Stora Turebergskastet 2018
Sollentuna Edsbergs Sportfält
Väder lördag: Strålande sol, vindstilla, 28 grader
Väder söndag: Strålande sol, lite byig medvind, 28 grader
Tävlingsledare: Christer Ludvik
M Kula 2018-05-27  
1. Gabriel Heen 93 Hammarby IF 16.71  
2. Lukas Björninger 00 Turebergs FK 14.52  
3. Simon Thor 00 IFK Märsta 12.49  
Lukas Björninger 14.14 14.14 X X 14.09 14.52  
Gabriel Heen 16.25 16.24 16.70 16.71 X 16.64  
Simon Thor 11.57 - 11.93 12.05 12.49 X  
 
M Slägga 2018-05-26  
1. Karl Ludvik 02 Turebergs FK 41.11  
2. Stellan Back 75 Turebergs FK 39.69  
3. Kristian Petersson 75 Åkersberga SK 28.69  
Stellan Back X 38.02 X X 39.69 38.37  
Kristian Petersson X 28.69 X 27.41 X 27.64  
Karl Ludvik 40.12 32.01 X 41.11 X X  
 
M Spjut 2018-05-26  
1. Stellan Back 75 Turebergs FK 59.64  
2. Fredrik Andersson 93 Södertälje IF 48.95  
3. Fredrik Frunk 03 Turebergs FK 41.71  
4. Kristian Petersson 75 Åkersberga SK 40.04  
Fredrik Andersson X X 48.95 X 47.19 46.20  
Stellan Back 59.64 53.35 58.34 55.50 55.90 24.25  
Kristian Petersson 37.21 38.01 37.57 40.04 38.85 39.98  
Fredrik Frunk 40.27 40.64 41.59 40.97 41.71 39.92  
 
P19 Kula 6.0 2018-05-27  
1. Patrik Lindstedt 99 Hässelby SK 18.47  
2. Lukas Björninger 00 Turebergs FK 16.07  
3. Simon Thor 00 IFK Märsta 13.77  
Lukas Björninger 15.20 16.07 X 16.02 X X  
Patrik Lindstedt 17.79 X 18.25 18.47 X X  
Simon Thor 13.39 13.43 13.12 X X 13.77  
 
P19 Diskus 1.75 2018-05-27  
1. Patrik Lindstedt 99 Hässelby SK 51.02  
2. Lukas Björninger 00 Turebergs FK 51.01  
3. Simon Thor 00 IFK Märsta 43.80  
4. Emil Holm 01 Turebergs FK 36.65  
Fanny Öhrn Selahn 95 Turebergs FK 41.72 Utom tävlan 1.0  
Simon Thor X 43.80 41.89 40.85 X 41.68  
Patrik Lindstedt 50.80 49.37 48.53 51.02 X X  
Emil Holm X X X X X 36.65  
Lukas Björninger X X X X X 51.01  
Fanny Öhrn Selahn 41.72 X 40.01 X X X  
 
P19 Slägga 6.0 2018-05-26  
1. David Sahi 00 Enköpings AIF 52.83  
David Sahi 48.41 51.39 47.92 48.07 52.83 51.34  
 
P19 Spjut 800 2018-05-26  
1. Simon Thor 00 IFK Märsta 51.24  
Simon Thor 49.74 50.91 50.87 X 51.24 X  
 
P17 Kula 5.0 2018-05-27  
1. Johannes Lilius 01 Huddinge AIS 15.06  
2. Jesper Ahlin 03 Turebergs FK 14.81  
3. Caspar Larsson 02 Huddinge AIS 11.32  
4. Anton Harrysson 02 Mälarhöjdens IK 9.28  
Johannes Lilius 14.78 X X X 15.06 X  
Jesper Ahlin 13.83 X X X X 14.81  
Caspar Larsson X 11.32 X X X X  
Anton Harrysson X X X X 9.28 9.12  
 
