Turebergs Snabba #4 2018-01-17
Sollentuna Friidrottshall
60m 
Heat 1 MS/P17  
1 Michael Luxemburg,94 Täby IS MS 7.16
2 Emil Johansson,02 Turebergs FK P17 7.20
3 Filip Engström,01 Turebergs FK P17 7.34
4 Felix Ekman,01 Sundbybergs IK P17 7.43
5 Erik Ahlfont,00 Turebergs FK MS 7.47
6 Stellan Back,75 Turebergs FK MS 7.78
7 Martin Berg,00 Turebergs FK MS 7.81
8 Hugo Olsson,02 Turebergs FK P17 8.04
Heat 2 P15  
1 Jesper Ahlin,03 Turebergs FK P15 7.79
2 Theodor Duvert,01 Turebergs FK P17 7.87
3 Esbjörn Eriksson,03 Turebergs FK P15 7.92
4 Hugo Winther,04 Turebergs FK P15 8.09
5 Christopher Lundberg,03 Turebergs FK P15 9.00
6 Leonardo Huayna,04 Turebergs FK P15 9.11
  Anton Gruber,04 Turebergs FK P15 DNS
  Elliot Duvert,03 Turebergs FK P15 DNS
Heat 3 P15  
1 Dag Dacke,65 IFK Märsta MS 8.01
2 George Maric ,03 Täby IS P15 8.08
3 Andreas Nilsson,03 Täby IS P15 8.21
4 Ludwig Lissgärde,03 Täby IS P15 8.65
5 Valter Kjellberg,04 Turebergs FK P15 8.81
6 Edvin Rappe,04 Turebergs FK P15 9.67
7 Victor Forsebäck,03 Täby IS P15 9.80
Heat 4 F17/KS  
1 Ida Winther,01 Turebergs FK F17 8.16
2 Clara Billing,02 Turebergs FK F17 8.39
3 Victoria Davidsson,02 Tyresö FK F17 8.39
Jenny Åkervall,72 Spårvägen FK KS DNS
Anita Christenson,66 Turebergs FK KS DNS
Heat 5 F15  
1 Sara Winberg,04 Täby IS F15 8.46
2 Fanny Karlsson,04 Täby IS F15 8.53
3 Engla Wik,04 Turebergs FK F15 8.79
4 Jennifer Ravelius,03 Turebergs FK F15 8.89
5 Parya Darvishi Gaziani,03 Turebergs FK F15 8.92
6 Karin Andersson Berger,04 Turebergs FK F15 8.94
7 Nadine Kight,04 Turebergs FK F15 9.23
  Kristina Dahlström,03 Täby IS F15 DNS
Heat 6 F15  
1 Julia Nilsson,03 Sundbybergs IK F15 8.43
2 Alma Flygt,03 Täby IS F15 8.50
3 Tove Tjeder,03 Täby IS F15 8.60
4 Moa Nyström,03 Turebergs FK F15 8.61
5 Vanna Ullén,03 Turebergs FK F15 8.89
6 Poaola Söderhielm,03 Täby IS F15 8.97
7 Alva Söderlind,03 Täby IS F15 9.02
Emma Weissenborn,03 Täby IS F15 DNS
Heat 7 F13  
1 Ida Winther,01 Turebergs FK F17 8.26
2 Ayla Hallberg Hossain,06 Turebergs FK F13 8.45
3 Anna Strunke,05 Turebergs FK F13 8.86
4 Meilina Lidström,05 Turebergs FK F13 9.03
Fanny Öhr,05 Turebergs FK F13 DNS
Elsa Kagevik,06 Turebergs FK F13 DNS
Heat 8 F13  
1 Alva Back,06 Turebergs FK F13 9.21
2 Besiana Dalipi,05 Turebergs FK F13 9.30
3 Fanny Öhr,05 Turebergs FK F13 9.53
4 Andrea Davidsson,05 Tyresö FK F13 9.60
5 Stina Henning,06 Turebergs FK F13 10.18
6 Olivia Ellgren,05 Turebergs FK F13 10.23
Nadine Kight,05 Turebergs FK F13 DNS
Heat 9 P13  
1 Victor Törnström,05 Danderyds SK P13 8.46
2 Lucas Törnström,05 Danderyds SK P13 8.53
3 Edvin Sidwall,06 Täby IS P13 8.70
4 Jonathan Edberg,06 Turebergs FK P13 8.92
5 John Bäck,06 Turebergs FK P13 9.01
6 Joel Billing,06 Turebergs FK P13 9.02
Heat 10 P13  
1 Joar Eriksson,07 Turebergs FK P13 9.26
2 Isak Westergren Olofsson,06 Turebergs FK P13 9.26
3 Filip Hessle,06 Turebergs FK P13 9.67
4 Fabian Törnqvist,06 Turebergs FK P13 9.88
5 James Singh,06 Turebergs FK P13 10.18
6 Jakob Bergström,06 Turebergs FK P13 10.24
  Vincent Källström,06 Turebergs FK P13 DNS
200m
Heat 1
1 Ida Winther,01 Turebergs FK F17 26.85
2 Clara Billing,02 Turebergs FK F17 27.18
3 Moa Nyström,03 Turebergs FK F15 28.23
4 Julia Nilsson,03 Sundbybergs IK F15 30.41
Heat 2 Utgår!
