Resultat [Lördag] [Söndag]

Resultat lördag 1 december

P15 (2005-2004) 60 m Försök 1
                 
Lucas Lindberg 04 Hässelby SK 7.51 q MR PB
Kalle Aldskogius 04 Hammarby friidrott 7.91 q PB
Alexander Davidsson-Eriksson 04 Danderyds SK 8.45 PB
Fabian Olin 04 Hässelby SK 8.48
Winston Marklund 04 Hammarby friidrott 8.53 PB
Markus Johansson 04 Väsby IK 8.64
   
P15 (2005-2004) 60 m Försök 2
                 
Ludvig Richtnér 05 Huddinge AIS 8.11 q
Albin Edgert 05 Täby IS 8.14 q PB
Vidar Lind 05 Hässelby SK 8.20 q
Leonardo Huayna 04 Turebergs FK 8.70
Felix Törnblad 05 Hammarby friidrott 9.38
Love Arvidsson 05 Hammarby friidrott 10.08
   
P15 (2005-2004) 60 m Försök 3
                 
Elias Bouloussaa 05 IFK Lidingö Friidrott 7.81 q PB
Omer Amir 04 Väsby IK 8.08 q
Jacob Nilsson 05 Spårvägens FK 8.42 q
Mattias Larsson 05 Sundsvalls FI 9.38
Adam Torbjörnsson 05 Hammarby friidrott 9.69 PB
   
P15 (2005-2004) 60 m Final
                 
Lucas Lindberg 04 Hässelby SK 7.51 MR PB
Elias Bouloussaa 05 IFK Lidingö Friidrott 7.85
Kalle Aldskogius 04 Hammarby friidrott 7.91 PB
Omer Amir 04 Väsby IK 8.05
Ludvig Richtnér 05 Huddinge AIS 8.14
Vidar Lind 05 Hässelby SK 8.20
Jacob Nilsson 05 Spårvägens FK 8.42
Albin Edgert 05 Täby IS 8.42
   
P15 (2005-2004) Höjd       
                 
 
Ludvig Granberg 04 Huddinge AIS 1.68 MR PB
Alexander Davidsson-Eriksson 04 Danderyds SK 1.68 MR PB
Omer Amir 04 Väsby IK 1.63
Valter Kjellberg 04 Turebergs FK 1.53
Jacob Nilsson 05 Spårvägens FK 1.48 PB
Albin Edgert 05 Täby IS 1.48
Fabian Olin 04 Hässelby SK 1.43
Mattias Larsson 05 Sundsvalls FI 1.33 PB
  Olle Skymne 05 Hässelby SK x

                                   
1.281.331.381.431.481.531.581.631.681.73
L Granberg---o-xoxoxooxxx
V Kjellberg---oooxxx
O Amir----oxxoxooxxx
Davidsson-Erikss-----ooxoxxoxxx
M Larssonooxxx
O Skymnexxx
J Nilsson-ooooxxx
A Edgert-ooxoxoxxx
F Olinooxoxxoxxx
P15 (2005-2004) Vikt       
                 
Mille Edwardsson 04 Bollnäs FIK 12.63 PB
Olle Skymne 05 Hässelby SK 9.28
Jacob Nilsson 05 Spårvägens FK 8.48
Vidar Lind 05 Hässelby SK 7.17
Albin Edgert 05 Täby IS 6.33
Mattias Larsson 05 Sundsvalls FI 6.13
Adam Torbjörnsson 05 Hammarby friidrott 5.92
Love Arvidsson 05 Hammarby friidrott 5.17

               
O Skymne9.289.259.24
A Torbjörnsson4.174.135.92
M Larsson6.135.91X
V LindX7.067.17
A EdgertX5.756.33
L Arvidsson5.103.565.17
J NilssonXX8.48
M Edwardsson12.3611.9212.63
P13 (2006) 60 m Försök 1
                 
Oscar Reinholdsson 06 Hässelby SK 7.70 q MR
Oliver Ericsson 06 Österhaninge IF 8.32 q
William Loqvist 06 Hammarby friidrott 8.42 q PB
Elias Dahlström 06 Täby IS 8.71 q
Gustav Welander 06 Hässelby SK 8.73 q
John Bäck 06 Turebergs FK 8.90
Leon Borgedahl 06 Täby IS 8.91
Filip Herre 06 Hammarby friidrott 8.97
   
P13 (2006) 60 m Försök 2
                 
William Freifelt 06 Hammarby friidrott 8.30 q PB
Edvin Sidwall 06 Täby IS 8.41 q
Elliot Hultell 06 Hässelby SK 8.75
Felix Holmqvist 06 Hanvikens SK 8.82
Emil Kågström Tyboni 06 Hanvikens SK 8.92 PB
Filip Hessle 06 Turebergs FK 9.71
Jakob Bergström 06 Turebergs FK 10.18
   
P13 (2006) 60 m Försök 3
                 
Elias Kapell 06 Hammarby friidrott 8.24 q
Ludvig Danielsson 06 Hanvikens SK 8.84
Jonathan Edberg 06 Turebergs FK 8.95
Anton Höglund 06 Täby IS 9.24
Mattias Nilsson 06 Hanvikens SK 9.24 PB
Jacob Rappe 06 Turebergs FK 9.64
Jonah Heldt 06 Hässelby SK 9.82
Daniel Opdahl 06 Turebergs FK 10.00
   
P13 (2006) 60 m Final
                 
Oscar Reinholdsson 06 Hässelby SK 7.75
Elias Kapell 06 Hammarby friidrott 8.15
Oliver Ericsson 06 Österhaninge IF 8.33
William Freifelt 06 Hammarby friidrott 8.38
William Loqvist 06 Hammarby friidrott 8.53
Edvin Sidwall 06 Täby IS 8.54
Gustav Welander 06 Hässelby SK 8.86
  Elias Dahlström 06 Täby IS DNS
   
P13 (2006) 600 m A
                 
Oscar Reinholdsson 06 Hässelby SK 1:36.85 MR PB
Max Österberg 06 Värmdö IF 1:37.20 PB
Hugo Aronsson 06 Åkersberga SK 1:43.66 PB
John Bäck 06 Turebergs FK 1:43.79
Leon Borgedahl 06 Täby IS 1:46.15
Elias Kapell 06 Hammarby friidrott 1:49.99
  Victor Tjeder 06 Täby IS DNS
  Filip Winström 06 Hässelby SK DNS
   
P13 (2006) 600 m B
                 
Gustav Welander 06 Hässelby SK 1:48.08 PB
Erik Hagman 06 Väsby IK 1:49.91
Oliver Ericsson 06 Österhaninge IF 1:58.03
Anton Höglund 06 Täby IS 2:01.99
Jakob Bergström 06 Turebergs FK 2:02.61
James Singh 06 Turebergs FK 2:04.87 PB
Filip Hessle 06 Turebergs FK 2:15.50
  Daniel Opdahl 06 Turebergs FK DNS
   
P13 (2006) 600 m Sammanlagd lista       
            heat pl  
Oscar Reinholdsson 06 Hässelby SK 1:36.85 1 1 MR PB
Max Österberg 06 Värmdö IF 1:37.20 1 2 PB
Hugo Aronsson 06 Åkersberga SK 1:43.66 1 3 PB
John Bäck 06 Turebergs FK 1:43.79 1 4
Leon Borgedahl 06 Täby IS 1:46.15 1 5
Gustav Welander 06 Hässelby SK 1:48.08 2 1 PB
Erik Hagman 06 Väsby IK 1:49.91 2 2
Elias Kapell 06 Hammarby friidrott 1:49.99 1 6
Oliver Ericsson 06 Österhaninge IF 1:58.03 2 3
10  Anton Höglund 06 Täby IS 2:01.99 2 4
11  Jakob Bergström 06 Turebergs FK 2:02.61 2 5
12  James Singh 06 Turebergs FK 2:04.87 2 6 PB
13  Filip Hessle 06 Turebergs FK 2:15.50 2 7
14  Filip Winström 06 Hässelby SK DNS 1 7
15  Daniel Opdahl 06 Turebergs FK DNS 2 8
16  Victor Tjeder 06 Täby IS DNS 1 8
   
P13 (2006) Längd       
                 
Oscar Reinholdsson 06 Hässelby SK 5.75 MR
Edvin Sidwall 06 Täby IS 5.25 PB
Elias Kapell 06 Hammarby friidrott 5.23 PB
William Freifelt 06 Hammarby friidrott 4.92 PB
Oliver Ericsson 06 Österhaninge IF 4.79
Filip Herre 06 Hammarby friidrott 4.75 PB
William Loqvist 06 Hammarby friidrott 4.73 PB
Elias Dahlström 06 Täby IS 4.72
Felix Holmqvist 06 Hanvikens SK 4.71 PB
10  Leon Borgedahl 06 Täby IS 4.68
11  Gustav Welander 06 Hässelby SK 4.49 PB
12  Ludvig Danielsson 06 Hanvikens SK 4.38
13  Elliot Hultell 06 Hässelby SK 4.34
14  Jonathan Edberg 06 Turebergs FK 4.30
15  Emil Kågström Tyboni 06 Hanvikens SK 4.18 PB
16  Tim Laurell 06 Hässelby SK 4.15
17  Alexander Sunell 06 Hässelby SK 4.09
18  Oskar Kruse 06 Turebergs FK 3.86
19  William Strandberg 06 Hanvikens SK 3.85
20  Jonah Heldt 06 Hässelby SK 3.79 PB
21  Daniel Opdahl 06 Turebergs FK 3.69

               
F Herre4.754.574.53
O Kruse3.513.473.86
A Sunell4.093.923.90
L Borgedahl4.554.584.68
E Kapell4.805.105.23
J Edberg4.304.294.29
E Sidwall2.535.255.18
E Dahlström4.724.673.21
O Reinholdsson5.185.105.75
W Strandberg3.813.853.51
D Opdahl3.693.691.89
W Loqvist4.444.664.73
W Freifelt4.654.444.92
Kågström Tyboni4.183.783.62
J Heldt3.623.513.79
L Danielsson4.224.244.38
F Holmqvist4.714.644.60
T Laurell4.154.12-
E Hultell4.164.184.34
O Ericsson4.794.393.98
G Welander4.494.024.10
P12 (2007) 60 m Försök 1
                 
Simon Lindström 07 Turebergs FK 8.83 q PB
Philip Persson 07 Danderyds SK 9.11
Hugo Skymne 07 Hässelby SK 9.35
Alexander Mickelson 07 Turebergs FK 9.54 PB
Gustav Snis 07 Turebergs FK 9.55 PB
Noah Öhlund 07 Täby IS 9.99
   
P12 (2007) 60 m Försök 2
                 
Jacob Rune 07 Täby IS 8.62 q PB
Elliot Borgedahl 07 Täby IS 9.01 q
Hannes Johansson 07 Österhaninge IF 9.14
Walter Hedblom Green 07 Gefle IF 9.15 PB
Quincy Hackett 07 Hammarby friidrott 9.46 PB
Erik Håkansson 07 Turebergs FK 9.72
Vincent Ekberg 07 Täby IS 9.75
   
P12 (2007) 60 m Försök 3
                 
Elias Ekman 07 Upsala IF 8.53 q PB
Jacob Norsell 07 Täby IS 8.88 q PB
Arvid Tiberg 07 Turebergs FK 9.30
Irving Lind 07 Hässelby SK 9.98
Simon Linder 07 Turebergs FK 10.03
Jonas Lilja 07 Täby IS 10.31
Viktor Holmertz 07 Turebergs FK 10.37
   
