Turebergs Explosiva 2 - 22 jan 2020

Resultat

M, P19, P17, P15, P13 60m Försök 1
                 
Desmond Rogo 96 AIK Friidrott 7.02 q M
Emil Johansson 02 Turebergs FK 7.07 q P19
Oskar Motta 98 Upsala IF 7.08 q M22
Carl Armfelt 84 Spårvägens FK 7.14 q M
Rickard Willman 94 Västerås FK 7.29 q M
Rodi Kay 98 Täby IS 7.30 q M22
Imran Lernebo 01 Turebergs FK 7.32 q P19
Mattias Sunneborn 70 Spårvägens FK 7.54 M50
   
M, P19, P17, P15, P13 60m Försök 2
                 
Anton Runemar 02 Turebergs FK 7.30 PB P19
Kevin Duvert 98 Turebergs FK 7.31 q M22
Mikael Agge 02 Hammarby Friidrott 7.48 P19
Joel Enander 05 Täby IS 7.53 PB P15
Hugo Olsson 02 Turebergs FK 7.56 P19
Esbjörn Eriksson 03 Turebergs FK 7.56 P17
Jjesper Rilegard 98 Täby IS 7.72 M22
Edvin Livak 03 Bromma IF 7.72 P17
   
M, P19, P17, P15, P13 60m Försök 3
                 
Jonathan Karlsson 98 Täby IS 7.58 SB M22
Mårten Skogman 67 Spårvägens FK 7.73 M50
Albin Edgert 05 Täby IS 7.81 P15
Stellan Back 75 Turebergs FK 7.95 M45
Viggo Stridh 05 Täby IS 7.95 PB P15
Jens Falk 72 IFK Lidingö 8.04 M45
Alexander Mickelson 07 Turebergs FK 8.08 PB P13
Gustav Källström 06 Turebergs FK 8.21 P15
   
M, P19, P17, P15, P13 60m Försök 4
                 
Viktor Anheim 05 Täby IS 8.20 P15
Jacob Rune 07 Täby IS 8.28 P13
Tobias Forsberg 77 Turebergs FK 8.49 M40
Victor Lidén 06 Turebergs FK 8.55 P15
Fredrik Lindgren 70 IFK Lidingö 8.56 M50
John Bäck 06 Turebergs FK 8.94 P15
Carl Grindange 09 Turebergs FK 9.22 P13
   
M, P19, P17, P15, P13 60m Försök 5
                 
Kidus Yohannes Getahun 98 Malmö AI 7.46 M22
Peter Johansson 69 Spårvägens FK 7.75 M50
Carl Runemar 74 Turebergs FK 9.02 SB M45
Mats Heljestrand 73 Täby IS 9.23 M45
Philip Persson 07 Danderyds SK 9.24 P13
Liam Dovander 07 Turebergs FK 9.29 P13
Ludvig Ellgren 07 Turebergs FK 9.50 P15
Erik Håkansson 07 Turebergs FK 9.56 P13
   
M, P19, P17, P15, P13 60m Försök 6
                 
Felix Ekman 01 Sundbybergs IK 7.33 P19
Nick Heidarian 03 Turebergs FK 7.47 P17
Erik Ahlfont 00 Turebergs FK 7.54 M22
Theodor Duvert 01 Turebergs FK 7.61 P19
Markus Eklund 05 Täby IS 7.88 P15
Jonathan Edberg 06 Turebergs FK 8.81 P15
Yannick Buchli 05 Täby IS 9.11 P15
Vincent Lingman 07 Täby IS 9.34 P13
   
M, P19, P17, P15, P13 60m Final
                 
Emil Johansson 02 Turebergs FK 7.00 SB P19
Desmond Rogo 96 AIK Friidrott 7.04 M
Oskar Motta 98 Upsala IF 7.08 M22
Carl Armfelt 84 Spårvägens FK 7.20 M
Rodi Kay 98 Täby IS 7.30 M22
Kevin Duvert 98 Turebergs FK 7.30 M22
Imran Lernebo 01 Turebergs FK 7.33 P19
Rickard Willman 94 Västerås FK 7.38 M
   
M, P19, P17, P15, P13 200m A
                 
Erik Ahlfont 00 Turebergs FK 23.70 M22
Victor Törnström 05 Danderyds SK 23.89 P15
Jonathan Karlsson 98 Täby IS 23.90 SB M22
Esbjörn Eriksson 03 Turebergs FK 24.19 P17
   
M, P19, P17, P15, P13 200m B
                 
Jjesper Rilegard 98 Täby IS 24.20 M22
Lucas Törnström 05 Danderyds SK 25.05 P15
Mårten Skogman 67 Spårvägens FK 25.13 M50
Theodor Duvert 01 Turebergs FK 25.13 P19
   
M, P19, P17, P15, P13 200m C
                 
Marcus Eklund 05 Täby IS 24.89 SB P15
Henrik Tegnér 70 Spårvägens FK 25.69 M50
Jens Falk 72 IFK Lidingö 26.25 M45
  Christopher Lundberg 03 Turebergs FK DQ P17
   
M, P19, P17, P15, P13 200m D
                 
Jacob Rune 07 Täby IS 27.22 P13
Simon Lindström 07 Turebergs FK 27.73 PB P13
John Bäck 06 Turebergs FK 29.38 P15
  Alexander Mickelson 07 Turebergs FK DQ P13
   
