Resultat Distriktsfinal 12-14 år 2007-08-18--20
Korrekturlästa
Genom ett fel i kommunikationen mellan startpistol och eltid i
F13 1500m på lördagen och F12 600m på söndagen, 
har tiderna i dessa grenar korrigerats i efterhand.
P14 100m Final Vind: +0.0 lördag
1 David Sundström 93 Bromma IF 12,88
2 Gustav Fridh 93 Huddinge AIS 12,89
3 Marcus Gunderyd 93 Täby IS 12,91
4 Fredrik Åström 93 Täby IS 13,22
5 Marc Reshdouni 93 Tulllinge Tumba FF 13,40
Robin Nordkvist 93 Huddinge AIS DNS
P14 100m Heat 1 Vind: -0.9 lördag
1 Marcus Gunderyd 93 Täby IS 12,86 q
2 Gustav Fridh 93 Huddinge AIS 13,01 q
3 Fredrik Åström 93 Täby IS 13,16 q
4 Anton Johansson 93 Huddinge AIS 13,78
5 Henrik Hansson 93 Hanvikens SK 13,80
6 Axel Kjell 93 Turebergs FK 13,85
P14 100m Heat 2 Vind: -0.9 lördag
1 Robin Nordkvist 93 Huddinge AIS 12,58 q
2 David Sundström 93 Bromma IF 12,67 q
3 Marc Reshdouni 93 Tulllinge Tumba FF 13,21 q
4 Felix Andersson 93 Tyresö FK 13,47
5 Filip Larsson 93 Huddinge AIS 14,33
P14 300m    söndag
1 Robin Nordkvist 93 Huddinge AIS 40,58
2 Daniel Westh 93 Turebergs FK 40,67
3 Marcus Gunderyd 93 Täby IS 41,40
4 Anton Åbonde 93 Hanvikens SK 42,79
5 Andreas Klingvall 93 Turebergs FK 43,28
6 Philip Green 93 Hammarby IF 43,49
P14 800m    lördag
1 Jonas Wahl Sjöman 93 Bromma IF 2.06,53
2 Viktor Björnberg 93 Huddinge AIS 2.17,27
3 Kristoffer Holm 93 Huddinge AIS 2.17,74
4 Måns Aboreslan 93 Hässelby SK 2.19,76
5 Patrick  de Maijere 93 Huddinge AIS 2.20,00
6 Ken Braesh-Andersen 93 Hammarby IF 2.22,03
7 Max Alm 93 Vallentuna FK 2.23,36
8 Daniel Westh 93 Turebergs FK 2.24,33
9 Alexander Björnberg 93 Huddinge AIS 2.25,03
Andreas Klingvall 93 Turebergs FK DNF
Olle Forslin 93 Hässelby SK DNF
P14 2000m    söndag
1 Jonas Wahl Sjöman 93 Bromma IF 6.23,94
2 Max Alm 93 Vallentuna FK 6.47,69
3 Viktor Björnberg 93 Huddinge AIS 6.50,81
4 Kristoffer Holm 93 Huddinge AIS 6.51,25
5 Alexander Björnberg 93 Huddinge AIS 6.53,48
6 Ken Braesh-Andersen 93 Hammarby IF 7.23,13
7 Sven Lundqvist Huddinge AIS 7.38,03
P14 100mH  Vind: -2.0 söndag
1 Fredrik Åström 93 Täby IS 16,26
2 Gunnar Odenman 93 Hammarby IF 16,59
3 Axel Kjell 93 Turebergs FK 17,14
P14 300mH    lördag
1 Olle Forslin 93 Hässelby SK 46,48
2 Philip Green 93 Hammarby IF 47,45
3 Gunnar Odenman 93 Hammarby IF 48,76
4 Henrik Hansson 93 Hanvikens SK 49,77
5 Anton Åbonde 93 Hanvikens SK 51,05
P14 Höjd  lördag
1 Robin Nordkvist 93 Huddinge AIS 1.70
2 David Sundström 93 Bromma IF 1.60
3 Andreas Klingvall 93 Turebergs FK 1.57
4 Philip Bäck 93 Hammarby IF 1.52
5 Anton Johansson 93 Huddinge AIS 1.52
6 Andy Fridén Karlström 93 Tulllinge Tumba FF 1.52
1.37 1.42 1.47 1.52 1.57 1.60 1.63 1.70 1.73
P Bäck   - o o xo xxx  
A Klingvall - o o o xxo xxx
Fridén Karlström   - o xo xxo xxx  
R Nordkvist - - - - o - o o xxx
D Sundström   - - - - o xo xx-  
A Johansson o o xo xo xxx
P14 Stav  söndag
1 Gustav Fridh 93 Huddinge AIS 3.15
2 Henrik Hansson 93 Hanvikens SK 3.03
3 Carl Sténson 93 Huddinge AIS 2.93
2.63 2.73 2.83 2.93 2.98 3.03 3.08 3.15 3.26
C Sténson   - - - xo - xxx  
H Hansson xo o xo o xo o xxx
G Fridh   o o o o xxo xxo o o xxx
P14 Längd  söndag
1 Gustav Fridh 93 Huddinge AIS 5,34
2 Robin Nordkvist 93 Huddinge AIS 5,25
3 Philip Green 93 Hammarby IF 5,22
4 Gunnar Odenman 93 Hammarby IF 5,14
5 Henrik Hansson 93 Hanvikens SK 5,09
6 Marc Reshdouni 93 Tulllinge Tumba FF 5,03
7 Fredrik Uggla-Strahl 93 Bromma IF 4,93
8 Anton Johansson 93 Huddinge AIS 4,54
G Fridh 5,20 0,5 5,03 0,7 5,33 3,9 5,28 0,9 5,34 3,0 5,18 0,3
F Uggla-Strahl   4,80 1,6 4,44 2,1 4,62 1,1 X 3,6 4,93 5,2 X -0,5
H Hansson 5,09 2,7 X 1,0 4,89 1,3 4,95 0,7 4,49 4,5 -
M Reshdouni   5,03 2,0 4,99 2,6 4,59 0,2 3,94 1,7 -   -  
A Johansson X 2,0 X 2,5 4,34 -1,6 4,48 2,6 4,24 2,5 4,54 1,7
G Odenman   5,14 0,5 X 2,2 X 1,6 5,12 3,4 4,85 0,8 4,93 0,6
R Nordkvist X 1,8 5,13 1,4 X 2,2 3,71 3,5 5,06 -1,5 5,25 0,1
P Green   X 2,0 X -0,1 4,98 2,4 5,09 1,9 4,74 0,5 5,22 2,2
P14 Tresteg  lördag
1 Gustav Fridh 93 Huddinge AIS 11,67
2 Gunnar Odenman 93 Hammarby IF 10,83
3 Fredrik Uggla-Strahl 93 Bromma IF 10,20
G Odenman 9,99 -2,1 10,22 -0,5 10,83 -1,2 - 10,19 -1,5 10,48 -2,6
F Uggla-Strahl   X -1,8 9,68 -1,7 9,79 -2,8 10,09 -0,6 10,20 -1,9 10,11 -3,1
G Fridh 11,36 -0,2 - 11,27 -2,8 - 11,53 -2,5 11,67 -2,3
P14 Kula  lördag
1 Niklas Lindstedt 93 Hässelby SK 14,48
2 Philip Bäck 93 Hammarby IF 12,06
3 Anton Millbert 93 Hässelby SK 11,92
4 David Sundström 93 Bromma IF 11,18
5 Anton Åbonde 93 Hanvikens SK 9,73
P Bäck 10,78 X X 12,06 10,84 11,24
A Millbert   11,57 X 11,39 11,48 11,88 11,92
N Lindstedt 13,59 14,13 X 14,10 X 14,48
D Sundström   10,95 10,81 10,49 11,18 10,50 X
A Åbonde 9,73 8,59 9,41 9,32 9,30 9,46
P14 Diskus  måndag
1 Niklas Lindstedt 93 Hässelby SK 49,44
2 Philip Bäck 93 Hammarby IF 35,59
3 Carl Sténson 93 Huddinge AIS 35,14
4 Gustav Fridh 93 Huddinge AIS 34,42
5 Anton Millbert 93 Hässelby SK 31,09
6 Axel Kjell 93 Turebergs FK 27,53
7 Robin Nordkvist 93 Huddinge AIS 27,20
8 Anton Åbonde 93 Hanvikens SK 22,57
A Åbonde 22,15 21,06 20,95 X 20,21 22,57
A Millbert   31,09 31,08 X X X X
G Fridh 28,24 X 34,42 32,98 X 30,58
N Lindstedt   X 48,65 48,77 46,39 49,36 49,44
R Nordkvist X 22,87 27,20 X 25,79 26,04
C Sténson   29,69 29,58 X 32,15 33,26 35,14
P Bäck 30,09 X X 34,05 35,59 34,34
A Kjell   19,26 27,53 X X X X
P14 Slägga  måndag
1 Niklas Lindstedt 93 Hässelby SK 46,29
2 Anton Millbert 93 Hässelby SK 36,99
3 Robin Nordkvist 93 Huddinge AIS 29,58
4 Philip Bäck 93 Hammarby IF 28,23
5 Gustav Fridh 93 Huddinge AIS 19,44
6 Carl Sténson 93 Huddinge AIS 11,38
P Bäck X 22,96 X X 28,23 27,76
A Millbert   36,26 34,86 36,99 X X X
N Lindstedt X X 45,76 X 46,29 X
C Sténson   11,03 11,38 10,17 - - -
G Fridh X 18,69 19,44 X X 19,15
R Nordkvist   X 25,01 X X 27,77 29,58
P14 Spjut  söndag
