Sollentuna friidrottshall 3 december 2016

Resultat

P04 60 m Försök 1 2016-12-03
             
1  Elias Engström04Turebergs FK8.64  q PB
2  Hugo Winther04Turebergs FK8.66  q
3  Oscar Niklasson04Hanvikens SK8.79  q
4  Kalle Billing04Turebergs FK8.93  q
5  Valter Kjellberg04Turebergs FK9.19  q PB
6  Elias Boman04Hässelby SK9.34   PB
7  Ludvig Schönning04Hanvikens SK10.59   PB
   
P04 60 m Försök 2 2016-12-03
             
1  Linus Jonsson04Hässelby SK8.52  q PB
2  Filip Engström04Hammarby Friidrott8.67  q
3  Tim Engqvist04IFK Tumba9.33  q
4  Oliver Lindblom04Åkersberga SK9.33  
5  Winston Marklund04Hammarby Friidrott9.46  
6  Björn Ramel Ternhag04Hammarby Friidrott9.66   PB
7  Adam Eriksson04Hanvikens SK9.71   PB
8  Nils Stenmarck04Vallentuna FK9.86  
   
P04 60 m Final 2016-12-03
             
1  Linus Jonsson04Hässelby SK8.48   PB
2  Hugo Winther04Turebergs FK8.51  
3  Elias Engström04Turebergs FK8.63   PB
4  Filip Engström04Hammarby Friidrott8.64   PB
5  Kalle Billing04Turebergs FK8.95  
6  Valter Kjellberg04Turebergs FK9.14   PB
7  Tim Engqvist04IFK Tumba9.29  
  Oscar Niklasson04Hanvikens SKDNS  
   
P04 600 m Heat A 2016-12-03
             
1  Elias Engström04Turebergs FK1:40.97   PB
2  Linus Jansson04SLK Oxelösund1:41.85   PB
3  Elias Boman04Hässelby SK1:52.48   PB
4  Daniel Alonso04Täby IS1:57.85  
5  Tim Engqvist04IFK Tumba2:02.66  
6  Adam Eriksson04Hanvikens SK2:06.67  
7  Ludvig Schönning04Hanvikens SK2:16.59   PB
  Leo Kihlström Durvall04Bromma IFDNS  
   
P04 Höjd 2016-12-03
             
     
1  Valter Kjellberg04Turebergs FK1.45  1:a PB
2  Linus Jonsson04Hässelby SK1.45  2:a PB
3  Hugo Winther04Turebergs FK1.42  3:a
4  Oscar Niklasson04Hanvikens SK1.33  
5  Kalle Billing04Turebergs FK1.33  
6  Elias Boman04Hässelby SK1.28   PB
7  Oliver Lindblom04Åkersberga SK1.23  
8  Nils Holm04Hammarby Friidrott1.23  
9  Adam Eriksson04Hanvikens SK1.18   PB

                                   
1.081.131.181.231.281.331.361.391.421.451.481.511.541.57
L Jonsson--o-ooxoxxooxxoxxx
A Erikssonoooxxx
N Holmoooxxoxxx
O Niklasson----ooxxx
V Kjellbergo-ooooooooxxx
K Billing-ooxooxxoxxx
E Bomanooxoooxxx
O Lindblomooooxxx
H Winther-oooooooxoxxx
P04 Kula 2016-12-03
             
1  Oscar Niklasson04Hanvikens SK10.87   PB
2  Linus Jonsson04Hässelby SK9.94   PB
3  Hugo Winther04Turebergs FK9.68  
4  Elias Boman04Hässelby SK8.72   PB
5  Albin Norberg04Hässelby SK7.31  
6  Adam Eriksson04Hanvikens SK6.84  
7  Valter Kjellberg04Turebergs FK6.27  
8  Björn Ramel Ternhag04Hammarby Friidrott5.81  
9  Oliver Lindblom04Åkersberga SK5.65  
10  Tim Engqvist04IFK Tumba5.16  

               
O Niklasson10.879.979.80
E Boman8.728.078.25
H Winther9.359.209.68
A Eriksson6.446.226.84
L Jonsson9.219.948.93
V Kjellberg6.046.275.85
O Lindblom5.655.645.42
A Norberg6.557.316.61
B Ramel Ternhag5.575.645.81
T Engqvist5.104.775.16
P05 60 m Försök 1 2016-12-03
             
1  Adrian Holma05Täby IS8.84  q PB
2  Hampus Forster05Hammarby Friidrott9.16  
3  Leo Dahlman05Vallentuna FK9.45   PB
4  Isidor Okonor05Hanvikens SK9.84  
5  Hugo Vennberg05Hässelby SK9.89  
6  Leo Wickert05Hässelby SK10.07  
7  Valter Näslund05Hanvikens SK10.16  
  Oscar Möller05Turebergs FKDNS  
   
P05 60 m Försök 2 2016-12-03
             
1  Joel Enander05Täby IS8.65  q
2  Victor Törnström05Danderyds SK8.72  q PB
3  Noah Torenbacke05Duvbo IK9.16  q PB
4  Alexander Heaton05Huddinge AIS9.31   PB
5  Calle Hummerhielm05Duvbo IK9.79  
6  Adam Torbjörnsson05Hammarby Friidrott9.91   PB
7  Edvin Bergqvist05Åkersberga SK10.02  
8  Marcus Julin05Hanvikens SK10.38  
   
P05 60 m Försök 3 2016-12-03
             
1  Lucas Törnström05Danderyds SK8.82  q PB
2  Albin Edgert05Täby IS8.90  q PB
3  Erik Taxell05Hässelby SK9.27  
4  Yannick Buchli05Täby IS9.65   PB
5  Simon Bratt05IF Triangeln Friidrott9.69  
6  Gabriel Nygren05Hammarby Friidrott10.04  
7  Jonathan Johansson05Turebergs FK10.21  
8  Edvin Nordengren Eksborg05Hanvikens SK11.04  
   
P05 60 m Försök 4 2016-12-03
             
1  Rasmus Haage05Österhaninge IF8.79  q PB
2  Oscar Heaton05Huddinge AIS9.03  q
3  Axel Lekander05Turebergs FK9.28   PB
4  Mattias Olsson Larsson05Sundsvalls Friidrott9.29  
5  Lukas Ängelid05Turebergs FK9.30  
6  Olle Skymne05Hässelby SK9.55  
7  Adam Svensson05IF Vingarna9.77  
8  Viktor Anheim05Täby IS9.87  
   
P05 60 m Final 2016-12-03
             
1  Joel Enander05Täby IS8.68  
2  Victor Törnström05Danderyds SK8.72   PB
3  Adrian Holma05Täby IS8.73   PB
4  Lucas Törnström05Danderyds SK8.84  
5  Rasmus Haage05Österhaninge IF8.87  
6  Albin Edgert05Täby IS8.91  
7  Oscar Heaton05Huddinge AIS9.02  
8  Noah Torenbacke05Duvbo IK9.21  
   
P05 600 m Sammanslagen lista 2016-12-03
             
1  Lucas Törnström05Danderyds SK1:48.51   MR
2  Victor Törnström05Danderyds SK1:49.11  
3  Yannick Buchli05Täby IS1:56.13   PB
4  Erik Taxell05Hässelby SK1:58.50  
5  Fabian Lidbaum05Vallentuna FK2:00.81   PB
6  Hampus Forster05Hammarby Friidrott2:01.89   PB
7  Albin Edgert05Täby IS2:01.90  
8  Simon Bratt05IF Triangeln Friidrott2:04.12   PB
9  Mattias Olsson Larsson05Sundsvalls Friidrott2:04.62  
10  Hugo Vennberg05Hässelby SK2:04.73  
11  Adam Svensson05IF Vingarna2:04.80   PB
12  Alexander Heaton05Huddinge AIS2:05.59  
13  Edvin Bergqvist05Åkersberga SK2:10.88  
14  Viktor Anheim05Täby IS2:12.56  
15  Marcus Julin05Hanvikens SK2:13.74  
16  Isidor Okonor05Hanvikens SK2:14.18  
  Gabriel Nygren05Hammarby FriidrottDNS  
  Oscar Heaton05Huddinge AISDNS  
  Lukas Ängelid05Turebergs FKDNS  
  Adrian Holma05Täby ISDNS  
   
P05 600 m Heat A 2016-12-03
             
1  Lucas Törnström05Danderyds SK1:48.51   MR
2  Victor Törnström05Danderyds SK1:49.11  
3  Yannick Buchli05Täby IS1:56.13   PB
4  Fabian Lidbaum05Vallentuna FK2:00.81   PB
5  Simon Bratt05IF Triangeln Friidrott2:04.12   PB
6  Adam Svensson05IF Vingarna2:04.80   PB
7  Alexander Heaton05Huddinge AIS2:05.59  
8  Isidor Okonor05Hanvikens SK2:14.18  
  Oscar Heaton05Huddinge AISDNS  
  Lukas Ängelid05Turebergs FKDNS  
   
P05 600 m Heat B 2016-12-03
             
1  Erik Taxell05Hässelby SK1:58.50  
2  Hampus Forster05Hammarby Friidrott2:01.89   PB
3  Albin Edgert05Täby IS2:01.90  
4  Mattias Olsson Larsson05Sundsvalls Friidrott2:04.62  
5  Hugo Vennberg05Hässelby SK2:04.73  
6  Edvin Bergqvist05Åkersberga SK2:10.88  
7  Viktor Anheim05Täby IS2:12.56  
8  Marcus Julin05Hanvikens SK2:13.74  
  Gabriel Nygren05Hammarby FriidrottDNS  
  Adrian Holma05Täby ISDNS  
   
P05 Längd A+B Sammanslagen lista 2016-12-03
             
1  Adrian Holma05Täby IS4.61  
2  Victor Törnström05Danderyds SK4.58  
3  Lucas Törnström05Danderyds SK4.49  
4  Joel Enander05Täby IS4.46  
5  Erik Taxell05Hässelby SK4.44  
6  Rasmus Haage05Österhaninge IF4.34  
7  Oscar Heaton05Huddinge AIS4.26  
8  Axel Lekander05Turebergs FK4.20  
9  Calle Hummerhielm05Duvbo IK3.98  
10  Mattias Olsson Larsson05Sundsvalls Friidrott3.93  
11  Lukas Ängelid05Turebergs FK3.87  
12  Hampus Forster05Hammarby Friidrott3.80  
13  Albin Edgert05Täby IS3.80  
14  Adam Svensson05IF Vingarna3.72  
15  Alexander Heaton05Huddinge AIS3.66  
16  Noah Torenbacke05Duvbo IK3.65  
17  Simon Bratt05IF Triangeln Friidrott3.63   PB
18  Jonathan Johansson05Turebergs FK3.60  
19  Yannick Buchli05Täby IS3.59  
20  Hugo Vennberg05Hässelby SK3.50  
21  Isidor Okonor05Hanvikens SK3.48  
22  Leo Wickert05Hässelby SK3.48  
23  Leo Håkansson05Hässelby SK3.47  
24  Edvin Bergqvist05Åkersberga SK3.45  
25  Marcus Julin05Hanvikens SK3.39  
26  Valter Näslund05Hanvikens SK3.37  
27  Viktor Anheim05Täby IS3.27  
28  Gabriel Nygren05Hammarby Friidrott3.17  
29  Edvin Nordengren Eksborg05Hanvikens SK2.83  
30  Adam Torbjörnsson05Hammarby Friidrott2.71  

                         
S Bratt3.63(0.0)3.463.47
A Heaton3.633.653.66
A Holma4.614.454.23
H Vennberg3.473.503.26
A Lekander4.204.154.08
M Olsson Larsson3.763.563.93
J Johansson3.533.603.50
M Julin3.182.963.39
R Haage4.304.344.22
V Näslund3.373.253.33
J Enander4.334.464.40
O Heaton4.124.164.26
E Bergqvist3.453.213.08
L Ängelid3.873.763.77
A Svensson3.723.693.61
E Taxell4.194.444.40
C Hummerhielm3.953.983.95
L Törnström4.214.494.27
N Torenbacke3.653.553.50
V Anheim3.273.063.27
I Okonor3.413.483.40
Y Buchli3.423.433.59
A Edgert3.803.633.71
A TorbjörnssonX2.712.69
G Nygren3.013.172.91
L Wickert3.483.283.35
H Forster3.763.793.80
Nordengren Eksbo2.732.772.83
L Håkansson3.213.363.47
V Törnström4.534.354.58
P05 Kula 2016-12-03
             
1  Olle Skymne05Hässelby SK7.72  
2  Fabian Lidbaum05Vallentuna FK6.97  
3  Joel Enander05Täby IS6.89  
4  Calle Hummerhielm05Duvbo IK6.53  
5  Hampus Forster05Hammarby Friidrott6.35  
6  Adam Svensson05IF Vingarna6.25  
7  Albin Edgert05Täby IS6.25  
8  Mattias Olsson Larsson05Sundsvalls Friidrott6.22  
9  Marcus Julin05Hanvikens SK6.14  
10  Adrian Holma05Täby IS6.08  
11  Leo Håkansson05Hässelby SK5.96  
12  Gabriel Nygren05Hammarby Friidrott5.95  
13  Isidor Okonor05Hanvikens SK5.88  
14  Lukas Ängelid05Turebergs FK5.85  
15  Adam Torbjörnsson05Hammarby Friidrott5.78  
16  Hugo Vennberg05Hässelby SK5.67  
17  Jonathan Johansson05Turebergs FK5.65  
18  Viktor Anheim05Täby IS5.41  
19  Leo Wickert05Hässelby SK5.13  
20  Leo Dahlman05Vallentuna FK5.09  
21  Valter Näslund05Hanvikens SK4.44  
22  Yannick Buchli05Täby IS4.17  
23  Edvin Nordengren Eksborg05Hanvikens SK4.04  

               
Nordengren Eksbo4.043.963.30
A Holma6.085.665.98
Y Buchli3.694.173.51
L Håkansson5.965.345.79
L Ängelid5.765.395.85
L Dahlman5.094.394.89
L Wickert4.884.945.13
J Johansson5.655.41X
A Torbjörnsson5.585.455.78
H Vennberg5.285.674.75
I Okonor5.295.785.88
F Lidbaum5.626.976.09
V Näslund4.223.954.44
M Olsson Larsson5.965.716.22
A Edgert6.255.575.72
V Anheim5.065.415.32
A Svensson6.256.006.04
H Forster5.916.056.35
G Nygren5.29X5.95
J Enander6.896.686.61
O Skymne6.847.227.72
M Julin5.735.256.14
C Hummerhielm6.27X6.53
P06 60 m Försök 1 2016-12-03
             
1  Filip Seltén06Österhaninge IF9.19  q
2  Simon Johannesson06IFK Lidingö Friidrott9.51  
3  Joel Billing06Turebergs FK9.63  
4  Mattias Nilsson06Hanvikens SK9.66  
5  Lowe Fuxe Barkvall06Turebergs FK9.72   PB
6  Oscar Pettersson06IFK Lidingö Friidrott9.89   PB
7  Anton Almung Höglund06Vallentuna FK9.96  
8  Nic Modahed06Hanvikens SK10.71  
   
P06 60 m Försök 2 2016-12-03
             
1  Jonathan Edberg06Turebergs FK8.94  q PB
2  Karl Ottfalk06IFK Lidingö Friidrott9.28  q PB
3  Ludvig Danielsson06Hanvikens SK9.34  q
4  Oliver Ericsson06Österhaninge IF9.46  
5  Erik Hagman06Väsby IK Friidrott9.83  
6  Jacob Semb-Josefson06Turebergs FK9.85   PB
7  Viggo Ulfhjelm06Åkersberga SK10.24  
8  Oskar Kruse06Turebergs FK10.42  
   
P06 60 m Försök 3 2016-12-03
             
1  Filip Olsson06Bromma IF9.36  q PB
2  Ville Rennemark06Hanvikens SK9.57   PB
3  Emil Kågström Tyboni06Hanvikens SK9.59  
4  John Bäck06Turebergs FK9.60  
5  Hugo Aronsson06Åkersberga SK9.70  
6  Jakob Bergström06Turebergs FK10.32  
7  Filip Andersson06Turebergs FK10.52  
8  Josef Botvalde06Hässelby SK11.29  
   
P06 60 m Försök 4 2016-12-03
             
1  Edvin Sidwall06Täby IS9.02  q
2  Felix Holmqvist06Hanvikens SK9.12  q
3  Leon Borgedahl06Täby IS9.37   PB
4  Olle Hart06IFK Lidingö Friidrott9.53   PB
5  Alexander Hägg06Hässelby SK9.98  
6  Anton Bergström06Vallentuna FK10.35  
7  Max Svensson06Täby IS10.53  
8  Omar Azerkan06Turebergs FK10.54   PB
   
P06 60 m Försök 5 2016-12-03
             
1  Elias Kapell06Hammarby Friidrott8.83  q
2  Samuel Hillerström06Vallentuna FK9.37  
3  Max Österberg06Värmdö IF9.87  
4  Lucas Källman06Turebergs FK9.93  
5  André Walkenström06Åkersberga SK10.03  
6  Jacob Rappe06Turebergs FK10.37  
7  Jonah Heldt06Hässelby SK10.54  
8  Edvin Waessman06IFK Lidingö Friidrott10.55  
   
P06 60 m Final 2016-12-03
             
1  Elias Kapell06Hammarby Friidrott8.74  
2  Jonathan Edberg06Turebergs FK8.83   PB
3  Edvin Sidwall06Täby IS8.90  
4  Ludvig Danielsson06Hanvikens SK9.05  
5  Karl Ottfalk06IFK Lidingö Friidrott9.19   PB
6  Felix Holmqvist06Hanvikens SK9.26  
7  Filip Olsson06Bromma IF9.36   PB
8  Filip Seltén06Österhaninge IF9.42  
   
P06 600 m Sammanslagen lista 2016-12-03
             
1  Max Österberg06Värmdö IF1:50.99  
2  Karl Ottfalk06IFK Lidingö Friidrott1:54.20  
3  Hugo Aronsson06Åkersberga SK1:57.58  
4  Lowe Fuxe Barkvall06Turebergs FK2:00.69  
5  Erik Hagman06Väsby IK Friidrott2:02.45  
6  Ludvig Haag06IFK Lidingö Friidrott2:03.69  
7  Leon Borgedahl06Täby IS2:04.77  
8  Jakob Bergström06Turebergs FK2:04.79   PB
9  Edvin Sidwall06Täby IS2:05.16  
10  Jacob Semb-Josefson06Turebergs FK2:09.59  
11  Ville Rennemark06Hanvikens SK2:11.64  
12  Filip Andersson06Turebergs FK2:11.90  
13  Emil Kågström Tyboni06Hanvikens SK2:12.94  
14  Filip Olsson06Bromma IF2:14.14   PB
15  Edvin Waessman06IFK Lidingö Friidrott2:14.77  
16  Jacob Rappe06Turebergs FK2:16.12  
17  Mattias Nilsson06Hanvikens SK2:19.07  
18  Oliver Ericsson06Österhaninge IF2:21.38  
  André Walkenström06Åkersberga SKDNF  
  Nic Modahed06Hanvikens SKDNS  
  Felix Holmqvist06Hanvikens SKDNS  
  Ludvig Danielsson06Hanvikens SKDNS  
  Filip Seltén06Österhaninge IFDNS  
  John Bäck06Turebergs FKDNS  
   
