Resultat

M 60 m Heat 1  2022-01-19 
                   
Lion Martinez78Upsala IF 7.03q SB 
Dennis Melander95Spårvägens FK 7.16q  
Paul Förnestig01Hammarby IF 7.17q  
Imran Lernebo01Turebergs FK 7.17q PB 
Fritz Ekane90Upsala IF 7.19q  
Casper Gustafsson04Hanvikens SK 7.31  
Albin Edgert05Täby IS 7.34  
Fredrik Lindgren70IFK Lidingö 8.52  
   
M 60 m Heat 2  2022-01-19 
                   
Marcus Berggren96Spårvägens FK 7.23q PB 
Joel Enander05Täby IS 7.27q PB 
Julian Gabert86Upsala IF 7.37 PB 
Kahlil Joshua04Turebergs FK 7.49  
Karl Zuber98Hässelby SK 7.54  
David Steinberg04Bromma IF 7.55  
Alexander Mickelson07Turebergs FK 7.74 =PB 
Mårten Skogman67Spårvägens FK 7.88  
   
M 60 m Heat 3  2022-01-19 
                   
Marcus Eklund05Täby IS 7.35 PB 
Emil Kågström Tyboni06Hanvikens SK 7.67  
Gustav Källström06Turebergs FK 7.68 PB 
Karl Thilers07Turebergs FK 7.84  
Joel Djerf78Turebergs FK 7.88  
Jacob Rune07Täby IS 7.95  
David Berglund07AIK 7.97  
Evert Östlind08Åkersberga SK 8.07  
   
M 60 m Heat 4  2022-01-19 
                   
Edvin Sidwall06Danderyds SK 7.29q PB 
Joar Eriksson07Turebergs FK 7.55 PB 
Marcus Lieberman06Turebergs FK 7.88  
Victor Lidén06Turebergs FK 7.91  
Tom Emfel06Hellas FK 7.92  
Max Myrin05Hellas FK 8.00  
William Strömberg08Turebergs FK 8.28  
Tor Agnvall07Turebergs FK 8.46  
   
M 60 m Heat 5  2022-01-19 
                   
Jakob Lennermark07Turebergs FK 8.02 PB 
Edwin Larripa Taxell08Hässelby SK 8.36 PB 
Levi Back08Turebergs FK 8.46 PB 
Patrick Neuendorff66Turebergs FK 8.57  
Oskar Ahlstrand09Turebergs FK 8.76  
Carl Grindange09Turebergs FK 9.10  
Oskar Arrhén07Turebergs FK 9.14  
Victor Jakobson08Danderyds SK 9.22  
   
M 60 m Heat 6  2022-01-19 
                   
Bobbie Baars58Turebergs FK 8.78  
Filip Enhörning Edholm10Turebergs FK 8.85  
Valter Ekehov10Turebergs FK 9.39  
Tristan Back10Turebergs FK 9.50  
Edvin Lundberg09Danderyds SK 9.56  
 Love Lindberg10Turebergs FK DNS  
 Tobias Forsberg77Turebergs FK DNS  
 Lennart Asplund39Turebergs FK DNS  
   
M 60 m Final  2022-01-19 
                   
Lion Martinez78Upsala IF 7.01 SB 
Dennis Melander95Spårvägens FK 7.05 =PB 
Marcus Berggren96Spårvägens FK 7.16 PB 
Imran Lernebo01Turebergs FK 7.17 =PB 
Fritz Ekane90Upsala IF 7.22  
Edvin Sidwall06Danderyds SK 7.22 PB 
 Paul Förnestig01Hammarby IF DNS  
 Joel Enander05Täby IS DNS  
   
M 400 m Final A  2022-01-19 
                   
Habtom Asgede95Löparnas Vänner IF 50.07 PB 
Nikolaos Pathiakis98Hammarby IF 53.48  
Mårten Nystrand03Hässelby SK 53.84  
   
M 400 m Final B  2022-01-19 
                   
Hjalmar Didrikson74Spårvägens FK 54.29  
Filip Engström04Hammarby IF 54.88 PB 
John Bäck06Turebergs FK 56.40 PB 
   