1 David Sundström 93 Bromma IF 43,04
2 Philip Bäck 93 Hammarby IF 36,86
3 Felix Andersson 93 Tyresö FK 35,41
4 Philip Green 93 Hammarby IF 35,05
5 Anton Millbert 93 Hässelby SK 31,85
6 Axel Kjell 93 Turebergs FK 31,42
7 Carl Sténson 93 Huddinge AIS 31,18
8 Robert de Maijere 93 Huddinge AIS 23,64
9 Gustav Fridh 93 Huddinge AIS X
P Bäck 36,86 33,80 32,57 36,40 31,81 X
F Andersson   33,68 28,02 35,41 29,51 33,02 30,76
D Sundström 39,05 36,22 43,04 42,73 42,28 40,41
P Green   34,03 34,68 31,46 34,03 35,05 33,82
A Kjell 31,42 X 26,40 27,05 25,15 X
R de Maijere   21,62 20,78 23,01 23,64 X X
A Millbert 28,56 29,22 31,85 30,67 X 29,07
G Fridh   X X X  
C Sténson 30,90 30,94 31,18 30,60 29,73 30,58
P13 80m Final Vind: +0.6 söndag
1 Eric Bergvall 94 Hässelby SK 10,33
2 Gustaf  Petersen 94 Bromma IF 10,39
3 Jonathan Wulff 94 Hammarby IF 10,61
4 Mattias Qvarfordt 94 Österhaninge IF 10,67
5 Christopher Sentell 94 Turebergs FK 11,23
6 Eric Zetterman 94 Huddinge AIS 11,37
P13 80m Heat 1 Vind: -0.1 söndag
1 Gustaf  Petersen 94 Bromma IF 10,43 q
2 Jonathan Wulff 94 Hammarby IF 10,58 q
3 Mattias Qvarfordt 94 Österhaninge IF 10,63 q
P13 80m Heat 2 Vind: -0.6 söndag
1 Eric Bergvall 94 Hässelby SK 10,42 q
2 Christopher Sentell 94 Turebergs FK 11,18 q
3 Eric Zetterman 94 Huddinge AIS 11,45 q
4 Erik Lilliequist 94 Huddinge AIS 12,08
P13 200m B Vind: +0.5 lördag
1 Mattias Qvarfordt 94 Österhaninge IF 27,94
2 Anton Brunnstedt 94 Hammarby IF 28,99
3 Martin  Linden 94 Hanvikens SK 29,31
4 Viktor  Espling 94 SoIK Hellas Friidrott 31,24
P13 200m A Vind: -2.0 lördag
1 Eric Bergvall 94 Hässelby SK 26,51
2 Jonathan Wulff 94 Hammarby IF 28,39
3 Christopher Sentell 94 Turebergs FK 28,80
4 Eric Zetterman 94 Huddinge AIS 28,93
P13 200m sammanlagt lördag
1 Eric Bergvall 94 Hässelby SK A 1 26,51
2 Mattias Qvarfordt 94 Österhaninge IF B 1 27,94
3 Jonathan Wulff 94 Hammarby IF A 2 28,39
4 Christopher Sentell 94 Turebergs FK A 3 28,80
5 Eric Zetterman 94 Huddinge AIS A 4 28,93
6 Anton Brunnstedt 94 Hammarby IF B 2 28,99
7 Martin  Linden 94 Hanvikens SK B 3 29,31
8 Viktor  Espling 94 SoIK Hellas Friidrott B 4 31,24
P13 600m B   söndag
1 Edwin Råsberg 94 Bromma IF 1.41,67
2 Teodor  Aleksejev 94 Hanvikens SK 1.51,69
3 Anton Brunnstedt 94 Hammarby IF 1.52,41
4 Erik Lilliequist 94 Huddinge AIS 1.58,32
5 Jakob Barketorp Dirke 94 Hammarby IF 2.12,86
P13 600m A   söndag
1 Leonardo Gonzalez 94 Täby IS 1.43,43
2 Eddie Strand 94 Hammarby IF 1.44,85
3 Robin Hådén 94 Vallentuna FK 1.46,20
4 Victor Johansson 94 Spårvägens FK 1.46,29
5 Håkan Torbacke 94 Hanvikens SK 1.49,92
P13 600m sammanlagt
1 Edwin Råsberg 94 Bromma IF B 1 1.41,67
2 Leonardo Gonzalez 94 Täby IS A 1 1.43,43
3 Eddie Strand 94 Hammarby IF A 2 1.44,85
4 Robin Hådén 94 Vallentuna FK A 3 1.46,20
5 Victor Johansson 94 Spårvägens FK A 4 1.46,29
6 Håkan Torbacke 94 Hanvikens SK A 5 1.49,92
7 Teodor  Aleksejev 94 Hanvikens SK B 2 1.51,69
8 Anton Brunnstedt 94 Hammarby IF B 3 1.52,41
9 Erik Lilliequist 94 Huddinge AIS B 4 1.58,32
10 Jakob Barketorp Dirke 94 Hammarby IF B 5 2.12,86
P13 1500m    lördag
1 Leonardo Gonzalez 94 Täby IS 5.02,34
2 Robin Hådén 94 Vallentuna FK 5.02,35
3 Markus Hansell 94 Tyresö FK 5.08,59
4 Otto Kingstedt 94 Huddinge AIS 5.11,40
5 Teodor  Aleksejev 94 Hanvikens SK 5.20,05
6 Håkan Torbacke 94 Hanvikens SK 5.28,92
P13 60mH Final Vind: +0.0 lördag
1 Edwin Råsberg 94 Bromma IF 9,66
2 Patrick  Lundemo 94 Bromma IF 9,95
3 Fredrick Ekholm 94 Huddinge AIS 10,03
4 Malcolm Frithiof Sterky 94 IFK Lidingö 10,07
5 Casper Varis Algård 94 Huddinge AIS 11,52
P13 Höjd  lördag
1 Jonathan Wulff 94 Hammarby IF 1.58
2 Fredrick Ekholm 94 Huddinge AIS 1.53
3 Eric Zetterman 94 Huddinge AIS 1.50
4 Erik Grundberg 94 Hammarby IF 1.42
Martin  Linden 94 Hanvikens SK 1.42
6 Marcus Lundberg 94 Sundbybergs IK 1.32
7 Jesper Nykvist 94 Sundbybergs IK 1.32
1.12 1.17 1.22 1.27 1.32 1.37 1.42 1.47 1.50 1.53 1.56 1.58 1.60
J Nykvist   o xo o o xo xxx  
M Linden - - - - o o xo xxx
F Ekholm   - - - - - - - xxo o xxo xxx  
E Grundberg - - - - - o xo xxx
E Zetterman   - - - - - o o o o xxx  
J Wulff - - - - - - o o o xo xo xo xxx
M Lundberg   o o o o o xxx  
P13 Stav  söndag
1 Jonathan Wulff 94 Hammarby IF 2.43
2 Teodor  Aleksejev 94 Hanvikens SK 2.33
3 Håkan Torbacke 94 Hanvikens SK 2.08
1.73 1.83 1.93 2.03 2.08 2.13 2.18 2.23 2.28 2.33 2.38 2.43 2.48
H Torbacke   o o o o xo xxx  
J Wulff - - - - - - - - - o o xxo xxx
T Aleksejev   - - o o - xo xo o o xxo xxx  
P13 Längd  söndag
1 Edwin Råsberg 94 Bromma IF 5,25
2 Patrick  Lundemo 94 Bromma IF 5,18
3 Mattias Qvarfordt 94 Österhaninge IF 5,12
4 Malcolm Frithiof Sterky 94 IFK Lidingö 5,03
5 Erik Grundberg 94 Hammarby IF 4,33
6 Oliver  Spiers 94 Turebergs FK 3,84
7 Erik Lilliequist 94 Huddinge AIS 3,74
M Qvarfordt 4,20 2,0 5,07 3,9 5,12 3,8 4,86 3,3 4,81 -0,1 4,85 2,1
Frithiof Sterky   4,61 0,8 4,95 3,7 4,99 2,2 4,93 1,9 2,54 0,9 5,03 0,9
E Råsberg 4,98 0,2 5,08 2,3 4,98 1,2 5,11 2,8 5,25 0,0 5,25 0,4
E Grundberg   4,22 1,7 4,13 2,8 4,33 0,5 4,05 2,3 X 1,6 3,96 1,0
P Lundemo 5,07 1,8 4,98 0,4 5,18 2,1 5,07 3,3 5,08 2,2 5,13 0,3
E Lilliequist   3,74 4,1 3,58 2,8 3,51 1,0 3,60 3,1 X 2,1 3,59 1,2
O Spiers 3,77 2,4 X 3,4 3,66 0,9 3,67 1,4 3,61 1,9 3,84 1,1
P13 Tresteg  lördag
1 Edwin Råsberg 94 Bromma IF 11,46
2 Malcolm Frithiof Sterky 94 IFK Lidingö 11,24
3 Patrick  Lundemo 94 Bromma IF 10,65
4 Fredrick Ekholm 94 Huddinge AIS 10,22
5 Teodor  Aleksejev 94 Hanvikens SK 9,38
Frithiof Sterky 11,11 -1,3 11,24 -0,4 11,05 -1,1 - X -4,0 -
F Ekholm   10,02 -1,5 9,92 -1,0 10,22 -0,9 X -2,0 -   9,41 -2,9
P Lundemo X -2,2 10,65 -0,8 9,78 -1,9 X -0,8 10,36 -2,0 10,29 -4,0
T Aleksejev   9,34 -2,0 8,88 -0,1 8,85 -1,9 9,20 -1,3 9,12 -1,8 9,38 -1,9
E Råsberg 10,83 -3,0 11,21 -0,1 10,77 -2,60 10,99 -1,6 11,07 -4,2 11,46 -2,7
P13 Kula  lördag
