Youth Sprint 30 maj 2019

Resultat

P14 80 m Heat 1 Vind:2.3
                 
FIlip Olsson 06 Bromma IF 10.00
Victor Törnström 05 Danderyds SK 10.03
William Freifelt 06 Hammarby IF 10.19
Lucas Törnström 05 Danderyds SK 10.33
Jacob Nilsson 05 Spårvägen FK 10.43
Kim Wingren 06 Bromma IF 11.02
Oscar Bodegård 06 Bromma IF 11.18
   
P14 80 m Heat 2 Vind:1.5
                 
August Calles 05 IFK Lidingö 9.85 PB
Elias Bouloussaa 05 IFK Lidingö 9.95
Elias Kapell 06 Hammarby IF 10.34
William Loqvist 06 Hammarby IF 10.85
Love Wadström 06 Danderyds SK 11.71
  Oliver Chinapah Bergman 05 IFK Lidingö DNS
  Jacob Alpen 06 IFK Lidingö DNS
   
P14 80 m Heat 3 Vind:1.3
                 
Sigge Bergentz 06 KFUM Örebro 10.19
Robin Andersson 06 Nyköpings BIS 10.97
Karl Ottfalk 06 IFK Lidingö 11.50
Filip Eriksson 06 IFK Lidingö 11.68
Wilhelm Wetterblad 06 Nyköpings BIS 12.34
  Love Mattsson 06 IFK Lidingö DNS
   
P14 80 m Sammanlagd lista       
            heat pl  
August Calles 05 IFK Lidingö 9.85 2 1 PB
Elias Bouloussaa 05 IFK Lidingö 9.95 2 2
FIlip Olsson 06 Bromma IF 10.00 1 1
Victor Törnström 05 Danderyds SK 10.03 1 2
William Freifelt 06 Hammarby IF 10.19 1 3
Sigge Bergentz 06 KFUM Örebro 10.19 3 1
Lucas Törnström 05 Danderyds SK 10.33 1 4
Elias Kapell 06 Hammarby IF 10.34 2 3
Jacob Nilsson 05 Spårvägen FK 10.43 1 5
10  William Loqvist 06 Hammarby IF 10.85 2 4
11  Robin Andersson 06 Nyköpings BIS 10.97 3 2
12  Kim Wingren 06 Bromma IF 11.02 1 6
13  Oscar Bodegård 06 Bromma IF 11.18 1 7
14  Karl Ottfalk 06 IFK Lidingö 11.50 3 3
15  Filip Eriksson 06 IFK Lidingö 11.68 3 4
16  Love Wadström 06 Danderyds SK 11.71 2 5
17  Wilhelm Wetterblad 06 Nyköpings BIS 12.34 3 5
18  Oliver Chinapah Bergman 05 IFK Lidingö DNS 2 6
19  Jacob Alpen 06 IFK Lidingö DNS 2 7
20  Love Mattsson 06 IFK Lidingö DNS 3 6
   
P12 60 m Heat 1 Vind:1.4
                 
Theodor Sjölander 07 Linköpings GIF 8.34 PB
Adrian Kylington 07 Hammarby IF 8.38 PB
Olle Willner 07 Mälarhöjdens IK 8.63
Jacob Rune 07 Täby IS 8.68
Jonathan Lyktberg 07 Bromma IF 8.76 PB
Axel Victorin 08 Hammarby IF 9.10
  Theodor Yngström 07 Mälarö SOK DNS
  Gustav Yngström 09 Mälarö SOK DNS
   
P12 60 m Heat 2 Vind:1.3
                 
Oliver Persson 07 Danderyds SK 8.77 PB
Benjamin Wilkinson 08 Hammarby IF 8.97 PB
Hannes Johansson 07 Österhaninge IF 8.97 PB
Philip Persson 07 Danderyds SK 9.07 PB
William Daun 09 Katrineholms SK 9.10
Ivar Olsson 09 Bromma If 9.20 PB
Jonatan Borg 09 Österhaninge IF 9.37
Wilmer Åkerlund 09 Västerås FK 9.39
   
