Resultat [Lördag] [Söndag]

Resultat söndag 2 december

P15 (2005-2004) 800 m A
                 
Linus Jansson 04 Hässelby SK 2:13.61 MR
Fabian Olin 04 Hässelby SK 2:14.79
Erik Norlén 05 Täby IS 2:32.12
Mattias Larsson 05 Sundsvalls FI 2:48.66
   
P15 (2005-2004) 800 m B
                 
Leonardo Huayna 04 Turebergs FK 2:20.66
Samuel Berhane 05 Hässelby SK 2:25.19
Jacob Nilsson 05 Spårvägens FK 2:26.77
Fabian Lidbaum 05 Vallentuna FK 2:31.65
   
P15 (2005-2004) 800 m Sammanlagd lista       
            heat pl  
Linus Jansson 04 Hässelby SK 2:13.61 Heat 1 MR
Fabian Olin 04 Hässelby SK 2:14.79 Heat 2
Leonardo Huayna 04 Turebergs FK 2:20.66 Heat 1
Samuel Berhane 05 Hässelby SK 2:25.19 Heat 2
Jacob Nilsson 05 Spårvägens FK 2:26.77 Heat 3
Fabian Lidbaum 05 Vallentuna FK 2:31.65 Heat 4
Erik Norlén 05 Täby IS 2:32.12 Heat 3
Mattias Larsson 05 Sundsvalls FI 2:48.66 Heat 4
   
P15 (2005-2004) 60 m häck Final
                 
Albin Edgert 05 Täby IS 9.59 q PB
Alexander Heaton 05 Huddinge AIS 11.07 q
Mattias Larsson 05 Sundsvalls FI 12.02 q PB
  Oscar Heaton 05 Huddinge AIS DNS q
   
P15 (2005-2004) Stav       
                 
 
Josef Külen 04 Tjalve IF Norrköping 2.80
David Axelsson 04 Upsala IF 2.70 PB
Erik Norlén 05 Täby IS 2.60
Joel Ekman 04 Upsala IF 2.50 PB
Max Österberg 06 Värmdö IF 2.30 PB
Alexander Heaton 05 Huddinge AIS 2.20
Mattias Larsson 05 Sundsvalls FI 2.20 PB
Jacob Semb-Josefson 06 Turebergs FK 2.20

                                   
2.002.102.202.302.402.502.602.702.802.90
E Norlén-oooxooxoxxx
M Österbergooooxxx
D Axelsson---ooooxxoxxx
J Semb-Josefsonxooxoxxx
J Külen-------ooxxx
J Ekman---ooxoxxx
A Heatonoxooxxx
M Larssonxoooxxx
P13 (2006) 60 m häck Försök 1
                 
Elias Kapell 06 Hammarby friidrott 9.83 q
John Bäck 06 Turebergs FK 10.17 q
Felix Holmqvist 06 Hanvikens SK 11.37 q
Tore Hamdahl 06 Estuna IF 12.16
  William Loqvist 06 Hammarby friidrott DNF
  Jacob Semb-Josefson 06 Turebergs FK DNS
   
P13 (2006) 60 m häck Försök 2
                 
William Freifelt 06 Hammarby friidrott 10.08 q PB
Oliver Ericsson 06 Österhaninge IF 10.25 q
Filip Herre 06 Hammarby friidrott 10.51 q
Emil Klockar 06 Huddinge AIS 11.19 q
Erik Hagman 06 Väsby IK 11.22 q
  Hugo Ziegler 06 Huddinge AIS DNS
   
P13 (2006) 60 m häck Final
                 
Elias Kapell 06 Hammarby friidrott 9.70 PB
John Bäck 06 Turebergs FK 10.00
William Freifelt 06 Hammarby friidrott 10.16
Oliver Ericsson 06 Österhaninge IF 10.42
Filip Herre 06 Hammarby friidrott 10.49
Emil Klockar 06 Huddinge AIS 11.22
Erik Hagman 06 Väsby IK 11.45
  Felix Holmqvist 06 Hanvikens SK DNS
   
P13 (2006) Höjd       
                 
 
Jonathan Edberg 06 Turebergs FK 1.57 PB
Oliver Ericsson 06 Österhaninge IF 1.54
Felix Holmqvist 06 Hanvikens SK 1.54 PB
Hugo Aronsson 06 Åkersberga SK 1.51
Alexander Sunell 06 Hässelby SK 1.38
Edvin Sidwall 06 Täby IS 1.38
William Strandberg 06 Hanvikens SK 1.33
Tore Hamdahl 06 Estuna IF 1.28
Filip Herre 06 Hammarby friidrott 1.23
10  Linus Eklund 06 Hässelby SK 1.18

                                   
1.131.181.231.281.331.381.431.481.511.541.571.601.631.66
F Herreoooxxx
H Aronsson---oxoxooxxoxxoxxx
J Edberg----oooooxooxxx
A Sunellooooooxxx
O Ericsson-oxooooooxoxoxxx
F Holmqvist----oxxooxoxoxxoxxx
L Eklundooxxx
E Sidwall--oxoxoxoxxx
W Strandbergooooxoxxx
T Hamdahlooooxxx
P13 (2006) Kula       
                 
Oliver Ericsson 06 Österhaninge IF 10.33
Felix Holmqvist 06 Hanvikens SK 9.89 PB
Mattias Nilsson 06 Hanvikens SK 9.52
Neo Jansson 06 Råby-Rekarne FIF 8.80
Jacob Semb-Josefson 06 Turebergs FK 8.74
Jacob Rappe 06 Turebergs FK 8.15
Jonathan Edberg 06 Turebergs FK 7.94
Tore Hamdahl 06 Estuna IF 7.59
Daniel Opdahl 06 Turebergs FK 7.43
10  Oskar Kruse 06 Turebergs FK 6.95
11  Linus Eklund 06 Hässelby SK 6.71
12  Elliot Hultell 06 Hässelby SK 6.54
13  Jakob Bergström 06 Turebergs FK 6.50 PB
14  Filip Herre 06 Hammarby friidrott 5.61
  William Freifelt 06 Hammarby friidrott -

               
J Rappe8.157.597.40
F Holmqvist9.899.248.72
D Opdahl7.30X7.43
F Herre5.61XX
O Kruse6.95X6.39
J Semb-JosefsonX8.218.74
E Hultell6.546.405.94
O Ericsson10.279.9510.33
M Nilsson9.529.129.20
J Bergström6.506.055.84
N Jansson8.378.548.80
J Edberg7.947.787.60
W Freifelt---
L Eklund6.486.716.28
T Hamdahl7.597.137.17
P12 (2007) 600 m A
                 
Leo Papinski 07 Täby IS 1:48.43 PB
Oliver Persson 07 Danderyds SK 1:49.33
Philip Persson 07 Danderyds SK 1:49.55
Jacob Rune 07 Täby IS 1:53.65
Vilhelm Lood Falgén 07 Turebergs FK 1:55.08 PB
Oliver Sörman 07 Hässelby SK 1:57.28
Frans Levin 07 Turebergs FK 2:01.34
   
P12 (2007) 600 m B+C
                 
Elliot Borgedahl 07 Täby IS 1:47.69
Simon Berhane 07 Hässelby SK 1:58.28
Iker Garcia Lundström 07 Turebergs FK 1:59.04 PB
Pablo Albornoz 07 Gefle IF 2:04.48 PB
Erik Håkansson 07 Turebergs FK 2:05.98
Hugo Rietz 07 Täby IS 2:06.78
Adam Ekström 07 Hässelby SK 2:07.95
Oliver Åkerberg 07 Hässelby SK 2:09.36
Theo Carlström Cousins 07 Hammarby friidrott 2:10.80
   
P12 (2007) 600 m Sammanlagd lista       
            heat pl  
Elliot Borgedahl 07 Täby IS 1:47.69 3 1
Leo Papinski 07 Täby IS 1:48.43 1 1 PB
Oliver Persson 07 Danderyds SK 1:49.33 1 2
Philip Persson 07 Danderyds SK 1:49.55 1 3
Jacob Rune 07 Täby IS 1:53.65 1 4
Vilhelm Lood Falgén 07 Turebergs FK 1:55.08 1 5 PB
Oliver Sörman 07 Hässelby SK 1:57.28 1 6
Simon Berhane 07 Hässelby SK 1:58.28 3 2
Iker Garcia Lundström 07 Turebergs FK 1:59.04 3 3 PB
10  Frans Levin 07 Turebergs FK 2:01.34 1 7
11  Pablo Albornoz 07 Gefle IF 2:04.48 3 4 PB
12  Erik Håkansson 07 Turebergs FK 2:05.98 3 5
13  Hugo Rietz 07 Täby IS 2:06.78 3 6
14  Adam Ekström 07 Hässelby SK 2:07.95 3 7
15  Oliver Åkerberg 07 Hässelby SK 2:09.36 3 8
16  Theo Carlström Cousins 07 Hammarby friidrott 2:10.80 3 9
   