1 Fredrick Ekholm 94 Huddinge AIS 9,86
2 Max Widarsson 94 Österhaninge IF 9,11
3 Mattias Qvarfordt 94 Österhaninge IF 6,65
F Ekholm 8,61 9,38 9,86 X X 9,46
M Qvarfordt   6,53 6,44 4,14 6,05 6,33 6,65
M Widarsson 7,71 9,06 9,11 8,54 5,88 8,88
P13 Diskus  måndag
1 Teodor  Aleksejev 94 Hanvikens SK 26,89
2 Håkan Torbacke 94 Hanvikens SK 25,87
3 Anton Lilja 94 Danderyds SK-friidrott 14,62
utom tävlan
Jonas Hansson Bergén 94 Nyköping BIS 50,92
T Aleksejev 21,52 X X 24,06 22,22 26,89
J Hansson Bergén   50,92 X X X X 44,92
A Lilja 13,85 14,62 13,87 X 13,95 12,68
H Torbacke   25,87 20,45 21,74 24,83 X 19,36
P13 Slägga  måndag
1 Håkan Torbacke 94 Hanvikens SK 19,79
2 Teodor  Aleksejev 94 Hanvikens SK 15,05
utom tävlan
Jonas Hansson Bergén 94 Nyköping BIS 52,20
H Torbacke 16,14 19,45 X X 17,62 19,79
T Aleksejev   15,05 X 14,79 14,45 13,66 13,85
J Hansson Bergén 50,10 52,20 X 48,21 X X
P13 Spjut  söndag
1 Jonathan Wulff 94 Hammarby IF 39,78
2 Edwin Råsberg 94 Bromma IF 38,54
3 Eric Bergvall 94 Hässelby SK 33,03
4 Patrick  Lundemo 94 Bromma IF 28,07
5 Marcus Lundberg 94 Sundbybergs IK 25,32
6 Håkan Torbacke 94 Hanvikens SK 25,23
7 Jesper Nykvist 94 Sundbybergs IK 24,44
J Wulff 34,33 34,61 30,34 39,78 36,09 29,53
E Råsberg   32,05 37,27 38,54 29,45 37,16 34,69
P Lundemo X 27,02 X X X 28,07
J Nykvist   23,50 21,70 24,44 22,88 X 22,57
E Bergvall X X 33,03 X X 25,52
M Lundberg   20,00 25,32 X X 22,81 24,70
H Torbacke 25,23 X 24,86 X X 21,73
P12 80m Final Vind: -0.6 söndag
1 Andreas Almgren 95 Turebergs FK 11,27
2 Martin  Löfblom 95 Hanvikens SK 11,44
3 Gustav Kjell 96 Turebergs FK 11,77
4 Simon Waldaeus 96 Turebergs FK 12,23
5 Martin  Wallin 96 Huddinge AIS 12,28
Filip Wahlmark 95 Spårvägens FK DNS
P12 200m C Vind: -0.7 lördag
1 Erik Wåhlin 95 SoIK Hellas Friidrott 30,83
2 Martin Bjurström 95 Turebergs FK 31,12
3 Nicolas Spiers 96 Turebergs FK 32,48
4 Sebastian Engström 95 Huddinge AIS 33,31
5 Christoffer Hagren 95 Turebergs FK 33,63
P12 200m B Vind: -1.8 lördag
1 Calle Moskuvaara 95 Huddinge AIS 29,4m
2 Gustav Kjell 96 Turebergs FK 32,2m
3 Markus Karlsson 95 Väsby IK 32,6m
4 Viktor Hagren 95 Turebergs FK 34,1m
5 Ludwig Kågemar-Lidell 95 Sundbybergs IK 34,6m
P12 200m A Vind: -1.7 lördag
1 Andreas Almgren 95 Turebergs FK 27,07
2 Filip Wahlmark 95 Spårvägens FK 27,12
3 Sean Andersson 95 Huddinge AIS 29,61
4 Peter Border 96 Hanvikens SK 30,25
5 Tobias Warneby 95 SoIK Hellas Friidrott 31,43
6 Joakim Engdahl 95 Turebergs FK 32,73
P12 200m sammanlagt lördag
1 Andreas Almgren 95 Turebergs FK A 1 27,07
2 Filip Wahlmark 95 Spårvägens FK A 2 27,12
3 Calle Moskuvaara 95 Huddinge AIS B 1 29,4m
4 Sean Andersson 95 Huddinge AIS A 3 29,61
5 Peter Border 96 Hanvikens SK A 4 30,25
6 Erik Wåhlin 95 SoIK Hellas Friidrott C 1 30,83
7 Martin Bjurström 95 Turebergs FK C 2 31,12
8 Tobias Warneby 95 SoIK Hellas Friidrott A 5 31,43
9 Gustav Kjell 96 Turebergs FK B 2 32,2m
10 Nicolas Spiers 96 Turebergs FK C 3 32,48
11 Markus Karlsson 95 Väsby IK B 3 32,6m
12 Joakim Engdahl 95 Turebergs FK A 6 32,73
13 Sebastian Engström 95 Huddinge AIS C 4 33,31
14 Christoffer Hagren 95 Turebergs FK C 5 33,63
15 Viktor Hagren 95 Turebergs FK B 4 34,1m
16 Ludwig Kågemar-Lidell 95 Sundbybergs IK B 5 34,6m
P12 600m    söndag
1 Andreas Almgren 95 Turebergs FK 1.45,90
2 Calle Moskuvaara 95 Huddinge AIS 1.47,60
3 Truls  Mörfelt/Gustavsson 96 Turebergs FK 1.53,28
4 Martin Bjurström 95 Turebergs FK 1.57,01
5 Nicolas Spiers 96 Turebergs FK 1.58,14
6 Marwan Elmaslouhi 95 Spårvägens FK 1.59,95
Martin  Wallin 96 Huddinge AIS DNS
P12 1500m    lördag
1 Erik Wåhlin 95 SoIK Hellas Friidrott 5.22,72
2 Calle Moskuvaara 95 Huddinge AIS 5.29,67
3 Marwan Elmaslouhi 95 Spårvägens FK 5.45,16
4 Viktor Hagren 95 Turebergs FK 5.51,12
5 Nicolas Spiers 96 Turebergs FK 5.51,22
P12 60mH Final Vind: -0.4 lördag
1 Jacob Eklöf 95 Huddinge AIS 10,79
2 Martin  Löfblom 95 Hanvikens SK 10,90
3 Ludvig Edén 95 Huddinge AIS 11,65
4 Ludwig Kågemar-Lidell 95 Sundbybergs IK 11,89
5 Martin  Wallin 96 Huddinge AIS 11,90
6 Markus Karlsson 95 Väsby IK 11,93
P12 60mH Försök 1 Vind: -0.2 lördag
1 Jacob Eklöf 95 Huddinge AIS 10,68 q
2 Ludvig Edén 95 Huddinge AIS 11,18 q
3 Ludwig Kågemar-Lidell 95 Sundbybergs IK 11,62 q
P12 60mH Försök 2 Vind: +0.4 lördag
1 Martin  Löfblom 95 Hanvikens SK 11,21 q
2 Markus Karlsson 95 Väsby IK 11,78 q
3 Martin  Wallin 96 Huddinge AIS 12,08 q
Andreas Almgren 95 Turebergs FK DNS
P12 Höjd  söndag
1 Olle Ström 95 Hammarby IF 1.41
2 Ludwig Kågemar-Lidell 95 Sundbybergs IK 1.38
3 Erik Wåhlin 95 SoIK Hellas Friidrott 1.35
Tobias Warneby 95 SoIK Hellas Friidrott 1.35
5 Martin Bjurström 95 Turebergs FK 1.32
6 Jacob Eklöf 95 Huddinge AIS 1.27
Axel Rönnberg 95 Huddinge AIS 1.27
8 Sebastian Engström 95 Huddinge AIS 1.27
1.17 1.22 1.27 1.32 1.35 1.38 1.41 1.45
O Ström   - - - xo o xxo o xxx
E Wåhlin - o o xo o xxx
L Kågemar-Lidell   - o o o o xo xxx  
T Warneby - o xo o o xxx
J Eklöf   - - o xxx  
A Rönnberg o o o xxx
S Engström   o xo o xxx  
M Bjurström o o o o xxx
P12 Längd  lördag
1 Calle Moskuvaara 95 Huddinge AIS 4,77
2 Andreas Almgren 95 Turebergs FK 4,74w
3 Jacob Eklöf 95 Huddinge AIS 4,56
4 Peter Border 96 Hanvikens SK 4,39w
5 Martin  Löfblom 95 Hanvikens SK 4,35
6 Martin  Wallin 96 Huddinge AIS 4,25
7 Tobias Warneby 95 SoIK Hellas Friidrott 4,19
8 Martin Bjurström 95 Turebergs FK 3,96
9 Sebastian Engström 95 Huddinge AIS 3,92
10 Christoffer Hagren 95 Turebergs FK 3,75
11 Nicolas Spiers 96 Turebergs FK 3,75w
12 Simon Waldaeus 96 Turebergs FK 3,65
13 Ludwig Kågemar-Lidell 95 Sundbybergs IK 3,57
C Hagren 3,70 1,1 3,73 0,6 3,75 1,5
C Moskuvaara   4,52 1,6 4,77 0,1 4,76 0,8 4,49 1,7 -   -  
L Kågemar-Lidell 3,57 1,8 - -
M Bjurström   3,71 1,6 3,96 0,7 3,87 1,8 3,61 1,7 3,72 2,0 3,83 1,0
S Engström 3,73 1,9 3,70 -0,1 3,92 0,9