P12 (2007) 60 m Försök 4
                 
Theodor Yngström 07 Mälarö SOK 8.82 q
Oliver Persson 07 Danderyds SK 9.16 PB
Leo Papinski 07 Täby IS 9.25 PB
Edvin Hansen Tydén 07 Turebergs FK 9.60
Ben Ford 07 Turebergs FK 9.81
Ola Rönnlycke 07 Hässelby SK 9.84
Emil Söderberg 07 Täby IS 9.90
Marcus Beckman 07 Hässelby SK 10.39
   
P12 (2007) 60 m Försök 5
                 
David Berglund 07 AIK Friidrott 8.75 q
Joar Eriksson 07 Turebergs FK 9.02 q
Karl Thilers 07 Turebergs FK 9.35
Frans Levin 07 Turebergs FK 9.67
Pablo Albornoz 07 Gefle IF 9.72 PB
Ludvig Ellgren 07 Turebergs FK 9.78
Hugo Danielsson 07 Hässelby SK 10.15
   
P12 (2007) 60 m Final
                 
Elias Ekman 07 Upsala IF 8.49 PB
Jacob Rune 07 Täby IS 8.63
David Berglund 07 AIK Friidrott 8.68
Simon Lindström 07 Turebergs FK 8.83 PB
Jacob Norsell 07 Täby IS 8.84 PB
Theodor Yngström 07 Mälarö SOK 8.85
Elliot Borgedahl 07 Täby IS 9.00
Joar Eriksson 07 Turebergs FK 9.25
   
P12 (2007) Kula       
                 
Walter Hedblom Green 07 Gefle IF 8.44
David Berglund 07 AIK Friidrott 7.66
Ludvig Ellgren 07 Turebergs FK 7.47
Jacob Norsell 07 Täby IS 6.99 PB
Theodor Yngström 07 Mälarö SOK 6.87
Irving Lind 07 Hässelby SK 6.72
Quincy Hackett 07 Hammarby friidrott 6.70 PB
Leo Papinski 07 Täby IS 6.64
Vilgot Treskog 07 Täby IS 6.54
10  Alexander Mickelson 07 Turebergs FK 6.51
11  Jacob Rune 07 Täby IS 6.51
12  Simon Lindström 07 Turebergs FK 6.29
13  Edvin Hansen Tydén 07 Turebergs FK 6.16
14  Karl Thilers 07 Turebergs FK 6.10
15  Arvid Tiberg 07 Turebergs FK 5.92
16  Hannes Johansson 07 Österhaninge IF 5.80
17  Marcus Beckman 07 Hässelby SK 5.78
18  Simon Linder 07 Turebergs FK 5.72
19  Vincent Ekberg 07 Täby IS 5.67
20  Anton Hellgren 07 Vallentuna FK 5.22
21  Erik Håkansson 07 Turebergs FK 5.15
22  Joar Eriksson 07 Turebergs FK 4.75
23  Jonas Lilja 07 Täby IS 4.63
24  Emil Söderberg 07 Täby IS 4.62
25  Pablo Albornoz 07 Gefle IF 4.55

               
S Lindström6.156.296.25
J Lilja4.634.474.62
E SöderbergX4.624.02
A Hellgren5.175.224.48
V Ekberg5.675.535.61
T Yngström6.876.406.50
A Tiberg5.925.775.77
L Ellgren7.476.846.97
H Johansson5.115.805.77
J Norsell5.926.996.37
E Håkansson5.154.915.14
S Linder5.615.725.50
Q Hackett6.705.796.49
P Albornoz3.304.55X
I Lind6.726.465.27
J Eriksson4.75X4.02
A Mickelson6.246.246.51
L Papinski6.636.64X
M Beckman5.615.78X
W Hedblom Green8.448.198.40
V Treskog6.466.366.54
J Rune6.515.725.55
D Berglund7.667.147.31
K Thilers6.105.84X
E Hansen TydénX6.166.07
P11 (2008) 60 m Försök 1
                 
Axel Arenander 08 Täby IS 9.10 q
Oscar Johansson 08 Hanvikens SK 9.30 q
Edwin Larripa Taxell 08 Hässelby SK 9.54
Albin Wolgast 08 Hammarby friidrott 9.86
Charlie Lind 08 Hanvikens SK 9.89
Arvid Lien 08 IFK Lidingö Friidrott 10.08
Evert Östlind 08 Åkersberga SK 10.09
Martin Bergström 08 Turebergs FK 10.24
   
P11 (2008) 60 m Försök 2
                 
Nils Wallström 08 Turebergs FK 9.36 q PB
Oliver Carlsson 08 Turebergs FK 9.85
Philip Antivilo Lindsjöö 08 Hässelby SK 9.96
Elliot Nevenstam 08 Täby IS 10.05 PB
John Singh 08 Turebergs FK 10.07
Wille Spainhour 08 Täby IS 10.49
Valter Johansson 08 Turebergs FK 10.67
Simon Sjölund 08 Turebergs FK 10.69
   
P11 (2008) 60 m Försök 3
                 
Emil Svarverud Svensson 08 Turebergs FK 9.19 q
Rami Fakhreddine 08 IF Triangeln 9.36 q
Rasmus Widlund Attersved 08 Hanvikens SK 9.47 q
Elias Hovmöller 08 Turebergs FK 9.47 q PB
Tim Karmteg 08 Hammarby friidrott 9.94
William Strömberg 08 Turebergs FK 9.97
Kevin Bicen 08 Väsby IK 10.71
Diego Zagai Roel 08 Turebergs FK 11.04
   
P11 (2008) 60 m Försök 4
                 
Adam Chrifi 08 Turebergs FK 8.84 q PB
Jacob Karlberg 08 Turebergs FK 9.56
Lowe Eriksson 08 Vallentuna FK 9.85 PB
Levi Back 08 Turebergs FK 10.04
Oliwer Moody 08 Hässelby SK 10.34
Walter Sjöblom 08 Täby IS 10.35
  Jonathan Calmerman 08 Åkersberga SK DNF
   
P11 (2008) 60 m Final
                 
Adam Chrifi 08 Turebergs FK 8.83 PB
Axel Arenander 08 Täby IS 8.93
Nils Wallström 08 Turebergs FK 9.14 PB
Emil Svarverud Svensson 08 Turebergs FK 9.24
Oscar Johansson 08 Hanvikens SK 9.26
Rami Fakhreddine 08 IF Triangeln 9.33
Elias Hovmöller 08 Turebergs FK 9.41 PB
Rasmus Widlund Attersved 08 Hanvikens SK 9.56
   
P11 (2008) 600 m A
                 
Rami Fakhreddine 08 IF Triangeln 1:56.34 PB
Martin Bergström 08 Turebergs FK 1:59.90 PB
Tim Karmteg 08 Hammarby friidrott 2:00.57 PB
Rasmus Widlund Attersved 08 Hanvikens SK 2:02.78
Leandro Pereira 08 Täby IS 2:03.91
Elias Hovmöller 08 Turebergs FK 2:04.77 PB
Levi Back 08 Turebergs FK 2:10.52
   
P11 (2008) 600 m B
                 
Jacob Karlberg 08 Turebergs FK 2:04.02
Oliwer Moody 08 Hässelby SK 2:04.60
Charlie Lind 08 Hanvikens SK 2:15.80
Lowe Eriksson 08 Vallentuna FK 2:18.39
Diego Zagai Roel 08 Turebergs FK 2:21.77
Arvid Lien 08 IFK Lidingö Friidrott 2:28.66
Valter Johansson 08 Turebergs FK 2:30.42
   
P11 (2008) 600 m C
                 
Sebastian Stagh 08 IFK Lidingö Friidrott 1:48.31 MR
Evert Östlind 08 Åkersberga SK 2:11.13
Viktor Graufelds 08 Turebergs FK 2:12.60
Wille Spainhour 08 Täby IS 2:13.86
Kevin Bicen 08 Väsby IK 2:14.71
Simon Forsberg 08 Turebergs FK 2:15.34
   
P11 (2008) 600 m Sammanlagd lista       
            heat pl  
Sebastian Stagh 08 IFK Lidingö Friidrott 1:48.31 3 1 MR
Rami Fakhreddine 08 IF Triangeln 1:56.34 1 1 PB
Martin Bergström 08 Turebergs FK 1:59.90 1 2 PB
Tim Karmteg 08 Hammarby friidrott 2:00.57 1 3 PB
Rasmus Widlund Attersved 08 Hanvikens SK 2:02.78 1 4
Leandro Pereira 08 Täby IS 2:03.91 1 5
Jacob Karlberg 08 Turebergs FK 2:04.02 2 1
Oliwer Moody 08 Hässelby SK 2:04.60 2 2
Elias Hovmöller 08 Turebergs FK 2:04.77 1 6 PB
10  Levi Back 08 Turebergs FK 2:10.52 1 7
11  Evert Östlind 08 Åkersberga SK 2:11.13 3 2
12  Viktor Graufelds 08 Turebergs FK 2:12.60 3 3
13  Wille Spainhour 08 Täby IS 2:13.86 3 4
14  Kevin Bicen 08 Väsby IK 2:14.71 3 5
15  Simon Forsberg 08 Turebergs FK 2:15.34 3 6
16  Charlie Lind 08 Hanvikens SK 2:15.80 2 3
17  Lowe Eriksson 08 Vallentuna FK 2:18.39 2 4
18  Diego Zagai Roel 08 Turebergs FK 2:21.77 2 5
19  Arvid Lien 08 IFK Lidingö Friidrott 2:28.66 2 6
20  Valter Johansson 08 Turebergs FK 2:30.42 2 7
   
P11 (2008) Höjd       
                 
 
Emil Svarverud Svensson 08 Turebergs FK 1.28
Edwin Larripa Taxell 08 Hässelby SK 1.28
Rasmus Widlund Attersved 08 Hanvikens SK 1.28
Charlie Lind 08 Hanvikens SK 1.23
Lowe Eriksson 08 Vallentuna FK 1.23
Walter Sjöblom 08 Täby IS 1.23
John Singh 08 Turebergs FK 1.23 PB
Elias Hovmöller 08 Turebergs FK 1.18
Elias Petersen 08 Turebergs FK 1.18
10  Diego Zagai Roel 08 Turebergs FK 1.13
11  Levi Back 08 Turebergs FK 1.13
12  Tim Karmteg 08 Hammarby friidrott 1.13 PB
13  Elliot Nevenstam 08 Täby IS 1.13 PB
14  Oscar Johansson 08 Hanvikens SK 1.13
15  Simon Forsberg 08 Turebergs FK 1.13
16  Nils Wallström 08 Turebergs FK 1.08
17  Wille Spainhour 08 Täby IS 1.08
18  Arvid Lien 08 IFK Lidingö Friidrott 1.03
19  Kevin Bicen 08 Väsby IK 1.03
20  Martin Bergström 08 Turebergs FK 1.03
21  Tim Gabrielson 08 IFK Lidingö Friidrott 0.98
  Jonathan Calmerman 08 Åkersberga SK x
  Philip Antivilo Lindsjöö 08 Hässelby SK x

                                   
0.981.031.081.131.181.231.281.33
L Backoxoxxooxxx
Antivilo Lindsjö--xxx
O Johanssonoooxxoxxx
T Karmtegoooxoxxx
E Larripa Taxell--ooooxoxxx
T Gabrielsonxoxxx
K Bicenxoxoxxx
M Bergströmoxxoxxx
D Zagai Roelooooxxx
J Calmermanxxx
S Forsbergooxoxxoxxx
W Spainhourooxoxxx
A Lienoxoxxx
N Wallströmoooxxx
E Nevenstamooxoxoxxx
Widlund Attersve-oooxooxoxxx
E Hovmölleroooooxxx
J Singhoooxoxoxoxxx
E Petersen-ooxxooxxx
W Sjöblomoooxooxoxxx
C Lindoooooxoxxx
Svarverud Svenssoooooxooxxx
L Erikssonooooxoxoxxx
P9 (2010) 60 m Försök 1
                 