P17 Diskus 1.5 2018-05-26  
1. Johannes Lilius 01 Huddinge AIS 49.67  
2. Emil Holm 01 Råby-Rekarne FIF 43.01  
3. Emil Holm 01 Turebergs FK 42.61  
4. Karl Ludvik 02 Turebergs FK 41.65  
5. Caspar Larsson 02 Huddinge AIS 38.67  
6. Anton Harrysson 02 Mälarhöjdens IK 25.25  
Emil Holm 39.11 41.89 37.95 X 43.01 X  
Emil Holm 39.29 X X 37.91 X 42.61  
Karl Ludvik 39.33 41.65 35.05 X X X  
Johannes Lilius 45.45 46.02 X 47.36 49.67 47.90  
Caspar Larsson 25.26 X 37.42 X 38.67 35.36  
Anton Harrysson 25.25 X X 23.90 34.49 X  
 
P17 Slägga 5.0 2018-05-26  
1. Karl Ludvik 02 Turebergs FK 58.54  
2. Leo Bystedt 03 Västerås FK 55.98  
3. Emil Holm 01 Råby-Rekarne FIF 52.71  
4. Victor Sahlin 02 Råby-Rekarne FIF 43.69  
5. Emil Holm 01 Turebergs FK 41.91  
6. Anton Harrysson 02 Mälarhöjdens IK 34.68  
Emil Holm X 49.21 50.86 45.34 X 52,71  
Anton Harrysson X X 34.12 32.87 34.68 X  
Leo Bystedt 52.80 52.54 54.78 55.16 55.98 X  
Victor Sahlin 43.69 X X X 40.51 X  
Karl Ludvik X 58.54 X X X X  
Emil Holm 37.26 41.33 X X 41.91 X  
 
P17 Spjut 700 2018-05-27  
1. Karl Ludvik 02 Turebergs FK 50.10  
2. Alex Johansson 01 Turebergs FK 40.79  
Karl Ludvik 44.97 46.51 50.10 X 47.59 47.46  
Alex Johansson 40.79 X 37.60 39.85 X X  
 
P15 Kula 4.0 2018-05-27  
1. Jesper Ahlin 03 Turebergs FK 15.93  
2. Fredrik Frunck 03 Turebergs FK 12.70  
3. August Schmidt 03 Mälarhöjdens IK 11.19  
Fredrik Frunck 12.41 X X 12.70 X 11.91  
Jesper Ahlin X 15.93 X X X X  
August Schmidt X X 11.19 X X 10.87  
 
P15 Diskus 1.0 2018-05-26  
1. Fredrik Frunck 03 Turebergs FK 48.25  
2. Martin Sundberg 03 Hammarby IF 44.63  
3. August Schmidt 03 Mälarhöjdens IK 40.22  
4. Melker Albersson 03 Brännans FF 39.19  
5. Tushar Nyqvist 03 Råby-Rekarne FIF 32.17  
6. Viktor Sandström 03 Turebergs FK 31.76  
7. Gustav Wiberg 03 Råby-Rekarne FIF 21.67  
Gustav Wiberg X X X 21.67 X X  
Melker Albersson 37.75 39.19 X 37.84 38.38. X  
August Schmidt 35.54 34.89 36.72 40.22 X X  
Viktor Sandström X X X 28.45 31.76 28.79  
Fredrik Frunck 48.25 X X 43.87 38.13 X  
Martin Sundberg 44.63 X X X X 41.27  
Tushar Nyqvist X 28.50 X 32.17 X X  
 
P15 Slägga 4.0 2018-05-26  
1. Leo Bystedt 03 Västerås FK 63.05  
2. Fredrik Frunck 03 Turebergs FK 51.22  
3. Viktor Sandström 03 Turebergs FK 38.97  
4. Alexander Lindefalk 03 Hammarby IF 38.86  
5. Tushar Nyqvist 03 Råby-Rekarne FIF 37.27  
6. Gustav Wiberg 03 Råby-Rekarne FIF 36.42  
Leo Bystedt 62.79 58.03 x 63.05 60.40 55.51  
Tushar Nyqvist x x 37.27 35.90 x x  
Gustav Wiberg 34.71 x 36.42 34.57 x 33.83  
Viktor Sandström 38.97 x 16.01 x 30.60 x  
Fredrik Frunck x x x x x 51.22  
Alexander Lindefalk 37.38 x 36.73 37.44 36.05 38.86  
 