T Warneby   4,19 1,1 X 1,4 3,86 0,4 3,93 3,5 -   3,95 0,2
N Spiers 3,51 2,3 3,60 0,5 3,75 3,0
A Almgren   4,52 1,4 4,58 2,1 4,74 2,3 4,73 3,8 4,65 -0,3 4,74 2,7
M Löfblom 4,35 1,9 4,31 1,1 4,23 2,9 4,09 1,8 4,30 1,8 4,18 0,0
S Waldaeus   3,65 0,3 3,50 0,5 3,21 1,7            
M Wallin 3,95 1,2 3,90 1,4 3,76 -0,7 4,15 3,3 X -0,1 4,25 0,4
P Border   4,39 3,0 4,22 1,2 4,25 2,1 4,31 - 4,28 1,6 4,35 3,5
J Eklöf X 2,3 4,56 0,6 3,56 1,2 4,44 1,6 X 1,9 4,37 1,6
P12 Kula  söndag
1 Martin  Löfblom 95 Hanvikens SK 9,54
2 Gustav Kjell 96 Turebergs FK 8,19
3 Alexander Persson 95 Tyresö FK 8,10
4 Andreas Almgren 95 Turebergs FK 7,55
5 Christoffer Hagren 95 Turebergs FK 6,40
6 Viktor Hagren 95 Turebergs FK 6,17
7 Martin Bjurström 95 Turebergs FK 5,99
A Almgren 7,03 7,55 6,19 6,88 7,14 7,30
M Löfblom   9,28 9,54 8,57 8,88 8,46 8,72
G Kjell 8,19 6,85 8,11 7,46 6,38 7,52
A Persson   8,06 7,81 7,82 7,83 8,10 7,84
V Hagren 6,17 5,41 5,72 5,16 X X
M Bjurström   X 5,99 X X X 5,16
C Hagren 5,23 5,86 5,92 6,39 X 6,40
P12 Boll 300 g  lördag
1 Linus Engvall 95 Tulllinge Tumba FF 51,18
2 Ludvig Edén 95 Huddinge AIS 42,84
3 Martin  Löfblom 95 Hanvikens SK 41,89
4 Johan Wallsten 95 Tulllinge Tumba FF 41,31
5 Sean Andersson 95 Huddinge AIS 40,99
6 Filip Wahlmark 95 Spårvägens FK 40,50
7 Tobias Warneby 95 SoIK Hellas Friidrott 37,40
8 Christoffer Hagren 95 Turebergs FK 32,43
9 Gustav Kjell 96 Turebergs FK 32,14
10 Markus Karlsson 95 Väsby IK 29,30
11 Simon Waldaeus 96 Turebergs FK 27,87
M Karlsson 26,15 29,30 -
L Edén   42,84 37,66 - - - -
J Wallsten 37,36 32,62 34,96 33,79 35,77 41,31
F Wahlmark   36,14 40,50 X 36,81 - -
L Engvall X 46,35 51,18 50,82 46,63 46,74
S Waldaeus   27,87 22,24 24,56  
M Löfblom 36,44 32,34 41,84 37,88 38,48 41,89
S Andersson   39,45 X 40,99 39,58 39,36 39,98
G Kjell 32,14 28,59 29,93
T Warneby   33,43 X 37,40 34,64 X 30,42
C Hagren 29,46 32,43 30,53 29,23 27,92 30,94
F14 100m Final Vind: -0.2 lördag
1 Sara Kviberg 93 SoIK Hellas Friidrott 12,87
2 Jessica Östlund 93 Hässelby SK 13,01
3 Charlotte Skogström 93 Täby IS 13,27
4 Ida Wallin 93 Tulllinge Tumba FF 13,64
5 Mikaela Jerresand 93 Täby IS 13,70
6 Johanna Wigfeldt 93 SoIK Hellas Friidrott 13,74
F14 100m Heat 1 Vind: -1.1 lördag
1 Sara Kviberg 93 SoIK Hellas Friidrott 12,90 q
2 Maria Halvarson 93 Turebergs FK 13,98
3 Frida Hogstrand 93 Täby IS 14,12
4 Johanna Karlsson 93 Turebergs FK 14,16
5 Cecilia Brattström 93 Vallentuna FK 15,20
F14 100m Heat 2 Vind: -0.7 lördag
1 Jessica Östlund 93 Hässelby SK 13,46 q
2 Ida Wallin 93 Tulllinge Tumba FF 13,85 q
3 Lisa Sernbrant 93 Huddinge AIS 14,07
4 Julia Karlsson 93 Hammarby IF 14,13
5 Sofie Brandberg 93 Täby IS 14,79
F14 100m Heat 3 Vind: -0.6 lördag
1 Charlotte Skogström 93 Täby IS 13,21 q
2 Karolina Lind 93 Huddinge AIS 13,97
3 Lisa Berg 93 Huddinge AIS 14,07
4 Jennifer Riise 93 Huddinge AIS 14,40
5 Anna Kårling Kahn 93 Hammarby IF 14,45
F14 100m Heat 4 Vind: -0.2 lördag
1 Johanna Wigfeldt 93 SoIK Hellas Friidrott 13,57 q
2 Mikaela Jerresand 93 Täby IS 13,60 q
3 Frida Paulsson 93 Hammarby IF 14,35
4 Camilla Sandström 93 Hanvikens SK 14,63
5 Christina  Dahl 93 Turebergs FK 15,12
F14 300m B   söndag
1 Johanna Wigfeldt 93 SoIK Hellas Friidrott 43,68
2 Sara Österberg 93 Hammarby IF 44,17
3 Ida Wallin 93 Tulllinge Tumba FF 44,76
4 Tove Forsbacka Karlsson 93 Hammarby IF 45,94
5 Cecilia Brattström 93 Vallentuna FK 50,91
F14 300m A   söndag
1 Mikaela Jerresand 93 Täby IS 43,75
2 Melina Nordström 93 SoIK Hellas Friidrott 44,87
3 Maria Halvarson 93 Turebergs FK 46,15
4 Felicia  Berglind 93 Hanvikens SK 48,43
Julia Karlsson 93 Hammarby IF DNS
F14 300m sammanlagt söndag
1 Johanna Wigfeldt 93 SoIK Hellas Friidrott B 1 43,68
2 Mikaela Jerresand 93 Täby IS A 1 43,75
3 Sara Österberg 93 Hammarby IF B 2 44,17
4 Ida Wallin 93 Tulllinge Tumba FF B 3 44,76
5 Melina Nordström 93 SoIK Hellas Friidrott A 2 44,87
6 Tove Forsbacka Karlsson 93 Hammarby IF B 4 45,94
7 Maria Halvarson 93 Turebergs FK A 3 46,15
8 Felicia  Berglind 93 Hanvikens SK A 4 48,43
9 Cecilia Brattström 93 Vallentuna FK B 5 50,91
Julia Karlsson 93 Hammarby IF A 5 DNS
F14 800m    lördag
1 Jenny Håland 93 IFK Tumba 2.24,32
2 Lovisa Grönros 93 Hammarby IF 2.27,62
3 Melina Nordström 93 SoIK Hellas Friidrott 2.28,58
4 Felicia  Berglind 93 Hanvikens SK 2.33,70
5 Mikaela Jerresand 93 Täby IS 2.40,62
6 Matilda Almelöv 93 Mälarhöjdens IK 2.46,11
Rebecka Mwakisopile 93 SoIK Hellas Friidrott DNS
Amanda  Rönsén 93 Sundbybergs IK DNS
F14 2000m    söndag
1 Jenny Håland 93 IFK Tumba 6.49,01
2 Lovisa Grönros 93 Hammarby IF 7.25,98
3 Ellinor Norman 93 SoIK Hellas Friidrott 7.30,36
4 Victoria Orrsveden 93 Sundbybergs IK 7.37,30
Amanda  Rönsén 93 Sundbybergs IK DNF
F14 80mH Final Vind: +0.6 söndag
1 Charlotte Skogström 93 Täby IS 12,56
2 Jasmine Burestam 93 Huddinge AIS 12,78
3 Lisa Sernbrant 93 Huddinge AIS 13,40
4 Lisa Berg 93 Huddinge AIS 13,65
5 Jennie Sjölander 93 IF Linden 13,85
6 Sofie Brandberg 93 Täby IS 13,94
F14 80mH Heat 1 Vind: -0.4 söndag
1 Charlotte Skogström 93 Täby IS 13,03 q
2 Jennie Sjölander 93 IF Linden 13,77 q
3 Sofie Brandberg 93 Täby IS 13,90 q
4 Lisa Berg 93 Huddinge AIS 14,02 q
5 Felicia  Berglind 93 Hanvikens SK 14,85
6 Amanda Folkebrant 93 SoIK Hellas Friidrott 17,90
F14 80mH Heat 2 Vind: -1.3 söndag
1 Jasmine Burestam 93 Huddinge AIS 13,17 q
2 Lisa Sernbrant 93 Huddinge AIS 14,12 q
3 Stina  Karlsson 93 Sundbybergs IK 14,58
4 Malin  Jonasson 93 Sundbybergs IK 14,74
5 Jehnny Johansson 93 Hässelby SK 15,62
F14 300mH    lördag
1 Charlotte Skogström 93 Täby IS 47,79
2 Maria Halvarson 93 Turebergs FK 49,92
3 Tove Forsbacka Karlsson 93 Hammarby IF 50,70
4 Amanda Folkebrant 93 SoIK Hellas Friidrott 53,85
5 Erika Wernolf 93 Huddinge AIS 56,93
Stina  Karlsson 93 Sundbybergs IK DNS
F14 Höjd  lördag