P12 (2007) 60 m häck Försök 1
                 
David Berglund 07 AIK Friidrott 10.57 q
Simon Lindström 07 Turebergs FK 11.50 q
Vincent Ekberg 07 Täby IS 11.93 q
Vilgot Treskog 07 Täby IS 12.70
Anton Hellgren 07 Vallentuna FK 13.25
Viktor Holmertz 07 Turebergs FK 13.76
Alexander Mickelson 07 Turebergs FK 14.10
   
P12 (2007) 60 m häck Försök 2
                 
Jacob Rune 07 Täby IS 10.40 q
Jacob Norsell 07 Täby IS 11.63 q
Pablo Albornoz 07 Gefle IF 12.63
Ludvig Ellgren 07 Turebergs FK 13.19
Theo Carlström Cousins 07 Hammarby friidrott 13.95
Anton Roslund 07 Hammarby friidrott 13.96
   
P12 (2007) 60 m häck Försök 3
                 
Elias Ekman 07 Upsala IF 11.51 q
Hannes Berg 07 Vallentuna FK 12.11
Arvid Tiberg 07 Turebergs FK 12.15
Henrik Deresiewicz 07 Sundbybergs IK 12.21
Leo Papinski 07 Täby IS 12.73
Gustav Snis 07 Turebergs FK 13.28
Karl Thilers 07 Turebergs FK 13.41
   
P12 (2007) 60 m häck Försök 4
                 
Kevin Sjöström 07 IFK Märsta 10.82 q
Walter Hedblom Green 07 Gefle IF 10.91 q
Hannes Johansson 07 Österhaninge IF 12.14
Noah Öhlund 07 Täby IS 12.31
Erik Håkansson 07 Turebergs FK 12.99
Quincy Hackett 07 Hammarby friidrott 17.81
   
P12 (2007) 60 m häck Final
                 
Jacob Rune 07 Täby IS 10.19
David Berglund 07 AIK Friidrott 10.54
Kevin Sjöström 07 IFK Märsta 10.55
Walter Hedblom Green 07 Gefle IF 10.90
Jacob Norsell 07 Täby IS 11.00
Simon Lindström 07 Turebergs FK 11.21
Elias Ekman 07 Upsala IF 11.49
Vincent Ekberg 07 Täby IS 11.77
   
P12 (2007) Höjd       
                 
 
David Berglund 07 AIK Friidrott 1.44
Kevin Sjöström 07 IFK Märsta 1.38
Anton Roslund 07 Hammarby friidrott 1.38
Simon Lindström 07 Turebergs FK 1.33
Jacob Norsell 07 Täby IS 1.33
Walter Hedblom Green 07 Gefle IF 1.33
Hannes Berg 07 Vallentuna FK 1.33
Elias Ekman 07 Upsala IF 1.28
Hannes Johansson 07 Österhaninge IF 1.28
Gustav Snis 07 Turebergs FK 1.28
11  Alexander Kronqvist 07 Danderyds SK 1.28
12  Henrik Deresiewicz 07 Sundbybergs IK 1.23
12  Arvid Tiberg 07 Turebergs FK 1.23
14  Vincent Ekberg 07 Täby IS 1.23
15  Alexander Mickelson 07 Turebergs FK 1.18
16  Erik Håkansson 07 Turebergs FK 1.18
17  Karl Thilers 07 Turebergs FK 1.18
18  Theo Carlström Cousins 07 Hammarby friidrott 1.18
18  Pablo Albornoz 07 Gefle IF 1.18
20  Oliver Åkerberg 07 Hässelby SK 1.13
21  Quincy Hackett 07 Hammarby friidrott 1.08
21  Theo Bergqvist 07 Turebergs FK 1.08
  Hugo Danielsson 07 Hässelby SK x

                                   
1.031.081.131.181.231.281.331.381.411.441.49
H Berg-oooooxxoxxx
W Hedblom Green-ooxoxooxoxxx
H Danielsson-xxx
S Lindström----oooxxx
A Roslund--ooxxooxxoxxoxxx
A Mickelson-oooxxx
D Berglund----oooooxxoxxx
P Albornoz-oxoxxoxxx
K Sjöström---oxoxoooxxx
O Åkerberg-xoxoxxx
G Snis--ooooxx-
V Ekberg--xoxooxxx
A Tiberg-ooooxxx
T Bergqvistooxxx
J Norsell---ooxooxxx
K Thilers-xoxoxoxxx
H Johansson-oooooxxx
Q Hackettooxxx
E Ekman--ooooxxx
H Deresiewicz-ooooxxx
Carlström Cousinooxoxxoxxx
E Håkansson-ooxoxxx
A Kronqvist-oxoxxoxoxxoxxx
P11 (2008) 60 m häck Försök 1
                 
Adam Chrifi 08 Turebergs FK 10.84 q
Emil Ahlepil 08 Hanvikens SK 11.59 q
Levi Back 08 Turebergs FK 11.79 q PB
Jacob Karlberg 08 Turebergs FK 11.98
William Strömberg 08 Turebergs FK 12.00
Kevin Bicen 08 Väsby IK 12.63
   
P11 (2008) 60 m häck Försök 2
                 
Edwin Larripa Taxell 08 Hässelby SK 11.91 q
Martin Bergström 08 Turebergs FK 12.04
Lowe Eriksson 08 Vallentuna FK 12.56
Axel Hagman 08 Väsby IK 12.57
Nore Wennergren 08 Hässelby SK 12.75
Simon Sjölund 08 Turebergs FK 13.03
   
P11 (2008) 60 m häck Försök 3
                 
Emil Svarverud Svensson 08 Turebergs FK 10.99 q
Elias Hovmöller 08 Turebergs FK 11.10 q
Fredrik Danielsson 08 Hässelby SK 11.61 q
John Singh 08 Turebergs FK 11.74 q
Olle Malmborg 08 Täby IS 12.50
Jonathan Calmerman 08 Åkersberga SK 13.28
Simon Forsberg 08 Turebergs FK 13.72
   
P11 (2008) 60 m häck Final
                 
Adam Chrifi 08 Turebergs FK 10.65
Emil Svarverud Svensson 08 Turebergs FK 10.67
Elias Hovmöller 08 Turebergs FK 11.04
Edwin Larripa Taxell 08 Hässelby SK 11.51
Emil Ahlepil 08 Hanvikens SK 11.52
Fredrik Danielsson 08 Hässelby SK 11.54
John Singh 08 Turebergs FK 11.59
Levi Back 08 Turebergs FK 11.81
   
P11 (2008) Kula       
                 
Axel Hagman 08 Väsby IK 7.99
Edwin Larripa Taxell 08 Hässelby SK 7.45
Jacob Karlberg 08 Turebergs FK 7.37
Fredrik Danielsson 08 Hässelby SK 7.37
Elias Hovmöller 08 Turebergs FK 7.19
Adam Chrifi 08 Turebergs FK 7.16
Levi Back 08 Turebergs FK 7.06
William Strömberg 08 Turebergs FK 6.92
Kevin Bicen 08 Väsby IK 6.86
10  Oliver Carlsson 08 Turebergs FK 6.75
11  Emil Ahlepil 08 Hanvikens SK 6.70
12  Martin Bergström 08 Turebergs FK 6.38 PB
13  Olle Malmborg 08 Täby IS 6.15
14  John Singh 08 Turebergs FK 5.62
15  Nore Wennergren 08 Hässelby SK 4.62

               
M Bergström6.216.386.20
K BicenX5.566.86
F Danielsson6.036.957.37
A Hagman7.187.207.99
J Singh5.625.144.32
W Strömberg6.45X6.92
E Larripa Taxell6.876.957.45
N WennergrenX4.624.07
L Back7.066.87X
J Karlberg6.747.367.37
A Chrifi6.786.817.16
O Malmborg6.145.696.15
E Hovmöller6.757.19X
E Ahlepil5.995.756.70
O Carlsson6.755.865.95
P10 (2009) 600 m A
                 
Måns Lidman 09 Turebergs FK 1:55.38 PB
Isak Englund 09 Turebergs FK 1:56.24
Filip Söderlund 09 Turebergs FK 2:04.58
Frank Klareus 09 Estuna IF 2:08.41
Filip Svanehav 09 Hammarby friidrott 2:11.46
Mattias Mattsson Åkerlund 09 Estuna IF 2:14.87
Morgan Källqvist 09 Hammarby friidrott 2:16.45 PB
  Carl Grindange 09 Turebergs FK DNS
   