M, P19, P17, P15, P13 200m E
                 
Noah Busch 05 Danderyds SK 27.50 PB P15
Fredrik Lindgren 70 IFK Lidingö 27.81 PB M50
Hans Säll 61 Turebergs FK 28.14 PB M55
David Berglund 07 AIK Friidrott 28.45 PB P13
   
M, P19, P17, P15, P13 200m F
                 
Viktor Anheim 05 Täby IS 26.29 SB P15
Yannick Buchli 05 Täby IS 29.73 SB P15
Matteus Edetoft 07 Danderyds SK 30.68 P13
Carl Grindange 09 Turebergs FK 31.20 P13
   
M, P19, P17, P15, P13 200m G
                 
Erik Håkansson 07 Turebergs FK 31.50 PB P13
Oliver Sörman 07 Hässelby SK 32.20 PB P13
Botvid Simonsson 07 Danderyds SK 33.33 P13
  Ludvig Ellgren 07 Turebergs FK DNS P15
   
M, P19, P17, P15, P13 200m H
                 
Samuel Berhane 05 Hässelby SK 27.00 P15
Anton Gruber 04 Turebergs FK 27.17 P17
Jonathan Edberg 06 Turebergs FK 29.00 P15
Emil Hansson 07 Täby IS 32.52 P13
   
M, P19, P17, P15, P13 200m I
                 
Kristian Efremov 90 Spårvägens FK 23.37 M
   
M, P19, P17, P15, P13 200m Sammanlagd lista       
            heat pl  
Kristian Efremov 90 Spårvägens FK 23.37 10 1 M
Erik Ahlfont 00 Turebergs FK 23.70 2 1 M22
Victor Törnström 05 Danderyds SK 23.89 2 2 P15
Jonathan Karlsson 98 Täby IS 23.90 2 3 SB M22
Esbjörn Eriksson 03 Turebergs FK 24.19 2 4 P17
Jjesper Rilegard 98 Täby IS 24.20 3 1 M22
Marcus Eklund 05 Täby IS 24.89 4 1 SB P15
Lucas Törnström 05 Danderyds SK 25.05 3 2 P15
Mårten Skogman 67 Spårvägens FK 25.13 3 3 M50
10  Theodor Duvert 01 Turebergs FK 25.13 3 4 P19
11  Henrik Tegnér 70 Spårvägens FK 25.69 4 2 M50
12  Jens Falk 72 IFK Lidingö 26.25 4 3 M45
13  Viktor Anheim 05 Täby IS 26.29 7 1 SB P15
14  Samuel Berhane 05 Hässelby SK 27.00 9 1 P15
15  Anton Gruber 04 Turebergs FK 27.17 9 2 P17
16  Jacob Rune 07 Täby IS 27.22 5 1 P13
17  Noah Busch 05 Danderyds SK 27.50 6 1 PB P15
18  Simon Lindström 07 Turebergs FK 27.73 5 2 PB P13
19  Fredrik Lindgren 70 IFK Lidingö 27.81 6 2 PB M50
20  Hans Säll 61 Turebergs FK 28.14 6 3 PB M55
21  David Berglund 07 AIK Friidrott 28.45 6 4 PB P13
22  Jonathan Edberg 06 Turebergs FK 29.00 9 3 P15
23  John Bäck 06 Turebergs FK 29.38 5 3 P15
24  Yannick Buchli 05 Täby IS 29.73 7 2 SB P15
25  Matteus Edetoft 07 Danderyds SK 30.68 7 3 P13
26  Carl Grindange 09 Turebergs FK 31.20 7 4 P13
27  Erik Håkansson 07 Turebergs FK 31.50 8 1 PB P13
28  Oliver Sörman 07 Hässelby SK 32.20 8 2 PB P13
29  Emil Hansson 07 Täby IS 32.52 9 4 P13
30  Botvid Simonsson 07 Danderyds SK 33.33 8 3 P13
31  Christopher Lundberg 03 Turebergs FK DQ 4 4 P17
32  Alexander Mickelson 07 Turebergs FK DQ 5 4 P13
33  Ludvig Ellgren 07 Turebergs FK DNS 8 4 P15
   
M, P19, P17, P15, P13 800m A
                 
Magnus Lindblom 77 Turebergs FK 2:13.93 M40
Samuel Berhane 05 Hässelby SK 2:15.76 P15
Max Österberg 06 Värmdö IF 2:17.09 P15
Björn Axelsson 73 Turebergs FK 2:19.32 M45
Alex Hägg 06 Hässelby SK 2:22.62 P15
Elliot Borgedahl 07 Hässelby SK 2:23.37 SB P13
   
M, P19, P17, P15, P13 800m B
                 
Martin Törnqvist 71 Turebergs FK 2:25.43 PB M45
Anton Petersson 06 Hässelby SK 2:25.87 PB P15
Lowe Fuxe Barkvall 06 Turebergs FK 2:30.38 P15
Simon Berhane 07 Hässelby SK 2:30.80 P13
  Philip Persson 07 Danderyds SK DNF P13
  Jakob Bergström 06 Turebergs FK DNS P15
   
