Turebergs Explosiva 4 - 4 mars 2020

Resultat

M/P 60m Försök 1
                 
Felix Prins 00 Hammarby Friidrott 7.58 q M
Peter Johansson 69 Spårvägens FK 7.68 q M50
Elias Bouloussaa 05 IFK Lidingö 7.70 q P15
Stellan Back 75 Turebergs FK 7.96 q M45
Jens Falk 72 IFK Lidingö 8.09 q M45
   
M/P 60m Försök 2
                 
Alexander Mickelson 07 Turebergs FK 7.99 q PB P13
Emil Kågström-Tyboni 06 Hanvikens SK 8.07 q P15
Tobias Wallin 72 Hässelby SK 8.18 M45
Joar Eriksson 07 Turebergs FK 8.45 P13
Patrick Neuendorff 66 IFK Märsta 8.48 SB M50
Gustav Källström 06 Turebergs FK 8.57 P15
  Viggo Stridh 05 Täby IS DNS P15
   
M/P 60m Försök 3
                 
Viktor Anheim 05 Täby IS 8.08 q P15
Victor Lidén 06 Turebergs FK 8.54 SB P15
Yannick Buchli 05 Täby IS 9.12 P15
Erik Håkansson 07 Turebergs FK 9.23 PB P13
Egil Strunke 65 Turebergs FK 10.32 M55
   
M/P 60m Final
                 
Felix Prins 00 Hammarby Friidrott 7.47 SB M
Elias Bouloussaa 05 IFK Lidingö 7.62 P15
Peter Johansson 69 Spårvägens FK 7.74 M50
Emil Kågström-Tyboni 06 Hanvikens SK 7.99 P15
Alexander Mickelson 07 Turebergs FK 8.01 P13
Stellan Back 75 Turebergs FK 8.03 M45
Jens Falk 72 IFK Lidingö 8.12 M45
Viktor Anheim 05 Täby IS 8.14 P15
   
M/P 400m Heat A
                 
Valter Kjellberg 04 Turebergs FK 55.19 P17
Peter Wallin 71 IFK Märsta 55.52 M45
Filip Engström 04 Hammarby Friidrott 56.18 P17
Simon Thor 00 Hässelby SK 56.29 M22
   
M/P 400m Heat B
                 
Samuel Berhane 05 Hässelby SK 57.24 PB P15
Björn Axelsson 73 Turebergs FK 63.13 M45
  Fredrik Eckerström 70 Spårvägens FK DNS M50
   
M/P 400m Heat C
                 
Alex Hägg 06 Hässelby SK 61.19 PB P15
Bobbie Baars 58 Turebergs FK 64.38 M60
Erik Håkansson 07 Turebergs FK 71.25 P13
   
M/P 400m Heat D
                 
Vincent Wettergren 05 Turebergs FK 62.90
Levi Back 08 Turebergs FK 71.28 PB P13
   
M/P 400m Heat E
                 
Noah Busch 05 Danderyds SK 61.61 P15
Joar Eriksson 07 Turebergs FK 63.93 P13
Jacob Rappe 06 Turebergs FK 68.13 P15
   
M/P 400m Heat F
                 
Henry Jacobson 99 Spårvägens FK 53.08 PB
Oliver Sörman 07 Hässelby SK 67.77 P13
Simon Berhane 07 Hässelby SK 67.78 P13
   
M/P 2000m
                 
Felix Davidsson-Berndtsson 96 Hammarby Friidrott 6:25.49 M
Erik Bungerfält 01 Hässelby SK 6:33.99 P19
Vilhem Werner 03 Hässelby SK 6:40.44 P19
Vilhelm Lood Falgen 07 Turebergs FK 6:51.54 P13
Jakob Forssmed 74 Turebergs FK 6:55.32 M45
Iker Garcia Lundström 07 Turebergs FK 7:21.49 P13
Martin Larsson 71 IKJ Haninge 8:50.26 M45
   
M/P 60mh Heat 1
                 
Tobias Wallin 72 Hässelby SK 10.75 99.1 M45
Björn Oback 44 IFK Tumba FK 15.96 76.2 M75
   
M/P 60mh Heat 2
                 
Albin Edgert 05 Täby IS 8.59 PB 84.0 P15
Joel Enander 05 Täby IS 8.60 84.0 P15
Viggo Stridh 05 Täby IS 8.90 84.0 P15
Emil Kågström-Tyboni 06 Hanvikens SK 9.18 PB 84.0 P15
Gustav Källström 06 Turebergs FK 9.87 84.0 P15
Yannick Buchli 05 Täby IS 11.14 84.0 P15
   
