Turebergs Explosiva #4, 6 mars 2019

Resultat

M, P17, P15, P13 60m Försök 1
                 
Emil Johansson 02 Turebergs FK 7.26 q
Anton Runemar 02 Turebergs FK 7.45 q
Arman Zehtab Fard 02 IFK Märsta 7.50 q
Jonatan Borg 03 Hammarby Friidrott 7.52 q
Esbjörn Eriksson 03 Turebergs FK 7.78 q
Hugo Liljegren 03 Turebergs FK 7.83 q
Stellan Back 75 Turebergs FK 7.95 q
  Ricky Nilsson 63 IFK Märsta DNS
   
M, P17, P15, P13 60m Försök 2
                 
Hunter S Mabon 69 Danderyds SK 7.97
Elias Kapell 06 Hammarby Friidrott 8.01
Sergej Nikolajev 73 Hässelby SK 8.04
Jens Falk 72 IFK Lidingö 8.06
Peter Hellgren 64 Bålsta IK 8.10
Christian Josefsson 68 Danderyds SK 8.12 PB
Marcus Lehto 73 Upsala IF 8.12
   
M, P17, P15, P13 60m Försök 3
                 
Benny Lundström 75 Spårvägens FK 7.92 q
William Loqvist 06 Hammarby Friidrott 8.52
Adrian Kylington 07 Hammarby Friidrott 8.53 PB
Jonathan Edberg 06 Turebergs FK 8.82
Filip Herre 06 Hammarby Friidrott 8.95
John Bäck 06 Turebergs FK 8.98
Anders Toll 61 Uppsala LK 9.02
Martin Salimi Omberg 05 Hammarby Friidrott 11.61
   
M, P17, P15, P13 60m Försök 4
                 
Joar Eriksson 07 Turebergs FK 8.95
Olle Willner 07 Mälarhöjdens IK 8.96
Jakob Lennermark 07 Turebergs FK 9.28
Carl Grindange 09 Turebergs FK 9.44
Gustav Snis 07 Turebergs FK 9.70
Erik Håkansson 07 Turebergs FK 9.93
   
M, P17, P15, P13 60m Final
                 
Emil Johansson 02 Turebergs FK 7.30
Anton Runemar 02 Turebergs FK 7.32 PB
Arman Zehtab Fard 02 IFK Märsta 7.48
Esbjörn Eriksson 03 Turebergs FK 7.73
Stellan Back 75 Turebergs FK 7.93
Benny Lundström 75 Spårvägens FK 7.95
  Hugo Liljegren 03 Turebergs FK DNS
  Jonatan Borg 03 Hammarby Friidrott DNS
   
M, P17, P15, P13 200m
                 
Esbjörn Eriksson 03 Turebergs FK 24.52
Hugo Liljegren 03 Turebergs FK 24.59
   
M, P17, P15, P13 400m A
                 
Kevin Duvert 98 Turebergs FK 52.22 SB
Hjalmar Didrikson 74 Spårvägens FK 53.42
William Wickholm 98 KFUM Örebro 54.31
Adam Westermark 98 Turebergs FK 55.52
   
M, P17, P15, P13 400m B
                 
Emil Tärnvik 03 Hammarby Friidrott 56.38 SB
Felix Davidsson-Berndtsson 96 Hammarby Friidrott 57.66
Anders Toll 61 Uppsala LK 61.29
  Jens Falk 72 IFK Lidingö DNS
   
M, P17, P15, P13 400m C
                 
Valter Kjellberg 04 Turebergs FK 59.60
Fabian Olin 04 Hässelby SK 60.73
Stellan Back 75 Turebergs FK 61.27
John Bäck 06 Turebergs FK 61.59
   
M, P17, P15, P13 400m D
                 
Dante Carstelius 04 Turebergs FK 61.70
Christopher Lundberg 03 Turebergs FK 61.75
Bobbie Baars 58 Turebergs FK 64.68
Martin Salimi Omberg 05 Hammarby Friidrott 87.79
   