M, P19, P17, P15, P13 800m C
                 
Johan Näsman 73 Täby IS 2:24.50 M45
Noah Busch 05 Danderyds SK 2:35.38 P15
Oliver Sörman 07 Hässelby SK 2:36.63 PB P13
Matteus Edetoft 07 Danderyds SK 2:43.18 P13
Botvid Simonsson 07 Danderyds SK 2:46.60 PB P13
  Iker Garcia Lundström 07 Turebergs FK DQ P13
   
M, P19, P17, P15, P13 800m D
                 
Fabian Törnqvist 06 Turebergs FK 2:40.73 P13
Jacob Rappe 06 Turebergs FK 2:49.60 P15
Liam Dovander 07 Turebergs FK 2:54.81 P13
Martin Larsson 71 IKJ Haninge 3:08.22 SB M45
  Levi Back 08 Turebergs FK DNS P13
   
M, P19, P17, P15, P13 800m Sammanlagd lista       
            heat pl  
Magnus Lindblom 77 Turebergs FK 2:13.93 1 1 M40
Samuel Berhane 05 Hässelby SK 2:15.76 1 2 P15
Max Österberg 06 Värmdö IF 2:17.09 1 3 P15
Björn Axelsson 73 Turebergs FK 2:19.32 1 4 M45
Alex Hägg 06 Hässelby SK 2:22.62 1 5 P15
Elliot Borgedahl 07 Hässelby SK 2:23.37 1 6 SB P13
Johan Näsman 73 Täby IS 2:24.50 3 1 M45
Martin Törnqvist 71 Turebergs FK 2:25.43 2 1 PB M45
Anton Petersson 06 Hässelby SK 2:25.87 2 2 PB P15
10  Lowe Fuxe Barkvall 06 Turebergs FK 2:30.38 2 3 P15
11  Simon Berhane 07 Hässelby SK 2:30.80 2 4 P13
12  Noah Busch 05 Danderyds SK 2:35.38 3 2 P15
13  Oliver Sörman 07 Hässelby SK 2:36.63 3 3 PB P13
14  Fabian Törnqvist 06 Turebergs FK 2:40.73 4 1 P13
15  Matteus Edetoft 07 Danderyds SK 2:43.18 3 4 P13
16  Botvid Simonsson 07 Danderyds SK 2:46.60 3 5 PB P13
17  Jacob Rappe 06 Turebergs FK 2:49.60 4 2 P15
18  Liam Dovander 07 Turebergs FK 2:54.81 4 3 P13
19  Martin Larsson 71 IKJ Haninge 3:08.22 4 4 SB M45
20  Philip Persson 07 Danderyds SK DNF 2 5 P13
21  Iker Garcia Lundström 07 Turebergs FK DQ 3 6 P13
22  Jakob Bergström 06 Turebergs FK DNS 2 6 P15
23  Levi Back 08 Turebergs FK DNS 4 5 P13
   
M, P19, P17, P15, P13 60mh Heat 1
                 
Björn Oback 44 IFK Tumba FK 15.62 76.2 M75
   
M, P19, P17, P15, P13 60mh Heat 2
                 
Rickard Willman 94 Västerås FK 8.48 M
Theodor Duvert 01 Turebergs FK 8.91 SB 99.1 P19
Mattias Sunneborn 70 Spårvägens FK 8.94 91.4 M50
Kevin Duvert 98 Turebergs FK 9.40 106.7 M22
Hunter S Mabon 69 Danderyds SK 9.54 SB91.4 M50
   
M, P19, P17, P15, P13 60mh Heat 3
                 
Gustav Källström 06 Turebergs FK 9.62 PB 84.0 P15
John Bäck 06 Turebergs FK 9.96 84.0 P15
Jonathan Edberg 06 Turebergs FK 10.16 84.0 P15
  Viggo Stridh 05 Täby IS DNS P15
   
M, P19, P17, P15, P13 60mh Heat 4
                 
Jacob Rune 07 Täby IS 9.55 PB 76.2 P13
David Berglund 07 AIK Friidrott 10.20 PB 76.2 P13
   
M, P19, P17, P15, P13 Stav       
                 
 
Jonas Asplund 73 IFK Märsta 4.72 M45
Teodor Borgius 03 Hammarby 4.27 P17
Stellan Back 75 Turebergs FK 4.12 M45
Erik Dahlberg 02 Turebergs FK 3.82 P19
Jacob Semb-Josefson 06 Turebergs FK 3.22 P15
Levi Back 08 Turebergs FK 2.92 P13
Simon Lindström 07 Turebergs FK 2.47 P13

                                   
2.322.472.622.772.923.073.223.373.523.673.823.974.124.274.424.574.724.87
L Backxxooxoxoxoxxx
S Lindströmoxxoxxx
J Semb-Josefson---ooooxxx
T Borgius-----------oooxxx
E Dahlberg---------ooxxx
S Back--------oxooxoxxoxxx
J Asplund-------------ooxxx
M Kula       
                 