M/P 60mh Heat 3
                 
David Berglund 07 AIK Friidrott 9.75 76.2 P13
Levi Back 08 Turebergs FK 11.28 76.2 P13
   
M/P Stav       
                 
 
Jonas Asplund 73 IFK Märsta 4.70 M
Hunter S Mabon 69 Danderyds SK 3.50
Jacob Semb-Josefson 06 Turebergs FK 3.20 M
Pontus Lindell 03 Uppsala IF 3.20 M
Levi Back 08 Turebergs FK 2.75 M
Alexander Mickelson 07 Turebergs FK 2.60 P13
Simon Lindström 07 Turebergs FK 2.45 M
  Gustav Kullman 96 Turebergs FK NH M

                                   
1.852.002.152.302.452.602.752.903.053.203.353.503.653.803.954.104.254.404.55
J Semb-Josefson------oxxoooxxx
L Back----xoooxxx
H S Mabon-----------oxxx
J Asplund-----------------xoo
G Kullman----------xxx
A Mickelson---xoooxxx
S Lindström--oxoxxoxxx
P Lindell--------oxxoxxx
M Kula       
                 
Stellan Back 75 Turebergs FK 11.95 7.26 M45
Egil Strunke 65 Turebergs FK 7.57 6.0 M55

               
S Back11.79X11.95X11.8011.28
E StrunkeX7.577.196.957.237.50
P17-19 Kula       
                 
Elias Lind 03 Hässelby SK 15.20 5.0 P17
Teo Paganus 03 Turebergs FK 14.80 5.0
Elias Boman 04 Hässelby SK 11.25 5.0 P17
Ludvig Wallén 04 Bromma IF 11.06 5.0 P17

               
E BomanX11.1811.2510.7910.2410.89
E Lind14.87XX11.8415.2014.53
L Wallén11.0610.89X10.54X10.57
T Paganus14.1114.2114.80X14.75X
P15 Kula       
                 
Viggo Stridh 05 Täby IS 12.18 4.0 P15
Viktor Anheim 05 Täby IS 10.35 4.0 P15
Jacob Rappe 06 Turebergs FK 9.89 4.0 P15

               
V Stridh12.0512.1811.93XXX
V Anheim10.35-10.309.15X9.99
J Rappe9.89XXXX9.77
P13 Kula       
                 
Alexander Mickelson 07 Turebergs FK 11.43 PB 3.0 P13
David Berglund 07 AIK Friidrott 10.84 PB 3.0 P13

               
D Berglund10.849.63X9.64X10.10
A Mickelson11.4310.6110.929.918.7010.97
M/P Vikt       
                 
Fredrik Frunck 03 Turebergs FK 14.07 15.88
Stellan Back 75 Turebergs FK 12.05 15.88 M45
Tobias Wallin 72 Hässelby SK 7.38 15.88 M45

               
S Back12.05XX11.2010.63X
F FrunckX13.0312.89X14.07X
T Wallin7.386.91XXXX
K/F 60m Försök 1
                 
Ayla Hallberg Hossain 06 Turebergs FK 7.98 q F15
Edda Chin Nygårds 04 IFK Lidingö 8.27 q F17
Elsa Kagevik 06 Turebergs FK 8.34 q F15
Karin Bengtsson 04 Hanvikens SK 8.40 q F17
Molly Freeman 02 Hammarby Friidrott 8.46 q F19
Kajsa Cabanas Andersson 06 Turebergs FK 8.53 q F15
Felicia Johansson 04 Hanvikens SK 8.67 q F17
  Evelina Hamos 05 Täby IS DNS F15
   
K/F 60m Försök 2
                 
Sara Johansson 05 Åkersberga SK 8.68 F15
Felicia Renman 06 Hanvikens SK 8.74 F15
Matilda Petersson 06 Turebergs FK 8.78 F15
Hjördis Bäckman 05 IFK Lidingö 8.80 F15
Johanna Pihl 06 Hässelby SK 8.81 PB F15
Clara Knutsson 06 Upsala IF 8.85 F15
Annie Grindange 06 Turebergs FK 8.97 F15
Evelina Larsson 07 Turebergs FK 9.02 F13
   
