Youth Relay 30 maj 2019

Resultat

P/F14 Youth Relay 4x200m Heat 1
           
1IFK Lidingö FriidrottLidingö1 05 - lag 11:45.12q
Elias Bouloussaa05
Mellanie Neudinger Nellmer05
Edvin Unger05
Ida Egnell05
2Malmö AIMalmö 1 .1:45.59q
Melker Jensfelt06
Julia Englund06
William Trulsson06
Linnea Englund06
3Hässelby SKHässelby 4 06 Svart1:50.51q
Alex Hägg06
Linn Adolfsson06
Oscar Reinholdsson06
Hannah Kinane06
4Bromma IFBromma 2 Team 05 lag 21:53.65
Simon Johansson05
Lisa Appelqvist05
Babu Badjie05
Matilda Halfwordson05
5Turebergs FKTureberg 1 .1:57.37
John Bäck06
Ida Chrifi06
Tim Nyqvist06
Ella Fallope06
6Hammarby IFHammarby 4 .2:01.79
Ellen Forsell06
Vera Jansson06
Hugo Sundström06
Molly Zachrison06
7Hanvikens SKHanviken 4 .2:07.95
Isidor Okonor05
Sara Nilsson05
Mattias Nilsson06
Filippa Holmqvist08
   
P/F14 Youth Relay 4x200m Heat 2
           
1Hammarby IFHammarby 1 .1:51.67
William Loqvist06
Esther Sahlqvist06
Elias Kapell06
Maja Simonsson06
2Spårvägens FKSpårvägen 1 .1:52.70
Jacob Nilsson05
Ebba Hasselgran-Svensson05
August Humeur06
Evelina Sparf07
3Hässelby SKHässelby 2 05 Röd1:53.79
Mihdor Bergler05
Julia Samuellson05
Samuel Berhave05
Lovise Szwed05
4Hanvikens SKHanviken 2 .1:57.37
Jonathan Hueng05
Ida Tuving05
Linus Fondin05
Wilja Hagström06
5Huddinge AISHuddinge 3 .2:02.08
Emil Klockar06
Emelie Wickström06
Joel Wikström06
Lisa Bäckden06
6Turebergs FKTureberg 3 .2:06.45
Vincent Källström06
Alva Back06
Lowe Barkvall06
Esther Melander06
7Danderyds SKDanderyd .2:11.62
Jack Holmberg06
Saya Ågren-Lundman06
Filip Wessel07
Leopoldine Lindestam07
IFK Lidingö FriidrottLidingö 3 05 - lag 3DNS
   
P/F14 Youth Relay 4x200m Heat 3
           
1IFK Lidingö FriidrottLidingö 2 05 - lag 21:51.67
Noah Pimentel Hydén05
Tyra Hedin05
Anton Helleberg Hellstrand05
Alice Lindgren Engelblom05
2Bromma IFBromma 3 PF 13 -Lag 11:53.58
Kim Wingren06
Agnes Isenberg Erlandsson06
Filip Olsson06
Ella Hansson06
3Hammarby IFHammarby 3 .1:53.61
Neo Hall06
Lii Jabbour-Clarke06
William Freifelt06
Tyra Hedberg06
4Spårvägens FKSpårvägen 2 .1:57.68
Konrad Sundbom-Kopparberg05
Märta Castenfors05
Erik Andersson06
Kristelle Grahn06
5Turebergs FKTureberg 2 .1:58.67
Joel Billing06
Annie Grundange06
Jacob Semb-Josefson06
Matilda Petersson06
6Huddinge AISHuddinge 2 .2:05.01
Vilmer Säll06
Astrid Wallman06
Oliver Lindblom06
Emilia Risberg06
Hässelby SKHässelby 3 H05 VitDNS
   
