Resultat

M 80m Heat 1 Vind:1.6
                 
Emil Johansson 02 Turebergs FK 9.01 PB
Lion Martinez 78 AIK 9.14
Anton Runemar 02 Turebergs FK 9.27 PB
Alexander Engblom 05 Upsala IF 9.93
Viggo Stridh 05 Täby IS 10.01 PB
  Joel Enander 05 Täby IS DNS
  Erik Dahlberg 02 Turebergs FK DNS
  Nick Heidarian 03 Turebergs FK DNS
   
M 80m Heat 2 Vind:2.8
                 
August Calles 05 Bromma IF 9.71
Oliver Ericsson 06 Spårvägens FK 9.73
Elias Bouloussaa 05 Täby IS 9.77
Babu Badjie 05 Bromma IF 9.84
Gustav Hellsten 05 Spårvägens FK 9.95
Konrad Sundbom Kopparberg 05 Spårvägens FK 10.00
Simon Johansson 05 Bromma IF 10.44
Victor Johnson 05 Bromma IF 10.80
   
M 80m Heat 3 Vind:1.9
                 
Alexander Mickelson 07 Turebergs FK 10.26
David Berglund 07 AIK 10.58
Gustav Källström 06 Turebergs FK 10.61
Joar Eriksson 07 Turebergs FK 10.72
John Bäck 06 Turebergs FK 11.02
Erik Håkansson 07 Turebergs FK 11.70
  Jacob Semb-Josefson 06 Turebergs FK DNS
   
M 100m Heat 1 Vind:2.8
                 
Jean-Christian Zirignon 95 Malmö AI 10.71
Emil Johansson 02 Turebergs FK 10.92
Lion Martinez 78 AIK 11.07
Amadou Sussoho 95 Malmö AI 11.33
Anton Levin 92 Malmö AI 11.35
  Desmond Rogo 96 AIK DNS
  Johan Sjölander 99 Täby IS DNS
   
M 100m Heat 2 Vind:0.8
                 
Petter Lundberg 03 Bromma IF 11.39 SB
Anton Runemar 02 Turebergs FK 11.40
Rodi Kay 98 Täby IS 11.42 SB
Kidus Yohannes Getahun 98 Malmö AI 11.45
Philip Tennhed 04 Råby-Rekarne FIF 11.51 PB
Kristian Efremov 90 Spårvägens FK 11.69
Nick Heidarian 03 Turebergs FK 11.83 SB
   
M 100m Heat 3 Vind:1.5
                 
David Århammar 02 IFK Lidingö 11.26 PB
Mattias Sunneborn 70 Spårvägens FK 11.61 SB
Hugo Olsson 02 Turebergs FK 11.68 PB
Jesper Rilegård 98 Täby IS 12.05
Ibrahim Abakar 99 Täby IS 12.07
Malte Fuchs Edberg 03 Bromma IF 12.13
  Måns Boshuis 02 IFK Lidingö DNS
   
M 100m Heat 4 Vind:1.5
                 
David Steinberg 04 Bromma IF 11.72
Erik Skoglund 04 Danderyds SK 11.79
Erik Dahlberg 02 Turebergs FK 11.90
Theodor Duvert 01 Turebergs FK 11.95
Edvin Livak 03 Bromma IF 12.17 SB
Jens Falk 72 IFK Lidingö 12.54
David Berglund 07 AIK 13.18
  Hugo Holmlund 03 Hammarby IF DNS
   
M 100m Heat 5 Vind:2.2
                 
Felix Nyberg 03 Bromma IF 11.99
Max Lind 04 Turebergs FK 12.09
Joel Djerf 78 Turebergs FK 12.31
Hunter S Mabon 69 Danderyds SK 12.64
Alexander Mickelson 07 Turebergs FK 12.67
Stellan Back 75 Turebergs FK 12.74
Marcus Dahlman 81 IFK Lidingö 12.83
Christian Josefsson 68 Danderyds SK 13.22
   
M 400m Heat 1
                 
Markus Moberg 03 Hammarby IF 48.39 PB
Ívar Kristinn Jasonarson 92 Spårvägens FK 49.28
Kristian Efremov 90 Spårvägens FK 50.55
Axel Glavare Karlsson 01 Täby IS 52.00 PB
Noah Bucht Wesslén 03 Hammarby IF 52.37
Jesper Rilegård 98 Täby IS 52.57 PB
  Anton Persson 96 Hässelby SK DNS
   
M 400m Heat 2
                 
David Mattiasson 01 Turebergs FK 51.72 PB
Esbjörn Eriksson 03 Turebergs FK 52.75 PB
Edvin Habermann 01 Spårvägens FK 53.04
Elliot Duvert 03 Turebergs FK 53.21 PB
Adam Westermark 98 Turebergs FK 53.23 SB
Valter Kjellberg 04 Turebergs FK 54.88 PB
   
M 400m Heat 3
                 
Joel Djerf 78 Turebergs FK 56.13
Samuel Berhane 05 Hässelby SK 58.21
Marcus Dahlman 81 IFK Lidingö 58.94
Alexander Hägg 06 Hässelby SK 59.50 PB
John Bäck 06 Turebergs FK 59.53
  Jacob Semb-Josefson 06 Turebergs FK DNS
   
M 400m Heat 4
                 
Gustav Källström 06 Turebergs FK 58.86
Olle Berg 70 TCR Stockholm 59.25
Levi Back 08 Turebergs FK 68.75
Oliver Sörman 07 Hässelby SK 70.40
Simon Berhane 07 Hässelby SK 73.28
  Anton Petersson 06 Hässelby SK DNS
   
