Resultat

M 100 m Heat 1 Vind:-0.4
             
1Dennis Elms-Jansson95Huddinge AIS11.98
2Christopher Sentell94Turebergs FK12.18
3Omar Khalel74Hammarby IF12.26
4Tao Maiwan96Sundbybergs IK12.55
5Stefan Fredin69IF Friskis13.30
   

M 100 m Heat 2 Vind:0.4
             
1Nil de Oliveria86Spårvägens FK10.66
2Carl Armfelt84Spårvägens FK11.09
3Judel Kibondo86Sundbybergs IK11.14
4Oscar Johansson92Spårvägens FK11.16
5Johan Forsberg92IFK Lidingö11.26
6Daníel Goldman79Turebergs FK11.62
7Andreas Almgren95Turebergs FK11.65
8Philip Sjöberg94Turebergs FK11.78
   

M 200 m Vind:0.1
             
1Nil de Oliveria86Spårvägens FK21.15
2Judel Kibondo86Sundbybergs IK22.50
3Nisse Nilsson88Turebergs FK22.69
4Andreas Almgren95Turebergs FK22.88
5Johan Forsberg92IFK Lidingö23.09 SB
6Rasmus Bergman96Sundbybergs IK25.13
7Tao Maiwan96Sundbybergs IK26.16
Gustaf Karnebäck87Turebergs FKDNS
   

M 400 m
             
1Johan Wissman82IFK Helsingborg45.99
2Martin Cameron85Spårvägens FK50.44
3Jacob Eriksson Viklund97Sundbybergs IK59.78
Santiago Wilkman96Sundbybergs IKDQ Linjetramp kurva 2
Nil de Oliveria86Spårvägens FKDNS
   

M 800 m
             
1Wille Levay96Danderyd Athletics1:55.68
2Sabry Salem97Egypt1:57.16
3Aleksander Liss91Turebergs FK1:58.52 SB
4Kamel Hamada97Egypt2:01.31
5Tomas Jennerstål74Vallentuna FK2:03.09
6Lucas Grönborg94Hellas FIK2:07.73
7Erland Simonsson96Sundbybergs IK2:17.38
8Niklas Bougt92Hammarby IF2:21.93
9Lucas Segerberg92Hammarby IF2:22.63
   

M 1000 m
             
1Hamza Driouch94Quatar2:17.44 WR 17 years
2Salem Mohamed Salem93Egypt2:28.56
3Salen Mudiyh96Egypt2:39.99
Mohamed Alazem (pace)94KuwaitDNF
Saddon Salinan94SudanDNF
   

K 100 m Vind:1.6
             
1Frida Hogstrand93Täby IS12.68
2Malin Johansson89Hellas FIK12.83
3Sofia Jäger Stenberg94Sundbybergs IK13.05 SB
4Kajsa Barr92Sundbybergs IK13.14
5Sofie Lindfors96Hellas FIK13.32
6Cecilia Danell96Huddinge AIS14.01
   

K 200 m Vind:0.4
             
1Frida Hogstrand93Täby IS25.92
2Camilla Olsson89Hellas FIK26.36
3Malin Johansson89Hellas FIK26.43
4Kajsa Barr92Sundbybergs IK26.57 SB
5Elin Bohman97Turebergs FK26.99
6Sofie Lindfors96Hellas FIK27.19
7Johanna Hermansson93Hellas FIK27.21
8Sofie Tholander93Hellas FIK27.90
   

K 400 m
             
1Pebbles Höglind95Sundbybergs IK69.87
2Johanna Barr86Sundbybergs IK70.75
   

P14 Slägga
             
1Victor Flinck97Turebergs FK46.93
   

P15 Slägga
             
1Chris Arnoldsson96Turebergs FK59.33
   

P16 Slägga
             
1Christoffer Hagren95Turebergs FK38.21
   

F14 Slägga
             
1Julia Gannedahl97Turebergs FK29.15
2Ebba Karlsson97Huddinge AIS26.89
3Cecilia Jäger-Stenberg97Sundbybergs IK21.46
   

F15 Slägga
             
1Amanda Karlsson96Huddinge AIS37.98
2Annika Larsson96Upsala IF30.83
3Lisa Bevemyr96Turebergs FK23.17
   

F16 Slägga
             
1Josefin Krieg96Huddinge AIS29.57
   

F17 Slägga
             
1Sandra Friberg94Turebergs FK38.37
   

KS Slägga
             
1Kristina Andersson91Råby-Rekarne FIF29.57
   

P14 Diskus
             
1Victor Flink97Turebergs FK32.90
   

P15 Diskus
             
1Chris Arnoldsson96Turebergs FK50.22
   

P16 Diskus
             
1Viktor Hagren95Turebergs FK36.92
2Calle Muskovara95Huddinge AIS36.85
3Staffan Åkesson95Hammarby IF30.33
   

P17 Diskus
             
1Alex Larsson94Upsala IF40.68
   

F14 Diskus
             
1Julia Gannedahl97Turebergs FK18.91
2Cecilia Jäger-Stenberg97Sundbybergs IK17.55
   

F15 Diskus
             
1Lisa Bevemyr96Turebergs FK14.07
   

F16 Diskus
             
1Fanny Öhrnselahm95Sundbybergs IK29.78
   

F17 Diskus
             
1Sandra Friberg97Turebergs FK21.61