P/F14 Youth Relay 4x200m Heat 4
           
1Bromma IFBromma 1 Team 05 lag 11:49.49q
Filip Ekström05
Nora Bergared05
David Carlson05
Ophelia Viirman05
2Malmö AIMalmö 2 .1:49.82q
Melvin Vala Tefre05
Rebecca Weberg06
Morgan Lindstedt05
Sara Blomkvist06
3Hanvikens SKHanviken 3 .2:06.94
Ludvig Danielsson06
Lisa Sundström06
Ville Rennemark06
Alice Arvidsson06
4Hässelby SKHässelby 5 .2:07.75
Leo Wickert05
Beatrix Flensborg05
Simon Berhane07
Linn Messing05
5Huddinge AISHuddinge 1 .2:07.79
Emil Klockar06
Felicia Lundberg06
Leo Marcus06
Irma Dahlborn06
6IF KronanKronan 3 .2:19.40
André Mårtensson06
Anesa Delkic06
Tage Hägre07
Ida Svendborg06
IFK Lidingö FriidrottLidingö 5 .DNS
   
P/F14 Youth Relay 4x200m Heat 5
           
1Hässelby SKHässelby 1 05 Svart1:47.47q
Victor Lindh05
Ida Malmborg05
Olle Skymne05
Isabelle Malmborg05
2Hanvikens SKHanviken 1 .1:50.63q
Marcus Julin05
Emma Forgdö06
Christoffer Bergqvist05
Linnéa Boqvist05
3IFK Lidingö FriidrottLidingö 4 lag 061:54.88
Karl Ottfalk06
Maya Swedin06
Filip Eriksson06
Lova Mattson06
4Hammarby IFHammarby 2 .1:56.59
Alfred Berglind06
Olivia Grahn06
Daniel Jerndorf06
Emmy Wolgast06
5Nyköpings BISNyköping .2:06.20
Wilhelm Wetterblad06
Alice Enetjärn06
Robin Andersson06
Tilda Karlsson
Hässelby SKHässelby 6 .DNS
   
P/F14 Youth Relay 4x200m Final
           
1Malmö AIMalmö 1 .1:45.06
Melker Jensfelt06
Julia Englund06
William Trulsson06
Linnea Englund06
2IFK Lidingö FriidrottLidingö1 05 - lag 11:45.21
Elias Bouloussaa05
Mellanie Neudinger Nellmer05
Edvin Unger05
Ida Egnell05
3Hässelby SKHässelby 1 05 Svart1:46.33
Victor Lindh05
Ida Malmborg05
Olle Skymne05
Isabelle Malmborg05
4Hässelby SKHässelby 4 06 Svart1:50.22
Oscar Reinholdsson06
Linn Adolfsson06
Alex Hägg06
Hannah Kinane06
4Malmö AIMalmö 2 .1:50.22
Melvin Vala Tefre05
Rebecca Weberg06
Morgan Lindstedt05
Sara Blomkvist06
6Hanvikens SKHanviken 1 .1:50.58
Marcus Julin05
Emma Forgdö06
Christoffer Bergqvist05
Linnéa Boqvist05
Bromma IFBromma 1 Team 05 lag 1DQ
Filip Ekström05
Nora Bergared05
David Carlson05
Ophelia Viirman05
   
P/F12 Youth Relay 4x200m Heat 1
           
1Täby ISTäby .2:04.41
Emil Söderberg07
Lova Tillaeus07
Jacob Norsell07
Ebba Borglund08
2Hässelby SKHässelby 2 Löpare grp 22:09.99
Oliver Sörman07
Caisa Wibler07
Hugo Skymne07
Mina Hägglund07
3Bromma IFBromma 2 07 lag 22:11.78
Jonathan Reinholdsson Sandin07
Rose Masoudi07
Victor Benjamin07
Ida Thernelius07
4IFK Lidingö FriidrottLidingö 5 VIT2:14.61
Ruben Hart08
Carla Nyman08
Alex Ejmdal08
Linnea Eriksson08
5Hammarby IFHammarby 4 4 Team07 2:14.89
Erik Herre07
Elsa Heinounen07
Christoffer Bélev07
Jade Pimentel07
6Spårvägens FKSpårvägen 2 .2:23.57
Owen Walker07
Fanny Szalkai08
Sebastian Lauren08
Vea Hameur08
7Hammarby IFHammarby 8 09:1 lag 12:23.86
Anton Brundin09
Elsa Caddeo09
Jumanne Hackett09
Linn Elsässer Haldin09
Hanvikens SKHanviken 5 .DNS
   