Jesper Ahlin 03 Turebergs FK 15.37 7.26 P17
Lukas Björninger 00 Turebergs FK 14.60 7.26 M22
Simon Thor 00 Hässelby SK 12.68 7.26 M22
Hunter S Mabon 69 Danderyds SK 12.02 SB 6.0 M50
Carl af Forselles 01 Hässelby SK 11.95 6.0 P19
Tony Karlsson 76 Huddinge AIS 10.32 7.26 M40
Fredrik Ellgren 76 Turebergs FK 9.82 7.26 M40
Alf Nede 53 IFK Linköpings FK 9.66 5.0 M65
Mats Heljestrand 73 Täby IS 8.35 PB 7.26 M45
10  Martin Törnqvist 71 Turebergs FK 8.00 7.26 M45

               
A Nede8.949.439.66X9.219.28
H S Mabon10.4911.3411.0711.9012.02X
M Heljestrand7.90X8.02X8.358.13
M Törnqvist7.018.007.71X--
T Karlsson10.30XX10.0010.32X
F Ellgren9.829.639.109.059.459.71
L Björninger13.90XXX14.0814.60
S Thor11.9812.65XX12.68X
J Ahlin15.3714.91XX14.50X
C af Forselles11.5611.95X11.6511.64X
P19, P17 Kula       
                 
Elias Lind 03 Hässelby SK 15.65 5.0 P17
Teo Paganus 03 Turebergs FK 14.51 5.0 P17
Fredrik Frunck 03 Turebergs FK 12.73 5.0 P17
Elias Boman 04 Hässelby SK 10.84 5.0 P17
David Höglund 04 Huddinge AIS 8.86 5.0 P17

               
E Boman10.16X10.5810.8410.02X
E Lind15.6514.01X13.79X14.47
T Paganus13.9913.89X14.3014.51X
D HöglundX8.578.86XXX
F FrunckX12.7312.73XX12.21
P15 Kula       
                 
Viggo Stridh 05 Täby IS 12.53 4.0 P15
Niklas Lundahl 05 Väsby IK 12.47 4.0 P15
Joel Enander 05 Täby IS 12.45 4.0 P15
Albin Edgert 05 Täby IS 11.98 4.0 P15
Viktor Anheim 05 Täby IS 10.16 4.0 P15
Jacob Rappe 06 Turebergs FK 9.93 4.0 P15
Jonathan Edberg 06 Turebergs FK 7.79 4.0 P15
Jakob Bergström 06 Turebergs FK 7.06 4.0 P15

               
J Rappe9.109.399.62X9.939.57
A Edgert9.6510.30-11.2511.9811.12
J Bergström7.056.686.776.79X7.06
J Enander12.4511.23-12.08XX
N Lundahl11.7112.4711.9011.9911.66X
V Stridh10.2112.46-12.5311.76
J Edberg7.79X7.37---
V Anheim10.169.749.81-9.868.70
P13 Kula       
                 
Alexander Mickelson 07 Turebergs FK 10.47 3.0 P13
Vincent Lingman 07 Täby IS 9.46 3.0 P13
Liam Dovander 07 Turebergs FK 6.75 3.0 P13
  Ludvig Ellgren 07 Turebergs FK 3.0 P15

               
A Mickelson10.4710.149.348.15
L DovanderX6.446.756.21
V Lingman9.368.969.46X
L Ellgren
M, P19, P17, P15 Vikt       
                 
Fredrik Frunck 03 Turebergs FK 18.85 SB 11.34 P17
Karl Ludvik 02 Turebergs FK 16.88 15.88 P19
Niklas Lundahl 05 Väsby IK 16.46 9.08 P15
Fabian Mix 05 Täby IS 14.45 SB 9.08 P15
Stellan Back 75 Turebergs FK 11.35 15.88 M45
Tony Karlsson 76 Huddinge AIS 10.36 15.88 M40
David Höglund 04 Huddinge AIS 10.09 11.34 P17
Ludvig Ellgren 07 Turebergs FK 9.68 7.26 P15
Fredrik Ellgren 76 Turebergs FK 9.31 15.88 M40
10  Alf Nede 53 IFK Linköpings FK 9.01 9.08 M65

               
F Mix14.45XXXXX
A NedeXXX8.568.429.01
N Lundahl16.0216.35X14.8816.46X
L EllgrenX9.049.299.61X9.68
F FrunckXX18.8518.72XX
D HöglundX10.01XXX10.09
S Back10.6210.9611.35X11.23X
T Karlsson10.34XX10.30X10.36
F Ellgren7.018.186.947.538.389.31
K Ludvik16.21X16.61X16.2116.88
K, F19, F17, F15, F13 60m Försök 1
                 
Maja Almgren 98 Täby IS 7.49 q PB K22
Isabelle Eurenius 89 Spårvägens FK 7.71 q K
Ronja Chrifi 02 Turebergs FK 7.95 q SB F19
Moa Granat 04 Vallentuna FK 8.06 q PB F17
Anna Björkstedt 78 Spårvägens FK 8.10 q SB K40
Edda Chin Nygårds 04 IFK Lidingö 8.18 q F17
Julia Nilsson 03 Sundbybergs IK 8.38 q F17
   
K, F19, F17, F15, F13 60m Försök 2
                 
Elsa Kagevik 06 Turebergs FK 8.23 q PB F15
Ida Chrifi 06 Turebergs FK 8.51 F15
Evelina Hamos 05 Täby IS 8.60 F15
Sara Sjöstedt 07 Turebergs FK 8.63 F13
Ulrika Evjen 74 Spårvägens FK 8.65 K45
Hjördis Bäckman 05 IFK Lidingö 8.84 F15
  Kajsa Cabanas Andersson 06 Turebergs FK DNS F15
   