M 400 m Final C  2022-01-19 
                   
Joel Djerf78Turebergs FK 56.11 PB 
Jakob Bergström06Turebergs FK 56.91  
Henrik Tegnér70Spårvägens FK 58.60  
 Jakob Lennermark07Turebergs FK DNS  
   
M 400 m Final D  2022-01-19 
                   
Max Myrin05Hellas FK 55.21  
Konrad Sundbom Kopparberg05Spårvägens FK 55.31  
August Humeur06Spårvägens FK 56.08  
Alexander Hägg06Hässelby SK 56.27 PB 
   
M 400 m Final E  2022-01-19 
                   
Tor Agnvall07Turebergs FK 62.34  
Oskar Ahlstrand09Turebergs FK 65.87  
Jamie Kinane09Hässelby SK 68.80  
Tage Lood Falgén10Turebergs FK 72.88  
   
M 400 m Final F  2022-01-19 
                   
Levi Back08Turebergs FK 62.27 PB 
Filip Enhörning Edholm10Turebergs FK 66.48  
Edvin Lundberg09Danderyds SK 73.70  
Tristan Back10Turebergs FK 78.93 PB 
   
M 400 m Final G  2022-01-19 
                   
Marcus Eklund05Täby IS 53.85  
Michael Negasi06Löparnas Vänner IF 59.97  
   
M 1500 m Final A  2022-01-19 
                   
Habtom Asgede95Löparnas Vänner IF 4:01.32  
Samuel Berhane05Hässelby SK 4:08.21 PB 
Valter Kjellberg04Turebergs FK 4:09.33 PB 
Alexander Hägg06Hässelby SK 4:17.31  
Viktor Hedborg04Danderyds SK 4:18.27  
Vilhelm Lood Falgén07Turebergs FK 4:25.14 PB 
Håkan Eriksson61Malungs SFK 4:32.96 SB 
Johan Näsman73Täby IS 4:40.20  
 Viktor Skoglund04Danderyds SK DNF  
   
M 1500 m Final B  2022-01-19 
                   
Anton Petersson06Hässelby SK 4:23.06  
Albert Ziegler06Turebergs FK 4:24.47  
Martin Törnqvist71Turebergs FK 4:40.98 PB 
Lowe Fuxe Barkvall06Turebergs FK 4:41.21 PB 
Simon Berhane07Hässelby SK 4:52.15  
 Björn Axelsson73Turebergs FK DNF  
   
M 1500 m FInal C  2022-01-19 
                   
Johan Åkerström08Turebergs FK 5:04.25  
Alvar Engström10Turebergs FK 5:19.70 PB 
Hugo Meyer10Turebergs FK 5:26.60  
   
M 60 m häck Final  2022-01-19 
                   
Karl Zuber98Hässelby SK 9.42  
   
M Vikt         2022-01-19 
                 
Stellan Back 75 Turebergs FK 12.19 ()

                         
S Back11.4811.79XX12.19X
M85 Vikt 2022-01-19
                 
Östen Edlund34Ragunda IF 13.71 

                 
Ö Edlund13.1913.71XXXX
P19 60 m häck Final  2022-01-19 
                   
David Thid03Spårvägens FK 8.09  
Oscar Niklasson04Hanvikens SK 8.77  
David Steinberg04Bromma IF 8.92  
   
P19 Vikt         2022-01-19 
                 
Elias Lind 03 Hässelby SK 15.30 ()
Ludvig Wallén 04 Bromma IF 13.94 () PB
Alexander Lindefalk 03 Hammarby IF 11.10 ()

                         
L Wallén13.5612.7713.94XXX
E LindXX14.7015.3015.2615.16
A Lindefalk9.0411.10XX10.9510.26
P17 60 m häck Final  2022-01-19 
                   
Joel Enander05Täby IS 7.98  
Viggo Stridh05Täby IS 8.58 PB 
Emil Kågström Tyboni06Hanvikens SK 8.84 PB 
Albin Edgert05Täby IS 10.71  
   