1 Jasmine Burestam 93 Huddinge AIS 1.56
2 Rebecca Frykengård 93 SoIK Hellas Friidrott 1.50
3 Sabina Sandberg 93 Spårvägens FK 1.50
4 Karolina Lind 93 Huddinge AIS 1.47
5 Erika Wernolf 93 Huddinge AIS 1.42
6 Lisa Sernbrant 93 Huddinge AIS 1.42
7 Malin  Jonasson 93 Sundbybergs IK 1.37
8 Jennifer Riise 93 Huddinge AIS 1.32
Felicia  Berglind 93 Hanvikens SK 1.32
1.27 1.32 1.37 1.42 1.47 1.50 1.53 1.56 1.59
J Riise   o xo -  
F Berglind o xo xxx
J Burestam   - - - o xo o o xo xxx
R Frykengård - - o o xo xxo xxx
S Sandberg   - - - o xxo xxo xxx  
L Sernbrant - o o xo xxx
E Wernolf   - - xo o xxx  
M Jonasson - o o xxx
K Lind   - o o xxo xxo xxx  
F14 Stav  söndag
1 Camilla Sandström 93 Hanvikens SK 2.74
2 Tove Forsbacka Karlsson 93 Hammarby IF 2.43
1.83 1.88 1.93 1.98 2.03 2.08 2.13 2.18 2.23 2.28 2.33 2.38 2.43 2.48 2.74 2.81
Forsbacka Karlss   o - xo o - o - xo o o o xxo o xxx  
C Sandström - - - - - - - - - - - - o - o xxx
F14 Längd  söndag
1 Sara Kviberg 93 SoIK Hellas Friidrott 5,42
2 Charlotte Skogström 93 Täby IS 5,27
3 Jasmine Burestam 93 Huddinge AIS 4,97
4 Lisa Sernbrant 93 Huddinge AIS 4,83
5 Rebecka Mwakisopile 93 SoIK Hellas Friidrott 4,79
6 Emelie Viklund 93 Hammarby IF 4,73
7 Sabina Sandberg 93 Spårvägens FK 4,66
8 Joanna Kamph 93 Hässelby SK 4,63
9 Johanna Wigfeldt 93 SoIK Hellas Friidrott 4,48
10 Stina  Karlsson 93 Sundbybergs IK 4,46
11 Frida Hogstrand 93 Täby IS 4,40
12 Jennifer Riise 93 Huddinge AIS 4,39
13 Malin  Jonasson 93 Sundbybergs IK 4,24
14 Anna Kårling Kahn 93 Hammarby IF 4,20
15 Hedda Fehrm 93 Sundbybergs IK 4,19
16 Karolin Hoppa 93 Tulllinge Tumba FF 4,14
17 Amanda Murua 93 Hässelby SK 4,14
18 Anna Sommar 93 Hässelby SK 4,09
19 Christina  Dahl 93 Turebergs FK 3,94
20 Maja Bäckström 93 Huddinge AIS 3,93
21 Frida Paulsson 93 Hammarby IF 3,86
22 Lisa Berg 93 Huddinge AIS 3,83
M Jonasson 4,17 0,7 4,21 0,4 4,24 1,1
L Berg   3,83 -0,9 3,40 0,1 X 2,5  
R Mwakisopile X 2,9 4,71 0,1 4,64 0,5 X 2,5 X 1,4 4,79 2,1
J Wigfeldt   4,38 1,3 4,48 0,3 4,35 2,5            
E Viklund 4,69 1,2 4,56 3,5 X 1,3 X 0,0 X 2,1 4,73 0,8
L Sernbrant   4,83 0,5 X 2,1 4,70 1,6 4,30 -0,4 4,38 -1,0 4,60 -0,3
J Kamph X 2,0 X 1,0 4,63 1,4 4,42 -0,3 4,56 4,55 1,9
F Hogstrand   4,40 0,8 4,12 3,1 4,17 1,9            
S Karlsson 4,28 2,5 4,24 0,6 4,46 2,3
S Sandberg   4,45 2,4 4,66 4,2 4,38 2,9 4,11 0,0 4,11 -0,2 4,03 -2,8
K Hoppa 4,06 3,0 3,96 2,8 4,14 0,8
A Kårling Kahn   3,08 0,2 2,47 1,2 4,20 0,6            
J Riise 4,39 2,8 4,20 -1,1 4,23 0,1
C Dahl   3,85 0,1 3,94 0,2 3,83 0,8            
M Bäckström 3,93 1,0 3,93 1,1 3,79 1,1
J Burestam   4,97 0,8 4,91 1,3 4,53 0,5 X 1,9 3,04 -0,3 X -1,9
A Murua 2,07 2,5 2,11 2,2 4,14 2,6
C Skogström   4,76 1,2 5,10 2,7 4,83 1,6 5,10 1,5 5,12 1,5 5,27 0,1
H Fehrm 4,04 2,2 3,98 0,8 4,19 1,2
A Sommar   3,92 3,2 2,29 0,4 4,09 1,4            
F Paulsson X 2,2 X 0,3 3,86
S Kviberg   5,28 1,2 5,24 0,7 5,28   5,39 2,7 5,17 1,6 5,42 1,4
F14 Tresteg  lördag
1 Charlotte Skogström 93 Täby IS 10,94
2 Jasmine Burestam 93 Huddinge AIS 10,52
3 Joanna Kamph 93 Hässelby SK 10,13
4 Lisa Berg 93 Huddinge AIS 9,68
5 Johanna Wigfeldt 93 SoIK Hellas Friidrott 9,63
6 Stina  Karlsson 93 Sundbybergs IK 9,40
7 Erika Wernolf 93 Huddinge AIS 9,36
8 Emelie Viklund 93 Hammarby IF 9,33
9 Maja Bäckström 93 Huddinge AIS 8,72
L Berg X -1,3 X -2,5 9,31 -0,8 9,35 -2,5 - 9,68 -1,2
M Bäckström   8,72 -1,5 8,39 -4,3 8,62 -1,1            
S Karlsson 8,88 -1,9 9,26 -3,5 9,39 -0,7 9,40 -3,2 9,30 -1,3 9,27 -3,2
J Kamph   X -2,0 10,13 -1,1 X -0,1 X -3,9 10,07 0,1 10,00 -1,9
E Wernolf 9,00 -2,5 9,23 -1,6 9,30 -0,3 9,06 -2,3 9,19 -1,9 9,36 -2,2
E Viklund   9,33 -1,4 X -1,3 8,85 -0,5 9,31 -0,5 X -2,7 X -0,5
J Burestam X -0,7 9,04 -3,3 10,06 -1,7 X -1,4 10,52 -1,3 10,38 -1,1
J Wigfeldt   9,42 -4,7 9,38 -1,9 9,47 -0,8 9,46 -1,4 9,63 -2,8 9,60 -1,9
C Skogström 10,39 -1,7 10,67 -1,1 10,82 -0,4 10,94 -2,9 9,69 -2,6 10,62 -1,3
F14 Kula  lördag
1 Sonja Lundkvist 93 Tulllinge Tumba FF 10,64
2 Eleni Larsson 93 Huddinge AIS 10,48
3 Amanda Murua 93 Hässelby SK 10,20
4 Emelie Viklund 93 Hammarby IF 9,43
5 Isabel Lindberg Oyarzo 93 Hammarby IF 7,66
6 Maja Bäckström 93 Huddinge AIS 7,09
M Bäckström 7,08 X 6,45 X 6,76 7,09
E Viklund   8,49 9,43 9,29 8,99 9,06 8,59
Lindberg Oyarzo 6,97 7,66 7,33 7,48 7,35 6,58
S Lundkvist   10,06 9,34 10,14 9,36 10,64 9,46
E Larsson 9,40 9,88 10,48 9,63 9,93 10,20
A Murua   9,62 10,20 9,96 X 9,50 X
F14 Diskus  måndag
1 Heidi Schmidt 93 Täby IS 34,04
2 Eleni Larsson 93 Huddinge AIS 33,95
3 Sonja Lundkvist 93 Tulllinge Tumba FF 32,16
4 Emelie Viklund 93 Hammarby IF 29,89
5 Karolina Lind 93 Huddinge AIS 27,74
6 Karolin Hoppa 93 Tulllinge Tumba FF 27,70
7 Johanna Ewertzh 93 Hammarby IF 22,95
8 Maja Bäckström 93 Huddinge AIS 20,38
9 Isabel Lindberg Oyarzo 93 Hammarby IF 14,93
10 Lisa Berg 93 Huddinge AIS 12,43
J Ewertzh 16,44 17,30 22,95 20,51 17,59 20,24
E Viklund   24,37 23,51 X X 29,89 X
L Berg X 12,43 X
M Bäckström   19,86 20,12 19,81 20,38 14,60 X
H Schmidt X 30,27 34,04 30,25 30,50 29,06
S Lundkvist   X 25,32 28,00 27,71 29,68 32,16
E Larsson X 33,95 X 30,72 X 30,53
Lindberg Oyarzo   X 14,93 X  
K Hoppa 23,14 27,10 26,04 26,44 27,70 25,88
K Lind   25,84 22,50 20,74 24,27 X 27,74
F14 Slägga  måndag
1 Eleni Larsson 93 Huddinge AIS 35,33
2 Josefine Larsson 93 Huddinge AIS 32,52
3 Lisa Berg 93 Huddinge AIS 18,14
L Berg 15,17 15,72 14,60 18,14 X 15,36
E Larsson   11,94 35,33 X X X X
J Larsson X X 32,52 X X X
F14 Spjut  söndag
1 Heidi Schmidt 93 Täby IS 35,29
2 Sonja Lundkvist 93 Tulllinge Tumba FF 31,73
3 Camilla Sandström 93 Hanvikens SK 29,47
4 Ida Wallin 93 Tulllinge Tumba FF 27,17
5 Karolin Hoppa 93 Tulllinge Tumba FF 26,70
6 Amanda Murua 93 Hässelby SK 26,38
7 Christina  Dahl 93 Turebergs FK 25,97
8 Stina  Karlsson 93 Sundbybergs IK 21,61