P15 Spjut 600 2018-05-27  
1. Fredrik Frunck 03 Turebergs FK 45.96  
2. Winston Marklund 04 Hammarby IF 19.19  
Fredrik Frunck 43.60 44.03 40.87 42.16 45.96 41.54  
Winston Marklund 18.22 17.44 X 18.11 17.77 19.19  
 
P13 Kula 3.0 2018-05-27  
1. Neo Jansson 06 Råby-Rekarne FIF 8.44  
2. Joel Billing 06 Turebergs FK 7.44  
3. Daniel Opdahl 06 Turebergs FK 7.13  
4. Lukas Svensson 05 Väsby IK Friidrott 6.66  
5. Oskar Kruse 06 Turebergs FK 5.96  
6. Neo Holgersson 06 Turebergs FK 5.92  
Joel Billing 6.85 6.91 X 7.27 6.68 7.44  
Neo Jansson 7.48 7.79 X 7.27 7.68 8.44  
Lukas Svensson X 6.21 6.20 6.13 5.40 6.66  
Oskar Kruse 5.85 5.40 4.72 5.96 5.32 X  
Neo Holgersson 5.26 5.92 5.91 4.54 5.74 5.45  
Daniel Opdahl 6.97 6.91 6.91 7.13 6.93 6.80  
 
P13 Diskus 0.6 2018-05-26  
1. Lukas Svensson 05 Väsby IK Friidrott 27.07  
2. Neo Jansson 06 Råby-Rekarne FIF 26.89  
3. Oskar Kruse 06 Turebergs FK 22.34  
4. Daniel Opdahl 06 Turebergs FK 19.95  
5. Ludvig Ellgren 07 Turebergs FK 18.90  
Daniel Opdahl X 16.56 18.05 17.20 19.95 X  
Lukas Svensson 24.40 27.07 X X X X  
Oskar Kruse 22.34 X 20.75 X X 14.98  
Ludvig Ellgren 18.90 18.70 X 17.63 X 17.43  
Neo Jansson 24.09 26.89 X 24.05 X 24.66  
 
P13 Slägga 3.0 2018-05-26  
1. Lukas Svensson 05 Väsby IK Friidrott 18.90  
2. Neo Jansson 06 Råby-Rekarne FIF 17.43  
3. Daniel Opdahl 06 Turebergs FK 12.29  
Lukas Svensson 16.13 15.06 x 17.03 16.06 18.90  
Daniel Opdahl 8.00 12.02 x x x 12.29  
Neo Jansson 17.04 16.98 15.32 16.04 16.42 17.43  
 
P13 Spjut 400 2018-05-27  
1. Lukas Svensson 05 Väsby IK Friidrott 33.21  
2. Daniel Opdahl 06 Turebergs FK 29.80  
3. Joel Billing 06 Turebergs FK 28.40  
4. Neo Jansson 06 Råby-Rekarne FIF 22.57  
5. Oskar Kruse 06 Turebergs FK 18.85  
6. Neo Holgersson 06 Turebergs FK 13.07  
Neo Jansson 20.87 21.00 22.57 22.10 21.74 20.71  
Daniel Opdahl 23.36 27.59 29.80 24.60 26.20 24.47  
Lukas Svensson 27.32 30.29 31.22 31.68 33.21 32.27  
Oskar Kruse 15.27 14.60 16.59 15.33 18.12 18.85  
Joel Billing 23.97 28.40 22.08 27.13 24.79 28.06  
Neo Holgersson 9.40 12.83 12.74 13.07 11.50 9.24  
 