P06 600 m Heat A 2016-12-03
             
1  Max Österberg06Värmdö IF1:50.99  
2  Lowe Fuxe Barkvall06Turebergs FK2:00.69  
3  Leon Borgedahl06Täby IS2:04.77  
4  Jakob Bergström06Turebergs FK2:04.79   PB
5  Edvin Sidwall06Täby IS2:05.16  
6  Jacob Semb-Josefson06Turebergs FK2:09.59  
  Filip Seltén06Österhaninge IFDNS  
  John Bäck06Turebergs FKDNS  
   
P06 600 m Heat B 2016-12-03
             
1  Karl Ottfalk06IFK Lidingö Friidrott1:54.20  
2  Hugo Aronsson06Åkersberga SK1:57.58  
3  Ludvig Haag06IFK Lidingö Friidrott2:03.69  
4  Filip Olsson06Bromma IF2:14.14   PB
5  Oliver Ericsson06Österhaninge IF2:21.38  
  André Walkenström06Åkersberga SKDNF  
  Felix Holmqvist06Hanvikens SKDNS  
  Ludvig Danielsson06Hanvikens SKDNS  
   
P06 600 m Heat C 2016-12-03
             
1  Erik Hagman06Väsby IK Friidrott2:02.45  
2  Ville Rennemark06Hanvikens SK2:11.64  
3  Filip Andersson06Turebergs FK2:11.90  
4  Emil Kågström Tyboni06Hanvikens SK2:12.94  
5  Edvin Waessman06IFK Lidingö Friidrott2:14.77  
6  Jacob Rappe06Turebergs FK2:16.12  
7  Mattias Nilsson06Hanvikens SK2:19.07  
  Nic Modahed06Hanvikens SKDNS  
   
P06 Höjd 2016-12-03
             
     
1  Felix Holmqvist06Hanvikens SK1.32  
2  Joel Billing06Turebergs FK1.29   PB
3  Hugo Aronsson06Åkersberga SK1.29  
4  John Bäck06Turebergs FK1.29   PB
5  Ludvig Haag06IFK Lidingö Friidrott1.26   PB
6  Oliver Ericsson06Österhaninge IF1.26  
7  Filip Seltén06Österhaninge IF1.26   PB
8  Edvin Sidwall06Täby IS1.23  
9  Olle Hart06IFK Lidingö Friidrott1.23  
9  Lucas Källman06Turebergs FK1.23  
11  August Haag06IFK Lidingö Friidrott1.18  
12  Jacob Åhlin06Turebergs FK1.13   PB
13  Filip Olsson06Bromma IF1.13  
14  Ludvig Danielsson06Hanvikens SK1.13  
15  Lowe Fuxe Barkvall06Turebergs FK1.08  
15  Ville Rennemark06Hanvikens SK1.08  
15  Erik Hagman06Väsby IK Friidrott1.08  
18  Emil Kågström Tyboni06Hanvikens SK1.08  
18  Jonah Heldt06Hässelby SK1.08  
20  Oskar Kruse06Turebergs FK1.08   PB
21  Max Svensson06Täby IS1.03  
22  Jacob Rappe06Turebergs FK1.03  
22  Josef Botvalde06Hässelby SK1.03  
24  Mattias Nilsson06Hanvikens SK0.98  
24  André Walkenström06Åkersberga SK0.98  
24  Alexander Hägg06Hässelby SK0.98  
  Anton Bergström06Vallentuna FKx  

                                   
0.981.031.081.131.181.231.261.291.321.351.381.411.44
E Sidwallooooxoxoxxx
L Danielssonooxoxxoxxx
J Åhlinoooxoxxx
M Nilssonoxxx
F Holmqvistoooooooxoxxoxxx
J Bäck---ooxxoxxoxxoxxx
H Aronssonoooooxoxoxxoxxx
L Haagoooxoxxoxx-oxxx
Kågström Tyboniooxoxxx
J Rappeoxxoxxx
A Bergströmxxx
L Fuxe Barkvalloooxxx
O Ericssonooooooxoxxx
F Olssonooxxoxoxxx
O Hartooooxoxxoxxx
J Billingoooooooxxoxxx
M Svenssonooxxx
F Selténoooooxoxxoxx-x
V Rennemarkoooxxx
A Walkenströmoxxx
O Kruseooxxoxxx
A Haagoooooxxx
J Heldtooxoxxx
J Botvaldeoxxoxxx
A Häggoxxx
E Hagmanoooxxx
L Källmanooooxoxxoxxx
P06 Kula 2016-12-03
             
1  Elias Dahlström06Täby IS8.97   MR
2  Jonathan Edberg06Turebergs FK8.87   PB
3  Elias Kapell06Hammarby Friidrott8.61  
4  Oliver Ericsson06Österhaninge IF8.40  
5  Joel Billing06Turebergs FK7.89   PB
6  Mattias Nilsson06Hanvikens SK7.78  
7  Leon Borgedahl06Täby IS7.73   PB
8  Jacob Semb-Josefson06Turebergs FK7.63  
9  Lucas Källman06Turebergs FK7.62   PB
10  André Walkenström06Åkersberga SK7.50  
11  Jacob Åhlin06Turebergs FK7.50  
12  Ville Rennemark06Hanvikens SK7.13  
13  Ludvig Haag06IFK Lidingö Friidrott6.92   PB
14  Felix Holmqvist06Hanvikens SK6.90  
15  Karl Ottfalk06IFK Lidingö Friidrott6.86   PB
16  Oscar Pettersson06IFK Lidingö Friidrott6.62  
17  August Haag06IFK Lidingö Friidrott6.60  
18  Filip Seltén06Österhaninge IF6.42  
19  Filip Olsson06Bromma IF6.41  
20  Edvin Sidwall06Täby IS6.35  
21  Hugo Aronsson06Åkersberga SK6.22  
22  Oskar Kruse06Turebergs FK6.09  
23  Nic Modahed06Hanvikens SK6.00  
24  Edvin Waessman06IFK Lidingö Friidrott5.97  
25  Erik Hagman06Väsby IK Friidrott5.92  
26  Max Svensson06Täby IS5.85  
27  Emil Kågström Tyboni06Hanvikens SK5.69  
28  Jacob Rappe06Turebergs FK5.55  
29  Jakob Bergström06Turebergs FK5.51  
30  Ludvig Danielsson06Hanvikens SK5.40  
31  Omar Azerkan06Turebergs FK5.17  
32  Viggo Ulfhjelm06Åkersberga SK5.12  
33  Anton Bergström06Vallentuna FK4.69  
  John Bäck06Turebergs FK  

               
J Bäck
M Svensson5.855.68X
L Haag6.926.656.57
A Haag5.986.606.35
Kågström Tyboni5.325.495.69
A Walkenström7.507.376.96
E Hagman5.905.925.71
J Edberg8.248.768.87
V Rennemark7.136.997.06
E DahlströmX8.978.83
E Sidwall6.076.146.35
A Bergström4.444.534.69
J Bergström5.445.255.51
L Källman7.107.077.62
K Ottfalk6.86X6.08
L Danielsson5.095.405.33
J Åhlin7.507.227.13
J Semb-Josefson7.637.296.50
J Billing7.51X7.89
O Ericsson8.358.407.54
O Pettersson6.316.625.85
V Ulfhjelm4.394.945.12
E Kapell8.51X8.61
M Nilsson7.116.877.78
L Borgedahl7.467.337.73
F Olsson6.066.415.80
N Modahed5.696.00X
H Aronsson5.495.526.22
O AzerkanX5.035.17
F Seltén5.455.926.42
F Holmqvist6.786.906.88
J Rappe5.535.345.55
O Kruse5.595.526.09
E Waessman5.025.815.97
P07 60 m Försök 1 2016-12-03
             
1  Hannes Berg07Vallentuna FK9.98  
2  Filip Persson07Vallentuna FK10.03  
3  Olof Westas07Turebergs FK10.12  
4  Sixten Ray Avander07Hammarby Friidrott10.24  
5  Gustav Snis07Turebergs FK10.82  
6  Elias Lindmark07Turebergs FK11.06  
7  Keith Cal-Nono07Mälarhöjdens IK11.08  
   
P07 60 m Försök 2 2016-12-03
             
1  Olle Willner07Mälarhöjdens IK9.54  q
2  Leo Papinski07Täby IS9.79  
3  Karl Thilers07Turebergs FK9.93  
4  Henrik Deresiewicz07Sundbybergs IK10.36  
5  Anton Hellgren07Vallentuna FK10.47  
6  Alfred Eriksson07Hanvikens SK10.85  
7  Ludvig Sundström07Turebergs FK11.27  
8  Albin Persson07Täby IS12.64  
   
P07 60 m Försök 3 2016-12-03
             
1  Anton Roslund07Hammarby Friidrott9.67  
2  Arvid Tiberg07Turebergs FK9.96  
3  Carl Malm07Mälarhöjdens IK10.17   PB
4  Alexander Mickelson07Turebergs FK10.25  
5  Arvid Ekehov07Turebergs FK10.60  
6  Hugo Phragmen07Hammarby Friidrott11.24  
7  Oskar Härkegård Wulff07Mälarhöjdens IK11.45  
   
P07 60 m Försök 4 2016-12-03
             
1  Ruben Birkl07Täby IS9.52  q
2  Joar Eriksson07Turebergs FK9.53  q PB
3  Nils Sundström07Mälarhöjdens IK9.85  
4  Victor Gil07Hanvikens SK9.91  
5  Liam Dovander07Turebergs FK10.16  
6  Vincent Ekberg07Täby IS10.90  
7  Rasmus Enberg07Österhaninge IF11.00  
8  Totte Öhman07Mälarhöjdens IK11.47  
   
P07 60 m Försök 5 2016-12-03
             
1  Theodor Yngström07Mälarö SOK9.02  q PB
2  Adrian Kylington07Hammarby Friidrott9.20  q
3  Elias Bolander07Turebergs FK10.08   PB
4  Erik Bengtsson07Hanvikens SK10.30  
5  Erik Håkansson07Turebergs FK10.39  
6  Charlie Gustafsson07Turebergs FK10.46  
7  Elias Hending07Hanvikens SK10.76  
  Albin Möller07Turebergs FKDNS  
   
P07 60 m Försök 6 2016-12-03
             
1  Jacob Rune07Täby IS9.41  q
2  Linus Lanneborn07Danderyds SK9.65  
3  Edvin Törnqvist07Täby IS9.73   PB
4  Quincy Hackett07Hammarby Friidrott10.35  
5  Viggo Fuxe Barkvall07Turebergs FK10.66   PB
6  Christoffer Bélec07Hammarby Friidrott11.42  
7  Alvar Attersved07Hanvikens SK11.50  
8  Theo Bergqvist07Turebergs FK11.96  
   
P07 60 m Försök 7 2016-12-03
             
1  Valter Hedblom07Söderhamns IF9.53  q
2  Elliot Borgedahl07Täby IS9.64  
3  Ted Hemström07Saltsjöbadens IF10.24  
4  Ludvig Ellgren07Turebergs FK10.35   PB
5  Victor Johansson06Hammarby Friidrott10.71  
6  Jacob Nilsson Diehl07Vallentuna FK11.17   PB
7  Iker Garcia Lundström07Turebergs FK11.24  
8  Eskil Hägglöf07Turebergs FK12.30  
   
P07 60 m Försök 8 2016-12-03
             
1  Simon Lindström07Turebergs FK9.52  q
2  Jakob Lennermark07Turebergs FK9.67  
3  Rasmus Zander07Hanvikens SK10.53  
4  Elliot Ericsson07Österhaninge IF10.56   PB
5  Gösta Nilsson07Mälarhöjdens IK10.96   SB
6  Thor Conradsson07Saltsjöbadens IF11.24  
7  Ville Edqvist07Vallentuna FK11.52  
8  Folke Lundin07Hammarby Friidrott11.87  
   
P07 60 m Final 2016-12-03
             
1  Theodor Yngström07Mälarö SOK8.87   PB
2  Adrian Kylington07Hammarby Friidrott9.09  
3  Jacob Rune07Täby IS9.30   PB
4  Olle Willner07Mälarhöjdens IK9.38   PB
5  Simon Lindström07Turebergs FK9.38   PB
6  Valter Hedblom07Söderhamns IF9.45   PB
7  Ruben Birkl07Täby IS9.52  
8  Joar Eriksson07Turebergs FK9.64  
   
P07 600 m Sammanslagen lista 2016-12-03
             
1  Philip Persson07Danderyds SK1:55.50   1:a PB
2  Oliver Persson07Danderyds SK1:59.15   2:a PB
3  Jakob Lennermark07Turebergs FK1:59.49   3:a PB
4  Elliot Borgedahl07Täby IS1:59.80   PB
5  Valter Hedblom07Söderhamns IF2:01.94   PB
6  Anton Roslund07Hammarby Friidrott2:05.70  
7  Linus Lanneborn07Danderyds SK2:06.75  
8  Vilhelm Lood Falgén07Turebergs FK2:07.20  
9  Jacob Rune07Täby IS2:08.96   PB
10  Simon Lindström07Turebergs FK2:09.98  
11  Quincy Hackett07Hammarby Friidrott2:10.07  
12  Nils Sundström07Mälarhöjdens IK2:12.14  
13  Hannes Berg07Vallentuna FK2:12.77  
14  Erik Bengtsson07Hanvikens SK2:13.43  
15  Viggo Fuxe Barkvall07Turebergs FK2:14.07   PB
16  Alfred Eriksson07Hanvikens SK2:15.23   PB
17  Henrik Deresiewicz07Sundbybergs IK2:16.25   PB
18  Olof Westas07Turebergs FK2:17.52  
19  Elias Bolander07Turebergs FK2:17.73   PB
20  Vincent Ekberg07Täby IS2:17.78  
21  Gustav Snis07Turebergs FK2:18.04   PB
22  Liam Dovander07Turebergs FK2:18.27  
23  Erik Håkansson07Turebergs FK2:18.54   PB
24  Sixten Ray Avander07Hammarby Friidrott2:19.29  
25  Carl Malm07Mälarhöjdens IK2:19.99  
26  Mikael Söderborg07Hammarby Friidrott2:20.23  
27  Alvar Attersved07Hanvikens SK2:20.75  
28  Iker Garcia Lundström07Turebergs FK2:20.97  
29  Ludvig Ellgren07Turebergs FK2:22.01  
30  Rasmus Zander07Hanvikens SK2:26.53  
31  Folke Lundin07Hammarby Friidrott2:26.92  
32  Arvid Fridman07Turebergs FK2:32.12  
33  Hugo Phragmen07Hammarby Friidrott2:32.18  
34  Frans Leander07Turebergs FK2:37.58  
35  Albin Persson07Täby IS2:37.99  
36  Elliot Ericsson07Österhaninge IF2:46.05  
  Victor Gil07Hanvikens SKDNS  
  Manfred Femrell07Mälarhöjdens IKDNS  
  Leo Papinski07Täby ISDNS  
   
P07 600 m Heat A 2016-12-03
             
1  Philip Persson07Danderyds SK1:55.50   1:a PB
2  Oliver Persson07Danderyds SK1:59.15   2:a PB
3  Jakob Lennermark07Turebergs FK1:59.49   3:a PB
4  Elliot Borgedahl07Täby IS1:59.80   PB
5  Jacob Rune07Täby IS2:08.96   PB
6  Simon Lindström07Turebergs FK2:09.98  
7  Alfred Eriksson07Hanvikens SK2:15.23   PB
8  Elias Bolander07Turebergs FK2:17.73   PB
9  Liam Dovander07Turebergs FK2:18.27  
10  Erik Håkansson07Turebergs FK2:18.54   PB
   
P07 600 m Heat B 2016-12-03
             
1  Valter Hedblom07Söderhamns IF2:01.94   PB
2  Anton Roslund07Hammarby Friidrott2:05.70  
3  Linus Lanneborn07Danderyds SK2:06.75  
4  Hannes Berg07Vallentuna FK2:12.77  
5  Viggo Fuxe Barkvall07Turebergs FK2:14.07   PB
6  Henrik Deresiewicz07Sundbybergs IK2:16.25   PB
7  Olof Westas07Turebergs FK2:17.52  
8  Vincent Ekberg07Täby IS2:17.78  
9  Gustav Snis07Turebergs FK2:18.04   PB
10  Ludvig Ellgren07Turebergs FK2:22.01  
   
P07 600 m Heat C 2016-12-03
             
1  Vilhelm Lood Falgén07Turebergs FK2:07.20  
2  Nils Sundström07Mälarhöjdens IK2:12.14  
3  Erik Bengtsson07Hanvikens SK2:13.43  
4  Carl Malm07Mälarhöjdens IK2:19.99  
5  Iker Garcia Lundström07Turebergs FK2:20.97  
6  Rasmus Zander07Hanvikens SK2:26.53  
7  Arvid Fridman07Turebergs FK2:32.12  
8  Hugo Phragmen07Hammarby Friidrott2:32.18  
  Victor Gil07Hanvikens SKDNS  
  Leo Papinski07Täby ISDNS  
   
P07 600 m Heat D 2016-12-03
             
1  Quincy Hackett07Hammarby Friidrott2:10.07  
2  Sixten Ray Avander07Hammarby Friidrott2:19.29  
3  Mikael Söderborg07Hammarby Friidrott2:20.23  
4  Alvar Attersved07Hanvikens SK2:20.75  
5  Folke Lundin07Hammarby Friidrott2:26.92  
6  Frans Leander07Turebergs FK2:37.58  
7  Albin Persson07Täby IS2:37.99  
8  Elliot Ericsson07Österhaninge IF2:46.05  
  Manfred Femrell07Mälarhöjdens IKDNS  
   
