Turebergs snabba #5 2018-02-14
Sollentuna Friidrottshall
60m Häck
Heat 1
1 Hugo Liljegren,03 Turebergs FK P15 9.30
2 Conor Hogan,04 Turebergs FK P15 10.77
1 Theodor Duvert,01 Turebergs FK P17 9.13
1 Hunter S Mabon,69 Danderyds SK M45 9.88
Heat 2
1 Maria Södergren,98 Täby IS KS 9.17
1 Clara Billing,02 Turebergs FK F17 9.56
1 Beata Edelholm,03 Hammarby Friidrott F15 9.37
2 Alva Eriksson,03 Vallentuna Friidrott F15 10.69
Heat 3
1 Sara Winberg,04 Täby IS F15 9.24
2 Moa Granat,04 Vallentuna Friidrott F15 9.35
3 Alma Flygt,03 Täby IS F15 9.64
4 Vanna Ullén,03 Turebergs FK F15 9.97
5 Victoria Cummings,03 Täby IS F15 10.47
6 Kristina Dahlström,03 Täby IS F15 11.12
7 Julia Åberg,04 Vallentuna Friidrott F15 11.50
Heat 4
1 Joel Billing,06 Turebergs FK P13 11.59
2 Lowe Barkvall,06 Turebergs FK P13 11.76
3 James Singh,06 Turebergs FK P13 12.45
Heat 5
1 Annie Grindange,06 Turebergs FK F13 11.39
2 Alva Back,06 Turebergs FK F13 11.49
3 Olivia Ellgren,05 Turebergs FK F13 12.03
4 Venla Engström,07 Turebergs FK F13 12.09
5 Besiana Dalipi ,05 Turebergs FK F13 12.26
Ayla Hallberg Hussein,06 Turebergs FK F13 DNF
60m
Heat 1 MS/P17
1 Desmond Rogo,96 Hammarby Fri MS 6.99 q
2 Lion Martinez,78 Spårvägen FK MS 7.08 q
3 Emil Johansson,02 Turebergs FK P17 7.13 q
4 Rodi Kay,98 Hammarby Fri MS 7.24 q
5 Marcus Hagerud,01 AIK Friidrott P17 7.35 q
6 Kidus-Yohannes Getahun,98 Hammarby Fri MS 7.37 q
Heat 2 MS/P17
1 Staffan Risberg,99 Turebergs FK MS 7.31 q
2 Sebastian Landström,94 Hammarby Fri MS 7.41 q
3 Filip Nyström,00 Turebergs FK MS 7.48
4 Erik Ahlfont,00 Turebergs FK MS 7.55
5 Kiran Karlström,01 Hellas FK P17 7.68
6 Simon Cahling,98 Täby IS MS 7.79
Heat 3 MS/P17
1 Erik Dahlberg,02 Turebergs FK P17 8.08
2 Theodor Duvert,01 Turebergs FK P17 8.09
3 Ricky Nilsson,63 IFK Märsta MS 8.14
4 Peter Hellgren,64 Bålsta MS 8.21
5 Patrick Neuendorff,66 IFK Märsta MS 8.45
Heat 4 P15
1 Hugo Liljegren,03 Turebergs FK P15 8.05
2 Elias Engström,04 Turebergs FK P15 8.09
3 Isak Franzén,03 Turebergs FK P15 8.12
4 Edvin Olsson,03 Turebergs FK P15 8.76
5 Anton Gruber,04 Turebergs FK P15 8.84
6 Christopher Lundberg,03 Turebergs FK P15 9.20
Heat 5 KS
1 Anna Björkstedt,78 Spårvägens FK KS 8.31
2 Agnes Ekman,01 AIK Friidrott F17 8.34
3 Jenny Åkervall,72 Spårvägens FK KS 8.45
4 Katja Johnson,98 Täby IS KS 8.56
5 Hanna Tegnér,74 Bromma IF KS 8.64
6 Linn Kleimert,02 Vallentuna Friidrott F17 9.39
7 Elisabeth Carlsson,75 Turebergs FK KS 9.84
Heat 7 F15
1 Beata Edelholm,03 Hammarby Friidrott F15 8.34
2 Kristina Dahlström,03 Täby IS F15 8.50
3 Alma Flygt,03 Täby IS F15 8.60
4 Jennifer Ravelius,03 Turebergs FK F15 8.74