M 1500m Heat 1
                 
Faustin Mugabo 00 Väsby IK 4:10.63
Axel Hagerud 02 Bromma IF 4:11.20 PB
Dennis Olsson 97 Spårvägens FK 4:13.72
Samuel Berhane 05 Hässelby SK 4:22.39 PB
Conor Hogan 04 Turebergs FK 4:27.75
Erik Nederheim 06 Täby IS 4:36.44
Alexander Hägg 06 Hässelby SK 4:40.84 PB
Fredrik Nybäck 70 Spårvägens FK 4:46.30
Wilhelm Sterner 04 Täby IS 4:53.68
   
M 1500m Heat 2
                 
Yusuf Abdirahim Omar 05 Turebergs FK 4:42.05 PB
Anton Petersson 06 Hässelby SK 4:57.89 PB
Leo Papinski 07 Täby IS 5:02.41
Simon Berhane 07 Hässelby SK 5:03.27 PB
Oliver Sörman 07 Hässelby SK 5:04.60 PB
Iker Garcia Lundström 07 Turebergs FK 5:16.90
Javier Cabello Ereno 67 Turebergs FK 5:17.38
Martin Larsson 71 IKJ Haninge 6:13.47
   
K 80m Heat 1 Vind:1.7
                 
Ayla Hallberg Hossain 06 Turebergs FK 10.02 PB
Emma Carlsson 05 Turebergs FK 10.40 PB
Ida Chrifi 06 Turebergs FK 10.54
Elsa Kagevik 06 Turebergs FK 10.60 PB
Clara Knutsson 06 Upsala IF 10.79
Linnéa Frejd 04 Vallentuna FK 11.57
Rebecka Sjöberg 05 Täby IS 11.72
   
K 80m Heat 2 Vind:1.8
                 
Beate Pott 07 Turebergs FK 10.77
Ida Malmborg 05 Hässelby SK 11.01 PB
Rebecka Hall 05 Spårvägens FK 11.04
Alva Back 06 Turebergs FK 11.17
Isabelle Malmborg 05 Hässelby SK 11.23 PB
Olivia Bruzelius 05 Spårvägens FK 11.31
  Sara Johansson 05 Åkersberga SK DNS
  Alice Ivarsson 05 Spårvägens FK DNS
   
K 100m Heat 1 Vind:1.0
                 
Isabelle Eurenius 89 Spårvägens FK 12.13 SB
Nora Lindahl 04 Hässelby SK 12.34
Nike Isaksson 04 IFK Lidingö 12.48 PB
Josefin Wikfeldt 02 Mälarhöjdens IK 12.49 SB
Linnéa Frobe 98 Täby IS 12.57
Clara Billing 02 Turebergs FK 12.83 SB
Edda Chin Nygårds 04 IFK Lidingö 12.95
   
K 100m Heat 2 Vind:4.0
                 
Emma Carlsson 05 Turebergs FK 12.81
Ronja Chrifi 02 Turebergs FK 12.94
Tyra Tunander Cedrenius 04 IFK Lidingö 13.00
Ida Chrifi 06 Turebergs FK 13.07
Moa Nyström 03 Turebergs FK 13.14
Karin Andersson Berger 04 Turebergs FK 13.44
Ella Fallope 06 Turebergs FK 13.82
   
K 100m Heat 3 Vind:1.3
                 
Dora Humeur 03 Spårvägens FK 13.69
Teodora Angergård 03 Spårvägens FK 13.98
Elin Snis 04 Turebergs FK 14.02 PB
Ella Henriksson 04 Spårvägens FK 14.02
Ulla Karnebäck 53 Turebergs FK 15.74 PB
Gunnel Tolfes 58 Turebergs FK 15.80
Maria Björkman 52 Turebergs FK 18.38
   
K 400m Heat 1
                 
Moa Granat 04 Vallentuna FK 54.41
Bianca Salming 98 Turebergs FK 56.73 PB
Celina Reichardt 99 Spårvägens FK 57.71
Caroline Larsson 01 Täby IS 58.62
Ayla Hallberg Hossain 06 Turebergs FK 58.69 PB
Maia Eppelin 96 Spårvägens FK 59.13 PB
   
K 400m Heat 2
                 
Elsa Kagevik 06 Turebergs FK 60.26 PB
Hannah Kinane 06 Hässelby SK 60.69
Matilda Borg 07 Hammarby IF 62.39
Jessica Olsson Aoun 81 Täby IS 63.16
Ella Fallope 06 Turebergs FK 63.45
Emilia Larson 01 Täby IS 64.31
Mina Hägglund 07 Hässelby SK 66.23 PB
  Elisabeth Hvalgren 02 IFK Lidingö DNS
   
K 400m Heat 3
                 
Carmen Cernjul 07 Spårvägens FK 60.00
Alva Back 06 Turebergs FK 62.69
Linn Adolfsson 06 Hässelby SK 64.72
Kristina Hvalgren 02 IFK Lidingö 66.14
Lorena Guzman 04 Turebergs FK 66.68
Melina Karagianni 05 Vallentuna FK 71.33
Gunnel Tolfes 58 Turebergs FK 73.69
Ulla Karnebäck 53 Turebergs FK 74.74
   
K 1500m Heat 1
                 
Angelica Strandberg 96 Spårvägens FK 4:45.29
Elina Hellgren 04 Vallentuna FK 4:57.76
Elvira Bredin 03 Turebergs FK 5:01.01
Linn Adolfsson 06 Hässelby SK 5:05.97 SB
Alice Berg 02 Turebergs FK 5:16.47
Mina Hägglund 07 Hässelby SK 5:20.36 PB
Isabella Tapper 98 IFK Lidingö 5:35.45
Ellen Thermaenius 06 Täby IS 6:16.42
  Emilia Hermansson 06 Täby IS DNS
  Hannah Kinane 06 Hässelby SK DNS