P17 Vikt 2022-01-19
                 
Fabian Mix05Turebergs FK 18.21 PB 

                 
F Mix18.0518.2117.3017.95XX
P15 60 m häck Final  2022-01-19 
                   
David Berglund07AIK 8.79  
Jakob Lennermark07Turebergs FK 8.81  
Jacob Rune07Täby IS 8.91  
Edwin Larripa Taxell08Hässelby SK 9.14 PB 
Levi Back08Turebergs FK 9.61 PB 
Oskar Arrhén07Turebergs FK 12.06  
Victor Jakobson08Danderyds SK 14.48  
 William Strömberg08Turebergs FK DNS  
   
P15 Vikt 2022-01-19
                 
Lowe Wängelin07Upsala IF 17.91 PB 
Ludvig Ellgren07Turebergs FK 16.88 PB 
William Strömberg08Turebergs FK 11.30 
Evert Östlind08Åkersberga SK 5.67 
 Max Wiman07Bålsta IK  

                 
L WängelinX17.5817.9117.02X17.46
M Wiman
W Strömberg10.7910.8511.3011.2011.2510.80
L Ellgren16.24X16.88XXX
E Östlind5.67XX---
P13 60 m häck Final  2022-01-19 
                   
Oskar Ahlstrand09Turebergs FK 10.21  
Filip Enhörning Edholm10Turebergs FK 11.19  
Tage Lood Falgén10Turebergs FK 11.69  
Edvin Lundberg09Danderyds SK 11.75 PB 
Tristan Back10Turebergs FK 12.30  
 Lucas Bergman10Turebergs FK DNS  
   
K 60 m Heat 1  2022-01-19 
                   
Ayla Hallberg Hossain06Turebergs FK 7.67q PB 
Moa Granat04Vallentuna FK 7.78q PB 
Lina Ånstad05Motala AIF 8.00q  
Maria Södergren98Täby IS 8.09q  
Elsa Kagevik06Turebergs FK 8.09q PB 
Helen Hermundstad73Spårvägens FK 8.12q SB 
Hannah Stenbeck01Täby IS 8.12q PB 
Elisabeth Teearu08Turebergs FK 8.29 PB 
   
K 60 m Heat 2  2022-01-19 
                   
Ida Chrifi06Turebergs FK 8.08q PB 
Evelina Hamos05Täby IS 8.20 PB 
Ida Malmborg05Hässelby SK 8.30 PB 
Kajsa Cabanas Andersson06Turebergs FK 8.30 PB 
Matilda Borg07Hammarby IF 8.37 PB 
Tintin Treschow05Spårvägens FK 8.40 PB 
Ulrika Lomakka07Hellas FK 8.66  
Alba Boric07Hanvikens SK 8.67  
   
K 60 m Heat 3  2022-01-19 
                   
Alice Lindgren Engelblom05IFK Lidingö 8.07q PB 
Judith Nielsén07Hammarby IF 8.40 PB 
Hedda Folkhage03Turebergs FK 8.43 PB 
Jenny Åkervall72Spårvägens FK 8.48 PB 
Tilde Norrbrand07Turebergs FK 8.66  
Ella Nilsson07Täby IS 8.69  
Ida Bonow07Turebergs FK 8.78  
Isabella Sjöholm Vitasovic08Hässelby SK 8.95  
   
K 60 m Heat 4  2022-01-19 
                   
Lovisa Keil04Hellas FK 8.83  
Evelina Larsson07Turebergs FK 8.86 SB 
Ida Borglund07Täby IS 9.12  
Annie Sjölund06Turebergs FK 9.16 PB 
Charlotte Cederberg76Åkersberga SK 9.33 PB 
Amisha Aubun06Turebergs FK 9.44 PB 
Amanda Jäderberg08Hässelby SK 9.81  
Ella Hallsten10Täby IS 9.85 PB 
   