P07 Längd A+B Sammanlagd lista 2016-12-03
             
1  Simon Lindström07Turebergs FK4.02  Total 1:a
2  Adrian Kylington07Hammarby Friidrott3.97  Total 2:a
3  Theodor Yngström07Mälarö SOK3.96  Total 3:a
4  Valter Hedblom07Söderhamns IF3.94  
5  Jacob Rune07Täby IS3.89  
6  Anton Roslund07Hammarby Friidrott3.72  
7  Leo Papinski07Täby IS3.69  
8  Axel Richter Liliegren07Turebergs FK3.64  
9  Henrik Deresiewicz07Sundbybergs IK3.62  
10  Hannes Berg07Vallentuna FK3.62  
11  Alexander Mickelson07Turebergs FK3.59  
12  Edvin Törnqvist07Täby IS3.58  
13  Elliot Borgedahl07Täby IS3.57  
14  Olle Willner07Mälarhöjdens IK3.40  
15  Albin Möller07Turebergs FK3.40  
16  Ruben Birkl07Täby IS3.34  
17  Arvid Tiberg07Turebergs FK3.32  
18  Keith Cal-Nono07Mälarhöjdens IK3.31  
19  Erik Håkansson07Turebergs FK3.31  
20  Thor Conradsson07Saltsjöbadens IF3.29  
21  Victor Johansson06Hammarby Friidrott3.26  
22  Nils Sundström07Mälarhöjdens IK3.26  
23  Filip Persson07Vallentuna FK3.21  
24  Liam Dovander07Turebergs FK3.21  
25  Quincy Hackett07Hammarby Friidrott3.20  
26  Jakob Lennermark07Turebergs FK3.19  
27  Ludvig Ellgren07Turebergs FK3.19  
28  Victor Gil07Hanvikens SK3.18  
29  Gustav Snis07Turebergs FK3.16  
30  Charlie Gustafsson07Turebergs FK3.11  
31  Arvid Ekehov07Turebergs FK3.09  
32  Karl Thilers07Turebergs FK3.08  
33  Anton Hellgren07Vallentuna FK3.08  
34  Carl Malm07Mälarhöjdens IK3.02  
35  Rasmus Zander07Hanvikens SK3.02  
36  Edvin Wallner07Turebergs FK3.01  
37  Ted Hemström07Saltsjöbadens IF2.99  
38  Rasmus Enberg07Österhaninge IF2.98  
39  William Ouchterlony07Turebergs FK2.94  
40  Joar Eriksson07Turebergs FK2.94  
41  Sixten Ray Avander07Hammarby Friidrott2.90  
42  Vincent Ekberg07Täby IS2.87  
43  Iker Garcia Lundström07Turebergs FK2.85  
44  Folke Lundin07Hammarby Friidrott2.84  
45  Elias Lindmark07Turebergs FK2.84  
46  Christoffer Bélec07Hammarby Friidrott2.83  
47  Ludvig Sundström07Turebergs FK2.77  
48  Alfred Eriksson07Hanvikens SK2.76  
49  Elliot Ericsson07Österhaninge IF2.74  
50  Hugo Phragmen07Hammarby Friidrott2.72  
51  Oskar Härkegård Wulff07Mälarhöjdens IK2.71  
52  Jacob Nilsson Diehl07Vallentuna FK2.66  
53  Ville Edqvist07Vallentuna FK2.57  
54  Arvid Fridman07Turebergs FK2.54  
55  Alvar Attersved07Hanvikens SK2.50  
56  Erik Bengtsson07Hanvikens SK2.49  
57  Viggo Fuxe Barkvall07Turebergs FK2.49  
58  Totte Öhman07Mälarhöjdens IK2.45  
59  Theo Bergqvist07Turebergs FK2.35  
60  Eskil Hägglöf07Turebergs FK2.33  
61  Albin Persson07Täby IS2.21  

                         
F Persson3.213.062.74
W Ouchterlony2.942.632.88
A Ekehov2.892.893.09
N Sundström3.262.763.13
J Eriksson2.862.942.83
V Edqvist2.532.572.50
V Gil3.103.173.18
V Johansson3.192.983.26
C Malm3.023.002.64
V Hedblom3.943.703.77
J Rune3.663.893.77
Härkegård Wulff2.712.352.29
E Ericsson2.732.742.62
T Öhman2.452.202.25
C GustafssonX3.083.11
T Hemström2.922.992.86
Q Hackett2.773.203.13
Garcia Lundström2.852.582.66
A Attersved2.292.502.26
S Lindström4.023.873.89
L Ellgren3.193.113.12
R Zander2.772.933.02
A Eriksson2.722.762.70
J Nilsson Diehl2.662.272.60
C Bélec2.792.83X
K Cal-NonoX3.313.26
L Papinski3.693.61X
T Conradsson2.332.223.29
A Roslund2.663.423.72
E Bengtsson2.402.252.49
S Ray Avander2.532.872.90
Richter Liliegre3.413.643.46
A Fridman2.542.432.54
E Hägglöf2.331.992.16
H Berg3.623.313.29
R Birkl3.193.343.01
A Persson2.172.172.21
R Enberg2.912.902.98
A MöllerX3.403.33
V Fuxe Barkvall2.242.492.21
A Hellgren3.082.893.00
F Lundin2.842.742.52
E Wallner2.783.012.90
L Dovander3.212.293.06
G Snis3.142.893.16
L Sundström2.772.612.62
A Kylington3.973.943.97
K Thilers3.072.953.08
E Håkansson3.213.313.23
V Ekberg2.852.812.87
E Borgedahl3.573.253.38
O Willner3.363.153.40
J Lennermark3.183.19X
T Yngström3.853.933.96
A TibergX3.233.32
E Lindmark2.612.372.84
A Mickelson3.593.293.50
E Törnqvist3.583.443.41
H Phragmen2.65X2.72
H Deresiewicz3.553.583.62
T Bergqvist2.332.332.35
P08 60 m Försök 1 2016-12-03
             
1  Oscar Johansson08Hanvikens SK9.93  q
2  Ruben Norberg08Örbyhus IF10.08  
3  Viktor Lindberg08Vallentuna FK10.53  
4  Elias Hovmöller08Turebergs FK10.60  
5  Erik Holmberg08Turebergs FK10.89  
6  Valter Johansson08Turebergs FK11.40  
7  Axel Hedman08Mälarhöjdens IK14.41  
   
P08 60 m Försök 2 2016-12-03
             
1  Noah Karlsson Hjortborg08KFUM Örebro9.65  q PB
2  Nils Wallström08Turebergs FK9.94  q
3  Oliver Carlsson08Turebergs FK10.69  
4  Edwin Lilja08Hammarby Friidrott10.73  
5  Anton Tilly08Täby IS10.84  
6  Gustav Holma08Vallentuna FK11.52  
7  Fransisco Silfversten Ramos08Hammarby Friidrott11.87  
   
P08 60 m Försök 3 2016-12-03
             
1  Liam Öström08Turebergs FK10.54   PB
2  Linus Edwards08Turebergs FK10.58  
3  Colin Rosén08Turebergs FK10.69  
4  Matthew Applequist08Mälarhöjdens IK10.76  
5  Axel Hagman08Väsby IK Friidrott11.06  
6  David Demirian08Sundbybergs IK11.27  
7  Isak Sundin08Vallentuna FK11.32  
8  Elias Jendli08Mälarhöjdens IK11.47  
   
P08 60 m Försök 4 2016-12-03
             
1  Axel Arenander08Täby IS10.01  q
2  Martin Bergström08Turebergs FK10.65  
3  Otto Lindfors Nybom08IFK Lidingö Friidrott10.92  
4  Joel Bäck08Turebergs FK11.01   PB
5  Adrian Bernholc08Täby IS11.04  
6  Fred Tolstoy08IFK Lidingö Friidrott11.04   SB
7  Edvard Willim08Vallentuna FK12.01  
   
P08 60 m Försök 5 2016-12-03
             
1  Elis Averbo08Mälarö SOK9.89  q PB
2  Sebastian Fabre08Mälarhöjdens IK10.35  
3  Emil Sundberg08Väsby IK Friidrott10.78   PB
4  Viktor Gehlert08Vallentuna FK10.96  
5  William Juhlin08Vallentuna FK11.23  
6  Alvar Nyström08Turebergs FK11.34  
7  Petter Pauli08Turebergs FK11.74  
   
P08 60 m Försök 6 2016-12-03
             
1  Olle Westervall08Hammarby Friidrott10.24  
2  Anton Johansson08Hammarby Friidrott10.54   PB
3  Levi Back08Turebergs FK10.61  
4  John Singh08Turebergs FK10.82  
5  Malcom Öquist08Mälarhöjdens IK10.99  
6  Ivan Rutherhagen08Mälarhöjdens IK11.55  
  Benjamin Tayefeh08Hammarby FriidrottDNS  
  Elias Petersen08Turebergs FKDNS  
   
P08 60 m Försök 7 2016-12-03
             
1  Ruben Hart08IFK Lidingö Friidrott10.23   PB
2  Tim Andersson08Hanvikens SK10.68  
3  Tim Karmteg08IF Linnéa10.72   PB
4  Filip Harling08Täby IS10.77  
5  Noah Neale08Hammarby Friidrott10.80  
6  Kasper Lee08Hammarby Friidrott10.81  
7  Billy Eklöf08Hanvikens SK11.83  
8  Axel Öhrner08Hammarby Friidrott11.83  
   
P08 60 m Försök 8 2016-12-03
             
1  Adam Chrifi08Turebergs FK9.63  q PB
2  Hugo Jansson08IFK Lidingö Friidrott10.12  
3  Edgar Micaux Obol08Turebergs FK10.50   PB
4  Mauritz Halldin08IFK Lidingö Friidrott10.82  
5  Victor Graufelds08Turebergs FK11.58  
6  Oscar Green08Hammarby Friidrott11.60  
7  David Vaalundi08Hanvikens SK13.87  
   
P08 60 m Försök 9 2016-12-03
             
1  Bruno Lithagen08Hellas FK9.78  q PB
2  Leopold Löfvendahl08Täby IS9.97  q
3  Elmer Hultman08Hammarby Friidrott10.63  
4  Baran Erkan08Turebergs FK10.76  
5  Albin Wolgast08Hammarby Friidrott11.23  
6  Theodor Dauner08Mälarhöjdens IK11.26  
7  Noah Ghebreyesus08Mälarhöjdens IK11.58  
8  Albin Taube08Hammarby Friidrott11.95  
   
P08 60 m Final 2016-12-03
             
1  Noah Karlsson Hjortborg08KFUM Örebro9.48   PB
2  Adam Chrifi08Turebergs FK9.54   PB
3  Bruno Lithagen08Hellas FK9.67   PB
4  Axel Arenander08Täby IS9.69  
5  Leopold Löfvendahl08Täby IS9.79  
6  Elis Averbo08Mälarö SOK9.86   PB
7  Nils Wallström08Turebergs FK9.98  
8  Oscar Johansson08Hanvikens SK10.03  
   
P08 400 m Sammanslagen lista 2016-12-03
             
1  Bruno Lithagen08Hellas FK1:15.83   PB
2  Adam Chrifi08Turebergs FK1:20.45  
3  Kasper Lee08Hammarby Friidrott1:21.03  
4  Olle Westervall08Hammarby Friidrott1:22.09  
5  Leopold Löfvendahl08Täby IS1:22.60  
6  Anton Johansson08Hammarby Friidrott1:22.81  
6  Axel Arenander08Täby IS1:22.81  
8  Tim Karmteg08IF Linnéa1:23.02  
9  Axel Victorin08Hammarby Friidrott1:23.12  
10  Martin Bergström08Turebergs FK1:23.39   PB
11  Edwin Lilja08Hammarby Friidrott1:25.80  
12  Matthew Applequist08Mälarhöjdens IK1:25.95  
13  Elias Hovmöller08Turebergs FK1:27.01  
14  Axel Hagman08Väsby IK Friidrott1:28.07  
15  Elmer Hultman08Hammarby Friidrott1:28.34  
16  Isak Sundin08Vallentuna FK1:28.47  
17  Baran Erkan08Turebergs FK1:29.04  
18  Liam Öström08Turebergs FK1:29.30  
19  John Singh08Turebergs FK1:29.54  
20  Ruben Hart08IFK Lidingö Friidrott1:30.03  
21  Noah Neale08Hammarby Friidrott1:30.73  
22  Edgar Micaux Obol08Turebergs FK1:30.81  
23  Oscar Johansson08Hanvikens SK1:31.08  
24  Emil Sundberg08Väsby IK Friidrott1:32.01  
25  Alvar Nyström08Turebergs FK1:32.25  
26  David Demirian08Sundbybergs IK1:32.85  
27  Linus Edwards08Turebergs FK1:33.82  
28  Joel Bäck08Turebergs FK1:33.89  
29  Mauritz Halldin08IFK Lidingö Friidrott1:34.32  
30  Elias Jendli08Mälarhöjdens IK1:34.44  
31  Viktor Lindberg08Vallentuna FK1:34.52  
32  Viktor Gehlert08Vallentuna FK1:35.12  
33  William Juhlin08Vallentuna FK1:35.61  
34  Theodor Dauner08Mälarhöjdens IK1:36.62  
35  Axel Öhrner08Hammarby Friidrott1:38.33  
36  Edvard Willim08Vallentuna FK1:39.04  
37  Petter Pauli08Turebergs FK1:39.50  
38  Victor Graufelds08Turebergs FK1:40.20  
39  Ivan Rutherhagen08Mälarhöjdens IK1:40.31  
40  Albin Taube08Hammarby Friidrott1:40.34  
41  Oscar Green08Hammarby Friidrott1:40.57  
42  Isak Gannon08Hammarby Friidrott1:41.86  
43  Albin Wolgast08Hammarby Friidrott1:51.16  
44  David Vaalundi08Hanvikens SK2:05.89  
  Tim Andersson08Hanvikens SKDNS  
  Billy Eklöf08Hanvikens SKDNS  
  Benjamin Tayefeh08Hammarby FriidrottDNS  
  Gustav Holma08Vallentuna FKDNS  
  Nils Wallström08Turebergs FKDNS  
   
P08 400 m Heat A 2016-12-03
             
1  Bruno Lithagen08Hellas FK1:15.83   PB
2  Adam Chrifi08Turebergs FK1:20.45  
3  Anton Johansson08Hammarby Friidrott1:22.81  
4  Tim Karmteg08IF Linnéa1:23.02  
5  Martin Bergström08Turebergs FK1:23.39   PB
6  Elias Hovmöller08Turebergs FK1:27.01  
7  Isak Sundin08Vallentuna FK1:28.47  
8  Liam Öström08Turebergs FK1:29.30  
9  Emil Sundberg08Väsby IK Friidrott1:32.01  
10  Linus Edwards08Turebergs FK1:33.82  
   
P08 400 m Heat B 2016-12-03
             
1  Axel Victorin08Hammarby Friidrott1:23.12  
2  Baran Erkan08Turebergs FK1:29.04  
3  Noah Neale08Hammarby Friidrott1:30.73  
4  Oscar Johansson08Hanvikens SK1:31.08  
5  David Demirian08Sundbybergs IK1:32.85  
6  William Juhlin08Vallentuna FK1:35.61  
7  Edvard Willim08Vallentuna FK1:39.04  
8  Victor Graufelds08Turebergs FK1:40.20  
9  Albin Taube08Hammarby Friidrott1:40.34  
10  Oscar Green08Hammarby Friidrott1:40.57  
   
P08 400 m Heat C 2016-12-03
             
1  Kasper Lee08Hammarby Friidrott1:21.03  
2  Olle Westervall08Hammarby Friidrott1:22.09  
3  Edwin Lilja08Hammarby Friidrott1:25.80  
4  Elias Jendli08Mälarhöjdens IK1:34.44  
5  Viktor Gehlert08Vallentuna FK1:35.12  
6  Isak Gannon08Hammarby Friidrott1:41.86  
7  Albin Wolgast08Hammarby Friidrott1:51.16  
8  David Vaalundi08Hanvikens SK2:05.89  
  Billy Eklöf08Hanvikens SKDNS  
  Gustav Holma08Vallentuna FKDNS  
   
P08 400 m Heat D 2016-12-03
             
1  Axel Arenander08Täby IS1:22.81  
2  Matthew Applequist08Mälarhöjdens IK1:25.95  
3  Axel Hagman08Väsby IK Friidrott1:28.07  
4  Ruben Hart08IFK Lidingö Friidrott1:30.03  
5  Edgar Micaux Obol08Turebergs FK1:30.81  
6  Alvar Nyström08Turebergs FK1:32.25  
7  Theodor Dauner08Mälarhöjdens IK1:36.62  
8  Axel Öhrner08Hammarby Friidrott1:38.33  
  Tim Andersson08Hanvikens SKDNS  
  Benjamin Tayefeh08Hammarby FriidrottDNS  
   
P08 400 m Heat E 2016-12-03
             
1  Leopold Löfvendahl08Täby IS1:22.60  
2  Elmer Hultman08Hammarby Friidrott1:28.34  
3  John Singh08Turebergs FK1:29.54  
4  Joel Bäck08Turebergs FK1:33.89  
5  Mauritz Halldin08IFK Lidingö Friidrott1:34.32  
6  Viktor Lindberg08Vallentuna FK1:34.52  
7  Petter Pauli08Turebergs FK1:39.50  
8  Ivan Rutherhagen08Mälarhöjdens IK1:40.31  
  Nils Wallström08Turebergs FKDNS  
   
