Turebergs Explosiva #4, 6 mars 2019

Startlista

M, P17, P15, P13 60m Försök 1 18:10
        Pb Sb
Hugo Liljegren   03Turebergs FK
Arman Zehtab Fard   02IFK Märsta7.37
Emil Johansson   02Turebergs FK6.89
Anton Runemar   02Turebergs FK7.38
Jonatan Borg   03Hammarby Friidrott
Esbjörn Eriksson   03Turebergs FK7.66
M, P17, P15, P13 200m 19:50
        Pb Sb
Esbjörn Eriksson   03Turebergs FK
Hugo Liljegren   03Turebergs FK
Teo Paganus   03Turebergs FK
M, P17, P15, P13 400m A 20:00
        Pb Sb
Valter Kjellberg   04Turebergs FK
Vincent Olsson   05Hässelby SK
Alex Hägg   06Hässelby SK
Gustav Welander   06Hässelby SK
Melker Larm   07Turebergs FK
Oliver Sörman   07Hässelby SK
Oskar Arrhén   07Turebergs FK
Anders Toll   61Uppsala LK57.8759.33
Jens Falk   72IFK Lidingö
Levis Sjöö   01Turebergs FK
Ricky Nilsson   63IFK Märsta
Stellan Back   75Turebergs FK
Adam Westermark   98Turebergs FK
Bobbie Baars   58Turebergs FK
Martin Salimi Omberg   05Hammarby Friidrott
Felix Davidsson-Berndtsson   96Hammarby Friidrott57.4657.46
Hjalmar Didrikson   74Spårvägens FK
Kevin Duvert   98Turebergs FK51.7352.37
Erik Håkansson   07Turebergs FK
Gustav Snis   07Turebergs FK
Jakob Lennermark   07Turebergs FK
Joar Eriksson   07Turebergs FK
John Bäck   06Turebergs FK
Christopher Lundberg   03Turebergs FK
Emil Tärnvik   03Hammarby Friidrott57.61
Dante Carstelius   04Turebergs FK
Fabian Olin   04Hässelby SK
M, P17, P15, P13 1000m A 19:30
        Pb Sb
Nils Nestor   52Turebergs FK03:40.0
Sebastian Christenson   02Turebergs FK
Arvid Eliasson   04Turebergs FK
Valter Kjellberg   04Turebergs FK
Vincent Olsson   05Hässelby SK
Alex Hägg   06Hässelby SK
Gustav Welander   06Hässelby SK
Max Österberg   06Värmdö IF2:55.02:55.0
Melker Larm   07Turebergs FK
Oliver Sörman   07Hässelby SK
Oskar Arrhén   07Turebergs FK
M50-55 60mh 17:30
        Pb Sb
Anders Toll   61Uppsala LK10.8710.87
Christian Josefsson   68Danderyds SK9.429.42
Hunter S Mabon   69Danderyds SK9.46
 
M75 60mh 17:30
        Pb Sb
Björn Oback   44IFK Tumba FK
P17 60mh 17:30
        Pb Sb
David Thid   03Hammarby Friidrott
Markus Moberg   03Hammarby Friidrott8.148.14
 
P15 60mh 17:30
        Pb Sb
Hugo Winther   04Turebergs FK
P13 60mh 17:30
        Pb Sb
William Loqvist   06Hammarby Friidrott10.03
Filip Herre   06Hammarby Friidrott9.90
Jonathan Edberg   06Turebergs FK
Elias Kapell   06Hammarby Friidrott9.43
John Bäck   06Turebergs FK9.899.90
Gustav Snis   07Turebergs FK13.05
M, P17, P15, P13 Stavhopp 18:00
StNo         PB Pb Yr SB
Jonathan Edberg-06 06Turebergs FK-
Jacob Semb-Josefson 06Turebergs FK-
Linus Jonsson 04Hässelby SK-
Elliot Duvert 03Turebergs FK-
Erik Dahlberg 02Turebergs FK-
Isak Hampel Klang 96Hässelby SK-
Jonas Asplund 73IFK Märsta-
Sergej Nikolajev 73Hässelby SK-
Hunter S Mabon 69Danderyds SK-
Teodor Borgius 03Hammarby Friidrott-
   