Jakob Bonnevier 10 Täby IS 10.40
Emil Ribacke 10 Turebergs FK 10.40
William Davidsson Eriksson 10 Danderyds SK 10.42
Klaus Heinonen 10 Hammarby friidrott 10.45
Tage Lood Falgén 10 Turebergs FK 10.84
Bamse Karjanmaa 10 Täby IS 10.87 PB
Svante Genander 10 Täby IS 10.96
   
P9 (2010) 60 m Försök 2
                 
Liam Sillén 10 Hammarby friidrott 10.01 q PB
Pheniqs Fequiere 10 Turebergs FK 10.20 q
Casper Tull 10 Täby IS 10.95
Anton Kruse 10 Turebergs FK 11.01 PB
Emil Carlesson 10 Hanvikens SK 11.41
Fred Faxéus 10 Täby IS 11.83
Loke Bergqvist 10 Turebergs FK 12.05
   
P9 (2010) 60 m Försök 3
                 
Hanwen Dong 10 Danderyds SK 9.55 q
Maximilian Van Der Meijden 10 Täby IS 10.35 q 10.343
Fred Hofverberg 10 Turebergs FK 10.54
Hugo Odelind 10 Turebergs FK 10.68
Victor Cederberg 10 Turebergs FK 10.75
Viggo Ivarsson 10 Hanvikens SK 10.76
Rasmus O Donnell 10 Saltsjöbadens IF 11.92
   
P9 (2010) 60 m Försök 4
                 
Eliah Hallberg Hossain 10 Turebergs FK 9.59 q PB
Elliot Sjöberg 10 Turebergs FK 9.70 q
Filip Edholm 10 Turebergs FK 10.07 q
Hugo Meyer 10 Turebergs FK 10.90
Emil Ramning 10 Täby IS 11.48
Filip Ljungar 10 Täby IS 12.24
  Elliot Forsgren 10 Hanvikens SK DNS
   
P9 (2010) 60 m Försök 5
                 
Henrik Östlind 10 Åkersberga SK 10.30 q
Anton Ahlstrand 10 Turebergs FK 11.23
David Bonnevier 10 Täby IS 11.51
Edwin Grahn Stenudd 10 Täby IS 11.65
Robert Khoury 10 Täby IS 11.73
Vincent Gomez Sandgren 10 Täby IS 12.45
Charlie Svahn Lundqvist 10 Turebergs FK 12.49
   
P9 (2010) 60 m Försök 6
                 
Alvar Engström 10 Turebergs FK 10.35 PB 10.350
Olof Pott 10 Turebergs FK 10.88 PB
Cian Hogan 10 Turebergs FK 10.96
Grim Pamelius 10 Täby IS 11.04
Wilhelm Stråe 10 Täby IS 11.89
Vilgot Sjösten Elmroth 10 Täby IS 12.10
   
P9 (2010) 60 m Försök 7
                 
Isak Bergling 10 Täby IS 10.46
Hugo Winterman 10 Hanvikens SK 10.59
Tristan Back 10 Turebergs FK 10.65 PB
Per Lomakka 10 Hellas FK 10.67 PB
Olle Lundberg 10 Turebergs FK 11.21
Walter Simonsson 10 Hammarby friidrott 11.42
Samuel Svan 10 Åkersberga SK 11.83
Anton Elmqvist 10 Turebergs FK 12.16
   
P9 (2010) 60 m Final
                 
Hanwen Dong 10 Danderyds SK 9.38
Elliot Sjöberg 10 Turebergs FK 9.65
Eliah Hallberg Hossain 10 Turebergs FK 9.65
Pheniqs Fequiere 10 Turebergs FK 10.01
Liam Sillén 10 Hammarby friidrott 10.03
Henrik Östlind 10 Åkersberga SK 10.05 PB
Filip Edholm 10 Turebergs FK 10.07
Maximilian Van Der Meijden 10 Täby IS 10.42
   
P9 (2010) 400 m A
                 
Hanwen Dong 10 Danderyds SK 76.67
Eliah Hallberg Hossain 10 Turebergs FK 78.01 PB
Liam Sillén 10 Hammarby friidrott 83.83 PB
Alvar Engström 10 Turebergs FK 84.23
Henrik Östlind 10 Åkersberga SK 86.91 PB
Bamse Karjanmaa 10 Täby IS 91.46
Tristan Back 10 Turebergs FK 96.60
  Elliot Forsgren 10 Hanvikens SK DNS
   
P9 (2010) 400 m B
                 
Isak Bergling 10 Täby IS 85.49
Hugo Winterman 10 Hanvikens SK 85.88
Tage Lood Falgén 10 Turebergs FK 89.63
Grim Pamelius 10 Täby IS 92.35
Olof Pott 10 Turebergs FK 98.51
Fred Faxéus 10 Täby IS 103.49
Oskar Franzén 10 Täby IS 105.90
  Vilgot Sjösten Elmroth 10 Täby IS DNS
   
P9 (2010) 400 m C
                 
Emil Ribacke 10 Turebergs FK 85.21
Klaus Heinonen 10 Hammarby friidrott 85.72
Viggo Ivarsson 10 Hanvikens SK 85.77
Maximilian Van Der Meijden 10 Täby IS 88.65
David Bonnevier 10 Täby IS 89.98
Hugo Meyer 10 Turebergs FK 90.45
Hugo Odelind 10 Turebergs FK 95.96
Anton Bernström 10 Turebergs FK 96.63
   
P9 (2010) 400 m D
                 
Cian Hogan 10 Turebergs FK 84.81
Svante Genander 10 Täby IS 86.21
Jakob Bonnevier 10 Täby IS 86.26
Emil Ramning 10 Täby IS 94.70
Per Lomakka 10 Hellas FK 94.88
Walter Simonsson 10 Hammarby friidrott 95.19
Rasmus O Donnell 10 Saltsjöbadens IF 97.56
  Robert Khoury 10 Täby IS DNS
  Anton Elmqvist 10 Turebergs FK DNS
   
P9 (2010) 400 m E
                 
Elliot Sjöberg 10 Turebergs FK 83.07
William Davidsson Eriksson 10 Danderyds SK 85.07
Filip Edholm 10 Turebergs FK 85.21
Pheniqs Fequiere 10 Turebergs FK 86.88
Anton Ahlstrand 10 Turebergs FK 87.64
Victor Cederberg 10 Turebergs FK 88.02
Olle Lundberg 10 Turebergs FK 91.73
  Vincent Gomez Sandgren 10 Täby IS DNS
   
P9 (2010) 400 m Sammanlagd lista       
            heat pl  
Hanwen Dong 10 Danderyds SK 76.67 1 1
Eliah Hallberg Hossain 10 Turebergs FK 78.01 1 2 PB
Elliot Sjöberg 10 Turebergs FK 83.07 5 1
Liam Sillén 10 Hammarby friidrott 83.83 1 3 PB
Alvar Engström 10 Turebergs FK 84.23 1 4
Cian Hogan 10 Turebergs FK 84.81 4 1
William Davidsson Eriksson 10 Danderyds SK 85.07 5 2
Filip Edholm 10 Turebergs FK 85.21 5 3
Emil Ribacke 10 Turebergs FK 85.21 3 1
10  Isak Bergling 10 Täby IS 85.49 2 1
11  Klaus Heinonen 10 Hammarby friidrott 85.72 3 2
12  Viggo Ivarsson 10 Hanvikens SK 85.77 3 3
13  Hugo Winterman 10 Hanvikens SK 85.88 2 2
14  Svante Genander 10 Täby IS 86.21 4 2
15  Jakob Bonnevier 10 Täby IS 86.26 4 3
16  Pheniqs Fequiere 10 Turebergs FK 86.88 5 4
17  Henrik Östlind 10 Åkersberga SK 86.91 1 5 PB
18  Anton Ahlstrand 10 Turebergs FK 87.64 5 5
19  Victor Cederberg 10 Turebergs FK 88.02 5 6
20  Maximilian Van Der Meijden 10 Täby IS 88.65 3 4
21  Tage Lood Falgén 10 Turebergs FK 89.63 2 3
22  David Bonnevier 10 Täby IS 89.98 3 5
23  Hugo Meyer 10 Turebergs FK 90.45 3 6
24  Bamse Karjanmaa 10 Täby IS 91.46 1 6
25  Olle Lundberg 10 Turebergs FK 91.73 5 7
26  Grim Pamelius 10 Täby IS 92.35 2 4
27  Emil Ramning 10 Täby IS 94.70 4 4
28  Per Lomakka 10 Hellas FK 94.88 4 5
29  Walter Simonsson 10 Hammarby friidrott 95.19 4 6
30  Hugo Odelind 10 Turebergs FK 95.96 3 7
31  Tristan Back 10 Turebergs FK 96.60 1 7
32  Anton Bernström 10 Turebergs FK 96.63 3 8
33  Rasmus O Donnell 10 Saltsjöbadens IF 97.56 4 7
34  Olof Pott 10 Turebergs FK 98.51 2 5
35  Fred Faxéus 10 Täby IS 103.49 2 6
36  Oskar Franzén 10 Täby IS 105.90 2 7
37  Elliot Forsgren 10 Hanvikens SK DNS 1 8
38  Anton Elmqvist 10 Turebergs FK DNS 4 8
39  Vincent Gomez Sandgren 10 Täby IS DNS 5 8
40  Robert Khoury 10 Täby IS DNS 4 9
41  Vilgot Sjösten Elmroth 10 Täby IS DNS 2 8
   
P9 (2010) Längd       
                 
Eliah Hallberg Hossain 10 Turebergs FK 3.82 PB
Hanwen Dong 10 Danderyds SK 3.58
Elliot Forsgren 10 Hanvikens SK 3.45
Filip Edholm 10 Turebergs FK 3.35
Henrik Östlind 10 Åkersberga SK 3.25
Elliot Sjöberg 10 Turebergs FK 3.23
William Davidsson Eriksson 10 Danderyds SK 3.23
Svante Genander 10 Täby IS 3.10
Klaus Heinonen 10 Hammarby friidrott 3.07
10  Hugo Winterman 10 Hanvikens SK 3.05
11  Liam Sillén 10 Hammarby friidrott 3.04
12  Edwin Grahn Stenudd 10 Täby IS 3.04
13  Tristan Back 10 Turebergs FK 3.02
14  Emil Ribacke 10 Turebergs FK 2.98 PB
15  Hugo Odelind 10 Turebergs FK 2.98
16  Pheniqs Fequiere 10 Turebergs FK 2.95
17  Isak Bergling 10 Täby IS 2.95
18  Tage Lood Falgén 10 Turebergs FK 2.91
19  Fred Hofverberg 10 Turebergs FK 2.91
20  Anton Ahlstrand 10 Turebergs FK 2.83
21  Olof Pott 10 Turebergs FK 2.81
22  Cian Hogan 10 Turebergs FK 2.80
23  Casper Tull 10 Täby IS 2.80
24  Olle Lundberg 10 Turebergs FK 2.80
25  Hugo Meyer 10 Turebergs FK 2.79
26  Alvar Engström 10 Turebergs FK 2.79
27  Vincent Gomez Sandgren 10 Täby IS 2.79 PB
28  Anton Elmqvist 10 Turebergs FK 2.75
29  Karl Hjort 10 Turebergs FK 2.72
30  Bamse Karjanmaa 10 Täby IS 2.70
31  Per Lomakka 10 Hellas FK 2.70
32  David Bonnevier 10 Täby IS 2.67
33  Jakob Bonnevier 10 Täby IS 2.64
34  Emil Carlesson 10 Hanvikens SK 2.64
35  Viggo Ivarsson 10 Hanvikens SK 2.63
36  Samuel Svan 10 Åkersberga SK 2.60
37  Walter Simonsson 10 Hammarby friidrott 2.58
38  Maximilian Van Der Meijden 10 Täby IS 2.51
39  Oskar Franzén 10 Täby IS 2.50
40  Anton Bernström 10 Turebergs FK 2.49
41  Anton Kruse 10 Turebergs FK 2.41
42  Wilhelm Stråe 10 Täby IS 2.38
43  Filip Ljungar 10 Täby IS 2.36
44  Robert Khoury 10 Täby IS 2.32
45  Alex Forsberg 10 Turebergs FK 2.30
46  Vilgot Sjösten Elmroth 10 Täby IS 2.19
47  Rasmus O Donnell 10 Saltsjöbadens IF 2.16
48  Grim Pamelius 10 Täby IS 2.14
49  Loke Bergqvist 10 Turebergs FK 2.09
50  Charlie Svahn Lundqvist 10 Turebergs FK 1.90