9 Jennifer Riise 93 Huddinge AIS 21,57
10 Hedda Fehrm 93 Sundbybergs IK 18,13
11 Isabel Lindberg Oyarzo 93 Hammarby IF 17,91
Lindberg Oyarzo 15,96 17,91 X
A Murua   22,05 21,19 X 26,38 X 23,39
I Wallin 24,57 X X 26,61 22,70 27,17
H Schmidt   26,55 27,23 34,68 X X 35,29
K Hoppa 24,76 26,52 26,62 24,04 X 26,70
S Karlsson   20,32 21,61 20,87 - - -
H Fehrm 14,74 X 18,13
C Dahl   24,55 20,23 X 25,76 25,97 23,26
S Lundkvist X 31,73 X 27,37 X 27,07
J Riise   21,57 20,37 17,43  
C Sandström 29,15 29,47 26,47 28,26 27,77 28,00
F13 80m Final Vind: -2.1 söndag
1 Mia Border 94 Hanvikens SK 11,13
2 Julia Hässel 94 Turebergs FK 11,29
3 Rebecka Schelander 94 Österhaninge IF 11,34
4 Adjani Hjert Goli 94 Huddinge AIS 11,38
5 Ulrika Sten 94 Täby IS 11,53
Lovisa Nyrenström-Gidehag 94 Bromma IF DNS
F13 80m Heat 1 Vind: -0.7 söndag
1 Rebecka Schelander 94 Österhaninge IF 11,33 q
2 Ulrika Sten 94 Täby IS 11,45 q
3 Mikaela Gustafsson 94 Hammarby IF 11,64
4 Lisa Hallström 94 Hanvikens SK 12,17
5 Julia Carls 94 Hanvikens SK 12,36
F13 80m Heat 2 Vind: -1.0 söndag
1 Mia Border 94 Hanvikens SK 11,12 q
2 Julia Hässel 94 Turebergs FK 11,33 q
3 Chantal Nakunzi 94 Sundbybergs IK 11,60
4 Sandra Mattsson-Flodmark 94 Turebergs FK 12,15
5 Michaela Flyckt-Werlevik 94 Turebergs FK 12,31
F13 80m Heat 3 Vind: +0.6 söndag
1 Adjani Hjert Goli 94 Huddinge AIS 11,33 q
2 Lovisa Nyrenström-Gidehag 94 Bromma IF 11,41 q
3 Sofia Jäger-Stenberg 94 Sundbybergs IK 11,49
4 Sara Berglöf 94 Sundbybergs IK 12,12
F13 200m C Vind: -0.1 lördag
1 Sofie Davoust 94 IFK Tumba 29,57
2 Anna Regnér 94 Hammarby IF 31,08
3 Sara Berglöf 94 Sundbybergs IK 32,16
F13 200m B Vind: +0.2 lördag
1 Astrid Molander 94 IFK Tumba 29,72
2 Lovisa Nyrenström-Gidehag 94 Bromma IF 29,93
3 Elvira Cedergren 94 Turebergs FK 31,10
4 Vendela Johansson 94 Vallentuna FK 31,30
F13 200m A Vind: +0.0 lördag
1 Mia Border 94 Hanvikens SK 28,02
2 Ulrika Sten 94 Täby IS 29,10
3 Chantal Nakunzi 94 Sundbybergs IK 29,43
4 Lisa Hallström 94 Hanvikens SK 30,31
5 Olivia Axelsson 94 Turebergs FK 30,43
6 Nathalie Söderström 94 Spårvägens FK 30,45
F13 200m lördag
1 Mia Border 94 Hanvikens SK A 1 28,02
2 Ulrika Sten 94 Täby IS A 2 29,10
3 Chantal Nakunzi 94 Sundbybergs IK A 3 29,43
4 Sofie Davoust 94 IFK Tumba C 1 29,57
5 Astrid Molander 94 IFK Tumba B 1 29,72
6 Lovisa Nyrenström-Gidehag 94 Bromma IF B 2 29,93
7 Lisa Hallström 94 Hanvikens SK A 4 30,31
8 Olivia Axelsson 94 Turebergs FK A 5 30,43
9 Nathalie Söderström 94 Spårvägens FK A 6 30,45
10 Anna Regnér 94 Hammarby IF C 2 31,08
11 Elvira Cedergren 94 Turebergs FK B 3 31,10
12 Vendela Johansson 94 Vallentuna FK B 4 31,30
13 Sara Berglöf 94 Sundbybergs IK C 3 32,16
F13 600m B   söndag
1 Anna Hedström 94 Täby IS 1.50,04
2 Vendela Johansson 94 Vallentuna FK 1.51,89
3 Linnea Blomberg 94 IF Triangeln 1.53,34
4 Stina  Åberg 94 Hammarby IF 1.54,80
5 Matilda Malmborg 94 Sundbybergs IK 2.06,89
6 Michelle Auld 94 Vallentuna FK 2.07,74
F13 600m A   söndag
1 Caroline Kihlblom 94 Huddinge AIS 1.46,05
2 Caroline Widgren 94 Täby IS 1.48,85
3 Emma Takman 94 Turebergs FK 1.49,20
4 Linnéa Östedt 94 Tyresö FK 1.50,73
5 Sofie Davoust 94 IFK Tumba 1.56,79
6 Emma Forss 94 Hammarby IF 1.57,43
F13 1500m    lördag
1 Caroline Kihlblom 94 Huddinge AIS 5.06,9m
2 Anna Hedström 94 Täby IS 5.12,6m
3 Emma Takman 94 Turebergs FK 5.15,6m
4 Fredrika Agestam 94 Bromma IF 5.17,7m
5 Caroline Widgren 94 Täby IS 5.21,1m
6 Michelle Auld 94 Vallentuna FK 5.55,4m
Matilda Malmborg 94 Sundbybergs IK DNF
F13 60mH Final Vind: -0.1 lördag
1 Mia Border 94 Hanvikens SK 10,35
2 Sofia Jäger-Stenberg 94 Sundbybergs IK 10,83
3 Lisa Hallström 94 Hanvikens SK 11,17
4 Matilda Malmborg 94 Sundbybergs IK 11,59
5 Linnea Blomberg 94 IF Triangeln 12,63
6 Mikaela Johansson 94 Huddinge AIS 18,78
F13 60mH Försök 1 Vind: -0.1 lördag
1 Mia Border 94 Hanvikens SK 10,22 q
2 Sofia Jäger-Stenberg 94 Sundbybergs IK 10,86 q
3 Linnea Blomberg 94 IF Triangeln 12,46 q
4 Julia Carls 94 Hanvikens SK 12,51
F13 60mH Försök 2 Vind: -0.2 lördag
1 Lisa Hallström 94 Hanvikens SK 11,28 q
2 Mikaela Johansson 94 Huddinge AIS 11,66 q
3 Matilda Malmborg 94 Sundbybergs IK 12,19 q
F13 Höjd  söndag
1 Adjani Hjert Goli 94 Huddinge AIS 1.54
2 Michaela Flyckt-Werlevik 94 Turebergs FK 1.51
3 Annie  Wittlock 94 Hanvikens SK 1.45
4 Frida Sundborg 94 Danderyds SK-friidrott 1.42
5 Mikaela Johansson 94 Huddinge AIS 1.37
6 Sara Ericsson 94 Hammarby IF 1.37
7 Ulrika Sten 94 Täby IS 1.32
8 Julia Carls 94 Hanvikens SK 1.27
9 Lisa Hallström 94 Hanvikens SK 1.27
1.17 1.22 1.27 1.32 1.37 1.42 1.45 1.48 1.51 1.54 1.56
M Johansson   - - o o o xxx  
A Wittlock - - o o o o o xxx
A Hjert Goli   o o o o o o o xxo o xxo xx-
Flyckt-Werlevik - - - - o o o o xxo xxx
U Sten   o o o o xxx  
J Carls - o o x-
L Hallström   o o xo xxx  
S Ericsson - o o xxo xxo xxx
F Sundborg   - - o o o xxo xxx  
F13 Stav  söndag
1 Mia Border 94 Hanvikens SK 2.28
2 Matilda Malmborg 94 Sundbybergs IK 2.03
3 Karolina Hall 94 Hanvikens SK 1.88
1.53 1.58 1.63 1.68 1.73 1.78 1.83 1.88 1.93 1.98 2.03 2.08 2.13 2.18 2.23 2.28 2.33
K Hall   o - o - o o xo xxo xxx  
M Border - - - - xo - o - xo - - o - xxo - o xxx
M Malmborg   - - - - o - o - o - o xxx  
F13 Längd  lördag
1 Rebecka Schelander 94 Österhaninge IF 4,83w
2 Mikaela Gustafsson 94 Hammarby IF 4,75
3 Sofia Jäger-Stenberg 94 Sundbybergs IK 4,68
4 Chantal Nakunzi 94 Sundbybergs IK 4,43
5 Lisa Hallström 94 Hanvikens SK 4,38
6 Ulrika Sten 94 Täby IS 4,35w
7 Julia Carls 94 Hanvikens SK 4,34
8 Sara Berglöf 94 Sundbybergs IK 4,29w
9 Michaela Flyckt-Werlevik 94 Turebergs FK 4,26
10 Julia Hässel 94 Turebergs FK 4,26w
11 Ida Berglund 94 Spårvägens FK 4,10w
12 Elvira Cedergren 94 Turebergs FK 4,03w
I Berglund 3,91 1,0 4,10 2,6 4,06 0,3
M Flyckt-Werlevik   4,08 -0,5 4,20 1,4 4,26 0,4            