P10 (2009) 600 m B
                 
Oskar Ahlstrand 09 Turebergs FK 2:04.05 PB
Viktor Berg 09 Turebergs FK 2:09.69
Viktor Rosén 09 Väsby IK 2:17.83
Otto Johansson 09 Väsby IK 2:21.75
Jack Forssmed 09 Turebergs FK 2:21.94 PB
Liam Malmström 09 Turebergs FK 2:22.26 PB
Albin Larsson 09 Hammarby friidrott 2:22.71
Martin Cobos Von Bredow 09 Hammarby friidrott 2:24.79
   
P10 (2009) 600 m C
                 
Jamie Kinane 09 Hässelby SK 2:12.45
Elliot Åkerberg 09 Hässelby SK 2:14.97
Benjamin Galan Björkman 09 Täby IS 2:29.17
Samuel Oliveira 09 Hanvikens SK 2:29.82
Edvin Möller 09 Turebergs FK 2:30.13
Oliver Wallbom 09 Hanvikens SK 2:30.35
Gabriel Melander 09 Turebergs FK 2:32.62
  Oscar Nyberg 09 Väsby IK DNF
   
P10 (2009) 600 m D
                 
Edvin Lundberg 09 Danderyds SK 2:05.86
Emil Sigfridson 09 Turebergs FK 2:10.40
Valter Hortans 09 Turebergs FK 2:19.72
Ludwig Dahlin 09 Hammarby friidrott 2:25.64
Hugo Wiklund 09 Hanvikens SK 2:26.78
Per Nyström 09 Hammarby friidrott 2:40.34
  Edvin Wedin 09 Turebergs FK DNS
  Hugo Liljebäck 09 Hammarby friidrott DNS
   
P10 (2009) 600 m E
                 
Gustav Yngström 09 Mälarö SOK 2:00.63
Trausti Mar Dagsson 09 Turebergs FK 2:00.69
Albin Opdahl 09 Turebergs FK 2:15.56
Oscar Eriksson Stockman 09 Åkersberga SK 2:21.14
Fabian Freding 09 Täby IS 2:22.62
Björn Klyvare Sauer 09 Hammarby friidrott 2:22.88
  Alfred Lindbäck 09 Turebergs FK DNS
  Kevin Wahlström 09 Hammarby friidrott DNS
   
P10 (2009) 600 m F
                 
Robin Borgedahl 09 Täby IS 2:06.86
Elis Björk 09 Turebergs FK 2:08.95
Luis Roos 09 Hammarby friidrott 2:13.39
Axel Falk 09 Turebergs FK 2:14.52
Erik Andrén 09 Turebergs FK 2:16.29
Erik Dalhielm 09 Väsby IK 2:22.97
  Gustav Larsson 09 Väsby IK DNS
  Gustav Virgin Eriksson 09 Turebergs FK DNS
   
P10 (2009) 600 m Sammanlagd lista       
            heat pl  
Måns Lidman 09 Turebergs FK 1:55.38 1 1 PB
Isak Englund 09 Turebergs FK 1:56.24 1 2
Gustav Yngström 09 Mälarö SOK 2:00.63 5 1
Trausti Mar Dagsson 09 Turebergs FK 2:00.69 5 2
Oskar Ahlstrand 09 Turebergs FK 2:04.05 2 1 PB
Filip Söderlund 09 Turebergs FK 2:04.58 1 3
Edvin Lundberg 09 Danderyds SK 2:05.86 4 1
Robin Borgedahl 09 Täby IS 2:06.86 6 1
Frank Klareus 09 Estuna IF 2:08.41 1 4
10  Elis Björk 09 Turebergs FK 2:08.95 6 2
11  Viktor Berg 09 Turebergs FK 2:09.69 2 2
12  Emil Sigfridson 09 Turebergs FK 2:10.40 4 2
13  Filip Svanehav 09 Hammarby friidrott 2:11.46 1 5
14  Jamie Kinane 09 Hässelby SK 2:12.45 3 1
15  Luis Roos 09 Hammarby friidrott 2:13.39 6 3
16  Axel Falk 09 Turebergs FK 2:14.52 6 4
17  Mattias Mattsson Åkerlund 09 Estuna IF 2:14.87 1 6
18  Elliot Åkerberg 09 Hässelby SK 2:14.97 3 2
19  Albin Opdahl 09 Turebergs FK 2:15.56 5 3
20  Erik Andrén 09 Turebergs FK 2:16.29 6 5
21  Morgan Källqvist 09 Hammarby friidrott 2:16.45 1 7 PB
22  Viktor Rosén 09 Väsby IK 2:17.83 2 3
23  Valter Hortans 09 Turebergs FK 2:19.72 4 3
24  Oscar Eriksson Stockman 09 Åkersberga SK 2:21.14 5 4
25  Otto Johansson 09 Väsby IK 2:21.75 2 4
26  Jack Forssmed 09 Turebergs FK 2:21.94 2 5 PB
27  Liam Malmström 09 Turebergs FK 2:22.26 2 6 PB
28  Fabian Freding 09 Täby IS 2:22.62 5 5
29  Albin Larsson 09 Hammarby friidrott 2:22.71 2 7
30  Björn Klyvare Sauer 09 Hammarby friidrott 2:22.88 5 6
31  Erik Dalhielm 09 Väsby IK 2:22.97 6 6
32  Martin Cobos Von Bredow 09 Hammarby friidrott 2:24.79 2 8
33  Ludwig Dahlin 09 Hammarby friidrott 2:25.64 4 4
34  Hugo Wiklund 09 Hanvikens SK 2:26.78 4 5
35  Benjamin Galan Björkman 09 Täby IS 2:29.17 3 3
36  Samuel Oliveira 09 Hanvikens SK 2:29.82 3 4
37  Edvin Möller 09 Turebergs FK 2:30.13 3 5
38  Oliver Wallbom 09 Hanvikens SK 2:30.35 3 6
39  Gabriel Melander 09 Turebergs FK 2:32.62 3 7
40  Per Nyström 09 Hammarby friidrott 2:40.34 4 6
41  Oscar Nyberg 09 Väsby IK DNF 3 8
42  Hugo Liljebäck 09 Hammarby friidrott DNS 4 7
43  Kevin Wahlström 09 Hammarby friidrott DNS 5 7
44  Carl Grindange 09 Turebergs FK DNS 1 8
45  Alfred Lindbäck 09 Turebergs FK DNS 5 8
46  Edvin Wedin 09 Turebergs FK DNS 4 8
47  Gustav Larsson 09 Väsby IK DNS 6 7
48  Gustav Virgin Eriksson 09 Turebergs FK DNS 6 8
   
P10 (2009) 40 m häck Försök 1
                 
Måns Lidman 09 Turebergs FK 8.71
Hugo Liljebäck 09 Hammarby friidrott 8.91
Albin Larsson 09 Hammarby friidrott 9.60
Gabriel Melander 09 Turebergs FK 9.75
Gustav Virgin Eriksson 09 Turebergs FK 10.02
Per Nyström 09 Hammarby friidrott 10.32
Kevin Wahlström 09 Hammarby friidrott 10.34 PB
   
P10 (2009) 40 m häck Försök 2
                 
Jonatan Borg 09 Österhaninge IF 7.84 q PB
Albin Opdahl 09 Turebergs FK 7.93 q
Hugo Wiklund 09 Hanvikens SK 8.57
Jack Forssmed 09 Turebergs FK 8.58
Edvin Lundberg 09 Danderyds SK 8.66
Liam Malmström 09 Turebergs FK 8.70
Otto Johansson 09 Väsby IK 9.09
Fabian Freding 09 Täby IS 10.28
   
P10 (2009) 40 m häck Försök 3
                 
Trausti Mar Dagsson 09 Turebergs FK 7.67 q
Jumanne Hackett 09 Hammarby friidrott 7.81 q PB
Martin Cobos Von Bredow 09 Hammarby friidrott 8.68
Gustav Larsson 09 Väsby IK 9.39
Viktor Rosén 09 Väsby IK 9.56
Arvid Narvinger 09 Turebergs FK 9.64
Elliot Åkerberg 09 Hässelby SK 9.66
Björn Klyvare Sauer 09 Hammarby friidrott 10.27
   
P10 (2009) 40 m häck Försök 4
                 
Gustav Yngström 09 Mälarö SOK 7.43 q
Carl Grindange 09 Turebergs FK 7.52 q PB
Frank Klareus 09 Estuna IF 7.80 q
Filip Söderlund 09 Turebergs FK 8.12
Emil Sigfridson 09 Turebergs FK 8.21
Elis Björk 09 Turebergs FK 8.45
   