P08 Längd A+B Sammanslagen lista 2016-12-03
             
1  Bruno Lithagen08Hellas FK3.59  
2  Noah Karlsson Hjortborg08KFUM Örebro3.56  
3  Elis Averbo08Mälarö SOK3.53  
4  Hugo Jansson08IFK Lidingö Friidrott3.40  
5  Nils Wallström08Turebergs FK3.39  
6  Ruben Hart08IFK Lidingö Friidrott3.34  
7  Adam Chrifi08Turebergs FK3.33  
8  Oscar Johansson08Hanvikens SK3.30  
9  Leopold Löfvendahl08Täby IS3.24  
10  Ruben Norberg08Örbyhus IF3.23  
11  Axel Arenander08Täby IS3.19  
12  Liam Öström08Turebergs FK3.16  
13  Edgar Micaux Obol08Turebergs FK3.16  
14  Tim Karmteg08IF Linnéa3.15  
15  Colin Rosén08Turebergs FK3.13  
16  Levi Back08Turebergs FK3.10  
17  Adrian Bernholc08Täby IS3.10  
18  Albin Wolgast08Hammarby Friidrott3.09  
19  Kasper Lee08Hammarby Friidrott3.09  
20  Mauritz Halldin08IFK Lidingö Friidrott3.08  
21  Olle Westervall08Hammarby Friidrott3.00  
22  Otto Lindfors Nybom08IFK Lidingö Friidrott2.97  
23  Viktor Lindberg08Vallentuna FK2.95  
24  Sebastian Fabre08Mälarhöjdens IK2.95  
25  Elmer Hultman08Hammarby Friidrott2.94  
26  John Singh08Turebergs FK2.93  
27  Baran Erkan08Turebergs FK2.92  
28  Isak Sundin08Vallentuna FK2.89  
29  Anton Tilly08Täby IS2.84  
30  Linus Edwards08Turebergs FK2.84  
31  Emil Sundberg08Väsby IK Friidrott2.83  
32  Filip Harling08Täby IS2.82  
33  Tim Andersson08Hanvikens SK2.81  
34  Edwin Lilja08Hammarby Friidrott2.78  
35  Anton Johansson08Hammarby Friidrott2.78  
36  Viktor Gehlert08Vallentuna FK2.78  
37  Axel Hagman08Väsby IK Friidrott2.78  
38  Erik Holmberg08Turebergs FK2.75  
39  Jonathan Ivarsson Elers08Turebergs FK2.68  
40  Edvard Willim08Vallentuna FK2.67  
41  Theodor Dauner08Mälarhöjdens IK2.66  
42  William Juhlin08Vallentuna FK2.66  
43  Noah Neale08Hammarby Friidrott2.59  
44  Matthew Applequist08Mälarhöjdens IK2.56  
45  Noah Ghebreyesus08Mälarhöjdens IK2.55  
46  Malcom Öquist08Mälarhöjdens IK2.50  
47  Benjamin Tayefeh08Hammarby Friidrott2.49  
48  Gustav Holma08Vallentuna FK2.47  
49  Valter Johansson08Turebergs FK2.41  
50  Ivan Rutherhagen08Mälarhöjdens IK2.40  
51  Victor Graufelds08Turebergs FK2.37  
52  Elias Jendli08Mälarhöjdens IK2.36  
53  Elliott Dannesund08Turebergs FK2.32  
54  David Demirian08Sundbybergs IK2.28  
55  Alvar Nyström08Turebergs FK2.28  
56  Oliver Carlsson08Turebergs FK2.27  
57  Albin Taube08Hammarby Friidrott2.25  
58  Fransisco Silfversten Ramos08Hammarby Friidrott2.25  
59  Axel Öhrner08Hammarby Friidrott2.22  
60  Martin Bergström08Turebergs FK2.20  
61  Oscar Green08Hammarby Friidrott2.20  
62  David Vaalundi08Hanvikens SK2.20  
63  Billy Eklöf08Hanvikens SK2.11  

                         
A Johansson2.742.632.78
O Lindfors Nybom2.972.682.86
E Holmberg1.592.642.75
W Juhlin2.442.662.52
I Rutherhagen2.032.362.40
B Lithagen3.413.513.59
M Halldin3.083.023.03
J Singh2.842.832.93
V Lindberg2.822.652.95
A TillyX2.822.84
O Westervall3.002.892.91
C RosénX3.133.11
V Johansson2.412.412.20
A Taube2.242.222.25
N Wallström3.253.393.35
D Vaalundi2.201.772.09
M Bergström2.192.202.14
A Arenander3.043.143.19
O Carlsson2.272.111.93
L Back3.103.063.01
M Applequist2.562.49X
E Sundberg2.752.812.83
T Andersson2.812.712.75
N Ghebreyesus2.42X2.55
R Hart3.343.303.24
E Dannesund2.212.32X
T DaunerX2.642.66
L Löfvendahl2.933.24X
T KarmtegX3.123.15
E Hultman2.192.582.94
V Gehlert2.782.722.39
L Öström3.163.102.94
S FabreX2.752.95
A Öhrner2.002.222.04
E Willim2.672.472.52
A NyströmX2.282.23
E Micaux Obol3.162.942.48
A Wolgast2.873.092.55
E Jendli2.252.362.15
B Erkan2.92X2.72
B Eklöf2.102.002.11
A BernholcX3.102.84
N Neale2.592.462.20
H Jansson3.313.40X
V Graufelds2.372.082.17
A Chrifi3.333.253.27
F Harling2.682.822.64
D Demirian1.992.282.26
O Green2.202.132.13
B Tayefeh2.022.492.39
G Holma2.472.472.35
A Hagman2.682.632.78
I Sundin2.892.662.47
K Lee3.092.852.75
M Öquist2.50X2.35
J Ivarsson ElersX2.582.68
R Norberg3.103.133.23
E Averbo3.533.483.52
L Edwards2.632.84X
O Johansson3.183.153.30
Silfversten Ramo2.131.872.25
E Lilja2.702.782.78
Karlsson Hjortbo3.463.563.49
P09 60 m Försök 1 2016-12-03
             
1  Gustav Yngström09Mälarö SOK9.89  q MR
2  Julian Sigurs-Söderman09Turebergs FK11.39  
3  Viggo Hanikat09Hanvikens SK11.63  
4  Viktor Berg09Turebergs FK11.80  
5  Till Brockmann09IFK Lidingö Friidrott12.07  
6  Samuel Härkegård Wulff09Mälarhöjdens IK12.08  
7  Bruno Holmer09Mälarhöjdens IK12.73  
   
P09 60 m Försök 2 2016-12-03
             
1  Ivar Olsson09Bromma IF10.23  q
2  Hampus Torenbacke09Duvbo IK10.28  q
3  Isak Englund09Turebergs FK10.80  
4  Tim Ericsson09Turebergs FK11.60  
5  Joel Omurcali09Turebergs FK12.36  
6  Timothy Applequist09Mälarhöjdens IK12.71  
  Lucas Wihlborg Lindroos09Mälarhöjdens IKDNS  
   
P09 60 m Försök 3 2016-12-03
             
1  Jonatan Borg09Österhaninge IF10.15  q
2  Filip Söderlund09Turebergs FK10.48  q
3  Sam Hemström09Saltsjöbadens IF11.01  
4  Axel Falk09Turebergs FK11.26  
5  Kayin Terry09Turebergs FK11.36  
6  Dennis Omazic09Turebergs FK11.69  
7  Wilmer Seefried09Turebergs FK11.75  
   
P09 60 m Försök 4 2016-12-03
             
1  Carl Grindange09Turebergs FK10.37  q
2  Leonidas Stavropoulos09Turebergs FK11.53  
3  Wilmer Hägg09Hässelby SK12.30  
4  Charlie Börjesson09Turebergs FK12.42  
5  Isak Larsson09Mälarhöjdens IK12.59  
6  Alfred Lorentzon09Mälarhöjdens IK12.73  
7  Tor Zettergren09Mälarhöjdens IK12.80  
   
P09 60 m Försök 5 2016-12-03
             
1  Oskar Ahlstrand09Turebergs FK10.66  q PB
2  Love Willén Holgersson09IFK Lidingö10.74  q
3  Otto Ståhlgren09Turebergs FK11.49  
4  Otto Bernström09Turebergs FK11.57  
5  Viggo Westin09Turebergs FK11.74  
6  Sean Dovander09Turebergs FK11.82   PB
  Jhona Netzell Rosendahl09Mälarhöjdens IKDNS  
   
P09 60 m Försök 6 2016-12-03
             
1  Elis Björk09Turebergs FK11.17  
2  Alessandro Mancinella09Mälarhöjdens IK11.25  
3  Alfred Lindbäck09Turebergs FK11.44  
4  Gustav Larsson09Turebergs FK11.46  
5  Hugo Hansen09Turebergs FK12.15  
   
P09 60 m Final 2016-12-03
             
1  Gustav Yngström09Mälarö SOK9.75   MR
2  Ivar Olsson09Bromma IF9.92   PB
3  Jonatan Borg09Österhaninge IF9.94   PB
4  Carl Grindange09Turebergs FK10.13   PB
5  Hampus Torenbacke09Duvbo IK10.19  
6  Filip Söderlund09Turebergs FK10.25  
7  Love Willén Holgersson09IFK Lidingö10.72  
8  Oskar Ahlstrand09Turebergs FK10.77  
   
P09 Längd A+B Sammanslagen lista 2016-12-03
             
1  Gustav Yngström09Mälarö SOK3.45  
2  Jonatan Borg09Österhaninge IF3.41  
3  Ivar Olsson09Bromma IF3.37  
4  Filip Söderlund09Turebergs FK3.16  
5  Oskar Ahlstrand09Turebergs FK3.06  
6  Carl Grindange09Turebergs FK3.03  
7  Sam Hemström09Saltsjöbadens IF2.95  
8  Dennis Omazic09Turebergs FK2.80  
9  Leonidas Stavropoulos09Turebergs FK2.79  
10  Jacob Ericson09Mälarhöjdens IK2.77  
11  Viktor Berg09Turebergs FK2.74  
12  Isak Englund09Turebergs FK2.68  
13  Tim Ericsson09Turebergs FK2.66  
14  Axel Falk09Turebergs FK2.64  
15  Alfred Lindbäck09Turebergs FK2.60  
16  Samuel Härkegård Wulff09Mälarhöjdens IK2.58  
17  Otto Bernström09Turebergs FK2.51  
18  Otto Ståhlgren09Turebergs FK2.49  
19  Gustav Larsson09Turebergs FK2.45  
20  Charlie Börjesson09Turebergs FK2.44  
21  Elis Björk09Turebergs FK2.32  
22  Till Brockmann09IFK Lidingö Friidrott2.32  
23  Lucas Wihlborg Lindroos09Mälarhöjdens IK2.30  
24  Isaiah Johnson09IF Triangeln Friidrott2.24  
25  Wilmer Seefried09Turebergs FK2.17  
26  Sean Dovander09Turebergs FK2.15  
27  Tor Zettergren09Mälarhöjdens IK2.15  
28  Alfred Lorentzon09Mälarhöjdens IK2.00  
29  Joel Omurcali09Turebergs FK1.99  
30  Hugo Hansen09Turebergs FK1.97  
31  Timothy Applequist09Mälarhöjdens IK1.96  
32  Isak Larsson09Mälarhöjdens IK1.95  
33  Bruno Holmer09Mälarhöjdens IK1.85  

                         
J Omurcali1.991.901.91
Härkegård Wulff2.582.442.29
I Englund2.682.552.54
W Seefried2.171.921.75
D Omazic2.802.612.51
L Stavropoulos2.722.792.78
S Dovander2.102.112.15
I Larsson1.951.721.69
G Larsson2.422.432.45
T Applequist1.961.591.59
V Berg2.722.642.74
A Lindbäck2.472.602.46
T Brockmann1.962.002.32
I Olsson3.012.943.37
A Lorentzon2.001.95
E Björk2.312.262.32
F Söderlund2.892.833.16
G Yngström3.103.253.45
I Johnson2.242.061.99
C Börjesson2.442.142.24
C Grindange2.993.013.03
T ZettergrenX2.15X
A Falk2.532.642.60
J Ericson2.682.772.65
B HolmerX1.751.85
O AhlstrandX3.06X
J Borg3.413.033.24
O Ståhlgren2.282.492.40
T Ericsson2.172.662.24
O Bernström2.342.352.51
S Hemström2.952.752.82
H Hansen1.841.821.97
Wihlborg Lindroo1.972.302.06
F04 60 m Försök 1 2016-12-03
             
1  Signe Blom04Hammarby Friidrott8.66  q
2  Nora Lindahl04Täby IS8.71  q PB
3  Ida Backlund04Gefle IF8.84   PB
4  Nellie Arbman04Hässelby SK9.00  
5  Sofie af Ugglas04Täby IS9.29   PB
6  Linda Edberg04Turebergs FK9.59  
7  Emma Walfridsson04Hanvikens SK9.62  
8  Lovisa Eklund04Vallentuna FK9.69  
   
F04 60 m Försök 2 2016-12-03
             
1  Fanny Karlsson04Täby IS8.54  q PB
2  Alannah Hellstadius04Hammarby Friidrott8.99   PB
3  Saga Norrman04Turebergs FK9.12  
4  Alva Enblad04Hammarby Friidrott9.29  
5  Linnea Frejd04Vallentuna FK9.53  
6  Engla Hänsel04Täby IS9.58  
7  Sigrid Wikfeldt04Mälarhöjdens IK9.65   PB
8  Lilyan Karim04Väsby IK Friidrott9.69  
   
F04 60 m Försök 3 2016-12-03
             
1  Felicia Johansson04Hanvikens SK8.70  q PB
2  Lia Cederberg04Täby IS8.92   PB
3  Lorena Guzman04Turebergs FK9.14   PB
4  Maya Thompson04Vallentuna FK9.43   PB
5  Ella Bennet04Hanvikens SK9.47  
6  Tilda Lilja04Väsby IK Friidrott9.60  
7  Josefina Bivstedt04Hässelby SK9.60  
8  Bairavi Nallanathan04Hammarby Friidrott9.65  
   
F04 60 m Försök 4 2016-12-03
             
1  Elin Snis04Turebergs FK8.72   PB
2  Julia Åberg04Vallentuna FK8.91   PB
3  Frida Krantz04Hammarby Friidrott8.98  
4  Jasmine Gyllenhammar04Täby IS9.02   PB
5  Agnes Hanell04IFK Tumba9.12  
6  Louise Eliasson04Bromma IF9.13  
7  Filippa Gil04Hanvikens SK9.45   PB
8  Ellen Antivilo Lindsjöö04Hässelby SK9.78  
   
F04 60 m Försök 5 2016-12-03
             
1  Nicole Nyberg04Täby IS8.65  q PB
2  Celina Holmberg04IF Åland8.70  q PB
3  Karin Bengtsson04Hanvikens SK8.71  q PB
4  Louise Tilly04Täby IS9.01  
5  Frida Vestling04Turebergs FK9.08  
6  Amanda Helgesson04Hanvikens SK9.19  
7  Astrid Tegelberg04Täby IS9.52   PB
8  Nathalia Yacoub04Hässelby SK9.83  
   
F04 60 m Försök 6 2016-12-03
             
1  Lana Lackanovic04Hammarby Friidrott8.49  q PB
2  Malin Axelson04Bromma IF8.78  
3  Kajsa Åsberg04Hammarby Friidrott9.05   PB
4  Desiree Willis04Hellas FK9.14  
5  Karin Andersson04AIK Friidrott9.35  
6  Matilda Green04Turebergs FK9.72  
7  Josefine Björklund04Tyresö FK10.00  
8  Nicole Wahlqvist04Turebergs FK10.40  
   
F04 60 m Final 2016-12-03
             
1  Lana Lackanovic04Hammarby Friidrott8.43   PB
2  Nicole Nyberg04Täby IS8.50   PB
3  Fanny Karlsson04Täby IS8.53   PB
4  Signe Blom04Hammarby Friidrott8.71  
5  Karin Bengtsson04Hanvikens SK8.75  
6  Celina Holmberg04IF Åland8.76  
7  Nora Lindahl04Täby IS8.77  
8  Felicia Johansson04Hanvikens SK8.80  
   
F04 600 m Sammanslagen lista 2016-12-03
             
1  Agnes Hanell04IFK Tumba1:42.51   MR PB
2  Filippa Rydensjö04Eskilstuna Friidrott1:46.42  
3  Josefina Bivstedt04Hässelby SK1:47.12   PB
4  Amanda Helgesson04Hanvikens SK1:49.44  
5  Louise Eliasson04Bromma IF1:50.14   PB
6  Ida Backlund04Gefle IF1:51.47  
7  Lia Cederberg04Täby IS1:51.74   PB
8  Jasmine Gyllenhammar04Täby IS1:52.89   PB
9  Ida Österberg04Värmdö IF1:54.72  
10  Nellie Arbman04Hässelby SK2:00.57  
11  Andrea Mannheimer04Hässelby SK2:01.08  
12  Elina Hellgren04Vallentuna FK2:01.59  
13  Felicia Johansson04Hanvikens SK2:01.79  
14  Bairavi Nallanathan04Hammarby Friidrott2:04.56   PB
15  Astrid Tegelberg04Täby IS2:05.22   PB
16  Alannah Hellstadius04Hammarby Friidrott2:06.65  
  Ella Bennet04Hanvikens SKDNS  
  Karin Bengtsson04Hanvikens SKDNS  
  Filippa Gil04Hanvikens SKDNS  
  Lorena Guzman04Turebergs FKDNS  
   
F04 600 m Heat A 2016-12-03
             
1  Agnes Hanell04IFK Tumba1:42.51   MR PB
2  Filippa Rydensjö04Eskilstuna Friidrott1:46.42  
3  Josefina Bivstedt04Hässelby SK1:47.12   PB
4  Louise Eliasson04Bromma IF1:50.14   PB
5  Ida Backlund04Gefle IF1:51.47  
6  Lia Cederberg04Täby IS1:51.74   PB
7  Jasmine Gyllenhammar04Täby IS1:52.89   PB
8  Ida Österberg04Värmdö IF1:54.72  
9  Felicia Johansson04Hanvikens SK2:01.79  
10  Alannah Hellstadius04Hammarby Friidrott2:06.65  
   
F04 600 m Heat B 2016-12-03
             
1  Amanda Helgesson04Hanvikens SK1:49.44  
2  Nellie Arbman04Hässelby SK2:00.57  
3  Andrea Mannheimer04Hässelby SK2:01.08  
4  Elina Hellgren04Vallentuna FK2:01.59  
5  Bairavi Nallanathan04Hammarby Friidrott2:04.56   PB
6  Astrid Tegelberg04Täby IS2:05.22   PB
  Ella Bennet04Hanvikens SKDNS  
  Karin Bengtsson04Hanvikens SKDNS  
  Filippa Gil04Hanvikens SKDNS  
  Lorena Guzman04Turebergs FKDNS  
   
F04 Höjd A+B Sammanslagen lista 2016-12-03
             
     
1  Celina Holmberg04IF Åland1.48  1:a
2  Frida Krantz04Hammarby Friidrott1.45  2:a
3  Lana Lackanovic04Hammarby Friidrott1.45   3:a PB
4  Nicole Nyberg04Täby IS1.42   PB
5  Ebba Lind04Hanvikens SK1.42   PB
6  Maya Thompson04Vallentuna FK1.39  
6  Elin Snis04Turebergs FK1.39   PB
8  Nellie Arbman04Hässelby SK1.36  
9  Nora Lindahl04Täby IS1.36  
10  Linda Edberg04Turebergs FK1.33   PB
11  Lorena Guzman04Turebergs FK1.33   PB
12  Louise Eliasson04Bromma IF1.28  
12  Amanda Helgesson04Hanvikens SK1.28  
14  Lia Cederberg04Täby IS1.28  
14  Louise Tilly04Täby IS1.28  
16  Julia Åberg04Vallentuna FK1.28  
17  Lovisa Eklund04Vallentuna FK1.23  
17  Andrea Mannheimer04Hässelby SK1.23  
17  Kajsa Åsberg04Hammarby Friidrott1.23  
17  Alva Enblad04Hammarby Friidrott1.23  
21  Josefine Björklund04Tyresö FK1.23  
22  Elvira Solman04Hässelby SK1.18  
23  Karin Bengtsson04Hanvikens SK1.18   PB
24  Filippa Gil04Hanvikens SK1.18  
25  Nathalia Yacoub04Hässelby SK1.18  
25  Felicia Johansson04Hanvikens SK1.18   PB
27  Sofie af Ugglas04Täby IS1.13  
28  Ella Bennet04Hanvikens SK1.13  
  Emma Walfridsson04Hanvikens SKx  