M, P17, P15, P13 400m E
                 
Vincent Olsson 05 Hässelby SK 66.90
Joar Eriksson 07 Turebergs FK 70.53
Melker Larm 07 Turebergs FK 71.45
  Jakob Lennermark 07 Turebergs FK DQ
   
M, P17, P15, P13 400m F
                 
Oliver Sörman 07 Hässelby SK 75.21
Gustav Snis 07 Turebergs FK 76.19
Erik Håkansson 07 Turebergs FK 77.68
  Oskar Arrhén 07 Turebergs FK DNS
   
M, P17, P15, P13 1000m A
                 
Max Österberg 06 Värmdö IF 3:01.62
Melker Larm 07 Turebergs FK 3:33.60
Oliver Sörman 07 Hässelby SK 3:34.76
Nils Nestor 52 Turebergs FK 3:41.92
   
M50-55 60mh
                 
Christian Josefsson 68 Danderyds SK 9.23 PB
Hunter S Mabon 69 Danderyds SK 9.24 SB
Anders Toll 61 Uppsala LK 10.71 PB
   
M75 60mh
                 
Björn Oback 44 IFK Tumba FK 15.38
   
P17 60mh
                 
Markus Moberg 03 Hammarby Friidrott 8.34
David Thid 03 Hammarby Friidrott 8.40
   
P15 60mh
                 
Hugo Winther 04 Turebergs FK 11.67
   
P13 60mh
                 
Elias Kapell 06 Hammarby Friidrott 9.48
Filip Herre 06 Hammarby Friidrott 9.85 PB
William Loqvist 06 Hammarby Friidrott 10.15
John Bäck 06 Turebergs FK 10.19
Jonathan Edberg 06 Turebergs FK 10.80
Gustav Snis 07 Turebergs FK 12.50 PB
   
M, P17, P15, P13 Stavhopp       
                 
 
Jonas Asplund 73 IFK Märsta 4.31
Teodor Borgius 03 Hammarby Friidrott 4.01
Hunter S Mabon 69 Danderyds SK 3.86
Sergej Nikolajev 73 Hässelby SK 3.71
Elliot Duvert 03 Turebergs FK 3.71
Isak Hampel Klang 96 Hässelby SK 3.56
Linus Jonsson 04 Hässelby SK 3.41
Jacob Semb-Josefson 06 Turebergs FK 2.51
Jonathan Edberg-06 06 Turebergs FK 1.91

                                   
1.912.062.212.362.512.662.812.963.113.263.413.563.713.864.014.164.314.46
J Edberg-06oxxx
J Semb-Josefson--oooxxx
L Jonsson--------xo-oxxx
E Duvert------------xoxxx
I Hampel Klang-----------o-xxx
J Asplund----------------xoxxx
S Nikolajev-----------xooxxx
H S Mabon-----------o-o-
T Borgius------------ooxoxxx
M/P Kula       
                 
Jesper Ahlin 03 Turebergs FK 16.34 (5 kg)
Martin Sundberg 03 Hammarby Friidrott 13.74 (5 kg)
Teo Paganus 03 Turebergs FK 12.72 (5 kg)
Fredrik Frunck 03 Turebergs FK 11.70 (5 kg)
Emil Holm 01 Turebergs FK 11.59 (6 kg)

               
F Frunck10.7010.9610.7910.9511.7011.62
M Sundberg12.4513.61X13.0813.2713.74
T PaganusX12.0012.5812.5112.7212.35
J Ahlin16.3415.8616.31X16.07X
E Holm10.59XX11.3811.59X
M/P Vikt       
                 
Emil Holm 01 Turebergs FK 11.09 (15.88 kg)
  Alexander Lindefalk 03 Hammarby Friidrott NM (11.34 kg)