Heat 3
1 Tove Tjeder,03 Täby IS F15 27.32
2 Fanny Karlsson,04 Täby IS F15 27.84
3 Jenny Rosén,72 Nyköpings BIS KS 28.05
4 Ayla Hallberg Hossain,06 Turebergs FK F13 28.48
Heat 4  
1 Alma Flygt,03 Täby IS F15 27.87
2 Sara Winberg,04 Täby IS F15 27.94
3 Linn Björklund,00 Turebergs FK KS 29.69
Heat 5  
1 Engla Wik,04 Turebergs FK F15 28.81
2 Jennifer Ravelius,03 Turebergs FK F15 28.94
3 Parya Darvishi Gaziani,03 Turebergs FK F15 29.48
4 Nadine Kight,04 Turebergs FK F15 30.96
Heat 6  
1 Ida Malmborg,05 Hässelby SK F13 29.72
2 Anna Strunke,05 Turebergs FK F13 29.81
  Ella Fallope,06 Turebergs FK F13 DNS
Heat 7  
1 Alva Söderlind,03 Täby IS F15 29.64
2 Isabelle Malmborg,05 Hässelby SK F13 29.89
3 Karin Andersson Berger,04 Turebergs FK F15 30.07
  Poaola Söderhielm,03 Täby IS F15 DNS
Heat 8  
1 Meilina Lidström,05 Turebergs FK F13 29.63
2 Alva Back,06 Turebergs FK F13 30.60
3 Natalie Lindgren,05 Hässelby SK F13 30.65
4 Ida Slättegård,05 Hässelby SK F13 31.28
Heat 9  
1 Linn Adolfsson,06 Hässelby SK F13 30.51
2 Elsa Kjellström,06 Hässelby SK F13 31.90
Heat 10  
1 Linn Hessing,05 Hässelby SK F13 32.68
2 Anna Lindgren,06 Hässelby SK F13 33.28
3 Anita Christenson,66 Turebergs FK KS 37.48
4 Emelie Ovenholm,81 Turebergs FK KS 43.51
Heat 11  
1 Jonathan Edberg,06 Turebergs FK P13 30.89
2 Fabian Törnqvist,06 Turebergs FK P13 35.20
  Jakob Bergström,06 Turebergs FK P13 DNS
Heat 12  
1 Emil Johansson,02 Turebergs FK P17 22.97
2 Viktor Wall,03 Tyresö FK P15 23.12
3 Felix Ekman,01 Sundbybergs IK P17 24.01
Heat 13  
1 Filip Engström,01 Turebergs FK P17 23.79
2 Erik Ahlfont,00 Turebergs FK MS 24.06
3 Arvid Wändesjö,03 Tyresö FK P15 24.49
Heat 14  
1 Niklas Wall,03 Tyresö FK P15 24.52
2 Martin Berg,00 Turebergs FK MS 24.87
3 Dag Dacke,65 IFK Märsta MS 25.81
4 Erik Palmaer,03 Turebergs FK P15 27.11
Heat 15  
1 Sergej Nikolajev,73 Hässelby SK MS 25.23
2 Hugo Liljegren,03 Turebergs FK P15 25.25
3 Henrik Tegnér,70 Bromma IF MS 25.80
4 Isak Franzén,03 Turebergs FK P15 26.35
Heat 16  
1 Hugo Winther,04 Turebergs FK P15 26.09
2 Hugo Olsson,02 Turebergs FK P17 26.57
3 Ludvig Lissgärde,03 Täby IS P15 27.49