K Kula 2018-05-26  
1. Victoria Engström-Kindmark 97 Upsala IF 12.98  
2. Fanny Öhrn Selahn 95 Turebergs FK 12.30  
3. Nina Björkman 98 Västerås FK 12.06  
4. Hanna Mårtensson 96 Turebergs FK 12.01  
5. Sofia Jäger Stenberg 94 Sundbybergs IK 11.53  
6. Anna Werner 79 Danderyds SK 8.22  
Anna Werner 8.08 8.22 X X X 8.09  
Hanna Mårtensson 11.37 11.38 12.01 X 11.89 11.97  
Fanny Öhrn Selahn 11.44 12.06 12.30 12.29 11.67 X  
Victoria Engström-Kindmark X 12.91 12.98 X 12.21 X  
Nina Björkman 12.06 12.00 11.59 X X 11.82  
Sofia Jäger Stenberg 10.84 11.53 11.30 10.67 X X  
 
K Diskus 2018-05-26  
1. Heidi Schmidt 93 Spårvägens FK 47.84  
2. Ellen Pettersson 97 Upsala IF 45.97  
3. Fanny Öhrn Selahn 95 Turebergs FK 42.79  
4. Nina Björkman 98 Västerås FK 41.12  
5. Anna Werner 79 Danderyds SK 22.54  
Fanny Öhrn Selahn X 42.79 10.79 41.79 X 38.60  
Heidi Schmidt 41.94 47.84 46.15 X 47.35 47.62  
Anna Werner 22.54 X 20.39 X X X  
Ellen Pettersson 45.97 X X 44.48 X 43.06  
Nina Björkman 39.33 39.41 41.12 40.59 39.42 X  
 
K Slägga 2018-05-27  
1. Hanna Mårtensson 96 Turebergs FK 56.13  
2. Kristina Andersson 91 Råby-Rekarne FIF 55.94  
3. Rebecka Hallerth 96 Hellas FK 54.40  
4. Nina Björkman 98 Västerås FK 47.79  
5. Madelen Fahlstedt 83 IFK Lidingö Friidrott 46.54  
6. Caroline Wallin 94 Huddinge AIS 44.12  
Josefine Larsson 98 Glanshammar IF X  
Caroline Wallin X 44.12 X X 43.86 43.83  
Josefine Larsson X X X X X X  
Rebecka Hallerth X X 54.40 52.07 X X  
Kristina Andersson 53.68 55.83 55.60 X 55.94 X  
Hanna Mårtensson 54.12 X 54.61 56.13 X 53.92  
Nina Björkman 47.79 X 46.15 46.80 46.84 47.13  
Madelen Fahlstedt 44.10 46.37 44.13 46.54 X X  
 
K Spjut 2018-05-27  
1. Sofi Flink 95 Västerås FK 53.77  
2. Linn Peura 97 Södertälje IF 45.12  
Linn Peura 41.93 45.12 43.85 43.51 42.67 44.12  
Sofi Flink 52.19 53.77 51.05 50.68 52.21 50.19  
 
F19 Slägga 4.0 2018-05-27  
1. Sarah Mikkelsen 02 Norway 50.01  
2. Hannah Luxemburg 02 Täby IS 43.77  
3. Molly Skugge 03 Turebergs FK 38.30  
4. Louise Olsson 00 Huddinge AIS 31.48  
5. Vilma Damberg 03 Turebergs FK 24.90  
Hannah Luxemburg X 42.80 42.16 43.77 X 40.07  
Sarah Mikkelsen 41.78 49.34 50.01 X 46.05 45.86  
Louise Olsson X X X X X 31.48  
Vilma Damberg 24.43 X X X 24.90 X  
Molly Skugge 25.73 33.40 X 38.30 X 33.22  
 
F19 Spjut 600 2018-05-27  
1. Hanna Hentschel 99 Huddinge AIS 30.08  
2. Alba Lindfors 00 Mälarhöjdens IK 28.61  
Alba Lindfors 27.47 26.44 28.61 X 27.48 28.06  
Hanna Hentschel 28.96 28.26 26.81 30.08 30.00 28.73  
 
