Resultat

M 100 m Vind:-0.4
             
1Odain Rose92IFK Umeå10.68
2Erik Hagberg95Upsala IF10.76
3Carl Dath95Täby IS11.46
4Nils-Göran Nilsson88Turebergs FK11.47
5Jean de Dieu Irakiza96Gefle IF11.83
   

M 100 m Division II Vind:1.2
             
1Ulrik Sköldkvist94IFK Lidingö11.59
2Marcus Backman93Eskilstuna Friidrott11.63
3David Svensson98IFK Tumba12.45
4Michael Brodersen80FK Studenterna12.65
5Henrik Arnerdal74Ösmo Nynäs FIK12.97
   

M 200 m Vind:1.0
             
1Erik Martinsson96Gefle IF22.69
2Fredrik Åström93Täby IS22.82
3Anton Nordback94Upsala IF24.19
4Chris Sentell94Turebergs FK24.48
5Odain Rose92IFK Umeå25.17
   

M 400 m
             
1Erik Martinsson96Gefle IF49.76
2Erik Smeds91Turebergs FK51.31
3Per Göransson95Täby IS52.58
4Simon Hällman96IFK Umeå55.27
5Victor Björklund96Upsala IF56.42
   

M 400 m Division II
             
1Andreas Movin96IFK Lidingö50.66
2Ville Lindholm95IFK Tumba54.24
3Anders Söderlund80FK Studenterna59.13
4Haydar Jassim97Eskilstuna Friidrott60.20
5Fredrik Jergander73Ösmo Nynäs FIK73.25
   

M 800 m
             
1Robin Rohlén90IFK Umeå1:53.00
2Klas Persson91Turebergs FK1:54.70
3Jonathan Alvaeus91Upsala IF2:05.26
4Jesper Rilegård98Täby IS2:13.77
Mohammed Yousuf Haji82Gefle IFDQ
   

M 800 m extra
             
1Daniel Gleimar91Turebergs FK1:57.43
2Anton Persson96Hässelby SK1:58.21
3Albin Sjöblom93Turebergs FK1:59.88
4John Dunell87Turebergs FK2:00.90
5Gustav Bivestedt96Hässelby SK2:01.98
6Andreas Jansson96Hässelby SK2:02.92
7Filip Artursson96Hässelby SK2:06.60
Anton Asplund (hare)90Turebergs FKDNF
Gustav Karnebäck87Turebergs FKDNS
   

M 1500 m
             
1Daniel Lundgren85Turebergs FK4:02.60
2Jan Westerberg80IFK Umeå4:05.38
3Jonathan Alvaeus90Upsala IF4:17.51
4Hasan Mohamod Husein95Gefle IF4:26.08
5Christian Runge Wildner95Täby IS4:33.31
   

M 1500 m Division II
             
1Martin Stjernlöf87Eskilstuna Friidrott4:00.12
2Andreas McConville81FK Studenterna4:11.63
3Erik Lagerlöf97IFK Lidingö4:22.25
4Tommy Nylander Lesslie99IFK Tumba4:51.26
Fredrik Almberger66Ösmo Nynäs FIKDNS
   

M 3000 m
             
1Erik Widing87Turebergs FK8:30.53
2Kristoffer Österlund72IFK Umeå9:01.61
3Hasan Mohamuud Huseen95Gefle IF9:33.26
4Erik Djurberg97Upsala IF9:34.64
5Joel Tesfagirgsis95Täby IS11:18.18
   

M 2000 mH
             
1Erik Norrbom93Turebergs FK6:09.61
2Jan Westerberg80IFK Umeå6:17.06
3Johan Lindberg80Upsala IF6:21.18
Martin Hedlund77Gefle IFDNS
Christian Runger Vildar95Täby ISDNS
   

M 110 mh Vind:-0.4
             
1Niclas Svärdling95Täby IS18.67
2Victor Björklund96Upsala IF24.49
3Markus Johansson90IFK Umeå40.63
Gefle IFGefle IFDNS
Turebergs FKTurebergs FKDNS
   

M 110 mh Division II Vind:0.1
             
1Rafael Askros81IFK Lidingö15.20
2Viktor Ohlsson89Eskilstuna Friidrott18.51
3Hunter S Mabon69FK Studenterna18.53
4Niklas Johnsson91Ösmo Nynäs FIK21.26
Mikael Magnusson66IFK TumbaDNF
   