P/F12 Youth Relay 4x200m Heat 2
           
1Bromma IFBromma 1 07 lag 12:04.15
Ivar Olsson09
Ella Allvardo07
Jonathan Lyktberg07
Norah Hamberg07
2Spårvägens FKSpårvägen 1 .2:07.17
Audunn Kristijansson07
Nora Raitis07
Benjamin Makower07
Ellinore Sparf07
3Danderyds SKDanderyd .2:09.03
Oliver Persson07
Julia Enocsson07
Philip Persson07
Alicia Bengtström07
4Hässelby SKHässelby 1 Löpare grp 12:14.17
Irving Lind07
Saga Eckeskog07
Marcus Beckman07
Ines Oud Dahl07
5Hammarby IFHammarby 5 Team08:1 Lag 22:19.24
Albin Wolgast08
Miriam Orca08
Anton Johansson08
Idun Ekman08
6Hammarby IFHammarby 7 Team 2008:032:19.28
Tim Bjurman09
Hedvig Lindroth08
Yosef Rafiq08
Colette Morne08
7IF KronanKronan 1 IF Kronan 12:26.83
Pelle Sandsborg08
Emma Åkesson07
Malte Wiedner08
Savanna Turesson07
8IFK Lidingö FriidrottLidingö 6 GUL2:28.12
Arvid Lien08
Sally Ahlsell08
Viktor Anllo08
Pella Kihlhamn08
   
P/F12 Youth Relay 4x200m Heat 3
           
1Hammarby IFHammarby 1 1 Team07 1:58.34q
Adrian Kylington07
Ella Johansson07
Theo Carlström Cousins07
Ebba Wennebjer07
2Österhaningen IFÖsterhaninge 2 Gul2:02.56q
Hannes Johansson07
Matilda Borg07
Jonatan Borg07
Miriam Movérare07
3Hanvikens SKHanviken 1 .2:06.51
Victor Gil07
Alba Boric07
Simon Henjeby07
Filippa Holmqvist08
4Huddinge AISHuddinge Hais 072:08.16
Eric Bjröklund07
Alice Dahl07
Walter Åsberg07
Ebba Ahlerop07
5Katrineholms SKKatrineholm .2:09.79
Lovisa Daun11
Tilde Seger07
William Daun09
Nellie Garmland09
6IFK Lidingö FriidrottLidingö 2 Lag 07 Vit2:11.67
Benjamin Flemsäter07
Stella Nyman07
Pontus Lindskog07
Smilla Lunau07
7Bromma IFBromma 5 2008 - 22:15.57
Oskar Thews08
Sofie Wahlström08
Wilmer Davidgård08
Ebba Asp08
8Täby ISTäby 1 .2:16.02
Emil Hansson07
Frida Heljestrand07
Edwin Linlöf07
Ronja Maria Schmitt07
   
P/F12 Youth Relay 4x200m Heat 4
           
1Hammarby IFHammarby 2 2 Team07 2:03.14q
Simon Ek Linterius07
Anna Bergin07
Axel Victorin08
Clara Aldskogius07
2Mälarhöjdens IKMälarhöjden .2:07.46
Olle Willner07
Polly Persson07
Carl-Axel Falck07
Zeinab Mabrouk07
3Bromma IFBromma 4 2008 - 12:09.01
Wilmer Hall08
Sofia Sahlen08
Vilgot Didrikson08
Noomi Öhlund Karboub08
4IFK Lidingö FriidrottLidingö 1 Lag 07 Blå 2:09.63
Nils Höglund07
Anja Tschertou Schäder07
Vincent Arn07
Robin de Poula 07
5Turebergs FKTureberg 2 08/092:10.43
Adam Chrifi08
Louisa Chrifi08
Carl Grundange09
Leah Ssempasa09
6Hanvikens SKHanviken 3 .2:10.48
Folke Malmén07
Iris Boqvist08
Rasmus Widlund08
Juli Lunde08
7Spårvägen FKSpårvägen 3 .2:15.38
Svante Sjöstrand08
Annabelle Grahn08
August Kainelainer08
Alice Jeansson08
8Hammarby IFHammarby 10 2009:12:22.72
Filip Svanehav09
Tyra Sternlind09
Nils Drew09
Malva Lönn09
   