5 Parya Darvishi Gaziani,03 Turebergs FK F15 8.91
6 Paola Palmblad Söderhielm,03 Täby IS F15 8.99
7 Safiatou Njie,03 Turebergs FK F15 9.10
8 Alva Söderlind,03 Täby IS F15 9.18
Heat 8 F15
1 Sara Winberg,04 Täby IS F15 8.54
2 Lizette Carlsson,04 Vallentuna Friidrott F15 8.78
3 Engla Wik,04 Turebergs FK F15 8.86
4 Sara Allgård,03 Täby IS F15 9.04
5 Karin Andersson Berger,04 Turebergs FK F15 9.05
6 Victoria Cummings,03 Täby IS F15 9.24
7 Linnéa Frejd,04 Vallentuna Friidrott F15 9.53
Heat 9 F13
1 Ayla Hallberg Hussein,06 Turebergs FK F13 8.61
2 Jonathan Edberg,06 Turebergs FK P13 8.77
3 Isak Westergren,06 Turebergs FK P13 9.11
4 Alva Back,06 Turebergs FK F13 9.36
5 Vincent Källström,06 Turebergs FK P13 9.81
6 James Singh,06 Turebergs FK P13 10.07
Heat 10 F13
1 Anna Strunke,05 Turebergs FK F13 8.74
2 Sara Johansson,05 Åkersberga SK F13 8.94
3 Nadine Kight,05 Turebergs FK F13 9.10
4 Besiana Dalipi ,05 Turebergs FK F13 9.37
5 Olivia Ellgren,05 Turebergs FK F13 10.19
Final MS/P17
1 Desmond Rogo,96 Hammarby Fri MS 7.03
2 Lion Martinez,78 Spårvägen FK MS 7.04
3 Emil Johansson,02 Turebergs FK P17 7.16
4 Staffan Risberg,99 Turebergs FK MS 7.22
5 Rodi Kay,98 Hammarby Fri MS 7.28
6 Kidus-Yohannes Getahun,98 Hammarby Fri MS 7.30
7 Sebastian Landström,94 Hammarby Fri MS 7.43
8 Marcus Hagerud,01 AIK Friidrott P17 7.47
Final KS/F17
1 Anna Björkstedt,78 Spårvägens FK KS 8.31
2 Agnes Ekman,01 AIK Friidrott F17 8.46
3 Hanna Tegnér,74 Bromma IF KS 8.59
4 Jenny Åkervall,72 Spårvägens FK KS 8.62
5 Katja Johnson,98 Täby IS KS 8.63
6 Elisabeth Carlsson,75 Turebergs FK KS 9.93
200m
Heat 1
1 Saga Berneryd,99 Spårvägens FK KS 26.21
2 Clara Billing,02 Turebergs FK F17 27.68
3 Jenny Åkervall,72 Spårvägens FK KS 28.15
Heat 2
1 Isabelle Eriksson,86 IFK Lidingö KS 26.55
2 Ida Holm,93 Täby IS KS 26.85
3 Lovisa Glavare Karlsson,99 Täby IS KS 27.11
Heat 3
1 Anna Björkstedt.78 Spårvägens FK KS 27.50
2 Maja Sund,01 Turebergs FK F17 28.09
Heat 4
1 Moa Granat,04 Vallentuna Friidrott F15 27.13
2 Vanna Ullén,03 Turebergs FK F15 27.78
3 Sara Winberg,04 Täby IS F15 28.01
4 Kristina Dahlström,03 Täby IS F15 28.94
Heat 5
1 Klara Hällerfors,97 Turebergs FK KS 29.18
2 Linn Kleimert,02 Vallentuna Friidrott F17 31.79
Heat 6
1 Hanna Tegnér,74 Bromma IF KS 28.60
2 Jennifer Ravelius,03 Turebergs FK F15 28.75
3 Sara Allgårdh,03 Täby IS F15 29.50
4 Paola Palmblad Söderhielm,03 Täby IS F15 29.78
Heat 7
1 Parya Darvishi Gaziani,03 Turebergs FK F15 29.44
2 Alva Söderlind,03 Täby IS F15 29.95
3 Safiatou Njie,03 Turebergs FK F15 30.77
Heat 8
1 Ayla Hallberg Hussein,06 Turebergs FK F13 28.00
2 Anna Strunke,05 Turebergs FK F13 29.12