K/F 60m Försök 3
                 
Emma Fogdö 06 Hanvikens SK 8.85 F15
Xana Baxter 06 Hässelby SK 8.88 PB F15
Charlotta Häggström 68 Spårvägens FK 8.97
Emilia Nielsen 06 Turebergs FK 9.03 F15
Gunnel Tolfes 58 Turebergs FK 10.02 K60
  Olivia Pihl 08 Hässelby SK DNS F13
  Venla Engström 07 Turebergs FK DNS F13
  Källa Kairenius 05 Täby IS DNS F15
   
K/F 60m Försök 4
                 
Leticia Buchli 02 Täby IS 8.09 q F19
Louise Tilly 04 Täby IS 9.04 F17
Elin Runemar 07 Turebergs FK 9.31 F13
Amisha Aubun 06 Turebergs FK 9.96 F15
Vera Forssmed 07 Turebergs FK 11.27 F13
Maria Björkman 52 Turebergs FK 11.90 PB K65
Kristina Carlsson 40 Turebergs FK 12.06 K80
   
K/F 60m Final
                 
Ayla Hallberg Hossain 06 Turebergs FK 7.97 F15
Leticia Buchli 02 Täby IS 8.06 F19
Edda Chin Nygårds 04 IFK Lidingö 8.27 F17
Elsa Kagevik 06 Turebergs FK 8.31 F15
Karin Bengtsson 04 Hanvikens SK 8.44 F17
Molly Freeman 02 Hammarby Friidrott 8.52 F19
Kajsa Cabanas Andersson 06 Turebergs FK 8.61 F15
Felicia Johansson 04 Hanvikens SK 8.69 F17
   
K/F 400m Heat A
                 
Elsa Kagevik 06 Turebergs FK 61.07 PB F15
Hannah Kinane 06 Hässelby SK 62.88 PB F15
Mina Hägglund 07 Hässelby SK 64.67 F13
Linn Adolfsson 06 Hässelby SK 64.68 F15
   
K/F 400m Heat B
                 
Anita Christenson 66 Turebergs FK 83.62 K50
Lembit Kallas 45 Turebergs FK 93.44 M75
Vera Forssmed 07 Turebergs FK 94.66 PB F13
Kristina Carlsson 40 Turebergs FK 102.51 K80
   
K/F 400m Heat C
                 
Gunnel Tolfes 58 Turebergs FK 71.43 K60
Ulla Karnebäck 53 Turebergs FK 73.72 SB K65
Marie Karlsson 72 Turebergs FK 74.84 PB K45
  Akleja Ekstedt 06 Hässelby SK DQ F15
   
K/F 2000m
                 
Zara Klouda 07 Turebergs FK 7:29.38 K
Wilma Blitz 07 Turebergs FK 7:36.88 F13
Moa Nilsson 03 Turebergs FK 7:37.22 F17
Venla Engström 07 Turebergs FK 7:43.61 F13
  Matilda Solén 07 Turebergs FK DNS F13
   
K/F 60mh Heat 1
                 
Malin Forséll 80 Enköpings AI 9.26 76.2 K40
Gunnel Tolfes 58 Turebergs FK 12.06 68.8 K60
   
K/F 60mh Heat 2
                 
Karin Bengtsson 04 Hanvikens SK 9.59 76.2 F17
Edda Chin Nygårds 04 IFK Lidingö 9.76 76.2 F17
Louise Tilly 04 Täby IS 10.19 76.2 F17
Felicia Johansson 04 Hanvikens SK 10.55 76.2 F17
   
K/F 60mh Heat 3
                 
Ayla Hallberg Hossain 06 Turebergs FK 9.35 76.2 F15
Annie Grindange 06 Turebergs FK 9.85 76.2 F15
Ida Chrifi 06 Turebergs FK 9.87 76.2 F15
Anna Strunke 05 Turebergs FK 9.89 76.2 F15
Kajsa Cabanas Andersson 06 Turebergs FK 9.92 76.2 F15
Clara Knutsson 06 Upsala IF 10.50 76.2 F15
   
K/F 60mh Heat 4
                 
Alva Back 06 Turebergs FK 9.93 76.2 F15
Ebba Sjöström 05 Täby IS 10.25 76.2 F15
Lara Johnsson 05 Turebergs FK 11.21 76.2 F15
Amisha Aubun 06 Turebergs FK 13.15 76.2 F15
  Matilda Petersson 06 Turebergs FK DNS 76.2 F15
   