P12 60 m Heat 3 Vind:1.2
                 
Theodor Håkansson 08 Hammarby IF 9.02 PB
Matteus Edetoft 07 Danderyds SK 9.07 PB
Alex Ejendal 08 IFK Lidingö 9.38 PB
Levi Back 08 Turebergs FK 9.55 PB
Jumanne Hackett 09 Hammarby IF 9.63
Albin Wolgast 08 Hammarby IF 9.69
Anton Brundin 09 Hammarby IF 9.81 PB
  Onni Hirsivaara 08 Veitsiluodon kisaveikot DNS
   
P12 60 m Heat 4
                 
Hugo Jansson 08 IFK Lidingö 9.24
Ruben Hart 08 IFK Lidingö 9.26 PB
Theo Carlström Cousins 07 Hammarby IF 9.32
Arvid Lien 08 IFK Lidingö 9.54
Anton Johansson 08 Hammarby IF 9.68 PB
Carl-Axel Falck 07 Mälarhöjdens IK 9.68
Tage Hägre 07 IF Kronan 9.71
  Vasco Arana Håkansson 08 IFK Lidingö DNS
   
P12 60 m Sammanlagd lista       
            heat pl  
Theodor Sjölander 07 Linköpings GIF 8.34 1 1 PB
Adrian Kylington 07 Hammarby IF 8.38 1 2 PB
Olle Willner 07 Mälarhöjdens IK 8.63 1 3
Jacob Rune 07 Täby IS 8.68 1 4
Jonathan Lyktberg 07 Bromma IF 8.76 1 5 PB
Oliver Persson 07 Danderyds SK 8.77 2 1 PB
Benjamin Wilkinson 08 Hammarby IF 8.97 2 2 PB
Hannes Johansson 07 Österhaninge IF 8.97 2 3 PB
Theodor Håkansson 08 Hammarby IF 9.02 3 1 PB
10  Matteus Edetoft 07 Danderyds SK 9.07 3 2 PB
11  Philip Persson 07 Danderyds SK 9.07 2 4 PB
12  William Daun 09 Katrineholms SK 9.10 2 5
13  Axel Victorin 08 Hammarby IF 9.10 1 6
14  Ivar Olsson 09 Bromma If 9.20 2 6 PB
15  Hugo Jansson 08 IFK Lidingö 9.24 4 1
16  Ruben Hart 08 IFK Lidingö 9.26 4 2 PB
17  Theo Carlström Cousins 07 Hammarby IF 9.32 4 3
18  Jonatan Borg 09 Österhaninge IF 9.37 2 7
19  Alex Ejendal 08 IFK Lidingö 9.38 3 3 PB
20  Wilmer Åkerlund 09 Västerås FK 9.39 2 8
21  Arvid Lien 08 IFK Lidingö 9.54 4 4
22  Levi Back 08 Turebergs FK 9.55 3 4 PB
23  Jumanne Hackett 09 Hammarby IF 9.63 3 5
24  Anton Johansson 08 Hammarby IF 9.68 4 5 PB
25  Carl-Axel Falck 07 Mälarhöjdens IK 9.68 4 6
26  Albin Wolgast 08 Hammarby IF 9.69 3 6
27  Tage Hägre 07 IF Kronan 9.71 4 7
28  Anton Brundin 09 Hammarby IF 9.81 3 7 PB
29  Vasco Arana Håkansson 08 IFK Lidingö DNS 4 8
30  Gustav Yngström 09 Mälarö SOK DNS 1 7
31  Theodor Yngström 07 Mälarö SOK DNS 1 8
32  Onni Hirsivaara 08 Veitsiluodon kisaveikot DNS 3 8
   