M 400 mh
             
1Isak Andersson96Upsala IF55.59
2Fredrik Åström93Täby IS56.04
3Markus Johansson90IFK Umeå57.05
Gefle IFGefle IFDNS
Turebergs FkTurebergs FKDNS
   

M Höjd
             
1Fredrik Konradsson94IFK Umeå2.08
2Fabian Delryd96Täby IS2.02
3Jonathan Kruse95Upsala IF1.80
4Hannes Gidlöf96Gefle IF1.65
5Gustav Karnebäck87Turebergs FK1.60

                                   
1.501.551.601.651.701.801.881.921.961.992.022.052.082.11
Fredrik Konradsson---------ooooxxx
Hannes Gidlöfoxxoxxoxoxxx
Jonathan Kruse-----o--------
Gustav Karnebäckxoooxx-
Fabian Delryd------xoooooxxx

M Stav
             
1Hannes Gidlöf96Gefle IF4.00
2Johan Eriksson88Turebergs FK3.70
3Anton Sjöström97IFK Umeå3.60
4Gabriel Rosshagen98Täby IS3.05
5Simon Söderlund94Upsala IF3.05

                                   
2.702.903.053.203.353.503.603.703.803.904.004.20
Simon Söderlund--xoxxx
Hannes Gidlöf--------o-oxxx
Anton Sjöström---xxoooxoxxx
Gabriel Rosshagenxooo
Johan Erikssono--o-o-xoxxx

M Stav Division II
             
1Viktor Ohlsson89Eskilstuna Friidrott3.60
2Erik Hermelin96IFK Lidingö3.50
3Urban Evjens73FK Studenterna2.25
3Tobias Jonsson97IFK Tumba2.25
Ösmo Nynäs FIKÖsmo Nynäs FIK

                                   
2.002.252.502.702.903.053.203.353.503.603.703.80
Erik Hermelin----oooooxxx
Urban Evjensooxx-
Viktor Ohlsson-----o-oooxxx
Tobias Jonssonooxxx
Ösmo Nynäs FIK

M Längd
             
1Johan Meckbach95Täby IS6.31
2Jonathan Kruse95Upsala IF6.19
3Oumar Thiam91Turebergs FK6.12
4Jesper Norén95Gefle IF5.83
5Magnus Rosenkvist92IFK Umeå4.83

                         
Johan Meckbach6.31(-0.1)6.13(0.9)6.14(-0.3)6.07(-0.5)
Magnus Rosenkvist4.83(1.5)4.74(1.2)4.69(1.2)X(1.4)
Jesper NorénX(1.0)3.22(1.0)5.83(2.1)
Jonathan Kruse6.19(2.5)5.78(0.7)
Oumar ThiamX(1.5)X(0.6)6.12(0.7)6.08(1.8)

M Längd Division II
             
1Johan Taléus94Eskilstuna Friidrott7.18
2Ritchie Moba90IFK Tumba6.80
3Albin Boestad97IFK Lidingö5.54
4Michael Brodersen80FK Studenterna5.05
5Roger Stokki76Ösmo Nynäs FIK5.00

                         
Ritchie Moba6.73(-0.1)6.65(0.5)4.91(-0.9)6.80(2.7)
Roger Stokki4.41(1.9)4.65(1.0)4.70(0.7)5.00(-0.9)
Albin BoestadX(1.2)5.54(-0.1)5.42(1.3)5.50(2.1)
Johan Taléus7.18(0.9)7.09(1.1)7.01(0.0)5.62(-0.6)
Michael Brodersen4.64(-0.3)5.05(0.6)4.98(-0.2)X(0.1)

M Tresteg
             
1Fredrik Konradsson94IFK Umeå13.85
2Richard Andersson87Upsala IF12.80
3Jesper Norén95Gefle IF12.17
4Wilhelm Wegerdal95Täby IS11.01
Turebergs FKTurebergs FK

                         
Turebergs FK
Richard Andersson12.61(0.8)12.80(0.3)12.77(-1.1)11.53(1.9)
Wilhelm Wegerdal10.74(2.7)11.01(0.8)10.80(-0.1)10.43(0.7)
Jesper NorénX(1.4)X(-0.6)X(-0.9)12.17(0.7)
Fredrik Konradsson-(0.0)-(0.0)13.85(1.5)-(0.0)

M Kula
             
1Fredrik Hallinder88Turebergs FK13.17
2Fred Stenberg70Gefle IF12.42
3Kent Larsson63Upsala IF12.29
4Erik Olofsson93IFK Umeå11.11
5Johan Meckbach95Täby IS9.41