P10 (2009) 40 m häck Försök 5
                 
Axel Falk 09 Turebergs FK 8.20
Mattias Mattsson Åkerlund 09 Estuna IF 8.58
Luis Roos 09 Hammarby friidrott 8.85
Morgan Källqvist 09 Hammarby friidrott 8.90 PB
Erik Andrén 09 Turebergs FK 8.96
Hugo Rasmusson 09 Väsby IK 9.23
Edvin Möller 09 Turebergs FK 9.68
Samuel Oliveira 09 Hanvikens SK 10.25
   
P10 (2009) 40 m häck Försök 6
                 
Isak Englund 09 Turebergs FK 8.38
Edvin Wedin 09 Turebergs FK 8.63
Filip Svanehav 09 Hammarby friidrott 8.68 PB
Ludwig Dahlin 09 Hammarby friidrott 8.83
Benjamin Galan Björkman 09 Täby IS 9.08
Oscar Nyberg 09 Väsby IK 9.42
Erik Dalhielm 09 Väsby IK 9.53
   
P10 (2009) 40 m häck Försök 7
                 
Oskar Ahlstrand 09 Turebergs FK 7.81 q
Viktor Berg 09 Turebergs FK 8.15
Alessandro Mancinella 09 Hammarby friidrott 8.29
   
P10 (2009) 40 m häck Final
                 
Gustav Yngström 09 Mälarö SOK 7.50
Carl Grindange 09 Turebergs FK 7.51 PB
Oskar Ahlstrand 09 Turebergs FK 7.66
Jumanne Hackett 09 Hammarby friidrott 7.67 PB
Trausti Mar Dagsson 09 Turebergs FK 7.89
Jonatan Borg 09 Österhaninge IF 8.05
Frank Klareus 09 Estuna IF 8.13
Albin Opdahl 09 Turebergs FK 8.27
   
P10 (2009) Höjd       
                 
 
Viktor Berg 09 Turebergs FK 1.17
Oskar Ahlstrand 09 Turebergs FK 1.17
Emil Sigfridson 09 Turebergs FK 1.12 PB
Alessandro Mancinella 09 Hammarby friidrott 1.12
Gustav Yngström 09 Mälarö SOK 1.12
Elis Björk 09 Turebergs FK 1.12 PB
Trausti Mar Dagsson 09 Turebergs FK 1.12
Oscar Nyberg 09 Väsby IK 1.12
Jumanne Hackett 09 Hammarby friidrott 1.12 PB
10  Frank Klareus 09 Estuna IF 1.12
11  Carl Grindange 09 Turebergs FK 1.07
11  Isak Englund 09 Turebergs FK 1.07
11  Filip Svanehav 09 Hammarby friidrott 1.07 PB
14  Erik Dalhielm 09 Väsby IK 1.07 PB
15  Filip Söderlund 09 Turebergs FK 1.07
16  Ludwig Dahlin 09 Hammarby friidrott 1.02
16  Jonatan Borg 09 Österhaninge IF 1.02
16  Benjamin Galan Björkman 09 Täby IS 1.02
16  Jack Forssmed 09 Turebergs FK 1.02 PB
20  Liam Malmström 09 Turebergs FK 1.02
21  Edvin Wedin 09 Turebergs FK 1.02
22  Mattias Mattsson Åkerlund 09 Estuna IF 1.02
23  Ludvig Håkansson 09 Turebergs FK 1.02
24  Otto Johansson 09 Väsby IK 1.02
25  Albin Opdahl 09 Turebergs FK 1.02
25  Hugo Rasmusson 09 Väsby IK 1.02
27  Hugo Wiklund 09 Hanvikens SK 0.97
28  Martin Cobos Von Bredow 09 Hammarby friidrott 0.97
28  Hugo Liljebäck 09 Hammarby friidrott 0.97
28  Elliot Åkerberg 09 Hässelby SK 0.97
28  Viktor Rosén 09 Väsby IK 0.97
32  Morgan Källqvist 09 Hammarby friidrott 0.97 PB
33  Albin Larsson 09 Hammarby friidrott 0.92
33  Luis Roos 09 Hammarby friidrott 0.92
33  Edvin Möller 09 Turebergs FK 0.92
36  Per Nyström 09 Hammarby friidrott 0.87
36  Gabriel Melander 09 Turebergs FK 0.87
36  Fabian Freding 09 Täby IS 0.87
39  Oliver Wallbom 09 Hanvikens SK 0.87
  Samuel Oliveira 09 Hanvikens SK x

                                   
0.870.920.971.021.071.121.171.22
G Melanderoxxx
A Opdahlooxoxxoxxx
F Svanehavoooooxxx
B Galan Björkmanooooxxx
J Borg-oooxxx
O Wallbomxoxxx
V Berg--ooooxoxxx
V Rosénooxoxxx
E Björk--oxooxoxxx
Mattsson Åkerlunoooxoxxx
G Yngström--ooxooxxx
L Malmströmooxoxoxxx
E Dalhielmooooxoxxx
I Englundoooooxxx
H Liljebäckooxoxxx
E Sigfridson--ooooxxx
J Hackett--oxooxxoxxx
F Söderlundooxooxoxxx
O Ahlstrand-oooooxxoxxx
L Dahlinooooxxx
L Håkanssonooxoxoxxx
C Grindange--oooxxx
S Oliveiraxxx
J Forssmedooooxxx
T M Dagssonooooxoxxoxxx
E Möllerooxxx
M Källqvistooxxoxxx
A Larssonooxxx
E Wedinooxxooxxx
A Mancinella--oxoooxxx
F Fredingoxxx
H Wiklundoooxxx
P Nyströmoxxx
E Åkerbergooxox-
F Klareusoooxoxoxxoxxx
O Johanssonxoxoxoxoxxx
Cobos Von Bredowooxoxxx
L Roosooxxx
O Nybergooxoooxxoxxx
H Rasmussonooxoxxoxxx
F15 (2005-2004) 800 m A
                 
Alice Magnell-Millán 05 Tjalve IF Norrköping 2:18.38 MR
Lia Cederberg 04 Hässelby SK 2:21.29
Elina Hellgren 04 Vallentuna FK 2:21.64 PB
Alicia Larsten 04 IFK Lidingö Friidrott 2:30.06
Jasmine Gyllenhammar 04 Hässelby SK 2:32.67 PB
Ingrid Kirstein 05 IFK Lidingö Friidrott 2:32.81 PB
Cornelia Larsten 05 IFK Lidingö Friidrott 2:38.76
   
F15 (2005-2004) 800 m B
                 
Astrid Cyrus 05 Hammarby friidrott 2:39.91
Isabella Brink 05 Vallentuna FK 2:43.01
Agnes Olsson 05 Turebergs FK 2:49.46
Vera Haglund 05 IFK Tumba 2:53.02
Elsa Öhman 05 Hammarby friidrott 2:56.23
  Tindra Hagborg 05 Hanvikens SK DNS
   
F15 (2005-2004) 800 m Sammanlagd lista       
            heat pl  
Alice Magnell-Millán 05 Tjalve IF Norrköping 2:18.38 1 1 MR
Lia Cederberg 04 Hässelby SK 2:21.29 1 2
Elina Hellgren 04 Vallentuna FK 2:21.64 1 3 PB
Alicia Larsten 04 IFK Lidingö Friidrott 2:30.06 1 4
Jasmine Gyllenhammar 04 Hässelby SK 2:32.67 1 5 PB
Ingrid Kirstein 05 IFK Lidingö Friidrott 2:32.81 1 6 PB
Cornelia Larsten 05 IFK Lidingö Friidrott 2:38.76 1 7
Astrid Cyrus 05 Hammarby friidrott 2:39.91 2 1
Isabella Brink 05 Vallentuna FK 2:43.01 2 2
10  Agnes Olsson 05 Turebergs FK 2:49.46 2 3
11  Vera Haglund 05 IFK Tumba 2:53.02 2 4
12  Elsa Öhman 05 Hammarby friidrott 2:56.23 2 5
13  Tindra Hagborg 05 Hanvikens SK DNS 2 6
   
F15 (2005-2004) 60 m häck Försök 1
                 
Alice Lindgren 05 IFK Lidingö Friidrott 9.45 q PB
Linnéa Lindefalk 05 Hammarby friidrott 9.95 q
Emilia Salonen 05 Vehmaisten Urheilijat 10.01 q PB
Anna Strunke 05 Turebergs FK 10.87
Elsa Öhman 05 Hammarby friidrott 11.91
Besiana Dalipi 05 Turebergs FK 12.18
   
F15 (2005-2004) 60 m häck Försök 2
                 
Moa Granat 04 Vallentuna FK 9.52 q
Agnes Hanell 04 IFK Tumba 10.52
Ella Gustafsson 05 Hammarby friidrott 10.73 PB
Hjördis Bäckman 05 IFK Lidingö Friidrott 10.86
Chloe Gillard 05 Täby IS 11.24
Vera Rietz 05 Täby IS 11.81
   