                                   
1.081.131.181.231.281.331.361.391.421.451.481.521.541.571.60
C Holmberg---ooooooxxoxoxxx
M Thompson---ooxoxoxxoxxx
N Yacoubxooxxoxxx
E Lind---oooooxoxxx
J Åbergooooxxoxxx
E Solmano-oxxx
L Lackanovic---ooooxoxxoxxoxxx
F Gilooxxoxx-x
N Arbmanoooooxooxxx
E Snis-ooooxxooxxoxxx
L Eklundooooxxx
E Bennetoxoxxx
L Edberg-ooooxxoxxx
L Eliasson-ooooxxx
S af Ugglas-oxxx
A Helgessonoooooxxx
A Mannheimerooooxxx
F Krantz---oooooooxxx
L Guzman-oooxoxxoxxx
L Cederbergooooxoxxx
E Walfridssonxxx
K Åsberg---oxxx
N Nyberg-ooooooooxxx
N Lindahl-ooxooxxoxoxxx
L Tilly-oooxoxxx
J Björklund-ooxoxxx
A Enbladooooxxx
K Bengtssonoxoxoxxx
F Johanssonoxoxxoxxx
F04 Kula . 2016-12-03
             
1  Ida Backlund04Gefle IF11.44  
2  Linnéa Hilding04Tyresö FK11.42  
3  Ebba Lind04Hanvikens SK10.27  
4  Engla Hänsel04Täby IS10.09   PB
5  Sofie af Ugglas04Täby IS8.70   PB
6  Elin Snis04Turebergs FK8.66   PB
7  Alva Enblad04Hammarby Friidrott8.22  
8  Lia Cederberg04Täby IS8.00  
9  Jasmine Gyllenhammar04Täby IS7.96   PB
10  Lana Lackanovic04Hammarby Friidrott7.92  
11  Celina Holmberg04IF Åland7.51  
12  Lovisa Eklund04Vallentuna FK7.42  
13  Louise Eliasson04Bromma IF7.30  
14  Nellie Arbman04Hässelby SK6.85  
15  Desiree Willis04Hellas FK6.81  
16  Nicole Wahlqvist04Turebergs FK6.79  
17  Josefine Björklund04Tyresö FK6.71  
18  Kajsa Åsberg04Hammarby Friidrott6.61  
19  Elina Hellgren04Vallentuna FK6.51  
20  Elvira Solman04Hässelby SK6.49  
21  Nathalia Yacoub04Hässelby SK6.45  
22  Bairavi Nallanathan04Hammarby Friidrott6.17  
23  Linnea Frejd04Vallentuna FK5.96  
  Maya Thompson04Vallentuna FK  

               
E Hellgren6.51X5.65
M Thompson
K Åsberg6.136.236.61
E Snis7.958.667.77
J Gyllenhammar7.027.967.41
I Backlund11.3510.7611.44
N Wahlqvist6.796.336.46
L Eliasson7.307.266.85
L Frejd5.395.965.60
C Holmberg7.327.51X
L Eklund6.587.297.42
N Yacoub6.055.426.45
S af Ugglas8.458.708.37
L Cederberg7.948.007.57
E Lind10.27X9.66
A Enblad8.028.227.72
D WillisX6.556.81
E Solman6.266.496.41
J BjörklundX6.516.71
B Nallanathan5.345.806.17
L Lackanovic7.927.307.66
N Arbman6.846.276.85
L Hilding10.2210.7211.42
E Hänsel10.099.358.95
F05 60 m Försök 1 2016-12-03
             
1  Emma Carlsson05Turebergs FK9.06  q PB
2  Sara Johansson05Åkersberga SK9.63   PB
3  Olivia Johansson05Täby IS9.74  
4  Frida Nyström05Hammarby Friidrott9.80  
5  Stina Bygdén05IFK Tumba9.88  
6  Ida Palm05Åkersberga SK10.11  
7  Olivia Brolin05IFK Tumba10.35  
8  Olivia Ellgren05Turebergs FK10.75  
   
F05 60 m Försök 2 2016-12-03
             
1  Emilie Caldenius05Österhaninge IF9.06  q PB
2  Linnéa Lindefalk05Hammarby Friidrott9.49   PB
3  Thea Miilus-Larsen05Åkersberga SK9.62   PB
4  Tilja Stålnacke05Österhaninge IF9.99  
5  Linnea Lundevall05Turebergs FK10.01  
6  Clara Björhn05Hässelby SK10.42  
7  Sara Ekman05Sundbybergs IK10.49  
8  Emelie Lindström05Turebergs FK10.70  
   
F05 60 m Försök 3 2016-12-03
             
1  Isabelle Malmborg05Hässelby SK9.20  q PB
2  Sofia Berg05Turebergs FK9.59  
3  Astrid Graufelds05Turebergs FK9.65  
4  Victoria Oussi05Turebergs FK9.95  
5  Henna Lindblom05Åkersberga SK10.20  
6  Svea Thim05Hanvikens SK10.36  
7  Agnes Olsson05Turebergs FK10.88  
8  Alma Jönsson05Hanvikens SK11.15  
   
F05 60 m Försök 4 2016-12-03
             
1  Lisen Hafstad05Sundsvalls Friidrott8.89  q PB
2  Anja Hörner Svensson05Åkersberga SK9.38   PB
3  Agnes Jansson05Hammarby Friidrott9.50  
4  Sofia Widström05Hanvikens SK9.75  
5  Meilina Lidström05Turebergs FK9.87  
6  Chloe Gillard05Täby IS10.19  
7  Ebba Lindqvist05Hammarby Friidrott10.38  
   
F05 60 m Försök 5 2016-12-03
             
1  Julia Samuelsson05Hässelby SK9.38   PB
2  Ellen Jernhall05Täby IS9.68  
3  Moa Lindkvist05Åkersberga SK9.72  
4  Vera Haglund05IFK Tumba9.91  
5  Alma Renard05Hammarby Friidrott10.02   PB
6  Philippa Kastberg05Täby IS10.25  
7  Emma Viktorsson05Turebergs FK10.42  
8  Alva Bergström05Hanvikens SK10.56  
   
F05 60 m Försök 6 2016-12-03
             
1  Evelina Hamos05Täby IS9.22  q PB
2  Ebba Sjöström05Vallentuna FK9.50   PB
3  Ella Gustafsson05Hammarby Friidrott9.56  
4  Linnea Boqvist05Hanvikens SK9.63  
5  Isabella Brink05Vallentuna FK10.05  
6  Alice Larsson Berggren05Hammarby Friidrott10.21   PB
7  Julia Wheeler05Hammarby Friidrott10.22  
8  Alexandra Forsberg05Hammarby Friidrott10.25   PB
   
F05 60 m Försök 7 2016-12-03
             
1  Ida Malmborg05Hässelby SK9.20  q SB
2  Alice Nelin05Vallentuna FK9.21  q
3  Tilda Bergsten05Hässelby SK9.27   PB
4  Saga Törnqvist05Turebergs FK9.81   PB
5  Daisy Thompson05Vallentuna FK9.91   PB
6  Besiana Dalipu05Turebergs FK9.92  
7  Vera Rietz05Täby IS10.03  
  Frida Kjellgren05Tyresö FKDNS  
   
F05 60 m Försök 8 2016-12-03
             
1  Alice Ivarsson05Hammarby Friidrott9.26  q PB
2  Fanny Öhr05Turebergs FK9.33  
3  Beatrix Flenborg05Hässelby SK9.60  
4  Wilma Helge05Hammarby Friidrott9.78  
5  Tindra Hagborg05Hanvikens SK9.92  
6  Thea Zäll Boholm05Hammarby Friidrott10.06  
7  Linnea Backlund05Ösmo Nynäs FK10.13  
8  Linn Englebert05Spårvägens FK10.40  
   
F05 60 m Final 2016-12-03
             
1  Lisen Hafstad05Sundsvalls Friidrott8.82   PB
2  Emma Carlsson05Turebergs FK8.96   PB
3  Emilie Caldenius05Österhaninge IF9.05   PB
4  Isabelle Malmborg05Hässelby SK9.15   PB
5  Evelina Hamos05Täby IS9.20   PB
6  Alice Nelin05Vallentuna FK9.23  
7  Alice Ivarsson05Hammarby Friidrott9.25   PB
8  Ida Malmborg05Hässelby SK9.35  
   
F05 600 m Sammanslagen lista 2016-12-03
             
1  Alice Nelin05Vallentuna FK1:56.77  1:a
2  Tilda Bergsten05Hässelby SK2:00.23  2:a
3  Thea Miilus-Larsen05Åkersberga SK2:00.93  3:a PB
4  Fanny Sundqvist05Turebergs FK2:02.55   PB
5  Ebba Sjöström05Vallentuna FK2:03.37   PB
6  Sara Sundberg05Väsby IK Friidrott2:04.92   PB
7  Vera Haglund05IFK Tumba2:05.03   PB
8  Felicia Löwenberg05Hanvikens SK2:07.89  
9  Sara Johansson05Åkersberga SK2:08.36  
10  Ella Gustafsson05Hammarby Friidrott2:08.42  
11  Linnéa Lindefalk05Hammarby Friidrott2:08.49   PB
12  Chloe Gillard05Täby IS2:09.03  
13  Frida Nyström05Hammarby Friidrott2:10.48  
14  Thea Zäll Boholm05Hammarby Friidrott2:11.43  
15  Alison Spets05Upsala IF2:11.44   PB
16  Isabella Brink05Vallentuna FK2:12.10  
17  Vera Rietz05Täby IS2:12.35  
18  Henna Lindblom05Åkersberga SK2:12.77   PB
19  Linnea Boqvist05Hanvikens SK2:13.10  
20  Alexandra Forsberg05Hammarby Friidrott2:13.25  
21  Agnes Olsson05Turebergs FK2:13.41   PB
22  Sofia Widström05Hanvikens SK2:13.58  
23  Saga Törnqvist05Turebergs FK2:14.54   PB
24  Stina Bygdén05IFK Tumba2:14.73  
25  Ellen Jernhall05Täby IS2:16.50  
26  Philippa Kastberg05Täby IS2:16.83  
27  Ebba Lindqvist05Hammarby Friidrott2:17.77  
28  Alma Jönsson05Hanvikens SK2:18.09   PB
29  Besiana Dalipu05Turebergs FK2:23.17  
30  Tilja Stålnacke05Österhaninge IF2:31.95  
  Olivia Johansson05Täby ISDNS  
  Evelina Hamos05Täby ISDNS  
   
F05 600 m Heat A 2016-12-03
             
1  Alice Nelin05Vallentuna FK1:56.77  1:a
2  Tilda Bergsten05Hässelby SK2:00.23  2:a
3  Thea Miilus-Larsen05Åkersberga SK2:00.93  3:a PB
4  Fanny Sundqvist05Turebergs FK2:02.55   PB
5  Ebba Sjöström05Vallentuna FK2:03.37   PB
6  Sara Sundberg05Väsby IK Friidrott2:04.92   PB
7  Vera Haglund05IFK Tumba2:05.03   PB
8  Sara Johansson05Åkersberga SK2:08.36  
9  Henna Lindblom05Åkersberga SK2:12.77   PB
10  Linnea Boqvist05Hanvikens SK2:13.10  
11  Sofia Widström05Hanvikens SK2:13.58  
   
F05 600 m Heat B 2016-12-03
             
1  Ella Gustafsson05Hammarby Friidrott2:08.42  
2  Linnéa Lindefalk05Hammarby Friidrott2:08.49   PB
3  Thea Zäll Boholm05Hammarby Friidrott2:11.43  
4  Alison Spets05Upsala IF2:11.44   PB
5  Isabella Brink05Vallentuna FK2:12.10  
6  Alexandra Forsberg05Hammarby Friidrott2:13.25  
7  Agnes Olsson05Turebergs FK2:13.41   PB
8  Saga Törnqvist05Turebergs FK2:14.54   PB
9  Stina Bygdén05IFK Tumba2:14.73  
10  Ebba Lindqvist05Hammarby Friidrott2:17.77  
11  Alma Jönsson05Hanvikens SK2:18.09   PB
   
F05 600 m Heat C 2016-12-03
             
1  Felicia Löwenberg05Hanvikens SK2:07.89  
2  Chloe Gillard05Täby IS2:09.03  
3  Frida Nyström05Hammarby Friidrott2:10.48  
4  Vera Rietz05Täby IS2:12.35  
5  Ellen Jernhall05Täby IS2:16.50  
6  Philippa Kastberg05Täby IS2:16.83  
7  Besiana Dalipu05Turebergs FK2:23.17  
8  Tilja Stålnacke05Österhaninge IF2:31.95  
  Olivia Johansson05Täby ISDNS  
  Evelina Hamos05Täby ISDNS  
   
F05 Längd A+B Sammanslagen lista 2016-12-03
             
1  Agnes Jansson05Hammarby Friidrott4.19  
2  Alice Nelin05Vallentuna FK4.12  
3  Linnea Boqvist05Hanvikens SK4.01  
4  Emma Carlsson05Turebergs FK3.98  
5  Moa Lindkvist05Åkersberga SK3.85  
6  Fanny Öhr05Turebergs FK3.85  
7  Julia Samuelsson05Hässelby SK3.82  
8  Beatrix Flenborg05Hässelby SK3.80  
9  Alice Ivarsson05Hammarby Friidrott3.78  
10  Olivia Johansson05Täby IS3.76  
11  Sara Sundberg05Väsby IK Friidrott3.73  
12  Thea Miilus-Larsen05Åkersberga SK3.72  
13  Linnea Backlund05Ösmo Nynäs FK3.71  
14  Saga Törnqvist05Turebergs FK3.70  
15  Tilda Bergsten05Hässelby SK3.68  
16  Stina Bygdén05IFK Tumba3.68  
17  Tilja Stålnacke05Österhaninge IF3.67  
18  Ellen Jernhall05Täby IS3.67  
19  Sara Johansson05Åkersberga SK3.67  
20  Vera Haglund05IFK Tumba3.65  
21  Evelina Hamos05Täby IS3.65  
22  Ella Gustafsson05Hammarby Friidrott3.64  
23  Sofia Berg05Turebergs FK3.64  
24  Ida Palm05Åkersberga SK3.63  
25  Meilina Lidström05Turebergs FK3.63  
26  Ida Malmborg05Hässelby SK3.61  
27  Anja Hörner Svensson05Åkersberga SK3.60  
28  Frida Nyström05Hammarby Friidrott3.49  
29  Cornelia Cernjul05Hanvikens SK3.47  
30  Ebba Björhn05Hässelby SK3.44  
31  Olivia Brolin05IFK Tumba3.42  
32  Tindra Hagborg05Hanvikens SK3.41  
33  Svea Thim05Hanvikens SK3.40  
34  Ebba Sjöström05Vallentuna FK3.40  
35  Chloe Gillard05Täby IS3.40  
36  Felicia Löwenberg05Hanvikens SK3.39  
37  Alva Bergström05Hanvikens SK3.37  
38  Sara Ekman05Sundbybergs IK3.36  
39  Victoria Oussi05Turebergs FK3.36  
40  Isabella Brink05Vallentuna FK3.34  
41  Natacha Skenarbrink05Hässelby SK3.32  
42  Linnéa Lindefalk05Hammarby Friidrott3.30  
43  Vera Rietz05Täby IS3.28  
44  Astrid Graufelds05Turebergs FK3.28  
45  Linn Englebert05Spårvägens FK3.27  
46  Besiana Dalipu05Turebergs FK3.27  
47  Ebba Lindqvist05Hammarby Friidrott3.27  
48  Thea Zäll Boholm05Hammarby Friidrott3.23  
49  Alice Larsson Berggren05Hammarby Friidrott3.20  
50  Olivia Ellgren05Turebergs FK3.16  
51  Sofia Widström05Hanvikens SK3.14  
52  Emma Viktorsson05Turebergs FK3.10  
53  Wilma Helge05Hammarby Friidrott3.07  
54  Henna Lindblom05Åkersberga SK3.02  
55  Clara Björhn05Hässelby SK2.98  
56  Alexandra Forsberg05Hammarby Friidrott2.98  
57  Emelie Lindström05Turebergs FK2.96  
58  Agnes Olsson05Turebergs FK2.92  
59  Julia Wheeler05Hammarby Friidrott2.91  
60  Alma Renard05Hammarby Friidrott2.90  
61  Alma Jönsson05Hanvikens SK2.86  
62  Frida Kjellgren05Tyresö FK2.44  

                         
Hörner Svensson3.47(0.0)3.543.60
E Lindqvist3.27X3.05
E Viktorsson3.043.073.10
S Johansson3.353.383.67
E Sjöström3.403.373.11
M Lidström3.633.573.52
C Björhn2.982.942.98
E LindströmX2.862.96
A Jansson4.054.194.11
A Jönsson2.832.682.86
T Stålnacke3.663.673.61
V Haglund3.553.583.65
I Brink3.343.183.34
L Lindefalk3.303.24X
S Widström3.143.073.01
W Helge2.983.072.93
C Cernjul3.473.273.23
E Gustafsson3.543.623.64
S Törnqvist3.623.633.70
T Hagborg3.413.343.39
E Björhn3.203.443.38
O Johansson3.763.643.60
E Hamos3.653.443.50
O Brolin3.423.293.27
A Renard2.792.902.53
V Rietz3.113.073.28
B Flenborg3.343.803.73
L Backlund3.603.583.71
A Forsberg2.982.962.93
F Öhr3.852.723.54
H Lindblom2.873.023.02
S Thim3.403.383.26
S Bygdén3.683.613.47
T Zäll Boholm3.033.233.17
E Carlsson3.873.983.95
F Kjellgren2.432.432.44
C Gillard3.403.24X
S Berg3.643.513.53
S Sundberg3.733.683.72
V Oussi3.363.183.24
F Nyström3.493.423.43
T Bergsten3.683.653.67
J Wheeler2.912.562.71
J SamuelssonX3.563.82
A Ivarsson3.763.593.78
S Ekman3.333.363.34
B Dalipu3.273.083.15
N Skenarbrink3.093.193.32
E Jernhall3.67X3.61
T Miilus-Larsen3.723.543.38
I Malmborg3.603.613.53
Larsson Berggren3.113.183.20
A Bergström2.913.193.37
A Graufelds3.282.893.03
I Palm3.633.603.58
L Boqvist3.493.824.01
A Nelin4.044.004.12
O Ellgren3.073.163.04
A Olsson2.882.802.92
L Englebert2.793.173.27
F Löwenberg3.393.363.30
M Lindkvist3.85X3.76
F05 Kula 2016-12-03
             