Höjningsschema: 191-206-221-236-251-266-281-296-311- -326-341-356-371-386-401-416-431-446
K, F17, F15, F13 60m Försök 1 18:25
        Pb Sb
Anita Christenson   66Turebergs FK
Anna Björkstedt   78Spårvägens FK8.128.24
Charlotte Törnquist   79Spårvägens FK8.3
Clara Wågefjell   97Örgryte IS7.76
Görel Manners   63Spårvägens FK8.9
Helen Hermundstad   73Spårvägens FK8.268.26
Jenny Åkervall   72Spårvägens FK
Alma Flygt   03Täby IS8.40
Julia Nilsson   03Sundbybergs IK
Fanny Karlsson   04Hässelby SK8.288.28
Ida Malmborg   05Hässelby SK8.328.32
Isabelle Malmborg   05Hässelby SK8.518.51
Lara Johnsson   05Turebergs FK8.72
Lia Cederberg   04Hässelby SK8.288.28
Linnéa Frejd   04Vallentuna FK8.978.97
Lorena Guzman   04Turebergs FK8.828.82
Louise Tilly   04Täby IS8.59
Nicole Wahlqvist   04Turebergs FK
Nora Lindahl   04Hässelby SK7.857.85
Saga Hermundstad   04Hässelby SK8.128.12
Saga Norrman   04Turebergs FK
Olivia Neding   08Turebergs FK
Venla Engström   07Turebergs FK9.379.37
Alexandra Myrestam   06Turebergs FK9.319.31
Annie Sjölund   06Turebergs FK9.82
Beate Pott   07Turebergs FK8.49
Ebba Eliasson   05Turebergs FK
Elin Runemar   07Täby IS
Ella Fallope   06Turebergs FK8.98.9
Elsa Kagevik   06Turebergs FK8.418.41
Emmie Wedin   07Turebergs FK9.129.12
Ester Ståhlberg   07Turebergs FK10.31
Evelina Larsson   07Turebergs FK9.319.31
Linnea Sandström   06Turebergs FK10.3210.32
Molly Zachrison   06Hammarby Friidrott
Sara Sjöstedt   07Turebergs FK8.42
Tuva Johansson   06Hammarby Friidrott8.84
Wilma Rydström   06Hammarby Friidrott8.91
Tova Gabrielsson   03Täby IS8.178.26
Lisa Bero Letse   04Turebergs FK
K, F17, F15, F13 400m A 20:35
        Pb Sb
Anita Christenson   66Turebergs FK
Jenny Åkervall   72Spårvägens FK
Tilda Bergsten   05Hässelby SK
Hannah Kinane   06Hässelby SK
Linn Adolfsson   06Hässelby SK
Ulla Karnebäck   53Turebergs FK
Mina Hägglund   07Hässelby SK
Vanna Ullén   03Turebergs FK
Ida Malmborg   05Hässelby SK
Isabelle Malmborg   05Hässelby SK
Nora Hägg   06Hässelby SK
Olivia Neding   08Turebergs FK
Alexandra Myrestam   06Turebergs FK
Ebba Eliasson   05Turebergs FK
Ella Fallope   06Turebergs FK
Elsa Kagevik   06Turebergs FK64.9164.91
Filipa Ramberg   97Hammarby Friidrott63.00
Gunnel Tolfes   58Turebergs FK
Mellanie Neudinger Nellmer   05IFK Lidingö
Alva Back   06Turebergs FK
K, F17, F15, F13 1000m 19:30
        Pb Sb
Isabella Brink   05Vallentuna FK3:30.253:30.25
Tilda Bergsten   05Hässelby SK
Tilde Josefsson   04Vallentuna FK3:27.293:27.29
Hannah Kinane   06Hässelby SK3:11.013:11.01
Linn Adolfsson   06Hässelby SK
Mina Hägglund   07Hässelby SK
Nora Hägg   06Hässelby SK3:43.783:43.78
Olivia Neding   08Turebergs FK
Venla Engström   07Turebergs FK03:34.903:34.9
Zara Klouda   07Turebergs FK
Olivia Grahn   06Hammarby Friidrott
K22 60mh 17:30
        Pb Sb
Clara Wågefjell   97Örgryte IS8.93
K65 60mh 17:30
        Pb Sb
Ulla Karnebäck   53Turebergs FK
F17 60mh 17:30
        Pb Sb
Beata Edelholm   03Hammarby Friidrott9.48
Julia Nilsson   03Sundbybergs IK
Moa Nyström   03Turebergs FK
Vanna Ullén   03Turebergs FK
F15 60mh 17:30
        Pb Sb
Linnéa Lindefalk   05Hammarby Friidrott9.679.67
Agnes Jansson   05Hammarby Friidrott
Sara Winberg   04Täby IS
Louise Tilly   04Täby IS9.79
F13 60mh Heat 1 17:30
        Pb Sb
Ella Fallope   06Turebergs FK10.2810.28
Wilma Rydström   06Hammarby Friidrott9.96
Annie Grindange   06Turebergs FK9.83
Beate Pott   07Turebergs FK9.82
Alva Back   06Turebergs FK10.22
K, F17, F15, F13 Stavhopp 18:00
StNo         PB Pb Yr SB
Alva Back 06Turebergs FK-
Clara Billing 02Turebergs FK-
Emma Carlsson 05Turebergs FK-
Frida Thornander 02Uppsala IF-
Emelie Beckman 03Hässelby SK-
Elsa Eriksson 01Hässelby SK-
Sara Winberg 04Täby IS-
Tove Widström 03Täby IS-
Alannah Hellstadius 04Hammarby Friidrott-
   
Höjningsschema: 191-206-221-236-251-266-281-296-311- -326-341-356-371-386-401-416-431-446