K, F19, F17, F15, F13 60m Försök 3
                 
Lorena Guzman 04 Turebergs FK 8.73 F17
Sara Johansson 05 Åkersberga SK 8.79 F15
Emmie Wedin 07 Turebergs FK 8.84 PB F13
Isabelle Malmborg 05 Hässelby SK 8.85 F15
Ella Fallope 06 Turebergs FK 8.88 SB F15
Evelina Larsson 07 Turebergs FK 8.88 F13
Philippa Rundbladh 06 Hässelby SK 9.05 F15
   
K, F19, F17, F15, F13 60m Försök 4
                 
Zara Klouda 07 Turebergs FK 9.13 PB F13
Ellen Ejhed 05 Vallentuna FK 9.19 F15
Hanna Symes 07 Turebergs FK 9.24 F13
Thea Andersson 07 Täby IS 9.25 PB F13
Amanda Cederberg 07 Åkersberga SK 9.25 F13
Linnéa Frejd 04 Vallentuna FK 9.32 F17
Venla Engström 07 Turebergs FK 9.37 F13
   
K, F19, F17, F15, F13 60m Försök 5
                 
Elin Runemar 07 Turebergs FK 9.27 F13
Annie Sjölund 06 Turebergs FK 9.31 PB F15
Gunnel Tolfes 58 Turebergs FK 9.71 K60
Amanda Solén 07 Turebergs FK 9.88 F13
Elina Ravik 07 Turebergs FK 10.00 F13
Ester Ståhlberg 07 Turebergs FK 10.12 F13
Vera Forssmed 07 Turebergs FK 10.84 F13
   
K, F19, F17, F15, F13 60m Försök 6
                 
Lova Tillaeus 07 Täby IS 8.82 F13
Källa Kairenius 05 Täby IS 9.22 F15
Chloe Gillard 05 Täby IS 9.30 F15
Isabelle Tingstedt 05 Täby IS 9.49 F15
Matilda Solén 07 Turebergs FK 9.64 F13
Saga Gustafsson 07 Turebergs FK 10.94 F13
  Philippa Kastberg 05 Täby IS DNS F15
   
K, F19, F17, F15, F13 60m Final
                 
Maja Almgren 98 Täby IS 7.60 K22
Isabelle Eurenius 89 Spårvägens FK 7.71 K
Ronja Chrifi 02 Turebergs FK 8.06 F19
Moa Granat 04 Vallentuna FK 8.09 F17
Anna Björkstedt 78 Spårvägens FK 8.09 SB K40
Edda Chin Nygårds 04 IFK Lidingö 8.23 F17
Elsa Kagevik 06 Turebergs FK 8.32 F15
  Julia Nilsson 03 Sundbybergs IK DNS F17
   
K, F19, F17, F15, F13 200m A
                 
Ayla Hallberg Hossain 06 Turebergs FK 25.04 SB F15
Moa Granat 04 Vallentuna FK 25.30 F17
Emma Carlsson 05 Turebergs FK 26.96 F15
Elsa Kagevik 06 Turebergs FK 27.39 F15
   
K, F19, F17, F15, F13 200m B
                 
Anna Björkstedt 78 Spårvägens FK 27.26 SB K40
Lizette Carlsson 04 Vallentuna FK 27.43 F17
Ida Chrifi 06 Turebergs FK 28.14 F15
Hannah Kinane 06 Hässelby SK 28.63 F15
   
K, F19, F17, F15, F13 200m C
                 
Annie Grindange 06 Turebergs FK 27.87 PB F15
Anna Strunke 05 Turebergs FK 28.12 PB F15
Beate Pott 07 Turebergs FK 28.21 PB F13
Sara Sjöstedt 07 Turebergs FK 29.27 F13
   
K, F19, F17, F15, F13 200m D
                 
Elina Hellgren 04 Vallentuna FK 28.43 PB F17
Linn Adolfsson 06 Hässelby SK 29.21 F15
Isabelle Malmborg 05 Hässelby SK 29.21 F15
Ella Fallope 06 Turebergs FK 29.58 F15
   
K, F19, F17, F15, F13 200m E
                 
Alva Back 06 Turebergs FK 28.65 PB F15
Hjördis Bäckman 05 IFK Lidingö 30.03 F15
Nora Hägg 06 Hässelby SK 30.73 PB F15
Venla Engström 07 Turebergs FK 31.24 F13
   
K, F19, F17, F15, F13 200m F
                 
Marie Karlsson 72 Turebergs FK 32.57 SB K45
Gunnel Tolfes 58 Turebergs FK 33.32 K60
  Mina Hägglund 07 Hässelby SK DQ F13
  Evelina Larsson 07 Turebergs FK DQ F13
   
K, F19, F17, F15, F13 200m G
                 
Amanda Solén 07 Turebergs FK 32.66 F13
Melina Karagianni 05 Vallentuna FK 32.86 SB F15
Ulla Karnebäck 53 Turebergs FK 33.41 SB K65
  Vera Forssmed 07 Turebergs FK DNS F13
   
