:03(12)+1:40
4.   Wendy Wangel0753(2)+69:56(10)+1:36
5.   Linn Bero Bettse073:18(9)+4113:14(10)+2:10
6.   Elsa Nygren072:26(14)+1:0415:40(14)+3:14
   

Klubbtävling
                                           
Tot.MSP17P15P13P11 KSF17F15F13F11 PF9
1Hässelby SK11350 30
2Turebergs FK116130 000 1
2IFK Lidingö113010 1001 5
4Danderyds SK1033 31
4Sävedalens AIK10 55
6Västerås FK805 3
7Hammarby IF600001 1310
7IFK Tumba61 50
9Spårvägens FK50 50
9Upsala IF505 0
9KFUM Örebro55
12Vallentuna FK300 0000 3
12Huddinge AIS30 3
14Rånäs 4H0
14Bromma IF000 00
14Tyresö Fk00
14IFK Märsta00
14Sundbybergs IK0
14Tullinge-Tumba FF 00 00 0
14Mälarhöjdens IK0 0
14Ärla IF0 0
14AGF Århus0