1  Anja Hörner Svensson05Åkersberga SK7.98  
2  Victoria Oussi05Turebergs FK7.73  
3  Sofia Elleborn05IF Linnéa7.65  
4  Agnes Jansson05Hammarby Friidrott7.43  
5  Linnea Backlund05Ösmo Nynäs FK7.38  
6  Philippa Kastberg05Täby IS7.33  
7  Alice Ivarsson05Hammarby Friidrott7.24   PB
8  Daisy Thompson05Vallentuna FK7.23  
9  Olivia Ellgren05Turebergs FK7.11  
10  Olivia Johansson05Täby IS7.08  
11  Evelina Hamos05Täby IS6.98   PB
12  Alice Nelin05Vallentuna FK6.79  
13  Saga Törnqvist05Turebergs FK6.79  
14  Sara Johansson05Åkersberga SK6.72  
15  Linnea Boqvist05Hanvikens SK6.70  
16  Meilina Lidström05Turebergs FK6.56  
17  Alexandra Forsberg05Hammarby Friidrott6.56   PB
18  Ida Palm05Åkersberga SK6.42  
19  Julia Samuelsson05Hässelby SK6.35  
20  Linnéa Lindefalk05Hammarby Friidrott6.26   PB
21  Tindra Hagborg05Hanvikens SK6.12  
22  Alice Larsson Berggren05Hammarby Friidrott6.11   PB
23  Thea Zäll Boholm05Hammarby Friidrott6.09  
24  Ella Gustafsson05Hammarby Friidrott5.95  
25  Cornelia Cernjul05Hanvikens SK5.90  
26  Emma Viktorsson05Turebergs FK5.89  
27  Felicia Löwenberg05Hanvikens SK5.89  
28  Isabella Brink05Vallentuna FK5.87  
29  Henna Lindblom05Åkersberga SK5.84  
30  Tilja Stålnacke05Österhaninge IF5.81  
31  Frida Kjellgren05Tyresö FK5.68  
32  Frida Nyström05Hammarby Friidrott5.48  
33  Sara Sundberg05Väsby IK Friidrott5.38  
34  Alva Bergström05Hanvikens SK5.31  
35  Ellen Jernhall05Täby IS5.31  
36  Alma Jönsson05Hanvikens SK5.10  
37  Alma Renard05Hammarby Friidrott5.08  
38  Thea Miilus-Larsen05Åkersberga SK5.03  
39  Linn Englebert05Spårvägens FK4.78  
40  Besiana Dalipu05Turebergs FK4.57  
41  Agnes Olsson05Turebergs FK4.43  
42  Sofia Widström05Hanvikens SK4.01  

               
A Jönsson4.874.535.10
O Johansson6.716.917.08
A Jansson6.997.436.95
T Miilus-Larsen5.03X4.58
T Stålnacke5.195.815.79
A Forsberg6.566.51X
V Oussi7.736.996.17
F Löwenberg4.475.115.89
E Jernhall5.315.034.97
J Samuelsson6.106.35X
E Gustafsson5.955.535.22
C Cernjul5.895.905.78
Larsson Berggren5.735.856.11
M Lidström6.566.236.56
Hörner Svensson7.887.98X
S Widström3.643.984.01
O Ellgren7.116.696.95
B Dalipu4.574.234.45
H Lindblom5.625.395.84
A Ivarsson7.146.987.24
A Olsson4.154.434.21
I Palm5.536.426.10
P Kastberg7.277.337.21
A Renard5.084.454.61
L Boqvist5.516.446.70
L Lindefalk4.896.26X
D Thompson6.636.677.23
A Nelin5.996.796.10
I Brink5.775.87X
S Törnqvist6.035.716.79
S Johansson5.965.956.72
T Zäll Boholm5.666.096.01
F Nyström5.075.485.02
E Hamos6.406.696.98
S Sundberg5.384.175.14
T Hagborg5.116.125.89
E Viktorsson5.135.715.89
A Bergström5.295.315.26
S Elleborn7.657.607.56
L Backlund7.037.207.38
L Englebert4.154.254.78
F Kjellgren5.685.615.15
F06 60 m Försök 1 2016-12-03
             
1  Maya Swedin06IFK Lidingö Friidrott9.21  q PB
2  Eleonora Wahlin06Täby IS9.34  q PB
3  Wilma Nordling06Hässelby SK9.38  
4  Liv Hanell06IFK Tumba9.86  
5  Alva Orrmo06Turebergs FK10.15   PB
6  Josephine Sildeby06Turebergs FK10.85   PB
7  Amanda Henriksen06Hanvikens SK11.38  
   
F06 60 m Försök 2 2016-12-03
             
1  Ellen Forsell06IFK Tumba9.30  q PB
2  Eira Wahlund06Turebergs FK9.50  
3  Sofia Fröberg06IFK Lidingö9.88  
4  Filippa Månsson06IFK Lidingö Friidrott10.13   PB
5  Ellen Klefborg06Hanvikens SK10.33  
6  Elin Wahlberg06Åkersberga SK10.34   PB
7  Emma Backman06Turebergs FK10.40  
   
F06 60 m Försök 3 2016-12-03
             
1  Ida Chrifi06Turebergs FK9.53  
2  Agnes Walberg06Saltsjöbadens IF9.58  
3  Tuva Andrew06Hammarby Friidrott10.02  
4  Vilma Stolpen06Vallentuna FK10.27  
5  Clara Wahlberg06Åkersberga SK10.41  
6  Elin Eriksson Stockman06Åkersberga SK10.54  
7  Linnéa Sandström06Turebergs FK11.63  
   
F06 60 m Försök 4 2016-12-03
             
1  Tilde Karlsson06Täby IS9.02  q PB
2  Line Strand06IFK Tumba9.35  
3  Alva Back06Turebergs FK9.68   PB
4  Livia Klaeson Salo06Hässelby SK9.90  
5  Saga Ågren Lundman06Danderyds SK10.15   PB
6  Helin Erkan06Turebergs FK10.50  
7  Tova Erlandsson06Åkersberga SK10.57   PB
   
F06 60 m Försök 5 2016-12-03
             
1  Karin Brismar06IFK Lidingö Friidrott9.27  q PB
2  Elsa Kagevik06Turebergs FK9.31  q
3  Xana Baxter06Hässelby SK9.74  
4  Nellie Lorin06Österhaninge IF10.06   PB
5  Emma Sundborg06Hanvikens SK10.12  
6  Sanna Annerborn06Vallentuna FK10.30  
7  Maja Bertlin06Hanvikens SK10.71  
   
F06 60 m Försök 6 2016-12-03
             
1  Meja Hänsel06Täby IS9.11  q
2  Kajsa Andersson06Turebergs FK9.60   PB
3  Annie Grindange06Turebergs FK9.76   PB
4  Lovisa Evertson06Vallentuna FK10.21  
5  Emma Jäderberg06Hanvikens SK10.39  
6  Nora Hägg06Hässelby SK10.56  
7  Rebecca Thessaghebril06Hässelby SK10.68  
8  Astrid Fröberg06Åkersberga SK11.10  
   
F06 60 m Försök 7 2016-12-03
             
1  Ayla Hallberg Hossain06Turebergs FK8.77  q PB
2  Clara Walberg06Saltsjöbadens IF9.39   PB
3  Vera Millbourn06Danderyds SK9.64   PB
4  Ines Palmgren06Hässelby SK9.87  
5  Tove Olsson06Huddinge AIS9.96  
6  Emilia Nielsen06Vallentuna FK10.03  
7  Gesa Brockmann06IFK Lidingö Friidrott10.18  
8  Ella Andersson06Åkersberga SK10.92  
   
F06 60 m Final 2016-12-03
             
1  Ayla Hallberg Hossain06Turebergs FK8.79  
2  Tilde Karlsson06Täby IS9.11  
3  Meja Hänsel06Täby IS9.14  
4  Ellen Forsell06IFK Tumba9.39  
5  Maya Swedin06IFK Lidingö Friidrott9.41  
6  Elsa Kagevik06Turebergs FK9.49  
7  Karin Brismar06IFK Lidingö Friidrott9.55  
8  Eleonora Wahlin06Täby IS9.61  
   
F06 600 m Sammanslagen lista 2016-12-03
             
1  Eira Wahlund06Turebergs FK1:56.40  1:a MR PB
2  Liv Hanell06IFK Tumba1:56.63  2:a PB
3  Clara Walberg06Saltsjöbadens IF1:58.08  3:a PB
4  Agnes Walberg06Saltsjöbadens IF2:00.35   PB
5  Karin Brismar06IFK Lidingö Friidrott2:01.89  
6  Olivia Grahn06Hammarby Friidrott2:03.48  
7  Line Strand06IFK Tumba2:04.44   PB
8  Ida Chrifi06Turebergs FK2:05.34  
9  Ines Palmgren06Hässelby SK2:05.89  
10  Maya Swedin06IFK Lidingö Friidrott2:06.01   PB
11  Meja Hänsel06Täby IS2:06.01  
12  Eleonora Wahlin06Täby IS2:06.62   PB
13  Wilda Lundqvist06Mälarö SOK2:06.94   PB
14  Elsa Kagevik06Turebergs FK2:07.61   PB
15  Vera Millbourn06Danderyds SK2:14.30  
16  Vilma Stolpen06Vallentuna FK2:15.79  
17  Emma Sundborg06Hanvikens SK2:16.21  
18  Emma Jäderberg06Hanvikens SK2:18.43  
19  Elin Wahlberg06Åkersberga SK2:18.91  
20  Tova Erlandsson06Åkersberga SK2:19.22   PB
21  Gesa Brockmann06IFK Lidingö Friidrott2:20.11  
22  Ellen Klefborg06Hanvikens SK2:25.29  
23  Clara Wahlberg06Åkersberga SK2:25.52  
24  Astrid Fröberg06Åkersberga SK2:26.34  
25  Emma Backman06Turebergs FK2:26.41  
26  Maja Bertlin06Hanvikens SK2:26.78  
27  Amanda Henriksen06Hanvikens SK2:27.24  
  Maja Jämsvi06Turebergs FKDNS  
  Annie Grindange06Turebergs FKDNS  
   
F06 600 m Heat A 2016-12-03
             
1  Eira Wahlund06Turebergs FK1:56.40  1:a MR PB
2  Liv Hanell06IFK Tumba1:56.63  2:a PB
3  Clara Walberg06Saltsjöbadens IF1:58.08  3:a PB
4  Agnes Walberg06Saltsjöbadens IF2:00.35   PB
5  Line Strand06IFK Tumba2:04.44   PB
6  Maya Swedin06IFK Lidingö Friidrott2:06.01   PB
7  Meja Hänsel06Täby IS2:06.01  
8  Eleonora Wahlin06Täby IS2:06.62   PB
9  Wilda Lundqvist06Mälarö SOK2:06.94   PB
10  Elsa Kagevik06Turebergs FK2:07.61   PB
   
F06 600 m Heat B 2016-12-03
             
1  Karin Brismar06IFK Lidingö Friidrott2:01.89  
2  Vera Millbourn06Danderyds SK2:14.30  
3  Emma Sundborg06Hanvikens SK2:16.21  
4  Tova Erlandsson06Åkersberga SK2:19.22   PB
5  Gesa Brockmann06IFK Lidingö Friidrott2:20.11  
6  Clara Wahlberg06Åkersberga SK2:25.52  
7  Astrid Fröberg06Åkersberga SK2:26.34  
8  Maja Bertlin06Hanvikens SK2:26.78  
  Maja Jämsvi06Turebergs FKDNS  
   
F06 600 m Heat C 2016-12-03
             
1  Olivia Grahn06Hammarby Friidrott2:03.48  
2  Ida Chrifi06Turebergs FK2:05.34  
3  Ines Palmgren06Hässelby SK2:05.89  
4  Vilma Stolpen06Vallentuna FK2:15.79  
5  Emma Jäderberg06Hanvikens SK2:18.43  
6  Elin Wahlberg06Åkersberga SK2:18.91  
7  Ellen Klefborg06Hanvikens SK2:25.29  
8  Emma Backman06Turebergs FK2:26.41  
9  Amanda Henriksen06Hanvikens SK2:27.24  
  Annie Grindange06Turebergs FKDNS  
   
F06 Höjd A+B Sammanslagen lista 2016-12-03
             
     
1  Tove Olsson06Huddinge AIS1.32  
2  Ellen Forsell06IFK Tumba1.32  
3  Meja Hänsel06Täby IS1.29  
4  Annie Grindange06Turebergs FK1.26   PB
5  Saga Ågren Lundman06Danderyds SK1.26   PB
6  Wilma Nordling06Hässelby SK1.26  
7  Ayla Hallberg Hossain06Turebergs FK1.23  
8  Alva Back06Turebergs FK1.23   PB
9  Karin Brismar06IFK Lidingö Friidrott1.18   PB
10  Maya Swedin06IFK Lidingö Friidrott1.18   PB
11  Livia Klaeson Salo06Hässelby SK1.18  
12  Kajsa Andersson06Turebergs FK1.18  
13  Emilia Nielsen06Vallentuna FK1.13  
13  Elsa Kagevik06Turebergs FK1.13  
15  Emma Jäderberg06Hanvikens SK1.13  
15  Lovisa Evertson06Vallentuna FK1.13  
15  Xana Baxter06Hässelby SK1.13  
18  Vendela Magnusson06IFK Tumba1.13  
19  Vera Millbourn06Danderyds SK1.08  
20  Clara Wahlberg06Åkersberga SK1.08  
21  Elin Eriksson Stockman06Åkersberga SK1.08  
22  Filippa Månsson06IFK Lidingö Friidrott1.03   PB
22  Nora Hägg06Hässelby SK1.03  
22  Elin Wahlberg06Åkersberga SK1.03   PB
25  Maja Bertlin06Hanvikens SK1.03  
25  Emma Backman06Turebergs FK1.03  
27  Helin Erkan06Turebergs FK1.03  
28  Amanda Henriksen06Hanvikens SK0.98  
28  Rebecca Thessaghebril06Hässelby SK0.98  
30  Ella Andersson06Åkersberga SK0.98  
  Ellen Klefborg06Hanvikens SKx  
  Emma Sundborg06Hanvikens SKx  
  Tuva Andrew06Hammarby Friidrottx  

                                   
0.981.031.081.131.181.231.261.291.321.351.38
F Månssonooxxx
N Häggooxxx
A Backoooxxooxxoxxx
M Bertlinoxoxxx
E Jäderbergooxoxoxxx
M Hänsel--oooxxoxooxxx
K Brismar-ooooxxx
L Evertsonoxooxoxxx
E Klefborgxxx
S Ågren Lundmanooooxooxoxxx
W Nordlingooooooxxoxxx
H Erkanoxxoxxx
E Sundborgxxx
E Wahlbergooxxx
V Magnussonoxoxoxoxxx
C Wahlbergoxoox-xx
E Forsell--ooooxoxoxxoxxx
Eriksson Stockmaoxxooxxx
T Andrewxxx
E Anderssonxxoxxx
E Nielsenooooxxx
M Swedinooooxoxxx
A Henriksenxoxxx
K Anderssonoooxoxxoxxx
A Grindange-ooxooooxxx
L Klaeson Saloxooooxoxxx
T Olsson--oxooxxoxoxoxoxxx
X Baxteroxooxoxxx
Hallberg Hossain--oooxxoxxx
E Backmanoxoxxx
V Millbournoooxxx
E Kagevikooooxx-----
R Thessaghebrilxoxxx
F06 Kula 2016-12-03
             
1  Tove Olsson06Huddinge AIS8.82   MR
2  Kajsa Andersson06Turebergs FK8.63   PB
3  Meja Hänsel06Täby IS7.87   PB
4  Ellen Forsell06IFK Tumba7.11  
5  Ida Chrifi06Turebergs FK7.05  
6  Emelie Svensson06Turebergs FK6.82  
7  Karin Brismar06IFK Lidingö Friidrott6.40   PB
8  Filippa Månsson06IFK Lidingö Friidrott6.23   PB
9  Ayla Hallberg Hossain06Turebergs FK6.23   PB
10  Lovisa Evertson06Vallentuna FK6.13  
11  Vendela Magnusson06IFK Tumba5.97  
12  Alva Back06Turebergs FK5.94   PB
13  Line Strand06IFK Tumba5.93  
14  Elsa Kagevik06Turebergs FK5.68  
15  Maya Swedin06IFK Lidingö Friidrott5.59  
16  Liv Hanell06IFK Tumba5.58  
17  Linnéa Ågren Lundman06Danderyds SK5.48  
18  Disa Elenius06Turebergs FK5.37   PB
19  Saga Ågren Lundman06Danderyds SK5.34  
20  Emilia Nielsen06Vallentuna FK5.09  
21  Maja Bertlin06Hanvikens SK4.96  
22  Elin Wahlberg06Åkersberga SK4.82   PB
23  Helin Erkan06Turebergs FK4.76  
24  Emma Sundborg06Hanvikens SK4.64  
25  Ellen Klefborg06Hanvikens SK4.60  
26  Elin Eriksson Stockman06Åkersberga SK4.52  
27  Emma Backman06Turebergs FK4.46  
28  Ella Andersson06Åkersberga SK4.31  
29  Clara Wahlberg06Åkersberga SK4.15  
30  Tova Erlandsson06Åkersberga SK4.10   PB
31  Astrid Fröberg06Åkersberga SK3.63  
32  Amanda Henriksen06Hanvikens SK3.57  

               
E Sundborg4.444.334.64
A Henriksen3.183.573.41
L Hanell5.585.24X
E Andersson4.274.313.57
H Erkan4.524.764.28
L Strand4.755.365.93
E Forsell7.11X6.97
E Backman4.164.454.46
V Magnusson5.975.395.85
Eriksson Stockma4.523.952.91
K Brismar5.556.406.21
E Wahlberg4.823.783.60
E Nielsen4.655.094.74
E Svensson6.826.81X
M Hänsel6.587.877.26
L Evertson5.505.276.13
C Wahlberg3.744.094.15
S Ågren LundmanX4.265.34
Hallberg Hossain6.235.845.06
F Månsson6.235.875.91
A Back5.105.945.94
M Bertlin4.644.214.96
I Chrifi7.057.056.46
L Ågren Lundman5.485.395.45
T Olsson8.098.788.82
E Kagevik5.685.555.41
K Andersson7.427.968.63
D Elenius5.215.375.16
T Erlandsson3.904.103.86
A FröbergX3.633.47
E KlefborgX4.604.55
M Swedin5.475.594.73
F07 60 m Försök 1 2016-12-03
             
