Resultat

M 200m Heat 1 Vind:2.4
                 
Emil Johansson 02 Turebergs FK 21.88
David Mattiasson 01 Turebergs FK 22.71
Rodi Kay 98 Täby IS 23.39
Axel Glavare Karlsson 01 Täby IS 23.75
Sidrak Afework 01 Spårvägens FK 24.41
  Anton Runemar 02 Turebergs FK DNF
  Edvard Hansson 02 Hässelby SK DNS
   
M 200m Heat 2 Vind:2.7
                 
Esbjörn Eriksson 03 Turebergs FK 23.55
Joel Enander 05 Täby IS 23.89
Nick Heidarian 03 Turebergs FK 24.27
Elias Bouloussaa 05 Täby IS 24.61
Albin Edgert 05 Täby IS 24.69
Max Lind 04 Turebergs FK 24.86
Leo Bergström 00 Täby IS 25.15
Viggo Stridh 05 Täby IS 25.22
   
M 200m Heat 3 Vind:1.9
                 
Joel Djerf 78 Turebergs FK 25.32
Alexander Mickelson 07 Turebergs FK 26.34
Jacob Semb-Josefson 06 Turebergs FK 26.85
Joar Eriksson 07 Turebergs FK 27.14 PB
Gustav Källström 06 Turebergs FK 27.76
John Bäck 06 Turebergs FK 28.63
Hans Säll 61 Turebergs FK 28.69
Magnus Ingvarsson 70 Turebergs FK 28.78
   
M 800m Heat 1
                 
Axel Hagerud 02 Bromma IF 2:03.48 PB
Valter Kjellberg 04 Turebergs FK 2:03.99 PB
Samuel Berhane 05 Hässelby SK 2:04.95 PB
Abdullahi Adan 98 Hässelby SK 2:05.77
Sebastian Christenson 02 Turebergs FK 2:06.76
Conor Hogan 04 Turebergs FK 2:08.53 PB
  Mårten Nystrand 03 Hässelby SK DNS
   
M 800m Heat 2
                 
Linus Jansson 04 Hässelby SK 2:10.02 PB
Sebastian Svedhammer 88 Spårvägens FK 2:12.35
Alexander Hägg 06 Hässelby SK 2:14.06 PB
Erik Norlén 05 Täby IS 2:15.95
Matt Kinane 68 FK Studenterna 2:16.76
  Nils Gähler 04 Bromma IF DNS
  Yusuf Abdirahim Omar 05 Turebergs FK DNS
   
M 800m Heat 3
                 
Vincent Wettergren 05 Turebergs FK 2:21.56 PB
Fabian Wallin 02 Turebergs FK 2:22.20
Vilhelm Lood Falgén 07 Turebergs FK 2:22.25
Anton Petersson 06 Hässelby SK 2:23.19 PB
Lowe Fuxe Barkvall 06 Turebergs FK 2:23.36 PB
Fabian Törnqvist 06 Turebergs FK 2:24.65 PB
Simon Berhane 07 Hässelby SK 2:37.43 PB
Oliver Sörman 07 Hässelby SK 2:40.99 PB
   
M 110m häck (106.7 cm) Vind:1.0
                 
Staffan Risberg 99 Turebergs FK 14.94
Leo Bergström 00 Täby IS 17.29
   
M Kula (7.26 kg)       
                 
Lukas Björninger 00 Turebergs FK 16.13
Edvin Hagberg 99 Turebergs FK 11.13

               
E Hagberg11.1210.68X11.1310.3310.79
L Björninger15.5715.9015.62XX16.13
M Diskus (2.0 kg)       
                 
Lukas Björninger 00 Turebergs FK 44.31

               
L BjörningerX44.31XXXX
M Spjut (800 g)       
                 
Stellan Back 75 Turebergs FK 58.13
Edvin Hagberg 99 Turebergs FK 51.45

               
S Back56.2058.1356.2254.6555.3455.15
E Hagberg46.4047.5446.1247.6948.0051.45
P19 110m häck (99.1 cm) Vind:1.0
                 
Sidrak Afework 01 Spårvägens FK 14.66
Robin Isaksson 02 IFK Lidingö 16.13
Theodor Duvert 01 Turebergs FK 16.17
   
P19 Kula (6.0 kg)       
                 