P/F12 Youth Relay 4x200m Heat 5
           
1Hammarby IFHammarby 6 Team08:1 Lag 12:07.14
Benjamin Wilkinson08
Edit Jansson08
Teodor Håkansson08
Tyra Sparv08
2Österhaningen IFÖsterhaninge 1 Grön2:08.61
Ricky Wahlberg08
Simone Movérare07
Viktor Nordgren07
Amilia Movérare07
3Hanvikens SKHanviken 2 .2:14.67
Oscar Johansson08
Meja Lanserius08
Alfred Eriksson07
Clara Machett08
4IFK Lidingö FriidrottLidingö 7 RÖD2:23.20
Ida Növmer08
Estrid Frich08
Alexandra Sahlman08
Isabell Flanagom08
5Bromma IFBromma 7 09-12:29.06
Max Raben-Skov09
Matilda Billberg09
Simon Isenberg Erlandson09
Hilda Hellner Hågstrand09
6Bromma IFBromma 6 2008 - 32:29.13
Vincent Daza08
Emelie Sviden08
Oskar Halfwordson08
Josefine Peres08
IFK Lidingö FriidrottLidingö 3 LAG 07 SVARTDNS
   
P/F12 Youth Relay 4x200m Heat 6
           
1Täby ISTäby 2 .1:56.23q
Jacob Rune07
Tove Belmé07
Leo Papinski07
Emma Olofsson07
2Turebergs FKTureberg 1 07 Blue Stars2:00.22q
Melker Larm07
Venla Engström07
Alexander Mickelsson07
Sara Sjöstedt07
3Turebergs FKTureberg 4 07 Blue Diamonds2:01.04q
Edvin Huss07
Emmie Wedin07
Jakov Lennermark07
Saga Hjelmeland Björnsson07
4Hammarby IFHammarby 3 3 Team07 2:08.71
Theo Wiklund-Frii07
Elsa Robling07
Quincy Hackett07
Linnéa Sillén07
5IF KronanKronan 2 IF Kronan 22:16.95
Anton Lundin Samuelsson08
Elin Lundberg08
Alexander Lundberg11
Hanna Hedberg09
6IFK Lidingö FriidrottLidingö 4 BLÅ2:19.56
Hugo Jansson08
Leah Palmblad08
Vasco Arana08
Irana-Li Grunqvist08
7Hanvikens SKHanviken 4 .2:24.84Utom tävlan
Bruno Lönnerstam08
Elsa Sandahl08
Hugo Wiklund09
Moa Ekblom08
   
P/F12 Youth Relay 4x200m Final
           
1Täby ISTäby 2 .1:57.65
Jacob Rune07
Tove Belmé07
Leo Papinski07
Emma Olofsson07
2Hammarby IFHammarby 1 1 Team07 1:58.72
Adrian Kylington07
Ella Johansson07
Theo Carlström Cousins07
Ebba Wennebjer07
3Turebergs FKTureberg 1 07 Blue Stars2:00.81
Melker Larm07
Venla Engström07
Alexander Mickelsson07
Sara Sjöstedt07
4Österhaningen IFÖsterhaninge 2 Gul2:01.90
Hannes Johansson07
Matilda Borg07
Jonatan Borg07
Miriam Movérare07
5Turebergs FKTureberg 4 07 Blue Diamonds2:05.54
Edvin Huss07
Emmie Wedin07
Jakov Lennermark07
Saga Hjelmeland Björnsson07
6Hammarby IFHammarby 2 2 Team07 2:05.90
Simon Ek Linterius07
Anna Bergin07
Axel Victorin08
Clara Aldskogius07