4 Victor Törnström,05 Danderyds SK P13 27.66
Heat 17  
1 George Maric ,03 Täby IS P15 26.82
2 Edvin Olsson,03 Turebergs FK P15 27.96
3 Lucas Törnström,05 Danderyds SK P13 28.11
4 Victor Forsebäck,03 Täby IS P15 32.13
Heat 18  
1 Erik Taxell,05 Hässelby SK P13 28.56
2 Valter Kjellberg,04 Turebergs FK P15 28.93
3 John Bäck,06 Turebergs FK P13 29.09
  Anton Gruber,04 Turebergs FK P15 DNS
Heat 19  
1 Edvin Sidwall,06 Täby IS P13 29.04
2 Bobbie Baars,58 Turebergs FK MS 29.50
3 Leonardo Huayna Fernandez,04 Turebergs FK P15 29.57
4 Joel Billing,06 Turebergs FK P13 30.54
Heat 20  
1 Vidar Lind,05 Hässelby SK P13 28.85
2 Christopher Lundberg,03 Turebergs FK P15 29.20
3 Olle Skymne,05 Hässelby SK P13 29.97
Edvin Rappe,04 Turebergs FK P15 DNS
1000m
Heat 1  
1 Linus Näslund,00 Ärla IF MS 2:42.02
2 Hannes Hejdebäck,00 Gefle IF MS 2:42.94
3 Rasmus Ahlgren,99 Spårvägens FK MS 2:43.09
4 Simon Sandkvist,01 Järfäla FK P17 2:48.91
5 Lowe Gylling,03 Täby IS F15 3:03.74
6 Markus Pihl,03 Täby IS P15 3:06.67
7 Lia Cederberg,04 Täby IS F15 3:11.05
8 Conor Hogan,04 Turebergs FK P15 3:11.09
9 Elvira Bredin,03 Turebergs FK F15 3:21.46
10 Poaola Söderhielm,03 Täby IS F15 3:27.05
Leonardo Huayna,04 Turebergs FK P15 DNS
Kristina Dahlström,03 Täby IS F15 DNS
Heat 2  
1 Morten Linnes,67 IFK Märsta MS 3:06.51
2 Marcus Grindange,72 Turebergs FK MS 3:19.06
3 James Singh,06 Turebergs FK P13 3:44.59
4 Elsa Kagevik,06 Turebergs FK F13 3:46.76
5 Venla Engström,07 Turebergs FK F13 3:47.31
6 Stina Henning,06 Turebergs FK F13 3:59.35
7 Agnes Olsson,05 Turebergs FK F13 4:01.46
8 Klara Grundin,06 Turebergs FK F13 4:03.72
9 Fabian Törnqvist,06 Turebergs FK P13 4:13.89
1500m
1 Alexander Andersson,02 Turebergs FK P17 4:43.26
2 Sebastian Christenson,02 Turebergs FK P17 4:49.75
3 Alice Berg,02 Turebergs FK F17 4:52.23
4 Tove Karlsson,03 Turebergs FK F15 5:00.14
5 Lowe Barkvall,06 Turebergs FK P13 5:28.46
6 Jasmine Gyllenhammar,04 Täby IS F15 5:43.42
7 Jakob Bergström,06 Turebergs FK P13 5:55.30
8 Filip Hessle,06 Turebergs FK P13 6:13.56
Victor Gruber,02 Turebergs FK P17 DNS
Oliver Lindstrand,02 Turebergs FK P17 DNS
Vincent Källström,06 Turebergs FK P13 DNS