F15 (2005-2004) 60 m häck Försök 3
                 
Sara Winberg 04 Täby IS 9.16 q
Nora Lindahl 04 Hässelby SK 9.26 q
Lisa Mårtensson 05 Huddinge AIS 9.93 q PB
Louise Tilly 04 Täby IS 10.08 q PB
Astrid Cyrus 05 Hammarby friidrott 11.21
Ellen Jernhall 05 Täby IS 11.30 PB
Lina Bjerkestam 05 Huddinge AIS 11.39
   
F15 (2005-2004) 60 m häck Final
                 
Nora Lindahl 04 Hässelby SK 9.15
Moa Granat 04 Vallentuna FK 9.18 PB
Sara Winberg 04 Täby IS 9.36
Alice Lindgren 05 IFK Lidingö Friidrott 9.67
Linnéa Lindefalk 05 Hammarby friidrott 9.71 PB
Lisa Mårtensson 05 Huddinge AIS 9.82 PB
Louise Tilly 04 Täby IS 9.92 PB
Emilia Salonen 05 Vehmaisten Urheilijat 10.04
   
F15 (2005-2004) Stav       
                 
 
Alvah Lind 05 Tyresö FK 3.40
Sara Winberg 04 Täby IS 3.20
Norah Lind 05 Tyresö FK 3.00
Alannah Hellstadius 04 Hammarby friidrott 2.80
Sofia Eskilsson 05 Tyresö FK 2.70
Tove Olsson 06 Hammarby friidrott 2.70 PB
Kajsa Åsberg 04 Hammarby friidrott 2.70 PB
Linnéa Lindefalk 05 Hammarby friidrott 2.20
Alice Ivarsson 05 Hammarby friidrott 2.10
10  Anna Strunke 05 Turebergs FK 2.10 PB
11  Ida Österberg 04 Värmdö IF 2.10 PB
12  Elsa Öhman 05 Hammarby friidrott 2.00
  Alva Back 06 Turebergs FK x
  Linn Hessing 05 Hässelby SK x

                                   
1.401.701.801.902.002.102.202.302.402.502.602.702.802.903.003.103.203.303.40
L Hessingxxx
A Ivarsson---xoxooxxx
A Hellstadius---------xooxxooxxx
A Back-------xxx
T Olsson----oooxoxxx
K Åsberg--------ooxxoxoxxx
S Winberg--------------xxoooxxx
L Lindefalk---ooooxxx
E Öhman-ooooxxx
S Eskilsson--------oooxoxxx
A Lind--------------xooooxo
A Strunke---ooxoxxx
I Österberg----xoxoxxx
N Lind-----------xooxxoxoxxx
F13 (2006) 60 m häck Försök 1
                 
Miriam Puolimatka 06 Vehmaisten Urheilijat 10.38 q PB
Alva Back 06 Turebergs FK 10.38 q
Tuva Johansson 06 Hammarby friidrott 10.56 q
Emma Jäderberg 06 Hanvikens SK 11.06 PB
Liv Hanell 06 IFK Tumba 11.07 PB
Emelie Wickström 06 Huddinge AIS 12.34
Matilda Svenberg 06 Sundbybergs IK 14.77
   
F13 (2006) 60 m häck Försök 2
                 
Ayla Hallberg Hossain 06 Turebergs FK 9.77 q PB
Annie Grindange 06 Turebergs FK 9.95 q PB
Elin Hjertzell 06 Huddinge AIS 10.64 q
Esther Sahlqvist 06 Hammarby friidrott 10.77 q PB
Maja Simonsson 06 Hammarby friidrott 11.27
Julia Hansson 06 Huddinge AIS 12.97
Amanda Eklund 06 Sundbybergs IK 13.69
   
F13 (2006) 60 m häck Försök 3
                 
Wilma Rydström 06 Hammarby friidrott 10.39 q PB
Molly Zachrison 06 Hammarby friidrott 11.22
Tyra Holst 06 AIK Friidrott 11.38
Lisa Sundström 06 Hanvikens SK 11.78
Ella Råstedt 06 Esbo IF 12.31
Esther Melander 06 Turebergs FK 13.43
Elma Edenå 06 Hammarby Friidrott 13.52
  Emmi Mäkinen 06 Vehmaisten Urheilijat DNS
   
F13 (2006) 60 m häck Final
                 
Ayla Hallberg Hossain 06 Turebergs FK 9.71 PB
Annie Grindange 06 Turebergs FK 10.04
Wilma Rydström 06 Hammarby friidrott 10.15 PB
Miriam Puolimatka 06 Vehmaisten Urheilijat 10.37 PB
Esther Sahlqvist 06 Hammarby friidrott 10.49 PB
Tuva Johansson 06 Hammarby friidrott 10.61
Alva Back 06 Turebergs FK 10.64
Elin Hjertzell 06 Huddinge AIS 10.69
   
F13 (2006) Höjd       
                 
 
Ayla Hallberg Hossain 06 Turebergs FK 1.57 PB
Annie Grindange 06 Turebergs FK 1.51 PB
Tove Olsson 06 Hammarby friidrott 1.48
Matilda Petersson 06 Turebergs FK 1.37 PB
Alva Back 06 Turebergs FK 1.37
Tyra Holst 06 AIK Friidrott 1.32
Emilia Nielsen 06 Turebergs FK 1.32
Emma Jäderberg 06 Hanvikens SK 1.32 PB
Tuva Johansson 06 Hammarby friidrott 1.32 PB
10  Kajsa Cabanas Andersson 06 Turebergs FK 1.32
11  Tindra Törnestam 06 Spårvägens FK 1.27
12  Emelie Hammarqvist 06 Bålsta IK 1.27
13  Esther Sahlqvist 06 Hammarby friidrott 1.27
14  Wilma Rydström 06 Hammarby friidrott 1.27 PB
15  Tindra Bergholtz 06 Åkersberga SK 1.22
16  Lisa Sundström 06 Hanvikens SK 1.22
17  Molly Zachrison 06 Hammarby friidrott 1.22
18  Miriam Puolimatka 06 Vehmaisten Urheilijat 1.17
18  Esther Melander 06 Turebergs FK 1.17
18  Maja Hedin 06 Hässelby SK 1.17
21  Ella Råstedt 06 Esbo IF 1.17
22  Maja Simonsson 06 Hammarby friidrott 1.12

                                   
1.071.121.171.221.271.321.371.421.451.481.511.541.57
E Melanderoooxxx
W Rydström--ooxxoxxx
M Peterssonoxooooxxoxoxxx
T Törnestam--ooxoxxx
A Back---oxooxxoxxx
E Nielsen--ooooxxx
T Holst-oooooxxx
M Puolimatka-ooxxx
T Olsson-----oooxxoxoxxx
E Sahlqvist---xxoxoxxx
A Grindange---o-ooxooxooxxx
Cabanas Andersso--oooxoxxx
T Johansson--ooxooxxx
E Råstedt-oxxoxxx
T Bergholtzooooxxx
M Zachrisonooxoxxoxxx
E Jäderbergooooooxxx
M Simonssonoo
L Sundströmoooxoxxx
E Hammarqvistoooxoxoxxx
M Hedinoooxxx
Hallberg Hossain------o-xxooxooxxoxxx
F13 (2006) Kula       
                 
Kajsa Cabanas Andersson 06 Turebergs FK 11.86 PB
Tove Olsson 06 Hammarby friidrott 11.30
Tindra Törnestam 06 Spårvägens FK 10.91
Maja Simonsson 06 Hammarby friidrott 10.43 PB
Emmi Mäkinen 06 Vehmaisten Urheilijat 10.17 PB
Emmi Savenius 06 Vehmaisten Urheilijat 8.60 PB
Tindra Bergholtz 06 Åkersberga SK 8.51 PB
Ella Råstedt 06 Esbo IF 8.11 PB
Alva Back 06 Turebergs FK 7.90
10  Vera Jansson 06 Hammarby friidrott 7.82
11  Esther Sahlqvist 06 Hammarby friidrott 7.82
12  Emelie Hammarqvist 06 Bålsta IK 7.80
13  Annie Grindange 06 Turebergs FK 7.64 PB
14  Ella Fallope 06 Turebergs FK 7.53 PB
15  Disa Elenius 06 Turebergs FK 7.48
16  Elsa Kagevik 06 Turebergs FK 7.45
17  Elma Edenå 06 Hammarby Friidrott 7.41
18  Molly Zachrison 06 Hammarby friidrott 7.07
19  Miriam Puolimatka 06 Vehmaisten Urheilijat 6.99 PB
20  Wilma Rydström 06 Hammarby friidrott 6.90 PB
21  Tuva Johansson 06 Hammarby friidrott 6.09
22  Esther Melander 06 Turebergs FK 4.92