J Carls 4,34 1,8 4,30 2,3 4,32 1,6 4,14 1,1 2,23 1,4 4,13 2,7
S Jäger-Stenberg   3,25 0,0 4,38 2,4 4,57 0,1 4,33 1,4 4,27 3,1 4,68 1,7
R Schelander X 2,3 X 1,1 4,70 3,3 4,73 1,7 4,74 0,8 4,83 2,4
M Gustafsson   4,75 -0,1 4,63 0,8 4,72 1,6 4,53 2,5 4,35 2,4 4,54 2,6
C Nakunzi 4,27 3,0 4,19 3,8 4,40 2,6 4,32 2,8 4,40 1,5 4,43 1,1
J Hässel   4,10 2,1 4,26 2,2 3,93 2,7            
E Cedergren 4,03 2,2 3,83 0,7 4,02 1,1
U Sten   4,34 1,2 4,17 1,3 4,33 2,9 4,25 2,5 4,35 2,9 4,34 0,3
S Berglöf 4,14 2,8 4,06 1,3 4,29 2,8 4,13 4,2 4,07 1,0 4,13 0,9
L Hallström   4,38 1,5 3,86 -0,6 4,18 2,3 4,28 2,6 4,25 0,9 4,24 3,5
F13 Tresteg  söndag
1 Chantal Nakunzi 94 Sundbybergs IK 9,93
2 Sofia Jäger-Stenberg 94 Sundbybergs IK 9,79
3 Astrid Molander 94 IFK Tumba 9,32
4 Erica Wide 94 Bromma IF 9,12
5 Sara Berglöf 94 Sundbybergs IK 8,95
S Berglöf 8,47 -1,6 8,35 -3,4 8,95 -1,4 8,66 -1,4 8,68 0,6 8,31 -1,6
A Molander   X -1,8 X -3,7 9,32 -1,7 X -0,7 X 1,5 X -1,5
S Jäger-Stenberg 9,51 -1,8 9,55 -3,5 9,54 -0,5 9,40 -1,3 9,70 -0,2 9,79 -0,4
E Wide   8,74 -2,6 8,68 -1,9 8,18 -0,5 8,91 -2,3 X -1,6 9,12 -2,1
C Nakunzi 9,43 -3,1 9,83 -1,2 9,83 -0,8 9,68 -2,0 9,71 -0,9 9,93 -0,8
F13 Kula  lördag
1 Mia Border 94 Hanvikens SK 12,57
2 Mikaela Johansson 94 Huddinge AIS 11,00
3 Mikaela Gustafsson 94 Hammarby IF 9,95
4 Astrid Molander 94 IFK Tumba 9,91
5 Sofia Jäger-Stenberg 94 Sundbybergs IK 9,09
6 Julia Carls 94 Hanvikens SK 8,82
7 Nathalie Söderström 94 Spårvägens FK 8,62
8 Olivia Axelsson 94 Turebergs FK 6,08
J Carls 7,74 8,82 8,01 7,92 8,58 7,89
M Border   11,69 11,53 11,23 10,29 11,73 12,57
A Molander 8,63 X 8,54 9,91 X X
S Jäger-Stenberg   8,62 8,90 8,30 8,52 7,01 9,09
M Johansson 10,09 10,21 10,96 10,59 10,76 11,00
O Axelsson   5,81 X 5,59 6,08 6,02 5,99
M Gustafsson 9,52 9,95 7,68 9,46 9,22 X
N Söderström   X 6,82 7,48 X 8,48 8,62
F13 Diskus  måndag
1 Mia Border 94 Hanvikens SK 30,31
2 Mikaela Johansson 94 Huddinge AIS 25,88
3 Fredrika Agestam 94 Bromma IF 21,15
4 Julia Carls 94 Hanvikens SK 19,25
J Carls X 16,50 19,25 18,96 16,53 17,86
M Johansson   X 25,88 X 25,11 X 25,67
F Agestam 21,15 16,02 X 20,44 17,28 X
M Border   X X 24,72 X 30,31 X
F13 Slägga 3,0 kg måndag
1 Astrid Molander 94 IFK Tumba 23,67
2 Sofie Davoust 94 IFK Tumba 17,91
A Molander 21,53 X 20,83 23,67 22,20 20,48
S Davoust   14,99 15,99 17,78 X 17,06 17,91
F13 Spjut  söndag
1 Sofie Davoust 94 IFK Tumba 30,32
2 Mikaela Johansson 94 Huddinge AIS 25,89
3 Mia Border 94 Hanvikens SK 24,65
4 Linnéa Östedt 94 Tyresö FK 24,01
5 Julia Carls 94 Hanvikens SK 23,31
6 Chantal Nakunzi 94 Sundbybergs IK 20,97
7 Karolina Hall 94 Hanvikens SK 20,82
8 Sofia Jäger-Stenberg 94 Sundbybergs IK 18,74
9 Sara Berglöf 94 Sundbybergs IK 13,36
J Carls 23,31 19,54 21,75 21,42 23,06 22,57
S Davoust   28,44 30,31 29,18 28,07 30,32 29,18
M Border X X 19,85 16,14 17,81 24,65
M Johansson   X X 17,81 X 23,56 25,89
K Hall 20,60 X 20,82 18,97 19,36 20,23
C Nakunzi   X X 20,97 X 18,25 X
S Jäger-Stenberg 15,83 17,32 18,74 13,00 13,51 15,69
S Berglöf   11,98 11,90 13,36  
L Östedt 24,01 19,09 20,92 - - -
F12 80m Final Vind: -0.7 söndag
1 Elin Lindell 95 Hammarby IF 11,39
2 Grace Mtafikolo 95 Huddinge AIS 11,41
3 Emelie Westerlund 95 Hässelby SK 11,45
4 Sofia Linde 95 Täby IS 11,67
5 Elvira Lundin 96 Turebergs FK 11,70
6 Hannah Svensson 95 Huddinge AIS 11,75
F12 80m Heat 1 Vind: -0.5 söndag
1 Rebecca Edenström 95 Bromma IF 11,83
2 Malin Skogström 95 Täby IS 11,85
3 Rachelle Haddad 95 Huddinge AIS 12,58
4 Cecilia Hassel 95 Turebergs FK 12,80
5 Matilda Åberg 96 Turebergs FK 13,08
F12 80m Heat 2 Vind: -0.1 söndag
1 Elvira Lundin 96 Turebergs FK 11,76 q
2 Sofie Berglöf 95 Sundbybergs IK 11,98
3 Elvira Ekholm 95 Hammarby IF 12,36
4 Louise Böhme 95 Spårvägens FK 13,03
5 Zarah Rönsen 95 Sundbybergs IK 13,89
Josefin Nyblom 95 Turebergs FK DNS
F12 80m Heat 3 Vind: -2.1 söndag
1 Emelie Westerlund 95 Hässelby SK 11,52 q
2 Ellinor Schärman 95 Tyresö FK 11,96
3 Charlotte Wernlund 95 Turebergs FK 12,16
4 Nicole Gonzales 95 Sundbybergs IK 12,84
Tilde Egnell 95 Turebergs FK DNS
F12 80m Heat 4 Vind: -0.4 söndag
1 Grace Mtafikolo 95 Huddinge AIS 11,38 q
2 Hannah Svensson 95 Huddinge AIS 11,70 q
3 Louise Gabrielsson 95 Huddinge AIS 12,23
4 Sofia Tjernberg 95 Huddinge AIS 12,24
5 Rakel Rosshagen 95 Täby IS 12,41
F12 80m Heat 5 Vind: +0.3 söndag
1 Elin Lindell 95 Hammarby IF 11,48 q
2 Sofia Linde 95 Täby IS 11,69 q
3 Amanda Karlsson 96 Huddinge AIS 12,10
4 Emma Kullin 95 Huddinge AIS 12,37
5 Linnea Apelqvist 95 Huddinge AIS 12,41
6 Linda Mattsson-Flodmark 95 Turebergs FK 12,47
F12 200m D Vind: +0.2 lördag
1 Elvira Lundin 96 Turebergs FK 30,19
2 Hannah Rossland 95 IFK Tumba 31,53
3 Elvira Ekholm 95 Hammarby IF 32,84
4 Zarah Rönsen 95 Sundbybergs IK 37,21
F12 200m C Vind: -1.5 lördag
1 Sofia Linde 95 Täby IS 30,40
2 Emma Kullin 95 Huddinge AIS 31,16
3 Ellinor Schärman 95 Tyresö FK 32,14
4 Sofie Berglöf 95 Sundbybergs IK 32,28
5 Elin Bohman 97 Turebergs FK 32,64
F12 200m B Vind: -0.5 lördag
1 Rakel Rosshagen 95 Täby IS 31,39
2 Rachelle Haddad 95 Huddinge AIS 32,13
3 Nicole Gonzales 95 Sundbybergs IK 33,38
4 Matilda Åberg 96 Turebergs FK 33,56
Ellinor Bill 95 Hammarby IF DNS
F12 200m A Vind: -1.8 lördag
1 Elin Lindell 95 Hammarby IF 29,51
2 Malin Skogström 95 Täby IS 29,68
3 Tilde Egnell 95 Turebergs FK 30,66
4 Charlotte Wernlund 95 Turebergs FK 30,95
5 Josefin Nyblom 95 Turebergs FK 31,17
6 Sofia Tjernberg 95 Huddinge AIS 32,05
F12 200m sammanlagt lördag
1 Elin Lindell 95 Hammarby IF A 1 29,51
2 Malin Skogström 95 Täby IS A 2 29,68
3 Elvira Lundin 96 Turebergs FK D 1 30,19
4 Sofia Linde 95 Täby IS C 1 30,40
5 Tilde Egnell 95 Turebergs FK A 3 30,66
6 Charlotte Wernlund 95 Turebergs FK A 4 30,95
7 Emma Kullin 95 Huddinge AIS C 2 31,16
8 Josefin Nyblom 95 Turebergs FK A 5 31,17