Karl Ludvik 02 Turebergs FK 14.10
Robin Isaksson 02 IFK Lidingö 11.13

               
R Isaksson11.10X11.13XX10.95
K Ludvik13.33X13.0813.72X14.10
P19 Diskus (1.75 kg)       
                 
Karl Ludvik 02 Turebergs FK 51.08 PB
Theodor Duvert 01 Turebergs FK 30.81 PB
  Mert Affan 02 Mälarhöjdens IK NM

               
T Duvert29.89XXXX30.81
M AffanXXXXXX
K Ludvik49.9051.08XX47.77X
P19 Slägga (6.0 kg)       
                 
Karl Ludvik 02 Turebergs FK 64.60

               
K LudvikX61.7264.60XX62.29
P19 Spjut (800 g)       
                 
Theodor Duvert 01 Turebergs FK 38.82

               
T DuvertXXX38.03X38.82
P17 Kula (5.0 kg)       
                 
Jesper Ahlin 03 Turebergs FK 19.61 PB
Elias Lind 03 Hässelby SK 16.71 PB
Martin Sundberg 03 Hammarby IF 13.36

               
E Lind16.00X16.2416.6916.7116.70
M Sundberg13.36XX13.08X13.20
J Ahlin19.61XXX--
P17 Diskus (1.5 kg)       
                 
Jesper Ahlin 03 Turebergs FK 53.47 PB
Teo Paganus 03 Turebergs FK 49.44
August Schmidt 03 Mälarhöjdens IK 45.15 PB
Elias Lind 03 Hässelby SK 44.77 PB
Martin Sundberg 03 Hammarby IF 43.39
Fredrik Frunck 03 Turebergs FK 39.80
Elliot Duvert 03 Turebergs FK 39.25

               
E Duvert39.24XX34.8339.0239.25
T PaganusXXX49.4448.6648.16
E Lind42.31X42.6743.9744.7742.67
M Sundberg39.77XX43.39XX
A Schmidt45.1541.26X43.0239.0842.30
J Ahlin44.4950.20XX53.4749.64
F Frunck38.9739.80XXX38.93
P17 Slägga (5.0 Kg)       
                 
Elias Lind 03 Hässelby SK 41.42
Ludvig Wallén 04 Bromma IF 37.73 PB
  Fredrik Frunck 03 Turebergs FK NM

               
F FrunckXXXXXX
L WallénX37.2837.73X34.64X
E LindX41.4240.64X37.2439.54
P17 Spjut (700 g)       
                 
Elliot Duvert 03 Turebergs FK 48.76

               
E DuvertX40.1539.9644.88X48.76
P15 80m häck (84.0 cm) Heat 1 Vind:0.2
                 
Joel Enander 05 Täby IS 11.03 PB
Albin Edgert 05 Täby IS 11.17
Viggo Stridh 05 Täby IS 11.38
Jacob Semb-Josefson 06 Turebergs FK 12.38 PB
Erik Norlén 05 Täby IS 12.71
   
P15 80m häck (84.0 cm) Heat 2 Vind:2.1
                 
Elias Bouloussaa 05 Täby IS 12.51
Gustav Källström 06 Turebergs FK 12.58
John Bäck 06 Turebergs FK 13.33
Jonathan Edberg 06 Turebergs FK 14.06
   
P15 Kula (4.0 kg)       
                 
Jonathan Edberg 06 Turebergs FK 9.01 PB

               
J Edberg8.929.01X8.54X8.64
P15 Diskus (1.0 kg)       
                 
Jacob Semb-Josefson 06 Turebergs FK 31.23 PB
Jonathan Edberg 06 Turebergs FK 24.45

               
J Edberg24.45
J Semb-Josefson31.23
P15 Slägga (4.0 kg)       
                 
Fabian Mix 05 Täby IS 51.90 PB
Jacob Semb-Josefson 06 Turebergs FK 27.90

               
J Semb-Josefson27.90
F Mix51.90
P15 Spjut (600 g)       
                 
Jacob Semb-Josefson 06 Turebergs FK 42.26 PB
Jonathan Edberg 06 Turebergs FK 29.53 PB

               
J Semb-Josefson42.26
J Edberg29.53
P13 Kula (3.0 kg)       
                 