               
E Melander4.694.924.78
E Råstedt8.117.75X
D Elenius7.077.087.48
W Rydström6.196.906.00
E Mäkinen10.179.6310.11
E Edenå7.017.257.41
E Kagevik7.057.457.12
T Bergholtz7.707.828.51
Cabanas Andersso11.8611.2811.49
M Simonsson9.359.9610.43
E Fallope6.667.537.15
E Sahlqvist6.767.827.16
A Grindange6.997.447.64
V Jansson7.647.227.82
T Törnestam10.2910.4810.91
T Johansson6.095.586.04
T Olsson10.5311.3011.05
A Back7.137.627.90
E Savenius8.418.378.60
M Zachrison6.657.076.55
M Puolimatka6.416.996.82
E Hammarqvist6.787.807.64
F12 (2007) 600 m A
                 
Carmen Cernjul 07 Spårvägens FK 1:46.20 MR
Matilda Borg 07 Österhaninge IF 1:46.38 PB
Zara Klouda 07 Turebergs FK 1:48.78 PB
Ella Johansson 07 Hammarby friidrott 1:50.57 PB
Julia Wändin 07 IFK Lidingö Friidrott 1:53.33
Venla Engström 07 Turebergs FK 1:54.78 PB
Amilia Jergmar 07 Boo IF 1:57.27 PB
Tove Belmé 07 Täby IS 1:59.38
   
F12 (2007) 600 m B
                 
Saga Hjelmeland Björnsson 07 Turebergs FK 2:00.77
Simone Moverare 07 Österhaninge IF 2:01.00
Ellinore Sparf 07 Åkersberga SK 2:02.20
Miriam Moverare 07 Österhaninge IF 2:03.09
Amilia Moverare 07 Österhaninge IF 2:06.03
Tilde Norrbrand 07 Kungsängen Friidrott 2:15.38
Vera Nordlander 07 IF Linnéa 2:18.09
Ida Bonow 07 Kungsängen Friidrott 2:21.82
   
F12 (2007) 600 m C
                 
Elsa Harrysson 07 Enköpings AIF 2:19.12
Emelie Holmström 07 Täby IS 2:21.29
Moa Forsén 07 Hässelby SK 2:30.82 PB
Edith Wirén 07 Täby IS 2:36.25
   
F12 (2007) 600 m Sammanlagd lista       
            heat pl  
Carmen Cernjul 07 Spårvägens FK 1:46.20 1 1 MR
Matilda Borg 07 Österhaninge IF 1:46.38 1 2 PB
Zara Klouda 07 Turebergs FK 1:48.78 1 3 PB
Ella Johansson 07 Hammarby friidrott 1:50.57 1 4 PB
Julia Wändin 07 IFK Lidingö Friidrott 1:53.33 1 5
Venla Engström 07 Turebergs FK 1:54.78 1 6 PB
Amilia Jergmar 07 Boo IF 1:57.27 1 7 PB
Tove Belmé 07 Täby IS 1:59.38 1 8
Saga Hjelmeland Björnsson 07 Turebergs FK 2:00.77 2 1
10  Simone Moverare 07 Österhaninge IF 2:01.00 2 2
11  Ellinore Sparf 07 Åkersberga SK 2:02.20 2 3
12  Miriam Moverare 07 Österhaninge IF 2:03.09 2 4
13  Amilia Moverare 07 Österhaninge IF 2:06.03 2 5
14  Tilde Norrbrand 07 Kungsängen Friidrott 2:15.38 2 6
15  Vera Nordlander 07 IF Linnéa 2:18.09 2 7
16  Elsa Harrysson 07 Enköpings AIF 2:19.12 3 1
17  Emelie Holmström 07 Täby IS 2:21.29 3 2
18  Ida Bonow 07 Kungsängen Friidrott 2:21.82 2 8
19  Moa Forsén 07 Hässelby SK 2:30.82 3 3 PB
20  Edith Wirén 07 Täby IS 2:36.25 3 4
   
F12 (2007) 60 m häck Försök 1
                 
Beate Pott 07 Turebergs FK 10.84 q
Venla Engström 07 Turebergs FK 11.78 PB
Isabella Andersson 07 Väsby IK 12.89
Amilia Moverare 07 Österhaninge IF 13.01
Moa Forsén 07 Hässelby SK 13.64
Emelie Holmström 07 Täby IS 13.99
Julia Kvarnström 07 Täby IS 14.08
Edith Wirén 07 Täby IS 14.15
   
F12 (2007) 60 m häck Försök 2
                 
Carmen Cernjul 07 Spårvägens FK 10.76 q
Amilia Jergmar 07 Boo IF 10.83 q PB
Tilde Norrbrand 07 Kungsängen Friidrott 11.56 q
Niamh Hogan 07 Turebergs FK 11.59 q
Tove Belmé 07 Täby IS 11.71 q
Emmie Wedin 07 Turebergs FK 11.90
Zara Klouda 07 Turebergs FK 12.34
Julia Malmsten 07 Hammarby friidrott 13.34
   
F12 (2007) 60 m häck Försök 3
                 
Matilda Borg 07 Österhaninge IF 11.48 q
Simone Moverare 07 Österhaninge IF 11.76
Tilda Sievertz 07 Täby IS 12.20
Elin Runemar 07 Täby IS 12.39
Ella Johansson 07 Hammarby friidrott 12.39
Julia Wändin 07 IFK Lidingö Friidrott 12.45
Elsa Heinonen 07 Hammarby friidrott 12.97
   
F12 (2007) 60 m häck Försök 4
                 
Ida Bonow 07 Kungsängen Friidrott 11.42 q
Miriam Moverare 07 Österhaninge IF 11.82
Ida Borglund 07 Täby IS 11.98
Judith Nielsén 07 Mälarhöjdens IK 12.02
Caisa Wibler 07 Hässelby SK 12.42
Emma Olofsson 07 Täby IS 12.62
Sara Sjöstedt 07 Turebergs FK 12.62
Elvira Henningsohn 07 Hässelby SK 13.82
   
F12 (2007) 60 m häck Final
                 
Beate Pott 07 Turebergs FK 10.28 PB
Amilia Jergmar 07 Boo IF 10.50 PB
Carmen Cernjul 07 Spårvägens FK 10.84
Matilda Borg 07 Österhaninge IF 11.40
Tilde Norrbrand 07 Kungsängen Friidrott 11.46
Niamh Hogan 07 Turebergs FK 11.57
Ida Bonow 07 Kungsängen Friidrott 11.63
Tove Belmé 07 Täby IS 12.04
   
F12 (2007) Höjd       
                 
 
Ida Borglund 07 Täby IS 1.38 PB
Amilia Jergmar 07 Boo IF 1.38 PB
Beate Pott 07 Turebergs FK 1.38 PB
Carmen Cernjul 07 Spårvägens FK 1.33
Simone Moverare 07 Österhaninge IF 1.28
Nora Lööw 07 Hammarby friidrott 1.28
Ellinore Sparf 07 Åkersberga SK 1.28
Tilda Sievertz 07 Täby IS 1.23
Esther Grahn Stenudd 07 Täby IS 1.23
10  Emma Olofsson 07 Täby IS 1.23
11  Caisa Wibler 07 Hässelby SK 1.18
12  Tilde Norrbrand 07 Kungsängen Friidrott 1.18
13  Miriam Moverare 07 Österhaninge IF 1.18
14  Matilda Borg 07 Österhaninge IF 1.18
14  Saga Hjelmeland Björnsson 07 Turebergs FK 1.18
16  Niamh Hogan 07 Turebergs FK 1.18
17  Emmie Wedin 07 Turebergs FK 1.18
18  Julia Wändin 07 IFK Lidingö Friidrott 1.13
18  Emelie Holmström 07 Täby IS 1.13
20  Ella Johansson 07 Hammarby friidrott 1.13
21  Sofia Qvarnström 07 Turebergs FK 1.13
22  Elsa Harrysson 07 Enköpings AIF 1.13
23  Judith Nielsén 07 Mälarhöjdens IK 1.13
24  Amilia Moverare 07 Österhaninge IF 1.13
25  Moa Forsén 07 Hässelby SK 1.08
26  Ida Bonow 07 Kungsängen Friidrott 1.03
  Elsa Heinonen 07 Hammarby friidrott x