K 60 m Heat 5  2022-01-19 
                   
Karin Bengtsson04Hanvikens SK 7.94q PB 
Annie Grindange06Turebergs FK 8.83  
Julia Sandler Djerf08Turebergs FK 8.91  
Aina Dunker06Turebergs FK 9.36  
Linnea Sandström06Turebergs FK 9.42 PB 
Gunnel Tolfes58Turebergs FK 10.29  
Maria Björkman52Turebergs FK 11.39  
   
K 60 m Final  2022-01-19 
                   
Ayla Hallberg Hossain06Turebergs FK 7.62 PB 
Moa Granat04Vallentuna FK 7.79  
Karin Bengtsson04Hanvikens SK 7.93 PB 
Lina Ånstad05Motala AIF 8.04  
Elsa Kagevik06Turebergs FK 8.04 PB 
Alice Lindgren Engelblom05IFK Lidingö 8.07 =PB 
Hannah Stenbeck01Täby IS 8.09 PB 
Ida Chrifi06Turebergs FK 8.25  
 Helen Hermundstad73Spårvägens FK DNS  
 Maria Södergren98Täby IS DNS  
   
K 400 m Final A  2022-01-19 
                   
Bianca Salming98Turebergs FK 57.15 PB 
Greta Graziani94Täby IS 58.36 PB 
Elsa Kagevik06Turebergs FK 61.14  
   
K 400 m Final B  2022-01-19 
                   
Julia Meijer04Turebergs FK 59.64  
Hannah Kinane06Hässelby SK 61.16 PB 
Jenny Åkervall72Spårvägens FK 61.64 PB 
Elsa Lennartsson03Täby IS 65.04  
   
K 400 m Final C  2022-01-19 
                   
Matilda Borg07Hammarby IF 58.25  
Linn Adolfsson06Hässelby SK 61.95 PB 
Ida Malmborg05Hässelby SK 64.70 PB 
 Ida Chrifi06Turebergs FK DNS  
   
K 400 m Final D  2022-01-19 
                   
Alva Back06Turebergs FK 59.33 PB 
Freja Kagevik09Turebergs FK 65.67  
Julia Sandler Djerf08Turebergs FK 68.55  
Thea Katsoulaki04Hanvikens SK 69.50  
   
K 400 m Final E  2022-01-19 
                   
Freja Ahlepil09Turebergs FK 69.01  
Ella Hallsten10Täby IS 73.71  
   
K 400 m Final F  2022-01-19 
                   
Gunnel Tolfes58Turebergs FK 75.16  
Ulla Karnebäck53Turebergs FK 75.64 SB 
Marie Karlsson72Turebergs FK 78.50 SB 
   
K 1500 m Final A  2022-01-19 
                   
Hannah Kinane06Hässelby SK 4:47.31 PB 
Linn Adolfsson06Hässelby SK 4:52.14  
Venla Engström07Turebergs FK 5:04.26 PB 
Zara Klouda07Turebergs FK 5:13.16  
Saga Gustafsson07Turebergs FK 5:58.33  
   
K 1500 m Final B  2022-01-19 
                   
Matilda Solén07Turebergs FK 5:26.66  
Nora Ekdahl-Nyström07IF Linnéa 5:28.20  
Miriam Nunes Nykvist08Turebergs FK 5:43.26  
Agnes Olsson05Turebergs FK 6:02.29  
   
K 60 m häck Final  2022-01-19 
                   
Maria Södergren98Täby IS 8.84  
Bianca Salming98Turebergs FK 8.84 PB 
 Clara Billing02Turebergs FK DNS  
   
K Vikt 2022-01-19
                 
Rebecka Hallerth96Spårvägens FK 17.25 
Sofia Boman02Hässelby SK 14.60 
Norah Lind05Turebergs FK 14.57 
Hannah Hilding02Spårvägens FK 14.41 SB 

                 
H HildingX12.42X13.9214.4114.10
R Hallerth17.20XX17.09X17.25
S BomanXX14.1214.6014.3614.36
N Lind13.1514.5714.1314.0814.1713.97
K Stav 2022-01-19 
                 