F17 Kula 3.0 2018-05-26  
1. Hannah Hilding 02 Tyresö FK 13.25  
Hannah Hilding 11.85 12.80 x 13.25 13.09 13.16  
 
F17 Diskus 1.0 2018-05-27  
1. Hannah Hilding 02 Tyresö FK 34.01  
2. Emma Holmgren-Löf 02 Upsala IF 31.25  
3. Sofia Bohman 02 Hässelby SK 26.58  
Emma Holmgren-Löf 31.07 X 30.08 X 31.25 X  
Hannah Hilding X X X X 34.01 X  
Sofia Bohman 21.04 21.23 26.58 25.95 X X  
 
F17 Slägga 3.0 2018-05-27  
1. Jennifer Andersson 01 Västerås FK 58.28  
2. Sarah Mikkelsen 02 Norway 55.26  
3. Hannah Luxemburg 02 Täby IS 51.26  
4. Emma Holmgren-Löf 02 Upsala IF 49.78  
5. Maj Yngveson 02 Västerås FK 48.87  
6. Hannah Hilding 02 Tyresö FK 48.56  
7. Sofia Boman 02 Hässelby SK 45.75  
8. Linnéa Molander 01 IFK Tumba 41.47  
9. Ella Jansson 02 Västerås FK 34.75  
Fredrik Frunk 03 Turebergs FK 54.40 Utom tävlan 4.0  
Emma Holmgren-Löf X 49.78 X 47.38 X X  
Jennifer Andersson 54-65 55-19 58-28 X X 50.29  
Maj Yngveson 44.29 46.03 43.22 48.87 X X  
Sofia Boman X 45.75 X X X X  
Hannah Luxemburg X 50.39 X X 5.26 49.11  
Linnéa Molander X 37.85 X 41.47 36.50 X  
Hannah Hilding 47.82 X 46.13 48.56 X X  
Sarah Mikkelsen 55.26 X 53.06 X X X  
Elin Jansson 34.75 X X    
Fredrik Frunk X 53.76 54.40 51.38 X X  
 
F17 Spjut 500 2018-05-26  
1. Hannah Hilding 02 Tyresö FK 37.12  
2. Sarah Olsson 02 Turebergs FK 36.22  
Sarah Olsson 36.22 X X 32.30 31.74 X  
Hannah Hilding 30.56 X 36.27 37.12 31.97 35.80  
 
F15 Kula 3.0 2018-05-26  
1. Linn Gabrielli Gustafsson 03 Råby-Rekarne FIF 11.58  
2. Johanna Björkqvist 03 Turebergs FK 9.14  
3. Olivia Riddle 03 Hammarby IF 8.91  
4. Molly Skugge 03 Turebergs FK 8.80  
5. Emelie Malmborg 03 Hässelby SK 8.65  
6. Vilma Damberg 03 Turebergs FK 8.15  
Olivia Riddle 8.44 8.83 8.30 7.19 8.91 8.20  
Molly Skugge x x 8.66 8.80 x 8.22  
Linn Gabrielli Gustafsson x x x x x 11.58  
Vilma Damberg 6.69 7.61 8.15 x 7.52 8.04  
Emelie Malmborg 7.78 8.47 8.64 x 8.65 x  
Johanna Björkqvist 8.39 8.18 9.14 x x 9.09  
 
F15 Diskus 0.75 2018-05-27  
1. Linn Gabrielli Gustafsson 03 Råby-Rekarne FIF 32.53  
2. Olivia Riddle 03 Hammarby IF 26.00  
3. Alexandra Karlsson 03 Mälarhöjdens IK 25.02  
4. Emelie Malmborg 03 Hässelby SK 24.97  
Emelie Malmborg 19.15 17.50 23.25 24.97 24.33 23.17  
Linn Gabrielli Gustafsson 30.96 X 28.32 28.02 24.89 32.53  
Olivia Riddle 24.21 X X 22.29 X 26.00  
Alexandra Karlsson 20.26 19.74 22.08 23.36 25.02 23.96  
 