               
A LindefalkXXXXXX
E HolmX11.09XX10.6810.73
K, F17, F15, F13 60m Försök 1
                 
Nora Lindahl 04 Hässelby SK 8.14 q
Saga Hermundstad 04 Hässelby SK 8.25 q
Tova Gabrielsson 03 Täby IS 8.31 q
Helen Hermundstad 73 Spårvägens FK 8.31 q
Fanny Karlsson 04 Hässelby SK 8.42 q
Lia Cederberg 04 Hässelby SK 8.48 q
  Clara Wågefjell 97 Örgryte IS DQ
  Anna Björkstedt 78 Spårvägens FK DNS
   
K, F17, F15, F13 60m Försök 2
                 
Charlotte Törnquist 79 Spårvägens FK 8.39 q
Elsa Kagevik 06 Turebergs FK 8.58 q
Alma Flygt 03 Täby IS 8.62
Ida Malmborg 05 Hässelby SK 8.63
Sara Sjöstedt 07 Turebergs FK 8.66
Isabelle Malmborg 05 Hässelby SK 8.68
Louise Tilly 04 Täby IS 8.79
Beate Pott 07 Turebergs FK 8.93
   
K, F17, F15, F13 60m Försök 3
                 
Wilma Rydström 06 Hammarby Friidrott 8.90 PB
Saga Norrman 04 Turebergs FK 9.01
Linnéa Frejd 04 Vallentuna FK 9.09
Görel Manners 63 Spårvägens FK 9.12
Tuva Johansson 06 Hammarby Friidrott 9.14
Molly Zachrison 06 Hammarby Friidrott 9.49
Nicole Wahlqvist 04 Turebergs FK 9.59
Lisa Bero Letse 04 Turebergs FK 10.04
   
K, F17, F15, F13 60m Försök 4
                 
Ebba Eliasson 05 Turebergs FK 9.39
Evelina Larsson 07 Turebergs FK 9.42
Venla Engström 07 Turebergs FK 9.48
Elin Runemar 07 Täby IS 9.82
Olivia Neding 08 Turebergs FK 9.97
Annie Sjölund 06 Turebergs FK 10.03
Linnea Sandström 06 Turebergs FK 10.40
Ester Ståhlberg 07 Turebergs FK 10.43
   
K, F17, F15, F13 60m Final
                 
Nora Lindahl 04 Hässelby SK 8.15
Helen Hermundstad 73 Spårvägens FK 8.27
Saga Hermundstad 04 Hässelby SK 8.30
Tova Gabrielsson 03 Täby IS 8.32
Charlotte Törnquist 79 Spårvägens FK 8.32
Fanny Karlsson 04 Hässelby SK 8.44
Lia Cederberg 04 Hässelby SK 8.53
Elsa Kagevik 06 Turebergs FK 8.64
   
K, F17, F15, F13 400m A
                 
Vanna Ullén 03 Turebergs FK 62.51
Hannah Kinane 06 Hässelby SK 62.89
Ida Malmborg 05 Hässelby SK 65.14
Isabelle Malmborg 05 Hässelby SK 69.13
   
K, F17, F15, F13 400m B
                 
Elsa Kagevik 06 Turebergs FK 63.87 PB
Ella Fallope 06 Turebergs FK 64.39
Tilda Bergsten 05 Hässelby SK 65.50
Linn Adolfsson 06 Hässelby SK 68.30
   
K, F17, F15, F13 400m C
                 
Mellanie Neudinger Nellmer 05 IFK Lidingö 66.87
Alva Back 06 Turebergs FK 69.72
Mina Hägglund 07 Hässelby SK 72.73
  Olivia Neding 08 Turebergs FK DNS
   
K, F17, F15, F13 400m D
                 
Nora Hägg 06 Hässelby SK 68.84
Ebba Eliasson 05 Turebergs FK 75.72
Ulla Karnebäck 53 Turebergs FK 76.53
Anita Christenson 66 Turebergs FK 89.37
   