Alexander Mickelson 07 Turebergs FK 11.88
Erik Wallnäs 07 AIK 11.38

               
E WallnäsX11.3810.93XXX
A Mickelson11.4111.3811.6811.46X11.88
P13 Diskus (0.6 kg)       
                 
Lowe Wängelin 07 Upsala IF 36.16
Simon Lindström 07 Turebergs FK 32.30
Joar Eriksson 07 Turebergs FK 26.38
Ludwig Engde 08 Turebergs FK 25.13
Olle Ekengren 08 Upsala IF 21.22

               
O Ekengren21.22
L Engde25.13
S Lindström32.30
J Eriksson26.38
L Wängelin36.16
P13 Slägga (3.0 kg)       
                 
Lowe Wängelin 07 Upsala IF 36.85 PB
Olle Ekengren 08 Upsala IF 19.10
Joar Eriksson 07 Turebergs FK 18.76

               
L Wängelin36.85
O Ekengren19.10
J Eriksson18.76
P13 Spjut (400 g)       
                 
Olle Ekengren 08 Upsala IF 34.24
Simon Lindström 07 Turebergs FK 32.86 PB
Lowe Wängelin 07 Upsala IF 32.75
Joar Eriksson 07 Turebergs FK 24.98
Tristan Back 10 Turebergs FK 20.55

               
T Back20.55
S Lindström32.86
J Eriksson24.98
L Wängelin32.75
O Ekengren34.24
K 200m Heat 1 Vind:1.2
                 
Lovisa Linde 98 Täby IS 25.61 PB
Linnéa Frobe 98 Täby IS 25.89
Caroline Larsson 01 Täby IS 25.95 PB
Bianca Salming 98 Turebergs FK 26.14
Sara Hermansson 99 Täby IS 26.62
Maria Södergren 98 Täby IS 26.69
Clara Billing 02 Turebergs FK 26.77
  Lovisa Östervall 97 Upsala IF DNS
   
K 200m Heat 2 Vind:0.0
                 
Emma Carlsson 05 Turebergs FK 26.81
Vanna Ullén 03 Turebergs FK 27.67
Karin Andersson Berger 04 Turebergs FK 28.52
Annie Sjölund 06 Turebergs FK 30.29
Gunnel Tolfes 58 Turebergs FK 32.97
Ulla Karnebäck 53 Turebergs FK 33.59
Anita Christensson 66 Turebergs FK 37.39
Maria Björkman 52 Turebergs FK 39.70
   
K 800m
                 
Bianca Salming 98 Turebergs FK 2:13.30
Linn Adolfsson 06 Hässelby SK 2:23.30 PB
Linnea Josefsson 01 Spårvägens FK 2:28.68 PB
Mina Hägglund 07 Hässelby SK 2:30.62 PB
Emilia Larson 01 Täby IS 2:33.54 SB
  Ingrid Jonsson 03 Hässelby SK DNS
  Liva Gustavsson 01 Spårvägens FK DNS
  Jessica Olsson Aoun 81 Täby IS DNS
   
K 100m häck (84.0 cm) Vind:-1.6
                 
Bianca Salming 98 Turebergs FK 14.66
Lovisa Östervall 97 Upsala IF 14.71
   
K Diskus (1.0 kg)       
                 
Fanny Öhrn Selahn 95 Turebergs FK 42.16

               
F Öhrn SelahnXX42.1641.68X40.75
K Spjut (600 g)       
                 
Bianca Salming 98 Turebergs FK 48.87

               
B Salming42.4044.0843.2644.1646.7048.87
F19 100m häck (84.0 cm) Vind:-1.6
                 
Clara Billing 02 Turebergs FK 15.24
   
F19 Kula (4.0 kg)       
                 
Embla Wihk 02 Hammarby IF 10.29

               
E Wihk9.199.8910.0410.0710.29X
F19 Diskus (1.0 kg)       
                 
Embla Wihk 02 Hammarby IF 34.38
Wilja Wickert 02 Hässelby SK 27.61
Sofia Boman 02 Hässelby SK 26.19

               
W Wickert24.7326.2327.6125.7623.72X
S Boman21.23X26.19XX23.60
E Wihk28.1232.3932.6634.0034.38X
F19 Slägga (4.0 kg)       
                 