F15 Slägga 3.0 2018-05-27  
1. Molly Skugge 03 Turebergs FK 46.46  
2. Isabella Wiklund 03 Västerås FK 46.36  
3. Ingrid Hammarberg 03 Mälarhöjdens IK 39.75  
4. Alexandra Karlsson 03 Mälarhöjdens IK 38.52  
5. Johanna Björkqvist 03 Turebergs FK 37.21  
6. Olivia Riddle 03 Hammarby IF 34.94  
7. Linn Gabrielli Gustafsson 03 Råby-Rekarne FIF 34.50  
8. Vilma Damberg 03 Turebergs FK 33.43  
9. Emelie Malmborg 03 Hässelby SK 32.34  
10. Alva Enblad 04 Hammarby IF 28.66  
Johanna Björkqvist 37.21 X X X X 34.10  
Olivia Riddle 34.94 32.44 X X X X  
Vilma Damberg 33.43 X 27.91 X 28.10 X  
Linn Gabrielli Gustafsson 33.44 34.50 32.33 32.06 X X  
Isabella Wiklund 46.36 X X X X 42.84  
Ingrid Hammarberg 36.18 X 39.75 X 38.79 37.79  
Molly Skugge 39.41 45.63 46.46 X 42.18 44.36  
Alva Enblad 24.95 28.66 26.47  
Emelie Malmborg 32.34 X 28.90  
Alexandra Karlsson X 36.39 35.81 X 37.40 38.52  
 
F15 Spjut 500 2018-05-26  
1. Linn Gabrielli Gustafsson 03 Råby-Rekarne FIF 28.65  
2. Vilma Damberg 03 Turebergs FK 23.61  
3. Alva Enblad 04 Hammarby IF 22.82  
4. Olivia Riddle 03 Hammarby IF 22.42  
5. Molly Skugge 03 Turebergs FK 21.29  
6. Emelie Malmborg 03 Hässelby SK 18.87  
7. Johanna Björkqvist 03 Turebergs FK 16.60  
Olivia Riddle 21.88 19.01 22.42 20.32 21.94 22.41  
Emelie Malmborg 14.01 18.87 17.03 18.01 17.28 18.47  
Johanna Björqvist 16.60 13.13 16.37 X - -  
Vilma Damberg 23.61 22.09 24.43 21.22 X 18.58  
Molly Skugge X 17.66 17.78 21.29 17.31 16.76  
Alva Enblad 17.13 18.98 X 22.75 22.82 X  
Linn Gabrielli Gustafsson 25.17 26.70 27.35 26.19 25.37 28.65  
 
F13 Kula 2.0 2018-05-27  
1. Hanna Gabrielli Gustafsson 06 Råby-Rekarne FIF 11.27  
2. Anna Strunke 05 Turebergs FK 9.74  
3. Olivia Ellgren 05 Turebergs FK 9.54  
4. Tindra Törnestam 06 Spårvägens FK 9.24  
5. Ida Chrifi 06 Turebergs FK 8.93  
6. Alva Back 06 Turebergs FK 7.68  
7. Disa Elenius 06 Turebergs FK 7.33  
Disa Elenius 6.85 7.30 7.23 6.98 7.00 7.33  
Anna Strunke 9.33 9.04 9.41 9.26 9.74 9.16  
Hanna Gabrielli Gustafsson 10.55 11.10 11.08 X X 11.27  
Ida Chrifi 8.93 7.75 8.39 8.45 8.02 8.73  
Olivia Ellgren 8.99 9.54 9.27 9.42 9.51 X  
Alva Back 7.18 7.11 7.68 X 6.79 6.82  
Tindra Törnestam 9.24 8.96 8.88 X X 8.63  
 
