Youth Relay Results 2018

P/F12 Youth Relay 4x200m Heat 1
           
1 Hässelby 2Hässelby SK2:06.31
Alexander Hägg06
Anna Lindgren06
Simon Söderberg06
Nora Hägg06
2 MälarhöjdenMälarhöjdens IK2:08.82
Elliot Lindqvist07
Judith Nielsén07
Olle Willner07
Zeinab Mabrour07
3 Danderyd 3Danderyds SK2:10.58
Oskar Lidberg06
Alicia Bengtström07
Axel Hamrin Mörée06
Michaela Frumerie08
4 Hammarby 5Hammarby IF2:11.42
Quincy Haccett07
Ella Johansson07
Theo Carlstrom-Cousins07
Ebba Wennebjer07
5 Österhaninge 1Österhaninge IF2:18.19
Filip Seltén06
Miriam Moverare07
Hannes Johansson07
Amilia Moverare07
6 Lidingö 6IFK Lidingö Friidrott2:19.61
Vincent Arn07
Mira Christernsson07
Liuc Finze07
Lisa Barenstedt07
7 Bromma 1Bromma IF2:23.89
Erik Cassel09
Rose Masoudi07
Ivar Olsson09
Paula Ljung07
8 Lidingö RödIFK Lidingö Friidrott2:27.16
Axel Pålsson08
Ella Thörne08
Henrik Grefberg08
Lova Zetterberg08
9 Nora 1IFK Nora2:27.73
Einar Gothnier06
Signe Spännar07
Simon Lindahl07
Kim Semstrand07
   
P/F14 Youth Relay 4x200m Heat 1
           
1 Hanviken 1Hanvikens SK1:45.07q
Adam Eriksson04
Thea Katsoulaki04
Oscar Niklasson04
Karin Bengtsson04
2 Linnéa 1IF Linnéa1:48.89q
Edvin Unger05
Mellanie Neudinger Nellmer05
Elias Bouloussaa05
Edda Chin Nygårds04
3 Danderyd 2Danderyds SK1:53.60
Victor Törnström05
Elvira Leksell06
Alexander Davidsson Eriksson04
Josephine Lindestäm04
4 Tureberg 2Turebergs FK1:54.73
Conor Hogam04
Emma Carlsson05
Anton Gunter04
Engla Wik04
5 Hässelby 2Hässelby SK1:57.57
Erik Larripa Taxell05
Beatrix Flensborg05
Olle Skymne05
Natalie Lindgren05
6 Lidingö 2IFK Lidingö Friidrott2:00.76
Axel Dahlstedt05
Emma Orefberg05
Linus Barenstedt05
Amanda Jerner05
7 MälarhöjdenMälarhöjdens IK2:01.84
Markus Stensiö04
Moa Sarfors05
Lukas Sjölund05
Ylva Sjöberg04
8 Hammarby 1Hammarby IF2:04.43
Fabian Linderoth04
Elsa Öhman05
Rome Lövke05
Alice Ivarsson05
9Hammarby IF2:06.70
Nore Veabråten Andréasson04
Frida Nyström05
Kevin Partin04
Ella Gustafsson05
   
P/F12 Youth Relay 4x200m Heat 2
           
1 Hammarby 2Hammarby IF1:57.08q
Adrian Kyllington07
Vera Jansson06
Filip Herre06
Olivia Grahn06
2 Tureberg 4Turebergs FK1:59.64q
Tim Nyqvist06
Ella Fallope06
Joel Billing06
Alva Back06
3 Bromma 2Bromma IF2:00.69
Kim Wingren06
Agnes Erlandsson06
Filip Olsson06
Ella Hansson06
4 Österhaninge 2Österhaninge IF2:04.79
Oliver Ericsson06
Matilda Borg07
Jonatan Borg08
Simone Moverare07
5 Täby 5Täby IS2:14.52
Tamin Najimi07
Ebba Holmgren07
Svante Lilja07
Alma Hallsten07
6 Hanviken 4Hanvikens SK2:18.56
Oscar Johansson08
Iris Boqvist08
Joar Olsson06
Filippa Holmqvist08
7 Lidingö BlåIFK Lidingö Friidrott2:32.81
Melker Fransson07
Mette Lange08
Cornelius Fransson09
Matilda Breitung09
Danderyd 5Danderyds SKDNS
Spårvägen 3Spårvägens FKDNS
   