K, F19, F17, F15, F13 200m H
                 
Thea Andersson 07 Täby IS 31.20 F13
Matilda Solén 07 Turebergs FK 31.74 F13
Elina Ravik 07 Turebergs FK 35.20 F13
  Saga Gustafsson 07 Turebergs FK DNS F13
   
K, F19, F17, F15, F13 200m I
                 
Zara Klouda 07 Turebergs FK 30.10 F13
Alma Hallsten 07 Täby IS 31.67 F13
Amanda Pettersson 03 Vallentuna FK 34.75 F17
Anita Christenson 66 Turebergs FK 38.17 K50
   
K, F19, F17, F15, F13 200m Sammanlagd lista       
            heat pl  
Ayla Hallberg Hossain 06 Turebergs FK 25.04 1 1 SB F15
Moa Granat 04 Vallentuna FK 25.30 1 2 F17
Emma Carlsson 05 Turebergs FK 26.96 1 3 F15
Anna Björkstedt 78 Spårvägens FK 27.26 2 1 SB K40
Elsa Kagevik 06 Turebergs FK 27.39 1 4 F15
Lizette Carlsson 04 Vallentuna FK 27.43 2 2 F17
Annie Grindange 06 Turebergs FK 27.87 3 1 PB F15
Anna Strunke 05 Turebergs FK 28.12 3 2 PB F15
Ida Chrifi 06 Turebergs FK 28.14 2 3 F15
10  Beate Pott 07 Turebergs FK 28.21 3 3 PB F13
11  Elina Hellgren 04 Vallentuna FK 28.43 4 1 PB F17
12  Hannah Kinane 06 Hässelby SK 28.63 2 4 F15
13  Alva Back 06 Turebergs FK 28.65 5 1 PB F15
14  Linn Adolfsson 06 Hässelby SK 29.21 4 2 F15
15  Isabelle Malmborg 05 Hässelby SK 29.21 4 3 F15
16  Sara Sjöstedt 07 Turebergs FK 29.27 3 4 F13
17  Ella Fallope 06 Turebergs FK 29.58 4 4 F15
18  Hjördis Bäckman 05 IFK Lidingö 30.03 5 2 F15
19  Zara Klouda 07 Turebergs FK 30.10 9 1 F13
20  Nora Hägg 06 Hässelby SK 30.73 5 3 PB F15
21  Thea Andersson 07 Täby IS 31.20 8 1 F13
22  Venla Engström 07 Turebergs FK 31.24 5 4 F13
23  Alma Hallsten 07 Täby IS 31.67 9 2 F13
24  Matilda Solén 07 Turebergs FK 31.74 8 2 F13
25  Marie Karlsson 72 Turebergs FK 32.57 6 1 SB K45
26  Amanda Solén 07 Turebergs FK 32.66 7 1 F13
27  Melina Karagianni 05 Vallentuna FK 32.86 7 2 SB F15
28  Gunnel Tolfes 58 Turebergs FK 33.32 6 2 K60
29  Ulla Karnebäck 53 Turebergs FK 33.41 7 3 SB K65
30  Amanda Pettersson 03 Vallentuna FK 34.75 9 3 F17
31  Elina Ravik 07 Turebergs FK 35.20 8 3 F13
32  Anita Christenson 66 Turebergs FK 38.17 9 4 K50
33  Mina Hägglund 07 Hässelby SK DQ 6 3 F13
34  Evelina Larsson 07 Turebergs FK DQ 6 4 F13
35  Vera Forssmed 07 Turebergs FK DNS 7 4 F13
36  Saga Gustafsson 07 Turebergs FK DNS 8 4 F13
   
K, F19, F17, F15, F13 800m A
                 
Hannah Kinane 06 Hässelby SK 2:24.24 F15
Olivia Grahn 06 Hammarby Friidrott 2:25.95 PB F15
Linn Adolfsson 06 Hässelby SK 2:26.35 PB F15
Ella Fallope 06 Turebergs FK 2:31.39 F15
Emilia Larsson 01 Täby IS 2:33.99 F19
Isabella Brink 05 Vallentuna FK 2:37.16 F15
   
K, F19, F17, F15, F13 800m B
                 
Mina Hägglund 07 Hässelby SK 2:35.85 F13
Nora Hägg 06 Hässelby SK 2:36.31 PB F15
Tilde Josefsson 04 Vallentuna FK 2:40.14 F17
Venla Engström 07 Turebergs FK 2:40.21 PB F13
Gunnel Tolfes 58 Turebergs FK 2:52.05 SB K60
   
K, F19, F17, F15, F13 800m C
                 
Glykeria Theodoridou 06 Vallentuna FK 2:52.58 F15
Marie Karlsson 72 Turebergs FK 2:53.36 SB K45
Amanda Solén 07 Turebergs FK 2:55.74 F13
Alma Hallsten 07 Täby IS 2:56.15 F13
Ulla Karnebäck 53 Turebergs FK 2:58.80 K65
Vera Forssmed 07 Turebergs FK 3:30.62 PB F13
   
K, F19, F17, F15, F13 800m D
                 
Zara Klouda 07 Turebergs FK 2:33.38 F13
Agnes Olsson 05 Turebergs FK 2:45.32 F15
Vera Rietz 05 Täby IS 2:47.57 F15
Chloe Gillard 05 Täby IS 2:50.96 F15
Matilda Solén 07 Turebergs FK 3:00.72 F13
   