9 Rakel Rosshagen 95 Täby IS B 1 31,39
10 Hannah Rossland 95 IFK Tumba D 2 31,53
11 Sofia Tjernberg 95 Huddinge AIS A 6 32,05
12 Rachelle Haddad 95 Huddinge AIS B 2 32,13
13 Ellinor Schärman 95 Tyresö FK C 3 32,14
14 Sofie Berglöf 95 Sundbybergs IK C 4 32,28
15 Elin Bohman 97 Turebergs FK C 5 32,64
16 Elvira Ekholm 95 Hammarby IF D 3 32,84
17 Nicole Gonzales 95 Sundbybergs IK B 3 33,38
18 Matilda Åberg 96 Turebergs FK B 4 33,56
19 Zarah Rönsen 95 Sundbybergs IK D 4 37,21
Ellinor Bill 95 Hammarby IF B 5 DNS
F12 600m B söndag
1 Rebecca Edenström 95 Bromma IF 1.57,0m
2 Nicole Gonzales 95 Sundbybergs IK 2.02,0m
3 Maja Bergwik 95 Huddinge AIS 2.07,4m
4 Sofie Berglöf 95 Sundbybergs IK 2.16,47
5 Zarah Rönsen 95 Sundbybergs IK 2.32,23
F12 600m A söndag
1 Rakel Rosshagen 95 Täby IS 1.52,50
2 Sophia Persson 95 Huddinge AIS 1.53,31
3 Malin Skogström 95 Täby IS 1.55,86
4 Elvira Lundin 96 Turebergs FK 1.56,78
5 Rachelle Haddad 95 Huddinge AIS 2.01,43
6 Linnea Apelqvist 95 Huddinge AIS 2.08,35
F12 600m söndag
1 Rakel Rosshagen 95 Täby IS A 1 1.52,50
2 Sophia Persson 95 Huddinge AIS A 2 1.53,31
3 Malin Skogström 95 Täby IS A 3 1.55,86
4 Elvira Lundin 96 Turebergs FK A 4 1.56,78
5 Rebecca Edenström 95 Bromma IF B 1 1.57,0m
6 Rachelle Haddad 95 Huddinge AIS A 5 2.01,43
7 Nicole Gonzales 95 Sundbybergs IK B 2 2.02,0m
8 Maja Bergwik 95 Huddinge AIS B 3 2.07,4m
9 Linnea Apelqvist 95 Huddinge AIS A 6 2.08,35
10 Sofie Berglöf 95 Sundbybergs IK B 4 2.16,47
11 Zarah Rönsen 95 Sundbybergs IK B 5 2.32,23
F12 1500m    lördag
1 Sophia Persson 95 Huddinge AIS 5.29,28
2 Rakel Rosshagen 95 Täby IS 5.31,35
3 Maja Bergwik 95 Huddinge AIS 6.09,10
Rachelle Haddad 95 Huddinge AIS DNS
F12 60mH Final Vind: -1.3 lördag
1 Sofia Linde 95 Täby IS 10,33
2 Malin Skogström 95 Täby IS 10,44
3 Rakel Rosshagen 95 Täby IS 11,18
4 Hannah Rossland 95 IFK Tumba 11,36
5 Josefin Nyblom 95 Turebergs FK 11,59
6 Louise Gabrielsson 95 Huddinge AIS 11,93
F12 60mH Heat 1 Vind: -2.2 lördag
1 Sofia Linde 95 Täby IS 10,49 q
2 Malin Skogström 95 Täby IS 10,53 q
3 Hannah Rossland 95 IFK Tumba 11,55 q
4 Josefin Nyblom 95 Turebergs FK 11,74 q
5 Louise Gabrielsson 95 Huddinge AIS 12,31 q
F12 60mH Heat 2 Vind: +0.5 lördag
1 Rakel Rosshagen 95 Täby IS 11,34 q
2 Elin Bohman 97 Turebergs FK 12,96  
3 Amanda Karlsson 96 Huddinge AIS 12,97  
4 Matilda Åberg 96 Turebergs FK 13,47  
5 Elin Lindell 95 Hammarby IF 13,49
F12 Höjd  söndag
1 Helena Stråhle 95 Nynäshamns FK 1.44
2 Sofia Linde 95 Täby IS 1.41
3 Malin Skogström 95 Täby IS 1.38
4 Rebecca Edenström 95 Bromma IF 1.32
5 Rakel Rosshagen 95 Täby IS 1.27
1.17 1.22 1.27 1.32 1.35 1.38 1.41 1.44 1.47
R Rosshagen   o o o xxx  
S Linde - o o o o o xxo xxx
R Edenström   - - xxo xxo xxx  
M Skogström - o o o o xxo xxx
H Stråhle   - o o o o o o o xxx
F12 Längd  lördag
1 Sofia Linde 95 Täby IS 4,72
2 Ellinor Bill 95 Hammarby IF 4,69w
3 Hannah Svensson 95 Huddinge AIS 4,68w
4 Malin Skogström 95 Täby IS 4,68w
5 Josefin Nyblom 95 Turebergs FK 4,49w
6 Elin Bohman 97 Turebergs FK 4,32w
7 Sofie Berglöf 95 Sundbybergs IK 4,06
8 Ellinor Schärman 95 Tyresö FK 4,03
9 Sofia Tjernberg 95 Huddinge AIS 3,99
10 Elvira Ekholm 95 Hammarby IF 3,97
11 Rakel Rosshagen 95 Täby IS 3,97
12 Maja Mattsson 95 Turebergs FK 3,92w
13 Matilda Åberg 96 Turebergs FK 3,70
14 Cecilia Hassel 95 Turebergs FK 3,65
15 Nicole Gonzales 95 Sundbybergs IK 3,48
16 Matilda Tamm 96 Huddinge AIS 3,05
S Berglöf 3,99 1,5 3,90 2,0 3,86 1,5 - 4,06 0,9 4,05 2,5
M Åberg   3,67 1,9 3,70 1,1 3,60 1,3            
E Schärman 3,83 1,0 3,94 0,4 4,03 1,7 3,73 1,1 3,76 0,8 3,98 0,6
C Hassel   3,63 0,7 3,50 -1,1 3,65 -0,4            
J Nyblom 4,23 0,1 4,12 0,0 4,49 2,3 4,42 2,4 4,24 0,5 -
S Linde   4,46 0,5 4,60 1,2 4,47 0,2 4,70 2,2 X 2,1 4,72 1,9
S Tjernberg 3,90 0,4 3,99 1,6 3,86 0,4 3,95 2,0 3,94 2,8 -
N Gonzales   3,11 2,3 X -0,1 3,48 0,9            
E Ekholm 3,84 0,8 3,97 1,8 3,95 0,5
M Tamm   3,05 1,8 X 2,5 X 3,0            
E Bohman 4,03 0,6 4,17 0,6 4,32 2,5 - - 4,16 0,6
M Skogström   4,51 0,7 4,52 3,0 4,44 1,3 4,38 0,9 4,45 1,3 4,68 2,6
H Svensson 4,51 2,1 4,68 2,1 4,47 2,3 4,51 -0,6 4,50 1,2 4,62 2,0
E Bill   4,64 2,5 4,62 0,9 4,47 2,1 4,44 -0,7 4,42 3,1 4,69 2,5
M Mattsson 3,92 2,3 3,75 4,4 3,74 3,5
R Rosshagen   3,97 0,9 3,91 1,6 3,88 0,7  
F12 Kula  söndag
1 Sofia Linde 95 Täby IS 11,01
2 Malin Skogström 95 Täby IS 10,93
3 Helena Stråhle 95 Nynäshamns FK 10,41
4 Amanda Karlsson 96 Huddinge AIS 9,90
5 Sofia Tjernberg 95 Huddinge AIS 9,72
6 Maja Mattsson 95 Turebergs FK 9,03
7 Louise Gabrielsson 95 Huddinge AIS 8,58
8 Emma Kullin 95 Huddinge AIS 8,25
9 Matilda Åberg 96 Turebergs FK 7,91
10 Rakel Rosshagen 95 Täby IS 7,86
11 Elin Lindell 95 Hammarby IF 7,24
12 Matilda Tamm 96 Huddinge AIS 6,68
13 Elvira Ekholm 95 Hammarby IF 6,39
14 Sofie Berglöf 95 Sundbybergs IK 5,75
15 Nicole Gonzales 95 Sundbybergs IK 4,87
16 Zarah Rönsen 95 Sundbybergs IK 4,79
Z Rönsen 4,79 3,75 4,30
L Gabrielsson   8,58 X 8,43 7,10 8,55 8,24
N Gonzales X X 4,87
R Rosshagen   7,50 7,86 X  
A Karlsson 7,64 8,70 9,90 8,88 8,61 8,85
M Åberg   7,91 6,39 6,73  
M Skogström 9,84 9,83 10,93 9,27 9,84 10,78
M Mattsson   9,03 8,67 8,45 8,66 8,13 8,42
M Tamm 6,54 4,99 6,68
E Ekholm   6,01 6,39 5,84  
S Tjernberg 8,56 8,95 8,99 X 9,72 9,24
E Kullin   7,98 X 8,25 8,03 8,19 8,14
S Linde 11,01 10,14 9,66 10,29 10,89 10,72
E Lindell   7,24 7,04 7,18  
S Berglöf 5,75 5,06 5,20
H Stråhle   9,48 10,41 10,15 X 10,40 10,00
F12 Boll  lördag
1 Maja Mattsson 95 Turebergs FK 37,30
2 Sofia Linde 95 Täby IS 35,97
3 Sofie Berglöf 95 Sundbybergs IK 25,70
4 Rakel Rosshagen 95 Täby IS 24,22
R Rosshagen 17,79 X 21,49 23,10 22,14 24,22
S Berglöf   22,34 22,32 21,48 21,52 23,79 25,70
M Mattsson 28,40 33,97 34,58 35,04 34,47 37,30
S Linde   34,30 34,52 35,97 31,73 30,37 35,24