K, F17, F15, F13 1000m
                 
Hannah Kinane 06 Hässelby SK 3:12.69
Linn Adolfsson 06 Hässelby SK 3:20.33
Tilda Bergsten 05 Hässelby SK 3:20.34
Nora Hägg 06 Hässelby SK 3:21.70 PB
Tilde Josefsson 04 Vallentuna FK 3:29.88
Isabella Brink 05 Vallentuna FK 3:34.92
Mina Hägglund 07 Hässelby SK 3:36.18
Venla Engström 07 Turebergs FK 3:37.95
   
K22 60mh
                 
Clara Wågefjell 97 Örgryte IS 9.06
   
K65 60mh
                 
Ulla Karnebäck 53 Turebergs FK 12.14
   
F17 60mh
                 
Beata Edelholm 03 Hammarby Friidrott 9.37 SB
Julia Nilsson 03 Sundbybergs IK 9.37
Vanna Ullén 03 Turebergs FK 9.76
Moa Nyström 03 Turebergs FK 10.14
   
F15 60mh
                 
Sara Winberg 04 Täby IS 9.16
Linnéa Lindefalk 05 Hammarby Friidrott 9.98
Louise Tilly 04 Täby IS 10.05
  Agnes Jansson 05 Hammarby Friidrott DNS
   
F13 60mh Heat 1
                 
Annie Grindange 06 Turebergs FK 9.87
Wilma Rydström 06 Hammarby Friidrott 9.94 PB
Beate Pott 07 Turebergs FK 10.10
Ella Fallope 06 Turebergs FK 10.30
Alva Back 06 Turebergs FK 10.55
   
F13 60mh Heat 2
                 
Elsa Kagevik 06 Turebergs FK 10.61 PB
Tuva Johansson 06 Hammarby Friidrott 10.67
Molly Zachrison 06 Hammarby Friidrott 11.17
Elin Runemar 07 Täby IS 12.00
   
K, F17, F15, F13 Stavhopp       
               
 
Sara Winberg 04 Täby IS 3.56
Clara Billing 02 Turebergs FK 3.26
Alannah Hellstadius 04 Hammarby Friidrott 3.11
Frida Thornander 02 Uppsala IF 3.11
Tove Widström 03 Täby IS 2.81
Emma Carlsson 05 Turebergs FK 2.81
Alva Back 06 Turebergs FK 2.66
Elsa Eriksson 01 Hässelby SK 2.51

                                   
1.912.062.212.362.512.662.812.963.113.263.413.563.71
A Back---ooxxoxxx
C Billing-------oooxxx
E Carlsson-----oxxoxxx
F Thornander-------oxoxxx
E Eriksson----oxxx
S Winberg--------oooxoxxx
T Widström----oooxxx
A Hellstadius-------xooxxx
K/F Kula       
                 
Frida Krantz 04 Hammarby Friidrott 11.50 (3 kg)
Annelie Schöldström 67 Turebergs FK 9.41 (3 kg)
Sara Olsson 02 Turebergs FK 9.29 (3 kg)
  Emelie Malmborg 03 Hässelby SK NM (3 kg)
  Kajsa Cabanas Andersson 06 Turebergs FK (2 kg)

               
A Schöldström9.41XXXXX
Cabanas Andersso
S Olsson9.299.199.178.828.99X
E MalmborgXXXXXX
F Krantz11.5011.3410.7510.49X10.41
K/F Vikt       
                 
Molly Skugge 03 Turebergs FK 14.98 (7.26 kg)
Vilma Damberg 03 Turebergs FK 13.97 (7.26 kg)
Annelie Schöldström 67 Turebergs FK 13.81 (7.26 kg)
Linn Harrysson 03 Turebergs FK 13.77 (7.26 kg)
Emelie Malmborg 03 Hässelby SK 13.05 (7.26 kg)
Linnéa Lindefalk 05 Hammarby Friidrott 9.83 (7.26 kg)

               
L Harrysson13.2813.2013.2513.3213.7313.77
V DambergX13.2213.9712.7313.52X
E MalmborgX12.2913.0512.70XX
M SkuggeXXXXX14.98
A Schöldström12.7113.2013.0913.81XX
L Lindefalk9.839.408.71---