Resultat

M 1500 m Heat A
                 
Andreas Almgren 95 Turebergs FK 3:40.58
Gustav Berlin 95 Hässelby SK 3:55.93
Joakim Andersson 92 Spårvägens FK 3:59.23
Julius Mördrup 02 IFK Lidingö 4:06.45 PB
Axel Alness-Borg 98 IFK Lidingö 4:06.58
Jacob Klinth 01 IFK Lidingö 4:09.59 PB
Max Bechtel 01 Hässelby SK 4:10.52
  Anton Persson 96 Hässelby SK DNF Hare
   
M 5000 m Heat A
                 
David Nilsson 87 Högby IF 13:57.77 (8:22.35)
Simon Sundström 98 IFK Lidingö 14:02.73 (8:24.76)
Emil Millán de la Oliva 01 Eskilstuna FI 14:04.16 (8:23.70)
Mohammad Reza 89 Spårvägens FK 14:07.65 (8:24-52)
Oliver Löfqvist 98 Spårvägens FK 14:24.37 PB (8:44.19)
Rasmus Bengtsson 95 Spårvägens FK 14:26.23 PB (8:43.53)
Erik Djurberg 97 Hässelby SK 14:27.93 PB (8:51.31)
Heshlu Andemariam 97 IFK Lidingö 14:33.50 PB (8:36.15)
Estifanos Faid 92 Spårvägens FK 14:35.07 PB (8:43.99)
10  Otto Kingstedt 94 Huddinge AIS 14:36.59 PB (8:36.57)
11  Andreas Jansson 96 Hässelby SK 14:37.50 (8:44.38)
12  Kristofer Låås 92 Fredrikshofs FI 14:38.35 PB (8:44.72)
13  Axel Djurberg 99 Hässelby SK 14:40.41 PB (8:50.98)
14  Johan Falk 87 FK Studenterna 14:43.16 (8:50.39)
15  Isak Hellström 91 FK Studenterna 14:46.34 PB (8:50.23)
16  Daniel Gleimar 92 Spårvägens FK 14:56.22 PB(8:50.91)
17  Olof Silvander 99 IFK Lidingö 14:58.47 PB(8:51.15)
  Emil Blomberg 92 Hässelby SK DNF
  John Kingstedt 92 Huddinge AIS DNF
  Fredrik Uhrbom 77 Spårvägens FK DNF
  Ted Armgren 88 Dalasjö IK Framåt DNF
  Daniel Lundgren 85 Turebergs FK DNS
   
M 5000 m Heat B
                 
Maximilian Ueda 93 Spårvägens FK 14:58.11 PB (9:03.69)
Johan Fagerberg 92 Spårvägens FK 15:06.44 (9:03.44)
Martin Holm 84 FK Studenterna 15:07.81 PB (9:04.12)
Nils Spetz 91 Spårvägens FK 15:26.82 (9:04.50)
Ludvig Johansson 98 IFK Lidingö 15:42.08 (9:13.13)
Andreas Lundegård 86 FK Studenterna 15:42.14 PB (9:28.89)
Henrik Engström 84 Fredrikshofs FI 15:45.24 PB(9:29.78)
Daniel Norberg 78 Spårvägens FK 15:50.25 (9:37.88)
Hannes Bjernhagen 94 Pite Runners LDK 15:50.28 (9:28.96)
10  Christofer Salmén 81 IF Linnéa 15:57.65 (9:30.40)
11  Hugo Setthagen 01 OK Tranan 15:59.12 (9:30.80)
12  Carolina Wikström 93 LK Roslagen 15:59.44 (9:38.86)
13  Molle Olsson 93 16:07.18 (9:38.31)
14  Joel Kronborg 92 Hässelby SK 16:12.40 (9:38.63)
15  Hanna Bergström 97 Huddinge AIS 16:24.06 PB (9:39.95)
16  Olof Södergård 85 Spårvägens FK 16:25.19 (9:55.33)
17  Cecilia Norrbom 88 Spårvägens FK 16:27.03 (9:56.04)
18  Mikaela Arfwedson 85 Spårvägens FK 16:28.38 PB (9:55.89)
19  Philip Seweling 90 Fredrikshofs FI 16:36.11 (9:47.59)
20  Andreas Carlborg 72 Spårvägens FK 16:41.14 (9:55.72)
21  Daniel Arvidsson 77 Värmdö IF 16:57.24 (10:09.54)
22  Alice Magnell Millán 05 Eskilstuna FI 17:03.04 (10:14.91)
23  Linnéa Sennström 00 Hässelby SK 17:11.00 PB (10:16.27)
  Emil Sultan 87 Fredrikshofs FI DNF
  Martin Öhman 81 Hässelby SK DNF (9:03.02)
  Hampus Månsson 02 Väsby IK DNS
  Mathias Ösmark 82 Fredrikshofs FI DNS