1  Filippa Hannikat07Hanvikens SK9.65  q PB
2  Nora Lööw07Hammarby Friidrott9.90  q
3  Venla Engström07Turebergs FK10.09   PB
4  Tilda Sievertz07Täby IS10.43  
5  Minna Lund07Turebergs FK11.58  
6  Anna Thulin07Hammarby Friidrott12.07  
7  Elsa Ödman07Mälarhöjdens IK12.92  
   
F07 60 m Försök 2 2016-12-03
             
1  Alba Boric07Hanvikens SK9.92   PB
2  Simone Moverare07Österhaninge IF10.13   PB
3  Zeinab Mabrouk07Mälarhöjdens IK10.14  
4  Agnes Stål07Mälarhöjdens IK10.74  
5  Stella Nyman07IFK Lidingö Friidrott10.79  
6  Ebba Axelsson07Hammarby Friidrott11.26  
7  Alice Wessely07Turebergs FK11.33  
8  Filippa Isaksson07Turebergs FK11.34  
   
F07 60 m Försök 3 2016-12-03
             
1  Ella Johansson07Hammarby Friidrott9.89  q PB
2  Nova Raitis07Hanvikens SK9.97  
3  Linnea Sigurs-Söderman07Turebergs FK10.38  
4  Wilma Törnqvist07Turebergs FK10.87   PB
5  Matilda Solén07Turebergs FK11.01  
6  Ellika Ljunggren07Turebergs FK11.09  
7  Filippa Axlinder07Täby IS11.22  
   
F07 60 m Försök 4 2016-12-03
             
1  Ellinore Sparf07Åkersberga SK10.12  
2  Evelina Larsson07Turebergs FK10.27   PB
3  Alevtina Zholudieva07Hammarby Friidrott10.63  
4  Vasiliki Karlsson07IF Linnéa10.79  
5  Ebba Ek07Täby IS10.98   PB
6  Filippa Östlund07Hammarby Friidrott11.15  
7  Elin Forster07Hammarby Friidrott11.20  
   
F07 60 m Försök 5 2016-12-03
             
1  Sara Sjöstedt07Danderyds SK9.16  q MR
2  Miriam Moverare07Österhaninge IF9.91  
3  Bianca Brink07Vallentuna FK9.95  
4  Emma Olofsson07Täby IS10.16   PB
5  Freja Lagander07Turebergs FK10.68  
6  Ella Alvarado Kallin07Bromma IF10.81  
7  Josefin Kjellberg07Turebergs FK13.30   PB
   
F07 60 m Försök 6 2016-12-03
             
1  Carmen Cernjul07Hanvikens SK9.60  q PB
2  Emmie Wedin07Turebergs FK9.92   PB
3  Vera Lindberg07Turebergs FK10.61  
4  Amilia Moverare07Österhaninge IF10.87   PB
5  Filippa Enander07Hanvikens SK10.91  
6  Amanda Solén07Turebergs FK11.03  
7  Klara Axelsson07Hammarby Friidrott11.46  
   
F07 60 m Försök 7 2016-12-03
             
1  Beate Pott07Turebergs FK9.18  q PB
2  Julia Saviaro07Österhaninge IF10.13   PB
3  Kiara Strand07Hanvikens SK10.53  
4  Selma Enblad07Hammarby Friidrott10.67  
5  Maja Hilmersson07Täby IS10.73  
6  Hanna Lorehn07Täby IS10.86  
7  Malva Hansson07Mälarhöjdens IK11.85  
   
F07 60 m Försök 8 2016-12-03
             
1  Amilia Jergmar07Boo IF9.12  q MR
2  Matilda Borg07Österhaninge IF9.14  q MR PB
3  Hanna Symes07Turebergs FK10.22   PB
4  Mira Christiernsson07IFK Lidingö Friidrott10.29   PB
5  Tova Björkman07Turebergs FK10.44  
6  Nadine Söderlund07Täby IS10.68  
7  Felicia Fiaschi07Mälarhöjdens IK11.04  
8  Vera Forssmed07Turebergs FK11.56  
   
F07 60 m Final 2016-12-03
             
1  Amilia Jergmar07Boo IF9.00   MR
2  Beate Pott07Turebergs FK9.10   PB
3  Sara Sjöstedt07Danderyds SK9.14  
4  Matilda Borg07Österhaninge IF9.26  
5  Filippa Hannikat07Hanvikens SK9.65   PB
6  Carmen Cernjul07Hanvikens SK9.68  
7  Ella Johansson07Hammarby Friidrott9.90  
8  Nora Lööw07Hammarby Friidrott10.09  
   
F07 600 m Sammanslagen lista 2016-12-03
             
1  Carmen Cernjul07Hanvikens SK1:58.36  1:a PB
2  Matilda Borg07Österhaninge IF1:59.04  2:a PB
3  Amilia Jergmar07Boo IF2:03.42  3:a
4  Filippa Hannikat07Hanvikens SK2:03.66   PB
5  Alva Widegren07Mälarö SOK2:06.21   PB
6  Simone Moverare07Österhaninge IF2:08.56   PB
7  Ella Johansson07Hammarby Friidrott2:10.57   PB
8  Venla Engström07Turebergs FK2:10.89   PB
9  Ellinore Sparf07Åkersberga SK2:11.20  
10  Alevtina Zholudieva07Hammarby Friidrott2:11.79  
11  Emmie Wedin07Turebergs FK2:15.08  
12  Nova Raitis07Hanvikens SK2:15.53  
13  Tilda Sievertz07Täby IS2:16.53  
14  Miriam Moverare07Österhaninge IF2:17.07   PB
15  Zeinab Mabrouk07Mälarhöjdens IK2:18.13  
16  Emma Olofsson07Täby IS2:19.54  
17  Julia Saviaro07Österhaninge IF2:20.29  
18  Agnes Stål07Mälarhöjdens IK2:22.08  
19  Amilia Moverare07Österhaninge IF2:22.39   PB
20  Ina Uhlin07Mälarhöjdens IK2:23.61  
21  Emelie Grahn07Hammarby Friidrott2:24.06  
22  Wilma Törnqvist07Turebergs FK2:25.77   PB
23  Filippa Axlinder07Täby IS2:26.92  
24  Maja Hilmersson07Täby IS2:27.57   PB
25  Ebba Axelsson07Hammarby Friidrott2:31.42  
26  Hanna Lorehn07Täby IS2:34.09  
27  Stella Nyman07IFK Lidingö Friidrott2:36.86  
28  Ebba Ek07Täby IS2:37.39  
29  Elin Forster07Hammarby Friidrott2:40.98  
30  Vera Forssmed07Turebergs FK2:41.57  
31  Malva Hansson07Mälarhöjdens IK2:46.64  
  Bianca Brink07Vallentuna FKDNS  
  Freja Lagander07Turebergs FKDNS  
   
F07 600 m Heat A 2016-12-03
             
1  Carmen Cernjul07Hanvikens SK1:58.36   PB
2  Matilda Borg07Österhaninge IF1:59.04   PB
3  Filippa Hannikat07Hanvikens SK2:03.66   PB
4  Alva Widegren07Mälarö SOK2:06.21   PB
5  Simone Moverare07Österhaninge IF2:08.56   PB
6  Ella Johansson07Hammarby Friidrott2:10.57   PB
7  Venla Engström07Turebergs FK2:10.89   PB
8  Ellinore Sparf07Åkersberga SK2:11.20  
9  Miriam Moverare07Österhaninge IF2:17.07   PB
10  Amilia Moverare07Österhaninge IF2:22.39   PB
11  Maja Hilmersson07Täby IS2:27.57   PB
   
F07 600 m Heat B 2016-12-03
             
1  Alevtina Zholudieva07Hammarby Friidrott2:11.79  
2  Emmie Wedin07Turebergs FK2:15.08  
3  Zeinab Mabrouk07Mälarhöjdens IK2:18.13  
4  Emma Olofsson07Täby IS2:19.54  
5  Julia Saviaro07Österhaninge IF2:20.29  
6  Wilma Törnqvist07Turebergs FK2:25.77   PB
7  Ebba Axelsson07Hammarby Friidrott2:31.42  
8  Ebba Ek07Täby IS2:37.39  
9  Elin Forster07Hammarby Friidrott2:40.98  
10  Vera Forssmed07Turebergs FK2:41.57  
11  Malva Hansson07Mälarhöjdens IK2:46.64  
   
F07 600 m Heat C 2016-12-03
             
1  Amilia Jergmar07Boo IF2:03.42  
2  Nova Raitis07Hanvikens SK2:15.53  
3  Tilda Sievertz07Täby IS2:16.53  
4  Agnes Stål07Mälarhöjdens IK2:22.08  
5  Ina Uhlin07Mälarhöjdens IK2:23.61  
6  Emelie Grahn07Hammarby Friidrott2:24.06  
7  Filippa Axlinder07Täby IS2:26.92  
8  Hanna Lorehn07Täby IS2:34.09  
9  Stella Nyman07IFK Lidingö Friidrott2:36.86  
  Bianca Brink07Vallentuna FKDNS  
  Freja Lagander07Turebergs FKDNS  
   
F07 Längd A+B Sammanslagen lista 2016-12-03
             
1  Amilia Jergmar07Boo IF3.96  
2  Beate Pott07Turebergs FK3.96  
3  Matilda Borg07Österhaninge IF3.89  
4  Carmen Cernjul07Hanvikens SK3.81  
5  Sara Sjöstedt07Danderyds SK3.62  
6  Emmie Wedin07Turebergs FK3.40  
7  Filippa Hannikat07Hanvikens SK3.38  
8  Zeinab Mabrouk07Mälarhöjdens IK3.36  
9  Tilda Sievertz07Täby IS3.35  
10  Mira Christiernsson07IFK Lidingö Friidrott3.35  
11  Alevtina Zholudieva07Hammarby Friidrott3.34  
12  Zara Klouda07Turebergs FK3.32  
13  Nora Lööw07Hammarby Friidrott3.32  
14  Nova Raitis07Hanvikens SK3.27  
15  Alba Boric07Hanvikens SK3.24  
16  Agnes Stål07Mälarhöjdens IK3.21  
17  Miriam Moverare07Österhaninge IF3.17  
18  Selma Enblad07Hammarby Friidrott3.12  
19  Julia Saviaro07Österhaninge IF3.10  
20  Filippa Enander07Hanvikens SK3.05  
21  Simone Moverare07Österhaninge IF3.04  
22  Venla Engström07Turebergs FK3.03  
23  Ellinore Sparf07Åkersberga SK3.02  
24  Vasiliki Karlsson07IF Linnéa3.02  
25  Vera Lindberg07Turebergs FK3.01  
26  Emma Olofsson07Täby IS3.00  
27  Wilma Törnqvist07Turebergs FK2.99  
28  Tova Björkman07Turebergs FK2.98  
29  Hanna Symes07Turebergs FK2.96  
30  Amanda Solén07Turebergs FK2.96  
31  Stella Nyman07IFK Lidingö Friidrott2.96  
32  Ina Uhlin07Mälarhöjdens IK2.96  
33  Amilia Moverare07Österhaninge IF2.94  
34  Maja Hilmersson07Täby IS2.91  
35  Bianca Brink07Vallentuna FK2.90  
36  Matilda Solén07Turebergs FK2.89  
37  Evelina Larsson07Turebergs FK2.88  
38  Freja Lagander07Turebergs FK2.87  
39  Hanna Lorehn07Täby IS2.87  
40  Ebba Ek07Täby IS2.82  
41  Filippa Östlund07Hammarby Friidrott2.81  
42  Nadine Söderlund07Täby IS2.79  
43  Minna Lund07Turebergs FK2.78  
44  Anna Thulin07Hammarby Friidrott2.71  
45  Kiara Strand07Hanvikens SK2.69  
46  Filippa Isaksson07Turebergs FK2.67  
47  Filippa Axlinder07Täby IS2.66  
48  Ella Alvarado Kallin07Bromma IF2.65  
49  Vera Forssmed07Turebergs FK2.62  
50  Alice Wessely07Turebergs FK2.60  
51  Felicia Fiaschi07Mälarhöjdens IK2.49  
52  Malva Hansson07Mälarhöjdens IK2.34  
53  Elsa Ödman07Mälarhöjdens IK2.25  
54  Josefin Kjellberg07Turebergs FK2.16  

                         
C Cernjul3.593.813.81
J Kjellberg2.161.902.06
E Ek2.602.822.78
E Ödman2.252.002.09
J Saviaro3.042.953.10
S Nyman2.962.762.73
M Borg3.723.863.89
V Karlsson3.02X2.44
E Wedin3.193.133.40
F Fiaschi2.422.312.49
A Moverare2.792.872.94
S Sjöstedt3.573.623.56
E Olofsson3.002.902.71
N Söderlund2.792.562.58
A Boric3.202.613.24
B Pott3.843.683.96
A Stål2.723.212.86
V Engström2.973.023.03
A Thulin2.712.702.50
A Jergmar3.883.903.96
A Solén2.962.762.82
N Lööw3.323.062.99
F Östlund2.812.222.72
Z Mabrouk3.363.202.96
H Symes2.912.822.96
M Moverare2.993.173.04
S Moverare3.033.033.04
T Sievertz3.283.223.35
F Axlinder2.662.512.46
M Hilmersson2.912.852.82
H Lorehn2.872.792.65
M Christiernsson3.353.142.97
B Brink2.902.472.68
Z Klouda3.163.203.32
A Wessely2.502.272.60
W Törnqvist2.952.862.99
E Larsson2.882.802.79
K Strand2.692.502.37
M Solén2.892.562.70
S Enblad3.123.042.91
F Hannikat3.383.303.33
V Forssmed2.622.612.47
N Raitis3.243.103.27
V Lindberg2.833.013.01
I Uhlin2.762.962.65
M Lund2.742.692.78
E Sparf3.022.922.83
F Enander2.712.743.05
F Lagander2.872.842.60
M Hansson2.222.342.31
A Zholudieva3.343.103.19
T Björkman2.972.982.74
F Isaksson2.662.672.60
Alvarado Kallin2.612.472.65
F08 60 m Försök 1 2016-12-03
             
1  Lova Zetterberg08IFK Lidingö Friidrott10.61  
2  Thea Lind08Hanvikens SK10.65  
3  Tyra Granqvist-Klippare08Hanvikens SK11.16  
4  Zoë Bella Gemmel08IFK Lidingö Friidrott11.23  
5  Tilda Andersson Cederholm08Turebergs FK11.38  
6  Ellen De Keyzer08Mälarhöjdens IK11.41  
7  Elsa Lundin08IFK Lidingö Friidrott12.10   PB
8  Ines Grafström08Hammarby Friidrott12.12  
   
F08 60 m Försök 2 2016-12-03
             
1  Iris Boqvist08Hanvikens SK10.73  
2  Ofelia Theofilaktou08Mälarhöjdens IK10.83  
3  Isa Olsson08Hammarby Friidrott11.09  
4  Olivia Ritums08IFK Lidingö Friidrott11.30  
5  Elin Rabe08IFK Lidingö Friidrott11.37  
6  Linnea Asp08Turebergs FK11.58  
7  Ebba Gruffman08Mälarhöjdens IK12.33  
8  Casablanca Heidlund08Mälarhöjdens IK12.37  
   
F08 60 m Försök 3 2016-12-03
             
1  Saga Berg Ojeda08Turebergs FK10.34  q
2  Hedvig Badini Lindroth08Hammarby Friidrott10.45  
3  Louisa Chrifi08Turebergs FK10.52   PB
4  Julia Wallin08Mälarhöjdens IK10.81  
5  Frida Öhr08Turebergs FK10.84  
6  Julia Sandler Djerf08Turebergs FK11.26  
7  Essy Skur Moselius08Mälarhöjdens IK11.93  
  Hanna Möller08Turebergs FKDNS  
   
F08 60 m Försök 4 2016-12-03
             
1  Judit Hagerfors08Mälarhöjdens IK10.54  
2  Josefin Billing08Täby IS10.63  
3  Noam Akiwumi08Mälarhöjdens IK11.14  
4  Nora Mikalsen08Täby IS11.26  
5  Amanda Medin08Turebergs FK11.55  
6  Isabel Flanagan08IFK Lidingö Friidrott11.58  
7  Emilie Ekman08Täby IS11.64  
8  Miranda Asplund08Turebergs FK12.30  
   
F08 60 m Försök 5 2016-12-03
             
1  Tyra Sparv08Hammarby Friidrott9.98  q
2  Molly Linder08Turebergs FK10.03  q
3  Filippa Holmqvist08Hanvikens SK10.26  q
4  Wilma Beiming-Brotte08Täby IS10.42  q PB
5  Alice Clerkestam08Turebergs FK10.45  q
6  Elin Pessina08Saltsjöbadens IF10.59  
7  Maja Andrew08Hammarby Friidrott10.86  
8  Elina Kamyabsharifi08Turebergs FK11.80  
   
F08 60 m Försök 6 2016-12-03
             
1  Ida Winlöf08Söderhamns IF10.02  q
2  Emelie Lundqvist08Kungsängen Friidrott10.57   PB
3  Linnea Ekström08Turebergs FK11.01  
4  Tuva Rodehed08Turebergs FK11.19  
5  Matilda Sundborg08Hanvikens SK11.20  
6  Olga Hagberg08Turebergs FK11.24  
7  Sara Holen08Mälarhöjdens IK11.54  
8  Lovisa Thorsen08Hammarby Friidrott12.39  
   
F08 60 m Försök 7 2016-12-03
             
1  Colette Morne08Hammarby Friidrott10.29  q
2  Olivia Backlund08Ösmo Nynäs FK10.50  
3  Ester Wikfeldt08Mälarhöjdens IK10.60  
4  Mira Janson08Turebergs FK11.75  
5  Stella Brixer08IFK Lidingö Friidrott11.91  
6  Molly Söderman08Turebergs FK12.05  
7  Sarah Möller08IFK Lidingö Friidrott12.44  
8  Tyra Johansson08Sundbybergs IK12.69  
   
F08 60 m Final 2016-12-03
             
1  Ida Winlöf08Söderhamns IF9.88  1:a
2  Tyra Sparv08Hammarby Friidrott9.89  2:a
3  Molly Linder08Turebergs FK10.08  3:a
4  Saga Berg Ojeda08Turebergs FK10.15  
5  Alice Clerkestam08Turebergs FK10.31  
6  Colette Morne08Hammarby Friidrott10.35  
7  Filippa Holmqvist08Hanvikens SK10.37  
8  Wilma Beiming-Brotte08Täby IS10.40   PB
   