Sofia Boman 02 Hässelby SK 44.64
Wilja Wickert 02 Hässelby SK 43.76

               
S Boman42.9244.64X43.3441.09X
W WickertXX43.76XXX
F19 Spjut (600 g)       
                 
Sarah Olsson 02 Turebergs FK 31.27
Sofia Boman 02 Hässelby SK 28.83
Embla Wihk 02 Hammarby IF 27.58
Wilja Wickert 02 Hässelby SK 24.87

               
S OlssonX31.27----
S Boman27.7128.6028.8326.2427.2427.53
W Wickert24.8724.3122.4324.3624.7323.37
E WihkX24.4825.4827.5825.1324.95
F17 Kula (3.0 kg)       
                 
Frida Krantz 04 Hammarby IF 12.81 PB
Elin Runemar 07 Turebergs FK 10.05

               
F Krantz12.5012.6912.5512.8112.27X
E Runemar10.05XXXXX
F17 Diskus (1.0 kg)       
                 
Frida Krantz 04 Hammarby IF 31.96
Linn Gellar 03 Mälarhöjdens IK 26.26

               
F KrantzX31.96XXX29.35
L Gellar24.1123.6023.2220.5326.2622.51
F17 Slägga (3.0 kg)       
                 
Molly Skugge 03 Turebergs FK 53.28
Linn Harryson 03 Hammarby IF 52.50 PB
Vilma Damberg 03 Turebergs FK 51.46
Ella Nilsson 03 Hanvikens SK 39.60
Alva Enblad 04 Hammarby IF 39.56
Elin Runemar 07 Turebergs FK 36.88
  Ebba Lind 04 Hanvikens SK NM

               
V Damberg51.46X49.02XX51.26
A EnbladXX39.56XXX
M SkuggeX53.2853.00XX50.78
L HarrysonXXX51.14X52.50
E LindXXXXXX
E Nilsson34.8836.1637.6036.1036.9639.60
E RunemarXXXX36.88X
F17 Spjut (500 g)       
                 
Frida Krantz 04 Hammarby IF 34.61

               
F KrantzXX27.1230.1634.6133.72
F15 Diskus (0.75 kg)       
                 
Emilia Johansson 05 Rånäs 4H 31.32 PB
Stina Ekengren 06 Upsala IF 29.93 PB
Elise Angsten 06 Upsala IF 27.92 PB
Linnea Sandström 06 Turebergs FK 16.03
Annie Sjölund 06 Turebergs FK 14.82

               
E Johansson31.32
L Sandström16.03
E Angsten27.92
A Sjölund14.82
S Ekengren29.93
F15 Slägga (3.0 kg)       
                 
Emilia Johansson 05 Rånäs 4H 38.92 PB
Stina Ekengren 06 Upsala IF 37.76 PB
Elise Angsten 06 Upsala IF 31.74 PB
Linnea Sandström 06 Turebergs FK 20.55
Annie Sjölund 06 Turebergs FK 17.16

               
E Johansson38.92
A Sjölund17.16
S Ekengren37.76
E Angsten31.74
L Sandström20.55
F15 Spjut (500 g)       
                 
Emilia Johansson 05 Rånäs 4H 27.68 PB
Elise Angsten 06 Upsala IF 19.15
Annie Sjölund 06 Turebergs FK 16.48
Linnea Sandström 06 Turebergs FK 13.33 PB

               
E Johansson27.68
L Sandström13.33
E Angsten19.15
A Sjölund16.48
F13 Kula (2.0 kg)       
                 
Ida Edling 07 Bollnäs FIK 13.46 PB
Elin Runemar 07 Turebergs FK 13.08 PB

               
I Edling11.7412.6212.6412.8013.4612.65
E Runemar12.68X13.08X12.85X
F13 Diskus (0.6 kg)       
                 
Elin Runemar 07 Turebergs FK 30.43

               
E Runemar30.43
F13 Slägga (2.0 kg)       
                 
Elin Runemar 07 Turebergs FK 38.64 PB
Ida Edling 07 Bollnäs FIK 35.52 PB

               
E Runemar38.64
I Edling35.52
F13 Spjut (400 g)       
                 
Elin Runemar 07 Turebergs FK 24.70
Beate Pott 07 Turebergs FK 23.35

               
B Pott23.35
E Runemar24.70