               
H Winterman3.052.993.03
T Back3.022.892.86
Davidsson Erikss3.233.132.92
K HeinonenX3.063.07
Van Der Meijden2.512.422.29
H Dong3.582.433.35
K HjortX2.602.72
F Edholm3.253.143.35
O Franzén2.472.502.38
A Engström2.792.692.57
H Östlind3.253.032.97
D Bonnevier2.672.622.65
T Lood Falgén2.912.912.38
A Elmqvist2.692.752.49
Sjösten Elmroth2.191.791.87
F Hofverberg2.802.702.91
R Khoury2.322.042.12
H Odelind2.982.812.58
P Lomakka2.622.622.70
C Tull2.802.482.52
E Grahn Stenudd2.732.943.04
A Forsberg2.302.182.24
E Carlesson2.642.542.58
H Meyer2.792.742.74
S Genander3.102.882.96
L Sillén2.822.983.04
V Ivarsson2.632.482.52
B Karjanmaa2.702.482.70
P Fequiere2.952.922.87
L Bergqvist2.092.082.01
Svahn Lundqvist1.701.621.90
E Forsgren2.993.183.45
V Gomez Sandgren2.792.562.24
A Ahlstrand2.812.812.83
S Svan2.352.352.60
G Pamelius2.001.982.14
Hallberg Hossain3.473.503.82
C Hogan2.702.762.80
I Bergling2.952.872.69
E Ribacke2.982.962.95
J Bonnevier2.492.642.59
O Lundberg2.802.22X
W Stråe2.382.192.20
A Kruse2.332.412.40
F Ljungar2.222.362.16
R O Donnell1.861.802.16
W Simonsson2.312.582.36
O Pott2.812.692.51
A Bernström2.472.482.49
E Sjöberg3.233.073.20
P8 (2011) 60 m Försök 1
                 
Arian Ronquist 11 Turebergs FK 10.78 q
Filip Zuckerman 11 Turebergs FK 10.90 q
Måns Joachimsson 11 Turebergs FK 11.80
Billy Ederyd 11 Turebergs FK 11.83
Oscar Mattsson Åkerlund 11 Estuna IF 12.06
Alvin Ferizi 11 Estuna IF 12.08
Sigge Herlestam 11 Turebergs FK 12.61
Marius Lucassen 11 Turebergs FK 14.27
   
P8 (2011) 60 m Försök 2
                 
Philip Sparf 11 Åkersberga SK 10.80 q
Pontus Wohlert 11 Ingarö IF 11.96
Viggo Rybing 11 Turebergs FK 12.10
Nils Erlandsson 11 Turebergs FK 12.46
Fares Sabah 11 IF Triangeln 13.12
Tore Sjöberg 11 Ingarö IF 13.41
Klas Möller 11 Turebergs FK 14.44
   
P8 (2011) 60 m Försök 3
                 
Gabriel Ekengren 11 Turebergs FK 10.52 q
David Redborg 11 Turebergs FK 11.02 q
Samuel Petersen 11 Turebergs FK 11.03 q
Alexander Harning 11 Estuna IF 11.20 q
Aston Soini Nordström 11 Turebergs FK 11.77
Edwin Matsers 11 Turebergs FK 11.83
Filip Dahlborn 11 Turebergs FK 12.26
Emil Ohm 11 Turebergs FK 12.73
   
P8 (2011) 60 m Försök 4
                 
Ivar Steinbergs 11 Thorén Track & Field 10.50 q
Aron Andrén 11 Turebergs FK 11.88
Kasper Ekholm 11 Turebergs FK 11.91
William Gavelin 11 Ingarö IF 12.12
Adam Dunkars 11 Turebergs FK 12.33
Aron Djerf Turebergs FK 12.40
Maximilian Karlsson 11 Danderyds SK 13.08
  Levi Broadbridge 11 Estuna IF DNF
   
P8 (2011) 60 m Final
                 
Ivar Steinbergs 11 Thorén Track & Field 10.29
Gabriel Ekengren 11 Turebergs FK 10.37
Philip Sparf 11 Åkersberga SK 10.59
Filip Zuckerman 11 Turebergs FK 10.64 PB
David Redborg 11 Turebergs FK 10.72 PB
Samuel Petersen 11 Turebergs FK 10.80 PB
Arian Ronquist 11 Turebergs FK 11.04
Alexander Harning 11 Estuna IF 11.22
   
P8 (2011) Längd       
                 
Ivar Steinbergs 11 Thorén Track & Field 3.18
Philip Sparf 11 Åkersberga SK 3.12
Samuel Petersen 11 Turebergs FK 3.09 PB
David Redborg 11 Turebergs FK 3.06 PB
Filip Zuckerman 11 Turebergs FK 3.04 PB
Gabriel Ekengren 11 Turebergs FK 2.93
Alexander Harning 11 Estuna IF 2.79
Billy Ederyd 11 Turebergs FK 2.69
Pontus Wohlert 11 Ingarö IF 2.66
10  Oscar Mattsson Åkerlund 11 Estuna IF 2.60
11  Aron Andrén 11 Turebergs FK 2.55
12  Aston Soini Nordström 11 Turebergs FK 2.52
13  Filip Dahlborn 11 Turebergs FK 2.50
14  Fares Sabah 11 IF Triangeln 2.46
15  William Gavelin 11 Ingarö IF 2.44
16  Alvin Ferizi 11 Estuna IF 2.39
17  Nils Erlandsson 11 Turebergs FK 2.39
18  Edwin Matsers 11 Turebergs FK 2.31
19  Måns Joachimsson 11 Turebergs FK 2.10
20  Maximilian Karlsson 11 Danderyds SK 2.04
21  Levi Broadbridge 11 Estuna IF 2.03
22  Marius Lucassen 11 Turebergs FK 2.02
23  Adam Dunkars 11 Turebergs FK 1.94
24  Arian Ronquist 11 Turebergs FK 1.91
25  Viggo Rybing 11 Turebergs FK 1.90
26  Tore Sjöberg 11 Ingarö IF 1.61
  Kasper Ekholm 11 Turebergs FK -
  Klas Möller 11 Turebergs FK -
  Emil Ohm 11 Turebergs FK -

               
A Dunkars1.861.861.94
P Wohlert2.662.61X
B Ederyd2.602.692.52
Mattsson Åkerlun2.412.482.60
G EkengrenX2.932.88
L Broadbridge1.901.902.03
K Möller---
T SjöbergXX1.61
A Harning2.402.532.79
K Ekholm---
A Ronquist1.911.901.90
M Lucassen1.602.021.58
F Zuckerman2.963.042.97
V Rybing1.901.721.68
E Ohm---
W Gavelin2.332.382.44
I Steinbergs2.88X3.18
Soini Nordström2.281.812.52
D Redborg3.062.622.66
P Sparf3.033.003.12
A Ferizi2.392.192.29
N Erlandsson2.392.252.22
A Andrén2.552.452.21
M Karlsson1.962.041.96
F Sabah2.272.362.46
M Joachimsson2.10X1.93
E Matsers2.211.912.31
S Petersen2.902.673.09
F Dahlborn2.472.372.50
F15 (2005-2004) 60 m Försök 1
                 
Nora Lindahl 04 Hässelby SK 8.01 q MR PB
Lia Cederberg 04 Hässelby SK 8.37 q
Astrid Cyrus 05 Hammarby friidrott 8.99 PB
Lina Bjerkestam 05 Huddinge AIS 9.13
Frida Nyström 05 Hammarby friidrott 9.20 PB
Elsa Öhman 05 Hammarby friidrott 9.60
Ebba Eliasson 05 Turebergs FK 9.72
  Evelina Hamos 05 Täby IS DNS
   
F15 (2005-2004) 60 m Försök 2
                 
Saga Hermundstad 04 Hässelby SK 8.30 q PB
Emma Carlsson 05 Turebergs FK 8.41 q
Lisa Mårtensson 05 Huddinge AIS 8.57
Linnéa Lindefalk 05 Hammarby friidrott 8.64 PB
Alice Ivarsson 05 Hammarby friidrott 8.88 PB
Besiana Dalipi 05 Turebergs FK 9.12
Chloe Gillard 05 Täby IS 9.56
Isabella Brink 05 Vallentuna FK 9.80
   
F15 (2005-2004) 60 m Försök 3
                 
Fanny Karlsson 04 Hässelby SK 8.28 q PB
Sofia Eskilsson 05 Tyresö FK 8.66
Anna Strunke 05 Turebergs FK 8.66 PB
Tasa Scheele Bhatia 04 Täby IS 8.74
Vianne Benitez Andersson 05 Turebergs FK 9.07
Ellen Jernhall 05 Täby IS 9.08 PB
Agnes Olsson 05 Turebergs FK 10.10
  Ida Egnell 05 IFK Lidingö Friidrott DNS
   
F15 (2005-2004) 60 m Försök 4
                 
Nicole Nyberg 04 Hässelby SK 8.23 q
Alexandra Hovenäs 05 Huddinge AIS 8.27 q
Alice Lindgren 05 IFK Lidingö Friidrott 8.43 q
Lara Johnsson 05 Turebergs FK 8.76
Agnes Jansson 05 Hammarby friidrott 8.97
Julia Samuelsson 05 Hässelby SK 9.10
Ella Gustafsson 05 Hammarby friidrott 9.26 PB
  Linnea Blidborg Stenberg 05 Hammarby friidrott DNS
   
F15 (2005-2004) 60 m Final
                 
Nora Lindahl 04 Hässelby SK 7.88 MR PB
Alexandra Hovenäs 05 Huddinge AIS 8.24
Saga Hermundstad 04 Hässelby SK 8.26 PB
Nicole Nyberg 04 Hässelby SK 8.27
Fanny Karlsson 04 Hässelby SK 8.39
Lia Cederberg 04 Hässelby SK 8.39
Emma Carlsson 05 Turebergs FK 8.46
  Alice Lindgren 05 IFK Lidingö Friidrott DNS
   