P/F14 Youth Relay 4x200m Heat 2
           
1 LATVIALettland1:45.82q
Jorem Masmalj04
Arnija Mifüne04
Arvis Süna04
Gerda Kerija Dreimane04
2 Hammarby 04Hammarby IF1:46.29q
Kalle Aldskogius04
Frida Krantz04
Filip Engström04
Alannah Hellstadius04
3 Hanviken 2Hanvikens SK1:48.82q
Axel Månsson04
Amanda Helgesson04
Gustav Hinnas04
Felicia Johansson04
4 Lidingö 4IFK Lidingö Friidrott1:50.52
August Calles05
Ida Eknell05
Nicklas Östlund Unonius05
Alice Lindgren05
5 Hässelby 1Hässelby SK1:51.19
Jakob Henningsohn05
Ida Malmborg05
Vidar Lind05
Isabelle Malmborg05
6 Täby 2Täby IS1:57.86
William Lindberg05
Philipp Kastberg05
Elias Dahlbström06
Vera Reitz05
7 Hanviken 3Hanvikens SK1:59.50
Christoffer Bergkvist05
Tilda Broberg05
Marcus Julia05
Linnea Boqvist05
8 Linnéa 2IF Linnéa2:04.34
Jakob Århamar05
Matilda Furberg04
Noah Pimentel05
Hjördis Bäckman05
9 Hanviken 4Hanvikens SK2:04.51
Isidor O'Connor05
Alice Arbesläl05
Jonathan Iturtig05
Ida Turing05
   
P/F12 Youth Relay 4x200m Heat 3
           
1 Hässelby 1Hässelby SK1:55.68q
Gustav Welander06
Linn Adolfsson06
Filip Winström06
Hannah Kinane06
2 Lidingö 5IFK Lidingö Friidrott1:57.95q
Vilhelm Psilander06
Maya Swedin06
Que Hart06
Karin Brismar06
3 Tureberg 1Turebergs FK2:07.18
Jakob Lennermark07
Sara Sjöstedt07
Erik Håkansson07
Venla Engström07
4 Hanviken 2Hanvikens SK2:09.48
Emil Kågström-Tybor06
Astrid Geiherstam06
Felix Holmqvist06
Wilja Hagström06
5 Hammarby 1Hammarby IF2:15.98
Gabriel Öhrne06
Edit Janson08
Hugo Sundström06
Alevtina Zholudieva07
6 Lidingö 7IFK Lidingö Friidrott2:23.28
Erik Junefelt07
Smilla Lunau07
Axel Rasin07
Robin De Paula07
7 Täby 1Täby IS2:25.19
Kasper Johnsson07
Celina Straumite07
Pontus Angrimer07
Frida Hellgren07
8 Lidingö SvartIFK Lidingö Friidrott2:29.52
Alexander Barios08
Carla Nyman08
Ludvig Gjöttenberg08
Irma-Li Grönkvist08
Spårvägen 2Spårvägens FKDNS
   
P/F14 Youth Relay 4x200m Heat 3
           
1 Tureberg 1Turebergs FK1:48.01q
Hugo Winther04
Elin Snis04
Elias Engström04
Lorena Guzman04
2 Lidingö 3IFK Lidingö Friidrott1:57.52
Anton Hellstrand Hellerberg05
Cornelia Larsten05
Fabian Gyldén Svensson05
Tyra Hedin05
3 Täby 1Täby IS1:57.87
Sune Aronsson05
Ebba Sjöström05
Albin Edgert05
Chloe Gillard05
4 Hammarby 05Hammarby IF2:00.29
Leo Almeblad05
Linnea Lindefalk05
Simon Asplund05
Melina Lidberg05
5 Hässelby 3Hässelby SK2:04.01
Theodor Behring05
Linn Messing05
Mindor Bergler05
Julia Samuelsson05
6 Lidingö 5IFK Lidingö Friidrott2:05.84
Vilgot Arnhult05
Ebba Ekström05
Max Haaber Berth05
Helena Hvalgren05
7 Hanviken 5Hanvikens SK2:08.03
Teodor Nyman05
Emma Walfridsson04
Linus Fondin05
Filippa Gil04
Danderyd 1Danderyds SKDNS
Lidingö 1IFK Lidingö FriidrottDNS
   