               
Johan Meckbach9.208.479.359.41
Fredrik Hallinder-13.1712.6812.80
Kent Larsson11.7411.8912.29-
Erik Olofsson11.11---
Fred Stenberg12.3312.42--

M Kula Division II
             
1Christian Hansson-Bergén90IFK Lidingö11.91
2Martin Söderberg73IFK Tumba11.39
3Hunter S Mabon69FK Studenterna11.11
4Johan Talaeus94Eskilstuna Friidrott10.20
5Niklas Johnsson91Ösmo Nynäs FIK10.19

               
Johan Talaeus9.8810.0410.0410.20
Niklas Johnsson10.1910.07--
Hunter S Mabon10.88-10.4811.11
Christian Hansson-Bergén-11.3311.91-
Martin Söderberg--11.3911.23

M Diskus
             
1Robert Alneroth84Gefle IF43.07
2David Hammarling92Upsala IF41.53
3Fredrik Hallinder88Turebergs FK38.70
4Tor Lindberg95IFK Umeå33.22
5Joacim Andersson89Täby IS25.58

               
Joacim Andersson25.5822.9723.3024.39
David Hammarling32.7638.3041.53X
Robert Alneroth41.1342.9742.3943.07
Tor Lindberg33.2229.18XX
Fredrik Hallinder34.0233.9338.7035.21

M Slägga
             
1Alex Larsson94Upsala IF62.36
2Robert Alneroth84Gefle IF53.97
3Daniel Ragnvaldsson76IFK Umeå50.25
4Vladimir Petrovic76Täby IS26.28
5Gustav Karnebäck87Turebergs FK24.47

               
Daniel Ragnvaldsson50.0550.25X47.59
Robert Alneroth53.97XX53.63
Alex LarssonXX62.3660.02
Gustav Karnebäck21.0222.3024.4722.27
Vladimir PetrovicXX23.2326.28

M Slägga Division II
             
1Christian Hansson-Bergén90IFK Lidingö52.34
2Roger Karlsson71IFK Tumba29.21
3Johan Jergander70Ösmo Nynäs FIK29.03
4Urban Evjens73FK Studenterna20.96
Tony Settle75Eskilstuna Friidrott-

               
Urban Evjens-19.7920.9619.79
Roger Karlsson29.2127.6228.7128.70
Johan Jergander28.1026.3328.3729.03
Christian Hansson-Bergén50.7649.4450.4952.34
Tony Settle----

M Spjut
             
1Daniel Ragnvaldsson76IFK Umeå66.54
2Fredrik Lundgren94Gefle IF47.94
3Lars Göran Nilsson88Turebergs FK40.51
4Erik Sundström67Täby IS40.39
5Jonas Anshelm63Upsala IF37.28

               
Jonas Anshelm34.51X-37.28
Lars Göran NilssonX40.51XX
Erik Sundström40.3934.6239.6535.16
Fredrik Lundgren47.9445.69X44.28
Daniel Ragnvaldsson63.8264.5466.5465.88

M 4x100
           
1 Turebergs FK44.65
Gustav Kjell96
Inostroza Giovanni97
Martin Richard97
Waldaeus Simon96
2 Upsala IF45.38
Timothy Edwards95
Simon Söderlund94
Anton Nordback94
Richard Andersson87
3 IFK Umeå45.72
Odain Rose92
Simon Hällman96
Andreas Rosén92
Fredrik Konradsson94
Gefle IFDNF
Hannes Gidlöf96
Jean Irakize de Dieu96
Jesper Norén95
Martinsson Erik 96
Täby ISDQ
Fredrik Åström93
Carl Dath95
Niklas Svärdling95
Wilhelm Wegendal95
   

M 4x100 Division II
           
1 IFK Lidingö45.09
Eric Lidén96
Andreas Morin96
Erik Hermelin96
Fredrik Lorentzen97
2 Eskilstuna FI45.87
Marcus Backman93
Johan Talaéus94
Viktor Ohlsson89
Haydar Jassim90
3 IFK Tumba48.23
David Svensson98
Ritchie Moba90
Ville Lindholm95
Tommy Nylander Leslie99
4 FK Studenterna49.29
Hunter S Mabon69
Urban Evjens73
Patrick Carroll80
Jorge Miro86
5 Ösmo Nynäs FIK52.03
Henrik Arnerdal74
Roger Stokki76
Niklas Johnsson91
Fredrik Almberger66
   