F15 (2005-2004) Höjd       
                 
 
Tasa Scheele Bhatia 04 Täby IS 1.67 MR PB
Lisa Mårtensson 05 Huddinge AIS 1.62
Iris Kihl 05 Mälarhöjdens IK 1.62
Norah Lind 05 Tyresö FK 1.57
Jasmine Gyllenhammar 04 Hässelby SK 1.52 PB
Lina Bjerkestam 05 Huddinge AIS 1.52
Agnes Jansson 05 Hammarby friidrott 1.47 PB
Alvah Lind 05 Tyresö FK 1.47
Cornelia Larsten 05 IFK Lidingö Friidrott 1.42
Sofia Berg 05 Turebergs FK 1.42
11  Alice Lindgren 05 IFK Lidingö Friidrott 1.42
12  Linnea Blidborg Stenberg 05 Hammarby friidrott 1.37
12  Julia Samuelsson 05 Hässelby SK 1.37
12  Louise Tilly 04 Täby IS 1.37
15  Anna Strunke 05 Turebergs FK 1.37 PB
16  Lara Johnsson 05 Turebergs FK 1.37 PB
17  Alice Ivarsson 05 Hammarby friidrott 1.32
  Ebba Ekström 05 IFK Lidingö Friidrott x
  Frida Nyström 05 Hammarby friidrott x
  Emilia Salonen 05 Vehmaisten Urheilijat x
  Ebba Sjöström 05 Täby IS x
  Ellen Jernhall 05 Täby IS x

                                        
1.271.321.371.421.471.521.571.621.671.70
A Strunkeoxooxxx
L Mårtensson----oooxxoxxx
A Lind---oxoxxx
J Gyllenhammar-ooxoooxxx
E Ekströmxxx
T Scheele Bhatia----oooxxooxxx
A Ivarssonoxoxxx
N Lind----oxooxxx
L Tilly-ooxxx
Blidborg Stenberoooxxx
E Salonenxxx
F Nyströmxxx
C Larstenooooxxx
E Jernhallxxx
E Sjöströmxxx
L Bjerkestam---ooxoxxx
A Jansson-ooooxxx
J Samuelssonoooxxx
A Lindgren-ooxxoxxx
S Bergooooxxx
I Kihl----oooxxoxxx
L Johnssonooxoxxx
F15 (2005-2004) Vikt       
                 
Norah Lind 05 Tyresö FK 12.08
Alvah Lind 05 Tyresö FK 12.00
Alva Enblad 04 Hammarby friidrott 11.67
Linnéa Lindefalk 05 Hammarby friidrott 10.23
Olivia Ellgren 05 Turebergs FK 9.78
Anna Strunke 05 Turebergs FK 9.29
Linnea Blidborg Stenberg 05 Hammarby friidrott 8.76
Lara Johnsson 05 Turebergs FK 8.70
Sofia Eskilsson 05 Tyresö FK 8.54
10  Julia Samuelsson 05 Hässelby SK 8.08
11  Lorena Guzman 04 Turebergs FK 7.83
12  Agnes Jansson 05 Hammarby friidrott 7.25
13  Frida Nyström 05 Hammarby friidrott 5.60
14  Elsa Öhman 05 Hammarby friidrott 5.32

               
O Ellgren8.52X9.78
A Enblad11.49X11.67
E Öhman4.054.465.32
Blidborg Stenber8.768.767.29
A Strunke9.298.959.29
A Lind12.00XX
J Samuelsson7.22X8.08
L Guzman6.547.837.23
L Johnsson8.70X8.57
L LindefalkX9.1510.23
A Jansson7.067.25X
F Nyström4.325.505.60
N Lind11.8712.0811.75
S Eskilsson8.548.118.35
F13 (2006) 60 m Försök 1
                 
Lii Jabbour-Clarke 06 Hammarby friidrott 8.68 q
Ida Chrifi 06 Turebergs FK 8.79 q PB
Saga Felter 06 Turebergs FK 8.99 PB
Lisa Sundström 06 Hanvikens SK 9.40 PB
Linnea Lyttle Härdelin 06 Hammarby friidrott 9.50 PB
Ebba Ekblom 06 Hässelby SK 9.66
Selma Persson 06 Turebergs FK 9.89
Elin Järf 06 Väsby IK 9.95
   
F13 (2006) 60 m Försök 2
                 
Kajsa Cabanas Andersson 06 Turebergs FK 8.77 q
Annie Grindange 06 Turebergs FK 8.82 q PB
Vera Jansson 06 Hammarby friidrott 8.97
Emelie Hammarqvist 06 Bålsta IK 9.29
Molly Zachrison 06 Hammarby friidrott 9.32 PB
Xana Baxter 06 Hässelby SK 9.44
Linnea Sandström 06 Turebergs FK 10.54 PB
Amanda Hörberg 06 Sundbybergs IK 11.15
   
F13 (2006) 60 m Försök 3
                 
Ayla Hallberg Hossain 06 Turebergs FK 8.27 q MR
Ella Fallope 06 Turebergs FK 9.04
Rut Grufman 06 Täby IS 9.05
Ines Palmgren 06 Hässelby SK 9.48 PB
Ella Råstedt 06 Esbo IF 9.92
Wilma Kling 06 Täby IS 9.94
Matilda Svenberg 06 Sundbybergs IK 11.13
   
F13 (2006) 60 m Försök 4
                 
Emmi Savenius 06 Vehmaisten Urheilijat 8.78 q
Elsa Kagevik 06 Turebergs FK 8.88
Alva Back 06 Turebergs FK 9.06 PB
Emilia Hermansson 06 Täby IS 9.08
Elida Mitsem 06 Täby IS 9.10
Wilma Rydström 06 Hammarby friidrott 9.15 PB
Stina Fischier 06 Turebergs FK 9.92
Esther Melander 06 Turebergs FK 9.96
   
F13 (2006) 60 m Försök 5
                 
Esther Sahlqvist 06 Hammarby friidrott 8.71 q PB
Eleonora Wahlin 06 Täby IS 8.86 PB
Maja Simonsson 06 Hammarby friidrott 8.88 PB
Miriam Puolimatka 06 Vehmaisten Urheilijat 9.02
Emmy Wolgast 06 Hammarby friidrott 9.16
Elin Eriksson Stockman 06 Åkersberga SK 9.57
Linnea Ershammar 06 Turebergs FK 10.00
Aina Dunker 06 Turebergs FK 10.20
   
F13 (2006) 60 m Försök 6
                 
Matilda Petersson 06 Turebergs FK 8.69 q PB
Tuva Johansson 06 Hammarby friidrott 8.86 PB
Malin Lawesson 06 Hanvikens SK 9.42 PB
Philippa Rundbladh 06 Hässelby SK 9.63 PB
Annie Sjölund 06 Turebergs FK 9.83
Amanda Eklund 06 Sundbybergs IK 10.13
  Emmi Mäkinen 06 Vehmaisten Urheilijat DNS
   
F13 (2006) 60 m Final
                 
Ayla Hallberg Hossain 06 Turebergs FK 8.31
Matilda Petersson 06 Turebergs FK 8.66 PB
Esther Sahlqvist 06 Hammarby friidrott 8.69 PB
Kajsa Cabanas Andersson 06 Turebergs FK 8.69
Ida Chrifi 06 Turebergs FK 8.70 PB
Emmi Savenius 06 Vehmaisten Urheilijat 8.95
Annie Grindange 06 Turebergs FK 8.96
  Lii Jabbour-Clarke 06 Hammarby friidrott DNS
   
F13 (2006) 600 m A
                 
Olivia Grahn 06 Hammarby friidrott 1:44.47 PB
Emmi Savenius 06 Vehmaisten Urheilijat 1:45.93 PB
Ella Fallope 06 Turebergs FK 1:47.81 PB
Elsa Kagevik 06 Turebergs FK 1:51.12
Liv Hanell 06 IFK Tumba 1:57.15
Alva Back 06 Turebergs FK 2:04.62
  Maya Swedin 06 IFK Lidingö Friidrott DNS
   
F13 (2006) 600 m B
                 
Maja Simonsson 06 Hammarby friidrott 1:51.65 PB
Nora Hägg 06 Hässelby SK 1:52.19 PB
Emilia Hermansson 06 Täby IS 1:54.72 PB
Wilma Rydström 06 Hammarby friidrott 1:55.26 PB
Miriam Puolimatka 06 Vehmaisten Urheilijat 2:05.55 PB
Ella Råstedt 06 Esbo IF 2:09.06 PB
  Rut Grufman 06 Täby IS DNF
   
F13 (2006) 600 m C
                 
Molly Zachrison 06 Hammarby friidrott 2:05.44
Esther Sahlqvist 06 Hammarby friidrott 2:06.31
Emmy Wolgast 06 Hammarby friidrott 2:06.39
Linnea Lyttle Härdelin 06 Hammarby friidrott 2:07.63
Aina Dunker 06 Turebergs FK 2:11.45
Elin Järf 06 Väsby IK 2:11.55
Amanda Eklund 06 Sundbybergs IK 2:17.62
   
F13 (2006) 600 m Sammanlagd lista       
            heat pl  
Olivia Grahn 06 Hammarby friidrott 1:44.47 1 1 PB
Emmi Savenius 06 Vehmaisten Urheilijat 1:45.93 1 2 PB
Ella Fallope 06 Turebergs FK 1:47.81 1 3 PB
Elsa Kagevik 06 Turebergs FK 1:51.12 1 4
Maja Simonsson 06 Hammarby friidrott 1:51.65 2 1 PB
Nora Hägg 06 Hässelby SK 1:52.19 2 2 PB
Emilia Hermansson 06 Täby IS 1:54.72 2 3 PB
Wilma Rydström 06 Hammarby friidrott 1:55.26 2 4 PB
Liv Hanell 06 IFK Tumba 1:57.15 1 5
10  Alva Back 06 Turebergs FK 2:04.62 1 6
11  Molly Zachrison 06 Hammarby friidrott 2:05.44 3 1
12  Miriam Puolimatka 06 Vehmaisten Urheilijat 2:05.55 2 5 PB
13  Esther Sahlqvist 06 Hammarby friidrott 2:06.31 3 2
14  Emmy Wolgast 06 Hammarby friidrott 2:06.39 3 3
15  Linnea Lyttle Härdelin 06 Hammarby friidrott 2:07.63 3 4
16  Ella Råstedt 06 Esbo IF 2:09.06 2 6 PB
17  Aina Dunker 06 Turebergs FK 2:11.45 3 5
18  Elin Järf 06 Väsby IK 2:11.55 3 6
19  Amanda Eklund 06 Sundbybergs IK 2:17.62 3 7
20  Rut Grufman 06 Täby IS DNF 2 7
21  Maya Swedin 06 IFK Lidingö Friidrott DNS 1 7
   
F13 (2006) Längd       
                 
Ayla Hallberg Hossain 06 Turebergs FK 5.17 MR PB
Emmi Mäkinen 06 Vehmaisten Urheilijat 5.08 PB
Eleonora Wahlin 06 Täby IS 4.63 PB
Lii Jabbour-Clarke 06 Hammarby friidrott 4.57
Alva Back 06 Turebergs FK 4.56 PB
Annie Grindange 06 Turebergs FK 4.55 PB
Ella Fallope 06 Turebergs FK 4.43 PB
Elsa Kagevik 06 Turebergs FK 4.37
Matilda Petersson 06 Turebergs FK 4.35
10  Maja Simonsson 06 Hammarby friidrott 4.31 PB
11  Tuva Johansson 06 Hammarby friidrott 4.26 PB
12  Emelie Hammarqvist 06 Bålsta IK 4.25
13  Liv Hanell 06 IFK Tumba 4.23
14  Ida Chrifi 06 Turebergs FK 4.22
15  Wilma Rydström 06 Hammarby friidrott 4.21 PB
16  Lisa Sundström 06 Hanvikens SK 4.20 PB
17  Molly Zachrison 06 Hammarby friidrott 4.18 PB
18  Emmy Wolgast 06 Hammarby friidrott 4.15
19  Miriam Puolimatka 06 Vehmaisten Urheilijat 4.14 PB
20  Malin Lawesson 06 Hanvikens SK 4.09 PB
21  Xana Baxter 06 Hässelby SK 4.04
22  Emilia Hermansson 06 Täby IS 4.04
23  Livia Salov-Klaesson 06 Hässelby SK 3.96
24  Saga Felter 06 Turebergs FK 3.95
25  Philippa Rundbladh 06 Hässelby SK 3.94
26  Elida Mitsem 06 Täby IS 3.89
27  Esther Sahlqvist 06 Hammarby friidrott 3.85
28  Ebba Ekblom 06 Hässelby SK 3.84
29  Rut Grufman 06 Täby IS 3.70
30  Linnea Lyttle Härdelin 06 Hammarby friidrott 3.63
31  Elin Järf 06 Väsby IK 3.59
32  Annie Sjölund 06 Turebergs FK 3.57
33  Wilma Kling 06 Täby IS 3.46
34  Stina Fischier 06 Turebergs FK 3.44
35  Esther Melander 06 Turebergs FK 3.32
36  Vera Jansson 06 Hammarby friidrott 3.22
37  Linnea Sandström 06 Turebergs FK 3.20
38  Matilda Svenberg 06 Sundbybergs IK 2.97
39  Amanda Eklund 06 Sundbybergs IK 2.91
40  Amanda Hörberg 06 Sundbybergs IK 2.61