F13 Diskus 0.6 2018-05-26  
1. Hanna Gabrielli Gustafsson 06 Råby-Rekarne FIF 29.81  
2. Kajsa Cabanas Andersson 06 Turebergs FK 23.93  
3. Alva Back 06 Turebergs FK 22.42  
4. Maja Wallin Jämsvi 06 Turebergs FK 19.26  
5. Olivia Ellgren 05 Turebergs FK 17.91  
6. Ida Chrifi 06 Turebergs FK 17.34  
7. Annie Grindange 06 Turebergs FK 16.48  
8. Ayla Hallberg Hossain 06 Turebergs FK 15.80  
9. Disa Elenius 06 Turebergs FK 13.38  
Annie Grindange 11.33 13.97 13.75 16.48 13.68 12.12  
Disa Elenius x 13.38 10.54  
Ayla Hallberg Hossain 12.28 14.77 13.95 15.80 14.50 14.15  
Olivia Ellgren x 15.98 14.20 x 16.99 17.91  
Kajsa Cabanas Andersson 23.82 23.93 23.93 23.62 21.01 22.66  
Ida Chrifi 16.51 14.85 14.61 17.34 14.48 16.33  
Alva Back 17.29 x x 22.42 15.02 19.82  
Maja Wallin Jämsvi 19.13 15.93 18.32 17.85 19.26 18.52  
Hanna Gabrielli Gustafsson 27.32 29.81 26.80 23.72 22.24 24.69  
 
F13 Slägga 2.0 2018-05-26  
1. Olivia Ellgren 05 Turebergs FK 33.83  
2. Hanna Gabrielli Gustafsson 06 Råby-Rekarne FIF 32.32  
3. Ayla Hallberg Hossain 06 Turebergs FK 25.54  
4. Kajsa Cabanas Andersson 06 Turebergs FK 24.44  
5. Ida Chrifi 06 Turebergs FK 20.81  
6. Alva Back 06 Turebergs FK 19.12  
7. Annie Grindange 06 Turebergs FK 16.30  
8. Maja Wallin Jämsvi 06 Turebergs FK 15.56  
9. Disa Elenius 06 Turebergs FK 14.67  
Annie Grindange 16.10 14.74 16.30 14.37 14.12 15.21  
Ida Chrifi 20.81 19.33 19.12 17.42 18.82 20.22  
Ayla Hallberg Hossain 18.78 22.86 22.02 20.86 22.85 25.54  
Alva Back 19.12 17.85 18.00 16.85 18.23 X  
Kajsa Cabanas Andersson 24.00 X 23.12 24.44 21.71 23.80  
Maja Wallin Jämsvi 14.83 13.55 14.86 X 15.56 14.66  
Disa Elenius 13.17 14.09 14.67  
Olivia Ellgren 33.83 31.31 29.85 32.89 X X  
Hanna Gabrielli Gustafsson X X 32.32 X 31.29 24.52  
 
F13 Spjut 400 2018-05-27  
1. Hanna Gabrielli Gustafsson 06 Råby-Rekarne FIF 30.67  
2. Alva Back 06 Turebergs FK 28.91  
3. Anna Strunke 05 Turebergs FK 22.98  
4. Tindra Törnestam 06 Spårvägens FK 22.76  
5. Ida Chrifi 06 Turebergs FK 17.27  
6. Olivia Ellgren 05 Turebergs FK 12.59  
7. Disa Elenius 06 Turebergs FK 12.50  
Disa Elenius 12.26 12.30 10.25 11.14 10.41 12.50
Hanna Gabrielli Gustafsson 24.76 29.72 30.67 19.51 22.93 25.70
Alva Back 28.91 28.05 26.89 28.39 28.11 25.67
Ida Chrifi 15.76 17.27 14.86 12.44 X 10.74
Anna Strunke 19.51 19.20 21.31 19.44 20.50 22.98
Olivia Ellgren 12.59 11.84 11.26 X X 10.46
Tindra Törnestam 14.51 15.95 18.73 22.76 18.65 18.60