K/F 60mh Heat 5
                 
Venla Engström 07 Turebergs FK 10.63 68.6 F13
   
K/F Stav       
                 
 
Sara Winberg 04 Täby IS 3.65 K
Alanah Hellstadius 04 Hammarby 3.20 K
Emma Carlsson 05 Turebergs FK 3.20 K
Alva Back 06 Turebergs FK 3.05 K
Frida Thornander 02 Uppsala IF 3.05 K
Beate Pott 07 Turebergs FK 2.90 K
Zara Klouda 07 Turebergs FK 2.30 K
Emmie Wedin 07 Turebergs FK 2.15 K

                                   
1.852.002.152.302.452.602.752.903.053.203.353.503.653.80
A Hellstadius--------xoxoxxx
S Winberg----------xooxoxxx
F Thornander-------xoxoxxx
Z Kloudaxooxoxxoxxx
A Back------ooxoxxx
E Carlsson------o-oxxoxxx
E Wedinoxoxoxxx
B Pott---oxooxxooxxx
K Kula       
                 
Vera Koponen 68 Turebergs FK 9.95 4.0 K

               
V Koponen9.849.95X9.429.669.91
F17-19 Kula       
                 
Frida Krantz 04 Hammarby Friidrott 12.07 3.0 F17

               
F Krantz10.9311.5212.0710.77X10.89
F15 Kula       
                 
Anna Strunke 05 Turebergs FK 12.15 3.0 F15
Kajsa Cabanas Andersson 06 Turebergs FK 11.64 3.0 F15
Matilda Petersson 06 Turebergs FK 9.86 3.0 F15
Philippa Kastberg 05 Täby IS 9.58 3.0 F15
Elin Runemar 07 Turebergs FK 9.50 3.0 F13
Ida Chrifi 06 Turebergs FK 9.31 3.0 F15
Ayla Hallberg Hossain 06 Turebergs FK 9.23 SB 3.0 F15
Emilia Johansson 05 Rånäs 4H 8.97 3.0 F15
Elsa Kjellström 06 Hässelby SK 8.83 3.0 F15
10  Amisha Aubun 06 Turebergs FK 5.64 3.0 F15

               
E Kjellström8.768.837.808.267.238.15
I ChrifiXX8.99-X9.31
Hallberg Hossain8.777.949.23-7.847.26
P Kastberg8.329.588.27X7.486.82
E Johansson8.978.488.928.57XX
E Runemar8.808.99XX9.50-
A Aubun5.425.64-
M Petersson9.769.10---9.86
A Strunke11.54X12.15XX11.23
Cabanas AnderssoX11.53--11.6411.51
F13 Kula       
                 
Elin Runemar 07 Turebergs FK 11.27 2.0 F13
Evelina Larsson 07 Turebergs FK 7.96 2.0 F13
Vera Forssmed 07 Turebergs FK 6.85 PB 2.0 F13

               
E Larsson7.806.427.157.447.267.96
V Forssmed6.806.356.116.286.856.13
E RunemarX10.8710.62XX11.27
K/F Vikt       
                 
Molly Skugge 03 Turebergs FK 15.83 7.26 F17
Vilma Damberg 03 Turebergs FK 14.77 7.26 F17
Hannah Luxemburg 02 Turebergs FK 13.00 9.08 F19
Lara Johnsson 05 Turebergs FK 12.07 7.26 F15
Sofia Boman 02 Hässelby SK 12.04 9.08 F19
Wilja Wickert 02 Hässelby SK 11.35 9.08 F19
Elin Runemar 07 Turebergs FK 11.25 5.45 F13
Emilia Johansson 05 Rånäs 4H 10.74 7.26 F15
Julia Samuelsson 05 Hässelby SK 10.58 7.26 F15
10  Matilda Petersson 06 Turebergs FK 10.31 7.26 F15

               
E Runemar10.6610.85XX11.25X
M SkuggeX14.7215.83XXX
H Luxemburg13.0012.53XXX-
S BomanXX11.7610.61X12.04
W Wickert11.35X11.1710.6810.70X
L Johnsson10.3711.8812.0711.9710.7911.95
M Petersson8.59X8.53X10.3110.10
E JohanssonXXX9.8610.7410.61
J Samuelsson10.23X9.4510.58X10.54
V Damberg14.77X14.03XX14.22