               
E Sahlqvist3.403.593.85
M Svenberg2.742.972.94
L Salov-Klaesson3.803.543.96
M Zachrison4.064.184.10
A Hörberg2.612.562.51
M Petersson3.454.354.29
E Ekblom3.843.663.72
E Fallope4.434.124.10
A Back4.132.884.56
E Järf3.513.573.59
T Johansson4.264.253.97
W KlingX3.463.37
E Wahlin4.564.634.29
X Baxter4.034.043.99
E Hermansson4.043.423.58
M Lawesson4.094.064.08
V Jansson3.223.193.12
W Rydström4.214.153.36
A Sjölund3.563.443.57
Hallberg Hossain4.974.995.17
E Kagevik4.374.234.14
L Sundström3.984.034.20
S Felter3.953.103.61
S Fischier3.443.353.44
E Melander3.243.083.32
L Jabbour-Clarke4.464.494.57
I Chrifi4.224.214.06
R GrufmanXX3.70
M Simonsson4.094.024.31
Lyttle Härdelin3.513.443.63
E Mitsem2.743.893.84
E Mäkinen5.085.014.94
A Eklund2.912.692.68
L Sandström3.053.203.10
E Wolgast4.054.124.15
P Rundbladh3.783.503.94
A Grindange4.444.424.55
L Hanell4.234.174.08
E Hammarqvist4.254.234.23
M Puolimatka4.134.144.10
F12 (2007) 60 m Försök 1
                 
Beate Pott 07 Turebergs FK 8.66 q PB
Saga Hjelmeland Björnsson 07 Turebergs FK 9.29
Evelina Larsson 07 Turebergs FK 9.37 PB
Venla Engström 07 Turebergs FK 9.44 PB
Elsa Heinonen 07 Hammarby friidrott 9.72
Moa Forsén 07 Hässelby SK 10.25 PB
Ines Dahl Oud 07 Hässelby SK 10.25
Klara Axelsson 07 Hammarby friidrott 10.47
   
F12 (2007) 60 m Försök 2
                 
Tove Belmé 07 Täby IS 9.02 q
Emmie Wedin 07 Turebergs FK 9.41
Miriam Moverare 07 Österhaninge IF 9.48
Simone Moverare 07 Österhaninge IF 9.52
Hanna Symes 07 Turebergs FK 9.66 PB
Vera Nordlander 07 IF Linnéa 10.09 PB
Julia Malmsten 07 Hammarby friidrott 10.13
Felicia Svan 07 Åkersberga SK 11.09
   
F12 (2007) 60 m Försök 3
                 
Sara Sjöstedt 07 Turebergs FK 8.63 q
Carmen Cernjul 07 Spårvägens FK 9.12 q
Elsa Harrysson 07 Enköpings AIF 9.42 PB
Alva Flatow 07 Åkersberga SK 9.53
Amilia Moverare 07 Österhaninge IF 9.80
Elvira Henningsohn 07 Hässelby SK 10.61
  Edith Wirén 07 Täby IS DNS
   
F12 (2007) 60 m Försök 4
                 
Matilda Borg 07 Österhaninge IF 8.73 q
Clara Aldskogius 07 Hammarby friidrott 9.07 q
Nora Lööw 07 Hammarby friidrott 9.12
Ida Borglund 07 Täby IS 9.19 PB
Zara Klouda 07 Turebergs FK 9.21 PB
Niamh Hogan 07 Turebergs FK 9.61
Elin Runemar 07 Täby IS 9.84
Saga Gustafsson 07 Turebergs FK 10.64
   
F12 (2007) 60 m Försök 5
                 
Amilia Jergmar 07 Boo IF 8.83 q PB
Julia Wändin 07 IFK Lidingö Friidrott 9.21 PB
Ellinore Sparf 07 Åkersberga SK 9.49
Isabella Andersson 07 Väsby IK 9.63
Lilly Ståhl 07 Hammarby friidrott 9.76 SB
Maja Nyman 07 Turebergs FK 10.07
Frida Heljestrand 07 Täby IS 10.65
Julia Kvarnström 07 Täby IS 10.79
   
F12 (2007) 60 m Försök 6
                 
Ulrika Lomakka 07 Hellas FK 8.82 q PB
Anna Bergin 07 Hammarby friidrott 9.22
Emma Olofsson 07 Täby IS 9.35
Caisa Wibler 07 Hässelby SK 10.15
Ingrid Steinberga 07 Thorén Track & Field 10.47
Ebba Axelsson 07 Hammarby friidrott 10.55
Emelie Holmström 07 Täby IS 10.55
Isabel Holmertz 07 Turebergs FK 11.14
   
F12 (2007) 60 m Final
                 
Sara Sjöstedt 07 Turebergs FK 8.50 PB
Matilda Borg 07 Österhaninge IF 8.71
Beate Pott 07 Turebergs FK 8.77
Ulrika Lomakka 07 Hellas FK 8.89
Tove Belmé 07 Täby IS 9.00
Amilia Jergmar 07 Boo IF 9.01
Clara Aldskogius 07 Hammarby friidrott 9.12
Carmen Cernjul 07 Spårvägens FK 9.29
   
F12 (2007) Kula       
                 
Beate Pott 07 Turebergs FK 9.09 PB
Amilia Jergmar 07 Boo IF 9.07 PB
Elin Runemar 07 Täby IS 8.63
Anna Bergin 07 Hammarby friidrott 8.20 PB
Sara Sjöstedt 07 Turebergs FK 7.89 PB
Emma Olofsson 07 Täby IS 7.79
Alva Flatow 07 Åkersberga SK 7.12
Nora Lööw 07 Hammarby friidrott 7.06
Julia Malmsten 07 Hammarby friidrott 7.01
10  Miriam Moverare 07 Österhaninge IF 6.99
11  Matilda Borg 07 Österhaninge IF 6.83
12  Frida Heljestrand 07 Täby IS 6.66
13  Elsa Heinonen 07 Hammarby friidrott 6.52
14  Ida Borglund 07 Täby IS 6.37 PB
15  Emmie Wedin 07 Turebergs FK 6.21
16  Evelina Larsson 07 Turebergs FK 6.10
17  Ulrika Lomakka 07 Hellas FK 6.03
18  Venla Engström 07 Turebergs FK 5.82
19  Saga Gustafsson 07 Turebergs FK 5.78
20  Emelie Holmström 07 Täby IS 5.57
21  Felicia Svan 07 Åkersberga SK 5.51
22  Ingrid Steinberga 07 Thorén Track & Field 5.48
23  Vera Forssmed 07 Turebergs FK 5.43 PB
24  Zara Klouda 07 Turebergs FK 5.35
25  Edith Wirén 07 Täby IS 5.15
26  Simone Moverare 07 Österhaninge IF 5.12
27  Amilia Moverare 07 Österhaninge IF 5.05
28  Elvira Henningsohn 07 Hässelby SK 4.74
29  Vera Nordlander 07 IF Linnéa 4.58
30  Moa Forsén 07 Hässelby SK 4.54
  Carmen Cernjul 07 Spårvägens FK
  Tove Eskilsson 07 Österhaninge IF

               
E Holmström4.955.515.57
U Lomakka6.03X5.23
E OlofssonX7.797.57
A Flatow7.126.545.87
A Jergmar9.078.458.88
M Borg6.806.786.83
I Steinberga5.484.554.98
C Cernjul
E Runemar8.598.328.63
E Larsson5.845.516.10
E HenningsohnX3.784.74
M Moverare6.996.676.53
E Wedin5.565.706.21
B Pott9.098.448.74
F Heljestrand6.666.355.95
N Lööw6.707.066.92
E Heinonen5.776.526.50
I Borglund6.376.125.80
V Forssmed5.435.375.15
A Moverare4.825.054.76
V Engström5.495.825.26
S Sjöstedt7.897.727.00
J Malmsten7.016.456.81
F Svan5.514.825.11
T Eskilsson
A Bergin6.567.328.20
M Forsén3.614.334.54
V Nordlander4.584.464.50
E Wirén5.154.894.41
S Gustafsson5.715.445.78
Z Klouda5.065.145.35
S Moverare5.12-
F11 (2008) 60 m Försök 1
                 
Louisa Chrifi 08 Turebergs FK 9.35 q PB
Edit Jansson 08 Hammarby friidrott 9.59 q PB
Hanna Månsson 08 Väsby IK 9.72
Stella Weissenborn 08 Täby IS 10.19
Isabella Sjöholm-Vitasovic 08 Hässelby SK 10.26
Julia Sandler Djerf 08 Turebergs FK 10.47
Moa Hill 08 Hässelby SK 11.24
   
F11 (2008) 60 m Försök 2
                 
Saga Berg Ojeda 08 Turebergs FK 9.65 q PB
Molly Linder 08 Turebergs FK 9.65
Irma Wiklund 08 Vallentuna FK 10.36
Iris Boqvist 08 Hanvikens SK 10.66
Amanda Medin 08 Turebergs FK 10.67
Mia Töredal 08 Turebergs FK 11.13
Ida Fernström 08 Turebergs FK 11.30
   
F11 (2008) 60 m Försök 3
                 
Alice Clerkestam 08 Turebergs FK 9.37 q
Wilma Beiming Brotte 08 Täby IS 9.40 q PB
Filippa Holmqvist 08 Hanvikens SK 9.72
Mette Lange 08 IFK Lidingö Friidrott 9.74
Olivia Neding 08 Turebergs FK 9.92
Natalie Hedén 08 Vallentuna FK 10.34
Maja Magnusson 08 Turebergs FK 10.58
   
F11 (2008) 60 m Försök 4
                 
Ebba Borglund 08 Täby IS 9.26 q PB
Sara Ivarsson 08 Turebergs FK 10.00
Lovisa Nässil 08 Täby IS 10.22
Ida Mörner 08 IFK Lidingö Friidrott 10.23
Alicia Gylfe 08 Vallentuna FK 10.40
My Nilsson 08 Danderyds SK 10.61 PB
Miriam Nunes Nykvist 08 Turebergs FK 10.70
  Frida Öhr 08 Turebergs FK DNS
   
F11 (2008) 60 m Försök 5
                 
Tyra Sparv 08 Hammarby friidrott 9.65 q
Matilda Breitung 08 IFK Lidingö Friidrott 9.73 PB
Linnea Ekström 08 Turebergs FK 10.09
Nora Odelind 08 Turebergs FK 10.54
Selma Dahlmann 08 Täby IS 10.65 PB
Saga Herlestam 08 Turebergs FK 11.02
Ebba Wiklander 08 Turebergs FK 11.34
   