K, F19, F17, F15, F13 800m Sammanlagd lista       
            heat pl  
Hannah Kinane 06 Hässelby SK 2:24.24 1 1 F15
Olivia Grahn 06 Hammarby Friidrott 2:25.95 1 2 PB F15
Linn Adolfsson 06 Hässelby SK 2:26.35 1 3 PB F15
Ella Fallope 06 Turebergs FK 2:31.39 1 4 F15
Zara Klouda 07 Turebergs FK 2:33.38 4 1 F13
Emilia Larsson 01 Täby IS 2:33.99 1 5 F19
Mina Hägglund 07 Hässelby SK 2:35.85 2 1 F13
Nora Hägg 06 Hässelby SK 2:36.31 2 2 PB F15
Isabella Brink 05 Vallentuna FK 2:37.16 1 6 F15
10  Tilde Josefsson 04 Vallentuna FK 2:40.14 2 3 F17
11  Venla Engström 07 Turebergs FK 2:40.21 2 4 PB F13
12  Agnes Olsson 05 Turebergs FK 2:45.32 4 2 F15
13  Vera Rietz 05 Täby IS 2:47.57 4 3 F15
14  Chloe Gillard 05 Täby IS 2:50.96 4 4 F15
15  Gunnel Tolfes 58 Turebergs FK 2:52.05 2 5 SB K60
16  Glykeria Theodoridou 06 Vallentuna FK 2:52.58 3 1 F15
17  Marie Karlsson 72 Turebergs FK 2:53.36 3 2 SB K45
18  Amanda Solén 07 Turebergs FK 2:55.74 3 3 F13
19  Alma Hallsten 07 Täby IS 2:56.15 3 4 F13
20  Ulla Karnebäck 53 Turebergs FK 2:58.80 3 5 K65
21  Matilda Solén 07 Turebergs FK 3:00.72 4 5 F13
22  Vera Forssmed 07 Turebergs FK 3:30.62 3 6 PB F13
   
K, F19, F17, F15, F13 60mh Heat 1
                 
Ulla Karnebäck 53 Turebergs FK 11.43 68.6 K65
Gunnel Tolfes 58 Turebergs FK 11.46 K60
   
K, F19, F17, F15, F13 60mh Heat 2
                 
Maria Södergren 98 Täby IS 8.94 PB 84.0 K22
Clara Billing 02 Turebergs FK 9.29 F19
Sara Winberg 04 Täby IS 9.41 75.2 F17
Julia Nilsson 03 Sundbybergs IK 9.94 76.2 F17
Alma Flygt 03 Täby IS 12.98 76.2 F17
   
K, F19, F17, F15, F13 60mh Heat 3
                 
Ayla Hallberg Hossain 06 Turebergs FK 9.40 76.2 F15
Anna Strunke 05 Turebergs FK 9.76 SB 76.2 F15
Ebba Sjöström 05 Täby IS 9.96 PB 76.2 F15
  Philippa Kastberg 05 Täby IS DNS 76.2 F15
  Sara Johansson 05 Åkersberga SK DNS 76.2 F15
   
K, F19, F17, F15, F13 60mh Heat 4
                 
Ida Chrifi 06 Turebergs FK 9.63 PB 76.2 F15
Annie Grindange 06 Turebergs FK 9.85 PB 76.2 F15
Kajsa Cabanas Andersson 06 Turebergs FK 10.25 PB 76.2 F15
Philippa Rundbladh 06 Hässelby SK 11.01 PB 76.2 F15
Livia Salov-Klaesson 06 Hässelby SK 11.46 76.2 F15
   
K, F19, F17, F15, F13 60mh Heat 5
                 
Emmie Wedin 07 Turebergs FK 10.50 PB 68.6 F13
Venla Engström 07 Turebergs FK 10.86 PB 68.6 F13
Amanda Cederberg 07 Åkersberga SK 11.08 PB 68.6 F13
Evelina Larsson 07 Turebergs FK 11.85 68.6 F13
   
K, F19, F17, F15, F13 Stav       
                 
 
Alanah Hellstadius 04 Hammarby 3.37 F17
Alva Back 06 Turebergs FK 3.22 F15
Frida Thornander 02 Uppsala IF 3.22 F19
Beate Pott 07 Turebergs FK 2.92 F13
Emma Carlsson 05 Turebergs FK 2.92 F15
  Clara Billing 02 Turebergs FK NH F19

                                   
2.322.472.622.772.923.073.223.373.52
B Pottoooxooxxx
A Back--xooxoooxxx
E Carlsson---xooxxx
A Hellstadius----ooxxoxoxxx
C Billing-----xxx
F Thornander----oxoxxoxxx
K Kula       
                 
Ulrika Evjen 74 Spårvägens FK 9.28 4.0 K45
Sanna Tollefors 92 Vallentuna FK 9.19 4.0 K

               
U Evjen8.599.139.048.779.219.28
S Tollefors8.328.748.879.19X8.46
F19, F17 Kula       
                 
Hannah Hilding 02 Spårvägens FK 11.81 4.0 F19
Frida Krantz 04 Hammarby Friidrott 10.91 3.0 F17
Embla Wihk 02 Hammarby Friidrott 9.50 4.0 F19
Wilja Wickert 02 Hässelby SK 8.91 4.0 F19
Jennie Gregestam 04 Huddinge AIS 8.00 3.0 F17
Lizette Carlsson 04 Vallentuna FK 7.90 3.0 F17
Elina Hellgren 04 Vallentuna FK 7.37 3.0 F17