F08 400 m Sammanslagen lista 2016-12-03
             
1  Ida Winlöf08Söderhamns IF1:24.26  
2  Alice Clerkestam08Turebergs FK1:26.62  
3  Ester Wikfeldt08Mälarhöjdens IK1:27.54  
4  Wilma Beiming-Brotte08Täby IS1:28.95  
5  Filippa Holmqvist08Hanvikens SK1:29.22  
6  Judit Hagerfors08Mälarhöjdens IK1:29.37  
7  Josefin Billing08Täby IS1:29.52  
8  Colette Morne08Hammarby Friidrott1:30.36  
9  Iris Boqvist08Hanvikens SK1:30.76  
10  Thea Lind08Hanvikens SK1:31.38  
11  Vera Stenström08Hammarby Friidrott1:32.50  
12  Matilda Sundborg08Hanvikens SK1:32.58  
13  Julia Wallin08Mälarhöjdens IK1:32.94  
14  Linnea Ekström08Turebergs FK1:33.46  
15  Molly Linder08Turebergs FK1:33.93  
16  Frida Öhr08Turebergs FK1:33.94  
17  Julia Sandler Djerf08Turebergs FK1:34.19  
18  Ellen De Keyzer08Mälarhöjdens IK1:35.07  
19  Louisa Chrifi08Turebergs FK1:35.30   PB
20  Hanna Möller08Turebergs FK1:38.66  
21  Amanda Medin08Turebergs FK1:39.59  
22  Sara Holen08Mälarhöjdens IK1:41.15  
23  Tyra Granqvist-Klippare08Hanvikens SK1:43.38  
24  Hedvig Badini Lindroth08Hammarby Friidrott1:43.99  
25  Ebba Gruffman08Mälarhöjdens IK1:44.39  
26  Elsa Lundin08IFK Lidingö Friidrott1:46.04  
27  Ofelia Theofilaktou08Mälarhöjdens IK1:46.68  
28  Isabel Flanagan08IFK Lidingö Friidrott1:47.62  
29  Lovisa Thorsen08Hammarby Friidrott1:48.15  
30  Livia Rehn08Turebergs FK1:50.65  
31  Molly Söderman08Turebergs FK1:51.23  
32  Casablanca Heidlund08Mälarhöjdens IK1:51.80  
  Ines Grafström08Hammarby FriidrottDNS  
  Elina Kamyabsharifi08Turebergs FKDNS  
   
F08 400 m Heat A 2016-12-03
             
1  Ida Winlöf08Söderhamns IF1:24.26  
2  Ester Wikfeldt08Mälarhöjdens IK1:27.54  
3  Filippa Holmqvist08Hanvikens SK1:29.22  
4  Frida Öhr08Turebergs FK1:33.94  
5  Louisa Chrifi08Turebergs FK1:35.30   PB
6  Hanna Möller08Turebergs FK1:38.66  
7  Elsa Lundin08IFK Lidingö Friidrott1:46.04  
8  Casablanca Heidlund08Mälarhöjdens IK1:51.80  
  Ines Grafström08Hammarby FriidrottDNS  
   
F08 400 m Heat B 2016-12-03
             
1  Alice Clerkestam08Turebergs FK1:26.62  
2  Judit Hagerfors08Mälarhöjdens IK1:29.37  
3  Josefin Billing08Täby IS1:29.52  
4  Thea Lind08Hanvikens SK1:31.38  
5  Vera Stenström08Hammarby Friidrott1:32.50  
6  Julia Sandler Djerf08Turebergs FK1:34.19  
7  Ellen De Keyzer08Mälarhöjdens IK1:35.07  
8  Tyra Granqvist-Klippare08Hanvikens SK1:43.38  
9  Ofelia Theofilaktou08Mälarhöjdens IK1:46.68  
   
F08 400 m Heat C 2016-12-03
             
1  Iris Boqvist08Hanvikens SK1:30.76  
2  Linnea Ekström08Turebergs FK1:33.46  
3  Molly Linder08Turebergs FK1:33.93  
4  Hedvig Badini Lindroth08Hammarby Friidrott1:43.99  
5  Isabel Flanagan08IFK Lidingö Friidrott1:47.62  
6  Lovisa Thorsen08Hammarby Friidrott1:48.15  
7  Molly Söderman08Turebergs FK1:51.23  
  Elina Kamyabsharifi08Turebergs FKDNS  
   
F08 400 m Heat D 2016-12-03
             
1  Wilma Beiming-Brotte08Täby IS1:28.95  
2  Colette Morne08Hammarby Friidrott1:30.36  
3  Matilda Sundborg08Hanvikens SK1:32.58  
4  Julia Wallin08Mälarhöjdens IK1:32.94  
5  Amanda Medin08Turebergs FK1:39.59  
6  Sara Holen08Mälarhöjdens IK1:41.15  
7  Ebba Gruffman08Mälarhöjdens IK1:44.39  
8  Livia Rehn08Turebergs FK1:50.65  
   
F08 Längd A+B Sammanslagen lista 2016-12-03
             
1  Tyra Sparv08Hammarby Friidrott3.23  
2  Judit Hagerfors08Mälarhöjdens IK3.21  
3  Filippa Holmqvist08Hanvikens SK3.20  
4  Saga Berg Ojeda08Turebergs FK3.19  
5  Ida Winlöf08Söderhamns IF3.19  
6  Alice Clerkestam08Turebergs FK3.08  
7  Olivia Backlund08Ösmo Nynäs FK3.03  
8  Maja Andrew08Hammarby Friidrott3.00  
9  Ester Wikfeldt08Mälarhöjdens IK2.94  
10  Linnéa Petré08Täby IS2.94  
11  Molly Linder08Turebergs FK2.94  
12  Frida Öhr08Turebergs FK2.92  
13  Iris Boqvist08Hanvikens SK2.92  
14  Colette Morne08Hammarby Friidrott2.86  
15  Hanna Möller08Turebergs FK2.83  
16  Julia Wallin08Mälarhöjdens IK2.76  
17  Vera Stenström08Hammarby Friidrott2.75  
18  Hedvig Badini Lindroth08Hammarby Friidrott2.70  
19  Isa Olsson08Hammarby Friidrott2.70  
20  Nora Mikalsen08Täby IS2.68  
21  Linnea Ekström08Turebergs FK2.68  
22  Elin Pessina08Saltsjöbadens IF2.66  
23  Noam Akiwumi08Mälarhöjdens IK2.66  
24  Thea Lind08Hanvikens SK2.63  
25  Tilda Andersson Cederholm08Turebergs FK2.62  
26  Tyra Granqvist-Klippare08Hanvikens SK2.62  
27  Ellen De Keyzer08Mälarhöjdens IK2.59  
28  Ofelia Theofilaktou08Mälarhöjdens IK2.59  
29  Juni Arkmo Rydnemalm08Täby IS2.58  
30  Olivia Ritums08IFK Lidingö Friidrott2.58  
31  Lova Zetterberg08IFK Lidingö Friidrott2.51  
32  Essy Skur Moselius08Mälarhöjdens IK2.48  
33  Mira Janson08Turebergs FK2.46  
34  Ebba Magnusson08IFK Lidingö Friidrott2.45  
35  Isabel Flanagan08IFK Lidingö Friidrott2.43  
36  Iris Prosell08Turebergs FK2.40  
37  Matilda Sundborg08Hanvikens SK2.40  
38  Sara Holen08Mälarhöjdens IK2.39  
39  Julia Sandler Djerf08Turebergs FK2.38  
40  Stella Brixer08IFK Lidingö Friidrott2.38  
41  Emilie Ekman08Täby IS2.36  
42  Miranda Asplund08Turebergs FK2.30  
43  Lovisa Thorsen08Hammarby Friidrott2.26  
44  Casablanca Heidlund08Mälarhöjdens IK2.26  
45  Linn Lindgren08Turebergs FK2.25  
46  Ines Grafström08Hammarby Friidrott2.25  
47  Livia Rehn08Turebergs FK2.24  
48  Molly Söderman08Turebergs FK2.19  
49  Elina Kamyabsharifi08Turebergs FK2.19  
50  Emelie Lundqvist08Kungsängen Friidrott2.18  
51  Olga Hagberg08Turebergs FK2.18  
52  Ida Fernström08Turebergs FK2.18  
53  Sarah Möller08IFK Lidingö Friidrott2.15  
54  Elsa Lundin08IFK Lidingö Friidrott2.04  
55  Linnea Asp08Turebergs FK2.03  
56  Amanda Medin08Turebergs FK1.97  
57  Ebba Gruffman08Mälarhöjdens IK1.96  
58  Tyra Johansson08Sundbybergs IK1.77  
  Zoë Bella Gemmel08IFK Lidingö Friidrott-  
  Louisa Chrifi08Turebergs FK-  

                         
A Clerkestam3.082.982.93
F Holmqvist3.042.893.20
C Morne2.822.862.84
I Boqvist2.922.712.87
I Winlöf3.063.173.19
M Linder2.702.682.94
S Berg Ojeda3.183.003.19
T Sparv3.233.23X
I Flanagan2.431.702.34
M Janson2.46X2.32
A Medin1.921.971.89
O Theofilaktou2.592.472.41
I Olsson2.702.272.35
L Petré2.942.912.89
H Lindroth2.382.702.67
Z B Gemmel---
E Kamyabsharifi2.191.981.96
T Johansson1.771.651.76
I Fernström2.181.751.78
S Brixer2.082.232.38
E Skur Moselius2.482.322.11
H Möller2.832.602.73
E Gruffman1.961.541.83
L Ekström2.682.162.41
J Sandler Djerf2.382.372.20
N Akiwumi2.312.542.66
J Wallin2.762.62X
L Lindgren2.222.252.08
E De Keyzer2.592.521.96
M Söderman1.902.052.19
M Asplund2.11X2.30
T Lind2.631.492.46
F ÖhrX2.922.92
N Mikalsen2.502.542.68
E Ekman2.362.202.22
Arkmo Rydnemalm2.462.532.58
M Andrew2.672.633.00
O Backlund2.823.032.87
S Holen2.392.322.33
L Chrifi---
C Heidlund2.262.121.78
E Lundin2.031.842.04
E Magnusson2.452.402.34
Andersson Cederh2.392.622.17
M Sundborg2.402.342.35
V Stenström2.752.252.40
I Grafström2.252.182.16
L Zetterberg2.182.512.49
O Ritums2.58--
Granqvist-Klippa2.622.232.09
E Wikfeldt2.922.942.70
I Prosell2.352.372.40
L Asp2.012.03X
S Möller1.991.972.15
J Hagerfors2.952.793.21
L Thorsen2.262.122.18
E Pessina2.482.562.66
O Hagberg2.182.091.99
E Lundqvist2.182.172.02
L Rehn2.032.242.24
F09 60 m Försök 1 2016-12-03
             
1  Emelie Milani09Turebergs FK11.07  q
2  Zoe Norton09Mälarhöjdens IK11.72  
3  Agnes Sildeby09Turebergs FK12.21  
4  Ruth Boberg09Mälarhöjdens IK12.26  
5  Saba Rubensson09Turebergs FK12.65  
6  Maj-Lis Lindberg09Turebergs FK13.06  
7  Alice Conradsson09Saltsjöbadens IF14.53  
   
F09 60 m Försök 2 2016-12-03
             
1  Leah Ssempasa09Turebergs FK11.20  q PB
2  Thea Boström09Turebergs FK11.35  
3  Tyra Mardi09Turebergs FK11.74  
4  Tilde Nyman09IFK Lidingö Friidrott11.99   PB
5  Melina Ahonen09Turebergs FK12.12  
6  Vera Wilnier09Turebergs FK12.35  
7  Alice Spångberg09Turebergs FK13.29  
   
F09 60 m Försök 3 2016-12-03
             
1  Freja Kagevik09Turebergs FK11.40   PB
2  Simone Wikfalk09Mälarhöjdens IK11.44  
3  Sophie Nilsson09Saltsjöbadens IF11.70  
4  Edith Dinnesen09Turebergs FK11.79  
5  Lovisa Tiselius09Turebergs FK12.04  
6  Thea Ljung09Turebergs FK12.31  
7  Tilde Andersson09Turebergs FK12.46  
8  Hanna Sundström09Turebergs FK13.32  
   
F09 60 m Försök 4 2016-12-03
             
1  Meja Dahlman09Vallentuna FK10.78  q
2  Elsa Danielsson09IFK Lidingö Friidrott11.18  q
3  Laawa Wiklund Bal09Mälarhöjdens IK11.26  q
4  Maj Uhlin09Mälarhöjdens IK12.56  
5  Tanya Randhawa09Mälarhöjdens IK12.65  
6  Ida Vikström09Turebergs FK12.77  
7  Tindra Selhammer09Turebergs FK13.15  
8  Livia Sandström09Turebergs FK15.71  
   
F09 60 m Försök 5 2016-12-03
             
1  Meja Lund09Turebergs FK11.36   PB
2  Liv Richter Liliegren09Turebergs FK11.74  
3  Lea Nilsson09Mälarhöjdens IK12.26  
4  Matilda Ouchterlony09Turebergs FK12.54  
5  Alice Maidell09Turebergs FK12.56  
6  Hilma Ödman09Mälarhöjdens IK13.54  
7  Ebba Östergren09Turebergs FK13.98  
  Hilda Yong-Viklander09Mälarhöjdens IKDNS  
   
F09 60 m Försök 6 2016-12-03
             
1  Ebba Frendelius09IFK Lidingö Friidrott10.90  q
2  Mariam Azerkan09Turebergs FK11.06  q PB
3  Stella Jagiello09Turebergs FK11.58  
4  Norma Roos Lund09Mälarhöjdens IK12.59  
5  Sofia Deresiewicz09Sundbybergs IK13.04  
   
F09 60 m Försök 7 2016-12-03
             
1  Elise Hallner09IFK Lidingö Friidrott10.49  q
2  Sanni Forsberg09Turebergs FK12.21  
3  Juni Hagerman09IFK Lidingö Friidrott12.38  
4  Saga Martinsson09Turebergs FK12.69  
   
F09 60 m Final 2016-12-03
             
1  Elise Hallner09IFK Lidingö Friidrott10.26  
2  Meja Dahlman09Vallentuna FK10.80  
3  Ebba Frendelius09IFK Lidingö Friidrott10.86  
4  Leah Ssempasa09Turebergs FK10.88   PB
5  Mariam Azerkan09Turebergs FK10.95   PB
6  Elsa Danielsson09IFK Lidingö Friidrott11.10  
7  Emelie Milani09Turebergs FK11.10  
8  Laawa Wiklund Bal09Mälarhöjdens IK11.43  
   
F09 Längd A+B Sammanslagen lista 2016-12-03
             
1  Elise Hallner09IFK Lidingö Friidrott3.12  
2  Leah Ssempasa09Turebergs FK2.77  
3  Thea Boström09Turebergs FK2.71  
4  Ebba Frendelius09IFK Lidingö Friidrott2.69  
5  Sophie Nilsson09Saltsjöbadens IF2.56  
6  Emelie Milani09Turebergs FK2.55  
7  Laawa Wiklund Bal09Mälarhöjdens IK2.53  
8  Stella Jagiello09Turebergs FK2.49  
9  Meja Lund09Turebergs FK2.47  
10  Simone Wikfalk09Mälarhöjdens IK2.42  
11  Freja Kagevik09Turebergs FK2.41  
12  Elsa Danielsson09IFK Lidingö Friidrott2.40  
13  Hilda Yong-Viklander09Mälarhöjdens IK2.39  
14  Sanni Forsberg09Turebergs FK2.39  
15  Liv Richter Liliegren09Turebergs FK2.34  
16  Tess Liljegren09Turebergs FK2.33  
17  Sofia Deresiewicz09Sundbybergs IK2.30  
18  Edith Dinnesen09Turebergs FK2.30  
19  Tilde Andersson09Turebergs FK2.28  
20  Maj Uhlin09Mälarhöjdens IK2.27  
21  Agnes Sildeby09Turebergs FK2.25  
22  Alice Maidell09Turebergs FK2.24  
23  Lea Nilsson09Mälarhöjdens IK2.23  
24  Juni Hagerman09IFK Lidingö Friidrott2.23  
25  Ida Vikström09Turebergs FK2.22  
26  Lovisa Tiselius09Turebergs FK2.20  
27  Matilda Ouchterlony09Turebergs FK2.19  
28  Norma Roos Lund09Mälarhöjdens IK2.19  
29  Tilde Nyman09IFK Lidingö Friidrott2.18  
30  Saba Rubensson09Turebergs FK2.17  
31  Vera Wilnier09Turebergs FK2.16  
32  Saga Martinsson09Turebergs FK2.15  
33  Hanna Sundström09Turebergs FK2.15  
34  Ruth Boberg09Mälarhöjdens IK2.13  
35  Tanya Randhawa09Mälarhöjdens IK2.09  
36  Alice Paulsson09Turebergs FK2.09  
37  Tyra Mardi09Turebergs FK2.08  
38  Alice Spångberg09Turebergs FK2.04  
39  Maj-Lis Lindberg09Turebergs FK1.97  
40  Melina Ahonen09Turebergs FK1.96  
41  Hilma Ödman09Mälarhöjdens IK1.90  
42  Tindra Selhammer09Turebergs FK1.86  
43  Thea Ljung09Turebergs FK1.86  
44  Ebba Östergren09Turebergs FK1.78  
45  Alice Conradsson09Saltsjöbadens IF1.49  
  Meja Dahlman09Vallentuna FK-  

                         
N Roos Lund2.13(0.0)2.191.92
M Ouchterlony1.952.192.14
A Paulsson1.87X2.09
T Randhawa2.092.03X
L Wiklund Bal2.272.412.53
S Rubensson2.012.162.17
L Tiselius2.202.081.98
S Forsberg2.292.392.37
T Andersson2.112.232.28
V WilnierX2.16X
H Sundström2.151.811.67
M AhonenX1.961.96
L Nilsson2.232.192.15
T Ljung1.351.861.72
E Dinnesen2.292.242.30
R Boberg2.131.972.08
A Maidell2.172.242.21
M Dahlman---
E Hallner2.972.863.12
S MartinssonX2.152.11
S Deresiewicz2.302.302.05
M-L Lindberg1.971.801.78
H Yong-Viklander2.362.372.39
L Ssempasa2.622.772.72
E FrendeliusX2.69X
T Mardi2.032.062.08
M Uhlin2.272.092.07
S Nilsson2.372.292.56
E Östergren1.781.771.70
F Kagevik2.052.072.41
A Sildeby2.25X2.23
M Lund2.322.472.40
S WikfalkX2.422.38
T Liljegren2.332.102.21
E Milani2.552.54X
H Ödman1.901.821.87
E Danielsson2.241.992.40
T Boström2.712.402.65
A Spångberg2.041.731.88
S Jagiello2.452.49X
I Vikström2.222.081.95
T Nyman1.952.182.17
A ConradssonX1.391.49
T Selhammer1.791.861.86
Richter LiliegreX2.342.31
J Hagerman1.641.962.23