Resultat

M 200 m Final A  2022-02-19 
                 
Alexander Oliver 05 IF Göta Karlstad 22.49 AR PB
Marcus Berggren 96 Spårvägens FK 22.56 PB
Mattia Cella 92 ITA 22.73
   
M 200 m Final B  2022-02-19 
                 
Edvin Habermann 01 Spårvägens FK 23.33 PB
Viktor Hedlund 02 Falu IK 24.07
   
M 400 m Final A  2022-02-19 
                 
Lucas Törnström 05 Danderyds SK 49.11
Gustav Gahne 01 Hässelby SK 49.24
Victor Törnström 05 Danderyds SK 49.32
   
M 400 m Final B  2022-02-19 
                 
Viktor Skoglund 04 Danderyds SK 49.97
Markus Brodin 04 Danderyds SK 50.40 PB
Didrik Lindhé Nilsson 03 Bromma IF 54.01
  Mårten Nystrand 03 Hässelby SK DNS
   
M 400 m Final C  2022-02-19 
                 
Filip Engström 04 Hammarby IF 54.12
Konrad Sundbom Kopparberg 05 Spårvägens FK 54.85
Robin Göransson 05 Turebergs FK 56.87 PB
Anton Sallnäs 06 Hammarby IF 58.51 PB
   
M 400 m Final D  2022-02-19 
                 
Nikolaos Pathiakis 98 Hammarby IF 52.61
Viggo Olsson 06 KFUM Örebro 55.79
Victor Johnson 05 Bromma IF 55.87 PB
  Eemeli Peura 03 Upsala IF DNS
   
M 400 m Final E  2022-02-19 
                 
Alexander Davidsson Eriksson 04 Danderyds SK 52.63 PB
Elias Kapell 06 Hammarby IF 53.98
Noah Busch 05 Danderyds SK 55.49 PB
   
M 800 m Final A  2022-02-19 
                 
Tobias Grønstad 02 NOR 1:47.58 AR
Björn Seifert 96 Upsala IF 1:50.24
Joakim Andersson 92 Spårvägens FK 1:50.32
Axel Alness Borg 98 IFK Lidingö 1:53.71
Valter Kjellberg 04 Turebergs FK 1:53.94
Daniel Musirim 98 Sundbybergs IK 2:14.85
  Tobias Eknor 00 Spårvägens FK DNF
   
M 1500 m Final A  2022-02-19 
                 
Oliver Löfqvist 98 Spårvägens FK 3:50.58 PB
Abdelfath Yassin 95 Spårvägens FK 3:51.79
Erik Djurberg 97 Hässelby SK 3:53.19
Tim Robertson 95 Tjalve FIF 3:54.79 PB
Rasmus Ahlgren 99 KFUM Örebro 3:59.12
Karl Ottfalk 06 IFK Lidingö 3:59.48 PB
Daniel Gleimar 92 Spårvägens FK 4:01.09
  John Foitzik 91 Spårvägens FK DNF
   
M 1500 m Final B  2022-02-19 
                 
Samuel Berhane 05 Hässelby SK 4:02.45 PB
Marcus Tolvers 88 Spårvägens FK 4:07.81
Linus Jansson 04 Hässelby SK 4:09.57 PB
Alexander Hägg 06 Hässelby SK 4:12.59 PB
Nils Holm 04 Hammarby IF 4:15.42 PB
Anton Petersson 06 Hässelby SK 4:15.55 PB
Edvin Hellstrand Ahlqvist 04 Spårvägens FK 4:17.01
Enzo Öhman 06 Bromma IF 4:18.60 SB
Filip Herre 06 Hammarby IF 4:22.72 PB
10  Neo Hall 06 Hammarby IF 4:23.54 PB
11  Lucas Asplund 06 KFUM Örebro 4:23.55 PB
12  Simon Bratt 05 IF Triangeln 4:25.67 PB
  John Foitzik 91 Spårvägens FK DNF
   
M 1500 m Final C  2022-02-19 
                 
Jonatan Brown 85 Alingsås IF 4:22.12 PB
Leonardo Garavini 05 IFK Lidingö 4:22.98
David Wide 03 Hässelby SK 4:24.52 PB
August Humeur 06 Spårvägens FK 4:28.55
Andreas Åkesson 87 Saltsjöbadens IF 4:32.51 PB
Felix Davidsson-Berndtsson 96 Hammarby IF 4:33.05
Axel Månsson 04 Hässelby SK 4:42.69 SB
Vilhelm Werner 03 Hässelby SK 4:44.97 PB
Theodor Holm 05 Gefle IF 4:45.06 PB
10  Erik Alteskog 06 Hammarby IF 5:29.07
  Tobias Eknor 00 Spårvägens FK DNF
   