F11 (2008) 60 m Försök 6
                 
Ida Winlöf 08 Söderhamns IF 9.31 q
Hanna Vikström 08 Täby IS 10.24 PB
Carla Nyman 08 IFK Lidingö Friidrott 10.27
Arwen Pamelius 08 Täby IS 10.40 PB
Elsa Sandahl 08 Hanvikens SK 10.58
Milva Vossmalm 08 Danderyds SK 10.70
Nora-Magnolia Hedefalk 08 Åkersberga SK 10.73
   
F11 (2008) 60 m Final
                 
Ebba Borglund 08 Täby IS 9.07 PB
Ida Winlöf 08 Söderhamns IF 9.07 PB
Louisa Chrifi 08 Turebergs FK 9.30 PB
Alice Clerkestam 08 Turebergs FK 9.42
Wilma Beiming Brotte 08 Täby IS 9.44
Tyra Sparv 08 Hammarby friidrott 9.48
Saga Berg Ojeda 08 Turebergs FK 9.60 PB
Edit Jansson 08 Hammarby friidrott 9.72
   
F11 (2008) 600 m A
                 
Fanny Szalkai 08 Spårvägens FK 1:54.78
Hanna Månsson 08 Väsby IK 2:01.08
Wilma Beiming Brotte 08 Täby IS 2:07.47 PB
Arwen Pamelius 08 Täby IS 2:07.67
My Nilsson 08 Danderyds SK 2:14.42 PB
Molly Linder 08 Turebergs FK 2:19.70
Lovisa Nässil 08 Täby IS 2:20.19 PB
Selma Dahlmann 08 Täby IS 2:25.94
   
F11 (2008) 600 m B
                 
Alicia Gylfe 08 Vallentuna FK 2:09.33
Olivia Neding 08 Turebergs FK 2:10.91
Sara Ivarsson 08 Turebergs FK 2:14.70
Maja Magnusson 08 Turebergs FK 2:16.39 PB
Linnea Ekström 08 Turebergs FK 2:18.75
Hanna Vikström 08 Täby IS 2:20.59 PB
Julia Sandler Djerf 08 Turebergs FK 2:23.25
Filippa Holmqvist 08 Hanvikens SK 2:23.96
   
F11 (2008) 600 m C
                 
Edit Jansson 08 Hammarby friidrott 2:19.83
Iris Boqvist 08 Hanvikens SK 2:29.75
Isabella Sjöholm-Vitasovic 08 Hässelby SK 2:31.13
Nora Odelind 08 Turebergs FK 2:31.63
Amanda Medin 08 Turebergs FK 2:32.40
  Moa Hill 08 Hässelby SK DNS
  Alice Clerkestam 08 Turebergs FK DNS
  Ida Mörner 08 IFK Lidingö Friidrott DNS
   
F11 (2008) 600 m D
                 
Stella Weissenborn 08 Täby IS 2:02.13
Saga Herlestam 08 Turebergs FK 2:15.40
Tyra Sparv 08 Hammarby friidrott 2:16.84
Miriam Nunes Nykvist 08 Turebergs FK 2:17.34
Felisa Stölen 08 Turebergs FK 2:21.23
Elsa Sandahl 08 Hanvikens SK 2:23.78
Mia Töredal 08 Turebergs FK 2:33.39
   
F11 (2008) 600 m Sammanlagd lista       
            heat pl  
Fanny Szalkai 08 Spårvägens FK 1:54.78 1 1
Hanna Månsson 08 Väsby IK 2:01.08 1 2
Stella Weissenborn 08 Täby IS 2:02.13 4 1
Wilma Beiming Brotte 08 Täby IS 2:07.47 1 3 PB
Arwen Pamelius 08 Täby IS 2:07.67 1 4
Alicia Gylfe 08 Vallentuna FK 2:09.33 2 1
Olivia Neding 08 Turebergs FK 2:10.91 2 2
My Nilsson 08 Danderyds SK 2:14.42 1 5 PB
Sara Ivarsson 08 Turebergs FK 2:14.70 2 3
10  Saga Herlestam 08 Turebergs FK 2:15.40 4 2
11  Maja Magnusson 08 Turebergs FK 2:16.39 2 4 PB
12  Tyra Sparv 08 Hammarby friidrott 2:16.84 4 3
13  Miriam Nunes Nykvist 08 Turebergs FK 2:17.34 4 4
14  Linnea Ekström 08 Turebergs FK 2:18.75 2 5
15  Molly Linder 08 Turebergs FK 2:19.70 1 6
16  Edit Jansson 08 Hammarby friidrott 2:19.83 3 1
17  Lovisa Nässil 08 Täby IS 2:20.19 1 7 PB
18  Hanna Vikström 08 Täby IS 2:20.59 2 6 PB
19  Felisa Stölen 08 Turebergs FK 2:21.23 4 5
20  Julia Sandler Djerf 08 Turebergs FK 2:23.25 2 7
21  Elsa Sandahl 08 Hanvikens SK 2:23.78 4 6
22  Filippa Holmqvist 08 Hanvikens SK 2:23.96 2 8
23  Selma Dahlmann 08 Täby IS 2:25.94 1 8
24  Iris Boqvist 08 Hanvikens SK 2:29.75 3 2
25  Isabella Sjöholm-Vitasovic 08 Hässelby SK 2:31.13 3 3
26  Nora Odelind 08 Turebergs FK 2:31.63 3 4
27  Amanda Medin 08 Turebergs FK 2:32.40 3 5
28  Mia Töredal 08 Turebergs FK 2:33.39 4 7
29  Moa Hill 08 Hässelby SK DNS 3 6
30  Ida Mörner 08 IFK Lidingö Friidrott DNS 3 7
31  Alice Clerkestam 08 Turebergs FK DNS 3 8
   
F11 (2008) Höjd       
                 
 
Ida Winlöf 08 Söderhamns IF 1.36 MR PB
Ebba Borglund 08 Täby IS 1.28
Molly Linder 08 Turebergs FK 1.28 PB
Zelda Eckers 08 Åkersberga SK 1.28
Sara Ivarsson 08 Turebergs FK 1.23
Alice Clerkestam 08 Turebergs FK 1.23
Filippa Holmqvist 08 Hanvikens SK 1.23
Matilda Breitung 08 IFK Lidingö Friidrott 1.23
Mette Lange 08 IFK Lidingö Friidrott 1.23
10  Natalie Hedén 08 Vallentuna FK 1.18
11  Ida Mörner 08 IFK Lidingö Friidrott 1.18
12  Moa Hill 08 Hässelby SK 1.13
13  Irma Wiklund 08 Vallentuna FK 1.13
14  Arwen Pamelius 08 Täby IS 1.13
15  Maja Magnusson 08 Turebergs FK 1.08
15  Nora Odelind 08 Turebergs FK 1.08
15  Stella Weissenborn 08 Täby IS 1.08
15  My Nilsson 08 Danderyds SK 1.08 PB
15  Tyra Sparv 08 Hammarby friidrott 1.08 PB
20  Edit Jansson 08 Hammarby friidrott 1.08
20  Julia Sandler Djerf 08 Turebergs FK 1.08
22  Iris Boqvist 08 Hanvikens SK 1.08
22  Ida Fernström 08 Turebergs FK 1.08
24  Wilma Beiming Brotte 08 Täby IS 1.08
25  Vera Kjellgren 08 Turebergs FK 1.08
26  Carla Nyman 08 IFK Lidingö Friidrott 1.03
26  Lovisa Nässil 08 Täby IS 1.03
28  Nora-Magnolia Hedefalk 08 Åkersberga SK 1.03
28  Amanda Medin 08 Turebergs FK 1.03
30  Ebba Wiklander 08 Turebergs FK 1.03
  Milva Vossmalm 08 Danderyds SK x
  Ebba Asp 08 Bromma IF x
  Elsa Sandahl 08 Hanvikens SK

                                   
0.981.031.081.131.181.231.281.331.361.39
J Sandler Djerfxoooxxx
S Weissenbornoooxx-x
I Winlöfoooooooxxoxoxxx
M Breitungooooxxoxoxxx
M Langeoooooxxoxxx
N Odelindoooxxx
A Medinxooxxx
I Mörnerxooooxxoxxx
A Clerkestam--ooooxxx
C Nymanooxxx
V Kjellgrenooxxoxxx
W Beiming Brotteoxoxoxxx
I Fernströmooxoxxx
N-M Hedefalkxooxxx
E Wiklanderoxoxxx
Z Eckersooooxoxoxoxxx
I Wiklundooxxooxxx
S Ivarssonooooooxxx
M Magnussonoooxxx
N Hedénoooooxxx
A Pameliusoxooxxoxxx
I Boqvistooxoxxx
E Sandahl
M Hillooooxxx
F Holmqvistooxoooxoxxx
M Vossmalmxxx
E Aspxxx
L Nässilooxxx
M Linderoooooooxxx
T Sparvoooxxx
E Borglund-ooooooxxx
M Nilssonoooxxx
E Janssonoxooxxx
F9 (2010) 60 m Försök 1
                 
Celine Rajalakso 10 Turebergs FK 10.06 q
Alba Jergmar 10 Boo IF 10.11 q PB
Olivia Mattsson 10 Täby IS 10.40 q
Klara Magnusson 10 Turebergs FK 10.97
Ella Strunke 10 Turebergs FK 11.09
Lea Tuomaala 10 Turebergs FK 11.23
Tyra Grundström 10 Täby IS 12.33
Evelina Wetterstrand 10 Turebergs FK 13.21
   
F9 (2010) 60 m Försök 2
                 
Alysia Mohalland 10 LK Roslagen 10.08 q PB
Livia Granquist 10 IFK Lidingö Friidrott 10.25 q
Ebba Holmström 10 Hanvikens SK 10.82
Juni Lejweman 10 Turebergs FK 11.52
Alisia Gatu 10 Turebergs FK 11.53
Emmy Hagstedt 10 Turebergs FK 11.55
Matilda Dellwik 10 Täby IS 11.57
Audrey Coan 10 Turebergs FK 12.08
   
F9 (2010) 60 m Försök 3
                 
Wilma Hermansson 10 Åkersberga SK 10.22 q PB
Ella Palo 10 Turebergs FK 10.50
Sofia Andrén 10 Bromma IF 10.55 PB
Corinne Eklund 10 Turebergs FK 11.22
Siri Lindblad 10 Ingarö IF 11.39
Oihane Guzman 10 Turebergs FK 11.94
Signe Martinelle 10 Hanvikens SK 11.97
Alba Garcia Lundström 10 Turebergs FK 12.00
   
F9 (2010) 60 m Försök 4
                 
Emma Håkansson 10 Turebergs FK 10.26 q
Nora Blom 10 Turebergs FK 10.31 q
Edit Nordlander 10 IF Linnéa 10.68 PB
Tilda Thedvall 10 Turebergs FK 11.17
Klara Westlund 10 Turebergs FK 11.39
Felicia Gabrielson 10 IFK Lidingö Friidrott 11.91
Stina Martinelle 10 Hanvikens SK 12.34
Idun Elenius 10 Turebergs FK 12.75
   
F9 (2010) 60 m Final
                 
Celine Rajalakso 10 Turebergs FK 10.01
Alba Jergmar 10 Boo IF 10.02 PB
Wilma Hermansson 10 Åkersberga SK 10.08 PB
Alysia Mohalland 10 LK Roslagen 10.13
Olivia Mattsson 10 Täby IS 10.15
Livia Granquist 10 IFK Lidingö Friidrott 10.15
Nora Blom 10 Turebergs FK 10.16
Emma Håkansson 10 Turebergs FK 10.18
   