 
Alvah Lind05Turebergs FK 3.63 PB
Emelie Beckman03Hässelby SK 3.42 SB
Beate Pott07Turebergs FK 3.42 PB
Emma Carlsson05Turebergs FK 3.12
Elsa Eriksson03Hässelby SK 2.92
 Alannah Hellstadius04Hammarby IF NH
 Carin Thornander63Turebergs FK NH
 Alva Back06Turebergs FK NH

                                   
2.422.522.62 2.722.822.923.02 3.123.223.323.42 3.523.633.71
A Back--- ---- -xxx
A Lind--- ---- -o-o oxoxxx
C Thornanderxxx
E Beckman--- ---- ---o xxx
B Pott--- ---o -ooxxo xxx
E Eriksson--o ooxxoxxx
A Hellstadius--- ---- -xxx
E Carlsson--- xo-oo xoxxx
F19 60 m häck Final  2022-01-19 
                   
Moa Granat04Vallentuna FK 8.71 =PB 
Karin Bengtsson04Hanvikens SK 9.02 PB 
Hedda Folkhage03Turebergs FK 9.60  
Moa Ringqvist04Hanvikens SK 10.21  
Thea Katsoulaki04Hanvikens SK 10.50  
   
F19 Vikt 2022-01-19
                 
Molly Skugge03Turebergs FK 14.07 
Linn Harryson03Hammarby IF 13.67 PB 
Vilma Damberg03Turebergs FK 13.48 SB 
 Ella Nilsson03Hanvikens SK  

                 
L HarrysonXX12.4313.2112.9113.67
E Nilsson
V Damberg13.4813.4713.3013.2312.87X
M Skugge13.9914.0014.07X14.0113.62
F17 60 m häck Final  2022-01-19 
                   
Kajsa Cabanas Andersson06Turebergs FK 9.13 PB 
Agnes Jansson05Hammarby IF 9.15  
Ebba Hasselgren Svensson05Spårvägens FK 9.27 PB 
Alvah Lind05Turebergs FK 9.30  
Ebba Sjöström05Täby IS 9.57  
Annie Grindange06Turebergs FK 9.73  
Linnea Sandström06Turebergs FK 11.40  
Amisha Aubun06Turebergs FK 12.06  
   
F17 Vikt 2022-01-19
                 
Norah Lind05Turebergs FK 17.74 
Alvah Lind05Turebergs FK 17.04 PB 
Rut Grufman06Täby IS 13.93 PB 
 Altea Mellberg06Västerås FK  

                 
R Grufman11.9913.3313.8813.14X13.93
A Lind15.03X15.6117.04XX
N Lind17.1417.5917.74XXX
A Mellberg
F15 60 m häck Final  2022-01-19 
                   
Judith Nielsén07Hammarby IF 9.71  
Tilde Norrbrand07Turebergs FK 9.84  
Amanda Cederberg07Åkersberga SK 9.85  
Saga Berg Ojeda08Turebergs FK 10.14  
Ida Bonow07Turebergs FK 10.28 PB 
Ida Borglund07Täby IS 10.58 PB 
Alba Boric07Hanvikens SK 11.11  
   
F15 Vikt 2022-01-19
                 
Elin Runemar07Turebergs FK 15.44 PB 
Molly Åkerblom07Västerås FK 13.81 
Beatrice Lindberg07Hellas FK 11.67 

                 
M Åkerblom13.3713.8113.35XXX
E RunemarX14.8715.2915.4115.44X
B LindbergX11.1910.1911.25X11.67
F13 60 m häck Final  2022-01-19 
                   
Freja Kagevik09Turebergs FK 11.48  
Freja Ahlepil09Turebergs FK 11.73 PB 
   
M50 60 m häck Final  2022-01-19 
                   
Mattias Sunneborn70Spårvägens FK 8.66  
   
K55 Vikt 2022-01-19
                 
Annelie Schöldström67Turebergs FK 12.77 
Carin Thornander63Turebergs FK 11.17 PB 

                 
A SchöldströmX12.16X12.7712.6912.33
C Thornander10.0911.1710.7710.54--
K60 60 m häck Final  2022-01-19 
                   
Gunnel Tolfes58Turebergs FK 11.69  
Ulla Karnebäck53Turebergs FK 11.69