P/F12 Youth Relay 4x200m Heat 4
           
1 Lidingö 4IFK Lidingö Friidrott2:02.12
Karl Ottfalk06
Ester Arkinger06
Oscar Pettersson06
Lova Mattsson06
2 Hammarby 3Hammarby IF2:02.51
Nei Hall06
Emmy Wolgast06
William Freifelt06
Della Mc Allister06
3 Katrineholm 1Katrineholms SK2:05.00
Mikael Tsegaye06
Tilde Seger07
William Daun09
Felicia Persson06
4 Lidingö 8IFK Lidingö Friidrott2:11.76
Pontus Lindskog07
Anja Tschertou Schäder07
Daniel Larsson07
Julia Wändin07
5 Bromma 4Bromma IF2:12.12
Jack Rindegård06
Emma Thoren06
Arvid Wegler06
Sofia Petry06
6 Danderyd 1Danderyds SK2:12.59
Oliver Persson07
Indra Malmlund08
Philip Persson07
Leopoldine Lindestam07
7 Täby 4Täby IS2:18.63
Hugo Rietz07
Frida Heljestrand07
Edwin Linlöf07
Elin Runemar07
8 Hanviken 5Hanvikens SK2:23.81
Folke Malmén07
Thea Lind08
Alvar Attersved07
Clara Matchett08
9 Lidingö OrangeIFK Lidingö Friidrott2:33.59
Vasco Aran Håkansson08
Elsa Gylldén Swensson09
Alex Edendal08
Ida Mörner08
   
P/F12 Youth Relay 4x200m Heat 5
           
1 Hammarby 4Hammarby IF1:56.87q
William Loqvist06
Maja Simonsson06
Elias Kapell06
Lii Jabbour-Clarke06
2 LETTLANDLettland1:59.91
Emils§ Ramloa07
Lorena Anna Briede07
Jegors Olisjars08
Inese Bembere06
3 Lidingö 3IFK Lidingö Friidrott2:03.66
Filip Eriksson06
Sofia Fröberg06
Sascha Boumedienne09
Ella Thunell06
4 Tureberg 5Turebergs FK2:05.62
Lowe Barkvall06
Matilda Pettersson06
Vincent Källström06
Ida Chrifi06
5 Täby 3Täby IS2:11.34
Jakob Norsell07
Alice Helge07
Jacob Rune07
Ebba Borglund07
6 Katrineholm 2Katrineholms SK2:13.18
Freddy Segato06
Engla Plantin-Pontén07
Elliot Satten07
Tyra Skog06
7 Danderyd 2Danderyds SK2:18.36
Jack Holmberg06
Julia Hansen08
Alexander Bolander Apazidis07
Emmy Hällkvist08
8 Sundbyberg 1Sundbybergs IK2:26.54
Henrik Deresiewicz07
Ella Appelros06
Noel Sundwall07
Julie Nömm-Sjöberg07
   