F14 80 m Heat 1 Vind:4.9
                 
Mellanie Neudinger Nellmer 05 IFK Lidingö 10.72
Hjördis Bäckman 05 IFK Lidingö 10.83
Linnéa Lindefalk 05 Hammarby IF 10.90
Michelle Funck 06 Bromma IF 11.39
Ella Hansson 06 Bromma IF 11.47
Agnes Isenberg Erlandson 06 Bromma IF 11.67
Ida Svedenborn 06 IF Kronan 11.92
  Ida Egnell 05 IFK Lidingö DNS
   
F14 80 m Heat 2 Vind:3.3
                 
Lii Jabbour 06 Hammarby IF 11.10
Ellen Forsell 06 Hammarby IF 11.19
Vera Jansson 06 Hammarby IF 11.27
Tyra Hedberg 06 Hammarby IF 11.45
Astrid Cyrus 05 Hammarby IF 11.60
Alice Ivarsson 05 Hammarby IF 11.62
Frida Frida Nyström 05 Hammarby IF 11.84
  Linnea Blidborg Stenberg 05 Hammarby IF DNS
   
F14 80 m Heat 3 Vind:2.6
                 
Esther Sahlqvist 06 Hammarby IF 10.68 (10.674)
Maja Simonsson 06 Hammarby IF 10.95
Melina Lidberg 05 Hammarby IF 11.10
Emmy Wolgast 06 Hammarby IF 11.22
Julia Wheeler 05 Hammarby IF 11.89
Molly Zachrison 06 Hammarby IF 11.91
Elsa Öhman 05 Hammarby IF 12.01
   
F14 80 m Heat 4 Vind:1.8
                 
Alice Lindgren Engelblom 05 IFK Lidingö 10.68 (10.678)
Alice Enetjärn 06 Nyköpings BIS 11.08
Lova Mattsson 06 IFK Lidingö 11.21
Tyra Hedin 05 IFK Lidingö 11.22
Tilda Karlsson 06 Nyköpings BIS 11.97
  Maya Swedin 06 IFK Lidingö DNS
  Sofia Fröberg 06 IFK Lidingö DNS
   
F14 80 m Heat 5
                 
Evelina Sparf 05 Spårvägens FK 10.86
Matilda Petersson 06 Turebergs FK 11.29
Maya Swedin 06 IFK Lidingö 11.32
Ella Fallope 06 Turebergs FK 11.61
Alva Back 06 Turebergs FK 11.98
Evelina Swärdborn 06 Nyköpings BIS 12.17
  Ayla Hallberg Hossain 06 Turebergs FK DNS
   