               
E Wihk8.158.618.369.279.239.50
H Hilding11.38X11.36XX11.81
W Wickert8.638.748.20X8.068.91
E Hellgren7.236.057.146.606.807.37
L Carlsson7.906.646.727.787.836.88
J Gregestam8.007.93XX7.90X
F Krantz10.3610.91X10.69XX
F15 Kula       
                 
Anna Strunke 05 Turebergs FK 12.35 3.0 F15
Kajsa Cabanas Andersson 06 Turebergs FK 12.26 3.0 F15
Olivia Ellgren 05 Turebergs FK 10.19 3.0 F15
Elin Runemar 07 Turebergs FK 9.83 3.0 F13
Ayla Hallberg Hossain 06 Turebergs FK 8.56 3.0 F15
Livia Salov-Klaesson 06 Hässelby SK 8.02 3.0 F15
Philippa Rundbladh 06 Hässelby SK 7.68 3.0 F15
Annie Grindange 06 Turebergs FK 7.27 3.0 F15
Ella Fallope 06 Turebergs FK 6.99 3.0 F15

               
O Ellgren10.199.389.7710.199.849.56
E Fallope6.426.99----
P Rundbladh7.417.257.68---
A Grindange7.276.937.21X7.09X
Hallberg Hossain7.978.567.76---
A Strunke12.3511.26X11.0411.4211.26
Cabanas Andersso11.9512.2612.0611.8912.1611.56
L Salov-Klaesson8.027.747.456.897.41
E Runemar9.839.448.91X9.81X
F13 Kula       
                 
Elin Runemar 07 Turebergs FK 12.16 2.0 F13
Hanna Symes 07 Turebergs FK 8.10 PB 2.0 F13
Evelina Larsson 07 Turebergs FK 7.31 2.0 F13
Saga Gustafsson 07 Turebergs FK 7.03 2.0 F13
Vera Forssmed 07 Turebergs FK 6.60 PB 2.0 F13
Ester Ståhlberg 07 Turebergs FK 6.43 2.0 F13
Amanda Solén 07 Turebergs FK 6.38 2.0 F13
Maja Nyman 07 Turebergs FK 6.15 2.0 F13
Elina Ravik 07 Turebergs FK 6.00 PB 2.0 F13
10  Matilda Solén 07 Turebergs FK 5.75 2.0 F13

               
E Runemar9.6410.2411.2312.16
E Larsson7.316.226.636.61
E Ståhlberg6.056.435.966.17
V Forssmed6.606.306.286.27
H Symes7.778.107.73X
M Nyman5.814.876.046.15
A Solén6.386.386.046.32
E Ravik4.656.00X5.23
M Solén5.495.595.145.75
S Gustafsson7.036.746.586.95
K, F19, F17, F15 Vikt       
                 
Annelie Ståhl 90 Spårvägens FK 16.17 9.08 K
Molly Skugge 03 Turebergs FK 16.09 7.26 F17
Vilma Damberg 03 Turebergs FK 15.65 7.26 F17
Hannah Hilding 02 Spårvägens FK 15.13 SB 9.08 F19
Olivia Ellgren 05 Turebergs FK 13.46 7.26 F15
Sanna Tollefors 92 Vallentuna FK 13.39 9.08 K
Hannah Luxemburg 02 Turebergs FK 12.84 9.08 F19
Emelie Malmborg 03 Hässelby SK 12.84 7.26 F17
Sofia Boman 02 Hässelby SK 12.81 9.08 F19
10  Isabella Andersson 01 Vallentuna FK 12.10 9.08 F19
11  Linnéa Lindefalk 05 Hammarby Friidrott 11.68 7.26 F15
12  Elin Runemar 07 Turebergs FK 11.66 5.45 F13
13  Jennie Gregestam 04 Huddinge AIS 11.66 7.26 F17
14  Maja Martinsson 04 Huddinge AIS 11.64 7.26 F17
15  Embla Wihk 02 Hammarby Friidrott 11.62 9.08 F19
16  Wilja Wickert 02 Hässelby SK 11.13 9.08 F19
17  Anna Strunke 05 Turebergs FK 9.15 7.26 F15

               
E Runemar11.66XXXX11.22
L Lindefalk11.0611.6811.5110.87XX
V DambergX15.6515.3315.14XX
E Malmborg12.84X11.39XXX
M SkuggeX13.75X16.09XX
M Martinsson11.64XX11.3611.3911.27
J GregestamXX11.66XXX
A Ståhl15.2715.56X15.7316.17X
O Ellgren13.4612.99X11.49X12.19
H HildingXXXX15.13X
A Strunke-X9.15X6.95X
S Boman12.3811.9012.8112.52X11.04
I Andersson10.9211.0811.8812.1011.5611.31
E WihkXX10.85X11.62X
S Tollefors13.33XX13.39XX
W Wickert11.0011.13X10.40X10.31
H Luxemburg12.6612.1412.84X12.47X