P/F12 Youth Relay 4x200m Heat 6
           
1 Tureberg 3Turebergs FK1:59.33q
Jonathan Edberg06
Kajsa Andersson06
John Bäck06
Annie Grindange06
2 Hanviken 1Hanvikens SK2:01.75
Ludbig Danielsson06
Lisa Sundström06
Ville Rennermark06
Emma Fogdö06
3 Bromma ÄngbyBromma IF2:04.86
Sigge Borgentze06
Sofia Sahlen08
Jonathan Lyktberg07
Ida Thernelius07
4 Lidingö 2Ifk Lidingö Friidrott2:11.11
Axel Falk06
Isabelle Ahmne06
Viktor 07
Maya Rahme06
5 Spårvägen 1Spårvägen FK2:14.17
August Haimeur06
Minna Fahlström07
Audunn Kristjansson07
Filippa Hanikat07
6 Hammarby 6Hammarby IF2:17.00
William Lagerström07
Elsa Heinonen07
Anton Johansson08
Viola Pellas07
7 Sundbyberg 2Sundbybergs IK2:23.20
Viktor Holm07
Amanda Hörberg06
Melvin Lindahl07
Siri Tiger Armelius07
8 Lidingö GulIFK Lidingö Friidrott2:24.86
Anton Fonsberg08
Sally Ahlsell08
Ruben Hart08
Alexandra Sahlman08
   
P/F12 Youth Relay 4x200m Heat 7
           
1 Täby 2Täby IS2:06.19
Leo Papinski07
Ida Borglund07
Vincent Ekberg07
Tove Belmé07
2 Bromma 3Bromma IF2:08.49
Enzo Öhman06
Alva Levin06
Björn Skogman06
Olivia Holmström06
3 Tureberg 2Turebergs FK2:08.87
Edvin Huss07
Emmie Wedin07
Joar Eriksston07
Beate Pott07
4 Hanviken 3Hanvikens SK2:14.82
Rasmus Attersved08
Malin Lawesson06
Alfred Eriksson07
Alba Boric07
5 Lidingö 1IFK Lidingö Friidrott2:16.34
Axel Ljungberg06
Gesa Bockman06
Carl Granström06
Astrid Eriksson06
6 Hammarby 7Hammarby IF2:18.10
Albin Wolgast08
Elsa Rosling07
Mikael Söderberg07
Filippa Östlund07
7 Lidingö GrönIFK Lidingö Friidrott2:33.94
Hugo Tammerlöv08
Leah Palmblad08
Kieran Ohlin08
Linnea Eriksson08
Danderyd 4Danderyds SKDNS
   
P/F14 Youth Relay 4x200m Final
           
1 LATVIALettland1:45.02
Jorem Masmalj04
Arnija Mifüne04
Arvis Süna04
Gerda Kerija Dreimane04
2 Hammarby 04Hammarby IF1:45.41
Kalle Aldskogius04
Frida Krantz04
Filip Engström04
Alannah Hellstadius04
3 Hanviken 1Hanvikens SK1:46.99
Adam Eriksson04
Thea Katsoulaki04
Oscar Niklasson04
Karin Bengtsson04
4 Tureberg 1Turebergs FK1:49.37
Hugo Winther04
Elin Snis04
Elias Engström04
Lorena Guzman04
5 Hanviken 2Hanvikens SK1:50.23
Axel Månsson04
Amanda Helgesson04
Gustav Hinnas04
Felicia Johansson04
6 Linnéa 1IF Linnéa1:50.59
Edvin Unger05
Mellanie Neudinger Nellmer05
Elias Bouloussaa05
Edda Chin Nygårds04
   
P/F12 Youth Relay 4x200m Final
           
1 Hammarby 4Hammarby IF1:53.27
William Loqvist06
Maja Simonsson06
Elias Kapell06
Lii Jabbour-Clarke06
2 Hässelby 1Hässelby SK1:54.19
Gustav Welander06
Linn Adolfsson06
Filip Winström06
Hannah Kinane06
3 Hammarby 2Hammarby IF1:56.79
Adrian Kyllington07
Vera Jansson06
Filip Herre06
Olivia Grahn06
4 Lidingö 5IFK Lidingö Friidrott1:59.13
Vilhelm Psilander06
Maya Swedin06
Que Hart06
Karin Brismar06
5 Tureberg 4Turebergs FK2:00.01
Tim Nyqvist06
Ida Chrifi06
Edvin Huss07
Alva Back06
6 Tureberg 3Turebergs FK2:00.48
Jonathan Edberg06
Kajsa Andersson06
John Bäck06
Annie Grindange06