F14 80 m Sammanlagd lista       
            heat pl  
Esther Sahlqvist 06 Hammarby IF 10.68 3 1 (10.674)
Alice Lindgren Engelblom 05 IFK Lidingö 10.68 4 1 (10.678)
Mellanie Neudinger Nellmer 05 IFK Lidingö 10.72 1 1
Hjördis Bäckman 05 IFK Lidingö 10.83 1 2
Evelina Sparf 05 Spårvägens FK 10.86 5 1
Linnéa Lindefalk 05 Hammarby IF 10.90 1 3
Maja Simonsson 06 Hammarby IF 10.95 3 2
Alice Enetjärn 06 Nyköpings BIS 11.08 4 2
Lii Jabbour 06 Hammarby IF 11.10 2 1
10  Melina Lidberg 05 Hammarby IF 11.10 3 3
11  Ellen Forsell 06 Hammarby IF 11.19 2 2
12  Lova Mattsson 06 IFK Lidingö 11.21 4 3
13  Tyra Hedin 05 IFK Lidingö 11.22 4 4
14  Emmy Wolgast 06 Hammarby IF 11.22 3 4
15  Vera Jansson 06 Hammarby IF 11.27 2 3
16  Matilda Petersson 06 Turebergs FK 11.29 5 2
17  Maya Swedin 06 IFK Lidingö 11.32 5 3
18  Michelle Funck 06 Bromma IF 11.39 1 4
19  Tyra Hedberg 06 Hammarby IF 11.45 2 4
20  Ella Hansson 06 Bromma IF 11.47 1 5
21  Astrid Cyrus 05 Hammarby IF 11.60 2 5
22  Ella Fallope 06 Turebergs FK 11.61 5 4
23  Alice Ivarsson 05 Hammarby IF 11.62 2 6
24  Agnes Isenberg Erlandson 06 Bromma IF 11.67 1 6
25  Frida Frida Nyström 05 Hammarby IF 11.84 2 7
26  Julia Wheeler 05 Hammarby IF 11.89 3 5
27  Molly Zachrison 06 Hammarby IF 11.91 3 6
28  Ida Svedenborn 06 IF Kronan 11.92 1 7
29  Tilda Karlsson 06 Nyköpings BIS 11.97 4 5
30  Alva Back 06 Turebergs FK 11.98 5 5
31  Elsa Öhman 05 Hammarby IF 12.01 3 7
32  Evelina Swärdborn 06 Nyköpings BIS 12.17 5 6
33  Linnea Blidborg Stenberg 05 Hammarby IF DNS 2 8
34  Ida Egnell 05 IFK Lidingö DNS 1 8
35  Maya Swedin 06 IFK Lidingö DNS 4 6
36  Sofia Fröberg 06 IFK Lidingö DNS 4 7
37  Ayla Hallberg Hossain 06 Turebergs FK DNS 5 7
   
F12 60 m Heat 1
                 
Sara Sjöstedt 07 Turebergs FK 8.55
Alba Boric 07 Hanvikens SK 8.61
Clara Aldskogius 07 Hammarby IF 8.70
Matilda Borg 07 Österhaninge IF 8.72
Alice Jeansson 08 Spårvägen FK 9.02
Carla Nyman 08 IFK Lidingö 9.94
  Ebba Lindén 07 Åsbro GOIF DNS
  Ebba Wennebjer 07 Hammarby IF DNS
   
F12 60 m Heat 2 Vind:4.2
                 
Kayla Collin 07 Åsbro GOIF 8.56
Alicia Gruvberger 07 Huddinge AIS 8.70
Malva Lönn 09 Hammarby IF 8.78
Emmie Wedin 07 Turebergs FK 8.90
Miriam Moverare 07 Österhaninge IF 8.94
Nova Raitis 07 Spårvägens FK 9.00
Hanna Hedberg 09 IF Kronan 9.89
Sally Ahlsell 08 IFK Lidingö 10.46
   
F12 60 m Heat 3 Vind:1.2
                 
Ida Thernelius 07 Bromma IF 8.89 PB
Norah Hamberg 07 Bromma IF 8.98 PB
Simone Moverare 07 Österhaninge IF 9.03 PB
Tyra Sparv 08 Hammarby IF 9.12 PB
Ella Johansson 07 Hammarby IF 9.16
Sofia Sahlén Martín 08 Bromma IF 9.19 PB
Venla Engström 07 Turebergs FK 9.20 PB
   
F12 60 m Heat 4 Vind:4.9
                 
Lilly Ståhl 07 Hammarby IF 9.09
Edit Jansson 08 Hammarby IF 9.25
Idun Ekman 08 Hammarby IF 9.41
Amilia Moverare 07 Österhaninge IF 9.48
Nora Karlsson 09 IF Göta Karlstad 9.52
Tyra Sternlind 09 Hammarby IF 9.72
   
F12 60 m Heat 5 Vind:3.0
                 
Elin Lundberg 08 IF Kronan 9.23
Linnea Eriksson 08 IFK Lidingö 9.43
Elsa Unger 07 IF Linnéa 9.79
Elsa Eriksson 08 Rånäs 4h 9.96
Miriam Drca 08 Hammarby IF 10.25
Pellla Kihlbaum 08 IFK Lidingö 10.37
  Desireé Nilsson 08 Spårvägen FK DNS
   
