Resultat 2018-08-29
Turebergs snabba #7
Sollentunavallen
Tävlingsledare: Ingemar Ztorm
100m
Heat 1 Vind: +1,5
1 Anton Runemar,02 Turebergs FK P16 11.66
2 Erik Ahlfont,00 Turebergs FK P18 11.67
3 Benny Lundström,75 Spårvägens FK M40 12.51
4 Stellan Back,75 Turebergs FK M40 12.80
Heat 2 Vind: +1,0
1 George Maric,03 Täby IS P15 12.79
2 Andreas Nilsson,03 Täby IS P15 12.88
3 Nora Lindahl,04 Täby IS F14 13.19
Heat 3 Vind: +1,3
1 Edvin Huss,07 Turebergs FK P11 14.62
2 Jakob Lennermark,07 Turebergs FK P11 15.52
3 Melker Larm,07 Turebergs FK P11 15.74
4 Jacob Rappe,06 Turebergs FK P12 15.90
5 Gustav Snis,07 Turebergs FK P11 16.10
6 Jackob Bergström,06 Turebergs FK P12 16.77
7 Arid Tiberg,06 Turebergs FK P12 16.82
8 Erik Håkansson,07 Turebergs FK P11 17.25
Heat 4 Vind: +0,5
1 Sara Sjöstedt,07 Turebergs FK F11 14.10
2 Meilina Lidström,05 Turebergs FK F13 14.31
3 Anna Strunke,05 Turebergs FK F13 14.76
4 Ulla Karnebäck,53 Turebergs FK K65 16.05
5 Klara Grundin,06 Turebergs FK F12 16.13
6 Gunnel Tolfes,58 Turebergs FK K60 16.41
7 Lisa Hedström,07 Turebergs FK F11 18.10
Heat 5 Vind: +1,8
1 Michael Luxemburg,94 Täby IS M22 11.05
2 Lion Martinez,78 Spårvägens FK M40 11.06
3 Oskar Motta,98 Uppsala IF M22 11.25
4 Milo Wahlgren,02 AIK Friidrott P16 11.41
5 Imran Lernebo,01 AIK Friidrott P17 11.53
6 Anton Runemar,02 Turebergs FK P16 11.70
7 Erik Ahlfont,00 Turebergs FK P18 11.71
8 Marcus Hagerud,01 AIK P17 11.79
200m Vind: +1,1
1 Ricky Nilsson,63 AIK Friidrott M55 25.91
2 Bobby Baars,58 Turebergs FK M60 28.60
80m häck Vind: +0,9
1 Hugo Liljegren,03 Turebergs FK P15 12.38 84,0
2 Hugo Winther,04 Turebergs FK P14 12.94 84,0
1 Alva Back,06 Turebergs FK F12 15.21 76,2
200m häck Vind: +2,5
1 Lucas Törnström,05 Danderyds SK P13 30.82 68,6
2 John Bäck,06 Turebergs FK P12 31.63 68,6
1 Annie Grindange,06 Turebergs FK F12 32.96 68,6
2 Alva Back,06 Turebergs FK F12 33.21 68,6
3 Anna Strunke,05 Turebergs FK F13 33.26 68,6
4 Isabelle Malmborg,05 Hässelby SK F13 34.73 68,6
5 Agnes Olsson,05 Turebergs FK F13 38.15 68,6
300m häck
1 Ulla Karnebäck,53 Turebergs FK K65 58.64 68,6
2 Gunnel Tolfes,58 Turebergs FK K60 59.15 68,6
400m
Heat 1
1 Anton Sjölund,01 Spårvägens FK P17 52.11
2 Peter Wallin,71 IFK Märsta M45 53.70
3 Sidrak Afeworks,01 Spårvägens FK P17 55.14
4 Per Sandell,76 Turebergs FK M40 56.56
5 Hanna Enlund,01 AIK F17 59.63
6 Alexander Davidsson Eriksson,03 Danderyds SK P15 60.83
7 Patrick Nevesk IFK Märsta 61.22
8 Vilma Delden,02 IFK Märsta F16 63.36
Heat 2
1 Lia Cederberg,04 Täby IS F14 60.49
2 John Bäck,06 Turebergs FK P12 64.68
3 Philip Persson,07 Danderyds SK P11 66.44
4 Oliver Persson,07 Danderyds SK P11 67.95
5 Isabelle Malmborg,05 Hässelby SK F13 76.89
6 Klara Grundin,06 Turebergs FK F12 77.72
7 Anita Christenson,66 Turebergs FK K50 86.28
800m
Heat 1
1 John Strandberg,02 Spårvägens FK P16 2:01.58
2 Tor Ekström,02 Spårvägens FK P16 2:02.43
3 Jesper Sjölund,99 Spårvägens FK P19 2:02.93
4 Felix Davidsson-Berdtsson,96 Hammarby Fri M22 2:11.93
5 Oliver Lindstrand,02 Turebergs FK P16 2:17.16
Heat 2
1 Viktor Skoglund,04 Danderyds SK P14 2:15.39
2 Erik Skoglund,04 Danderyds SK P14 2:15.94
3 Connor Hogan,04 Turebergs FK P14 2:19.47
4 Anton Gruber,04 Turebergs FK P14 2:21.25
5 Tove Karlsson,03 Turebergs FK F15 2:21.40
6 Elvira Bredin,03 Turebergs FK F15 2:26.06
7 Valter Kjellberg,04 Turebergs FK P14 2:28.04
8 Marcus Grindange,72 Turebergs FK M45 2:32.82
9 Greta Lind,04 Turebergs FK F14 2:44.11
Heat 3
1 Alexander Hägg,06 Hässelby SK P13 2:34.97
2 Alva Back,06 Turebergs FK F13 2:45.30
3 Jakob Bergström,06 Turebergs FK P13 2:46.97
4 Oliver Sörman,07 Hässelby SK P13 2:49.09
5 Venla Engström ,07 Turebergs FK F13 2:50.04
6 Jacob Rappe,06 Turebergs FK P13 2:50.25
7 Anton Petersson,06 Hässelby SK P13 2:50.38