K 100 m Vind:0.8
             
1Malin Andersson97Gefle IF lag 212.53
2Frida Hogstrand93Täby IS12.74
3Karolina Nikamo95Upsala IF12.74
4Maj Johansson91Turebergs FK12.84
5Fanny Ernestam98KFUM Örebro12.87
6Sandra Östby97IFK Tumba13.42
7Sofie Tholander93Hellas FK13.90
   

K 200 m Heat 1 Vind:-0.3
             
1Julia Hässel94Turebergs FK25.74
2Frida Hogstrand93Täby IS26.15
3Fanny Runheim99KFUM Örebro26.53
4Mathilda Eriksson98IFK Tumba26.84
5Stina M Jansson94Gefle IF lag 227.07
6Sofia Lindh98Upsala IF27.38
7Andrea Kärrman94Hellas FK29.55
   

K 200 m Heat 2
             
Therese Aspsäter83FK StudenternaDNS
   

K 400 m Heat 1
             
1Linda Frödin Glad93Turebergs FK56.62
2Klara Helander95Upsala IF56.76
3Sara Jernfält93KFUM Örebro59.10
4Tove Olsson98IFK Tumba59.29
5Rakel Rosshagen95Täby IS59.50
6Camilla Olsson87Hellas FK61.78
7Johanna Bromark93Gefle IF lag 263.17
   

K 400 m Heat 2
             
1Suzanna Romilson90FK Studenterna62.09
   

K 800 m
             
1Ida Holm93Täby IS2:13.49
2Louise Åkerlund97Turebergs FK2:20.13
3Erica Wesström92Upsala IF2:27.01
4Anna Westen97KFUM Örebro2:37.69
5Emelie Svensson00IFK Tumba2:42.73
6Rahel Andebrhan96Hellas FK2:47.88
Lisa Lingvall96Gefle IF lag 2DNS
   

K 1500 m
             
1Ida Holm93Täby IS4:47.48
2Erica Wesström92Upsala IF4:49.38
3Isabelle Haugen98Hellas FK4:51.39
4Åsa Nylander67IFK Tumba5:23.62
5Tyra Löthman99Turebergs FK5:40.25
6Malin Olofsson87KFUM Örebro5:59.52
7Amanda Seger98Gefle IF lag 26:22.46
   

K 3000 m
             
1Ylva Stenström92Upsala IF10:31.43
2Erika Bergentz73KFUM Örebro10:50.32
3Åsa Nylander67IFK Tumba11:19.78
4Youdit Andebrhan97Hellas FK12:49.76
5Lovisa Bielke96Täby IS12:50.68
6Lisa Lingvall96Gefle IF lag 214:24.52
7Camilla Bergqvist91Turebergs FK14:37.27
   

K 1500 mH
             
1Jennie Hurkmans84Turebergs FK5:36.40
2Helena Thim98Upsala IF6:10.21
3Lovisa Jonsson99Täby IS6:18.20
4Jessica Nylander Lesslie98IFK Tumba6:20.38
5Angerlica Öhrn94KFUM Örebro6:56.77
6Kristina Norman62Hellas FK8:23.42
Sofie Erenlöf89Gefle IF lag 2DNS
   

K 100 mh Vind:1.2
             
1Malin Eriksson91KFUM Örebro14.23
2Sofia Linde95Täby IS14.47
3Tove Olsson98IFK Tumba15.40
4Fanny Anonsen95Gefle IF lag 215.53
5Klara Zetterberg96Upsala IF16.80
6Elin Bohman97Turebergs FK18.60
7Sofie Tholander93Hellas FK22.67
   

K 400 mh
             
1Johanna Dyremark97IFK Tumba63.43
2Rakel Rosshagen95Täby IS64.91
3Stina M Jansson94Gefle IF lag 266.93
4Julia Gustafsson94KFUM Örebro68.11
5Ida Ekroth97Upsala IF73.91
6Lovisa Wickholm96Hellas FK85.57
Turebergs FKTurebergs FKDNS
   

K Höjd
             
1Sofia Linde95Täby IS1.83
2Amanda Engman97Upsala IF1.68
3Elin Bohman97Turebergs FK1.64
4Louise Ekman97Gefle IF lag 21.60
5Lovisa Wickholm96Hellas FK1.40
5My Aggefors99IFK Tumba1.40
5Evnice Nilsson98KFUM Örebro1.40