                                   
1.031.081.131.181.231.281.331.381.41
E Wedinoxoxxoxxoxxx
Hjelmeland Björn--oxoxxx
I Bonowox-
A Jergmar--oooxoooxxx
C Wibleroooox-
E Sparf--oooxxoxxx
C Cernjul--oooxxoxxoxx-
T Sievertz-ooooxxx
N Hoganoooxxoxxx
S Moverareooxoxoooxxx
T Norrbrandooxooxxx
M Forsénoxoxxx
B Pott---oxoooxxoxxx
E Harryssonoxoxoxxx
E Olofsson-oooxxoxx-
N Lööw-ooooxoxxx
I Borglund--ooooooxxx
J Wändin--o
E Johansson-xooxxx
M Borgoooxoxxx
S Qvarnströmooxoxxx
M Moverareooxxooxxx
E Heinonenxxx
A Moverareoxoxxox-
E Grahn Stenudd--ooxoxxx
E Holmströmoooxxx
J Nielsénooxxoxxx
F11 (2008) 60 m häck Försök 1
                 
Alice Clerkestam 08 Turebergs FK 11.68 q
Wilma Beiming Brotte 08 Täby IS 11.87 q
Sara Ivarsson 08 Turebergs FK 12.02 q
Natalie Hedén 08 Vallentuna FK 12.25 q
Isabella Sjöholm-Vitasovic 08 Hässelby SK 12.80
Iris Boqvist 08 Hanvikens SK 12.86
   
F11 (2008) 60 m häck Försök 2
                 
Ebba Borglund 08 Täby IS 10.69 q PB
Saga Berg Ojeda 08 Turebergs FK 11.48 q
Alicia Gylfe 08 Vallentuna FK 12.57
Stella Weissenborn 08 Täby IS 12.80
Tilde Lundblad 08 Hanvikens SK 13.11
Ebba Wiklander 08 Turebergs FK 13.62
Miriam Nunes Nykvist 08 Turebergs FK 13.94
   
F11 (2008) 60 m häck Försök 3
                 
Ida Winlöf 08 Söderhamns IF 10.70 q
Fanny Szalkai 08 Spårvägens FK 10.72 q
Olivia Neding 08 Turebergs FK 12.62
Molly Linder 08 Turebergs FK 12.63
Lovisa Nässil 08 Täby IS 12.76
Maja Magnusson 08 Turebergs FK 13.38
   
F11 (2008) 60 m häck Försök 4
                 
Amanda Medin 08 Turebergs FK 12.40
Linnea Ekström 08 Turebergs FK 12.43
Irma Wiklund 08 Vallentuna FK 12.52
Edit Jansson 08 Hammarby friidrott 12.67
Hanna Vikström 08 Täby IS 12.96 PB
Milva Vossmalm 08 Danderyds SK 13.27
Julia Sandler Djerf 08 Turebergs FK 13.91
   
F11 (2008) 60 m häck Final
                 
Ebba Borglund 08 Täby IS 10.90
Ida Winlöf 08 Söderhamns IF 10.90
Fanny Szalkai 08 Spårvägens FK 10.90
Alice Clerkestam 08 Turebergs FK 11.27
Saga Berg Ojeda 08 Turebergs FK 11.35
Wilma Beiming Brotte 08 Täby IS 11.46
Sara Ivarsson 08 Turebergs FK 11.80
Natalie Hedén 08 Vallentuna FK 11.97
   
F11 (2008) Kula       
                 
Ebba Borglund 08 Täby IS 7.68 PB
Ida Winlöf 08 Söderhamns IF 7.08 PB
Tilde Lundblad 08 Hanvikens SK 6.49
Sara Ivarsson 08 Turebergs FK 6.45
Ebba Wiklander 08 Turebergs FK 6.16
Louisa Chrifi 08 Turebergs FK 6.11
Natalie Hedén 08 Vallentuna FK 5.86
Stella Weissenborn 08 Täby IS 5.75
Vera Kjellgren 08 Turebergs FK 5.75
10  Molly Linder 08 Turebergs FK 5.69
11  Tora Sandin 08 Turebergs FK 5.68
12  Milva Vossmalm 08 Danderyds SK 5.63
13  Iris Boqvist 08 Hanvikens SK 5.43
14  Lovisa Nässil 08 Täby IS 5.42 PB
15  Irma Wiklund 08 Vallentuna FK 5.34
16  Wilma Beiming Brotte 08 Täby IS 5.31
17  Amanda Medin 08 Turebergs FK 5.04
18  Ida Fernström 08 Turebergs FK 4.87
19  Maja Magnusson 08 Turebergs FK 4.68

               
M Vossmalm5.635.245.48
T Sandin5.395.685.57
L Chrifi5.685.476.11
I Winlöf6.587.086.99
S Weissenborn5.735.755.46
N Hedén5.725.755.86
I Wiklund4.924.875.34
S Ivarsson6.456.185.94
E Wiklander6.086.146.16
V Kjellgren5.655.755.48
M Linder5.085.435.69
M Magnusson4.684.434.41
I Fernström3.944.594.87
W Beiming Brotte5.105.314.97
I Boqvist5.335.165.43
E Borglund7.68X6.48
A Medin4.465.043.32
L Nässil5.275.425.06
T Lundblad5.975.956.49
F10 (2009) 600 m A
                 
Malva Lönn 09 Boo IF 2:03.48
Tove Norrby 09 Bålsta IK 2:05.06 PB
Molly Envall 09 Turebergs FK 2:05.92
Sofia Dell Orto 09 Turebergs FK 2:06.26
Freja Kagevik 09 Turebergs FK 2:09.74 PB
Elise Wiklund 09 Turebergs FK 2:12.12
  Tyra Sternlind 09 Hammarby friidrott DNS
   
F10 (2009) 600 m B
                 
Cajsa Persson 09 Estuna IF 2:13.85
Isabella Cueva Prado 09 Täby IS 2:28.20
Liliana Gruca 09 Åkersberga SK 2:30.51
Agnes Roslund 09 Hammarby friidrott 2:31.10
Moona Puolimatka 09 Vehmaisten Urheilijat 2:31.62 PB
Julia Spak 09 Hanvikens SK 2:32.94
Elin Larsson 09 Hammarby friidrott 2:53.53
   
F10 (2009) 600 m C
                 
Freja Ahlepil 09 Turebergs FK 2:10.43
Ebba Wärn 09 IFK Lidingö Friidrott 2:12.36
Elsa Danielsson 09 IFK Lidingö Friidrott 2:13.56
Emelie Milani 09 Turebergs FK 2:22.77
Selma Alassaad 09 Hammarby friidrott 2:30.91
Alice Paulsson 09 Turebergs FK 2:41.40
  Saba Rubensson 09 Turebergs FK DNS
   
F10 (2009) 600 m D
                 
Liv Aizawa 09 Hammarby friidrott 2:15.22
Cecilia Melander 09 Turebergs FK 2:21.92
Rebecka Nässil 09 Täby IS 2:35.48
Olivia Letterborn 09 Täby IS 2:52.42
  Louise Wettersand 09 Danderyds SK DNS
  Liv Gullberg 09 Hammarby friidrott DNS
   
F10 (2009) 600 m E
                 
Meja Johansson 09 Hässelby SK 2:16.45
Julia Holmström 09 Täby IS 2:26.12
Amanda Broberg Rydqvist 09 Hammarby friidrott 2:29.10
Stella Jagiello 09 Turebergs FK 2:30.07
Livia Sandström 09 Turebergs FK 2:48.02
  Tyra Mardi 09 Turebergs FK DNS
   
F10 (2009) 600 m Sammanlagd lista       
            heat pl  
Malva Lönn 09 Boo IF 2:03.48 1 1
Tove Norrby 09 Bålsta IK 2:05.06 1 2 PB
Molly Envall 09 Turebergs FK 2:05.92 1 3
Sofia Dell Orto 09 Turebergs FK 2:06.26 1 4
Freja Kagevik 09 Turebergs FK 2:09.74 1 5 PB
Freja Ahlepil 09 Turebergs FK 2:10.43 3 1
Elise Wiklund 09 Turebergs FK 2:12.12 1 6
Ebba Wärn 09 IFK Lidingö Friidrott 2:12.36 3 2
Elsa Danielsson 09 IFK Lidingö Friidrott 2:13.56 3 3
10  Cajsa Persson 09 Estuna IF 2:13.85 2 1
11  Liv Aizawa 09 Hammarby friidrott 2:15.22 4 1
12  Meja Johansson 09 Hässelby SK 2:16.45 5 1
13  Cecilia Melander 09 Turebergs FK 2:21.92 4 2
14  Emelie Milani 09 Turebergs FK 2:22.77 3 4
15  Julia Holmström 09 Täby IS 2:26.12 5 2
16  Isabella Cueva Prado 09 Täby IS 2:28.20 2 2
17  Amanda Broberg Rydqvist 09 Hammarby friidrott 2:29.10 5 3
18  Stella Jagiello 09 Turebergs FK 2:30.07 5 4
19  Liliana Gruca 09 Åkersberga SK 2:30.51 2 3
20  Selma Alassaad 09 Hammarby friidrott 2:30.91 3 5
21  Agnes Roslund 09 Hammarby friidrott 2:31.10 2 4
22  Moona Puolimatka 09 Vehmaisten Urheilijat 2:31.62 2 5 PB
23  Julia Spak 09 Hanvikens SK 2:32.94 2 6
24  Rebecka Nässil 09 Täby IS 2:35.48 4 3
25  Alice Paulsson 09 Turebergs FK 2:41.40 3 6
26  Livia Sandström 09 Turebergs FK 2:48.02 5 5
27  Olivia Letterborn 09 Täby IS 2:52.42 4 4
28  Elin Larsson 09 Hammarby friidrott 2:53.53 2 7
29  Louise Wettersand 09 Danderyds SK DNS 4 5
30  Liv Gullberg 09 Hammarby friidrott DNS 4 6
31  Tyra Sternlind 09 Hammarby friidrott DNS 1 7
32  Tyra Mardi 09 Turebergs FK DNS 5 6
33  Saba Rubensson 09 Turebergs FK DNS 3 7
   