F12 60 m Heat 6 Vind:1.9
                 
My Olsson 09 IF Göta Karlstad 8.99 PB
Elsa Robling 07 Hammarby IF 9.00 PB
Ellinore Sparf 07 Spårvägens FK 9.13
Rose Masoudi 07 Bromma IF 9.24
Ida Danielsson 08 IFK Lidingö 9.39
Michaela Frumerie 08 Danderyds SK 9.58
Emma Åkesson 07 IF Kronan 9.58 SB
Estrid Frick 08 IFK Lidingö 10.14
   
F12 60 m Sammanlagd lista       
            heat pl  
Sara Sjöstedt 07 Turebergs FK 8.55 1 1
Kayla Collin 07 Åsbro GOIF 8.56 2 1
Alba Boric 07 Hanvikens SK 8.61 1 2
Clara Aldskogius 07 Hammarby IF 8.70 1 3
Alicia Gruvberger 07 Huddinge AIS 8.70 2 2
Matilda Borg 07 Österhaninge IF 8.72 1 4
Malva Lönn 09 Hammarby IF 8.78 2 3
Ida Thernelius 07 Bromma IF 8.89 3 1 PB
Emmie Wedin 07 Turebergs FK 8.90 2 4
10  Miriam Moverare 07 Österhaninge IF 8.94 2 5
11  Norah Hamberg 07 Bromma IF 8.98 3 2 PB
12  My Olsson 09 IF Göta Karlstad 8.99 6 1 PB
13  Nova Raitis 07 Spårvägens FK 9.00 2 6
14  Elsa Robling 07 Hammarby IF 9.00 6 2 PB
15  Alice Jeansson 08 Spårvägen FK 9.02 1 5
16  Simone Moverare 07 Österhaninge IF 9.03 3 3 PB
17  Lilly Ståhl 07 Hammarby IF 9.09 4 1
18  Tyra Sparv 08 Hammarby IF 9.12 3 4 PB
19  Ellinore Sparf 07 Spårvägens FK 9.13 6 3
20  Ella Johansson 07 Hammarby IF 9.16 3 5
21  Sofia Sahlén Martín 08 Bromma IF 9.19 3 6 PB
22  Venla Engström 07 Turebergs FK 9.20 3 7 PB
23  Elin Lundberg 08 IF Kronan 9.23 5 1
24  Rose Masoudi 07 Bromma IF 9.24 6 4
25  Edit Jansson 08 Hammarby IF 9.25 4 2
26  Ida Danielsson 08 IFK Lidingö 9.39 6 5
27  Idun Ekman 08 Hammarby IF 9.41 4 3
28  Linnea Eriksson 08 IFK Lidingö 9.43 5 2
29  Amilia Moverare 07 Österhaninge IF 9.48 4 4
30  Nora Karlsson 09 IF Göta Karlstad 9.52 4 5
31  Michaela Frumerie 08 Danderyds SK 9.58 6 6
32  Emma Åkesson 07 IF Kronan 9.58 6 7 SB
33  Tyra Sternlind 09 Hammarby IF 9.72 4 6
34  Elsa Unger 07 IF Linnéa 9.79 5 3
35  Hanna Hedberg 09 IF Kronan 9.89 2 7
36  Carla Nyman 08 IFK Lidingö 9.94 1 6
37  Elsa Eriksson 08 Rånäs 4h 9.96 5 4
38  Estrid Frick 08 IFK Lidingö 10.14 6 8
39  Miriam Drca 08 Hammarby IF 10.25 5 5
40  Pellla Kihlbaum 08 IFK Lidingö 10.37 5 6
41  Sally Ahlsell 08 IFK Lidingö 10.46 2 8
42  Ebba Wennebjer 07 Hammarby IF DNS 1 7
43  Desireé Nilsson 08 Spårvägen FK DNS 5 7
44  Ebba Lindén 07 Åsbro GOIF DNS 1 8