                                   
1.301.351.401.451.501.551.601.641.681.721.761.801.83
Lovisa Wickholmoooxxx
My Aggeforsoooxxx
Sofia Linde------o-ooxooo
Elin Bohman---ooooxoxxx
Amanda Engman--oooooxoxoxxx
Louise Ekman----oooxxx
Evnice Nilssonoooxxx

K Stav
             
1Anna Juggas Öberg92Hellas FK3.25
2Elin Domberg98KFUM Örebro3.00
3Kristin Hallberg89Upsala IF2.60
4Hanna Bielke99Täby IS2.60
5Alida Sterner96Turebergs FK2.45
6Sana Rehman92IFK Tumba2.30
7Amanda Seger98Gefle IF lag 22.15

                                   
1.802.002.152.302.452.602.752.903.003.103.253.35
Anna Juggas Öberg--------xooxoxxx
Sana Rehman-oooxxx
Elin Domberg----xo-xxoxooxxx
Kristin Hallberg---oooxxx
Hanna Bielke---oxooxxx
Amanda Segeroooxxx
Alida Sterneroooooxxx

K Längd
             
1Malin Eriksson91KFUM Örebro5.75
2Johanna Dyremark98IFK Tumba5.53
3Rebecka Ilehag92Hellas FK5.24
4Moa Nykvist98Gefle IF lag 25.16
5Lovisa Linde98Täby IS4.99
6Levina Ahlgren98Upsala IF4.94
7Johanna Andersson98Turebergs FK4.73

                         
Moa Nykvist5.16(-0.8)5.16(0.0)X(0.4)4.85(0.0)
Rebecka Ilehag5.24(1.4)4.89(0.7)5.07(0.6)3.72(0.3)
Malin Eriksson5.61(0.1)5.75(0.2)X(0.6)X(0.2)
Johanna Andersson4.47(0.2)4.57(0.5)4.47(0.8)4.73(1.1)
Johanna Dyremark5.53(2.5)5.23(-0.3)X(1.4)5.44(1.2)
Levina AhlgrenX(0.0)4.85(1.0)4.94(0.8)4.86(0.1)
Lovisa Linde4.71(0.6)4.99(0.2)4.69(0.1)4.36(-0.5)

K Tresteg
             
1Fanny Anonsen95Gefle IF lag 211.91
2Rebecka Ilehag92Hellas FK11.76
3Fanny Ernestam98KFUM Örebro11.59
4Matilda Eriksson97IFK Tumba10.81
5Elsa Herlitz97Upsala IF10.63
6Carolina Eriksson98Turebergs FK9.71
7Maria Södergren98Täby IS9.44

                         
Matilda ErikssonX(0.9)X(1.7)10.81(1.3)10.39(1.0)
Fanny ErnestamX(2.2)11.59(2.5)X(2.3)11.36(-1.6)
Carolina Eriksson9.71(2.1)9.03(2.3)9.20(-2.1)9.49(-1.0)
Elsa Herlitz10.52(2.4)X(0.4)10.63(-0.4)X(1.1)
Fanny AnonsenX(2.0)-(0.6)-(1.5)11.91(2.2)
Maria Södergren9.39(3.5)-(0.6)9.33(1.8)9.44(-1.4)
Rebecka Ilehag11.76(1.7)11.54(-0.2)10.97(-0.1)-(0.7)

K Kula
             
1Anna Wikström87IFK Tumba14.48
2Heidi Schmidt93Täby IS12.95
3Anna Pihlgren82KFUM Örebro12.03
4Johanna Höglund85Upsala IF10.41
5Freja Liljedahl94Gefle IF lag 29.90
6Rebecka Hallerth96Hellas FK9.16
7Sandra Friberg94Turebergs FK8.87

               
Sandra Friberg8.52-8.768.87
Anna Wikström-14.48-14.24
Johanna Höglund10.299.8010.0110.41
Heidi Schmidt--12.95-
Anna Pihlgren11.1711.9112.03-
Rebecka Hallerth8.239.02-9.16
Freja Liljedahl9.349.759.429.90

K Diskus
             
1Anna Wikström87IFK Tumba50.17
2Heidi Schmidt93Täby IS47.90
3Anna Pihlgren82KFUM Örebro36.63
4Victoria Engström Kindmark97Upsala IF30.08
5Michaela Norrbelius97Gefle IF lag 226.99
6Sofia Eriksson89Hellas FK26.75
7Sandra Friberg94Turebergs FK23.50