F9 (2010) 400 m A
                 
Alba Jergmar 10 Boo IF 83.21 PB
Edit Nordlander 10 IF Linnéa 84.04 PB
Ebba Holmström 10 Hanvikens SK 84.88
Emma Håkansson 10 Turebergs FK 86.93
Poppy Bjurlemark 10 Turebergs FK 86.94
Sofia Andrén 10 Bromma IF 91.01 PB
Signe Martinelle 10 Hanvikens SK 96.34
Juni Lejweman 10 Turebergs FK 109.44
   
F9 (2010) 400 m B
                 
Olivia Mattsson 10 Täby IS 83.78
Nora Blom 10 Turebergs FK 83.81
Stina Martinelle 10 Hanvikens SK 91.36
Alba Garcia Lundström 10 Turebergs FK 96.31
Klara Westlund 10 Turebergs FK 96.38
Alisia Gatu 10 Turebergs FK 104.50
Oihane Guzman 10 Turebergs FK 104.56
Tyra Grundström 10 Täby IS 106.58
   
F9 (2010) 400 m C
                 
Wilma Hermansson 10 Åkersberga SK 82.56
Celine Rajalakso 10 Turebergs FK 89.42
Klara Magnusson 10 Turebergs FK 90.17
Matilda Dellwik 10 Täby IS 97.26
Siri Lindblad 10 Ingarö IF 97.31
Ella Strunke 10 Turebergs FK 97.92
Audrey Coan 10 Turebergs FK 99.76
Felicia Gabrielson 10 IFK Lidingö Friidrott 101.27
  Haylie Pereira 10 Täby IS DNS
   
F9 (2010) 400 m Sammanlagd lista       
            heat pl  
Wilma Hermansson 10 Åkersberga SK 82.56 3 1
Alba Jergmar 10 Boo IF 83.21 1 1 PB
Olivia Mattsson 10 Täby IS 83.78 2 1
Nora Blom 10 Turebergs FK 83.81 2 2
Edit Nordlander 10 IF Linnéa 84.04 1 2 PB
Ebba Holmström 10 Hanvikens SK 84.88 1 3
Emma Håkansson 10 Turebergs FK 86.93 1 4
Poppy Bjurlemark 10 Turebergs FK 86.94 1 5
Celine Rajalakso 10 Turebergs FK 89.42 3 2
10  Klara Magnusson 10 Turebergs FK 90.17 3 3
11  Sofia Andrén 10 Bromma IF 91.01 1 6 PB
12  Stina Martinelle 10 Hanvikens SK 91.36 2 3
13  Alba Garcia Lundström 10 Turebergs FK 96.31 2 4
14  Signe Martinelle 10 Hanvikens SK 96.34 1 7
15  Klara Westlund 10 Turebergs FK 96.38 2 5
16  Matilda Dellwik 10 Täby IS 97.26 3 4
17  Siri Lindblad 10 Ingarö IF 97.31 3 5
18  Ella Strunke 10 Turebergs FK 97.92 3 6
19  Audrey Coan 10 Turebergs FK 99.76 3 7
20  Felicia Gabrielson 10 IFK Lidingö Friidrott 101.27 3 8
21  Alisia Gatu 10 Turebergs FK 104.50 2 6
22  Oihane Guzman 10 Turebergs FK 104.56 2 7
23  Tyra Grundström 10 Täby IS 106.58 2 8
24  Juni Lejweman 10 Turebergs FK 109.44 1 8
25  Haylie Pereira 10 Täby IS DNS 3 9
   
F9 (2010) Längd       
                 
Livia Granquist 10 IFK Lidingö Friidrott 3.56
Celine Rajalakso 10 Turebergs FK 3.33 PB
Nora Blom 10 Turebergs FK 3.29
Emma Håkansson 10 Turebergs FK 3.18
Ebba Holmström 10 Hanvikens SK 3.16 PB
Wilma Hermansson 10 Åkersberga SK 3.10 PB
Edit Nordlander 10 IF Linnéa 3.06 PB
Alba Jergmar 10 Boo IF 3.01
Ella Palo 10 Turebergs FK 2.98
10  Olivia Mattsson 10 Täby IS 2.92
11  Klara Westlund 10 Turebergs FK 2.85
12  Klara Magnusson 10 Turebergs FK 2.83
13  Sofia Andrén 10 Bromma IF 2.75
14  Alisia Gatu 10 Turebergs FK 2.67
15  Haylie Pereira 10 Täby IS 2.65
16  Ella Strunke 10 Turebergs FK 2.64
17  Matilda Dellwik 10 Täby IS 2.63
18  Tilda Thedvall 10 Turebergs FK 2.63
19  Corinne Eklund 10 Turebergs FK 2.62
20  Audrey Coan 10 Turebergs FK 2.62
21  Juni Lejweman 10 Turebergs FK 2.59
22  Poppy Bjurlemark 10 Turebergs FK 2.55
23  Felicia Gabrielson 10 IFK Lidingö Friidrott 2.52
24  Siri Lindblad 10 Ingarö IF 2.52
25  Signe Martinelle 10 Hanvikens SK 2.50
26  Oihane Guzman 10 Turebergs FK 2.39
27  Idun Elenius 10 Turebergs FK 2.26
28  Tyra Grundström 10 Täby IS 2.22
29  Stina Martinelle 10 Hanvikens SK 2.21
30  Isabella Bengtsson 10 IF Triangeln 1.97
  Lea Tuomaala 10 Turebergs FK NM
  Evelina Wetterstrand 10 Turebergs FK -
  Linnea Johnsson 10 Turebergs FK

               
E Håkansson3.183.123.06
S Martinelle2.242.502.20
O Guzman2.392.382.33
E Wetterstrand-
N Blom3.013.193.29
O Mattsson2.34X2.92
E Nordlander2.893.013.06
S Lindblad2.522.422.25
L Granquist3.563.543.18
P Bjurlemark2.552.50X
K Westlund2.812.762.85
K Magnusson2.832.582.57
E Holmström3.163.053.02
I Elenius2.102.022.26
A Gatu2.422.512.67
S Andrén2.752.622.63
A Coan2.622.332.53
L TuomaalaX-X
C Rajalakso3.162.873.33
T Grundström2.172.222.18
S Martinelle2.142.052.21
W Hermansson3.083.023.10
C Eklund2.442.622.56
I Bengtsson1.971.811.79
E Palo2.982.832.70
H Pereira2.572.512.65
M Dellwik2.442.632.62
L Johnsson
F Gabrielson2.312.422.52
J Lejweman2.432.592.11
A Jergmar3.012.893.00
T Thedvall2.632.52X
E Strunke2.642.412.51
F8 (2011) 60 m Försök 1
                 
Emilia Keding 11 Mälarhöjdens IK 11.17 q
Emmy Stadell 11 Turebergs FK 11.73
Emma Lockner 11 Turebergs FK 12.23
Ester Korzuk 11 Turebergs FK 12.73
Agnes Karlsson 11 Turebergs FK 12.82
Christine Wettersand 11 Danderyds SK 12.97
Greta Haglund 11 IFK Tumba 13.00
   
F8 (2011) 60 m Försök 2
                 
Elva Köhler 11 Turebergs FK 11.38 q
Tuva-Li Breding 11 Turebergs FK 11.84
Mayah Johnson 11 IF Triangeln 11.91 PB
Stella Mardi 11 Turebergs FK 12.02 PB
Sonja Lund 11 Turebergs FK 12.34
Agnes Wilnier 11 Turebergs FK 13.05
   
F8 (2011) 60 m Försök 3
                 
Maja Envall 11 Turebergs FK 10.57 q
Frida Dunkars 11 Turebergs FK 11.18 q
Alice Klouda 11 Turebergs FK 11.19 q
Elsa Lindblad 11 Ingarö IF 11.73
Amanda Dyberg 11 Turebergs FK 11.93 PB
Ebba Grip 11 Turebergs FK 12.16
Ella Hilding 11 Turebergs FK 12.44
Hally Torstensson 11 Turebergs FK 14.15
   
F8 (2011) 60 m Försök 4
                 
Nellie Eiving 11 Åkersberga SK 10.67 q
Lily Ssempasa 11 Turebergs FK 10.82 q
Lovelia Rajalakso 11 Turebergs FK 11.24 q
Savannah Lundin-Kimby 11 Turebergs FK 11.56
Julia Hager 11 Saltsjöbadens IF 12.18
Ebba Mårtensson 11 Turebergs FK 12.39
Estelle Strömberg 11 Turebergs FK 12.60
Elna Johansson 11 Ingarö IF 12.67
   
F8 (2011) 60 m Final
                 
Nellie Eiving 11 Åkersberga SK 10.42
Maja Envall 11 Turebergs FK 10.60
Emilia Keding 11 Mälarhöjdens IK 10.76 PB
Lily Ssempasa 11 Turebergs FK 10.80
Frida Dunkars 11 Turebergs FK 11.17
Lovelia Rajalakso 11 Turebergs FK 11.21
Elva Köhler 11 Turebergs FK 11.29
Alice Klouda 11 Turebergs FK 11.33
   
F8 (2011) Längd       
                 
Maja Envall 11 Turebergs FK 2.95
Lily Ssempasa 11 Turebergs FK 2.85
Nellie Eiving 11 Åkersberga SK 2.81
Mayah Johnson 11 IF Triangeln 2.73 PB
Tuva-Li Breding 11 Turebergs FK 2.73
Lovelia Rajalakso 11 Turebergs FK 2.72
Emilia Keding 11 Mälarhöjdens IK 2.69 PB
Alice Klouda 11 Turebergs FK 2.54
Ella Hilding 11 Turebergs FK 2.52
10  Elva Köhler 11 Turebergs FK 2.52
11  Ebba Grip 11 Turebergs FK 2.41
12  Amanda Dyberg 11 Turebergs FK 2.40
13  Elna Johansson 11 Ingarö IF 2.37
14  Julia Hager 11 Saltsjöbadens IF 2.34
15  Elsa Lindblad 11 Ingarö IF 2.33
16  Greta Haglund 11 IFK Tumba 2.27
17  Estelle Strömberg 11 Turebergs FK 2.21
18  Savannah Lundin-Kimby 11 Turebergs FK 2.15
19  Christine Wettersand 11 Danderyds SK 2.15
20  Lilly Paulsson 11 Turebergs FK 2.11
21  Ester Korzuk 11 Turebergs FK 2.09
22  Emmy Stadell 11 Turebergs FK 2.06
23  Emma Lockner 11 Turebergs FK 2.05
24  Agnes Wilnier 11 Turebergs FK 2.01
25  Ebba Mårtensson 11 Turebergs FK 1.90
26  Frida Dunkars 11 Turebergs FK 1.86
27  Hally Torstensson 11 Turebergs FK 1.65

               
A Dyberg2.362.402.38
G Haglund2.272.12X
E Mårtensson1.821.901.75
T-L Breding2.732.252.51
E Lockner1.992.051.93
L Ssempasa2.762.752.85
E Johansson1.912.012.37
F Dunkars1.85X1.86
E Grip2.222.41X
L Paulsson1.842.112.06
E Korzuk1.832.09X
E Strömberg2.142.142.21
A Klouda2.542.312.44
L Rajalakso2.72X2.66
H TorstenssonX1.641.65
M Envall2.782.772.95
A Wilnier2.01X2.00
E Köhler2.311.922.52
M Johnson2.732.732.72
N Eiving2.702.812.77
C Wettersand2.151.92-
E Hilding2.412.522.39
E Keding2.512.692.45
J Hager2.341.792.30
E StadellXX2.06
E Lindblad2.182.272.33
S Lundin-Kimby2.152.122.12