Tredje Turebergskastet
Datum: 2016-05-28
Grenledare: Annelie Schöldström
Sekreterare: Anne-Marie Johansson
Väder: Mulet med tillfälligt duggregn
Plats: Edsbergs Sportfält
Övrigt: Endast lägsta kastet mättes
Spjut 1 2 3 4 Bästa resultat
Fredrik Frunck Turebergs FK 2003 P13 G G G X 26.39
Teo Paganus Turebergs FK 2003 P13 G X G X 24.95
Erik Palmaer Turebergs FK 2003 P13 G G G G 26.57
Viktor Sandström Turebergs FK 2003 P13 G G G G 13.41
Hugo Liljegren Turebergs FK 2003 P13 G G G G 15.07
Edvin Olsson Turebergs FK 2003 P13 G X G G 9.53
Victor Lindstrand Turebergs FK 2004 P12 G G G G 18.66
Hugo Olsson Turebergs FK 2002 P14 X X G G 22.29
Victor Gruber Turebergs FK 2002 P14 X X G G 15.98
Rasmus Miller Turebergs FK 2002 P14 X X G G 20.13
Leo Svanfeldt Turebergs FK 2002 P14 G G G G 12.93
Emil Holm Turebergs FK 2001 P15 X G X X 19.83
Stellan Back Turebergs FK 1975 M40 G X G G 58.12
Bo Sundström Turebergs FK 1940 M75 G G X G 17.10
Nora Lundmark Turebergs FK 2002 F14 G G G G 18.15
Slägga
Fredrik Frunck Turebergs FK 2003 P13 X G G G 21.75
Teo Paganus Turebergs FK 2003 P13 G G G G 18.08
Erik Palmaer Turebergs FK 2003 P13 G G G G 21.22
Viktor Sandström Turebergs FK 2003 P13 X G X G 22.40
Hugo Liljegren Turebergs FK 2003 P13 X X G G 15.62
Edvin Olsson Turebergs FK 2003 P13 X G G G 12.26
Victor Lindstrand Turebergs FK 2004 P12 G G G G 13.60
Hugo Olsson Turebergs FK 2002 P14 G G G G 11.19
Victor Gruber Turebergs FK 2002 P14 G G G G 13.80
Rasmus Miller Turebergs FK 2002 P14 G G G G 18.58
Leo Svanfeldt Turebergs FK 2002 P14 G G X X 11.64
Emil Holm Turebergs FK 2001 P15 X G G G 23.53
Bo Sundström Turebergs FK 1940 M75 X G G G 19.80
Nora Lundmark Turebergs FK 2002 F14 G G G G 19.84
Diskus
Fredrik Frunck Turebergs FK 2003 P13 X X G G 21.80
Teo Paganus Turebergs FK 2003 P13 X X G G 22.93
Erik Palmaer Turebergs FK 2003 P13 G G G G 27.31
Viktor Sandström Turebergs FK 2003 P13 G G G X 16.40
Hugo Liljegren Turebergs FK 2003 P13 X G G G 17.51
Edvin Olsson Turebergs FK 2003 P13 G G G G 13.72
Victor Lindstrand Turebergs FK 2004 P12 X X X X NM
Hugo Olsson Turebergs FK 2002 P14 X X G G 17.48
Rasmus Miller Turebergs FK 2002 P14 G G G G 19.33
Emil Holm Turebergs FK 2001 P15 X X X G 30.34
Bo Sundström Turebergs FK 1940 M75 G G X X 19.89
Nora Lundmark Turebergs FK 2002 F14 G X G G 17.30