               
Sandra Friberg19.7122.4623.50X
Sofia Eriksson26.75X24.57-
Michaela Norrbelius25.29X26.9926.06
Anna Wikström48.1050.1745.60X
Victoria Engström KindmarkX30.0829.4427.72
Heidi Schmidt47.2147.90XX
Anna Pihlgren30.3236.63XX

K Slägga
             
1Freja Liljedahl94Gefle IF lag 250.09
2Linnea Jönsson95Upsala IF48.49
3Astrid Molander94IFK Tumba42.97
4Julia Gustafsson94KFUM Örebro28.95
5Lisa Bevemyr96Turebergs FK28.18
6Rebecka Hallerth96Hellas FK23.72
7Petra Eklund74Täby IS23.45

               
Freja Liljedahl43.1750.09X49.65
Linnea Jönsson44.1248.4945.7547.59
Rebecka Hallerth23.7219.97XX
Astrid Molander42.97XX42.87
Julia Gustafsson28.3828.9527.8826.62
Lisa BevemyrXXX28.18
Petra Eklund22.2622.3723.4521.55

K Spjut
             
1Sofie Davoust94IFK Tumba43.59
2Jennie Hurkmans84Turebergs FK37.44
3Sofia Eriksson89Hellas FK36.95
4Alexandra Johansson94KFUM Örebro36.92
5Bianca Salming98Täby IS32.36
6Johanna Höglund85Upsala IF30.15
7Lisa Lingvall96Gefle IF lag 228.47

               
Jennie Hurkmans36.0235.2037.44X
Lisa Lingvall26.2228.47XX
Sofia ErikssonX36.9535.7133.73
Sofie Davoust42.3340.8442.9043.59
Bianca Salming32.3629.5627.3831.31
Johanna Höglund29.5929.9429.5730.15
Alexandra JohanssonX36.1036.9036.92

K 4x100
           
1 Upsala IF48.60
Sofia Lindh98
Karolina Nikamo95
Klara Zetterberg96
Klara Helander95
2 Täby IS48.95
Lovisa Linde98
Sofia Linde95
Frida Hogstrand95
Rakel Rosshagen95
3 KFUM Örebor49.08
Fanny Ernestam98
Anna Westen97
Malin Eriksson91
Fanny Runheim99
4 Turebergs FK49.36
Maj Johansson91
Julia Hässel94
Olivia Axelsson94
Linda Frödin Glad93
5 Gefle IF lag 249.70
Malin Andersson97
Fanny Anonsen95
Stina M Jansson94
Louise Ekman97
6 IFK Tumba50.16
Mathilda Eriksson98
Johanna Dyremark97
Tove Olsson98
Sandra Östby97
7 Hellas FK52.12
Sofie Tholander93
Rebecka Ilehag92
Camilla Olsson87
Andrea Kärrman94
   

K 4x100
           
FK StudenternaDNS
Emely Helenius93
Therese Aspsäter83
Suzanna Romilson90
Amina Henaien Taghaboni84
   



M Lag-poäng Antal grenar 18 / 18
                                           
PlNameTot1002004008001500 3000110mh400mh2000mHHöjd StavLängdTrestegKulaDiskus SläggaSpjut4x100
1IFK Umeå6051254 43345 31522 353
2Upsala IF5743133 24533 14434 514
3Turebergs FK5222445 551 4353 135
4Gefle IF451552 32 52345 44
5Täby IS4234321 1544 25211 22


K Lag-poäng Antal grenar 18 / 18
                                           
PlNameTot1002004008001500 3000100mh400mh1500mHHöjd StavLängdTrestegKulaDiskus SläggaSpjut4x100
1Täby IS8666377 36657 43166 136
2KFUM Örebro8235542 67432 67555 445
2Upsala IF8252656 73366 52344 627
4IFK Tumba8024434 55742 26477 572
5Turebergs FK6347763 1275 31211 364
6Gefle IF, lag 2567311 2454 14733 713
7Hellas FK5211225 41222 75622 251


M Lag-poäng Division II Antal grenar 9 / 9
                                           
PlNameTot1004001500110mhStav LängdKulaSlägga4x100
1IFK Lidingö friidrott4055354 3555
2Eskilstuna FI3142545 5204
3IFK Tumba26.53422.50 4443
4FK Studenterna23.523432.50 2322
5Ösmo Nynäs FIK10112 1131