F10 (2009) 40 m häck Försök 1
                 
Juni Rudberg 09 Täby IS 8.60 q
Freja Kagevik 09 Turebergs FK 8.73
Stella Rybing 09 Turebergs FK 8.85
Liv Aizawa 09 Hammarby friidrott 8.87
Meja Johansson 09 Hässelby SK 8.92
Cecilia Melander 09 Turebergs FK 9.25
Liv Gullberg 09 Hammarby friidrott 10.10
Tess Liljegren 09 Turebergs FK 10.53
   
F10 (2009) 40 m häck Försök 2
                 
Malva Lönn 09 Boo IF 7.53 q
Elsa Danielsson 09 IFK Lidingö Friidrott 8.15 q
Svea Strand 09 Täby IS 9.25
Selma Alassaad 09 Hammarby friidrott 9.43
Vera Wilnier 09 Turebergs FK 9.91
Stella Jagiello 09 Turebergs FK 9.96
Saba Rubensson 09 Turebergs FK 11.15
Elin Larsson 09 Hammarby friidrott 14.47
   
F10 (2009) 40 m häck Försök 3
                 
Stephanie Rimér 09 Turebergs FK 8.08 q
Cajsa Persson 09 Estuna IF 8.97
Agnes Roslund 09 Hammarby friidrott 9.06
Rebecka Nässil 09 Täby IS 9.35
Nelly Brundin 09 Hanvikens SK 9.79
Freja Ahlepil 09 Turebergs FK 9.82
Julia Spak 09 Hanvikens SK 10.09
Laura Huayna 09 Turebergs FK 10.83
   
F10 (2009) 40 m häck Försök 4
                 
Molly Envall 09 Turebergs FK 8.45 q
Amanda Broberg Rydqvist 09 Hammarby friidrott 9.09
Emelie Milani 09 Turebergs FK 9.18
Tove Norrby 09 Bålsta IK 9.19
Olivia Letterborn 09 Täby IS 9.37
Julia Holmström 09 Täby IS 9.43
Linnea Lindberg 09 Turebergs FK 9.55
  Märta Berggren 09 Hammarby friidrott DNS
   
F10 (2009) 40 m häck Försök 5
                 
Emma Jun 09 Turebergs FK 8.53 q
Ebba Wärn 09 IFK Lidingö Friidrott 8.82
Sofia Deresiewicz 09 Sundbybergs IK 8.90
Liliana Gruca 09 Åkersberga SK 9.91
Liv Bjurstam 09 Täby IS 10.05
Alice Windahl 09 Turebergs FK 10.09
Jill Lundmark 09 Turebergs FK 10.20
Ida Vikström 09 Turebergs FK 10.27
   
F10 (2009) 40 m häck Försök 6
                 
Isabella Cueva Prado 09 Täby IS 8.22 q
Louise Wettersand 09 Danderyds SK 8.24 q
Elize Jun 09 Turebergs FK 8.83
Tyra Sternlind 09 Hammarby friidrott 8.99
Tyra Mardi 09 Turebergs FK 9.03
Moona Puolimatka 09 Vehmaisten Urheilijat 9.19
Ida Holmeros 09 Hammarby friidrott 9.32
  Tuva Eckerberg 09 Täby IS DNS
   
F10 (2009) 40 m häck Final
                 
Malva Lönn 09 Boo IF 7.59
Elsa Danielsson 09 IFK Lidingö Friidrott 8.05
Stephanie Rimér 09 Turebergs FK 8.13
Louise Wettersand 09 Danderyds SK 8.21
Molly Envall 09 Turebergs FK 8.35
Emma Jun 09 Turebergs FK 8.36
Isabella Cueva Prado 09 Täby IS 8.52
Juni Rudberg 09 Täby IS 11.35
   
F10 (2009) Höjd       
                 
 
Stephanie Rimér 09 Turebergs FK 1.22 PB
Malva Lönn 09 Boo IF 1.17
Agnes Roslund 09 Hammarby friidrott 1.12
Tyra Sternlind 09 Hammarby friidrott 1.12
Moona Puolimatka 09 Vehmaisten Urheilijat 1.12 PB
Molly Envall 09 Turebergs FK 1.07
Louise Wettersand 09 Danderyds SK 1.07
Ebba Wärn 09 IFK Lidingö Friidrott 1.07
Sofia Deresiewicz 09 Sundbybergs IK 1.07
10  Cecilia Melander 09 Turebergs FK 1.02
10  Juni Rudberg 09 Täby IS 1.02
12  Olivia Letterborn 09 Täby IS 1.02
12  Tove Norrby 09 Bålsta IK 1.02
14  Freja Kagevik 09 Turebergs FK 1.02
15  Amanda Broberg Rydqvist 09 Hammarby friidrott 1.02
16  Selma Alassaad 09 Hammarby friidrott 1.02
17  Ida Holmeros 09 Hammarby friidrott 1.02
17  Liv Aizawa 09 Hammarby friidrott 1.02
17  Emelie Milani 09 Turebergs FK 1.02
17  Stella Rybing 09 Turebergs FK 1.02
21  Liv Bjurstam 09 Täby IS 1.02
22  Nelly Brundin 09 Hanvikens SK 1.02
22  Jill Lundmark 09 Turebergs FK 1.02
24  Meja Johansson 09 Hässelby SK 0.97
25  Saba Rubensson 09 Turebergs FK 0.97
26  Maj-Lis Lindberg 09 Turebergs FK 0.97
26  Stella Jagiello 09 Turebergs FK 0.97
28  Ida Vikström 09 Turebergs FK 0.92
29  Cajsa Persson 09 Estuna IF 0.92
29  Julia Holmström 09 Täby IS 0.92
29  Svea Strand 09 Täby IS 0.92
29  Rebecka Nässil 09 Täby IS 0.92 PB
33  Julia Spak 09 Hanvikens SK 0.87
33  Linnea Lindberg 09 Turebergs FK 0.87
33  Alice Windahl 09 Turebergs FK 0.87
33  Sara Smeds Söderman 09 Täby IS 0.87
37  Liliana Gruca 09 Åkersberga SK 0.87
  Elsa Danielsson 09 IFK Lidingö Friidrott x
  Elin Larsson 09 Hammarby friidrott x
  Freja Ahlepil 09 Turebergs FK x
  Tyra Mardi 09 Turebergs FK x

                                   
0.870.920.971.021.071.121.171.221.27
L Lindbergoxxx
S Deresiewiczoxoxooxoxxx
J Rudbergooooxxx
Broberg Rydqvistoxooxoxxx
A Roslundooooooxxx
E Milanioooxxoxxx
J Holmströmoxoxxx
M Envall--oooxxx
F Kagevikooxxooxxx
L Bjurstamoxooxxoxxx
S Smeds Södermanoxxx
I Vikströmooxxx
J Spakoxxx
C Perssonoxox--
T Sternlindooxoooxoxxx
C Melanderooooxxx
F Ahlepilxxx
O Letterbornooxooxxx
R Nässiloxoxxx
L Wettersandooooxoxxx
S Rimér--ooooooxxx
I Holmerosoooxxoxxx
J Lundmarkooxxoxxoxxx
E Larsson--xxx
S Rybingoooxxoxxx
S Alassaadxoxooxoxxx
S Rubenssonoxoxoxxx
A Windahloxxx
E Danielsson-x--
L Grucaxoxxx
M Puolimatkaooooxoxxoxxx
L Aizawaoooxxoxxx
N Brundinxooxoxxoxxx
E Wärnoooxoxoxxx
M-L Lindbergooxxoxxx
M Johansson-ooxxx
S Strandoxoxxx
T Mardi-xxx
T Norrbyooxooxxx
M Lönnooooxoxxooxxx
S Jagielloooxxoxxx