K 200 m Final A  2022-02-19 
                 
Moa Hjelmer 90 Spårvägens FK 24.23 SB
Linnéa Frobe 98 Täby IS 24.28 PB
Edda Chin Nygårds 04 Bromma IF 26.00 PB
   
K 400 m Final A  2022-02-19 
                 
Moa Hjelmer 90 Spårvägens FK 54.42 AR SB
Moa Granat 04 Vallentuna FK 54.56 PB
Klara Helander 95 Upsala IF 54.85 PB
   
K 400 m Final B  2022-02-19 
                 
Lia Cederberg 04 Hässelby SK 58.04 PB
Lisen Rignell 03 Bromma IF 58.29 PB
Linnea Gateman 01 Strömstads IF 59.23
Alva Back 06 Turebergs FK 60.56
   
K 400 m Final C  2022-02-19 
                 
Maja Simonsson 06 Hammarby IF 59.24 PB
Vera Lindblad 04 Bromma IF 59.82 SB
Elsa Kagevik 06 Turebergs FK 59.89 PB
Linnéa Ericsson Bäckvall 02 Turebergs FK 60.35 PB
   
K 400 m Final D  2022-02-19 
                 
Emmy Wolgast 06 Hammarby IF 60.07 PB
Lykke Iacobaeus 04 Värmdö IF 60.33 PB
Estelle Strand 04 IFK Lidingö 60.98 PB
Emelie Melin 05 Tierps IF 61.36 PB
   
K 400 m Final E  2022-02-19 
                 
Maia Eppelin 96 Spårvägens FK 60.71 PB
Emilia Hermansson 06 Täby IS 61.49 PB
Nora Hägg 06 Hässelby SK 62.15 PB
Hilja Lundberg 06 Gefle IF 65.02
   
K 400 m Final F  2022-02-19 
                 
Tilde Söberg Lager 06 KFUM Örebro 65.79
Ida Malmborg 05 Hässelby SK 65.84
Karolina Nivenius 05 Hässelby SK 68.74 PB
   
K 800 m Final A  2022-02-19 
                 
Caroline Högardh 92 Hässelby SK 2:07.12 AR
Elvira Bredin 03 Turebergs FK 2:08.44 PB
Greta Graziani 94 Täby IS 2:09.64 PB
Maja Sund 01 Täby IS 2:15.07 PB
Smilla Szalkai 01 Spårvägens FK 2:17.02
Wilma Marcusson 99 Hässelby SK 2:19.27
  Lovisa Bivstedt 01 Hässelby SK DNF
   
K 800 m Final B  2022-02-19 
                 
Lowa Branth 05 Upsala IF 2:17.15 PB
Elina Hellgren 04 Vallentuna FK 2:19.29 PB
Nora Siltberg Almlöf 99 Hammarby IF 2:25.77 PB
Nathalie Tolvers 90 Spårvägens FK 2:26.37
Stella Diaz Stenlund 99 Sundbybergs IK 2:31.56
Linnea Josefsson 01 Hammarby IF 2:32.06
   
K 1500 m Final A  2022-02-19 
                 
Emilia Lillemo 00 Täby IS 4:22.17 PB
Nora Lundin 03 Hammarby IF 4:28.58
Olivia Weslien 97 IF Göta Karlstad 4:30.16
Wilma Bekkemoen 07 NOR 4:32.91 SB
Filippa Ramberg 97 Hammarby IF 4:40.07 PB
Fanny Szalkai 08 Spårvägens FK 4:40.29 PB
My Rundgren 03 Luleå FIF 4:41.69 PB
Alana Vannay 99 FK Studenterna 4:43.73 SB
Filippa Hägglund 03 Upsala IF 4:44.95 PB
10  Linn Adolfsson 06 Hässelby SK 4:45.25 PB
11  Felicia Jansson 05 Upsala IF 4:46.60
  Anna Silvander 93 Hässelby SK DNF
   
K 1500 m Final B  2022-02-19 
                 
Nadja Strandberg 96 Hässelby SK 4:49.07 PB
Tilde Adolfsson 05 Motala AIF 4:55.08 PB
Zara Klouda 07 Turebergs FK 4:58.97 PB
Liv Hanell 06 IFK Tumba 5:04.80 PB
Maja Björnsson 03 Upsala IF 5:06.58
Ida Grimheden 05 Mälarhöjdens IK 5:11.02
Lisa Bäckdén 06 Huddinge AIS 5:31.23
Agnes Olsson 05 Turebergs FK 5:56.53