3 Ida Malmborg,05 Hässelby SK F13 29.68
Heat 9
1 Isabelle Malmborg,05 Hässelby SK F13 30.06
2 Natalie Lindgren,05 Hässelby SK F13 30.13
3 Linnéa Frejd,04 Vallentuna Friidrott F15 33.34
Heat 10
1 Hannah Kinane,06 Hässelby SK F13 29.67
2 Sara Johansson,05 Åkersberga SK F13 30.60
3 Anna Lindgren,06 Hässelby SK F13 34.14
Heat 11
1 Emil Johansson,02 Turebergs FK P17 22.62
2 Lion Martinez,78 Spårvägen FK MS 22.71
3 Gustav Gahne,01 AIK Friidrott P17 23.63
4 Jonas Tollefors,90 Vallentuna Friidrott MS 24.13
Heat 12
1 Erik Ahlfont,00 Turebergs FK P17 23.74
2 Sergej Nikolajev,73 Hässelby SK MS 25.19
3 Hugo Liljegren,03 Turebergs FK P15 26.23
4 Stellan Back,75 Turebergs FK MS 27.11
Heat 13
1 Ricky Nilsson,63 IFK Märsta MS 26.24
2 Peter Hellgren,64 Bålsta MS 26.97
3 Patrick Neuendorff,66 IFK Märsta MS 27.23
4 Bobbie Baars,58 Turebergs FK MS 30.38
Heat 14
1 Simon Cahling,98 Täby IS MS 25.68
2 Isak Franzén,03 Turebergs FK P15 25.84
3 Erik Dahlberg,02 Turebergs FK P17 26.48
4 Elias Engström,04 Turebergs FK P15 26.57
Heat 15
1 Edvin Olsson,03 Turebergs FK P15 28.01
2 Anton Gruber,04 Turebergs FK P15 28.41
3 Christopher Lundberg,03 Turebergs FK P15 30.51
Heat 16
1 Jonathan Edberg,06 Turebergs FK P13 29.58
2 Elias Dahlström,06 Täby IS P13 30.38
3 Philip Persson,07 Danderyds SK P13 31.17
4 Oliver Persson,07 Danderyds SK P13 31.85
Heat 17
1 Ulla Karnebäck,53 Turebergs FK KS 33.85
2 Anita Christensen,66 Turebergs FK KS 36.64
3 Emelie Ovenholm,81 Turebergs FK KS 38.23
800m
Heat 1
1 Bienvenue Musore,90 Hammarby Friidrott MS 1:56.66
2 Anton Ledell,99 Huddinge AIS MS 2:00.59
David Cannmo,01 Trollhättan FIK P17 DNF
Heat 2
1 Rasmus Ahlgren,99 Spårvägens FK MS 2:03.22
2 Faustin Mugabo ,00 Väsby IK MS 2:03.46
3 Felix Davidsson-Berndtsson,96 Hammarby Friidrott MS 2:10.23
4 Lowe Gylling,03 Täby IS P15 2:15.33
Heat 3
1 Morten Linnes,67 IFK Märsta MS 2:24.05
2 Conor Hogan,04 Turebergs FK P15 2:24.33
3 Marcus Grindange,72 Turebergs FK MS 2:29.52
4 Bobbie Baars,58 Turebergs FK MS 2:33.12
5 Leonardo Huayna Fernández,04 Turebergs FK P15 2:33.77
Heat 4
1 Vera Sjöberg,01 AIK Friidrott F17 2:17.22
2 Alice Berg,02 Turebergs FK F17 2:18.66
3 Elina Hellgren,04 Vallentuna Friidrott F15 2:30.44
4 Paola Palmblad Söderhielm,03 Täby IS F15 2:38.90
Heat 5
1 Hannah Kinane,06 Hässelby SK F13 2:32.60
2 Philip Persson,07 Danderyds SK P13 2:38.05
3 Lowe Barkvall,06 Turebergs FK P13 2:38.70
4 Oliver Persson,07 Danderyds SK P13 2:38.89
5 James Singh,06 Turebergs FK P13 2:49.16
6 Vilhelm Lood,07 Turebergs FK P11 2:50.92
7 Venla Engström,07 Turebergs FK F13 2:57.40
8 Agnes Olsson,05 Turebergs FK F13 3:00.29